Líně B Blatnice 1:4 Reportage Ne 15.4. 15:00
Blatnice Kozolupy B 0:2 Reportage Ne 22.4. 15:00
Blatnice Sulkov B 3:4 Reportage Ne 6.5. 15:00
Přehýšov Blatnice 3:1 Reportage Ne 13.5. 15:00
Blatnice Zbůch B 1:5 Reportage Ne 20.5. 15:00
Všeruby B Blatnice 2:2 (PK 3:4) Reportage Ne 27.5. 17:00
Blatnice Pernarec 5:2 Reportage Ne 3.6. 15:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR

Sklo Union Heřmanova Huť (A) – Slovan Blatnice (B) 3:1 (2:1)

(Ne)ostrý jarní začátek

Sobota 7. 4. 2018 Podzimní část sezóny nedopadla úplně podle představ realizačního týmu a tak na závěrečné žranici dostal každý z hráčů béčka svůj vlastní individuální plán vypracovaný přímo na tělo dle svého somato- (a někteří hráči i psycho-) typu. Za účelem sladění týmové souhry byl tradičně naplánován pouze jeden ostrý přátelák. Tentokrát na malebném koženoslunečním hřišti v Líšiné, při kterém bylo zřejmé, že kvalita pralesa severního okresu Plzně je jednoznačně vyšší než kvalita pralesa jižního okresu (konkrétně 5 ku 1). Příjemně naladěni jsme tak očekávali první dubnový víkend a venkovní derby s hěřmanským resuscitovaným mančaftem.

Heřmanský tým složený ze starých harcovníků byl posílen o šutéra Németha, ale i naše sestava byla přes několik absencí relativně nabitá. Zranění z Líšiné odstavilo Pibaru. S cestovatelem Maem se Tomkovi podařilo spojit jen na pár sekund přes satelitní telefon, aby se dohodli na další relaci za několik týdnů. Jimmba a Káva jeli fandit hokejové Škodovce a Řízek se pro změnu zasekl někde na cestě z Lionu, když mu nedovolili provést zpátky přes hranice zbytky viktoriánského chorea. Rébus s obsazením středu zálohy (chybějící Mao a Peníz) vyřešila rada starších, která nominovala na danou pozici Mishu, toho času ještě na dálnici mezi Plzní a Heřmankou. Na stopera se tak postavil váhově stabilnější kapitán Kobretti.

Zápas začal z naší strany dost vlažně a tak se snad v první minutě zápasu radovali hosté. Németh poslal přesný centr do vápna na nabíhajícího beka Vencu Čecha (náš útočník Leoš si určil pro vracení pouze několik metrů za půlku) a ten nepochopitelně přesnou střelou na vzálenější tyč nedal Wanymu šanci. Po pár minutách přišel průnik domácích, druhá šance a bohužel další branka - 2:0! Pár nejistých zákroků si vybral Wany, ale pomalu se srovnal a s ním se zlepšila i naše hra a průbojnost. Leoš platonicky zahrozil z levé strany, když si to třikrát šteloval na pravaso, ale bohužel už na pořádné zakončení neměl sílu. Potom jsme se dožadovali penalty za faul na Hynka, ale mladý laik v roli rozhodčího se zalekl místních hráčů i hooligans za klandrem a jen pokrčil rameny. Okresní komise rozhodčích bohužel podcenila sílu pralesního derby a nezvládla rozhodcovskou nominaci. Heřmanští toho moc nepředváděli a my se dále snažili bojovat, přestože byl zejména terén občas proti. Na některých místech hřiště to vypadalo, že byl místní správce na školení v Hunčicích a nebo rovnou přestoupil z Hunčic do Heřmanky (vyjeté koleje po válcování, různě zvlněné plochy a všudypřítomné drny dělaly své). Téměř všechno oběhal Dan Hauer, který dokázal odkopnout míč v obraně, sám si ho převzít na půlce a pokračovat na bránu. Kontaktní branku se nakonec podařilo vsítit Myšilovovi, který po sérii přihrávek a následném průniku Johana prostrčil Kozinovi jeslema míč do brány.

