Béčko: Sezóna 2015/2016 (podzim)

Všeruby B Blatnice 1:3 Reportage Ne 6.9. 17:00
Blatnice Přehýšov 3:0 Reportage Ne 13.9. 15:00
Zbůch B Blatnice 2:6 Reportage So 19.9. 13:30
Blatnice Hunčice 1:3 Reportage Ne 27.9. 15:00
Kunějovice Blatnice 1:5 Reportage Ne 4.10. 16:00
VOLNO Ne 11.10.
Pňovany Blatnice 1:1 (PK 3:4) Reportage Ne 18.10. 15:00
VOLNO Ne 25.10.
Líně B Blatnice 2:11 Reportage So 31.10. 11:30
Kozolupy B Blatnice 2:3 Reportage Ne 8.11. 14:00
Blatnice Sulkov B 7:0 Reportage So 14.11. 10:00

Tabulka po podzimní části sezóny 2015/2016 - otevřít (xls).
SK Všeruby (B) - Slovan Blatnice (B) 1:3 (1:1)

Sadička zaseta

Neděle 6. 9. 2015 Letní příprava byla letos obzvláště náročná... Nebylo potřeba běhat po lesích ani se trápit v posilovně, k posunutí anaerobního prahu bohatě stačilo přežít dva měsíce čtyřicetistupňových hiců. Dlouhodobý vývoj pralesní ligy je nepříznivý, předloni soutěž odhlásila Doubrava, letos to zabalila Heřmanka a na poslední chvíli i Tlučná :-( Počet zápasů se tak scvrknul na devět. Co se týče sestavy, základní kádr se příliš nezměnil... Komín se posunul do Áčka, do mužů naskočila další slovaňácká naděje - Dan Hauer. Velmi pozitivní je účast hráčů WunderTeamu na náročných trénincích vedených kvartetem Pulec-Bierhof-Pechly-Bámbí. I o dres WunderTeamu je třeba se porvat... Navzdory slušné tréninkové účasti se na první mistrák omluvili bažináci Gatuzo se Špaucem. Mildánek se Šindusem trápí namožený cemr...

Volba kapitána jako obvykle neproběhla. Kobreti rozrazil vrátka od areálu, kapitánskou pásku měl nasazenou přes zimní bundu a všichni potenciální adepti své kandidatury vzdali!?!? :-)

V prvním kole nás čekala horká půda ve Všerubech, kde jsme hráli předposlední jarní zápas a mnoho hráčů ještě teď cítí žebra a kotníky... Všeruby ale postoupily do Trojky a v pralese tak mělo zůstat opravdové béčko. Veterán na stoperu i Ruda Herák skutečně nastoupili, ale v základní sestavě bylo i pár kusů, se kterými jsme hráli ještě na jaře. Z dvojice kosích bratrů hrál jen jeden, jestli to byl ten blbější jsme nepoznali...

První čtvrthodinka nevypadala vůbec dobře. Domácí byli zjevně rozehranější, na nás bylo vidět, že jeden dva přáteláčky by neuškodily. Domácím navíc pomáhal silný vítr a během pěti minut zaznamenali tři šance, z nichž jednu dokázali využít (1:0). Nedařilo se nám podržet balón v záloze a tři přihrávky za sebou byl nemožný úkon. Když se nám ale podařilo přejít přes halfy, všerubská obrana hořela. Dvakrát po lajně pronikl Papén, ale nacentrovat proti silnému větru bylo obtížné... Že je potřeba hrát po zemi předvedl Mao, který se na pravé lajně zbavil dvou protihráčů, vyslal kolmici na Didiera Jimmbu, který tělem oklamal stopera, ladně obešel čapáka a chladnokrevně vsítil - 1:1!

Zbytek poločasu byl vyrovnaný. Další branku jsme ale přidat nedokázali. Přitom nechybělo moc... Peníz se proháčkoval až do malého čtverce... Kobretiho střela na dlouhou nohu skončila nad břevnem, Mao(?) si připsal jeden homerun. Za domácí měl největší šanci Herák po signálu z rohového kopu. Domácí si zjevně mysleli, že nám dají bůra do poločasu a vyrovnání je překvapilo. Podle očekávání nás začali brousit a nejvíc to odnášeli nejčistěji hrající hráči jako Pibaro (2 kosy, 2 šlapáky) a Kobreti (2x loket do žeber, 1 kosa). Sudí Szkarda to na karetní trest bohužel nevyhodnotil...

Ve druhé půli jsme hráli s větrem, domácí měli mírnou územní převahu, ale hra na brejky nám vyhovovala. V 52. minutě nás dostal do vedení Mao, který svým presingem donutil všerubské zadáky k chybě, nádherně mu namazali a jeho zbrusu nové predátory se nemýlily - 1:2! Domácí se mezi sebou začali hádat a ještě přiostřili v osobních soubojích... po dalších dvou nešetrných zákrocích musel Pibaro střídat (sudí zřejmě zapomněl karty) a na kraji zálohy ho nahradil Pajlák. Dalších dvacet minut se bojovalo o každý centimetr hrací plochy a největší uplatnění nacházeli hráči s nějakým tím kilem navíc. Vynikal zejména předstoper Ťafík, který neprohrál jediný souboj a operoval snad na padesáti metrech! Na všerubské nerváky platil i Vločka, Jimmba a následně Káva! Těsné vedení se nám nedařilo pojistit... Užuž jsme zvedali ruce při Kobretiho ligovém tresťňáku zahraném na zadní tyč, ale Pivrnce zastoupil na brankové čáře jeden z beků. 100% tutovku zahodil Papén, jeho umístěná střela skončila těsně vedle tyče. Domácí se do koncovky prakticky nedostali, jejich akce troskotaly na naší dobře organizované obraně a Danovi v bráně, který dobře četl hru, včas vybíhal i rozehrával. Jednu šanci domácí přece jen měli, ale Dana zastoupil na brankové čáře Čenda! V 76. minutě jsme se však konečně radovali! Ťafíkova kolmice se zamotala stoperovi mezi nohama, Papén byl ve správný čas na správném místě a šel z půlky sám... Sice ho dost znervózňovalo, že za ním nikdo neběžel a Pivrnec v brance čekal co vymyslí... Na hranici šestnáctky se Papén prakticky zastavil a nastaly nekonečné vteřiny (viz závěrečná scéna ve filmu Tenkrát na západě)... Papén si ale s prostorově výrazným brankářem poradil, použil kličku jako kdyby obcházel tři hráče a do prázdné brány pojistil na konečných 1:3!

