Áčko: Sezóna 2014/2015 (podzim)

Blatnice Mladotice 4:3 Reportage So 23.8. 17:00
Blatnice Kožlany 3:0 Reportage So 30.8. 17:00
Bezvěrov Blatnice Nedohráno Reportage Ne 7.9. 14:00
0:2 Reportage St 17.9. 17:00
Blatnice Ledce 2:2 (PK 1:4) Reportage So 13.9. 17:00
Křelovice Blatnice 1:0 Reportage So 20.9. 16:30
Blatnice Zbůch 1:2 Reportage So 27.9. 16:30
Nečtiny Blatnice 4:1 Reportage So 4.10. 16:00
Blatnice Trnová 3:0 Reportage So 11.10. 16:00
Třemošná Blatnice 3:1 Reportage So 18.10. 15:30
Blatnice Dolní Bělá 3:2 Reportage So 25.10. 14:30
Vejprnice B Blatnice 2:1 Reportage Ne 2.11. 14:00
Blatnice H. Huť 1:2 Reportage So 8.11. 14:00
Manětín Blatnice 0:4 Reportage Ne 16.11. 13:30

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS
Slovan Blatnice - Sokol Mladotice 4:3 (2:2)

Vítězné mladotické déjà vu (až na ten závěr)

Sobota 23.8.2014 - plakát na zpravodaji přežil 10 týdnů letní pauzy téměř bez úhony, stačilo pouze změnit datum utkání, vše ostatní platilo. První zápas nové sezóny jsme totiž doma hráli opět s Mladoticemi. Z červnového měření sil jsme vyšli vítězně s výsledkem 5:1. Jenže začínalo se zase od nuly, navíc po ne úplně vydařené letní přípravě. Na tréninku se většinou točilo několik známých tváří, a nebýt účasti starých pardálů, nebylo by to párkrát ani na fotbálek. Výsledkově jsme v přípravě také nezářili, po slušném druhém místě na turnaji v Hydčicích (za jednu výhru 1:0 a dvě bezgólové remízy), jsme uhráli pouze plichtu 1:1 v Kameňosu a dostali lekci 4:1 od Chotěšova. Trenérovi se sešlo pár omluvenek, počítat nemohl s Hasičem, Honkem a Keňou. Psychickou vzpruhou byla určitě přítomnost Pechlyho aspoň u klacku poblíž naší lavičky! Areál se zaplňoval pozvolna, předseda u pokladny musel vysvětlovat zvednutí ceny vstupného ze dvou na tři desetikoruny. FAČR totiž usoudil, že rozhodčí si za kvalitní výkony zaslouží vyšší odměnu, která se u II. třídy zvedla o celých 66% na 500 Kč (+ cestovné)! Děkujeme tímto našim fanouškům, že akceptovali zvýšení ceny a podpořili tak náš klub!

Kdo se včas nedostal na své místo v hledišti, musel litovat. Už ve druhé minutě našel Torres milimetrovým pasem rozběhnutého Vázu, který v nájezdu naštěstí nic nevymýšlel a prostě uklidil míč k tyči - 1:0! Snový úvod však netrval dlouho. Prakticky po rozehrání se Mladotice dostaly k rohu, po kterém pěkným volejem nepokrytý hráč zaskočil Jimmyho - 1:1. V desáté minutě Baník brknul přes nohy unikajícího útočníka, Langoš si chvíli nebyl jistý místem přestupku, ale nakonec správně ukázal na penaltu. Exekutor se dvakrát nerozmýšlel, tři kroky dozadu, tři dopředu a Jimmy se k levé tyči natahoval marně - 1:2! Hra se přelévala mezi šestnáctkami, často jsme se snažili dostat do koncovky zbytečně rychle. Baník vyzkoušel pozornost brankáře, jeho dělovku mířící na střed zařízení vytěsnil na roh. V 17. minutě se do zakončení prodral Piji-Jam, jeho zblokovaný pokus doběhl před brankovou čárou Piškoot, který hledal spoluhráče před brankou. Míč sice mířil na gólmana, tomu se však podařilo namazat číhajícímu Karbymu a bylo srovnáno - 2:2. Čtyři branky v první dvacetimutovce, diváci se opravdu nenudili!

Po divokém úvodu následovala krátká mezihra bez vyložených šancí, náš tým opticky začal tahat za delší konec. Přesto jsme byli blízko inkasovanému gólu, centrovaný míč našel volného hráče asi 10 metrů před brankou, střele chyběla razance a Jimmy si připsal uklidňující zákrok. Několikrát jsme zkusili zahrozit ze vzduchu, Piškootvo pokus skončil slušným knokautem, po kterém se chvíli sbíral ze země. Dvakrát se hlavou prosadil Torres, ale míče skončily mimo branku. Krásnou akci založil i zakončil Bony, po narážečce ho z pravého křídla našel Torres, Bony trefil hlavou jen těsně vedle! Před koncem poločasu jsme sami nabídli příležitost soupeři. Piji-Jam rozehrál krátký aut na Vázu, ten přišel o míč, mladotický záložník zatáhl po křídle a přihrávkou našel ve vápně úplně volného útočníka. Ten si míč jen nepatrně upíchl a pozorný Jimmy se tygřím skokem balónu zmocnil!

Po změně stran se vážnější šance zrodila až v 55. minutě, když Karby oklamal nepříjemnou 15-ku a našel rozběhnutého Vázu. Stopera obešel, ale pak si míč píchnul moc a gólman ho o slavnou chvilku připravil. Nemuselo ho to ale mrzet, po faulu na něj nařídil Langoš přímák z kruhu vápna. Ve chvíli, kdy si ještě gólman stavěl zeď, dal Langoš trochu necitlivě pokyn ke hře, Váza převalil míč Piji-Jamovi, který trefil přesně k tyči do protipohybu nepřipraveného brankáře - 3:2. Získali jsme rázem pevnější půdu pod nohama, Stehno centrem našel na zadní tyči Piškoota, jeho pokus v akrobatické pozici skončil vysokou svíčkou mimo. Čtrvrtý zásah jsme přidali poté, co příkladně atakovali rozehrávku Bony s Torresem, na jeho centr si naběhl Karby, který se od svého strážce v poslední chvíli odpoutal a hlavou trefoval v podstatě prázdnou bránu - 4:2! Hostům začaly mírně téct nervy, po další kose na Vázu byl brankář tak vystresovaný z možné rychlé rozehrávky, že si postavil zeď od míče směrem mimo branku! Bohužel jsme toho nevyužili, krajní hráč vložil do střely nohu.

Předseda klubu jakoby snad něco tušil, když glosoval slovy: "Je to dobrý, ale nesmí ty myslivny vzadu něco vymyslet"! A jako by to snad přivolal ... Jimmy si dovolil zasekávačku dotírajícímu útočníkovi a rozehrál na Piji-Jama. Tomu nesednul odkop, míč se okamžitě dostal na druhou stranu, kde rozběhnutý útočník trefil pohotově angličana - 4:3! Nastalé drama zdánlivě vyřešili hostující hráči za nás. Labilnější 15-ka neunesla hecování Býrhofa a slušným direktem ho poslal k zemi. Langoš nemusel váhat, rote jasná! Jen chvíli na to další z hráčů komentoval sudího verdikt a po druhé žluté také putoval do sprch. Zbývalo dohrát 10 minut proti devíti hráčům. Jenže brána oslabeného soupeře působila na čerstvé útočníky Georgeho s Hulíňákem doslova jako magnet. Místo dohrání zápasu s míčem na kopačkách a ťukesem u rohového praporku, byla k vidění jedna zazděná akce za druhou. George nezužitkoval žádný ze tří nájezdů (jedna střela vedle, jedna nepovedená nahrávka a jedno ukopnutí do autu), nepochodil ani Hulíňák, po jehož přihrávce do vápna to vypadalo na malou domů, ale Langoš nechal pokračovat ve hře. Mladotice naší nekoncentrovanosti nevyužily, nejnebezpečnější akci zachránil Býrhof ve skluzu na roh.

Příští sobotu od 17:00 opět doma přivítáme Kožlany.

Sudí: Langoš
Branky: 2‘ Vaza, 17‘ a 66‘ Karby, 60‘ Piji-Jam - 3‘, 10‘ (PK), 77‘
Žlutky: Piškoot
Sestava: Jimmy – Baník, Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Bony, Stehno (85‘ Leoš), Váza, Piškoot (C) – Karby (75‘ George), Torres (83‘ Hulíňák)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Olympie Kožlany 3:0 (3:0)

O výsledku rozhodla drtivá desetiminutovka!

Sobota 30.8.2014 - také druhé kolo hrál náš tým před domácím publikem. Kožlany přijely s velmi mladým týmem, který, jak ukázal, má do budoucna velký potenciál. Raději jsme se je pokusili rozhodit, když jsme jim na rozkopání půjčili speciální mičudu Adidas Pressureless. Naše vítězná sestava mohla zůstat vyjímečně beze změn, jen v bráně nastoupil Hasič, kterému se v nabitém kalendáři mimořádně objevilo okénko pro fotbal. Jimmy tím dostal více času na psychickou regeneraci před dalším těžkým zápasem v Bezvěrově. Utkání řídil sudí Cross, a my věřili, že za Pňovanama udělal tlustou čáru.

