Béčko: Sezóna 2016/2017 (podzim)

Sulkov B Blatnice 1:2 Reportage Ne 11.9. 15:00
Blatnice Pernarec 3:2 Reportage Ne 18.9. 15:00
Všeruby B Blatnice 1:1 (PK 5:6) Reportage Ne 25.9. 16:30
Blatnice Pňovany 8:3 Reportage Ne 2.10. 16:00
Líně B Blatnice 9:1 Reportage Ne 9.10. 15:00
Blatnice Přehýšov 1:0 Reportage Ne 16.10. 15:00
Kozolupy B Blatnice 5:3 Reportage Ne 23.10. 15:30
Blatnice Hunčice B 1:1 (PK 0:3) Reportage Ne 30.10. 14:30
Zbůch B Blatnice 2:2 (PK 0:3) Reportage So 5.11. 11:00

Tabulka po podzimní části sezóny 2016/2017 - otevřít (xls).
Sparta Sulkov (B) - Slovan Blatnice (B) 1:2 (0:0)

Bomber smáznul Sulkov během 2 minut

Neděle 11. 9. 2016 Úvodní kolo pralesní ligy začalo s dvoutýdenním zpožděním proti okresnímu přeboru. Soutěž hraje 10 týmů, oproti minulému ročníku přibyl Pernarec, který spadl z III. třídy, postoupivší Hunčice (A) nahradily Hunčice (B), takže Remeš, Hanzlíček, kořeny topolů ve vápně, fanoušci s IQ členovců nás čekají i v této sezoně :-) V přípravných zápasech se řada hráčů WunderTeamu zapojila do turnajů v Hydčicích, Heřmance i Kameňáku, čistě pralesní přáteláky jsme odehráli dva: porazili jsme Přehýšov 6:5 a remizovali v Pňovanech 2:2. Zejména v Pňovanech jsme měli velké problémy se sestavou, přitom soupeř byl docela nabitý... Pomohl nám Baník, Honek, Piškot, Rolňas a vlastně i Kemo s Prochym, kteří jsou na ročním hostování v Heřmance. Remízu zařídil Piškot, který si odskočil z nedalekého Butova a místo odpolední kávy přijel na druhý poločas. Jeden gól dal, druhý připravil pro Baníka a vrátil se ke krumpáči :-)

V prvním mistráku jsme nastoupili na Sulkově, kde se nám dlouhodobě nedaří... Áčko hrálo v Bezvěrově, takže vyladění sestavy byl pěkný oříšek. Před zápasem proběhla tradiční volba kapitána. Neuspěli ani dlouholetý captain A-týmu Honek, ani někdejší kapitán Sokolu Letná Mao... Nejlépe se tradičně připravil Kobreti, který na Sulkově vystoupil ze své WRC Hondy s páskami na obou rukou a další sbírku kapitánských pásek měl v samostatném zavazadle opatřeným visacím zámkem! Demokratickou volbu kapitána vyhrál „překvapivě“ Kobreti (1 hlas pro, 14 hlasujících se zdrželo hlasování).

První poločas byl oboustranně oťukávací, teploměr atakoval 35 stupňů ve stínu a většina hráčů si byla vědoma, že zápas bude dlouhý. Domácí měli převahu v držení míče, ale šancí jsme měli více my. Snad deset šancí zastavil praporek domácího pomezního, který mával jako na prvomájovém průvodu a zejména Peníze, Maa a Bombera tím přiváděl k nepříčetnosti. Největší šanci k otevření skóre měl Bomber, ale nedokázal obejít vyběhnutého brankáře. Neuspěl ani Káva, jehož umístěnou střelu do šibenice domácí čapák zázračně vyškrábnul. Sulkov měl v týmu několik ostrých hochů, Kreutz si karty nechával na druhou půli... výsledkem byl nakřápnutý Mao a nerozbitný Pibaro musel ve 30. minutě střídat kvůli zranění kolena.

O poločase jsme nestřídali, ale po pár minutách druhé půle měl do útoku naskočit Vločka. Tohoto střídání se velmi obával Bomber, který měl uvolnit místo v útoku Vločkovi a stáhnout se do středu zálohy. Účinky této hrozby byly obrovské, Bomber totiž krátce po začátku druhého poločasu vstřelil dvě branky v rozmezí 2 minut! První branka padla po Kobretiho precisním přímáku, který doplachtil přesně na Bomberovu hlavu. Druhou branku založil domácí pomezní, který mávnul aut pro Sulkov, ač měl být náš... Domácí však o míč přišli a po sérii narážeček se míč dostal ke Kávovi, který nezištně přihrál Bomberovi a ten už pohodlně zasunul mezi tyče! Tímto si Bomber místo v útoku udržel a Vločka musel do zálohy. Pro domácí to byla hořká pilulka a vrhli se do útoku... Jenže naše obrana fungovala spolehlivě a větší ohrožení branky nepřipustila. Obránci se navíc aktivně zapojovali do ofenzivy... Za zmínku stojí průnik Ťafíka, při kterém překonal světový rekord v době běhu na kyslíkový dluh... Vybojoval míč na půlce, podél lajny přešel přes tři hráče, ustál několik soubojů na hranici pravidel a domácím se ho podařilo odzbrojit až na hranici pokutového území. Honek to zkoušel středem hřiště, ztroskotal na posledním hráči... V závěru hráli domácí vabank a podařilo se jim korigovat na 1:2, ale tento výsledek jsme si už pohlídali.

