Pernarec Blatnice 3:1 Reportage Ne 9.9. 15:00
Líně B Blatnice 1:4 Reportage Ne 23.9. 15:00
Blatnice Zbůch B 3:2 Reportage Ne 30.9. 15:00
Přehýšov Blatnice 0:2 Reportage Ne 7.10. 15:00
Blatnice H. Huť 2:3 Reportage Ne 14.10. 15:00
Pňovany Blatnice 9:1 Reportage Ne 21.10. 15:00
Blatnice Kozolupy B 5:2 Reportage Ne 28.10. 14:30
Sulkov B Blatnice 5:4 Reportage So 3.11. 10:30

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR

Pernarec (A) – Slovan Blatnice (B) 3:1 (0:1)

Neobvykle přívětivé počasí

Neděle 9. 9. 2018 - Skončily prázdniny a je na čase opět začít žít pralesní ligou, na kterou můžeme být v našem okrese právem hrdí. Mančafty po celé republice díky vývoji populační křivky a lákadlům moderního světa spíše zanikají, ale my se ještě držíme. V přípravě jsme netradičně sehráli dva zápasy, první jsme padli se Sulkovem 2:7 a druhý naopak vyhráli se Zbůchem 7:4. Na úvodní mistrák nemohl počítat general manager Tomek s vyloučeným Kobretim a se zraněnými či marodními Pibarou a Šindusem.

Již tradičně doplnili sestavu borci ze sobotního nešťastného zápasu Áčka, jmenovitě Hauí, Kemo, Karby, Jimmba a Řízek. Těsně před uzavřením zápisu bylo nutno překopat sestavu z důvodu Mishova zpoždění. Na stoperu tak začínal s vítězoslavným úsměvem čerstvý ženáč Leomír (gratulujeme!).

Do zápasu jsme šli vesele díky mimořádně dobrému počasí, přestože terén byl opravdu hodný pralesní ligy, totálně tvrdý a nerovný, hřiště navíc nalajnované nehašeným vápnem. Od začátku jsme měli oproti předpokladům mírnou převahu, která ve 13. minutě vyústila v naše vedení - 0:1. Kemo zatáhl míč po lajně, přihrál Rubimu a ten pernareckého čapáka tvrdě prostřelil. Poté jsme mohli několikrát zvýšit, ale ve slušných střeleckých pozicích jsme vzhledem ke skákavému terénu zbytečně nahrávali. Na druhé straně pokryl Vojta dvě tutovky i několik jedovatých poskakujících střel. Na 26. minutu bohužel nebude dobře vzpomínat Karby, u kterého už je evergreenem odstoupení ze zápasu se svalovým zraněním.

Od začátku druhé půle nás domácí zmáčkli, přičemž jsme se snažili chvíli odolávat a pak jsme dostali v rozmezí dvou minut dvě branky. První byla klasická Vojtovka - nenápadná střela z dálky pod víko, na kterou Vojta zamával. Gól na 2:1 jsme dostali z penalty po Ťafíkově hraní rukou ve vápně. Po této obrátce jsme pro změnu zmáčkli domácí my. Začalo se také lehce jiskřit. Několik pernareckých skluzů na travnatém betonu smrdělo sádrou. Zajímavá chvíle nastala 10 minut před koncem, kdy sudí Čopr po dvojnásobné kose na Rubiho písknul pently i na druhé straně. Nikdo se k exekuci neměl, jediný Aleš se k tomu postavil čelem, ale jeho dobře myšlenou trefu zastavila tyč. Při závěrečné hře vabank ještě hosté pojistili na 3:1.

Příští zápas za 14 dnů od 15 hodin v Líních proti jejich (B).

