Áčko: Sezóna 2013/2014 (podzim)

Blatnice Třemošná 0:2 Reportage So 24.8. 17:00
Blatnice Kožlany 2:3 Reportage So 31.8. 17:00
Bezvěrov Blatnice 3:2 Reportage So 7.9. 17:00
Blatnice Nečtiny 3:1 Reportage So 14.9. 17:00
D. Bělá Blatnice 0:2 Reportage So 21.9. 16:30
Blatnice Kozolupy 1:1 (PK 5:6) Reportage So 28.9. 16:30
Ledce Blatnice 1:1 (PK 3:5) Reportage So 5.10. 16:00
Blatnice Plasy 1:3 Reportage So 12.10. 16:00
Vejprnice B Blatnice 0:0 (PK 1:4) Reportage Ne 20.10. 15:30
Blatnice Nýřany B 3:2 Reportage So 26.10. 14:30
Líně Blatnice 2:2 (PK 3:5) Reportage So 2.11. 14:00
Blatnice Manětín 4:1 Reportage So 9.11. 14:00
Mladotice Blatnice 1:3 Reportage So 16.11. 13:30

Tabulka po skončení podzimní části ke stažení na tomto odkazu.
Slovan Blatnice - Tatran Třemošná 0:2 (0:1)

Nové díly Okresního přeboru jsou tady!

Sobota 24.8.2013 - tak jsme se dočkali. Po tříletém půstu kvůli double-pádu z okresu až do pralesa a následnou double-spanilou-jízdou čtyřkou i trojkou zpět, jsme za slunečného srpnového odpoledne nastoupili k prvnímu mači nové sezony Okresního přeboru. V tom jsme přivítali hned zpočátku soupeře z kategorie papírově nejtěžších, a to Třemošnou, která téměř celou minulou sezonu hrála o první místo a postup do I.B třídy, který jim utekl až v posledním kole po kolapsu v zápase s Kameňosem. Slovan do téhle ligy ale prostě patří, a i proto jsme se chtěli hned od začátku činit nejen na hřišti, ale v době pauzy i na přestupovém trhu, abychom v soutěži hráli důstojnou roli. Výsledkem neutuchající a kvalitní práce bafuňářů Slovanu je pokračování hostování Řízka i Lafaty, sehnání Baníka, jakožto nové kvalitní akvizice z Moravy, návrat Keňy z hostování ve Zbůchu, návrat Torrese a Pajláka z hostování v DIOSSu, resp. Kameňosu a hlavně koupě špílmachra Vázy, který konečně připadl do majetku Slovanu. Širší kádr tak i po doplnění dorostenci sahá až k cifře 20 lidí, což je na aktuální fotbalové poměry v okolí nadstandardní situace. Pro Slovan však jen dobře!! Pro první zápas se ale kromě nových příchodů počítaly i ztráty. Právě Baník, od kterého si slibujeme další oživení hry v záloze, hned první zápas musel vynechat kvůli pracovním povinnostem za Bundesgrenze, Honek se vracel z regeneračního pobytu v Magyaru, Karbyho se kouč rozhodl po zraněních z letní přípravy ještě šetřit, Šindy nám dal sbohem s tím, že už se mu blíží konec kariéry, který si chce v klidu dokopat za slovaňáckou Benfiku, Rolňas, na kterém se původně chtěla stavět hra obranné řady, se téměř celé prázdniny neukázal a bůh ví, kolikrát se ukáže v sezoně, za což může v jeho věku těžko pochopitelné pracovní přetížení a účet absentujících uzavírá bohužel Býrhof, který celé léto věděl, že koleno je pořád špatné, ale k lékařské aktivitě se odhodlal až se začátkem sezony.

I přes šest chybějících playerů jsme k zápasu nastoupili s dobrou sestavou i lavičkou v 16 lidech. V bráně nastoupil Hasič, kterému hlídal záda Vanny, na pravého beka musel místo Honka zaskočit Piškoot, na stoperu nastupuje už od přípravy nově Torres, před ním George a vlevo tradičně Řízek. Záloha nastoupila ve složení Kulič-Pechly-Váza-Keňa, v útoku již zaběhnuté duo Lafata a Piji-Jam. Na lavičce byli připraveni do hry kromě Vannyho ještě Leoš, Stehno, Bony a Komín. Od počátku jsme se snažili hrát aktivně po zemi od obrany, bohužel Piškoot se těžko srovnával s pravou stranou a ještě k tomu na beku, takže velké množství přihrávek končilo brejky Třemošné. Jeden z nich soupeř proměnil už ve 4. minutě, brzy jsme tedy prohrávali, ale aktivita byla od začátku na naší straně a na vyrovnání dost času. Pechly od první minuty jezdil, rozdával přihrávky i centroval, záloha se pěknými kombinacemi dostávala do šancí a Piji-Jam stále neúnavně zkoušel své projektily z vápna, dnes bohužel všechny mimo zařízení. Postupně se začala situace komplikovat. Kolem 20. minuty začal Keňa hlásit lavičce, že je mu blbě a neví, co vydrží. Vypadalo to na přehnanou předzápasovou porci uzených kolen. Chvíli poté šel George hodně nešikovně do souboje, což neustálo jeho koleno a musel být nahrazen Leošem. V pozápasovém rozboru u narozeninových Pepermintových bourbonů mu proto George Senior názorně předváděl, jak že se v takových situacích zachovat, až štěrk lítal všude kolem. V zápětí se do dvou tutovek dostal Váza. V první ho krásně zprava našel Pechly, Váza před sebou měl kompletně prázdnou bránu, ale z malého vápna trefil jen břevno. V druhé se dostal do úniku na gólmana, zkusil kliku, kterou ale přetáhl až za autovou čáru. Byla to obrovská škoda, Třemošnou jsme v tu dobu mleli, dovolili jsme jí jen několik brejků, kdy dva hrozily gólem, ale jednou zachránil Hasič a podruhé útočník bránu přepálil. Bylo otázkou času, kdy tam ze stávajícího tlaku něco padne. Povedlo se o chvíli později ve 37. minutě, kdy sudí Duda odpískal přímák a Váza nádhernou ligovou střelou zakroutil míč na vzdálenější tyč, balon klepl o břevno, svezl se po vnitřní boční síti, dopadl za čáru a vyskočil zpět do hřiště. Nádherný gól, obrovská radost z vyrovnání, ale vzápětí obrovské rozčarování z toho, že rozhodčí gól nepochopitelně neuznal. V klidu ukázal hrajte dál, jediným argumentem bylo, že nemůže uznat něco, co neviděl.. Zda bylo toto rozhodnutí úmyslné nebo ne, ví asi jen on sám :-( Další rána přišla vzápětí, kdy opět Váza, nejspíš rozladěn předchozími situacemi, stihl dvě žlutky během čtyř minut a ve 44. minutě musel do sprch, druhý poločas nás tedy čekal odehrát v deseti.

Do druhé půle jsme tak nastupovali s těžkým úkolem, ale hned od začátku jsme se do soupeře zakousli a i v deseti jsme je zmáčkli, až jsme sami byli překvapeni. Piji-Jam trefil tyč, Leoš se dostal do nebezpečného zakončení hlavou, Piškoot už zakončoval, ale bek stihl na poslední chvíli odkopnout, Torres trefil slibný přímák jen do zdi, Piji-Jam z dalšího přímáku hezkou střelou jen do náruče gólmana.. Postupem času bylo prosazování se do plné obrany těžší a těžší, logicky nám docházeli síly, tedy kromě Pechlyho, kterému nedojdou nikdy, jeho snažení už ale postupem času ztrácelo tu správnou podporu, tak to zkoušel často sám, ovšem bez úspěchu. Třemošná hrála trpělivě na brejky do otevřené obrany, které byly hodně nebezpečné. Při jednom z nich Torres neodhadl míč a soupeř tak navýšil vedení o další gól. Ke konci jsme přežili ještě několik dalších závarů, po souboji Hasiče s útočníkem míč propadl za ně a z brankové čáry ho vykopával Piškoot. V další příležitosti soupeře zablokovali střely mířící do brány postupně všichni členové obrany včetně Vannyho, který už byl tou dobu v bráně místo Hasiče větrajícího beky na hrotu. Kromě Vannyho se na hřiště postupně podívali všichni hráči z lavičky. Až do konce zápasu se z naší strany nic neujalo, proto první konfrontace s okresem po delší době skončila neúspěchem.

Bohužel zápas ovlivnilo několik situací, ale hra i výkon můžou být do dalších kol příslibem toho, že body brzy uděláme. Další pokus máme za týden opět na Nou Campu, kde od 17:00 přivítáme tým z Kožlan.

Sudí: Dudák
Branky: 4‘, 67‘
Žlutky: Leoš, Pechly, Torres, Váza 2x
Rote: Váza 44‘
Sestava: Hasič – Piškoot (C), Torres, George (28‘ Leoš, 60‘ Stehno), Řízek – Kulič, Pechly, Váza, Keňa (65‘ Bony) – Piji-Jam (89‘ Komín), Lafata (75‘ Vanny)


Author: Piškoot


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Olympie Kožlany 2:3 (0:2)

Doma opět bez bodu

Sobota 31.8.2013 - naše účinkování v okresu pokračovalo druhým domácím zápasem s Kožlanami, DOKONALÝ koberec Nou Campu by si po prohře s Třemošnou rozhodně zasloužil bodový zisk. Kouč měl až na dlouhodobě absentujícího Býrhofa a pochroumaného juniora kompletní kádr. Volno proto dostali dorostenci Stehno s Bonym, aby byli fit na nedělní mistrák. Jenže hlad po fotbalu byl silnější, takže využili situace a odjeli si "zahrát" do Hunčic, kde čekalo místní áčko naši benfiku. Kouč udělal pár drobných změn, na beka měl k dispozici zregenerovaného Honka, na předstopera postavil Rolňase, Piškoota na levý kraj zálohy, a vpravo pak čekala ostrá premiéra Honzu Baníka. Kožlany přivezli i svého elitního šutéra, který pravidelně získává korunu krále střelců okresu s několika desítkami zásahů. Bylo tedy zřejmé, na koho si musíme dávat pozor.

Hosté ovšem od úvodních minut ukazovali, že nejsou týmem jednoho muže, ba naopak. Prezentovali se výbornou souhrou, rychlým pohybem a důrazem. Přesto k prvnímu nebezpečí došlo před jejich brankou, Lafata si ve vápně připravoval pozici a byl poslán obráncem k zemi. Jenže na Škardiče bylo snad moc brzy, protože tohle penalta být měla. Z našich kopaček se vytratila lehkost a jistota z nižších soutěží, Kožlany každou ztrátu míče trestali rychlým výpadem. Po zbytečné kombinaci mezi Honkem a Torresem šel útočník sám, Hasič si s tvrdou střelou poradil. Následovalo pár dalších varování, na dva míče do vápna kožlanský snajpr nedosáhl. V pětadvacáté minutě už jsme štěstí neměli, míč se po nedůsledné práci v obraně vykutálel ze šestnáctky k volnému hráči, který zamířil přesně k tyči - 0:1. Po rozehrání zkusil projít Pechly, sólo zakončil jedovatou bombou, bohužel těsně nad. Ke střele se dostal i Piji-Jam, ale brankář si s ní poradil. Dál bylo rušně hlavně na naší polovině, Kožlany byly prostě lepší. Odolávali jsme do konce poločasu, kdy přišlo další zaváhání v podobě nedůrazného odkopu a druhá plachta do Hasičovo sítě - 0:2.