Příští zápas: neděle 18. 9. od 15h doma s Pernarcem, sraz 14:15.

Sudí: Kreutz

Branky: 50', 52' Bomber
Žlutky: Gatuzo
Sestava: Danny – Ťafík, Misha, Kobreti (C), Honek(!) – Pibaro (30' George), Peníz (65' Vločka), Gatuzo, Mao – Bomber, Káva (70' Králík)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Pernarec 3:2 (1:2)

Zaspání začátku zápasu nás málem přišlo draho

Neděle 18. 9. 2016 Tým Pernarce se na naše hřiště vrátil po šesti letech, kdy v období temna blatnického fotbalu remizoval 0:0 s naším Áčkem, které pak v jarní odvetě definitivně poslal do pralesa. Psal se rok 2010... V minulé sezoně se ale sám Pernarec neubránil sestupu do fotbalového suterénu a tak ho čekal zápas s WunderTeamem Slovanu. V prvním kole Pernarec zvítězil nad Zbůchem (B) a určitě hodlal ve vítězném tažení pokračovat... Většinu hráčů hostů jsme po příjezdu do našeho areálu snadno identifikovali, přibylo pár vrásek, ale čahoun Vlasta byl stejnej!

Omluvenky dorazily od Gatuza, Torrese, Ťafíka, Pibary, Leoše a Myšilova, proto jsme již v sobotu draftovali několik posil z Áčka. Odchod Kema a Prochyho do Heřmanky je při skládání sestavy přece jen znát a sedmnáct se nás v kabině asi scházet nebude. Velké vzrušení způsobila nominace Bierhofa, díky které klesl kurz na výhru domácích na 1,01, ale Bierhofův agent (Oleg Paska) jeho nominaci těsně před utkáním stáhl :-(

Úvodní čtvrthodina nám potvrdila, že na taktice Pernarce se nic nezměnilo, nákopy za obranu, centry do vápna a solidní zakončení hlavou. Teoreticky jsme byli velmi dobře připraveni, prakticky jsme ovšem v 15. minutě prohrávali 0:2 a nevypadalo to vůbec dobře... Dvě inkasované branky nás naštěstí probudily a v následujících minutách jsme si vytvořili několik šancí. Jenže ex-úněšovský brankář byl jistý ve vzduchu i po zemi. Způsob jeho překonání nám naznačil Vločka, pokryl si míč v zahuštěném vápně a zblízka nedal čapákovi šanci – 1:2! Pokračovali jsme v územní převaze, zahrávali snad dvacet rohů, ale do poločasu se skóre již neměnilo. Největší šanci měl na hlavě Bomber...

Od začátku druhé půle jsme měli fyzicky navrch a po deseti minutách bylo vyrovnáno! George vymyslel přesnou kolmici pro Bombera, ten si krátce povodil pernarecké zadáky a umístěná střela se od pravé tyče odrazila za bezmocná gólmanova záda. I v dalších minutách jsme měli více ze hry, ale kromě homerunu Stehna jsme branku ani veverky na topolech neohrozili... V poslední čtvrthodině jsme vrhli všechny síly do útoku a ve vápně hostů bylo nejednou dvacet hráčů (na podobné závary jsme byli zvyklí právě z Pernarce). Výhru jsme ale nakonec urvali! Bomber na sebe stáhnul tři hráče na hranici šestnáctky a parádně přihrál mezi obránci nabíhajícímu Papénovi, ten si míč z první přiklepnul šajtlí před sebe (od klandru zaznělo: co je to za zpracování!!!) a neomylně vsítil střelou k tyči (od klandru zaznělo: výborně Papéne!!!). V předposlední minutě utkání jsme šli poprvé v zápasu do vedení!

Po zaspání první čtvrthodiny jsme museli dohánět dvoubrankové manko, ale nakonec si (přiznejme, že šťastně) připisujeme 3 body. Na jaře to bude v Pernarci určitě těžké, snad to nebude jako při dávném zápasu dorostu, kdy bylo celé hřiště pod vrstvou sněhu, jen lajny byly protažené hrablem :-)

Příští zápas: neděle 25. 9. od 16:30 ve Všerubech, sraz 15:15.

Sudí: Czermák

Branky: 23' Vločka, 66' Bomber, 89' Papén
Žlutky: bez karet
Sestava: Danny – Káva (75' Králík), Misha (55' Keňa), George, Čenda – Bony, Peníz (46' Stehno), Kobreti (C-forever), Mao – Bomber, Vločka (65' Papén)

Author: Tomek


Zpět na přehled
SK Všeruby (B) - Slovan Blatnice (B) 1:1 (1:0) PK 5:6

V údolí dutých hlav

Neděle 25. 9. 2016 Ve třetím kole jsme se utkali s rezervou Všerub. Vzhledem k paralelnímu zápasu Áčka v Kaznějově a několika omluvenkám jsme vyrazili s dvanácti hráči, na střídačce byl pouze maskot Tomek, který doufal, že nebude muset do utkání zasáhnout, což předpokládalo, že se nikdo nezraní a všichni vydrží až do konce. Tým byl ale plný srdcařů odhodlaných hrát do mrtva, takže úplně marný jsme nebyli. V týmu domácích to byla samá kapacita: Ruda Herák a jeho dva (tři?) synovci, jeden z Kosích bratrů, Sandokan s kapitánskou páskou, který se vrátil z nepovedeného angažmá v Kunějovicích.

