Áčko: Sezóna 2010/2011 (podzim)

Blatnice Třemošná 3:1 Reportage So 21.8. 17:00
Blatnice Trnová 2:2 Reportage So 28.8. 17:00
Nečtiny Blatnice 3:2 Reportage So 4.9. 17:00
Blatnice Hunčice 3:2 Reportage So 11.9. 17:00
Dobříč Blatnice 3:0 Reportage So 18.9. 16:30
Blatnice Ledce 1:3 Reportage So 25.9. 16:30
Tlučná B Blatnice 3:1 Reportage So 2.10. 16:00
Blatnice Kozojedy 3:3 Reportage So 9.10. 16:00
Hvozd Blatnice 3:0 Reportage Ne 17.10. 15:00
Blatnice Kaznějov B 2:0 Reportage So 23.10. 15:30
Pňovany Blatnice 1:2 Reportage Ne 31.10. 14:30
Blatnice Pernarec 0:0 Reportage So 6.11. 14:00
Úlice Blatnice 3:1 Reportage So 13.11. 14:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS
Slovan Blatnice (A) - Tatran Třemošná (B) 3:1 (0:1)

Nová výzva

Sobota 21.8.2010 - letní příprava aspoň výsledkově vypadala povzbudivě - Prácheňský pohár nám vyrval z rukou domácí tým těsně před koncem jejich zápasu s Nezamyslicema, když otočili skóre dvěmi slepenci. S druhým flekem byl však náš omlazený tým spokojený. Kostelec to dokonce odnesl debaklem 7:4, hlavně díky koncertu Ballacka, který se postaral o 4 zásahy. Několik hráčů dokonce i párkrát potrénovalo ...

Prvním testem v trojce bylo nevyzpytatelné mužstvo Třemošné, která loni znovu začala hrát v našem okresu od pralesa, ze kterého v pohodě postoupila. Podle některých zpráv měl přijet tým plný starších hráčů. Asi by se i jeden našel (neměl vlasy), jinak dorazila sestava připomínající výběr U-21, včetně nagelovaných kohoutů a nezbytných kérek. Roura se musel obejít bez Bráchy a Piškoota, mimo zůstává Spiderman (Pršo), zraněný je Michal Keňa. Ovšem jsou tu naše nové naděje - Cobretti (asistent kapitána) a z dorostenecké líhně Vločka, George a Bony. Připravený byl i Ally, na Gatuzza už nezbyl dres !!! Rozestavení bylo ofenzivní, na tři útočníky s Baronem na centru.

Rozhodčí Káva nás naučil předzápasovou zdravici a šlo se na věc. Soupeř velmi rychle ukázal svojí tvář - běhal balón a soupeř, tedy my. Hřebík by měl radost - bloky se vzorně posouvaly, hráči rotovali. Karby se pral s delším chlupem pažitu a po třech namazáních pustil do hry nažhaveného Cobrettiho, který se postavil na post předstopera, na levý kraj se posunul Čolek. Vzápětí jsme ale po standardce inkasovali, po centru se ve vápně nejlépe zorientoval hráč soupeře, který z otočky trefil přesně k tyči. Naše kombinace vázla - typicky např. Honek nahrává do nohy Hasičovi, vrací se mu míč někam do oblasti koulen, odráží se, protiútok ... Ultras nechápali, tvrdou kritikou začali nahlodávat naší psychiku. V bráně ale čaroval Vannyak, který fantasticky zneškodnil tři jasné šance a ukázal, co má v sobě za potenciál (který ale zdařile likviduje). Naše šance přišly výhradně ze standardek, ale ani Gabo, ani aktivní Oliver Ballack na míč pořádně nedosáhli.

Bylo zřejmé, že pro druhý poločas musíme změnit systém na klasických 4-4-2, jinak obrana klekne. K Hasičovi šel jako druhé dravé brko Bony, a Grizzlymu tak rázem naskočila na účtu cifra 200 Kč. Oliveru Ballackovi nesedla perlivka, takže ještě v kvaltu odložil řízečky za topol. Začali jsme určitě lépe, Hasič si užíval více prostoru v útoku, získali jsme větší kontrolu nad míčem. Hasič ani Koller bohužel nedokázali důrazně vystřelit a jen odevzdali míč gólmanovi. Ovšem odlehčený Oliver Ballack se vřítil do pokutového území, ustál několik soubojů, ale poslední už nedokázal, penalta. Čolek dokonale využil příležitost k pokřtění nových kaisrovek a dělovkou propálil gólmana - 1:1. Po vyrovnání se dostavil klasický útlum, ale pomohl nám soupeř, když se vyfauloval a vyřečnil levý bek. Přesilovka byla velmi kostrbatá, Třemošná dál sebevědomě útočila. Jenže přišla standardka z pravé strany, Čolek nacentroval parádně za obranu a na zadní tyči hlavou zavěsil Oliver Ballack - 2:1. Soupeř hrál na tři obránce, Roura zapojil čerstvého Allyho a Vločku. Ten se prezentoval dravým průnikem, po kterém hledal Allyho před bránou, ale tomu chyběl ve skluzu půlmetr k zásahu. Soupeř snahu o vyrovnání přehnal, po centru se hráč prosadil volejbalově a po druhé žluté putoval do sprch. Ani to nás neuklidnilo, zmatků spíš přibývalo. Tvrdé jádro Ultras ale tentokrát pomohlo nám, během několika minut totálně rozklížilo tým soupeře. Došlo na signalizace typu "si jednička", náznaky trefení míčem, slovní přestřelky, krevní tlak vystřelil do čevených čísel ... Káva situaci řešil s nadhledem, dál už nevylučoval. Pár minut před koncem přišla Allyho chvíle, na půlce se zbavil obránce a nádhernou střelou přehodil vyběhnutého brankáře - 3:1.

Sudí: Káva
Branky: 52' Čolek (PK), 78' Oliver Ballack, 88' Ally
Žlutky: Cobretti, Čolek
Sestava: Vanny - Honek (C), Gabo, Čolek, Pibaro - Koller, Oliver Ballack, Karby (20' Cobretti) - Hasič (69' Ally), Baron (80' Vločka), Kulič (46' Bony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Trnová 2:2 (1:1)

Mládeži nepřístupno

Sobota 28.8.2010 - po nepřesvědčivé výhře z první kola jsme i druhý zápas hráli s Trnovou na domácím Nou Campu. Ultras vyslyšeli kotelníkovu výzvu, u klandru bylo vyprodáno a my tak měli dvanáctého hráče. Roura se musel obejít bez Hasiče, Pibary, Kollera, Ballacka i Cobrettiho. Brácha však vyřešil problém na beku, do zálohy nastoupila nová akvizice z Viktorky Roman Pavlučenko a v útoku řádil Gatuzo. Delegovaný Bofuň dorazil se slovy "Dlouho jsem tady nepískal", což lze interpretovat jako "Dlouho jsem to tady nepodělal".

Vzhledem k vichru jsme zataktizovali, Honek volil překvapivě západní stranu hřiště. Hra byla zpočátku vyrovnaná, náš nově poskládaný tým potřeboval čas na sehrání. Už po čtvrt hodině zaúřadoval Bofuň, když odkop z vápna trefil Barona do volně visící ruky. Nezaváhal ani na vteřinu, penalta. Proměnil ji v pohodě ex-hunčický stoper - 0:1. Postupně jsme se dostali do tempa, Piškoot si parádně naběhl na Čolkovo centr, míč trefil ve skluzu, ale brankář ho zázračně vyrazil. V podobné situaci se ocitl Gabo, ve skluzu jen zasednul balón. Vanny zůstával celkem v klidu, příliš práce neměl. Při jednom z centrů však mlčky knokautoval Karbyho, kterému okamžitě naskočil na spánku Říp. Karby se šel z rány probrat do útoku, do zálohy se zatáhnul agilní Gatuzo. Po půlhodině hry viděl Bofuň ruku na druhé straně, penalta to sice nebyla, ale Čolek trefil parádně, míč na mokré trávě skočil přesně k tyči - 1:1. Parádní byla rána Barona z 20ti metrů, která krásně zaplavala, brankář ji však dokázal vytěsnit na roh.

