ARCHIV - Béčko: Sezóna 2006/2007 (podzim)

Doubrava Blatnice 1:4 Reportage
Blatnice Líně B 2:4 Reportage
Zbůch B Blatnice 3:0 Reportage
Blatnice Pňovany 3:2 Reportage
Přehýšov Blatnice 0:1 Reportage
Blatnice Kozolupy 3:2 Reportage
Blatnice Sulkov B 4:2 Reportage
Hunčice B Blatnice 2:3 Reportage
Heřmanova Huť B Blatnice 3:3 Reportage
Blatnice Úlice 3:8 ReportageZrnko Doubrava - Slovan Blatnice (B) 1:4 (0:1)

Vstup do soutěže se vydařil, ale jednoduché to nebylo

Neděle 3.9.2006 - a je to tady, konečně jsme se dočkali prvního pralesního mistráku! Slavnostní zahájení s účastí Michela Platiniho se nakonec nekonalo, důvodem byla havárie jeho leteckého speciálu nad přehradou Hracholusky, spojená s výpadkem proudu na celém území Plzně-severu – více viz Plzeňský deník.

Terén byl skutečně lahůdkový, sklizeň otav proběhla těsně před výkopem. Hrací plocha byla plná tlejících fleků žluté barvy. Vzhledem k časové tísni je pořadatelé dočasně shrnuli do ochozů, odkud se důmyslným systémem drenáží přivádí živiny přímo ke kořínkům trávy. Další specialitou je složení travního porostu: jitrocel, žebříček, mlíčí, lebeda, ... do postřiků proti těmto druhům investuje Slovan nemalé částky, přitom se na tom dá vlastně hrát ... Lusk by se skutečně mohl lecčemus přiučit. Dlouho jsme si lámali hlavu s výběrem kopaček, testovali jsme šrouby, lisovky, tarfy i sálovky, ale nejlépe se chovali černo-žluté ZDA Partizánské. Vývojové týmy Adidas a Nike budou muset přichystat na jaro nové kolekce Adidas Predator a Nike Total Supremacy.

Soupeře jsme v žádném případě nepodceňovali, terén jim vyhovoval a neměli co ztratit. Pulec proto postavil osvědčenou sestavu 4 – 4 – 2 se dvěma mozky: Troška – Lesba, Bámbí, Bolf, Tomek - Verbatov, Milde, Georginhu, Kobreti – Baroš, Klofák. S napětím jsme očekávali úvodní hvizd sudího Walenty ...

Začátek utkání nemohl vyjít lépe. Běžela druhá minuta a pronikající Baroš byl zkosen ve vápně. Ač se to Kobretimu vůbec nelíbilo, musel penaltu kopat. A navzdory tepu 220 a škrtátku v trenkách jí kopnul naprosto dokonale – 0:1. Famosní začátek. Spadla z nás deka a těšili jsme se na další útok. Aktivitu ale kupodivu převzali domácí. Trvalo to zhruba 20 minut než jsme nalezli recept na jejich Klinsmanovsky jednoduchou hru. Nepoužívali křídla, žádné centry, středem vysouvali všechny útočníky přímo do vápna. Několikrát se domácí ocitli ve slibné příležitosti, Troška a Bámbí byli vždy na místě. Ve 22.minutě si Bámbí natáhl sval a musel ven. Do hry vstoupil FruFru. Míč byl zase více na našich kopačkách, snažili jsme se kombinovat, ale terén byl vskutku nevyzpytatelný. Navíc všechny šprajcy, teče, nákopy se odrážely k domácím. Šancí bylo nespočet. Klofák nalevo hravě unikl domácímu kápovi (po třech krocích měl náskok 10 metrů), ideálně nachází Baroše, který pětkrát zakončuje do zdi domácích zadáků (záda, bok, bachor, záda, ...). Klofák opět uniká a překrásně maže Georginhovi .... střela těsně míjí levou tyč. Zanedlouho Georginhu na hranici šestnáctky místo střely vysílá Baroše, který nekompromisně pálí ... gólman Kutchera stál opět zázračně na místě. Počet střel na branku byl vysoký, ale kluzký jitrocel všechno zvedal nad branku.

Do druhé půle jsme nastoupili s taktikou nejen neinkasovat, ale i vsítit. Udělat z vlastní slabiny přednost ... geniální. Ve druhé půli se probudili Milde s Verbatovem, kteří měli velký problém se na takový mančaft jako Doubrava motivovat. A byl to právě Oleg, který se ve 49.minutě pokoušel individuálně prosadit, byl zastaven faulem a nařízený přímý kop bombou po zemi okolo zdi proměnil Milde – 0:2. Trenéři stáhli Georginha, který bezezbytku splnil úkol dirigenta a hecíře. Jestli si domácí říkali, to je fajn, že ho střídají, vůbec si nepomohli, protože nastoupil Mirdedine!!! Naše fyzická převaha byla očividná, doubravecký střední half mlel z posledního a gólmanovi už nebylo tak do smíchu jako v první půli (zřejmě mu došel iontový nápoj v originál cykloflašce FAVORIT). V 54.minutě se opět uvolňuje Milde a střela z 20 metrů letí nádherně křížem přes celou bránu a míří přímo pod vingl ... ale co to? míč pokračuje ve své dráze a končí v zámezí ... že by dirka v síti? Byla tam a my zaslouženě vedli 0:3!

Hosté nečekaně vystřídali slabší hráče za lepší (zřejmě taktika) a v 62.minutě korigovali na 1:3. Podle trenérových pokynů jsme akce domácích ukončovali už na půlce, přísný Walenta ocenil taktické přerušení Bolfa na půlce a Tomkovu boží ruku žlutnou. Jistící hřebíček zaťal v 64.minutě Verbatov, kterého geniálním pasem oslovil Mirdedine – 1:4. V 70.minutě pustil Baroš do hry nabuzeného Bofferdinga. Kromě standardních průniků a slalomů se presentoval i několika hlavičkami – viz foto. Nepodařilo se zvýšit na sympatického bůra ani Klofákovo levasem ani FruFruovo hlavičkou ani Kobretiho střelou bez přípravy. Domácí tlak těžko nesli a pouštěli se do nesportovních slovních útoků, často se snažili radit sudímu „to byla jasná žlutka“, „to bylo za lajnou“, ... jenže poznat v Doubravě kde je lajna není tak snadné – viz foto. Walenta byl bezradný, protože nemohl nikoho poslat „do sprch“ – viz Vnitřní umývárka a Venkovní umývárka.

Branky: 2‘ Kobreti (PK), 49', 54' Milde, 64‘ Verbatov
Žlutky: Bolf, Tomek
Sestava: Troška – Lesba, Bámbí (22' FruFru), Bolf, Tomek - Verbatov, Milde, Georginhu (51' Mirdedine), Kobreti – Baroš (70' Bofferding), Klofák (C)

1GenialniReseniPosekaneTravy, 2Teren, 3NacvicenySignal, 4GeorgeZakladaUtok, 5UderNaZacatku2pule, 5UtocnyPressing, 6OldaZvysujeNa1-4, 7Nastup_AlenaShearera, 9FruFru_ciha.

Příští mač: neděle 10.9. od 16 hodin, doma proti Líním (B). Píská nás pan Franz.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Líně (B) 2:4 (1:3)

Probuzení Dada Prša přišlo pozdě

Neděle 10.9.2006 - ve druhé kole jsme na domácí půdě přivítali Líně (B). Věděli jsme, že to bude jiné kafe než Doubrava. V prvním kole sice doma vysoko prohráli s Hunčickýma vidlákama (B), ale po áčkařské sobotní nervydrásající porážce na NouCampu měli velkou motivaci nás svalit. V jejich teamu byli dva hráči ze sobotního duelu. Jako hlavní sudí dorazil Walter, Francenstein jako delegát byl ukryt za tribunou s notýskem.

Sestava doznala řady změn, chyběli čobolové Oleg Verbatov a Marian Balakov, kteří se oficiálně účastní výstupu na Gerlachovský štít (neoficiálně vymetají non-stopy v Bratislavě), Barosh si přivodil svalové zranění na čtvrtečním tréninku, Bámbí a Mirdedine totéž z Doubravy. Tradičně neselhal Baron, který v závěru sobotního disco přislíbil Pulcovi dva fíky a držení míče 90% ... Zaplaťpámbů, že Wanymu zabralo třetí platíčko Endiaronu a troufl si nastoupit s trojitýma trenkama, jedině to zachránilo Grizzliho od dresu:-)

Od prvních minut bylo jasné, že Líně mají děravou obranu a relativně slušnou středovou řadu s útokem. Zahájili jsme zodpovědnou obranou, klidnou rozehrávkou v záloze a velkou aktivitou v útoku. Náš tlak jsme zúročili velice brzy, když dezorientovaný bek zahrál rukou ve vápně a Walter nařídil v 6.minutě pokutový kop. Coach Pulec pověřil exekucí stopera FruFrua, který pentli sice neproměnil, ale z následného rohového kopu vsítil Klofák, kdy kuchlem propálil skrumáž ve vápně – 1:0. Tak to byl začátek jako z fotbalové příručky ...