Kouč se nebál zariskovat a do druhé části připravil pár změn. Jednak Lafatu nahradil Kulič, dále pak posunul Vázu na centra a Pechlyho naopak stáhnul na předstopera, do středu zálohy se posunul Rolňas. Tím se zvýšila naše útočná síla bez oslabení defenzivní řad, kde Pechly pokrýval prostor dvou a více hráčů. Chtěli jsme ještě něco vymyslet a věřili, že máme šanci s výsledkem něco udělat.

Trenér Kožlan se rozhodl zřejmě šetřit svého střelce, zadní řadě se tak zdánlivě ulevilo. Vzpamatovali jsme se rychle, protože se druhý útočník dostal z pravé strany do brejku, jeho tvrdou střelu Hasič udržel v rukavicích. Potom jsme se konečně dostali ke slovu my, Rolňas našel na pravém křídle Piji-Jama, který poslal přízemní pas na zadní tyč, kde rozběhlý Váza neměl problém zakončit - 1:2. Naše nadechnutí k vyrovnání nemělo dlouhého trvání. Řízek dorážel na útočníka, který se i tak dokázal protlačit až k brankové čáře. Všichni včetně Hasiče čekali zpětnou přihrávku, jenže přišlo bodlo, které prošlo přes bránu a od zadní tyče se míč odrazil do sítě - 1:3. Byl to zřejmě klíčový moment, který nakonec rozhodl o výsledku. Dokázali jsme Kožlany přimáčknout na vlastní polovině, překonat obranu s brankářem se nám nedařilo. Do dobré pozice se dvakrát dostal Váza, nejprve střelu z vápna poslal přesně do náruče gólmana, pak zkusil další akci vyšperkovat centrem před prázdnou bránu, ale brankář se štěstím míč sebral. Gól dal hlavou Piškoot, kterého na zadní tyči našel centrem Honza Baník, jenže pomezní už viděl celý míč v zámezí. Do dění lehce promluvil i Škardič, když po faulu na Vázu ve vápně přerušil hru, ale ukázal o deset metrů zpátky na místo údajného prvního faulu. Jenže na signalizaci výhody jaksi zapomněl ... Hru oživil i Keňa, jeho drzým průnikům chyběla už jen přesnější finální fáze. Vybojoval aspoň roh, ale Karbyho, který spěchal do vápna rovnou z lavičky, míč nenašel. Ke gólu nám pomohla až kuriózní situace, kdy levý bek od rohového praporku poslal nákop k vlastní brance, míč přeletěl brankáře a skončil na jeho pravé tyči. Odrazil se do vápna, kde číhal Piji-Jam, kterému střela evidentně nesedla, ale skončila v šibenici - 2:3! Pár minut na srovnání ještě bylo, bušili jsme do soupeře, co to šlo. Na výlet se vydal i Honek, kterého Pechly vybídl parádní kolmicí do vápna. Jenže stoper předvedl vynikající práci a skluzem odmítl zakončení.

I po druhém domácím zápase je na našem kontě 0 bodů, k panice není zatím důvod, jak ukázala druhá půle i první mač s Třemošnou. V příštím kole se poprvé představíme venku, v sobotu od 17:00 v Bezvěrově.

Sudí: Škardič
Branky: 51‘ Váza, 87‘ Piji-Jam - 25‘, 40‘, 53‘
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič – Honek, Torres, Rolňas (76‘ Leoš), Řízek (64‘ Keňa) – Baník (84‘ Karby), Pechly, Váza, Piškoot – Piji-Jam, Lafata (46‘ Kulič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov - Slovan Blatnice 3:2 (2:0)

Začíná to být na palici ...

Sobota 7.9.2013 - po domácích nezdarech jsme chtěli oloupit o body nevyzpytatelný Bezvěrov. Poprvé na jejich novém hřišti, které po anglicku těsně před výkopem pokropili. Sestavu měl kouč rozmyšlenou, Pechly od začátku na stoperu, Kulič na hrotu, s Vázou ve středu zálohy Baník. A v bráně Vanny, který si poctivým tréninkem vysloužil svojí šanci. Hasič byl připraven na případnou podporu ofenzívy. Z Bofuně jsme měli trochu vítr, naposledy totiž řídil náš zápas v Hunčicích, kde Pechly vyfasoval rote, a po zápase si měl Honek s Bofuněm co říct. Na své poměry ale zápas v Bezvěrově nakonec zvládnul dobře.

Hasič predikoval, že se slunce do druhé půle schová, chtěli jsme proto začínat ve směru paprsků. I když Honkovi lev nepadnul, zvolili si domácí stranu proti světlu. Těžko říct, jestli to bylo právě ostrým sluníčkem, ale úvod patřil jednoznačně nám. Uzamkli jsme domácí před vápnem, vůbec nevěděli, kde jim hlava stojí. Jenže bez koncovky, protože hrát do bloku obránců prostě neumíme. Když to chtělo střelu, zkoušeli jsme kliku, když to chtělo přihrávku, zkoušeli jsme pro změnu kliku. Domácí prokázali větší efektivitu. V sedmé minutě zastavil Řízek rychlého útočníka faulem skoro u rohového praporku, a to ve chvíli, když už by se zřejmě kopnul za uši nebo skončil v kotrmelcích. Kromě žlutého trestu přišel parádní centr přesně na hlavu dvoumetrového hráče, bránící Pechly ani Vanny neměli nárok - 1:0. Pokračovali jsme dál v naší hře, jistota z úvodních minut kvůli inkasované brance už na nohách nebyla. Po ztrátě míče v útoku nezachytila zadní řada protiútok, po kterém šel útočník sám. Vanny mu zkřížil cestu, po cvakanci přes kotník šel hráč do kotrmelců a měl toho viditelně dost. Bofuň volil přísný, ale asi zdůvodnitelný dvojí trest - rote a penalta. Střídání odnesl žlutým trestem napomenutý Řízek, do brány šel na penaltu Hasič. Zabořil se do pískoviště připomínající golfový bunker a hned věděl, že odražení se ke skoku je nemožné. Jenže domácí kapitán toho nevyužil a poslal míč metr vedle levé tyče! Byli jsme dál ve hře, ale už jen o desíti, na beka se stáhnul univerzál Kulič. Domácí byli rázem nebezpečnější, museli jsme logicky přidat na důrazu. Často jsme situace zachraňovali skluzem, při jednom z nich poslal neúmyslně do kabin Torres Jirku Němýho. To bylo pro domácí oslabení, protože do hry musel zdravotník. I přesto po půlhodině udeřil Bezvěrov podruhé. Útočník prošel do vápna, střelu z úhlu Hasič vyrazil, dorážku z hranice vápna taky, ale pak už se míč dostal znovu k hráči, který střílel jako první a z dvou metrů neměl problém skórovat - 2:0. My se snažili i v deseti, Pechly se ve slibné pozici ke střele neodhodlal. Když už se Piškoot dral za obranu, zastavil ho domácí praporčík. Ten mával po celou dobu tak horlivě, že ho i Bofuň několikrát ignoroval!

Po změně stran jsme to chtěli ještě zdramatizovat. Že to myslíme vážně, bylo hned jasné. Zmačkli jsme domácí a zkoušeli dobýt jejich obrannou tvrz. Z domácí mikrotribuny se začal ozývat pískot, byli jsme na dobré cestě. Brejky ale hrozily dál, nákopy byly problematické, protože slunce se tak úplně neschovalo. Po hodině hry to vypadalo, že je definitivně po zápase, když se se štěstím prosadil zkušený útočník - 3:0. Jeho střelu tváří v tvář Hasič skoro vyškrábnul, míč zapadnul k tyči. Jenže pak si prohrábl prsty svůj mužný vous Torres a řekl si, že se dneska prostě musí oholit (sázka, dokud nedá gól). Vycítil slibně se rozvíjející útok, zařadil trojku a sprintoval přes celé hřiště. Piji-Jam ho překvapivě neignoroval a poslal za obranu parádní pas. Torres šel do skluzu a trefil přesně pod gólmana - 3:1! Za pár minut navíc poslal ve vápně obránce k zemi Vázu a měli jsme i my výhodu penalty. Torres si věřil, jenže opisoval ... Teď už nám domácí prorokovali konec, jenže Piji-Jam si připravil pozici na pravaso a o tyč vylepil výstavní plakát - 3:2. Do konce dvacet minut, domácí hráči opět pod tlakem nás, tribuny i nečtinského kotle. Do hry šel Rolňas, postupně i Karby s Leošem. Zkoušeli jsme to zleva i zprava, Keňa s Piškootem byli k neutahání, Pechly se vysouval víc a víc, ale už nám asi nebylo souzeno.

Třetí zápas bez bodů, po kterém víme, že to mohlo být jinak. Soupeři obdivují naši hru a my máme nula bodů, což nechápou. Tohle už jsme jednou zažili ...

Příští sobotu od 17:00 doma Nečtiny, pokusíme se černou sérii konečně zlomit.

Sudí: Bofuň
Branky: 7‘, 33‘, 60‘ - 61‘ Torres, 67‘ Piji-Jam‘
Žlutky: Řízek, Váza*
Rote: Vanny 18‘
Sestava: Vanny – Honek, Torres, Pechly, Řízek (18‘ Hasič) – Keňa (83‘ Karby), Baník (68‘ Rolňas), Váza (85‘ Leoš), Piškoot – Piji-Jam, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Nečtiny 3:1 (1:0)

Konečně!

Sobota 14.9.2013 - nepříjemnou šňůrku tří proher jsme chtěli na domácím hřišti s Nečtinami stůj co stůj přetrhnout. Po vyčerpávajícím boji v Bezvěrově jsme zvolili odlišný model přípravy. Týden jsme i díky počasí zaměřili na regeneraci a získání hladu po fotbale. Ve čtvrtek někteří absolvovali dobrovolný nácvik koncovky, Leoš jakoby něco tušil, se zaměřil na zakončení hlavou. Michal Keňa tím sice přišel o balón, který Leoš neomylně nabodl na roxor, ale nebyla to zbytečná ztráta, jak se v zápase ukázalo ... Béčko nám obstaralo vítězný předzápas, díky kterému jsme měli od úvodních minut za klackem skvělou podporu! Kouč měl o sestavě jasno, kromě Vannyho jsme nastoupili jako v Bezvěrově.

