ARCHIV - Béčko: Sezóna 2007/2008 (jaro)

Blatnice Heřmanova Huť B 3:2 Reportage
Kozolupy B Blatnice 3:0 Reportage
Blatnice Líně B 2:3 Reportage
Sulkov B Blatnice 6:0 Reportage
Blatnice Doubrava 3:3 Reportage
Hunčice B Blatnice 3:5 Reportage
Blatnice Zbůch B 0:3 Reportage
Přehýšov Blatnice 5:4 Reportage
Blatnice Pňovany 3:2 Reportage
Blatnice Kamenný Újezd B 0:5 ReportageSlovan Blatnice (B) - Heřmanova Huť 3:0 (3:2)

Úvodní derby

Neděle 13.4.2008 Po tradiční tvrdé zimní přípravě a přáteláky se Zálužím (fyzická příprava) a Přehýšovem (psychická příprava) nás v úvodním kole čekalo ostře sledované derby s Heřmankou. Hosté dorazili v poněkud oslabené sestavě, protože áčko hrálo ve stejnou dobu. Naše sestava však přes zimu doznala podstatnějších změn ... několik stálic se rozhodlo přestoupit do vyšších fotbalových sfér (SG), další si vzali "náhradní volno" ... mnozí se tradičně zranili těsně před prvním mistrákem :-(

Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Heřmanka předváděla pěší fotbal bez šťávy, největší hrozbou byl Liborek, který měl snad za ušima kulíky na prádlo ... jinak si nelze vysvětlit jeho permanentní vřelý úsměv ... Po několika výrocích hlavního arbitra Bofuně bylo jasné, že úplně největším soupeřem pro nás bude právě on ... Spoléhat jsme museli jen na sebe a již v 11.minutě jsme šli do vedení po Mildeho trestňáku z 25 metrů, mazácky zahraném do zdi, kde míč po jemné teči změnil směr a šel brankáři přesně do protipohybu - 1:0!!! Zanedlouho si Klofák na půlce obhodil beka, po levé straně upaloval na branku a chladnokrevně si vychutnal J.S Kozinu jr. v bráně - 2:0!!! Pak přišla neuvěřitelná tutovka Verbatova, který profesorsky prošel přes tři hráče a tváří v tvář Kozinovi vyslal "střelu", která svojí rychlostí snad porušovala fyzikální zákony ... Kozina zavřel oči a probral se s míčem v rukavicích ... a v trenérově zápisníku přibyl u hráče s číslem 9 nenápadný znak "X" (pozn. autora: X = "metr" neboli "košíček"). V sektoru domácích ultras došlo k výtržnostem poté, co Liborek projel Kobrettiho, simuloval vlastní zranění a dobrosrdečný Kobretti mu ještě pomáhal na nohy. Účet prvního poločasu uzavřel Henry, po umístěném centru Pibary zprava, když tísněný třemi hráči mazácky špičkou přizvedl přesně pod víko - 3:0!!!

Do druhé půle jsme nastoupili v nezměněné sestavě, věděli jsme, že 3:0 proti Heřmance nic neznamená, bylo potřeba přidat ještě dva kousky! Hosté už to snad i vzdali, ale Bofuň neustále vyhledával příležitost pro zdrchání nervů trenérů, hráčů i přítomných fanoušků. Hlavní záhadou bylo, proč ignoruje signalizace svých asistentů na lajnách a píská když nemávají a naopak ... rébus vyřešil až mistr elektronické tužky Jarda Hřebík, který analyzoval počítačem zmapovanou dráhu hlavního arbitra (viz. příloha z družice NASA) a zjistil, že ze středového kruhu prostě nemohl na lajnu vidět. Jinak byla druhé půle ve znamení vražd ... zápis do análů si zasloužily neuvěřitelně neproměněné tutovky Henryho a Pibara. Hosté korigovali z pokutového kopu, který Bofuň nařídil po běžném gólmanském zákroku Hasiče ... a po několikametrovém offside dokonce snížili na 3:2 a došlo na obávaný infarktový závěr ... v posledních minutkách zápasu jsme nepochopitelně přešli na oblíbený systém "já chci dát taky góla", čili 2 - 3 - 5 ... hosté brejk naštěstí nevyužili, Bofuň brzy na to utkání ukončil.

Příští neděli hrajeme od 17 hodin v Kozolupech.

Sudí: Bofuň

Branky: 11‘ Milde, 26‘ Klofák, 40' Henry
Žlutky: Goodmen
Sestava: Hasič – Goodmen, Milde, Dado Pršo, Bolf – Pibaro, Kobretti (C), Mao (70' Stehno) – Klofák, Henry, Oleg Verbatov (68' Káva)


Author: Tomek & Oleg & Marion


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 3:0 (1:0)

V Kozolupech se nedaří

Neděle 20.4.2008 Po cenné výhře s Blbákovem jsme opevnili pátou příčku a vyrovnali celkové skóre na neutrálních 18:18. Věděli jsme, že potvrdit jarní formu v Kozolupech nebude lehké ... Dorost hrál v Kaznějově, coach proto nominoval několik žolíků: Georginha, Tottiho a hráče s největším počtem jarních tréninkových jednotek ex-Viktoriána Cappyho!

