ARCHIV - Béčko: Sezóna 2007/2008 (podzim)

Heřmanova Huť B Blatnice 3:3 Reportage
Blatnice Kozolupy B 0:1 Reportage
Líně B Blatnice 2:3 Reportage
Blatnice Sulkov B 3:2 Reportage
Doubrava Blatnice 0:0 Reportage
Blatnice Hunčice B 2:2 Reportage
Zbůch B Blatnice 4:0 Reportage
Blatnice Přehýšov 2:2 Reportage
Pňovany Blatnice 0:2 Reportage
Kamenný Újezd B Blatnice 2:2 ReportageSHH Heřmanova Huť (B) - Slovan Blatnice (B) 3:3 (2:1)

Strach o body nám svázal nohy

Sobota 1.9.2007 - Nejprve stručná zmínka o přípravných zápasech WunderTeamu ... Vochov se letos bál a po několikeré změně termínu nakonec přátelák odmítl. Naši nabídku odvážně přijalo mužstvo Záluží (A). Hrálo se 18.9. před vyprodaným NouCampem a utkání skončilo přesvědčivou výhrou 4:1 po dvou brankách Georginha, Liškenroye a Medvěda. Penaltu za kosu na Georginha navíc neproměnil gólman Jimmy – pro nadcházející sesonu zvolil image shaolinských bojovníků. O týden později jsme zavítali na Vršíček, kde nás čekal přemotivovaný celek trenéra Gerta Trunčky. Utkání skočilo nerozhodně 4:4 po hatricku Baroshe, střele FruFrua a takticky nezvládnutém závěru utkání.

Přípravné zápasy poodhalily trenérskou strategii na letošní ročník Pralesa. Došlo k výrazným obměnám v sestavě. Hostování skončilo Lesbovi a Pendolínovi, pokusili jsme se o ostrý přestup, ale chyběla chuť samotných hráčů. K tomu navíc astronomické požadavky klubů v kombinaci s jejich neschopným managementem ... hoši díky a zkuste domluvit lepší podmínky. Rovněž nebudeme v takovém rozsahu využívat Myšilova a v podstatě kmenového hráče MaoCeTunga, kteří mají plný úvazek v Áčku. Naopak zapojíme dorostence, kteří nově hrají domácí utkání jako předzápasy Áčka. Čerstvou posilou je blatnický přistěhovalec Zdeno Dobrý alias Goodmen.

Proti tradičnímu rivalovi z Blbákova jsme nastoupili v sestavě: těžká obrana (průměr 98 kg), létací záloha (průměr 63 kg) a bleskový útok (stovka pod deset). Heřmanka zahájila velkým tlakem. Bylo znát, že postup áčka do B-třídy jim dodal sebevědomí a cítili povinnost vyhrabat se z Pralesa. Někteří hráči měli evidentní ambice na Áčko ... Sáry už kvůli tomu údajně zhubl 0,5 kg! Domácí navíc hráli z kopce a charismatického Jimmiho v bráně nepříjemně deptali domácí ochlastové za brankou. Sudí Mayer pískal pralesní klasiku - „domácí vítězí“ a vypadalo to s námi hodně mizerně. Ještě k tomu Kali na hrotu, který zkoušel barrandovské prvky z dílny samotného Myšilova. Domácí otevřeli skóre po Tomkovo neúspěšném předskočení Kaliho, po kterém následovala otočka a přesná střela k tyči. Ještě v téže minutě se však skóre srovnalo, to když po levé straně unikl Klofák a centr určený Baroshovi přesně zakončil domácí Seggi – 1:1. Domácí pokračovali v tlaku, prosazovali se hlavně středem a napravo, kde zle zatápěli Stehnovi. Potrestání na sebe nenechalo dlouho čekat a ex-ligový minižák Sáry, nedůsledně tísněný třemi hráči z hranice pokutového území přesně zakončil na 2:1 pro domácí. Seggi nás bohužel nepodržel a navzdory hlasitému povzbuzování domácího kotle dalšího vlastence nedal :-( Vedoucí branka domácí ukolébala a my začali konečně hrát. Několik šancí zahodil Klofák zásobovaný hlavně Baroshem, Gatusem a Kobretim, výsledkem byl optimálně rozchytaný Konvič v brance domácích :-( Stopadesátiprocentní tutovku měl na noze Kobreti, kterému precisně přihrál Gatuso. Kobreti si ve vápně povodil tři hráče, profesorsky obešel gólmana a prakticky z malého vápna přestřelil bránu, ve které stínoval jeden domácí bek ... kromě čárky v kolonce „Metry“ se nic nezměnilo. Poločas skončil 2:1.

Do druhé půle nastoupil míčový mág a heřmanský specialista - Georginhu. Hráli jsme z kopce s mírným větrem a naše převaha ještě vzrostla - držení míče 80:20 – a to většinu času domácích zajistil zdržováním Konvič. Naše vůle po vítězství byla obrovská, Pibaro po noční naběhal 25 kilometrů a plnohodnotně zastoupil maratónce Maa Bekeleho. Na Baroshovi byla vidět velká chuť, neúnavně si nabíhal do zálohy pro míče a individuální péči věnoval hráči s nejsrdečnějším úsměvem na světě – Liborkovi S. Domácí se dostali za půlku zcela výjimečně, jedinou slibnější akci eliminoval reflexivně nohou Jimmy. Samostatný únik Klofáka ještě změnu skóre nepřinesl, ale zanedlouho vzal zodpovědnost na svá bedra motor zálohy Kobreti, prosadil se až na hranici vápna, kde předlouho kličkoval, zasekával, otáčel se ... až se stihla vrátit celá domácí záloha ... a teprve ve chvíli, kdy měl před sebou deset domácích hráčů, geniální uličkou vysunul do vápna Georginha a ten s přehledem zavěsil na 2:2. Radost byla obrovská!!! Domácím se navíc nešťastně zranil Konvič, do brány musel Kali a vzhledem k tomu, že měli komplet vystřídáno, hráli o desíti. Neuběhlo ani pět minut a Georginhu zahrával přímák z ideální pozice. Doplnili jsme zeď domácích, takže Kali měl dokonale zakrytý výhled, Georginhu levasem parádně zatočil přes zeď pod víko, jenže letec Kali předvedl ligový zákrok a vytěsnil míč na břevno ... na odražený míč si však mazácky počkal Barosh a nekompromisně zvýšil na 2:3!!!

Do konce utkání zbývalo dlouhých 15 minut. Chtěli jsme dál kontrolovat hru, ale domácí začali hrát vabank, vysunuli zálohu a my měli nohy svázané strachem o vítězství. Najednou jsme nedokázali udržet míč ve středu pole a přerušovali hru pouze za cenu faulů. Na trávníku se výrazně přiostřilo, zejména díky temperamentnějším hráčům s hispánskými předky a hráčům s IQ pod deset (lajnovačka z Doubravy má 12). Liborek si nemohl odpustit několik zákeřných zákroků na Kobretiho a Liškenroye ... po kterých se vždy svým neodolatelným vroucím až odzbrojujícím úsměvem omlouval a objímal s hráči, kterým se v tu chvíli mnohonásobně přitížilo. K vyhrocení došlo po Tomkovo skluzu na EckelHackela, který Káli posoudil jako faul. Cholerický EckelHackel zcela bez zranění ihned vyskočil a slovně (s xenofobním podtextem) napadl Tomka a následně jej i fyzicky napadl ... Situaci bleskurychle uklidňoval FruFru, když EckelHackelovi vysvětloval, že to má písknutý, ať hraje ... Ještě že FruFru přiskočil, EckelHackel užuž sahal do kapsičky pro vreckový nožík v některých dialektech nazývaný též teploměr. Záležitost se nemohla obejít bez Liborka, který se poprvé v zápase rozběhl a začal vznikající bitku „uklidňovat“ – to nebyl olej do ohně, ale dynamit do ohně ... Rázný Káli Majer zázračně zabránil hromadné rubačce udělením několika žlutek. EckelHackel měl dostat jednoznačně rote!

V závěrečných minutách jsme si špatnou hrou vykoledovali branku na 3:3, kterou nechtěně a šťastně vsítil právě EckelHackel. Poskakující míč se pokusil na brankové čáře ještě vykopnout Goodmen, jeho snaha byla marná a naše zklamání nepopsatelné. Budiž nám to poučením pro zápasy nadcházející. Amen.

Sudí:Káli Mayer

Branky: 5‘ Seggi (vlastenec) – po přesném centru Klofáka, 70‘ Georginhu, 75’ Barosh
Žlutky: Klofák (*50*), Kobreti (*50*), FruFru, Tomek
Sestava: Jimmy – Liškenroy (63‘ Goodmen), Bámbí, FruFru, Tomek – Gatuso, Kobreti (85‘ Milde), Pibaro, Stehno (46‘ Georginhu), – Klofák (C), Barosh.

V neděli 9.9. hrajeme od 16 h doma s Kozochlupama (B).