Nečtiny známe z účinkování ve třetí třídě, kdy jsme neomylně mířili do pralesa a Nečtiny naopak směrem vzhůru. Tenkrát byly v laufu a nedarovaly nám ani bod. Respekt jsme měli, ale doma jsme si zdravě věřili. Začínali jsme netradičně na východní bránu, hosté chtěli začínat proti větru. Oťukávací úvod zápasu byl soubojem především Nesvatbovo asistentů. Káva byl jako vždy nekompromisní, AR 2 z Nečtin se nechtěl nechat ve statistice zahanbit. Hosté se nechali rozhodit a my toho mohli využít. Váza si ve vápně dovolil kličku brankáři, zbývalo míč posunout do prázdné branky. Jenže tak snadné zakončení ho rozhodilo, na mičudu si šlápnul a přišel o ni. Makali jsme trpělivě dál, Pechlymu střela z dálky nesedla. Do pozice se nadějně prodíral Keňa, ale ve vápně bylo příliš husto. Piškoot si našel svoje místo při standardce, rozběhnutý na zadní tyči měl v plánu hlavičkovat, ale míč klesal příliš rychle. Přesto trefil volejem křižnou střelu jen těsně vedle, v ochozech to jen zahučelo. Po půlhodině hry to konečně přišlo, když Honza Baník trefil z hranice vápna tyč a jeho dílo dokončil dorážkou Piji-Jam - 1:0! Museli jsme hrát dál pozorně, soupeře jsme si poctivou defenzívou drželi daleko od Hasiče. Ojedinělá akce však byla nebezpečná, po zpětné přihrávce z levé strany pálil hráč z první těsně vedle.

Stejná sestava vyběhla i do druhé části. Na šance se dlouho nečekalo, Kulič si naběhl na centrovaný míč a šikovně ho usměrnil na branku, kterou těsně minul. Za několik dalších minut Honza Baník čapáka Nečtin překonal, ale obránce ho o premiérový zásah připravil. Svůj výkon po hodině hry korunoval gólem Keňa, kterého Pechly vyslal kolmicí na steč. Únik nezachytil ani jinak nepřekonatelný Jarda Kužel na levém beku, brankář čekal koncovku pravou nohou, jenže přišlo překvápko, parádní střela levačkou zamířila přesně za zadní tyč - 2:0! Dvoubrankový náskok nás uklidnil, ale rozhodně jsme nepolevili. Pechly poctivě hlídal obrovský prostor, Řízek s Honkem nedali útočníkům ani metr zadarmo. Torres uklidil, co prošlo, takže Hasič neměl moc šancí dostat se pořádně do tempa. To nám ale rozhodně vyhovovalo. Živěji bylo před druhou brankou, Piji-Jam si neúspěšně hledal "plakátovací" pozici. Honza Baník to taky zkusil z dálky, střela prolétla jen těsně vedle šibenice!

Kouč začínal do hry citlivě pouštět čerstvé síly, Rolňas nahradil vyšťaveného Keňu. Nečtiny se v tu dobu odhodlaly k risku, na hrotu se začal objevovat kapitán, který nám naboural do té doby fungující systém bránění. Záhy poslal první varování, na zadní tyči v náběhu napálil volej těsně vedle! Chvíle nekoncentrovanosti pokračovala, po centru do vápna hlavičkoval neobsazený hráč z bezprostřední blízkosti, Hasič reflexivně chytil. Vyznamenat se musel i proti střele z dálky a následné dorážce. Pět minut před konce vypustil Georghino do hry žolíka Leoše. Po krátkém rozkoukání zdánlivě zazdil slibně se rozvíjející akci, ale aspoň vybojoval roh. Váza poslal Leoše a po něm i balón na zadní tyč, Leoš si vzpomněl na čtvrtek a jako rutinér poslal míč do protipohybu gólmana - 3:0! Parádní výkon týmu v samotném závěru pokazila drobná kaňka, Jarda Kužel našel v náběhu křižným centrem kapitána, který na zadní tyči tentokrát napálil míč do naší sítě - 3:1. Po rozehrávce rozhodčí zápas ukončil, v kabinách jsme konečně mohli oprášit husquarny! Džýýýýn, džýýýn, džýýýýýn!

Příští sobotu od 16:30 hrajeme v Dolní Bělé.

Sudí: Nesvatba
Branky: 35‘ Piji-Jam, 58‘ Keňa, 88‘ Leoš - 89‘
Žlutky: Řízek, Pechly, Piji-Jam
Sestava: Hasič – Honek (C), Torres, Pechly, Řízek – Keňa (72‘ Rolňas), Baník, Váza, Piškoot – Piji-Jam (78‘ Lafata), Kulič (84‘ Leoš)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Dolní Bělá - Slovan Blatnice 0:2 (0:1)

Jimmy očaroval zařízení

Sobota 21.9.2013 - se třemi body na kontě se jelo na půdu leadera okresu bez nervů. Kouč bez problémů poskládal během čtvrtečního trejnu sestavu, dopředu nepočítal s Hasičem, Piškoot hlásil rýmičku a start viděl tak 50 na 50. Jenže sobota je až za dva dny, za které se mnohé změnilo. Váza musel neplánovaně ke strojům, řady nemocných rozšířil Karby a Keňa, kterému odpoledne přestala účinkovat rychlá univerzální medicína a horečka udeřila naplno. Necítil se ani Kulič, ale když viděl na srazu naší situaci, neměl odvahu ani naznačovat. A Piškoot to měl samozřejmě taky daný. Nejhorší bylo, že nebyl ani Vanny do brány. Dan nám dal košem, naštěstí Jimmy ukázal charakter a neodmítnul! Menší výhodou byl fakt, že jsme se vešli do tří aut ...

Po našem příjezdu už se domácí borci intenzivně rozkmitávali, k jejich smůle v barevně identické sadě dresů. Modernizovaný areál na pohled nedoznal žádných změn, kabin, tribuny ani kadibudek se investice evidentně nedotkly. Dokonce i hřiště si zachovalo původní sklon, ale terén se změnil. Už to nebyla blátivá louka s široce vyšlapanými šestnáctkami, ale velmi solidní pažit (těžko se srovnává, když máme doma takovej koberec).

Domácí jsme nechali začínat z kopce, takže jsme v úvodní fázi čelili soustavnému tlaku. Avizovaný šikovný útočník zlobil, navíc byl doplňován parťákem s parametry beka NHL, který byl jen těžko odstavitelný od balónu. Jenže tlak byl tak nějak bezzubý, vždycky jsme dokázali rodící se šanci utnout. Dvě střely odvrátil Piškoot hrudníkem, sérii rohů jsme také přečkali bez úhony. Jimmy se dostal na provozní teplotu, s každým zákrokem rostla jeho jistota. První vizitku domácímu brankáři poslal Piji-Jam, když se rychlou kličkou prosadil přes obránce a tvrdě vypálil. Brankář ale měl na rukavicích lepidla. V pětadvacáté minutě pak Piji-Jam zahrával roh, Kulič naznačenou střelou na bližší tyči prodloužil přesně k volnému Piškootovi, který přízemní střelou otevřel skóre - 0:1. Obraz hry se po vstřeleném gólu nezměnil, domácí byli aktivní, ale nebezpeční příliš nebyli. Naopak, dvakrát byl ve slibné pozici Lafata. Nejprve se dobře uvolnil, a i když mohl nahrávat, rozhodl se pro střelu, kterou brankář s námahou dostal nad břevno. Po druhé se zdálo, že půjde sám, ale dostal se do úhlu a akci zadrbal. Poločas nedohrál Rolňas, který odkop v akrobatické pozici odnesl svalovým zraněním. Na plac šel Stehno, s ranním zápasem v nohách. S Rolňasem musel ze hřiště i domácí obávaný útočník, kterého zřejmě zradil podprdelák. Do přestávky se už nic nestalo, drželi jsme jednobrankové vedení.

Motivační proslov kabině si vzal na starost Torres: "Volové, Nejřany tu vedly o půlce 2:0 a pak dostali sedum!". Domácí začali očekávaným náporem, došlo na tutovky. Dvakrát propadl v oblasti penalty míč k volnému hráči, v obou případech mířila střela těsně vedle! Na druhé straně se ve vápně prosadil Lafata, míč si píchnul kolem brankáře, který ho poslal k zemi. Sudí to na penaltu neviděl ... Když pak pustil Georghinem signalizovaný offside, začaly úřadovat emoce. Dál jsme šlapali na 100%, škoda, že jsme nevyužili brejku tří na jednoho, při kterém si Piji-Jam věřil, ale gólman byl proti. Do hry naskočil George, který se po chvilce seznamování s nepříjemnou Pumou prosadil po pravé straně, prošel až do vápna, kde nabil Piškootovi. Ten už se dostal do záklonu, špičkou nohy vystřelil těsně nad! Řízkovi naopak byly skoro malé i 20 metrů vysoké sítě za bránou. U naší branky dál kraloval Jimmy, který měl prostě všechno. A co neměl, šlo vždy bezpečně vedle. V největší tutovce se ocitl domácí útočník, který mel po přihrávce na penaltu před sebou jen Jimmyho. Honek to nevzdal a skluzem v poslední chvíli zblokoval jeho pokus o střelu. Domácí už hráli vabank, na hřiště se na poslední čtvrthodinu dostal i žolík Leoš. Hráli jsme poctivě, velké množství černé práce odváděl ve středu hřiště s praxí horníka Honza Baník. Pechly nedovolil, aby byl volný byť jediný hráč domácích. Otevřených vrátek v obraně domácích se nám dlouho nedařilo využít, přišlo to až v samotném závěru. Piškoot vystihl rozehrávku, míč okamžitě poslal kolmicí na číhajícího Leoše, který z půlky vystartoval k bráně. Domácí v pohybu směrem k naší brance neměli šanci reagovat, Leoš si ve vápně dovolil typicky zadrobit a střelou nedal brankáři šanci - 0:2! Teď už to bylo jasné, z Bělé si odvážíme všechny body a Jimmy je zaslouženě naším prvním okresním nulákem!

Příští sobotu doma od 16:30 ve formě hrající Kozolupy.

Sudí: Maresch
Branky: 25‘ Piškoot, 90+3‘ Leoš
Žlutky: Piškoot, Pechly, Honek
Sestava: Jimmy – Honek (C), Torres, Pechly, Řízek – Kulič, Rolňas (40‘ Stehno), Baník, Piškoot – Piji-Jam (72‘ George), Lafata (76‘ Leoš)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Sokol Kozolupy 1:1 (0:1) PK 5:6

Vrbu asi moc neposlouchali

Sobota 28.9.2013 - na domácí půdě jsme se chtěli proti Kozolupům ukázat a potvrdit body z Bělé. Několik hráčů sice hlásilo drobné problémy, nachlazení jedinci úspěšně utlumili příznaky aplikací Sanorinu a Alpy. Famózního Jimmátora pustila nemoc jen ke klandru, a co bylo nejhorší, přišli jsme i o žolíka Leoše, kterému v práci přistál na noze "kousek" plechu. Pozdě přišel Řízek, na kterého zbyla 15-ka, na jeho post byl připravený zázračně uzdravený Rolňas. A nebyl ani Stehno, který má lejtko. Kozolupy přivezli i svého snajpra Týceho, který se v Nýřanech prezentoval málo vídaným buretrikem! Kouč proto určil Honka jeho osobním strážcem. Byli jsme také zvědaví, jestli se povedlo trenéru Vrbovi prosadit do týmu svojí útočnou filozofii při jeho krátké misi v Kozolupech.

