Áčko: Sezóna 2011/2012 (podzim)

Kozolupy B Blatnice 0:7 Reportage Ne 4.9. 17:00
Blatnice Přehýšov 3:0 Reportage So 10.9. 17:00
H. Huť B Blatnice 2:10 Reportage Ne 18.9. 15:00
Blatnice Pňovany 6:0 Reportage So 24.9. 16:30
Zbůch B Blatnice 1:9 Reportage So 1.10. 16:00
Blatnice Líně B 5:1 Reportage So 8.10. 16:00
Sulkov B Blatnice 0:9 Reportage Ne 16.10. 15:30
Blatnice Hunčice B 25:0 Reportage So 22.10. 15:30
Blatnice Všeruby B 9:1 Reportage So 29.10. 14:30
Blatnice B Blatnice 2:8 Reportage Ne 6.11. 14:00
Blatnice K. Újezd B 2:0 Reportage So 12.11. 14:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS
Sokol Kozolupy (B) - Slovan Blatnice (A) 0:7 (0:2)

Kácení pralesa začalo úspěšně

Neděle 4.9.2011 - je asi zbytečné připomínat, že se první tým Slovanu propadl na samé dno okresu. Hned po skončení předešlé sezóny vypukly interní debaty o tom, kam který tým přihlásíme. Protože všechny varianty stejně znamenaly mít dvě soupisky, bez možností stratů hráčů za oba týmy, zvítězila racionální varianta - A team i Wunder team v jedné skupině! Přes počáteční nesouhlas činovníků na severu, byla nakonec přihláška potvrzena. Živo bylo i v přestupových vodách, Tony a Piji-Jam se stali kořenovými hráči Slovanu, na roční hostování jsme získali Figa, na půlroční Méďu. Ten ovšem posílil konkurenční Wunder team ... Výsledky přípravy byly až na výjimky výborné, gólů jsme nastříleli jako běžně za celou sezónu, navíc jsme vybojovali po letech Prácheňský pohár. Výsledky nepřeceňujeme, ale cíl je samozřejmě jednoznačný - postup do třetí třídy.

V pralesní premiéře náš čekal nevyzpytatelný soupeř z Kozolup, který má áčko v okresu. K tomu náš osudový arbitr Cross, takže nervozita z neznáma byla cítit. Honek při losu nezklamal (asi ho vyměníme), museli jsme začít po slunci, navíc domácí hráli na svojí bránu. Úvod zápasu byl jako ze zlého snu, nešlo nám vůbec nic a domácí nás normálně mleli! Výsledkem jejich snahy bylo několik tutovek, dvě střely zastavila tyč, dvakrát se vyznamenal Hasič a dvakrát míč o kousek minul. Zlobil nás hlavně slovenský špílmachr na středu zálohy a poměrně aktivní útočná dvojice, dobře doplňovaná krajními záložníky. Tonyho, laborujícího se zraněním, nahradil po dvaceti minutách Brácha, laborující se slušnou kocovinou (dopředu hlášenou). I tak naši hru dokázal výrazně oživit, navíc těžce znepříjemnil hru domácímu mozku. Šance z kategorie tutových se začaly rodit i na druhé straně. Proti střelám Piji-Jama exceloval gólman, Piškootovo první pokus skončil na břevně. Ovšem právě Piškoot zanechal nejvýraznější stopu v prvním poločase. Po břevně v další šanci mířil ke vzdálenější tyči, ale těsně minul. Za několik minut se ocitl zcela sám před brankářem, který jeho střelu po zemi dokázal vykopnout na roh. Míč si však postavil Ťuhýk, který parádním centrem našel na zadní tyči právě Piškoota, ten se zavěsil do vzduchu a hlavou otevřel skóre - 0:1. Uběhly tři minuty, Piji-Jam rozehrál roh také na zadní tyč, Karby vrátil do ohně a Piškoot uklidil míč do brány - 0:2. Tímto výsledkem první poločas skončil.

Domácí zkusili do druhé půle změnit rozestavení, ale jakékoliv naděje jsme jim vzali hned po rozehrání. Pibaro podstoupil úspěšný chirurgický zákrok, míč se dostal do křídla k Piji-Jamovi, který unikl po křídle a tvrdou střelou z úhlu překonal brankáře - 0:3. Rázem bylo o zápase jasno, v podstatě se už jen dohrával. Když se do hry zapojili Leoš s Figem, domácí přestali stíhat. Figo po pár minutách na place překonal brankáře nepovedeným centrem - 0:4. Po závaru ve vápně zkompletoval hatrick Piškoot, který tak potvrdil košíček za tutovky z první půle (ještě že se podílel na tvorbě ceníku porušení dobrých mravů). V závěru přidal svůj druhý zásah Figo a skóre zaslouženě uzavřel neúnavný Kulič - 0:7.

Příští sobotu od 17:00 nás čeká první pralesní derby s Přehýšovem.

Sudí: Cross
Branky: 32', 35' a 77' Piškoot, 46' Piji-Jam, 70' a 82' Figo, 86' Kulič
Žlutky: Kulič
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Tony (20' Brácha, 67' Leoš), Pibaro - Ťuhýk (72' Keňa), Karby, Pechly, Piškoot - Kulič, Piji-Jam (67' Figo)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Přehýšov 3:0 (0:0)

Figo umlčel bubny hattrickem

Sobota 10.9.2011 - namlsáni výhrou v Kozolupech jsme si v domácím zápase proti Gerdovo družině věřili. Kouč přípravu nepodcenil, když osobně sledoval vítězství Přehýšova nad Sulkovem. Obdobně postupoval i soupeř, jenže jeho pozorovatelé dostali u Blatnic žížu, a raději tak sledovali utkání Wunder teamu s béčkem Hunčic. Naše hra proto zůstala dokonale utajená ... Velké starosti připravili kouči brankáři. Po omluvence Hasiče a Vannyho spoléhal na Dana, jenže ten utrpěl šrámy fyzické i psychické při předzápase dorostu, takže jsme se ocitli bez brankáře, přestože máme na soupisce tři! Do Vannyho 19-ky se dobrovolně nasoukal Tony, zbytek sestavy byl připraven v plné síle. Na střídačce univerzál Leoš, s dorostenci Ťuhýkem a Komárem, kteří jako jediní měli chuť. Gerd přivezl nové tváře, polovinu týmu tvořil (pro nás nečitelný) ambiciosní výběr Mexika.