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Kozolupy (B) 0:1 (0:0)

Černý víkend blatnického fotbalu uzavřen

Neděle 9.9.2007 - První kolo naznačilo aktuální formu pralesních týmu na jižním okraji severu Plzeňska. Naše remíza s Heřmankou byla bookmakery očekávána, Zbůch deklasoval traktoristy z Hunčic 8:0, Gerd Trunčka zapůjčil své John-Deery do Doubravy a Laskymu do Pňovan a výsledkem této agrární podpory jsou tři body na kontě Přehýšova i Pňovan (porazili Sulkov!!!). Kozolupy prohráli v Kameňosu 4:3, důležité bylo, kolik dnes nasadí posil z Á-teamu.

V naší sestavě stále chyběli Oleg Verbatov a René Bolf, kteří se několik hodin před zahájením mače vrátili ze slunné Kréty a prožívali si aklimatizaci na zdejší severské podnebí a pomalu přecházeli z all-inclusive GIN+BALLANTINES na GAMBRINUS 10+RUM. Mildánka stále sužuje rýmička ... Naštěstí se na Základně objevil Mirdedine, který má letos s TJ speciální smlouvu, která zahrnuje pouze domácí zápasy :-) Sice jsme si na začátku sezony řekli, že posily z Áčka nebudeme využívat, ale dnes to jinak nešlo ... v sestavě se tak objevili Barosh a Georginhu – smutní hrdinové sobotního zápasu s Hunčicemi. Výkonný výbor TJ dostal na pondělní schůzi za úkol vymyslet, jak tyto univerzály dostat do sestavy dorostu, protože pak by byli už opravdu ve všech mančaftech :-)))

Hosté vypadali tradičně nebezpečně, ale začátek utkání jsme ovládli my. Aktivní hrou jsme si vypracovali několik gólových příležitostí – nejprve připravil lahůdkový centr Barosh Klofákovi, během téže minuty si role vystřídali ... skóre se však neměnilo. Zbytek poločasu nebyl pro diváky příliš atraktivní, jedna nepřesnost za druhou, postupně se vytrácela chuť. V obraně se blýskl Goodmen, kterému naplno sedl post levého beka s číslem 5 (post mu sice sedl, ale dres "5" s vytahaným břichem nikoliv:-))

Do druhé půle nenastoupil otrávený Mirdedine, nahradil ho Káva. Znovu jsme se pokusili o tlak a většinu času se hrálo na polovině hostů, k vážnějšímu ohrožení branky však nedošlo a přítomní ultras dávali najevo svojí nespokojenost. Zejména tvrdé jádro nás počastovalo několika dobře míněnými radami, což těžce nesl dirigent obrany Bámbí ... Nátlak kotelníků Bámbí nakonec neustál a po nebezpečném šprajcu musel střídat – nastoupil Martin Keňa, na stopera byl stažen Barosh ... Barosh rychle přeladil na program Bruska a obracel jednoho hostující útočníka za druhým a Mário brzy tasil žlutku. Holligans i většina hráčů se dožadovala zapojení Georginha, ten však s nástupem stále otálel ... Na poslední čtvrthodinu jsme se konečně dočkali! Jižní prvky v podání Georginha ihned zvedli diváky z polstrovaných sedadel. Pořád to ale nebylo ono. Potřebovali jsme impuls, nakopnutí ... A to přišlo v 84.minutě, kdy nás hosté po nenápadné ztrátě míče na půlce překvapili ještě nenápadnějším brejčíkem a po nedůsledném odkopu šli umístěnou střelou do vedení – Jimmy byl bez šance. Ve zbylých minutách jsme se pustili do mohutné ofenzivy, Barosh se znovu vrátil do útoku a minimálně dvakrát se mohlo měnit skóre. Baroshova střela po úniku skončila postupně na obou tyčích, Beruška za lajnou vehementně gestikuloval, že míč je za brankovou čárou ... Cempes ale dnes nebyl ve formě a z padesáti metrů naznačil „hrajte dál“ - po zápase vyšlo najevo, že si Mário spletl domácí a hosty – to když se v kabině hostů dožadoval buřta ... V samotném závěru se střelecky prosadil i Georginhu, jeho projektil skončil v korunách stromů ...

Sudí: Mário Cempes

Branky:
Žlutky: Bámbí, Barosh
Sestava: Jimmy – Tomek, Bámbí (70‘ Martin Keňa), FruFru, Goodmen – Stehno (73‘ Georginhu), Kobreti, Mirdedine (46‘ Káva), Pibaro, – Klofák (C), Barosh.

V neděli 16.9. hrajeme od 15 h v Líních.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Líně (B) – Slovan Blatnice (B) 2:3 (1:2)

Krétská mafie zařídila 3 body

Neděle 16.9.2007 Minulé kolo přineslo dva zajímavé výsledky - Pňovany vyhráli v Hunčicích 1:3, Heřmanka podlehla doma Líním 1:4. Na špici tabulky se tak nečekaně nachází Laskyho pňovanská partička spolu se Zbůchem (B) a překvapivě i Kameňosem (B). Jediný bodík na našem kontě si říkal o výhru. Líně v nás vzbuzovali respekt – v minulé sezoně nás doma porazili a venku jsme vyhráli 0:1 díky nejpomaleji letící střele v dějinách fotbalu z kopačky MaoCeTunga ...

Sraz na Základně a sestava si zasluhuje samostatný odstavec ... Základní kameny naší sestavy Kobreti a FruFru trávili týden v kraji Jánošíka, Mirdedine pracovně zaneprázdněn, Milde nedostupný, Wanny s naraženým hrbem, Jimmy Hendrix šprtal vyhlášku do autoškoly (má to význam? kolik dní v roce bude schopen řídit ???), Barosh uvízl v dálniční zácpě na Muenchener-Ring, Pibaro zraněn, Gatuso zraněn, Liškenroy zraněn, ... Do toho Tomek dorazil s 35.minutových zpožděním a tvrdil, že sraz byl v 14:15 ... pozdní příchod se tak poprvé obešel bez komentářů spoluhráčů a trenéra ... na to se nedalo říct vůbec nic. V základní sestavě naštěstí nastoupila krétská dvojka Olegopulos a Bolfomédes, doslova spasení přišlo v podobě novomanžela Hasiče ... Obavy z odehrání 90-ti minut měl Georginhu, na poslední chvíli bylo potřeba uschopnit Dada Prša, který se vrátil z bráchovo svatby 30 minut před srazem a jevil známky únavového syndromu kombinovaného s absolutním nevyspáním a kocovinou jako řemen ... a co bylo nejsmutnější – typicky výřečný Dado - mlčel jako hrob. V sobotu navíc poslední diskárna na hřišti, docela slušné vedro a Merkur v konjunkci s Venuší ... horší konstelace nemohla nastat. V posledních vteřinách byl draftován Thiery Henry, ale při vyplňování zápisu zjistil coach, že je třetím hráčem ze soupisky a Henry se ke své smůle musel vrátit domů k míchačce ...

Trochu se nám ulevilo, když jsme při rozcvičování shlédli líňský soubor (písní a tanců :-)). V sestavě pár padesátníků, na střídačce dospával jediný hráč. Zápas mohl být předlohou pro Kožené slunce II. Kromě několika jedinců měli skoro všichni hráči (domácí i hosté) problémy s dechem, koordinací pohybu, všichni ovázáni jak závodní kobyly. Přítomné ultras čekal mimořádný zážitek ... Utkání řídil neznámý rozhodčí Riedel.

Domácí od počátku čelili našemu náporu. Fyzická převaha byla evidentní, tvrdá letní příprava se vyplatila! Mao alias Kenenisa Bekele naběhal během 10 minut tolik, co celý mančaft Líní do konce zápasu. Aktivitou hýřil Martin Keňa, na kterém bylo vidět, jak zápas od zápasu roste ... Na rychlé narážečky v záložní řadě, zakončované centry za obranu na Klofáka, měli domácí jediný recept – kosy. Během první dvacetiminutovky jsme zahodili pár tutovek, domácí gólman nám po pár zákrocích ukázal svojí aktuální formu – Díra. Všechny minely, ale zázračně vypleskal mimo bránu ... Když Klofák z ideální pozice pálil nad, přestávali věřit i největší optimisté ... Dado Pršo se zdržoval spíše v zadní linii a jakoby zdvojoval předstopera ... Bámbímu ale nedělala dobře Dadovo ústní voda a vyhnal ho dopředu. Dado předvedl několik drzých slalomů středem hřiště, jeho chvíle přišla ve 23.minutě, kdy na sebe navázal 5 hráčů a přesně přihrál Olegopulosovi, který napřáhl z dobrých 27 metrů a střelou patřící minimálně do Bundesligy parádně trefil šibenici – 0:1. Domácí se pokusili o rychlé vyrovnání, ale vedoucí branka nás řádně nabudila. Po pěti minutách se naše vedení zvýšilo na 0:2, když si Klofák zkušeně pokryl míč a z otočky nacentroval na Maa na zadní tyč, který svým důrazem donutil domácího stopera k chybě, pokusu o malou domů ... míč se sotva dokutálel do branky, ale zastavil se přesvědčivě za brankovou čárou!!!

