Béčko: Sezóna 2013/2014 (jaro)

Blatnice Hunčice 4:6 Reportage Ne 30.3. 15:00
Blatnice H. Huť B 6:2 Reportage Ne 6.4. 15:00
Pňovany Blatnice 1:0 Reportage Ne 13.4. 15:00
Blatnice Kunějovice 3:0 Reportage Ne 20.4. 15:00
VOLNO
Blatnice Sulkov B 6:1 Reportage Ne 4.5. 15:00
Přehýšov Blatnice 1:1 (PK 3:2) Reportage So 10.5. 17:00
Blatnice Pernarec 2:2 (PK 2:3) Reportage Ne 18.5. 15:00
Všeruby B Blatnice 5:1 Reportage Ne 25.5. 17:00
Blatnice Zbůch B 6:3 Reportage Ne 1.6. 15:00
Kozolupy B Blatnice 4:6 Reportage Ne 8.6. 16:00 ZMĚNA!

Konečné tabulky (xls) sezóny 2013/2014.
Slovan Blatnice (B) - Sokol Hunčice 4:6 (1:4)

V deseti proti dvanácti

Neděle 30.3.2014 Letošní zima byla sice mírná, ale většina hráčů WunderTeamu dodržovala zimní spánek s maximální zodpovědností. Kapitán Kobreti marně lákal spoluhráče k sobotním výběhům ... Pracně domluvené přáteláky byly některým hráčům vyloženě na obtíž. Na sraz prvního přípravného mače s Líšinou dorazilo 8 hráčů ... při odvetě na domácí půdě nám Líšiná musela půjčit dva hráče(!), do branky nastoupil Kokoska ... na lajně jsme neměli nikoho a pískal jejich trenér!?!?. Tohle už nejde popsat s humorem, to je prostě ostuda ...

Na první mistrák proti Hunčicích se většina kmenových hráčů WunderTeamu laskavě dostavila a většinu nabídek na pomoc od kluků z Áčka a dorostu jsme odmítli, i když si zasloužili hrát víc než ti, co se na nás minulý týden vybodli.

Utkání začalo svižně ... Přítomní ultras ještě nezaujali místo u klandru a hosté šli do vedení po Tomkovo namazání, které hunčický shooter z úhlu s přehledem proměnil. Že to nebyla náhoda se ukázalo po pěti minutách, kdy se tentýž hráč prosadil i bez namazání ... Míč se vepředu moc neohřál, v naší obraně permanentně hořelo. Pravé brko chvíli gumoval Čenda, ale 100% eliminace docílil až Šindus! Po několika tvrdých soubojích ale nevydrželo koleno a Šindus musel střídat :-( Hunčice zvýšily na 0:3 a aby toho nebylo málo, pan Walterbaum nám ukázal své umění a vyloučil Ťafíka za komentář k neodpískanému faulu "vždyť to byl faul jako kráva" ... na žlutou kartu Ťafík reagoval mávnutím rukou a Walterbaum s velkým potěšením vyndal z kapsičky rote! Když neodpískal likvidační šlapák na Peníze, po kterém Penízovi zůstaly na holeni tři krvavé rýhy, vypadalo to, že je dohráno ... Walterbaum se dušoval, že nic neviděl ?!?!? No bodejť! On by to ze středového kruhu neviděl ani Bystrozraký!!!

Naši hru oživil George, který střídal Drogbu s nataženým svalem. A právě George vymyslel naší první branku, když ve vápně skvěle narazil Maovi, který orazítkoval břevno a Mildánek z voleje nekompromisně rozvlnil síť - 1:3! Neuplynulo ani pět minut a Mildánek šel z půlky sám ... jenže domácí gólman se položil na hranici vápna a Mildánka odzbrojil. Neproměněnou tutovkou jsme vyhecovali hunčického shootera, který uzavřel poločas gólem na 1:4.

Do druhé půle nastoupil Káva a po dlouhém váhání a doporučení coache Georginha jsme nasadili i Stehna! A začaly se dít věci ... Na 2:5 snižoval Mildánek po Georgeho vysunutí. Třetí branka padla po ťukesu Stehna s Georgem na jehož konci si George povodil hunčické zadáky a chladnokrevně prostřelil hunčické šraňky v bráně! Hunčice se začaly strachovat o vedení, protože rychlé akce našich mladíků příkladně spolupracujících s Maem a Mildánkem jednoduše nestíhaly. Čtvrtou branku si připsal Káva, který zařadil dvojku v hloubi pole, hunčickému záložníkovi ukázal číslo na zádech a záludnou centro-střelu si hosté nafackovali do branky! Pokud by se hrálo ještě deset minut, bylo minimálně vyrovnáno! Sudí Walterbaum to však nepřipustil a v čase 90:00 utkání ukončil. Satelitní krokoměr IPC Klima naměřil rozhodčímu za celý zápas 450 metrů! A do středového kruhu bude potřeba navést tatru materiálu :-( Sice jsme prohráli, ale za výkon předvedený ve druhé půli se nemusíme stydět.

Příští zápas: neděle 6.4.2014 od 15h doma s Heřmankou, sraz ve 14:15. Případné omluvenky zasílejte Kobretimu do sobotního poledne, díky.

Sudí: Walterbaum

Branky: 25' Mildánek, 60' Mildánek, 70' George, 87' Káva
Žlutky: Kobreti
Rote: Ťafík
Sestava: Dan – Čenda, Misha, Ťafík, Tomek (46' Káva) – Mao, Peníz (46' Stehno), Kobreti (C), Šindus (35' Černoch (75' Francesco)) – Drogba (25' George), Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - SkloUnion Heřmanova Huť 6:2 (0:0)

Torres smetl Heřmanku hattrickem

Neděle 6.4.2014 Atraktivní derby s Heřmankou přilákalo do ochozů spousty fanoušků a stejně to vypadalo i v kabině. V souladu s klubovou strategií jsme draftovali kluky z Áčka, kteří se potřebovali rozbouchat na mače v okresním přeboru i dorostence, kteří jdou od podzimu do mužů. A to jsme ještě několik velmi zajímavých nabídek s poděkováním odmítli. Volno na regeneraci využil Šindus, Naná, Tomek i Kobreti.

Od začátku jsme byli aktivnější a hostům půjčovali míč jen výjimečně. Snaha vstřelit branku byla enormní. Peníz se snažil zklidňovat hru a rozdělovat míče, ale hráči na lajnách útočili jako pominutí ... Komín, ale hlavně Krtek byli v podstatě trvale v útoku a "výlety" na své hlavní posty byly ojedinělé :-) Počet střel na branku a hlavně mimo branku překonal všechny rekordy. Už v 15. minutě se heřmanský gólman dožadoval sběračů míčů, protože desátá návštěva houštiny ho velmi vysilovala ... Karby 2x vraždil z malého vápna, Mao to zkoušel ze střední vzdálenosti, Mildánek se soustředil na zásobování střelců kvalitními přihrávkami. Ligové parametry měl projektil Torrese, který na hranici šestnáctky zkrotil odražený míč ze vzduchu a tvrdě vypálil pod víko ... Jenže Kozina v brance hostů už byl rozchytaný a s každým zákrokem se překonával.

