Áčko: Sezóna 2008/2009 (podzim)

Blatnice Křelovice 8:1 Reportage
Blatnice Kožlany 3:0 Reportage
Žihle Blatnice 2:0 Reportage
Blatnice Kaznějov 0:0 Reportage
Vejprnice B Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Tlučná B 2:4 Reportage
Kamenný Újezd Blatnice 2:4 Reportage
Blatnice Plasy 0:0 Reportage
Kozolupy Blatnice 0:1 Reportage
Blatnice Hunčice 3:0 Reportage
Dolní Bělá Blatnice 0:0 Reportage
Blatnice Líně 2:2 Reportage
Úněšov Blatnice 3:2 ReportageSlovan Blatnice (A) - Jiskra Křelovice 8:1 (3:0)

Na úvod nevídaná kanonáda

Sobota 23.8.2008 - lení příprava, o které přinášíme informace v sekci Info, v zásadě neukázala, jaké jsou ambice našeho teamu v nové sezóně 2008/2009. Naše šance na konečné umístění zřejmě ukážou až nejbližší zápasy. Kouč Roura už nemůže počítat se službami Piji-jama, kterému byl OP mužů jednoznačně malý, v průběhu léta se zranil Baron, v posledním přípravném duelu ještě Čolek. Pro zápas s Křemílkovicemi nebyl k dispozici ani Piškoot, Kulič mohl slíbit jen první poločas ... Wunder-team se navíc účastnil prestižního Gerd Truntschka Cupu na Vršíčku. Jenže když je kam šáhnout, je to legrace. Na levém kraji záložní řady se tak po delší odmlce představil Gennaro Gattuzo, na postu předstopera zaskočil Dado Pršo. Připraveni naskočit do hry byli Bolf, Koller a Hasič.

Zápas začal, jako kdyby byla sezóna v plném proudu. Žádné rozkoukávání, srdcaři z Křemílkovic rozhodně nepřijeli na výlet. Kombinacím sice chyběla absolutní přesnost, diváci se přesto nenudili. Ballack se aktivní hrou okamžitě snažil dostat hostující obranu pod tlak, což se mu ve spolupráci s útokem i zbytkem zálohy dařilo. Bylo více než patrné, že stoper Radeček po opuštění katastru Křemílkovic okamžitě ztrácí orientaci, jeho rozehrávka nacházela zpravidla naše hráče. Přestože hostům činil problémy dokonale připravený pažit, byli směrem k naší brance nebezpeční, což platilo zejména o aktivní 16-ce. Po deseti minutách však naše souhra zafungovala perfektně - Karby zprava vysunul Allyho, který protlačil balón přes Radečka, našel na vápně volného Ballacka, který z první prodloužil do levé strany na Kuliče a ten nechytatelně uklidil míč k pravé tyči - 1:0. Rychlost obránců si otestoval i sám Ballack, svoje první sólo přes pět protihráčů neproměnil. Na druhé straně byl zdánlivě relativní klid, Jimmy nemusel vážněji zasahovat, přestože se v našem vápně sem tam objevila slušná trma-vrma.

Po půlhodině hry přišlo vytoužené uklidnění. Ballack se nekompromisně protáhl s balónem do pokutového území, kde byl poslán k zemi. Penaltu chladnokrevně proměnil Karby, když pohledem poslal gólmana k druhé tyči - 2:0. Za pět minut se zaslouženě dočkal Ballack, jeho sólo z levé strany bylo tentokrát dokonalé, střela pod brankářem znamenala zvýšení na 3:0. Bojovníkům z Křemílkovic to ale bylo pořád málo, snažili se dál. Jimmyho pořádně vystrašila Dadovo prodloužená hlavička, která neomylně směřovala do brány. Jimmy však zařadil rychlou zpátečku a balón vyškrábnul na roh. Škoda, že Bráchovo zranění narušilo vynikající souhru levé strany, kdy si pružně měnili pozice s Gattuzem a často podnikali nebezpečné výpady.

Po změně stran nastoupil Bolf na beka a čerstvý žolík Hasič na hrot. Uběhlo jen pár minut a Hasič se mohl prosadit. Únik po pravé straně skončil na tyči, skákavý odražený balón neusměrnil do branky Ballack. Tyč vzápětí zvonila i na Jimmyho bráně. 16-ka nebezpečně pálila, Jimmy sice nedosáhl, ale ohlídal si odraz od tyče a po bleskové otočce v leže sebral míč do náruče. Gól blbec odrazem od hlavy tentokrát překvapivě nepadl. Jimmy si notně posílil sebevědomí a stal se doslova vládcem pokutového území. Centry, až na jedinou vyjímku posbíral, tečovanou střelu směřující po přímáku přesně k tyči vytlačil na roh, hlavu z malého vápna reflexivně vytěsnil nad ... Famózní výkon! Po zápase prosákly informace, že Jimmy se tajně zúčastnil Fotbalové školy Petra Čecha.

Díky Jimmyho jistotě jsme si mohli dovolit drobnější změnu taktiky. Soupeři jsme častěji půjčovali míč a čekali na zdrcující protiútoky. Už v 50. minutě vysunul Gattuzo Hasiče, ten z levé strany pronikl do šestnáctky a chladnokrevně z úhlu poslal míč přesně k zadní tyči - 4:0. Nemohlo nás překvapit, že to soupeř stále nezabalil, čestný úspěch zaznamenali nechytatelnou střelou k tyči - 4:1. Naše ofenzíva však znovu udeřila, a to hned několikrát. Nejprve Hasič připravil snadnou pozici Maovi, který z prostoru malého vápna zužitkoval přesnou přihrávku - 5:1. Podobně se trefil i Ally, gól však nebyl pro ofside uznán. Mao se však po Ballackově přihrávce opět z malého vápna nemýlil - 6:1. Další trefu připravil čerstvý Koller, který v brejku našel zcela volného Hasiče před prázdnou bránou - 7:1. Účet zápasu uzavřel opět Mao, který prokázal výborný výběr místa, když opět z malého vápna po Hasičově přihrávce nadvakrát překonal gólmana hostů - 8:1.

Na úvod sezóny se z kabiny ozvaly jedny z nejdelších Husquaren v historii klubu. V příštím kole můžeme formu potvrdit opět na Nou Campu, kdy přivítáme od 17:00 Kožlany.

Sudí: Nýdrs
Branky: 11' Kulič, 30' Karby (PK), 35' Ballack, 50' a 78' Hasič, 65', 69' a 90' Mao
Žlutky: Gatuzo
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Dado Pršo, Brácha (46'Bolf) – Karby , Ballack, Mao, Gattuzo – Ally (65' Koller), Kulič (46' Hasič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Olympie Kožlany 3:0 (1:0)

Nezadržitelný Bezdička opět úřadoval

Sobota 30.8.2008 - ve druhém kole jsme mohli opět těžit z domácího prostředí Nou Campu, proti nám stál výrazně omlazený team Kožlan. Dramatické chvíle přinesla už rozcvička, když dokonalou sestavu z rejstříku akvabel narušili hvízdalky, zakončené tupým nárazem a zvukem klaksonu. Okamžitou kontrolou zpoza roští byli účastníci střetu shledáni díkybohu živými, zadní deformační zóny Formana GLX, našeho ex-kouče Kankyho, náraz chvátajícího medvěda pohltily. Vítěznou sestavu bylo samozřejmě zapotřebí změnit, protože tentokrát chyběl Karby s Hasičem, na druhou stranu už byl připravený Baron a Piškoot. Došlo tak k logické změně na předstoperu a na ostrých krajích, kde se Gatuzzo přesunul na pravou stranu, levou uvolnil právě Piškootovi. Na střídačce nasával atmosféru mistráku po delší odmlce Misha, spolu s Dadem a Kollerem. Možnost střídat 4 hráče tedy opět ignorujeme ...