Domácí se do nás od začátku obuli a zjevně se těšili, jak nám dají bůra. Největší hrozbou byli rychlonozí Herákovi synovci, kteří zabíhali za naší obranu, typicky po strejdovo nákopech... V 18. minutě šli právě z takovéto akce do vedení 1:0. Vedoucí branka domácí uklidnila, aktivitu jsme převzali my. Šindus vyhrával hlavičkové souboje s o půl metru vyššími stopery a posílal Vločku do samostatných nájezdů, zahrávali jsme dva přímáky, pálili ze střední vzdálenosti. Zařízení jsme trefovali, ale domácí brankář - osmnáctiletý hošík, přestoupivší na jaře z Touškova – všechno s lehkostí pochytal. Domácí náš tlak těžce nesli, ale kromě pár brejků už do poločasu nic nevymysleli. Za to huby jim jely... komentovali každý výrok nejistého rozhodčího, každý souboj, ale hlavně se hádali mezi sebou. Mistry v této činnosti byli Ruda a Sandokan. Clickovi se utkání postupně začalo vymykat s rukou, bez karetního ocenění přešel všechny nadávky, které mu domácí a postupně i někteří naši hráči začali spílat. K vyhrocení došlo po odpískání ruky po zahrání jednoho z domácích ramenem. Sesypalo se na něj 6 hráčů, žlutou kartu za řeči dostal právě Sandokan, který mu máchal před očima kapitánskou páskou se slovy „ale já s vámi můžu mluvit, já jsem kapitán“... zbytek monologu je srovnatelný s legendárním dílem Okresního přeboru („Ty debile albínskej!“).

O poločase naštěstí nikdo nechtěl střídat, viděli jsme, že domácí jsou v rozkladu a pokud budeme trpěliví, máme šanci na vyrovnání. Zároveň jsme nechtěli vyrovnat moc brzy, protože jsme si neuměli (spíš uměli) představit, co by se pak na hřišti dělo, nejednou už odtud někteří hráči odjížděli se sanitkou po likvidačních zákrocích místních dementů. Klíčovou roli sehrála přítomnost žen na naší střídačce, které do našich řad vnesly potřebný klid. Až o poločase jsme si uvědomili, že na střídačce převažuje něžné pohlaví (Pája, paní Maová, Romča, Šindyho krásná neznámá...).

Domácí střídali brankáře, místo mladíka naskočil starý známý borec s optimálními pralesními parametry. Poločasová pauza nám prospěla a obzvláště Maovi s Kobretim naskočil druhý dech (Kobreti po zápase přiznal, že se celou první půli potýkal s vyprahlým hrdlem po drsňáckém loku francovky). U Maa mohla hrát roli ještě bouda na kropáče, kterou před lety prakticky rozstřílel na cucky. Bouda byla letos na druhé straně hřiště, zrovinka na pravé straně, kde Mao působil. První šance byla jako z učebnice... Mao utekl na pravé lajně, naznačil centr, ale přihrál zpětně nabíhajícímu Kobretimu, ten z první nacentroval mezi penaltu a malé vápno, kam dravě nabíhal Šindus... Nejmenší hráč na hřišti se pověsil do vzduchu a s hlavou ve výšce břevna překrásně zakončil, bohužel trefil stojícího gólmana. Za pár minut vybojoval Mao rohový kop, který zahrával Peníz a Šindus znovu neměl ve výskoku konkurenci... Tečovaný míč mířil na zadní tyč, kde propadl Maovi mezi nohama, orazítkoval tyč! Z následné šmodrchanice branka bohužel nepadla, ale do konce zápasu bylo ještě dost času a domácí byli zralí na několik platíček Diazepamu. Druhý dech naskočil i Vločkovi, bohužel se mu vůbec nedařily centry, které do vápna buď nedoletěly nebo ho přeletěly. Kobreti byl neodstavitelný od míče, dělal z domácích voloušky a přiváděl je k šílenství... Penízův pohyb připomínal spíše jízdu na koloběžce, jak ho bolely nohy, ale nevypustil nic! Olej do ohně doplnil notně frustrovaný Ruda Herák, který zezadu sejmul Pibaru, Ťafík disciplinovaně mlčel, ale v dalším souboji si „počkal“ na jednoho z domácích a Click mu ukázal žlutou kartu. Ťafík dál zlověstně mlčel a po pár minutách krásně „přerušil“ rodící se brejk Všerub a Click ho druhou žlutou poslal do sprch. Poslední minuty jsme tak dohrávali o desíti, ale adrenalin byl naším jedenáctým i dvanáctým hráčem! O zrodu vyrovnávací branky byl Tomek(!), který na půlce razantně upálil míč jednomu z Rudových synovců, míč doplachtil k Maovi, který krátce potáhl na pravé straně a přesnou přihrávkou našel Šinduse ve vápně, ten si pohybem položil brankáře zavěsil do prázdné!!! V nastaveném čase nás podržel Dan, který tak korunoval svůj velmi slušný výkon!

O výsledku tak rozhodovaly penalty. Endorfiny z vyrovnávací branky působily i při penaltách, v základní sadě pěti penalt se nemýlil Pibaro, Mao, Kobreti, George ani Šindus. Domácí byli také bezchybní... V šesté sérii šel za nás Vločka, kterému se vůbec ale vůbec nechtělo, ale penaltu proměnil! Snad půjdou trenky ještě vyprat :-) Domácí shooter mířil vedle tyče a 2 body jsou doma! Slovan!!!