Hosté těžili z nebezpečných brejků ... zdánlivě pomalý Kalimero se zdánlivě nemotorným Greyhoundem nám několikrát pěkně zatopili. Sudí Lorenc pískal s přehledem a nenechal se zmást hereckými výkony ve vápně ani vyprovokovat slovními komentáři výřečnějších hráčů.

Kanonáda pokračovala, ale vstřelit branku bylo postupem času míň a míň představitelné. Kozinu jsme dostali do neskutečného laufu a střely na branku zpoza vápna ani centry do vápna neměly vůbec význam ... všechno pochytal. Přitom má Heřmanka skóre 19:49!!! Nic na tom nezměnila ani Torresova tyč po narážečce Karbyho ani Karbyho hlava na zadní tyči z 1 metru. To už nebyl Kozina z Heřmanky, to už byl Neo z Matrixu.

Hráčů na střídání bylo jako psů, ve stylu Arsena Wengera jsme proto do druhého dějství poslali tři čerstvé koně. Jenže festival promarněných šancí pokračoval a k vyvrcholení došlo po brejku Kalimera, po kterém jsme prohrávali 0:1! To byl šok ... Pět minut to vypadalo, že nás inkasovaná branka zlomila, ale brzy se ukázalo, že nás naopak nakopla. Vyrovnávací branku připravil Karby, který vybojoval ve vápně zdánlivě ztracený míč a přesně přihrál Georgeovi, který se nenechala rozhodit uhrančivým pohledem Koziny v brance hostů a střelou na zadní tyč ve stylu Thierry Henryho rozvlnil síť - 1:1!!! Uff ... V krátkém rozmezí jsme šli do vedení 2:1, když Ťafík vysunul Torrese na pravé straně, Torres krátce zatáhl po lajně a přihrál (po zemi!) na malé vápno číhajícímu Karbymu a ten z blízkosti překonal Kozinu. Druhá branka nám ukázala kudy vede cesta ... Třetí gól byl jako přes kopírák - po bleskovém úniku a přesné přihrávce Bonyho do malého vápna (po zemi!), chladnokrevně zasunul Torres! V tu dobu jsme měli zápas pod kontrolou a hrálo se pro radost ... Po kose ve vápně na Mildánka nařídil pan Lorenc penaltu a sobotní exekutor Torres se opět nemýlil ... Kozinu poslal k opačné tyči a do Tomkova místa (metr od prostředka!) profesorsky zvýšil na 4:1! A došlo i na bůra ... Vločka ve vápně přihrál Georgeovi, který periferně viděl Mildánka, naznačil střelu a zařval Mildóóó ... a vrátil míč rozběhnutému Vločkovi, který střelou k bližší tyči vyčoudil Kozinu! Šestou branku připravil opět Bony, když se individuálně prosadil na pravém křídle a přesně našel Torrese, který v dvojbloku s Černochem završil čistý hattrick! Radost nám malinko pokazili hosté, když se na naší polovině zčistajasna objevil stoper Kamesch, jednoduše si narazil s Kalimerem a ten korigoval na závěrečných 6:2.

Příští zápas: neděle 13. 4. 2014 od 15h v Pňovanech, sraz ve 13:45. Píská nás Péťa Křížů, tak se vypovídejte doma, v práci nebo v hospodě :-)

Sudí: pan Lorenc (nehoupat!)

Branky: 55' George, 62' Karby, 65' Torres, 70' Torres (PK), 75' Vločka, 82' Torres (hattrick!)
Žlutky: bez karet
Sestava: Dan – Pibaro (46' Vločka), Misha (C), Mao, Ťafík – Komín (70' Káva), Peníz (46' George), Torres, Krtek (46' Bony) – Ivana Chýlková (65' Černoch), Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehled
JZD Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (B) 1:0 (1:0)

V hlavní roli Kreutz

Neděle 13.4.2014 Po vítězném zápase s Heřmankou se zájem hráčů nezměnil a znovu jsme odmítli řadu lukrativních nabídek. Navíc jsme si mohli dovolit šetřit několik stabilních opor jako je Misha, Naná a Šindus, kteří se koncentrují na šlágr příštího kola – Kuntějovice!

V Pňovanech nás čekal známý „stadion“, jehož sklon se po zimě znovu zvětšil a pouze na vyrovnání vápna by bylo potřeba 100 tater mteriálu! Domácích bylo jako do mariáše, ještě čtvrt hodiny před výkopem jich bylo pět a sudí Kreutz nikde ... Domácí to nakonec postavili, ale znalci místních podmínek odhadovali kolem pěti hráčů načerno.

Začali jsme z kopce a získali trvalou územní převahu. Domácí ale bránili v devíti a naše kombinační hra často troskotala na skákavém terénu ... jetel měl slušně nasazeno, místy pampelišky. Připsali jsme si dvě solidní šance a vypadalo to, že je pouze otázkou času, kdy to tam spadne. Jenže domácím stačil jeden brejk, v závěru dvě zblokované přihrávky, šťastný odraz a ještě šťastnější střelec – v desáté minutě jsme prohrávali 1:0. Pokračovali jsme v náporu a věřili ve vítězství ... Po stranách nám to ale často utíkalo a ve vápně měli domácí výškovou převahu. V soubojích ve vápně se dokázal prosadit pouze Mildánek (po zemi) a Drogba (ve vzduchu). Branka visela ve vzduchu při závaru ve vápně, ve kterém zakončoval hlavou Drogba, ale gólman byl na místě a v brance ho jistilo dalších šest hráčů. Při další Drogbově hlavičce jsme už zvedali ruce nad hlavu, ale Kreutz nám regulérní branku neuznal ... Pokračovali jsme v obléhání přehuštěného vápna, ze střední vzdálenosti pálil Mildánek, Mao i Krtek, slalomářsky se zkoušel prosadit Vločka, Peníz servíroval lahůdkové rohy ... domácí vše ukopali, přerušili, zazdili. Fotbalovou laskominu předvedl Peníz, když dalekonosným pasem oslovil Mildánka, ten si přehodil míč na levačku, čímž se elegantně zbavil stopera ... jenže střela levasem skončila mimo zařízení.