Sudí: Čopr

Branky: 13’ Rubi
Žlutky: 65’ Řízek
Sestava: Vojta – Ťafík, Leoš, Mao (C), Řízek – Kemo (58’ Káva), Aleš, Karby (26’ Vločka), Hauí (80’ Králík) – Jimmy (66’ Misha), Rubi

Author: Misha & Tomek

Zpět na přehled

Baník Líně (B) – Slovan Blatnice (B) 1:4 (1:2)

Relativně povinná výhra

V neděli 23. 9. 2018 jsme si zajeli na druhý mistrovský fotbálek do Lín. Head coach Tomek si vzal tentokrát volno a jal se trávit víkend v pohraničí s Honkem, Slumpym a dnes již bývalým kapitánem Kobrettim. Na zápas to ovšem nemělo prakticky žádný vliv, neboť náhradní realizační tým vytvořil zkušený Georginho společně s administrátorem Kávou. Oproti sobotnímu zápasu A-týmu jsme měli dost hráčů, rozehrát za rezervu se přišel dokonce i špílmachr Váza. Důtku za špatnou životosprávu a nedostavení se na sraz obdržel Leoš.

Líně B posledních pár sezón útočí na cenu "O co největší počet co nejstarších hráčů na hřišti" a staré pány doplňují pouze několika nevýraznými mladíky. Tutu neděli se jim sice na hrot podařilo postavit dva rychlejší a důraznější kusy, ale od začátku zápasu jsme měli zápas ve svých rukou my. Drobný obláček na jinak čistém výkonu a pár vrásek na Georginhově čele nám přidělal ojedinělý sólo útok. Po naší zbytečné ztrátě na soupeřově půlce se línskému útočníkovi podařilo zasunout míč k Vojtově tyči - 1:0 pro Líně. Náš tým ovšem ukázal charakter a vytrvale ostřeloval líňského gólmana, což rychle přineslo ovoce. Váza tvrdě za vápnem vypálil, brankář míč neudržel a Šindus ho v rychlosti doklepl do sítě. Za pár minut se tato spolupráce opakovala, pouze v jiné konfiguraci - Váza zatáhl míč podél vápna a Šindy po precizním přízemním centru nohou zavěsil. Celý první poločas se velmi aktivně prezentovali téměř všichni hráči. Zezadu se nám dařilo kombinovat a přenášet hru a Rubi, Forest, Řízek, Šindy i Váza pálili na bránu i těsně vedle.

Na druhou půlku zápasu Líně přeci jen trochu omladily, hra se opticky vyrovnala a my jsme spíše bojovali s nepřesností lepící se na naše kopačky. Přesto jsme měli hned na začátku druhého poločasu loženku - Rubi ovšem brankáře nepřekonal. Za pár minut už jsme ale slavili. Aleš, který celý zápas vydejchával dýchánek u Leomíra, chytrou střelou zasunul míč pod víko na 3:1 pro nás. Nato musel kvůli svalovému zranění vystřídat Mao a hned potom přišla hlavní chvíle, nebo spíš blikanec, Největšího Chytráka. Ten celý zápas pískal relativně v pohodě, ale v šedesáté minutě vytasil dvakrát žlutku na Řízka za dvě celkem nevinné otázky. Řízek nestačil říct ani jedno (!) sprosté slovo a už se poroučel do sprch. No comment. To se musí vidět. V několika chvílích nás podržel Vojta, který celý zápas udržel pozornost bez jediné chybky. Konečný výsledek 4:1 ještě zpečetil Váza po hezké sólové akci.

Příští zápas hrajeme za týden konečně doma na milovaném pažitu.

Sudí: Největší Chytrák

Branky: 13’ a 19’ Šindus, 50’ Aleš, 80’ Váza
Rote: 65’ Řízek
Sestava: Vojta – Ťafík (C), Misha, Mao (50' Káva), Řízek – Rubi, Aleš (60’ Vločka), Váza, Hauí – Šindus, Forest

Author: Misha

Slovan Blatnice (B) - Baník Zbůch (B) 3:2 (0:0)

Nervózní odpoledne s dobrým koncem

Neděle 30. 9. 2018 - Na první domácí mistrák k nám přijelo béčko Zbůchu s trochu jinými borci než v létě na přátelák. My s nimi máme ovšem pozitivní bilanci, takže naše nálada, i vzhledem ke slunečnému dni, byla dobrá. Sestava zůstala velmi podobná vítězné línské sestavě a stejně tak se nezměnil vítězný kapitán Ťafík, i když Kobreti v kabině zlověstně skřípal zuby.

