Béčko: Sezóna 2008/2009 (podzim)

Heřmanova Huť B Blatnice 3:2 Reportage
Blatnice Kamenný Újezd B 0:4 Reportage
Hunčice B Blatnice 4:0 Reportage
Blatnice Sulkov 2:6 Reportage
Přehýšov Blatnice 4:1 Reportage
Blatnice Vochov 1:6 Reportage
Kozolupy B Blatnice 4:1 Reportage
Blatnice Doubrava 1:0 Reportage
Pňovany Blatnice 4:3 Reportage
Líně B Blatnice 3:5 ReportageSklo Union Heřmanova Huť (B) - Slovan Blatnice (B) 3:2 (2:2)

Úvodní derby neskončilo tradiční remízou

Neděle 7.9.2008 Tak je to zase tady, otevíráme nový ročník Pralesní ligy! S novým koučem, bez velkých očekávání, hlavně s chutí zahrát si fotbal a po zápase to "probrat".

V rámci přípravy jsme absolvovali náročný turnaj ZrnkoCup, kde jsme se v nebývale silné konkurenci umístili na druhé příčce. Týden před zahájením soutěže jsme sehráli přátelské utkání s naším dorostem. Sice jsme vyhráli, ale sportovně musíme přiznat, že bez několika dorostenců bychom to nedali dohromady. Nejslabším článkem je tradičně post gólmana. Jarní hvězda Goodmen je zaneprázdněn výstavbou ... koučovi slíbil, že když bude pršet, přijde! Spoléhat budeme tedy hlavně na dorosteneckou jedničku Dejva Hráška - o důležitosti svědčí tajné jednání nejvyšších představitelů Blatnice a Rochlova (redakce má k dispozici záznam z jednání starostů z mysliveckého posedu U zlámanýho sedláka).

Rozšířený kádr WunderTemu čítal téměř 30 hráčů!!! Sice nás šokoval Rom Van Liškenroy, který v létě přestoupil do Nejřan ... na druhou stranu bylo avizováno několik comebacků: Pulec po operaci, Knoflíček ukončil kameňácké angažmá, uzdravený Gattuso, Tomek po mateřské. Když se na jediný oficiální trénink dostavilo 12 hráčů, mohl coach Trappatoni jásat ... jenže na prvním mistráku jsme to lepili jako vždycky ... Omluvenku zaslal novopečený otec Pulec - gratulujeme! Několik stálic se odrovnalo v sobotu v Žihli, Barosh skončil po tréninku téměř na berlích, když ho zválcoval přemotivovaný Kobreti ... a navzdory dešti vypustil Goodmen :-(

Coach reagoval zapojením dorostu, na holičkách nás nenechal Henry. Heřmanka nás přivítala tradičně vyhecovaná ... stačí jim porazit Blatnici a zbytek sezony se plácají na dně tabulky. Heřmanské áčko sice hrálo venku, Kala nenastoupil, ale na první půli to přece jen trochu nabyli, kontroversní Liborek s nejupřímnějším úsměvem na světě nemohl chybět ...

Od úvodu jsme měli územní i herní převahu, Klofák s Henrym dělali domácím bekům značné problémy. Již v 8.minutě Kobreti ideálně vysunul Henryho, který z úhlu propálil Kozinu - 0:1! Podobných šancí bylo ještě několik, domácí poté zdvojili bránění našich forwardů a hra se přesunula do středu pole. Henry dál čaroval, domácí ho eliminovali pouze pomocí sprostých zákroků - svojí zákeřnost předváděl hlavně Liborek ... Mário bohužel kartu netasil.

Útočně naladěný Pibaro na postu beka karlušovsky útočil a zle zatápěl domácím zadákům ... jeden z jeho výletů bohužel skončil ztrátou míče a vyrovnání na 1:1. Do poločasu jsme šli znovu do vedení - Knoflíček zahrával rohový kop a svými žlutočernými strelkami ZDA Partizánské přesně posadil míč na hlavu Henryho, který si naběhl na přední tyč a Kozina pouze kontroloval - 1:2! Velkou radost zchladili domácí během 2 minut a po rychlé narážečce vyrovnali na 2:2.

V poločase střídal zavzdušněný Dado Pršo, Knoflíček pustil do hry nabuzeného Verbatova. Novinkou letošní sezony je možnost střídání 4 hráčů - coach Trappatoni hodlal této možnosti využít. Ve druhé půli jsme přidali na důrazu, nesměli jsme inkasovat, věřili jsme, že to tam Klofákovi nebo Henrymu padne! Tato taktika se ukázala velmi účinná, domácí nás prakticky neohrozili, přestalo se však dařit v koncovce a finální přihrávka rovněž vázla. Domácí v pěti bránili naše útočníky ... Z náhodného brejku (po zbytečné šmodrchanici na půlce) nás domácí vyškolili v efektivitě a pohodlně zvýšili na 3:2. Inkasovaná branka nás nakopla a heřmaňáky jsme tvrdě zmáčkli. Kapitán Kobreti vzal zodpovědnost na svá bedra a svým nasazením strhával celé mužstvo. Nejprve propagační střelou vyprášil Kozinovi rukavice, brzy na to předvedl odvážný slalom zakončený narážečkou a napálením břevna ... dorážka Henryho z malého vápna skončila ve sklárně a coach Trappatoni prodělal první mikroinfarkt na lavičce WunderTeamu ... Výškou střely mu učebnicovým homerunem zanedlouho konkuroval Klofák ... Záchrannou brzdu musel na hranici šestnáctky zatáhnout Beruškovo švára, který ze zadu zkosil pronikajícího Henryho ... z následného přímáku pálil Milde těsně vedle pravé tyče. Milde netající se choutkami na přesun ze stopera do středu zálohy se snažil prosadit i individuálně ... jeho jedovaté kuchlo vytlačil Kozina očima.

Závěr utkání nepřinesl příliš fotbalové podívané, ani jeden ze soupeřů nechtěl inkasovat ... emoce vzplály po wrestlingové vložce našeho Černocha s místním horkokrevným mlaďasem s vizáží zpěváka skupiny Europe. Odjíždíme bez bodu, ale za převedenou hru (krom 25 minut v první půli) byl coach Trappatoni vcelku spokojen.

Příští neděli hrajeme doma od 16h s Kameňosem.

Sudí: Mário Kempes

Branky: 8', 35' Henry
Žlutky: Černoch
Sestava: Dejv – Pibaro, Milde, FruFru, Dado Pršo (45' Tomek) – Kobreti (C), Mirdedine (72' Bimba), Knoflíček (45' Verbatov), Káva (65' Černoch) – Klofák, Henry


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Baník Kamenný Újezd (B) 0:4 (0:2)

Kameňos nad naše síly

Neděle 14.9.2008 Ve druhém kole jsme hostili ambiciosní celek Kameňosu, kterému je od postupu jejich áčka do Okresu IV.třída sprostá a vehementně se snaží postoupit. Na naší straně byla výhoda domácího prostředí s rozvášněnými promrzlými ultras, coache se znalostmi kameňáckého podsvětí a specialisty na Kameňos - Knoflíčka! Počasí bylo opravdu velmi nefotbalové, 8 stupňů, vítr jako prase ... a to ještě ve čtvrtek bylo na koupání.