Do druhého poločasu jsme kompletně obměnili zálohu. Věkový průměr klesl o deset let ... na krajích operoval Bony s debutujícím Papénem, do středu naskočil Stehno! Hráli jsme do kopce a domácím jsme prakticky nepůjčili míč. Domácí se soustředili na bránění hubeného vedení a čím dál častěji se uchylovali k nesportovním zákrokům ... Pibaro dostal dvakrát na žebra, Mildánek si málem zlomil zápěstí, Peníz schytal několik nepříjemných šlapáků, Bony dohrál zápas jen díky tomu, že byl rychlejší. Kreutz nic nepískal a jakoby pouštěl tvrdší hru, ale přitom jen čekal, kdy nám ujedou nervy a někdo něco zahlásí. Bohužel to byla jen otázka času a Kreutz začal rozdávat karty a pískat každou blbost (samozřejmě jen proti nám). Domácím tak několikrát umožnil, aby se dostali na naší polovinu a dokonce se dožadovali branky po několikametrovém signalizovaném ofsajdu, který naštěstí (vlastně nepochopitelně) Kreutz odpískal. Složitou situaci řešil Drogba, který obdržel žlutou kartu na vzteklé kopnutí do míče. Zbytek zápasu pro něj byla muka, protože věděl, že nesmí říct ani „sakra“. Sběrnice jeho ATARI byla permanentně přetížená, ale ustál to!!!

Odpověděli jsme nejlepším možným způsobem: mlčeli jsme a hráli dál! Stehno působil jako z jiné fotbalové planety ... domácí si museli připadat jako slalomové tyče. Pouze jednou se domácím podařilo Stehnovi míč upíchnout, ale než se k míči dostali, byli zase druzí ... Pro Papéna se jednalo o premiérový zápas v mužích a přitom si dovolil několik individuálních akcí i narážeček a to měl oproti dorosteneckým zápasům i defenzivní úkoly ... Bony byl vyhecovaný jako obvykle, ale po obdržené žlutce byl při chuti ještě víc. Škoda, že na konci jeho třicetimetrového sóla nebyla branka nebo alespoň penalta ... Několikrát došlo na závar ve vápně a domácí nevěděli kam dřív skočit a chaoticky odkopávali do všech stran, ale branka nám nebyla souzena.

O závěr představení se postaral Kreutz, když chtěl kartovat i poklidně stojící fanoušky Slovanu a vyhrožoval, že ví, že jsou to hráči, a že to napíše do zápisu ... Po odpískání konce utkání pak jako ředitel vesmíru odcházel ze hřiště a prohlašoval, že proti nám mohl klidně uznat branku z ofsajdu: „vím, že to byl ofsajd, ale já bych si to obhájil“. No nic, hlavně že jsme odjeli všichni (relativně) zdraví ... Za odvedený výkon se nemusíme stydět, odjíždíme se vztyčenou hlavou.

Příští zápas: neděle 20. 4. 2014 od 15h doma s Kuntějovicema, sraz ve 14:15.

Sudí: Kreutz

Branky:
Žlutky: Ťafík, Bony, Drogba
Sestava: Dan – Pibaro (60' Michal Keňa), Kobreti (C), Ťafík, Komín – Krtek (46' Bony), Peníz (46' Stehno), Mao, Vločka (46' Papén) – Drogba, Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - CF Kunějovice 3:0 (2:0)

Šindus vyprovodil Kunějovice za 45 minut

Neděle 20.4.2014 Tým Kunějovic zavítal na naše hřiště pravděpodobně (?) poprvé v historii Slovanu. Sestava byla našláplá a jediným cílem bylo plně bodovat! Stejně jako na podzim byl důležitým faktorem terén a fanoušci. Podzimní taktika Kunějovic byla víceméně zákeřná (hřiště v Nekmíři, silniční uzávěrky, nerovný terén a brutální ultras), my jsme připravili ryze sportovní podmínky: dokonale připravený pažit o rozměrech 110 x 65 metrů a sestavu namíchanou z atletů, míčových ekvilibristů i neoblomných brusičů. Starosti nám udělala omluvenka gólmana Dana, ale dorazil Wany, který nám nabízel své služby od začátku jarní části.

Hosté přijeli víceméně v podobné sestavě jako na podzim. Sestava čítala několik charismatických osobností: zezadu režíroval hru ex-kameňácký Tonda, na lajně úřadoval Barbuchovo bratranec, v útoku dvoumetrový sabaťák Inčučůna a na střídačce ex-všerubský přepínací Sandokan (Tygr z Mompračemu).

Od úvodního hvizdu sudího Czermáka jsme ovládli hru. V sestavě nebylo slabého místečka! V obraně jsme nepřipouštěli žádné komplikace, Karby s Penízem na středu zálohy rozdělovali míče a zrychlovali hru ... na tykadlech Mildánek s Torresem, který chtěl prolomit střeleckou smůlu ze sobotního zápasu v Dolní Bělé. Smůla se Torrese bohužel držela a pocit zmaru byl dokonán po samostatném úniku zakončeným precisním obstřelením brankáře, které skončilo na tyči! Mildánkovi, který letos vévodí kanadskému bodování slušně sekundoval Šindus, který se jako obvykle bránil postu krajního halfa, ale řádil na něm jak utrženej z řetězu. Právě Šindus byl u zrodu první branky, když unikl na pravé lajně a přesnou přihrávkou přes celé vápno famosně nabil Vločkovi, který překvapivě nezvolil sérii zasekávaček a nekompromisně vsítil – 1:0! Šindus připravil i druhou branku, tentokrát byl zkosen ve vápně a o penaltě nebylo pochyb. Na penaltu si nejvíc věřil Karby a tak nedal ostatním žadonícím spoluhráčům žádnou naději ... došel si pro míč, postavil ho a s přehledem proměnil - 2:0!

Hosté zahrozili pouze sporadicky a těžili hlavně z výškové převahy ... Jenže my měli v brance Wanyho, který doslova kraloval vzduchu! S každým centrem a střelou se vysloveně mazlil a bylo na něm vidět, že mu chytání chybělo. Při jednom z centrů do malého čtverce podstoupil Wany souboj s kolosálním Inčučůnou, kterému vyboxoval míč z hlavy a ve snaze znemožnit následnou dorážku mu Wany šikovně nasadil kravatu a Inčučůna se poroučel k zemi ... jenže tak nešťastně, že celá masa (kolem 140 kg) dopadla Wanymu na žebra :-(

Ve druhé půli se hosté pokusili o zvrat a přitvrdili v osobních soubojích. Jako tradičně dostal nejvíc naloženo obětavý Pizarro, pro změnu opět na žebra :-( Obrana dirigovaná Mishou odolávala jak kunějovickým brejkům, tak neúprosné Mishově kritice. Ťafík byl pojistkou dozadu i spojkou dopředu, Komín na beku nevynechal jedinou příležitost k rajtoralovskému vysunutí a Čenda na druhé straně nedal protihráčům ani centimetr!

Pojistka ve formě třetí branky padla po brazilské spolupráci Pizarra, Karbyho a Mildánka. Hosté pouze zmateně běhali od hráče k hráči, čehož využil Mildánek, který periferně viděl Keňu nabíhajícího do vápna, přesně mu přihrál a Keňa vyslal krásnou polovysokou střelu k levé tyči - 3:0!

