ARCHIV - Béčko: Sezóna 2006/2007 (jaro)

Blatnice Doubrava 7:2 Reportage
Líně B Blatnice 0:1 Reportage
Blatnice Zbůch B 3:2 Reportage
Pňovany Blatnice 0:4 Reportage
Blatnice Přehýšov 5:1 Reportage
Kozolupy B Blatnice 2:0 Reportage
Sulkov B Blatnice 1:3 Reportage
Blatnice Hunčice B 9:3 Reportage
Blatnice Heřmanova Huť B 2:1 Reportage
Úlice Blatnice 3:1 ReportageSlovan Blatnice (B) – TJ Zrnko Doubrava 7:2 (2:1)

Nervózní přesilovka

Neděle 8.4.2007 - První mistrák byl očekávám s velkým vypětím, na debakl z posledního podzimního kola jsme ještě nezapomněli, navíc se v přípravných zápasech mančaft značně oslabil v důsledku četných zranění – zejména Oleg a Klofák. Po posledním přípravném zápase se Zálužím se ukázalo, že je nás zároveň moc i málo a v kádru zavládla menší nejistota. K žádným divokým přestupům prozatím nedošlo, jednání s Tatran Poprad se zmrazilo na částce 180 tisíc SVK za hostování na dva týdny. Slibně se vyvíjí přestup Saši Mašinfíry z vysočinského Golčova Jeníkova. Trenéři měli situaci mimořádně složitou, protože mnoho hráčů se neukázalo celou zimu a nyní nebylo jisté, jestli se slavnostně dostaví. Proto byly povolány osvědčené posily z Rourova teamu: Myšilov a MaoCeTung a rovněž několik svátečních hráčů – zejména Wanny Pizzaro a Baron alias Sarka-Farka :-)

Nakonec se dostavili všichni, kromě Pizzara, kterému shořelo auto, když u Kameňosu ohříval vystydlou pizzu přímo na motoru, a tradičně i Barona, jehož absence byla jako obvykle kuriosní – spolehlivé zdroje tvrdí, že se v noci ze soboty na neděli utkal ve tři ráno v plzeňské Aréně o neoficiální titul WBA v lehké váze ... subtilní Slovenka ho údajně knokautovala v prvním kole ...

Ještě že byly střídačky přesunuty do sekce JIH, v areálu se tísnilo okolo 25 fanoušků. Utkání řídil Mário Kempes s bříškem ve tvaru dokonalé koule a pravýma trenkama PLEAS.

Utkání začalo naším velkým náporem, hosté šťastně odvraceli jednu akci za druhou. Nejaktivnější byl jednoznačně Mao, který neustále kombinoval, kličkoval a střílel ... zřejmě měl v Žihli moc defensivních úkolů. Útočná dvojice Myšilov & Barosh rychle oprášila dřívější souhru a vypadalo to na slušný výsledek. Náš tlak vyvrcholil inkasováním branky, když se hosté poprvé dostali za půlku. V malém vápně došlo ke skrumáži, Leosch nedbal na hromové „máááááám“ Krucifixe a ve snaze odpálit svíčku od brány parádně přehodil Krucifixe a překvapený hostující útočník dorážel do prázdné branky – 0:1. Ve fotbalové hantýrce se tomu říká „Optimální zahájení zápasu“.

Náš tlak pokračoval i když na druhou stranu vázlo obsazování hráčů. Pořád nám to nevycházelo ... až po čtvrthodině hry nás usměrnila střídačka: „Vy hovada, vždyť hrajou o desíti!“. Pak už šlo všechno jako po másle ... hra na dvě libera nám sedla a brzy se to projevilo i ve skóre. K definitivnímu zlomu došlo poté, co Mao pochopil, že nemá souzeno střelit branku, a že bude jenom nahrávat, a stál u zrodu poloviny našich fíků. Vyrovnání zařídil Myšilov, který se nejlépe zorientoval ve vápně a z otočky pohotově vypálil k tyči – 1:1. Pokračovali jsme v dobývání doubravecké svatyně, ale většina shooterů měla problémy se zaměřováním. Až v samotném závěru poločasu zvýšil z přímáku Barosh, když přesně odhadl pohyb stínujícího beka a v letu ho napálil do bedny – tečovaný míč šel gólmanovi přesně do protipohybu. Do kabin se šlo za stavu a 2:1 a hosté oslabili o dalšího záložníka.

Na začátku druhé půle jsme předvedli překrásnou jednoduchou akci, která byla klíčovým momentem utkání. Po sledu rychlých přihrávek se na hranici pokutového území uvolnil Liškenroy a nekompromisně zavěsil – 3:1. O pár minut později opět Liškenroy v akci, tentokrát si povodil hostující zadáky, procítěně přehodil stopera i brankáře a posadil míč přesně na hlavu Myšilovovi, který pohodlně hlavičkoval do prázdné branky. Škoda, že se Myšilov zalekl vysokých poplatků za hatrick a dále neskóroval. Hosté pochopili, že jsme při chuti a odvážně vysunuli dva nejlepší hráče dopředu. Naše ospalá obrana na to nedokázala zareagovat a hlavně měla problém s motivací, protože vyhecovat se proti Doubravě v devíti není z psychologického pohledu úplně jednoduché. Po nedůsledném přístupu obrany a ležérním zákroku Krucifixe hosté snížili na 4:2. Pochopitelně k velké nevoli střídačky a ultras. Po nekonstruktivní kritice ze střídačky se strhla naprosto zbytečná a nedůstojná hádka mezi hráči ...

Prapor pozvedl opět Myšilov, když byl nedovoleně atakován ve vápně a Mário nařídil PK, který svojí zlatou Najkou proměnil kapitán Kobreti – 5:2. Šestou branku zařídil Barosh, když se po rychlé akci zprava ocitl tváří v tvář doubraveckému Canizaresovi a nechytatelně zakončil v pravé tyči. Hosté příděl těžko nesli a labilnější hráči se pod záminkou útočného pressingu uchylovali k sprostým zájezdům. Poslední branka se zrodila po průniku Baroshe do vápna, kdy šel po obhození beka sám na bránu a v poslední chvíli byl řeznicky sestřelen dvojkosou v podání obou stoperů. Exekuce se ujal Krucifix a s flegmaticky vsítil – 7:2.

Výhra byla vysoká, ale výkon nepotěšil ani fanoušky ani hráče samotné. Na Husqarny v kabině málem nedošlo. Navzdory oslabeným hostům jsme vítězství uvěřili až po sedmé brance a závěrečném hvizdu Maria. Líně nás příští týden určitě vyhecují k lepší hře. V hospodě nás čekalo lahůdkové selátko, bereme to jako zálohu na příští mače!

Sudí:Mário Kempes

Branky: 12‘, 50‘ Myšilov, 44’, 67‘ Barosh, 46‘ Liškenroy, 61‘ Kobreti (PK), 81‘ Krucifix (PK)
Žlutky:
Sestava: Krucifix – Leosch, Milde, Bolf, Tomek – Slampárd, Kobreti (C), Liškenroy (63‘ FruFru), MaoCeTung (55‘ Lesba) – Barosh, Myšilov.

P07Doubrava_01Pojd sem kam jdes, P07Doubrava_02Kobreti zkousi co vydrzi kolena a kotniky, P07Doubrava_03Nohejbal na stoperu, P07Doubrava_04Slampard pali z kazde pozice, P07Doubrava_05Duo pacicka, P07Doubrava_06Kobretiho pentle, P07Doubrava_07Jimmiho pentle, P07Doubrava_08Sladka odmena kapitana Morgana.

Příští neděli hrajeme od 15 h v Líních.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Baník Líně (B) - Slovan Blatnice (B) 0:1 (0:0)

Není důležité jako silou, ale kam ...

Neděle 15.4.2007 - Líně jsou toho času v tabulce na páté příčce odzadu s žalostnými 13-ti body. Přesto je považujeme za silnější mančafty. Přesvědčili nás o tom i podzimní porážkou 2:4 na NouCampu. Rozhodnout mělo zapojení líňských A-posil ...

