Béčko: Sezóna 2010/2011 (jaro)

Blatnice Zbůch 0:6 Reportage Ne 10.4. 16:00
Kamenný Újezd Blatnice 3:1 Reportage Ne 17.4. 15:00
Blatnice Vochov 3:5 Reportage Ne 24.4. 16:00
Kozolupy Blatnice 1:0 Reportage Ne 1.5. 17:00
Blatnice Heřmanova Huť 4:1 Reportage Ne 8.5. 16:00
Hunčice Blatnice 0:2 Reportage Ne 15.5. 15:00
Blatnice Doubrava 7:1 Reportage Ne 22.5. 16:00
Přehýšov Blatnice 0:3 Reportage So 28.5. 17:00
Blatnice Všeruby 0:3 Reportage Ne 5.6. 16:00
VOLNO
Blatnice Líně 1:3 Reportage So 18.6. 14:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFSSlovan Blatnice (B) - Baník Zbůch (B) 0:6 (0:3)

Na přátelák dobrý

Neděle 10.4.2011 Během náročné zimní přípravy jsme se zaměřili zejména na psychologicko-taktickou stránku hry. Větší část přípravy se proto odehrávala ve vrcholových střediscích Parkán, Sladovna, Bowling-center Nýřany, Dobřany - Zlatá hvězda... závěrečné soustředění proběhlo v blízkosti hradu Buben. Kondiční trenér vymyslel brutální zátěž v podobě jízdy na kole, přáteláku s TJ Plešnice (A), prokládaného litry piva (vesměs vysoce jakostního nefiltrovaného moku !), kilogramy lahodného vepře, brodění v zamrzlé řece a šplhu s horským kolem ! Výkon pajšlu a hertzny prověřily vysokohorské prémie Elkamet I a Elkamet II, které všichni iron-bier-mani přežili! Závěr soustředění si užily i rodinní příslušníci - pobyt v sirovodíkovém stanu :-)

První oficiální mač jsme pojali jako přípravné přátelské utkání, zocelenou psychiku měl prověřit mač s vedoucím Zbůchem, aspirantem na postup do okresu! Na Základně se sešla nevídaná sestava včetně Klofáka (!), navrátilce MaoCeGoodmena, kostlivce Mildánka, srdcaře Bámbího a buldozeru Aliho Traktůrka! Kapitán Jiřina-Kobreti odskákal etapu Elkamet II, kapitánské pásky se mohl ujmout nažhavený Barosh!

Skóre otevřeli hosté ve 20 vteřině kdy se většina našich hráčů ještě oddávala strečinku ... dokonalé probuzení do jarní části Pralesní ligy. V dalších minutách jsme otočili hru a začali prohánět zbůšské rychlíky. Většinu akcí zakládal Bámbí svými sedmdesátimetrovými autovými výkopy adresovaným Mildánkovi s Méďou. Mildánek měl ale velké problémy se zpracováním... míče na bachor se nepochopitelně odráželi, přitom loni tak krásně sjížděli přímo na nohu. Při prvním sprintu pro změnu dvakrát předběhl míč a musel se pro něj vracet - inu 30 kilo je 30 kilo! S opačným problémem se potýkal MaoCeGoodmen, kterému se na hostování náramně gastronomicky dařilo :-) První šance přišla v 15.minutě, když Mao nacentroval na Méďu a ten z dvaceti metrů pálil křížnou střelou nad. Pár minut na to unikl Mildánek, hosté se štěstím odvrátili na autové vhazování... Mildánek posadil míč na Méďovo hlavu, ten prodloužil do vápna na Baroshe a ten v ostrém náklonu promáchnul, protože mu v poslední vteřině stoper tečnul letící míč.

V 25 minutě se prosadili hosté - parádním krouceným placírem se přesně k tyči trefil nejlepší hráč Zbůchu FanPersie (trenér Zbůchu se dozvěděl o naší přípravě a nasadil tohoto elitního špílmachra havířského A-týmu). A za tři minuty to bylo 0:3, když šel Dejv do souboje na zadní tyči s nejvyšším hráčem ...

Do druhé půle nastoupil v rámci předoperačního klidu Vločka a hned ho bylo na hřišti plno! V 50. minutě si narazil s Mildánkem, řítil se do vápna a na hranici pokutového území tvrdě atakován... jenže Vločka je bejk, nepadnul a v následném souboji o míč přišel, přičemž Kreutz se už nadechoval. Po nástupu Klofáka se naše ofenzivní síla ještě zvýšila a hosté se začali obávat o výsledek... Leoš, který vypadal v desáté minutě na výměnu plic, vydejchal tři krabičky Red-white a lítal s Martinem Keňou jako utrženej z řetězu! Kontaktní branku měl na klepetu Mildánek - tvrdou střelu v poslední chvíli zblokoval stoper. Hosté zvýšili po nedorozumění Dejva s Bámbím... Dejv naznačil, že si pro míč půjde, pak zvolnil, Bámbí zrychlil, vytlačil útočníka z úhlu, při nápřahu ho ale už musel dojet ... zamlaskaly stehna i lejtka a penalta byla na světě - Dejv vystih stranu, ale byla nechytatelná - 0:4. Na poslední čtvrthodinu nasadil George žolíky Aliho a Kávu, více jsme útočili, Ali doháněl beky k šílenství svým charakteristickým pokrýváním balónu... Klofákův centr po úniku na levé straně nenašel adresáta... v závěru hosté uzavřeli na konečných 0:6. Hráli jsme rovnocennou partii, kdybychom betonovali, výsledek by byl 0:2. Džin, džin, nevadí, jdeme dál!

Příští zápas: neděle 17.4 od 15 hodin v Kameňosu

Sudí: Kreutz

Branky:
Žlutky (tmavě žlutá): Bámbí
Sestava: Dejv - Honza Keňa, Bámbí (70' Ali), FruFru, Leoš - Martin Keňa (75' Káva), MaoCeGoodmen, Naná (46' Vločka), Barosh (C) – Mildánek, Méďa (60' Klofák)

Author: Tomek


Zpět na přehledBaník Kameňos (B) - Slovan Blatnice (B) 3:1 (1:0)

KissMe zavelel k obratu, ale Kempesova žízeň rozhodla

Neděle 17.4.2011 Improvizovaný sraz přímo v Kameňáku vyžadoval pevné coachovy nervy. Na Základně se sešlo pouhých šest hráčů, zbytek dorazil z východu... nakřáplý Kobreti s vizáží Sandokana (dokud nenastoupí s Páskou, tak se neholí a v katastru Blatnice mu už konkuruje pouze Sajp!) přivezl nakřáplého Klofáka, který si ve službách Modrých andělů pochroumal plechy Apatica a bohužel i raménko :-( Nýřanská skupina dorazila na poslední chvíli pěšky, protože na výpadovce na Kameňák (exit Pacifik) nemohli hodinu chytit stopa. Nakonec 16 playerů! A to marodka praská ve švech, Misha potřetí odložil premiéru a Vydra se ještě neukázal!