Příští zápas: neděle 13.9. od 15:00 - Zrnko Přehýšov - sraz ve 14:15.

Sudí: Szkarda

Branky: 19' Jimmba, 52' Mao, 76' Papén
Žlutky:
Sestava: Dany - Čenda, Misha, Ťafík, Dan Hauer - Pibaro (55' Pajlák), Kobreti (C), Peníz (46' Vločka), Mao - Jimmba (70' Káva), Papén

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sokol Přehýšov 3:0 (2:0)

Festival zahozených šancí

Neděle 13. 9. 2015 Ve druhém kole jsme hostili Zrnko Přehýšov, které před týdnem překvapivě porazilo Líně 3:1. Oproti minulému zápasu chyběl Mao (služebně v Istanbulu), naopak dorazil Mildánek se Šindusem a Hynča Myšiloff! Po dohodě s Pulcem jsme do sestavy zařadili i pár hráčů, kteří si v sobotu moc nezahráli... V základní sestavě se tak na hrotu objevil Leosch alias Vyžunk Šenk!

Od prvních minut jsme byli aktivnější a zejména Vyžunk Šenk na levém brku pronikal přehýšovskou obranou jako nůž máslem. Jimmba se na postu středního halfa resp. podhroťáka velmi rychle zabydlel... je tedy pravda, že jeho ofenzivní choutky musel směrem dozadu vykrýt Kobreti, ale tomu zase pomáhal vysouvající se předstoper Šindus, takže to byla dokonalá posuvná středová osa. Vyžunk Šenk mohl během čtvrt hodiny 4x skórovat, ale buď minul zařízení nebo mířil do prostoru brankáře. Přehýšov na nás použil osvědčenou uspávací taktiku a při některých rozehrávkách fanoušci u lajny klimbali. Neuniklo to však pozornosti Bierhofa, který na sběr míčů za přehýšovskou bránou osobně dohlédl. Nelehkou roli měl Vydra, který donedávna hájil barvy Slovanu, ale v rámci letního transferu přestoupil do rodného Přehýšova... po dvaceti minutách ho "vysvobodilo" zraněné koleno.

Skóre jsme mohli otevřít z penalty, kterou sudí Kozina nařídil poté, co hráč stojící ve zdi tečoval míč rukou (nad hlavou) Mildánkův přímák. Jenže Kobretiho penalta skončila na tyči! Tradičně nepříjemným protihráčem byl Raczek, který se bezhlavě vrhal do každého souboje. Kozina ale včasnými hvizdy tlumil rodící se vášně... K vyhrocení došlo po trojnásobné kose na Pibaru, kterému Kozina třikrát ponechal výhodu a Raczek znovu zajel Pibarovi na kotníky. V ten moment se Pibarova svatozář rozplynula a po Raczkovi se ohnal - ano, bylo to oplácení, ale to by neustál ani Dalajláma. Sudí to citlivě ocenil žlutkou na obě strany a Raczek se trochu uklidnil.

Kobreti se snažil odčinit neproměněnou penaltu, jeho projektil z hranice vápna skončil těsně nad břevnem. Skóre otevřel srdcař Pibaro, který si naběhl na Mildánkův centr do vápna a ve skluzu na brankové čáře zasunul do klece - 1:0! Hosty to nakoplo k vyrovnání, ale obrana fungovala jako dobře namazaný stroj, v jediné brankové příležitosti včas vyběhl Dany a v tvrdém souboji nárt na nárt odpálil míč do bezpečí. V krátkém sledu pak o střídání požádal Kobreti hrající s moribundusem a Vyžunk Šenk, kterému podle jeho slov "odešly nohy" :-) Střídačka byla nabitá, do pole naskočil Myšiloff na středního halfa a George na tykadlo! Pojistku v podobě druhé branky vsítil ve 40. minutě Mildánek. Na jeho přízemní trestňák k tyči neměl přehýšovský čapák nárok - 2:0!

Ve druhé půli byla naše převaha ještě výraznější, ale festival vraždění bohužel pokračoval. Několik tutovek zahodil George, ale zdatně mu sekundoval i střídající Papén a jednu 110% šanci neproměnil ani Myšiloff, který zřejmě z obavy o "košíček" raději přihrával na brankové čáře. Třetí branku vsítil v závěru utkání Papén poté, co s Mildánkem totálně rozložili přehýšovskou obranu (8 narážeček + jesličky = gól).

Příští zápas: sobota 19. 9. od 13:30 ve Zbůchu, sraz ve 12:30 na Základně!

Sudí: Kozina

Branky: 31' Pibaro, 40' Mildánek, 82' Papén
Vraždy: 3', 8', 12', 15', 17', 22', 30', 36' Vyžunk Šenk, 25' Kobreti (PK), 65', 70', 75' George, 80' Myšiloff
Žlutky: Pibaro
Sestava: Dany - Čenda (75' Káva), Misha, Šindus, Ťafík - Pibaro, Kobreti (C) (36' Myšiloff), Jimmba (63' Papén), Vločka (56' Dan Hauer) - Mildánek, Vyžunk Šenk (40' George)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Zbůch (B) - Slovan Blatnice (B) 2:6 (1:4)

Stratég Naná a jeho geniální rošáda

Sobota 19. 9. 2015 Ještě den před zápasem to vypadalo, že se nevejdeme do kabiny, ale po finální nominaci Áčka a zdravotních omluvenkách od Pibary a Mildánka nás bylo skoro málo. Papénovu last-minute omluvenku budou trenéři WunderTeamu vydejchávat ještě dlouho...