Bohužel fotbal dostával stále více na zadek. Postarala se o to duševní kreatura s číslem 13, ve spolupráci s Bofuňěm. Ten ignoroval obounožné skluzy na Honka a Kuliče, i jeho moudré řeči. Na naší straně už se taky nedařilo zachovávat chladnou hlavu, přestalo se úplně hrát.

O přestávce jsme se uklidnili, bylo potřeba přidat více pohybu a důrazu, takže Karby pustil do hry Allyho. Po deseti minutách Honkovi nevydržel sval při akrobatickém odkopu kolenem, na beka šel Bony. Bylo to během série našich rohů, při třetím Čolek našel na přední tyči Kuliče, který míč mazácky poslal hlavou přes celou bránu k zadní tyči - 2:1. Získali jsme sebevědomí, Gatuzo na motoru byl po třech trénincích nezadržitelný, žlutou vyfasoval až při desátém kopanci. Záložní řada vůbec získávala převahu, důrazného Piškoota s Gatuzem dobře doplňovali technici Čolek s Pavlučenkem. Ten po hodině hry přenechal post Georgovi, který se prezentoval dravým únikem, zakončeným z nulového úhlu centrem, který málem zapadl do brány. Piškoot se dostal do úniku, dokázal dát brankáři housle, ale míč skončil vedle. V další šanci po zakončení Piškoota vykopával dokonce obránce míč z brány! Na druhé straně Vanny parádně vyškrábnul nebezpečný přímák.

Třináctka zakončila své představení stylově - skluzem do ležícího Vannyho s míčem v ruce. To už bylo moc, okamžitě se vytvořil ragbyový mlýn. Ally naštěstí minul, Bofuň raději koukal do země a poté, co Gabo vyvedl borce v obojku, udělil po rote na každé straně a hrálo se dál. Hosté se dokázali prosadit z ojedinělé standardky, na hlavu naskočil volný hráč a srovnal na 2:2. Chtěli jsme zápas zlomit v náš prospěch, Baron pálil z otočky ve vápně jen těsně vedle. Bofuň se předvedl ještě jednou, když Gabovi přepadnul hráč přes nohu, poslal ho bez váhání do sprch. Na výsledku už se ale nic nezměnilo.

Příští sobotu od 17:00 hrajeme první venkovní zápas na hřišti Nečtin.

Sudí: Bofuň
Branky: 27' Čolek, 55' Kulič
Rote: 65' Ally, 86' Gabo (2x ŽK)
Žlutky: Čolek, Brácha, Karby, Gatuzo
Sestava: Vanny - Honek (C) (55' Bony), Gabo, Baron, Brácha - Karby (46' Ally), Pavlučenko (60' George), Čolek, Piškoot - Gatuzo, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Nečtiny - Slovan Blatnice (A) 3:2 (1:1)

První klopýtnutí

Sobota 4.9.2010 - s týmem Nečtin jsme se potkali v sezoně 2005/2006, kdy se dostali na rok do okresu. V té době to byl hratelný soupeř, ze dvou zápasů jsme měli 6 bodů při skóre 7:1. Ale doba se mění ... Před samotným zápasem je potřeba upozornit na možnou reinkarnaci blatnického fotbalu. Ve čtvrtek 2.9.2010 se na Nou Campu sešlo na tréninkovou jednotku neskutečných 26 hráčů všech kategorií, na čele s takovými ikonami, jako jsou Barosh, Georginho nebo Grizzly !!! Po 15ti letech se hrál fotbal na celý! Kdo neviděl, neuvěří, o absentujícího Honka se po zveřejnění informací na vzkazníku pokusil infarkt myokardu ... Wunder team byl pro paralelní zápas ve Zbůchu v plné síle, chyběl jen Edý, Omambýk a Bimba.

Naše sestava se opět výrazně měnila, nastoupit z různých důvodů nemohl Brácha, Kulič, Honek ani Ally. Naopak byli připravení Hasič, Pibaro a Misha, který tak dál sní svůj sen o startu za Wunder team. Rozlučkový mač přijel sehrát nenahraditelný Ballack, připravená byla i nová akvizice Slovanu, Tony.

Úvodní minuty určily ráz zápasu - tuhý boj o každý metr hřiště, na rozdíl od Bofuně byl Cross aspoň jasným pánem na hřišti. Při chuti byl Hasič, který nabíhal na kolmice spoluhráčů, vybojoval nějaké rohy, ze kterých jsme ale bránu neohrozili. Baron předváděl svá neomylná lepidla, na která zachytával míče a rozděloval je spoluhráčům. Domácí také zazlobili, vytvořili si několik závarů před Vannyho brankou, ale pozorná obrana nebezpečí odvrátila. Ve dvacáté minutě zahrával ze standardky Čolek centr, brankář i obrana ho podcenili a u zadní tyče se objevil sám Piškoot, který bohužel trefil jen brankáře. Soupeř byl za pár minut úspěšnější, na vysoký nákop vyběhl Vanny, jenže ve skluzu nohou minul a volný hráč poslal o tyč míč do sítě - 1:0. Necelých deset minut před přestávkou zastavil Santo praporkem akci domácích, přišla rychlá rozehrávka, únik Piškoota a centr, který zapadnul přesně za brankáře - 1:1. Hned vzápětí postupoval Hasič sám, brankář jeho lob vyrazil, první dorážka trefila obránce, druhá dorážka z otočky už byla jen zoufalým pokusem.

Druhá půle začala pohromou, prakticky hned po rozehrání se domácí dostali po faulu k centru, ve vápně se dostal k dorážce volný hráč a bylo to 2:1. Odpovědět mohl Čolek, který si parádně naběhl za obranu na Ballackovu přihrávku. K bráně to měl ale ještě asi 20 metrů, takže akce skončila Čolkovsky - zasekávačkou a následným šprajcem. Gatuzo to zkoušel po autu z dálky, neúspěšně. Půl hodiny před koncem Roura občerstvil všechny řady, do hry se zapojil Tony, George i Bony. Tony se hned podílel na rozehrání akce, která skončila kosou na Ballacka těsne před vápnem, a sám postižený trefil míč přesně k tyči - 2:2! Hrálo se stále na obě strany, ošemetnou situaci ve vápně zachránil před dotírajícími útočníky Vanny ve spolupráci s Gabem, který uklidil vyražený míč do autu. Gabo hasil i další akci, vypadalo to na jasnou penaltu, ale Crossovi se zřejmě nelíbil příliš okatý pád. K premiérové trefě měl blízko Bony, brankář byl u míče o chloupek dřív. Deset minut před koncem neodhadl dobře situaci Vanny, na hranici vápna složil útočníka k zemi. Cross viděl, že je to mimo vápno, musel ale vyndat rote. Do brány šel Hasič, takže žádný problém. Přímák skončil vedle, chvíli na to ale přišla další naše klasika - špatně rozehraný aut. Po ztrátě míše přišlo přenesení hry na nabíhajícího hráče, který se nemýlil - 3:2. V závěru jsme sahali po vyrovnání, Ballack hledal Piškoota, kterému chybělo pár kroků, aby byl u míče dřív, než brankář.

Příští sobotu od 17:00 hrajeme doma po roce opět s Hunčicema ...