Prestižní derby řídila legenda cechu rozhodčích OFS PS – Mário Kempes! O důležitosti utkání vypovídaly i Kempesovo zbrusu nové trenýrky Pleas a originální žlutočerné kopačky ZDA Partizánské (údajně skoupil poslední závoz do nýřanské obuvi v roce 1989).

Domácí nastoupili v obdobné sestavě jako my: SG + dorost. Bohužel nenastoupily baníkovské hvězdy Fany Pleskáček ani LiškenRoy (oficiálně kvůli zranění z házené, v kuloárech se spekulovalo o šetření kvůli chystanému přestupu do Doubravy). Prvních dvacet sekund jsme neinkasovali a zlepšení oproti Zbůchu bylo markantní. Honza Keňa od úvodního hvizdu „pečoval“ o Štýsáka a dařilo se nám držet střed pole. Méďa s Mildánkem se za aktivní podpory záložní řady (!) dokázali prosadit do šestnáctky, škoda, že místo střely profesorsky kombinovali až malého čtverce... Domácí vsítili z první vážnější akce, po které byl málem ukončen zápas kvůli inzultaci rozhodčího... pomezní Džej džej Okosige signalizoval, že finálová přihrávka byla zahrána ze zámezí... Mário vysvětloval domácím, že to byl ofsajd, pak se málem nechal ukecat na branku a nakonec po menší nápovědě oznámil „tak vidíte, byl to aut“... v tu chvíli už Vaniš startoval svojí Škodu 1203 Deathline a Mário odříkával pivní otčenáš... nakonec se emoce zklidnily. A trpělivost se domácím vyplatila, protože z našeho brejku a ztrátě míče přišel přesný pas na Štýsáka, který navzdory propracované bandasce neuvěřitelně zrychlil a nekompromisně propálil Dejva – 1:0.

Domácí to zkoušeli dál, ale obrana dirigovaná Bámbím fungovala bezchybně... největším nebezpečím byl „hnědý problém“ jednoho z nejmenovaných beků (pan Činka :-)). Stav utkání se do poločasu nezměnil, Mildánek ve vyložené šanci orazítkoval tyč!

Stratég Georginhu provedl o poločase překvapivé střídání - nasadil do branky Aliho Traktůrka! Bámbí mu v kabině rychle předal brankářské know-how, rozchytání nebylo potřeba... stačilo "jen" vymyslet, jak dostat Aliho do brankářského dresu velikosti S.

Druhá půle začala tlakem domácích, sérií několika rohů a Aliho zákroků z dílny Gerda Trunčky. Při jednom zákroku se míč odrazil od Aliho hrudi, následovala neuvěřitelná robinsonáda a pokrytí míče vahou celého těla, při kterém měl míč po dobu 4 vteřin tvar “pizza-ristorante“!

Za domácí zvýšil na 2:0 Štýsák... Snažili jsme se o zvrat, sahali jsme minimálně po bodu, ale nedařilo se v koncovce. Po několika našich vraždách domácí pojistili na 3:0. Ani pak jsme to nezabalili a týmový duch Wunderu byl dvanáctým hráčem... k menšímu mrazení došlo po sklácení Honzy Keni, které Bámbí diagnostikoval jako křeče a po narovnání svými paknami mu naordinoval 5 minut klidu na pešunku za lajnou :-)

Posledního žolíka si coach Georginhu nechával na konec a nastoupil KissMe!!! Jeho přítomnost na hřišti oživila všechny Slovaňáky, v dresech i v sektoru ultras. KissMe uklidnil hru, i ostatní si začali nahrávat (!) a po parádní kombinační akci proložené jižními prvky napálil břevno a důrazný Méďa snížil na 3:1! V závěru jsme neproměnili dvě standardky ze slibné vzdálenosti, několik dumdum střel skončilo v zabetonovaném vápně... Bámbí vraždil hlavou vedle a nakonec i rozvlnil síť! Jenže přesný Mário odpískal předcházející „mikrofaul“ :-) Bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme, ale dehydrovaný Mário ukončil zápas přesně v 90.minutě.

Na vzdory výsledku byla v týmu dobrá nálada, která se po doplnění chmelových minerálů a vitamínů ještě zlepšila :-)

Příští zápas: neděle 24.4 od 16 hodin doma s Vochovem.

Sudí: Mário Kempes

Branky: Méďa
Žlutky:
Sestava: Dejv (Ali) - Činka, Bámbí, Honza Keňa, Mao - Martin Keňa (KissMe), Káva (Tony), Barosh (C), Tuček – Mildánek, Méďa

Author: Tomek inspired by “46“


Zpět na přehledSlovan Blatnice (B) – Sokol Vochov 3:5 (0:1)

Nečekaná přestřelka

Neděle 27.4.2011 Ve 13.kole Pralesní ligy jsme hostili ambiciosní Vochov, který se netají postupovými ambicemi (kromě Doubravy a Přehýšova je to jediný A-team hrající pralesní skupinu A (alespoň letos :-))). Sestava hostů čítala několik zkušených veteránů vyššího vzrůstu... my jsme oproti prvnímu mači výrazně obměnili, zejména kvůli marodce a RT-povinnostem :-) V areálu se před začátkem mače objevil i stále nakřáplý KAPITÁN KOBRETI, ale po dotazu Baroshe na originální Wunder-pásku areál opustil (pásku schoval do třetího úlu od kolejí:-)).

Výšková převaha hostů byla velice nepříjemná, každý rohový kop znamenal mimořádné nebezpečí. Dejv měl ale formu (Muňoz by řekl, že si před zápasem sáhnul). Po pár minutách si natáhl sval Martin Keňa a do hry musel Georginhu, který měl v nohou sobotní neprůstřelnou Dobříč a dopolední smolný dorost. Nejaktivnějším hráčem v naší sestavě byl agilní Petr Řepka, který lítal po lajně nahoru-dolu a byl i u zrodu naší první šance, když u lajny vybojoval trestňák. Barosh nacentroval na Klofáka jehož křížnou hlavičku vystihl vochovský gólman. Další šance už byla z kategorie tutovek... Barosh vystihl rozehrávku hostů ve středu pole a připravil kolmici pro Řepku, který odvážně pronikl do vápna... škoda, že místo přihrávky Klofákovi zvolil šprajc do třech protihráčů. Hosté byli naší aktivitou překvapeni a my ještě více... hráli jsme rovnocennou otevřenou partii což bylo při rychlostní dispozici hostujících halfů docela riskantní. A že to je pravda se potvrdilo v 27.minutě, kdy jsme vhazovali aut v útočném pásmu, přišla zbytečná ztráta, brejk, šmodrchanice v našem vápně, ze kterého jsme nebyli schopni kopnout balón do pjdele... Dejv třikrát reflexivně kryl, ale nakonec to tam dotlačili - 0:1.