Závěr utkání jsme si už pohlídali a nepřipustili komplikace. Sudí Czermák odřídil utkání velmi profesionálně. Občas sice pouštěl tvrdší hru, ale většinu utkání jsme o něm prakticky nevěděli ... a to je možná to nejlepší hodnocení.

Oslavy bodů se aktivně zúčastnilo pouze několik jedinců ... nabádáme hráče, aby nejezdili na zápasy automobilem, protože až si příště objednáme Metr s osmi birely, tak nás Lola pošle (v lepším případě) do cukrárny.

Příští týden máme volno. V neděli 4. 5. 2014 od 15h hrajeme doma se Sulkoffem, sraz ve 14:15.

Sudí: Czermák

Branky: 20' Vločka, 35' Karby (PK), 75' Keňa
Žlutky:
Sestava: Wany – Čenda (70' Káva), Misha (C), Ťafík, Komín – Šindus (46' Pizarro), Peníz (46' Kobreti), Karby, Vločka (65' Keňa) – Torres (65' Krtek), Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Sparta Sulkoff 6:1 (3:0)

Pan Hattrick znovu na scéně

Neděle 4.5.2014 Celý týden kolovaly zvěsti, že Sulkoff na zápas nedorazí, protože jejich áčko hraje v Líních ... Půlhodiny před výkopem byl v areálu pouze 1 hráč - ještě nedávno kapitán hunčické rezervy (toho času na hostování na Sulkově) a vypadalo to, že se opravdu hrát nebude ... Na kontumaci jsme se ale rozhodně netěšili, na Základně bylo dvacet hráčů a všichni chtěli hrát. Dorostencům ještě nevychladly kopačky z dopoledního vítězného mače a už byli znovu nažhavení k dalšímu zápasu! Sulkoff to nakonec dal dohromady a tak měli trenéři těžkou hlavu pouze z výběru šestnácti hráčů ... Snad poprvé v historii béčka jsme měli k dispozici dva klasické gólmany! Do sestavy jsme zapojili hráče, kteří v sobotním klání okresního přeboru neměli dostatek prostoru i několik dorostenců. Na některé juniory se bohužel nedostalo, ale v dalších zápasech to prostřídáme.

Prvních dvacet minut jsme měli územní převahu, ale branku soupeře jsme příliš neohrozili. Sulkoff zodpovědně bránil, nám selhávala finální přihrávka a většina našich útočných akcí končila na hranici pokutového území. Otevření skóre odmítl Torres zakončující v malém vápně i George na zadní tyči. Hosté si připsali dva nebezpečné brejky a po namazání Šinduse dokonce nastřelili tyč! Po této akci ale naše obrana zvýšila obrátky na 100%. Dan skvěle četl hru, přes George už neprošla ani myš, Komín byl všude(!) první a Ťafík připomínal zeď. Samostatnou kapitolou byl Šindus, který zahájil destrukci Sulkoffa ... Při první brance se vysunul do zálohy, narazil si s Penízem a po krátkém zatažení na pravém křídle zpětně přihrál na penaltu, kde v trojbloku zakončoval Torres, Papén i Pizarro. Torresova teleskopická noha byla u míče první a šajtlí k tyči rozvlnil poprvé síť - 1:0! Druhá branka padla opět po Šindusovo centru z pravé strany ... Přízemní centr mezi penaltu a malé vápno nebyl úplně ideální, ale Torres se překrásně položil do střely a na jeho ligový volej neměl gólman šanci - 2:0! Branku měl na noze i Papén, který na hranici ofsajdu převzal Penízovu kolmici ... jeho střela těsně minula tyč! Důležitou pojišťovací branku vsítil Kobreti, který chladnokrevně zužitkoval Torresovu přihrávku a střelou ke vzdálenější tyči uzavřel poločasové skóre na 3:0.

Do druhé půle naskočil Wany, Bony a Vločka. Čtvrtá branka na sebe nenechala dlouho čekat ... Torres poslal do úniku Vločku, který si ihned připravil palebnou pozici ... všichni očekávali homerun, ale Vločka famosně klopil a jeho projektil zaplul pod padajícím brankářem do brány - 4:0! Zbytek utkání už byla exhibice. Torres nahrával i na brankové čáře, ale hattricku se stejně neubránil :-) Pomohl mu až Mao, s jehož přihrávkou před prázdnou branku už nešlo udělat nic jiného, než zavěsit - 5:0! Po páté brance se sulkoffský gólman naštval a začal předvádět neskutečné zákroky ... Dvakrát vychytal Vločku, Kávovu šumivku z 25 metrů vytáhl očima ... blízko k brance byl (skvěle hrající!) Komín! Gólmana zmátl tělem a doslova si ho položil na brankovou čáru, trefil však pouze brankářovi betony. Drogba si užival postu středního halfa a působil velmi konstruktivně! Škoda, že Torres nepochopil jeho famosní Chelsea-narážečku :-) George dvakrát hlavičkoval na zadní tyči z bezprostřední blízkosti, ale v bráně bylo asi plexisklo :-) Do střeleckých statistik se po několika homerunech zapsal i Mao, když se proháčkoval až do šestnáctky a šajtlí k tyči nekompromisně skóroval - 6:0! Wany se v brance nudil a kromě (místy riskantního) ťukesu s beky se k míči mockrát nedostal ... V závěru jsme útočili v deseti a hosté se nevzdávali možnosti vstřelit čestnou branku ... při jednom z brejků hosté nakonec branku vstřelili, ale radost z výhry nám tím rozhodně nepokazili.

V sobotu 10. 5. 2014 od 17h hrajeme v Přehýšově, sraz v 16:00.

Sudí: Kempes

Branky: 25', 32', 71' Torres, 38' Kobreti, 52' Vločka, 80' Mao
Žlutky:Komín
Sestava: Dan (46' Wany) - Ťafík (65' Káva), George, Šindus, Komín - Pizarro, Peníz (46' Bony), Kobreti (C) (55' Drogba), Mao – Torres, Papén (46' Vločka)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Přehýšov - Slovan Blatnice (B) 1:1 (1:0) PK 3:2

Tradiční infarktové derby

Sobota 10. 5. 2014 Navzdory paralelnímu zápasu Áčka v Plasích i dorostu na Spojích jsme postavili solidní sestavu. Mildánka, Maa, Pizarra a Komína si head-coach Georginhu vzal do Plas, proto jsme povolali rezervy ze zlatého fondu Slovanu: Slampárda a Alessandra Del Piera alias Myšilova! Pomohli nám i Bony s Papénem, kteří se bleskově přesunuli ze Spojů a byli připraveni už před začátkem zápasu. Díky hoši!