Sudí: Cross
Branky: 36' Piškoot, 58' Ballack
Rote: 80' Vanny
Žlutky: Čolek, Piškoot, Hasič, Gabo
Sestava: Vanny - Pibaro, Gabo, Misha (C), Gatuzo - Kuře (58' Tony), Čolek (65' George), Ballack, Piškoot - Hasič, Baron (65' Bony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Hunčice 3:2 (0:1)

Strhující koncovka

Sobota 11.9.2010 - pouze jedinou sezónu jsme si odpočinuli od Jitky družiny z Hunčic. Po prohře v Nečtinech jsme si chtěli doma spravit náladu. Změn v sestavě opět několik - chyběl Misha, Tony, Brácha, Čolek (podal přihlášku do klubů bezprstovů). Naopak byl Kulič, připraven se už cítil Honek a velký comeback přichystal Kapi! Místo Waltrose řídil utkání zcela mediálně neznámý rozhodčí Šlaufek. Ultras při pohledu na obě jedenácky pociťovali sucho v krku a obraceli zrak směrem k hospodě ... Příčinou byly zbrusu nové Gambáč sady dresů! Soupeř v tmavě modré kombinaci, Slovan v provokativně oranžových.

Od prvních minut nebylo pochyb o tom, kdo bude určovat tempo hry. Trpělivě jsme kombinovali od zadních řad, a i když mezihra trochu vázla, byla ofenzíva zásobována dostatkem míčů. Po pravé straně podnikal Hasič akce jako přes kopírák, škoda, že končily nepřesnou přihrávkou nebo v boční síti. Lévá strana se pouštěla více do kombinací a roli křídla plnil především Piškoot. Bránu snad dokázal trefit je bek Pibaro. Soupeř zlobil minimálně (co do počtu), za to však maximálně (co do nebezpečí). Vanny v krátkém sledu dvakrát vystihl úmysl útočníka o kliku a skokem pod nohy zachránil jasné góly. Bohužel, na Gatuzovo obrané bodlo ve skluzu neměl, trefil se dokonale k tyči - 0:1. Přes snahu se nám do přestávky vyrovnat nepodařilo, Hasičovo sólo zlikvidoval brankář.

Po přestávce se okamžitě prezentoval nový muž na hřišti George, jeho střela bez přípravy měla dobré parametry, ale brankář kryl. Za chvíli však bylo vyrovnáno. Piškoot potáhl míč po své straně, jeho centr vrátil do vápna Hasič, u dopadajícího míče byl první Kulič a s naprostým klidem ho uklidil přesně k tyči - 1:1. Vyrovnání nás mělo nakopnout, ale nestalo se tak. Metrákoví borci z Hunčic běhali opět jen když to mělo význam a dokázali několikrát naši obranu zaměstnat. Z naší pasivity vyplynula standardka asi z 30ti metrů. Jednomužná zeď se zdála být luxusní, jenže míč po pumelici skončil přesně v šibenici - 1:2.

Pětadvacet minut před koncem přišlo klíčové střídání. Honek odstoupil, do obrany se zatáhl Gatuzo a nastoupil čerstvý Karby. Jeho hlad po fotbale by evidentní, okamžitě ovládl střed hřiště, jeho přihrávky za obranu byly vskutku precisní. Vyrovnání měl na noze Kapi, jeho dělo z přímáku brankář vyrazil na roh. Chuť si spravil deset minut před koncem, když ideálně našel za obranou Kuliče, který opět bez váhání usměrnil míč k tyči - 2:2. Do konce dost času na obrat. Po závaru dokonce dostal míč do brány George, ale Šlaufek pískal se zpožděním faul na brankáře. Hunčicím i přes zdržovací taktiku totálně došla šťáva, jenže času rychle ubývalo. Karby po zpětné přihrávce do vápna jen těsně přepálil přes ležícího brankáře i bránu. Už jsme se pomalu smiřovali s bodem, když Karby rozehrál na vlastní polovině akci, milimetrovým pasem uvolnil Hasiče, který zkusil střelu. Brankář zasáhl nohou, ale míč obloukem směřoval do brány. Tady nenechal nic náhodě Bony a tísněn dvěmi obránce ve sprintu dotlačil balón jednoznačně do sítě - 3:2! Rozehrávka, konec, fantazie, brrrrr ... prostě fotbalový orgasmus, při kterém se slabším jedincům podlamovaly nohy!

Další kolo hrajeme v sobotu od 16:30 v Dobříči.

Sudí: Šlaufek
Branky: 50' a 80' Kulič, 91' Bony
Žlutky: Piškoot, Kapi
Sestava: Vanny - Honek (C) (66' Karby), Gabo, Baron (79' Bony), Pibaro - Kuře (46' George), Kapi, Gatuzo, Piškoot - Hasič, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Dobříč - Slovan Blatnice (A) 3:0 (3:0)

Šílených 7 minut ...

Sobota 18.9.2010 - soutěžní los si s námi zle zašpásoval, ve stejný den hrálo áčko, benfika i dorost. Trenérský triumvirát dal hlavy dohromady, takže se všechny zápasy nakonec odehrály. V rámci okresu nevídané. Náš tým se opět nerodil lehce, sice měl Roura 13 hráčů, jenže Vanny luxusní nastydnutí, Kuře totéž a Honek s velkým otazníkem, navíc bez legitky. Po půlhodinovém hledání na základně se nakonec objevila v Dobříči, byla dokonale přilepená Peprmint-bourbonem k jiné. Premiérový start si připsala nová posila, Bráchovo dvojče z Útviný, Koště. Utkání řídil místo Ebena paradoxně dobříčský Kramosta.

Úvod utkání byl z naší strany aktivní, rychlost Hasiče dělala obráncům velké problémy. Jeho snaha vyvrcholila parádní přihrávkou na penaltu, Kulič tutovku zazdil střelou nad. Na roh si parádně naběhl Baron, jeho placír z voleje mířil také těsně nad. Z levé strany si na přetažený centr naběhl Piškoot, křížná střela levačkou skončila u rohového praporku. Šance minimálně na dva zásahy byly, trest za jejich neproměnění byl příliš krutý ... V rozmezí několika minut se rozložila celá obrana. Honkovi při prvním ostrém sprintu nevydržel sval, Pibaro dostal v tvrdém souboji na kotník a Gabo si po pádu pochroumal žebra. Ve chvilkové paralýze domácí během 7 minut třikrát udeřili! Nejprve přišla po závaru zpětná přihrávka, kterou z vápna volný hráč v běhu přesně uklidil k tyči - 1:0 (25'). V zápětí nevyšla ofsidová past, útočníci si ukázkově narazili a zakončili do prázdné branky - 2:0 (30'). Třetí gól padl po vráceném centru od zadní tyče opět v podstatě do prázdné brány - 3:0 (32'). Bylo to těžké KO, navíc Gabo musel ze hřiště, Honek s Pibarou měli smolíka. Střídání se moc nepovedlo, Honek nebyl dostatečně slyšet a Kramosta ho nezaregistroval, protože byl zabraný do psaní žlutky. Domácí lavička po rozehrání začala trapně vyskakovat, ale Kramosta si to nechal vzápětí vysvětlit a Tonyho na hřišti zlegalizoval. Do přestávky se mohl prosadit znovu Kulič, míč za obranou se mu nepodařilo zkrotit. Na druhé straně zachytal Vanny, když tvrdou ránu vytlačil těsně nad.

Protože v samotném závěru poločasu dostal znovu tvrdě naloženo Pibaro, Kuře musel do hry. I přes nemoc byl při chuti a okamžitě vyzkoušel jedovatkou domácího čapáka. Dobříč hrála na svojí bránu, hráči to zkoušeli střelbou z každé pozice. Koller, který se posunul na beka, na dravé křídlo evidentně platil. Naše záloha dirigovaná Koštětem si postupně vynutila převahu, přišly další šance. Piškoot po vráceném rohu od Kuřete trefil břevno, míč se odrazil přesně k brankáři. Hasič znovu našel v jasné pozici před bránou Kuliče, střela opět skončila u brankáře. Piškoot se vrhl do centru po hlavě, míč opět prosvištěl vedle brány. Při Baronově hlavě po rohu jsme už viděli jasný gól, jenže obránce u tyče nepochopitelně vyhlavičkoval nad ... Vanny na druhé straně odolával s potřebnou dávkou štěstí, jedna střela skončila na tyči, několik dobrých centrů zůstalo naštěstí nevyužitých. Nezabalili jsme to do posledního hvizdu, ale nedočkali jsme se ani čestného úspěchu.