O poločase nastoupil Hynnesandro DelPiero a Tomek. Přítomnost Del Piera byla hned znát... lišácké přihrávky, ťukes, signály. Po pár minutách bylo vyrovnáno, když Barosh vysunul Méďu, který přetlačil stopera a propálil gólmana – 1:1! Zavládla velká euforie a bod nám byl málo... jenže v rozmezí dvou minut hosté dvakrát s lehkostí skórovali. V obou případech po střele ze střední vzdálenosti, kterých do té doby asi deset spálili... třetí branku usměrnil pod víko Tomkův tečovaný hrb :-(

Hosté se uklidnili a zase se hrálo více na jejich polovině. Snížení měl na hlavě Del Piero po skvostném trestňáku Baroshe. Vochov z protiútoku pojistil na 1:4 po selhání našeho precisního ofsajd-systému (Tuček s Tomkem skvěle vyběhli, ale pomezní si zákeřně všiml Tonyho doplňujícího tekutiny v brance). V následujícím závaru Tony svůj čin odčinil, když zastoupil v brance Dejva a ramenem vyrazil... hosté se domáhali penalty, ale velejistý Šmauz měl utkání pevně v rukou.

Na poslední dvacetiminutovku nastoupil KissMe a začal závěrečný nápor. Nanáho slalom na hranici šestnáctky přiváděl vochovské zadáky (i řvoucího Kreutze na lajně) k nepříčetnosti, Naná se nedal oddělit od míče a při bezprostředním ohrožení branky přišla brutální kosa a rázný hvizd Šmauze. Když se k míči postavil Méďa a KissMe, bylo jasné, že padne branka... Exekuce se ujal KissMe a zkušeně propálil zeď k pravé tyči – 2:4! Do závěrečné přestřelky znovu zapsali hosté, když z úhlu propálili Dejva (2:5), ale poslední branku jsme vstřelili my a svojí kvalitou měla cenu nejméně třech! Signál z dávných Kankyho dob oprášili Barosh s Del Pierem – Barosh mazácky přeloboval stopery, Del Piero si píchnul míč, povodil stopera a střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť – 3:5!

Příští zápas (poslední přátelák): neděle 1.5.(!) od 17 hodin v Kozolupech.

Sudí: Šmauz

Branky: 50’ Méďa, 75’ KissMe, 86’ Del Piero
Žlutky:
Sestava: Dejv - Káva, Tony, Honza Keňa (46’ Tomek), Tuček - Martin Keňa (15’ Georginhu jr.), Naná, Barosh (C), Řepka (75’ KissMe) – Klofák (46‘ Del Piero), Méďa

Author: Tomek


Zpět na přehledSokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 1:0 (0:0)

A teď už body!

Neděle 1.5.2011 Sice bylo po Májce, ale památný výprask 11:1 jsme rozhodně nechtěli opakovat. Marodka praskala ve švech a náramně nám přišlo vhod volno dorostu ...

Překvapivě se hrálo vyrovnané utkání a první tutovku jsme měli my! Barosh znovu zavzpomínal na Kankyho signály, vymyslel famosní kolmici na Olega, který si pohrál se stoperem, pronikl do pokutového území, kde stanul tváří v tvář gólmanovi, který byl více méně smířen s brankou a snažil se jen nedostat jesle... jenže Naná byl pasivním přístupem gólmana tak rozhozen, že 110% tutovku zavraždil.

Domácí se probrali, přidali na důrazu a začalo se jiskřit. Sudí Waltros zjevně vyznával ostrovní pojetí fotbalu, jenže v Pralesní lize je všechno trošku jinak... Výsledkem několika dobře míněných výhod bylo Klofákovo pochroumané rameno, Baroshovo pochroumané koleno, emoce jako prase a Naná žlutku za řeči. Ze sektoru Vlajkonoši – hosté častovali naši Ultras (G+H) Waltrose nevybíravým způsobem... Na nepříjemnou situaci jsme odpověděli nejlepším možným způsobem – zopodvědnou poctivou hrou! Bámbí na stoperu působil jako nepřekonatelná zeď (skála). Jeden z místních borců se dokonce odvážil naskočit do hlavičkového souboje a sic otřesen – přežil! Bámbího spolupráce s Černochem byla naprosto příkladná... jako kdyby spolu hráli 10 let. V závěru poločasu nás domácí dostali do většího tlaku, ale Barosh zodpovědně hrající dozadu strhával zbytek mančaftu, který nechtěl za žádnou cenu inkasovat! Zkušenější hráči dokazovali, že chybějící kyslík se dá nahradit adrenalinem...

Ťuhýka s Karbym doplnil do druhé půle Bony a Michal Keňa a domácí se doslova nemohli dostat za půlku. Naše převaha narůstala a my dávno zapomněli, že podle plánu jsme chtěli důstojne prohrát. Michal Keňa se po narážečce s Bonym prosadil do vápna, byl atakován na hranici pravidel, ale sportovně nepadnul... FruFru se těžce smiřoval s postem beka a s přibývajícím časem častěji podnikal výlety hluboko do útočného pásma... Z drtivé převahy jsme bohužel nedokázali vytěžit vážnější šanci... absence Méďi byla přece jen znát. Vzadu jsme hráli nadále důsledně, Bámbí nemusel dorostence slovně dirigovat... stačilo, že jim byl příkladem a fungovalo to! Domácí se ve druhé půli poprvé dostali do blízkosti našeho vápna až v závěrečné čtvrthodině ... nejprve střelu z 20 metrů Dejv kryl, jenže pak se do vápna proháčkoval domácí Peter Crouch, kterého Bámbí poctivě pokrýval zezadu :-) ... a při pokusu o obtočení mu cestu zkřížil Tomek a Crouch se poroučel k zemi. Štěstí bylo, že pád přifilmoval a Waltros penaltu nepísknul. Uff...

Kuriosní situace nastala po sedmdesátimetrovém výkopu Dejva, který přistál přímo na lebedu domácího Ravanelliho, který se zrovna vracel ke své brance... Hřebíček to byl tak nečekaný, že to chvíli vypadalo, že se nezvedne, což se naštěstí nestalo.

Poslední odstavec je krutý... 3 minuty před koncem totiž domácí z brejkové situace vstřelili jedinou branku utkání a bylo vymalováno :-((( Nicméně nálada v týmu byla dobrá a těšíme se na příští zápas - neděle 8.5. od 16 hodin doma s Blbákovem!

Sudí: Waltros
Branky:
Technický gól: 22’ Naná
Žlutky: Naná (50), Tomek
Sestava: Dejv - FruFru, Bámbí, Černoch, Tomek – Ťuhýk, Karby, Barosh (C) (46’ Bony), Řepka (75’ Komín) – Klofák (46‘ Michal Keňa), Naná (80’ Káva)

Author: Tomek


Zpět na přehledSlovan Blatnice (B) – Heřmanova Huť (B) 4:1 (2:0)

Povinnost splněna

Neděle 8.5.2011 Sobotní výhra Áčka a nedělní výhra dorostu ještě zvyšovaly tlak na povinné 3 body WunderTeamu. Do sestavy se vrátil kapitán Jiřina Kobreti a po nasazení pásky mu ihned naskočila centimetrová husí kůže! Po jednozápasové zdravotní přestávce se oblékl dres Ultralight Mildánek i Méďa Oberhammer, který dorazil se šerpou ředitele turnaje ATP Sulkovské Eso. Na druhou stranu Naná a Barosh ještě lízali šrámy z předchozího mače. Sestava hostů byla plná hvězd: Segi, Kaliméro, Liborek, 3x Teufl ... utkání slibovalo mimořádnou kvalitu. Ve hře byl postup na devátou příčku Pralesní ligy!