Dění na hřišti v prvním poločase se odehrálo ve třech zcela odlišných fázích. První trvala necelých dvacet minut a patřila jednoznačně nám. V samotném úvodu jsme měli dvě dobré příležitosti. Nejprve našel centrem Piji-Jam Torrese, ten dokázal zakončit jen kolenem a brankáře nepřekvapil. V druhé příležitosti se ocitl Bony, akci Torrese s Karbym zakončil ve složité pozici zblokovanou střelou. Kontrolovali jsme míč, do vápna mířilo několik centrů, které však soupeř bezpečně odvrátil. Sami se také dostali do dobré příležitosti, útok tří hráčů zakončil obávaný šuter pohotově po zemi, Hasič byl připravený. Jinak mu Piji-Jam důrazným bráněním dával najevo, že to dnes bude mít sakra těžký. Technické problémy musel řešit Karby, posunutá čočka mu znepříjemňovala hru víc, než celá obrana dohromady. V improvizovaných podmínkách, kdy mu jako zrcátko posloužil displej telefonu, však zručným hmatem problém briskně vyřešil. Velmi dobrou úvodní pasáž zakončila kolmice Vázy na rozběhnutého Piškoota, kterého zřejmě přísně zastavil zvednutý praporek a píšťalka. Z rychlé rozehrávky se navíc hnaly do koncovky Kožlany, ze které vytěžily jen roh. Začala tím ovšem druhá fáze, ve které jsme opticky vyklidili střed hřiště a nechali více hrát soupeře. Jenže obrana řízená Býrhofem a jištěná Hasičem fungovala na jedničku. Paradoxně jsme byli ke gólu blíže, po faulu na Piškoota zahrával Váza přímák z ideální pozice. Trefil však jen hráče ve zdi. Z větší vzdálenosti měl standardku také soupeř, jenže Hasič demonstroval své schopnosti, když míč letící zřejmě mimo šibenici raději konečky prstů pojistil na roh ...

Jako mávnutím proutkem však najednou naše tápání skončilo, následoval vyjímečný uragán, který určil poslední fázi prvního poločasu. Agilní Bony si na pravém křídle obhodil obránce a namazal do tutovky rozběhnutému Piškootovi na zadní tyči - 1:0. Prakticky po rozehrávce se hráč Kožlan ocitl v ofsajdu, Býrhof mrknul na Rolňase, ten mu nasprintoval na dlouhý nákop do paralyzované obrany, a po odskočení míče trefil bez přípravy nádherného angličana - 2:0! Měli jsme Kožlany doslova na lopatkách, Torres si na hranici vápna obhodil gólmana, který ho sundal ukázkovým bodyčekem, ale Crossovo píšťalka zůstala němá ... Když se pak Váza prokličkovával k brance, spoluhráči se jen dívali, jak mu to pěkně jde a u vyražené střely byl první obránce. Minutu před přestávkou Váza poslal kolmicí Piškoota, který chldnokrevně pod rukou stojícího gólmana uzavřel skóre poločasu na 3:0! A to se ještě po rozehrávce zmocnil míče Piji-Jam, který ztroskotal až na posledním hráči.

Po změně stran už se hrálo v režimu údržby výsledku, vliv na to měla i vynucená střídání. V kabině zůstal Karby, kterého nahradil Keňa, do útoku se posunul Bony. Jenže brzy musel ze hřiště i Váza, na jeho místo se přesunul Baník a na beka naskočil Komín. Prvních nepřesností se dopustil i Cross, šlapák na Býrhofa posoudil obráceně. Nařízený přímák z hranice šestnáctky Hasiče neohrozil, střela po teči skončila na rohu. Cross také nepochopitelně ignoroval Kávou signalizovaný offside, špatným centrem se naštěstí Kožlany připravily o dobrou možnost. Když pískal i Baníkovo čisté odebrání míče ve skluzu, začaly jiskřit emoce. Po Komínovo důrazném bránění ztratil nervy i kožlanský hároš, po Crossově domluvě ho hostující lavička stáhla z placu. Kouč pustil do hry postupně všechny náhradníky, ovšem obraz hry už se nezměnil. Kožlany působily v druhém poločase fotbalovějším dojmem, naše obrana však změnu skóre nepřipouštěla. Býrhof byl jako zeď, jednu akci přerušil včasným vyběhnutím Hasič, jedna střela skončila jen v boční síti. Navýšit skóre mohl George, když mu Piji-Jam adresoval přesný centr, jenže jeho hlavička skončila těsně nad břevnem. Skóre už se ale neměnilo, díky nebývale produktivní desetiminutovce z prvního poločasu jsme vyhráli 3:0!

Pozor, příští zápas hrajeme v neděli od 14:00 v Bezvěrově!

Sudí: Cross
Branky: 34‘ a 44‘ Piškoot, 38‘ Rolňas
Žlutky: Býrhof, Piškoot
Sestava: Hasič – Baník, Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Bony (81‘ George), Stehno, Váza (52‘ Komín), Piškoot (C) (87‘ Leoš) – Karby (46‘ Keňa), Torres (65‘ Hulíňák)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov - Slovan Blatnice 0:0 (NEDOHRÁNO)

Za pár minut bylo hřiště dobré tak na vodní pólo

Neděle 7.9.2014 - už cesta k vysílači naznačovala dramatickou změnu slunečného počasí, šedivé nebe nad západním obzorem protínaly blesky blížící se bouřky. V kabině nás čekala malá pozornost, která však díky přiloženým doplňkům nepůsobila úplně důvěryhodně. V průběhu rozcvičky se domácí správce pochlubil fungující automatickou závlahou, když po anglicku zkropil hrací plochu s poměrně bídným pažitem. Asi nepoužívá aplikaci Aladin, protože jinak musel vědět, že plýtvá vodou ... Po pár minutách hry nebe zčernalo a spustil se letní liják. Náš tým i přes některé ztráty v rozehrávce byl nebezpečnější, Piji-Jam si obhodil dva obránce a v tísni zakončoval po zemi jen těsně vedle. Když se k dešti přidaly kroupy, odvolal Czermák hráče do kabin. Po dalších deseti minutách vytrvalého deště, po kterém bylo na hřišti vody po kotníky, zápas ukončil. Náhradní termín domluven na středu 17.9. od 17:00.

Celý tým se operativně přesunul do Heřmanky, kde podpořil Benfiku na hřišti i v hledišti, na cestě za výhrou 6:1!

Sudí: Czermák
Branky:
Žlutky:
Sestava: Jimmy – Baník, Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Keňa, Stehno, Torres, Piškoot (C) – Karby, Bony


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - TJ Ledce 2:2 (1:1) PK 1:4

Za dané situace bod bereme ... a penalty potrénujeme!

Sobota 13.9.2014 - v rámci přípravy jsme výsledky Ledců podrobili pečlivé analýze. Kanonáda 8:0 proti oslabenému Manětínu nebyla relevantním měřítkem, ale poločasové vedení 2:0 doma proti Vejprnicím, a také v Heřmance, už nebylo možné brát na lehkou váhu. V obou zápasech ale po změně stran Ledce odpadly, proti Vejprnicím udržely aspoň remízu, od Heřmanky dostaly čtyřku. Kapitán Piškoot proto zařídil společnou předzápasovou rozcvičku pod dohledem asistenta Pulce. Díky tomu jsme v úvodu zápasu diktovali tempo. Piji-Jam si to namířil středem hřiště, Keňa mu ve vápně narazil efektní patičkou, jenže míč dostal trochu na paty a vystřelil jen vysoko nad. Nad brankou skončil i daleký střelecký pokus Stehna. Při absenci Vázy operoval ve středu zálohy Torres, pro kterého to není optimální post. V desáté minutě si neporadil s rozehrávkou Hasiče, byl okamžitě atakován snad třemi hráči. O míč přišel a Ledce rychlý kontr proměnily - 0:1. Nesložili jsme zbraně, Bony se dostal na hranici vápna k zakončení, ale tísněný trefil levou placírkou o metry vedle. V dalším průniku do vápna si počínal lépe, po přihrávce Piškoota si zkušeně došel pro faul. Piškoot si z nařízenou penaltou samozřejmě věděl rady - 1:1.

V dalším průběhu prvního poločasu se hrálo v podstatě bez šancí. Ledce měly v bráně náhradního gólmana, který údajně chytal po delší době, ale nedokázali jsme ho pořádně prověřit. Ani Hasič nemusel vytáhnout extra zákroky. Markantní však byly naše problémy s udržením míče ve středu hřiště. Koučové si lámali hlavy s tím, co změnit. Čekali na přestávku, ale situaci za ně vyřešil Býrhof. Po Torresovo ztrátě míče na útočné polovině chtěl skluzem zastavit rychlou akci Ledců po pravém křídle, jenže až za jízdy si uvědomil, že jednu kartu už má ... I když se snažil hráče netrefit, zastavit už nešlo a ledeckému hráči stačilo zakopnout o jeho břicho. Druhá žlutá a pět minut před přestávkou odchod do kabin. Na stopera se logicky přesunul Torres, pro kterého to bylo vysvobozením, na střed zálohy se zatáhnul Karby.