Hned od začátku zápasu začali mít hosté bohužel navrch. Naštěstí Vojta vstoupil do zápasu skvěle, pokryl první jedovatou střelu a následně očima a postavením donutil zbušské forvardy spálit všechny vypracované tutovky včetně přestřelení brány z malého vápna. My jsme celou první půlku nedokázali podržet mít vpředu, chybovali jsme v rozehrávce a často jsme loptu ztráceli. To nás stálo hodně fyzických i mentálních sil. Přes celkovou holomajznu z naší strany skončil poločas bez branek.

O přestávce jsme oživili útok Myšiloffem a Forestem. Za Maa, kterému se ozval natažený sval z minulého zápasu, do zálohy naskončil Kobreti. Změny se projevily okamžitým zlepšením ve všech fázích hry. Dokonce i Leoš přestal zbytečně řečnit a začal trochu hrát. Naše první branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 47. minutě unikl po pravé straně Hauí a prostřelil gólmama hostí. Druhý gól přidal chladnokrevně Myšiloff po centru od Kobretiho, který naštěstí překousl to, že mu levici neobepíná C-páska. Poté jsme spálili několik stoprocentních šancí (Myšiloff, Rubi) a asi jsme trochu naštvali fotbalového boha, protože hostům dovolil po Vojtově nervydrásající míčové ekvilibristice dokopat míč do naší sítě. My jsme ovšem odpověděli rychlou akcí do otevřené obrany, kterou zakončil Řízek na 3:1. V nervózním závěru ještě Zbůch korigoval na 3:2 po několika našich nezdařených odkopech. Pak už Vocas ukončil naše trápení a v kabině mohly zaznít zase jednou Husquarny.

Statistiky po zápase odhalily jednu zajímavost - střelce našich prvních dvou branek od sebe věkově dělí prakticky přesně 25 let. A to se počítá :-) Další zápas hrajeme na Vršíčku, ale souběžně bude A tým bojovat v Horní Bříze.

Sudí: Vocas

Branky: 47’ Hauí, 51’ Myšiloff, 82’ Řízek
Sestava: Vojta – Ťafík (C), Misha, Leoš (60' Káva), Řízek – Rubi (76’ Arnie), Aleš, Mao (46’ Kobreti), Hauí – Kemo (46’ Myšiloff), Vločka (46’ Forest)

Sokol Přehýšov – Slovan Blatnice (B) 0:1 (0:2)

Vojtova první nula a lekce z produktivity na Vršíčku

V neděli 7. 10. 2018 jsme se nemohli spoléhat na posily z A týmu, který hrál souběžně v Horní Bříze. Prvním úspěchem tedy bylo, že se nám i přes velký počet zraněných a nemocných hráčů podařilo postavit dva týmy. Radost nám udělal zejména Šindus, který minule chyběl kvůli autonehodě, naštěstí bez újmy na zdraví. Přehýšovští na tom paradoxně byli ještě hůře. Na střídaččce neměli nikoho, staršího hráče v bráně jsme viděli poprvé a jeho zákroky při rozcvičování připomínaly všechno jen ne brankáře v kopané. Mimo hřiště chyběl Gerd Trunčka i jeho choť a také blatnická i přehýšovská legenda Sýkorka.

