ARCHIV - Áčko: Sezóna 2007/2008 (podzim)

Blatnice Žihle 5:1 Reportage
Blatnice Kozolupy 2:1 Reportage
Kožlany Blatnice 0:2 Reportage
Blatnice Hunčice 0:2 Reportage
Dobříč Blatnice 5:2 Reportage
Blatnice Všeruby 3:0 Reportage
Kamenný Újezd Blatnice 1:2 Reportage
Blatnice Křelovice 2:2 Reportage
Nýřany B Blatnice 3:3 Reportage
Blatnice Líně 2:2 Reportage
Bezvěrov Blatnice 0:4 Reportage
Blatnice Horní Bříza B 2:1 Reportage
Vejprnice B Blatnice 1:1 ReportageSlovan Blatnice (A) - Slavoj Žihle (A) 5:1 (3:0)

Sítě jsme pokřtili dokonale

Sobota 18.8.2007 - letní přestávka utekla jako voda a už tu byl první mistrovský mač nové sezóny 2007/2008. Kouč Roura zvolil tentokrát odlišný model přípravy - sedláka a haldy nahradila obratnost s míčem i bez míče. Navíc po zimních zkušenostech nebylo nutné hrát každý víkend s týmem ze soutěže o dvě patra výš, proti kterým se nám tradičně daří, ale v okresu je to pak stejně k ničemu. Poslední, a dá se říci jedinou ostrou prověrkou byl tak zápas s Kostlivcem, který jsme projeli 2:4 (výsledek ovšem zdaleka neodpovídá průběhu zápasu). Kouč celý týden dnem i nocí řešil optimální složení základní sestavy. Musel se vypořádat s odchodem Býrhofa, kterého zlákali skauti z Bundesligy a půlroční pauzou Cannavara, který si odjel zahrát speciální stopovačku na neznámé místo. Trn z paty mu mohl vytrhnout Baron, který zavěsil proti Kostlivci a objevil se na středečním trejnu. Bohužel se nakonec ukázalo, že přišel nahlásit odjezd do Croatie, navíc společně s Kuličem. Zranění vyřadilo ze hry Allyho, pracovní povinnosti plnil ženáč-čekatel Hasič. Nikoho už nemohlo překvapit, když se s věcma v areálu objevil charismatický Jimmy se zprávou od Pizziaka, že musí rozvážet. Pravda, chvíli to vypadalo, že Roura zdemoluje část zařízení areálu. Jimmy se naštěstí v týdnu neunavil tréninkovými dávkami, volil raději teoretickou přípravu u TV. Příjemnou zprávou pro všechny slovaňáky je naopak skutečnost, že Majkl Kulič a Dejv Šindy alias Britny, se stali novými akvizicemi Slovanu! Čerstvě střižený pažit Nou Campu a nové hluboké sítě v barvách Slovanu lákaly hráče ke hře a ultras k pěkné podívané. Obě jedenáctky přivedl na plac rozhodčí Kupič.

Samozřejmě jsme měli ze soupeře respekt, ale už při jejich příjezdu byla patrná výrazná generační obměna kádru, ve kterém jsme marně hledali známé opory. Nevěděli jsme tedy, co čekat od soupeře, dokonce jsme ani nevěděli, co můžeme čekat od nás samotných. Z Jimmyho v bráně ale zářil klid a jistota, obrana byla v podstatě zachována, když Býrhofovo místo zacelil Misha. Pravda je, že trochu kazila věkový průměr manšaftu. Složení zálohy bylo vyvážené, když techniky Karbyho a Tottiho vhodně doplnili lítači Mao s Piškootem. Nejočekávanější tak bylo složení útoku, kde se představili Čolek a Dado Pršo.

V úvodu zápasu byla hra hodně neurovnaná, hosté měli dokonce míč častěji na kopačkách. Do žádného tlaku se ale nedostali, naopak z naší strany postupně narůstala aktivita. Už ve 13. minutě zakombinovali na jeden Čolek s Karbym, který ve finále Čolkovi předložil přihrávku do vápna, a ten se nemýlil - 1:0. Dál jsme byli aktivní, objevily se další šance. Dado s Piškootem nedokázali po další Karbyho přihrávce na zadní tyči uklidit míč do brány, Mao po úniku nenašel zpětnou přihrávkou volného Tottiho. K tomu se přidaly drobnější dohady s rozhodčím, když Piškoot po anglicku odebral soupeři míč a viděl žlutku. Naštěstí po půlhodině hry vysunul právě Piškoot kolmicí Dada, který z posledních sil zakončil únik přesnou střelou vedle brankáře - 2:0. Jeho organizmus, zaplavený Jelínkem po třítýdenním tahu s Býrhofem na Slovensku, totiž postupně začínal vypovídat službu. Do přestávky ještě zvýšil Totti na uklidňujících 3:0, když se na vápně otočkou zbavil soupeře a vypálil přesně k tyči.