Plán na druhý poločas byl jednoduchý, za žádnou cenu neinkasovat a zkusit udeřit. Absenci Býrhofa jsme nahrazovali, jak to jen bylo možné - maximální bojovností, důrazem, taktickým zdržováním. Torres se na stoperu cítil jako doma a do šancí se hosté nedostávali. Ukázkovým příkladem urputné snahy bylo po standardce Ledců několik chirurgických šprajců v našem vápně, které ukončil Piškoot finálním skluzem s vytlučeným blokem za brankovou čáru. Logicky stále víc jiskřily emoce, čerstvý George v přílišné nažhavenosti poslal k zemi ledecký mozek hry, Big Arsche. Míč si postavil borec s grafickou výzdobou, který trefil po "Vázovsku" přesně do boční sítě - 1:2. Necelých deset minut před koncem zápasu poslal kouč na hřiště Komína a vysunul Piji-Jama na hrot. Měl doslova zlatou ruku, protože Piji-Jamovi stačila v útoku přesně minuta, když ho uvolnil George a tváří v tvář brankáři nezaváhal - 2:2! Bod jsme za daného vývoje zápasu brali, nebýt ovšem Hasiče, přišli jsme o něj. Centr z pravé strany našel přesně hlavu rozběhnutého útočníka, Hasič vytáhl reflexivní zákrok z dílny Petra Čecha v top formě a dostal míč nad břevno!

O majiteli bonusového bodu musely rozhodnout penalty, na které se stejným soupeřem došlo potřetí v řadě! Zatím byla bilance 1:1, památná je hlavně domácí série z jara, při které jsme ze čtyř pokusů nebyli úspěšní ani jednou. Šillinger určil pro exekuce spodní bránu, protože se mu nelíbila vyšlapaná jamka u penaltového puntíku, která je památkou na dva rozstřely Wunder teamu. Nemělo nás to rozhodit, jenže zatímco ledečtí exekutoři působili suverénně, Komínovi ani Torresovi kopy nevyšly podle představ a věnovali gólmanovi chvilky slávy. Piji-Jam jen korigoval na 1:3, aby v zápětí sérii ukončil další úspěšný střelec Ledců.

Ve středu 17.9. od 17:00 hrajeme odložený zápas v Bezvěrově!

Sudí: Šillinger
Branky: 22‘ Piškoot (PK), 84‘ Piji-Jam - 10‘, 75‘
Žlutky: Býrhof 2, Rolňas, Torres, George
Rote: 41‘ Býrhof
Sestava: Hasič – Baník (61‘ Honek), Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Keňa (75‘ Hulíňák), Stehno, Torres, Piškoot (C) – Karby (70‘ George), Bony (83‘ Komín)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov - Slovan Blatnice 0:2 (0:0)

Bony s Piškootem zařídili v dohrávce cenné body!

Středa 17.9.2014 - protože jsme středeční termín po nedohraném zápase sami navrhli, neočekával kouč Georginho problémy se složením týmu. To se až na jednu výjimku potvrdilo, Rolňas se však nakonec k týmu připojil v Bezvěrově těsně po začátku zápasu. Měl za sebou bourací šichtu a cestu z Prahy, takže vzal za vděk lavičkou náhradníků. Ta byla doslova nabitá, do každé řady bylo připraveno více hráčů - Rolňas, Komín, George, Torres, Hulíňák, na Papéna už ani nezbyl dres! Pozitivní zprávou byl návrat Vázy na střed zálohy, předstopera hrál Baník a na beku se po pauze objevil od začátku Honek. Jinak se základní sestava neměnila.

Od prvních minut se hrálo v tempu, oba týmy se snažily o rychlý přechod do útoku. Nabídky za naši obranu byly opticky nebezpečnější, ale dokázali jsme to vzadu ukopat. Problémy nám dělal i více než dvoumetrový Crouch, operující jako podhrotový útočník. Pokusy o hlavičkové souboje nebo prosté odebrání míče vypadaly z naší strany celkem úsměvně. Naše útočné akce se lišily podle toho, ze které strany přicházely. Zatímco vlevo to byly většinou kombinace po ose Piji-Jam - Piškoot - Karby, na druhé straně proháněl nákopy Honek mladé pušky Keňu s Bonym. Právě Bony si připsal kolem dvacáté minuty náš první střelecký pokus na branku. Na obou stranách byl k vidění neuznaný gól po správně odmávaných ofsidech. I tak Váza ukázal, že na koncovce zapracoval! Hasič řešil snad jedinou vážnější situaci, kdy po pěkné akci zakončoval ve vápně domácí hráč přesně do našeho gólmana. Míč se sice odrazil zpátky k překvapenému bezvěrovskému hráči, ten ho však jen znovu vrátil Hasičovi. Ke gólu byl blízko Keňa, když si po dlouhém nákopu hlavou obhodil vyběhnutého gólmana a z úhlu se snažil dostat míč do odkryté branky. Obránce ale skluzem domácí zachránil. V samotném závěru si našel místo na zadní tyči Karby, jeho hlavička padala přes celou branku a skončila jen těsně vedle!

Po změně stran se obraz hry neměnil, gól měli na kopačce nejprve domácí. Útočník zatáhl míč až k brankové čáře, odkud i přes atak Býrhofa dokázal poslat přesný míč na rozběhnutého a špatně pokrytého Crouche. Ten jen nastavil obří placírku, ale ze dvou metrů nedokázal trefit prázdnou branku! Byl to nejspíš klíčový moment celého zápasu, protože my jsme naší šanci využili dokonale. Hasič poslal výkop na Karbyho, ten oklamal obránce a místo hlavy pustil míč pod sebou na rozběhnutého Piškoota. Ten míč zavezl do vápna, jeho přihrávka měla "voči" a našla rozběhnutého Bonyho, který z prostoru penalty uklidil placírem míč přesně k pravé tyči - 0:1! Gól s domácíma zamával, Karbyho strážce začínal "téct", bohužel Czermák viděl až Karbyho oplácení a po druhé žluté v rychlém sledu ho poslal sprch. Domácí se najednou cítili na koni, ale my věřili, že zodpovědnou hrou vzadu můžeme výsledek udržet. Byl to skutečný boj, nad Býrhofem visela hrozba od sudího i ataků domácí sedmičky. Do laufu se dostal Hasič, který si dovolil dvakrát kličku na dobíhajícího hráče, navíc jasně dominoval ve vzdušných soubojích uvnitř pokutového území. Domácí se nemohli prosadit, proto přišel zasloužený trest. Po Vázovo pasu prošel opět pravému bekovi míč pod nohou, čerstvý Hulíňák zařadil dvojku, obránce ho sice doběhnul, ale zastavil ho jen ragbyovou skládkou ve vápně. Jasná penalta, k tomu žlutá karta, která byla velmi milostivá. Tíha okamžiku ležela na bedrech Piškoota, který potvrdil, že penalty by mohl vyučovat - 0:2! Zbývalo méně než 10 minut a my věděli, že to nepustíme. V závěru mohl ještě zvýšit Keňa, který si našel místo na hlavičku mezi obránci a trefil jen těsně vedle. Domácí v závěrečné křeči zahráli dobrou kombinaci, po zpětné přihrávce ale volný záložník málem přestřelil i sítě za bránou. Pak už Czermák zápas ukončil, získali jsme mimořádně cenné 3 body! Jen škoda, že se hrálo ve středu, protože zápas si zasloužil poctivý pozápasový rozbor na základně ...

Další zápas v sobotu od 16:30 v Křelovicích.

Sudí: Czermák
Branky: 64' Bony, 81' Piškoot (PK)
Žlutky: Býrhof*, Váza*, Karby 2x
Rote: 70' Karby
Sestava: Hasič – Honek (C), Býrhof, Baník (64' Rolňas), Piji-Jam - Keňa, Stehno, Váza, Piškoot – Karby, Bony (68' Hulíňák)


Author: Honek


Zpět na přehled
Jiskra Křelovice - Slovan Blatnice 1:0 (0:0)

Zápas potvrdil, že se nám v Křelovicích nedaří

Sobota 20.9.2014 - náš nabitý program pokračoval třetím zápasem v osmi dnech na půdě Křelovic. Bodový import z Bezvěrova vyléčil šrámy a dobil energii většiny hráčů. Jenže Křelovice, to je pro nás pojem v tom horším slova smyslu ... Většinou se tu trápíme a všechno je tak nějak proti nám - křivé hřiště porostlé divokou vegetací, na kterém mají míče často nečekané odskoky, nadšeně bojující hráči domácích, podivná individua za zábradlím, kabiny, sprchy, ... Býrhofovi chvíli trvalo, než pochopil, že nalajnovaný plac není náhradní hřiště. Po sérii dobrých výsledků, v plné síle a po zaváhání Křelovic v Manětíně jsme si však tentokrát docela věřili. Kouč měl mimořádně těžkou hlavu, aktuálně je v situaci, kdy na některé hráče nezbyde dres, nebo minimálně stulpny či trenky. Kvůli menším rozměrům hřiště a ztížené kombinační hře zvolil očekávané rozestavení 4-3-3.

Chtěli jsme nechat v prvním poločase domácí vybláznit z kopce, jenže orel jaksi nepadnul a z kopce jsme začínali my. Záludnosti hřiště se brzy ukázaly, jednoduchý míč nečekaně hupnul Piškootovi tak, že v následném pokusu o jeho odehrání kolenem skoro urazil hlavu domácímu sebevrahovi. Od úvodních minut jsme se dostali pod nepříjemný tlak, většina míčů směřovala na vysunutého forwarda, kterého v krátkém čase snad pětkrát zastavil Kávovo praporek. Naše taktika na tři útočníky kýžené ovoce nepřinášela, podržet míč na půlce domácích bylo neřešitelným problémem. Obrana byla pod tlakem, Hasič musel několikrát čarovat. Při dorážce z úhlu ho zachránilo břevno, vzápětí se vytáhnul proti střele k tyči i za cenu sebeobětování, hlavou minul tyč jen o centimetry. Měl i potřebnou dávku štěstí, když střela z 18 metrů prosvištěla kolem šibenice, nebo když míč propadl vápnem až k volnému hráči, kterého tak překvapil, že ze tří metrů trefil jen vedle. Naše pokusy byly hodně nesmělé, pár střel mířilo mimo zařízení, až v samotném závěru poločasu trefil chytrou šajtlí Váza břevno.