Taktika byla jasně daná - v obraně nedopustit ohrožení Tony v brance a co nejrychleji vsítit uklidňující branky. První část se v podstatě plnit dařila, i když ze strachu možné střely nepanoval v zadních řadách potřebný klid. Směrem dopředu také nebylo co vytknout, ovšem zásah ne a ne přijít. Nejlepším mužem soupeře byl jednoznačně Alf v brance. Projektil Karbyho z úhlu i jeho hlavičku po rohu vykryl, úspěšný byl proti střele Pijy-Jama z úrovně penalty, Figo mířil vedle. Když ho Brácha překonal, odpískal Maroš Kuličovi faul ... Držení míče 90% v náš prospěch, každá akce končila naším rohem nebo autovým vhazováním, Býrhof za bránou nestíhal podávat náboje. Jenže všechno marný. Kdyby měli hosté trochu štěstí, mohli nám dát zásah v poslední minutě do šatny. Čolek nezaregistroval dlouhý nákop, Brácha ho v těžké pozici jen prodloužil Sýkorkovi do běhu. Tomu ale střela z velkého vápna nesedla, navíc ani nemířila mezi Tonyho tyče.

Trpělivost, to byl recept na druhý poločas. Jenže taktika se nějak sama změnila. Hned v úvodu po prohraném souboji přišel ojedinělý brejk hostů, Sýkorkovo přízemní centr v malém vápně spoluhráči trestuhodně minuli. Když si slabší chvilku vybral nejdřív Čolek, kterému nevyšla kličička a chvíli na to Honek, který ukázkově namazal na střed hřiště, skoro jsme se začali bát o výsledek. Kotel ultras z Vršíčku byl v euforii, bubnům reálně hrozilo protržení a Tony si zcela neplánovaně připisoval první gólmanské zákroky! Vše vyvrcholilo pokusem Racka o penaltu, ale precizní Maroš se ošálit nenechal a správně viděl jeho faul. Gerd to ale na sto metrů viděl přesně, jeho odplata byla krutá. Piškoot si po náběhu parádně naskočil na centrovaný míč a trefil přesně k tyči. Jenže Gerd viděl ofside ... Spravedlnost ale existuje, v posledních 20-ti minutách o výsledku rozhodl nezadržitelný Figo. Nejprve technickou střelou k tyči zužitkoval přihrávku od Ťuhýka, který se zbavil bránících hráčů a naservíroval mu míč jako na podnosu. V 81. minutě Pechly zachytil hlavou odkop od brány, míč se dostal Figovi do běhu, ten se nerozmýšlel a levasem vypálil přesně k tyči - 2:0. Hattrick visel ve vzduchu, další pokus zastavila tyč. To už na hřišti nebyl Piškoot, který ve slušném čase dvou minut obdržel dvě žlutky a musel ven. Na průběh zápasu už to ale vliv nemělo, naopak Figo zkompletoval hattrick, když asi tak na třikrát dopravil míč za záda brankáře po přihrávce od Pechlyho - 3:0.

Stroj zatím šlape, další zápas hrajeme v neděli od 15:00 s béčkem Heřmanky.

Sudí: Maroš Kramár
Branky: 67', 81' a 89' Figo
Žlutky: Karby, Piškoot 2x
Rote: Piškoot 86'
Sestava: Tony - Honek (C), Čolek, Brácha, Pibaro (63' Leoš) - Karby (51' Ťuhýk), Kulič, Pechly, Piškoot - Figo, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
SHH Heřmanova Huť (B) - Slovan Blatnice (A) 2:10 (0:4)

První desítka je na světě!

Neděle 18.9.2011 - do Heřmanky jsme se vrátili po více než čtyřech letech, ovšem ve zcela jiné roli. Doby památných derby, kdy se každá výhra stávala nezapomenutelnou a náležitě oslavovanou, jsou bohužel pryč. Zatímco místní áčko s přehledem kope B třídu, my přijeli na pralesní derby s béčkem ... Před výkopem v nás hlodal malinký červíček, v sestavě domácích se objevilo několik posil z áčka včetně Vesyho, na středu zálohy Býrhofův kamarád Haklos. V našem týmu došlo ke změně v brance, i když to měl Hasič po Tonyho nule těžký. Karbyho nahradil na kraji zálohy Ťuhýk, který měl v nohách dopolední zápas dorostu. Za vytrvalého deště přivedl obě jedenáctky na plac krajský sudí Škarpa. Zákeřně nastražený cep na půlce jsme naštěstí zaregistrovali, ale čert ví, jestli vydržel v kuse až do konce.

Jakékoliv pochybnosti vzaly za své po pár kombinacích. Okamžitě jsme se zabydleli na polovině domácích, Kulič nejprve poslal centrovaný míč ze dvou metrů holeňovkou vysoko nad, ale vzápětí si spravil chuť. Honek odebral na půlce míč, Ťuhýk posunul na Pechlyho, který našel Kuliče na bližší tyči. Ten si nechal míč projít mezi nohama a nádhernou patičkou překonal zkoprnělého gólmana Kozinu - 0:1. Hrálo se více po naší pravé straně, ale vůbec to nevadilo. Figo dokonale napodobil Kuliče, když první pokus namířil v náběhu vysoko nad. Za několik minut převzal míč na penaltě a střelou pod brankářem zvýšil na 0:2. Když za dalších 8 minut zakončil vlastní sólo na 0:3, mohli jsme být v klidu. Na druhé straně byl k vidění snad jeden závar, který se podařilo uhasit. Pár dlouhých míčů za obranu spolehlivě posbíral Hasič. Do přestávky přidal čtvrtý gól Piškoot, když po rohu a následné ruce obránce, dopravil ve skluzu míč do branky. Pěkně to cvaklo, každopádně sudí gól uznal - 0:4.