Příští zápas: neděle 2. 10. od 16 h (změna proti rozpisu!) doma proti Pňovanům, sraz v 15:15.

Sudí: Click

Branky: 88' Šindus
Žlutky: Peníz
Rote: Ťafík (2 ŽK)
Sestava: Danny – Káva (75' Tomek), George, Ťafík, Čenda – Pibaro, Peníz, Kobreti (C), Mao – Vločka, Šindus

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Pňovany 8:3 (5:0)

Hattrick Bombera a Šinduse vrátil Pňovany zpátky na zem

Neděle 2. 10. 2016 Srpnový přátelák v Pňovanech nám napověděl, že Pňovany budou letos myslet vysoko. V jejich sestavě se vedle gólmana z Toužimi, halfa z Kolovče a útočníka z Hvozdu objevily další mladé posily převážně z plzeňských soutěží. V Pňovanech se něco děje... Tiskový mluvčí klubu se k otázce nechtěl vyjadřovat, ale podle dobře informovaných zdrojů stojí za projektem Galaktikos Pňovany bohatý mecenáš, majoritní akcionář firmy John-Deere s příbuzenskými vazbami v Přehýšově!

Nám se sešlo hodně omluvenek, sestavu jsme proto doplnili mladíky z našeho A-týmu, kteří v sobotu střídali nebo vůbec nehráli. Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu, nahoru-dolu, oba týmy chtěli hrát fotbal. Po dlouhé době si Peníz zahrál pořádný fotbal, hrálo se po zemi, kroužil kolem něj Stehno s Bonym a na hrotu se o míče hlásil kapitán(!) Šindus s Bomberem. Bomber nejprve spálil dvě nadějné šance, ale v desáté minutě poprvé rozvlnil síť - přesnou hlavičkou po rohovém kopu Peníze. Pňovany ale přijely pro 3 body a po našich chybách hrozily z brejků. Dan byl ovšem v laufu, celé vápno měl pod kontrolou a nepříjemnou střelu na kluzkém terénu s přehledem eliminoval. Největší horko mu bylo při malé domů od Papéna :-) V rozmezí 2 minut jsme pak hostům srazili hřebínek. Na 2:0 zvýšil umístěným levasem přes obránce Bomber. Euforii přítomných diváků pak dokonal Komín, který po zisku míče v naší obraně zařadil trojku a upaloval po levé lajně nadzvukovou rychlostí... Míč se mezitím dostal k Šindusovi, jenž krásným diagonálním pasem našel nabíhajícího Komína a ten neskutečným levasem na zadní tyč nedal ex-toužimskému čapákovi šanci. Běžela 24. minuta a vedli jsme 3:0! Navíc Bomber trefil vingl a Bony tyč! Hosté to nezabalili, ale nebyli sehraní a koncovku měli bídnou. Leoš pečoval na pravém beku o ex-hvozdeckého útočníka a začaly mu pomalu odcházet nohy, ale přítomné ultras potěšil svým klasickým středovým průnikem, na jehož konci bylo zvýšení na 4:0 z kopačky Šinduse! Poločasový účet pak uzavřel čistým hattrickem Bomber, jehož procítěným obloučkem hlavou na zadní tyč, upravil skóre na 5:0!

O poločase střídal šťastný Peníz, tohle byl fotbal, který ho baví, chvílema měl pocit, že už je ve fotbalovém nebi :-) Naskočil za něj Mao, který dorazil na zápas se zpožděním... A po menší rošádě šel do útoku Vločka, Bomber se k nelibosti musel stáhnout do středu zálohy a Mao na předstopera. Na střídačce byl připravený žolík Georginhu, přitom potenciální střídání naznačovalo pět hráčů...

Navzdory pětibrankovému vedení jsme dál hráli s respektem... Další hřebíček do pňovanské rakve zatloukl Šindus, když uklidil míč k levé tyči po efektní narážečce se Stehnem! Stehno pálil ze střední vzdálenosti už během první půle, do střeleckých statistik se však zapsal až v 50. minutě, když vypálil zpoza vápna, míč klepl o zem na hranici malého vápna a pňovanský brankář kapituloval posedmé! Hostům se pak podařilo vstřelit branku, ale pouze tím vyprovokovali závěrečný knockout – Vločka unikl po pravém křídle, z 25 metrů vyslal nechytatelnou šumivku na vzdálenější tyč, brankář střelu vyrazil a štírek Šindus završil svůj hattrick – 8:1!!!

Hostům bylo jasné, že na obrat už nemají, ale chtěli napravit potupné skóre. Nám v poslední dvacetiminutovce fatálně došly síly... Papén měl křeče, Ťafík hlásil blížící se kolaps, Šindus měl slíbené střídání, ale předběhl ho Bomber. Za tohoto stavu naskočil do středu zálohy Georginhu a neměl to vůbec jednoduché... Narážeček a kombinací bylo poskrovnu, často jsme ztráceli a v obraně řešili některé situace zbytečně složitě. Hosté vstřelili dvě branky, ale více už jsme jim nedovolili. Georginhu tak místo brazilské techniky uplatnil převážně skluzy a obranné zákroky, protože kromě Maa už nebyl nikdo jiný schopen. Vítězné Husquarny byly krásně dlouhé...

Příští zápas: neděle 9. 10. od 15 h v Líních, sraz 14:00.