A začalo se pěkně zostra... nažhavený Mildánek potáhl po levé straně, nacentroval na bližší tyč a Segi famosně vsítil. Běžela první minuta a vedli jsme 1:0! Pokračovali jsme v náporu a hosté sporadicky překračovali půlící čáru. Ve dvacáté minutě narazil Méďa Stehnovi, který z prostoru rohového praporku precisně nacentroval a Mildánek střelou dum-dum trefil přesně stejné místo jako Segi při první brance – 2:0. Hosté se pokusili o zvrat, ale zodpovědný přístup zadáků nepřipustil žádné komplikace... Do poločasu ještě trestuhodně vraždil Honza Karby, když nedokázal zužitkovat zpětnou narážečku Mildánka. Nutno podotknout, že Kozina v brance hostů se náležitě rozchytal.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním pojistit na 5:0. A možností jsme měli habakuk... Mildánek si narazil s Méďou, který vyzval ke střele Kobretiho... těsně nad. Z osvobozujícího odkopu Tomka se zrodil „promyšlený“ oblouček na Méďu... těsně vedle. Honza Karby sám na branku.... V 62. minutě jsme se konečně dočkali, když Mildánek vymyslel ulici pro Maa, ten klamáním tělem zmátl stopery, kteří se srazili a Mao chladnokrevně zavěsil – 3:0!

Hosté reagovali nasazením nového forwarda – pravděpodobně nejlepšího hráče si nechali jako žolíka, kterého bylo hned plné hřiště a horší bylo, že probudil i otráveného Kaliméra. První brejk ještě Bámbí zachytil a za cenu žluté karty wrestlingově složil unikajícího rychlíka... V 68. minutě ale hosté snížili na 3:1, na což coach Georginhu reagoval nasazením Leoše Činky, který měl za úkol vyztužit naší defenzivu... jenže Leoš cítil šanci na zápis do střeleckých statistik a byl imrvére v útoku. Předváděné finesy přiváděly přítomné ultras do varu, při kličce zvané Kanagon snad porušoval fyzikální zákony ... Účet zápasu uzavřel pět minut před koncem Klofák, když flegmaticky zasunul těsně za brankovou čáru. Všichni hráči u fanoušci si mysleli, že míč nepřešel brankovou čáru, protože Klofák odcházel z branky zcela bez emocí... důvodem nezvednutí rukou bylo šetření ramena a všichni si dodatečně zařvali góóóóóól a zanedlouho v kabině vítězné Džin džin! Po dlouhé době se derby s Heřmankou obešlo bez zákeřností a provokací – čest poraženým!

Příští zápas: neděle 15.5. od 15 hodin v Hunčicích. Sraz na Základně ve 13:45.

Sudí: Kreutz

Branky: 1’ Mildánek, 18 ’ Mildánek, 62'Mao, 85'Klofák
Žlutky: Bámbí
Sestava: Dejv - FruFru, Bámbí, Honza Keňa (15’ Černoch), Káva (46’ Tomek) – Stehno, Kobreti (C) (75’ Leoš), Karby, Mao – Méďa (70’ Klofák), Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehledSokol Hunčice (B) - Slovan Blatnice (B) 0:2 (0:0)

Tvrdá příprava nese ovoce

Neděle 15.5.2011 První jarní body s Heřmankou nám nalily krev do žil. Vzhledem k postavení v tabulce se hrálo o šest bodů! Paralelní mač dorostu nás sice připravil o mladíky, ale Bámbí jel s námi!

Hunčický svatostánek zel 30 minut před zahájením prakticky prázdnotou (celá obec sledovala MS v hokeji), s povděkem jsme tak přijali přivítání místních Bio-Stračen, které se soustředily v prostoru parkoviště pro hosty (s 30 cm pampeliškama skřípnutýma do dveří jsem jezdil ještě v úterý:-)).

Coach Georginhu vyhodnotil zbytkové promile našich i hunčických hráčů, náladu Jitky i klima(k)t(er)ické podmínky a naordinoval nám klasickou pralesní taktiku BUM a BĚŽ!

Prvních 20 minut nás domácí neskutečně mleli a za půlku jsme se dostávali jen sporadicky. Těžce jsme se vyrovnávali s terénem... středně vzrostlý jitrocel proložený jetelem a odkvétajícími pampeliškami... Bámbí by mohl vyprávět jak promáchl při zdánlivě snadném odkopu... Dejv byl ale ve střehu. Náklon hunčického hřiště nemá zdaleka takové parametry jako v Kozojedech nebo Pňovanech, ale Bámbího osmdesátimetrové výkopy se umísťovaly do hřiště velmi obtížně (navíc mu pošteloval mušku těžkotonážní kapitán, když celou svojí váhou došlápl na Bámbího palec). Ani Tomek nebyl „výjimečně“ ve své kůži, protože skoro na rok a den hrál na místě, kde v minulém ročníku praskaly kosti... Dejv na tom měl být obdobně, ale ten měl výhodu, že si ze zlomené čelisti a otřesu mozku nic nepamatoval :-)

Úvodní nápor jsme přežili jen díky Dejvovo neuvěřitelným zákrokům! Pak jsme začali postupně otáčet... naším nejaktivnějším hráčem byl jednoznačně Petr Řepka, který od prvního utkání zaznamenal velký posun v chápání Pralesní ligy a všechnu energii vkládá do hry. Přepínacího Řepku jsme proto překřtili na MotorMause! V krátkém sledu se do dvou tutovek dostal Méďa... poprvé ho uvolnil MotorMause, Méďa šel sám na brankáře, ale trefil ho. Podruhé ho vysunul Barosh – Méďa křížnou bombou těsně minul tyč. Hra se přesunula na polovinu domácích a bylo otázkou času, kdy rozvlníme síť... Jitky počítač zaznamenal v rozmezí dvacáté a pětačtyřicáté minutě 30 střel! Výstavní bodlo z dílny Kulovýho bleska předvedl z dobrých 30 metrů Barosh – těsně nad. Domácí stoper se na naše vraždění nemohl dívat a MotorMausův centr na bližší tyč málem sám proměnil... V závěru poločasu domácí znovu zahrozili a z nenápadného brejku šli málem do vedení, jenže tvrdou střelu k tyči Dejv fantasticky kryl (odborníci ve studiu Goallisimo se shodli na tom, že to byl klíčový moment utkání, který nás nakopnul k výhře a domácí uvrhl do beznaděje).

Od začátku druhé půle začalo slušně foukat, krátce sprchlo a podmínky nebyly úplně fotbalové... pampeliškám s jitrocelem jsme během první půle přivykli, ale klouzavé pampelišky s jitrocelem byla jiná třída. Naštěstí nám foukalo do zad a domácí ač hráli na svojí oblíbenější bránu, hrozili jen výjimečně.