Jenže hosté vystrčili růžky a v 15.minutě vyrovnali, když po rohovém kopu zakončil hlavou kudrnatý veterán – 1:1. V následujících 15-ti minutách jsme zcela ovládli hrací plochu. Rejža Georginhu rozděloval balóny a přesnými pasy nacházel Honka a Klofáka. Klofák se sám řítil na brankáře, zanedlouho hlavou minul zývající bránu, ... Honek si užíval post útočníka a neúnavně tahal po pravé straně a zásoboval centry MaoCeTunga s Klofákem, vracel na vápno Georginhovi, z úhlu sám zakončoval, ... Georginhu z hranice šestnáctky pálí na bránu, ... po sérii tutovek nás hosté zchladili rychlým brejkem – 1:2. Nic to neznamenalo, běžela 30-tá minuta ... jenže smůlu si vybral Klofák, který po brance laxně rozehrál, míče se zmocnili hosté a po krátké narážečce přímo do kuchyně během jedné minuty otočili výsledek na nepříjemných 1:3.

Do druhé půle nastoupil Liškenroy, který střídal zavzdušněného Tuberiho Tomka, Baron opravdu nedorazil, takže se vysvlíknul Pulec. Bylo potřeba vstřelit kontaktní branku a to pokud možno během první čtvrthodinky. Hosté se stáhli a hráli co potřebovali, my jsme tlačili, ale příležitostí nebylo zdaleka tolik jako v první půli. To už byl ve hře Jimmy na postu stopera a FruFru podpořil záložní řadu. Když hosté z ojedinělé šance zvýšili v 65.minutě na 1:4, vypadalo to s námi zle. Pulec reagoval posledním střídáním a zapojil do hry Shearera. Při střídání došlo ke komické situaci, když z trenérových pokynů vyrozuměl nejprve Geoginhu a následně Honek, že půjdou ze hry, přiběhli k lajně, kde zjistili, že střídá Milde. Spláchli to lokem teplé BonAquy a vrátili se nechat na pažitu poslední zbytky již neexistujících sil.

Rychlostní, kombinační, technickou a hlavně mozkovou převahu jsme zúročili v 80-té minutě, kdy skóroval Dado Pršo (Leontýn) střelou ze střední vzdálenosti – 2:4. Čas byl bohužel neúprosný a i přes Pršovo břevno v nastaveném čase jsme museli kapitulovat.

Branky: 6‘ Klofák, 80‘ Dado Pršo
Žlutky: Georginhu, Milde, Bofferding
Sestava: Wany – Lesba, FruFru, Bolf (55‘ Jimmy), Tomek (45‘ Liškenroy) – Dado Pršo, Georginhu, Milde (75‘ Shearer), Mao – Honek, Klofák (C)

P06Line_1Pulec ladi sestavu, P06Line_2Prvni sance, P06Line_3FruFruovo penalta, P06Line_4Mao zakoncuje hlavou, P06Line_5Georginhovo levaso, P06Line_6Samba v podani George a Pepy, P06Line_7Moderni bek Liskenroy, P06Line_8Letajici Honek, P06Line_9Jimmy zaklada utok, P06Line_10Boffy jde do hry, P06Line_11Liskenroy si lame kotnik.

Příští mač: sobota !!!!!! 16.9. od 16:30 hodin ve Zbůchu. Dado Pršo do Zbůchu poběží po vlastí ose, aby nastoupil v optimální formě a neprobudil se až v 10 minut před koncem:-)


Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Zbůch (B) - Slovan Blatnice (B) 3:0 (1:0)

Pralesní liga stále nepochopena

Sobota 16.9.2006 - ve Zbůchu jsme chtěli ukázat, že šňůra vítězných zápasů v podstatě pokračuje, Líně měly být jediným podzimním zaváháním. Paralelní zápas áčka v Hunčicích spolu s marodkou a dovolenkáři způsobil nemalé problémy se sestavou. Pulec dlouho zvažoval dominaci Berušky, ale nakonec zázračně dorazil fiktivní hráč Slovanu: Baron alias Sarka-Farka-Loupežník. Dorazil přesně podle slibu ... akorát o týden později :-) Veledůležité utkání řídil všerubský Scooby-Dooby. Ochozy byly nabité hrstkou diváků a jedním opravdu frenetickým hooligansem vyzbrojeným pravým práporem.

Od úvodního hvizdu jsme suverénně ovládli hrací plochu. Zbůšské veterány jsme přečnívali rychlostně i technicky, ale nebezpečných akcí mnoho nebylo. Útočná dvojice Milde - Baron vydatně podporovaná ofenzivně laděným Liškenroyem marně dobývala svatyni domácích, kterou strážil zkušený ex-áčkařský čapák, který si hravě poradil i s nájezdem Barona. Pak se hra přesunula do středu pole a spíše se bojovalo. Domácí nesmyslně kritizovali Scooby-Doobyho za doslova každý výrok, na což reagoval žlutkou pro jednoho z halfů ... V remcání domácí nepřestali ani poté, co Scooby-Dooby přísně posoudil nastřelenou Pršovu ruku v souboji na hranici naší šestnáctky. Střela kontrolovaná Jimmym skončila na břevně. Domácí hráli povětšinou na dva útočníky a naši beci dostávali prostor k předvedení ofenzivního pojetí obrany ala Roberto Carlos. Po jednom z takových výletů Tomka a jeho střelo-centro-přihrávce domácí rychle přenesli hru a po našem nešťastném odkopu šli do vedení 1:0. Vzhledem k tomu, že jsme přijeli vyhrát o dvě a více branek to nic neznamenalo. Coach Pulec nečekal s reakcí dlouho a nasadil FruFrua na předstopera a Bolfa stáhnul na beka. Moderní rychlé střídání v první půli se nám bohužel zle vymstilo, protože Georginhu byl při jednom z brazilských prvků zákeřně nakopnut místním kopáčem do lýtkového svalu a musel ven. Pulec zapojil do hry Alana Shearera. Do poločasu jsme se usilovně snažili vsítit, domácí v jedenácti bránili vlastní vápno, ale kromě střely Shearera byl náš tlak spíše platonického rázu.

Do druhé půle jsme nastoupili s jedinou změnou - Klofák si vystřídal post s Baronem. A začátek byl opravdu lahůdkový. Z našeho festivalu zbytečných ztrát míče na půlce domácí vytěžili snad deset brejků, z toho dva vsítili – 3:0. Do konce ale zbývalo ještě dost času, museli jsme více otevřít hru. Zřejmě díky neustálím nářkům, žalování a sténání domácích, neposoudil Scooby-Doobyho jasnou kosu na Shearera ve vápně jako penaltu, naopak mu nasadil GELB za simulace a protesty. Náš tlak narůstal, rozehrávka v záloze hlavně díky Mirdedinovi byla, ale finální přihrávka vázla, k zakončení jsme se dostávali spíše výjimečně. Postupem času jsme více a více riskovali a nabízeli domácím brejkové příležitosti, jedenapůlmetrákový Maxinoha byl ale neškodný, naše obrana nechtěla dopustit zvýšení skóre a znatelně se přiostřilo.

V poslední čtvrthodince byl náš tlak skutečně zdrcující. Dalekonosné auty v podání Liškenroye (odkudkoliv dohodí do vápna) dělaly domácím velké problémy, škoda neproměněné hlavičky Reného Bolfa. Zbůšáci se uchýlili k nesportovnímu chování, zejména ve vlastním vápně, kde spoléhali na to, že Scooby-Dooby za strkání a nakopnutí prostě pentli nefoukne. Nakonec jí ale fouknul za jasnou ruku ve vápně (mnohem jasnější než ta proti nám v první půli). Prémiový „košíček“ Pulec proměnil :-) čili pokutový kop nedal :-( V závěru došlo k výtoku nervů Dada Prša, který celé utkání těžce prožíval a po jeho hádce s celým mančaftem zkoprněle usedl na lavičku i zbůšský Vlajkonoš. Domácí zakončili utkání symbolicky nakopnutím Klofáka po závěrečném hvizdu Scooby-Doobyho. Inu, takový je Prales. Bohužel se potvrzuje, že se nedokážeme přizpůsobit pralesním týmům a s naší hrou zralou minimálně na B-třídu se v této soutěži těžko prosazujeme.

Branky:
Žlutky: Tomek, Shearer
Sestava: Jimmy – Lesba (25‘ FruFru), Klofák (C), Bolf, Tomek – Liškenroy, Georginhu (30‘ Shearer), Mirdedine, Pršo - Milde, Baron.

P06Zbuch_01Beruskovo legistka, P06Zbuch_02Mirdedine zamestnava 4 hrace, P06Zbuch_03Georginhu dostal nakopano, P06Zbuch_04Hura system, P06Zbuch_05Liskenroy zakoncuje hlavou, P06Zbuch_07Penalta se nekonala, P06Zbuch_08Liskenroyiuv dalekonosny aut, P06Zbuch_09Domaci brani v jedenacti, P06Zbuch_10Jeden hraje ostatni stoji, P06Zbuch_11Bolfova hlava.