Protože během prvního poločasu klesla teplota o pět stupňů a začalo slušně foukat, bylo potřeba stáhnout marody (Hasič, Brácha). Na to doplatil nerozehřátý Dan, když nezachytil Kalimérovo střelu z dálky, míč mu proklouznul pod rukama - 1:4. Než jsme se stihli začít bát o výsledek, zkompletoval Figo střelou z bezprostřední blízkosti hattrick - 1:5. Naší obraně dělaly problémy nakopávané míče, které díky větru nabíraly plochou dráhu letu. Několikrát bylo mám - nemám, naštěstí byly balóny dlouhé i pro útočníky. Po hodině hry se ve vápně prosadil Piškoot, při kličce po něm brankář šáhnul a penalta byla na světě. Kupodivu se k ní nikdo moc nehrnul, Piškoot s přiznaným škrtátkem trefil ránu přesně k tyči - 1:6. Za deset minut byl k vidění televizní gól měsíce, když Piji-Jam povodil několik obránců a dloubákem vybídl do pravé strany Pechlyho. Ten se nerozpakoval a místo očekávaného zpracování trefil volejem ve výskoku přesně ke vzdálenější tyči - 1:7! To už na hřišti úřadoval místo Kuliče Leoš, který si připsal důležitý zahřívací obraný zákrok, tzv. Velikonoce. Necelých deset minut před koncem rozchodil Figo křeče, aby vzápětí po dlouhém sprintu přidal svůj čtvrtý gól - 1:8. V samotném závěru jsme ještě narvanou tribunu potěšili přestřelkou. Nejdřív Pechly po individuální akci trefil parádního angličana - 1:9. Chvíli na to Škarpa pustil signalizovaný offside, ve kterém byli 4 domácí hráči. Situaci jsme pak vypustili, akce skončila tvrdou křižnou střelou, na kterou byl Dan krátký - 2:9. Jinak precisní Škarpa to glosoval slovy: "No co, tak jsem jeden gól pos...". Měl pravdu, jinak byl opravdu vynikající! V úplném závěru dostal přes packy nezničitelný Figo, akce pokračovala výhodou, na jejím konci trefil konečnou desítku Piji-Jam.

Příští sobotu od 16:30 hostíme Pňovany, určitě budeme chtít prodloužit naši vítěznou šňůru!

Sudí: Škarpa
Branky: 9' Kulič, 15', 23', 49' a 81' Figo, 40' a 60'(PK) Piškoot, 70' a 88' Pechly, 90' Piji-Jam
Žlutky: Honek
Sestava: Hasič (46' Dan) - Honek (C), Čolek, Brácha (46' George), Pibaro - Ťuhýk, Kulič (67' Leoš), Pechly, Piškoot - Figo, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Pňovany 6:0 (4:0)

Slabší trénink

Sobota 24.9.2011 - Pňovany se řadí k papírovým favoritům skupiny A, vždyť v minulé sezóně okusily třetí třídu, ze které nás doprovodily o patro níž. V domácím stánku jsme chtěli potěšit hrou i vstřelenými góly naše věrné ultras. S menšími rozpaky probíhal sraz, při kterém jsme se dokola přepočítávali, a ne a ne napočítat 11 lidí. Brankáři nám opět dali košem, počítalo se z absencí Piškoota, ale na poslední chvíli se omluvil ještě Pibaro a ostrostřelec Figo, který po zásahu štukem do oka nesměl na prudké slunce (které samozřejmě pralo jako o závod). Touha po vstřelených gólech byla ale silnější, takže si došel pro věci. Plánoval nastoupit se zalepeným okem a vyzkoušet 2D fotbal, druhou variantou byl model á la Edgar Davids. Čolek vylepšil jeho Ray-Bany šňůrkami z fáčů, ale po pevném přivázání na hlavu mu skla dřely o panenky. Nakonec to vyřešila kapka Opthalmoseptonexu. Kádr ještě doplnili kluci z dorostu se zápasem v nohou. Leoš tušil enormní zátěž organismu a přes varování z podělání aplikoval tubu Endura. Naše problémy byly v podstatě malicherné. Pňovanský manšaft přijel o deseti, s několika nekopy, rumuny a černochy. Zahrát jsme si ale chtěli, takže jsme administrativu neřešili. Ve chvíli, kdy Mário vedl týmy k nástupu, dorazil jako zjevení Vanny, se slovy: "Jsem přišel, když nemáte brankáře ...".

Že nepůjde o žádné fotbalové představení, bylo zřejmé po pár dotecích s míčem. První střelu pňovanský "brankář" ještě nějak dokázal vyrazit, už ve třetí minutě ho Figo propálil z úhlu - 1:0. Když za minutu přidal Piji-Jam druhý zásah, vypadalo to snad na dvacítku ... Jenže soupeř působil až demotivujícím dojmem, takže na další zásahy se čekalo nečekaně dlouho. Postaral se o ně Pechly, který v rozmezí tří minut nejprve pálil z levé strany přes celou bránu pod víko, a poté zvýšil z ostrého úhlu na 4:0. Pňovanští se snažili, rumunská kostra týmu občas zazlobila, ale většinou se umotali do kliček dřív, než se dostali k Tonyho brance.

Vanny cejtil šanci, že by se po přestávce dostal do branky, ale Honek mu zařídil pozici náhradníka do pole, ať se trošku proběhne. Navíc Tony za tři poločasy neinkasoval! Na svoje místo předstopera se přesunul Brácha, na levém kraji si premiérový start odbyl Beny. Účinky Endura se dostavily u Leoše, který měl při nástupu příznaky infarktu myokardu, naštěstí je rozběhal. Hra se odvíjela podle stejného scénáře, tedy trvalý tlak a jedna vražda za druhou. Ovšem ukázat se musel i Tony, který vyrazil dělovku z pětadvaceti metrů a poradil si i s jedinou akcí hostů, když si útočník zaběhl na kolmici za obranu a dobře vypálil, jenže přesně do Tonyho. Po hodině hry přidal druhý gól důrazný Figo. V 65. minutě se dočkal Vanny, když vystřídal Ťuhýka a prohodil se s Benym. Jeho premiéra v poli byla ohromující, prvním dotykem s míčem po půl roce byl centr snad ze 40ti metrů, který spadnul za záda překvapeného brankáře - 6:0! Za zmínku určitě stojí výborná hra Benyho, který si počínal jako starý mazák (ač nedávno ještě žák, po zápase zatím popíjející Kofolu) - když měl nahrát nahrál, když měl střílet vystřelil, navíc ustál a vyhrál několik soubojů! Figa nahradil na poslední čtvrthodinu Keňa, který záhy orazítkoval z úhlu břevno. Zbývající minuty se opravdu už jen dohrávaly, Mário citlivě neprodlužoval trápení a v šest bylo po zápase ... Frustrace pňovanských byla velká, rumunský špílmachr dokonce neúspěšně nabídnul strelky k odkoupení.