O půlce jsme doplnili naši sestavu o dva čerstvé kusy (Rubi za Johana a Šindus za Leoše) a hned jsme se stali aktivnějším mužstvem na hřišti. Bylo vidět, že mnoho heřmanských jsou sice kvalitní fotbalisté, ale s tréninky to moc nepřehání. I z toho důvodu měl zápas klasické parametry pralesa zejména s ohledem na pohyblivost hráčů. Jednou se bohužel výjimečně dostal domácí Komín do vápna a po souboji tělo na tělo s Honkem upadl, což si pískající laik vyložil jako jasnou penaltu, při které se Vesy nemýlil. Na druhé straně už šel Myšiloff po ulici za obranu sám na branku, poslední hráč mu brnkl o paty, ale byl z toho jen přímák za vápnem. Je škoda, že rozhodčí v průběhu zápasu nesáhl párkrát po žluté kartě. Na hřišti mohlo být méně emocí a mohlo se hrát víc v klidu. V druhé půlce stojí za zmínku ještě Hynkova hlavička těsně nad po pěkném pasu Vločky. S přehledem celý zápas odehrál Míša Keňa (kromě perfektního bránění na beku se mu dařilo i útočit) a po pauze se ve velmi dobrém světle ukázal Rubi. Konec zápasu jsme se snažili lehce tlačit a hodně věcí nám vycházelo, ale kontaktní branky už jsme se nedočkali.

Příští zápas: neděle 15.4.2018 od 15 hodin v Líních proti jejich (B), sraz 14:15.

Sudí: Mladý heřmanský laik

Branky: 35’ Myšiloff
Žlutky: bez karet
Sestava: Wany – Knedlíček (46’ Rubi), Kobretti (C), Ťafík, Honek – Hauí (60’ Vločka), Misha, Aleš, Keňa – Myšiloff, Leoš (46’ Šindus)

Author: Misha & Tomek

Zpět na přehled

Baník Líně (B) – Slovan Blatnice (B) 1:4 (1:1)

Pralesní liga důchodců

V neděli 15. 4. 2018 nás očekávaly Líně B, jejichž áčko hrálo ve stejný den venku a už od začátku bylo zřejmé, že budou mít problémy se sestavou. Ideální práci neměl ani náš manager Tomek, který opět postrádal Maa (Turecko), nějaké marody a další nezvěstné kusy. Rozumným řešením byl tedy draft Peníze, který naštěstí našel a oprášil kopačky pověšené v kůlně na hřebíku. Když bylo domácích ještě 15 minut před zápasem deset a jejich průměrný věk atakoval padesátku, tak to vypadalo na snadnou práci. Po pěti minutách ovšem zastavil před areálem Mercedes AMG, vystoupil Kracík a ještě jedná hokejová posila.

Zápas začal tak nějak nemastně a neslaně, sice jsme se snažili hrát po zemi a od zadu, ale všechna naše snaha byla lehce jalová. Línští hráli maximum, na co měli - snažili se nahrávat Kracíkovi a jeho kumpánovi a občas nakopli pas na jejich nejmladšího hráče, na exblatnického Bimbu na hrotu. Po dvaceti minutách zápasu se Kracíkovi povedlo projít z půlky přes pět hráčů, přihrát právě Bimbovi a ten nechytatelně zavěsil - 1:0. Od té doby jsme si už na podobné situace dali pozor a kosili Kracíka, co to šlo. Naštěstí se nám podařilo velmi brzy snížit. Řízek centroval zprava do vápna, negolmánovi (chytal útočník Duník) se nepovedlo míč zkrotit a Myšiloff hbitě dorazil. Další střely měl Jimmba a nejvíce byli vidět hlavně Dan a již zmíněný Řízek. Mishovi svítila červená kontrolka kocoviny, ale s Alešem a Ťafíkem si zvládli předávat Kracíka i občas něco rozehrát. Na to, že nechytal standardní gólman, jsme málo stříleli a kombinace ve vápně nám vždy ztroskotala.