Příští mač: neděle 24.9. od 16 hodin na NouCampu hostíme Laskyho partičku z Pňovan.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Pňovany 3:2 (2:1)

Třešnička na víkendovém dortu

Sobota 24.9.2006 - po sobotním vypjatém derby měl zápas Béčka proti Pňovanům přinést hlavně uklidnění a potěšit oko všech věrných ultras. Hosté dorazili v kompletní sestavě v čele s legendárním Laskym, který neuvěřitelně zase zhubnul! Jak to ten chlap dělá ... Vedení týmu svěřil head-coach Pulec Georginhovi. Tento nápad byl základem úspěchu! Georginhu byl jednak zraněn, takže do hry zasáhnout nemohl, což Shearer mohl ... navíc přítomnost pana rozhodčího Franzensteina vyžadovala coache s ocelovými nervy a totálně asertivním přístupem. Těmto parametrům Georginhu 100% vyhovoval.

Sestava byla skutečným oříškem. Kromě pár klasických opozdilců, kteří 5 minut před srazem pravidelně usedají na mísu :-) chybělo trenérovi dalších pět hráčů :-( Zcela bez omluvy nedorazil Baron a Wanyak, který si dokonce chlapsky vypnul telefon ... Neukázal se ani Mirdedine, který podle zákulisních informací údajně uvažuje o ukončení kariéry, ale přijď nám to říct do očí! Bámbí stále hapruje s pacičkou, Bolf si poranil oko na rybářském soustředění a Kodyak se omluvil do konce sezony. Naštěstí se vrátili slovenští horalové a Roura uvolnil něco mále ze svých A-rezerv. Jimmy těšící se po dlouhé době do pole se musel opět postavit do naší svatyně – pro oživění alespoň změnil image a nastoupil s vizáží Ježíše (tkanička na čele údajně tlačila na jeho sedmiprocesorové ATARI).

Nástup byl tradičně impozantní. Doslova a do písmene jsme je mleli. Georginhu nám na prvních dvacet minut povolil pouze tři doteky, ale většinou to bylo maximálně na dva. Naše záložní řada předváděla jeden brazilský prvek za druhým a zejména Pibaro si post pravého halfa nezřízeně užíval. Byl to právě Pibaro, který zkušeně podržel balón a optimálně vyslal Baroshe, který koutkem levého oka zahlédl zlatou fajfku Kobretiho NIKE kopaček, milimetrově mu namazal a Kobretiho vybroušená technika spolu s kvalitní NIKE usní (vyrobenou ze sloních předkožek) znamenala parádní branku placírem – 1:0!!!!!! Ihned po rozehrávce hostů získáváme míč na své strelky a opět agilní Pibaro proniká do kuchyně a hostujícímu bekovi nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu – Franzenstein neváhá a ukazuje na značku pokutového kopu. Exekutor Kobreti byl sice úplně v transu a zažíval podobné pocity jako Roberto Baggio na MS 1994 ... Jenže Kobreti na rozdíl od Baggia proměňuje a v šesté minutě vedeme 2:0!!!!!! Holigans jsou v extázi, pokud padne třetí branka, klandr pravděpodobně nevydrží ...

Hosté sice snižují na 2:1 po nečekané kolmé přihrávce do vápna, ale jinak dále taháme za delší konec. Do poločasu spalujeme několik šancí: Klofák zakončoval hlavou, Milde z přímáku těsně nad, Barosh nečekaně osloven pasem Tomka gólmana rovněž nepřekonává ... po pár minutách Klofák na dlouhou nohu přestřeluje, Barosh proniká kuchyně, tváří v tvář brankáři čeká na pohyb, brankář zapomněl vyběhnout a Barosh pálí vedle ... hosté si připadali jak na střelnici, ale stav byl stále 2:1. Hostující gólman měl z pr..le kliku, vždy stál na místě a prakticky nemusel skočit. Dvě penaltové situace hlavní arbitr ponechal bez povšimnutí – limit 1 penalty byl zřejmě naplněn. Naše disciplinovanost vůči Franzensteinovi byla nevídaná. Všichni svorně mlčeli a respektovali jeho rozhodnutí a to byl druhý základ úspěchu! Naše chuť po vítězství byla vskutku velká, mluvili jsme na sebe, hecovali se ... prostě paráda. Když ale Pršo ztrácí míč na půlce a Jimmy na něj řve z brány „nevadí Leoši, hrajeme dál“, tak to už je skoro science-fiction! Škoda, že si na Prša před půlí opakovaně vyšlápl jeden z pňovanských inteligentů a postupně to odnesla noha a rameno a střídání bylo nezbytné.

Poločasová pauza na nás zapůsobila velmi negativně, protože jsme po pěti minutách přenechali aktivitu hostům, Lasky zakládal jednu akci za druhou a v záloze měli viditelně navrch. V obraně se dopouštíme trestuhodných chyb, několikrát nejsme schopni zakopnout míč do autu, malá domů byla opravdu "malá", ... hosté naštěstí vše vraždí mimo. Když se trefí mezi tyče, charismatický Jimmy flegmaticky kryje (např. při hlavičce z bezprostřední blízkosti). Kritických dvacet minut jsme stylově ukončili zrakvením Jimmyho vlastním hráčem :-( Zbytek utkání odehrál Jimmy s prakticky vyhozeným kolenem a pod práškama. Na jeho výkopy to mělo kupodivu opačný vliv a z jednoho kroku vykopával za půlku. Pak přišly zase naše chvilky, zálohu oživil sobotní spasitel a hlavičkový mág Karby. Naděje jsme upírali k Mildeho přímáku - bohužel skončil na břevnu. Vysvobození přinesl Klofák, kterého ideálně nachází víkendový génius Karby, nasazuje stoperovi potupné jesle a zároveň přesně nachází Klofáka, který se nemýlí a pojišťuje vedení na 3:1. Georginhu reagoval nasazením Shearera, který měl spolu s Liškenroyem přinést čertvé síly a znovu ovládnout střed pole.

Závěr byl ale ještě dramatický. Hosté nejprve snížili v 86.minutě na 3:2, dvě minuty na to kosa na Klofáka, evidentní penalta, píšťalka mlčí, všichni disciplinovaně ani nedutají ... jenže Liškenroyovi se vymstil pozdní příchod a zapomněl, že komentáře nejsou v oblibě pana Franzensteina, vypustil ze sebe klasickou blatnickou spršku a rote byla na světě. Na zápis do Guinessovky to není, ale na hřišti vydržel něco málo přes dvacet minut. V infarktovém závěru se hosté pokoušeli vymodlit penaltu a po překročení vápna bezvládně klesali k zemi, ale dnes přesný i když velmi přísný Franzenstein nezaváhal. NouCampem zazněli mocné Husqarny ...

Branky: 4‘ Kobreti, 6‘ Kobreti (PK), 74‘ Klofák
Žlutky:
Rote: 88‘ Liškenroy
Sestava: Jimmy Ježíš – Lesba, FruFru, Verbatov (75‘ Shearer), Tomek – Pršo (46‘ spasitel Karby), Kobreti, Milde, Pibaro (65‘ Liškenroy) - Barosh, Klofák (C).

P06Pnovany_01Rozbouchani pred macem, P06Pnovany_02Tak jdeme na to z__di, P06Pnovany_03Pibaro zadelava na 1-0, P06Pnovany_04Klofak zakoncuje za potlesku spoluhracu, P06Pnovany_05Kobretiho penalta 2-0, P06Pnovany_06Lasky pokryva Kobretiho, P06Pnovany_07Kobreti se vrha do Mildeho primaku, P06Pnovany_08Liskenroy dostava rote, P06Pnovany_09Coach si vychutnava vitezne okamziky.

Příští mač: sobota !!! 30.9. od 16 hodin na Vršíčku proti Gertovo dream teamu.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Přehýšov - Slovan Blatnice (B) 0:1 (0:1)

Taktika José Georginha přinesla druhé vítězství v řadě

Sobota 30.9.2006 - po vydřeném vítězství nad Pňovany jsme nekompromisně obsadili šestou příčku v tabulce s šesti body a skórem 9:10, tj. navlas stejně jako Doubrava, jejíž výkonnost letí od naší porážky v prvním kole strmě vzhůru. Paralelní zápas Áčka ve Walentově (v pondělí zveřejnil server www.aktualne.cz, záměr obecního zastupitelstva o přejmenování obce Úněšov na Walentov) a vrcholení dovolenkářské sezony způsobil ještě větší potíže se sestavou, která nesla pracovní název „torzo“. Jen díky zázračnému příjezdu Barona a posílení třemi dorostenci, mohl trenér José Georginhu Mourinho postavit jedenáct hráčů se dvěma náhradníky (záskok v Přehýšově stál Mourinha ztrátu dvou bodů po domácí remíze s Aston Vilou 1:1). Přehýšov se blýskl novými dresy a 30-ti členným kádrem. Kupodivu chyběl head coach Gerd Trunčka, který delegoval vedení týmu na veterána Termita.