Zápas začal v relativně vysokém tempu, hosté vyznávající atletický kombinační fotbal rozhodně nepřijeli prohrát. Naše obrana se musela mít na pozoru, Jimmy však nebyl nucen dlouho zasahovat. Naše ofenzíva ovšem nezůstávala pozadu, první výpady však neměly gólové parametry, střelba ohrožovala spíše Fíka u kasy. Individuálně se prosadil Ally, jeho střela z otočky prolétla těsně vedle branky. Do rozehrávky se okamžitě zapojoval Baron, který rozdával balóny do křídelních prostorů, centrům do pokutového území chyběla větší přesnost. Soupeř díky tomu občas podnikal rychlé protiútoky, jeden takový nezachytil Honek, naštěstí Jimmy se Špaucem a Bráchou donutili útočníka k odevzdání balónu v prostou malého vápna. Ballackovu precizní zpětnou přihrávku před Kuličem se štěstím tečoval gólman. Když to vypadalo na bezbrankový poločas, zaútočil znovu Ballack, jehož průnik do pokutového území musel soupeř vyřešit faulem. Určený exekutor Baron penaltu s přehledem proměnil, zahrál ji přesně tak, jak chtěl (pouze to měla být větší rána a o metr a půl blíž k tyči). Brankář sice v pádu na opačnou stranu reagoval a propnul špičky, ale i tak byl krátký - 1:0.

Hned na začátku druhého dějství udeřil gólostroj Bezdička. Ballack poslal do vápna vysoký centr, na který si tísněn protihráčem naběhl právě Bezdička a kolenem mazácky sklepl míč přesně k tyči - 2:0. Brankář i hostující obrana jen nevěřícně zírali. Bohužel záhy musel hřiště opustit Baron, Misha se však po pár vyhraných vzdušných soubojích cítil jako ryba ve vodě. Po deseti minutách přišel další úder, o který se postaral kdo jiný, než Bezdička. Kulič zamotal u pravé strany hlavy několika protihráčům a jeho přesnou přihrávku raději dorazil hostující obránce, kterého myšlenkami Bezdička zcela ovládl - 3:0. Hosté na rozdíl od Křelovic pochopili, že jsou body v háji. Přesto se aktivní hároš dostal do Jimmyho blízkosti, ten ale jeho pokus bravurně zneškodnil vyběhnutím. Hra mírně ztratila řád, mezihra tradičně vzala za své, protože se hosté snažili o bezhlavé a bezmyšlenkovité útoky. Tím se otevíral prostor pro naše typicky brejkové hráče, Piškoot s Gattuzem zcela ovládli kraje hřiště, útočníci si mohli dovolit hrát více pro oko diváka. Výsledek mohl být o něco lepší, Bezdička však odmítl druhý hatrick, když z voleje pálil v dobré pozici vysoko nad. Ruce nad hlavu už zvedal Dado, jeho bombu kožlanský brankář reflexivně vyrazil nad.

Příští sobotu hrajeme od 17:00 v Žihli, které máme po jarní porážce co vracet.

Sudí: Cross
Branky: 41'Baron (PK), 47' a 59' Bezdička
Žlutky: Honek, Kulič
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron (54'Misha), Brácha – Gattuzo , Ballack, Bezdička, Piškoot – Ally (82' Dado), Kulič (72' Koller)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slavoj Žihle (A) - Slovan Blatnice (A) 2:0 (0:0)

Raději hrát na škváře ...

Sobota 6.9.2008 - první zápas na hřišti soupeře se odehrál na proklínaném umělém povrchu v Žihli. Hřiště je naším strašákem hlavně kvůli vysoké "úmrtnosti" hráčů, která se opět projevila. Lajny na našem Nou Campu možná nejsou tak dokonale geometricky rovné, ale precizně střižený, vodou skropený, voňavoučký a měkoučký pažit, nemůže tenhle moderní výdobytek vůbec nahradit. Vlastně i naše náhradní hřiště bude příští rok po kompletním zadrnování pro fotbal příjemnější. Nicméně zkušeností s povrchem už máme požehnaně, obavy musely jít stranou. Koučovi se z dalekého výletu omluvil Gattuzo, místo kterého byl připraven čerstvě zrekreovaný Karby. Vzhledem k rozměrům plochy zvolil Roura rozestavení 4-3-3, s cílem eliminovat hru domácí zálohy (a tak trochu i té naší), vzadu se s ničím nepárat a využívat tří hráčů v útoku.

Domácí byli po úvodním hvizdu aktivnější, první šanci bravurně zastavil čistým skluzem Piškoot. Inkasoval při tom koňara, po kterém by kdokoliv jiný musel okamžitě vystřídat. Bokk samozřejmě situaci posoudil správně, u klandru se začali předvádět domácí fanoušci, zpravidla zasloužilí pivní pupci, používající slovník pubertální mládeže, jejichž hlášky o idiotech, vesničanech, apod., působily celkem komicky. Aktivitu domácích hráčů ukončila důrazná domluva Ballacka s Mishou o přebírání hráčů soupeře. Ke slovu konečně přišla naše taktika, útok se postupně dostával více do hry a první nebezpečné situace přicházely. Bohužel Bezdičkovi zvlhl střelecký prach, po Kuličově sólu tečovanou přihrávku nedokázal dobře trefit a brankář neměl s pokusem problémy. Úspěšný nebyl ani ze vzduchu, když poslal hlavu o pár metrů vedle. Vynikající příležitost připravil pro Hasiče Ballack, jeho milimetrovou kolmici poslal z úhlu těsně vedle protější tyče. Domácí znatelně znervózněli, jejich převaha vzala za své a Jimmy pouze sbíral balóny propadlé za obranu. Do poločasu k naší škodě vydržel bezbrankový stav.

Ze hry musel odstoupit Piškoot, kterému pobyt v kabině výrazně přitížil. Na kraji zálohy dostal příležitost Karby. Druhá půle začala v duchu prvního dějství, úvodní šanci domácích zastavil ve vápně rukou Špauc, pozorný Bokk naštěstí viděl pokus o šlapák domácího hráče, kvůli kterému zahrál Špauc poněkud nepřirozeně. Prvních dvacet minut nepřineslo zajímavý fotbal, na hru z první půle se nám nepodařilo navázat. Domácí však zatím zahrozili jen z přímáku, který Jimmy bravurně vyndal na roh. Roura poslal do útoku čerstvé síly Dada s Kollerem. U našeho vápna ale chvíli na to podstoupil poslední souboj Karby, se zraněným kolenem musel na nosítkách ze hřiště. Inteligentní pupci se projevili i v této situaci ... Naštěstí mohl do hry zasáhnout čtvrtý náhradník Bolf. Bokk Karbyho souboj pustil, ovšem následný zákrok Ballacka posoudil jako nedovolený. Domácí zahrávali z ideální pozice pro leváka, Jimmy bohužel neprokázal zednické nadání, když jeho zeď postrádala jednoho muže u bližší tyče, kam se domácí ex-dobříčský player pravačkou přesně trefil - 1:0.

Věřili jsme že na vyrovnání máme a dočkat jsme se mohli hned. Bohužel Bolf ani Dado nedokázali balón po rohu dostat v motanici na malém vápně do brány. V 73. minutě nezkrotil svoji bojovnost Hasič, druhý skluz znamenal druhou žlutou a tedy odchod do sprch. Situace byla kritická, domácí záhy využili nedorozumění Špauce s Mishou a zcela volný Honkovo hráč na vápně propálil Jimmyho - 2:0. Zbývalo tedy zápas důstojně dohrát, ve zbytku hrací doby jen Jimmy vykopl historicky prvního umělohmotného krtka a Ballack ohrozil při zakončení vesmírnou stanici ISS.

Příští sobotu hrajeme doma od 17:00 s Kaznějovem.

Sudí: Bokk
Branky:
Žlutky: Hasič (2x)
Rote: Hasič
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Misha, Brácha – Bezdička, Ballack, Piškoot (46' Karby, 69' Bolf) – Hasič, Ally (62' Dado), Kulič (62' Koller)

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Bohemia Kaznějov (A) 0:0 (0:0)

Čekání na gól dál trvá

Sobota 13.9.2008 - v dalším kole okresu jsme na Nou Campu hostili z B-třídy sestoupivší team Kaznějova. Soupeř nám není neznámý, a to díky pár odehraným přátelákům. Kvůli ztrátě Karbyho v Žihli, absenci Jimmyho a nakřápnutí tří nejmenovaných hráčů, měl kouč při skládaní jedenáctky opět vrásky na čele. Ovšem díky silné mládežnické základně byly problémy zažehnány. Od první minuty nastoupil Koller v útoku, Gattuzo jako pravý ostrý kraj a na lavičce byli natěšení Misha, Klofák a Barosh!