Oproti minulému týdnu mohli trenéři počítat s uzdraveným Klofákem a Sašou. Přesto znovu povolali ostřílené matadory A-teamu: Myšilova a MaoCeTunga. Nečekaně se objevil i kickboxer Baron. Panovalo typické červencové počasí s vysušujícím východním větrem z pouště Karakum.

Sudí Bofuň zahájil utkání kuriosní situací, když při losu nemohl najít hozenou minci, třikrát se pokusil ohnout, když se mu sesula štrupna a hlava začala brunátnět, diplomaticky to ukončil pokynem Kobretimu: „vyhrál si“ ... Kobreti zvolil stranu, kterou chtěli domácí a to byl základ našeho úspěchu.

První půli nás domácí relativně drtili, obrana měla plné nohy práce, hlavně s přebíráním hráčů, protože záloha a útok domácích se plynule prolínaly. V plné parádě se předvedl Jimmy, který s přehledem eliminoval několik nebezpečných střel, hecoval obranu i zálohu a hlavně si přesně postavil branku. Poprvé jsme se o tom přesvědčili zhruba ve 20-té minutě, kdy střela levého halfa skončila na tyči a pár minut poté tísněný Saša „hlavičkoval“ ramenem do spoje. Jinak Saša se v prvním mistrovském zápase za Slovan blýskl ofenzivním pojetím obrany a několikrát se utrh až do vápna a vysloužil si novou přezdívku Pendolino. Takticky jsme nehráli moc dobře, obrana klasicky nakopávala na útočníky, kde Myšilov s Baroshem odolávali třem hráčům a dvěma kopáčům (zejména na levém beku). Míče se rychle vracely a fyzička ve vedru trpěla ... Za druhý chirurgický zákrok si Tomek vysloužil od Bofuně žlutku. Jinak Bofuň si byl vědom vedra a BIO3 a důsledně se držel ve středovém kruhu. Pozitivní bylo, že nepustil ani jednu výhodu domácích, jejich nebezpečné akce přerušoval a my měli čas se zkonsolidovat. Karbymu Spasiteli na lajně Bofuň rovněž plně důvěřoval. Ošklivý okamžik přišel ve 27.minutě, kdy Leosch zachraňoval na hranici šestnáctky, v souboji špatně došlápl, ozval se rupanec, který byl slyšet až ke střídačce a Leosch zůstal ležet na zemi ve velmi nefotbalové pozici. Nebylo možné se ho ani dotknout, nosítka byla nutná a vrtulník na přilehlém letišti pomalu startoval. Za Leosche naskočil Baron, poslední čtvrthodinka se odehrála převážně ve středu pole a domácí začali nervóznět.

V kabině se všichni hráči zajímali o Leosche, jestli má přeražené stehenní kost nebo holeň nebo „jenom“ kotník ... jaké to bylo překvapení, když jsme zjistili, že už stojí ve frontě na kelímkáče. Údajně ihned po transportu na nosítkách ke střídačce pravil: „No, ono to nebude tak dramatický“. No zaplať pánbů, rupanec to byl řádnej a vypadá to „jenom“ na vazy.

Do druhé půle pustil Liškenroy nabitého Klofáka a hra se začala postupně přesouvat na polovinu domácích. Baníkovci se začali hádat, vyvrcholilo to odstoupením černovlasého veterána, zapojil se další Áčkař a od té doby byly Líně v hajzlu. Naši první brankovou příležitost měl Klofák po Tomkovo 80-ti metrovém pasu placírem. Klofák mazaně prošel až do vápna, škoda, že zvolil střelu z téměř nulového úhlu, na vápně byli dva shooteři s dynamitem ve strelkách: Barosh a Kobreti ... Škoda nevyužitých standardních situací, většinu z nich Milde zahrál na zadní tyč (+10 metrů :-)), kde dnes bohužel chyběl FruFru.

Baron předváděl jeho obvyklé míčové ekvilibristiky. Jeho neuvěřitelné pokrývání balónu domácí těžko nesli, proto byl terčem brutálních kos, vždy se bezvládně s roztaženýma rukama skácel k zemi, jednou byl dokonce vytlačen až do přilehlého záhonu tulipánů ... bylo s podivem, že dokončil utkání zdravý. To jsme ale v Líních čekali.

Rozhodující okamžik přišel 10 minut před koncem. To už jsme byli permanentně na polovině domácích. Milde se vysunul do zálohy (kde by ostatně měl hrát pořád), řekl si o míč do lajny, kde mazácky patou obelstil domácího halfa, nacentroval do vápna, Myšilov tísněn gólmanem kolerovsky hlavou přiklepl Maovi na penaltu .... Mao v těžké pozici napřáhl a vypálil na bránu ... nastaly nekonečné okamžiky, kdy se míč kutálel do branky. Rychlost střely se blížila nule, ale její směr byl chirurgicky přesný. Na „střelu“ nedosáhl ani jeden z domácích beků, jeden zleva, druhý zprava, míč prošel!!!!!!!! a bylo to 0:1.

Zodpovědným přerušováním, zdržováním a hrou u rohového praporku jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Domácí se po brance úplně psychicky rozložili, individuálně měli určitě navrch, ale jako tým patří zcela právem do Pralesa.

Sudí:Bofuň

Branky: 81‘ Mao
Žlutky:Tomek
Sestava: Krucifix –Pendolino, Milde, Bolf, Tomek – Mao, Kobreti (C), Liškenroy (45‘ Klofák), Leosch (27‘ Baron) – Barosh, Myšilov.

P07Line_01Bofun neopustil kruh, P07Line_02Leosch simulant, P07Line_03Jimmy-Nulak, P07Line_04Kellyho pokrejvani, P07Line_05_Zapisky trenerovy, P07Line_06Leoschovo fiktivni natekly kotnik, P07Line_07Mao - nabehano 17,5km.

Příští neděli 22.4. hrajeme od 16 h doma se Zbůchem B.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Baník Zbůch (B) 3:2 (2:1)

Zodpovědný výkon

Neděle 22.4.2007 - Vítězství proti oslabené Doubravě a notná dávka štěstí v Líních nás moc neuspokojovaly. Naše skutečné kvality měl na dokonalém blatnickém pažitu prověřit aktuálně druhý celek tabulky - Zbůch (B) . Po domluvě s nejvyšším vedení Slovana se začátek utkání posunul na 15 hodinu, oficiálním důvodem bylo údajné fandění Zbůchu A, který hrál proti Nepomuku, neoficiálně byla jasné, že za zbůšské béčko nastoupí několik áčkařů. Sestava Zbůchu byla oproti podzimu relativně omlazená, nepříjemný gólman stále čapá ...

V naší sestavě bylo od minulého týdne také několik změn, v základu nastoupil Oleg Verbatov i FruFru, Sašovi Pendolinovi zamrzly na Vysočině CD ROMy, proto koučové nominovali osvědčeného bažiňáka Gatusa. Dalším překvapením byl příjezd Ézla (podruhé za sebou!!!) a hlavně gólmana Pizziaka (ex Wanyak), kaučové tak mohli konečně vypustit do pole famósního Drogbu. Areál byl takřka naplněn, dokonce se objevili švédští příznivci Piškoot a Elizabeth (welcome home!!!), Pralinka roužnul dřevěný uhlí a sudímu Kabíkovi nic nebránilo v zahájení mače.