Sestava doznala několika změn, jednak díky novým zraněním ... kápo Kobreti se zranil na sqashi (a vyřešil tak po svém přetlak ve středu zálohy), Dado Pršo odpočívá se svalem ... Bolf v práci, Goodmen nezvěstný, Mirdedine na kolonádě ve Varech. Milde si řekl o přesun do zálohy (konečně!), musel však sehnat rovnocennou náhradu - srdcaře Bámbího! Kromě standardních posil z A týmu, nastoupili i Barosh (jako utajené křídlo na okraji zálohy) a Klofák (více viz. reportáž z Áčka).

Pět minut jsme hosty drželi na jejich polovině, první protiútok však skončil brankou, když si na centr za obranu naběhl Štýsák a pohodlně se stínujícím Tomkem skóroval hlavou. Po důrazné domluvě z lavičky jsme přitvrdili, jenže Kreutz nechtěl pustit ani náznakem tvrdší hru a pískal i běžné "pokrývání hráče ze zadu" ... Hostům naopak ukazoval, že nepřipustí žádné řeči a během 10 minut rozdal 4 žlutky! Nit nenechal suchou ani na pomezním Hanganovi, kterému vytkl dva nemávnuté offside ... Pokusili jsme se vyrovnat, ale kromě pár homerunů jsme Plešouna neohrozili. Naopak hosté střelou z 25 metrů překvapili našeho gólmana a oblouček doplachtil přesně pod víko ... těsně za brankovou čáru :-(

Zálohu jsme měli vskutku nabytou, FruFru měl pod kontrolou veškeré nákopy, snažili jsme se hrát po zemi, mluvili na sebe ... ale důsledně pokrytí útočníci nedokázali najít recept na Mícákovo opevnění. Střelám ze střední vzdálenosti chyběla potřebná razance, když už střela Maovi sedla, napálil ve skrumáži vlastního hráče ... Poločas skončil 0:2.

Ve druhé půli to šlo jako přes kopírák. Hosté zvýšili střelou doprostřed branky ze střední vzdálenosti na 0:3. Oba stopeři preferovali hru na jistotu (dávali si fóra), takže se hrálo na 80ti metrech a fyzická náročnost byla pro naše halfy smrtící a ve vzniklé 50ti metrové díře nejvíce operoval Penízs :-( Bámbímu docházel kyslík a frekvence dva autové výkopy za minutu mu dělala rovněž potíže. Přesto jsme to nevzdali a bojovali, záloha trpělivě zakládala útočné šance, do zakončení jsme se ale už nedostali. Promrzlého Plešouna tak musel zahřát vlastní hráč, když na něj vypustil jedovatou kroucenku z hranice šestnáctky ... zdánlivě spící Plešoun střelu famosním zákrokem vyškrábnul.

V 75.minutě hosté střelou z 20 metrů do šibenice zvýšili na povážlivých 0:4 a museli jsme odvracet hrozbu nepříjemného bůra ... Způsob jak toho docílit naznačil Bámbí, který razantně přerušil slalom Štýsáka. Obětavým zákrokem zachraňoval Bámbí ještě jednou - to už ale raménko nevydrželo a musel střídat. Podobně skončil i Pibaro. Kameňos zaslouženě odvezl tři body.

Příští neděli hrajeme v Hunčicích od 15h.

Sudí: Kreutz

Branky:
Žlutky: Tomek
Sestava: Dejv – Pibaro (70' Černoch), Bámbí (85' Bimba), FruFru, Tomek – Barosh (45' Knoflíček), Verbatov (56' Káva), Milde, Mao – Klofák, Henry


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Hunčice (B) - Slovan Blatnice (B) 4:0 (3:0)

Bojovný výkon o desíti

Neděle 21.9.2008 Že bude hrát Áčko ve stejném čase jsme věděli, že nám ale vypadne dalších deset hráčů nás překvapilo: Knoflíček na Slovensku, Verbatov po noční, Pibaro a Bámbí z min.týdne zraněni, Kobreti pokračuje v rekonvalescenci a vrchol: Hrášek se přijel omluvit ... u gólmana docela prekérka :-( Obvolali jsme všechny aktivní i pasivní členy TJ včetně Eddieho, Jardy Fáry, Kocoura ... nikoho se bohužel draftovat nepodařilo. Na lince 1188 jsme zkoušeli i Standu Maška, Venu Kymáka a Karla Mozka Skálu ... nic. Poslední naděje se upíraly k Beruškovi, který zvažoval zapůjčení lešení na koleno a stínování v útoku ... vzhledem ke sklonu hřiště a pověstným kořenům na hunčičcké hrací ploše to vzdal. Museli jsme hrát o desíti. Zázračně jsme však odlapili Goodmena - navíc bravurně včetně pomezního Old Goodmena. Trappatoni nevěděl, jestli se má smát nebo brečet ... od příště zváží oprášení vlastních strelek :-)

Do Hunčic jsme přijeli na poslední chvíli, domácí byli ještě v hlubinách své JZD Arény, všerubský sudí se jako obvykle ožral a nedorazil. Pískal tedy jako již tradičně trenér domácích, který nám loni v podstatě pomohl ke 3 bodům, když psychicky rozložil vlastní mančaft. Formuláře pro zápis z utkání se nepodařilo najít ... správce areálu našel pouze jejich fragmenty na přilehlém suchém WC :-( Krávy se vzorně poskládaly do ochozů a mohlo se začít ... V našem týmu vládla optimistická nálada, mohli jsme jen překvapit.

Při rozcvičce se spustil lehký deštík, celý tým se soustředil do vytápěné střídačky (viz. fota Rozbouchani1, Rozbouchani2) a rozbouchával se hlavně Old Goodmen :-( Domácí na nás vlítli zhurta, jezdili po zadku, pressing po celém hřišti, ztrojené pokrytí našich hrotů ... evidentně měli zálusk na první podzimní body. Branky se dočkali brzy, bohužel díky naší špatné rozehrávce. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat - to musel Bimba zatáhnout za ruční brzdu ve vápně a nařízený PK domácí proměnili. Po druhé brance jsme domácí skřípli, šance však troskotaly na hranici vápna, střely ze střední vzdálenosti se výjimečně nedařily. Barosh neúnavně sbíhal do zálohy pro míče a zkoušel připravit něco pro Klofa ... domácí však bránili v devíti lidech ... na přehuštěnost doplatil jeden z halfů, který se obětavě vrhl do Baroshova centru ... rána ho trefila do brady až mu podrazila nohy :-) Sudí bohužel nepísknul jasnou penaltu za kosu na Bolfa zakončenou efektní kolíbkou ... Klofák z bezprostřední blízkosti ve skluzu nedal, Baroshova střela z úhlu se také neujala. Domácí zvýšili na 3:0 - díky naší "přesné" rozehrávce.