Od prvních minut bylo zřetelné, že nemáme zcela přečtenou hru soupeře. Kaznějovský Yao Ming nastoupil jako podhrotový hráč, o kterého se od začátku musel pečivě starat Baron, navíc se často měnili záložník s útočníkem na naší pravé straně. Po oťukávací čvrthodince nás už však soupeř ničím nepřekvapoval, hra se zkonsolidovala a došlo na pohledné kombinace. Krásnou akcí se prezentoval Ballack, jeho technická střela z levé strany skončila na vzdálenější tyči, odražený balón nedokázal z prostoru penalty dostat za brankáře osamocený Koller. Hosté zazlobili z nebezpečného protiútoku, který ukončil až razantní skluz Piškoota. Nařízený přímák poslal kaznějovský kapitán těsně nad. Kovarzyk držel hráče hodně zkrátka, průměrem jednoho hvizdu za 23 sekund hry si řekl o zápis do Guinessovi knihy rekordů. Citlivější jedince pobolívala hlava, ale možná to tak bylo lepší... Hostům hrozilo střídání brankáře, když Koller důsledně sledoval míč letící do pokutového území a brankář zasahoval příliš odvážně bez typického brankářského krytí. To naopak předvedl Hasič, když při důrazném vyboxování centru poslal k zemi kaznějovskou věž. Otřeseného brankáře jsme bohužel nedokázali ohrozit, takže do přestávky vydržel bezgólový stav.

Do druhého dějství nastoupil první žolík, Klofák. Mohlo však pro nás začít pohromou, když nejprve založil protiútok Honek, po ztrátě balónu u postranní čáry, a poté protiútokem skončil i výpad Bráchy, který měl slibně našlápnuto až do kuchyně. Obě situace zachránil na stoperu pozorný Špauc. Z naší strany zahrozil Klofák, kterého nádherně do křídelního prostoru vyslal Ballack, střela však Klofákovi nesedla a šla o decimetry vedle. Hosté nás zaskočili rozehranou standardkou, po které vytáhnul Hasič parádní zákrok a střelu do šibenice vyrazil. Chtěli jsme zápas rozhodnout, agilní Kulič dvakrát zahrozil v těžké pozici po centru na bližší tyči, Bezdička se snažil nalézt ztracenou mušku. Bohužel se opět vytratila mezihra, soupeř vyklidil střed hřiště a hrála se více nakopávaná. Gattuzo se tak zapojoval do hry sporadicky, o to více vehementně. Po jedné žlutce a náznaku druhé raději přepustil místo v záloze Mishovi. Do hry zasáhl i poslední trumf Barosh, po jeho narážečce slibně postupoval Ballack, brankář dokázal střelu zázračně vytěsnit. Honkovo dum-dum ze třiceti po odraženém rohu prosvištěla metr nad pravou šibenicí... Nakonec tedy asi celkem spravedlivá remíza, průměr vstřelených gólů na zápas se nám zase začíná vracet k obvyklým hodnotám.

Příští zápas odehrajeme netradičně v neděli, už od 16:30 ve Vejprnicích.

Sudí: Kovarzyk
Branky:
Žlutky: Baron, Gattuzo, Koller, Piškoot, Brácha
Sestava: Hasič - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha – Gattuzo (65' Misha), Bezdička, Ballack, Piškoot – Koller (46' Klofák), Kulič (75' Barosh)

Author: Honek


Zpět na přehled
SK Slavia Vejprnice (C) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (1:1)

Bez Ballacka jsme na výhru nedosáhli

Neděle 21.9.2008 - po bezbrankové plichtě jsme si chtěli spravit chuť na hřišti Vejprnic. Škoda, že neděle byla hracím dnem pro všechny teamy Slovanu, Blues museli do Hunčic v deseti, nás dal Roura dohromady aspoň 13. I když obecně platí, že každý hráč je nahraditelný, v případě Ballacka se jedná o vyjímku. Jeho absence byla markantní ... Nevděčná úloha rozehrávače zbyla logicky na Barona, na předstoperu nastoupil Misha.

Domácí v omlazené sestavě začali aktivně, dalo by se říci, že šance střídala šanci. Do vedení se dostali už v deváté minutě, když útočník posla hlavou centr do tyče a další domácí hráč pohodlně dorazil odražený míč - 1:0. Z naší strany se jako první osmělil Piškoot, jeho daleká střela nebyla nebezpečná. Postupně jsme se však dostávali do hry, Špauc po rohu dokonce vyrovnal, pro ofside bohužel gól neplatil. Jimmy Iceman v bráně čaroval při dvou tvrdých střelách z dálky, které bravurně zneškodnil. Na širokém hřišti nám citelně chyběl Ballackův vířivý pohyb, tvrdé zakončení i geniální pasy. Deset minut před přestávkou zatáhnul Gattuzo po pravé straně a vybojoval roh. Ten poslal do malého vápna, kde se nikým neobtěžován neskutečně pověsil do vzduchu Ally a hlavou nekompromisně zavěsil - 1:1.

Ospalost ze hřiště byla znát i v kabině, to když si na rohovém segmentu luxusní plyschové sedačky dlouze zívl odpočívající Piškoot. Nastydlý Baron musel do hry pustit Hasiče, rozestavení se tedy změnilo na 4-3-3, na motoru zůstal osamocený Bezdička.

I druhý poločas začal tlakem domácích, chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na změnu rozestavení. Domácí se snažili využívat šířky hřiště, Iceman v bráně ale udivoval ohromnou jistotou, prudké střely mu zůstávaly přilepené na rukavicích. V 65. minutě však domácí podnikli brejk do otevřené obrany, Gattuzo s Icemanem první zakončení odvrátili, na dorážku už ale nedosáhli - 2:1. Roura poslal do hry čerstvého Kollera, postupně jsme získali převahu a začali hrozit. Hasič z pravé strany pálil nebezpečně, brankář vyrazil. V následujících chvílích se začalo na hřišti slušně jiskřit. Nejprve zastavil na polovině úmyslným hitem soupeř Gattuza. Faul jsme potrestali dokonale, Špauc poslal centr za obranu, kde nehlídaný Bezdička střelou pod brankářem rozvlnil síť - 2:2. Gattuzo s odplatou dlouho neváhal, hned po rozehrání prověřil chrániče provinilce. Domácí mohli hrát o deseti, kdyby se nechal "inzultovat" od přepnutého beka. Špauc by ve stejné situaci ležel, i když by k němu ještě ani nedoběhl ... O další kuriózní moment se postarali domácí, když si mysleli, že Cross vylučoval. Přestali hrát, hráč odcházel mimo hřiště. Misha se Špaucem ihned rozehráli, Špauc poslal centr do vápna, ale volný Koller mezi stojícími obránci netrefil míč z voleje přesně a střela skončila těsně vedle. V samotném závěru jsme mohli ještě dvakrát skórovat, nejdřív v chumlu čtyř našich hráčů trefil Bezdička gólovou střelou Kollerovo zadnici. Poslední příležitost měl Ally, když se s míčem točil v prostoru penalty, tečovaný oblouček skončil na spojnici tyče a břevna.

Příští sobotu hostíme od 16:30 béčko Tlučné.

Sudí: Cross
Branky:35' Ally, 72' Bezdička
Žlutky: Gattuzo, Honek, Piškoot, Kulič
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc, Misha, Brácha – Gattuzo, Bezdička, Baron (46' Hasič), Piškoot – Ally, Kulič (65' Koller)

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Tlučná (B) 2:4 (1:1)

Tomu se říká beznaděj

Sobota 27.9.2008 - po remíze z Vejprnic jsme doma chtěli zabodovat naplno proti krokodýlům z Tlučné. Na pátečním trejnu poskládal Roura základní šestku, a s napětím očekával, kdo se na sobotním srazu objeví. Hasič, Brácha a Misha, to byla jména, se kterými nemohl počítat (omluveni), ostatní naštěstí přišli. Gattuzo se musel stáhnout na beka, do zálohy zbyli přesně tři borci, takže jsme nastoupili se třemi hroty. Na střídačce byli Dado s Bolfem, a zcela náhodou také Vannyak, který si v pátek přišel vyprášit rukavice (jako nové, přestože je používá už od dorostu).

Soupeř nastoupil s omlazeným kádrem, na který jsme si oprávněně věřili. I přes ofenzivní rozestavení jsme se snažili kombinovat od zadních řad a drželi míč pod kontrolou. Jenže přišla 10. minuta, která určila osud zápasu. V souboji s Bezdičkou se tlučenský záložník dostal se štěstím k míči, který bezhlavě napálil dopředu. Špauc bohužel nedosáhl a na Icemana postupoval nehlídaný hráč. Rozhodl se pro kličku, Iceman ho poslal rukama za dres k zemi. Langoš nařídil jasnou penaltu a bohužel poslal Icemana do sprch. Vannyak se tak zcela zaskočen dostal do hry, na penaltu reagoval dobře, ovšem jeho ztuhlé tělíčko padalo k zemi příliš dlouho - 0:1.