Příští zápas hrajeme v sobotu od 16:00 ve Zbůchu.

Sudí: Kempes
Branky: 3' a 61' Figo, 4' Piji-Jam, 35' a 38' Pechly, 66' Vanny
Žlutky: Honek
Sestava: Tony - Honek (C), Čolek, George (46' Beny), Leoš - Ťuhýk (65' Vanny), Kulič, Pechly, Brácha - Figo (76' Keňa), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Zbůch (B) - Slovan Blatnice (A) 1:9 (0:2)

Odpor netrval dlouho

Sobota 1.10.2011 - upřímně jsme doufali, že duel ve Zbůchu nabídne větší zábavu, než souboj s Pňovanami. Kouč musel oželet většinu dorostenců, kteří jeli bojovat do Kožlan, vzal jen stabilního člena sestavy, Ťuhýka. Luxus si mohl dovolit, protože byli opět připraveni Piškoot s Pibarou, a do brány Hasič. Počasí bylo exkluzivní, stejně jako pažit místního hřiště. Sestava Zbůchu na první pohled nevypadala, že v tomto složení dostala osmičku v Pňovanech - dvě tváře z prvního týmu, dorostenci, pár zkušených hráčů.

Domácí borci byli viditelně nabuzení a chtěli nás potrápit. Káli Mayer měl od samého úvodu plno práce, bohužel zákroky patřičně netrestal. Taktika "hlavně bez keců" vzala proto brzy za své, kromě Čolka toho bylo moc i na odolnější kusy. A právě Čolek dostal kopanec po odehrání míče do autu, který rozhodčí raději asi neviděl. Dvakrát v rozmezí několika minut musel dokonce na plac hrající lékař Mudr. Leoš, i když se mu moc nechtělo: "Co bych tam chodil, stejně vstane!". Jeho ležérní odchod ze hřiště, po ochlazení Figovo nakopnutých gulí, nastartoval i poslední kliďasy. Po čtvrthodině hry a našich několika tutovkách, přišla loženka Zbůchu. Po rychlé rozehrávce postupoval volný hráč na Hasiče, ten vyběhl a dokázal míč vytěsnit mimo bránu. Akce však pokračovala, útočník ještě zachytil míč ve hřišti, ovšem střílet nemohl a Honek na postu brankáře pokus o kliku přečetl. A nedáš dostaneš platí! Piji-Jam excelentně prošel po pravém křídle a předložil Figovi před bránu míč jako na podnosu - 0:1. Uběhly dvě minuty, Piji-Jam se prokličkoval do vápna a místo očekávané bomby pravačkou poslal lehce míč levačkou k tyči - 0:2! Domácím jsme tím vzali vítr z plachet, jejich agresivita výrazně opadla a my pomalu převzali otěže zápasu. Do přestávky jsme zahodili pár šancí, hlavním vrahounem (a hamounem) byl tentokrát Figo.

Po přestávce jsme chtěli zápas zlomit, proto Brácha zavelel: "Jdeme jim dát bůra!". A tak jsme šli. Ze začátku to byla ještě spíše údržba, domácí zkoušeli výsledek korigovat. V největší šanci Zbůchu nás zachránil Hasič, když vysprintoval vstříc šprajcu asi 10 metrů za vápno, a odebral čistě balón. V šedesáté minutě završil Piji-Jam pěknou střelou hattrick, a odstartoval tím zároveň naši kanonádu. Nejprve přidal svůj druhý zásah Figo, za pár minut se přesnou střelou k tyči prosadil Pechly - 0:6. Gólovou radost si chtěl užít Čolek, naběhl si proto na Kuličovo roh a bylo to 0:7. V té době už se na hřišti rozjížděl Mudr. Leoš, jehož chvíle přišla v 80. minutě. Odvážně, bez ohledu na třísla a podprdeláka, zachytil rozehrávku dvoumetrovým krokem, aby následně periferně viděl za obranu sprintujícího Pechlyho, kterému předložil míč dokonalou českou uličkou! V tu chvíli už běžel Leoš slavit gól, závěr akce byla jen formalita - Pechly naservíroval Kuličovi, který neměl problém zasunout - 0:8. Soupeř okamžitě reagovali nasazením Potápěče do útoku, jenže měl to těžké. Jeho skla na prudkém slunci fungovala jako lupa, takže často ztrácel prostorovou orientaci. Přesto se domácí čestného gólu dočkali, po zpětné přihrávce zakončoval z rohu malého vápna neobsazený kapitán - 1:8. Poslední slovo měl Piškoot, který nejprve orazítkoval břevno, aby se dočkal v samotném závěru. Parádně si ze vzduch stáhl špičkou dlouhý centr, a i když ho skoro na rohu velkého čtverce překvapil vyběhnutý brankář, střelou po zemi mu nedal šanci - 1:9.

Příští sobotu od 16:00 hostíme béčko Líní, se kterým svedeme boj o první flek!