Víkendový vydatný déšť zle poznamenal hrací plochu. Trávník vypadal na první pohled dobře, ale místy se dalo o regulérnosti povrchu pochybovat. Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější a ofenzivní hráči zodpovědně plnili trenérovy pokyny. Domácí svatyni strážil brankář-hráč, který nevypadal jistě ani na první ani na druhý pohled (za to měl z pr... kliku). Na mokrém terénu měla být jen otázka času, než mu tam něco spadne. První šanci měl Klofák, jeho střela z dobrých dvaceti metrů ke vzdálenější tyči - těsně vedle. Z hranice šestnáctky v krátkém rozmezí zakončoval Verbatov a Kobretti - střelám chyběla potřebná razance. Finální přihrávky troskotaly zhruba 35 metrů od branky v úseku vodního póla. Domácí zlobili hlavně rychlými brejky, Iceman v brance však pozorně četl hru, včas vybíhal a vzorně spolupracoval s obranou. Střelecky dobře disponovaný Klofák mohl otevřít skóre po úniku na levé straně, kam ho vyslal MaoCeTung ... domácí gólman měl víc štěstí než rozumu. Úvodní přestřelku tak vystřídalo kombinování až do kuchyně ... Domácí se s tím tak nepárali. Centr zleva zakončený přesnou hlavou k tyči ještě Iceman bravurně zlikvidoval, další střelo-centr však doplachtil na nohu domácího Metráčka, jehož pokus o zpracování skončil po šajtloplacíru přesně u tyče – 1:0.

Ve druhém dějství se uskutečnil jeden z největších comebacků letošní sezony – na post halfa nastoupil legendární Cappy! Cappyho klid při rozehrávce byl ihned znát, domácí jsme znovu přitlačili ... po zapojení Tottiho to muselo přijít! Jenže obě střídání domácí zachytili a když jsme nesnížili pár minut po nasazení žolíků, celý efekt se rychle vytratil. Za domácí bohužel podruhé skóroval Metráček, který byl opět tam, kde měl být a z hranice ofsajdové pasti šel sám na Icemana a nemýlil se – 2:0. Sudí Kozina působil sterilně a hlavně si nechtěl utkání nikterak komplikovat ... zákroky na Tottiho a Verbatova nepochopitelně nepískal ... po třetím zájezdu během 10 minut, musel Verbatov předčasně do sprch ... a Kozina neukázal ani žlutku (zřejmě počítal s bitkou, tak si nechtěl vyplácat karty na běžné kosy).

Na posledních 20 minut nastoupil míčový ekvilibrista Georginhu a zkusili jsme místní vidláky ještě zmáčknout ... Tottiho jedovatý přímák vyrazil nechtěně hrbem domácí bek, závar ve vápně neproměnili postupně všichni tři útočníci ... Henryho šumivka ... Mildeho trestňák těsně minul šibenici. Vabank nám vynesl zvýšení na konečných 3:0 :-(

Příští neděli hrajeme od 16 hodin doma proti Líním (B).

Sudí: J.S.Kozina

Branky:
Žlutky: Mirdedine
Sestava: Jimmy Iceman – Dado Pršo, Milde, Mirdedine, Goodmen (46' Cappy) – Pibaro, Kobreti (C) (60' Totti), Mao – Oleg Verbatov (70' Georginhu), Henry, Klofák


Author: Tomek & Oleg & Marion


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Baník Líně (B) 2:3 (2:1)

Nedělní odpoledne stane se ...

Neděle 27.4.2008 Utkání se konalo den po vstupu head coache Pulce do svazku manželského, Áčko v sobotu vyhrálo ... k dokonalosti chybělo už jen porazit soupeře z Líní, proti kterému se nám tradičně daří. Líně (A) hráli ve stejnou dobu v Nejřanech, takže některé zprávy hovořily o příjezdu 9 hráčů ... někteří dokonce pokukovali po okénku, kdyby se náhodou kontumovalo ... Jenže všechno bylo jinak ...

Vzhledem k počasí se očekávaly velké problémy se sestavou, to jest, jak vybrat jedenáctku z 22 nažhavených borců ... problémy byly přesně opačné. Dorostenci kromě spolehlivého Kávy komplet vypustili :-( Oleg Verbatov pod vlivem dominantního alergenu Břízquila bohužel nemohl nastoupit :-( Nečekaně se podařilo draftovat Dada Prša, který předstíral potíže s hlasivkami ... horší bylo, že jsme neměli gólmana (pozn. Goodmen dorazil na pátou ... protože "doma se hraje vždycky od pěti ..."). Coach Rourinho prozvonil Vanyaka, který to nečekaně zvedl ... asi čekal, že ho Rourinho zve na televizní zápas Premier League ... díky TAXI-IMPORTEX měl za pár minut na sobě dres. Pořád nás ale bylo málo, bylo nutné sáhnout do rezerv ... největší slováňácké srdíčko tradičně prokázal Georginhu, který odjel od rozdělaných obkladů a půl kubíku čerstvě namíchaného betonu a po celovíkendové makačce přijel místo na klobásu na perný mač. Na střídačce se tísnila dvojka Liškenroy & OldLiškenroy :-) Soupeř dorazil kupodivu v hojném počtu.