Věděli jsme, že při potřebném nasazení dokážeme Tlučnou potrápit i v deseti. To se ukázalo hned za chvíli, Ballack poslal skvělý centr na přední tyč, kde ho z první poslal Kulič přesně do protějšího spodního rohu branky - 1:1. Nebylo vůbec znát, že hrajeme o deseti, chtěli jsme uspět i s tímto handicapem. Ally zjistil, že zhubnul, když mu příliš odskočil ve výborné pozici balón z vanky. Hrozen hráčů neprostřelil ani Bezdička. Na druhé straně se rozehřál i Vannyak, když bravurně zneškodnil tvrdou ránu. Na levé straně byl aktivní Piškoot, kterého však často brzdila Langošova píšťalka. S úrovní řízení zápasu se nedokázal za prvních 45 minut sžít Špauc, který od osudné 10. minuty připomínal hysterickou ukecanou bábu.

Roura nedělal o přestávce v sestavě žádné změny, takový luxus si nemohl dovolit, navíc team šlapal dobře. Opět se však projevila špatná koncentrace na začátku druhého poločasu. První varování přišlo záhy, střelu kapitána Vannyak opět fantasticky vyrazil na roh. Jenže hned v zápětí se dostal soupeř do přečíslení, které vyřešil povedeným ťukesem - 1:2. Vyrovnání se snažil zařídit Ballack, jeho sólo zastavil soupeř ve vápně jednoznačným brnknutím přes nohy, ovšem Langošova píšťalka zůstala němá ... V zápětí na druhé straně kontakt Špauce s útočníkem ve vápně bez váhání jako penaltu posoudil. Exekutor byl i při opakovaném pokusu úspěšný - 1:3. Špauc se stal časovanou bombou, Roura situaci vyřešil nasazením Dada Prša na stopera. Langoš začal mírně zmatkovat, když Allyho teatrální skok plavmo tentokrát jako faul posoudil. Necitlivě také zastavil jednoznačné výhody, když se naše akce slibně rozvíjely ...

Přes nepříznivý stav jsme dřeli dál, soupeři jsme balón příliš nepůjčovali. Ballack nasadil k sólu, které zastavil stoper Tlučné faulem. Přestože by jistě postupoval sám na branku, vystačil si Langoš se žlutou. Snížit jsme přesto dokázali, když Baronovu dělovku dorazil po závaru hlavou Ally - 2:3. Neúnavný Ballack to zkoušel znovu z levé strany, individuální akci zakončil střelou do boční sítě. Nebezpečný výpad soupeře zneškodnil vyběhnutím pod nohy Vannyak. Hra vabank se bohužel nevyplatila, z náhodného protiútoku hosté zvýšili na 2:4, když Vannyho vyraženou střelu dorážel hráč u tyče z ofsidové pozice. Hangánovu signalizaci však Langoš vidět asi nechtěl ... Po tomto zásahu už na změnu stavu nezbývalo příliš sil fyzických, ale hlavně morálních.

Příští sobotu se v derby od 16:00 představíme v Kameňosu.

Sudí: Langoš
Branky: 17' Kulič, 65' Ally
Žlutky: Piškoot
Rote: 10' Iceman
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc (59' Dado Pršo), Baron, Gattuzo - Bezdička, Ballack, Piškoot – Ally, Koller (10' Vannyak), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Kamenný Újezd (A) - Slovan Blatnice (A) 2:4 (0:1)

Baron pohřbil domácí naděje

Sobota 4.10.2008 - po psychicky náročném duelu s Tlučnou nás čekalo derby v Kameňosu. Hráči se na zápas patřičně těšili, což bylo znát už z tréninkové přípravy. Ve středu trénink pro malou účast zrušen, v pátek zřejmě lákal Ketchup s klobásou a pivákem zdarma (nebo snad agitační projevy ODS), sešlo se 6 lidí (tři muži, tři poctiví dorostenci). Až se na to těch pár snaživých juniorů logicky vykašle a budou raději chodit s minižákama, můžeme tréninky definitivně zrušit ... Když si v pátek hodil Roura sestavu na papír, vyšlo mu 11 lidí. Jenže měl jen tři záložníky, Mishu na předstoperu a Barona na brku. Záchranná nominace Gattuza byla na světě a zrodila se tak nakonec vlastně optimální sestava. Dlužno podotknout, že Jimmy vyfasoval od DK OFS jednozápasový dištanc, na uvolněný post jedničky měl Roura Hasiče i Vannyaka. Jak se nakonec ukázalo, volba Hasiče byla správná, i když Vannyakova forma prudce graduje. Po příjezdu do Kameňosu jsme zjistili, že nám chybí ještě 4 hráči, u některých nebylo jisté, zda znají čas výkopu. Misha s Kuličem dorazili vzápětí, po telefonických urgencích se to povedlo i Hasičovi s Piškootem. Důvěrné zdroje hovořily také o problémech domácích se sestavou, nakonec to asi nebylo tak horké, v zásadě nastoupili v očekávaném složení.

Svoji autoritu ještě před zápasem demonstroval Kozina, když odhalil nesundané klenoty nastupujících hráčů. Jen škoda, že nastavený trend neudržel i při zápase. Začínali jsme s míčem a rozhodli se, že ho domácím nepůjčíme. Okamžitě jsme hráli hru nám vlastní, rychlé kombinace ve středu hřiště s následným vysunutím krajního záložníka nebo útočného hrotu. Ballack si naběhl na Honkovo kolmici, jeho střela brankáře vylekala, ale neohrozila. Domácí doslova zmatkovali, vůbec nestíhali hlídat naše agilní hráče. Své šance se dočkal snad každý, Kulič s Allym se bili ve vápně, Piškoot s Gatuzem zrychlovali hru po křídlech a Ballack s Bezdičkou obstarávali střelbu ze střední vzdálenosti. Domácí nás mohli ohrozit jedině ze standardek, čehož si byli dobře vědomi. Jejich systém byl proto jednoduchý - klidně si už na půlce dojít pro faul a ohrozit Hasiče centrovanými míči. Jenže Hasič měl boxovací den a většinu balónů dokázal odvrátit, jindy domácím chyběla přesnost. Do varu dostal hráče i kotle ultras Kozina, když nejprve přísně udělil žlutku Allymu, ale na druhé straně to vypadalo, že čeká, až někdo Ballackovi urazí nohy. To se nakonec skoro povedlo, žlutá pro domácího beka byla konečně na světě. Bez potrestání zůstalo i podražení Bezdičky u branky domácích, po kterém jsme aspoň zahrávali roh. Skoro to vypadalo, že přes drtivý nápor nedokážeme vsítit. Deset minut před půlí si na roh naběhl Baron a z prostoru malého vápna propálil brankáře - 0:1.

Roura nechtěl dělat žádné změny v sestavě, indispozici hlásil Gattuzo, ale ve hře zatím pokračoval. Chtěli jsme pokračovat aktivně, což se nám podařilo dokonale. Kulič si zpracoval ve vápně míč, obtočil se kolem obránce, obešel i brankáře a v poklusu s míčem u nohy došel až do brány - 0:2. Přihlížející doslova ani nedýchali ... Kameňos ožil, protože hrál na oblíbenější branku. Více se snažili roztáhnout hru a posílat nebezpečné centry do vápna. Přesto jsme i my dále zatápěli, Kozina sražení Allyho ve vápně brankářem jako penaltu neposoudil. Půl hodiny před koncem domácí snížili, když po Piškootovo skluzu a odebrání míče holení nařídil Kozina přímý kop. Ten domácí útočník přetavil hlavou na gól - 1:2. Uběhlo však jen 6 minut a k přímému kopu z dobrých 20-ti metrů se postavil Baron. Míč z jeho kopačky vykroužil nechytatelnou trajektorii, brankář reagoval na původní směr a byl bezmocný - 1:3. Brácha okamžitě doporučil domácím, aby nedávali tolik peněz za balóny, protože ty levný to nedělají. Hned vzápětí však přišla chyba ve středu hřiště, domácí se dostali k přečíslení, následoval centru z pravé strany na volné hráče, Honek sice první střelu zablokoval, s dorážkou si Sovus věděl rady - 2:3. Vzhledem k průběhu hry to bylo frustrující, navíc po konstruktivní kritice z naší lavičky reálně hrozilo, že to opravdu poděláme ...