Další kolo - sobota od 16:30 s týmem Ledců.

Sudí: Kramosta
Žlutky: Koště, Hasič
Sestava: Vanny - Honek (C), Gabo (38' Tony), Baron, Pibaro (46' Kuře) - Koller, Koště, Gatuzo, Piškoot - Hasič, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - FK TJ Ledce 1:3 (0:1)

Kličička, kosička, gól

Sobota 25.9.2010 - v domácím zápase jsme si chtěli rozhodně spravit chuť. Očekávaný přetlak v sestavě vyřešilo několik omluvenek. Lazaři by už dali skoro dohromady svojí jedenáctku: Vanny, Jimmy, Honek, Baron, Pršo, Čolek, Piškoot, Gatuzo, k tomu navíc Hasič nastoupil se zinkoklihem a Pibaro se na střídačce modlil, aby nemusel do hry, protože nemůže kopnout do míče.

Utkání začalo vskutku dramaticky, Ledce se do nás bez ostychu pustili a během prvních pěti minut si vytvořili snad 6 tutovek. Nejdřív namazal špatným odkopem Gabo, akce skončila střelou vedle. Další brejk přišel po naší rozehrané standardce, opět naštěstí vražda. Následovala střela do tyče, další dalekonosný pokus nečekaně odskočil a Hasič míč akrobaticky vyrazil ramenem. K tomu ještě několik závarů, vypadalo to na ručník. Naši hru táhl agilní George jr. na pravé straně zálohy, chybělo jen více fotbalové drzosti, aby své výpady přetavil v přímé ohrožení brány. Z dálky to zkusil Kuře, brankář si s míčem neporadil, Brácha vybojoval aspoň roh, ze kterého však nic nebylo. Koště s Bráchou dali vzpomenout na svojí souhru z divize, jejich ťukes zakončil v jasné pozici Kulič nad. Koště to zkusil na mokrém pažitu skoro z půlky, po teči se k míči dral George, ale přes obránce se k němu nedostal. Chvíli na to opět George tvrdě pálil, křižná střela šla jen těsně vedle. Poté zazlobili znovu hosté, s jedním pokusem si poradil Hasič, další střelu odvrátil Misha. Ve 35. minutě už se Ledce radovali, to když Karby ztratil míč, soupeř rozjel akci po pravé straně a Hasič neměl po centru a tvrdém voleji nárok - 0:1. K dispozici je přepis poločasového rozboru situace: "Karbýk kličička, trt, prt, gól ...". Do přestávky jsme odpovědět nedokázali, aktivní George poslal další střelu vedle. Kutchera bohužel ignoroval dva zájezdy na Tonyho kotník, po kterých musel o přestávce vystřídat. Kriminální byl zákrok kapitána Ledců na Kuřeho, naštěstí jeho stojnou nohu netrefil. Kutchera zůstal opět naprosto klidný ...

Do hry se místo Tonyho zapojil Bony na brku, Brácha se přesunul na beka a Karby si vynutil posun na střed místo Kuřeho. Hosté začali znovu aktivně, nepříjemné bodlo z hranice vápna Hasič zlikvidoval. Ledce postupně povolili, najednou se víc mluvilo, sem tam nějaké kosička. Z dálky to zkusil Misha, vedle. Koller pálil po rohu díky teči vysoko nad, následovaly další dva rohy, nic. Vyrovnání ale viselo ve vzduchu, nakonec se o něj zaslouženě postaral nejaktivnější hráč na place, George. Jeho centr totiž ukázkově zapadnul k zadní tyči - 1:1. Nervozitu přiživil plešoun, který místo vrácení míče po zakopnutí rozjel útočnou akci, kterou naštěstí Gabo zachytil. Čtvrthodiny před koncem soupeř rychle rozehrál na půlce, přišla klička do vápna, kde Karby zachraňoval parádní kosou ze zadu. Penalta jasná, exekutor se nemýlil - 1:2. Ledce se soustředili na obranu, bylo těžké se prosadit, ve slibné akci Kulič hledal lépe postavené spoluhráče, ale nic z toho nebylo. Nervozita gradovala, BigArsch se dožadoval faulu po hraní tělem Košteho i další penalty po Bráchovo skluzu, ale kolega sudí Kutchera se ovlivnit nenechal. Chvíli před koncem zmařil brankovou příležitost Brácha, který uviděl rote. Přesilovku hosté v zápětí využili, po rychlé akci stanovili skóre na konečných 1:3.

Příští sobotu zavzpomínáme na roky v okresu, od 16:00 hrajeme s béčkem Tlučné.

Sudí: Kutchera
Branky: 67' George
Žlutky: Gabo
Rote: 88' Brácha
Sestava: Hasič - Koller, Gabo, Misha (C), Tony (46' Bony) - George, Koště, Kuře, Karby - Kulič, Brácha


Author: Honek


Zpět na přehled
Tlučná (B) - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:0)

Další trojka aneb snad už jsme na dně

Sobota 2.10.2010 - další kolo přineslo souboj týmů, které spolu spadly z okresu, a které touží po návratu mezi elitu. K tomu má o dva body blíže zatím Tlučná, jenže i ona okupuje pouze klidný střed tabulky. Hráčů bylo poprvé dostatek, na Cobrettiho zbylo místo jen na tribuně! Z pozice manažera benfiky tak mohl vyhlížet možné posily pro nedělní derby v Blbákově. Po zápase však byl jeho zápisník prázdný ...

Domácí začali aktivně, už v páté minutě přišlo varování, po uvolnění na pravé straně střílel nikým neatakovaný hráč, Vanny si s přízemní střelou poradil. Jenže už vzápětí zahrávali domácí přímák, zblokovaný míč se dostal k hráči na rohu velkého vápna a jeho nákop zapadl k zadní tyči - 1:0. Tlučné viditelně více seděl mokrý pažit, přesto se nám dařilo jejich počáteční tlak postupně eliminovat. Jako první ohrozil gólmana domácích Koště, jeho dalekonosnou střelu s námahou nadvakrát zkrotil. Pár minut na to Piškoot našel Hasiče centrem na zadní tyči, domácí pomezní signalizoval offside. Langoš demonstroval své kvality, zápas pískal de facto z kruhu. Souboj Gatuzza u brankové čáry sledoval snad ze 70ti metrů, přesto byl o rohu pevně přesvědčený. Někdy naopak viděl až moc dobře, ale asi nechtěl. To když například Gatuzzo na poslední chvíli nadskočil při obounožným skluzu ... Do přestávky Tlučná ještě zazlobila, první akci zlikvidoval Vanny s Gabovo pomocí, který odstavil dotírajícího hráče, druhý brejk zakončili dlouhou křižnou přihrávkou, míč skončil v autu. Na naší straně to zkusil individuálně Kuře, po faulu se k míč postavil Koště, ale našel jen připraveného gólmana. Na Hasičovou přihrávku za obranu ve skluzu nedosáhl Kulič. Na druhé straně po centru hlavičkoval volný hráč, ale Vanny byl dobře postavený. V úplném závěru poločasu pálil opět aktivní Koště, tečovaný míč dokázal brankář vyrazit na roh.