Poločasový rozbor byl veskrze pozitivní - asi pět hráčů požádalo Trappatoniho o střídání ... sám se vymlouval, že nemá kopačky a agilní Old Goodmen nebyl bohužel nikomu na registračkách podobnej :-)

Navzdory počtu hráčů a skóre jsme hráli dál, mluvili na sebe, v rámci možností si i nabíhali ... spolupráce Mildánka s Baroshem byla přímo ukázková! Sám Barosh byl v nadějné situaci zkosen na hranici šestnáctky, sudí to vyhodnotil na volný přímý kop ... Mildánek s Baroshem tak dlouho vybírali jeden z mnoha nacvičených signálů až zvolili dvacetimetrovou rozehrávku na Tomka, který zrovna orážel na půlce s rukama v bok a vyhýbal se pohledu do místa rozehrávky ... při následném sprintu utrhal snad všechny svaly na nohou ... umístěný placír mířící do šibenice skončil ve skrumáži :-( Šancí i chuti hrát postupem času víc a víc přibývalo ... Mildánkův přímák jen těsně olízl břevno. Hráli jsme vabank a snažili se o čestný úspěch, domácím jsme v závěru nabídli pár brejků, z nichž jeden se ujal.

Trappatoni ocenil naše nasazení. Příště nebudeme hrát jen na krásu, ale alespoň trochu i na body. Situace okolo brankářů je vážná, Goodmen chce do vánoc přistavět ještě patro a na jaře padesátku bazén na zahradě ... vzhledem k nespolehlivosti Hráška se v kuloárech začíná spekulovat o Lapkovi.

Na Základně nás čekala velká novina: Šárce a Milanovi se narodil malej Honzík (Bolek). Gratulujeme! Hunčický žal tak byl rychle rozpuštěn v lahodných nápojích. Příští neděli hrajeme doma se Sulkovem (B) od 16h.

Sudí: hunčický coach

Branky:
Žlutky:
Sestava: Goodmen – Bolf, Mirdedine, FruFru, Tomek – Káva, Milde, Bimba – Barosh, Klofák


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sparta Sulkov 2:6 (1:2)

Krutý výprask

Neděle 28.9.2008 V Hunčicích jsme si ještě mohli dovolit nebodovat, vzhledem ke 4.kolu, domácímu prostředí a Sulkovu to byla prakticky povinnost. Coach měl k dispozici neuvěřitelných 15 hráčů a ještě neuvěřitelnější dva gólmany: Wanyaka a Dejva Hráška!!! Původně měla nastoupit jedenáctka komplet složená z borců, kteří nehráli v Hunčicích, ale zaplať pámbů za ty dary. Jediný otazník tak visel na Henrym, který přislíbil účast již minulou neděli, potvrdil v pátek i v sobotu večer ... poslední slovní kontakt se podařilo navázat v neděli nad ránem ... vysvětlující SMS dorazila kapitánovi Kobretimu ve tvaru: "bolí mě pata" :-))) Na Sulkov to ale přece nemusíme za každou cenu doplňovat ne?

Začali jsme parádně. Hra na jeden dotek, kombinace jako z partesu a již v páté minutě posadil Knoflíček precisní centr Klofákovi na hlavu a ten kolerovsky změnil směr a rozvlnil červenobílou síť - 1:0! Jednoduchá, přímočará akce, prakticky bez kontaktu s protihráči - nádhera!!! Pár minut na to Klofák zatáhl po lajně a zpátky na vápno namazal Bezdičkovi ... a Trappatoni zaznamenal první čárku do kolonky Vraždy. Tři platící ultras byli u vytržení, utkání slibovalo mimořádnou podívanou. Hosté přijeli v jedenácti a tvrdili, že o poločase musí jít jeden hráč ven ... takže to byla prakticky otázka času. Jenže nejen karbaníci ví, že první vyhrání z kapsy vyhání ...

Po vstřelené brance hosté obživli, nejprve vystrčili růžky a zanedlouho i rohy. Sulkovští beci-veteráni (pozn. redakce: věkový průměr 65 let) přitvrdili a hlavně se nečekaně rozběhala záloha. Naše záložní řada měla technicky výrazně navrch, ale fyzičkou konkuroval pouze Kenenisa Bekele. Vyrovnání přišlo po našem rohu, který hosté odvrátili, založili rychlý brejk, míč za obranu ... následoval „sprint“ sulkovského veterána a Tomka a bylo to 1:1. Wany si sáhnul a Tomek pochopil, že s nataženým svalem nemůže hrát ani za Pňovany (C).

Ve 14. minutě střílel Klofak z úhlu, ze kterého střílívával už jenom Hasič - oblouček přes celou bránu skončil 10 čísel vedle. O dvě minuty později střílel ze šprajcu opět Klofák, vyběhnutý brankář pouze kontroloval, slibně vypadající lob skončil těsně za břevnem. Olegův parádní výlet skončil již kapitulujícímu gólmanovi na noze ...

Tomek zvažoval střídání, protože na lavičce byl agilní Bolf ... rybník mu vypálil Dado Pršo, který střídal kvůli lejtku a mixematóze ... Hosté ovládli střed pole a zle nám zatápěli, navíc měli neskutečnou kliku, protože všechny odrazy a šprajcy se odrážely na jejich kopačky. Po jednom takovém odrazu, šmodrchanici ve vápně zvýšili na 1:2. Těsně před odchodem do kabin si jeden ze sulkovských hňupů vyšlápl na křehké Verbatovovo kolénko a Oleg byl na nosítka ...

V kabině bylo pochopitelně dusno, Trappatoni doplnil zálohu Stehnem, oživení mělo přinést vysunutí Mildánka.

Sulkov jednak sehnal 3 hráče na střídání a jednak nás začal krutě vyučovat v produktivitě ... Každou naší chybu dokázal potrestat gólem. Stačilo blbě odkopnout, nepřesně rozehrát – následovala trapně jednoduchá nahrávka do lajny, centr nebo přenesení hry, jeden vysunutý záložník, prásk, gól. 4 chyby ve 2.půli = 4 fíky na našem kontě. My jsme měli minimálně pět tutovějších šancí a spadla tam jen jedna ... Nejprve utekl po pravé straně Bezdička, skvostně přihrál Klofákovi ... ten nešťastně patou vykopl Krtka a míč skončil 20 čísel vedle ... Mildeho individuální akce zakončená milimetrovým centrem na Klofáka do prostoru malého vápna skončila neuvěřitelně na břevně ... Černoch šel sám na bránu – nájezd zakončil střelou do košíku ... Trápení ukončil až Bezdička z hranice šestnáctky.