Náš team je však složený z poměrně zkušených hráčů (mladí jsou zranění), nechtěli jsme něco takového dospustit. Pokračovali jsme dál aktivně, na pravé záloze operoval čerstvý Misha. Bezdička využil Kozinou výborně puštěného mrtvého ofsidu, střelu však poslal do brankáře. Přečíslení 3 na 1, nevyřešili Ballack, Kulič a Ally nejlépe, branku vůbec neohrozili. Akce ale skončila přímákem, při kterém vlastnosti Tanga potvrdil Ballack, když jeho tvrdá plovoucí střela k tyči zvrátila brankáři ruce a stanovila výsledek na konečných - 2:4.

Příští sobotu od 16:00 hrajeme doma s mužstvem Plas.

Sudí: Kozina
Branky: 37' a 68' Baron, 50' Kulič, 90' Ballack
Žlutky: Bezdička, Ally, Kulič
Sestava: Hasič - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Gattuzo (63' Misha), Bezdička, Ballack, Piškoot – Ally, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Plasy (A) 0:0

Po bezkrevném výkonu jen bezbranková plichta

Sobota 11.10.2008 - minulý týden jsme se parádně namlsali v Kameňosu, samozřejmě jsme si na sebe ušili bič. Vyprodané tribuny chtěli vidět další bezchybný výkon a zisk tří bodů, my jsme to samozřejmě vnímali stejně. Plasy, sestoupivší z B-třídy, byli pro nás prakticky neznámým soupeřem, proto kouč vsadil na klasiku se dvěma hroty. Kouč skoro nemusel měnit vítěznou sestavu, jen na postu gólmana nahradil sloužícího Hasiče Jimmy Iceman. Nastoupili jsme tak v současné době v optimální sestavě, na střídačce byl opět přetlak - Dado, Koller a čapák Vannyak.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, na hostech se zřejmě podepsala dlouhá rozcvička, protože působili dost unaveně. Úvodní čtvrthodinu jsme tak jednoznačně ovládli, bohužel gól nepřinesla. Ally to zkoušel z dálky levačkou, Kulič na bližší tyči přestřelil z voleje po vydařeném centru Ballacka. Soupeř se oklepal a začal se snažit také dopředu. Příliš prostoru měl kapitán ve středu zálohy, přes kterého šla většina rozehrávek. K ohrožení Jimmyho branky se však nedostali, v největší šanci při ojedinělém brejku přehodil útočník vyběhnutého Jimmyho i s brankou. Nám se podařilo dokonce vsítit, Baronovo nepovedenou střelu hlavou usměrnil do sítě Ally, bohužel stál v ofsidu ... Psychickou pohodu si notně rozhodil Jimmy, když po třetím nepovedeném výkopu začal ke každému přidávat sebekritické hodnocení: "Do pí.., já se na to vy....!". Náš postupný zmar podtrhlo několik vzájemných srážek při odvracení dlouhých nákopů, které samozřejmě pramenily z mizerné komunikace.

O poločase nebylo potřeba střídat, ale pořádně se nabudit do druhé pětačtyřicetiminutovky. Na jejím začátku jsme si ale vybrali slabší chvilku, když se na velkém vápně objevil zcela volný záložník, ke kterému propadl balón. Šance se ale zalekl a střelu namířil vedle vzdálenější tyče. Poté jsme opět převzali iniciativu, snažili jsme se hrát naši hru přes oba kraje. Soupeř si však pohlídal rozehrávku přes beky, takže Jimmy musel posílat dlouhé nákopy, které se bohužel často záhy vracely. Střelbu obstarával zejména Ballack, ale branka mu tentokrát nebyla přána. Půl hodiny před poločasem nastoupil útočný žolík Dado Pršo a hned o sobě dal vědět. Unikl obráncům po pravém křídle a tvrdě vypálil, brankář s námahou vyrazil. Bezgólový stav chtěl změnit Špauc, kterého vyslal Brácha na roh. Bohužel Piškootovi kop nevyšel a po zemi zahrál do autu. Skórovat na druhé straně mohl Gattuzo, jeho odkop od brány chytil klasicky opačný směr, ale míč skončil naštěstí těsně vedle. V poslední šanci hostů pak zamířil útočník v dobré pozici přesně do Jimmyho náruče.

Při chuti byl dál Dado, dvakrát sám hlavičkoval po rohu, jenže poprvé zamířil nad a podruhé vyniknul brankář. V posledních minutách pak přišla tisíciprocentní šance, když Ballack z brankové čáry poslal míč před branku, kde zcela volný Dado dostal housle a překvapený Koller vedle něj se zmohl jen na stepovou vložku a míč pokračoval směrem od brány ...

Příští sobotu hrajeme už od 15:30 v Kozolupech.

Sudí: Waltros
Branky:
Žlutky: Gattuzo, Bezdička
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Gattuzo, Bezdička, Ballack, Piškoot – Ally (58' Dado Pršo), Kulič (82' Koller)

Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Kozolupy (A) - Slovan Blatnice (A) 0:1 (0:1)

Statečný výkon odměněn výhrou

Sobota 18.10.2008 - v dalším kole nás čekali v této sezóně dost nevýrazné Kozolupy. Pravdou je, že jejich ač kvalitní hřiště, nepatří mezi naše oblíbené. Roura už začíná být na hlášené i nečekané absence hráčů celkem imunní, i když se nás na základně sešlo asi 7, panoval klid. Ze zápasu se bohužel museli omluvit Gattuzo, Hasič a kanonýr Bezdička. S tím Roura počítal. Baronovo vůz zaparkovaný v Posraný ulici však nevěstil nic dobrého, což potvrdil Ally, jehož Nokia zaznamenala v 4:58 Baronův zmeškaný hovor. Po kontrolním telefonátech Baronovi (nedostupný) a Beruškovi, zbývala poslední šance, a to Allyho osobní návštěva. Mise byla bohužel neúspěšná ... Vedoucí Santo Tesil s Mydlajzem byli také omluveni, ovšem Santo dokázal sestavit náhradní realizační team ve složení Hangánu (pomezní), Trappatoni (vedoucí), Kapy (lékař). Jediným náhradníkem byl nakonec pouze Vannyak.

Sestava vykrystalizovala zcela automaticky, na předstopera se postavil Misha, Dada čekal zápas na pravé záloze, vpředu samozřejmě na tři útočníky. Po naší rozehrávce jsme si chtěli soupeře oťukat, s míčem jsme nikam nechvátali. Brzy jsme zjistili, že to půjde! Roztahovali jsme hru do stran, soupeř nedokázal na rychlé kombinace adekvátně reagovat. Přišly i první náznaky šancí, z dálky to zkoušeli Misha i Ballack, proti Kuličově tvrdé střele do šibenice vytáhnul domácí brankář ligový zákrok. Naše obrana se měla napozoru před domácím ostrostřelcem Týcem, minimálně rychlostně jsme měli výrazně navrch. V bráně navíc jistota Jimmy, který se rozehřál při dobíhání balónu před čárou, když chtěl zachránit roh. To se mu povedlo, ovšem jako jediný na hřišti viděl míč za čárou Langoš, i když ho pod Jimmym vlastně ani nemohl vidět ... Zbytečně tím rozdmýchal emoce, výsledkem bylo vykázání našeho kotle z blízkosti lavičky.

Ofenzívu obstarávala především naše levá strana, která dokázala urychlovat hru do takových obrátek, že z domácích byli často jen statisti. To neunesla devítka, který chabý výkon kompenzoval plivnutím po Piškootovi, po dalších řečech už měl Bráchovo čelo na čele ... Pravá strana se soustředila spíše na defenzívu, Dado občas dával protihráči nepatrný náskok, i přesto však nedokázali nic vymyslet. Allyho tříslo postupně vypovídalo službu, i tak ale pomáhal Kuličovi s Kollerem dělat prostor důraznou hrou tělem. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, přišel ostrý Ballackův roh, na zadní tyči nastavil lebedu Dado, míč se vodorovně odrazil k druhé tyči, kde stál zcela volný Kulič s nastaveným čelem ve správném úhlu - 0:1!