V kabině zůstali po přestávce Karby s Honkem, na kterém se neblaze podepsal středeční zápas (věk nezastavíš) a především ošizená rozcvička kvůli kapitánským povinnostem. Do hry se tak dostali Baník s Torresem, který měl zkusit něco vymyslet na domácí obranu. Vrátili jsme se ke klasickému rozestavění 4-4-2, Keňa se přesunul na kraj zálohy, Stehno do jejího středu. Ten nebyl na zdejším hřišti ve své kůži, v úvodu druhé půlky dokonce pěknou kolmicí vysunul domácího hráče, kterého Hasič vychytal. Jeho trápení nakonec ukončil kouč po hodině hry, kdy poslal na hřiště zkušenost v podobě Kuliče. A právě tento ostřílený harcovník přinesl do hry více klidu i odolnosti v osobních soubojích. Dostali jsme se do hry a přišly i nadějnější příležitosti. Pěknou kombinaci přes celé hřiště zakončil po přihrávce Piškoota z hranice vápna Váza střelou nad. Za několik minut se po výkopu Hasiče dral do zakončení znovu Piškoot, v pádu trefil levičkou jen těsně vedle. Domácí hráči se dostali do několika přečíslení, ale kazili finální fázi, i díky dobré práci naší defenzivní řady.

S bodem se nechtěl smířit ani jeden tým. Hasič konstruktivně rozehrál výhozem na Piškoota, po jeho přihrávce byl faulem zastaven Váza. Ke standardce se postavil Piji-Jam, střela svůj cíl kvůli teči ve zdi minula. Po následném přetaženém rohu proskákal míč malým vápnem, nebyl tam nikdo, kdo by ho dokázal uklidit do sítě. Po dalším průniku Piji-Jama a jeho centru zkusil hlavou překvapit na bližší tyč brankáře Torres, ale trefil jen těsně vedle. Když už se pomalu schylovalo na penaltový rozstřel, přišel rozhodující úder domácích. Piji-Jam prošel napříč hřištěm, s míčem se ale dostal až do autu u kabin. Křelovice rychle rozehrály a přenesly hru, na pravém křídle se otevřel prostor pro útočníka, který snad i s přispěním jitrocele trefil "angličana" - 1:0. Na pokus o srovnání už nebyl čas, Langoš nenastavil ani minutu.

Další zápas hrajeme doma, v sobotu od 16:30 hostíme Zbůch.

Sudí: Langoš
Branky:87'
Žlutky:Piškoot
Sestava: Hasič – Honek (C) (46' Baník), Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Stehno (65' Kulič), Váza, Piškoot – Bony (70' George), Karby (46' Torres), Keňa


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Baník Zbůch 1:2 (1:0)

Zbůch vytěžil z minima maximum

Sobota 27.9.2014 - do zápasu se Zbůchem jsme šli s vůlí urvat tři body, prohra v Křelovicích a hlavně způsob hry nás hodně trápil. Odpovídala tomu i tréninková příprava, v úterý nás bylo nakonec aspoň 6, ve čtvrtek dokonce 8 ... V sobotu to nebylo o moc lepší. Ryby lovící Kouč Georginho dobře věděl, jaké komplikace čekají asistenta Pulce, se kterým byl prostřednictvím satelitního telefonu v nepřetržitém kontaktu. Ve stavu nemocném totiž byli Karby, Hulíňák a Torres, z pracovních důvodů se omluvil Baník a velký otazník visel nad Rolňasem. I když by jeho chorobopis za uplynulý týden čítal několik hustě popsaných stran, byl připraven nastoupit. Pulec postupně odhazoval papírky s různými variantami sestav plných otazníků, až mu nakonec přirozeným výběrem zůstal v ruce poslední. Věděli jsme o ofenzivních kvalitách Zbůchu, navíc máme dlouhodobě problém s udržením míče v útoku. Proto nastoupil na levého beka Piškoot a Piji-Jam mohl řádit v útoku.

Obě mužstva před více než slušnou diváckou kulisou začala bez respektu. Už v druhé minutě musel být brankář Zbůchu ve střehu, přímák Vázy vytáhnul na roh. Výpady soupeře jsme dokázali zachytávat v bezpečné vzdálenosti, ve dvacáté minutě musel poprvé zasahovat Hasič, prudkou střelu z patnácti metrů dokázal vyrazit. Piji-Jam od začátku motal hlavy zadákům, po pár prověřovacích akcích udeřil. Naběhl si na Honkovo bochánek za obranu, namířil si to přímo k brance a překvapil gólmana levačkou na bližší tyč - 1:0! Poločas nakonec skončil naším jednobrankovým vedením, v závěru jsme ovšem utrpěli vážnou ztrátu. Piškoot nejprve v obranné práci zachránil tým od inkasování, když zastavil gólovou střelu. Následně si nabíhal při našem rohu, pokus o hlavičku z vysokého centru se stal osudným jeho kotníku. Bylo hned jasné, že z kabiny už se na hřiště nevrátí ...

Varianty se nabízely dvě. Na beka postavit čistokrevného obranáře Komína a nechat Piji-Jama úřadovat v útoku, nebo ho stáhnout dozadu a nasadit čerstvého útočného koně (k dispozici byli George a Papén). Po celkem rychlé úvaze padla volba na první variantu. Úvodní desetiminutovka druhé půle potvrdila, že stále platí otřepané "nedáš - dostaneš". Odskočení na dva góly měl na noze Keňa, slabší pravačkou poslal míč z deseti metrů vysoko nad. Přitom byl nikým neatakován a byl čas na seštelování mířidel nebo přehození na levou. Jenže to by taky musel někdo zařvat, že má čas. Hned vzápětí rozehrál Zbůch kombinaci na hranici našeho pokutového území, zakončenou nijak prudkou střelou po zemi. Hasič reagoval, jenže míč se jen otřel o rukáv jeho dresu a proklouzl těsně za brankovou čáru - 1:1. Odpovědět chtěl okamžitě Piji-Jam, po svém průniku tentokrát netrefil mezi tyče a rozvlnil jen boční síť ze špatné strany. A Zbůch znovu trestal, ubránili jsme jednu šanci, jenže míč zůstal ve hře, na rohu velkého čtverce se k němu dostal hráč soupeře, který dokonale zaskočil Hasiče tvrdou střelou. Hasič čekal centr, ve špatném postavení a v protipohybu míč vyboxoval jen do boční sítě, pro nás opět ze špatné strany - 1:2.

Do konce zápasu zbývala dlouhá půlhodina, naši fans nás hnali za vyrovnáním, ale bylo to nemastný, neslaný. Častokrát ukazovali naši rychlí štírci svým strážcům číslo na zádech, ale chyběla kvalitní finálová fáze v podobě gólové přihrávky nebo střely. Spoléhali jsme na Piji-Jama, ale jeho střely trefovaly s neuvěřitelnou přesností brankáře. Sudí Buresch byl navíc v mnoha případech hodně shovívavý, některé zákroky na naše tvořivé hráče po karetním trestu volaly, ale zůstaly bez potrestání. Vymlouvat se na to ale nemůžeme. Na plac se dostali i George s Papénem, aby provětrali unavenou defenzívu, ale Zbůch už to zvládl takticky dobře. Nepomohlo ani vysunutí Býrhofa, který měl problémy s plnění taktických pokynů (vzadu si sebrat míč, poslat ho dopředu a tam zakončit). Až po zápase se ukázalo, že se měl vysunout jen do středu zálohy, nikoliv na hrot. Hasič, který si vyčítal oba góly, se také zapojil, kromě naběhnutí na rohu zkusil i průnik celým hřištěm, který skončil pět metrů za vlastním vápnem na druhém hráči. Nějak se to ale zašmodrchalo, takže Honek, jistící bránu, zasahovat nemusel. Skóre se už neměnilo, za pár okamžiků Buresch zápas ukončil.

Příští sobotu od 16:30 v Nečtinech, klubový bus odjíždí ve 14:30 ze základny!

Sudí: Buresch
Branky:34' Piji-Jam - 52', 56'
Žlutky:Býrhof, Váza
Sestava: Hasič – Honek (C), Býrhof, Rolňas, Piškoot (46' Komín) - Stehno, Kulič (82' George), Váza, Keňa – Bony, Piji-Jam (85' Papén)


Author: Honek


Zpět na přehled
Nečtiny - Slovan Blatnice 4:1 (1:0)

Výkonem zneuctěný autobus

Sobota 4.10.2014 - dvouzápasová šňůrka bez bodů začínala být nepříjemná, proto jsme pro zápas v Nečtinech sáhli po vyzkoušeném žolíku v podobě klubového autobusu Hynka Komára. Spolu s tvrdým jádrem našich ultras jsme se do busu vešli jako vždy tak akorát, nordic walkeři Cobretti s Papénem se museli prokázat místenkami do sektoru invalidů. Třetím "pavoukem" do party měl být podle všech předpokladů Piškoot, jeho pravá noha při povytažení kalhot připomínala šišku krvavý tlačenky. Zvolil však formu tzv. aktivní rekonvalescence a s fotovýbavou na zádech byl připraven zachytit zajímavé momenty utkání. Co se týče týmu samotného, kromě Piškoota, Hasiče a jubilanta Komína, zajišťující catering na večerní párty, jsme byli kompletní.