Do druhého poločasu jsme místo Řízka, který musel jet plnit hooliganské povinnosti na FCVP, nasadili Leoše a na hrot šel místo Jimmby jako žolík Peníz. Hra ovšem pokračovala stejným stylem jako skončila. Důchodci z Líní moc běhat nemohli, hokejisti měli podle kuloárních zjištění v krvi předchozí večer a my jsme se jim přizpůsobili. Chvílema to nebyl ani pěší fotbal, hra spíše připomínala stolní fotbal se statickýma panáčkama na pérkách. Nakonec jsem se přece jen vzchopili. Vše začalo Rubiho střelou a Hynkovou dorážkou, která skončila na tyči. Potom unikl Aleš po pravém křídle, přetáhl centr na Rubiho a ten s velkým přehledem z první zavěsil - 1:2. Další gól přidal Myšiloff hlavou po famózním Leošově centru do vápna. Poslední branka padla po tom, co se Misha ve stavu klinické smrti zbavil protihráče a našel Peníze nabíhajícího za obranu, který si v klidu připravil míč na střelu a nedal čapákovi šanci. Výsledek nám pomohl hlavně v tabulce, odlepili jsme se z pralesního dna a na pohárové příčky ztrácíme už jen tři body.

Příští zápas: neděle 22.4.2018 od 15 hodin konečně na domácím pažitu.

Sudí: Kreutz

Branky: 28’ + 65’ Myšiloff, 52’ Rubi, 81’ Peníz
Žlutky: ofiko bez karet
Sestava: Vojta – Řízek (46’ Leoš), Kobretti (C), Ťafík, Keňa (62’ Vločka) – Hauí, Misha, Aleš, Rubi – Myšiloff, Jimmba (46’ Peníz)

Author: Tomek & Misha

Slovan Blatnice (B) – Sokol Kozolupy (B) 0:2 (0:1)

Neděle 22. 4. 2018 - První zápas na vylepšeném domácím hřišti nás měly prověřit Kozolupy a s napětím jsme očekávali, v jakém přijedou složení. Vzhledem k jejich možnosti doplňovat béčko hráči z prvního týmu, který hraje I. B třídu, je to vždy sázka do loterie. Tentokrát přijeli lehce posíleni o starší zkušené i mladší běhavé borce. Nám oproti minulému zápasu chyběli čtyři hráči. Hauí se zranil při zápase áčka, moribundus řádí i o jarních slunečných dnech a Wany jde na půl roku na hostování do FK Ružomberok. Od začátku zápasu byl nominován Peníz, na lavičku nás přišli podpořit kluci z áčka a pro věci si naštěstí o půlce zajel na svém arabu i Honek.

Zápas se odehrával za téměř tropických podmínek, které pro citlivější hráče Leošova typu byly takřka nesnesitelné. Ještě nikdy jsme asi neměli v polovině dubna na půlce připravený lavor s vodou na ochlazování, přičemž rozhodčí udělal každý poločas jednu přestávku navíc. V první půli se převážně bojovalo o střed pole. My jsme měli pár náznaků šancí, ale žádné tutovky. Vojta kryl dvě střely, ale ve 30. minutě mu bohužel k tyči zapadla střela z 25 metrů, které předcházel špatný odkop z naší strany. Těsně před koncem prvního poločasu vletěl Aleš obětavě do souboje a hostující hráč mu došlápl na zápěstí.

O přestávce musel Aleš s rychle otékajícím zápěstím ze zápasu odstoupit a vydat se na výlet do Stoda. Dále střídal Řízek, kterému po sobotním zápase áčka ztvrdly nohy tak, že nemohl ani nastoupit do dodávky. Za ně naskočili George a Pibaro, který měl původně ještě dva týdny nechat zraněné koleno v klidu. Vločka s puchýři na obou patách byl střídán Honkem těsně po zahájení druhé půle. Opticky jsme začali trochu lépe, hraje se nahoru-dolů a zejména Pibaro je téměř u všeho. Zajímavou situaci ve vápně řeší Hynek zpětnou přihrávkou na Maa, který ale napřahuje k homerunu směrem k rohovému praporku. Jednu z největších šáncí má Rubi, po uvolnění na pravém křídle výstavním projektilem razítkuje tyč. Z následné akce ovšem přichází zvýšení hostů, když si Leoš sráží centr do vlastní brány. Tento gól zajišťuje Leošovi titul střelec týdne, protože se trefil i v sobotu za A.