Sokolové se stále zmítají v aféře Majer-gate a tvrdé sankce, které na ně uvalil OFS Plzeň-sever berou jako velkou křivdu. Mediální štvanice ale tým semkla a v minulém kole senzačně smetli venku Pňovany 1:4! Velkou měrou přispěl k výsledku Gerd Trunčka na postu útočníka, kterého coach Brabčák tentokráte nominoval do brány ...

Od úvodního hvizdu sudího Walterbauma na nás Přehýšov vyrukoval s agresivním pressingem po celé hrací ploše doprovázeným ohlušujícím bubnováním místních ultras vedených Drakem. Domácí přerušovali naše kombinační akce obětavými zákroky, útočili v šesti lidech a o výškové převaze je už zbytečné psát ... Podle očekávání se nejvíc jiskřilo na pravé straně, kde sváděl tuhé boje agilní Ťafík proti nerozbitnému Rackovi. Dvě šance domácích jsme zažehnali, ale při té třetí jsme po nešťastném odrazu již branku odvrátit nedokázali. Pak jsme domácí zatlačili na jejich polovinu, několikrát jsme se prosadili k hranici pokutového území, ale velezkušený Sýkorka na stoperu nás k ohrožení Trunčky nepustil ... Sílící tlak domácí těžko nesli a tvrdost soubojů se stupňovala. Slampárd litoval, že neobul své speciály Kaiser 6 Killing edition, speciálně vyvinuté pro utkání s Přehýšovem a Hunčicemi :-( V rozmezí několika minut jsme přišli o Kávu, který inkasoval brutální hrabanec na holeň. Pan Walterbaum samozřejmě nic nepískal a ještě měl kecy o nekvalitních chráničích!?!? Radši si nebudeme představovat, kdyby to nebyla Kávovo gapa-holeň, ale něco slabšího ... Další se ze hřiště poroučel Naná, který byl sestřelen ve vápně - píšťalka opět v klidu, za to koleno v hajzlu :-( Vločka inkasoval loktem nad ucho a nebyl zrovna v pohodě ...

Těžké chvíle prožíval v roli pomezního Tomek, který se tak soustředil na posuzování ofsajdových postavení, že pro jistotu praporek vůbec nezvedal. Navíc schytal od Walterbauma kritiku za chození pro balóny v zámezí ...

O kuriosní začátek druhé půle se postarali domácí, když rozehrávající hráč dvakrát zahájil směrem na vlastní polovinu ... Estrádu dokonal Walterbaum, který to pochopil jako maření výkonu rozhodčího a napomenul rozehrávajícího hráče žlutou kartou!?!? K dokonalosti chybělo snad už jen poslání trestnou lavici ...

Pokračovali jsme v dobývání přehýšovské pevnosti, ale Gerda v brance jsme ohrozit nedokázali. Bony s Papénem oživili naši hru, ale končili jsme na hranici šestnáctky ... Penízovo lahůdkové centry končily na hlavách domácích čahounů. K první střele na branku jsme se odhodlali v 70. minutě, kdy došla trpělivost Slampárdovi a dalekonosným projektilem vyzkoušel Gerdovu pozornost. Domácí všemožně bránili hubený náskok a ještě více přitvrdili v osobních soubojích. Tlak v papiňáku stoupal nejvíce u Slampárda, Peníze, Ťafíka a hlavně Mishy! Po sérii šlapáků od Racka se Misha neudržel a ve zhruba minutovém monologu shrnul fotbalovou historii klubu Sokol Přehýšov, kterou zakončil stručnou anamnézou rodiny Ráczů. Rozhodčí Walterbaum ho s velkou dávkou empatie vyslechl a ztrestal ho žlutou kartou.

Hráli jsme vabank a domácí se dostali do několika brejků, z nichž polovina zaváněla ofsajdem ... Jenže ač se náš pomezní marně snažil pochytit know-how od domácího pomezního (vzor pomezáka pro pralesní ligu), ke zdvižení praporku došlo jen ojediněle. Jedna z takovýchto sporných situací skončila závarem v našem malém vápně, kde Dan třikrát vyrážel do hradby hlavičkujících hráčů, až ho jeden z místních dementů dojel na zemi ... v následujících vteřinách byl krůček k hromadné bitce a ukončení zápasu. K definitivní vyřešení problému jménem Racek měl blízko jeden z našich beků ... sice by v base dostával děkovné dopisy i z ostatních klubů pralesní ligy, ale nakonec se ovládl.

V infarktovém závěru jsme domácí zamkli v jejich vápně ... Slampárd musel kvůli křečím střídat a do hry zasáhl Hans Knedlíček a neuběhla ani minuta a v pololeže vypálil jedovatou střelu! Klíčovým momentem byl souboj Del Piera s Gerdem, který brankou neskončil, ale došlo k nepatrnému rozhození Gerdovy psychiky. Při následném rohu si Del Piero naskočil na bližší tyči, prodloužil na Šindyho a ten hlavou rozvlnil síť - 1:1!!! Do konce utkání zbývalo 7 minut, ale Walterbaum pro jistotu utkání záhy ukončil. Došlo tak na nepopulární Berberovu penaltovou loterii ... Vystrašil nás Dan, který se k penaltovému rozstřelu dostavil s krvavým obličejem!?!? Z wrestlingové vložky si totiž odnesl rozseknuté obočí, ale do závěrečného hvizdu to vůbec nevnímal! Návrhy na odvoz na šití s úsměvem odmítl, zamířil do branky a chytil dvě penalty! Jenže za nás se trefil pouze Krtek a Del Piero. Šinduse, Kobretiho i Ťafíka měl Gerd nastudované a kouzelnicky je vychytal. Z Vršíčku jsme si odvezli pouze bodík ... pro barvy Slovanu tento víkend jediný.

V neděli 18. 5. 2014 od 15 hodin hrajeme doma s Prdelcem, sraz ve 14:15.

Sudí: Walterbaum

Branky: 86' Šindus
Žlutky: Ťafík
Sestava: Dan - Ťafík, Misha, Slampárd (76' Knedlíček), Káva (30' Krtek) - Šindus, Peníz, Kobreti (C), Vločka (60' Papén) - Naná (35' Bony), Del Piero

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Pernarec - Slovan Blatnice (B) 2:2 (0:2) PK 2:3

Na Pernarec umíme

Neděle 18. 5. 2014 Na podzim nám dal Pernarec čtyřku, ale v dlouhodobém horizontu s ním máme pozitivní bilanci a jsme jeden z mančaftů, který Pernarci pravidelně bere body a možná i díky tomu se už 2 roky nemůžou vyhrabat z Pralesní ligy - to mají za to, že na jaře 2011 poslali naše Áčko do Pralesa :-)