Projekt „Vodovod 2000“ je stále pouze na papíru, proto jsme Na vršíček dorazili rovnou v dresech. Rychle jsme se rozbouchali, lokli si blahodárné Alpy a netrpělivě čekali na úvodní hvizd. Brzy se však ukázalo, že delegovaný sudí Scooby Dooby není přítomen a podle důvěrných zdrojů řídil dopolední utkání žáků Chotíkova v notně podroušeném stavu. Po vypršení 20-ti minut se schylovalo k losu, naštěstí se v areálu objevil krajský sudí Káva, který dorazil s rodinou na odpolední siestu. Po krátkém přesvědčování vkročil do areálu, nafasoval karty a píšťalku a utkání bylo zahájeno.

Nepříjemně se na nás podepsalo čekání na rozhodčího a náš projev byl značně ospalý. Domácí hráli z kopce směrem k pivnímu stánku a jejich motivace byla zřetelná (ze dvou zápasů mají 6 bodů, navíc jisté 3 body za kontumák se Sulkovem a určitě si zahrávají s myšlenkou na postup). Nejvíce nabuzený byl Racek, který pomalu vyrůstá v přehýšovského špílmachra a pokud ho Trunčka někdy nezabije, má před sebou velkou budoucnost. Po 10-ti minutách se v areálu objevil opocený rudolící Scooby Crhoopy, který údajně zaspal a „... stará ho zapomněla vzbudit ...“. Káva opouštěl hrací plochu za bouřivých ovací.

Domácím se nepodařilo v první čtvrthodince ohrozit Ježíše v naší bráně a evidentně je to rozhodilo, kotelníci u bubnů PEARL polevili a náš psychicky vyspělejší tým toho dokonale využil. Po nenápadném faulu na půlce zahrával Baron přímák a nečekaně nacentroval na Verbatova na hranici šestnáctky, který byl při krytí míče nedovoleně atakován. Exekuce se ujal Milde, brankář podle jeho postavení čekal střelu přes zeď ... ale Milde překrásně pálí okolo zdi ke vzdálenější tyči a gólman pouze kontroluje vlnící se síť - 0:1. Brzy na to musel jeden ze strůjců vedoucí branky Verbatov kvůli svalovému zranění střídat, nahradil ho Káva jr. Domácí zvýšili aktivitu a vytvořili si několik šancí, nejnebezpečnější byl závar v 38. minutě, kdy po několika šprajcech domácí napálili břevno a nakonec Lesba zachraňoval na brankové čáře hlavou, ufff. Významným momentem byla přítomnost příležitostného fanouška Slovanu J. Lapky, který nejprve překřičel a zdecimoval celý přehýšovský kotel a poté vypil všechno pivo ve stánku, což domácí hooligans a následně i hráče srazilo do kolen. Poločas skončil 0:1.

Do druhé půle naordinoval José Georginhu taktiku používanou ve svém domovském klubu Chelsea FC a při vedení 0:1 jsme se soustředili na udržení čistého konta. Domácí postupně zvyšovali tlak a čas od času se na výlet vydal i Sýkorka. Charismatický nulák Ježíš byl ale dnes nepřekonatelný. K heroickému výkonu mu dopomáhalo několik spiritualistických rekvizit: vítězná tkanička na bedně, vítězné rozervané rukavice Adidas FS Alround E5S a totálně rozpadlé vítězné strelky JOMA přelepené praskačkou. K tlaku domácích se bohužel přidal i Scooby Chroopy, na kterého znatelně dolehla kocovina a po pár menších nepřesnostech začal pískat úplné nesmysly. Bez povšimnutí ponechal tři ručky, šlapáky pískal zásadně obráceně (zřejmě mu dělalo problémy to, že si mančafty v poločase vyměnily strany), vyvržení Kobrettiho u lajny bylo bez žlutky ... Jediné, co posuzoval korektně bylo naše zdržování ... ačkoliv nařízený přímák po Tomkovo zakopnutí míče, který byl už v zámezí, nikdo nepochopil ...

Navzdory všemu jsme dále kombinovali ve středu pole – hlavně díky Kobretimu s Mildem a technicky skvěle vybaveným Baronem, který post předstopera pojal vyloženě útočně a spoléhal na s přehledem hrajícího FruFrua. O přidržení míče a získávání cenných vteřin se staral i Alan Shearer, který svými pasy několikrát oslovil Klofáka, ale jistý zametač Sýkorka byl vždy včas na místě. Průnik Klofáka po pravé straně domácí gólman se štěstím vyrazil a sportovně se přiznal (k velké nelibosti designovaného trenéra Termita). Domácí mužstvo do značné míry oslabil právě jejich vlastní trenér, který na Trunčkovu instrukci „Vysuň Drahoše na brko“ vyslanou přes soukromou družici JOHN-DEER1 reagoval vystřídáním Drahoše za neškodného Bezpivu, čímž demotivoval polovinu mančaftu. Pokud se v Plzeňském deníku dočtete o neznámém pachateli, který o víkendu zaoral jednoho z občanů Přehýšova, je jasné, kdo to byl.

Na poslední čtvrthodinku nasadil do hry José Georginhu třetího z nadějných dorostenců blatnické líhně - Van Kordijka. Dorostenci splnili své úkoly na výbornou! Hráli s velkým nasazením a podrželi mančaft v klíčových situacích – hoši díky! Infarktový závěr nás bohužel opět neminul, nejprve Tomek prokaučoval offside systém – šouravá střela těsně minula tyč a v 86.minutě úřadovala opět Zlatá hlava dnes famosního Lesby, která zachraňovala na brankové čáře! V samotném závěru jsme bránili v desíti, agresivita prudce vzrostla, přerušovali jsme akce domácích v dostatečné vzdálenosti naší svatyně a nedopustili změnu skóre. Domácí sice podali lepší výkon, ale body se vezly na NouCamp – džin, džin .

Branky: 19‘ Milde
Žlutky: Tomek, Milde
Sestava: Jimmy Ježíš – Lesba, FruFru, Baron, Tomek – Styblic jr. alias Stehno, Kobreti, Milde, Verbatov (25‘ Káva jr.) – Shearer (83‘ Van Kordijk), Klofák (C).

P06Prehysov_01Rozbouchani, P06Prehysov_02Ligovy vyskok, P06Prehysov_03Golman kontroluje Mildeho trestnak 0-1, P06Prehysov_04Stehno v akci, P06Prehysov_05Georginhu vymysli taktiku na 2.puli, P06Prehysov_06Lesba chysta Zlatou hlavu c.2, P06Prehysov_07FruFru klasicky na zadni tyci, P06Prehysov_08Klofak zkousi obejit Sykorku, P06Prehysov_09Pressing v utocnem pasmu v zaveru, P06Prehysov_10Kotelnici.

Příští mač: neděle 8.10. od 16 hodin doma s Kozochlupama B.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Kozolupy (B) 3:2 (2:0)

Políbily nás fotbalové múzy

Neděle 8.10.2006 - po šťastném vítězství Na vršíčku jsme potřebovali potvrdit v důležitém utkání s ambiciosními Kozolupy B. Přítomen byl kompletní realizační tým: head coach Pulec, stratég Georginhu i vedoucí Grizzly, president Radu Radučoju na lajně, zdravotník Gerchán a hlavní pořadatel Oleg Verbatov. Ochozy zpola zaplněné ... jako by všichni tušili, že dnes podáme mimořádný výkon ... Čest řídit utkání dostal plasský Tomman.

Začalo to už na čtvrtečním trejnu, kde si vzal na starost psychickou přípravu mančaftu Bírhof. Nejprve všechny hráče deptal jako gólman v tréninkové AL-brance, poté při vysokorychlostní hře 4 na 4 předváděl na čerstvě pokoseném mokrém pažitu, jak se dělají skluzy čisté jak alpský vzduch ... Později se ukázalo, že právě účastníci čtvrtečního trejnu byli strůjci nedělního vítězství. Škoda, že nemohl nastoupit Liškenroy, který se na víkendovém zápasu národní házené nechal přemluvit a nastoupil na beka. Trestňák o rychlosti 90 km/hod skončil přesně na hlavičce :-) Kdo byl někdy na házené, ví, jak stojí hráči ve zdi ... jsou to sebevrazi!

Utkání jsme začali ve vysokém tempu a nasazení. Obrana důsledně pokrývala protihráče a v podstatě nepřipustila ohrožení Jimmyho svatyně – takzvaně „jezdila po prdeli“, záloha mimořádně fyzicky disponovaná jela na plné obrátky, halfové si chodili pro balóny k bekům a po rychlých kombinacích na jeden až dva doteky proháněli Klofáka s Baroshem. Hosté, toho času na druhé příčce tabulky byli evidentně zaskočeni. Přijeli si na NouCamp pro body a v podstatě se nemohli dostat k míči.