Příští neděli hrajeme na Vršíčku od 15h. Rozhodně máme nad čím přemýšlet. Vypadá to, že ani v Pralese se nedá hrát bez tréninků a nějaké fyzičky :-(

Sudí: Kempes

Branky: Klofák, Bezdička
Žlutky: Mirdedine
Sestava: Wanyak (80' Hrášek) – Dado Pršo (27' Bolf), Mildánek, FruFru, Tomek – Káva, Mirdedine, Verbatov (46' Stehno), Knoflíček (80' Černoch) – Bezdička, Klofák


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Přehýšov (A) - Slovan Blatnice (B) 4:1 (3:1)

Mizérie pokračuje, lazarů přibývá

Neděle 5.10.2008 Sraz na Základně nevěštil nic dobrého. Minulý týden jsme přišli prakticky o polovinu týmu - na marodku přibyli: Verbatov, Dado Pršo, Tomek a Mirdedine. Počet uzdravených nula a Káva dostal na dopoledním mači dorostu rote :-( Kromě tradičního obtelefonovávání došlo tentokrát i na tahání potenciálních hráčů z gauče ... někde se na pískání a zvonění jen lehce zavlnily záclony, jinde nebyly kopačky ... katastrofální přístup! Zaplať pámbů, že přijel gólman Dejv! Ostatní dorostenci se vybodli nejen na nás, ale i na dopolední mistrák dorostu. Vypadá to, že do sesazení předsedy ČMFS se nálada v okresech nezvedne. Jedenáct borců jsme dali dohromady jen zázrakem. Doslova sportovní tragedie to byla pro Berušku, který by nás o devíti hrát nenechal ... podařilo se navázat telefonické spojení do Ostravy, ale 2.půli by stihl pouze letadlem ... jenže Gerd Trunčka nechtěl o zapůjčení práškovacího čmeláka ani slyšet. Spasil nás tak Goodmen stažený ze střechy, Medvěd draftovaný v sobotu Kobretim ... Kollera vytelefonoval asi přes pět lidí Klofák deset minut před úvodním hvizdem! Radost ze sehnání jedenácti hráčů byla obrovská ... výsledek už jakoby nebyl tak důležitý.

Výběr Gerda Trunčky byl jako obvykle mimořádně nabuzen, v základu nastoupila nová akvizice, v bráně Peťa Sýkorka, žolík Racek na střídačce a místní ultras s bubny zaplnili celou jižní tribunu přehýšovského svatostánku. Sudí Lapka zahájil prestižní utkání krátce po patnácté hodině.

Domácí začali očekávaným náporem, ale povinnost výhry a taktické úkoly head-coache jim evidentně svazovaly nohy. Kupodivu jsme to byli my, kdo měl první tutovku. Na pravém křídle se utrhl Henry a připravil parádní centr pro Klofáka, jenže precisně střižený přehýšovský jetel vykonal své a branka se nekonala. Domácí vydatně povzbuzování místním kotlem otevřeli skóre na konci první čtvrthodinky. Inkasovaná branka nás nakopla a ihned z protiútoku jsme vyrovnali. U zrodu byl opět neúnavný Henry, kterého domácí sprostě sejmuli u lajny. Zahrání trestňáku se chopil Knoflíček a poslal míč přesně do prostoru mezi hráče stojící na vápně a bránu a Klofák hlavou nechytatelně vsítil - 1:1.

V dalších minutách nechtěl ani jeden z mančaftů inkasovat a hlavně se bojovalo. Laťku nasadil stoper Medvěd ukázkovým skluzem sounož, při kterém otočil jednoho z domácích halfů ... sudí Lapka to ohodnotil žlutkou. Gerd se domáhal vyloučení, vyváděl u lajny jako zběsilý, ale hrálo se dál. Rovnocennou partii jsme hráli do 25 minuty, kdy došlo k nešťastnému zákroku Mildánka a byl z toho výron jako prase. Než dobelhal za lajnu, měl nohu jako bambuli. Pokračovali jsme o desíti a domácí vycítili naději ... Převaha jim dodala vítr do plachet a zvýšili rychlost a to bylo pro naší zálohu konečná ... Bezdička zařadil trojku, ale neměl s kým si "to" dát, Knoflíček přesvědčoval svého protihráče "proč musíš tolik běhat?" ... ani to nezabralo. Pro Knoflíčka byl zápas celkově specifický, protože měl jistotu, že střídat se nebude a "nekonečných" 90 minut ho nemine :-) Během první půle podstoupil několik hlavičkových soubojů a byl počastován také pěknou kosou ... Domácí do poločasu dvakrát skórovali, z toho jednou z přísně posouzeného pokutového kopu za důrazné bránění Goodmena.

V poločasové pauze odchytil trenér dorostu Omambyick v blízkosti klobás jednoho ze svých koníků Paříže, Tomek byl vyslán pro registračku (RZ byla málem neúspěšná, protože Roura zrovna sledoval zápas Chelsea a nechtěl být rušen ... naštěstí byl v Londýně také poločas :-))) Mohli jsme hrát zas o jedenácti!

Ve druhé půli jsme zkusili najít poslední zbytky fyzických, ale hlavně psychických sil. Medvěd se bil jako lev a skluzy rozhodně nešetřil, souhra s Dejvem v bráně byla až neuvěřitelná ... v závěru bohužel došlo k vzájemnému střetu a Dejv musel do pole, do branky šel vydechnout univerzál Goodmen. Příležitostí jsme měli habakuk, nedá se říct, že by nám chyběla trocha toho štěstíčka, měli jsme spíš smůlu jako kráva. Koller se prosadil po levé straně, obešel stopera a prakticky i Sýkorku a z těžkého úhlu trefil boční síť. Bezdička se snažil pálit ze střední vzdálenosti, výstavní dělovka z 25 metrů skončila na spoji!!! Henry vybojoval snad deset přímáků, bohužel už se ani jednou nepodařilo nacentrovat do prostoru jako při první brance. Naší hru vabank domácí potrestali čtvrtým gólem.

Příští neděli hrajeme doma s Vochovem (A) od 16h.

Sudí: Lapka

Branky: 19' Klofák
Žlutky: Medvěd
Sestava: Hrášek – Goodmen, Medvěd, FruFru, Bolf – Knoflíček, Mildánek (46' Paříž), Bezdička – Koller, Henry, Klofák


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sokol Vochov (A) 1:6 (0:3)

Ostuda

Neděle 12.10.2008 Oproti minulému zápasu měl coach Trappattoni k dispozici luxusní výběr hráčů. Medvěd sice nemohl nastoupit a Goodmen se vrátil na stavbu, ale trest vypršel Kávovi a uzdravili se Pibaro s Dadem Pršem. Z avizované nominace Bámbího nakonec sešlo ... Ostatní lazaret pokračuje v rehabilitacích. Nehrající kapitán Kobretti v průběhu soboty draftoval nové koníky z řad starších žáků (Georginhu jun. a Vločka jun.), čímž jsme jednak výrazně omladili a zároveň rozšířili základnu WunderTeamu na 38 hráčů! Když si Trappattoni rozložil všech dvanáct průkazek na stůl, málem mu vyhrkli štěstím slzy ... a nepřiznal, že má strelky schované u Jany za ledničkou :-)

Začátek zápasu vypadal slibně, hráli jsme velmi dobře, kombinace i přihrávky nakrátko. První příležitost měl Barosh s Klofákem, kteří se oprostili od svých strážců a šli dva na jednoho ... Barosh zapomněl, že letos to Klofák potřebuje na hlavu, přihrál po zemi na penaltu a ... nic. Hosté, dobře vědomi si své pozice v tabulce nechtěli dlouho čekat a začali zle zatápět, hlavně krajním bekům. Potrestání chyb na sebe nenechalo dlouho čekat: uvolnění - centr na neobsazeného naběhnutého halfa - 0:1. Pár minut na to akce jako přes kopírák - 0:2. Pocit zmaru všechny zachvátil po střele ze 30ti metrů, která trefila hrb Dada Prša a odtud přímo pod víko - 0:3. Měli jsme pár dobrých akcí, ale výsledkem byla jedna střela za poločas z kopačky Henryho.