Posledních 15 minut dominujeme na hřišti a hraje se hlavně na půli hostů. Kontaktní branka visí ve vzduchu. Honek těsně míjí branku stejně jako Bony dobíhající Rubiho střelu. Konec zápasu trochu kazí kozolupská dvanáctka (fotbalista s prázdnou makovicí, který asi nemůže skousnout svůj přechod z I. B do Pralesa) kriminálním zákrokem na Bonyho. Příště doporučujeme před zápasem Diazepam + Neurol + chlácholení trenéra, že někdy pojede zase s áčkem. Za zmínku stojí ještě šprajc Leoše s kozolupským veteránem, po kterém Leoš odbelhal s oteklým kotníkem. Rozhodčí Špilar ukázal svůj klasický nejistý výkon. Zvláští poděkování patří hráčům, kteří přišli i přesto, že měli v nohách sobotní zápas áčka (Hynek, Bony, George, Leoš, Keňa, Řízek)!

Příští zápas hrajeme až za dva týdny opět doma.

Sudí: Špilar

Branky:
Žlutky:
Sestava: Vojta – Leoš, Misha (C), Řízek (46’ George), Keňa – Vločka (55’ Honek), Mao, Aleš (46’ Pibaro), Rubi – Myšiloff, Peníz (31’ Bony)

Slovan Blatnice (B) – Sparta Sulkov (B) 3:4 (1:4)

Neděle 6. 5. 2018 - Po čtrnáctidenní přestávce jsme opět doma přivítali Sulkoff B. Bohužel se Slovanu stále rozšiřuje seznam marodů, takže v sobotním zápase áčka musela nastoupit polovina hráčů standardně hrajících za B. Naštěstí má většina z nich velké srdce a nenechala Slovan ve štychu ani v neděli. Velkou pomocí byl Kulič, pro kterého to byla pravděpodobně premiéra v B-teamu, i když k zápisnému se zatím ještě nepřihlásil. Mao v okamžiku úvodního hvizdu právě dosedal na Ruzyni, ale přesto stihl začátek druhé půle. V sestavě měli hosté hned několik posil, které jsme v pralese ještě nepotkali (jedna zimní akvizice s historií ze Senca a Bolevce, další z hráčů přišel loni na přestup z Kataru). Dle pozápasových kuloárních informací byla skupinka čtyř hráčů v sobotu fandit FCVP, vypustili zápas sulkovského áčka a přijeli si zahrát v neděli prales. Na hře hostů to bylo bohužel pro nás znát, v tomto složení by jinak neokupovali poslední pralesní příčku.

Prvních 15 minut se oba týmy oťukávaly, z hlediska držení míče a vyskytů ve vápně jsme na tom byli dokonce lépe. Celý zápas úřadoval sulkovský pomezní se zřejmou nádražáckou praxí. Společně s Krossem nám upřeli první branku, kdy Hynek vybíhal z půlky a Kreutz se nechal pomezním ovlivnit. Následně Sulkovští útočníci zapnuli dvojku a my jsme se nestačili divit. Gól na 0:1 jsme dostali po dorážce střely směřující do břevna a zpět do hřiště. Na 0:2 hosté zvýšili nechytatelnou plachtou pod víko a 0:3 si Kross zapsal na papírek po jednom z Vojtových nezákroků. Přesto jsme se stále snažili. Vločka zachoval chladnou hlavu, na hranici vápna obešel jednoho hráče a přesnou střelou vsítil kontaktní branku. Těsně před koncem poločasu však hostující dvanáctka zkompletovala hattrick - 1:4. Kreutz chvílemi lehce zmatkoval. Klasicky si vybral některého z mladších hráčů, kterému dával pocítit svoji devadesátiminutovou nadvládu nad vesmírem. Tentokrát se dostal na seznam Řízek.