Po několika menších šancích jsme konečně otevřeli skóre zápasu. Klofák hravě zpracoval přesný pas Kobretiho, potáhl po lajně až na hranici autu a zpětným centrem po zemi maže do vápna na Kobretiho, který si ve snaze o střelu málem zlomil obě nohy, pouze tečuje a připravuje ideální parketu pro Baroshe na hranici šestnáctky ... Barosh pálí z první a jeho nechytatelná střela končí za zády hostujícího gólmana. Poděkování patří i Pibarovi, který trojitým parakotoulem bránil gólamnovi ve výhledu a vyhnul se střele o pár milimetrů. Vedeme 1:0, tiffosi u klandru začínají burácet.

Vypuštění po první brance, které dobře známe z minulé sezony, už v Pralesní lize neprovozujeme. Pressing v podání všech našich hráčů byl pro hosty zničující. Kozolupští záložníci několikrát zakládali akci, když se z ničeho nic ze zadu přihnal Klofák nebo Barosh, čistě odebírá míč, naráží si se zálohou a valíme se na branku v šesti lidech ... Tak tomu bylo i ve 30-té minutě, kdy se po nádherné sérii narážeček Barosh – Klofák - Barosh – Klofák - Barosh – Klofák - ... oba z půlky dostali až do kuchyně ... zakončující Klofák bohužel nesáhl po osvědčeném kuchlu a pravou šajtlí vytočil míč mimo branku. Nevadí, hraje se dál, mluvíme na sebe, hecujeme se a to včetně bratrů Karbyů!!! Opět zaznívá „nevadí Honzíku“ ... všichni hrají s velkou chutí!

Ve 35.minutě přichází nejkrásnější fotbalový moment. Milde vysílá Klofáka po levém křídle, Klofák obchází dva hráče a klasickým kuchlem pálí. Jeho střelu brankář se štěstím vyráží k rohovému praporku, kde si míč přebírá bek a chystá se k odkopu ... jenže v mžiku je u něj Barosh, skluzem z dílny Bírhof mu odebírá míč a levým koutkem oka periferně sleduje pohyb Kobretiho Zlaté Najky a nabízí mu ostrou a přesnou přihrávku, kterou Kobreti profesorsky umísťuje k pravé tyči. Bez přehánění to byla ligová akce a všichni hráči i přítomní ultras měli husí kůži i na patách - některé fanynky na některých místech dokonce až 1,5 cm :-) U vytržení bylo i tvrdé jádro ultras (Old Liškenroy + Old Lano + Old Paweza), které poprvé v historii Béčka chválili náš výkon a dokonce se pokusili vyprovokovat mexickou vlnu. Pozn. autora: příště stačí poslat „košíček“ :-)

Do poločasu jsme nepolevili v tempu, ale potřebnou uklidňující třetí branku jsme nevsítili. Perličkou bylo vykázání vedoucího Kozolup (dostal pravou ROTE) za kritizování sudího Tommana.

Do druhé půle jsme nastoupili s jedinou změnou, zraněného Baroshe vystřídal Turbo Soukup (dnes s dvojitou dávkou Turbolinu). A byl to právě Soukup, který větral obranu hostů ve druhé půli. Jeho rychlost byla vskutku nevídaná, když míjel kozolupského beka, vypadalo to, že ten nejen stojí, ale že snad běží na druhou stranu! Soukup připravil nespočet lahůdkových centrů, zkoušel pronikat do vápna i zakončovat. Jeho největší příležitost – dumdum střelu z úhlu - gólman šťastně kryl. Parádní střelu vyslal do šibenice Honza Karby, bohužel po odpískání, a místo zápisu do kolonky „střelci“ si vysloužil zápis do kolonky „karty“. Jenže v ohlušujícím ryku domácích ultras nebylo písknutí sudího vůbec slyšet ... Prostor k vyniknutí začal dostávat i Jimmy v bráně, který se poprvé odvážil nevzít staré nulákové rukavice. Jimmy byl naše jistota, náš nulák! Jeho zákroky vypadaly velmi flegmaticky a snadně, ale nebylo tomu tak! Mimořádné kvalitní byly rovněž jeho autové výkopy.

Fotbal to byl skutečně atraktivní, ale velmi fyzicky náročný. V poslední čtvrthodince jsme začali uvadat a hosté toho využili. Pokusili se hrát naší hru a donutili nás k chybám. Nejvíc to smrdělo při Jimmyho vyběhnutí a následném odkopu. Jimmy chtěl rovnou založit útok a ve snaze o co nejdelší pas přihrál na lajně stojícímu Kozolupákovi ... Jimmy se otočil k bráně, zjistil, že je 20 metrů daleko, ozvalo se „ty krávo“, nasadil neuvěřitelný sprint a dorážejícímu útočníkovi očima vytlačil míč do zámezí. Pomezní Hangánu pak opakovaně signalizoval „košíček“ pro Jimmyho (Košíček neboli Metr by měl být oficiálně nasazen už na ME 2008). Trenéři zapojili čerstvé síly v podobě Dada Prša, který střídal Honzu Karbyho. Zanedlouho přišlo FruFruovo natažení svalu, na stopera se stáhnul Klofák a nastoupil Bámbí. Dál jsme hráli zodpovědně, ale k hostům se více naklonilo štěstí a po závaru ve vápně a několika nepovedených skluzo-odkopech snižují na 2:1 a závěrečné drama je tady ...

Jenže uzdravený namotivovaný Bámbí se v útoku se Soukupem skvěle doplňovali. Třetí branka začala klasicky u Kobretiho, který si ve středu pole povodil dva hráče a přesně přihrává Bolfovi ... René se zbrusu novou rohovkou geniálně vysouvá Soukupa, který skotským centrem na přední tyč vybízí Bámbího, který přes tři beky a gólmana propaluje svou hydraulickou nohou do brány – 3:1!!! Další parádní akce! Tiffosi šílí, dožadují se znovuotevření pokladny a chtějí ještě jednou zaplatit! Vysvobození z nervů se tak dočkáme až v 85.minutě. Konečně ... Jenže hosté z protiútoku ihned stahují na 3:2 náhodnou střelou pod víko ... to snad není pravda. Naposledy jsme zabrali, Bámbí se stáhl do zálohy a při jednom z obětavých skluzů málem prošlápl plech ve střídačce hostů ... změnu skóre jsme již nedopustili a body jsou doma!!!!!!!!!

Kobretiho Najka vstoupila ihned po zápasu do síně tradic, bude součástí předzápasových rituálů a vedení Slovanu se pokusí získat dotaci na Zlaté Najky pro všechny aktivní hráče Slovanu (kromě náplavových hráčů SG).

Branky: 25‘ Barosh, 35‘ Kobreti, 85‘ Bámbí
Žlutky: Bolf, Karby
Sestava: Jimmy Ježíš – Lesba, FruFru (75‘ Bámbí), Bolf, Tomek – Pibaro, Kobreti, Milde, Karby (70‘ Dado Pršo) – Barosh (46‘ Soukup), Klofák (C).

P06Kozolupy_01Klofakuv strecink, P06Kozolupy_02Pibaro v akci, P06Kozolupy_03Lesba vhazuje, P06Kozolupy_04Mildanek serviruje, P06Kozolupy_05Pibaro rozdeluje, P06Kozolupy_06Bolf pali, P06Kozolupy_07Karby smelcuje protihrace, P06Kozolupy_08Prichazi satan, P06Kozolupy_09Soukup centruje, P06Kozolupy_10Bambiho letadelko 3-1, P06Kozolupy_11Hromadna Dekovacka jako ve volejbalu, P06Kozolupy_12Vitezny semafor, P06Kozolupy_13Zlata Najka ala svatebni strevicek, P06Kozolupy_14Zlata Najka v sini tradic, P06Kozolupy_15Zlata Najka a vitezne slipy.

Příští týden je VOLNO, bohužel hrajeme až 22.10. od 15,30 hodin doma se Sulkovem B.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sparta Sulkov (B) 4:2 (0:0)

Bratři Karbyové rozhodli zápas

Neděle 22.10.2006 - po nekonečných dvou týdnech jsme konečně zase hráli. Na čerstvě posekaném, lehce kluzkém NouCampu jsme hostili Sulkov „B“. Díky dvoutýdenní pauze se sešel kompletní kádr - včetně Barona a Pizza Mužíka! Ježíš tak mohl konečně nastoupit do pole! Trenéři poslali na trávník základní sestavu se strategicky nabitou střídačkou. Sestava hostů byla složená převážně ze zkušených matadorů, záloze vévodil 52letý veterán. Utkání řídil Káli Majer.

Domácí ultras měli v živé paměti poslední zápas proti Kozolupům a dostavili se v hojném počtu. I na hráčích bylo znát, že chtějí brilantní výkon zopakovat. Jenže to nám pravděpodobně svazovalo nohy ...