První půli jsme odehráli velmi slušně, soupeř nedokázal reagovat na naší precisní kombinační hru a již v sedmé minutě se prosadil agilní Mao - 1:0! Tlak pokračoval, ale klasicky jsme se trápili v koncovce, hlavním vrahounem byl Thiery Henry, který měl problémy s příliš statickými hráči soupeře. Z deseti našich tutovek jsme "vytěžili" vyrovnání na 1:1 :-( Do poločasu se podařilo kontrovat na 2:1, když Kobreti chladnokrevně (škrtátko pustilo až při druhým praní) proměnil pokutový kop za sestřelení Klofa ve vápně. Druhou půli jsme opět zahájili velký náporem, ofenzivní rozestavění 4 - 4 - 3 hostům zle zatápělo, po ztrátě míče však přicházely nebezpečné brejky do naší ne zcela zkonsolidované obrany ... v 65.minutě se začínalo znovu od začátku - 2:2. Znovu přišly nevyužité 150% šance Henryho a Liškenroye ... a v samotném závěru po fatální minele Dada Prša šli hosté sami na Vanyaka a obrat byl dokonán.

Žal byl utopen v několika Metrech Gambáčů a Pardálů, Goodmen si posunul hodinky o hodinu napřed a příští sobotu vyrážíme na Sulkov.

Sudí: Kabík

Branky: 7' Mao, 20' Kobreti (PK)
Žlutky:
Sestava: Vanyak – Dado Pršo, Milde, Liškenroy, Mao – Káva, Kobreti (C), Mirdedine, Georginhu – Henry, Klofák


Author: Tomek & Oleg & Marion


Zpět na přehled
Sparta Sulkov (B) - Slovan Blatnice (B) 6:0 (1:0)

Riisse úřadoval i na Sulkově

Sobota 3.5.2008 Jarní nedostatek hráčů vyvrcholil přesně první květnovou sobotu ... Oproti minulému zápasu hrálo ve stejnou dobu Áčko ve Všerubech, kde šlo o hodně, proto řada WunderTeamových stálic, vyrazila na opačnou stranu okresu. Výsledkem bylo, že v okamžik oficiálního srazu byli na Základně 4 hráči! Po odvrácení 3 mikroinfartktů a vybytí dvou baterek dal coach dohromady 10 hráčů! Z SG rezerv byl povolán FruFru a Barosh, z juniorky Káva a Koče Toleski. Realizační tým (head coach Pulec & key manager Trappatoni) tušil, co nás čeká, proto zakoupil dva kartony Red&White a na Sulkov přizvali i věhlasného fotbalového analytika, presidenta FC Zrnko - balistika Gerda Truntschku.

Teplota vzduchu se blížila 30 stupňům a hráčům s rodným číslem začínajícím sedmičkou a níže nebylo při pohledu na maximální rozměry sulkovského pažitu úplně nejlíp. Optimismus jsme však neztráceli ... FruFru hecoval mančaft slovy "hoši, zkusíme vydržet alespoň 10 minut" :-))

Sulkov (B) je pro nás tradičně velice nepříjemný tým, který se stabilně potácí u dna tabulky ve společnosti Hunčic (B), Doubravy atd., přitom proti nám hraje vždycky dobře ... uvidíme, třeba budou z přesilovky mimo.

Domácí nás pochopitelně tlačili, ale poměrně bezzubě. Systém 4 - 3 - 2 nám docela vyhovoval, lavička naordinovala catenaccio se smrtícími brejky a to se nám poměrně dařilo. Škoda nevyužitých šancí Baroshe a Klofáka. V závěru prvního dějství se domácí dočkali, když po sérii několika vyložených šancí z bezprostřední vzdálenosti propálili čaroděje Goodmena – 1 : 0.

Druhá půle začala jako přes kopírák. Domácí se nemohli v první čtvrthodině vůbec prosadit a pomalu se začínali smiřovat s hubenou výhrou ... Potřebný impuls jim poskytl René Bolf, který hlavou nekompromisně vsítil ve stylu John Arne Riisseho. Tento nešťastný vlastenec odstartoval brankostroj domácích a během deseti minut to bylo 6:0. Sudí Neesvatba podal slušný výkon, zejména když taktně ukončil naše trápení o pár minutek dříve. Utkání bude mít pravděpodobně dohru u zeleného stolu - speciální komise bude zkoumat, komu byl určen Verbatovův komentář začínající písmenem "č" ..., který Neesvatba ocenil žlutkou. Dle zdrojů blízkých JZD Hunčice je ve hře jak dodatečná rote Verbatovovi, tak odebrání licence Neesvatbovi.

Příští neděli přivítáme doma od 16 hodin Doubravu.