Do utkání jsme vstoupili šťastně, díky vyhranému losu jsme volili branku u hospody. Domácí na ni rádi hrají druhé poločasy, je to totiž lehce z kopce a dokáží si snadněji vytvořit tlak. Netušili jsme, že to byl v podstatě náš poslední úspěch zápasu ... Sotva arbitr Qasnička zahájil utkání, nestačili jsme se divit. Středem hřiště prošel neatakovaný hráč, který se tak brzké šance zalekl a v tvář Jimmymu přestřelil. V následujících minutách jsme se v podstatě bránili permanentnímu tlaku domácích a zmohli se jen na nepřesné odkopy. Nedařilo se podržet míč, dobře přihrát, domácí byli navíc hladovější a důraznější. Jimmy statečně odolával, jedna střela z pár metrů ho trefila, podruhé prolétl míč ze skrumáže jen těsně vedle tyče. V 15. minutě jsme nejprve ubránili roh, následoval však opakovaný centr, po kterém dvoumetrový stoper vrátil na druhou tyč, kde měl volný hráč dost času na dorážku ze dvou metrů - 1:0. Obraz hry se dlouho neměnil, Jimmy měl plné ruce práce a hlasivky dostávaly taky pořádně zabrat. Zlepšení nastalo až pět minut před přestávkou, konečně jsme trochu zaměstnali čapáka domácích (frontman z Maxim Turbulenc). Piji-Jam branku netrefil, tečovaná střela Kuliče už ho trochu rozehřála. Dali jsme i gól, jenže prodlužující hlavička Kuliče našla zakončujícícho Keňu v postavení mimo hru. Byla to každopádně dobrá sadička pro další minuty.

Možná zlomový okamžik se odehrál krátce po změně stran. Stehno s Bonym udělali vítr v pokutovém území domácích, míč se přes Vázu dostal k úplně volnému Keňovi, který asi ze tří metrů poslal míč svojí slabší pravačkou vysoko nad! Domácí nás brzy nemilosrdně trestali. Nejprve jsme přežili situaci, kdy Býrhof netrefil malou domů a na Jimmyho šel domácí hráč sám. Jimmy zmenšil úhel a připsal si úspěšný zákrok nohama! Míč se dostal zdánlivě do bezpečí, po ztrátě na polovině hřiště následoval pas do křídla, odkud prošla přihrávka mezi několika hráči na volného útočníka, který dával do prázdné - 2:0. Za dalších pět minut dostal stejný hráč po autovém vhazování příliš prostotu, navedl si míč na střelu a trefil přesně k tyči - 3:0. Poslední hřebíček přišel ze standardní situace, po které se hlavou prosadil těžko bránitelný stoper - 4:0. Jimmyho nervový systém paralyzovalo několik zkratů ...

Až za rozhodnutého stavu po nasazení čerstvých sil jsme si vytvořili příležitosti, které po korigování výsledku volaly. Ale bylo vidět, že to byl den, kdy nešlo prostě nic. Kulič postupoval sám na gólmana, v poslední chvíli si míč upíchnul moc daleko. Karby, číhající na hraně ofsajdu, nedokázal převzít přihrávku, protože míč na nerovném pažitu neposedně poskakoval. Na steč branky se vydal po namazání domácím obráncem George, brankář proti němu udělal zoufalé tři kroky a začal se pomalu pokládat, jenže procítěný píchanec mířil vedle! Až v závěru nedokázal pokrýt svůj prostor nečtinský Jarda Kužel, Hulíňák po zasekávačce brankáři zakončil střelou mezi tyče - 4:1. Byla to už jen slabá náplast na mizerný výkon.

Piškootovo povedené momentky z nepovedeného zápasu si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII. Ten vrtulník naštěstí jen prolétal ...

Příští sobotu od 16:00 musíme doma urvat body s Trnovou!

Sudí: Qasnička
Branky: 15', 49', 55', 62' - 88' Hulíňák
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy – Honek (C), Býrhof, Rolňas, Baník - Stehno (63' Karby), Váza, Keňa (58' Hulíňák) – Bony (63' George), Kulič (75' Leoš), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Sokol Trnová 3:0 (1:0)

Ustáli jsme tlak, že musíme vyhrát!

Sobota 11.10.2014 - po třech prohrách v řadě neexistovala jiná možnost, než že musíme vyhrát. Sami jsme se dostali pod tlak, který bylo potřeba zvládnout. Trnová byla papírově přijatelný soupeř na zlomení černé série. Zamávat s nimi mohla navíc i kontumace a tvrdé tresty za domácí zápas s Manětínem. Nás to však nezajímalo, soustředili jsme se jenom na sebe. Změny v sestavě se po nečtinské tragédii daly čekat. Kouč se vrátil k modelu s Piji-Jamem na beku, v útoku nastoupil vedle Karbyho úspěšný střelec z Nečtin Hulíňák, Stehno s Bonym hoblovali kraje zálohy. V bráně se představil Hasič, protože Jimmy byl ještě v rekonvalescenci s nervovým aparátem. Na lavičce se objevil žolík Mildánek, kterého kouč ukecal díky tomu, že měl na baráku dvouhodinovou technologickou přestávku. Řady chromajzlů rozšířil Kulič, který sice hravě krotí vrcholové verze strojů od Yamahy i Hondy, ale na kole by ještě potřeboval postranní kolečka a torpédo. Nechal se však přemluvit k výběru vstupného, protože předseda ještě počítal hlasy budoucím zastupitelům, a za to mu patří velký dík!

Zápas řídil pro nás naprosto neznámý sudí Omastek, který se prezentoval perfektním citem pro hru. Zbytečně nepřerušoval, nechával akce plynout a nebál se je naopak zpětně zastavit, když z výhody nebylo nic. Nebyl iniciátorem konfliktů, ale působil přesně naopak a po jeho verdiktu panoval vždy klid! Oba týmy se tak mohli soustředit výhradně na fotbal a to bylo dobře. V úvodní čtvrthodině jsme si vytvořili mírný tlak, jeho výsledkem bylo "jen" šest rohů. Býrhof se při nich snažil hledat balón, ale ten ho úspěšně míjel (tři rohy = gól pro nás opravdu neplatí). Úspěšný nebyl ani Karby, kterému od zadní tyče vrátil centrovaný míč hlavou Bony, Karby chtěl brankáře přehodit, ale povedlo se mu to i s brankou. Když to nešlo z blízka, zkusil to z dálky Stehno, jeho dobrá střela olízla břevno! Naši hru už jako tradičně "zdobilo" spoustu zkažených přihrávek. Možná to bylo z přemíry snahy, každopádně nás to stálo hrozně moc sil. Obrana se proto také nenudila, pokusy o rychlé kontry však dobře hlídala. Do rozehrávky jsme často zapojovali i Hasiče, tím jsme získávali klid. Horko nám také občas bylo, a to když Býrhof skluzem ze čtyř metrů vypíchl míč v malém vápně směrem k naší brance, naštěstí přesně k Hasičovi. V dalším závaru pomohl Hasičovi Stehno, když nadvakrát dostal míč do bezpečí. Když to vypadalo na bezbrankový poločas, vybídl Stehno přesnou kolmicí Hulíňáka. Bylo napínavé sledovat, jak si ortodoxní levák poradí s nájezdem z pravého křídla, ale zvládl to bravurně! V poslední chvíli si rychle přehodil míč na levačku a lahůdkově obstřelil brankáře - 1:0!

Před rozehrávkou druhého poločasu se dlouze radili oba útočníci Trnové, zdálo se, že mají něco za lubem. Vzali jsme jim však rychle vítr z plachet a naopak zaútočili my. Na konci rychlé kombinace našel Hulíňák volného Karbyho, který z jedničky dobře mířil placírem k tyči, ale brankář jeho pokus vyškrábnul na roh. Rozehraná kombinace tak vlastně pokračovala, Piji-Jam zakroutil precizní pas na zadní tyč, kde Karby nedal nikomu šanci a hlavou rozvlnil síť - 2:0. Dvougólové vedení lehce otupilo naši ostražitost, nabídli jsme Trnové dobré příležitosti. Aktivní osmička se uvolnila v prostoru penalty, střelu však neatakovaný borec nezvládl, když zamířil dva metry vedle. Přežili jsme i další závar, ve kterém se ani nadvakrát hosté neprosadili. Pak jsme se už znova dostali ke slovu my. Karby si pokryl míč uvnitř šestnáctky, jeho strážce mu nešikovně přišlápl nohu a sudí s penaltou neváhal. Piškoot asi začal ve Skotsku škytat, ale Piji-Jam ve stylu "mám to v ...." málem protrhnul síť - 3:0.

Do hry se se postupně dostala celá lavička, hráli jsme už bez nervů a k vidění byly ještě zajímavé věci na obou stranách. Třeba když míč našel na hrotu zapomenutého Rolňase, který si troufl na kličku gólmanovi. Ta se celkem povedla, ale po nepovedené dorážce, do které se přimotal Hulíňák, se záhadně vystavil do ofsajdu. Hráči Trnové měli nadále "pech-tag". Střela z přímáku se otřela o tyč, na břevně skončila i pěkná střela z voleje po náběhu za obranu. Na druhé straě neuspěl se svým pokusem Mildánek, a skóre zápasu se už neměnilo.

Příští sobotu od 15:30 na hřišti lídra z Třemošné.