Úvod zápasu rozhodně nenudil, za deset minut jsme měli vést aspoň 2:0, místo toho jsme 1:0 prohrávali. Nejprve prošel obranou Pechly, skoro z nulového úhlu vystřelil, míč se od brankáře odrazil na tyč a skončil v autu. Za pár minut došlo ve vápně k nepřehledné situaci, obrana byla rozhozená, ale brankář měl po Keňovo střele opět štěstí. Po následném roh u hlavičkoval Baník skoro z malého vápna, ale míč trefil zádama a pro brankáře to neznamenalo větší problémy. Střídačka soupeře si nevěděla rady a pokusila se narušit náš drtivý tlak vypuštěním jezevčíka do hřiště. A povedlo se, ojedinělý protiútok zakončil netaktický kontakt Hasiče s útočníkem ve vápně, po kterém Koník nařídil penaltu. Týce se nemýlil, prohrávali jsme 0:1. Nepřipouštěli jsme si, že by nebylo v našich silách zápas otočit, ale jestli něco Kozolupy umí, tak je to betonování. Vyložených šancí bylo poskrovnu, ruce už jsme zvedali po dalším rohu, kdy se do vzduchu zavěsil Váza a hlavou mířil přesně o zem. Jenže brankář tentokrát vytáhl parádní zákrok. Hasič se na druhé straně v podstatě nudil, i když obranná čtyřka měla lehce nabourané stereotypy, kvůli osobnímu bránění Týceho. Poločas jsme končili v křeči, bylo potřeba se v kabině zkoncentrovat na druhou část.

Po změně stran jsme pokračovali v soustavném dobývání obranné tvrze. Kozolupy se uchýlily k bránění výsledku, z jejich antifotbalu by určitě Vrba radost neměl. Jenže účel světil prostředky, prosadit jsme se nedokázali. Takže i krásná akce na jeden dotek po levé straně mezi Vázou a Piji-Jamem, skončila v houštině hráčů ve vápně. Předem ztracené byly i rohy a standardky, výškově ani hmotnostně jsme opět neměli nárok. Honkovo hlavě po jednom z rohů přesto moc nechybělo. Kozolupská střídačka tlak opět nezvládala, tentokrát to dokonce odnesl kouč vykázáním z lavičky. To nám bylo každopádně ukradené, čas se krátil. Spravedlnost ale existuje, v samotném závěru jsme dostali po faulu příležitost z pravé strany, z nějakých 18-ti metrů. Váza si nenechal míč sebrat, kotelník Tomek mu mezitím nenápadně připravil brankáře: "Ani to nezkoušej chytat, to je zbytečný"! A měl pravdu, na parádní střelu přes zeď prostě neměl nárok - 1:1!

Na další zásah už nebyl čas, došlo na penalty. Hned v první sérii přestřelil Týce, jenže ani Váza neuspěl. Pak byly k vidění v podstatě nechytatelné střely pod víko, o tyče, což pokračovalo až do sedmé série, kdy kouč ukázal na Honka ...

Příští sobotu od 16:00 hrajeme v Ledcích.

Sudí: Koník
Branky: 87‘ Váza - 8‘
Žlutky: Pechly, Piji-Jam
Sestava: Hasič – Honek (C), Torres, Pechly, Rolňas – Keňa, Váza, Baník (70‘ George), Piškoot (76‘ Řízek) – Piji-Jam, Kulič (70‘ Lafata)


Author: Honek


Zpět na přehled
FK Ledce - Slovan Blatnice 1:1 (0:1) PK 3:5

Další penaltový boj

Sobota 5.10.2013 - po zbytečně ztracených bodech z domácího zápasu s Kozolupy jsme v 7. kole cestovali za možností získání těchto bodů zpět na hřiště do Ledců. Ledce tou dobou okupovali předposlední příčku tabulky a logicky jsme se chtěli pokusit o tlak a výhru. Nicméně opět jsme se přesvědčili, že v zápasech okresu postavení v tabulce nehraje žádnou roli, každé utkání je jiné a každý může porazit každého.

Sestava prošla tradičně obměnou, protože kouč přes celý týden sbíral omluvenky i rušení omluvenek. Kromě na delší dobu zraněného žolíka Leoše jsme tentokrát postrádali čtyři členy stabilního jádra základní sestavy, což způsobilo větší nucené překopání pozic. K předem omluvenému Honkovi (dovolenka) a Kuličovi (víno, ženy, zpěv) se před víkendem přidali Piji-Jam s Piškootem s diagnózou zákeřných moribundusů. Ke zbývajícím tradičním členům sestavy se na beka místo Honka podařilo draftovat Šindyho (Díky!), ve středu zálohy dostal po delší době šanci vyniknout Karby a do útoku kouč postavil Georgeho v doufání, že by si mohl přinést střeleckou formu z Wunder Teamu i do Ledců. Lavičku jsme nabili mládím ve formě Rolňase a Stehna, které kromě dvojky Vannyho přijel doplnit srdcař Jimmy. Nakonec se mezi náhradníky připsal i s bacily laborující Piškoot pro případ nutnosti. Při absenci Honka i Piškoota bylo také třeba určit pro dnešní zápas kapitána a pásku celkem logicky vyfasoval Pechly – košíček, díky!! :-)

Od Ledců jsme prakticky nevěděli, co čekat. Big Arsch byl v sestavě soupeře přítomen v celé své arogantnosti a namachrovanosti, ale tentokrát neznamenal větší hrozbu. Tou ale bylo podle předpokladů místní malé hřiště, které naší hře nesvědčí a s nímž jsme se po celý zápas nesrovnali. V prvních minutách byla hra opatrná, oba týmy se oťukávaly, Ledce měli několik standardek ze stran, ale žádný z centrů nebezpečí neznamenal. Postupně jsme přebrali iniciativu a do nějaké 20. minuty jsme byli aktivnější. Obrana s přehledem držela, pár pěkných akcí se z našich kopaček zrodilo, vše ale končilo tradičně před velkým vápnem, a proto jsme se nijak neprosadili. Ledce v dalších minutách hru vyrovnali, ale ani jeden tým nepodržel na delší dobu míč vepředu, takže se pohyb stále přesouval od vápna k vápnu. Chtěli jsme hrát, na co jsme zvyklí, ale na malém hřišti to bylo složité a na efektivní změnu stylu jsme prakticky nepřišli. Chtělo to dávat rychleji míč od nohy, domácí byli aktivnější a agresivnější v soubojích, tím naše akce včas likvidovali a sami si tak příležitosti tvořili. Soupeři tak jejich důraz přinesl i tři šance kolem 25. minuty, které ovšem nemířily do zařízení nebo je Hasič zlikvidoval. V tu dobu bylo tempo zápasu vysoké, ale otáčky ještě zvýšily minuty následující. Nejprve se aktivní Keňa probil do vápna, kde byl nešikovně, ale jasně podražen jedním z domácích bránících hráčů. Dnes dobře pískající sudí Czech neváhal a nařídil penaltu. Míč si vzal na starost Pechly – střela za tyč – gól – vedení 1:0, vzhledem k průběhu velmi pozitivní stav. Ledce to ale nijak nezlomilo, spíše naopak, hned se snažili rychlými výpady ohrozit Hasiče v bráně. Už po dvou minutách od gólu prošel domácí záložník do vápna a Pechly šel do skluzu, ale míč netrefil. Z různých úhlů to vypadalo jako jasná penalta, píšťalka naštěstí mlčela. O minutu později akce z druhé strany, domácího hráče atakuje Baník a po dvou kontaktech koleno na koleno už sudí penaltu pro Ledce píská. Radost z našeho gólu tak dostává útlum příliš brzy. Míč si však bere domácí kapitán – nepovedená střela za tyč – Hasič chytá – stále vedeme 1:0. O další dvě minuty později Pechly rychle rozehrál standardku, míč se dostal k Baníkovi a jeho tečovaná střela skončila na břevně. Euforie i emoce samozřejmě během těchto minut stouply a do provozní teploty se tak začala dostávat i místní individua na tribuně, kde tentokrát překvapivě hrály prim osoby ženského zevnějšku i hlasu, jimž nevyrovnaná hladina hormonů hnala z mord neskutečné perly, moudra i urážky. Po Baníkovo břevně přišel z naší strany útlum, směrem do útoku jsme nic nevymysleli ani nepodrželi míč, ale obrana stále veškeré nájezdy domácích likvidovala více či méně spolehlivě. Minutu před koncem poločasu nás bohužel postihla rána, kdy si Pechly v souboji otočil koleno a vazy nevydržely. Střídání bylo jasné, Pechly nemohl v zápase pokračovat a máme oprávněné obavy, že zápasů bude muset na podzim vynechat ještě několik. Povýšení do hodnosti kapitána si tak moc neužil, každopádně přejeme pozitivní diagnózu a rychlé léčení!!

Do druhé půle se na Pechlyho pozici předstopera stáhl z útoku George, za něj se na hrot vysunul Karby a do zálohy šel čerstvý Rolňas, který do hry přinesl oživení i tolik potřebný a chybějící důraz. Kapitánskou pásku si od Pechlyho vzal Torres, tedy druhý nový kapitán v jednom zápase = druhý košíček => dobrá říjnová sklizeň :-) Ledce byli od začátku druhé půle aktivní a snažili se o vyrovnání ze všech sil, zatím ale bez výrazných tutovek. Obrana stále odolávala, časem jí šel podpořit na beka nakřápnutý Piškoot místo Šindyho, který si řekl o střídání. Směrem dopředu se z naší strany nic nezměnilo, dneska to prostě nešlo. Jedinou výjimkou byla akce Keňy po levé straně v 65. minutě, po které se míč dostal k Lafatovi. Ten ovšem při výborné příležitosti v zakončení krutě selhal a v jediné naší velké šanci po delší době tak jen podtrhl náš dnešní zmar v útočné fázi. Od 70. minuty již tak dost velký tlak domácích ještě stoupl, do útoku se postupně zapojoval i větší počet hráčů z obrany. To logicky vytvářelo prostor k našim brejkům, kterých jsme rázem mohli mít opravdu několik, ale při dnešní formě jsme se o všechny připravili sami buď špatnou rozehrávkou, nebo ztrátou míče. Proměnit tak alespoň jednu z mnoha nabídek k brejku jakoukoliv šmudlou, byl by bez debat klid a zápas už bychom do tříbodového zisku dotáhli. Nicméně nepodařilo se a soustavný nebezpečný tlak se domácím podařilo přetavit ve vyrovnávací gól v 81. minutě, kdy dobře fungující a bojující obranná práce otevřela mezeru a domácí hráč po průniku do vápna nedal hezkou střelou na vzdálenější tyč Hasičovi šanci. Nutno dodat, že Ledce si vyrovnání zasloužili a my museli v posledních minutách ještě máknout, aby zápas neotočili úplně. Tou dobou na hřišti byl již Jimmy výměnou za bratra Karbyho a Stehno, který vystřídal dobře hrajícího Keňu. Oba noví hráči byli hned vidět, Jimmyho v úniku dvakrát zastavil offside a Stehno svým nezaměnitelným pohybem začal motat domácím hlavy a na pár minut tak pomohl obraně vydechnout. Do konce zápasu domácí v tempu nepolevili a ještě jsme museli hasit minimálně tři nebezpečné situace, ale povedlo se a vybojovali jsme tak bod + možnost vystřelit si druhý v penaltové loterii.