Domácí se po druhé brance přece jen vzchopili. Jediný rychlý hráč – evidentně z Áčka – se na hru nemohl dívat a zejména s kapitánem (kudrnatý veterán s číslem 10) nám předvedli, že úplně volšový nejsou. Ve 33.minutě přišel likvidační zákrok na Martina Keňu, který hlavní sudí kupodivu neocenil ani žlutkou ... Jediný střídající hráč Georginhu se pokoušel Martina rozchodit, tejpovat, nasadil hřejivku, chladivku i Alpu, ale bylo to marné – Georginhu musel do pole. V téže minutě se prosadil domácí rychlík, když obešel 5 hráčů a propálil bezmocného Hasiče – 1:2.

Taktika do druhé půle byla jasná – pojistit vedení dvěma brankami a ťukes ... Náš zdrcující tlak domácí stěží odvraceli, již v 48.minutě jsme je donutili chybovat, když v závaru ve vápně hrál domácí bek rukou a Kokoska nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal Georginhu ... jenže gólman nejistý snad při všech zákrocích se ukázal jako penaltový specialista a ladným skokem Georginhovo střelu k tyči vyškrábl ... Domácí byli najednou na koni. Parádním zákrokem se blýskl Hasič, když zlikvidoval nepříjemnou střelu mířící přímo do šibenice. Začala nás zlobit čerstvá posila domácích – odbarvený dorostenec s nepříjemně nízkým těžištěm ... a v 63.minutě byl právě tento prcek zastaven až na hranici šestnáctky, Kokosige nařídil přímý volný kop a domácí se štěstím prostřelili zeď ... poslední se míče dotkl Dado Pršo ... jeho stav byl však natolik vážný, že se nezmohl ani na slovo ... šetřil energii. Do konce utkání zbývalo 20 minut. Festival neproměněných šancí z první půle se bohužel opakoval a to včetně závaru na brankové čáře. Nastala závěrečná křeč. Chuť vstřelit branku měl hlavně Dado Pršo, který si nemohl odpustit nešťastnou teč ve zdi ... 100% tutovku mu připravil Georginhu, který brazilsky kličkoval ve vápně a přesně namazal mezi penaltu a malé vápno – Dado se pokusil o ostrovní zakončení a střela skončila 3 metry nad viglem ... Přihlížející Tomek na půlce klesl k zemi ... bystrý Kokosige si toho ihned všiml a sprintoval poskytnout Tomkovi 1.pomoc ... ten však vstal a vysvětlil, že příčinou pádu byla Dadova vražda ...

Schylovalo se k remízce a Hasič v bráně zdržoval čím dál víc. Domácí přepínáci to pochopitelně těžko nesli a hned první zájezd ocenil Kokosige žlutkou a zahájil tak závěrečný mariáš. Baníkovci se pokusili o zvrat, naše obrana dirigovaná Bámbím však byla bezchybná - zejména dvojice irských beků Hunt, Kelly :-) Domácí se v závěru úplně psychicky rozložili, komentovali všechny výroky hlavního arbitra a ROTE na sebe nenechala dlouho čekat ... Naše křečovitá hra se proti desíti ještě umocnila ... Jenže ... jak pozitivní vliv může mít na hráče společně proch..staná dovolená nám v 85.minutě dokonale předvedli Olegopulos a Bolfomédes. První jmenovaný zkušeně pronikl do šestnáctky ... kde má Bolfoméda se vůbec nemusel dívat, vůni OUZO cítil na sto honů ... Olegopulosovu precisní přihrávku zakončil Bolfomédes důrazně k tyči na fantastických 2:3!!! V sektoru Vlajkonoši-hosté jásalo všech 5 přítomných ultras a coach Pulec nevěřil svým očím ... Závěrečný infarktový tlak včetně dvou standardek jsme ustáli .... a líňskou kotlinou zazněli Husqarny. Uf, to byla dřina ...

Sudí: Kokosige

Branky: 23‘ Olegopulos, 29’ Mao+Klofák+Vlastenec, 85‘Bolfomédes
Žlutky:
Sestava: Hasič – Tomek, Bámbí, Bolf, Goodmen – Káva, Olegopulos, Dado Pršo, Martin Keňa (37‘ Georginhu) – Klofák (C), Mao.

V neděli 23.9. hrajeme doma od 16 h se Sulkovem (B). Sraz v 15:15!!!


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sparta Sulkov 3:2 (0:1)

Poločasová rošáda přinesla úspěch

Neděle 23.9.2007 Výhra v Líních nás katapultovala do horní poloviny tabulky. Podzimní formu potvrdily Kozolupy (B) porážkou Sulkova (B) i překvapení sezony – Pňovany, které v tomto ročníku ještě nezaváhaly. Dobře si nadále vede i Doubrava a sázkové kanceláře začínají mít vážné obavy z průběhu sezony, protože kurs na postup Pňovan byl před začátkem soutěže 1:100000 ...

Sraz na Základně nebyl oproti minulému týdnu vůbec zajímavý, prakticky nuda. Všichni dorazili včas, hráči nezvěstní minulý týden přispěchali s omluvenkami. Posuďte sami: Mildánek si špatně nařídil budíka a když se vyhajal a rovnal úbor do tašky, Old Kači mu oznámil, že jestli hrajeme od 15 hodin, tak jelikož je půl pátý, to asi nestihne ... Jimmy skutečně šprtal vyhlášku v Nýřanech s dcerou p.Kunce v jejich rodinném altánku, Barosh uvízl v zácpě, protože se na benzínce za Mnichovem zakoukal na VC Portugalska - MOTO GP. V Líních jsme přišli o Keňu, který naštěstí neskončil se sádrou, ale pouze s ortézkou, v dopoledních hodinách se trenérovi omluvil Oleg Verbatov, z důvodu náročné pokládky lina ve svém kvartýru :-) Z pochopitelných důvodů nemohl nastoupit sparťan Georginhu ...

Tomek dostal od trenérů tajný úkol, nastartovat mančaft od prvních vteřin zápasu ... a povedlo se mu to dokonale. Barosh přihrál svému rozehrávacímu oblíbenci Tomkovi, ten šajtlo-placíro-přímým-nártem přihrál Slampymu, následovalo přečíslení hostů a po několika šprajcech a skluzech byl celý tým optimálně nabuzen ... sorry, příště to zkusíme jinak :-) Přestože jsme se snažili v záloze tvořit a útočníci si sbíhali pro balony do hlouby pole, nás hosté v první půli přehrávali hrou po zemi, záložní řada doplňovala útok a naši halfové se museli věnovat hlavně defenzivě ... Nejaktivnějším hráčem Sulkova byla „desítka“, o kterého střídavě pečoval Kelly a Hunt, což po pár zákrocích nesl velmi nelibě ... Pokus o převzetí aktivity v záloze nám bohužel přinesl inkasovanou branku, to když se vysunul Gatuso a následný protiútok na jejímž konci byla chytrá narážečka do vápna ... a prohrávali jsme 0:1. Autorem branky byla „desítka“, čímž si vysloužila ještě větší péči Kellyho a postupně i Gatusa a do konce utkání si prakticky nekopl ... Mnoho šancí do poločasu nebylo, hosté vůbec nic, za nás se presentoval tradičně běhavý Mao, jednou pálil nad, podruhé šikovně předskočil beka u přední tyče, ale opět těsně mimo ...

O poločasu se v kabině děly nevídané věci ... Pulec se odvážil k velké rošádě. V sestavě nezůstal prakticky kámen na kameni ... Klofák se přesunul na stopera, Mildánek na hrot, kreativně laděného Kobrettiho nahradil útočně laděný Rom Van Liškenroy, post předstopera zaujal FruFru. Změna byla znát od prvních vteřin. Osvědčená stoperská dvojice Klofák & FruFru si rychle vzpomněla na staré časy, Klofák byl po dvou zástřelných svíčkách stoprocentní, FruFru přinesl potřebný klid do rozehrávky. Hosté nedostávali ani metr zadarmo, aktivní pressing od středu pole dělal Sulkovu velké problémy a sulkovská „desítka“ se začala psychicky rozkládat. Hlavně když ho Gatuso třikrát otočil s míčem jako seno ... vše čistě v rámci pravidel ... žlutku si Gatuso vysloužil za konverzaci se sudím Džindrou. V tu dobu už to „desítka“ opravdu nezvládala, sprostě nadával spoluhráčům za špatné přihrávky, jejichž autorem byl on sám ... trenér Sulkova proto musel reagovat, přichystal u lajny injekci Diazepamu a „desítku“ za stavu 0:1 vystřídal ...