Poločasová konstruktivní kritika mužstvo zcela psychicky ochromila ...

Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném trendu ... Snažili jsme se hrát a hosté trestali každou chybku gólem. Naděje svitla po rohovém kopu, který zahrával Barosh - nacvičený signál po zemi na Henryho, který mazaně pustil na Klofáka a ten schytal při pokrytí míče nepříjemné kuchélko do kotníku a šel k zemi. Všichni rozhodčí v OFS PS ví, že Klof jde k zemi jen když musí ... Bušek nebyl výjimkou a fouknul elfmeter. Nastala kuriosní situace, nikdo se k exekuci neměl ... nehrajícímu kapitánovi, letitému penaltovému střelci Kobretimu, který byl v tu dobu 60 kiláků před Mnichovem, sice zvonilo v uších, ale někdo to jít kopnout musel. Barosh letmo vyhodnotil věkový průměr spoluhráčů, vynechal hráče narozené po roce 1990 a zjistil, že musí! Pamětníci v sektoru domácích ultras šli do mdlob, protože si vzpomněli na Baroshovu neproměněnou penaltu v utkání o třetí místo Prácheňského poháru v Hydčicích léta páně 1986. Od té doby se Barosh penaltám vyhýbal a nyní hodlal svoji 13.komnatu po 25ti letech v barvách TJ Slovan definitivně vyřešit! Tepová frekvence dosahovala navzdory stavu 0:4 neskutečných 280, při rozběhu mu před očima proběhl celý fotbalový život ... střela ... míč letí po zemi k pravé tyči ... góóóól. Kletba byla zrušena a Kobreti už si pentli nekopne :-)

Bohužel snížení nevedlo ke zlepšení hry, spíše naopak …. Hosté dále těžili z našich chyb a brzy to bylo 1:5 a 1:6. Pokoušeli jsme se soupeře překvapit našim oblíbeným rozestavením 5 - 0 - 5. Hosté měli snad 5 protiútoků, kdy šli 5 na 2 a pokoušeli se o exhibici ... vypadalo to na dvojciferný příděl ... diváci v ochozech byli u vytržení, někteří i zvraceli ... jen díky neustálému přísunu piváků a grogů to vydrželi až do konce bez vniknutí na plochu a inzultace hráčů TJ Slovan :-) Své šance promarnili Henry, Klofák, Barosh, Káva i Georginhu jun., který se málem prémiově zapsal do análů WunderTeamu ...

Týmová morálka je na bodu mrazu - tréninky počínaje a sundáváním sítí po mači konče. Vypadá to, že do návratu alespoň třech klíčových hráčů se nezvedneme ... možná to Georginhu, Grizzly a Omambyick nevydrží a v neděli přijdou :-)

Příští neděli hrajeme na hřišti vedoucího celku tabulky v Kozolupech od 15:30.

Sudí: Bušek z Velhartic, na lajnách Trapp a Kreutz

Branky: 62' Barosh (PK)
Žlutky:
Sestava: Hrášek – Bolf, Dado Pršo, FruFru, Pibaro – Vločka jr. (46' Georginhu jr.), Henry, Barosh, Knoflíček – Káva, Klofák (C)


Author: Tomek & Barosh


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 4:1 (3:1)

Konec série?

Neděle 19.10.2008 Sobotní body Áčka z Kozolup byly moc fajn, ale bylo jasné, že kozolupská rezerva - aktuální lídr tabulky s plným počtem bodů a úctyhodným skóre 20:3 - nám to bude chtít vrátit i za sobotu. V základní sestavě se objevili "uzdravení" Kobreti a Tomek, zbytek lazaretu marodí dál ... nebo hraje mrtvý brouky ... draftovali jsme tři charismatické opory: Medvěda, Didier Drogbu a Bámbího! Účast na beton přislíbil Wanyak, cestou přes Nejřany jsme zkontrolovali všechny zastávky zepředu i zezadu ... Wany se na nás normálně vys ... a Drogba, který se těšil do pole musel do kisny:-( Coach měl k dispozici neuvěřitelných 13 hráčů s přetlakem na stoperech (FruFru? Bolf? Bámbí? Medvěd?). Velký počet hráčů způsobil velký rébus a velký zmatek a po postavení základu zbyly Trappatonimu v ruce dvě legitky: jedna Bezdičkovo, protože se ještě 5 minut před výkopem nenacházel v areálu, ale druhá patřila nepochopitelně Baroshovi ... jednomu ze tří hráčů, kteří jsou schopni odběhat celých 90 minut! Šedá eminence WunderTemu Kobreti to vyřešil po "kobretiovsku" - obětoval se a administrativní chybu resp. trapas řešil oblečením dresu s číslem 16! Head-coach následně uznal chybu.

Úvodní nápor domácích jsme ustáli a převážně se hrálo ve středu pole. Domácí útočníky jsme pokrývali na těsno, laťku nasadil Bámbí, když ve třetí minutě v tvrdém, ale férovém hlavičkovém souboji málem rozpůlil soupeři hlavu. Medvěd předvedl jeden z pověstných skluzů a Tomek důsledně "pokrýval" s prvky řecko-římského zápasu. Na obávaný dvojciferný příděl to nevypadalo. Jenže přišel nešťastný odraz a Knoflíčkův half (zhruba o čtyřicet kilo lehčí) si pohodlně naběhl na odražený míč na hranici vápna a s přehledem zakončil - 1:0. V následujících deseti minutách se opět domácí nedostali k žádné vážnější příležitosti ... po sérii nepodařených odkopů z našeho vápna se s notnou dávkou štěstí prosadil domácí veterán a vleže tísněn třemi hráči propálil Icemana - 2:0. Trappatoni musel reagovat a stáhnul Knoflíčka, kterého dnes vana opravdu hodně omezovala a nastoupil Kobreti. Střídání přineslo potřebné oživení, první tutovku zaznamenal Klofák, kterého parádně vyslal Henry, ... všichni domácí hráči už rezignovaně sledovali Klofákova záda ... jenže při posledním kontaktu s míčem si dal Klof špeka a domácí gólman stihl vyběhnout. Káva měl v nohou jako tradičně ranní zápas dorostu a na levém halfu dostával řádně do těla. S velkou chutí hrál Barosh, který si sbíhával pro balóny až do obrany a využíval pracovitého FruFrua a dribléra Kobretiho pro rychlé narážečky a pak vždy hledal Klofáka a Henryho ... Klofák ze slibné pozice mířil těsně vedle pravé tyče. Domácí se dlouho k ničemu nedostali ... akci jsme jim museli připravit my ... Kobreti chtěl mermomocí zabránit rohu, pokusil se vykličkovat z vlastního vápna ... ztráta míče, centr ... střelu ze 2 metrů Iceman reflexivně vyrazil ramenem do břevna ... další dorážka však znamenala změnu skóre 3:0. Iceman musel zanedlouho vytáhnout jednu ze svých lahůdek ... opět spolupráce s břevnem ... domácí se dožadovali uznání branky, ale lejzrové snímače v bráně spolu s pomezním Hangánem branku nepotvrdili a přesný Kreutz nechal pokračovat ve hře. Sudí byl dnes v neobvykle poklidné náladě a ve srovnání se zápasem s Kameňosem byl přímo famosní.