V kabině vládla spokojenost, jenže nás čekalo dalších 45 minut. Trappatoni logicky nahlásil střídání Allyho, jenže Mishovi se zřejmě z přebytku vesnického luftu motala hlava a předvídal možnost omdlení. Ally to vzal na sebe, což byla určitě rozumná volba, protože jsme věděli, že by si obránci až moc oddechli. Jisté bylo, že i vzhledem k zahájení lovecké sezóny půjde o jeho poslední zápas ... Do branky nastoupil Vannyak, Jimmy se vysunul na předstopera.

Začátek poločasu nebyl dobrý, domácím jsme postupně nabídli několik příležitostí na vyrovnání. Nejdřív po špatně rozehraném autu přišel brejk, hráč z pravé strany mířil těsně vedle. Další situace byly nebezpečnější, nejdřív obrana vzorně zahrála ofsidesystem, jenže Dado kousek od praporku přepolykával kosičku. Domácí zakončili opět těsně vedle. V další situaci Týce přihrával do prostoru penalty, tísněný útočník zakončil do břevna ... Tím ale domácí skončili, další akce jistil Vannyak, ostrý centr zprava lapil před dobíhajícím hráčem do košíku, další sundal z hlavy. My už jsme se do šancí nehrnuli, i když rohů jsme zahrávali nečekaně hodně. Úroveň zápasu bohužel výrazně snížil Langoš ... Sražení Kuliče rukama netrestal ani žlutkou, což vytočilo Honka k nepříčetnosti, takže hrozba karetního trestu visela rázem nad ním. Spoustu kontaktů Langoš pískal zbytečně, v horším případě opačně. Po odkopu míče Piškootem u vápna, do kterého zajel protihráč, pískal faul proti nám, což už nenechal bez komentáře ani blízko stojící Hangánu. Kapy už si na střídačce přerovnával obvazy a otevíral další dvandu, kterou tajně přeléval do láhve s pitím ... Piškoot ani Dado však chvíli před tím ošetření k jejich smůle nevyžádali.

Do konce zápasu jsme se soustředili na neinkasování, což se nám povedlo. Výhru jsme si naprosto zasloužili. Misha nastoupil s nedoléčenou chřipkou, Ally odehrál 60 minut s utrženým tříslem, Dado Pršo se v záloze honil s maratoncem, Piškoot dostal tak naloženo, že by byl kdokoliv jiný ze hřiště odnesen, Jimmy si na předstoperu počínal jako starý mazák a všichni ostatní nevypustili jediný souboj o míč.

Příští sobotu hostíme na Nou Campu od 14:30 Hunčice.

Sudí: Langoš
Branky:38' Kulič
Žlutky: Ballack
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Misha (46' Vannyak), Brácha - Dado Pršo, Ballack, Piškoot – Koller, Ally, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Hunčice (A) 3:0 (2:0)

Sestava s liberem zafungovala

Sobota 25.10.2008 - po vynikajících bodech v Kozolupech přišlo domácí utkání, ve kterém jsme prostě museli získat tři bodíky. Poslední Hunčice byli z tohoto pohledu výborným soupeřem. Vzpomínky na loňský ročník okresu ale tak povzbudivé nebyly - díky 6-ti bodům z našich vzájemných zápasů zachránili okres ... Team byl v zásadě kompletní, přesněji řečeno, Roura dal dohromady 14 hráčů. Gólostroj Bezdička je na výjezdním zasedání v Chině, Hasič pracovně zaneprázdněn, Ally po obětavém výkonu v Kozolupech pouze za klandrem, ale i tak velmi platný. Naštěstí Misha s Gattuzem byli připraveni, objevil se i ztracený syn Baron. Na střídačce byl kromě Bolfa s Vannyakem i uzdravený Honzík Karby. Určitě správným strategickým rozhodnutím kouče bylo nasazení Dada Prša jako volného hráče, těsně pod hroty a mírně zprava ...

Chvilkový šok způsobil příjezd rozhodčího, delegovaný Mário přece nejezdí ve Fábii, ale na arabu s taškou na řidítkách. Z vozu však vystoupil pro nás neznámý sudí Czech. První minuty ukázaly, že nasadil přísný metr, držel hru zkrátka a rozhodně netrpěl žádné řečnění, když hostujícímu útočníkovi neváhal ukázat žlutku za urážku diváka Býrhofa. Do zápasu jsme však nevstoupili důsledně, hosté dokonce nastřelili po akci z pravé strany tyč Jimmyho branky. Brácha na hrotu se cítil jako ryba ve vodě a brzy ho bylo plné vápno. Obránci Hunčic začínali zmatkovat, z čehož pramenily fauly a tedy i naše šance. Bohužel bez pořádné koncovky, i když Ballack už posílal gólmanovi důrazná varování. V desáté minutě jsme se my i ultras konečně dočkali, na Ballackovo centr si naběhl Brácha a chladnokrevně kolenem zavěsil - 1:0. Hosté se pokusili o odpověď, nejnebezpečnější byl propadlý centr, který ale Jimmy vytěsnil na roh. Tímto zákrokem se rozchytal a zcela ovládl pokutové území.

Naše aktivita byla trvalá, Dado se snažil pokrývat celé hřiště a nabízet se pro kombinaci. Piškoot chvíli ověřoval, co vydrží jeho kotníky, postupně se rozehrál do svého standardu - tam a zpátky. Uklidňující druhý kousek přidal Ballack, když z dálky napřáhl a balón skočil těsně před brankářem - 2:0. Do druhé půle nastoupil místo vyšťaveného Kuliče natěšený Karby. Vannyak musel počkat na uklidňující třetí trefu, po které by nahradil Jimmyho v bráně. Hosté překvapivě nastoupili do druhé půlky o desíti, ukázalo se však, že Czech vyčkává na návrat brazilského reprezentanta Kaká ... To nesl nelibě Dado, který řešení svého hnědého problému statečně odložil.

Druhé dějství už patřilo pouze jedinému teamu, a to Slovanu. Snahy soupeře likvidovala obrana zpravidla v zárodku, v horším případě zakončili naivní střelou. Jakmile naše ofenzíva zařadila dvojku, soupeř nestíhal. Karby si návrat na trávník patřičně užíval, jeho nadrženost se však projevila při zakončení z výborné pozice, když poslal míč až na louku před hřbitov. Takový kop naše historie nepamatuje. Nadějný byl i jeho pokus hlavou na zadní tyči, míč zamířil těsně nad. Z levé strany zkoušel na brankáře vyzrát Ballack, bohužel mimo. Dvacet minut před koncem ale Gattuzo zachytil rozehrávku, okamžitě vyslal kolmicí Bráchu, který od brankové čáry namazal míč před bránu. Karby mazácky pouštěl, Ballack si věděl rady a prostřelil brankáře - 3:0.

Závěr utkání tak mohl už v klidu dochytat Vannyak, Karby nahradil na liberu Dada. V naší ofenzívě se tak objevili tři bráchové. Jimmy se okamžitě přeorientoval a po chvilce se dostal do zakončení. Jeho střela prosvištěla těsně vedle (borovice). Soupeř už byl neškodný, Vannyak řešil pouze sbírání míčů v zámezí. Skóre mohl ještě navýšit Brácha, který postupoval sám. Prvním pokusem trefil brankáře, při dorážce se do cesty míči připletl náhodně obránce. Svoji pětiminutovku na hřišti ještě málem stihl ozdobit trefou Bolf, ale v poslední chvíli mu obránce balón upíchnul.

Příští sobotu jedeme do neznáma, od 14:00 hrajeme v Dolní Bělé.