Sudí: Neesvatba

Branky: Riisse - vlastní
Žlutky: Verbatov (*40*)
Sestava: Goodmen – Bolf, Milde, FruFru, Koče Toleski – Káva, Kobreti (C), Verbatov – Barosh, Klofák


Author: Tomek & Valentino


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Zrnko Doubrava 3:3 (1:2)

Trojková plichta jako přes kopírák

Neděle 11.5.2008 Doubrava, aktuálně potácející se v dolních patrech tabulky, je tradičně nelehkým soupeřem. Z klubových statistik však vyplývá, že nás zlobí hlavně na půdě Zrnka, na NouCampu stabilně vítězíme. Tuto teorii podpořila i úrodná docházka v naší kabině a příjezd legendárního zakladatele M.O.D Doubrava, JUDr. Szemlera, který povětšinou nastupuje jen po pouťové zábavě. Po mimořádně bouřlivé diskusi komise rozhodčích, byl vzhledem k očekávanému vysokému tempu mače, nominován náš oblíbenec Bofuň. Utkání se odehrálo v ideálních podmínkách (ideální na koupání :-)), prestiž zápasu zvyšovala přítomnost rochlovského guvernéra, který přišel shlédnout výkon svého následníka, jenž premiérově hájil svatyni WunderTeamu.

Papírové předpoklady se naplnily jen částečně. Prakticky celý zápas jsme měli převahu, ale skóre se vyvíjelo přesně opačně. Precisní kombinace po celé hrací ploše většinou končila na hranici šestnáctky, kde tradičně selhávala finální přihrávka ... Střelecké pokusy nebyly rovněž valného charakteru, hostující gólman byl po rozchytání prakticky neprůstřelný. Kromě tradičních shooterů se prosazoval zejména Dado Pršo, když několikrát překvapivě pálil z druhé vlny ... Nakopnul nás až úvodní gól hostů ve 30.minutě, na který zanedlouho reagoval Henry - 1:1, když mu přetažený centr sklepl před gólmana Klofák, myšilovsky si přikryl míč a pohodlně zasunul. Hosté bohužel zužitkovali fatální chybu v naší obraně a šli opět do vedení - 1:2.

Ve druhé půli se pokračovalo podle stejného scénáře ... my tvoříme, tlačíme, střílíme ... Doubrava chladnokrevně trestá naše chyby a v 57.minutě je stav 1:3. Naše vůle a bojovnost však nepolevovala, vlajku pozvedl Kobreti, když v rychlém sledu napálil boční síť a tyč, zanedlouho Klofák hlavičkoval těsně nad. Po oživení Georginhem a Stehnem hosté odpadli a po brankách Klofáka a Baroshe jsme v rozmezí několika minut zaslouženě vyrovnali. Doubrava remízu v závěru ukopala a zápas skončil navlas stejně, jako v sobotu Áčko.

Příští neděli razíme "na kořeny" do Hunčic - sraz na Základně 13:45 - změna proti rozpisu!

Sudí: Bofuň

Branky: 35' Henry, 63' Klofák, 77' Barosh
Žlutky:
Sestava: Hrášek – Goodmen, Barosh, Bolf (46' Toleski), Dado Pršo – Pibaro, Kobreti (C) (73' Georginhu), Verbatov, Mao – Henry, Klofák (70' Stehno)


Author: Tomek & Marion


Zpět na přehled
Sokol Hunčice (B) - Slovan Blatnice (B) 3:5 (2:3)

Blues zvedají hlavu

Neděle 18.5.2008 Celý víkend panovalo deštivé počasí, nálada hráčů před odjezdem však byla celkem dobrá, zejména díky předchozí noci, kdy se premiérově v tomto roce uskutečnila vyhlášená blatnická outdoorova dýza. Kromě drobných incidentů nedošlo k vážnějším potyčkám, z Traktůrkovo kendo souboje naštěstí nakonec sešlo ...

Potřebný počet hráčů se podařilo sehnat až po změně minimálních požadavků ... původně měli do Hunčic vyrazit pouz hráči, kteří měli v krvi méně než 1 promile a spali alespoň 4 hodiny ... nakonec vedoucí týmu slevil a povolil trojnásobné promile a poloviční spánek ... pak už kromě Dada Prša prošli všichni ... Cappy tedy s menším problémem se zaostřováním (dle dobře informovaných zdrojů z Bažin se Cappymu údajně při nočním svařování porouchal samozatmavovací systém jeho svařečské kukly ...). V Hunčicích nás kromě deštíku, plného parkoviště traktorů, kořenů na hřišti a stáda krav 10 metrů za lajnou čekalo překvápko v podobě nedorazivšího sudího Tupce. Dle místních údajně již poněkolikáté ... Po menších dohadech jsme souhlasili s tím, že utkání bude řídit jeden z místních chasníků ... nutno podotknout, že celý zápas řídil s velkým přehledem celý soudcovský soubor Plzně severu by k němu mohl jet na školení.

Nastoupili jsme jako již poněkolikáté v nových dresech modré barvy (BLUE), které mají zajistit stálý přísun bodů ... ač se to zatím hrubě nedaří ... Změna dresů je součástí strategické změny image B-teamu ... El-presidento Hangáno nepřímo naznačoval celkové náklady na kampaň okolo 30 milionů EUR. Celý projekt realizuje neznámá firma Ňew Deal Communications ... momentálně probíhá první fáze změn, ve které klub prodá ochrannou známku WunderTeam a přejde na novou značku BluesTeam.