Wanyaka probral už ve druhé minutě zdánlivě lehký centr, jeho podběhnutí hosté naštěstí nevyužili a Wany byl do konce zápasu bezchybný! Prakticky z protiútoku se dostal do nadějné příležitosti aktivní Pibaro, jeho střelu sulkovští zadáci zblokovali. Leosch se klasicky prosadil po pravé straně, jeho centr prošel vápnem bez povšimnutí ... Barosh připravil šanci pro Klofáka, který hlavou zakončoval na přední tyč ... těsně nad šibenici. Prvních deset minut bylo jasně našich. Hosty jsme převyšovali technikou, rychlostí i nasazením. Pak jsme nepochopitelně nechali hrát hosty, nedařila se rozehrávka v záloze a naši útočníci si připravovali šance sami pro sebe, což jednak nikam nevedlo (Baroshovy centry na Klofáka obsazeného čtyřmi hráči) a jednak to bylo fyzicky dost náročné. Více jsme bránili, nakopávali a pěší hosté si v klídku připravovali jednu šanci za druhou. Wanyak v bráně byl ale velejistý. Rohový kop parádně sundal z hlavy nejvyššímu habánovi, nepříjemnou střelu pod víko bravurně vyrazil, po přečíslení napravo a kolmé přihrávce na hranici vápna nás zachránila tyč! My jsme měli také několik příležitostí, bohužel nám hrubě selhávala finální přihrávka. Standardních situací rovněž nebylo mnoho, za celou půli jsme zahrávali jediný roh! Bohužel jsme nedokázali zužitkovat ani Baroshovu klasickou sérii narážeček ani Baronův průnik do vápna v samotném závěru poločasu. Hlavní arbitr Káli pískal v rámci svých možností, měl několik zvláštních výroků na obě strany, ale hlavně byl na první pohled velmi nervózní až podrážděný. Pravda vyšla najevo až při úklidu za tribunou, kde byl nalezen dětský dalekohled a notýsek s logem ČMFS. Rozbor DNA ukazuje na vlivného člena OFS PS, který zde plnil roli tajného delegáta.

Kritika trenérů v kabině byla tvrdá, ale konstruktivní. Sestavu ponechali beze změn, pouze Milde dostal ofenzivnější úkoly. Tato zdánlivě kosmetická, ale geniálně promyšlená změna, byla základem obratu utkání ...

Hosté zřejmě neodolali poločasové vůni Pralinkovo klobás a museli jich pár spořádat, protože než se rozkoukali, vedli jsme 1:0. Vybojovali jsme cenný roh, jehož zahrání se nečekaně ale zcela promyšleně ujal Leosch. Přízemní centr na přední tyč mazácky patou tečoval Milde, změnil směr centru celé obraně do protipohybu a na zadní tyči číhající Barosh málem protrhl síť!!! Hosté se pokusili rovnou z rozehrávky srovnat, ale za pár vteřin jsme byli zpátky na jejich půli. Mildánkovi se na brku vyloženě dařilo, zapomněl na dvoustovku hřebík, který si vpálil do nohy při páteční destrukci stropu, hýřil aktivitou, chtěl hrát! Škoda, že nezvýšil na 2:0 po precisním obloučku za obranu, kterým ho oslovil Barosh a tváří v tvář brankáři trefil tyč! Vstřelený gól zapůsobil na naší obranu velmi pozitivně a nedávali jsme hostům ani centimetr. Svojí typickou agresivní hrou se tradičně pokoušel o žlutou kartu levý bek Kelly a burcoval spoluhráče k vyššímu nasazení. Odnesl to hlavně Kobreti, který po svém decentním zájezdu šel klasicky chlácholit protihráče a pomáhat mu na nohy a hosté nás mezitím díky ponechané výhodě přečíslili ...

V 63.minutě sáhli trenéři k prvnímu střídání a okopaného Klofáka s 35 kilometry v nohách, nahradil agilní Verbatov. Kuriosní situace nastala při předávání kapitánské pásky, kdy si nejstarší hráči už už srovnávali dres na rukávu a zastrkávali dres do trenýrek ... když překvapenému Klofákovi vytrhl pásku z ruky Marian Kobreti a nekompromisně si ji hrdě upnul. Faux-pais s páskou nás tak rozhodilo, že jsme z následného rohu inkasovali, když hlavou zakončoval stoper a Wanyak i známý záchranář na brankové čáře Lesba, byli bezmocní – 1:1. Ihned z rozehrávky jsme šli do útoku, u lajny si řekl o míč Leosch, skvěle se uvolnil a parádní umístěnou střelou ke vzdálenější tyči si vychutnal mírně vyběhnutého sulkovského gólmana – 2:1. Naše radost byla obrovská, během jedné minuty jsme se vrátili do vedení! Nejskalnější jádro ultras vyvolávalo „Hoši děkujem“ ... Jenže tahle dvouminutovka ještě neskončila :-( Hosté použili naší zbraň, ihned udeřili a po Tomkovo fatálním podklouznutí na hranici šestnáctky opět srovnali – 2:2 - stříbrné Najky prostě nejsou zlaté ... Tak to byla tvrdá rána na naše sebevědomí. Leosch, který před několika vteřinami vsítil a ještě rozdával autogramy u lajny se neudržel a pravil „ já se na to vy...., vždycky když dám góla, tak mi to nějakej debil zk...“.

V následujících minutách jsme předváděli odevzdaný výkon. Do konce utkání chybělo 20 minut, ale my už to jakoby zabalili. Trenéři reagovali nasazením božského spasitele - Honzy Karbyho, kterého pustil do hry vysílený Baron a byl to právě Karby, který nás vyvedl z mlhy. Najednou to zase začalo jít, rozehrávka v záloze, ťukes, šance. Karby byl ve hře pár minut a za tu dobu stihl 130 přihrávek, 58 kliček, 15 centrů a dvě střely. Zadostiučinění přišlo v 80-té minutě, když se nejlépe zorientoval v závaru ve vápně a zkušeně zavěsil – 3:2. K dokonalému obratu došlo po nastoupení jeho bráchy – charismatického Ježíše. Pak už hosté nevěděli čí jsou. Ježíšova vlající hříva budila v sulkovské obraně oprávněný respekt a po celém hřišti bylo slyšet pouze „náš malej ... náš malej ... náš malej ... náš malej ...“ – tak si oba bratři vychutnávali své fotbalové okamžiky. V 85-té minutě na sebe Ježíš učebnicově odtáhl oba beky i se stoperem a bratr Spasitel prošel až do kuchyně a když všichni včetně gólmana čekali přihrávku, vychytrale z nulového úhlu zavěsil – 4:2!!!!! Hoši děkujem!

Branky: 46‘ Barosh, 69‘Leosch, 80‘ Spasitel Karby, 85‘ Spasitel Karby
Žlutky:
Sestava: Wanyak – Lesba, FruFru, Baron (73‘ Spasitel Karby), Tomek – Leosch, Kobreti (63‘ Captain), Milde, Pibaro – Barosh (81‘ Ježíš), Klofák (C) (63‘ Verbatov).

P06Sulkov_01Hanganu pred vykopem vola Briknerovi, P06Sulkov_02Barosh dojizdi golmana, P06Sulkov_03Klofak v zapalu boje, P06Sulkov_04Klofak v akci, P06Sulkov_05Pibaro pujde mezi, P06Sulkov_06Golman lovi Leoschovo fika na 2-1, P06Sulkov_07Spasitel Karby uraduje 3-2, P06Sulkov_08Jezis si zavazuje tkanicku pred zaverecnym tlakem, P06Sulkov_09Jezis si rika o mic (snizena kvalita kvuli rychlosti), P06Sulkov_10Trenerovy zapisky.

Příští zápas: neděle 29.10. od 15 hodin na půdě JZD Hunčic. Sraz v 13:45.


Author: Tomek


Zpět na přehled
TJZD Sokol Hunčice (B) - Slovan Blatnice (B) 2:3 (1:0)

Útok na čelo tabulky pokračuje

Neděle 30.10.2006 - několikrát změněný termín výkopu byl v kombinaci se změnou letního času doslova smrtící, kromě Wannyho, který stál na zastávce hodinu předem se kupodivu dostavili všichni včas. Trenérům se omluvili Barosh (sval) a FruFru (tříslo). Nominaci Tottiho, MaoCeTunga a Soukupa kategoricky zamítl Roura, zejména z důvodu IQ hladiny soupeře. Po dlouhé době jsme vyrazili bez stratéga Georginha a celá tíha managementu mužstva plně ležela na Pulcovi. Rovnováhu funkcionářů ČMFS v Hunčicích korigoval přítomný president Hangánu. Exponované utkání svěřila Jitka krajskému sudímu Ostrovidovi. Ostrovid se skoro 30 minut věnoval byrokracii a stav hrací plochy vůbec neřešil. Až na popud Hangána tak začali domácí shánět rohové praporky ... Hrací plocha byla čerstvě spasena nedaleko se pasoucími stračenami, kořeny u lajny byly zbroušeny dle norem UEFA na maximálně 5 cm nad terén.

Cestou jsme kromě chumelenice absolvovali všechny povětrnostní podmínky, které zná Zárybnická s Mráčkovou dohromady. Teplota poklesla o 6 stupňů a ponurá kabina dokonale naladila stav totální beznaděje … Náladu všem spravil Leosch, který využil WC přímo v kabině (bez dveří) a lavorový test, jímž nečekaně prošel Jimmy, ale nečekaně neprošel tajemně se usmívající Kobretti.