Do druhé půlky nastoupil místo indisponovaného Piškoota nabuzený Geroge jr., Brácha se vysunul místo Kuliče na hrot a na beka šel Tony. Tlučná opět začala aktivněji, hned v úvodu Vanny parádně vytáhnul liftovaný pokus. Další střela bodlem olízla břevno. Na hřišti se začalo přiostřovat, Karbyho jemnější varianta skluzu se tentokrát pískala. Gatuzzo se prezentoval na hranici vápna wrestlingový prvkem, přímák skončil nad. Dobrá příležitost k vyrovnání se naskytla, když brankář domácích neodhadl dobře hru a vyběhl mimo vápno. Hasič ukořistil míč, ale byl poslán k zemi, Langoš ponechal nesmyslnou výhodu, Karby v nouzi zakončoval z dálky těsně nad. To už ale brankář stejně dávno stál mezi tyčemi. V 70. minutě přišla fatální ztráta míče při zakládání útoku, následoval nákop na naši polovinu, Gabo v brutálním sprinterském souboji podlehl domácímu útočníkovi, který úspěšně zakončil - 2:0. Do hry naskočil čerstvý Pibaro a Koller, protože nad Hasičem se vznášela hrozba rote. Pibaro hru oživil, vybojoval faul u rohového praporku, ale ze standardky nic nebylo. Průnikem se prezentoval i Karby, jenže střelu prováhal a po přistrčení jen ladně nadskočil. Naše aktivita byla přesto odměněna, Koště rozehrál přímák nákopem na branku, Brácha se prohnal kolem gólmana a míč bez teče propadl do branky - 2:1. Domácí ale znovu lacino odskočili, po akci zavánějící vícemetrovým offsidem stanovili na konečných 3:1. Brácha se ještě sice ocitl v úniku, ale po obranném skluzu z toho byl jen roh, který sám hlavou zakončil těsně nad.

Příští sobotu hostíme od 16:00 Kozojedy.

Sudí: Langoš
Branky: 82' Koště
Žlutky: Hasič
Sestava: Vanny - Gatuzo, Gabo, Misha (C), Brácha - Kuře (70' Pibaro), Karby, Koště, Piškoot (46' George jr.) - Hasič (75' Koller), Kulič (46' Tony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Kozojedy 3:3 (2:3)

Zběsilý začátek

Sobota 9.10.2010 - sluncem zalitý Nou Camp byl dějištěm dalšího pokusu o zisk tří bodů. Počáteční podmínky byly dobré - soupeř dorazil v klídku 20 minut před výkopem, brankář 150-ti centimetrový šedý vlk, chytající bez rukavic, několik týpků vypadalo maximálně na 20 minut a jako třešnička na dortu sudí Mário Kempes. Naše zahajovací sestava doznala spoustu změn. Na stoperu Brácha, beci Tony s Piškootem, v záloze dravé mládí George, Keňa a Gatuzo, doplněné špílmachrem Čolkem. Na hrotu připraveni protrhnout střeleckou smůlu Hasič s Kuličem.

V samotném úvodu zápasu vzaly za své dobré počáteční podmínky ... Už ve druhé minutě se zblokovaný míč odrazil k rohu našeho vápna, kde ho bez přípravy napálil volný hráč přesně k vzdálenější tyči - 0:1. Obrana nedostala žádný čas na sehrání, naopak bylo ještě hůř. Po devíti minutách zastavil aktivní pomezní Kozojed akci Piškoota. Soupeř rychle rozehrál nákopem do pravého křídla, kde chyběl právě Piškoot i Keňa, přišlo přenesení míče, vrácení hlavou do prostoru penalty, Vanny vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, ale míči v cestě do brány nezabránil - 0:2. Prakticky po rozehrání rozjel Čolek akci ve středu hřiště, vysunul do křídla Gerorga, který poslal přesnou přihrávku přes bránu a Hasič měl ve skluzu snadnou práci - 1:2. Neuplynula ani čtvrthodina zápasu a bylo srovnáno! Čolek zahrál dlouhý aut, obránci se nedohodli a míč jen slabě odvrátili za vápno. Tam číhal Gatuzo, který zúročil letní nohejbalovou přípravu a místo očekávaného homerunu trefil z voleje přesně pod víko - 2:2! V tu chvíli se zdálo, že zápas skončí 10:10. Na koni byl náš tým, ale začala se projevovat naše bolístka, kterou je finální fáze. Aktivní Hasič několikrát postupoval z pravé strany, brána mu ale byla příliš malá. Když byl tahán v úniku za dres, Mário už už nahmatával rote, jenže Hasič jako tank šel dál a poslal další vizitku do borovic. Do brejku se dostal i Kulič, ale nechal vyniknout gólmana. Minutu před přestávkou soupeř zahrál stejnou akci jako při druhém gólu, volný hráč na malém vápně tentokrát uklidil míč hlavou - 2:3.

Do druhé půle nemohl nastoupit Gatuzo, místo kterého se do středu zálohy posunul Keňa, Piškoot na levou stranu a na beka šel Honek. George šetřil síly na důležitý mač dorostu, nahradil ho Karby. Vyrovnání mohlo přijít brzy, Hasič si parádně naskočil na hlavu, míč však skončil jenom na tyči. Po jednom z rohů si míč našel volného Karbyho, který z parádní pozice trefil jenom nad. Kozojedy ohrožovali Vannyho jen sporadicky, tvrdou střelu k tyči vytěsnil na roh. Na druhé straně znovu všem utekl Hasič, měl na malém vápně naběhnutého Kuliče, jenže zpětná přihrávka našla jenom brankáře ... Do hry se zapojil Gabo s Kollerem, záhy jsme se zaslouženého vyrovnání dočkali. Čolek se odhodlal ke střele, Hasič zaclonil brankáři a Kulič uklidil odražený míč přesně k tyči - 3:3. S jídlem roste chuť, chtěli jsme zápas zlomit v náš prospěch. Soupeř ale houževnatě vzdoroval, brejk musel zlikvidovat Vanny, který vyběhl mimo vápno a skvělým skluzem zabránil nejhoršímu. Přes množství standardek i enormní úsilí jsme na tři body už nedosáhli.

Další zápas hrajeme v neděli od 15:00 na hřišti týmu Svornost Hvozd.

Sudí: Mário Kempes
Branky: 10' Hasič, 13' Gatuzo, 76' Kulič
Žlutky: Piškoot, Čolek
Sestava: Vanny - Tony, Brácha (70' Gabo), Misha (C), Piškoot - George jr. (46' Karby), Čolek, Gatuzo (46' Honek), Keňa (71' Koller) - Hasič, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Svornost Hvozd - Slovan Blatnice (A) 3:0 (2:0)

Jedeme ... pořád z kopce

Neděle 17.10.2010 - na hřiště Svornosti jsme se vrátili po dlouhých 4 letech, poslední duel jsme tu odehráli v červnu roku 2006. Ovšem doba je jiná ... To, že všechny mančafty hrály v neděli, nevadilo. Benfika má kádr stabilizovaný a dorostenci byli nabuzení dopolední výhrou v Trnavě. Jen nebylo jasné, kdo že se to dostaví k zápasu s Hvozdem. Baron opět delší dobu nezvěstný, Hasič vystavil pozdní omluvenku, dále Kuře, Gabo, Karby ... U Gatuza panovala obava, že zapíjí volební úspěch, ale nakonec dorazil. S Georgem jr., Keňou a Mishou po nemoci nás nakonec bylo přijatelných 14. Hřiště v Bažatnici žádných změn nedoznalo - nakloněná louka nalajnovaná poctivou dávkou hydrátu, branky zatím bez sítí. Zázemí však zmodernizované, nové sprchy i kabina, v ní krásně roztopená kamínka.