Coach Pulec se utkání nemohl zúčastnit, neboť rehabilituje po operaci podkotníkové šlachy. Operace proběhla v Londýně, dle slov Vladislava Hospodára vše proběhlo bez problémů, avšak mistrovství Evropy nepřipadá v úvahu. Hrajícím coachem byl ustanoven jako již tradičně Georginhu. Uběhlo sotva 5 minut a Dejv v brance neunesl obrovský tlak Pralesní ligy a po fatální chybě šli domácí do vedení 1:0. Pokračovali jsme v tlaku a pomalu začali vraždit jednu šanci za druhou ... a domácí z brejku vytěžili přímák na hranici vápna po obětavé kose našeho gólmana (situaci naštěstí detailně viděl Henry a čestně přesvědčil sudího, že zákrok byl mimo pokutového území ...). Nicméně po parádním centru a přesné hlavě to bylo 2:0. O osudu utkání rozhodla 18.minuta, kdy domácí využili naší zbytečné ztráty míče a z brejku zvýšili na 3:0. Pak jsme zřejmě usoudili, ze Hunčice mají dostatečný náskok a začali jsme hrát ... nakopnul nás i domácí sudí slovy "Chlapci ještě není konec, uvidíte druhou půli". A začaly se dít věci.

První branku měl na svědomí Mao. Po narážečce s Klofákem vyšachovali obranu domácích a Mao tvrdým projektilem po zemi (viz. památná branka v Líních) - 3:1. U druhé branky byl opět Mao, který si náběhem za obranu řekl Kobretimu o přihrávku, Mao si ještě dvakrát narazil s domácím gólmanem ... vše prakticky v letu ... závěrečným 360° kickflipem fenomenálně zavěsil - 3:2. Poločasový účet uzavřel Kobretiho angličan z penalty, kterému předcházela nádherná akce „mistra Jody” (Dado Pršo), který dokonale zmátl obranu naprosto nepředvídatelným pohybem (patrně zbytkový alkohol ...) a po průniku do vápna byl sestřelen. Po zápase přiznal, ze první kličku měly na svědomí promile ... Ihned po penaltě sudí fouknul poločas a penaltový kliďas si mohl jít vyměnit spodní prádlo :-) Na obrovské 4-boké plazmě nad středovým kruhem svítilo neuvěřitelných 3:3 a my začali věřit, že to vyjde. Domácí jezeďáci se navíc pěkně chytli a nejlepší hráč domácích Mizsár odešel do knajpy ...

Ve druhé půli už byl na hřišti jen jeden tým - tým Blues - který kontroloval hru směrem z kopce k hospodě. Na 3:4 zvyšoval po rychlém úniku z levé strany sprinter Klofák, když v poloze padajícího střelce obloučkem přehodil z rohu malého vápna brankáře za přispění jednoho z obránců. A netrvalo ani 10 minut a domácí obrana si opět neporozuměla s gólmanem, který sebral malou domů na hranici penalty. Následný nepřímý kop profesorsky proměnil na konečných 3:5 Kobreti po precisním přistrčení od Maa. V brance stála kompletní hunčická jedenáctka včetně lajnovačky ... Kobretimu stačilo pár milimetrů vedle gólmana a bylo to tam!!!!! Přibližně v 65. minutě nastoupil do hry místo vysíleného Dada Prša (slušovický JZD počítač mu naměřil 12.360 metrů) charismatický míčový ekvilibrista Georginhu. Takto oživeným týmem se nám podařilo udržet vedení i kontrolu hry až do samotného závěru. Domácí si přece jen pár šancí vytvořili, ale Dejv v bráně odhodil emoce a eliminoval tři tutovky. Úspěch celého zvratu vycházel ze sehrané obrany, která po úvodním zaváhání hrála až do konce bezchybně, nulovou propustnost po své lajně vykazoval obzvláště Goodmen.

Po návratu na Základnu proběhla řádná oslava bodů, zpestřena mnoha Metry a kytarovým vystoupením Georginha. Dle zápisu o předání služby PČR - prefektura Nýřany, byly ještě po půlnoci hlášeny nepokoje v Bažinách. Z těžko rozpoznatelných frází se odborníkům podařilo rozšifrovat pouze jediný verš: "žízeň je veliká, život mi utíká ..." :-)

Mimořádný dík patří profesionálnímu foto-amatérovi - Kabiru Bedimu - pokochejte se na přiložených fotech!

Příští neděli hrajeme doma se Zbůchem (B) od 16 h.

Sudí: Laik

Branky: 36' Mao, 39' Mao, 44' Kobreti (PK), 55' Klofák, 74' Kobreti
Žlutky:
Sestava: Dejv – Goodmen, Henry, FruFru, Bolf – Mao, Kobreti (C), Mirdedine, Pibaro (78' Bimba) – Klofák, Dado Pršo (65' Georginhu)

P08Huncice_01Mao, P08Huncice_03Dado, P08Huncice_02Srazeni rychlosti, P08Huncice_04Klofak, P08Huncice_05Dado, P08Huncice_06Neco ti tam spadlo, P08Huncice_07Klofak, P08Huncice_08Pibaro, P08Huncice_09Kobreti, P08Huncice_10Henry, P08Huncice_11Maouv Kickflip, P08Huncice_12Lajna jako v Luznikach na finale LM, P08Huncice_13Mirdedine, P08Huncice_14Henry, P08Huncice_15FruFru.