Od začátku jsme na Hunčice vlítli a podrobili je brutálnímu tlaku. Vejprnický web by konstatoval „šance střídala šanci“, během deseti minut jsme vyslali okolo 20-ti střel, převážně ze střední vzdálenosti. Nejaktivnější byl jednoznačně Leosch. Několikrát došlo k situaci, kdy hrotový Klofák házel aut a Leosch šel do zakončení ... Ve střelecké aktivitě mu zdatně sekundoval Kobretti, ani on skóre bohužel nezměnil, zato si při jednom voleji málem zlomil obě nohy :-) Zhruba ve 20-té minutě zahrával Milde rohový kop, míč se vrátil znovu k Mildemu, znovu odcentroval do ohně přesně na Liškenroyie na zadní tyči a ten parádně zakončoval do šibenice ... domácí gólman zázračně kryl :-( Ve 26-té minutě zahrávali domácí nenápadný přímák, Wanny chtěl zřejmě nalákat exekutora ke střele k zadní tyči, postavil se za zeď a domácí kopáč se trefil parádně – 1:0. Stejně jako poněkolikáté to byl jediný Wannyho prohřešek, po zbytek utkání byl neomylný.

Inkasovaná branka nás značně otrávila, naše střelecká aktivita výrazně poklesla, nedařila se rozehrávka ve středu pole ani hra po křídlech. Několikrát zachraňoval nekompromisními odkopy a skluzy Bámbí, řadu příležitostí likvidoval Wanny. Dokonce došlo i na mírné slovní potyčky, dnes zejména Liškenroye a Kobrettiho, který nedokázal nekomentovat sérii zmrvených patiček.

O poločase nás Pulec nešetřil, jeho kritika byla neúprosná a zejména vůči obraně snad až nepřiměřená: „ty jejich beci jsou snad ještě horší než ti naši ...“. To bylo moc i na veterána Tomka. Účinek se však dostavil. Ve 48.minutě vybojoval míč na hranici vápna Bolf, posunul na Liškenroyie, ten efektně na Mildeho, který nekompromisně a flegmaticky zakončil – 1:1. Znovu jsme se vrátili do hry a míč byl více na našich kopačkách. Obrat utkání se začal naplňovat po nastoupení Karbyho Spasitele. Karby nejprve znemožnil polovinu domácích hráčů, kterým nasazoval jedny jesle za druhými a pak se začal prosazovat i střelecky. Verbatov připravil několik šancí, buď sám zakončoval nebo mazal Klofákovi. Klofák v krátkém sledu zahodil 2 tutovky, po té druhé pravil „tu příští už dám“ a taky že dal. Oleg opět utekl po levé straně, jeho střelu gólman kryl, ale na Klofákovu dorážku už nestihl reagovat 1:2.

Po druhé brance jsme se více soustředili na defenzivu a začali malinko zdržovat. Nejzajímavější byl Bámbího boj s větrem při autovém výkopu (desetkrát si postavil míč na drn a vítr ho vždy začal kutálet k silnici). S bráněním výsledku se nemohl smířit Karby, který postupně vyhecoval ostatní spoluhráče. Klofákovu narážečku na vápno ještě Karby neproměnil, ale po Kobrettiho vysunutí na půlce, už nezaváhal, udělal voříšky z půlky hunčického mančaftu a z úhlu nechytatelně s přehledem zakončil - 1:3.

V závěru utkání se domácí pokusili o zvrat, Pulec však geniálně načasoval nasazení Jesuse a domácí byli rádi, že nedostali bůra. Oba Karbyové opět předváděli svojí sehranost a harmonii, škoda, že Jimmy neproměnil 100% tutovku, kdy šel sám z půlky a před gólmanem si dal špeka - Jimmy si dává špeky rád :-))). Domácí těsně před koncem náhodně snížili a došlo na infarktový závěr. Jak jsem již psal, Wanny byl nepřekonatelný a nenechal se zaskočit domácími střelci ani Bámbím, kterému navzdory hlasitému „máááám“ ukopl míč těsně před rukavicemi. Sudí Ostrovid pískal slušně, bylo vidět, že Pralesní liga pro něj není úplně to pravé, ale hlavně, že nepískal žádný penaltový Barrandov, o který se domácí vehementně snažili.

Branky: 48‘ Mildánek, 62‘Klofáček, 78‘ Spasitel Karby jr.
Žlutky:
Sestava: Wanyak – Lesba, Bámbí, Bolf, Tomek – Leosch (83‘ Jesus), Kobreti, Mildánek (59‘ Karby jr.), Liškenroy – Verbatov, Klofák (C).

P06Huncice_01Profi kapitanska paska z praskacky, P06Huncice_02Koreny u lajny, P06Huncice_03Rozbouchani u luxusni klimatizovane stridacky, P06Huncice_04Pohled do zadni casti huncickeho sportovniho arealu, P06Huncice_05Virtualni rohovy praporek, P06Huncice_06Nastupujeme v deviti, P06Huncice_07Domaci ultras v cele s Jitkou, P06Huncice_08Leoschuv strelecky festival, P06Huncice_09Doktor Gerchan osetruje Mildankuv narazeny cemr, P06Huncice_10Polocasovy rozbor, P06Huncice_11Polocasova siesta, P06Huncice_12Grocek posili, P06Huncice_13Jana nezklamala.

Příští zápas: neděle 5.11. od 14 hodin v Opičích horách. Sraz v 13:00.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sklo Union Stoelzl Heřmanova Huť (B) - Slovan Blatnice (B) 3:3 (2:1)

Kobreti versus Kala

Neděle 5.11.2006 - Béčko Blbákova se sice potácí na konci Pralesní ligy, ale jednak v posledních kolech začalo vyhrávat a jednak to bylo tradiční exponované derby. Trenérům se omluvil pouze zraněný Barosh (psychické trauma po Rossiho neúspěšné obhajobě titulu MOTO GP) a v Domažlicích ladící formu Jesus (speciální seminář pro dlouhodobé udržení charisma). Baron nedorazil, protože mu nikdo nezavolal, že se hraje ... a stejně byla zima jako kráva ... Počasí vskutku velmi nefotbalové: lehce nad nulou, deštík, silný vítr. Pro příští sezonu navrhujeme funkcionářům ČMFS přejít na model anglické Premier Ligue, tj. hrát i o vánocích turch... Utkání řídil Káli Majer.

Před zápasem proběhla v kabině vášnivá diskuse o našem cíli pro tuto pralesní sezonu. Jádrem sporu se stalo, zda chceme postoupit do prestižní Trojky nebo „jenom“ vyhrát Prales ... Husqarny zazněly málem již před zápasem. Patovou situaci vyřešil Bámbího prdánek, po kterém následovala hromadná evakuace všech hráčů, celého realizačního týmu, přítomnému Cannavarovi nepomohly ani filtry z operace Pouštní bouře ...

První půle proti větru nebyla úplně optimální, rozehrávka vzduchem prakticky nemožná, domácí byli při síle a nakopávané, větrem unášené míče byly pro Kalu na tykadle ideální. Skóre jsme otevřeli ale my. Na levé straně se uvolnil Liškenroy, ideálně přihrál Kobretimu, ten si parádně narazil s Dado Pršem a fantasticky vypálil do levé šibenice – 0:1!!! Domácí záhy šťastně vyrovnali, když přímák z levé strany neudržel Soukup (s kuklou ala Americký Ninja III) a agilní Kala hlavou dorazil. Nešťastný Soukup si tak vybral smůlu na celou sezonu, což je z pohledu jarní části velice důležité!

Pokračovali jsme v náporu a náš projev byl rozhodně fotbalovější. Aktivní byl hlavně Alli, který v krátkém sledu dvakrát unikl domácím zadákům, když obelstil i vyběhnutého gólmana, zachraňoval na brankové čáře Segi. Po neproměnění druhé šance jsme ihned z protiútoku inkasovali. V podstatě to nebyl protiútok, ale náhodný odraz do naší ofsajdové pasti, který nechtěně vystihl Kala a šel sám na bránu – 2:1. Nevzdávali jsme to, do konce utkání bylo dost času. Domácím se zranil gólman a do brány nastoupil blatnicko-sulkovsko-heřmanský Konva, který se v krátkém rozmezí presentoval zázračnými zákroky. Tlak gradoval, Kobreti znovu tvrdě pálil na Konvu, ... další vývoj utkání však vzal do své píšťalky arbitr Káli. Začal najednou pískat úplné nesmysly (zřejmě se mu zdálo 2:1 pro domácí ideální výsledek). Káli nás nepustil za půlku, všechny sporné situace pískal pro domácí ... nepomohlo ani když ho z bezprostřední blízkosti napálil Bolf střelou přímým nártem. Kritika rozhodčího na sebe nenechala dlouho čekat, fakt to nešlo vydržet, navíc Káli byl splachovací a nechal si říct úplně všechno a brzy si vyslechl pár tvrdších slov i od nejčestnějšího a nejhodnější člověka na světě – Mariana Kobretiho.