Branky jsme se dočkali v 53. minutě – Bámbího 70 metrový výkop si zpracoval MotorMause, obešel tři hráče a z těžké pozice vypálil... k odraženému míči se dostal Méďa a pohodlně vsítil – 0:1! Pokračovali jsme v náporu a věřili ve vítězství... Ligovou akci předvedl Kobreti s Méďou, když si to třikrát dali na jeden dotek, dostali se až do kuchyně, položili oba stopery a dávali si přednost tak dlouho, až Méďovi došla trpělivost ... jenže profesorská akce si zasluhovala mimořádné zakončení, proto musel místo obyčejné střely vytáhnout něco lepšího a vypálil brutální projektil, který málem zlomil břevno! Země se zachvěla i na druhé straně hřiště, ale branka nepadla.

Domácí se pokusili o vyrovnání a útočili z druhé i třetí (stoper) vlny, jenže Dejv (celou dobu bez rukavic!) byl nepřekonatelnej! Svým zákrokem 20 minut před koncem potvrdil, že není náhoda, že má stejné jméno jako Copperfield, když jedovatou skákavou střelu k tyči vytěsnil koleny nad bránu!!! Prakticky s následující akce jsme zvýšili na 0:2... ve středu pole zabojoval Tuček, vyslal po lajně MotorMause, který si to namířil přímo do vápna, na úrovni penalty obkroužil celou bránu, ale na střelu už neměl dostatek klidu ... čich na branku ale znovu potvrdil Méďa, protože byl připraven na pravém místě a pohodlně dorazil – 0:2! Hunčice víceméně rezignovaly a po vystřídání dvou nejlepších hráčů (lamač lebek a Bádžo) bylo rozhodnuto... dvě akce domácích založil Tomek, když se dvakrát zapojil do útoku a byly z toho dva nebezpečné brejky, jenže Barosh operující v tu chvíli na předstoperu nepřipustil absolutně žádné komplikace. Díky!

Příští zápas: neděle 22.5. od 16 hodin doma proti Doubravě. Ze sedmé příčky dotahujeme Kameňos a analytici se shodují, že zimní příprava (Modrá hvězda – Buben – kolena - Elkamet) se začíná projevovat!

Sudí: Bofuň

Branky: 53’ Méďa, 71 ’ Méďa
Žlutky: Bámbí
Sestava: Dejv - Tomek, Bámbí, Honza Keňa (70’ Tuček), Káva – Mao, Barosh, Kobreti (C), Petr MotorMause – Méďa (75’ Klofák), Martin Keňa (46‘ Stehno)

Author: Tomek inspired by Modrá hvězda


Zpět na přehledSlovan Blatnice (B) – Zrnko Doubrava 7:1 (5:1)

Přesně podle plánů z Bubnu!

Neděle 22.5.2011 Výhra v Hunčicích nás katapultovala na sedmou příčku Pralesní ligy. Radost byla umocněná vítězstvím našich hokejistů, kteří v paralelním zápase porazili Rusáky na MS v hokeji. Vítězné opojení jsme tak sdíleli společně.

Nelze opomenout, že tento víkend se do fotbalových analů nesmrtelně zapsala plzeňská Viktorka, která v předposledním kole porazila Ostravu a poprvé v historii klubu získala MISTROVSKÝ TITUL!!! K dokonalé fotbalové sobotě chyběla "pouze" porážka Hvozdu :-((( Více info v sekci Horory.

WunderTeam hostil v 17.kole nevyzpytatelnou Doubravu, která má sice na kontě šest bodů, ale v minulosti nás několikrát nepříjemně vytrestala. Půl hodiny před začátkem utkání byla v areálu TJ Slovan silná přesila doubraveckých hráčů i ultras... Georginhu se bál každé sms, protože všechny obsahovaly omluvenky. Poslední omluvenku zaslal Naná v šifrované podobě... přítomný doktor Langdon alias Činka potvrdil, že Naná se vrací z oslav plzeňského titulu a uvízl v posledním výškovém táboře v nýřanské Besedě. Nakonec se podařilo dostat MotorMause od TV přenosu z VC Španělska (tvrdil, že sraz je v 16:15) a bylo nás 13! Důležitost utkání zvyšovala přítomnost šedé eminence SK Přehýšov Gerta Trunčky, který vybavil své ratolesti video aparaturou a hodlal zachytit cenné poznatky pro nadcházející derby.

Utkání začalo překvapivým náporem Doubravy. V sedmé minutě Dejv likvidoval nebezpečnou situaci v malém vápně... klasickým hokejovým rozklekem vyrazil do Bámbího a z následné šmodrchanice hosté dotlačili míč do brány - prohrávali jsme 0:1! Jenže inkasovaná branka nastartovala neuvěřitelný brankostroj (dráždili hada bosou nohou). Po rozehrávce ve středovém kruhu se k míči dostal Kobreti, famosní kolmicí vysunul Mildánka, ten zařadil trojku (se mu to běhá:-( ) a šel sám na bránu – 1:1. O tři minuty později nás dostal do vedení křížnou střelou Méďa. Ve 20.minutě se urval MotorMause, obránci ho vytlačili z optimálního střeleckého úhlu, takže přelobování gólmana nevyšlo podle jeho představ, ale číhající Mildánek pohodlně uklidil levasem do brány – 3:1! Doubrava hrála dál otevřenou partii, měla dokonce územní převahu, na rohy vedla asi 0:10, ale hrubě zapomínala na zadní vrátka. I čtvrtá branka padla z brejkové situace... hosté nebezpečně nacentrovali do vápna, Dejv podstoupil chirurgický souboj s doubraveckým forwardem, ale shodou okolností také s Bámbím... vítězem souboje byl pochopitelně Bámbí a jeho 68 metrovou hlavičku si zpracoval Mildánek, ideálně vysunul Méďu, který potáhl po lajně a po zemi zpětně namazal na vápno, kde byl nepochopitelně zase Mildánek (při přesunu ze středového kruhu použil prsten Arabely nebo má dvojníka) a chladnokrevně zvýšil na 4:1. A pátá branka rovněž jako z partesu... Barosh si narazil s Mildánkem a Méďou, zařadil ve své Ducati trojku... Neuvěřitelný sedmdesátimetrový sprint ukončil ve vápně doubravecký bek ukázkovou kosou a Kája neváhal ani vteřinu – penalta! Chvilku se u míče motal Barosh a myslel si, že si jí kopne, ale pak mu Kobreti s nezaměnitelným arogantním pohledem :-))) vyrval míč z rukou, ukázal kapitánskou pásku i další kapitánské doplňky ... a pak nekompromisně rozvlnil síť – 5:1! Pět branek v rozmezí 22 minut!!! Závěr první půle se odehrával v duchu emocí hostujícího inteligentního kapitána, který si vybíjel vztek na Káli Majerovi ... Šestou branku měl na hlavě Méďa, ale na Mildánkův nepřesný centr by potřeboval krk od Saxany :-)

Kapitán Doubravy pokračoval v dokazování svého IQ v kabině rozhodčího a málem došlo na zásah pořadatelské služby... utkání tak bude mít dohru u zeleného stolu.