Sudí: Omastek
Branky: 43' Hulíňák, 46' Karby, 67' Piji-Jam
Žlutky: Býrhof
Sestava: Hasič – Honek (C), Býrhof, Rolňas, Piji-Jam - Stehno (63' Keňa), Baník, Váza, Bony (81' Komín) – Hulíňák (81' Leoš), Karby (74' Mildánek)


Author: Honek


Zpět na přehled
Tatran Třemošná - Slovan Blatnice 3:1 (1:1)

Juniorka Slovanu dlouho sahala po bodech

Sobota 18.10.2014 - výchozí podmínka pro zápas s vedoucím celkem okresu byla splněna, Trnovou jsme doma přehráli 3:0. Mohli jsme jet k zápasu v klidu, nebýt toho, že se koučovi Georginhovi rozsypala vítězná sestava pod rukama ... Důvody absencí nebo odmítnutí nominace byly velmi pestré, jednalo se o nemoci, pracovní povinnosti, rodinné oslavy, rodinné výlety, domácí práce, atd. Ze základu proto vypadli Hasič, Býrhof, Váza, nebyli ani Kulič, Komín a Torres. S pozvánkou na poslední chvíli kouč nepochodil u žolíků Mildánka, Gatuza, Pibary, Čendy, ... Jediný, kdo neodmítl, byl Mao (díky!), no a protože pravidelně ladí formu a má skoro největší účast na trejnech, nominoval se také sám Georginho! Postavit základní jedenáctku byl snadný úkol i pro trenéra začátečníka, George na stoperu, v záloze kolem Baníka dravé mládí a na hrotu postupně se sehrávající dvojice Karby - Hulíňák.

Zápasový předkrm obstarala pohádka místního hlasatele o tom, kterak skvěle hrající Třemošná rozdrtila doma Heřmanku 4:0 a zastřílela si proti nekompletnímu Manětínu 10:0. A také o tom, jak se jim daří celý podzim a zaslouženě vládnou okresní soutěži. Jenže domácí borce to buď uspalo, nebo snad nastoupili s pocitem neporazitelnosti. Byl to totiž náš tým, který kontroloval hru! V prvních minutách jsme se usídlili na polovině domácích, Piji-Jam vyzkoušel střelou z úhlu pozornost brankáře. Domácí se nedostali k očekávaným narážečkám, zmohli se jen na jednoduché nákopy na útočníky, se kterými si obrana poradila. Možná nám prospěl i stav hřiště, bídný trávník jsme čekali, byl však navíc hlavně po stranách napitý jak houba. V 15. minutě se hlavou prosadil Karby, padající míč k zadní tyči odkopl bránící hráč mimo. První střela domácích, proti které musel Jimmy zasáhnout, přišla až více než po půl hodině hry, navíc našla přesně Jimmyho košík. Za naši snahu jsme se dočkali zaslouženého vedení, Stehno nacentroval do vápna, kde Baník odvážně hlavou vybojoval pro sebe míč, který poslal halfvolejem pod víko - 0:1! Domácí jsme opařili a byla velká škoda, že jsme výsledek neudrželi do poločasu. Doplatili jsme přitom na vlastní aktivitu. Bony na hranici vápna místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče, ale namazal přesně obránci. Přímočarou akci zastavil ve vápně postaveným stromem George, domácí hráč si pro penaltu zkušeně došel. Dalo se o ní diskutovat, ale rozhodnutí dobře pískajícího Olivera jsme akceptovali. Jimmy neměl nárok, bylo srovnáno - 1:1.

Po změně stran jsme pokračovali v poctivém výkonu, a protože neumíme hrát zanďoura, byli jsme dál aktivní. Ve středu hřiště vynikal Baník, který snad neprohrál jediný souboj. Když už se hráč dostal před něj, objevila se před ním špička kopačky, která si vzala míč zase zpátky! Po hodině hry jsme stále měli ve statistice střel navrch, postupně zakončovali Bony, Karby, Piji-Jam a Keňa, ale nikdo neuspěl. Naše aktivita gradovala okolo 70. minuty, kdy si na centrovaný míč ve vápně naskočil nejmenší muž na hřišti Stehno, jeho parádní hlava zamířila metr vedle tyče! V té době už nebyl na hřišti Karby, jeho pohybový aparát začal signalizovat přetížení. Mao se dlouho nerozkoukával a při dobíhání balónu ve vápně dal obránci lehce okusit pralesní styl, Oliverius jeho zájezd ohodnotil žlutým kartonkem. Naše strojové tempo začalo postupně uvadat, útoky domácích začaly nepříjemně smrdět. Pár střel jsme přečkali, ale v 78. minutě jsme kapitulovali. Soupeři se otevřela levá strana, kde akci faulíkem zastavil George. Domácí hráči pak sehráli dokonalé divadlo, nás pasovali jen do role diváků. Signalizovali totiž centr na hlavu, místo toho překvapivě (pro nás) rozehráli po zemi na penaltu, náběh tří hráčů jsme absolutně nezachytili a Jimmy byl po chytrém dloubáčku bez šance - 2:1. Zkusili jsme se vzepřít, ale hra vabank znamenala třetí gól, když šli po ztrátě míče v útočné fázi dva hráči sami na Georga - 3:1. V závěru jsme sice ještě vystrčili růžky, čerstvý Leoš "Beckenbauer" hýřil pohybem, ale balón ho úspěšně míjel. Hulíňák okopíroval Stehnovo hlavičku, Piji-Jam zamířil z trestňáku nad. Nakonec nám zbyl jen dobrý pocit z výkonu a také z toho, že se domácí hráči i kotel báli o výsledek až do konce zápasu. Odveta bude určitě zajímavá!

Příští sobotu od 14:30 doma s Dolní Bělou.

Sudí: Oliver
Branky: 43' (PK), 78', 83' - 38' Baník
Žlutky: Mao
Sestava: Jimmy – Honek (C), George, Rolňas, Piji-Jam - Bony, Stehno (80' Leoš), Baník, Keňa – Hulíňák, Karby (66' Mao)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Dolní Bělá 3:2 (2:2)

Díky Piji-Jamovi nás vraždění šancí nakonec nemrzelo

Sobota 25.10.2014 - předposlední domácí zápas podzimu s Dolní Bělou spadal do kategorie "muset vyhrát", v dalších kolech nás totiž čekají těžké bitvy ve Vejprnicích a s Heřmankou. Omluvenek se sešlo o něco méně, do středu zálohy se vrátil po jednozápasové pauze Váza, jinak kouč do celkem úspěšné sestavy z Třemošné nezasahoval.

Dolní Bělá nás v minulé sezóně doma zaskočila, na jaře si odvezla body za výhru 3:1. Také úvod zápasu naznačoval, že to bude i tentokrát tuhý boj. V úvodních minutách jsme se museli bránit tlaku soupeře, střelecké pokusy nebyly pro Jimmyho nebezpečné. Tlak jsme ustáli a po čtvrthodině jsme měli jít do vedení. Nejprve se do úniku dostal Bony, ale tváří v tvář brankáři se neprosadil. Za dvě minuty podskočili oba stopeři vysoký nákop a na gólmana šel sám Hulíňák. Jenže i jeho dokázal brankář vychytat! Zákonitě tak přišel trest, po kolmici za obranu doplatil George na zatím méně zažité stoperské rutiny a místo razantního překřížení se skluzem zvolil ústup. Hráč si ve vápně míč zaseknul na pravačku a zatočil ukázkového banána ke vzdálenější tyči - 0:1. Odpovědět mohl Karby, George po standardce prodloužil hlavou na zadní tyč, kde Karby dobře zakončoval, ale gólman vyčaroval super zákrok a vytlačil míč na břevno. Vyrovnání přišlo ve chvíli, kdy zdravotník Piškoot ošetřoval za brankovou čarou nakopnutého Stehna a my hráli o desíti. Baník se uvolnil ve vápně perfektní kličkou a zpětnou přihrávkou našel neobsazeného Vázu v ideální pozici. Ten měl čas srovnat mířidla a tvrdou střelou nedal čapákovi šanci - 1:1. Za pět minut jsme už vedli, odborně ošetřený Stehno si navedl míč na střelu z dvaceti metrů, po jeho liftované ráně se brankář natahoval marně - 2:1! Drama ale rozhodně nekončilo ... Po nepřesvědčivém odkopu Honka se na hranici vápna zmocnil míče aktivní ryšaví hippík, jeho první střelu zblokoval Rolňas, následnou dorážku Honek a proti třetímu pokusu zasáhnul matrixovským zákrokem Jimmy! O slabší povahy se pokoušel infarkt, a to ještě pod kotel přitopil Karby. Jako třetí se totiž dostal do nájezdu na brankáře, když ho nechtěně vyslal obránce soupeře. Nikdo se ho nesnažil doběhnout, vyběhnutý brankář dokonce uklouzl a sedl si na zadek. Jenže Karby prováhal, dal mu čas na zorientování a trefil ho do nohou! Bělá naši nemohoucnost samozřejmě potrestala, a to gólem do šatny snad v poslední vteřině. Při rychlém přečíslení vycházeli dva hráči soupeře na jednoho našeho obránce, centr z pravé strany dokázal Honek v pádu jen tečovat, útočník míč doběhl a poslal na penaltu přesný pas. Volný hráč mezi Georgem a Rolňasem stihl centr ještě pochválit a chladnokrevně poslal balón hlavou přesně k tyči - 2:2.