Domácí na nás klasicky vlítli, přičemž Vojta hned v úvodu úspěšně čelil nebezpečné střele pod víko. Také my jsme se snažili rozchytat domácího gólmana několika ne moc kvalitními střelami. Hlavní roli v naší hře hrál zejména brutální terén. Jenže soupeři znají všechny nerovnosti a míč se jim odrážel narozdíl od nás přesně tam, kam potřebovali. Navíc je nutné uznat, že byli objektivně pohyblivější a měli trochu více ze hry. Snažili se střílet z každé pozice, ale Vojta měl dnes dobře postavené zařízení. Ve třicáté minutě předvedl Kemo akci s minimálně druholigovými parametry - sám si vybojoval míč u našeho vápna a přesprintoval všechny hráče až do vápna soupeřova. Všichni čekali v tu chvíli náhravku, jenže Kemo záludně vystřelil a míč se dokutálel k tyči - 0:1! Do poločasu už se skóre nezměnilo.

Do druhé půle jsme chtěli posílit zálohu. Mao šel tedy na střed a Řízek na krajního halfa. Efekt to ovšem nemělo praktický žádný, domácí byli i v druhém poločase aktivnější. Jak už to na Vršíčku bývá, s postupem času stoupla přehýšovská nervozita, přibylo pár kosiček a Racek nestále diskutoval s Lapinem. Naše hra vypadala tak, že Šindus byl osamocen v útoku a čelil trojnásobné přesile. Těžili jsme tedy hlavně z brejků - těsně nad mířil Řízek i po chvíli Mao. Na naší straně se Vojta dvakrát mohl spolehnout na Ťafíka, který odvrátil jistou branku dobrým postavením u tyče. Zápas jsme nakonec dohrávali v deseti. Aleš dostal loktem do oka, sice chvíli zkusil hrát, ale po minutě už díky otoku nebylo oko ani vidět. Nakonec jsme všechny závary včetně požadované penalty za jeden Ťafíkův zákrok ustáli a ukopali jsme to. V poslední minutě ještě Mao zatáhl po spolupráci se Šindusem míč do vápna a z úhlu prostřelil pána v bráně.

Na základně už nás čekaly jen oslavy a dokonce i otok Alešovi po pár miligramech nikotinu a několika pivech ustoupil. Později se také ukázalo, že Vojta pravděpodobně vychytal svoji první soutěžní slovaňáckou nulu v kariéře - gratulujeme! A příště nás čeká přímý souboj o druhé místo Pralesa zaručující postup do nemistrovské části Ligy mistrů.

Sudí: Lapka

Branky: 30’ Kemo, 90’ Mao
Sestava: Vojta – Ťafík (C), Kobreti, Leoš, Řízek – Mao, Aleš, Misha, Kemo – Šindus, Vločka (55’ Králík)

Slovan Blatnice (B) – Sklo Union Heřmanova Huť 2:3 (1:2)

Pechliho půlhodinka

Neděle 14. 10. 2018 Podobně jako na sobotní zápas A týmu se k prestižnímu derby dostavilo téměř dvacet hráčů. V základní sestavě nastoupil Forest, mezi střídajícími byl Pechli, který potřeboval otestovat stav uzdravení svalového zranění z počátku sezony. Kemo s Hauím a Králíkem avizovali příchod těsně před zápasem, proto začali na lavičce. Leoš dorazil na sraz s několikaminutovým zpožděním, chvíli se snažil chodit se skloněnou hlavou, ale brzy musel výsledek sobotního večírku všem ukázat v plné kráse. Leošovu mystickou sílu JEDI pocítily z těžko pochopitelných důvodů dveře!?! Přesto se dožadoval vysněného postu stopera… To hosté se do kabiny vešli v pohodě, jediný hráč na střídačce, v brance zaskakoval hráč z pole.