Domácí se scházeli jak šváby na pivo, prvních deset minut hráli o desíti... Skóre otevřel ve 3. minutě Mao, jehož zákeřná centro-střela z 20 metrů zaplula pod víko! Pak jsme se ale nepochopitelně zatáhli a domácí nás několikrát přečíslili. Dan si připsal dva solidní zákroky, třetí branka už bohužel znamenala vyrovnání. Vločka na levém halfu byl úplně jalovej... Hráli jsme na padesáti metrech a domácí nás v desíti uběhali. Aktivitu jsme paradoxně převzali až po nastoupení jedenáctého hráče Zbůchu... Přes veškeré hecování a nadávání se Vločka nevzchopil a v 29. minutě sám požádal o vystřídání... Po zápase vyšlo najevo, že byl 2 hodiny před zápasem na transfúzce dávat plasmu!?!?!? Netušili jsme, že naše narážky, že je "nějakej vycuclej" platí doslova. Herně to ale pořád nebylo ono a stratég Naná chodil u lajny jako lev v kleci a nemohl přijít na to, co změnit... Nakonec přišel s geniální rošádou, prohodil Šinduse s Myšiloffem a začaly se dít věci! Oba hráči okamžitě našli větší uplatnění - Myšiloff vyztužil střed pole, kde se rodily útočné akce domácích a Šindus zatápěl zbůžským zadákům. Během následujících pěti minut pak padly tři branky a utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Brankostroj rozpoutal přesnou střelou k tyči Vyžunk Šenk a pak během dvou minut dvakrát nezadržitelně skóroval Šindus! Nejprve se prosadil střelou z vápna po přihrávce Maa, poté se nejrychleji zorientoval po Keňovo souboji s gólmanem a hbitě zasunul do prázdného zařízení! Čistý hattrick mu sebral stoper, který ve skluzu vytlačil míč na tyč!

Ve druhé půli se na střed zálohy posunul Mao a na jeho post krajního halfa nastoupil Jimmba! Jimmba nebyl z krajního záložníka nijak nadšen, ale brzy si zvykl :-) Za to Mao se v záloze moc neohřál a trvale se usadil na hrotu. Na zbůšskou branku se valil jeden útok za druhým - povětšinou brejkového charakteru. Maovy predátory měly pro toto utkání k dispozici bohužel jen jednu branku a ta padla hned v úvodu utkání. Jinak si nelze vysvětlit třech neproměněných samostatných nájezdů a jedné tyče... Šindusovi se v koncovce už také tolik nedařilo (nebo to nechtěl mít tak drahé :-)), ale domácí defenziva si s ním absolutně nevěděla rady. V 51. minutě ho jeden z frustrovaných beků sejmul ve vápně a o penaltě nebylo sporu. K exekuci penalty se mu moc nechtělo, musel však poslechnout trenéry a třetí brankou v utkání zvýšil na 1:5!

V dalších minutách nás domácí zatlačili na naší polovinu a v našem týmu došlo na několik "konstruktivních" debat (včetně Jimmbova monologu :-)), ale všechno bylo pod kontrolou. Myšiloff byl na předstoperu jako ryba ve vodě, mluvil na všechny spoluhráče a nedopustil jakékoliv ohrožení výsledku! Šestou branku měl na noze Keňa, ale tváří v tvář brankáři neuspěl. V další ložené situaci už ale nedal čapákovi šanci! Jako již poněkolikáté si ze Zbůchu odvážíme tři body a slušně vylepšené skóre... Slovan!!!!!!!!!

Příští zápas: neděle 27. 9. od 15:00 doma proti Hunčicím, sraz ve 14:15.

Sudí: Burison

Branky: 3' Mao, 32' Vyžunk Šenk, 35', 37', 51' Šindus, 77' Keňa
Žlutky:
Sestava: Dany - Čenda, Misha, Šindus, Ťafík - Mao, Kobreti (C), Peníz (46' Jimmba), Vločka (29' Keňa) - Myšiloff, Vyžunk Šenk (62' Káva)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sokol Hunčice 1:3 (0:3)

Waltrovo velmi pozdní odpoledne

Neděle 27. 9. 2015 Hunčice se v posledních kolech podezřele rozbouchaly, vzhledem k postavení v tabulce se hrálo o průběžné první místo. Z dobře informovaných zdrojů jsme měli zprávy o údajné nové posile hrající na černo... Ostrostřelec sice v minulém kole vstřelil Líním 5 fíků za poločas, ale v oficiálním zápise nic takového nebylo!?!? Fotbalová revoluce zkrátka končí přesně na konci Touškova. Funkcionáři na svazu uvažují o nasazení misionářů Konstantina a Peltoděje, kteří by na práci s informačním systémem FAČR dohlíželi přímo v terénu. Projekt zatím uvízl na nedostatku finančních prostředků, misionáři pracují bezplatně, ale skupinu hackerů a početnou ochranku bude potřeba zacálovat.

Vzhledem k plánované omluvence Mishy se na postu stopera objevil Myšiloff, před nímž operoval atomový Ťafík a ve středu zálohy George! Co se týče váhy jsme byli na hunčické kopáče docela slušně vyzbrojeni. Obávaného kanonýra měl na starosti na pravé straně Dan Hauer a neměl to vůbec jednoduché... Ostrostřelec bohužel proměnil hned svojí první příležitost. Ve středu zálohy jsme ale byli rovnocenným soupeřem a v útoku jsme hostům slušně zatápěli. Hunčice praktikovaly svojí oblíbenou kopáčskou taktiku, přibývalo tvrdých soubojů, ale sudí Forbes (jak je jeho zvykem) váhal s udělením žlutých karet a výsledek se záhy dostavil - dva naši hráči kulhali a emoce vzplály. Vypadalo to, že místo žlutých karet se bude rovnou červenat... nejblíže k tomu měl Myšiloff s Ťafíkem, na které měl Forbes zjevně spadeno. Ke vší smůle si Myšiloff natáhnul stehno a už ve 20. minutě musel střídat. Do zálohy naskočil Keňa a na stopera se stáhnul George. Kontaktní branku jsme mohli vsítit z penalty, ale kosu na Jimmbu vytáhl sudí na hranici vápna :-( Měli jsme více ze hry, ale hunčické brejky byly extrémně nebezpečné... poločas skončil 0:3.