Před poločasem jsme se konečně dočkali. Henry vymyslel ulici pro Baroshe, který zatáhl do vápna a v těsném souboji byl stažen k zemi ... Kreutz neváhal ani vteřinu a nařídil pentli. Padesátiprocentní penaltový exekutor Barosh sice v minulém zápase kletbu zrušil ... ale pomyšlení na další penaltu moc neměl ... raději simuloval otřesení a byl rád, že se k penaltě nacpal Kobreti :-))) A proměnil ji zcela chladnokrevně - 3:1. Ve zbývajících pěti minutách jsme domácí zmáčkli ... píšťalka nás ale zahnala do šaten. Stav utkání nebyl nic moc, dostali jsme tři "blbce", bylo spoustu špatných nahrávek a ztracených míčů, ale přece jen jsme hráli na hřišti prvního mančaftu a hlavně byla chuť hrát a bojovat ... alespoň u většiny hráčů. V kabině proběhla celoplošná kritika všech hráčů, všech akcí, všech přihrávek, prostě všeho ... výstavní ulice Henryho s vybojováním penalty byla klasifikována jako "jediná akce, která nebyla na zblití".

Do druhé půle nahradil Bezdička zavzdušněnného Bámbího, který od 15té minuty přemýšlel, zda jenom přestane hulit nebo i kalit nebo i zhubne ... Bezdička naší hru rapidně oživil, první poločas na lavičce měl mimořádný absťák, takže lítal po lajně 80 metrů tam a zpět, vyslal pár střel a připravil šance pro Klofáka i Baroshe ... ani jeden bohužel nevsítil ... domácí gólman byl skoro stejně dobrý jako Iceman. Na post stopera se stáhl s velkou chutí hrající Henry (kde ten kluk bere pro Prales motivaci by mě zajímalo) a dirigoval hru celého týmu. Domácí se nedostali prakticky k ničemu. Čtvrtou branku dali jak jinak než po našem nepřesvědčivém odkopu - z hranice šestnáctky propálil Icemana střídající sokolík 4:1. Druhou branku se nepodařilo do branky propasírovat ani při rohovém kopu, na který si naběhl Iceman.

Čekají nás poslední tři mače podzimní části - vše s týmy z chvostu tabulky ... podobně jako se v anglické Premier League mluví v souvislosti s Arsenalem, Manchesterem, Chelse a Liverpoolem o "Big 4" ... v pralesní lize nás čeká "Shit 4". Všichni hráči věří, že Klofák protrhne střeleckou smůlu a nějaký bodík urveme!!!

Příští neděli hrajeme doma s Doubravou (A) od 14:30. Pozor na konec letního času!

Sudí: Kreutz

Branky: 40' Kobreti (PK)
Žlutky:
Sestava: Jimmy Iceman (C) – Tomek, Bámbí (46' Bezdička), Medvěd, Bolf – Knoflíček (20' Kobreti), FruFru, Barosh, Káva – Henry, Klofák


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Zrnko Doubrava 1:0 (1:0)

První body!

Neděle 26.10.2008Navzdory nulovému počtu hráčů na trénincích a zdánlivému klidu na funwebovém Vzkazníku byl WunderTeam mimořádně nabuzený, nažhavený, nastartovaný, namotivovaný ... nadržený! Možnost zisku prvních pralesních bodů dávala utkání náboj srovnatelný s finále Ligy mistrů ... šlo o body, dávno zapomenutou radost z vítězství, o fotbalovou čest ... o všechno!

Trapp měl k dizpozici 12 hráčů a sestava se z minulého kola v podstatě nezměnila. MUDr. Kolář u většiny marodů vyloučil možnost zasažení do podzimní části sezony 08/09. Server Footbal.com citoval jeho výrok na adresu obávaného slovaňáckého středopolaře "... pravděpodobnost nastoupení Mildánka v neděli proti Doubravě je milionkrát menší než sobotní hattrick Rosického za Arsenal".

Drobné komplikace nastaly u FruFrua a Knoflíčka. Den před utkáním absolvoval FruFru v rámci individuální přípravy cyklistický závod Giro di Nejřany ... ještě 65 kilometrů před cílem figuroval na průběžném třetím místě ... šanci na bednu mu sebral zatoulaný voříšek, který se mu namotal do výpletu předního kola :-( Se silničním lišejem, naraženými žebry a odraženou lopatkou přesto patřil k nejzdravějším členům týmu ... Podstatně hůř na tom byl Knoflíček, který špatně načasoval nedělní procházku Nejřany -> Tesla -> Blatnice a 15 minut před srazem se nacházel před Humboldtkou ... situaci rázně vyřešil indiánským během ... Majka dorazila až na druhou půli ... a Knoflíček šel do sprch ještě před úvodním hvizdem, protože když dorazil na Základnu, kouřilo se z něj :-)

Obsazení hlavního sudího byl rébus, který zaměstnával fotbalový svaz Plzně-severu prakticky celý týden ... Kempes nepřipadal v úvahu, Rauch pískal na Motorletu ... Damkovou odmítla Jitka povolat. Nakonec padla volba na Neesvatbu - jednoho z nejzkušenějších matadorů plzeňského Pralesa! Respekt si zjednal ještě před úvodním hvizdem a všichni aktéři museli odevzdat veškeré řetízky, náušnice a piercingy z nejintimnějších míst ... bohužel došlo i na odebrání plyšového talismanu jednomu z klíčových hráčů Slovanu :-(

Utkání nabralo rychlý spád, týden zadržovaná rychlost explodovala v našich nohou a drtili jsme svého soupeře neskutečným způsobem. Klofák se dostal do prvního samostatného nájezdu ... hostující gólman ještě uhájil nulové konto. V páté minutě však hosté stáhli pronikajícího Dada Prša v pokutovém území, Neesvatba fouknul pentli, kterou Kobreti "chladnokrevně" vsítil - 1:0 (pozn. pro gólmany z Pňovan a Líní (B): kope to pořád stejně - doprostřed brány)!