Rozestavení 4–3–3, které se v útočných fázích transformovalo na 2–3–5 nám jednoznačně sedlo. Hodně aktivní byl Dado Pršo, který opakovaně obešel tři až pět hráčů a pokusil se zakončit nebo vybojoval faul na hranici šestnáctky. Ukázal nám cestu jak na ně, utahal celou sulkovskou zálohu a vysílený pustil do hry Kávu. Podobnými průniky se presentoval Gatuso, který svým nasazením a agresivitou strhával celý mančaft. Vybojovali jsme dva přímáky ze slušné vzdálenosti, s prvním měl sulkovský gólman větší starosti, druhý poslal Mildánek do topolů ...

Do konce utkání zbývala necelá půlhodinka, když Mao parádně načasoval ulici na Mildánka, který se uvolnil před pokutovým územím a zhruba z 20 metrů přesně vypálil k levé tyči – gólman se zakrytým výhledem neměl šanci - 1:1. A to neuběhly ani dvě minuty, Liškenroy vhazoval roh (Lišákovo specialita), naštěstí nepřehodil vápno :-) ... míč dolétl před bránu, kde se k němu dostal Mildánek, pokusil se propálit skrumáž dum-dum střelou (0,5 metru / hod.), která byla pro stoperskou dvojici smrtící ... při vykopávání z brankové čáry jeden ze stoperů míč vykopl a druhý ve skluzu přesně naproti zařídil naše vedení 2:1!!! Přítomní tifossi byli u vytržení a Jana volala Vencovi Eleků, aby přivezl dva sudy navíc ... Sulkovská „desítka“ se zrovna vrátila ze sprch a po požití dalšího Diazepamu byl převezen rovnou do Dobřan do protekční „třináctky s výběhem“ ... Nás dokonale ovládl týmových duch a být na naší polovině bylo prakticky nemožné. Gatuso začal ještě více hecovat spoluhráče, k hernímu projevu přidal i slovní ... spolupráci s FruFruem při rozehrávce si doslova užíval ... škoda, že nevyšel jeho oblouček na vyběhnutého gólmana, který skončil těsně za břevnem ...

Potvrzení výsledku přišlo v 80.minutě, kdy Mao přijal přihrávku ve středu pole, krátce zatáhl a milimetrově vyslal Baroshe, který přímočaře pronikl do vápna a tvrdě vypálil ke vzdálenější tyči – 3:1 !!!!!!! Husí kůži (i na patách) měli všichni hráči, lavička i ultras u klandru. Chtěli jsme hrát dál ... konečně nás hra bavila ... Klofák se proto pokusil přemluvit Džindru, aby nastavil ještě 30 minut ... neuspěl :-( V samotném závěru hosté korigovali po sporné ruce Klofáka ve vápně. Jimmy penaltu chladnokrevně kryl, na dorážku bohužel neměl. Utkání skončilo 3:2.

Radost byla obrovská. Vedoucí týmu Trappattoni byl po zápase přistižen v zákulisí hospody, jak se dělí o radost z výhry se svou chotí ... Pondělní Sport komentoval naší výhru: „... klíčem úspěchu byla propracovaná trenérská strategie spojená se zodpovědným přístupem všech hráčů ...“. Na webovém portálu fotbalových trenérů www.coach-virtuoso.it se v úterý objevil příspěvek Arsene Wengera, který pozitivně hodnotil Pulcovi taktiku s komentářem, že on by reagoval shodně, pouze by v útoku ponechal i Klofáka a spoléhal na tříčlennou obranu, pak byl výsledek dvouciferný.

Sudí: Džindra

Branky: 68‘, 70‘ Mildánek, 80’ Barosh
Žlutky: Gatuso (*50*), Goodmen, Tomek
Sestava: Jimmy – Tomek, Mildánek, Dado Pršo (60‘ Káva), Goodmen – Mao, Kobretti (46‘ Liškenroy), Mirdedine (46‘ FruFru), Gatuso – Klofák (C), Barosh.

V neděli 30.9. hrajeme v Dobráku od 16,30 h. Sraz v 15:45!!!


Author: Tomek


Zpět na přehled
Zrnko Doubrava - Slovan Blatnice (B) 0:0 (0:0)

Zvítězil terén

Neděle 30.9.2007 Z výsledků minulého kola stojí za zmínku výhra Zbůchu v Heřmance 0:7, náš dnešní soupeř - Doubrava – nečekaně bodoval v Líních 2:3. V tabulce jsme o bod před Doubravou na sympatické páté příčce, Doubrava má však zápas k dobru ...

Další stamilionová dotace EU na projekt „Vodovodní infrastruktura Doubrava“ skončila v rekonstrukci místního hostince ... takže areál Zrnka je stále bez vody. Proto jsme k utkání vyrazili ze Základny rovnou v dresech. Omluvenky zaslali Liškenroy a Mirdedine ... Gatuso bílil a Pibaro štukoval :-) Bohužel včas nedorazila posádka středočeského SUPa ... MaoCeTung nezvedal při rychlosti 270 km/hod telefon ... jeho navigátor Barosh v sobotu večer marně volal coachovi, že cítí mimořádnou formu ... naopak coach se nemohl dovolat Baroshovi v neděli dopoledne ... výsledkem bylo, že se Barosh neobjevil v základní sestavě a spolu s Pulcem pojedou na dvoudenní školení „Komunikační schopnosti, zasílání SMS a aktivace memoboxu“ :-)))

Sestava byla opět mírně upravena, přesně na míru doubraveckému IQ a vyprahlému, myšími dírami prolezlému terénu. Do branky nastoupila slovaňácká jednička – Iceman, hrdina sobotního mače Áčka z Kameňosu. Icemanova popularita v poslední době prudce vzrostla, jednak to bylo změnou image, jednak stabilními výkony v Okrese a jednak angažováním nového PR (čti pí-ár :-))) managera, jehož práce je k nahlédnutí i v Blatnici na návsi na obecním zpravodaji – detaily viz. foto níže.

Terén byl skutečně zajímavý, ruská tundra hadr ... Nebraly to šrouby, lisovky, zlatý Najky, stříbrný Najky, tarfy ani gumáky ZDA Partizánské. Nejlepší přilnavost vykazoval hit letošního léta LIME CROCKS :-)) Začali jsme zdrcujícím tlakem a jistou rozehrávkou v záloze. První tutovka přišla po perfektně načasované ulici, kterou Klofák oslovil Olega, Oleg krátce zatáhl do vápna a ze slušné pozice pálil těsně nad ... O pár minut později připravil slibnou příležitost Mao Klofákovi ... brilantní zpracování spojené s vysokou rychlostí však byly spíše na obtíž ... po překonání myšího doupěte a dvoumetrového úseku pampelišek se míč tak rozskákal, že Klofákova střela holení nezpůsobila domácímu Canisaresovi větší problémy. Podobně skončil i Mao, jehož střela skončila 20 metrů v kukuřici ...

Domácí se dostávali na naší polovinu velmi sporadicky, většinou za asistence sudího Tupce, který zřejmě v sobotu sledoval Premier Legue a pouštěl tvrdší hru i v Pralesní lize ... výsledkem bylo několik chirurgických zákroků a značná nelibost v sektoru Vlajkonoši hosté. Bohužel se mu nedařilo měřit oběma stranám stejným metrem ... simulace domácích útočníků žral i s navijákem. Stoperskou roli si párkrát vyzkoušel i Kobreti, když při rozích zastupoval hlavičkáře FruFrua ... jednou si vyzkoušel i eliminaci samostatného úniku ... domácího forwarda s přehledem vygumoval. Čtvrtá branka mohla přijít po rohovém kopu, který ze zadní tyče vrátil do ohně Dado Pršo, po pěti střelách a deseti tečích skončil míč v zámezí a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Trenér Pulec stáhl Olega a nasadil nažhaveného Baroshe ... Do areálu Zrnka dorazili další ultras Slovanu – sobotní spasitel Áčka Karbydis a Šindus – dohromady okolo 10 promile. Karbydis podezřele bez alkofleků ...

Pokoušeli jsme se podržet míč v záloze a hlavně na zemi, ale to je to jediné, co na doubraveckém „pažitu“ nejde :-( Rychlost a technika nám byla slušně řečeno k hovnu ... Po pár minutách přišel likvidační zákrok na Kobretiho ... jenže sudí Tupec se pro druhou půli rozhodl, že ukáže simulantům, jak přesně pozná barrandov od opravdových faulů ... takže Kobrettiho odnesli za lajnu, nastoupil Alli a Tupec nejen neudělil kartu, ale ani nepísknul faul. Alliho nástup posílil útočnou řadu a formace 4-3-3 znovu a znovu pokoušela domácí opevnění. Smůlu si vybral nejprve Klofák, když se oprostil od dvou beků, překonal myší území a nádherně vystřelil na vzdálenější tyč ... míč se odrazil od tyče gólmanovi do ksichtu a pak šťastně ven. Dalším smolařem byl Milde, jehož přímý kop nechtěně vychytal Canisares ... a brzy na to šel Alli z půlky sám a Canisares byl opět úspěšný ... Sudí Tupec pokračoval v kempesovském pojetí „domácí vítězí“ a opět se přiostřilo, Barosh svedl několik neúprosných soubojů s místním vypatlancem, kterého v krátkém sledu počastoval nechtěnou střelou do hlavy a poté chtěnou střelou do pr... Tomek se žlutkou z první půle bránil v rámci fairplay, oplácení domácího indiána s evidentně jižními kořeny ponechal Tupec opět bez povšimnutí (jelikož měl žlutku za loket a znovu oplácel – měl být jednoznačně vyloučen!), unést se nechal i dobrák Goodmen, když opakovaně otočil střídajícího hároše a předvedl několik zájezdů z dílny Hunt. Tupec vyprovokoval Goodmena i poznámkou o jeho řetízku ... bližší informace o obsahu jejich rozhovoru bohužel nelze zveřejnit ... Tvrdé jádro našeho kotle se neudrželo, slovně napadalo hlavního arbitra a Tupec nám to dával tak říkajíc sežrat ... po krátké Mildeho instruktáži byl kotel v klidu.