Sudí: Szkarda

Branky: 10', 22', 40' Bomber, 36', 47', 58' Šindus, 24' Komín, 50' Stehno
Žlutky: Georginho
Sestava: Danny – Leoš (46' Vločka), George, Ťafík, Komín – Bony, Peníz (46' Mao), Stehno, Papén – Bomber (64' Georginhu), Šindus (C)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Líně (B) - Slovan Blatnice (B) 9:1 (4:1)

Dokonalá pomsta

Neděle 9. 10. 2016 Je to téměř rok a den, co jsme Líně na jejich hřišti rozstříleli dvojciferným výsledkem 2:11! Někteří z líňských hráčů muselo po tomto utkání podstoupit náročnou psychiatrickou léčbu a někteří se probouzí v noci zpocení dodnes... Moc nás tedy nepřekvapilo, když jsme v dresu domácích zaregistrovali několik stabilních áčkařů včetně elitního shootera. Naše sestava byla podobná té loňské, chyběl pouze Jimmba, navíc jsme měli Bonyho a George. Bylo jasné, že to bude těžší než loni, ale věřili jsme si. Nominovaný sudí Neswatba nevěštil nic dobrého...

Začátek utkání naznačoval, že se bude jednat o vyrovnaný duel. Domácí otevřeli skóre již ve druhé minutě, pár minut poté vyrovnal pohotovou střelou Šindus. V dalších dvaceti minutách se úporně bojovalo, branka nepadla na žádné straně. Zlom nastal v 25. minutě, kdy pro nás zápas v podstatě skončil. Domácí šli znovu do vedení 2:1, smolně se zranil Gatuzo a střídat musel i Čenda, který signalizoval křeče od prvního rozběhnutí!?!? Do hry se zapojil Bony s Georgem, ale o osudu utkání již bylo zřejmě rozhodnuto. Do poločasu domácí zvýšili na 4:1, k našemu psychickému rozkladu notně přispěl charismatický Karel Neswatba - sympaťák na první pohled.

Poločasový rozbor v naší kabině byl vydatný, ale herní projev ve druhém dějství se nezměnil. Líně se na nás zkrátka dobře připravily a vycházelo jim úplně všechno. Zatímco mi jsme kazili jednu přihrávku za druhou a nedokázali přejít přes srdnatě bránící veterány, Líně si dávaly padesátimetrové pasy na nohu, tři branky daly o tyč! Do toho Neswatba si vychutnával naše horké hlavy, ale v Líních by dostal přes držku i od zenových mnichů!

Odveta za loňský výprask 2:11 se Líním podařila, my se pokusíme zapomenout, v příštím zápase nás čeká Zrnko Přehýšov.

Sudí: Neswatba

Branky: 6' Šindus
Žlutky: Misha, Vločka
Sestava: Danny – Ťafík (60' Káva), Misha, Kobreti (C), Čenda (27' Bony) – Gatuzo (25' George), Peníz (46' Bomber), Mao, Pibaro – Torres, Šindus (46' Vločka)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Zrnko Přehýšov 1:0 (0:0)

Torres zařídil všechny čtyři víkendové body!

Neděle 16. 10. 2016 Po výprasku v Líních jsme si doma chtěli spravit chuť a vrátit do týmu pozitivní atmosféru... Menší zápletku způsobila omluvenka Dannyho, ale zachránil nás Bierhof, který měl původně chuť na poločas v útoku, ale brankářský post na 90 minut bez váhání přijal, díky! Svěřenci trenéra, prezidenta, vedoucího AC Sokol Přehýšov Gerda Trunčky se trousili do kabiny hostů se sklopenými hlavami... Důvod jsme pochopili zanedlouho, když jsme přes dvoje zavřené dveře nechtěně vyslechli, jak Gerd nalévá hráčům krev do žil...

V první čtvrthodině jsme měli více ze hry, dvakrát se do centru z pravé straně pokládal Torres, ale k ohrožení branky nedošlo. Největší šanci v první půli měl Pibaro, na kterého překvapivě propadl vysoký centr do malého čtverce, ale atakován dvěma soupeři nedokázal dotlačit míč za čáru. Zbytek poločasu byl ve znamení nepřesností, hosté byli podle očekávání bojovnější, postupně získali i územní převahu, ale Bierhofa v bráně nijak zvlášť neohrozili. Mnoho akcí skončilo ofsajdem, někteří z přehýšovských útočníků pohybujících se permanentně v třímetrovém ofsajdu snad ani nevěděli, co to ofsajd je. Skutečnou příčinou byl náš brilantní ofsajd-systém! Leoš se na levém křídle prezentoval několika slibnými úniky, plíce fungovaly, ale v 35. minutě mu podle jeho vlastních slov „vypnuly nohy“.

Lavičku jsme měli nabitou, ale stále se snažíme, aby si zahráli pokud možno všichni hráči, posily z áčka pak podle jejich vytížení v hlavním týmu. Do hry se tak postupně zapojili Keňa, Myšiloff, Bony a Beny. Stehýnka jsme dlouho drželi v kleci :-) Hráli jsme povětšinou na polovině hostů, ale že bychom měli nějakou tutovku se říct nedalo... Přehýšov hrozil z brejků, ale dařilo se nám včas přerušovat ve středu hřiště, nejnebezpečnější akci v 62. minutě vyřešil nekompromisním zákrokem přímo před lavičkou hostů Káva! V 75. minutě jsme se zaslouženě dostali do vedení... Stehno vybojoval roh, sám ho zahrál, míč se dostal k Myšiloffovi, který ho v závaru ve vápně sklepl Torresovi a ten z otočky prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0!!! Zbytek zápasu jsme si pohlídali, po těsné výhře si připisujeme 3 body a na vedoucí Pňovany ztrácíme 1 bod.