Do druhé půle naskočil Jimmba, který se přišel protáhnout před noční, a po krátkém strečinku i Mao. Na to, že byl ještě před 24 hodinami na druhé straně Zeměkoule a posledních 20 hodin proseděl v letadle nebo v autě, bylo obdivuhovné, jak do zápasu vletěl. Zlepšil se výkon celého týmu, unavení hosté se ve druhé půli prakticky neprosazovali. Hynek parádně nahrál Kuličovi, jehož střelu zastavilo břevno. Na 2:4 se nám povedlo snížit po ukázkové akci, kdy po rozehrávce přes celé hřiště unikl Jimmba po pravé straně, ideální utaženou přihrávkou našel nabíhajícího Maa a ten místo očekávaného homerunu chladnokrevně zasunul! Poté si Mao a Jimmba vyměnili role a rázem to bylo 3:4. Hosté se začali hádat a jediný, kdo za ně bránil, byl jejich pomezní, který zvedal praporek i při náhrávkách na naší vlastní polovině. Kreutz raději přehlédl jednu spornou ruku ve vápně hostí. Za zmínku stojí Řízkova slibná dorážka, při které ale netrefil zařízení. Tím zápas víceméně skončil. Bohužel jsme to nedotáhli ani na remízu, která by byla určitě vzhledem k průběhu zápasu spravedlivější.

Příští zápas hrajeme na Vršíčku ve stejném čase jako A-team v Žihli.

Branky: Vločka, Mao, Jimmba
Žlutky: Johan, Řízek
Sestava: Vojta – Johan, Misha (C), Ťafík, Řízek – Rubi, Aleš, Kulič, Keňa – Myšiloff (55’ Mao), Vločka (46’ Jimmy)

Sokol Přehýšov - Slovan Blatnice (B) 3:1 (1:0)

V neděli 13. 5. 2018 nás čekala horká a hlavně megatvrdá půda na Vršíčku. Bohužel hrály paralelně obě dospělá mužstva Slovanu, takže byly aktivovány všechny možné i nemožné zálohy. S áčkem odjel Mao a Rubi, do béčka se naštěstí vrátil Kobreti, dorazil Šindy a po delší době také Patrik Schick (Papén). Ve štychu nás nenechal ani Gatuzo a comeback nahlásil Krtek. Za domácí měl po dlouhé době nastoupit Sýkorka, ale jeho registraci na FAČR bohužel domácí bafuňáři nezvládli dotáhnout.

Přehýšov na 3. příčce evidentně sní o postupu. Při příjezdu jsme mohli shlédnout ligovou rozcvičku vedenou hrajícím trenérem a kapitánem v jedné osobě - Hacklosem. Jestliže si občas myslíme, že v našem béčku vládne Kobreti tvrdou rukou, na přehýšovského kapitána zatím nemá. Rozcvičení domácí na nás hned v první půli vlítli a my jsme prakticky nevystřelili. Občas jsme se snažili základat akce odzadu, ale většina akcí končila na klasickém přehýšovském presinku. Na hře se podepisoval luční terén, který spíše připomínal beton. Jediný, komu míč neskákal a drny mu pomáhaly, byl Kobreti, jemuž statistka přisoudila za první poločas rekordních 524 doteků s míčem. Za domácí byl nejaktivnější hráč s číslem 8, který byl v zimě ve Slovanu na testech, ale vše se zaseklo na nekompromisní přestupové politice přehýšovského realizačního týmu. Těsně před půlkou po mnoha pokusech osmička trefila přesně bombu k tyči a Vojta neměl nárok - 1:0 pro Přehýšov.