I ve druhé půli jsme měli územní převahu, ale naši lehkonozí, technicky zdatní útočníci naráželi na hunčickou zeď. Střely na branku měly spíše ragbyové parametry (asi moc sledujeme ragbyové MS v Anglii :-)), brankáře jsme prověřili minimálně. Hunčického kanonýra převzal do péče Komín zajištěný Ťafíkem a ve druhé půli se k zakončení prakticky nedostal. Náš tlak gradoval... Šindus s Papénem opakovaně pronikali do pokutového území, George se prohodil s Kobretim a vysouval se až na hrot... Na 1:3 jsme zaslouženě snížili z penalty po faulu na Šinduse. Kobreti nedal čapákovi ani čuchnout!

Příští zápas: neděle 4. 10. od 16:00 v Nekmíři proti Kuntějovicím, sraz ve 14:30.

Sudí: Forbes

Branky: 76' Kobreti (PK)
Žlutky: Myšiloff*, Ťafík
Sestava: Dany - Komín, Myšiloff (20' Keňa), Ťafík, Dan Hauer (59' Káva) - Mao, George, Kobreti (C), Vločka (72' Králík) - Šindus, Jimmba (46' Papén)

Author: Tomek


Zpět na přehled
FC Kunějovice - Slovan Blatnice (B) 1:5 (0:1)

Dozvuky PilsnerFestu

Neděle 4. 10. 2015 Kromě několika fotbalových zranění vykonal své i první podzimní úder rýmičky... v těžkém zápase s Kuntějovicemi jsme se museli obejít bez 8 hráčů základní sestavy! Vážným rizikem byl i PilsnerFest, na který vyrazila početná skupina mlaďasů... Vzhledem k nepřítomnosti Mishy a Myšiloffa jsme na Kuntějovice nutně potřebovali na stopera George, který v sobotu večer slezl z Eiffelovky, skočil do autobusu a vyrazil k domovu... Bus jel naštěstí podle jízdního řádku a dorazili i všichni účastníci PilsnerFestu - někteří tedy v silně podroušeném stavu, někteří ortodoxní řidiči přišli úplně náhodou pěšky :-)

Kunějovice hrající na hřišti Nekmíře na nás podle očekávání vlétly. Nejlepší hráč soupeře - kapitán, donedávna hrajícího za Rapid Plzeň, opět vyšel na Dana Hauera, kterého tímto křtím na Prochyho podle jeho patrona - plzeňského obránce Václava Procházky - minimálně účes už je tam :-) Během prvních 15 minut několikrát v poslední chvíli zasahoval George a Dany kryl dvě nebezpečné střely. Postupně jsme ale převzali aktivitu... Peníz měl pod kontrolou střed hřiště a zásoboval precisními balóny naše útočníky. Štestí bylo, že na Peníze nehrál ani jeden z místních řezníků (Kreatýnek a Arnold Švarcnegr), kteří by mu po první brazilské lekci přerazili nohy. Brankář domácích vypadal nejistě a obrana rovněž nebyla nejsilnějším článkem sestavy. Nejvíce našich akcí vznikalo na naší pravé straně, kde hrála větší část PilsnerFesťáků, kteří veděli, že musí makat, jinak neujdou zlobě trenéra a veřejnému zostuzení. Většina akcí na pravé straně však troskotala na zodpovědně hrajícím tygrovi z Mompračemu. První branka nakonec padla na straně levé… Peníz si povodil kunějovické středopolaře, počkal až Vločka zařadí dvojku a vyslal ho na bránu. Vločka zamířil přímo do vápna, brankář jeho střelu stěží vyrazil, míč poskakoval v malém čtverci mezi pěti hráči. Do vzniklé skrumáže doslova vletěl Papén a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - vedli jsme 0:1!

V dalších minutách jsme měli více ze hry, ale každý souboj s Kreatýnek s Arnoldem zaváněl sádrou… Sudí Šmauz podle očekávání s udělením žluté karty váhal, loket na George po odpískání neviděl :-( Po třetím prasáckém zákroku Kreatýnka naštěstí Šmauz vytáhl alespoň žlutku. Arnold byl zdánlivě klidný, ale o to zákeřnější… po každém souboji s Maem vyhrožoval lámáním nohou a zbytkem života na invalidním vozíku. Mao mu dal pocítit tvrdost svých kostí a stručně mu nastínil průběh případného soudního procesu...

Důsledkem tvrdé hry jsme museli dvakrát střídat v první půli… První to odnesl Peníz, kterému protihráč “srovnal” prsty na nohou. Další byl Vločka, který podstoupil tvrdý, ale férový souboj ve skluzu… v koleni mu podezřele přeskakovalo… pozdější vyšetření na ortopedii ukázalo na pochroumání postraního vazu, předního vazu i menisku - ortopedický hattrick :-( V poli je nahradili Keňa a Káva. Do poločasu mohl zvýšit Bony - jeho střela skončila na břevně!

Jednobrankové vedení nic neznamenalo, proti Kunějovicím obzvláště. Navíc poločasová přestávka větší část našeho týmu značně demoralizovala… Účastníci PilsnerFestu pokukovali po místečku, kde by si mohli aspoň na 5 minut zdřímnout… na George dolehla dvanáctihodinová cesta v autobusu se skrčenýma nohama. Prvních 10 minut ve druhém dějství při nás ale stálo štěstí… Vyrovnání měl nejméně dvakrát na noze kapitán domácích, jeho nůžky těsně minuly zařízení, dva kixíky si připsal George, Prochy jednou neodhadl odskok, včasným vyběhnutím nás podržel Dany! Pak jsme ale hru v obraně zjednodušili, Prochy vygumoval kapitána, Ťafík s Čendou razantně ukončili několik vznikajících akcí. V 57. minutě jsme vsítili veledůležitou druhou branku, když domácí stoper přehlavičkoval Bonyho pouze za cenu nádherného obloučku do šibenice - 0:2!