Pro zranění musel bohužel střídat Barosh. O předčasnou propustku žádal i Méďa, jenže ten si ji mohl vysloužit jedině vstřelením branky. V 65. minutě si s Kobretim zalaškovali s obranou Doubravy a po sérii přihrávek na jeden dotek, profesorsky kolem ležícího gólmana zakončil Méďa – 6:1! Pak nastalo neskutečné vraždění... Klofákovi nejprve nesedla střela, následně mu ideálně namazal Mildánek, ale ze 3 metrů trefil přesně „do koše“. Pokud by se ujala některá s tutovek Mildánka, Médi nebo odvážné sólo Vločky, neminul by Doubravu dvojciferný příděl. S narůstajícím počtem branek jsme byli víc a víc při chuti a začali zanedbávat obranu... V klíčových okamžicích nás podržel přesně mávající Kokoska a hlavně Bámbí s Honzou Keňou a Dejvem v zádech nepřipouštěli žádné komplikace ... O vzruch v sektoru domácích ultras (Pískoviště-západ) se nejprve postaral Dejv, když nad ním prolétla střela z 30 metrů a odraz od tyče mu dopadl „přesně na špičku“ :-) Takové štěstí už neměl Bámbí, který podle diváků i spoluhráčů inkasoval těžkou střelu do oblasti zad... jenže to bylo úplně jinam a s následky se pak Bámbí v kabině těžko vyrovnával :-)))))))))

Na poslední minuty nasadil coach Georginhu tajného žolíka - Brazilce Kissmeho ! Při jeho prvním kontaktu s míčem sice všem zamrazilo, protože Kissmeho při první brazilské kličce nekompromisně natřel agilní half psychicky nalomený z šestibrankového přídělu ... naštěstí se nic nestalo. Kissme jezdil nahoru dolů a všude ho bylo plno, samozřejmostí bylo několik jižních prvků a doufám, že junioři u lajny koukali, jak se to dělá! Extáze nastala po famosním uvolnění MotorMause (čímž ho překřtíme (naposledy!) na Figa) na pravé lajně, směle se proháčkoval do šestnáctky a přesně narazil Kissmemu a ten nádherně rámoval – 7:1!!! Radost z výhry byla obrovská... škoda, že vítězství nemůžeme připsat Áčku:-(

Příští zápas: sobota (!) 28.5. od 17 hodin na Vršíčku. Sraz v 16 hodin na Základně!

Sudí: Kája Majer

Branky: 8’, 21’, 26’ Mildánek (čistý hattrick!), 29’ Kobreti (PK), 12’, 65’ Méďa, 82 ’ Kissme
Žlutky:
Sestava: Dejv – FruFru (65’ Tomek), Bámbí, Honza Keňa, Káva – Vločka, Barosh (46’ Klofák), Kobreti (C), Figo – Méďa (75’ Kissme), Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehledSokol Přehýšov - Slovan Blatnice (B) 0:3 (0:2)

Vítězná šňůra pokračuje

Neděle 28.5.2011 Vítězné tažení bylo potřeba potvrdit povinnou výhrou v Přehýšově, který letos ještě nebodoval. Podle dobře informovaných zdrojů z oddělení balistiky se tým prakticky rozpadl a hraje povětšinou v devíti. To všechno ale bylo součástí předzápasové kampaně a Na Vršíčku byl kompletní kádr s nabytou lavičkou i nabuzenými bubeníky... V našem týmu nedovolilo zranění nastoupit Baroshovi... stoperská dvojice Bámbí & Honza Keňa nás reprezentovala na Králi Šumavy ... naštěstí se do sestavy vrátil Naná a Martin Keňa. Do posledních vteřin byl ve hře i Misha, ale nakonec nás bylo patnáct a Mishovo premiéra se naposledy (!) odložila, přesto díky!

Část výpravy zvolila přesun kolmo... po nezbytném vyladění strojů týmem mechaniků jsme vyrazili proti větru směr Přehýšov. První závada nastala hned na kopci, kdy šlapka nezvládla dynamit Kobretiho vanilek. V areálu TJ Sokol jsme využili placené stání s Lojzovo dozorem :-)

Arab-tour byla dobrým zpestřením, ale v kabině se po pěti minutách vtipkování potvrdilo, že Kobretiho taška, osobně svěřená Leošovi, zůstala na Základně... Leošův plán - být kapitánem - ale nevyšel, protože narychlo vyhlášenou RZ vyhrál v čase 2 min. 30 sec. Klofákunen!

Skóre jsme otevřeli v 7.minutě, když Mildánkům nízkoletící roh prosvištěl přímo do malého vápna a tam Kobreti šajtlí laxně zasunul za Alfyho záda. Stoperská dvojice Leoš & Mao si na sebe brzy zvykla, i když Mao měl neustále ofenzivní choutky a Leoš si neodpustil pár fint včetně Kanagon 2 :-) Zvýšení měl na noze Michal Keňa, jenže na Mildánkův centr nedosáhnul... Méďův projektil pod víko Alfymu doslova rozrazil ruce, ale šťastně vyrazil nad. Nádherně se uvolnil Naná, ale jeho technickou střelu k tyči Alfy nepochopitelně vyškrábnul! Domácí naší převahu těžce snášeli a po jednom sporném souboji začali nadávat hlavnímu sudímu, který si rozvzpomněl na pár předčasně ukončených zápasů v Přehýšově a začal domácí tlačit, protože výhra domácích inzultací rozhodčího většinou nekončí... Rozbuškou nebyl nikdo jiný než Racek. Když dvakrát projel Nanáho, zůstalo o slovních komentářů. Systematické okopávání achilovek ale nevydejchal Méďa... sehnul se (aby na Racka dosáhnul) a zahodil ho za lajnu ... po wrestlingové vložce jsme vhazovali aut!!! Zanedlouho záludným zákrokem zezadu sestřelil přehýšovský bek Mildánka... Domácí měli v tu chvíli územní převahu a dopředu se trvale tlačil Sýkorka... naštěstí nevyužili ani dva přímáky... při střele skrz skrumáž nemohl Dejv absolutně nic vidět, přesto fantastickým gymnastickým provazem vytěsnil míč mimo bránu!

V závěru poločasu jsme se zaslouženě dočkali druhého gólu. K nenápadnému trestňáku na půlce se chystal Mildánek i Mao... Mildánek periferně viděl Méďu a snažil se rychle rozehrát za což sklidil tvrdou kritiku Maa, jenže než stihl Mao vyslovit celou větu, sledoval jak centr milimetrově přistává na Méďovo noze, Méďa napřahuje svojí maxi-nohu, z místa přesně pálí k pravé tyči a famosním způsobem zvyšuje na 0:2!!!

V poločase dodržel Georginhu svůj slib a stáhnul Míšu Keňu... překvapivě ale ve stylu Arsene Wengera vyměnil téměř celou záložní řadu, která byla okopaná jako brambory. Mildánkovi se začínala podezřele „ztrácet“ klíční kost (pozn.: večer skončil na pohotovosti s krunýřem), ale chtěl hrát dál! Útok posílil Klofák, okraje zálohy oživil Bony a Vločka.