Na poslední čtvrthodinku nastoupil legendární zakladatel MOD Doubrava – toho času koncipient jedné nejmenované advokátní kanceláře zabývající se loupežemi v samoobsluhách – JUDr. Szemler. Čelenka na hlavě nejprve naznačovala počínající nachlazení, po pár soubojích se však ukázalo, že pan doktor má řádně přepnuto, vyřkl několik ryzích českých souvětí z učebnice češtiny pro dlaždiče ... čelenka spíše než nachlazení bránila úniku mozku. Někde holt musí ten pracovní stress ventilovat :-)

Domácí měli za celý zápas jedinou šanci, když vyslali na Icemana propagační střelu. V Doubravě zkrátka zvítězil terén, žádné extra pokoukání to nebylo. Přítomným fanouškům děkujeme za podporu a s příští týden se pokusíme o reparát. Utkání v Doubravě bude mít dohru u zeleného stolu, protože delegát Tuček udělil Tupcovi nejnižší známku, Kobretti skončil o berlích a dle zaručených zdrojů blízkých plzeňskému diskotékovému podsvětí hrál za domácí tým nejméně jeden hráč na černo.

Sudí: Roman Tupec z Líšťan u Chrančovic u Třebobuze mezi Pernarcem a Všerubama – pošta Radimovice

Branky:
Žlutky: Bolf, Goodmen, Tomek
Sestava: Jimmy – Tomek, FruFru, Bolf, Goodmen – Dado Pršo, Kobretti (53‘ Alli), Mildánek, Mao – Klofák (C), Oleg Verbatov (46‘ Barosh).

P07Doubrava_01plakatovaci plocha, P07Doubrava_02plakatovaci plocha detail, P07Doubrava_03precisni pazit s vypalenou lajnou, P07Doubrava_04El presidento jako pomezni, P07Doubrava_05ultra-ultras, P07Doubrava_06tisneny Mildanek, P07Doubrava_07zaverecny tlak, P07Doubrava_08pokus o faul na Alliho.

V neděli 7.10. hrajeme doma s Hunčicema (B) od 16,00 h. Sraz v 15:15 na Základně.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Hunčice 2:2 (0:0)

Hunčický komplex potvrzen

Neděle 7.10.2007 Remízka se Zrnkem nás uvrhla do spodní části tabulky. Náš dnešní soupeř Hunčice dostal na Sulkově devítku a s jistotou zaujímal poslední příčku tabulky s nulovým počtem bodů a skórem 4:28! Vzhledem ke zkušenostem z minulých sezon a nedávné prohře Áčka jsme soupeře nepodceňovali ... Zraněný Kobretti nás přišel povzbudit ke klandru se slušivou ortézou ... omluvil se FruFru a MaoCeTung, kterému byl víceméně zakázán start, protože vedení TJ mělo obavy o jeho rodinný život, neboť od letní svatby nevynechal jediný trénink ani zápas a to jak v Áčku tam Wunder teamu ... Ohlášený Gatuso nebyl ještě 25 minut před zahájením mače v areálu, proto se neobjevil v základu. Později se ukázalo, že se od transformátoru vracel pro ponožky ... Premiérový mistrovský zápas za Slovan sehrála aktuální posila - Gabo Zelenaj – na rozpinkání na postu stopera. Do branky se postavil charismatický Iceman s rudými latexovými ADIDAS PREDATOR F50!

Sestava hostů byla mírně doplněna borci ze soupisky, v brance se objevil mladý čahoun, Ruda Pivrnec jako loni bohužel nedorazil ... Od úvodních minut jsme měli územní převahu, Gabo na stoperu evidentně neznal naši bumbrásk taktiku a aktivně zapojoval své spoluhráče v obraně ... kupodivu to fungovalo ... pravda, hunčičtí forwardi nebyli příliš dotěrní :-) Ťukesu si moc neužil Goodmen, kterého sledovala z tribuny kompletní rodina, přehnal to s rozcvičením a v páté minutě střídal s nataženým stehenním svalem ... nastoupil nabuzený Gatuso. Náš tlak byl opticky velký, ale moc tutovek jsme si nepřipravili ... v první půli vlastně žádnou :-( Zkoušeli jsme to středem, po lajnách, střílelo se ze střední vzdálenosti, ... nahrávky na stojící útočníky na hranici vápna neměli šanci na úspěch. Když už jsme dali hosty do pohybu, troskotali jsme na finálové přihrávce ... Hosté kontrovali nepříjemnými brejky a zatímco nám se podařilo vyslat 3 homeruny, bilance hunčických střel byla mnohem pozitivnější – jedno břevno a jedna střela těsně vedle tyče – Iceman byl však ledově klidný ... Icemana se pokusil postrašit i Gabo, když ukázkově podběhl svíčku ... zanedlouho vystrašil Gabo celý mančaft, když si při premiérovém skluzu za TJ Slovan vyhodil rameno ... ač to bylo poprvé v životě, zkušeně si ho na třetí pokus nahodil zpátky :-)

Poločasová analýza s elektronickou tužkou kombinovaná s Mydlinovo sifonovou taktikou vyústila v jedinou změnu – Dado Pršo nahradí Kávu, který měl po žlutce a sérii taktických přerušení na půlce slibně nakročeno k vyloučení ... Iceman žadonil o výhru s nulovým kontem ...

Na začátku druhé půle jsme dokonale zužitkovali rozestavění hunčických hráčů, kteří byli vytaženi až k půlící čáře a po přímočaré kombinaci středem pole přihrál Milde mazáckou patou Klofákovi do vápna a ten se z úhlu nemýlil – 1:0. Náš tlak nepolevil, ale opět jsme útočili do plných ... a hosté zintenzivnili brejkové situace. V 56.minutě se do hry nečekaně vložil do té doby přesný Kozina a minimálně 2 metrový offside, precisně signalizovaný přísným Hangánem, posoudil z půlky opačně a hunčický traktorista bez problémů zavěsil – 1:1. Přitom do tohoto okamžiku Kozina respektoval své pomezní asistenty a to i v případě mnohem spornějších situacích ... jeho nedůvěra v presidenta našeho klubu otřásla celou členskou základnou Slovanu a bude tématem mimořádného výjezdního zasedání managementu klubu.

Inkasovaná branka nám nepřidala ... neselhávala jen finální, ale i každá druhá přihrávka ... doubravecký terén nás skutečně rozhodil. Pulec reagoval nasazením dribléra Georginha. Naše hra dostala novou šťávu, Dado Pršo dvakrát tvrdě vystřelil, Georginhu se proplétal vápnem a čekal na vysvobozující kosu ... jediný zdařilý pokud vytěsnil Kozina za vápno :-( Brejk hostů na sebe nenechal dlouho čekat ... z nepřesné přihrávky Gatusovi vznikl samostatný nájezd ... Iceman byl v přímém souboji dvakrát úspěšný ... na třetí dorážku bohužel neměl :-( a přihlížející obranná řada na vápně míč zrakem neodvrátila :-) Závěrečný tlak byl zdrcující, zahrávali jsme 40 rohových kopů, 12 přímáků (4 do zdi, 4 nad a 4 náruče stojícího gólmana), v pokutovém území bylo nespočet závarů, kuchel, minel, ale i vydařených střel ... jenže hunčický gólman chytil brilantní formu a vše zázračně čapal. Vyrovnání jsme se dočkali těsně před koncem, když se po Mildeho přímáku v nastalém zmatku nejlépe zorientoval Georginhu a dopravil míč za brankovou čáru – 2:2. Remíza s Hunčicemi však nepotěšila ani největší optimisty ...

Zápas potvrdil dvě předzápasové hypotézy ... hunčický komplex v Blatnici skutečně existuje a dresy Realu nejsou vyhrávací ... V příštím týdnu si brejky vyzkoušíme ve Zbůchu my :-)))

Sudí: Kozina

Branky: 49‘ Klofák, 85’ Georginhu
Žlutky: Káva, Barosh
Sestava: Iceman – Tomek, Gabo, Bolf, Goodmen (5‘ Gatuso) – Káva (46‘ Dado Pršo), Verbatov (66‘ Georginhu), Mildánek, Liškenroy – Klofák (C), Barosh.