Úvod utkání byl šokující… Hned po rozehrání se míč dostal k Rubimu, ten přešel přes 3 hráče a prostřelil heřmanského čapáka - neuběhla ani minuta a vedli jsme 1:0! Hosty branka probudila a na delší dobu nás uzamkli na naší polovině… Dobrou formu potvrdil Vojta, když pokryl 2 nepříjemné střely i včasným vyběhnutím zabránil vyrovnání. V 10. minutě jsme ale nezachytili náběh Vesiho do vápna, Aleš se pokusil míč vypíchnout, ale Vesi více než na střelu čekal na kontakt a ochotně se poroučel k zemi – nařízenou penaltu sám proměnil. I v dalších minutách měli hosté více ze hry a v 16. minutě po ukázkové kolmici do vápna zvýšili na 1:2. Bránění nás stálo spoustu sil a záložní řada nemohla podpořit Šinduse s Rubim, kteří čelili mnohočetné přesile. Po půlhodině hry jsme přišli o Řízka, který zrovna v momentu, kdy se dostal do plných obrátek blbě došlápl, chvíli to zkoušel rozchodit, ale musel ven. Na jeho post naskočil Hauí. Do poločasu jsme si vytvořili pár šancí, hlavně Foresta s Hauím nemohli heřmanští zadáci chytit… Centry do vápna však nenacházely adresáty a branku jsme prakticky neohrozili.

Do druhého dějství naskočil Kemo - na tykadle nahradil Rubiho, který se stáhl na střed zálohy. Hosté se soustředili na bránění hubeného výsledku, tj. Vesi se tolik nevysouval a hrál více dozadu. A pochopitelně šetřili každou vteřinu a třeba při autových výkopech nejeden fanoušek u klandru klimbal. Ospalá fáze skončila přesně v 60. minutě, kdy střídal Aleš (sice vynechal mejdan u Berana, ale 10 tun kamení na domácí skalku také nebyl ideální předzápasový program) a ve středu zálohy začal působit Pechli. A byla radost se Honzu po delší době dívat! Vypadalo to, jako kdyby byl o půl metru vyšší než ostatní hráči – hlava pořád nahoře, stačilo pár slov a gest a rázem se hra roztáhla do šířky, vznikl prostor pro náběhy, Forest s Hauím v permanentním zápřahu, útočníci měli více prostoru a vyrovnání viselo ve vzduchu. V 75. minutě jsme se zaslouženě dočkali, když si Pechli narazil na hranici šestnáctky a obránci museli zatáhnout za záchrannou brzdu. K nařízené penaltě se dlouho nikdo nehrnul… Tíživé čekání jako první nevydržel Rubi a elfmetr proměnil – 2:2! Nespokojili jsme se s remízou a chtěli urvat všechny 3 body. Branku měl na noze Rubi i Pechli, do otevřené obrany se řítil Čenda… Ani jedna ze šancí se bohužel neujala a hosté v ojedinělem brejku uzavřeli na konečných 2:3.

Sudí: Lapka

Branky: 1’ Rubi, 75’ Rubi (PK)
Žlutky:
Sestava: Vojta – Káva (46’ Kemo), Beranidlo, Ťafík (C), Řízek (30’ Hauí) – Čenda (75’ Wany), Aleš (60’ Pechli), Mao, Forest – Šindus (65’ Králík), Rubi

Author: Tomek

Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (B) 9:1 (3:0)

Jedenáct statečných

Neděle 21. 10. 2018 Týden se sešel s týdnem a místo 19 lidí dorazilo na zápas v Pňovanech 9 kusů! Několik jedinců skolil moribundus, pár hráčů si lízalo rány ze sobotního mače v Úlicích, další měli pracovní povinnosti, někteří bohužel nesebrali odvahu ani zvednout telefon. Zachránil nás Bomber s nedoléčeným podprdelákem a Vločka (size L)! Střed zálohy tak opanovali bratři Karbani, útoku se zmocnily Vločky!

Pňovany se po roční zkušenosti v prestižní III. třídě vrátily zpátky do pralesa, z původních hráčů jsme znali pouze cholerického kapitána na stoperu, zbytek natáhli z Plzně, Křimic, Malesic, Hvozdu i Nýřan. V klubu se evidentně angažuje bohatý mecenáš s minimálně okresními ambicemi. Nemalé prostředky musela stát i rekonstrukce hospody, resp. kabin (pardon). Do hrací plochy bohužel nešla ani koruna, byl to klasický pralesní beton, absence zelené barvy ještě umocňovala sklon hřiště – při rozehrávce se musí používat zajišťovací kolík, jinak se míč kutálí k rohovému praporku.