Druhou půli sice hráli domácí na svojí oblíbenější bránu, ale držení míče 60:40 bylo stále na naší straně. Jako politý živou vodou řádil ve druhém dějství Káva, který byl najednou u všech míčů první a pravá strana byla prakticky neprostupná! Do samostatného nájezdu se dostal Méďa, ale Alfy přesně vyběhl a důrazný Vločka už neměl k doražení nejlepší podmínky.

Na pravé straně zatápěl Přehýšovu Bony, který jezdil nahoru dolu a zásoboval vápno lahůdkovými centry. Parádní centr připravil v 60.minutě Vločkovi, který napálil tyč! K dorážce se dostal Klofák, jenže díky brutálnímu terénu se z nohejbalové smeče stal homerun :-) V 65.minutě byl náš tlak tak velký, že desorientovaný bek hrál ve vápně rukou a v tu dobu již „rovný“ Mayer penaltu písknul. Kapitán Kobreti jí proměnil tak chladnokrevně (1,5 metru nad zemí do boční sítě!), že od příště se už nebude bát ani Tomek :-)

Ligové parametry měla akce Méďa – Mildánek... Méďa srazil těžký míč prsama, Mildánek ve vzdálenosti zhruba 20 metrů od Alfyho branky... z otočky napálil míč metr nad zemí a ten nádherně zaplaval přímo do šibenice... jenže Alfy potvrdil svojí extra třídu a nechytatelnou ránu vytáhnul!

Domácí hráli vabank, Racek operoval na hrotu a Sýkorka řádil jako v dobách dorostu ... jenže bezchybná obrana nepřipouštěla žádné komplikace. Do jediné tutovky se dostal střídající hráč, ale v kritický okamžik promáchl. Na poslední čtvrthodinku nastoupil Kissme a to už byla v podstatě oslava našeho vítězství. Kissme vytáhl další sadu brazilských prvků... potíž byla v tom, že jeho finesami se kochali i spoluhráči, zapomínali se Kissmemu nabízet a Kissme často skončil v chumlu čtyř až šesti protihráčů, kteří se ho snažili odstavit od míče... Z Vršíčku odvážíme 3 body a v příštím kole máme na dostřel Všeruby (B)!

Příští zápas: neděle 5.6. od 16 hodin doma hostíme Všeruby (B)

Sudí: Káli Mayer von Matragi

Branky: 7’ Kobreti (C), 42’Méďa, 65 ’ Kobreti (C) (PK)
Žlutky: Mildánek “50“
Sestava: Dejv – Tomek, Činka, Mao, Káva – Michal Keňa (46’ Vločka), Naná (46’ Klofák), Kobreti (C), Martin Keňa (46’ Bony) – Méďa, Mildánek (75’ Kissme)

Author: Tomek


Zpět na přehledSlovan Blatnice (B) - SK Všeruby (B) 0:3 (0:2)

Méďo vrať se...

Neděle 5.6.2011 Statistiky hovořily jasně v náš prospěch: my čtyři výhry v řadě, Všeruby čtyři prohry v řadě... hosté navíc dorazili ve dvanácti kusech bez legendárního Rudy Heráka!

Coach Georginhu měl zamotanou hlavu s obsazením postu brankáře, protože Dejv nestihl zaléčit zranění z Přehýšova... lavorový test potvrdil, že léčebné prostředky zvolil správné, ale měl obráceně nasazené sedlo:-) Kapitán Kobreti dorazil s Méďovo omluvenkou a bederním pásem... Honza Keňa se tak těšil, že zaspal! Spolehnout jsme se ale mohli na nerozbitného Mildánka CostaCutru (v italštině Cost a Cůže) a nováčka Mishu! Do branky se po mírném donucení postavil Mao De Goodmen.

Místo očekávaného taktického oťukávání na nás Všeruby vlítly a drtily nás neskutečným způsobem... Pressing po celém hřišti, aktivní střelba, ofenzivně laděná záloha, ... několikrát jsme přepočítávali, jestli nemají víc hráčů. Misha se snažil o ťukes, aktivně kombinoval, ale úroveň pralesní ligy ho zaskočila. V desáté minutě šli hosté do vedení po střele zpoza vápna přesně k tyči... Mao neměl šanci – 0:1. Začátek tedy stejný jako s Doubravou... Jenže všerubští zadáci byli jednak zkušení a jednak se nám hrubě nedařila finálová přihrávka... Figo zazdil tři úniky v autu nebo v klubku protihráčů... když měl nahrát, kličkoval, když nahrál, tak nepřesně.

Mao se postupně rozchytal, s jistotou sbíral přetažené centry, jednu gólovku vykopnul nohou v Dejvovo stylu, nepříjemný projektil k tyči famosně vytáhnul leopardím skokem! Hosté dál kousali, ale postupně jsme vyrovnávali ve středu pole, ale finálovka nevyšla ani jedna. Okolo 30.minuty nás hosté vyškolili v jednoduchosti... předstoper si narazil na hranici šestnáctky a přesná střela k tyči znamenala zvýšení na 0:2. Hned po rozehrávce se pustili do odvážné kombinace Mildánek s Vločkou, prošli až do vápna, ale střela pouze namasírovala stoperovo stehno. V závěru poločasu jsme měli šanci na kontaktní branku... po ose Misha – Barosh – Figo se slibně vyvíjející přečíslení zašmodrchalo u lajny.

V poločase vystřídal Maa v bráně Honza Karby, další střídání zatím Georginhu odložil... Všeruby ve druhé půli fyzicky úplně odešly. Bylo jasné, že první dějství přepálily... bohužel ale vedly o dvě branky. Zároveň trochu sprchlo a na rychlém povrchu začal festival vraždění... Naná brazilsky patou uvolnil Maa, který po utrpení v bráně lítal jak utržený z řetězu... střela skončila v boční síti. Dva solidní centry Baroshe zůstaly trestuhodně nevyužity... Vločka sebevědomě vletěl do vápna, atakován obešel tři hráče a sporným skluzem přišel o míč. V obdobné situaci by Del Piero třikrát ležel, jenže Vločka je bijec! Po pár minutách opět Vločka v ideální střelecké pozici, nikým nebráněn, v učebnicovém záklonu pálil do šišek. Emoce vypukly po sestřelení Mildánka ve vápně, které sudí vyhodnotil v souladu s pravidly... z následných zbytečných komentářů si Mildánek vykoledoval žlutku a tep 250/min. nezvládl ani Kobreti na lavičce.

To už byl na ploše Kissme, FruFru i Klofák a hráli jsme vabank... Přítomnost FruFrua a Kissmeho měla pozitivní účinky na Mishu, který měl více možností pro rozehrávku a zavzpomínat na staré časy. Finálová přihrávka a koncovka byly ale zakleté... situaci nejlépe vystihovaly rohové kopy, které všechny skončily na přední tyči a když se Bámbí popáté zbytečně proběhnul na hlavičku... zavánělo to bitkou ve vlastních řadách :-))) Klofákovo výstavní kuchlo prosvištělo těsně nad! Úporná snaha nám zápis do kolonky střelců přece jen vynesla... Bámbí zariskoval, povodil si dotírajícího útočníka, jenže přišel faul, který byl díky 50kg rozdílu vah nepísknutelný a následnou střelu nedokázal vykopnout z brány ani Karbyho záchranný skluz, který usměrnil míč přesně k tyči...