Los nás určil jako začínající. První se s míčem na penaltový kříž postavil Stehno a v klidu proměnil, stejně jako Big Arsch na druhé straně, který svůj gól doprovodil zajímavým teatrálním gestem. V Ledcích holt našli Talent. Druhý v pořadí byl Torres – proměnil, domácí hráč vyrovnal. Baník se střelou za tyč také nemýlil, domácí se však drželi a se štěstím proměnili. Ve čtvrté sérii šel na řadu Lafata a i když mu střela nesedla, tak v síti skončila. To na straně domácích si míč vzal kapitán, kterému už Hasič jednu penaltu zlikvidoval ve hře. Následná situace byla přesnou kopií té ze zápasu, střela na levou Hasičovu tyč a jeho důležitý zákrok. V páté sérii tak mohl rozhodnout Piškoot, což se s přehledem podařilo a druhý bod si tak do tabulky připíše Slovan.

Dopadli jsme tedy podobně jako Kozolupy u nás minulý týden, po nevýrazném výkonu a po bránění se tlaku soupeře si odvážíme dva vydřené a důležité body. V polovině podzimní části jich tak máme na kontě 9 a hájíme pozici těsně pod středem tabulky, ovšem bodovým rozestupem od soupeřů máme blíže k pásmu sestupu než k pásmu špičky. Za to jednoznačně může špatná útočná fáze, kdy máme ze všech týmů nejnižší počet vstřelených gólů. Naše ofenzivní smršť, kterou jsme se tak dobře prezentovali v pralesu i ve trojce vzala z neznámých důvodů za své, na góly se hodně natrápíme, a i proto nemáme tolik bodů, kolik jsme při výkonnějším proměňování šancí mohli mít. Na druhou stranu na kontě obdržených gólů jsme na tom z okresu spolu s Třemošnou nejlépe, obranná fáze tak zatím funguje relativně spolehlivě, což je do dalších zápasů důležité. Další pokus o vylepšení statistik našich střelců máme příští sobotu od 16:00 v těžkém zápase proti rozjetým a ve formě hrajícím Plasům.

Sudí: Czech
Branky: 81‘ - 28‘ Pechly (PK)
Žlutky: Šindus, Řízek, George
Sestava: Hasič – Šindus (65‘ Piškoot), Torres, Pechly (C) (44‘ Rolňas), Řízek – Baník, Karby (80‘ Jimmy) Váza, Keňa (86‘ Stehno) – George, Lafata


Author: Piškoot


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Sokol Plasy 1:3 (1:1)

Rozdílná finální fáze

Sobota 12.10.2013 - Plasy se od prvního kola drží na špici tabulky okresu, byli jsme proto zvědaví, s čím k nám přijedou. Kouč Georghino to opět neměl jednoduché, Pechly byl jasnej, Honek pokračující moribundus (lékařsky potvrzený), Leoš v servisu, Rolňas a Hasič v robotě, Lafata měl dorazit později ... Vanny v pátek potvrdil účast v sms, kterou kouč nedokázal přesně dekódovat. Jimmátor byl proto raději v pohotovosti. Hlavu si lámal hlavně postem předstopera, volba nakonec padla na Georgeho. Piškoot se postavil na beka, Bony od začátku na pravém kraji. Na lavičce rozehřátý Stehno, Karby a Jimmátor, ke kterým se později připojil Lafata.

Do zápasu jsme vstoupili silně nekoncentrovaně, úvodní desetiminutovka byla strašidelná. Vše odstartoval Řízek, který zkusil naivní zasekávačku, přišel o míč, naštěstí přihrávka Plas mířila do offsidu. Dvakrát byl k vidění pokus o rozehrávku přes šířku hřiště, po které skončil míč na kopačkách soupeře. Na záchranné brzdy bylo ještě příliš brzo, hostům se naštěstí brejky přesně zakončit nepodařilo. Nikdo nemluvil, byli jsme o krok pomalejší, takže se míče odrážely k soupeři. Plasy hrály vzadu jednoduše, míče končily u obránců v autech, o žádnou kreativitu se nesnažili. První varování obstaral Keňa, když prošel až k brankové čáře a jeho centr brankář zkušeně kontroloval. Míč však překvapivě skončil na tyči. Postupně se naše hra zlepšila, po čtvrthodině hry vysunul Piji-Jam znovu Keňu, který postupoval na jediného obránce. Situaci vyřešil přesnou přihrávkou doprava na rozběhnutého Vázu, ten z jedničky poslal přihrávku napříč vápnem, kde na zadní tyči rozběhnutý Kulič překonal brankáře. Naši radost zastavil (minimálně sporně) zvednutý praporek pomezního. Praporek šel nahoru i po Torresově centru z přímáku, který Baník elegantně tečoval nad brankáře. Szkarda si by tentokrát jistý a gól uznal - 1:0! Pokračovali jsme v tlaku, po Vázovo centru se ve vápně prosadil Piji-Jam, jeho střílenou přihrávku brankář sebral. Do koncovky se dostal po Kuličově rohu i George, jeho levačce nějaký metřík chyběl. Nejen na nervy diváků zabrnkal na druhé straně Vanny, když po Řízkově malé domů vystřihnul nad míčem kozáčka, a až na poslední chvíli ho dokázal odkopnout. Deset minut před přestávkou hosté skóre srovnali, po naší ztrátě před vápnem se otevřela na pravé straně dálnice. Útočník si ve sprintu ukázal, kam chce dostat míč a nikým nehlídaný v pádu zkušeně trefil - 1:1. I přes vyrovnání jsme byli v této fázi zápasu lepší, i když na držení míče a počet střel se zápas nevyhrává. V závěru poločasu se ke střele dostal Piji-Jam, míč po teči skončil na síti. Následný roh neodhadnul gólman, George šel do souboje s obránci, míč se z klubka hlav odrazil do brány, jenže jeden z hráčů ho z čáry dokázal vykopnout!

Rozehřátí ve druhé části obstaral Vanny dalším tancem nad míčem po malé domů, odkopem našel sice soupeře, ale z akce naštěstí nic nebylo. Hned poté přišla naše šance, která volala po gólu. Kulič našel ve vápně Keňu, ten se sice zdánlivě s míčem zamotal, ale dokázal posunout na Vázu, jehož placír z několika metrů zamířil přes! Zahozená šance nás dostala do útlumu, Baník na půlce našel přihrávkou protihráče, následoval úprk po lajně, přesný centr, hlava, po které míč z brány vykopl Torres! Asi za pět minut v útočném pásu špatná rozehrávka po odpískané ruce soupeře, přečíslení, útočník poslal milimetrovou přihrávku na rozběhnutého kapitána, který střílel nikým neatakovaný snad z penalty. Jasnému gólu zabránil Vanny, který míč vyrazil okem! Hned vzápětí akce jako přes kopírák, střela se tentokrát otřela o tyč. George musel nějak reagovat a začal připravovat střídání. Ve chvíli, kdy byl Karby připraven na půlící čáře, přišel gól, který visel ve vzduchu. Po přesné přihrávce do vápna neměl Vanny tentokrát nárok - 1:2. Svoji pohodu potvrdily Plasy třetím gólem, když si útočník zaseknul Řízka a ležérním bodlem trefil křižnou střelou po zemi přesně o tyč - 3:1. Do očí bijící byl rozdíl, jak rychle a s jakou přesností zakončovaly Plasy svoje výpady, zatímco mi působili před vápnem bezradně. Váza zkusil vyrobit penaltu, zatažení za dres bylo vidět, ale na rozhodčího byl pád asi až moc. Hru oživili Stehno s Lafatou, i díky jejich aktivitě jsme se dostávali k brance, ale bez ohrožení gólmana. Měli jsme pár rohů, pár střel, ale všechno bez efektu. Když Szkarda nepřidal ani minutu, bylo brzo po nadějích.

Příští zápas hrajeme netradičně v neděli od 15:30 s béčkem Vejprnic.

Sudí: Szkarda
Branky: 19‘ Baník - 34‘, 70‘, 73‘
Žlutky: bez karet
Sestava: Vanny – Piškoot (C), George (70‘ Karby), Torres, Řízek – Bony, Baník (75‘ Stehno), Váza, Keňa – Piji-Jam (75‘ Lafata), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slávia Vejprnice (B) - Slovan Blatnice 0:0 (0:0) PK 1:4

Dobré dva body

Neděle 20.10.2013 - body ztracené v domácím zápase jsme chtěli získat zpět na půdě Vejprnic. Místnímu béčku se zatím také moc nedaří, v tabulce jsou dva body za naším týmem. Informace o domácích jsme měli, obrana určitě zranitelná, silnou zbraní jsou standardky, protože Studna to v noze pořád má. Tentokrát se ale v domácí sestavě neobjevil, kromě stopera Kryšota a středního záložníka nastoupil v sešívaných dresech dorost. Kouč Georghino měl celý týden plnou hlavu toho, jak poskládat sestavu. S tragickou bilancí vstřelených gólů je potřeba něco udělat, jenže na systémovější změny není v rozjeté sezóně čas. Na řadu proto přišly jen dílčí změny v sestavě. Nahrála mu k tomu i absence Řízka s Lafatou, jejich áčko pokladník určitě ocení. Na pravého beka se vrátil Honek, vlevo nastoupil Rolňas. Na předstopera postavil kouč Baníka, ve středu zálohy začal od začátku Stehno a v útoku vedle Piji-Jama Kulič. Stanovená taktika velela útočit jednoduše, přímočaře, bez zbytečných individuálních pokusů o překonání tří a více hráčů.

V úvodních minutách byli domácí aktivnějším týmem, v naší obraně nefungovalo přebírání hráčů. Přesto jsme dokázali útokům odolávat, k přímému ohrožení Hasiče se domácí hráči nedostali. Vlastně jednou ano, když do něj rozběhnutý domácí útočník naskočil a bolestivě mu dupnul na nohu. Na hřišti se začalo přiostřovat, Stehno pocítil kosu zezadu. Sudí Koník zůstával ledově klidný, na žlutý trest to neviděl. Těžili jsme z naší disciplíny a rozhodit jsme se nenechali. Šance jsme si vytvořili jen polovičaté, Kulič po Vázovo nabídce balón ve vápně nezkrotil. V další šanci Honek poslal kolmici na rozběhnutého Piškoota, jeho centr napříč vápnem těsně přeletěl Kuliče na zadní tyči. Překvapivým bodlem to zkusil i Váza, střela šla těsně vedle. V závěru poločasu jsme přečkali pár závarů ve vápně i Piškootovo pokus o odebrání míče, který lehce zaváněl možností písknout penaltu. Koník situaci posoudil citlivě, byla by přísná.