Sudí: Czech
Branky:10' Brácha, 37' a 70' Ballack
Žlutky: Piškoot, Kulič
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Misha - Gattuzo, Ballack, Piškoot (84' Bolf) – Dado Pršo (74' Vannyak) - Brácha, Kulič (46' Karby)

Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Dolní Bělá (A) - Slovan Blatnice (A) 0:0

Další bezgólová plichta

Sobota 1.11.2008 - první listopadový den byl naším soupeřem celek z Dolní Bělé, který je v tabulce jen o skóre za Slovanem. Čekal nás houževnatý soupeř, který mimo jiné dokázal přivézt bod z Křelovic a tři z Úněšova. Kouč mohl poprvé v sezóně zachovat vítěznou sestavu, na střídání měl připraveného pouze Karbyho. Bostonská mlátička Vannyak při rozpouštění discotéky v Coccu knokautoval několik imaginárních borců, přičemž si přivodil zranění ruky, znemožňující jeho start ... Na první pohled vypadalo hřiště v Bělé celkem slušně, asi tak o dvě třídy lepší než v Hunčicích. Bližší seznámení už tak dobře nedopadlo - hřiště bylo hrbolaté a blátivé, dokonce se sem tam objevily i kořeny stromů. Rozhodně jsme měli vynechat rozběhání a šetřit strelky na první dvě minuty zápasu. Špunty bez ohledu na typ obutí ihned zmizely v nánosu hnědého blátíčka. Kvalitu zázemí ověřil standardně Misha, když se vydal své blátíčko odložit do přilehlých suchých záchodů. Pořadateli připravenou štrupnu místo papíru raději nepoužil, i když po přehození "naruby" by nějaké nepoužité místečko jistě našel. Ještě že je pro tyto případy vybaven ...

První půli jsme začali do kopce a po slunci, chtěli jsme nechat domácí borce vybláznit. Hned po rozehrání se míče zmocnil Ballack a individuální akci zakončil nepříjemnou střelou. První minuty ukázaly, že ve výhodě budou ofenzivní hráči, čím lehčí, tím lepší. Kulič s Bráchou na hrotu operovali jako by se hrálo na Nou Campu, obránci těžkopádně odvraceli balóny. Totéž platilo i u nás, škoda že většina defenzivních odkopů a hlaviček končila mimo hřiště. Stejně si ze začátku vedl Jimmy při výkopech od brány, který tradičně potřeboval pár zaměřovacích pokusů. Po Ballackově rohu jme byli blízko gólu, Brácha z prostoru penalty pálil po zemi, ale brankář padající na druhou stranu zázračně nohou vykopl. Domácí hrozili centrovanými míči, vzniklo několik závarů, které se podařilo likvidovat, i když někdy i na pětkrát. Při střeleckých pokusech se nemusel Jimmy skládat do připravených pilin, všechno jistě pochytal do košíku.

Dado Pršo se na liberu tentokrát nepouštěl do útočení, soustředil se spíše na defenzívu, a v komentářích dával jasně najevo, že na tomhle se hrát fotbal nedá. Karby se začal pomalu rozehřávat. Ke gólu byl blízko opět Brácha, kterého kolmicí vysunul Ballack, ale chyběl mu před brankářem jeden krok. Pěkný zámek následoval po rohu, Piškoot se snažil o akrobatické zakončení, zblokovanou střelu zachytil Baron a znovu pálil, opět do hroznu těl ... Waltros pískal svojí klasiku, otočený aut nerozdejchal Gattuzo, po vysvětlujícím komentáři byla na světě uklidňující žlutka. V samotném závěru poločasu vyslal Honek z prostoru levého obránce větší malou domů, která z kopce nabrala na rychlosti a míč začal skákat do úrovně holení. Jimmy ale ukázal kopací techniku, levačkou z první uklidil míč na hranici našeho vápna ... Nebezpečí zažehnal Špauc s Baronem.

Do druhé půlky nastoupil nažhavený Karby, i s jeho pomocí jsme domácí dokonale zmáčkli. Karby byl při chuti, dokonce po hlavičce orazítkoval břevno. Chvíli na to se prezentoval dělovkou, která šla těsně nad. V sektoru hostujících fans už se zvedaly 4 ruce nad hlavu (Cobretti & Omam Býk). Kuriózní situace nastala po našem rohu, když se míč odrazil od obránce a obloukem dopadl přesně na hlavičku rohového praporku. Waltros nařídil opět roh. Závarů před bránou bylo nepočítaně, ale gól nechtěl přijít. Baronovi uskočil míč z kopačky přesně ve chvíli, když chtěl vypálit. Jeho zoufalé "Proč zrovna teď?" bylo naprosto výstižné. Velkou snahou o zásah se prezentoval Kulič, který pletl domácím z nohou vánočky, ale ke gólové střele se nedostal. Domácí se snažili využívat našeho tlaku k brejkům, při jednom dokonce míč prošel půl metru od čáry přes celou branku. Honek musel zapomenout na útočnické choutky a uklidil ho na roh. Aby se zřejmě ušetřil výčitek inteligentních ultras domácích, pustil Santo Tesil v roli pomezního minimálně hraniční offside se slovy "Stejně by to nepísknul ...". Výčitek se neušetřil, celá obrana ho zasypala slušnou sprškou. Z brejku naštěstí nic nebylo.

Domácím začali mírně ujíždět nervy, captain dokonce schválně při autu trefil Gattuza. Vhazování i následnou oplácečku, kdy noha po mocném nápřahu škrtá obě holeně, vyřešil Waltros s přehledem, tedy bez karet. K ostřejšímu stylu pomohli určitě i ultras domácích, jejich duševní výlevy byly na Chocholouška. I když jsme druhé dějství prakticky ovládli, vstřelit gól se přes enormní snahu nepodařilo. Výsledkem je třetí bezbranková remíza sezóny, slabou náplastí je fakt, že Jimmy spolu s přispěním Vannyaka drží už 380 minut čisté konto.

Příští sobotu v posledním domácím zápase hostíme na Nou Campu od 14:00 Líně.

Sudí: Waltros
Branky:
Žlutky: Gattuzo, Baron, Ballack, Honek
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Misha - Gattuzo, Ballack, Piškoot – Dado Pršo (46' Karby) - Brácha, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Líně (A) 2:2 (1:1)

Bod zachránil stoper Špauc

Sobota 8.11.2008 - fanoušci Slovanu měli letos poslední šanci vidět svoje koníky doma na Nou Campu. Po víceméně dobrých výsledcích očekávali v souboji s Líněmi 3 body. Příprava na mač byla důsledná, druhá fáze pátečního trejnu se uskutečnila v KD Šeříkovka v rytmu poga, za doprovodu punkové legendy Visací zámek. Kostra teamu ji pojala zodpovědně, to znamená do spocena, menší šrám si odnesl pouze Piškoot, který někde mezi písněmi Hymna šibeničních bratří a Traktor, odkulhal z vřícího kotle. Jeho sobotní start však nebyl ohrožen (přesněji byl připraven hrát o jedné noze). Hudba byla inspirující i pro kouče Rouru, který zde měl dostatek času na složení teamu. Pravda, notně mu k tomu pomohl fakt, že mu vypadli Gattuzo, Ballack i očekávaný Mao Ce Tung, který nestihl vyležet ptačí chřipku. Rourovi zbylo přesně 11 lidí, na lavičku ukecal Cobrettiho a Rendu Bolfa. Barosh i Klofák se omluvili, a to jak z fotbalu, tak překvapivě i z Visáčů.

Taktiku určil tentokrát soupeř, pyšnící se prakticky nejlepším útokem, ale naopak nejhorší obranou. Plán zněl jasně, dát o jeden gól víc, než Líně. Pomoci nám k tomu měl atomový útok Hasič - Brácha - Kulič, podporovaný tříčlennou zálohou s mozkem Karbym, obrana zůstala ve stabilním složení. Líňských bylo přesně 11, pohled na jejich team vléval do našich nohou optimismus. Ten ještě více narostl po zahajovacím hvizdu Mária Kempese. Začali jsme okamžitě s naší nátlakovou kombinační hrou a zápas měli zcela ve své režii. Už po deseti minutách se do vápna probil Piškoot, kde byl zastaven jen za cenu penalty. Karby bez problémů poslal pohledem brankáře ke druhé tyči - 1:0. Vstřelená branka pro nás bohužel měla fatální následky. Měli jsme najednou pocit, že hrajeme proti beznadějnému soupeři, který se porazí sám. Sice jsme mohli zvýšit skóre, Kuličovi v dobré pozici nesedla střela po Karbyho centru.