Oproti minulému týdnu, kdy se hrálo všechno v sobotu, mělo být hráčů dostatek, ale opak byl pravdou. Omluvenku zaslal Kobreti, Torres, Mildánek, Ťafík a Krtek. Navíc George byl po sobotní Ebenově rote tak říkajíc ve vazbě. Zázračně se ale objevil Černoch, který dokončil stěhovací manévry a dostal chuť si kopnout ... Z dorostu jsme draftovali Stehna, Čendu a Polyho, ale bylo nás jen dvanáct. Manažer Naná ale situaci předvídal a již od pátku systematicky monitoroval pohyb hráčů v terénu (Savoy -> Stánek -> Zlatý Orel -> Savoy) a jen díky této mravenčí práci se podařilo do základní sestavy dostat Šinduse a Rolňase! Naná sice pod tíhou povinností na Základnu nedorazil ... Z dobře informovaných zdrojů navíc prosákly informace o údajné love-story (K.H. Mácha: "večerní máj byl lásky čas ..."), kterou Naná aktuálně prožívá :-)

Hosté na nás vlítli od první minuty, ale nedali jsme jim ani metr zadarmo. Klasicky jsme měli „nížkovou převahu“ a zvláště Komín na levém beku sváděl nepříjemné souboje s nejlepším hráčem hostů ... Dokud jsme to zkoušeli vzduchem, branku jsme neohrozili. Peníz ale nabádal spoluhráče ke hře po zemi a tudy vedla cesta ... Trvale jsme se usídlili na polovině hostů a gól visel ve vzduchu. Běžela patnáctá minuta a jeden z našich útočníků šel do zdánlivě zbytečného hlavičkového souboje na hranici pokutového území, míč se odrazil do vápna a všudybyl Rolňas nekompromisně otevřel skóre - 1:0! Soupeře jsme tím notně rozdráždili a z prakticky první vážné šance bylo vyrovnáno.

Kvůli svalového zranění musel ze hry Misha, na stopera se stáhnul Mao a na střed zálohy nastoupil Stehno! Stále jsme byli aktivnější, ale branku jsme neohrozili. V závěru poločasu jsme přestali hrát po zemi, hosté nás znovu zmáčkli a šli do vedení - 1:2.

Do druhé půle naskočil Čenda a naše převaha byla ještě výraznější. Pernarec nás ohrožoval pouze sporadicky z brejků, ale Káva byl v mimořádným laufu, Komín prokoukl pernarecký styl, začal se nudit a zapojil se do útoku a Šindus byl prostě nepřekonatelnej. Po nasazení Polyho se věkový průměr naší zálohy snížil na 17 let (!) a Pernarec nestíhal. Zasloužené vyrovnání zařídil Stehno, který se uvolnil za půlící čárou, přímočaře zamířil do vápna a překrásně vsítil - 2:2!

Hosté byli pod tlakem povinné výhry a začali zmatkovat. Několikrát se dokonce uchýlili k verbálnímu napadání našeho (výjimečně) přesného pomezního, ale krajský sudí Kozina měl utkání pevně v rukou. V posledních deseti minutách jsme se přece jen zaměřili na bránění bodíku, jenže Pernarec toho moc nevymyslel. Profesor Mao si na stoperu zkušeně „dával fóra“ a Dan skvěle četl hru a všechny pasy a kolmice včas sbíral. Klinickou smrt jsme přežili v samotném závěru, kdy hosté v závaru třikrát doráželi ... již překonaného Dana ale zastoupil dnes famosní Káva a po 90ti minutách byl stav 2:2. Penaltový rozstřel zahájil skvostně Dan, když vychytal hned prvního exekutora. Stehno a Rolňas se nemýlili, jenže Vločka, který si nejvíce věřil netrefil zařízení a Poly orazítkoval tyč. Na penalty jsme prohráli 2:3, ale radost z bodu nám to rozhodně nevzalo!

V neděli 25. 5. 2014 od 17 hodin hrajeme ve Všerubech, sraz ve 15:45.

Sudí: Kozina

Branky: 15' Rolňas, 65' Stehno
Žlutky:
Sestava: Dan - Komín, Misha (C) (22' Stehno), Šindus, Káva - Pizzaro (62' Poly), Peníz (46' Čenda), Mao, Rolňas - Vločka, Černoch

Author: Tomek


Zpět na přehled
CHDP Všeruby - Slovan Blatnice (B) 5:1 (3:0)

Probuzení přišlo pozdě

Neděle 25. 5. 2014 Kobreti s Ťafíkem setrvávají na marodce a bohužel se k nim přidal i Pizzaro. Pomohli nám ale Stehno s Čendou z dorostu i nakřáplý Torres. Naná, který si v minulém týdnu vybral dovolenou byl tentokráte v roli generálního manažera, trenéra i kustoda.

Od začátku utkání bylo jasné, že nás čeká těžký zápas ... Domácí byli ve všech směrech lepší - hlavně silově a rychlostně :-( S lehkou kocovinou bojoval Šindus ... vystřízlivět se mu bohužel nepovedlo, protože při vlastním skluzu se nešťastně srazil s Komínem, dostal kolenem do hlavy a silně otřesený, s výpadkem sluchu (!) musel střídat. Káva nastoupil na beka, Čenda se posunul do zálohy a na předstopera se stáhl Mao. Domácí pokračovali v náporu a po čtvrthodině hry jsme prohrávali 2:0. Ve velkém laufu byla domácí ikona s chlapeckou tváří - Ruda Herák, který trefil hlavou tyč a v závěru poločasu zvýšil střelou pod víko na 3:0.

Všeruby byly objektivně lepší, ale na jejich straně bylo i štěstí a bez ohledu na vývoj utkání i Káli, který si úzkostlivě hlídal, aby domácím nezpůsobil jakoukoliv újmu. Skóre se vyvíjelo nepříjemně, ale naše hra (i chuť hrát!) se paradoxně zlepšovala. Stehno s Čendou lítali po celým hřišti a dokázali vítězit v individuálních soubojích (rameno na břicho!) s o dvě hlavy vyššími protihráči. Všerubský trenér dorostu (byl-li přítomen), jehož tým je na předposlední příčce okresní soutěže se skórem 15:150 mohl leda zamáčknout slzu. Naše převaha se stupňovala ... Mao se presentoval výstavní střelou do šibenice, ale obézní čapák ji nepochopitelně vyškrábnul. Branky jsme se nakonec zaslouženě dočkali, jejím autorem byl Krtek! Největší domácí hvězdu si vychutnal Stehno, když s míčem (!) přesprintoval z našeho vápna do jejich a Všerubák mu celou cestu čuchal k zadku! K brankovému zakončení bohužel nedošlo, ale ocenil to Misha, který Stehnovi přislíbil tekutou (!) prémii na Dokopné!