Pokračovalo se ve strhujícím tempu ... Klofák se znovu zbavil všech zadáků a šel sám ... poslední kontakt s míčem před zakončením však znamenal špek :-( Efektní kombinaci na jeden dotek Baroshe s Klofem chybělo "pouze" zakončení. Když prolétl Baroshův ostrý centr zprava Pršovi mezi nohama prakticky na brankové čáře ... zaznamenala Lola u okýnka výrazné zvýšení poptávky po rumu :-) Po pár minutách se spolupráce mohla obrátit, jenže Pršo místo přihrávky na osamoceného Baroshe v ideální pozici zvolil střelu ... Hosté se prakticky k ničemu nedostali. Naší obranu režíroval velezkušený Henry a kromě jednoho nepovedeného offside-systému a třech planých rohů se nic podstatného nedělo. V posledních minutách první půle však hosté přece jen přitlačili, když většina halfů podpořila útočnou fázi ... to už Henry burácel i na adresu některých záložníků. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Nečekaně se objevil Pibaro, kterému bylo divné, že před zápasem nemá kde zaparkovat ... dorazil totiž na běžnou letní 16-tou hodinu :-) Do kabiny nás přišel povzbudit bývalý hráč TJ Slovan - Rom Van Liškenroy - a udělil nám několik cenných rad z krajských soutěží ...

Hosté nasadili do druhé půle dvě posily a začalo peklo (nastoupil i pravidelně hrající, nám dobře známý "černoch", ale kontumace za napráskání Doubravy by nám moc radosti z vítězství neudělala). Hráči Zrnka si dobře uvědomovali, že případnou prohrou klesnou do největšího bahna IV.třídy, vzhledem k postavení obou týmů v tabulce byl pro hosty bod úspěchem ... na rozdíl od nás. Z našich kopaček se vytratila přesnost a technika, museli jsme to urvat bojovností. Střídající Doubravan těžce nesl již chirurgický skluz Bolfa ... Tomkova přerušovací stolička ho však pěkně rozpálila a málem došlo k potyčce ... Neesvatba si však zjednal respekt krátkou karetní vložkou. Hru oživil Pibaro a Krtek ... ale hosté byli v laufu a my se strachovali o těsné vedení. Místo obvyklého systému 5 - 0 - 5 jsme aplikovali 8 - 0 - 2 ... v záloze nevydržel míč více než pár vteřin, z centrů na Klofáka s Baroshem nebylo možné nic vytěžit, co přelétlo, s jistotou sbíral zkušený stoper. Několikrát nás podržel Dejv v brance, vytáhl ze svého arsenálu dvě parádní vyrážečky ... souhra s obranou se začíná rýsovat. Neodpustil si však oblíbenou kopací techniku, když střelu ze střední vzdálenosti nečapnul do košíku a zvolil odkop nohou ... a to se v prostoru vápna pohybovalo asi 12 hráčů ... odkop byl však promyšlený a nikoho netrefil :-)

Šance na zvýšení jsme však nějaké měli ... Kobreti geniálně uvolnil Baroshe, který krátce zatáhl a vyslal na branku precisní oblouček ... střeleckou mušku bohužel ovlivnilo nízko položené podzimní sluníčko a střela těsně minula branku.

Unikátní byly rovněž naše rohové kopy, které vždy znamenaly vážné ohrožení branky ... bohužel té naší. Nejprve se snažil Barosh rozehrát na nabíhajícího Kobretiho ... lahůdkový signál minul Kobretiho o deset metrů a hosté šli sami do otevřené obrany a situaci zachránil razantně Bolf. Další roh domácí odvrátili a na půlce operující Tomek ideálně narazil číhajícímu forwardovi, který vysunul svého kolegu a FruFru v poslední okamžik zachránil 5 metrů před vápnem "žlutým" skluzem. Nepříjemný přímák Dejv vyboxoval!!! V infarktovém závěru nám strach nejen svázal nohy, ale i zaslepil oči a krapet zatemnil mozky :-) Henry málem přišel o hlasivky (některé hlášky vejdou do análů TJ ... "stojíte tam tří jako teplouší a tady jsou dva hráči volný!!!!!") a bylo evidentní, že i on hraje o čest celého mančaftu. Po utkání musel kloktat Vincentku a požívat jasmínový čaj ... mrzelo ho, že utkání neviděl Ballack, který v A-týmu Henryho kritizoval za přílišné mlčení ... recept k rozpovídání mohl Ballack vidět v přímém přenosu ... stačí párkrát zapsat při offside-systému, pár minel, nějaké to vypuštění ... a uvidí :-)

Body jsou zaplať pámbů doma, ale druhá půle byla letos naše nejhorší. Vše jsme podřídili jedinému cíly - neinkasovat. Vyšlo to, a Husqarny, ač krátké, po dlouhé době v kabině WunderTeamu, zazněly. Potvrdily se prognózy astrologa Baudyše o mimořádné konjunkci Venuše a Jupiteru (tento astrologický úkaz již kdysi zhudebnila dvojka Fekeťák & Fekeťák: "a když vyšel Jupiter, měla ho tam ..."), neboť v paralelním zápase londýnská Chelsea po pěti letech doma prohrála a my jsme asi po dvou letech vyhráli, resp. v týmu jsou pouze 3 pamětníci, kteří zažili vítězství :-)))

Příští neděli pokračuje Shit4 utkáním v Pňovanech od 14 hodin.

Sudí: Neesvatva

Branky: 6' Kobreti (PK)
Žlutky: FruFru
Sestava: Hrášek – Tomek, Henry, FruFru, Bolf – Knoflíček (50' Pibaro), Kobreti, Káva (50' Krtek), Dado Pršo – Barosh, Klofák (C)


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Pňovany – Slovan Blatnice (B) 4:3 (1:3)

Totální deprese

Neděle 2.11.2008 Téměř půlroční zpoždění ve vydání této reportáže nesouvisí s výsledkem, ale naprostou demotivací a pocity zmaru způsobenými soudcováním pana Bofuně – hrobníka plzeňsko-severského fotbalu.

Srazu na hřišti se už nebojí jen Trappatoni, ale i většina hráčů … tradičně nás podržel Henry, do branky jsme zázračně ulovili nadějného čapáka žákovského mančaftu - Dana F. Jedenáctku jsme dali dohromady jen díky Piškootovi a Medvědovi, který se právě vrátil slušně „rozklusaný“ z pískání krajského dorostu a vytáhli jsme ho z vany. Coach Trappatoni zjistil pozoruhodný jev - z trénování WunderTeamu mu začínají růst vlasy:-)

První půle do kopce nám sedla! V závěru první čtvrthodinky vhazoval Kobreti dalekonosný aut (koleno šetřil, tak si při autech málem utrhnul obě ramena), Lišákovsky přehodil všechny hráče a nažhavený Piškoot na zadní tyči chladnokrevně vsítil – 0:1. Neuplynula ani minuta a Kobreti procítěným centrem oslovil Baroshe, který si profesorsky obhodil gólmana a z úhlu přesně zakončil – 0:2. Dan hájící naší svatyni působil velice brankářsky, po všech našich gólmanech přeškolených z hráčů (hoši, nic proti, díky za to!), kteří vykopávají nohou i střely do šibenice jsme si pochutnali na Danově ryzím gólmanském uměním … určitě se o něm ještě dozvíme!