Druhá půle s větrem byla jednoznačně pod naší taktovkou. Nastoupili Spasitel Karby jr. a Pepa MaoCeTung a domácí nevěděli čí jsou. Po zahození několika tutovek, závarech, střelách, ... zahrával přímák z levé strany Kobreti, na zadní tyči přesně našel Klofáka a ten nekompromisně hlavičkoval do šibenice – 2:2. Paráda obrat byl zahájen ... Zálohu ovládal hlavně Karby, dělal si prakticky co chtěl. Jeho flegmatické kličky a jesle přiváděli domácí hráče k nepříčetnosti – nejvíc se to projevilo na labilnějších hráčích jako je internacionál Hackel a bývalý špílmachr Liborek - aktuální libero blatnických OldBoys, který se presentoval několika pětimetrovými autovými výkopy a minelami zavánějícími sebepoškozením.

My jsme ale dál chtěli hrát fotbal a drtili domácí prakticky ve vápně. Střelecky aktivní byl pořád hlavně Kobreti, zdatně mu sekundoval Karby, Dado i Alli s Klofákem, slibnou hlavu milimetrově podběhl Bámbí. Konva měl ale z prdele kliku, neuvěřitelně vyrážel nohama, reflexivně rukama, jednu střelu nechtěně vyrazil bachorem, když byl „na čtyřech“, podruhé hlavičkoval na lajně Segi ... Naše obrana stojící na půlce mrzla a navzdory zimním modročerným dresům Interu se musel Tomek občerstvovat u pomezního Omambyicka Alpou ... Jenže byli to domácí, kdo měnil stav utkání. Z ojedinělé akce po faulu na půlce zahrávali domácí přímák (podruhé za poločas na naší půlce), Kala prodloužil do vápna, závar skončil bezmyšlenkovým propálením skrumáže deseti hráčů – 3:2.

Domácí ultras vycítili 3 body a s Chodovary v rukou mohutně povzbuzovali své miláčky. V těžké situaci byl Lesba, který hrál na potvoru zrovna před domácím kotlem, který se po každém jeho kontaktu s míčem dožadoval karty a dezorientovaný Káli mu jí málem dal.

Vyrovnávací branka padla po kose ve vápně na pronikajícího Alliho. Exekuce se ujal Kobreti a FIGOvsky rozvlnil boční síť Konvovo branky – 3:3.

Branky: 16‘ Kobreti, 65‘Klofák, 78‘ Kobreti (PK)
Žlutky: Karby jr. (za velice taktické přerušení na půlce)
Sestava: Soukup – Lesba, Bámbí, Bolf, Tomek – Dado Pršo, Kobreti, Verbatov (46‘ Karby jr.), Liškenroy (46‘ MaoCeTung) – Alli, Klofák (C).

P06Hermanka_01Brankarsky predzapasovy ritual, P06Hermanka_02Hermanka nevi ci je, P06Hermanka_03Nacviceny signal, P06Hermanka_04Kosa la Alliho ve vapne, P06Hermanka_05Soukup-Ninja vykopava, P06Hermanka_06Rekapitulace na Zakladne.

V neděli 12.11. od 14h se v posledním podzimním mači utkáme na domácí půdě s týmem Úlic. Kdo vyhraje, přezimuje na vedoucí příčce tabulky!!!


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – SK Viktoria Úlice 3:8 (1:3)

Závěrečná darda

Neděle 12.11.2006 - ve šlágru posledního kola jsme se na domácí půdě utkali o podzimního mistra Pralesní ligy. Sešel se kompletní kádr kromě Kodyaka, navíc několik nažhavených posil z A teamu. Pulec s Georginhem měli ze sestavy těžkou hlavu, řada hráčů totiž nemohla vůbec nastoupit. Touha po bodech však byla omamná a pro vítězství chtěli všichni udělat maximum. OFS ve snaze o eliminaci korupce pětatřicetkrát změnil nominaci rozhodčího (Šimek – Nýdrs – ... – Krondl - Bohuň – ... - Collina – Kokosige - ... ), záměrně šířil klamavé zprávy na webu i v novinách ... nakonec dorazil plasský Long. Dul silný západní vítr.

Diskuse o tom, zda je lepší první půle s větrem nebo proti větru ukončil los, který jsme prohráli, hosté zvolili stranu po větru ... a vítr byl jednoznačně 12-tým hráčem. Hra vzduchem byla prakticky nemožná, naše kombinace po zemi narážely na zodpovědný výkon hostů, kteří byli evidentně v laufu a jednoznačně nám přijeli vrátit jarní „stažení do Pralesa“.

Navzdory větru se první čtvrthodinka odehrála na polovině hostů, Barosh s Klofákem měli několik slibných příležitostí, motorem zálohy byl neúnavný Dado Pršo. Z našeho rostoucího tlaku těžili hosté po kolmé přihrávce do naší šestnáctky - 0:1. Inkasovaná branka nás nakopla, vrhli jsme se do útoku. Klofák se poněkolikáté oprostil od svých strážců a z úhlu zakončoval kuchlem těsně vedle. Zanedlouho Tomek získal na půlce míč, klasicky naslepo přihrál směrem k vápnu (výjimečně po zemi), kde si Barosh aktivně říkal o míč, Kobreti mu ho mazácky přenechal, Barosh přímočaře vnikl do vápna, zhodnotil sílu a směr větru a nechytatelně zavěsil – 1:1!!!

Bámbího střet s útočníkem naštěstí neskončil vyhozením ramena, ale hrát se s tím nedalo. Nastoupil FruFru. Za stavu 1:1 se hrálo převážně ve středu pole, hosté byli sice aktivnější, naším cílem bylo neprohrávat po první půli více než o branku a s pomocí posil a větru ve druhé půli Úlice rozdrtit. Jenže k hostům se přiklonilo štěstíčko ... tečovaný míč skončil pod víkem a vyběhnutý Wanyak byl bezbranný – 1:2 – klasický gól Blbec. Nevadí, teď už nedáme! Pokračujeme v útoku, ale koncovka proti silnému větru vázne. Nejnebezpečnější byl síbalovsky zahraný přímák Dada Prša, který skončil těsně nad šibenicí. Pár minut před koncem hosté opět unikli po pravé straně a zvýšili na 1:3 a završili tak nedělní depku otráveného Liškenroye, kterému post beka zdaleka nesedl tak, jako při prvních letošních trejnech Béčka, kde s přehledem gumoval až 6 hráčů najednou.

V poločase bylo potřeba jednat. Pulec wengerovsky vystřídal poslední dva hráče: Alliho a MaoCeTunga a původní sestavu 4 – 4 – 2 změnil na 4 – 3 – 3, která však na hřišti připomínala spíše 2 – 2 – 6. Chyběla nám trpělivost a to se nám stalo osudným ... Naše snaha byla obrovská, ale vedlo to ke křeči, kterou hosté velmi elegantně využili resp. zneužili :-( Výstrahu v podání čtvrté branky jsme ignorovali, nadále útočili v šesti lidech a po čtyřech brejcích hostů do naší velmi otevřené obrany to bylo v 70-té minutě potupných 1:7!!!

Závěrečná čtvrthodinka už byla vcelku uvolněná. Desítku jsme odvraceli brutálními zákroky a hosté přece jenom nechtěli oslavovat podzimní titul ve špitále. Naše křeč ustoupila a s lehkostí jsme procházeli do šestnáctky hostů. Po individuální akci Alliho neomylně zakončoval z úhlu Barosh na 2:7 a pár minutách našel Kobretiho centr přesně Klofáka, který bez přípravy polonůžkami parádně zavěsil – 3:7. Čtvrtá branka, která by nadělený flastr opticky vylepšila se nekonala, naopak ...

Omlouváme se promrzlým fanouškům. V zimní přípravě se více než přemýšlení o postupu budeme věnovat fotbalu ...

Branky: 20‘ Barosh, 79‘Barosh, 85‘ Klofák
Žlutky: Mildánek
Sestava: Wanyak – Liškenroy (46‘ MaoCeTung), Bámbí (22‘ FruFru), Bolf, Tomek – Dado Pršo, Kobreti, Mildánek, Verbatov (46‘ Alli) – Barosh, Klofák (C).

P06Ulice_01Jesus is comming, P06Ulice_02Optimismus pri srazu, P06Ulice_03Jaegrovo spodni pradlo, P06Ulice_04Podzimni atmosfera NouCampu, P06Ulice_05Ortodoxni levak, P06Ulice_06Mildanek centruje, P06Ulice_07Wanny efektne miji balon, P06Ulice_08Inspirace v podani Arsenalu, P06Ulice_09Pojd to splachnout Fanousi.

Příští sobotu se od 14h odehraje benefiční utkání „A“ – „B“ na NouCampu. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován na léčbu psychicky zdrchaných hráčů Wunder teamu.


Author: Tomek


Zpět na přehled