Zápas byl zbytečně ovlivněn rozhodčím Káli Mayerem, se kterým očividně zamávala nedávná inzultace v Přehýšově, po které se ještě více ujistil v pravidlu „domácí neprohrává“. Pochopíme i pozdní příjezd kvůli tomu, že se nemohl urvat od semifinálového utkání našich se Švédy. Vypadalo to, že Káli zůstal většinu zápasu duchem v Minsku ... Některé výroky nebo spíš nevýroky nám ale hlava nebrala ... Karle, vy vole, při pětibrankovém vedení domácích se ruka (nad hlavou!) ve vápně dá písknout. Vždyť mi to hrajem pro radost ...

V neděli 1. 6. 2014 od 15 hodin hrajeme doma se Zbůchem (B), sraz ve 14:15.

Sudí: Káli Mayer

Branky: 72' Krtek
Žlutky:
Sestava: Dan - Komín, Misha, Šindus (20' Káva), Čenda - Vločka, Peníz (55' Torres), Stehno, Mao (C) - Krtek, Černoch

Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Zbůch (B) 6:3 (3:2)

Torres si vystřelil sud ... přitom střelnice přijedou až za 2 týdny :-)

Neděle 1. 6. 2014 Bod s Pernarcem nás katapultoval do horní části tabulky a příčky zajišťující předkolo UEFA jsou na dosah! V zápase se Zbůchem jsme měli potvrdit, že lépe hrajeme s fotbalovějšími celky ... Do sestavy Wunderteamu se vrátil Ťafík, Torres, Mildánek a úspěšný abiturient Bony. Z dorostu jsme navíc draftovali Papéna s Polym. Šindus byl připraven hrát, ale dopolední nohejbalový turnaj byl velmi náročný :-) Ve frontě na zmrzlinu byl odchycen Knedlíček a místo vanilkový si skočil domů pro zbrusu nové strelky z černého latexu!

Utkání nabralo velký spád od úvodního hvizdu sudího Lapky. Neuběhlo ani 5 minut a Torres se uvolnil ve vzdálenosti 30 metrů od brány, vyhodnotil postavení zbůšského gólmana a profesorským obloučkem otevřel skóre - 1:0! Naná, který pro Torrese vyhlásil individuální motivační plán (soudek) začal přepočítávat peníze v portmonce, protože Torres byl v laufu a k dosažení cíle chyběla Torresovi jediná branka!

Hosté nás pak na pár minut zmáčkli, ale lišák Torres číhal na půlce na odkop z našeho vápna ... vysunul Černocha, který zařadil dvojku a po 35-ti metrovém sprintu zkušeně obstřelil brankáře - 2:0! Famosní dvacetiminutovku završil opět Torres, když se nenechal zlákat do ofsajdové pasti a Bonyho dokonale načasovanou přihrávku za obránce chladnokrevně proměnil - 3:0!

Vedli jsme o tři branky, ale zbytek poločasu byla katastrofa. Většina hráčů se nechala unést a chtěli jsme dát Zbůchu asi desítku ... Přestali jsme hrát po zemi a v naší obraně začalo hořet. Komín se snažil kombinovat, ale hosté byli jako vosy a my jsme zbytečně ztráceli. Účinnější způsob bránění praktikoval Káva, který na své straně vystavěl zeď, ale po obětavém zákroku ho zradilo tříslo :-( Na beka se přesunul Ťafík a na předstopera naskočil George. Hosté pokračovali v náporu a po rychlé akci na levé straně vstřelili kontaktní branku, která nás bohužel neprobrala a dál jsme si koledovali. Dan chytil dvě 100% tutovky a burácel na spoluhráče ... Po jednom ze závarů ve vápně jsme ale inkasovali a slibně rozjeté utkání jsme začali ztrácet ... Do hry nás mohl vrátit Peníz, který se klasicky (viz učebnice fotbalu, kapitola "Penízovka") uvolnil ve středu pole, povodil si tři hráče a nádherně vypálil na zadní tyč ... Jenže gólman vytáhl ligovou robinsonádu a poločas skončil 3:2.

Do druhé půle naskočil Mildánek na post podhrotového záložníka, ale pořád jsme se nemohli dostat do hry. Proti fotbalovému Zbůchu jsme si stále zbytečně(!) dovolovali ťukes v obraně a znovu si koledovali ... Nemohlo to skončit jinak než vyrovnáním. Nenápadný trestňák z 20 metrů se po nešťastné teči odrazil Danovi do protipohybu a začínalo se znovu od začátku (3:3).

Potřebný impuls pro naší hru přinesli Papén s Polym! Mildánek se vysunul na brko k Torresovi a Papén s Polym snížili věkový průměr zálohy o 20 let :-) Několikátý zásah do sestavy nesl nelibě Misha, ale coachové spoléhali právě na služebně starší hráče, kteří jejich rošádu dotáhnout do konce (díky Misho:-)). Sice hrozilo, že zkušenější Zbůch využije situace a zcela převezme kontrolu nad utkáním, ale opak byl pravdou! O únavě z dopoledního zápasu s Košutkou nemohla být řeč ... Poly předváděl brazilskou techniku a Papén si z protihráčů dělal slalomové branky. Vzadu jsme hráli na jistotu a nevymýšleli komplikace. Ťafík sice signalizoval přehřátí motoru, ale odváděl neskutečně poctivou práci! Na pravou stranu obrany naskočil Knedlíček a uzavřel cestu k naší bráně i na druhé straně. George se na předstoperu vznášel vzduchem a pomocí hlaviček a placírů přenášel hru do zálohy, kde byli u všeho(!) první Mao s Polym a v tu chvíli se už na lajnách trhal Bony s Papénem a na hranici ofsjadu túrovali své motory Torres s Mildánkem. Tifosi u klandru byli ve varu (v sektoru fanynek bylo vlhko :-)) a hnali náš tým dopředu! Čtvrtá branka dokonale vystihla vývoj utkání ... Po kombinaci na jeden dotek se po linii Poly - Mao - Torres dostal míč křížnou střelou přes celou bránu k Mildánkovi a ten nechal promluvit jeho oranžové Nike a parádní střelou do protipohybu nedal brankáři šanci - 4:3!!! Další možnost jsme měli při trestňáku napravo na nejoblíbenějším Mildánkově palpostu ... Místo vyhlášené šajtle ale mazaně přihrál Torresovi do vápna ... jeho teleskopická maxinoha byla tentokráte krátká. Pátá branka padla po kombinaci Torrese s Mildánkem, kteří si několikrát přihráli přes celé vápno ... s poslední přihrávkou už Mildánek nemohl dělat nic jiného než jí napálit do branky a se slovy „To je blbec ...“ :-) rámoval na 5:3. Šestá branka padla v závěrečných minutách, když po Bonyho zatažení na levé straně zakončoval nejprve Poly, pak Mildánek a pak znovu Poly, který se prémiově zapsal do statistik mužů!

V neděli 8. 6. 2014 od 16 hodin (ZMĚNA!!!) hrajeme poslední zápas jarní části v Kozích srstích, sraz v 15:00 hodin. Dokopná bude v sobotu 14. 6. 2014.