Sudí: Káli Mayer
Branky: 15' a 66' Figo, 17', 60' a 65' Piji-Jam, 71' Pechly, 79' Čolek, 80' Kulič, 86' Piškoot
Žlutky: Figo, Pechly
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Brácha, Pibaro - Ťuhýk, Kulič, Pechly, Piškoot - Figo (72' Leoš), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Líně (B) 5:1 (1:0)

Chvíli docela drama

Sobota 8.10.2011 - béčko Líni drželo před vzájemným zápasem druhou příčku tabulky, jen o bod za námi, s třiceti nastřílenými brankami. Hrálo se tedy o leadera pralesa, zájem diváků byl odpovídající, parkovací plochy se rychle zaplnily (příjezd jih, příjezd sever), pořadatel musel další vozy navádět na odstavné plochy u kostela. A to vše přes panující grogové počasí - vítr, 8 °C, občasný déšť. Ze soupeře jsme měli respekt, v průběhu týdne jsme si sami vytvořili na sebe až nesmyslný tlak řečmi o tom, jaký borci za ně hrají a kdy koho rozprášili. Ale faktem je, že ofenzíva Líní je na prales velmi slušná - Hadži, Pýtrsák, Dudlík a dokonce ex-sulkovský Berany-duc! Náš tým byl ale kompletní, nastoupila vítězná sestava ze Zbůchu, která si komplikace nechtěla připustit.

Úvodní minuty ukazovaly, že to tentokrát opravdu nebude žádná procházka. Sice jsme byli nebezpečnější, ale obrana musela být neustále ve střehu a bránit hráče neobvykle natěsno. Každého zaváhání zkoušeli matadoři mazaně využít. V první tutovce se ocitl Figo, který promáchnul Pechlyho přihrávku přes malé vápno. Na brankáři si vylámal zuby Piji-Jam. Nejdřív pálil tvrdě z hranice vápna, balón letěl těsně nad pažitem a trefil brankáře do nohy. Podruhé se proháčkoval napříč vápnem, vypálil z otočky a trefil brankáře do bandasky. Figova následná dorážka byla nepřesná. Líně udeřili po levé straně, záložník se dostal po kolmici do brejku, ale místo střely zvolil zpětnou přihrávku, která spoluhráče nenašla. Sám na bránu postupoval také Figo, ale akci zbrzdil a místo přihrávky se utopil v kličkách. Diváky u klandru rozehřál Piškoot, který se po Ťuhýkovo centru zavěsil do vzduchu a vystřihnul parádní polonůžky. Míči v cestě do sítě zabránil v němém úžasu clonící hráč. Ofenzivní hráči Líní často zůstávali ve čtyřech na polovině, to se nám málem stalo osudný. Hadži se dostal do brejku, Bráchovo dotírání zezadu zavánělo nechtěnou červenou, když o něj zakopnul. Situaci zachránil Čolek, který vyhrál rychlostní souboj, navíc přečetl úmysl a s pokusem o kličku si elegantně poradil. Figo sice ještě stihl sebrat pravděpodobný gól z nohy Piškoota, ovšem pět minut před přestávkou vše napravil. Pechly ho našel parádní ulicí a Figo levasem po zemi prostřelil brankáře - 1:0.

Přestávka byla dobře načasovaná, krupobití jsme mohli sledovat z teplého smrádku kabin. Vyčerpaný Ťuhýk přenechal svůj post Piškootovi, na levou stranu nastoupil Keňa. Risk s volbou strany moc nevyšel, druhou půlku jsme nastoupili proti ostrému větru a slunci, navíc Líně prahly po vyrovnání. A také se jim to povedlo ... Hadži zkušeně po faulu rychle rozehrál na úplně volného Pýtrsáka číhajícího na levé straně, který lehce přeloboval vyběhnutého Hasiče - 1:1! V tu chvíli to s námi nevypadalo nejlíp, na kopačky se vkradla nejistota a soupeř se držel na dostřel naší branky. Obraně musel hodně vypomáhat Hasič, který vykrýval v podstatě celé velké vápno, často i prostor za. Vysvobodila nás nakonec náhoda. Obránce Líní rozehrával před polovinou, jenže trefil Pechlyho, jehož zadnice přesně vyslala do brejku Piji-Jama. Ten se příležitosti nezalekl, dosprintoval do vápna a tvrdě pálil pod víko - 2:1. Za dvě minuty přišla parádní kombinace, když Pibaro u rohového praporku založil akci, přes Bráchu šel míč okamžitě na Keňu, ten ho zavezl do útočného pásma, vysunul Figa, který tentokrát viděl Kuliče ve vápně, pro kterého nebyl problém uklidit míč do sítě - 3:1. Nervozita byla pryč, pohodu překazilo zranění Pibary a Čolka. Po nedorozumění brankáře s obráncem zvýšil Pechly na 4:1, v sedmdesáté minutě uzavřel skóre Figo, když Piškoot využil offsidové pasti na Kuliče a předložil mu balón do vápna - 5:1. Líňský snajpeři se dostali párkrát do zakončení, ale evidentně neměli svůj den. Závěr zápasu okořenila Kuličovo žlutka, která byla ukázkou výkladu ze sazebníku pokut - kosa v afektu. Na druhé straně pak brankář nečistě zajel do dotírajícího Figa, to sudí netrestal. Jinak byl k vidění na prales oboustranně slušný mač na slušné úrovni.

Pokračujeme bez ztráty bodu, další zápas sehrajeme v neděli od 15:30 se Sulkovem B.

Sudí: Czermák
Branky: 40' a 70' Figo, 58' Piji-Jam, 60' Kulič, 63' Pechly
Žlutky: Kulič
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek (70' George), Brácha, Pibaro (63' Leoš) - Ťuhýk (46' Keňa), Kulič, Pechly, Piškoot - Figo, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Sparta Sulkov (B) - Slovan Blatnice (A) 0:9 (0:6)

Za čtvrt hodiny hotovo

Neděle 16.10.2011 - zápas na Sulkově předcházely drobné technické komplikace. Legitka, zase jednou uzdraveného Karbyho, zůstala na základně, Johan vypomohl rychlou spojkou. V šatně pak Kulič vylovil z báglu pouze jednu kopačku, nenápadně proto požádal Piškoota o zapůjčení vozu ... V tabulce dotírající Wunder tým navíc vymyslel podlou akci, když jeho captain Cobretti uspořádal v sobotu zapíjení svobody, kterého se účastnila kostra našeho týmu. Ale to, že Leoš, Piškoot, Kulič a Karby, začínali na lavičce, byla jen pouhá shoda náhod. Kouč dal šanci mladým, kteří tu ráno sfoukli dorost jako svíčku. V základu byl proto George na stoperu, a Ťuhýk s Benym na krajích zálohy. Dočkal se Čolek, který se posunul na střed zálohy k Pechlymu. Málem měl ale dohráno už před zápasem, nebývale intenzivní rozcvičku zakončil volejem špičkou nohy, vypadalo to minimálně na vykloubení kotníku. Když za chvíli prošlápnul Hasič při zákroku v bráně Figa, musel kouč důrazně krotit naši aktivitu.