I po druhé brance jsme pokračovali v tlaku. Káva byl papírově na postu levého útočníka, ale fakticky hrál střed zálohy a naplno využíval rychlíky Bonyho s Keňou i ofenzivně naladěného Komína! Třetí branka padla právě z takové akce - trefil se Keňa a vedli jsme 0:3! Prochy dostál svému jménu, využíval příležitosti k vysunutí a připsal si i několik tvrdých projektilů ze střední vzdálenosti! Domácí pak snížili na 1:3, ale nenechali jsme se dostat do trvalejšího tlaku. Naná musel vyvinout velké úsilí, aby přesvědčil Vyžunk Šenka k naskočení do pole... Na Čendu ale zjevně doléhala "únava" a bylo potřeba uzamknout pravou stranu. Vyžunk Šenk se ihned zapojil do hry, ale svým úvodním proslovem trochu rozhodil George na stoperu (slova, že se nebude vracet byla míněna pochopitelně ironicky). Čtvrtou branku opět připravil Káva - znovu vysunul Keňu, který přihrál Bonymu a střelou na zadní tyč jsme soupeři odskočili opět o 3 branky! Závěrečný gól vsítil zaslouženě náš kapitán Mao, když si na zadní tyči naskočil na Keňův přesný růžek a hlavou neomylně zakončil! Domů si vezeme spoustu šrámů, ale zároveň i tři body! Slovaaaaaaaaaaaaan!

Příští týden máme volno, hrajeme až 18. 10. od 15 hodin v Pňovanech, sraz ve 14:00.

Sudí: Šmauz

Branky: 19' Papén, 57' Bony, 66' Keňa, 85' Bony, 88' Mao
Žlutky:
Sestava: Dany - Čenda (73' Vyžunk Šenk), George, Ťafík, Prochy - Komín, Mao (C), Peníz (26' Keňa), Bony - Vločka (37' Káva), Papén (61' Králík)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (B) 1:1 (1:1) PK 3:4

Dvě branky na výhru nestačily

Neděle 18. 10. 2015 Dvoutýdenní přestávka měla poskytnout dostatek času pro uzdravení všech marodů... Efekt byl bohužel opačný - chyběl Ťafík, Šindus, Čenda a díky sobotnímu zápasu v Mladoticích i Mao. Papéna se po menší psychologické válce podařilo vyhnat z postele, cestou na hřiště jsme naložili Polču a na základně se s Prochym objevil Kemo, takže nás bylo patnáct!

V Pňovanech se dějí velké změny. V minulém kole smetly Líně na jejich půdě 1:8. Zaznamenali jsme změny v sestavě, ale i v infrastruktuře pňovanského svatostánku. Dotace na vyrovnání hřiště je sice stále v nedohlednu, ale nemohli jsme si nevšimnout důmyslné elektroinstalace v kabině rozhodčího (prodlužovačka skřípnutá ve futrech), která napájela 10 kW infrazářič a hlavně počítač s připojením v internetu!!! Za investicemi údajně stojí renomovaná americká firma Lasky Plc.

Kobreti měl od Peníze za úkol vyhrát los a zvolit první půli z kopce... Kobreti los sice nevyhrál, ale díky volbě domácích (100 let hrají rádi 2. půli z kopce :-)) to vyšlo! Začátek utkání byl z naší strany katastrofální. Polovina hráčů bojovala s kocovinou a zjevně se nechtěla dostat do kontaktu s míčem. Když už k tomu došlo, zpracování míče připomínalo spíše kung-fu. Vinou byl i drnovitý terén, který je pro technicky zdatné hráče všudypřítomným nepřítelem. Korunu našemu působení v první čtvrthodině nasadil smolař Komín, který přijal přihrávku od Dana, nechtěl napálit míč bezmyšlenkovitě dopředu, nikdo se mu nenabízel, proto zvolil zpětnou přihrávku Danovi... Jenže to nebyla přihrávka, ale regulérní střela k bližší tyči z 20 metrů - domácím jsme tak nabídli vedení 1:0. Vlastenec nás probral do reality a prakticky zbytek utkání se odehrával na polovině domácích. Jimmba zpracoval cokoliv na něj letělo, sklepával míče do středu i k lajně, Káva dokázal podržet míč, ale fatálně nám chyběl Mao! Postupný útok na domácí zkrátka neplatil... Vyrovnat jsme mohli z kuriosní situace. Při nákopu za beky byl Jimmba s Kávou v desetimetrovém ofsajdu a langsam se vraceli na půlku... domácí čekali na hvizd sudího ... když tu náhle se u míče zjevil Peníz, jako lasička proplul mezi stopery a hnal se do vápna... Do zakončení se naneštěstí přimotal Káva :-( Vsítit jsme mohli z nespočtu rohových kopů. Rohy zahrané Penízem zprava nebo Pibarou zleva měly dokonalé parametry... jenže Jimmba ani Kobreti je nedokázali usměrnit do zařízení. Nevyužili jsme ani skrumáží ve vápně, při kterých jsme ani po několika střelách z malého vápna neprocedili míč za brankovou čáru. Vyrovnání nakonec nezajistil nikdo z útočníků ani halfů, ale Vyžunk Šenk, který si naběhl na odražený míč po rohovém kopu a umístěnou dum-dum střelou k tyči rozvlnil síť - 1:1!

Ve druhé půli jsme hráli do kopce, naše převaha pokračovala, ale gólových šancí bylo jako šafránu. Domácím remíza patrně vyhovovala a soustředili se na defenzivu. Šance jsme měli hlavně na levé straně, kde Keňa kombinoval s Bonym, jenže vyšší rychlost v Pňovanech znamená hlavně více poskakující balón. Do zálohy se vysunul Komín, který chtěl odčinit vlastence, ale trápení bohužel pokračovalo. Oživení měli přinést střídající Papén s Polčou... Polča se po pár minutách aklimatizoval na středním halfu a dělal domácím velké problémy. Nejhůře to nesl metrákový záložník, od kterého celý zápas protihráči odpadávali a najednou to byl on, kdo se válel na zemi po kontaktu s Polčou.