Samotný úvod zápasu patřil nám, vyšlo několik narážeček ve středu hřiště a zdálo se, že budeme mít navrch. Jenže dlouho to netrvalo. Domácí založili svojí hru na systému, na který jsme nedokázali reagovat. Útočníci si sbíhali více k pravé straně a do levého křídla se z kopce vysouvali 2 až 3 hráči. To bylo zdrojem prvních interních konfliktů, každý měl jiný názor na způsob hry. Vanny ale zatím s patřičnou dávkou štěstí odolával. I přes aktivitu domácích jsme mohli jít ve dvacáté minutě do vedení. Tony našel dlouhou přihrávkou Piškoota, kterého obránce zastavil ve vápně faulem. Čolek šel na penaltu psychicky nahlodán, puntík se zdál o metr dál. Střelu do středu brány brankář vyrazil rukou do břevna ... Záhy přišel trest, Čolek použil jako poslední instance chvaty a hmaty, domácí měli slušnou standardku z nějakých 20-ti metrů. Vanny si postavil pevnost o šesti lidech, míč viděl na poslední chvíli a jen ho vyškrábnul do šibenice - 1:0. Při absenci Hasiče nám chyběly vyložené šance, Koller to zkusil bodlem z dálky, Koště pálil z přímáku, jenže brankář byl vždy na místě. Pibaru musel nahradit Keňa, který si vyměnil místo s Piškootem. Asi ve čtyřicáté minutě Čolek opět použil záchrannou brzdu, na rohu velkého vápna zastavil průnik za cenu faulu. Zlehka letící nákop zapadl opět do brány - 2:0.

O přestávce došlo na vzrušenější debatu, vše se uklidnilo a druhá půlka začala o poznání lépe. Obranná fáze byla kvalitnější, přebírání hráčů najednou fungovalo. Útok oživil George, který se nerozpakoval pálit z každé pozice, brankář se musel mít na pozoru. Na pozoru se ale musel mít i Vanny, Čolek ho držel ve střehu pouštěnými balóny, které na místním pažitu rychle ztrácely na rychlosti. Ve hře jeden na jednoho je ale Vanny jistý, takže situace vyřešil. To se nedá úplně říct o standardkách, asi dvacet minut před koncem roh kopnutý obloukem prakticky do malého vápna, míč dopadl na hlavu nejmenšího hráče, který neměl problém zamířit - 3:0. Misha musel naskočit místo Bráchy, než se rozkoukal, tak si k nemoci přibalil na cestu zhmožděný palec od Vannyho kolíku. Závěr zápasu jsme ovládli, najednou nás bylo plné hřiště. Chybělo ale trochu toho štěstíčka. Piškoot si parádně naběhnul na roh, hlavou zamířil vedle. Podruhé se zkoušel proháčkovat až do kuchyně, nepovedlo se. George poslal milimetrovou přihrávku na volného Keňu před bránou, jenže obránce míč tečoval a Keňa netrefil. Nedočkali jsme se tak ani čestného úspěchu.

Příští sobotu od 15:30 hostíme béčko Kaznějova, začíná jít o kejhák ...

Sudí: Kutchera
Branky:
Žlutky: Honek, Čolek
Sestava: Vanny - Honek (C), Čolek, Tony, Brácha (70' Misha) - Pibaro (32' Keňa), Koště, Gatuzo, Piškoot - Kulič, Koller (46' George jr.)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Kaznějov (B) 2:0 (1:0)

No sláva!

Sobota 23.10.2010 - realizační tým spolu s výborem TJ přichystal pro zápas s Kaznějovem pořádnou pecku, nominaci devítigólového střelce benfiky, Médi! Další změnou bylo postavení přece jen o něco psychicky odolnějšího Hasiče do brány místo Vannyho. Jasné tím pádem bylo, že ve statistikách bude chybět několik zazděných tutovek, což ale mělo kompenzovat právě nasazení produktivního Médi. Věděli jsem o komplikacích Kaznějovu, hrálo zároveň jejich áčko a navíc i dorost v Kožlanech (od 13:00). Předpokládali jsem příjezd mužstva veteránů, ale překvapivě dorazil juniorský výběr, čítající však jen 10 hráčů. To vneslo do našich řad mírné obavy, přesilovky nejsou naší silnou zbraní. Zápas řídila rozhodcovská ikona Káli Mayer.

Úvod zápasu určil obraz hry. Kaznějov se soustředil na úpornou a dobře organizovanou obranu, s ojedinělými pokusy o brejk. K ohrožení naší branky se dostali jen v úvodu, a to jednou střelou z dálky a jedním rohem. Honek neodehrál ani dvacet minut, odevzdal pásku a odešel si s popáté nazaženým svalem překontrolovat datum narození do občanky ... Dobývání obrany šlo ztuha, zkoušeli jsme to nákopy i roztažením hry do stran, soupeř odolával. Méďa se zastřeloval, jeho projektily těsně míjely branku. Brácha se dokázal proháčkovat až před branku, zpětná přihrávka na Méďu už přišla do šprajcu. Tutovku měl Piškoot, tváří v tvář brankáři nezpanikařil, ale střela po zemi šla o decimetry vedle. Po Koštěho přímáku to vypadalo na zlomení prstů brankáře o břevno, ale musel to rozhýbat. Z následného rohu se prosadil Piškoot, hlava ale našla pochroumaného brankáře. Střelecký pokus si připsal i Gatuzo, jeho tvrdý volej měl již zase obvyklé parametry - 15 metrů nad. S přibývajícím časem stoupala nervozita, kterou 5 minut před přestávkou ukončil aktivní Piškoot. Brankář špatně odkopl, míč se dostal ke Kuličovi, který adresoval precizní kolmici na Piškoota, ten se podruhé nemýlil a přízemní střelou překonal vyběhnutého brankáře - 1:0. Ze srdcí spadlo několik tun kamení ...

Pro druhé dějství vystřídal Georgeho Keňa, který si prohodil posty s Piškootem, Gatuzo se posunul mezi hroty. A právě Gatuzo byl hned v úvodu sestřelen na hranici vápna, Koštěho přímák skončil na tyči. Do ojedinělé šance se dostal soupeř, po zasekávačce na bráchu pálil útočník z levé strany, Hasič byl připravený. V 60. minutě si Méďa pohrál u pravého rohu s obráncem a centrem vnější šajtlí á la Rosický přesně našel Kuliče na zadní tyči. Ten si dokázal míč zpracovat, vyslal pokus anistřela-anipřihrávka, který bránící hráč dopravil do sítě - 2:0. Méďovi seděla hra před domácími ultras, znovu povodil několik obránců a hledal zpětnou přihrávkou Gatuza, obrana dokázala pokus zblokovat. Dvacet minut před koncem se do statistik mohl zapsat Misha, který nahradil Bráchu. Jeho nebezpečnou střelu z poza vápna brankář s námahou vykryl na roh. Z dálky to zkusil i Čolek, i jeho pokus brankář vychytal. Koště vysunul Keňu, ten hledal před bránou Méďu, tomu střela nesedla. Podobne to zkousel Kulič, jeho vracečka po teči obránce adresáta nenašla. Zkrátka šance střídala šanci ... 5 minut před koncem předvedl individuální akci Keňa, prokličkoval se až do vápna, kde hledal Kuliče, ale míč se mu na nohu nedostal. Následoval pokus o dorážku od Piškoota, pak pálil Tony, míč se znovu dostal ke Keňovi, ale jeho střelu brankář snad očaroval - míč jel po tyči na břevno a ven ... Žádné drama jsem nepřipustili, dva góly proti úporné defenzivě soupeře stačily. Dobře slyšící příznivci mohli dokonce zaregistrovat vítězné Husquarny.

Příští neděli zpátky na stromy - od 14:30 hrajeme v Pňovanech.