Úvod zápasu byl strhující, jednu z prvních akcí rozjel Ťuhýk, který vyslal Pechlyho do pravé strany, ten namazal před bránu a Figo se radoval z první branky - 0:1. Za pět minut opět Figo zaběhl za obranu a ukopnutým levasem trefil přesně k levé tyči - 0:2. Piji-Jam nemohl zůstat pozadu, v rozmezí čtyř minut zakončil dvě individuální akce - 0:4. Uplynula čtvrt hodina a bylo po zápase. Domácí byli neškodní, těžko jsme se nutili do poctivé hry a tempo postupně uvadalo. Hasič byl rád za každý zákrok, efektivní robinsonády předváděl i při střelách mířících dva metry vedle. Nejhůř nám bylo ve chvíli, kdy si při obraném zákroku zranil záda Pibaro, který zůstal po souboji nehybně ležet. Na střídačku se s pomocí spoluhráčů ještě dostal, jenže pak už nosítka, sanitka ... Zápas byl v tu chvíli opravdu zbytečný, kouč dal impuls nasazením Piškoota do zálohy. Tři minuty před přestávkou Figo zkušeně přeloboval brankáře a tradičně "Lafatovsky" oslavil svůj hattrick - 0:5. V samém závěru první části unikl Pechly po pravé straně až do vápna, tam neměl komu přihrát, takže chladnokrevně propálil gólmana do víka - 0:6. Na rozdíl od Figa neslavil, naopak se brankáři ještě omluvil.

Po přestávce se na plac dostali i Kulič s Karbym, domácí si tedy rozhodně oddechnout nemohli. Čolek se vrátil na své místo stopera, George se posunul před něj. Domácí nasadili do útoku postaršího nerváka, který se snažil ofenzívu aspoň rozhýbat, když už nedostával žádné míče. Leoš o přestávce kývnul, že bude rozehrávat naše rohy. Jenže hned na první musel křížem přes půl hřiště, takže k dalším už se překvapivě moc nehrnul. Po hodině hry se snažil Piji-Jam proháčkovat k zakončení, obránce ho nastřeli tak šikovně, že z toho byla pěkná střela na bránu. Brankář vyrazil jenom k Piškootovi, který neměl problém zavěsit - 0:7. Křeče postihly Georgeho, neúspěšně je zkusil rozběhat a chtěl na lavičku. Kouč ho poslal do středového kruhu, aby aspoň stínoval a plnil roli kuželu. A paradoxně se dostával nejvíc do hry! Domácí si ho nevšímali a my přes něj mohli pohodlně rozehrávat naše akce. V obraně nás trochu zlobil Čolek, který za poločas v záloze zapomněl obranné návyky. Domácí ale nedostali šanci jeho dvě minelky využít. Na druhé straně nařídil Waltros pro faulu na Pechlyho penaltu, ke které se ani za tohoto stavu nikdo nehrnul. Hecnout se nechal Leoš, který nekompromisně zavěsil do víka, navíc do protipohybu brankáře - 0:8. Skóre uzavřel Pechly, když z levé strany chytrou střelou z dálky překonal vyběhnutého brankáře - 0:9. Na desátý zásah nezbyl čas, Waltros po rozehrání zápas ukončil. Jubilejní 50. gól tak čeká na svého střelce.

Příští sobotu od 15:30 hostíme béčko Hunčic (snad).

Sudí: Waltros
Branky: 2', 7' a 42' Figo, 11' a 14' Piji-Jam, 45' a 88' Pechly, 60' Piškoot, 77' Leoš (PK)
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), George, Brácha (46' Karby), Pibaro (28' Leoš) - Ťuhýk, Čolek, Pechly, Beny (39' Piškoot) - Figo (46' Kulič), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Hunčice (B) 25:0 (11:0)

Košíčková

Sobota 22.10.2011 - jediné obavy před zápasem s béčkem Hunčic panovaly z toho, aby vůbec k zápasu přijeli. Kontumace by znamenala pouhé tři vstřelené góly a tedy zhoršení našeho průměru 7 gólů na zápas. A napínali nás do poslední chvíle. Nejprve se v areálu zjevil jeden borec (kapitán), který nás ujistil, že jsou určitě na cestě. Po nějaké době dorazila posádka prvního vozu, ve kterém byli tři další hráči. Jenže zůstali jen nervózně podupávat na cestě. V době výkopu, kdy už naše jedenáctka byla v provozní teplotě a pomalu přestávala věřit, přijelo druhé auto s pěti borci! Čekací doma prakticky uplynula, ale hrát jsme každopádně chtěli. Ovšem ani naše sestava se nerodila snadno. Pibaro je pro podzim ze hry, Kulič si vybrečel hokej, Pechly se vzdělával (slíbil druhý poločas), Piji-Jam nedorazil vůbec ... Zachránili nás dorostenci, po rozdrcení Tlučný nebyl problém s přemlouváním (až na výjimky).