Příští zápas: neděle 23. 10. od 15:30 v Kozolupech, sraz 14:30.

Sudí: Kozina

Branky: 75' Torres
Žlutky: Ťafík, Káva, Myšiloff
Sestava: Bierhof – Čenda (46' Bony), Misha, Ťafík (59' Beny), Káva (67' Stehno) – Pibaro, Peníz (46' Myšiloff), Kobreti (C), Mao – Torres, Leoš (35' Keňa)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 5:3 (0:3!)

Kozolupské bahno

Neděle 23. 10. 2016 Během neděle dorazilo množství omluvenek, které jsme díky silné poptávce mlaďasů z áčka snadno pokryli. Dan bohužel stále churaví a Bierhof na tom byl od minulého zápasu obdobně. Vzhledem nepřítomnosti Vločky, který je druhým týdnem na stáži v irském Tullamore, byl jedinou záchranou Jimmba a ten neváhal ani vteřinu!

Začátek utkání patřil jednoznačně Slovanu. V útoku byl nejvíce aktivní Bony, který zkoušel odolnost kozolupské obrany kolmými nájezdy... První pokus ztroskotal na gólmanovi, při druhém přešel přes 4 hráče a brankář byl bezmocný. V osmé minutě jsme tak šli do vedení 0:1. Už dvě minuty poté zvýšil na 0:2 Torres, když prostřelil brankáře střelou z úhlu na zadní tyč. Vypadalo to na hladkou výhru, ale domácí se postupně rozehráli a sahali po kontaktní brance. S Tejcákem a Mošnou si naše obrana uměla poradit, při zapojení krajních záložníků ale bylo zle. Několikrát nás podržel včasným vyběhnutím Jimmba, mnohdy jsme ale měli štěstí, když útočník ve vyložené šanci nedokázal trefit zívající zařízení. Šance jsme si ale vytvářeli i my... Bony se ještě dvakrát proháčkoval do vápna, kde hledal optimální střeleckou pozici na pravou nohu, přitom dobře „umístěné“ kuchlo by muselo skončit v síti stejně dobře :-) Pět minut před poločasem jsme se konečně radovali. Mao se uvolnil na levé straně, pečlivě se rozhlédl a uzřel na pravé straně volného Torrese... vzhledem k vzdálenosti udělal tři kroky zpět ala Ronaldo při trestňáku a poslal Torresovi čtyřicetimetrový pas přímo na nohu! Torres míč profesorsky zpracoval, přihrál nabíhajícímu Bonymu, ten vlétl do vápna a prostřelil gólmana! Do šaten jsme tak odcházeli s třígólovým náskokem!

Do druhého poločasu naskočil Keňa a George, Stehno zatím zůstal na střídačce, Leoš se zánětem ucha se zatím udržoval v závětří. Dva hráče střídali i domácí a po pár minutách bylo jasné, že bude horko... Ač jsme si předsevzali, že prvních deset minut neinkasujeme, opak byl pravdou. V rozmezí dvou minut jsme dvakrát kapitulovali po centru krajních záložníků na neobsazené hlavičkáře. Ve 49. minutě snížili domácí na rozdíl jediné branky... Další čtvrthodina byla vyrovnaná, o emoce na hřišti se staral jeden z domácích střídajících hráčů neznámé národnosti, přitom podle zápisu to měl být osmnáctiletý kluk z Kozolup!?!?!?!? Fotbal hrát uměl, to se musí nechat, ale když komentoval prohrané souboje a výroky rozhodčího, lezla z něj neskutečná moudra (rozuměj hovna). V 65. a 70. minutě nám bohužel právě tento dement vstřelil dvě branky a domácí otočili na 4:3. Měli jsme územní převahu, Stehno vířil zálohou, pálil Bony, Keňa, Torres, ale domácí úporně bránili a notně přitvrdili... Jeden z nešetrných zákroků odskákal Torres, kterého semleli dva domácí kopáči. K zákroku došlo ve vápně, ale Kreutz se neodvážil penaltu písknout. Do hry se tak musel zapojit i Leoš s kulichem na hlavě.

Slibně rozjetý zápas jsme tak ztratili, porazil nás v podstatě jediný hráč... Díky jeho slovním výlevům, namachrovanému chování na hřišti a reakcích domácích funkcionářů, jsme nakonec požádali o konfrontaci, protože podle zápisu a fotek žádný cizinec na hřišti nebyl! Co se pak odehrálo v kabině rozhodčího nebudeme na tomto místě rozebírat, ale byla to ubohost nejvyššího kalibru. Trenér ani vedoucí nedokázali vysvětlit, kdo vlastně střídal, mlčky civěli do země jak školáci v ředitelně ... Doufáme, že jste si tři body užili a nezapomeňte, že boží mlýny melou... i ty fotbalové, vy hovada! Zatím jsme Kozolupy považovali za slušný klub, ale vypadá to, že hřiště mají přece jenom za státovkou na Stříbro a praktiky používané v Hunčicích a Bezvěrově prosákly až k samé hranici civilizace.