Na rohy jsme vedli 15:1, ale využít jsme je nedokázali. Penízovo techniku okoukal Keňa, jenže žádný hlavičkář nebyl ve vápně přítomen. Dva rohy málem zapluly přímo do branky, ale gólman je se štěstím vypleskal. V závěru naskočil na okraj zálohy Kemo a po pár minutách se dostal k naší největší (a vlastně jediné) šanci ve druhém poločasu. Jeho střelu domácí čapák se štěstím vyrazil, míč se dostal k Papénovi, jenže ten z malého vápna, nikým neatakován, přestřelil nejen bránu, ale málem i ochrannou síť.

Po dlouhé době nás čekal neoblíbený penaltový rozstřel (naposledy jsme penalty kopali v říjnu 2014). Uspěli: Kobreti (pan proferor), Vyžunk Šenk (chladnokrevně), Misha (rituálně pohladil nutrii v břiše) a Keňa (od tyče se škrtátkem). Polča, Bony a Prochy penaltu neproměnili.

Příští týden máme opět volno, hrajeme až 31. 10. (sobota!) od 11:30 v Líních, sraz ve 10:30!

Sudí: Kořen

Branky: 42' Vyžunk Šenk
Žlutky: Polča
Sestava: Dany - Komín (59' Polča), Misha, Vyžunk Šenk, Prochy - Pibaro (75' Kemo), Peníz (46' Bony), Kobreti (C), Keňa - Jimmba (59' Papén), Káva

Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Líně (B) - Slovan Blatnice (B) 2:11 (1:6)

Jimmbova povedená sobota

Sobota 31. 10. 2015 Vzhledem k paralelnímu zápasu Áčka v Dolní Bělé jsme nemohli využít nikoho z mlaďasů, ale rozbouchat se přišel Torres a zdravotně se dali do kupy i Ťafík, Šindus a Čenda. Prochy sice zaspal(!?!?), ale dorazil během první půle.

Po dlouhé době jsme v Líních hráli na hlavním hřišti. Po nás totiž hrálo áčko a správce zřejmě neměl chuť připravovat dvě hřiště... V předchozích zápasech jsme se Líním vysmívali, že s námi nechtějí hrát na velkém hřišti, abychom je neuhonili, ale prvních dvacet minut tomu nic nenasvědčovalo. V Křelovicích by na takovém placu nalajnovali bez problémů tři regulérní hrací plochy. Domácí v tom ale uměli chodit, všichni hráči se pohybovali zhruba ve třiceti metrech a zhuštěný prostor nám dělal problémy. Dvakrát jsme zažehnali nebezpečnou akci domácích, tradičně nejvíce zlobil Pýtrsák. Od dvacáté minuty se nám ale podařilo roztáhnout hru do stran a začal koncert...

První branku vstřelil Šindus, když vystihl rozehrávku domácích, ladně obešel brankáře a zasunul do prázdné! Na dva nula zvýšil Kobreti po přihrávce Maa. Kobreti napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho dum-dum šajtle zaplula přesně k tyči! Husí kůži museli mít i řidiči projíždějící po státovce. Třetí branku připravil opět Mao, jehož přihrávku neomylně proměnil Torres! Branku s pořadovým číslem 4 si připsal Mao po nezištné přihrávce od Šinduse. Neuběhly ani dvě minuty a Peníz přečetl rozehrávku domácích ve středu pole, s Kobretim si zalaškovali s Pýtrsákem, načež Peníz vypálil z 25 metrů solidní projektil, který gólman stěží vyrazil... K odraženému míči se dostal štírek Šindus a vyběhnutý gólman měl jedinou možnost - záchrannou brzdu. Sice mohl použít šetrnější skládku, ale Šindusovi se naštěstí nic nestalo. Penaltě se nikdo nemohl divit, domácí byli rádi, že gólman dostal pouze žlutku. Pokutový kop proměnil Kobreti! Účet prvního poločasu uzavřel hattrickem Kobreti. Peníz znovu vystihl rozehrávku Líní, přihrál Kobretimu, který si ze třech protihráčů udělal slalomové tyče a v pádu vypálil nechytatelnou střelu k tyči!!! Během 19 minut jsme domácím nastříleli 6 branek a několik líňských hráčů od soboty trápí noční můra, ve které sprintují ze všech sil a kolem nich se prožene hráč Slovanu Blatnice s kapitánskou páskou a oni se jen bezmocně dívají na rozmazanou osmičku na jeho zádech, která nezadržitelně střílí gól a dál mizí za horizontem...

Do druhého dějství naskočil Jimmba, který toho dne prokázal obrovskou trpělivost a odolnost svého Atari. Na sobotu se celý týden těšil, ale od rána bylo všechno špatně... První znamení přišlo dopoledne, když v půl desáté lomcoval klikou na hřišti a zjistil, že je na srazu o hodinu dřív. Další jobovka čekala Jimmbu po otevření tašky v kabině - chyběly kopačky... Torres měl naštěstí záložní sadu mundiálek. Pak Tomek zazmatkoval se sestavou na poslední chvíli, nejprve oznámil Jimmbovi nominaci v základu a pak ho posadil na střídačku... Když se o poločase konečně dostal na plac, moc si od toho nesliboval. V zátěžovém testu Jimmbova procesoru bohužel pokračoval domácí pomezní... Pětkrát šel Jimmba sám na bránu, pětkrát praporek nahoře a hlavní arbitr Forbes pohybující se ve středovém kruhu (okoukal od Bofuně) to pískal. Všechny nástrahy však Jimmba dokázal překonat a dočkal se nádherného zadostiučinění. Svojí první branku v utkání dal hlavou, když prakticky z brankové čáry proměnil milimetrový centr Torrese. Pod osmý úspěch se pak podepsal Mao - Kobreti mu to dal ideálně do běhu, Mao obešel dva hráče a stylovým bodlem rozvlnil síť. Pak ale do střeleckých statistik znovu promluvil Jimmba. Po sérii odmávaných ofsajdů líňský pomezní konečně Jimmbu pustil... Jimmba dokonale zpracoval Maovu kolmici, oprostil se od dotírajících beků a tvrdě vypálil... Domácího brankářa střela málem zabila, se štěstím ji vyrazil, jenže Jimmba se nezadržitelně řítil na branku, odražený míč zkušeně zpracoval břichem a dorazil do prázdné! O pár minut později provedl Jimmba spolu s Torresem totální rozbor líňské obrany, snad desetkrát si vyměnili míč ve vápně a dávali si přednost, až Torresovi došla trpělivost a vsítil jubilejní desátou branku! Hattrick se Jimmbovi podařilo dovršit v 86. minutě, kdy byl faulován brankářem, který si údajně přišlápl rozvázanou tkaničku, pověsil se na Jimmbu a za předvedenou skládku by se nestyděli ani All Blacks! Nařízenou penaltu sám Jimmba proměnil! Slovaaaaan!!!