Do druhé půle nastoupil místo Dada Piji-jam, který začal obráncům okamžitě motat hlavy. Soupeř se sice zcela nevzdal, jeho snaha byla ale viditelně marná. Dvě rány z milosti mu zasadil po dvaceti minutách hry Mao. Nejprve mu Karby přepustil Čolkovo nahrávku před bránu, Mao ve skluzu dorazil - 4:0. Tento gól ho ovšem neuspokojil, pořádného se dočkal už za pět minut. Jimmy rozehrál malou domů přes Honka, ten nákopem za obranu vysunul Tottiho, který vybídl Maa do sóla. Mao nezaváhal a polovysokou střelou přesně k tyči překonal brankáře - 5:0. Jimmy v bráně začal pomýšlet na nulu, zároveň se však obával inkasování nějakého "blbce". Bohužel se dočkal. Ve vápně zahrál Britny balón ve skluzu neúmyslně rukou, čehož si sudí nevšiml. Většina hráčů přestala hrát, navíc Karby odkopával přesně k nohám jediného hráče Žihle, který stál na pravé straně malého vápna a jako jediný hrál. Míč napálil do nohou Jimmyho, od kterých se odrazil do tyče a do brány - 5:1. Co naplat, příště to třeba vyjde. Posledních 7 minut zápasu jsem si už v poklidu pohlídali.

Úvod sezóny nám vyšel náramně, přesto výhru nijak nepřeceňujeme. Příští sobotu hostíme od 17:00 opět na Nou Campu nevyzpytatelné Kozíchlupy.

Branky: 13' Čolek, 33' Dado, 40' Totti, 67' a 72' Mao
Žlutky: Piškoot, Totti
Sestava: Jimmy – Honek (C), Špauc, Misha, Britny – Karby, Mao, Totti, Piškoot – Čolek (75' Gatuso), Dado (46' Piji-jam)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Kozolupy (A) 2:1 (1:0)

Poněkud kostrbatější výhra

Sobota 25.8.2007 - ve druhém kole okresu jsme opět na domácí půdě přivítali tým Kozolup. Ambice soupeře nebyly vysoké, jejich kouč nás po první výhře přirovnal v médiích k rozjetému vlaku a šance na body svému týmu nedával. Byla to samozřejmě taktika, nebrali jsme jeho slova vážně a zápas rozhodně nepodcenili. Obránci si každopádně oddychli, když viděli v civilu jejich nejnebezpečnějšího shootera. Náš sraz probíhal standardně, což znamená, že v 16:15 napočítal kouč Roura přesně 10 lidí, přičemž chyběli 4 lidi ze základu. Hasič se svým Peugeotem 406 Combi WRC s vytuněným vlekem absolvoval speciální erzetu Kadaň - Blatnice (vzdálenost 106 km) v čase 1:10:15,477 a přesně za tři pět se objevil v areálu. Špauc nahlásil v pátek příchod v 16:30, Mao s Kuličem využili akademické pětiminutovky (hoši, takhle by to tedy dál nešlo, příště si znamenám!). Roura si mohl oddychnout, protože plánovanou sestavu nemusel měnit. V základu se oproti minulému zápasu na hrotu objevil Kulič, v bráně Hasič. Kouč jen musel narychlo povolat brankářskou dvojku Jimmyho, protože Pizziak byl zmožen pátečním trejnem a předzápasem na vršíčku. Jimmy byl naštěstí připraven, tašku s věcmi už pro jistotu ani neodnáší domů.