Domácí byli vývojem utkání notně zaskočeni a výrazně přitvrdili … zejména majitelé ruských pasů, z jejichž nesrozumitelné „řeči“ doplněné orangutánskými posunky šel opravdu strach. René Bolf o tom bude jednou vyprávět ve Všechnopárty … Poprvé se ukázal Bofuň, který měl se stavem utkání zjevně problém ... otočil zákrok na Bolfa, daroval domácím přímák a z dorážky snížili. Svojí herní i psychickou pohodu jsme potvrdili za tři minuty, když naše vedení zvýšil přesným projektilem k pravé tyči Piškoot! A to ještě Henry i Barosh ukázkově přestřelili bránu z malého vápna!!! Do kabin se šlo za stavu 1:3.

Při poločasové klobáse bylo v Bofuňově cimřičce sousedící s naší kabinou podezřele rušno. Odposlechy potvrdily nátlak presidenta domácího oddílu a předsedy místního JZD v jedné osobě … Bofuň pouze ustrašeně přikyvoval.

A začaly se dík věci. Bofuň dál pískal ze středového kruhu, ale nečekaně se mu zlepšil zrak. Ofsajdové postavení viděl vždy lépe než pomezní, totéž i pro autová vhazování (ze 40 metrů úplnej ostříž!), při zákeřných faulech domácích se až trapně otáčel na druhou stranu (asi muška jenom zlatá), tři zákroky na červenou neocenil ani žlutkou … Bojovali jsme jako lvi, všechny strhával Piškoot jezdící po zadku, o některých zákrocích nesmí Roura dodnes vědět … přece jenom v Pralesní lize a zejména v Pňovanech je trošku jiná mentalita a zvlášť když píská takovej hňup.

V 77.minutě se ozvala ohromná rána, to když domácí konečně vsítili na 4:3 a Bofuňovi spadnul kámen ze srdce (nebo cep z trenýrek).

Bofuň završil svůj mistrovský výkon střídáním domácího hráče, který nebyl v zápisu. Na pozápasovou námitku kapitána, že střídajícího hráče dopsal dodateně reagoval „dydydydydyť tam byl od začátku, popopopopodívej se, hele“ a šermoval papírem připomínající domácí úkol prvního stupně zvláštní školy.

Výsledek vem čert, takových zápasů už jsme projeli … ale tohle bylo fakt moc. Uvědomuje si pan Bofuň, že ten fotbal hrajeme pro radost, že jsou na hřišti mladý kluci – dorostenci a tyhle zápasy je pozitivně moc neovlivní … že hrajou kluci, který to fakt baví … že hrajou tátové od rodin ... Vy woe zamyslete se nad sebou, jestli není čas se věnovat radši včelám nebo rybám ... myslivost proboha ne!

Poslední zápas Podzimu sehrajeme v Líních.

Sudí: Bofuň-hrobník fotbalu

Branky: 15', 38' Piškoot, 16' Barosh,
Žlutky:
Sestava: Dan – Tomek, Klofák, Bolf, Tomek – Piškoot, Knoflíček, Kobreti (C), FruFru – Henry, Barosh


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Líně (B) – Slovan Blatnice (B) 3:5 (3:3)

Světlo na konci tunelu

Neděle 9.11.2008 Trappatonimu se nepodařilo sehnat tým psychologů, který by nás dokázal postavit na nohy. Kobreti odjel meditovat do Tater, Baroshovi zhatila plány příroda - cestou na zápas zapadnul s autem. Brankářskou jedničkou byl (v nepřítomnosti) zvolen Knoflíček, který v brance zabíral prokazatelně nejvíc místa:-) Na otázku Trappatoniho, kdo půjde do brány se po 3 minutách ticha obětoval Pibaro … a se svojí výškou, počtem dioptrií a počtem prstů demonstroval situaci brankářů TJ Slovan. Statečné gesto Pibary nás nažhavilo ještě v kabině … v tu chvíli jsme ještě netušili, že to bylo základem naší budoucí výhry!

Klid do našich fotbalových duší nalila přítomnost sudího Buška z Velhartic. Někteří hráči mu nevěřícně tahali za vlasy, jestli to není převlečenej Bofuň … ale byl pravej! Hráli jsme s lehkostí a domácí prakticky k ničemu nepouštěli … Piškoot si užíval spolupráci s Tomem Karbym a Maem, nalevo lítal Stehno s Kávou … měla to být otázka skóre.

Jenže jsme podcenili Pibarovo rozbouchání a po přesné střele ze střední vzdálenosti a dorážce místního veterána Kudrnáče vedli domácí 2:0. Nijak nás to nerozhodilo, věděli jsme, že musíme být trpěliví … Obrat započal Tom Karby, když vyslal přesný centr na Maa, který má v Líních mimořádnou bilanci v kuriosních brankách … Mao předvedl výstavní nůžky a s přispěním domácího stopera snížil na 2:1. Vyrovnávací branka padla po ose: Mao – Klofák – Piškoot – 2:2! Pibaro se začal pomalu nudit, ale domácí Kudrnáč zajistil domácím opět vedení. Poločasový účet uzavřel Knoflíček precisním trestňákem – 3:3! Vyrovnávací branka do kabin znamenala bohužel také poslední střelu Knoflíčkovo kopaček … tolik praskačky už jsme neměli, terén byl navíc silně promočený. Do druhé půle nastoupil Krtek!

Krtkův příchod ještě více rozhýbal levou stranu a spolupráce s Kávou a Stehnem byla příkladná. O vítězství jsme vůbec nepochybovali … Piškoot jezdil jako utrženej z řetězu, Tom Karby se mazlil s míčem jako s … a užíval si přece jen menší rychlost pralesních protihráčů … Naše čtvrtá branka byla vskutku lahůdková – Piškoot důrazně dojížděl ve vápně, domácí brankář se štěstím odpálil do bezpečí středového kruhu … tam však číhal Tom Karby, který si míč brazilsky zpracoval a k překvapení všech vyslal na branku překrásný 40-ti metrový oblouček levasem – 3:4! A oba aktéři stáli i u zrodu poslední, páté branky – Piškootovy průniky dokázali domácí zastavovat jen za cenu faulů a po jasném sražení ve vápně trestal z pokutového kopu opět Tom Karby!

Fanouškům díky za přízeň. Na jaře se polepšíme:-)

Sudí: Bušek z Velhartic

Branky: 15' Mao, 21' Piškot, 43' Knoflíček, 54' Karby, 72' Karby (PK)
Žlutky:
Sestava: Pibaro – Káva, FruFru, Bolf, Tomek – Piškot, Knoflíček (46' Krtek), Karby Tomáš, Mao – Klofák, Stehno


Author: Tomek


Zpět na přehled