Hosté nás příjemně překvapili už při nástupu, kdy byla slyšet hesla jahko: "Pojďte, zahrajem si fotbal!", apod. Dokonce nenastoupili v očekávaném betonovacím rozestavení 8 - 0 - 0, ale v ofenzivním 3 - 3 - 2! O tom, co se dělo následujích 90 minut, není nutné příliš podrobně psát. Vydrželi statečně odolávat do 8. minuty, kdy se dočkal majitele jubilejní 50. gól v sezóně. Na střelce by si asi nikdo nevsadil - snad po pěti letech na beku skóroval po špatným odkopu obránce z blízka Honek. Jelikož se jednalo o zásah zcela výjimečný (50., první na beku, vítězný, ...), byl první košíček na světě. Pak už následovalo ktuté vraždění neviňátek, s konečnou kadencí 1 gól za 3 a půl minuty. Jen málo okamžiků stojí za výraznější zmínku. Karbyho pěkná dorážka levasem po Lafatově tyči s předčasnou oslavou gólu, Honkovo zásah do zadnice rozhodčího, fantastický zákrok hunčického (ne)brankáře proti Čolkovo střele do víka, Hasičovo přepálení brány z malého vápna (za normálních okolností košíček), ale i jeho pěkná rána do víka, několk tyčí (za normálních okolností koščky), Lafatou zkompletovaný první hattrick ve 33. minutě (košíček). Soupeř zahrozil jednou, když George trochu podcenil situaci na půlce a útočník se pokusil šikovně přelobovat Dana. Ten ale stihnul zacouvat a gólu zabránit. Poločasové skóre se zastavilo na číslech 11:0.

Druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře, listina střelců se utěšeně rozrůstala, Kálimu začal docházet papír a Santo na lavičce nestíhal zaznamenávat detaily vstřelených gólů. Takže se dočkal i Leoš, který umístil dalekonosnou střelu přesně k tyči, dočkal se i Čolek, který se prosadil v závaru. Hatricky dokončili Karby (košíček), Piškoot (košíček), svůj druhý pak Lafata (košíček), který přidal ještě jeden zásah k dobru. Na druhé straně mohl Dan v klidu zašlapávat drny po zákrocích těžkotonážních obránců z prvního poločasu. Postupně bylo jasné, že košíček nemine i toho, kdo nezavěsí. Nejprve se hrálo "všechno na Pechlyho", dočkal se v 80. minutě. Pak se hrálo pro změnu "všechno na Keňu", ale nebylo mu souzenu. V největší tutovce, kdy zůstal sám před prázdnou bránou, netrefil přihrávku. Hunčice opět dostaly jednu šanci na čestný gól, po pěkné akci zakončoval ve vápně volný hráč, ale Dan vyrazil na roh.

Pozápasové Husquarny byly nekonečný, na rozdíl od zápasu si většina hráčů hrábla na samotné dno svých sil. To by snad nedal ani Pavarotti v životní formě ...

Příští sobotu od 14:30 hostíme béčko Všerub.

Sudí: Káli Mayer
Branky: 8' a 72' Honek, 11', 37', 50' a 56' Karby, 13', 14', 68' a 78' Piškoot, 17', 23', 33', 43', 61' 76' a 86' Lafata, 24', 33' a 82' Hasič, 47' a 62' Brácha, 63' Leoš, 73' Čolek, 80' Pechly
Žlutky: bez karet
Sestava: Dan - Honek (C), Čolek, George (35'Brácha), Leoš - Piškoot, Karby, Beny (51' Pechly), Keňa - Lafata, Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - KZJ SK Všeruby (B) 9:1 (6:1)

Průměr dodržen aneb zase docela nuda ...

Sobota 29.10.2011 - náš tým byl k vidění opět doma, tentokrát v souboji s béčkem Všerub. Po kanonádě minulou sobotu jsme si přáli jediné - aspoň trošku těžšího soupeře. Jenže Všeruby se také nehrnuly, až v čase výkopu dorazilo několik posádek a zdálo se, že mají aspoň 20 lidí. Bohužel, bylo jich 10, navíc evidentně nikdo z áčka ... Náš kouč řešil také několik omluvenek, zaskočila ho jen nepřítomnost Hasiče, jehož hlášení áčka zřejmě zaniklo v pozápasové euforii minulou sobotu. Ale Dan byl připraven, takže Tony se rukavic nedočkal a mohl aspoň zaskočit na předstoperu do příjezdu Bráchy. Poté, co byl Kulič odvolán z rozbruslení, nás bylo s Benym na lavičce 12.

Namlsaní ultras nečekali na gól dlouho. Úvodní střelu sice poslal Lafata do topolů, ale po první Pechlyho asistenci ve čtvrté minutě nemohl netrefit - 1:0. Pechly se sám dočkal už za minutu, klasický průnik do vápna zakončil přesně - 2:0. Jenže pak se dostavil obvyklý útlum, konec radosti ze hry, prostě jen dohrát další zbytečný zápas. Z letargie jsme se naštěstí probrali sami. Všeruby se snadno dostaly k rohu, Karby nedokázal zkoordinovat pohyb končetin a při pokusu o odkop si trefil balón do ruky. Maroš neváhal, penalta. Dan vystihnul stranu, snad si i šáhnul, ale míč se otřel o tyč a skončil v síti - 2:1. Karby chtěl zaváhání napravit, po rozehrávce se prosadil po levé straně a naservíroval míč do vápna Pechlymu, který poslal procítěný placír těsně nad. Gól přišel za pár minut, když si Brácha parádně naskočil na Ťuhýkovo roh - 3:1. Svůj druhý gól přidal po akci na jeden dotek a Pechlyho další asistenci Lafata. Maroš se snažil pískat zřejmě "krajsky", ale pralesní hře to nesvědčilo. Když Piškoot, nudící se na beku, prošel přes tři hráče, kteří padli na zadek, pískal nepochopitelný faul. Sporná byla i nařízená penalta po souboji Lafaty ve vápně. Karby dostal další příležitost na reparát, ale selhal, ležérní střela skončila v nohách brankáře. Pět minut před přestávku se však Karby zásahu dočkal, pro změnu po Pechlyho asistenci - 5:1. Skóre poločasu uzavřel po parádní akci Kulič, který si nejdřív naběhl na přihrávku Honkovi, sklepl do strany Pechlymu, který mu míč vrátil do vápna a připsal si tak čtvrtou asistenci - 6:1.

Po přestávce hýřil aktivitou zejména Piškoot, jehož pohyb po hřišti glosoval všerubský útočník: "No ty si magor!". Piškoot nejdřív vraždil, zejména když se prokličkoval až do vápna, kde naprosto chladnokrevně zamířil půl metru vedle tyče. Gólu se ale dočkal, protože Pechlyho asistence se opět nedala odmítnout - 7:1. Pravidelný hattrick dokončil v 70. minutě Lafata, není třeba ani uvádět, že asistoval Pechly - 8:1. Diváky zvolený Tipsport hráč zápasu pak sám ukrytou střelou z úhlu uzavřel skóre na konečných 9:1, s vynikající osobní bilancí 2 + 6. Všeruby jsme prakticky k ničemu nepustili, to v podstatě ani nešlo ...