Sudí: Lapka

Branky: 3' Torres, 12' Torres, 18' Černoch, 69' Mildánek, 81' Mildánek, 86' Poly
Žlutky:
Sestava: Dan - Komín (70' Knedlíček), Misha (C), Ťafík, Káva (20' George) - Vločka (46' Mildánek), Peníz (55' Poly), Mao, Bony - Torres, Černoch (55' Papén)

Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Kozí srsti (B) - Slovan Blatnice (B) 4:6 (2:4)

Vítězná přestřelka

Neděle 8. 6. 2014 Poslední zápas jarní části jsme odehráli v Kozích srstích, kterým patřila 4. příčka tabulky Pralesní ligy. Domácí si vyžádali posun začátku zápasu na 16. hodinu, což nebylo organizačně úplně jednoduché, ale zvládli jsme to. Další komplikací bylo brutální vedro. Po poledni začaly padat mouchy v letu a lavor na půlce byl silně poddimenzován. Největší čáru přes rozpočet nám ale udělal Bámbí, který oslavoval narození malého Bámbíka! Za zodpovědný přístup k žákovskému týmu Slovanu mu děkujeme a gratulujeme!!! Jenže náročná sobotní oslava odrovnala půlku hráčů WunderTeamu a sehnat aspoň 13 životaschopných hráčů byl nadlidský úkol. Pizaro, George, Drogba a Mildánek totiž hráli v sobotu proti Manětímu (body!!!) a měli toho dost, Káva ještě nezprovoznil tříslo, Vločka nastydnul v kabrioletu a Šindus se už třetí týden v kuse soustředí na doplňování tekutin před blížícími se žněmi. Několik účastníků Bámbího večírku se omlouvalo, že nejsou schopní vstát z postele, natož nastoupit v pětačtyřicetistupňovém pařáku na hřiště! Černoch s Komínem a Papénem ale dokázali vstát z mrtvých a jeli! Spasil nás Stehno, který byl fit jen díky přepálenému začátku sobotního večera :-) Kromě matadorů WunderTeamu jsme mohli spoléhat na jistoty Torrese, Bonyho a Čendu!

O úvodní zápletku se postaral sudí Neswatba, který nebyl na místě ani v 16:00 a kromě vrátnýho v Likoně byl asi jediný, kdo o posunu zápasu nevěděl. Po rychlé komunikaci s nejvyššími činovníky OFS PS jsme se s domácími dohodli na tom, že utkání odpíská jeden z místních. Během čekání na Neswatbu se v areálu nečekaně objevil Kulič s Piškootem, kteří nás přijeli podpořit v posledním mači. Následně se ukázalo, že Piškoot má s sebou úplně náhodou(!) kopačky a o minutu později už Kulič mířil na své tovární Ducati za Základnu pro registračku! Jediným problémem tak bylo strávení 750 gramů gyrosu, ale v tom pařáku nebyl problém se ho rychle zbavit :-)

Od úvodu utkání jsem byli aktivnější a znovu dokazovali, že umíme zahrát proti fotbalovějším týmům. Skóre otevřel v 7. minutě Bony, který přímočaře pronikl středem pole a precisním nártem nedal domácímu gólmanovi šanci - 0:1! Sokolové se pokoušeli o vyrovnání a tradičně zlobil hlavně Tejcák s Kuličkou na tykadle. Jenže o slovo se přihlásil Torres a po pěkné kombinaci na pravé straně geniálně načasoval přihrávku na Peníze, který přesně věděl kdy a kam naběhnout a po zakončení do prázdné branky jsme vedli o dvě branky. Torres hrál s velkou chutí a lehkostí ... Třetí branka byla jako z Anfield road – nádherně zakroucený tresňák přes zeď! Skóre mohlo být dvojciferné, jenže na každou branku jsme potřebovali zahodit tři až pět tutovek. Domácí to měli přesně naopak a ze třech šancí dvě proměnili. Poločasový účet uzavřel Peníz, který byl znovu ve správný čas na správném místě a do kabin se šlo za stavu 2:4 pro Slovan!

Na druhou půli dorazil vyhajanej Neswatba a převzal utkání od solidně pískajícího laika. Pokračovali jsme ve stejném stylu jako v první půli. Navzdory vražednému vedru všem drželo zdraví i stíhaly plíce a nejhůř bylo účastníkům Bámbího večírku na střídačce :-) Neswatba prokázal znalost fotbalových regulí i citu pro hru a pravidelně přerušoval zápas kvůli svlažení hráčů. Voda v lavoru byla využívána hlavně na chlazení kopaček, ve kterých doslova hořely nohy ... Bony se Stehnem přitom lítali po hřišti jakoby se chumelilo, jejich pohyb byl neskutečnej! Desetikilometrovou hranici překonali již na začátku druhé půle a sekundoval jim pouze vyhlášený běžec Kenenisa Bekele alias Mao!

Po deseti minutách druhého dějství naskočil do hry nažhavený Piškoot, který střídal utaveného Kobretiho! Piškoota bylo hned plné hřiště a spolupráce s Torresem „já na bráchu, brácha na mě“ vháněla slzy (a nejen slzy) do očí (a nejen do očí) přítomným fanynkám :-) První šanci ještě Piškoot neproměnil, ale po té další jsme se už radovali ze čtvrtého úspěchu ... Stehno s Bonym zakombinovali na pravé straně, přenesli hru přes celé vápno, kde Torres zkušeně pustil míč lépe postavenému bráchovi Piškootovi a ten zavěsil famosním volejem ke vzdálenější tyči!!! Pak jsme znovu vraždili nebo nám chyběla trocha štěstí ... Torres trefil tyč! Stehnovo dalekonosný projektil orazítkoval břevno! Maovu hlavičku zázračně vyškrábnul gólman. Soupisky pro Brazílii už jsou bohužel uzavřené :-( Domácí se snažili dotahovat a dál vyučovali v efektivitě ... Do kolen je ale srazila závěrečná branka Bonyho, který zakončil své sólo nekompromisní střelou! V poslední minutě měl sedmou(!) branku na hlavě Torres, chyběly centimetry ... Hip zdar Slovane!!! Olééééééé!

Slavnostní zakončení jarní části proběhne v sobotu 14. 6. 2014. Od pěti podpoříme u klandru Áčko proti Mladoticím a pak se přesuneme blíže k hospodě a reprákům :-)

Sudí: Laik (po odpoledním šlofíku Neswatba)

Branky: 7' Bony, 12' Peníz, 21' Torres, 34' Peníz, 65' Piškoot, 71' Bony
Žlutky:
Sestava: Dan - Čenda, Misha, Mao, Ťafík - Bony, Peníz (75' Komín), Kobreti (C) (60' Piškoot), Stehno - Torres, Krtek

Author: Tomek inspired by Piškoot


Zpět na přehled