Domácí si byli vědomi, že nás mají v tabulce za zadkem, utkání pojali velmi zodpovědně. Zatímco jsme se trousili z parkoviště, měli za sebou druhou rozcvičku a placený kotel vyváděl jako pominutý.

Domácí jsme nechali hrát první půli z kopce a v první čtvrthodině jsme všechny jejich šance ubránili. Vojta se solidně rozchytal, bezchybně boxoval, vybíhal. Kobreti na stoperu plně využíval svých nohejbalových zkušeností… Několikrát byl ve správný čas na správném místě Králík a včasný vypíchnutím znemožnil tutovku domácích. Branka padla po jedné ze slabších střel, která bohužel dohopsala přesně k tyči. Zbytek poločasu byl vyrovnaný, domácí byli s hrbolatým terénem ale více sžití, nám se málokdy povedly 3 přihrávky za sebou. Domácí sudí Czermak nepochopitelně nastavil první půli a po brance do kabin bylo poločasové skóre 3:0.

Ve druhé půli jsme se pokoušeli korigovat nepříjemný stav utkání. Bratři Karbani s Maem několikrát přešli přes dvě obranné linie. Terén však našim technicky vyspělým hráčům nesvědčil a domácí přemotivovaní zadáci sahali po první kličce k prasáckým zákrokům. Po ztrátách v útoku čelila naše obrana často dvojnásobné přesile, jakmile se domácí dostali k míči, celá záloha se dala do pohybu a v našem vápně hořelo… Začali jsme odpadat fyzicky, střídat neměl kdo. Vojta si připsal pár úspěšných zákroků, ale bohužel i pár hodně nešťastných… Bylo to hodně o morálce, ale rvali jsme se dál o každý metr a zaslouženě vsítili v 75. minutě, kdy se trefil Bomber po Leošově centru na zadní tyč. Sudí bohužel neprojevil ani zbla empatie a místo zkrácení zápasu o nějakou tu minutku opět něco málo nastavil – díky.

Děkuji všem jedenácti statečným! Nikdy vám to nezapomenu, vy na zápas radši zapomeňte. Příští neděli hrajeme doma proti béčku Kozolup, výkop 14:30, sraz 13:45.

Sudí: Czermak

Branky: 75’ Bomber
Žlutky: Misha, Jimmba
Sestava: Vojta – Beranidlo, Kobreti (C), Misha, Králík – Kemo, Jimmba, Bomber, Mao – Vločka XXL, Vločka L

Slovan Blatnice (B) – Sokol Kozolupy (B) 5:2 (3:2)

Vločka ožívá…

Neděle 28. 10. 2018 V posledním domácím zápase chybělo několik opor: Ťafík, Mao, Misha, Šindus. Tomka rovněž zklátil moribundus a Káva s Kobretim museli kromě převlékání do dresu řešit i organizační záležitosti… Naštěstí dorazila kompletní skupina mládežníků a ve štychu nás nenechali bratři Karbani, Myšiloff a George. Kozolupští přijeli v sympatický sestavě, po delší době s Tejcákem v základu, na brku Mošna; Hneuer v brance chyběl, údajně si před zápasem vzpomněl na Kemův potupný lob a po požití platíčka Diazepamu zůstal pouze v roli vedoucího.

Před zápasem se ještě řešil ztracený dres ze zápasu z Pňovan… Tentokráte nejen dres nebo trenky, ale kompletní sada včetně stulpen! Po krátkém výstižném shrnutí Roury naštěstí z kabiny nikdo neutekl :-)

Hrálo se za mimořádně pochmurného počasí, mraky visely kousek nad topoly, vypadalo to, že ve tři bude tma… V 10. minutě jsme však zažehli fotbalové světlo – Vločka vyslal po lajně Hauího, který po 50 metrovém raketovém sprintu nacentroval do vápna na Jimmbu a ten s přehledem zasunul k tyči! Hosté bohužel vyrovnali prakticky z protiútoku a pokračovali v územní převaze. Vedení nám vrátil Hauí výstavní bombou z 25 metrů – 2:1!