Tempo jsme od počátku udávali my a hrálo se hlavně na polovině hostů. Důslednou obranou a rozehrávkou po zemi jsme postupně ovládli hrací plochu. Záložní řada nabitá all-stars si doslova užívala staronové složení a harmonicky propojovala obranu s útokem. Mimořádným výkon se presentoval neúnavný Mao, který měl v nohou jednak sobotní zápas Áčka a jednak se dopoledne zúčastnil dle jeho slov „malého fotbálku“. Mao naběhal během prvních 15-ti minut 5 kilometrů a vysloužil si novou přezdívku - Kenenisa Bekele. Permanentně se trhal po levé straně a když se hrálo déle jak 2 minuty napravo, neváhal naběhnout si 80 metrů na autové vhazování ... Klofák s Myšilovem měli jasně rozdělené úkoly, Klofák běžec vyžadoval přihrávky za obránce, Myšilov do nohy. Bohužel docházelo neustále k záměně a Myšilov absolvoval několik 50-ti metrových sprintů :-) Z první dvacetiminutovky jsme vytěžili dvě nebezpečné hlavičky Klofáka a Myšilova, obě hostující gólman kryl. Když vytáhl i jedovatý přímák Mildánka do šibenice, vypadalo to, že jsme ho rozchytali. Navíc se bolestivě zranil Verbatov ... Do hry se zapojil charismatický Didier Drogba. Jeho přítomnost na hrací ploše okamžitě vyburcovala ostatní hráče a po dvou minutách jsme se poprvé radovali. To když byl nedovoleně atakován ve vápně kličkující Klofák a přesný Kabík, který stál 3 metry od zákroku, jednoznačně ukázal na značku penalty. Tradiční exekutor Kobreti se nemýlil a flegmaticky zavěsil – 1:0. Běžela 23.minuta a trenéři i přítomní ultras byli ve varu. Hosté bohužel za dvě minuty srovnali, když si jeden z halfů naběhl na přímák za naší obrannou hráz – 1:1. Naše vůle po vítězství však byla nezměrná a zbytek poločasu jsme odehráli opět na polovině hostů. Nádherný fotbalový moment přichystal všem fotbalovým labužníkům Drogba, když si vtipně narazil u rohového praporku s Kobretim a bez přípravy tvrdě vypálil z úhlu do vinglu! Střela se od břevna odrazila těsně před brankovou čáru a zbůšský gólman byl rád, že ho střela nezranila. Naši útočníci byli permanentně v péči hostujících zadáků a do ofenzivy se plně vložila naše atomová záložní řada. Do vedení jsme šli z nenápadného autového vhazování, kde na sebe Kobreti navázal tři hráče, optimálně našel FruFrua, který vyslal do vápna typickou slávistickou šajtly na zadní tyč, kde číhal Bekele, který tvrdě zakončil levasem přes celou bránu – 2:1.

V poločase nedošlo k žádnému střídání. Coach Pulec odmítl vystřídat žadonícího Tomka i přesto, že mu v kabině ukázal teploměr 38,3 stupně Celsia. Na Bekeleho hecování „pojďte do nich, vždyť oni vůbec neběhaj ...“ nikdo z hráčů nereagoval, ale nálada v mančaftu byla optimistická, nikdo netoužil po postupu ani husqarnách ani Metrech, chtěli jsme je prostě porazit!!!

Vstup do druhé půle byl vynikající. Běžela 48.minuta a Kobretiho skotský roh míří vápna ... tísněný Drogba se mocným výskokem dostává půl metru nad všechny hráče a nekompromisně zakončuje pod víko – 3:1!!! Snad ho Mourinho nestáhne z hostování ... Parádní pojišťovací branka nás vybudila k ještě větší zodpovědnosti v obraně a aktivitě v záloze. Mezi největší brusiče patřili tradičně Bolf a Gatuso, žlutku si ale vysloužil i beránek Kobreti. Kabík pískal přísně a přesně na obě strany. Gatuso se pouštěl do kličkových sólíček, vždy bohužel skončil těsně před šestnáctkou, presentoval se i dalekonosnou střelou ... první blokovanou střelu využil jako narážečku, ta druhá šla přesně pod víko, gólman ji zázračně vyrazil nad a ze střídačky se ozvalo „Malí můžou dvakrát!“. V 70-té minutě pustil Tomek do hry Ézla, čímž došlo k snížení věkového průměru na 31 let ... Hosté začali hrát vabank a pokoušeli se vybojovat alespoň trestňák, což se jim nakonec i podařilo. Po jednom z nich sice šťastně snížili na 3-2, ale další komplikace jsme již nedopustili. Nepříjemné chvilky nastaly pro trenéry po nečekané rybce ala Bierhof v podání Mildeho, po které zůstal ležet na zemi a vypadalo to na klíční kost nebo minimálně vykloubené rameno ... naštěstí vše OK. Klofák se v závěru ještě dvakrát dostal do brejku, skóre se však již neměnilo.

Zbůch (B) jsme zaslouženě porazili. Baníkovci se navenek tvářili, že jim v Pralese o nic nejde, že hrajou jen „na žízeň“, ale odposlouchávací zařízení v kabině a nervové zdrchání jejich kouče potvrdily jejich zklamání. Znovu se tak potvrdilo, že hra proti fotbalovějším celkům nám svědčí a dokáže nás motivovat ke kvalitním výkonům. Příští týden nás čeká v tomto ohledu čeká mimořádně složité utkání, protože jedeme do Pňovan, kde nás uvítá Laskyho partička.

Sudí: Kabík

Branky: 23‘ Kobreti (PK), 21‘Kenenisa Bekele (ex MaoCeTung), 48’ Drogba
Žlutky: Kobreti, Gatuso, Bolf
Sestava: Pizziak – Gatuso, Milde, Bolf, Tomek (64‘ Ézl) – FruFru, Kobreti (C), Oleg Verbatov (21‘ Drogba), Kenenisa Bekele, – Klofák (C), Myšilov.

Příští neděli 29.4. hrajeme od 15 h v Pňovanech.


Author: Chamala chamala


Zpět na přehled
Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (B) 0:1 (0:4)

Jako proti Kypru ...

Neděle 29.4.2007 - Po vítězství se Zbůchem nás konečně ovládl týmový duch - jako za slavných časů v prestižní III.třídě. Určitě to nebylo uspokojení ani přehnaný optimismus, ale prachobyčejná chuť po vítězství. Naší psychickou odolnost měla prověřit Laskyho partička na tamější nakloněné rovině. Základ sestavy byl podobný minulému mači, významnou posilou a sportovní událostí všeobecně byla nominace Georginha, kterému se zhojilo půlroční zranění ze Zbůchu. Na poslední chvíli dorazil na Základnu i Saša Pendolino a Gatuso. Všem spadl kámen ze srdce, že se neukázal Baron, protože přijít třikrát za sebou by naznačovalo, že je něco v nepořádku.

Do pňovanského svatostánku jsme dorazili těsně po otevření areálu, hospodský ještě čistil trubky a v kabině domácích byli tři hráči včetně hrajícího trenéra. Důležitost utkání ukazovala přítomnost Gerda Trunčky, který přijel podpořit Laskyho po taktické stránce a navíc tajně pořídil video záznam, který budou v přehýšovské hospodě „U Drahoše“ celý týden analyzovat – na webových stránkách Plzeňského kraje je dokonce vidět žádost MNV Přehýšov na dotaci na elektronickou tužku, kterou používá Jarda Bosák na ČT4 Sport.

Před výkopem jsme provedli kontrolu sklonu hřiště pomocí dovezené WasserWage – viz. foto níže. Sklon hřiště se každým rokem zvětšuje o 1% a pokud to tak půjde dál, bude někdy okolo roku 2180 v Pňovanech rovina. V šatně nás překvapilo parádní obložení (Kokosko, jeď se tam podívat a konečně už to v Blatnici dodělej!), nosítka na skříni a funkční sprchy, což bylo zklamáním pro pamětníky, kteří se před pár roky v Pňovanech koupali v plechové vaničce ...

Netrpělivě jsme se rozbouchávali na bránu, Drogba přepálil obrovskou budovu statku v pozadí areálu. Bekele měl v nohou už 6 kilometrů a domácí pořád nikde ... nakonec to dali dohromady a nastoupili včetně trenéra s věkovým průměrem 42 let, což je pouze o dva roky více než my!