Po změně stran se na hřišti objevil místo Piškoota Bony. Obraz hry se nezměnil, Vejprnice to zkoušely, ale obrana už fungovala o poznání lépe. Frustraci si útočník vybil na perfektně hrajícím Rolňasovi, když ho po jeho čistém skluzu doběhl a sestřelil loktem ranou do zad. Konečně aspoň žlutá krata ... Domácí postupně nasazovali do hry čerstvé ofenzivní síly, ale hráči z lavičky nepředstavovali větší hrozbu. Občas zapomněli na zadní vrátka, Piji-Jam se dostal do úniku, zprava střílel po zemi, ale trefil brankářovi nohy. Zaplněné tribuny zahučely o pár minut později, když Váza z nařízeného přímáku posunul míč na Piji-Jama, a projektil z jeho kopačky olízl levou tyč domácí brány! Asi půl hodiny před koncem zápasu někdo zhasnul a za pár minut přišla typická letní bouřka. Kouč s vodotěsným sestřihem vystřídal Hangána u praporku a zároveň poslal do hry Karbyho. Ten se dlouho nerozhlížel, jeho jedovatá střela prošla těsně nad. Následně po Vázovo přihrávce do vápna chybělo trochu štěstí, aby ve skluzu brankáře prostřelil. Na druhé straně měl pro změnu "štěstí" Hasič, když povedenou střelu vyrazil hlavou. Domácí se prosadit nedokázali, navíc mohli být rádi, že dohráli v jedenácti. Rolňas zůstal po ataku ve výskoku ležet na zemi, Koník správně viděl strom domácího hráče. Následovala sprcha nadávek, která zastínila i přetrvávající slejvák. Apatický Koník však zůstával naprosto v klidu.

O konečném výsledku musely opět rozhodnout penalty. Honek zneužil doznívajícího moribundusu a ihned po losu zamířil do tepla kabin, odkud jen přihlížel, jak si střelci vedli. A byl to pěkný pohled, Torres nedal gólmanovi šanci a hned po něm domácí hráč napálil jen do břevna. Karby i Baník také z přehledem proměnili, naopak další domácí hráč selhal, když vysoko přestřelil. Sérii ukončil bez problému Piji-Jam, bod navíc je pro nás určitě povzbuzením.

Příští sobotu od 14:30 hostíme v derby béčko Diossu.

Sudí: Koník
Branky:
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič – Honek (C), Baník, Torres, Rolňas – Piškoot (46‘ Bony), Stehno, Váza, Keňa – Piji-Jam, Kulič (73‘ Karby)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Dioss Nýřany (B) 3:2 (2:1)

Husqvarny ve správné kabině!

Sobota 26.10.2013 - říká se, že derby nemá favorita, ovšem v souboji s béčkem Nýřan jsme si tohle fotbalové klišé nepřipouštěli. Sice jsme měli v tabulce o tři body méně, ale hráli jsme na domácí půdě, za očekávané podpory našeho kotle. Dioss má za sebou několik divokých výsledků (v součtu gólů skoro vždy dvouciferných), naposledy zaznamenal domácí prohru s Mladoticemi 2:8. Věřit jsme si prostě museli. Kouč připravil další variantu sestavy, a to s Piškootem na beku a Rolňasem na předstoperu. Do zálohy nasadil dravé mládí, když vedle Vázy kmitali Bony, Stehno a Keňa! Sestava Diossu nás ničím nezaskočila, nebezpečí číhalo hlavně v útočné dvojici Amiri & Štýsák, navíc dobře podporovanou ze zálohy. Věřili jsem, že se prosadíme střelecky, a že by třeba mohl přijít dlouho očekávaný zápas, ve kterém to soupeř odskáče ...

Rozhodčí Waltrbaum na sebe upozornil hned v úvodu, když stejně jako Benfice v Pernarci nedovolil mávat nýřanskému náhradníkovi. Nás už to nepřekvapilo, ale hosté nechápali. Nabídnul se Býrhof, ale nakonec se u klacku objevil Krtek, který se praporku chopil. Úvodní oťukávací fázi jsme ukončili stylově. Honek poslal nákop na Piji-Jama, ten si míč zpracoval na prsou, obešel tři hráče a nedal Fanoušovi v bráně sebemenší šanci - 1:0! Soupeř se pokusil odpovědět, po rozehraném autu na pravé straně ustál Amiri pokus o přerušení hry, přihrál do levého křídla, kde nehlídaný záložník pálil z hranice vápna těsně vedle. Snažili jsme se využívat ostrých krajů, bohužel Bony byl ve dvou případech rychlejší než balón a Michal Keňa odmítal použít v zakončení pravou nohu. Po půlhodině jsme se přesto druhého zásahu dočkali. Stehno našel pasem rozběhnutého Vázu, jeho centr se dostal k Piji-Jamovi, ten si počkal na Fanoušovo pohyb a nedal mu opět šanci - 2:0. Byli jsme na koni a ve vzduchu visely další branky. Piškoot se vydal na výlet, vybojoval roh, po kterém parádně naskočil na hlavu, míč šel snad jen metr vedle tyče. V další situaci hledal Kulič na bližší tyči Vázu, ale Fanouš přihrávku vystihnul. Naše obrana výpadům odolávala, a co prošlo, jistil spolehlivě Hasič. Přesto jsme už do šaten s nulou nešli. Piškoot o centimetry podskočil míč, Štýsák potvrdil kvality, když si míč zasekl kolem Honka na střed a trefil skoro do šibenice - 2:1.

Výhoda poločasové přestávky byla v tom, že jsme se nestihli podělat na hřišti. Mohli jsme se s gólem srovnat a soustředit se na vlastní hru, Stehna v záloze vystřídal Baník. Ale asi se to úplně nepovedlo, po rozehrávce jsme přišli o míč a nemohli se dostat do tempa. Navíc přišla druhá rána, když se Amiri se štěstím dostal přes Torrese do vápna, stojící Honek nastavil nohu a Amiri neodmítl - penalta, srovnáno na 2:2! Začínali jsme od začátku, Kulič našel dloubáčkem ve vápně Piji-Jama, Fanouše jeho střela spíš trefila. Chuť si Piji-Jam spravil za pár minut, když přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Keňu, který nic nevymýšlel a přízemní ranou trefil přesně k bližší tyči - 3:2! Body patřily v tu chvíli nám, ale soupeř zlobil. Amiri hledal v náběhu kolegu v útoku, míč letící přes malé vápno tečoval Hasič do bezpečí. V dalším souboji Amiri bolestivě zašlápnul Torrese, ale ocelový muž po chvilce stál na nohou. Waltrbaum neposuzoval některé zákroky citlivě, to se hlavně za klackem pramálo líbilo. Torres se chtěl proti svým prosadit, nikým nehlídaný to po centru zkusil hlavou, ale branku netrefil. Bojovalo se o každý metr hřiště až do konce zápasu, ale skóre už se k naší spokojenosti neměnilo!

Příští zápas v sobotu od 14:00 v Líních (tentokrát už konečně s áčkem).

Sudí: Waltrbaum
Branky: 8‘ a 26‘ Piji-Jam, 65‘ Keňa - 43‘, 51‘
Žlutky: Rolňas
Sestava: Hasič – Honek (C) (80‘ Řízek), Rolňas, Torres, Piškoot – Bony, Stehno (46‘ Baník), Váza, Keňa – Piji-Jam, Kulič (75‘ Karby)


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně - Slovan Blatnice 2:2 (2:2) PK 3:5

Kterak se z poklidného zápasu stala kovbojka

Sobota 2.11.2013 - se třemi body z derby se do Líní jelo o poznání lépe. Před zápasem se navíc zdálo, že se marodka pěkně vyprazdňuje. Mimo hru je v podstatě jen Honek, po dlouhých týdnech začal na lavičce Býrhof a také Pechlyho už začínají svědit nohy. Ten se zatím do sestavy nevešel a začal na tribuně ... A tam nebyl rozhodně sám, protože díky výzvě našeho blogera Jimmby Nervátora přijeli áčko povzbudit kluci z Benfiky rovnou ze Zbůchu! Slovan se mohl cítit jako doma, sám Jimmba se v teplákovce postavil nenápadně za střídačku (měl totiž patnáctku) a stal se motorem našeho kotle.

Začátek zápasu měl celkem spád, než se arbitr Bofuň stihl dostat mimo kruh, děly se věci. Nejdřív Karbyho zastavil v jasné šanci praporek pomezního Brücknera. Mrzet ho to nemuselo, protože stejně ztroskotal na brankáři. Po krátké mezihře ve středu hřiště přišel nákop za naši obranu, Řízek měl míč pod kontrolou a těsně před vápnem poslal malou domů na Hasiče. Ten napřáhl, dobíhající útočník nestihl nadskočit a od jeho zadku se míč odrazil do branky - 1:0. Inkasovaná branka nebyla to nejhorší. Chvíli po rozehrání se Bony pustil do rychlostního souboje, při zasekávačce nevydrželo koleno a na hřiště musela nosítka :-(. Kouč poslal do hry Stehna a spolu s Býrhofem se šel do kabiny postarat o Bonyho. V následujících minutách se hrál fotbal bez šťávy, Líně nepřipomínaly obávaný manšaft z dob minulých. V bráně chytal dorostenec, tradiční útočníci se pohybovali spíše v defenzivě. I tak se jim podařilo vnutit nám svůj styl, Slovanu chyběla po úvodních direktech bojovnost. Přesto asi po dvaceti minutách zachytil Baník svíčku, míč se trochu kostrbatě přes Piji-Jame dostal v rohu vápna ke Stehnovi, který ze stoje vypálil, brankář nedosáhl a míč se od břevna svezl na tyč a do brány - 1:1! Pochopili jsme, že na domácí máme. Piji-Jam se dostal na pravém křídle do úniku, všichni čekali zasekávačku jedinému obránci a protržení sítě. Jenže nečekaně chtěl přihrát nabíhajícímu Keňovi a trefil obránce, který odvrátil na roh. Málem jsme se z něj radovali, Piškoot si naskočil, jak to umí a křižnou hlavičkou zamířil jen těsně vedle tyče. Pak už přišla chvíle Vázy, který si pochutnal na standardce po faulu na Baníka, když parádně převalil míč přes zeď přímo do šibenice - 1:2! Čekali jsme, že branka by mohla domácí rozložit, ale nestalo se. Naopak přidali, výsledkem byla akce nestárnoucího Dudlíka, který se prokličkoval skoro do malého vápna, naštěstí z úhlu zamířil podél branky až do autu. V další akci zachraňoval Rízek, tentokrát na "jistotu", když jeho odkop šel metr nad Hasičovo branku ... Vyrovnání jsme domácím darovali. Po rohu jsme nedokázali odpálit balón do bezpečí, Torres nechtěně jen tečoval míč k volnému hráči, který angličanem nedal Hasičovi šanci - 2:2. Zbývalo pár minut do přestávky, ve kterých jsme stihli ještě dvě šance. Nejdřív poslal Torres nákop až na brankáře, Karby šel za míčem a brankáře stínoval. Tomu míč vypadnul za záda, jenže Karby proběhnul až do sítě a míč neregistroval. V samotném závěru šel podruhé do úniku Piji-Jam, tentokrát zasekávačku stihnul, jenže podstoupil dvojitý kung-fu zákrok hráče a brankáře, po kterém zůstal na zemi. Bofuň pískal, jenže poločas ...