Inkasovanou branku jsme se snažili v kabině rozdýchat, kouč zhodnotil naši koncovku několika slovními obraty a raději šatnu opustil. Karby pustil do hry Kuliče, po rundě Alpy jsme šli na věc. Hra byla z obou stran opatrnější, ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu. Brankáře rozehřál střelou Keňa, který po deseti minutách nahradil na hřišti Stehna. Po hodině hry jsme přečkali šanci hostů, střela z dobré pozice mířila nad Jimmyho branku. Na druhé straně se pěknou střelou prezentoval George, ale ani on netrefil zařízení. Dvacet minut před koncem sáhl trenérský tým k očekávané taktické variantě, na hrot se vysunul Piji-Jam, Hulíňák šel odpočívat na kraj zálohy a na beka nastoupil Komín. Ten začal okamžitě pečovat o útočníka parametrů zápasníka juda v kategorii 100+, navíc s vybroušenou míčovou technikou a slušným zrychlením. Souboje tělo na tělo byly nerovné, ale Komín jako otravný hmyz dokázal vždy vstát a znovu se "přisát". Piji-Jam začal okamžitě rozvracet zadní řady, potřeboval přesně pět minut na úder. Honek si narazil s Kuličem, prostrčil míč Vázovi středem, ten okamžitě našel rozběhnutého Piji-Jama, který tvrdou střelou propálil brankáře - 3:2! Mohlo se zdát, že do konce zápasu budou ještě nervy, ale opak byl pravdou, závěr jsme zvládli až nečekaně zkušeně. I když jsme už nehráli vabank, byli jsme aktivnější. Hulíňák z posledních sil pláchl po levém křídle, na koncovku už chyběli síly a netrefil. Forčekující Kulič málem načapal brankáře při lehkovážném krytí míče, vypíchl mu ho ale jen do autu. Do listiny střelců se v závěru mohl zapsat Komín, míč mířící do šibenice brankář vytlačil mimo brankovou konstrukci. To už se chystal precizní Michal Nesvatba zápas k naší radosti ukončit!

Příští zápas v neděli od 14:00 ve Vejprnicích.

Sudí: Michal Nesvatba
Branky: 30' Váza, 35' Stehno, 75' Piji-Jam - 21', 45'
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy – Honek (C), George, Rolňas, Piji-Jam - Stehno (55' Keňa), Baník, Váza, Bony (70' Komín) – Hulíňák, Karby (46' Kulič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slavia Vejprnice (B) - Slovan Blatnice 2:1 (2:0)

Mizerná úvodní desetiminutovka rozhodla

Neděle 2.11.2014 - při pohledu na tabulku bylo zřejmé, že se ve Vejprnicích žádné střelecké hody konat nebudou. Vejprnice osmá příčka se skórem 17:14, Slovan o tři příčky výše a skóre 21:15. Atmosféra byla pozitivní, ztratit body jsme rozhodně nechtěli. Morálku týmu navíc zvednul Piškoot, který se po delší pauze objevil s báglem, připravený naskočit do koncovky zápasu. Na čtvrtečním trejnu demonstroval, jak vypadá hlad po fotbalu. Kouč vycházel z vítězné sestavy, jen do branky nastoupil Hasič a na kraj zálohy postavil místo Stehna od začátku Keňu. Rozehřátí nám komplikoval předzápas dorostu, který se navíc protáhl až k penaltám. Na plac jsme se pořádně dostali jen pár minut před hvizdem.

Úvod zápasu nám dramaticky nevyšel. Ve třetí minutě domácí dobře rozehráli autové vhazování, na prodloužený míč nasprintoval hráč podél postranní čáry, který přihrával na hranici šestnáctky neobsazenému hráči. Jeho střela klepla o břevno a skončila v síti, Hasič neměl nárok - 1:0. Po několika minutách málem odpověděl Karby, dobře se uvolnil a tvrdě vypálil, jenže brankář dokázal střelu vyrazit. Pak se domácí poměrně lacino dostali ke standardní situaci, odražený míč po centru do vápna jsme jen sledovali, zatímco domácí šli za zakončením. Hasič byl proti tvrdé dorážce z penalty bezmocný - 2:0. Vejprnice byly asi sami zaskočené, jak jim to tam padá, ovšem svůj průměr vstřelených gólů na zápas právě překročily a byla tedy logicky řada na nás. Snížení měl na kopačce štírek Hulíňák, který pláchnul obraně, obhodil si vyběhnutého brankáře, jenže se dostal do velkého úhlu a míč poslal jen podél opuštěné brány! Neproměněná šance ho viditelně svázala, v dalším nájezdu raději hledal Vázu, ale ten neměl šanci přihrávku zachytit. Sám Váza se také po narážečce dostal až před gólmana, ale v plném běhu pálil z ostrého úhlu vysoko nad. Od inkasovaných branek jsme byli sice aktivnější, ale góly žádné.

Po změně stran jsme pokračovali v aktivitě, domácí jsme v podstatě svírali na jejich polovině. Jenže na šanci se čekalo dlouho, až po hodině hry se ve skrumáži dostal k dorážce Stehno, který nahradil na kraji zálohy Keňu. Jeho dělovka si cestu mezi hradbou těl do branky nenašla. Po jednom z rohů se sice míč svezl po břevně branky, ale to vlastně ani pořádná šance nebyla. Domácí výpady v podobě dlouhých nákopů jsme si obstojně hlídali, nebezpečné byly i standardky. A když po zájezdu Hasiče zůstali ležet hned dva hráči Vejprnic, píšťalka Buresche naštěstí pro nás mlčela.

Pro zvýšení obrátek občerstvil kouč sestavu postupným nasazením Komína, Kuliče a Piškoota. Piji-Jama poslal do útoku, a brzo se mohlo skóre měnit. Piji-Jam obešel několik protihráčů a našel volného Vázu uvnitř pokutového území. Ve stejné pozici se před týdnem nemýlil, dnes však jeho dobrou střelu nepochopitelně vyrazil brankář mimo! Piji-Jam to zkusil také sám, jenže po proháčkování obranou při střele uklouzl a míč skončil vedle. Do třetice byl částečně úspěšný, při dalším dobývání pevnosti byl totiž faulován, Buresch pískal faul a dokonce penaltu, přestože k zákroku zřejmě došlo na hranici šestnáctky! Když Váza zjistil, že se nekope přímák, velmi rád přenechal míč Piškootovi. Na něm se nerozehranost nijak nepodepsala a s přehledem proměnil - 2:1! Místo oslav sebral míč a chtěl běžet na půlku, ale když mu bránil gólman v cestě, rukou ho chtěl odstrčit, jenže ten se s hrozným řevem složil na zem a kontroloval při tom, co bude rozhodčí dělat. Buresch nic neviděl, ale řekl si, že aspoň na žlutou to bylo ... Nakonec to bylo pro Piškoota fatální rozhodnutí, za pár minut dojel hráče skluzem u lajny a po druhé žluté kartě musel ven! Piškootvo comeback do sestavy trval přesně 12 minut, ale stihl toho opravdu hodně. Bojovali jsme i v deseti, Hasič několika výjezdy zabrnkal na nervy spoluhráčům i trenérům, ale snaha už nebyla nic platná. Závěr už navíc nebyl o fotbale, domácí se prováleli, proplakali a prohádali až ke konečnému hvizdu ...

Příští sobotu doma derby s velkým "D", od 14:00 po dlouhých osmi letech zápas s Heřmankou!

Sudí: Buresch
Branky: 3', 12' - 82' Piškoot (PK)
Rote: 85' Piškoot
Žlutky: Piškoot 2x, Baník, Komín
Sestava: Hasič – Honek (C), George, Rolňas (81' Leoš), Piji-Jam - Bony (73' Piškoot), Baník, Váza, Keňa (46' Stehno) – Hulíňák (65' Komín), Karby (60' Kulič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Heřmanova Huť 1:2 (0:0)

Rekordní návštěva podzimu viděla těsnou prohru Slovanu

Sobota 8.11.2014 - zní to až neuvěřitelně, ale od posledního mistrovského domácího derby s Heřmankou uplynulo dlouhých 8 let! Dopadlo to tenkrát dobře, jak se můžete přesvědčit v dobové reportáži. Je to však hodně zaprášená historie, osudy obou týmů se v následujících letech diametrálně lišily. Zatímco soupeř dokázal postoupit do B-třídy, kde vydržel až do loňské sezóny, první tým Slovanu zažil potupnou cestu do pralesa a zpět. Také aktuální rozložení týmů bylo odlišné. Zatímco Heřmance chyběl v minulém kole jeden zásah do magické dvacítky v síti Manětína, my jsme museli vstřebat hodně hloupou prohru z Vejprnic. Přestože válečná sekera byla dlouhá léta zakopaná, mají týmy o sobě dobrý přehled a těžko mohl některý soupeře vyloženě zaskočit. Sestava Heřmanky je profláklá a léta prakticky neměnná, bylo spíš na nás, s čím proti papírovému favoritovi vyrukujeme ...

Trenérský tandem strávil přípravou na utkání podzimu v průběhu týdne hodiny debat. Výsledkem byla prázdná basa a zrození atypické sestavy. Rolňas ve středu zálohy, na předstoperu George a Váza jako libero, s volností pohybu po celém hřišti. Původní plány poněkud hatil Piškoot, který se po překonání lehčí infekce cítil až na druhý poločas. V základu se objevily mladé pušky, naopak na střídačce žolíci "těžkých" kalibrů - vedle Komína s Keňou právě Piškoot a také Kulič s Karbym! V tomto ohledu jsme měli na vrch, soupeř si musel vystačit na lavičce s jedním dorostencem a náhradním gólmanem. Význam utkání si uvědomoval také svaz, nominovaný krajský sudí Dudák měl garantovat spravedlivý průběh derby. Diváky zápas táhl, díky luxusnímu počasí se sektor "u klacku" brzy zaplnil do posledního místa. Spokojený byl i kotel hostujících fanoušků, protože pivo bylo nejen pro místní!