Klofák zkušeně vyhrál los a začali jsme do kopce. Od první minuty jsme domácí uzamkli do vlastního vápna a pokoušeli se prolomit obranný val. Pňovany bránili v deseti lidech a nakopávané míče na tísněného Henryho a Klofáka nám nepřinášely žádné výraznější šance. Rychlé narážečky, nabíhání, přenášení hry, ... všechno končilo na Laskyho opevnění. Logicky muselo dojít k brejku domácích a Pizziak se poprvé potkal s míčem, když eliminoval tutovku domácích. Zkoušeli jsme to i z dálky, Drogba vypustil šumivku ze střední vzdálenosti - gólman ji zázračně kryl, další jedovatá střela ze 30-ti metrů těsně nad. Tvrdě vypálil i Gatuso, který si po krátkém sólíčku málem utrhl tříslo. Na pravé straně jezdil hlavně FruFru, po několika hlavách na zadní tyči se dostal i k zakončení pravasem – z úhlu těsně minul branku. Ve 24.minutě to konečně přišlo. Klofák zpracoval na hranici vápna míč do nohy, nečekaně se otočil, dvěma kroky se zbavil obou stoperů a charakteristickým kuchlem nekompromisně vypálil ... míč se od tyče odrazil do brány – 0:1. Domácí to ale nevzdávali a pokoušeli se z kopce vyrovnat. Používali osvědčenou taktiku – nakopávali míče na levé brko, do nejníže položeného místa na hřišti a odtud několikrát nebezpečně zakončovali. Podržel nás ale velejistý Pizziak, který dvakrát reflexivně vyrážel střelu z bezprostřední blízkosti. Útoky domácích znamenaly možnost brejků i pro nás, Klofák šel z půlky sám, poradil si se všemi pampeliškami, ostrůvky jetele i myší dírou, přesto celou cestu přemýšlel, zda zvolit kliku nebo přehození nebo osloví nabíhajícího Henryho ... Zvolil přehození, gólman vyběhnul, zavřel oči a probral se s míčem v košíku ...

Při poločasové analýze byl zdůrazněn důraz na neinkasování, protože hrozilo, že po vyrovnání si domácí vlezou do brány a nechají do sebe do konce mače bušit. Bekele klasicky připomínal, že je musíme pořádně roztáhnout a rozběhat ... Mildánek si stěžoval, že beci moc útočí, coach je naopak chválil za Carlosovské pojetí obrany.

A druhá půle začala výborně. Centr do vápna kolerovsky prodloužil Henry a Klofák bez větších příprav tvrdě vypálil ke vzdálenější tyči - 0:2. Další šanci si individuálně připravil Bekele, prošel až na hranici pokutového území, kde zvolil kličku mezi Laskym a stoperem, oba mu zajeli pod nohy, Bekele nadskočil (jinak měl rozšmelcovaný obě nohy) ... míč sice odkopli, ale navzájem si ublížili, Lasky se odbelhal do zámezí ... V 57.minutě Klofák vystihl Laskyho rozehrávku autového kopu, pustil se do nebezpečného souboje s oběma stopery, prostrčil balón na malé vápno, kde číhal Henry, který ještě počkal až všichni obránci a brankář klesnou do kolen a pak teprve chladnokrevně zasunul – 0:3.

Za stavu 0:3 začali domácí přece jen trošku kousat, zejména kapitán se obával potupného búra. Rovněž hráč domácích s číslem 8 byl zralý na Diazepam ... jeho emoce uklidňoval pomocí skluzů a důsledného „pokrývání“ Tomek s Bolfem, do úplné apatie upadli domácí poté, co se Bekele vrátil devádesátimetrovým sprintem přes celé hřiště, odebral jim míč a založil naší akci ... a ještě si stihnul naběhnout na centr ... Vývoj utkání se pokusil ovlivnit Gerd Trunčka, který se zmocnil praporku a posuzoval jednu šanci za druhou v náš neprospěch, domácím to nebylo nic platné.

V 75.minutě odstoupil vysílený Henry a po velmi přátelském objetí u lajny pustil do pole legendárního míčového ekvilibristu Georginha. Georgingu byl neuvěřitelně nabuzený, neustále si říkal o míč, neúnavně nabíhal a během několika vteřin na hřišti předvedl kompletní repertoár: sambu, poď-sem-kam-deš, voříšky, patičky i jesličky. Po devíti minutách to přišlo! Po pravé straně zatáhl míč FruFru a ve vápně viděl mocně gestikulujícího Georginha, který křičel „Péťóóóó“. FruFru milimetrově nacentroval, Georginhu neopovrhl slávistickým centrem, nádherně se položil do střely a levasem rozvlnil pňovanskou síť – 0:4! Georginhu samou radostí ihned předvedl pavouka a jásající se zamotal do sítě. V posledních minutách měl Georginhu další šance, ale zřejmě se zalekl hattricku. Nejprve mu připravil míč Klofák, Georginhu těsně přestřelil z hranice šestnáctky. V samotném závěru si naskočil na centr FruFrua a z ideální pozice hlavičkoval těsně vedle šibenice.

Oslava vítězství byla obrovská, končila nad ránem u Najků v pergole :-)

Sudí: Káli Mayer

Branky: 24‘, 48‘ Klofák, 57‘ Thiery Henry, 84’ Georginhu
Žlutky: Tomek
Sestava: Pizziak – Gatuso (57‘ Pendolino), Milde, Bolf, Tomek – FruFru, Kobreti, Drogba, Kenenisa Bekele, – Klofák (C), Thiery Henry (75‘ Georginhu).

P07Pnovany_01Kontrola sklonu 1, P07Pnovany_02Kontrola sklonu 2, P07Pnovany_03Kontrola sklonu 3, P07Pnovany_04Hraci maji problem se udrzet na svahu, P07Pnovany_05Prava tyc o 30cm kratsi, P07Pnovany_06Nervosita pred zapasem, P07Pnovany_07Celebrity, P07Pnovany_08Kirk mocne pali, P07Pnovany_08Kirk obelstil Laskyho, P07Pnovany_09Kenenisa vyklusava, P07Pnovany_10Henry hlavickuje, P07Pnovany_11Vytribena choreografie, P07Pnovany_12Lasky pod dohledem, P07Pnovany_13Georginhu nastupuje, P07Pnovany_14Nositka na skrini, P07Pnovany_15Husqarny.

Příští neděli 6.5. hrajeme od 16 h doma se Zrnkem Přehýšov.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sparta Sulkov (B) - Slovan Blatnice (B) 1:3 (0:1)

Ze Sulkova se body vozí těžko, ale jde to!

Úterý 8.5.2007 - Anglický týden pokračoval díky předehrávce na Sulkově již v úterý. Přestože měl Sulkov o víkendu volno, vyhověli jsme totiž žádosti na přeložení mače a doufali, že nenastoupí v sestavě Beran – Princl – Beran – Princl – Beran. V naší sestavě chyběl Pizziak, Gatuso a „sprosťák“ Bolf - sorry René :-)) Trenéři doplnili sestavu nažhaveným Georginhem, rozbouchaným Ronaldem a dorosteneckým Stehnem. V sektoru „Vlajkonoši hosté“ se tísnilo zhruba 20 skalních blatnických ultras v čele s Lolou!

Domácí skutečně povolali dva až tři áčkaře a prvních deset minut nám zle zatápěli. Jimmy musel vytáhnout veškeré zbraně a triky, aby udržel čisté konto. Při největší tutovce si sulkovský útočník naštěstí sáhnul na míč při zpracování a chirurgicky přesný Maresch písknul ruku. Ufff. V následujících minutách jsme hru vyrovnali, ale bylo to hlavně bojovností. Rozehrávka vůbec nevycházela, Tomek předvedl několik neskutečných minel a zmrvených pasů ..., nakopávali jsme míče na útočníky, čtyřválcová záloha nemohla chytit rytmus. Bylo zjevné, že zápasy v Pňovanech a se Zrnkem nás ukolébaly a sulkovský pressing byl zkrátka jiný než Laskyho a Vydrovo ... Slabé místo domácích bylo jednoznačně vzadu, kde se věkový průměr včetně gólmana blížil šedesátce. Henry s Klofákem a zejména Bekelem uskutečnili několik průzkumných úniků a propagačních střel - bez valného úspěchu. Škoda neproměněného přímáku Mildeho z hranice šestnáctky.