Příští zápas hrajeme znovu venku: neděle 8. 11. od 14:00, sraz 13:00.

Sudí: Forbes

Branky: 21' Šindus, 27', 38' (PK), 40' Kobrettrick, 29', 79' Torres, 36', 66' Mao, 56', 84', 86' (PK) Jimmbattrick
Žlutky: Ťafík
Sestava: Dany - Čenda, Misha, Ťafík (39' Prochy), Káva - Pibaro, Peníz (46' Jimmba), Kobreti (C), Mao - Torres, Šindus (80' Tomek)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 2:3 (2:1)

Já na bráchu - brácha na mě

Neděle 8. 11. 2015 Pilíře základní sestavy Kobreti s Mishou se sice omluvily, ale z Áčka se nabídlo tolik kluků, že bychom se nevešli do kabiny. Postupně jsme draftovali Bonyho, George, Papéna a Bombera Karbyho! Poslední letenku do Kozolup získal Stehno, který se celou sezonu snažil prosadit do WunderTeamu a tentokrát to konečně vyšlo (po 3 fernetech byl coach naměkko:-))! Jeho radost byla ale předčasná, ze sestavy ho nakonec vytlačil Baník, který si v sobotu prakticky nekopnul. Stehno to přijal s pochopením, navíc poskytl svoji Octavii WRC a jel nás podpořit ke klandru! Díky Míro, máš to u nás schovaný, ale ještě se nějakou dobu budeš muset věnovat Áčku :-)

Od začátku jsme měli drtivou územní převahu. Domácí praktikovali ortodoxní catenaccio: osm hráčů zabetonovalo vápno, dva útočníci číhali na půlce. Jimmba s Torresem byli permanentně obklopeni klubkem protihráčů, dokázali míč podržet, ale k zakončení se prakticky nedostali. Kolem vápna kroužil Baník, Peníz, Mao, Pibaro i Ťafík, ale ani těm se nepodařilo na obranný val vyzrát. Po dvaceti minutách marného dobývání nám domácí uštědřili krutou lekci v produktivitě... Vzhledem k trvalé převaze nebyla naše obrana zrovna rozehřátá a domácím stačily dva brejky a prohrávali jsme 2:0. Při druhé brance si po delší době vybral slabší chvilku Dany, když si nepohlídal bližší tyč a střela z úhlu propadla za jeho záda. Na pravé straně byla obrana děravá jako řešeto… Na Čendovi se zjevně krutě podepsala náročná sobotní noc. Dozadu byl nejistý a když se to pokoušel odčinit směrem dopředu, dříve nebo později o míč přišel a domácí šli do otevřené obrany. Naná na lajně si několikrát promnul oči, jestli se mu to nezdá... Když Čenda promáchnul při pokusu o odkop, bylo zjevné, že vidí více míčů a trefuje ten špatný. Do hry naskočil Bony, který se zanedlouho prohodil s Baníkem a osedlal pravý okraj zálohy.

Utěsnili jsme obranu a pokračovali v dobývání kozolupského vápna. V 37. minutě jsme se konečně dočkali. Torresův tresňák k levé tyči brankář s námahou vyrazil a štírek Jimmba pohotově zasunul - 1:2!

Druhá půle probíhala v podobném duchu jako první. Domácí nadále betonovali, ale začal jim docházet kyslík... Po zdravotní pauze se v dresu Slovanu objevil Bomber Karby a od prvních minut bylo vidět, jak mu fotbal chyběl... Sice měl za sebou jediný trénink, ale míč mu držel u nohy, jako kdyby ho měl přivázaný tkaničkami. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat... Baníkův nákop zprvu vypadal jako zbytečné odevzdání míče soupeři, ale Torres před vápnem vypíchl domácím míč, přihrál Jimmbovi do strany, Jimmba nacentroval do vápna na Bombera (já-na-bráchu-brácha-na-mě), který zpětnou hlavou přihrál Torresovi a ten neomylně zavěsil - 2:2! Nádherná akce "pojď-sem-kam-jdeš", přitom stačilo 5 doteků!

Do konce utkání zbývalo dvacet minut a domácí tušili, že remízu neubrání. 4 minuty po vyrovnání zahrával Torres rohový kop a míč dokonale posadil na hlavu Jimmby - při jeho hlavičce o rychlosti 90 km/hod nestačil domácí čapák ani zvednout ruce - vedli jsme 2:3! Domácí pak otevřeli hru a několikrát se i propracovali na naší půlku, ale tam úřadoval Baník s Georgem a Vyžunkem a všechny akce byly zažehnané v dostatečné vzdálenosti od naší branky, resp. jednu nebezpečnou šanci vyřešil Dany, čímž odčinil svoji chybu z první půle.