Špatný vstup do utkání nastartoval Honek, když svým prvním dotykem nahrál přesně na nohu heřmaneckého hráče a bránili jsme se první šanci a následnému rohu. Přečkali jsme, ale situace se opakovaly. Heřmanka rychle kombinovala a my jejich akce zachytávaly s notnou dávkou štěstí, většinou zázračným skluzem na poslední chvíli. Váza se oproti předpokladům zabydlel výhradně na brku a soupeř si ve středu hřiště občas dělal, co chtěl. Bojovnost se nám upřít nedala, ale když po každém vybojovaném míči většinou následovalo jeho odevzdání, bylo to vysilující. Kouč Georginho musel hlasitým povelem přeskupit řady do standardní podoby, s Rolňasem na předstoperu, Vázou na motoru zálohy a Georgem v útoku. Hra se opticky mírně zlepšila, v některých pasážích jsme se dokázali prosadit, ale buď akci zastavil praporek pomezního, nebo jsme se dostali jen k vápnu. Střely Rolňase a Baníka se jako šance počítat ani nemohly. Pozitivní bylo, že jsme do přestávky udrželi nulu, a také že jsme na rozdíl od soupeře udrželi disciplínu. I když měli v debatách s rozhodčím často pravdu, mohlo jich být do přestávky o dva méně a nemohli by se divit.

Po změně stran se dlouho zdálo, že tlak Heřmanky je otupen a zápas se bude hrát bez šancí na obou stranách. Kouč využil prvních možností střídání, na place se objevil Karby s Piškootem. Ten se do utkání vrhnul jak je mu vlastní, když šel do souboje hlavou proti kolenu a rozhodčí pískal nebezpečnou hru proti vlastní osobě, marně mu vysvětloval, že mu to nevadí. Paradoxně právě po prvních střídáních Heřmanka udeřila. Tečovaný míč se dostal do prostoru levého křídla, Býrhof hráče dobře křižoval, jenže přihrávka mu prošla nešťastně mezi nohama a rozběhnutý Vesy byl nebránitelný - 0:1. Vstřelená branka posadila Heřmanku na koně a za několik minut v podstatě rozhodla o zápase. Po zachyceném odkopu neudržel centrovaný míč v rukavicích Hasič, jeho opakovaný skok přišel pozdě. Technickou střelu dotírajícího útočníka se snažili v průběhu letu vytlačit mimo Baník s Býrhofem, ale i přes dvě teče skončil míč v síti - 0:2.

Do hry na zbývající minuty naskočil zbytek lavičky, čerství a zkušení hráči na soupeře platili. Komín dokonce bez jakéhokoliv respektu nasadil housle zkušenému Vesymu. Piji-Jam se přesunul na hrot a okamžitě roztančil míčovou sambu, povedenou střelu mu však pozorný Kaliméro chytil. Kulič s Karbym výrazně pomohli s podržením balónu, jenže čas nám utíkal proklatě rychle. Hosté navíc takticky zdržovali, zraněného beka používali na rozehrávku, protože byl nejpomalejší. Proces střídání náhradním gólmanem trval snad několik minut a naší koncentraci pořádně otupil. Přesto se 4 minuty před koncem ve skrumáži prosadil Karby, když s přehledem poslal míč pod gólmanem do sítě - 1:2. Nemožné bylo najednou nadosah, Heřmanku jsme zmáčkli před brankou a v posledních vteřinách viselo vyrovnání ve vzduchu! Kaliméro si šel pro centrovaný míč, Kulič před ním dokázal v "záchodové" pozici hlavičkovat, jenže radost překazila tyč !!! Ochozy vydechly a Dudák pískal konec.

Příští zápas hrajeme v neděli 16.11. v Manětíně, odjezd klubového busu v 11:45 ze základny. Po návratu proběhne dokopná, hráči nechť si proto před zápasem patřičně doplní portmonky!

Sudí: Dudák
Branky: 86' Karby - 68', 75'
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič – Honek (C), Býrhof, George (60' Karby), Piji-Jam - Bony (65' Piškoot), Baník, Rolňas, Váza (78' Komín), Stehno (76' Keňa), – Hulíňák (71' Kulič)


Author: HonekZpět na přehled
Sokol Manětín - Slovan Blatnice 0:4 (0:3)

K úplné spokojenosti chybělo víc gólů

Neděle 16.11.2014 - poslední hrací den podzimní části přinesl našim hráčům i příznivcům nabitý program. Na zápas s beznadějně posledním Manětínem byl vypraven klubový autobus, aby si co nejvíce lidí užilo očekávanou kanonádu. Na základně se mezitím vše připravovalo na večerní "vepřovou" dokopnou, okořeněnou zápasem ČR - Island. Co víc si může fotbalista přát? Autobus vyrazil směr Manětín napěchovaný až po střechu, domácí hráči se před naším davem raději ukryli v útrobách zrekonstruovaných kabin. Jednomu z místních jsme naší invazí málem způsobili "hnědou katastrofu", když se i ze dveří dámského WC ozvalo hluboké "Obsazeno!", rozhlížel se po přilehlých porostech. Areál působil opuštěně, naštěstí pro naše žíznivé ultras v přilehlém divadle prodej občerstvení fungoval.

Kouč Georginho splnil svůj slib, že si v Manětíně zahrají méně vytížení hráči. Na levém beku proto nastoupil od začátku Komín a na hrotu vedle Piji-Jama psycholog týmu Leoš! Měli jsme mírné obavy, jestli se domácí, kteří inkasují dvouciferné příděly, na poslední zápas nehecnou a třeba neseženou futsalové reprezentanty, jako za jejich slavných časů. Ale nestalo se tak, nastoupili jen v deseti mužích, většina obličejů skleslých v očekávání dalšího debaklu ... Začali jsme podle předpokladů náporem, už ve druhé minutě se na brankáře řítil Piji-Jam, ale nedal. Domácí nakopávali míče na osamoceného útočníka, kterým byl stokilový doktor, těžko odstavitelný od balonu. Po jednom takovém výpadu nařídil rozhodčí Jirka Helekal přímý kop, proti kterému musel Hasič vytáhnout mimořádný zákrok, konečky prstů míč vyrazil těsně nad břevno! Když další nájezd neproměnil Piji-Jam, bylo zřejmé, že budeme prostě rádi za výhru. Naši střeleckou nemohoucnost nakonec ukončil předstoper Rolňas, který z úhlu tvrdou střelou propálil brankáře - 0:1. Až těsně před závěrem poločasu se prosadilo naše útočné duo. Druhý gól se nesmazatelně zapsal do dějin našeho fotbalu a jeho unikátní zvukový doprovod byl hlavním motivem večerní dokopné. Piji-Jam s míčem u nohy sprintoval po levém křídle a Leoš si nabíhal od půlky hřiště na přihrávku. V momentně výběru finálního místa nevydržel jeho stehenní sval a za pronikavého "Áááááááááááá" se chytnul za nohu. Jenže přihrávka už byla na cestě, a přestože Leoš zakončoval s pravou nohou v ruce, dokázal levačkou trefit přesně k tyči - 0:2! Krátkou oslavu zakončilo tradiční gesto pro signalizaci střídání. Závěrečná pětiminutovka přinesla ještě mnoho vzruchu, vedoucí Santo ani nestíhal zapisovat. Piji-Jam nejprve zvýšil střelou z úhlu na 0:3, a ještě stihl jedno sólo zazdít. To se "podařilo" i Stehnovi, brankář začínal být nepříjemně rozchytaný. Citlivý Helekal navíc odpustil jasnou penaltu na Karbyho, prý už by to bylo moc ...

Z kraje druhé půle byla k vidění krásná kombinační akce, kterou zakončil centr Piji-Jama na neobsazeného Karbyho, jeho hlavička mířila přesně k tyči - 0:4. Domácí se k zakončení dostávali jen sporadicky, spíše než branku ohrozili Hasiče. Po srážce s domácím útočníkem zůstal ležet s proraženým rtem. To byla příležitost pro Pechlyho, který se objevil na place aspoň jako zdravotník! Počet hráčů na hřišti zcela neskrývaně dorovnával domácí pomezní, který nám odmával snad 30 ofsajdů, z toho 25 jich bylo minimálně sporných. Také proto si naši příznivci si dalších gólů neužili. Piji-Jam to zkoušel dvakrát sám, jedna střela zařízení minula, druhou chytil brankář. Na gólmanovi si vylámal zuby také Baník s Piškootem, a i poslední pokus Karbyho skončil mimo tyče. Fotograf Tomek čekal dlouhé minuty na zásah marně. Skóre jsme nevylepšili, ale důležité body jsme na základnu přivezli!

Další snímky ze zápasu a z večerní dokopné si můžete prohlédnou v naší fotogalerii: ZÁPAS, DOKOPNÁ.

Důležité sdělení pro účastníky dokopné: v kase zbyly nějaké peníze, které jsme neplánovaně nezkapalnili (normálně jsme na to zapomněli). Při vhodné příležitosti toto napravíme, budete včas informováni!

Sudí: Jiří Helekal
Branky: 23' Rolňas, 38' Leoš, 40' Piji-Jam, 47' Karby
Žlutky: Kulič
Sestava: Hasič – Honek (C), Býrhof (46' George), Rolňas, Komín - Bony (60' Keňa), Baník, Váza (55' Kulič), Stehno (60' Piškoot), – Piji-Jam, Leoš (40' Karby)


Author: HonekZpět na přehled