O poločasu naskočil do hry Johan, který dorazil v průběhu první půle. Schick se místo Vločky přesunul na hrot a my jsme se pomalu začali přibližovat k soupeřově brance. Bohužel přišla v 55. minutě zbytečná ztráta na hranici vápna po netrefeném odkopu a osmička zvýšila pohodlně na 2:0. Od druhé branky jsme hru vyrovnali a domácí se museli více soustředit na defenzivu. Vyrojilo se pár ostřejších zákroků, přičemž za zmínku stojí zejména jedna Hacklosova kosa. Gatuzo jakoby nezapomněl nic ze svého nejlepšího období. Byl stoprocentní dozadu a postupně se vysouval do zálohy. Jednou předvedl dokonce třikrát pojď-sem-kam-jdeš a zakončil to jeslemi. Díky zlepšení se nám podařilo snížit na 2:1 výstavním trestňákem Pibary, kdy šel míč od vinglu na brankovou čáru a pak do sítě. Další uvolnění Leoše skončilou bombou do břevna. Šindus měl několik brejků, ale přes pět obránců neměl šanci. Začínali jsme tahat nohy a nejbližší spoluhráče měli 50 metrů daleko. Naše snažení o vyrovnání bohužel ukončila střela z dálky pod víko, při které Vojta lehce zaspal - 3:1.

Z pohárových příček Pralesa bohužel padáme stále níž. Příští zápas hrajeme doma se Zbůchem B.

Branky: Pibaro
Žlutky:
Sestava: Vojta – Krtek (55’ Gatuzo), Kobreti (C), Ťafík, Leoš – Pibaro, Aleš, Misha, Patrik Schick – Šindus, Vločka (46’ Johan)

Slovan Blatnice (B) - Baník Zbůch (B) 1:5 (1:1)

Neděle 20. 5. 2018 - Po delší době neměl generální manager Tomek svůj poznámkový blok plný omluvenek a naše sestava byla téměř kompletní. Zbůch přijel s omlazeným kádrem plným dorostenců, kdy v základu nastupovali čtyři borci netušící, že někdy vůbec existoval Year 2K Problem ohrožující všechny počítače na Zemi. Za nás zase byla naopak základní jedenáctka složena z hráčů narozených ještě za Československa.

Mladá a neklidná sestava hostí způsobila, že se začalo ve velkém tempu a naše obrana (i záloha) byla rázem zavzdušněná. O výbušnosti jsme si mohli nechat jen zdát. Při jednom závarů v našem vápně Vojta zázračně vyrazil a následně jsme dvakrát vykopávali z brankové čáry. Potvrdilo se ovšem zlaté pravidla nedáš-dostaneš. Z protiútoku, který vedl Šindus po pravé straně a zakončil ho centrem před bránu, uklidil dobíhající Mao balón krásně pod víko a vedli jsme 1:0. Ihned po rozehrávce ale následovala přímočará akce hostů, po které to bylo rázem 1:1. Na Prales se hrál dost běhavý fotbal - minimálně ze strany hostů. Pár tutovek chytil Vojta, který měl v prvním poločase svůj den, a většině střel naštěstí chyběla přesnost. Hosté nám v první půli míč moc nepůjčili, jeho držení vyznělo 80:20 pro Zbůch. My jsme se pouze parkrát prosadili přes obranu, když šel Řízek sám v brejku na bránu, obešel gólmana, jenže v poslední vteřině mu míč ukopl vracející se bek. Slibnou akci založil Mao, utekl po pravé straně, ale ve vápně míč ke třem spoluhráčům nepropasíroval. Poločas tedy skončil i přes převahu hostů smírně.

Do druhého poločasu jsme lehce okysličili sestavu, hosté už buď nemohli nebo je to přestalo bavit a my jsme začali získávat převahu. Jak už to tak bývá, tak náš tlak skončil brankou soupeře do naší sítě - 1:2. Dále hosté zvýšili z penalty, které předcházelo Vojtovo vyboxování míče na kraj vápna a následná kosa na dotírajícího útočníka. Znovu jsme ale zapnuli a měli jsme více ze hry. Mladíci v záloze a v útoku se k míči moc nedostávali a veteránská obrana hostů hořela. Statistika ukázala: Hynek 3 tutovky, Řízek 2 tutovky, Hauí dvakrát nepřesně pálil, Tchermak jednou nepísknutá penalta za podražení na Hynka. Sice jsme měli hru pod kontrolou, jenže jsme také začali otvírat obranu, čehož hosté maximálně využili a dali nám nakonec potupného bůra - 1:5. První půle mohla skončit 0:5, druhá 5:0, ale my jsme toho bohužel zazdili moc.