Skóre otevřel svým důrazem Henry, když si na hranici pokutového území narazil s Klofákem a parádním obloučkem rozvlnil síť – 0:1. Dál jsme byli aktivní, ale pořád to drhlo. Velkou šanci měl Bekele, který bleskově unikl po levé straně a z úhlu vypálil ... škoda, že nepřihrál osamocenému Klofákovi na penaltě, který měl před sebou prázdnou bránu.

Do druhé půle nastoupil Stehno za zavzdušněného Liškenroye, kterého nepochopitelně a překvapivě tlačily v žaludku 3 řízky ... Věděli jsme, že potřebujeme pojistit jedním nebo raději čtyřmi góly. Zodpovědnost vzal na svá bedra opět Henry, když se pustil do nebezpečného souboje před vápnem a byl surově zkosen sulkovským veteránem – Maresch neváhal ani vteřinu a beka vysypal ... hráli jsme proti desíti. Nařízený přímák vyslal Milde těsně vedle šibenice ... A jak už to tak chodí, domácí byli v desíti nebezpečnější a začali hrát vabank. Zvýšili tlak a ještě více zapojili zálohu do útoku, zlobil zejména tvůrce hry s lešením na koleni, o kterého pečoval hlavně Tomek – když už nevěděl, jak ho zkrotit, povolil mu při jednom ze zákroků dvě matičky M10 na ortéze a Maresch to ocenil žlutkou. Po zemi ani z dálky se domácím nedařilo, pokoušeli se využít výškovou převahu, ale to jim nebylo nic platné. Museli proto sáhnout po zákeřnějších praktikách a po jednom z centrů zinscenovali pád v chumlu a Maresch k našemu překvapení nařídil velice přísnou penaltu – 1:1. Jimmy byl v bráně vzteky bez sebe, že zase nebude NULA , ale Čech byl na tom v Chlesea tento týden podobně – viz. oficiální stránky Chelsea nebo idnes. Čech inkasoval na Arsenalu z penalty ve 42.minutě, Jimmy na Sulkově v 62.minutě. Jsou to jenom lidi ...

Po vyrovnání se hrálo hlavně ve středu pole. Kobretiho s maxikoňarem z nedělního zápasu se Zrnkem a čerstvě rozšlápnutým palcem bez nehtu vystřídal Georginhu. Převzali jsme aktivitu a domácí byli s bodem jakoby spokojeni. Na pravé straně řádil Stehno s Henrym, nalevo Bekele s Georginhem, uprostřed číhal Klofák. Bekele předvedl úžasný únik, bohužel vypálil do boční sítě ... v následné akci opět Bekele jakoby vztekle vypálil z 20 metrů ... taky to tam nepadlo! Do konce utkání zbývalo zhruba 10 minut a z nenápadného autu na levé straně se zrodila naše druhá branka. Bekele rychle a přesně hodil aut na Georginha, který se zbavil dvou protihráčů a milimetrově přihrál osamocenému Henrymu, který neomylně rámoval – 1:2. Věděli jsme, že nesmíme inkasovat, za žádnou cenu. Akce domácích jsme proto pro jistotu „přerušovali“ už na jejich polovině. Fanoušci Slovanu u klandru začali mocně skandovat a Lola začala doufat, že nenosí smůlu ... Závěrečný šturm se vyplatil - v 85.minutě byl nedovoleně atakován Klofák, když se bravurně uvolnil před vápnem a nekompromisně vnikl do vápna a užuž se chystal zakončit. Nařízený pokutový kop chladnokrevně proměnil Georginhu.

Trenéři se rozhodli nasadit posledního žolíka – agilního Ronalda a tento tah byl pro domácí smrtící, neboť se do konce zápasu včetně čtyřminutového prodloužení nevymanili z našeho náporu. V posledních vteřinkách se v obrovské příležitosti ocitl právě Ronaldo, tísněn třemi protihráči bohužel nedokázal vystřelit. Ze Sulkova odvážíme velice cenné tři body!

Sudí:Maresch

Branky: 22‘, 82‘ Thiery Henry, 85’ Georginhu (PK)
Žlutky: Tomek, Bekele
Sestava: Jimmy – Pendolino, Milde, FruFru, Tomek – Liškenroy (46‘ Stehno (87’ Ronaldo)), Kobreti (64‘ Georginhu), Verbatov, Kenenisa Bekele, – Klofák (C), Thiery Henry.

P07Sulkov_01Pendolino centruje, P07Sulkov_02Georginhu, P07Sulkov_03Stehno, P07Sulkov_04Vymena motoru, P07Sulkov_05Ronaldo, P07Sulkov_06Olin.

Příští neděli 13.5. hrajeme od 17 h v Kozích chlupech.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Sokol Přehýšov 5:1 (3:0)

Rozdíl třídy!

Neděle 6.5.2007 - Svěřenci Gerda Trunčky dorazili zjevně nažhaveni, za největší derby sice považují zápas s Heřmankou, ale vzhledem ke Gerdově blatnické minulosti (svého času brankářská jednička Slovanu, kauza „balistika“, atd.) je zápas typicky velmi emotivní. Dle Gerdových strohých informací, které pustil do médií, nás měla čekat nejlepší obrana Pralesa ... Blatnický Wunder-team se sešel ve velkém počtu a po problémech s nedostatkem hráčů na začátku jara jsem se plynule přesunuli k problému opačného charakteru – moc hráčů ... ještě, že nedošlo k akvizici z Popradu a Teplic ... Hrací plocha byla v naprosto precizním stavu (Rouro, je to fantazie, na tom si Prales nezaslouží hrát!), odpolední déšť povrch velmi zrychlil.

Hosté nás zaskočili pokusem o úvodní nápor a než jsme se rozkoukali, dvakrát zasahoval THC-Čechýňo v naší brance. Věrní ultras z Vršíčku mohutně povzbuzovali svůj tým a vytvářeli na Nou Campu domácí prostředí. Jako obvykle dorazili s bubenickou soupravou AMATI, která se záhadně ztratila Unionu na loňské pouťové zábavě v KD Přehýšov.

Ještě než jsme stihli předvést své přednosti, Přehýšov se začal porážet sám. V sedmé minutě Sýkorka v bráně rychle rukou rozehrál míč brankáře, ale adresát zůstal otočen zády a míče si nevšímal ... nedaleko slídící Tiery Henry se bleskurychle zmocnil míče a otevřel skóre – 1:0. Za dvě minuty hledal Kobreti Klofáka, jeho centr do vápna se snažil odkopnout jeden ze stoperů a ... přesně k tyči. Peťa Sýkora v bráně neměl na mokré trávě šanci ... navíc vyšlo najevo, že má tři dny sundanou sádru. Hosty jsme uzamkli na jejich polovině, postupně zapojili do útoku i větší část obrany. 100% hlavu neproměnil Henry – stačil by mu jeden vlas a padlo to tam :-) Bekele se presentoval zdařilým homerunem. Klofák šel dvakrát sám. Tlak sílil, Sněhulák řval na lajně jako tygr a hostující hráči nevěděli čí jsou. Někteří rezignovali, jiní se uchýlili k zákeřnostem – na to doplatil Kobreti, který vyfasoval dokonale umístěného koňara. Snažil se to rozběhat, pokračoval s Verbatovem v tvorbě hry, dokonce kopal přímák, ale nešlo to a musel ven - nastoupil agilní Liškenroy a brzy se proháčkoval až na hranici pokutového území, kde přenechal míč lépe postavenému Henrymu, a ten s přehledem zvýšil na 3:0.