Author: Tomek & Marion & Mao

Photo: Kabi ®


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Baník Zbůch (B) 0:3 (0:0)

Blues oslabeni nočním autodromem

Neděle 25.5.2008 Utkání Blues s vedoucím týmem tabulky předcházela náročná příprava. Tradiční venkovní discopárty s letošní rekordní návštěvou byla umocněna poutí na návsi. Pro většinu hráčů to znamenalo možnost beztrestného popíjení od rána do noci. Kendo bojovník Alli měl vynikající nápad, když se na konci disco zmocnil mikrofonu a jménem provozovatele většiny pouťových atrakcí pozval všechny přítomné k projížďce na autodromu. Překvapený majitel se pokoušel celý nápad překazit, ale zanedlouho při pohledu na roztlačování vozítek posilněnými jedinci radši zařízení připojil do obvodu :-) Tržby autodromu mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní překonaly celou Úhereckou ... Jízda byla postupně vylepšena o předávání Smirnoff v protisměru, nedostatek autíček se vyřešil nasazením araba bez plášťů s doplněnou homologovanou trolejí :-))) Velké uznání patří nejbližším sousedům atrakce, kteří po zapnutí všech repráků na plný výkon, pouze zavřeli ventilačky a v čase 3:30 přišel Old Muschka v apartním pyžamu požádat o mírné ztlumení hudební produkce, protože mu kvůli basům sjížděl budík z nočního stolku :-)

Rehabilitující coach Pulec se tedy musel obejít bez několika účastníků nočního autodromu, ale rovněž bez velkých stars jako Verbatov a Cappy, kteří byli zaneprázdněni rodinnou oslavou. Hosté ze Zbůchu - aspiranti na postup - si přijeli vylepšit skóre (na jaře rozstříleli Zrnko 9:0 a celkové skóre mají 79:8) ... jenže tak lehké to neměli.

První půle probíhala celkem vyrovnaně, hosté měli sice o nějakou tu střelu na branku navíc, ale opticky to byl vyrovnaný duel. Klofák měl tutovku na noze v prostoru malého čtverce, kde na něho zívala prázdná branka ... skákavý míč ho trefil do paty a hosté nebezpečí zažehnali. Druhá příležitost vznikla po Mildeho centru z pravé strany, kdy Klofák zakončoval hlavou na přední tyči těsně vedle. Do šaten se odcházelo za stavu 0:0.

Do 2.půle nastoupil obávaný šúter Dado Pršo (v Hunčicích 81 shots on goal, 0 goals), trenéři se snažili opět využít jeho nepředvídatelných kliček s nekompromisním zakončením. Uhláci si byli dobře vědomi našich individuálních kvalit a zákeřně se zaměřili na klíčové hráče Blues ... Nejprve vyfaulovali stopera Henryho a zanedlouho prasácky projeli Pibaru ... po dvou střídáních se naše rozestavení komplexně změnilo ... Uhláci začali kontrolovat hru a v rozmezí 15 minut to bylo 0:3. Rozjeté hosty musel umravnit střídající Georginhu, který zarazil hrozící debakl. Škoda, že se nepodařilo alespoň snížit, když Maovi odskočil při zpracování míč a na vyhlášený 360° kickflip už bohužel nedošlo. Náladu jsme si spravili až spontánní oslavou jmenin Jany & Jany & Jany.

Vzkaz majitele autodromu: Smirnoff ok, ale s Bacardi už mi sem nelezte ... vytíral jsem 2,5 hodiny!

Příští sobotu jedeme na Vršíček, utkání s TJ Zrnko začíná od 17 h.

Sudí: Nidecker

Branky:
Žlutky:
Sestava: Jimmy – Goodmen, Henry (50' Černoch), Bolf, Toleski (46' Dado Pršo) – Mao, Kobreti (C), Stehno, Pibaro (75' Georginhu) – Klofák, Milde

Blatnice-Zbůch_1, Blatnice-Zbůch_2, Blatnice-Zbůch_3, Blatnice-Zbůch_4, Blatnice-Zbůch_5, Blatnice-Zbůch_7, Blatnice-Zbůch_8, Blatnice-Zbůch_9, Blatnice-Zbůch_10, Blatnice-Zbůch_11.


Author: Tomek & Marion & Václav Kočka

Photo: Kabi ®


Zpět na přehled
Zrnko Přehýšov (A) - Slovan Blatnice (B) 5:4 (2:2)

Stratég Trunčka geniálně načasoval závěrečnou přestřelku

Sobota 31.5.2008 V tradičně vyhecovaném utkání na Vršíčku jsme chtěli odčinit podzimní potupnou remízu z NouCampu. Navzdory paralelnímu mači Áčka se sešel potřebný počet kvalitních hráčů ... v pátek se zjevně míň kalí než v sobotu.

Už při vstupu do hypermoderního areálu TJ Zrnko bylo jasné, že se nás nepřipravilo pouze jedenáct "fotbalových" nadšenců, ale celá vesnice. Hlavní pořadatel Lojza se pokoušel řídit dopravu u mimoúrovňového vjezdu do podzemních garáží a nutil Kobretiho a Georginha, aby přeparkovali svůj vůz a neblokovali služební vjezd pro VIP členy klubu (nestačily 3 metry podle vyhlášky, John-Deere potřebuje 4,5 metru!). Po Georginhovo diplomatické větě "Prosím Tě Lojzo nedělej ze sebe většího ... než jsi" došlo málem k potyčce. Naštěstí zrovna dorazil el-presidento - balistik Gerd Trunčka a vše se vyřešilo domluvou. Teplota dosahovala letních 35°C, zavoněly klobásy a sudí Káli Mayer, na dokonale vypreparovaném pažitu s právě odkvétajícími pampeliškami, zahájil prestižní derby mocným hvizdem.