Příští zápas: neděle 30. 10. od 14:30 doma proti Hunčicím (B), sraz 13:45. Pozor na změnu letního času!

Sudí: Kreutz

Branky: 8', 40' Bony, 10' Torres
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmba – Čenda, Kobreti (C), Ťafík (60' Stehno), Káva (46' George) – Ruby, Peníz (46' Keňa), Mao, Bony – Torres (73' Leoš), Papén

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sókol Gunčice (B) 1:1 (0:1)

Pouhý bod

Neděle 30. 10. 2016 V osmém kole jsme na domácí půdě hostili hunčické béčko. V jejich sestavě jsme kromě 3 hráčů prakticky nikoho neznali, Remešové aspol. se údajně soustředí na III. třídu. Nám se po dvou týdnech vrátil do brány Dan, Vločka přiletěl z Irska, kde byl na školení v pití piva (Vločka v roli školitele!), uzdravil se Pibaro a po zápasu áčka jsme draftovali kluky, kteří si v sobotu moc nekopli... Výsledkem bylo skoro dvacet hráčů v předběžné nominaci, z nichž jsme po nelehkém výběru vybrali 16 playerů. Největší zájem byl jako obvykle o post předstopera, přednost dostal Leoš, který nás v Kozolupech nenechal hrát o desíti, byť čerstvá zpráva z ORL nařizovala teplo a klid na gauči, i proto se George musel aklimatizovat ve středu zálohy, o kterou je naopak dlouhodobě zájem nejmenší :-)

Stejně jako v minulém kole jsme měli v úvodu zápasu převahu. Skóre mohl brzy otevřít Torres, který převzal Šindusovu dokonalou kolmici, ale vyběhnutého čapáka nepřekonal, pokus o dorážku skončil v hradbě hunčických zadáků. Branka visela ve vzduchu po zátahu George na levé straně, jeho ostrý centr placírem směřoval na nabíhajícího Šinduse, ale byla to rána a Šindus míč minul. Ani Bonyho střela zpoza vápna nemířila mezi tři tyče. Síla hostů byla hlavně ve středu zálohy, kde dle zápisu operoval jistý Marek Šimáček, hunčický rodák se silným ukrajinským přízvukem!? Tento hráč byl u zrodu většiny hunčických akcí... V 39. minutě si naskočil na rohový kop, Dan se odvážně vrhl do souboje s klubkem hráčů, kteří museli vážit dohromady kolem půl tuny, pěstí na míč nedosáhl a hosté vedli 0:1. S tímto stavem skončilo první dějství.

Ve druhé půli převzal ukrajinského středopolaře do péče Mao a útok oživil Papén. Vytrvale jsme obléhali hunčickou šestnáctku, ale vyložená akce stále nepřicházela. Papén několikrát unikl po levém křídle, ale všechny centry do vápna končily na hlavách soupeře, který se postupně soustředil na zdržování a brejky. Při jedné z brejkových situací nás zachránil Dan, když eliminoval jedovatou střelu pod víko. Vyrovnání měl na noze Papén, ale jeho projektil z hranice vápna, při kterém byla slyšet rána při překonání rychlosti zvuku, sice přizabil jednoho z beků, ale síť nerozvlnil. Torres s Šindusem ale byli trpěliví a v 65. minutě jsme díky Torresově střele z úhlu vyrovnali! Další branky nám nebyly souzeny... Šinduse zastavil v samostatném nájezdu praporek pomezního, přitom vybíhal z půlky! Sudí Szkarda pískal přesně, ale k penaltě za kosu na Šinduse odvahu nesebral, přitom hosté faulujícího hráče seřvali, že takhle do soubojů ve vápně chodit nemůže! Ve zbytku utkání nechtěl nikdo udělat chybu, skóre se již neměnilo a došlo na neoblíbené penalty, ve kterých jsme fatálně neuspěli, neproměnil Torres, Kobreti ani Pibaro. Připisujeme si třetí podzimní porážku, klesáme na třetí příčku, na Pňovany a Líně (B) ztrácíme 3 body.

Pokochejte se alespoň v Piškootově fotodokumentaci, kde v krásných podzimních barvách najdete pravé pralesní souboje, bolest, zklamání, radost a v neposlední řadě i krásné ženy :-) Piškoote, díky, příště musíme vyhrát!

Poslední zápas podzimní části hrajeme v sobotu 5. 11. od 11:00 (změna!) ve Zbůchu, sraz 10:00. Termín společné dokopné: sobota 26. listopadu.

Sudí: Szkarda

Branky: 65' Torres
Žlutky: bez karet
Sestava: Danny – Ťafík, Misha, Leoš (35' Pibaro), Káva (46' Papén) – Bony (75' Čenda), Kobreti (C), George (61' Vločka), Keňa (46' Mao) – Torres, Šindus

Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Zbůch (B) - Slovan Blatnice (B) 2:2 (0:1) PK 0:3

Penaltová exhibice

Sobota 5. 11. 2016 V posledním kole podzimní části jsme se vydali do Zbůchu, který hraje domácí mače v sobotu jako předzápas svému áčku. Začátek utkání byl den před zápasem posunut z 11:30 na 11:00, po nemalém úsilí se podařilo změnu oznámit všem hráčům... Ve Zbůchu jsme ale v areálu našli jen sudího Ebena, domácí hráči přišli v klídku na půl dvanáctou, o posunu nevěděli. Na hřišti navíc probíhal žákovský zápas Zbůch - Plasy, tudíž ani kabiny nebyly volné. Takže po ranní honičce, zkrácených šichtách, časnějším budíčku po noční, několika rychlostních zkouškách a bloudění v rozkopaném Zbůchu jsme půl hodiny klepali kosu a sledovali trousící se baníkovce, Eben nervózně sledoval hodinky, protože měl od čtyř generálku Stardance...