Piji-Jam musel s pravačkou, kterou by mu záviděli oba Kličkové, zůstat v kabině. Vystřídal ho Kulič, který se po pár minutách na hřišti zkušeně zbavil obránce a postupoval sám na branku. Míč po střele (nebo centru na Karbyho ?) prošel těsně kolem šibenice. Naše hra nebyla dobrá, přitom Líně byly k poražení. Navíc Bofuň, který první poločas zvládl obstojně, začal blbnout. Vše odstartoval po Stehnovo přihrávce na Vázu, kdy Brückner nemával, a Bofuň přesto pískal offside. Snažil se to nějak vysvětlit, ale pochopení jsme neměli. Nejlepší odpověď měl na kopačce Karby, který obešel elegantně beka a šel sám. Projevil se snad výpadek herní praxe, z rohu malého vápna asi hledal centrem Kuliče, každopádně ohrozil jen rohový praporek! Závěrečná čtvrt hodina pak byla adrenalinovou záležitostí. Nejdřív jsme po zvláštně signalizované výhodě (ruka rozhodčího nahoru) přišli o míč, Stehno dokázal v poslední chvíli doběhnout hráče ve vápně a v nekontrolovaném pádu mu skluzem čistě vypíchnul míč! Akce sice pokračovala, centr do vápna jsme ale odvrátili. Když pak Torres s Řízkem zahráli ťukesem na nervy kouče Georghina, dostal Býrhof pokyn připravit se. Než to stihl, bylo opět veselo. Kulič zatáhnul míč a centrem hledal spoluhráče ve vápně. Baník šel tělem do gólmana, tomu vypadl míč, dorážka, rozodčí až teď píská a ukazuje na půlku. Baník inkasuje kopanec od gólmana a návdavkem loket od hráče. Bofuň tím dostal čas něco vymyslet, takže rozehrávali domácí za faul na brankáře ... Bofuň úřadoval dál, Kuliče opět zastavil pro domnělý offside, přestože byl o několik metrů před obránci a Brückner opět nemával! Není proto divu, že do konce zápasu rozdal několik žlutých karet, trápení naštěstí neprodlužoval a opět nepřidal ani minutu.

O osudu zápasu musely rozhodnou penalty, které se stávají naší specialitou. Naši střelci byli neomylní (Torres, Stehno, Karby, Piškoot), domácího hráče ve druhé sérii Hasič vychytal. Rozhodující penaltu proměnil Keňa střelou pod víko! V Líních jsme nechali jeden bodík, což nakonec vzhledem k nepříznivým okolnostem není tak špatné. Horší je to s marodkou, která se opět nebezpečně zaplnila ...

V dalším kole se od 14:00 letos naposledy představíme na Nou Campu v zápase s Manětínem.

Sudí: Bofuň
Branky: 3‘, 40‘ - 18‘ Stehno, 28‘ Váza
Žlutky: Piškoot, Torres*, Býrhof, Kulič
Sestava: Hasič – Řízek, Rolňas, Torres, Piškoot (C) – Bony (5‘ Stehno), Baník (80‘ Býrhof), Váza, Keňa – Piji-Jam (46‘ Kulič), Karby


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Sokol Manětín 4:1 (3:1)

Střelecký prach postupně vlhnul

Sobota 9.11.2013 - v posledním podzimním domácím duelu jsme narazili na mužstvo Manětína. Jeho slavná éra, ve které ho část futsalové reprezentace ČR dostala skoro do ligy, je dávno pryč. Poslední vzájemný souboj se datuje na počátek milénia, kdy jsme doma spoléhali na rozbahněné náhradní hřiště. I tak jsme dostali od cesty desítku. To už je však příběh pro pamětníky, kterých je v našem současném týmu asi tak tři. Manětín se musí aktuálně spokojit s umístěním na spodních příčkách tabulky okresu, proto jsme doma chtěli zakončit výhrou, která by nás katapultovala do vyšších pater. Ztráty po Líních byly ovšem kruté. Bonyho s klackama jsme čekali, ale že Piji-Jamovo nevině vyhlížející srážka bude mít fatální následky v podobě gibsu od prstů až po rameno, to byl šok. Chlapcům přejeme uzdravení bez následků! Psychickou vzpruhou pro kouče a zbytek týmu byla opět přítomnost Býrhofa a Pechlyho, který se zase o něco víc přiblížil k dresu!

Na první šanci se nečekalo dlouho, už ve druhé minutě centroval Váza na Karbyho, který se zalekl gólmana a netroufl si hlavičkovat. Pak následovala nezáživná desetiminutovka, kdy se hrálo jen k vápnům. Fotbalovější byli hráči soupeře, které tolik nezlobila přihrávka. Šanci si však žádnou nevypracovali, přišel proto zákonitě trest. Stehno z pravé strany našel centrem Kuliče v optimálním postavení, který hlavou trknul balón přesně do volného místa - 1:0. Uběhlo 5 minut, obrana Manětína přerušila naši kombinaci u rohového praporku. Byl z toho aut, po kterém si Karby dovolil otočku kolem obránce a z nulového úhlu s pomocí teče obránce protlačil míč do sítě - 2:0! Dobře rozehraný zápas jsme si ale následně zkomplikovali, Szkarda posoudil rovnocenný střet Piškoota s protihráčem jako faul. Hosté prokázali dobré fotbalové myšlení, nečekaně rozehráli kolmicí za obranu, kde si útočník věděl rady - 2:1. Když byl pak po obětavém zákroku ošetřován Torres, nevypadalo to dobře. Chvilkové oslabení jsme přečkali bez újmy, po návratu Torrese na hřiště se jeden z útočníků dokázal otočit kolem Rolňase (poprvé a naposledy), ale zamířil jen mimo tyče. Rolňas nezapomínal ani na podporu útoku, Váza ho oslovil kolmicí, po které ustál atak obránce a rozhozený zamířil jen do boční sítě. Padnout, byla penalta jasná. Důležitý třetí gól přesto do poločasu padnul. Kulič vyzrál na offsidovou past, a i když se pomezní mohl umávat, Szkarda hru pustil. Kulič našel ve vápně Vázu, který si pohrál s obráncem a s trochou štěstí propasíroval míč přes gólmana - 3:1. Po brance nám narostla křídla, míč jsme hostům do pauzy nepůjčili. Keňa našel centrem ve vápně Karbyho, na kterého zívala skoro celá prázdná brána. V pádu však trefil hlavou přes! V závěru se pěkným sólem prezentoval Baník, který chytře počkal s přihrávkou na poslední chvíli. Kulič si ukázkově seběhl do odkrytého středu, kde ho Baník našel kolmicí, jenže střela mu vůbec nesedla a míč se sotva dokutálel mimo.

Po změně stran se v úvodu opět hrálo jen k vápnům. Do hry se po pěti minutách zapojil Býrhof, protože Keňa hlásil problémy. Býrhofa kouč postavil na beka místo Piškoota, kterého posunul do zálohy, s tím, že se mohou na postech operativně střídat. Hned po výměně hráčů zkusil Kulič ve sprintu mezi obránci překvapit gólmana, jeho střela našla připravený košík. Další šanci nejprve vybojoval Karby, který šel do čistého souboje s brankářem, míč se dostal k Baníkovi, který hledal spoluhráče centrem. Přestože si Kulič volal, Karby celou akci také zazdil, když zařízení v horší pozici hlavou netrefil. Náš tlak gradoval, bohužel několik akcí zastavil až příliš horlivý manětínský asistent. Některé offsidy bez pochyby byly, ale některé situace se zdály v pořádku. Je jasné, že do hry vstoupily emoce, Karby v krátkém sledu nasbíral několik faulíků, které mu Szkarda sečetl a ocenil žlutým napomenutím. Potrestal ho paradoxně v přerušení, kdy hostující hráč wrestlingovým chvatem otočil unikajícího Piškoota, který skončil obličejem a hrudníkem kolmo na trávníku! A v tomto případě bez karty ... Málem jsme faul potrestali, Karby si zpracoval ve vápně centr, našel volného Vázu, který akrobaticky v leže dobře mířil, ale brankář se štěstím vyrazil. Ojedinělou šanci Manětína pak snad prvním ostrým zákrokem eliminoval Hasič, střela skončila na jeho břiše. Szkarda na sebe znovu upozornil poté, co Váza tak dlouho otravoval obránce, až vybojoval míč pro Piškoota. Ten si už ve vápně obhodil obránce, který ho při pokusu o oběhnutí sundal úderem do čumáku. Szkarda nic! To už bylo moc i na budoucího vůdce kotle Baníku Ostrava Baníka jr., který vnikl na plochu a šel si to se sudím vyříkat! Váza zabránil nejhoršímu a incident vyřešil odnesením mstitele k mamině.

Kouč oživil hru na hrotu, Kulič měl odmakáno a Georgemu pořádně svědily nohy. Bohužel přišel záhy o parťáka, Karby dobíhal míč a netakticky šel skluzem do brankáře. Druhé žluté se tentokrát divit nemohl, tajně chvíli doufal v inzultaci od běsnícího kapitána, ale ten se nakonec udržel. Výhoda jednoho muže navíc bývá dost často ošemetná. Hosté se sice dostávali do zakončení, dvě střely zpoza vápna mířily těsně nad břevno naší branky. Okénka (spíše pořádné výlohy) se otevírala na druhé straně. Po Hasičově dlouhém výkopu se sice Georgemu nepovedlo zpracovat, míč se dostal k Baníkovi, který pasem našel rozběhnutého Vázu na hranici offsidu. Brankář byl z brány, Vázovo oblouček skončil o pár metrů vedle! Střeleckou pozici si chytrou zasekávačkou připravil i George, jenže pak zapomněl klopit svoje šestačtyřicítky a vystrašil jen veverku v korunách borovice. To ale nebylo zdaleka vše. V dalším brejku se ocitl Piškoot, který neprotlačil přes posledního hráče míč ke Georgovi. Akce ale pokračovala, Piškoot se znovu dostal k míči a centrem našel Georgeho v malém vápně, jenže ten promáchl. Pět minut před koncem si Býrhofovi o míč křikl rozběhnutý Stehno, který ho dovezl do vápna, kde hledal přihrávkou spoluhráče. Obránce ji zblokoval, míč se ale vrátil ke Stehnovi, který střelou z úhlu o břevno konečně překonal brankáře - 4:1. To už byl na hřišti také trenérovo žolík Leoš, který na sebe upozornil trhákem, ve kterém se dostal před posledního obránce. Ten ho někde na hranici vápna zezadu strčil, Leoš skončil v kotrmelcích. Szkarda se hnal k místu přestupku, vypadalo to možná na penaltu nebo vyloučení obránce. Omyl, běžel ukázat žlutou kartu Leošovi! Ještě že už byl za chvíli konec, kdoví, co by ještě vymyslel ...