Soupeře jsme přehrávali až nedůstojným způsobem. Zejména Tiery Henry, který jakoby bez pohybu, na místě obehrával hostující hráče, nechával je padat k zemi, vzájemně se srážet. V 52.minutě stál u zrodu branky Milde, Henry zkušeně přiťukl Liškenroyovi a ten nekompromisně vypálil k tyči – 4:0. Parádní střelu vyslal na Sýkorku Gatuso, míč se jednoznačně odrazil za brankovou čáru, většina hráčů propukla v jásot ... Kreutzova píšťalka však zůstala potichu. Některým domácím bekům začalo být hostů líto, navíc vzadu to bylo o ničem, proto se rozhodli vyprovokovat zvrat. Pronikající Racek byl neumně atakován v pokutovém území a jeho přifilmovaný pád byl pro Kreutze jasným důvodem penalty – hosté snížili na 4:1 a THC-Čechýňo byl zle vytočen, protože nula byla zase v hajzlu :-(

V 59.minutě předvedl Barosh svojí klasickou akci – únik po pravé straně, rychlá narážečka s Henrym a tvrdá střela přes celou bránu – 5:1. V 79.minutě nastoupil obávaný Ronaldo. Trenéři se tak rozhodli šetřit svlečeného Georginha na Sulkov. První kontakty Ronalda s míčem byly velmi zvláštní ...brzy se ukázalo, že jeho tarfy nejsou na mokrý pažit úplně ideální :-) Navíc byl po dlouhé době ve velice nezvyklé roli – roli hráče – a nevěděl jestli některým akcím nemá uhnout nebo se postavit na jiné místo odkud bude situace lépe posouditelná ... Ronaldo se nicméně aktivně zapojil, patičkou narážel Baroshovi, předvedl 50-ti metrový únik zakončený centrem, po sporném autu se dokonce pustil do konverzace s Kreutzem. Škoda, že mu nepřihrál Bekele, Ronaldo měl před sebou prázdnou branku ... V samotném závěru došlo k politováníhodné situaci, kdy střídající antifotbalový přehýšovský forward nesmyslně dojel Jimmyho, který měl míč plně po kontrolou. V mžiku u něj byl Mildánek s rudým bělmem a jakoby flegmaticky hráče zahodil směrem k tyči. Vypadalo to, že jeho hlava minula tyč jen náhodou. Jednoznačně to byla vyprovokovaná akce. Všichni počítali s kartou, víceméně to byla jasná rote ... a taky že byla, akorát že Kreutz nepochopitelně vyndal Bolfa. Na jeho protesty respektive nechápavý výraz v obličeji přesvědčivě reagoval: „vím to naprosto přesně, byl to hráč s číslem čtyři!“

Hosty jsme porazili rozdílem třídy, nasazení našich A-opor určitě nebylo nutné. Trunčkův výběr si odvážel nejen búra, ale i brutálně vulgární kritiku svého coache, podle nás zbytečnou ... Hostující vlajkonoši si zaslouží pochvalu, navzdory skóre vydrželi aktivně fandit do poslední minuty.

Sudí:Kreutz

Branky: 7‘, 37‘ Thiery Henry, 9’ Kobreti, 52‘ Liškenroy, 79’ Barosh
Žlutky: Verbatov, Liškenroy, Barosh
Rote: Milde (v.z. Bolf)
Sestava: Jimmy – Pendolino, Milde, Bolf, Tomek – Gatuso, Kobreti (29‘ Liškenroy (C)), Verbatov (79‘ Ronaldo), Bekele, – Klofák (C) (55‘ Barosh), Thiery Henry.

P07Prehysov_01Lola planuje body, P07Prehysov_02Vyzdoba kabin, P07Prehysov_03George s dresem sitym na zakazku, P07Prehysov_03Kenenisa brani, P07Prehysov_04Najka vodi, P07Prehysov_05Kenenisa pronika do kuchyne, P07Prehysov_06Nulak pri penalte, P07Prehysov_07Blatnicti Ultras, P07Prehysov_08Prehysov Ultras, P07Prehysov_09Prehysovska legenda Brabcak, P07Prehysov_10Prehysovska legenda Sykorka, P07Prehysov_11Gerd osetruje, P07Prehysov_12Litvinov v akci, P07Prehysov_13Nabite ochozy, P07Prehysov_14Nedelni prochazka, P07Prehysov_15Ronaldo na place, P07Prehysov_16Vylouceni Mildanka ... teda Bolfa, P07Prehysov_17Kotelnici, P07Prehysov_18Smirnoff a jeho pratele.

Anglický týden pokračuje v úterý 8.5. hrajeme od 17 h na Sulkově.


Author: Tomek


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (B) 2:0 (1:0)

Ztráta klíčových bodů

Neděle 13.5.2007 - Béčko Kozolup mělo na jaře famosní formu, ani jednou neprohrálo a za určitých okolností mělo šanci na postup. Čekal nás těžký zápas ... Zatímco my jsme v poklidu klábosili ve stínu tribuny, domácí se navzdory neskutečnému pařáku rozbouchávali na bránu. Barosh podezřele nedorazil ...

Domácí měli v sestavě několik rychlíků, jejichž rodné číslo začínalo osmičkou ... a po jednoduchém úniku zakončeným centrem, šli ve třetí minutě do vedení 1:0. To bylo velmi nepříjemné. Zápasy proti Přehýšovu a Pňovanům nás ukolébaly a teď jsme zle nestíhali ... Naše lavička byla v šoku a své emoce v plné síle ventilovala na hrací plochu což nám zrovna nepřidalo ... a během pár minut to klidně mohlo být 3:0. Museli jsme si pomoct sami. Po čtvrthodině jsme srovnali hru a vypracovali si první příležitosti. Hlavním motorem byl jednoznačně Oleg Verbatov, který v krátkém sledu dvakrát nebezpečně zakončoval. První střelu mu připravil Henry, když zprava ideálně nacentroval – dělovka těsně minula branku. Druhý pokus z úhlu zastavila zboku napálená šibenice ...

Do druhé půle posílili trenéři ofenzívu a angažovali nabuzeného Krastyho. Efekt byl prakticky okamžitý! Krasty si neuvědomil, že je na slunci skoro 45 stupňů a začal jezdit po pravé straně jak zjednaný a připravil několik lahůdkových centrů pro Klofáka a Henryho. Když už to vypadalo na vyrovnání, přišel klíčový okamžik utkání – po nešťastném odrazu vystartoval Milde ve snaze upíchnout míč útočníkovi, následoval rupanec ve stehenním svalu a domácí šli sami na bránu, přišla záchranná kosa a Maresch neomylně ukázal na značku PK a v 56.minutě to bylo 2:0. Milde musel ven – nastoupil míčový ekvilibrista Georginhu. Druhá branka nás nakopla, v obraně se jezdilo po zadku, záloha jako znovuzrozená, útok na plné obrátky. Naděje svitla po zatažení Georginha, který směle pronikl do kuchyně, mazácky si počkal na atakování domácím bekem a mistrně se nechal zfaulovat. Maresch opět neváhal – pentle! Exekuce se ujal penaltový specialista a muž bez nervů Kobreti ... ale domácí gólman měl famosní formu a vyčapal ho. Běžela 63.minuta a času bylo ještě relativně dost ...

Náš tlak gradoval a domácí odvraceli jednu šanci za druhou. Tutovku nevyužil Henry zakončující hlavou. Rychlonohý Mao nejprve vyzkoušel pevnost ochranné sítě zdařilým homerunem, pak vystřihl odvážnou rybku, ani ta nepřinesla změnu skóre. Stratég Oleg vymyslel geniální ulici na Maa, Maova střela skončila kozolupskému kejdaři v bráně zázračně na nohou. Tři body nám budou chybět, Úlice proti Přehýšovu nezaváhaly ...

Sudí:Maresch

Branky:
Žlutky: Krasty, Bolf
Sestava: Wanyak – Lesba (46‘ Krasty), Milde (59‘ Georginhu), Bolf, Tomek (82‘ Stehno) – FruFru, Kobreti, Verbatov, Mao, – Klofák (C), Henry.

Příští zápas: neděle 3.6. doma s Hunčicemi (B).


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – JZD Hunčice 9:3 (4:0)

Rozsekání na cimpr-campr

Neděle 3.6.2007 - Po třech nekonečných týdnech pauzírování jsme se konečně dočkali a vyběhli na dokonalý blatnický pažit. Tým Hunčic dorazil v dobré náladě, podle úsměvů na tvářích a mírně skleněných očí to vypadalo, že sobota byla hodně divoká a většina playerů stihla během nedělního odpoledne i takzvaně„srovnat hladinku“. V tomto ohledu nejvíce vyčníval hunčický gólman, který v kabině vehementně protestoval, protože ho vytáhli rovnou z hospody ...