Pro další vývoj utkání byla zásadní branka hostů na 2:2… Stoper Kobreti mocným nákopem zažehnal nebezpečnou akci Kozolup, míč vystoupal takřka do stratosféry… Vojta při pokusu o vyboxování promáchl, míč spadl překvapenému Mošnovi přímo na lebedu a odrazil se do branky! Tepová frekvence Kobretiho překročila 250 úderů za minutu, ale situaci zvládl navenek(!) bez emocí a zbytek utkání už ho nic nerozházelo. Navíc Vojta postavil v brance zeď a do konce zápasu jsme neinkasovali!

Vedení jsme strhli na svojí stranu v závěru poločasu – Jimmba přijal přesnou kolmici od Kobretiho, sklepl míč Vločkovi, jehož procítěnou pumelici pod vingl by nechytil ani kozolupský Hneuer ani mnichovský Neuer. Nebýt kvalitní sítě, míč skončil v Heřmance před kulturákem…

I ve druhé půli měli hosté opticky více ze hry, ale vše podstatné se odehrálo na našich kopačkách. Bratři Karbani ve stylu já-na-bráchu-brácha-na-mě přiváděli kozolupské zadáky k nepříčetnosti. Hauího už se ani nepokoušel dohnat… Zápas dokonale sedl Vločkovi, který plně využíval své postavy. Nedal se oddělit od míče a při jednom z našich ofenzivních výpadů v podstatě poponesl kozolupského obránce 15 metrů, poté co odpadl, pokračoval směrem k brance – z této šance gól ještě nepadl… Na 4:2 zvýšil Hauí – tentokrát ho za obranu vyslal Bomber. Na 5:2 pak pečetil Vločka, který šel prakticky z půlky na bránu, obránce se ho pokoušel oběhnout nejprve zleva, pak zprava, ale marně (oběhnout Vločku není úplně zanedbatelná vzdálenost), z hranice vápna pak Vločka prostřelil vyběhnutého gólmana. Frustrovaný bek uvažoval po zápase o ukončení kariéry… V samotném závěru mohl vedení navýšit Árny, který šel z půlky sám na bránu... Místo střely nebo kličky brankáři se ale ohlédl hledajíc některého ze spoluhráčů, kterému by přihrál a premiérová branka za muže se ještě nekonala. Pro hosty byla prohra krutá, většina našich branek padla z brejků, poměr střel byl 5:30

Dle krimi-plzen.cz odhalil pachatele zcizeného dresu rochlovský detektiv Columbo, který 2 dny po zápase v Pňovanech viděl v dresu Tomka, jak doma na zahradě trénuje stopping!?!

Sudí: Kreutz

Branky: 10’ Jimmba, 27’, 55’ Hauí, 43’, 76’ Vločka
Žlutky:
Sestava: Vojta – Káva, Kobreti, Myšiloff (46’ George), Hauí – Kemo, Aleš, Bomber, Forest – Jimmba (C), Vločka, 65’ Králík, 80’ Árny

Sparta Sulkov (B) - Slovan Blatnice (B) 5:4 (2:2)

Závěrečná přestřelka

Sobota 3. 11. 2018 Souhlasili jsme s návrhem Sulkova na změnu termínu posledního zápasu - místo standardní neděle se hrálo v sobotu od 10:30. Sulkovské béčko chtělo po zápase spláchnout podzimní část soutěže a nám se to nakonec také hodilo, protože většina hráčů se ze Sulkova rovnou přesouvala do Všerub na zápas A týmu.