Obrana se snažila rozehrávat balóny od zadu, jenže to byla tentokrát nepoužitelná taktika. Bylo jasné, jak moc nám chybí Ballack, nabíhající si při každé rozehrávce. V pětadvacáté minutě přišel trest, po nedůrazu ve středu pole přišel pas za obranu, která špatně zahrála ofside-sytem, dvojici útočníků stíhal marně pouze Misha - 1:1. Opticky jsme sice měli dál navrch, ovšem bez efektu. Po kombinaci s Karbym se do dobré pozice za obránce dostával Brácha, balón si však v rozhodující chvíli upíchnul. Málem udeřilo na druhé straně, když Šapuc nečekaně netrefil nízký centr, který dopadl útočníkovi Líní přesně na nohu, naštěstí však nasměroval balón těsně nad. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Roura podrobil kritice naší rozehrávku a žádal logicky více nakopávaných míčů. Hned při rozehrání se pokusili vystrašit gólmana Kulič, jeho překvapivé střele z kruhu chyběl jen správný směr a potřebná výška. Bohužel jsme úvod druhé půle zaspali, po chybě ve středu pole přišel brejk, Ášu na rohu malého vápna sice pokrýval Misha, přesto se dokázal z otočky prosadit přesnou střelou k tyči - 1:2. Soupeř okamžitě stáhnul jednoho útočníka do hloubi pole, což byla devastující, ale účinná taktika. Celý druhý poločas se tak stal bojem o dobývání líňské branky. Útočníci to měli proti přehuštěné obraně složité. Z našeho tlaku pramenily logicky nepříjemné brejky soupeře, moc nechybělo a skóroval Dadovo protihráč s pěti křížky na krku. Skvělým zákrokem se proti Ášovi vytáhnul Jimmy, když jeho pokus z hranice šestnáctky vytlačil nad.

Naší výhodou byla i nezdravá přecitlivělost Líní na některá rozhodnutí arbitra Mária, který pískal svůj standard. Snažili jsme se jejich rozpoložení využít, Hasič po rychlé akci z pravé strany poslal míč přesně k brankáři. K ofenzivním výpadům se začal odhodlávat i Špauc, jenže Hasič ani Baron jeho hlavu nenašli, či nehledali. Nenechal se ale otrávit, zapojil se do závaru na penaltě, po kterém obránci se štěstím ukopli míč před Bráchou do rohu. Když už o vypadlo ztraceně, poslal výstavní centr do vápna Baron, Špauc stál kde měl a hlavou nekompromisně trefil pod břevno - 2:2. Soupeř mohl ve finále odjíždět s prázdnou, po rozehrání šel do souboje Brácha, míč propadl k Hasičovi, který postupoval sám. Akce si říkala o kliku vyběhnutému brankáři, Hasič zvolil křižnou střelu, která šla těsně vedle tyče. Bodík, vylovený z divákům naservírované bramboračky, byl nakonec aspoň malou útěchou ...

Podzimní část sezóny zakončíme příští sobou od 13:30 zápasem v Úněšově.

Sudí: Kempes
Branky:10' Karby (PK), 89' Špauc
Žlutky: Dado Pršo, Hasič, Brácha, Karby, Honek
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Misha - Dado Pršo, Karby, Piškoot – Hasič, Brácha, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slavia Úněšov (A) - Slovan Blatnice (A) 3:2 (2:2)

Nešťastný závěr podzimu

Sobota 15.11.2008 - uteklo to jako voda, poslední zápas podzimní části okresu byl tady. Hektická tvorba sestavy se stala už jakýmsi folklórem, tentokrát to bylo obzvlášť napínavé. Díky Mao Ce Tungovi se podařilo za pověstných pět minut dvanáct dorazit Ballackovi z pracovní cesty. Sice je to stálo dohromady asi tak 86 trestných bodů, na druhou stranu Ballack už má na stole nabídku na hlavní roli v Taxi 5. Kromě Honka s rozšlápnutým lejtkem byli všichni borci schopni hry, na střídačce byli připraveni Karby s Bolfem. Moc rádi jsme byli za přítomnost tří arbitrů, hlavního Crosse doplnili na čarách Waltros s Cramostou. Vzpomínky na řízení zápasu mistrem Alešem Walentou byly ještě živé ... Naši jedenáctku přivedl na plac kapitán Misha, rozběhání se samozřejmě nestihlo.

Ač se hřiště z dálky může jevit jako kvalitní, bližší pohled ukazoval krutou realitu, totiž absolutní drnoviště. Bylo hned jasné, co bude naším největším soupeřem. Do první šance se přesto dostal Slovan, Kulič absolvoval vzdušný souboj s gólmanem, který na balón nedosáhl, Bráchovi chyběly centimetry, aby se dostal k zakončení do odkryté branky. Domácí odpověděli záhy, po špatně rozehraném autu se dostali do úniku, který domácí kapitán zakončil naštěstí pouze střelou do tyče. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Hasič zprava křižnou bombou těsně minul šibenici. Po čtvrthodině hry už domácí udeřili, Brácha chtěl přiťuknout hlavou Špaucovi, který na míč nedosáhl. Následoval brejk, přihrávka zleva před bránu, kde druhý útočník pohodlně zakončil - 1:0. Hráli jsme dál aktivně, vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ballack vyslal na steč Hasiče, ten zprava servíroval míč před bránu, kde ho rozběhnutý Piškoot s přehledem uklidil do branky - 1:1. Nerozhodný stav netrval dlouho, domácí hráč vyslal za vápnem ukrytou střelu, která Jimmyho překvapila - 2:1.

Brácha na beku ukazoval útočné choutky, když zahrával hlavou malou domů těsně vedle šibenice a vystrašil Jimmyho, který pokus pro jistotu kryl. Roura neváhal a poslal Bráchu na hrot, do obrany se stáhnul univerzál Dado Pršo. Tento tah se vyplatil, Ballack prošel ve vápně mezi čtyřmi protihráči, míč se štěstím propadl k Bráchovi na zadní tyči, který ho dotlačil do brány - 2:2. Hra měla dramatický náboj, domácí reagovali na naši aktivitu zvýšenou agresivitou. Objevil se dokonce kriminální zákrok na Maa, kterému protihráč skočil na stehno. V následné strkanici subtilní Kulič ustál vražení, takže Cross vše vyřešil jen žlutkou.

Do druhého dějství ale paradoxně museli dva hráče střídat domácí, jednak brankáře a také jednoho z útočníků, kterému Brácha v první půli šikovně napravil záda. Začali jsme velmi aktivně, ovšem trestat mohl Úněšov. Dvakrát se domácí dostali do úniků, brejky ovšem bravurně vychytal chladnokrevný Jimmy. Další protiútok následoval po autu skoro od vlastní brány, Jimmy dotřetice zachytal. Pak jsme konečně zahrozili my, Ballack posadil centr zprava na břevno domácí branky. V dalším závaru málem obránce trefil vlastní bránu. Po rychlé kombinaci na jeden dotek pálil Hasič jen do brankáře. Na Ballackův centr po faulu nedosáhnul osamocený Brácha. Ballack to zkoušel i sám, jeho bombu se štěstím v rozkleku vytěsnil brankář těsně nad. Domácí znervózněli, konečně se v plné parádě projevili i jejich příznivci. Vyústění bylo logické. Po faulu na Hasiče následovala po druhé žluté rote, stejně dopadnul i domácí útočník, který byl hrubý na pomezního Cramostu (když už měl žlutou za vyplísnění Crosse). Následný přímák napálil Ballack jen těsně vedle.

To, že se proti deseti hraje většinou hůř, je známá věc. Proti devíti už to ale přeci jen mělo být jednodušší. Bohužel si dvě slabší chvilky na půlce vybral Dado, jenže Jimmy už domácí hráče tak psychicky zničil, že raději mířili alibisticky vedle. Vědomí, že musíme přeci dát gól, nám svazovalo nohy. Roura vysunul Dada dopředu, ten po chvíli podržel před vápnem míč, počkal si, až k němu celá obrana udělá krok a geniálně prostrčil na Bráchu. Ten se ocitl zcela sám, tváří v tvář gólmanovi, který jeho pokus po zemi nohou kryl. Pět minut před koncem přišla pohroma, Baron ve vápně trefil kapitána do chrániče, ten vykouzlil umně pád a Cross musel pískat PK, kterou domácí proměnili - 3:2. Do konce zápasu jsem sice ještě zahrávali dva rohy, jenže v křeči už se vyrovnat nepodařilo.

Inu, míč je zkrátka kulatý ... Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tak tenká. Při zisku tří bodů bylo vzhledem k okolnostem (velká marodka) možné podzim hodnotit jednoznačně pozitivně. Ztráta všech bodů nás však uvrhla do šedého průměru.

Sudí: Cross, Waltros, Cramosta
Branky:29' Piškoot, 36' Brácha
Žlutky: Hasič
Sestava: Jimmy Iceman - Misha (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Ballack, Piškoot – Hasič, Dado Pršo, Kulič (75' Karby)

Author: Honek


Zpět na přehled