Od počátku jsme měli drtivou převahu ... Skóre otevřel z přímáku Milde, když hostující čapák předvedl zákrok z dílny Gerta Trunčky z dob největší slávy (Markersbach 1995), neudržel míč a obratně si zasunul míč jesličkama do brány. Druhou branku připravil Klofák - samostatný nájezd zakončil precisní přihrávkou na nikým nebráněného Alliho – 2:0. Třetího fíka založil Roberto Carlos (pozn. autora: hráč domácích s číslem “5“) klasickým 80-ti metrovým průnikem po lajně, vyslal MaoCeTunga, který ostře nacentroval na Olina, a ten se ideálně položil do střely (klop to!!!) a prvoligově zarámoval na 3:0. Poslední branka první půle se zrodila na zlatých Najkách – akci „já na bratránka – bratránek na mě“ – hlavou přesně zakončil Klofák – gólman nestihl ani zvednout ruce a rukavice nezahodil jen proto, že měl o poločase slíbenýho velkýho ruma. Pro Kempese vymyslel novou přezdívku, když ohodnotil jeho výrok „tak to pískej ty tratare!“

Náš brankostroj pokračoval i ve druhé půli. Po individuální akci se prosadil Mao, když z otočky na hranici šestnáctky přesně vypálil k levé tyči. A za tři minuty opět bratrančí spolupráce – Kobreti vymyslel překrásnou ulici a bomber Klofák vymetl pravou šibenici! Hosté sice z náhodné šance korigovali na 6:1, ale ihned po rozehrání překopl Milde promyšleným obloučkem celé pole, Klofák se třemi kroky zbavil obou stoperů, a po přímočarém úniku v pololehu zavěsil na 7:1 a hattrick byl dokonán!!! Frenetické publikum vycítilo možnost Desítky a začalo nás mocně povzbuzovat. Burácející davy záhy uspokojil Oleg, když na penaltě zpracoval 30ti metrovou svíčku a chladnokrevně vypálil – 8:1. Náš původní systém 4 – 4 – 2 se v závěru nápadně podobal systému 2 – 1 – 7, který jsme s „úspěchem“ aplikovali na podzim proti Úlicím ... Hunčice toho ihned zákeřně využili a pokusili se o zvrat a po snížení na 8:2 dokonce cítili naději na remízu ... Pouze tím však vyprovokovali naši brankovou potenci – Georginhu na sebe navázal pět hráčů, narazil Mildemu, který vysunul za obranu Bolfa a ten byl v zakončení nekompromisní – 9:2. Ve snaze vsítit desátou branku jsme aplikovali systém 0 – 0 – 11!!! to když si Krasty naběhl při rohovém kopu na hlavu ... míč přesně doplachtil na Krastyho háro a o dva milimetry minul levou šinenici. O prémiový desátý gól se opakovaně pokoušel Georgunhu, napáli břevno, z ideální pozice placírem neuvěřitelně minul ... po zápase se svěřil reportérům ČT, že se šetří na Heřmanku. Cenu za chrabrost si z NouCampu odvezl hunčický gólman, protože takový příděl by porazil i malou krávu ... příště ho z hospody asi nevytáhnou.

Sudí:Cempes

Branky: 18‘, Milde, 19’ Alli, 25‘, 76‘ Verbatov, 33‘ 53’, 64‘ Klofák, 50‘ Mao, 78‘ Bolf
Žlutky: Verbatov (*50*)
Sestava: Jimmy – Pendolino (58‘ Lesba), Milde, Bolf, Tomek – Gatuso, Kobreti, Verbatov, Mao, – Klofák (C) (78‘ Georginhu (C)), Alli (46‘ FruFru).

V neděli 10.6. hrajeme od 16 h doma s Blbákovem (B).


Author: Tomek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – SHH Strejcova Huť 2:1 (0:0)

Derby

Neděle 10.6.2007 - Nejsledovanější soutěž Plzně-severu spěje k dramatickému závěru. V předposledním mači jsme hostili tradičního soupeře z Blbákova. A-team hostů si den předem zajistil postup do B-třídy a přijel povzbudit svojí rezervu v notně podnapilém stavu a docela hojném počtu. V sestavě hostů se objevilo několik mírných posil jako Comín, Lako, Kala na tykadle ... s tím jsme počítali, mnohem horší dopady na naší psychiku měla přítomnost poloviny Strejcojc famílie, doprovozená ex-blatnickými funkcionáři: Kankym a Grueberem.

Byli jsme nervózní jako prase ... rozehrávka neměla tu správnou lehkost, nepřesné nákopy na Henryho (za beky) a na Klofáka (do nohy) nepřinášely ani náznaky šancí. Zato hosté byli při chuti, o nic jim nešlo, polovina měla ještě nejmíň 1 promile, mohutné povzbuzování z tribuny ... První šanci měli hosté z přímáku zhruba z 20-ti metrů, kdy Tomek nechtěně tečoval rukou Kalovo pokus o střelu – přísný Maresch neváhal. Nejhorší na tom bylo, že exekuce se ujal nejsympatičtější hráč blatnické SG a při stavění zdi na nás házel jeho neodolatelné, vroucí, přátelské a přirozené úsměvy. Naštěstí to kopnul do ho... Odpověděli jsme moderním protiútokem, na jehož konci byl Henry, který bohužel 100% tutovku spálil. Po levé straně začal řádit Bekele, opakovaně unikal všem hostujícím i domácím hráčům, většina akcí končila v náručí gólmana Sweeta Jr. (pro němčináře Suesse) nebo se to vždycky nějak zašmodrchalo - přece jenom v sobotu splachoval svobodu ... Zkoušeli jsme to i středem, kde vévodili oba režiséři naší hry – Verbatov a Kobreti. Verbatov se překrásně zbavil dvou beků, přesně přihrál Klofákovi na vápno a ten v pololehu tvrdě vypálil pod víko ... Sweet byl opět zázračně na místě.

Pak přišla nejkuriosnější situace celého zápasu ... Hosté nás přečíslili, naše obrana na hranici šestnáctky, Old Lako centroval na osamoceného forwarda zabíhajícího do vápna, Tomek v miliontině vteřiny zhodnotil situaci, vypočítal úhel i odrazovou rychlost a odvážně se odpoutal od svého hráče a pokusil se hlavou centr tečovat ... Jenže po dosažení maximálního výskoku ještě zhruba 5 centimetrů chybělo a Tomkův šestý fotbalový smysl vyslal do králíkárny signál „ty vole z toho bude gól, to nemůžeš pustit“ ... a instinktivně vysunul nenápadnou ručku za levým uchem ... Prošlo to Maradonovi, prošlo to Messimu, jenže Maresch byl jako vždy neomylný. Coachové na střídačce se vzájemně štípali, jestli se jim to nezdá ... Naštěstí se Liborek z přímáku znovu kopnul za uši a setrval stav 0:0. Tomek byl od 15-té minuty se žlutkou jako jednonohý :-(

Infarktová situace nás nakopla a začali jsme tlačit. Gatuso byl v aktivním kontaktu s Liborkem, proto se vybíjel pomocí průniků a rychlých narážeček s Kobretim a Verbatovem. Většina centrů bohužel končila na prázdných heřmanských makovicích ... Slibnou šanci si vypracoval opět Kobreti ve spolupráci s Henrym, který mu milimetrově namazal do protipohybu ... Kobreti se presentoval střelou dum-dum a Grizzly si připsal další čárku do kolonky 170,-

Poločasová pauza byla relativně rušná, Mildánek evidentně nedokázal unést Tomkovo slabší chvilky a Pendolínovo odvážné výlety ... nicméně sestava se neměnila. Trenéři drželi hlavní žolíky ještě na lavičce.