V sobotu 13.10. hrajeme ve Zbůchu od 16,00 h. Sraz v 14:45 na Základně.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Zbůch (B) - Slovan Blatnice (D) 4:0 (3:0)

Překvapení se nekonalo

Sobota 13.10.2007 - V zápase s vedoucím týmem tabulky Zbůchem (B) jsme mohli jedině překvapit. Baníkovci mají slibně nakročeno k postupu, v pěti zápasech neztratili ani bod a inkasovali zatím jen 2 branky! Náš tým se profiluje v podzimního krále remíz, které nás zákonitě táhnou ke dnu tabulky :-( Předzápasová teorie pro nás byla velmi příznivá: domácí celek měl nohy svázané povinnou výhrou a Zbůch (A) hrál ve stejnou dobu v Touškově, naopak naše Áčko i dorost hráli v neděli. Naše sestava tomu ale moc neodpovídala: Goodmen natažený sval, Gabo odnesl premiérový zápas prasklým ramenním pouzdrem a Podzim pro něj skončil, Káva má zaracha kvůli problémům ve škole – viz. www.novinky.cz, Oleg Verbatov má zle zhmožděný palec na noze, Liškenroye sužovala migréna (kocovina), Klofák na firemní kalbě, Barosh poskytl v minulém týdnu tolik interview, že přišel o hlasivky, Gatuso a Pibaro chytli mo-mo-mo-mo-moribundus, Kobretti zhmožděný nárt ... navíc Bolf potřeboval odejít na odpolední ... Trappatoniho zachránil od kopaček příchod Bámbího, MaoCeTunga, Medvěda a pěti dorostenců – Van Kordyick, Stehno, Černoch, Krtek a Kotche. Už to nevypadalo jako vyztužení Béčka dorostem, spíše jako vyztužení dorostu Béčkem :-) Pohled na sestavu poskládanou na stole z registraček připomínal rodinný výlet (to je tím, že většina již zmužnělých dorostenců má na průkazce fotku z 1.třídy :-)) ... Na poslední chvíli se sice ve Zbůchu objevil Goodmen, ale jeho registračka zůstala na Základně. Kapitánskou pásku svěřil Pulec veteránovi Tomkovi. Utkání řídil legendární Mário Cempes. Náladu nám nezlepšil ani příjezd do Zbůchu, kde jsme si v oblacích prachu chvílemi připadali jako na předměstí mosteckého Chánova ... Starosta Zbůchu investoval všechny finance zřejmě do fotbalu a v ulicích to bylo znát. Nervozitu zvyšovala i přítomnost generálního manažera, majitele, trenéra a presidenta FC Přehýšov - Gerda Trunčky v doprovodu nejproduktivnějšího shootera historie přehýšovské kopané - Drahoše. Celý zápas si údajně nechali natočit na video přes družici NASA a do ranních hodin ho pak analyzovali v místním hostinci.

Cempes měl žízeň, proto zahájil utkání s desetiminutovým předstihem ... Naše improvizované řady se postupně seznamovaly a domácí se pokoušeli rychle vsítit. Souhra ostřílených matadorů Wunder teamu se svěřenci trenéra Francoise Omambyicka vháněla citlivějším ultras slzy do očí ... chybělo už je „tati - nahraj“ nebo i „dědo - nahraj“:-)))

Tak vážně ... domácí skutečně nechtěli dlouho čekat. Motivace byla jasná, jednak chtějí postoupit a jednak ti nejlepší dostávají příležitosti kopnout si v Oblasti. V osmé minutě domácí zahrávali roh, Stehno na přední tyči nedokázal odehrát do bezpečí, následovala přihrávka před branku a prohrávali jsme 1:0. Branka nás nakopla, vzadu jsme přiostřili, v záloze přidali na důrazu a najednou se dalo hrát i proti Zbůchu. K vyrovnání nebylo daleko při dvou šancích agilního Bolfa, ruce jsme užuž zvedali při přímáku Mildánka, který domácí čapák parádně vytáhl nad. Chytrým lobem za obranu oslovil Mildeho i Mao, škoda, že nebyl v zakončení důraznější – gólman překvapivě pouze stínoval a Mildeho pološajtle se neujala. Mário pískal svůj standard, kompenzace střídala kompenzaci, kdo si řekl, tomu se pískalo. V poslední čtvrthodince domácí přidali a zatlačili nás do hlouby pole, vyloženou šanci si však nevytvořili ... s trochou štěstí a naší pomocí však vsítit dokázali. Na 2:0 zvyšovali po střele do hradby těl ... FruFruovo teč zády skončila v šibenici :-( Smůlu si vybral i Iceman, když podstoupil souboj s domácím nemotorným maxinohou, neustál jeho 1,5 metrákovou maličkost, nedosáhl na míč a Kordyick zachraňující na brankové čáře byl vtlačen za hranicí pravidel do branky i s balonem :-( Máriova píšťalka pochopitelně mlčela ...

Do druhé půle jsme nastoupili s taktikou udržet přijatelnou Trojku a pokusit si zavěsit čestnou branku. A docela se nám to dařilo. Domácí měli tak říkajíc nahráno, agresivita se vytratila, začali se hádat ... V útoku se prosazoval nejvíce Dado Pršo, jeho skvostnou hlavu domácí goalkeeper bohužel reflexivně vyrazil. Uhelné zadáky náležitě větrala další posila Omambyickova výběru Kotche – díky své rychlosti a vlající hřívě pokřtěný na Karla Poborského. Domácí přestali hrát a hledali příčiny všude kolem, jen ne u sebe – tu za to mohl Mário, nespokojeni byli s pomezním Hangánem ... stěžovali si, fňukali, hádali se ... až jsme se za ně před přítomnými ultras styděli. Psychicky labilnější hráči Zbůchu měli v samotném závěru navzdory skóre 3:0 velké problémy s udržením emocí ... Mário byl dokonce donucen ukázat žlutku za řeči ... nepomohlo mu ani pár vlídných slov od FruFrua ... domácí trenér neprodleně střídal ... Mário už měl v ruce ROTEwailera ...

Posledním žolíkem trenéra Pulce byl Medvěd, který kvůli nominaci za Wunderteam odmítl soudcování prestižního duelu divize A: Vejprnice - Králův Dvůr. Nejslibněji vypadala Medvědova rychlá narážečka na jeden dotek s Pršem, po níž následoval skotský centr, který se bohužel nepodařilo proměnit :-( Náš závěrečný vabank vynesl domácím zvýšení na 4:0.

Domácí mohou hovořit o štěstí, že jsme si tři ze čtyřech branek dali sami. Hvězdou utkání byl vyhlášen domácí gólman. Díky patří Omambyickovi a jeho sokolíkům z dorostu. Nejvyšší známky se v trenérském deníčku objevili u VanKordyicka, Stehna a Poborského. Hoši jen tak dál! Brzy to bude i váš tým! Jo a s tím hulením něco dělejte ...

Sudí: Cempes

Branky:
Žlutky: Mao
Sestava: Iceman – Tomek (C), Bámbí, FruFru, Kordyick – Stehno, Dado Pršo, Mao, Bolf (65‘ Medvěd) – Mildánek (49’ Poborský), Černoch (46‘ Krtek).

V neděli 21.10. hrajeme doma s Přehýšovem od 15,30 h. Sraz v 14:45.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Přehýšov 2:2 (1:2)

Podzimní realita

Neděle 21.10.2007 - Ambice Wunder-teamu v letošní sezoně nejsou postupové ... porazit odvěké rivaly z Vršíčku je ale povinnost! Pro mnohé hráče, trenéry i fanoušky to byl Zápas podzimu. Přehýšov pod vedením charismatického Gerda Tručky se naopak postupovými úmysly netají. V průběhu jara chtějí dotáhnout vedoucí Zbůch (B), docílit sloučení obou skupin IV.třídy a dostat se do prestižní III.třídy. Nutno podotknout, že případný postup do III.třídy by byl pro Přehýšov naprosto epochální ... něco jako kdyby se měl Slovan vrátit do Oblastního přeboru ... kam mimochodem jednoznačně patří!

Zápas přilákal do ochozů nebývalý počet ultras, početná skupinka přehýšovských bubeníků zaujala pozici přímo před vyprodanou tribunou, která stále čeká na rekonstrukci ... jakmile se podaří ji nějakému Turkovi s kamionem zbořit viz. Bouračka v Blatnici na Jižní spojce. Sestava byla opět obměněna, na místo uzdravení marodů, přibyly nové případy rýmičky, třísel apod. Zázračně se uzdravil Gabo, kterému MUDr. Kolář nařídil 5 měsíců klidu ..., v základu nastoupil nažhavený Goodmen, do útoku se vrátil Klofák. Své třetí utkání Slovanu během víkendu řídil pan Tupec z Klenovic – líhně plzeňsko-severských arbitrů viz. web OFS PS.