Minulý týden byl hráčů dostatek resp. přebytek v obou týmech, což se pro současný zápas tuto sobotu hodilo, jenže jako na potvoru se objevilo pár marodů, noční šichta, rozvrtané zuby a složit sestavu do Mladotic i Zbůchu byl oříšek. Šindus ale posnídal Nimesil s Aulinem, Olda šel hledat kopačky hned po návratu z noční (sorry Oldo za probuzení :-)), Jimmba zastavil výrobu a byl připraven zaskočit v brance!

Utkání začalo v poklidu, možná i vlivem brzké hodiny se většina hráčů pohybovala zpomaleně. V první čtvrthodině předváděly oba týmy ryzí pralesní fotbal plný nepřesností. V další fázi utkání se oba týmy naštěstí probraly a došlo i na šance ohrožující brankové zařízení. Skóre mohli otevřít domácí po nedorozumění naší obrany, ale Dan byl na správném místě a solidní střelu lapil. Na opačné straně se pokoušeli prosadit Bony s Torresem, ale úvodní branka padla až po dravém průniku Kobretiho do vápna, kde byl tvrdě atakován, zbůšský bek Kobretiho dokonce povalil! Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Torres! Příznivý stav 0:1 vydržel až do poločasu, díky dvěma zásahům Dana, bohužel jsme přišli o Mishu, který dostal loktem do žeber současně s rozšlápnutím prstů na noze. Leoš se tak neplánovaně octl na postu stopera.

Po první půli musel střídat Bony, jehož čekal zápas v Mladoticích a po pár minutách i Čenda, který nepočítal s posunem zápasu o půl hodiny a musel pracovně do Urquelu. Do pole nastoupil Šindus a Olda. Hrálo se převážně na naší polovině a k vyrovnání nedošlo jen díky srdnatému výkonu naší obrany, ale i neskutečnému vraždění domácích forwardů a v neposlední řadě i Danovi v brance, zejména za vyboxování střely z hranice vápna do šibenice. Domácí nakonec vyrovnali z nenápadné šance na pravé straně, zakončené střelo-přihrávkou odrazivší se od tyče do branky - 1:1. Vyrovnávací branka padla v 77. minutě. Naná si navíc natáhl stehenní sval a do hry musel Jimmba. Jimmba do pole kvůli zranění nemohl a ani do branky se mu nechtělo, protože Dan předvedl nejlepší podzimní výkon, jinou možnost jsme ale neměli. Jimmbova věštba „já tam nejdu, ještě dostanu nějakou šmudlu“ se bohužel vyplnila... Domácí to zkusili znovu z pravé strany, šouravá střela na zadní tyč neměla být pro Jimmbu problémem, ale jeho strelky na kluzkém terénu podjely a míč se dokutálel do branky. Jimmbova frustrace neznala mezí... Po obratu na 2:1 se domácí zatáhli a my jsme převzali aktivitu. Branku mohl vsítit Šindus hlavičkující na přední tyči, tlačil míč blízko k tyči, bohužel na špatnou stranu :-) Zaslouženého vyrovnání jsme se nakonec dočkali, když se na levém křídle urval Mao a pravou šajtlí chladnokrevně(!) zavěsil k pravé tyči - 2:2! Mao většinou potřebuje pár zápasů na rozehrání, letos se ke své první podzimní brance propracoval až v posledním zápasu :-) Radost ze vstřelené branky měli všichni hráči, zprvu i Jimmba radostně zvedl ruce na hlavu, že neprohrajeme kvůli jeho slabé chvilce... Záhy si ale uvědomil, že ho čekají penalty... V závěrečných minutách už k ohrožení branky nedošlo a penaltový rozstřel byl neodvratný... A stálo to za to! V první sérii proměnil Šindus, Jimmba risknul svojí oblíbenou stranu a penaltu kryl! Ve druhé sérii neproměnil Mao, ale podržel ho Jimmba, který šokoval všechny přítomné a tygřím skokem na svojí neoblíbenou(!!!) stranu opět kryl! Třetí série už byla v exhibičním stylu - Ťafík proměnil a Jimmba ukázal, že má nastudované všechny střelce v okresu a vychytal i třetího exekutora. Po závěsu Torrese byl stav 0:3 a bylo rozhodnuto.

Po podzimní části jsme na čtvrté příčce tabulky se 17 body a skórem 22:24, na vedoucí Pňovany ztrácíme 4 body. Střelci: Bomber 6, Šindus 5, Torres 4, Bony 2, Vločka 1, Papén 1, Komín 1, Stehno 1, Mao 1.

Benefiční zápas A-B s následnou Dokopnou proběhne v sobotu 26. listopadu.

Sudí: Eben

Branky: 24' Torres, 84' Mao
Žlutky: bez karet
Sestava: Danny – Čenda (57' Naná (78' Jimmba)), Misha (32' Leoš), Ťafík, Káva – Pibaro, Kobreti (C), Mao, Vločka – Torres, Bony (46' Šindus)

Author: Tomek


Zpět na přehled