V posledních minutách jsme mohli vedení pojistit. Jimmbovi naskočil druhý dech a litoval, že se nehraje na tři poločasy. Snažil se i Papén, který přes svůj voltážní handicap několikrát utekl po křídle, ale je škoda, že své fotbalové umění nepředvádí v plné palbě :-(

Poslední zápas podzimní části hrajeme v sobotu 14. 11. od 10:00 doma proti Sulkoffu, sraz v 9:15. Ihned po zápase bude připravena polévka od Loly, pak se plynule přesuneme do Heřmanky a od 16 hodin vypukne Dokopná, kde to všechno vyhodnotíme :-)

Sudí: Šmauz

Branky: 37', 72' Jimmba, 68' Torres
Žlutky: Káva
Sestava: Dany - Čenda (37' Bony), Vyžunk Šenk, Ťafík (64' Papén), Káva (60' George) - Pibaro, Peníz (46' Bomber), Baník, Mao (C) - Torres, Jimmba

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sparta Sulkoff 7:0 (3:0)

Dal jsem góla z přímáku...

Sobota 14. 11. 2015 Snad dva měsíce jsme přesvědčovali Sulkov, aby se poslední zápas odehrál v sobotu a mohli jsme se poctivě věnovat závěrečné "besídce". Sulkovu se do změny termínu nechtělo, protože bez pomoci áčka jsou na tom mizerně, ale žízeň nakonec zvítězila a hrálo se v sobotu. Sulkovské áčko hrálo odpoledne v Nýřanech, proto byl začátek utkání od 10 hodin. Delegace rozhodčích byla zveřejněna až v předvečer zápasu a prestiž utkání potvrdilo i vedení OFS, když nominovalo neznámého sudího Kokosku! V základní sestavě nám chyběl Kobreti laborující s kolenem, Šindus oddávající se lovu a Peníz s Danym museli do práce. Post brankáře připadl Jimmbovi, který tak nemohl upevnit vedoucí příčku v tabulce kanonýrů. Navzdory časné hodině a zavřenému stánku s klobásami se k poslednímu zápasu sezony dostavil slušný počet fanoušků WunderTeamu - utkání tak mohlo důstojně začít...

Podle očekávání jsme soupeře drželi na jeho polovině a skóre zápasu jsme otevřeli po pár minutách, když si Myšiloff s Torresem pohráli se sulkovskou obranou a střelou k pravé tyči nám Torres zajistil vedení 1:0! Očekávaný brankostroj se ale ještě nerozjel... Nevyužili jsme několik tutovek a trestňák Vyžunka Šenka málem zlomil tyč! Freneticky povzbuzující tifosi se dočkali až v 27. minutě, kdy Torresův centr na hranici vápna precisně zpracoval Mao a pohotově vypálil k tyči! Třetí branka pak padla po ose Mao - Myšiloff - Torres - George. Poslední jmenovaný převzal přihrávku uvnitř šestnáctky zády k brance, ladně se otočil a nezadržitelně vsítil - 3:0!!! Všechny tři branky padly k pravé tyči a sulkovský gólman se do poločasu odmítal od pravé tyče pohnout.

Druhá půle už byla formalita. Nechtěli jsme soupeře nijak zostudit, ale chtěli jsme si zahrát fotbal... Do středu zálohy naskočil Bomber a jeho žízeň po fotbale byla evidentní (pozn. autora: v českém jazyce se častěji používá obratu "hlad po fotbale", která však není v uvedeném kontextu zcela výstižná)! Bomber prošel půlku hřiště a ve vápně rozjel "strko-brko" s Torresem. Jejich nekonečná série přihrávek v prostotu penalty zbytečně zvyšovala tepovou frekvenci a tlak coachů... Nakonec vyslyšeli volání "Rámujte volové!" a Bomber uklidil míč do brány - 4:0. Pátou branku přidal Papén, na jeho projektil pod víko neměl čapák nárok! Šestý zásah vešel okamžitě do análů - výstavní trestňák Vyžunka Šenka opět skončil na tyči, jenže tentokráte se odrazil na záda bezmocného brankáře. Střelcova radost neměla mezí, běhal po hřišti s rukama nad hlavou a spoluhráči ho nemohli chytit... Během tiskovky po zápasu se už spekulovalo o výstavbě Leošovy sochy v nadživotní velikosti u vstupu do areálu! Projekt zatím uvízl na technologických problémech při výrobě formy - takový ramena totiž nemá ani hutník v Plzni na hlavním nádraží :-)))

Poslední trefu do černého si připsal opět Papén, který toho dne hrál tak, jak bychom ho rádi viděli pokaždé... Hrozící desítku jsme Sulkovu nakonec nenadělili... a to i díky velepřísnému posouzení ofsajdu hlavním sudím Kokoskou při nájezdu Maa s Torresem :-)

Po zápase jsme se občerstvili lahodnou polévkou (díky Lolo!) a vyrazili do Heřmanky. Ryze fotbalový den jsme pak zakončili Dokopnou. Kromě oblíbených songů jako jsou Hip zdar Slovane a Švestkový knedlíky došlo i ke zhudebnění hlášky, která na Dokopné zazněla nejčastěji: Dal jsem góla z přímáku :-) Děkujeme fanouškům za podporu a na jaře na viděnou u kvalitního pralesního fotbalu!

Po podzimní části končíme na druhé příčce se ziskem 23 bodů (7 výher, 1 výhra po penaltách, 1 prohra) a skóre 40:12. Více branek nastřílely pouze Hunčice, počet inkasovaných máme nejnižší. Střelci: Jimmba 6, Mao 6, Papén 5, Kobreti 4, Torres 4, Šindus 4, Vyžunk Šenk 3, Keňa 2, Bony 2, Pibaro 1, Mildánek 1, George 1, Bomber 1.

Sudí: Kokoska

Branky: 8' Torres, 27' Mao, 39' George, 54' Bomber, 65', 82' Papén, 71' Vyžunk Šenk
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmba - Ťafík (75' Čenda), Misha (C), Vyžunk Šenk, Káva - Pibaro (68' Prochy), George (46' Bomber), Mao, Komín (46' Papén) - Torres, Myšiloff

Author: Tomek


Zpět na přehled