Utkání mělo nečekaný spád .... většina ultras se ještě zásobila piváky a grogy a hosté šli mezitím do vedení, když centrovaný míč přelétl Jimmyho a nezformovaná obrana nedokázala eliminovat přehýšovského shootera s protiskluzovou houbičkou na temeni – 0:1. Hráči hostů se gólem uklidnili, zato pro kotelníky to mělo velký energetický význam .... zbytek poločasu poctivě bušili do všech bubnů a skandovali „Trunčka na Hrad“, „Péťa Sýkora“, „Brabenec je bůh“ ... nevíme, jestli hlasitá podpora vlajkonošů hostujícím playerům pomáhala ... za to víme, že nám se hrálo mizerně. Na hřišti nebylo slyšet vlastního slova.

Navzdory nepříznivému vývoji utkání i počasí jsme trpělivě kombinovali a pokoušeli se prosadit po křídlech i středem. Stehno podnikl pár úniků napravo, zkoušel centrovat i střílet ... škoda neproměněného brejku Klofáka, který šel po obhození beků sám na bránu ... Mildánek z přímáku rovněž neúspěšný, Dado Pršo spálil 4 tutovky, Mao si neměl s kým nahrát a k tomu všemu začal Bámbí běhat s rukou v poloze Srdcař – bylo jasné, že hydraulické rameno nevydrželo :-( Individuálně jsme měli určitě navrch ... nesehranost však byla evidentní. Hosté se po dlouhé době dostali na naší půlku a s notnou dávkou štěstí a malinko našim přispěním zvýšili na 0:2. U obou branek stál kdo jiný než blatnický odchovanec Sýkorka. Vypadalo to zle ... Z následného tlaku jsme do přestávky přeci jen snížili, když po kose na pronikajícího Klofáka ukázal Tupec na značku pokutového kopu a exekutor Gabo se nemýlil – do kabin se odcházelo za stavu 1:2.

Trenéři reagovali posílením útoku! Mirdedine musel bohužel na stopera, ofenzivnější úkoly dostal Dado Pršo a Gabo – systém 4-2-4 měl být lékem na naši střeleckou impotenci.

Hosté ve druhé půli úplně odešli – hráči fyzicky a bubeníci doslova – když se nevrátili z hostince, na čemž měla velký podíl Lola, která rozfajrovala kamna, celou hospodu provoněla svařákem a na Galaxii naladila West Ham United – Sunderland ... tomu se nedalo odolat. Mělo být otázkou času, kdy Přehýšovu nasázíme bůra. Jenže fatální problémy s koncovkou pokračovaly i ve druhé půli ... Vejprnický reportér Mrazík by dění na hřišti komentoval „šance střídala šanci ... na bránu hostů se valila jedna akce za druhou“. Vrazi z první půle vraždili dál ... přehýšovský gólman byl nepříjemně rozchytán, blýskl se několika bravurními zákroky hraničícími s fyzikálními zákony, když byl překonán, na lajně ho zaskočili hráči z pole. Největší příležitost měl Dado Pršo, který si pohrál se zadáky, obešel i brankáře a ve chvíli, kdy se chystal poslat míč do prázdné branky ho překvapivě odzbrojil nečekaně rychlý Vydra, který se kolem něj prohnal doslova jako utržený vagón a uklidil míč do zámezí ... Na poslední dvacetiminutovku nastoupil Georginhu, který střídal frustrovaného Klofáka ... Hosté náš nápor nakonec neustáli a v samotném závěru sestřelili Dada Prša ve vápně, když odvážně pronikal mezi dvěma hráči. Nařízený pokutový kop s přehledem vsítil Milde. Utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2.

Sudí: Tupec

Branky: 44‘ Gabo (PK), 89‘ Mildánek (PK)
Žlutky:
Sestava: Iceman – Kordyick, Bámbí (46‘ Mirdedine), Bolf, Goodmen – Stehno (85‘ Krtek), Gabo, Dado Pršo, Mao – Mildánek, Klofák (C) (70‘ Georginhu).

P07Prehysov_01Ultras, P07Prehysov_02Mao, Mildanek, v pozadi stridacka, P07Prehysov_03Prehysovska legenda, P07Prehysov_04Divaci, kteri se neradi vzdaluji od okynka, P07Prehysov_05Zavar ve vapne, P07Prehysov_06Chce ho nakopnout nebo napodobuje, P07Prehysov_07Brejk hostu, P07Prehysov_08Zajistena obrana, Jimmy bez prace, P07Prehysov_09Milde baletak ... Vydra zakryva pul brany, P07Prehysov_10Gabo mel zrejme plnou portmonku, P07Prehysov_11Unik Dada Prsa, P07Prehysov_12Vzdusny souboj, P07Prehysov_13Tupec kartuje, P07Prehysov_14Domaci hoolligans, P07Prehysov_15Druha pentle, P07Prehysov_16Zapisky head managera.

V neděli 28.10. hrajeme na horké půdě Pňovan od 14,30 h.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (B) 0:2 (0:0)

Univerzál Goodmen s Kávou zajistili 3 body!

Neděle 28.10.2007 - Pňovany zahájily sezonu famosně, dlouho opevňovaly přední pozice tabulky. Postupně však ztrácely a zápas 9.kola byl přímým soubojem o pátou příčku. Pozorným fanouškům jistě neunikla podobnost výsledků Wunder-teamu s výsledky Blbákova (B) – dalším důkazem je prohra Blbákova s Hunčicemi 6:3 - Hunčice mají na kontě celkem 4 body, z toho jeden od nás :-(... podle této matematiky jsme měli v Pňovanech vyhrát. Paralelní zápas Áčka v Bezvěrově způsobil tradičně nemalé problémy se sestavou ... Kromě ErTéček Tomka a Baroshe se většina marůdků ne a ne uzdravit ... Do sestavy se naštěstí vrátil FruFru a Pibaro, výjimku k utkání venku učinil taťka Mirdedine. To ale nebylo nic proti vyřešení rébusu s gólmanem ... Jednička Iceman hájil barvy Slovanu v Bezvěrově, Hasič už v podstatě zapomněl chytat a trvale se usídlil v útoku, Pizziak stále nakřápnut ... Variantu Bámbí trenéři rychle zamítli, protože Bámbí by musel chytat jen jednou rukou a domácí by asi brzy pochopili, proč nestojí uprostřed brány a všechno chytá jednou rukou od tyče :-) Jak geniální draft proběhl letos v létě došlo trenérům až v neděli v Pňovanech, když se na post brankáře nabídl GOODMEN!!! Nemáme co ztratit, jdeme na to!

Sklon hřiště se oproti jaru opět více naklonil, obec Pňovany během prázdnin navázala přátelství s italskou Pisou a společně požádaly o zařazení do seznamu kulturních památek Unesco. Kromě toho nám místní jezedáci přichystali další nepříjemnost v podobě dotěrných mušek, které jsou speciálně vycvičené k atakování hostujících mančaftů ... z dobře informovaných zdrojů blízkých prezidentovi TJ Sokol Přehýšov jsme se dozvěděli, že se jednalo o novinku dovezenou z letošní Země Živitelky.

Goodmen v bráně šokoval celou blatnickou výpravu, když předváděl své gólmanské umění. Veškeré jeho pohyby, skoky, boxovačky a robinsonády vypadaly naprosto přirozeně, jakoby chytal odjakživa! Po čtvrthodině oťukávání domácí nečekaně střídali podivně vyčerpaného hráče ... vypadalo to na přemotivování, moc Francovky před zápasem ... ze zákulisí TJ Sokol prosákly informace, že se tento borec vrátil z nemocničního lůžka rovnou na plac. Jinak byla první půle ve znamení vražd na obou stranách. Klofák v souboji se dvěma beky pálil z prostoru penalty přímo do gólmana. Parádní akci předvedl Pibaro, když to zabalil na půlce, prošel až do kuchyně, obhodil si beka ... jeho tvrdou střelu domácí goalkeeper reflexivně kryl. Domácí sázeli hlavně na osvědčeného Laskyho, který navzdory přibrání dalších 10kg zrychlil oproti loňsku o 10% ... zajímavá přímá úměrnost. Lasky sváděl běžecké dostihy i s největšími rychlíky našeho týmu ... mírnou depresi mu přivodil chirurgickým skluzem Bolf, když mu v poslední milisekundě vypíchl míč. Úplné depresi propadl po následující akci, kdy nás domácí přečíslili po chybné rozehrávce v záloze ... Lasky překonal dokonce i Goodmena, ale prázdnou branku s vydatným přispěním jitrocele netrefil.

V závěru první půle jsme přitlačili na pilu ... Mildánek prošel přímočaře středem hřiště a z dobrých třiceti metrů napřáhl k fantastické střele, která orazítkovala břevno a domácí gólman musel v poločase měnit slipy :-) ... Mirdedine procítěným centrem našel Stehna, ten posunul na Klofa, který placírem těsně minul ... Poslední supertutovku prvního dějství měli domácí, jenže čaroděj Goodmen byl neomylný, kryl první střelu i následné dorážky ... Z předváděných Goodmenovo zákroků byl nejvíce unešen Bámbí, svého času exligový gólman dorostu FK Viktoria, který si nechal Goodmena podepsat do památníku už v poločasové přestávce.