Plácáme se na dně pralesní tabulky, přičemž ve 14 zápasech jsme vstřelili pouze 24 branek. Příště hrajeme ve Všerubech o předposlední body.

Sudí: Tchermak

Branky: Mao
Žlutky:
Sestava: Vojta – Krtek (34’ Keňa), Kobreti (C), Ťafík, Leoš (46’ Vločka) – Pibaro, Aleš, Misha (46’ Hauí), Řízek – Šindus (57’ Myšiloff), Mao

SK Všeruby (B) - Slovan Blatnice (B) 2:2 (2:2, PK 3:4)

Neděle 27. 5. 2018 - Poslední zápas venku jsme hráli v časově neatraktivní nedělní podvečer a tato kombinace způsobila, že se hlavnímu B manažerovi nakupila halda omluvenek (Mao, Pibaro, všichni Keňové). Naštěstí jako Slovan držíme pohromadě a vypomohli Bony s Danem i Kemo. Všeruby nastoupily se čtyřmi dorostenci a my měli od začátku pocit, že hrajeme proti áčku, jak se na nás valil jeden útok za druhým. Náhledem do IS FČAR jsme zjistili, že hrál pouze jeden kus - navíc brankář, který se chodí za B vyprdět.

Domácí měli od začátku perfektní pohyb. Několikanásobný veterán Ruda dirigoval mladíky, kteří kroužili kolem něho a nabízeli se. My jsme nestíhali a z toho plynuly časté ztráty. Za pár minut jsme díky tomu už byli totálně utavení. Záloha nebyla po zisku míče schopna pomáhat útočníkům, kteří chodili proti několikanásobné přesile. V 11. minutě jsme po rychlé akci domácích dostali první gól a vypadalo to na pořádný klepec. Šance domácích střídala šanci, ale Vojta měl dnes fazónu a dobře vyrážel. Na druhé straně poslal Řízek centr do malého vápna přesně Vločkovi na hlavu - třem hráčům se nepodařilo s Vločkou pohnout a ten hlavou nekompromisně vsítil - 1:1! Následovala obrovská šance domácích, zakončení k tyči, ale Vojta vytáhl ligový zákrok a Lapkovým skokem vyškrábl od tyče, na dorážku už byl bohužel bezmocný - 2:1 pro domácí. Jako zázrakem jsme tři minuty po této brance vyrovnali. Rubiho centr zprava si na zadní tyči zpracoval Jimmba a z úhlu prostřelil domácího čapáka. V tu chvíli se začaly objevovat v psychice domácích mikrotrhlinky. Šanci z toho vytěžil Řízek, Rubi zakončit nezvládl a Mishovu střelu gólman kryl. Na naší straně si Kobreti vybral jednu slabší chvilku, nezvládl stahovačku a následně sledoval jak jdou 2 všerubští na Vojtu, ten včas vyběhl a střela minula zařízení.

V poločase vystřídal mozek a srdce Ruda a po něm v průběh hry další dva, rovněž šikovní, hráči. Dle kuloárů netrénují, jinak by hráli za A. Střídání domácí notně oslabilo, začali jsme přebírat otěže zápasu, navíc jsme oživili hru Hauím a Bonym. Hra, zejména domácí obrany, začala být hodně otevřená. Bony a Řízek měli několik šancí, které párkrát ztroskotaly na posledním hráči a párkrát na těsném ofsajdu. Právě díky ofsajdu a hyperaktivnímu domácímu pomezákovi sudí neuznal Jimmbovu bombu pod víko po Rubiho výstavní zpětné přihrávce. Tím zápas v podstatě skončil a šlo se na penalty.