Fyzická i technická převaha Blues byla zcela markantní. Hráli jsme náš tradiční kombinační fotbal s aktivním pressingem po celé hrací ploše. A z prvního závaru jsme šli do vedení, když se prosadil důrazný Káva! Vstřelená branka nás uklidnila a než si všichni stihli plácnout ... bylo vyrovnáno na 1:1. Pak se hlavně bojovalo ve středu hřiště a postupně se přiostřovalo. Sudí Káli se ukázal jako další vyznavač tvrdé ostrovní hry a postupně posunoval hranici povolených / nepovolených zákroků až se mu to celé vymklo a kromě chirurgických zákroků často zaznívaly hlášky s jemným rasistickým podtextem. Domácí nejprve zvýšili na 2:1, ale do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu, když si na Kobretiho oblouček za obranu naběhl Klofák a chladnokrevně vsítil - 2:2.

Domácí ultras byli po poločasovém občerstvení jako polití živou vodou a dál nepříčetně řezali do bubnů, jakoby cítili body ... Pokračovalo se v úporném boji a ke zranění nedošlo úplným zázrakem. V tu dobu nikdo netušil, že se schyluje k závěrečné přestřelce. Vypuklo to v 75 minutě. Na branku domácích na 3:2 jsme ihned reagovali z Mildeho výstavního přímáku. Zanedlouho se znovu prosadili domácí a ihned z rozehrávky následoval drzý průnik Klofáka do vápna, kosa a jednoznačná pentle! Vzhledem k tomu, že byl ve hře Georginhu, byl exekutor jasný! Kobretiho to sice mrzelo, ale překonal to. Po zápase přiznal, že od Hunčic používá speciální slipy z dvojtýma gumačkama :-) Georginhu nedal domácímu gólmanovi šanci a umístěnou střelou srovnal na 4:4. Kanonáda pokračovala a domácí šli zas do vedení 5:4 na což jsme už nestihli zareagovat ... Škoda, že Káli nenastavil alespoň minutu, jinak bylo minimálně vyrovnáno.

Svaz rozhodčích OFS PS žádáme, aby přehodnotil lokality, kam posílá své členy na odborné stáže. Krev se sice do vyprahlého terénu vsákla, ale když se v závěru utkání nad hřištěm vznášeli supi ... už toho bylo trochu moc.

Příští neděli hrajeme doma s týmem Pňovan od 16h.

Sudí: Káli Mayer

Branky: 11' Káva, 40' Klofák, 78' Milde, 84' Georginhu
Žlutky: Pibaro
Sestava: Dejv – Goodmen, Milde, FruFru, Bolf – Pibaro, Kobreti (C), Káva (73' Georginhu), Stehno – Klofák, Černoch (78' Toleski)


Author: Tomek & Marion


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) - Pňovany 3:2 (3:1)

Brazilky

Neděle 8.6.2008 S Týmem Pňovan jsme si chtěli spravit chuť z porážky na Vršíčku. Mimochodem starosta Přehýšova vyhlásil ihned po utkání zákaz vycházení (rozuměj zákaz vycházení z hospody), příjezdy do obce byly zataraseny zemědělskou technikou a tři dny v kuse se oslavovalo triumfální vítězství. Když začali rozvášnění ultras v úterý rabovat prodejnu Pramenu na návsi, přivolala vedoucí prodejny (opakovaně znásilněná s bubnem na hlavě) zásahovou jednotku Policie ČR, která celou akci rázně ukončila. A přitom jsme jim to prodali ...

V naší sestavě se objevilo několik "nováčků" a hlavně došlo k výrazným změnám v rozestavění. V "omlazené" obraně se sešli staří známí: Barosh & Henry & FruFru. Dvoumotorový střed zálohy tvořil po dlouhé době Kobreti & Mildánek doplněný falešnými křídly Pibarem & Maem. Útočné hroty Klofáka a Černocha byli připraveni střídat žolíci Mirdedine a Verbatov. Za tím vším stála jednak precisně promyšlená taktika a jednak narození dcery Goodmena, který dorazil na Základnu pouze s lahví Finlandia a Olegovo alergií. Gratulujeme!

Utkání začalo ve velkém tempu. Gradující tlak vyústil v 8.minutě v nedovolený zákrok ve vápně hostů a tradičně přesný Kempes fouknul neomylně penaltu. Kobreti prověřil moirový slipy pro kosmonauty a profesorsky skóroval - 1:0. Prakticky celý zápas jsme si užívali ... Hrálo se učebnicové bago od obrany až po útok. Na skóre se brazilská hra příliš neprojevovala, ale to jen proto, že jsme chtěli dávat jenom dokonalé góly. Neuvěřitelný fotbal předváděl hlavně Pibaro. Škoda, že nominace na EURO již byla uzavřena, Sionko by se do výběru možná nevešel ... Hosté sice srovnali , ale pár minut před poločasem vyslal Kobreti do sprintu právě rakeťáka Pibaru, ten krásně potáhl a na penaltě přesně našel Černocha, který nekompromisně vsítil k levé tyči. A za dvě minuty si znovu řekl o míč Pibaro, předvedl 80ti metrový únik, na jehož konci zpětně přihrál Mildemu na vápno a ten fantastickým topspin-placírem zavěsil pod víko.