Podzim zakončíme v sobotu od 13:30 zápasem v Mladoticích, po návratu na základu odstartuje společná dokopná!

Sudí: Szkarda
Branky: 12‘ Kulič, 18‘ Karby, 39‘ Váza, 85‘ Stehno - 20‘
Žlutky: Karby 2x, Hasič *, Leoš
Rote: 72‘ Karby Sestava: Hasič – Řízek, Rolňas, Torres, Piškoot (C) – Stehno, Baník, Váza (80‘ Leoš), Keňa (50‘ Býrhof) – Karby, Kulič (68‘ George)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Mladotice - Slovan Blatnice 1:3 (1:3)

To byla pánové jízda !

Sobota 16.11.2013 - také poslední zápas podzimní části byl soubojem, jak se tak říká, o šest bodů. Mladotice, pyšnící se druhým nejlepším útokem, byly v tabulce o tři body před našim týmem na pátém místě. V případě výhry bychom si udrželi dobrou startovací pozici do jarních bojů. Protože byla po zápase ohlášena společná dokopná našich týmů, zrodila se nezávisle na sobě v některých hlavách myšlenka, vyrazit do Mladotic autobusem! A protože máme v týmu několik schopných manažerů, bylo zajištění busu otázkou několika mailů a telefonátů. Autobus nabízený starostou HH Laszlopem jsme nakonec s poděkováním odmítli, se znakem Blbákova na boku by naše Slovaňácké ego celkem trpělo. Naopak, Iveco v barvách ČSAD Plzeň, řízené blatnickým šoférem Komárem, dokonale podtrhovalo atmosféru naší výpravy! A vůbec nám nevadilo, že má víc místa na kočárky a invalidní vozíky, než sedaček. Po rozložení fotbalových tašek vznikl dostatek pohodlných volných míst. Autobus se podařilo naplnit přímo optimálně, hráči se uskrovnili, aby naši nejvěrnější fans měli pohodlí. V Nýřanech přistoupila chybějící část týmu a tvrdé jádro našeho kotle - Naná, Pajlák a Simírovi. Cesta dále pokračovala podle plánu, v Horní Bříze čekal po zápase dorostu zbytek výpravy. Klíčovým mužem zde byl kromě pomezního Kávy Stehno, který měl ovšem viditelné problémy s chůzí a mohl tak maximálně doprovodit Bonyho na tribuně v sektoru invalidé. Po výjezdu z Břízy nám cestu zkřížila uzavírka Kaznějova, Hasič se rychle zorientoval a provedl bleskový přepočet trasy. Museli jsme přes Oboru do Plas, věřili jsme, že projedeme. Jízda byla poetická, široké lány, lesy, pasoucí se krávy. Ztracený signál rádia vyřešil Komár zasunutím USB klíčenky do hifi soupravy JVC Bus Sound System, Master of the Rings od Helloweenů byla správná volba pro bojovné naladění týmu. Na hřiště Mladotic jsme dorazili půl hodiny před výkopem, to nám bohatě stačilo. Hráči zamířili do kabin, kotel Slovanu se zformoval v dosahu okénka občerstvovací buňky a grilu.

S rozestavením neměl kouč větší problémy, Pechly se dočkal ostrého startu na místě předstopera. Univerzál Rolňas tak mohl zaskočit za Řízka na kraji obrany, na hrotu dostal důvěru vedle Karbyho George a černý Petr v podobě pravé zálohy padnul při absenci Stehna i Bonyho na Kuliče. Zápas nabral v úvodu tak strhujíc tempo, že záznamové zařízení redakce přestávalo stíhat! Nejprve vyzkoušel pozornost Hasiče domácí hráč, když skákavý balón z hranice vápna dobře trefil, Hasič ho dokázal vyškrábnout na břevno! Hra pokračovala, na druhé straně po Georgovo dobré střele a zákroku gólmana zůstal míč v našem držení. Keňa ho nacentroval do vápna, kde zkušený Kulič nastavil ladně bok a chytrou tečí nedal vyběhnutému gólmanovi šanci - 0:1! Domácí se pokusili hned reagovat, střela aktivního záložníka však zařízení minula. V desáté minutě po rychlé rozehrávce z naší poloviny přetáhl Váza centr, Baník ho u praporku dostihl a našel v pokutovém území Karbyho. Ten šel nebojácně do souboje, při opakovaném pokusu o hlavu ho obránce zápasnicky stáhnul k zemi. Langoš nezaváhal a nařídil penaltu, kterou Torres zkušeně proměnil - 0:2! V kotli ještě doznívaly oslavy gólu, když na druhé straně podklouzl Piškoot na těžkém terénu a nechtěně zasáhl rukou míč uvnitř vápna. Penalta i pro domácí, Hasič bez šance - 1:2. Domácí nás v útoku trochu zlobili, povedenou střelu k tyči Hasič nadvakrát zkrotil. V zadních řadách ovšem nestíhali, stoper měl na těžkém terénu problémy s koordinací pohybů. Váza proto úspěšně atakoval rozehrávku, vybídl Georgeho k zakončení, ale brankář nohama dokázal vyrazit na roh. Po jeho zahrání se míč odrazil ze čtverce k číhajícímu Keňovi, který pálil těsně nad. George byl při chuti a jeho gól byl otázkou času. V další šanci střílel tvrdě, přestože gólman uklouzl, dokázal míč vyrazit do bezpečí. Domácí byli pod tlakem, do hry se dostali jen při několika nabídnutých standardkách po našich faulech. Jasné skopnutí Karbyho ve vápně však Langoš neviděl ... Záchvěv domácího tlaku ukončila situace, kdy po pěkné kolmici do vápna střílel hráč těsně vedle. Další minuty patřily znovu našemu týmu. Nejprve George našel ve vápně centrem Baníka, který hlavu nesešteloval a mířil vedle. Za několik minut ovšem Váza vybídl na steč Georgeho, ten se podíval a ukázkovým dloubáčkem si vychutnal vyběhnutého brankáře - 1:3! Kotel byl v euforii, i když branka nepadla ve vhodnou chvíli. Šiška sekaný u grilu se začínala po nájezdech Cobrettiho kriticky zmenšovat, několik fans se obětovalo ve frontě a přišli o bezprostřední prožitek zásahu (důkazem budiž snímek prořídlého kotle v inkriminovaný moment). Ale ta sekaná v houstičce za to fakt stála, McDonald by před ní blednul závistí! V posledních vteřinách poločasu se individuálně prosadil Baník, několika klikami si připravil pozici pro střelu z hranice vápna. Brankář jeho pokus s velkou námahou vyškrábnul na roh, ze kterého jsme už nic nevytěžili.

Druhou část jsme začali ve stejném složení a tlakem na domácí branku. Ze šišky sekané už zbyly jen dvě patky ve zmuchlaném papíru, takže kotelníky už neomezovala plná ústa v hlasité podpoře. Aktivní George se dostal z vlastní poloviny do samostatného úniku, který zakončil jen pěkným homerunem. Domácí následně nepochopitelně přitvrdili, po kose na Piškoota to vypadlo, že kapitán půjde ze hry. Ale rozchodil to a mohl při tom sledovat, jak Váza nabil rozběhnutému Keňovi, který sice dokázal v rychlosti míč zpracovat, ale pozice pro střelu už nebyla ideální a pálil vedle. Domácí to také zkoušeli, ale k ničemu, co by stálo za zmínku, se nedostali. Upozorňovali na sebe hlavně skrytými zákeřnostmi a lachtaní nemocí, když odmítali podání ruky. Navíc styl řízení utkání Langošem a domácím pomezním postupně rozpálil náš kotel, tím bohužel trpěla celková kultura utkání. Po hodině hry to zkusil Pechly, atakovaný prošel až do vápna, kde se dostal příliš blízko k brankáři, který ho o míč připravil. Naše koncovka dál postrádala přesnost, Torres ve dvou dalekonosných pokusech mířil mimo. V 75. minutě jsme přežili asi nejnebezpečnější situaci, kdy domácí rozehráli nabídnutou standardku do levého křídla, odtud poslal hráč hlavou míč na hranici malého vápna, kde útočník trefil Kožichovkou nad! Kouč reagoval na styl domácích, do hry vypustil Býrhofa. Uvítání se mu dostalo v podobě lokte do zubů, který sudí záhadně neviděl? Poznámka "No jak chceš ...", mluvila za vše. Po jednom z rohů zůstává na zemi domácí agresor ... Po našem rohu a Georgeho zásahu ovládla kotel euforie, kterou utnula nepochopitelná signalizace Langoše. Faul na brankáře, o kterém neměl sám faulovaný ani tušení! Domácí tedy ještě žili, ovšem kouč poslal do hry další čerstvou sílu, Leoše Okamuru. Ten byl na dosah zkompletování podzimního hattricku, ale dal si moc velké sousto, na rychlostní souboj nebyl dostatečně zahřátý. Do hry se dostal na závěrečné minuty i Černoch, ale fotbalu si moc neužil, protože Langoše už to asi přestalo bavit a o nějaké tři minuty utkání zkrátil.

Následovala zasloužená děkovačka hráčům před kotlem, po které už zbývalo jen zásobit se na cestu a vyrazit na základnu. Jízda domů byla euforická, zvuk otevíraných lahváčů navozoval obdobné pocity, jako Ježíškovo zvonění. Husqvarny si neodpočinuly, prodavačky na zastávce u Penny dodnes nechápou, čeho byly svědky. A když v autobusu zazněla naše krásná hymna, bylo jasné, že duch Slovanu žije dál! Na základě jsme plynule pokračovali společnou dokopnou, o jejímž pohodovém průběhu nejlépe vypovídají fotky reportéra Tomka. Spolu se snímky ze zápasu je najdete ve FOTOGALERII.

Podzim končíme na šestém místě v kontaktu se špičkou. Poslední zápasy ukázaly, že na to máme. A pokud mákneme v zimní přestávce, můžou být jarní boje ještě zajímavé! A proto HIP ZDAR SLOVANE !!!

Sudí: Langoš
Branky: 10‘ - 3‘ Kulič, 9‘ Torres (PK), 38‘ George
Žlutky: Váza*, Baník*
Sestava: Hasič – Rolňas, Torres, Pechly, Piškoot (C) – Kulič, Baník, Váza (77‘ Býrhof), Keňa – Karby (85‘ Černoch), George (80‘ Leoš Okamura)


Author: Honek


Zpět na přehled