Příští zápas: neděle 19.6. od 16 hodin doma hostíme Líně (B). V jednání je změna termínu na sobotu 18.6. od 14h. Více na Vzkazníku.

Sudí: Lapka

Branky:
Žlutky: Mildánek “50“
Sestava: Mao – Tomek, Bámbí, Misha, Káva (65’ FruFru) – Karby, Barosh (C), Naná (70’ Kissme), Martin Keňa (30’ Vločka (70’ Klofák)) – Figo, Mildánek

Author: Tomek


Zpět na přehledSlovan Blatnice (B) – Baník Líně (B) 1:3 (0:2)

Méďovi pomohla až Rourovo medicína

Sobota 18.6.2011 Nevíme, jak to na OFS dělají, ale každoročně nám vychází volno na předposlední zápas, což nebylo vzhledem ke gradující formě optimální... V rámci tréninku jsme se proto vydali podpořit Áčko do Prdelce. Po delším váhání jsme zvolili středně náročnou trasu s několika pivními zastávkami: Blatnice -> Úlice "Na růžku" -> Pňovany -> Lesní restaurant Lift -> Prdelec. Největší úspěch měla podle očekávání hospůdka Lift ve stylu Hájenky ze Slavností sněženek, která se nachází kousek za Novým mostem. Kromě výsledku a hnusných klobás na hřišti v Prdelci, se akce velmi vydařila!

V posledním mači ročníku 2010/2011 jsme hostili Líně (B). Utkání bylo z důvodu všeobecné žízně a blatnické pouti přesunuto na sobotu... navíc jako předzápas víceméně jistého sestupu Áčka.

Coachovi Georginhovi chyběl Afričan Kobreti, plážový kostlivec Mildánek, ale bohužel i stále zraněný Dejv a čerstvě i Naná. Při páteční taneční zábavě se ale Georginhovi podařil husarský kousek a draftoval Barona dela Seera! Do branky se postavil Alli!

Atraktivitu utkání zvyšovala nominace legendy severního Plzeňska – Kempese. Netradiční začátek ve 14 hodin, pohřeb III.třídy a nepříznivé počasí přilákalo do ochozů nula diváků... Složitou situaci řešil Georginho s kapitánem Baroshem v Rourovo likérce – aplikací Smirnoff pokojové teploty v originálních maxi-lampách (přímí aktéři hovořili o kýblích)!

Líně zahájily podobně jako Všeruby – neskutečným tlakem! Zmohli jsme se pouze na záchranné odkopy, které se během pár vteřin vracely do našeho pokutového území... Rozehrávka se vůbec nedařila resp. jsme se o ni ani nepokoušeli... Misha prožíval na střídačce těžké chvilky :-) Ještě těžší chvilky zakusil Seerko, který se opakovaně ujišťoval, jestli je to Prales... ve dvacáté minutě avizoval zavzdušnění a zanedlouho se nechal střídat (v Goalissimu uvedl, že měl výčitky svědomí vůči spoluhráčům na střídačce, kteří kvůli jeho prémiovému startu seděli). Mozkem Líní byl sulkovský fenomén Princl, který si dělal absolutně, co chtěl... První branka hostů padla ze střely zpoza vápna... na šajtli pod víko skrz hradbu těl neměl Alli šanci a Bámbí vyhlavičkování vzhledem k rychlosti a rotaci na poslední chvíli vzdal :-) Druhá branka padla po přísně písknuté penaltě, kterou nás Kempes jednoznačně poškodil a ovlivnil celé utkání. Mnohem horší byl ale kriminální skluz sounož líňského stopera na Maa, za který Kempes nevytáhl ani žlutku! Ke konci prvního dějství jsme vyrovnali hru a po Baroshovo centru hlavičkoval Klofák těsně nad...

Méďa se v poločase svěřil kapitánovi, že má psychické problémy, protože v dresu soupeře hraje většina jeho kámošů... situaci zachránila opět Rourovo medicína :-)

Druhá půle byla jako nebe a dudy! Méďa při chuti, Misha nás donutil ke hře po zemi a MotorMause servíroval do vápna jeden centřík za druhým. Jeden z těchto centrů zakončoval bez přípravy Méďa těsně vedle tyče a Alánek začínal litovat, že se nechal ukecat do brány. Další tutovku Méďa neproměnil po přesném centru Ťuhýka... Individuální akcí se blýskl MotorMause, když sebevědomě prošel do vápna, jenže místo střely z úrovně penalty zvolil slalom až do brány, který skončil v malém vápně. Po pár minutách MotorMause nešťastně promáchnul 2 metry před prázdnou bránou... Do statistik se mohl zapsat i Misha, který si naskočil na precisní roh Baroshe... hlavičkoval těsně nad! Když Méďa napálil tyč (!), ozývalo se z vlastních řad: „nešetři je!!!“. Prémiový start si jarní části připsal i Alan Shearer (!), který zavelel k závěrečné smršti... Líně totálně odešly a Princl častoval své spoluhráče nevybíravým způsobem. Dočkali jsme se v 80.minutě po famosní střele Médi z 20 metrů – dumdum střela nejprve orazítkoval levou tyč, pak málem uspala goalkeepera Alaina a nakonec skončila v boční síti u pravé tyče! Zvrat mohl nastartovat Shearer, jenže volej ze slibné pozice trefil holení... a Baroshova vražda z poslední minuty měla parametry Jirky Kožicha :-)

Z utkání jsme přesto měli dobrý pocit. Redaktor časopisu Hattrick ohodnotil náš výkon ve druhé půli známkou 11 a sezonu 2010/2011 končíme na osmé příčce s 21 body a skóre 53:68. O sedmou příčku nás v posledním kole připravil Blbákov házenkářskou porážkou Hunčic 13:2!

Sudí: Mário Kempes

Branky: 80’ Méďa
Žlutky:
Sestava: Alli – Tomek, Bámbí, Honza Keňa (46’ Misha), Káva – Mao, Barosh (C), Baron(!) (30’ Ťuhýk), Martin Keňa (75’ Shearer) – Klofák (46’ MotorMause), Méďa

==================================================

Jarní střelci: Méďa 8, Mildánek 5, Kobreti 3, Kissme 2, Del Piero 1, Klofák 1, Mao 1.

Celkem za sezonu: Méďa 22, Mildánek 5, Del Piero 5, Kobreti 4, Barosh 2, Kissme 2, Mandža 2, Naná 2, Bony 1, FruFru 1, Georginho jr. 1, Klofák 1, Mao 1, Michal Keňa 1, Tony 1, Vločka 1, Vydra 1.

Author: Tomek inspired by "46"


Zpět na přehled