Ve druhé půli jsme již hosty nepřipustili prakticky k žádné akci. Čerství vítr vnesl do hry nažhavený Drogba, který se ihned aktivně zapojil do hry a jezdil na trávníku jako jeho méně slavný jmenovec s FC Chelsea. Drogba svým nasazením vyburcoval ostatní spoluhráče a výsledkem byla ukázková kombinace Marian-Gatuso-Henry: Marian pronikl středem, vysunul po pravé lajně Gatusa a jeho ostrý centr mazácky usměrnil Henry na bližší tyči nechytatelně pod víko 1:0!!! Psychicky zdrchaní tiffosi propukli v jásot a zazněly oslavné chorály.

Do konce utkání chybělo dlouhých 20 minut a bránit jednobrankové vedení nemělo smysl. To je teorie! V praxi bylo za pár minut vyrovnáno, když po ne zcela 100% signalizovaném offside střílel přes hradbu hráčů k levé tyči Kala a dnes s přehledem čapající Wanyak byl bezmocný – 1:1. Sporný offside byl samozřejmě počátkem nespokojenosti s Mareschem a brzy se žlutilo v poli (temperamentní FruFru), mluvilo z oka do oka na naší střídačce (Pulec versus Maresch) a jiskřilo na hřišti (Mildánek na levé straně zastoupil vykartovaného Tomka a nekompromisně zakončil průnik hostů). Maresch zanedlouho vysvětloval pravidla signalizace autových vhazování hostujícímu postrannímu. Chudák děda z toho byl tak rozhozen, že při následné vehementní signalizaci dle pravidel hodil záda a vymazal lajnu minimálně v délce 5 metrů.

To už byl na hrací ploše náš druhý žolík – Georginhu. Předvedl několik brazilských prvků, ale jeho chvíle měla teprve přijít ... Osud utkání vzal na svá bedra Drogba, jehož tah na branku byl pro hosty zničující. Když nevycházely centry ani střely ze střední vzdálenosti, rozhodl Drogba odvážným průnikem až do kuchyně, kde se mu pod nohy vrhnul heřmanský gólman, Drogba si zkušeně přikryl míč a pentle byla na světě. Celý stadion v tu chvíli slyšel Kobretiho oddechnutí, protože seděl na střídačce a exekucí PK byl pověřen Georginhu ... Ostřílený Georgingu chladnokrevně vsítil na 2:1. Do konce utkání jsme měli míč pod kontrolou.

Vzhledem k neuvěřitelné výhře Hunčic (B) nad Úlicemi se situace nečekaně obrátila v náš prospěch a před posledním mačem v Úlicích vedeme tabulku o jediný bod. Spoléhat v Úlicích na remízu rozhodně nebudeme. Zveme všechny příznivce na deathmatch příští neděli!!! Sázkové kanceláře vypsali velice opatrné kurzy 1,05 – 1,10 – 1,05, televizní stanice se soudí o vysílací práva a komise OFS PS má zamotanou hlavu, koho do Úlic poslat ...

Sudí:Maresch

Branky: 70‘ Henry, 87 Georginhu (PK)
Žlutky: Tomek (boží ruka), Henry, FruFru (*50*)
Sestava: Wanyak – Pendolino, Milde, FruFru, Tomek (89‘ Lesba) – Gatuso, Kobreti (78‘ Georginhu), Verbatov (57‘ Drogba), Mao, – Klofák (C), Henry.

V neděli 17.6. hrajeme od 17 h v Úlicích o titul! Sraz v 16 hodin na Základně. Lola mit uns!


Author: Messi


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (B) – Victoria Úlice 3:1 (0:1)

Postup se nekoná

Neděle 17.6.2007 - Díky náskoku jednoho bodu v tabulce nám stačila remízka, na tu jsme ale nemohli před vyprodaným úlickým svatostánkem hrát. Úlický pažit odpovídal důležitosti utkání! Dokonale vypreparovaný, speciálně šlechtěný a krátce střižený jetel ... Po psychické stránce pro nás bylo náročnější utkání s Blbákovem, protože v případě prohry by byl konec nadějí. V Úlicích jsme byli na koni! Alespoň opticky ... Domácí se nás zjevně obávali, údajně trénovali celý týden. To na NouCampu byla situace diametrálně odlišná, na úterním trejnu se navzdory Krastyho promo-akci sešla čtveřice zoufalců ...

Naše sestava byla nabitá, trenéři provedli další korekci v obraně a na svůj historický post se stáhl Bolf. Stejně jako s Heřmankou byl FruFru na stoperu s Mildánkem, čtyřválcová zničující záloha ... Domácí začali s velkým respektem a bez velkého odporu se nechali zmáčknout na vlastní polovině. Tlak jsme využili již v páté minutě, kdy po pravém křídle raketově unikl Henry, ostře nacentroval do vápna, kde nikým nebráněný, optimálně naběhnutý Klofák, pohodlně vsítil placírem 0:1! Blatničtí tifossi byli ve varu a hostinskému poprvé došlo pivo (během zápasu pak ještě dvakrát).

Inkasovaná branka domácí ještě více srazila do kolen, věděli, že potřebují vstřelit minimálně dva fíky a přitom se na naší půlku dostávali pouze sporadicky. Navíc Krasty v bráně působil nepřekonatelně. Presentoval se dvěma mohutnými odkopy a jistotou ve vzduchu. Domácí nedokázali na naši aktivní hru reagovat. V mimořádné formě hrál Oleg Verbatov, který na sebe vzal zodpovědnost a svým výkonem burcoval ostatní spoluhráče - něco jako zamlada Pavel Nedvěd... V 29.minutě přišel klíčový okamžik zápasu, kdy byl nenápadně, ale zákeřně zraněn právě tvůrce naší hry Olin a musel střídat ... Žolík Georginhu tak musel vytáhnout jižní prvky již během první půle. Do poločasu jsme kontrolovali hru a domácí si kromě propagační střely největšího vymaštěnce (i letos se zrovna vrátil z Bibione) 20 metrů nad břevno nevytvořili žádnou příležitost.

Poločasová pauza byla víceméně optimistická, Medvěd v kabině naznačil jaké pochoutky na nás čekají na Základně ... Jenže úvod druhé půle nám hrubě nevyšel. Po dvou hrubkách v obraně mohli domácí skórovat, ale měli jsme kliku. Nepoučili jsme se a v 56.minutě to bylo 1:1. To bylo zlé ... a bylo hůř, protože za pár minut nevydržel Gatuso a po čtvrtém koňaru do stejného místa musel odstoupit ... Pro domácí to bylo jako živá voda, navíc hráli druhé dějství z kopce. Vyložené šance si přesto nevytvořili, byl to takový tupý tlak. Nůž do fotbalového srdce Úlic mohl zasadit Mao, jeho novomanželský průnik skončil na tyči, stačilo pár milimetrů ...

Domácí dál tlačili a přečíslovali nás hlavně po levé straně, kde se trhal agilní bek ... Branky padly z nenápadných chybiček, kdy jsme mohli pohodlně zahrát aut, pokusili jsme se rozehrát, nevyšlo to a v následně vzniklé šmodrchanici, třech šprajcech a pěti nešťastných odrazech to tam padlo. Krasty v bráně byl bezmocný a hlavně totálně nasr ... Po brankách v 70-té a 88-mé minutě bylo rozhodnuto 3:1 :-( Porazili jsme se sami. Úlicím blahopřejeme k postupu, teď si spolu minimálně dva roky nezahrajeme, protože Úlice příští rok spadnou z Trojky a my postoupíme :-)))

Sudí:Niedecker

Branky: 5‘ Klofák
Žlutky:
Sestava: Krasty – Bolf, Milde, FruFru, Tomek – Gatuso (64‘ Pendolíno), Kobreti, Verbatov (29‘ Georginhu), Mao, – Klofák (C), Henry.

V sobotu 7.července zveme všechny příznivce WunderTeamu na benefiční pouťový mač v Přehýšově. Výtěžek utkání bude věnován na nákup flexy, kterou v Úlicích ubrousíme kus pravé tyče, aby to tam Maovi příště padalo :-)


Author: Tomek


Zpět na přehled