Druhá půle byla jako přes kopírák. Postupně nastoupili další míčoví hračičkové Mirdedine a Verbatov a exhibice pokračovala až do úplného závěru. V pralesní lize se poprvé vyzkoušela technologie Castrol Performace Index. Servisní technici dlouho nemohli uvěřit naměřeným statistikám, ale nakonec výsledky potvrdili. K nahlédnutí jsou zde.

Příští týden máme volno. Poslední mač sezony 2007/2008 hrajeme v neděli 22.6. od 16h doma s universitním týmem Kameňosu (B).

Sudí: Kempes

Branky: 8' Kobreti (PK), 39' Černoch, 41' Milde
Žlutky: Barosh, Černoch
Sestava: Dejv – Barosh, Thiery Henry, FruFru, Bolf – Mao, Milde, Kobreti (C) (45' Mirdedine), Pibaro – Klofák (60' Verbatov), Černoch

Blatnice - Pňovany_01, Blatnice - Pňovany_02, Blatnice - Pňovany_03, Blatnice - Pňovany_04, Blatnice - Pňovany_05, Blatnice - Pňovany_06, Blatnice - Pňovany_07, Blatnice - Pňovany_08, Blatnice - Pňovany_09, Blatnice - Pňovany_10, Blatnice - Pňovany_11, Blatnice - Pňovany_12, Blatnice - Pňovany_13, Blatnice - Pňovany_14, Blatnice - Pňovany_15, Blatnice - Pňovany_16, Blatnice - Pňovany_17, Blatnice - Pňovany_18, Blatnice - Pňovany_19, Blatnice - Pňovany_20, Blatnice - Pňovany_21, Blatnice - Pňovany_22, Blatnice - Pňovany_23, Blatnice - Pňovany_25, Blatnice - Pňovany_26, Blatnice - Pňovany_27, Blatnice - Pňovany_28, Blatnice - Pňovany_29, Blatnice - Pňovany_30, Blatnice - Pňovany_31, Blatnice - Pňovany_32, Blatnice - Pňovany_33,


Author: Tomek & Marion

Photo: Kabi ®


Zpět na přehled

Slovan Blatnice (B) - Baník Kameňos 0:5 (0:2)

Závěrečný bůr

Neděle 22.6.2008 Poslední mač sesony 2007 / 2008 jsme hráli na domácí půdě. Ani jednomu ze soupeřů už o nic nešlo, kostky již byly vrženy ... Měl to být klasický pralesní fotbálek pro dobrý pocit, sprchu a žízeň :-) Utkání řídil uznávaný Bušek z Velhartic, který má jediný problém ... cesťák z Kralovic nepříjemně drancuje naši klubovou kasu :-( Klubový fotograf Kabi byl bohužel zaneprázdněn výstavou svých fotografií s podtitulem "Prales" v Národní galerii, naštěstí ho zaskočil reportér Plzeňského deníku Kája Popel.

Papírové předpoklady se splnily pouze částečně. Při chuti byl hlavně Kameňos, na naší straně to byly spíše výjimky. Už sraz v kabině nevěštil nic dobrého ... jednak Klofák a Mao zraněni, ale hlavně sobotní discopárty si tvrdě vybrala svou daň a kromě vyhlášených pařivek se zdemolovalo několik dalších hráčů ... bohužel i z řad dorostu ... takže hoši takhle by to nešlo. Starý psi strhaný z práce, zdeptaný domovnicí, berňákem a tchýněma mají právo si dvakrát, maximálně třikrát za rok vypláchnout mozky a vypustit, ale vy - sorry - ještě nemáte nárok ... klidně si pařte, ale na hřišti se to nesmí projevit ... klidně si odskočte o poločase ulevit za tribunu, to je v pohodě, ale jinak musíte hrát jako pily Husqarny!

Proher jsme zažili dost, ale tahle byla hnusná v tom, že to nikoho nebavilo. V padesátistupňovém hicu patřili k světlým výjimkám kupodivu kluboví veteráni, kteří se snažili zvednout vlajku a hecnout ostatní ... Takže se loučíme příznačným bůrem, fanouškům díky za podporu, na podzim začíná všechno nanovo ...

Pro kouče Pulce to byl zároveň poslední mač na trenérské lavičce BluesTeamu, jeho manažer Passka sice mluví o lukrativních nabídkách v Ruska, ale dobře informované zdroje z Posrané ulice hovoří o zcela jiných projektech, které Boffyho čekají ... Držíme palce a doufáme, že jsme Tě nepřipravili o úplně všechny nervy ... díky!!! Na podzim přebírá BluesTeam legendární Trappattoni.

Sudí: Bušek z Velhartic

Branky:
Žlutky:
Sestava: Goodmen – Tolesky, Henry, Milde, Bolf – Stehno, Verbatov (20' Dado Pršo), Kobreti (C), Pibaro – Barosh, Káva


Author: Tomek & Marion


Zpět na přehled