Kobreti dal, Ťafík dal, Hauí dal a domácí Vojta dvakrát vychytal. Vypadalo to na snadný průběh, ale Bony trefil ve 4. sérii tyč a Jimmbovu pentli brankář kryl. V šesté sérii proměnil Aleš a v sedmé rozhodující Kemo dal (střela skoro nedošla do brány, ale brankář padnul na druhou stranu)!. Stejně jako v září 2016 jsme zvítězili na penalty, Všeruby z nás musí mít komplex. Fyzicky měli výrazně navrch, rozhodlo pravděpodobně jejich střídání. Férově nechali zahrát kluky, co trénujou, a stáhli ty, co na to kašlou, což už se moc nevidí (palec nahoru).

Sudí: Karda

Branky: Vločka, Jimmy
Žlutky: Řízek
Sestava: Vojta – Káva, Kobreti (C), Ťafík, Řízek – Rubi, Aleš, Misha (49’ Bony), Kemo – Vločka (45’ Hauí), Jimmy

Slovan Blatnice (B) - Sokol Pernarec 5:2 (3:2)

V neděli 3. 6. 2018 nás čekal zápas s Pernarcem, který atakoval zatím druhou příčku zaručující postup do třetího předkola poháru, a my jsme se připravovali na tvrdý boj plný emocí. Dle umístění v tabulce jsme čekali úplně jiný Pernarec než ten, na který jsme zvyklí. Přijela ovšem klasická sestava urputných kopáčů a běžců, kde vyčníval jeden z okresních superveteránů Vlasta (pouze o rok mladší než srdcař Ruda). My jsme tentokrát postrádali pouze headmanažera Tomka a tak si svoji premiéru na horké béčkařské lavici odbyl Káva.

Od začátku jsme měli trochu více ze hry a potrvrdili jsme to hned v páté minutě, kdy svým flegmatickýcm způsobem vsítil Kemo. Ve dvanácté minutě se na půlce nadechl k sólu Rubi, prošel šest hráčů a střelou z vápna potom nedal nedal brankáři šanci - 2:0. Hostům se pár akcí také povedlo. Vlastovi pomáhali zejména houževnatý středopolař a bek s tvrdou ranou ze střední a větší vzdálenosti. To si bohužel nestihl uvědomit Vojta a než změnil svůj zažitý vyrážecí styl, jedna bomba se mu dostala za záda - 2:1. Uklidnění se pokusil přinést těsně před koncem prvního poločasu Mao, když se trefil na 3:1. Vojta byl ovšem opět proti - 3:2.

Díky průběhu hry jsme si ale věřili. V pohodové atmosféře pustil Misha o půlce do hry Leoše a následně se v rychlém sledu zapojili čerství Vločka, Káva II a Hauí. Hrálo se víceméně pouze na polovině hostí, kterým došly síly. Některé chytaly křeče a jiní se spíše hádali. Zvýšení našeho skóre muselo zákonitě přijít a zasloužili se o něj Vločka a Pibaro. Nebyl by to ale náš drsný kapitán, kdyby se nepokusil celkem poklidný konec zápasu lehce ozvláštnit. Po jednom velmi zbytečném a hnusném faulu hostů na agilního Pibaru se Kobreti vydal na půlku na trestnou výpravu, která skončila kombinací aktuálně populárního MMA zápasu a násilného hokejového strhávání dresu. Později se ukázalo, že si doma nechal prášky na nervy a vzal si omylem prášky na nízký tlak. Hromadná bitka se naštěstí nekonala a my jsme mohli zakončit ne úplně povedenou sezónu příjemně znějícími Husquarnami.

Sudí: Lapka

Branky: Kemo, Rubi, Mao, Vločka, Pibaro
Rote: Kobreti
Sestava: Vojta – Pibaro, Kobreti (C), Ťafík, Keňa (70’ Vločka) – Rubi, Aleš, Misha (45’ Leoš), Mao – Jimmy (60’ Káva II), Kemo (55’ Vločka)

Author: Misha