Ve druhé půli jsme hráli z kopce, což pro nás samotné nebylo nijak významné, ale věděli jsme, že domácím se do kopce tradičně nedaří. Na nás začala pomalu doléhat střelecká nemohoucnost, nervozita stoupala, řečí přibývalo... Pršo byl oceněn žlutkou za krátkou filosofickou vložku se sudím. Zatrnulo nám při přímáku z ideální pozice ... Goodmen flegmaticky vytlačil očima nad. Ufffff. V tu dobu byl již na hrací ploše Georgingu, který si navzdory složitému terénu neodpustil sambu ani poďsemkamdeš. A po jednom takovém kouzlení, kdy na sebe stáhl šest domácích hráčů, rychle nacentroval do vápna, kde důrazný Káva procedil míč do brány – 0:1!!! Domácí ultras byli velmi rozezleni, nepomohl jim ani míč napálený do VIP sektoru, kde došlo k rozbití většího množství půllitrů a potřísnění vaťáků a gumaček několika členů místní podnikatelské smetánky ... Nejsmutnější muž této neděle Lasky neproměnil další tutovky, flegmatický nulák Goodmen ho zcela odrovnal. V posledních minutách se opět prosadil důrazný Káva, přesně přihrál Klofákovi a ten se po zemi nemýlil – 0:2!!! Body!!!!!!!!! Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Goodmen a Káva.

Sudí: Vepřouškovec

Branky: 69‘ Káva, 86‘ Klofák
Žlutky: Kordyick, Dado Pršo (*50*)
Sestava: Goodmen – Kordyick, Bámbí, FruFru, Bolf – Stehno (46‘ Káva), Mirdedine (65‘ Georginhu), Milde, Pibaro – Dado Pršo (79‘ Ondra Uneatable), Klofák (C).

P07Pnovany_01Delaj machry a hajzly maj na chotbe, P07Pnovany_02Babiho dalekonosny nakop, P07Pnovany_03Nakopano, P07Pnovany_04Veprouskovec bedlive sleduje hru, P07Pnovany_05Pibaro, P07Pnovany_06Pozorovani zatmeni slunce, v pozadi spravni budova TJ.

Příští týden máme volno, poslední mač podzimní části sehrajeme v neděli 11.11. od 14 h.


Author: Tomek & Peyrack


Zpět na přehled
Baník Kamenný Újezd (B) - Slovan Blatnice (B) 2:2 (2:1)

Vodní pólo

Neděle 11.11.2007 - Kameňos má v této sezoně evidentně postupové ambice, v obou týmech několik „přeběhlíků“, jak v řadách hráčů, tak v řadách funkcionářů - to vše slibovalo kvalitní fotbalový zážitek. Jenže počasí bylo proti a zahnalo tisíce ultras do tepla restaurací a hostinců. Sraz na Základně nevěštil nic dobrého – 30 minut před hvizdem bylo k dispozici 7 hráčů ... v Kameňosu se nás sešlo deset. Omluvenky dorazily pouze od Verbatova, Georginha a Liškenroye, ostatní hrubě zklamali ... Nejcitelnější byla absence Pizziaka, který účast slíbil a tradičně nezvedal telefon. Čest dorostenců zachraňoval Paul Van Kordyick a Káva ... Po dovolání do schránky Bámbího a Prša by coach Pulec na pokraji zhroucení. Na pošesté se podařilo vzbudit Dada Prša, který si údajně klimbnul po obědě ... Bámbí čekal prokřehlý na Základně od 13:40 a nechápal, že je sám ... (pozn.: výkop byl ve 14:00). Ještě, že už je to poslední zápas ... poukaz na 2 měsíce do lázní převezme trenér Pulec již tuto sobotu :-) V základní sestavě se tak objevil i Kobreti s nesrostlou zlomenou nohou, který si vzal věci jen proto, aby nešel na hřiště s prázdnýma rukama ... do brány nastoupil pňovanský hrdina - Goodmen, ze kterého se během dvou týdnů stala v podstatě brankářská Dvojka Slovanu a v příští sezoně bude jistit Jedničku Icemana.

Počasí bylo opravdu velmi nefotbalové: déšť, silný vítr, 2 stupně nad nulou ... hrací plocha obsahovala nespočet koupališť, jezírek a zátok. Na zákeřnost terénu jsme doplatili hned v první minutě, kdy rozehrávka v obraně uvízla v louži, následovalo 10 pokusů o odkop – míč se vždy pohnul o 10 centimetrů ... štěstěna se bohužel přiklonila k dotírajícími Štýsákovi a Goodmen historicky poprvé v barvách Slovanu kapituloval :-( Domácí pokračovali v územní převaze, která nebyla způsobena až tak jejich uměním jako spíš velkou louží uprostřed hřiště, kterou jsme nedokázali překonat. Cesta vedla po pravé straně, která nebyla tak podmáčená ... Goodmen to zkoušel ... s přispěním větru snad dvacetkrát vykopl na střechu hospody než se konečně podařilo míč udržet v poli ... následný průnik Dada Prša byl velice nebezpečný. Postupně jsme vyrovnali hru, navzdory terénu a nepříznivému stavu hrála s velkou chutí celá záložní řada. Mao neměl kupodivu s vozením míče ve vodě sebemenší potíže a obcházel domácí hráče s velkou lehkostí ... Bohužel musel střídat Kobreti, protože sudí Kabík mu nepovolil francouzské hole :-) Klasický brejk předvedl Klofák ... naději na vyrovnání doslova utopil ve vápně ... Vyrovnání přišlo po Mildánkovo vysunutí Dada Prša, který mírně zatáhl po pravé straně a lišácky nacentroval do koupaliště, kde důsledný Mao nekompromisně zavěsil – 1:1.

V době, kdy už všichni mysleli na rozpálené radiátory v kabině, unikl po levé straně Štýsák, bránícího Tomka sice neobešel, ale podařilo se mu nacentrovat do vápna ... a domácí šli z ojedinělé akce zpátky do vedení 2:1.

Poločasový rozbor byl konstruktivní, přece se zmrzlí a promoklí ještě nebudeme hádat ... Velice vhod přišla Kobretiho láhev Magistra - ideální chladič do přichystaného čaje. Během přestávky se počasí ještě zhoršilo a podzimní deštík se změnil v průtrž ... dopili jsme Magistra a šlo se na plac!

Vítr v zádech byl pro většinu našich hráčů velkou pomocí, domácí jsme prakticky nepustili za půlku. Problém s větrem měl akorát Bámbí, když autovým výkopem přepálil hřiště. Plešoun v brance Kameňosu kryl jednu střelu za druhou ... během deseti minut tak přibral na váze asi 40 kg a vysušil komplet velké vápno. Vyrovnání přišlo po narážečce Mildánka s domácím Penízem, následované centrem na Dada Prša, který po odvážném zájezdu do vápna rozvlnil síť – 2:2. Domácí začali po vyrovnání zlobit, nejaktivnější byl Štýsák, kterého důsledně „pokrýval“ Tomek, zpomalené záběry na večerním Eurosportu obsahovaly prvky wrestlingu a akvabel ... Štýsák v závěry nepochopitelně vykypěl, začal simulovat, protestovat proti výrokům krajského pomezního, zákeřně dojíždět Goodmena ... Tutovku domácích odvrátil Bámbí, když správně přečetl finální přihrávku a desetimetrový skluz v nejhlubší louži doprovozený vlnou tsunami zakončil efektní kosou ... Své umění presentoval domácí Mýcák, když zahrával přímák uprostřed louže (nejbližší suché místo bylo 3 metry daleko) - své umění však předvedl i Goodmen a flegmaticky ho vychytal!

Posledním žolíkem domácích byl Knoflíček, který nastoupil v závěru zápasu. Knoflíček se snažil na hřišti obíhat louže ... v prvním souboji však narazil na Bámbího, který nechtěl připustit žádné komplikace a střelou 200 km/hod odvrátil míč do bezpečí. Utkání skončilo spravedlivou remízou.

Sudí: Kabík

Branky: 25‘ Mao, 53‘ Dado Pršo
Žlutky: Bolf (*50*), FruFru (*50*), Tomek
Sestava: Goodmen – Kordyick, FruFru, Bolf, Tomek – Mao, Kobreti (42‘ Bámbí), Mildánek, Káva – Dado Pršo, Klofák (C).

P07Kamenos_01Fantom Goodmen, P07Kamenos_02Goretexove prilnave dresy.

Po podzimní části jsme na 5.příčce tabulky se 14 body a skórem 15:16. V tabulce vyčníváme všemi směry – nevíce remíz (5), skoro nejméně nastřílených branek (méně mají jen Hunčice a Pňovany), skoro nejméně inkasovaných branek (méně má jen Zbůch). Slavnostní zakončení podzimní části spojené s dekorováním nejlepších hráčů proběhne v sobotu 17.11.2007 od 16h na Základně.


Author: Tomek


Zpět na přehled

td> Odkazy