Ovšem pozor! Už příští sobotu zveme na Den blatnického fotbalu, jehož hlavním programem je od 14:00 souboj našeho manšaftu s ambiciosním Wunder teamem! A jak by řekl Franc, bude to brizantní podívaná!

Sudí: Maroš Kramár
Branky: 4', 25' a 70' Lafata, 5' a 75' Pechly, 17' Brácha, 39' Karby, 44' Kulič, 55' Piškoot - 11' (PK)
Žlutky: bez karet
Sestava: Dan - Honek (C), Čolek, Tony (11' Brácha), Piškoot - Ťuhýk, Kulič, Pechly, Karby - Lafata (72' Beny), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (Wunder) - Slovan Blatnice (A) 2:8 (0:5)

První duel je za námi

Sobota 5.11.2011 - v předposledním kole podzimu došlo na tolik očekávané blatnické derby. Fanoušky ze širokého okolí lákalo, poprvé bylo na Nou Campu vyprodáno. Hráči však toužili po jediném - zápas slušně odehrát, nezranit se, jít to to rychle zapít a zapomenout. Duel to byl pikantní, ale pro klub samotný jde o obrovskou ostudu. Proto se také hrálo bez přítomnosti médií, pořadatelská služba nekompromisně vyháněla televizní štáby i novináře. Výjimku bohužel nedostala ani redakce našeho funwebu ...

Z kusých informací víme, že oba týmy nastoupily bez stabilních gólmanů. Bránu áčka hájil Tony, chytající výhradně nohama, na druhé straně Kokoska, který se snažil aplikovat i ostatní brankářské zákroky. Podle reakcí diváků se hrál atraktivní fotbal, navíc okořeněný 10ti brankami.

Příští sobotu zakončíme podzim soubojem s béčkem Kameňosu. Žádáme hráče, aby si vzali drobné za pokuty, které následně zkapalníme!

Sudí: Mário Kempes
Branky:68' Méďa, 75' Mao - 15' a 43' Lafata, 20', 57', 62' a 78' Pechly, 27' Piškoot, 37' Kulič
Žlutky: Čolek, Leoš, Lafata
Sestava: Tony - Honek (C), Čolek, Brácha (55' Keňa), Leoš - Karby, Kulič, Pechly, Piškoot - Lafata (46' Piji-Jam), Ťuhýk


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Kamenný Újezd (B) 2:0 (1:0)

Nečekaně dramatický závěr podzimu

Sobota 12.11.2011 - v posledním kole podzimní části nás čekalo doma "malé" derby s béčkem Kameňosu. Měl to být pohodový zápas, pokud bychom dodrželi gólový průměr, byl bájný hektogól na dosah. Jenže ... V jednu hodinu nás v malém kroužku přešlapovalo na základně 5 kusů. Čolek s Kulkou ohlásili pozdější příjezd, Pechly s Bráchou omluveni úplně, Piji-Jamovo telefon jen vyzváněl. Nakonec nás díky dorostencům bylo aspoň 12 a netrpělivě jsme čekali, s čím na nás přijede soupeř, protože áčko hrálo až v neděli. Obavy byly zbytečné, žádné extra posily jsme neregistrovali. Cross si dával docela na čas, vypadalo to, že se mu do Blatnic snad nechtělo ...

Úvod zápasu v plné nahotě ukázal, jak moc nám chybí kostra týmu. Vytratily se rutinně zažité kombinace, přechod z vlastní poloviny do útoku byl často neřešitelný problém. Kameňos měl opticky více ze hry, ale Hasič v bráně neměl prakticky žádnou práci. Největší šanci měli ve chvíli, kdy Beny s praporkem nezaregistroval pětimetrový mikro offside, jenže volný hráč toho nevyužil a centr prolétl až na opačnou stranu hřiště. Míč zůstal ve hře, ale hosté nevyužili toho, že většina hráčů ještě zírala na chudáka Benyho, proč nemává. Sérii zmatků zakončila ukázková srážka Leoše s Karbym, který ignoroval Leošovo "Máááám!". Na koně nám pomohl paradoxně soupeř, hráči Kameňosu psychicky nezvládali souboje a začali nervově téci. Následovalo několik klasických opláceček, spoustu řečí, povelů od klacku ke zlámání nohou ... Kapitán Peníz dokonce Crosse taktně upozornil, že hraje poslední zápas, a že by mohli končit spolu. To vše nám hrálo do karet, udrželi jsme nervy na uzdě a zaslouženě se dočkali gólu. Keňa z první posunul centrovaný míč za obranu, Lafata ukázal obráncům číslo a obstřelil vyběhnutého brankáře - 1:0. Už si ani nepamatujeme, kdy jsme se takhle radovali z gólu!

Ve druhé půli jsme opticky tahali za delší konec, ale kvůli obrovskému počtu "unforced errors" při rozehrávce, jsme nebyli nebezpeční. Obrana však byla skálopevná, obavami o výsledek jsme netrpěli. Hasič musel vyřešit několik centrů, které s přehledem vyboxoval. Pojistku zajistil druhý zásah Lafaty, který po Karbyho načasované kolmici parádně přeloboval vyběhnutého gólmana - 2:0. Kameňos se nevzdal, pět minut před koncem byl po rohu blízko gólu, jenže hlavu špatně pokrytého Štýsáka Jr., vyhlavičkoval z brankové čáry Ťuhýk!

Půlsezónu končíme na prvním místě (v to jsme věřili) bez ztráty kytičky (to jsme možná nečekali). Poslední zápas by nám naštěstí neměl dovolit usnout na vavřínech!

Sudí: Cross
Branky:35' a 74' Lafata
Žlutky:
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Tony (57' Beny), Leoš - Piškoot, Karby, Kulič, Keňa - Lafata, Ťuhýk


Author: Honek


Zpět na přehled