Sudí: Káli Mayer
Branky: 39' Piškoot, 60' Kulič
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C) (18' Pibaro), Čolek, Tony, Brácha (63' Misha) - George jr. (46' Keňa), Koště, Gatuzo, Piškoot - Kulič, Méďa


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (A) 1:2 (0:0)

První venkovní body

Neděle 31.10.2010 - poslední tři kola podzimu obstarají lahůdkové duely - Pňovany, Pernarec, Úlice. Že to není v Pňovanech jednoduché, o tom se napsalo na našem webu hodně řádek. Není náhodou, že se tento tým do trojky probojoval z krásného čtvrtého místa pralesu. Poprvé tak zdejší nakloněnou pňovanskou rovinu okusil náš A-team. Do vítězné sestavy nebylo nutné prakticky zasahovat, navíc lavička byla našlapaná - Vanny, Gabo, Kuře, George jr. a Dado Pršo! V domácím kádru nemohlo chybět rumunské trio, v čele s tvůrcem hry Jamesem Earlem Jonesem. Utkání řídil Kozina, na lajně mu za nás asistoval Vanny.

Domácím vyšla taktika, začínali do kopce. Po prvním oťukávání zahrozili po rohu, hlavička neobsazeného hráče zamířila těsně vedle. Domácí byli dál při chuti, jejich herní návyky respektovaly tvar hrací plochy. Naopak z naší strany byl s rozehrávkou problém, balóny byly příliš rychlé (z kopce) nebo naopak pomalé (do kopce). Jistotou však oplýval na stoperu Čolek a respekt si několika vyběhnutími vynutil Hasič. Po čtvrt hodině vypálil Earl nebezpečnou křiznou střelu, o decimetry minul. Na druhé straně vyslal první zaměřovací projektil Méďa. Domácí se dostali dokonce do brejku dvou hráčů, Brácha zasprintoval a ve vápně parádním skluzem zachránil tým od pohromy. Na druhé straně se Pibaro elegantně zbavil protihráče, centr skončil u Koštěho, jeho jedovatou ránu gólman záhadným zákrokem odvrátil na roh. Pár minut na to vysunul Méďa znovu Koštěho do úniku, ten ustál několik kontaktů, obešel i brankáře a z úhlu pálil do odkryté branky, kde brankáře zachránil hráč z pole. Upozornil na sebe i Kozina, Čolek útočníkovi čistě odebral míč na hranici vápna, jenže Kozina viděl faul. Earl z dobré pozice mířil jenom do zdi. Do přestávky zahrozil znovu Koště, když si zpracoval míč pod sebe a z otočky vypálil. Gólman podstoupil sebevražedný zákrok, když mu obránce málem ukopnul hlavu, ale míči v cestě do brány zabránil. Hasičovo zákroky na druhé straně byly o poznání brankářovější, přihlížející Gerd Trunchka viděl sebe o 50 kilo mladšího a už vyťukával číslo na Drahoše, aby zjistil, kolik mají v kase ...

Gatuzo se po přestávce vysunul do útoku, bylo potřeba zvýšit tlak na domácí obranu. A právě Gatuzo se aktivně vrhl do první útočné akce, při které zboural Earlovo bráchu. Byl z toho náš aut, míč se dostal na druhou stranu k Piškootovi, který o pár metříků přepálil. Byli jsme dál aktivní, Piškoot našel hlavu Kuliče, těsně vedle. Zahrávali jsme v rychlém sledu několik rohů, ovšem jen Piškootovo hlava měla dobré parametry, ale ani ta gólem neskončila. V 55. minutě jsme se už dočkali. Pibaro vysunul po lajně Kuliče, jeho zcela neúmyslný kontakt ruky s obličejem osobního pokrývače Kozina správně pustil, Kulič našel ve vápně Koštěho, který se nemýlil a střelou k tyči uklidil míč do sítě - 0:1. Vedení nás až příliš uklidnilo, chvíli po rozehrání zlikvidoval Hasič dobrou střelu. Gerd začínal přihazovat zajímavé částky ... V následném přečíslení našel Piškoot Méďu, jeho tvrdá levačka trefila brankáře. Půl hodiny před koncem Earl zahrál po nákopu úmyslně rukou, po druhé žluté kartě musel do sprch. Flusanec na rozloučenou Kozinu těsně minul ... Začala naše přesilovka, domácí přišli o tvůrce hry. Koště musel pustit do hry Gaba, Piškootův zájezd z prvního poločasu už nešel dále rozběhávat. Po rohu domácích vznikl nepřehledný závar, branka ale ohrožena nebyla. Na druhou stranu vyrazil Piškoot, který unikl dvěma pokusům o kosu zezadu, místo Kuliče ale našla jeho přihrávka brankáře.

Čtvrt hodiny před koncem fauloval osobní pokrývač Kuliče, po vzoru Earla přidal ještě plivaneček. Trest byl zasloužený, Čolek zakroutil míč na zadní tyč, kde se do vzduchu zavěsil Pibaro a hlavou nekompromisně poslal sebe i míč do sítě - 0:2. Chvíli na to musel po druhé žluté do sprch i Brácha, Gatuzo pustil do hry Georgeho. Domácím se 5 minut před koncem podařilo po nákopu do vápna snížit. Následovalo několik minut strachu o výsledek. Sebevědomě se prezentoval George, po zidanovské koloběžce zakončil a vytěžil aspoň aut. Tím jsme samozřejmě založili brejk domácích, po faulu se jim naskytla poslední šance, kterou ale vyřešil jistý Hasič, jeho vybíhání by mu mohl závidět i Big Pete. A Gerd už věděl, že je momentálně neprodejný ...

Poslední domácí zápas sehrajeme příští sobotu od 14:00 s Pernarcem.

Sudí: Kozina
Branky: 55' Koště, 75' Pibaro
Žlutky: Brácha 2x
Rote: 78' Brácha
Sestava: Hasič - Pibaro, Čolek, Misha, Brácha - Gatuzo (78' George jr.), Koště (65' Gabo.), Tony, Piškoot - Kulič, Méďa


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Pernarec 0:0

Sítě byly zbytečný

Sobota 6.11.2010 - od čtvrtého Pernarce nás v tabulce před zápasem dělily pouhopouhé 4 body. Doma jsme nastoupili s cílem protáhnout naší dvouzápasovou vítěznou šňůru. Vítězná sestava se neměnila, jen Gatuza v halvu zastoupil Kuře. Strategii nám narušil pernarecký kapitán Ravaneli, který Mishovi vyfouknul stranu s větrem v zádech.

Úvod zápasu rozehřál domácí hráče i ultras za klandrem. Už ve druhé minutě zahrával Pernarec roh, střelu z dorážky vykopával z branky Piškoot! Soupeř byl o něco aktivnější, vítr v zádech mu hrál do karet. Naši první slibnou příležitost zastavil pernarecký praporčík, když Koště po efektním zpracování výkopu poslal kolmici na Méďu. Koště to zkoušel o pár minut později znovu, dloubák na rozběhnutého Piškota byl o metr kratší. Na druhé straně Ravaneliho hlavu po rohu vytěsnil mimo tyče Hasič. Ve hře našeho týmu se stále častěji objevoval zažitý nešvar, tzv. přihrávka do šprajcu. Pernarec z toho těžil, ale Hasič byl pozorný a navíc několik akcí sám vyřešil vyběhnutím už v samotném zárodku. Pěknou akci založil Piškoot, Kuře jeho centr zakončoval hlavou, Piškoot ještě stihl jít do souboje s brankářem, kterého málem přepůlil. Míč sice po střetu vypadl, ale nebyl nikdo na dorážku, Koště zakončil celý výpad žlutým faulíkem. Koště zkusil tradičně i pár střel z dálky, bez úspěchu. Asi pět minut před přestávkou se do brejku dostal znovu Piškoot, hledal před brankou Koštěho, po jeho souboji se dostal míč ke Kuličovi, ale tím akce skončila, protože bránící hráči se stihli vrátit.