Od úvodních minut se hrálo ve slušném tempu. Sulkov byl v tabulce na poslední příčce se 4 body, ale bylo evidentní, že se na nás sešli nebo to doplnili z áčka… Dlouho se hrálo bez branek, domácí neproměnili dvě tutovky. Za nás mohl skóre otevřít Vločka, kterému na hranici šestnáctky nabil Mao - jeho projektil těsně minul zařízení. Ve 32. minutě otevřel skóre Všudybyl, když tvrdě vypálil levasem a po teči sulkovského zadáka byl čapák bez šance – vedli jsme 0:1! Domácí branka nakopla k vyššímu nasazení a za 3 minuty vyrovnali z penalty nařízené po kosičce Ťafíka. Blížil se konec prvního dějství a Tomek hráčům netakticky připomenul, že bude půlka… Klasicky jsme zanedlouho inkasovali. Do poločasového hvizdu jsme ale stihli vyrovnat – vše začalo geniální přihrávkou Kávy, na kterou nedosáhl ani jeden z pěti domácích, kteří se po ní marně natahovali… jednomu z hráčů dokonce rotující míč vyzul kopačku! Míč se postupně dostal k Maovi, jeho centr k Alešovi, který vypálil… Razantní střelu brankář pouze vyrazil a agilní Vločka pumelicí doprostřed brány málem protrhl síť – 2:2! A to jsme do poločasu ještě málem stihli strhnout vedení na naší stranu, když Všudubyl prokličkoval půlku hřiště a jeho střela olízla břevno!

Druhá půle začala mimořádně smolně… Všudybyl kroužil v záloze a když asi minutu nenašel nikoho, komu by přihrál, zahrál malou domů, pro jistotu mířil mimo branku… Vojta zazmatkoval, míč mu přepadl přes nohu, domácí útočník míč doběhl a z úhlu rozvlnil síť. Branka nás psychicky srazila do kolen, ale za 3 minuty opět pozvedl prapor podzimní šůter Vločka … Překrásnou akci zahájil Hauí - narazil si s Ťafíkem a ihned vystartoval po lajně… Všichni čekali centr na Hauího, jenže Ťafík překvapil kolmicí na Vločku, který obešel oba stopery a neomylně zavěsil střelou pod víko – 3:3!

Sestavu jsme měli relativně nabitou, ale potenciál jsme nedokázali využít… Zlom přišel v 65. minutě, kdy jsme si vybrali slabší pětiminutovku, resp. naše obrana uspořádala den otevřených dveří… První branka byla ze hry, druhá po penaltě za zákrok Králíka, když domácí borec s vyperoxidovanou kšticí předvedl stylové šraňky a sudí Buresch neváhal.

Ve zbývajícím čase jsme se pokoušeli o kontaktní branku, ale polovině hráčů došly baterky… V 80. minutě se individuálně prosadil Hauí - zabalil to na půlce, na 35 metrech utekl zadákům o 30 metrů a tvrdou střelou uzavřel na konečných 5:4. Body jsme sice nebrali, ale kromě pár výpadků se hrál na pralesní poměry slušný fotbal. Pokud by Sulkov hrál pořád jako proti nám, musel by být v horní polovině tabulky.

Po podzimní části končíme na 3. příčce, která nám zajišťuje předkolo PMEZ. Za 4 výhry a 4 prohry máme 12 bodů při skóre 22:25. Střelci: Vločka 4, Hauí 4, Rubi 3, Šindus 2, po jednom gólu dali: Řízek, Myšiloff, Všudybyl, Jimmba, Aleš, Váza, Kemo, Mao, Bomber. Děkujeme fanouškům za přízeň a podporu.

Sudí: Buresch

Branky: 32’ Všudybyl, 43’ Vločka, 49’ Vločka, 80’ Hauí
Žlutky: Ťafík, Aleš, Vločka, Králík
Sestava: Vojta – Káva (46’ Králík), Kobreti (C), Leoš, Ťafík – Kemo (69’ Árny), Aleš, Misha (46’ Hauí), Mao (46’ Forest) – Všudybyl, Vločka