Ač to vypadalo na střídání nejméně pěti různě zhmožděných hráčů, nastoupili jsme do druhého dějství beze změn a s odhodláním rozhodnout. Hasič sice hned po rozhrání musel upálit další brejk, pak jsme však převzali iniciativu my. Piškoot zdárně rozběhal koňára, po jeho výpadu a centru Méďa těsně hlavou nedosáhl. Za pár minut zkusil centr levačkou, málem z toho byl gól jako v Nečtinech, ale tentokrát o pár decimetrů minul. Soupeř také zahrozil, prudkou střelu po ztrátě balónu vyrazil Hasič na roh. O rychlosti Méďovo projektilů se přesvědčil hostující gólman, když jeho první přímák z pětatřiceti vyrazil na roh, když ani nevěděl jak. Méďa si mohl spravit chuť, Koště mu v přečíslení adresoval přesnou přihrávku, střelou po zemi trefil Méďa vzdálenější tyč! Dorážející Kuře se příliš bál homerunu, brankář si s jeho pokusem poradil.

V 70. minutě tribuny bouřily nadšením, spolu s Gabem se totiž na hřiště dostala hrající legenda Slovanu a uznávaná kapacita ... Leoš!!! Jeho nástup byl famózní. Při pokusu o první odkop jeho dělové pravaso promáchlo, v zápětí úspěšně přerušil akci soupeře rypákovkou a úvodní triptych zakončil u rohového praporku, když doběhl pro Kuliče zdánlivě ztracený balón, zpětnou přihrávku na metr už nečekal a dostal parádní housle. U míče jsme ale zůstali, Kabýk viděl faul na Kuliče. Když se do hry zapojil Koller, hráli jsme na tři útočné věže. Méďa byl viditelně hladový po gólu, pral se o každý míč. Po dlouhém nákopu Hasiče dokázal Méďou tísněný obránce zahrát jen na roh, ten však zůstal bez využití. Na druhé straně byly rohy nebezpečnější, Ravaneli po jednom z nich hlavičkoval těsně nad. Při Méďovo druhém přímáku z pětatřiceti stáli při brankáři všichni svatí. Balón dosáhl nadzvukové rychlosti, těsně před brankou začal prudce klesat a trefil brankáře do oblasti hrudníku. Nejenže zásah zázrakem přežil, ale dokonce zabránil gólu! Do konce zbývalo pět minut, které už žádné šance nepřinesly, remíza byla asi spravedlivá.

Příštím kolem uzavřeme podzim, POZOR ZMĚNA, hrajeme s Ulicemi v SOBOTU od 14:00 !!!

Sudí: Kabýk
Branky:
Žlutky: Brácha, Koště,
Sestava: Hasič - Misha (C), Čolek, Tony (70' Leoš), Brácha - Pibaro, Kuře (70' Gabo.), Koště, Piškoot - Kulič (80' Koller), Méďa


Author: Honek


Zpět na přehled
SK Viktoria Úlice - Slovan Blatnice (A) 3:1 (2:0)

Rouro, díky !

Sobota 13.11.2010 - poslední zápas podzimní části měl překvapující prolog. Dlouholetý kouč Roura oznámil, že tímto zápasem končí v pozici trenéra. Že se tak stalo, je celkem jasné. Tak mizerný přístup hráčů k fotbalu by dlouhodobě neunesl ani kůň. Je potřeba říci: "Rouro, obrovský díky!". Že rozlučka nebude snadná, bylo zřejmé už při nominaci hráčů. Roura nemohl počítat s Bráchou, Méďou, Pibarem, Gabem a Vannym. Jediným mužem na střídačce tak byl Michal Keňa.

Hřiště v Úlicích bylo překvapivě plné vody, navíc foukal poměrně ostrý vítr, který měli domácí v prvním poločase v zádech. I proto byli aktivnější, už po pár minutách předvedli pěknou narážečku zakončenou střelou těsně vedle. Další bombu z dálky vytlačil Hasič parádně na roh. Gatuzo byl při chuti, několika štrejchanci přes fajfky si vynutil potřebný respekt. Bohužel, po necelých dvaceti minutách musel odstoupit. Čolek si nechal u rohového praporku nasadit jesle, Gatuzo šel ve vápně do telemarku a útočník mu přepadnul přes koleno, které mu navrch zhmoždil. S penaltou si domácí exekutor poradil - 1:0. na beka se zatáhnul univerzál Leoš, na hrot se vysunul George a Keňa hrál svůj post v záloze. A právě mladíci se postarali o vzruch před domácí brankou, po akci Keni s Georgem, do které se narážečkou zapojil i Kulič, pálil George z hranice vápna těsně vedle. Domácí byli agresivnější a hladovější po míči, Hasič musel předvést svoje kvality. Hlavičku domácího borce s přehledem vychytal, při jednom z rohů měl i štěstí, když při pokusu o vyboxování míč jenom škrtnul a ten olízl tyč. Deset minut před přestávkou zahrávali domácí po faulu standardku z pravé strany, centr odvrátil Tony, jenže volného hráče nikdo neatakoval a měl dost času připravit si druhý centr. Ten se povedl náramně, našel přesně spoluhráče, který hlavou zvýšil na 2:0. Odpovědět mohl na druhé straně Koště, jeho přímák mířil nad.

Po přestávce se obraz hry změnil. Do útoku se vysunul i Koller, chtěli jsme zvýšit tlak na domácí obranu. Po pěti minutách se míč dostal k Piškootovi, který zůstal zapomenutý na rohu velkého vápna. Jeho pokus o technickou střelu ke vzdálenější tyči jen těsně minul. Chvíli na to ale podstoupil aktivní Keňa několik soubojů ve vápně, až se nakonec míč dostal k neobsazenému Kollerovi, který svojí Kaiser-běžkou zamířil přesně - 2:1! Brankář měl štěstí, že mu neublížil kilový drn, letící těsně za míčem. Domácí znervózněli, došlo na hádky. Po faulu na Keňu měl druhou příležitost Koště, ale přímák opět poslal technicky nad. Přitom brankář už musel mít vypálené sítnice, slunce nízko nad obzorem bylo hodně agresivní. Postupně se náš nápor vytrácel, domácí se dostávali do nebezpečných brejků. Hned první málem využili, Koller svého hráče nestihl doběhnout, Hasič byl překonán, ale Čolek byl proti a odpálil do bezpečí. Další brejk zlikvidoval Hasič sám skokem pod nohy, při dalším vytáhnul míč na tyč a na tyči skončil i povedený přímák. Z naší strany byl stále aktivní Keňa, jeho projektil po individuální akci brankář zkrotil. Asi v sedmdesáté minutě Kulič přihrávkou za obranou našel Georgeho, ten místo zakončení hledal po kličce zpětnou přihrávkou Piškoota. Míče vypíchnul obránce, přišel rychlý brejk a zvýšení na 3:1. O korekci se pokusili opět dorostenci, kteří rozjeli pěknou akci, Keňa ve finále namazal Kuličovi na penaltu, ale bohužel následoval homerun do pole. Domácí svojí lehkovážností zahodili ještě pár dobrých akcí, zavánělo to tak trochu exhibicí ...

Podzim končíme na hrůzostrašném 10 místě tabulky, padáme do "riadnych sračiek". Čekají nás boje nikoliv o postup, ale o záchranu. Najde-li se nový kouč, čeká ho dost možná "Mission impossible". Tak mu prosím pomozme!

Sudí: Kissinger
Branky: 50' Koller
Žlutky: Čolek, George jr., Koště, Tony
Sestava: Hasič - Misha (C), Čolek, Tony, Gatuzo (18' Keňa) - Koller, Koště, George jr., Piškoot - Kulič, Leoš


Author: Honek


Zpět na přehled