Do zápasu, který řídil sudí Kozina, jsme vlétli tak, jak jsme se Žihlí skončili. Soupeř neměl šanci být u míče dříve, opravdu se zdálo, že tentokrát bude výhra snadnou záležitostí. Předpoklad se začal plnit v desáté minutě, kdy Totti rozehrál standardku na bližší tyč, kam si naběhl Čolek a hlavou zavěsil přesně pod víko - 1:0. Čolkovi hra v útoku náramně svědčí, s jeho kličkami si obránci nevědí rady. Když se k němu do kombinace přidali Karby - Totti - Kulič, byli opravdu k nezastavení. Jenže druhý uklidňující gól nechtěl přijít, vypadalo to, že Kozolupy si ho sami nedají. Doslova hodně blízko byl Piškoot, jenže jeho střela z těžké pozice ze tří metrů skončila vysoko nad. Hosté se za celý poločas nezmohli prakticky na nic, pouze občas zdánlivě zahrozili po drobných zaváháních v obraně. Několikrát se ovšem prezentovali poměrně zákeřnými zákroky, které marně volaly po karetním trestu. Bohužel se soupeři podařilo vnutit nám jejich styl - pěší fotbal se zabetonovanou obranou a dlouhými nákopy.

O přestávce se Roura rozhodl pro oblíbenou variantu vysunutí Hasiče do útoku, Jimmy zaujal jeho místo v bráně. Dál jsme kontrolovali hru, i když Kozolupy začínaly vystrkovat růžky. Jimmy si naštěstí dobře postavil bránu, protože po dvou závarech zvonila tyč a břevno! Na naší straně se také začaly rodit další šance, Hasič byl v útoku nepolapitelný, v koncovce však mírně ukvapený. Piškoot po rohu nevyužil šance na reparát, když z podobné pozice u vzdálenější tyče pálil opět nad. Na uklidňující trefu jsme museli čekat do 71. minuty, kdy Hasič poslal míč před bránu z pravého křídla a Mao s pomocí obránce ve skluzu dopravil míč do brány - 2:0. Mohlo se zdát, že se zápas bude jen dohrávat, dokonce někteří optimističtí ultras si již notovali oslavné chorály. Nejvíc se oddychl Jimmy, protože si už mohl dovolit inkasovat svého obligátního "blbce". Soupeř ukázal, že svůj styl hry nezměnil ani účastí v B-třídě. Bum-prásk systém gradoval, nákopy soupeře naše obrana vracela stejným způsobem. Diváci si tedy přišli na své. Emoce vzplály poté, co Kozina neposoudil dvě penaltové situace v náš prospěch po faulech na Tottiho a aktivního Piji-jama, který nahradil v útoku Čolka. Stejně tak ovšem neposoudil Honkovo škrtnutí protihráče, které bylo slyšet až do Kameňosu. Penalty se nakonec v 88. minutě dočkali hosté, když nejklidnější muž na place Jimmy kupodivu neudržel nervy po ataku soupeře (zdálo se že mírně za hranicí pravidel!) a protihráče přistrčil. Ten samozřejmě neváhal a složil se. Po proměněné penaltě došlo na souboj o míč, z něhož Špauc vytěžil druhou žlutou pro hráče Kozolup. Po této dramatické vložce naštěstí Kozina brzy zápas ukončil.

Příští kolo nás čeká první zápas na hřišti soupeře, kde se ukáže naše pravá síla. V sobotu od 17:00 hrajeme s navrátilci z Kožlan.

Branky: 10' Čolek, 71' Mao
Žlutky: Misha, Jimmy
Sestava: Hasič – Britny, Špauc, Misha, Honek (C) – Karby (80' Baron), Mao, Totti, Piškoot – Čolek (60' Piji-jam), Kulič (46' Jimmy)


Author: Honek


Zpět na přehled
Olympie Kožlany (A) - Slovan Blatnice (A) 0:2 (0:1)

Nečekaně dvojité husquarny!

Sobota 1.9.2007 - poprvé na hřišti soupeře měli naši sílu prověřit navrátilci z trojky, Kožlany. Los okresu nám nebyl nakloněn, protože od 15:00 musel v Blbákově nastoupit k prvnímu ostrému zápasu Wunder-team, a k tomu dorost hrál v Kožlanech předzápas. Nebylo tedy divu, že v čas srazu bylo na hřišti přesně 5 lidí, z toho 2 hráči ze základu proti Kozolopům. Kouč si dával také na čas, začali jsme se proto bát, jestli na poslední chvíli neobdržel nějaké nečekané omluvenky a nerezignoval. Avizovanou absenci bohužel dodržel Špauc, který musel na baráku podržet instalatérům trubku. Zkoušel to i Britny, který jen těžce odolával pozvánce na mysliveckou žranici (za redakci mohu potvrdit, že tomu se odolává fakt těžko). Roura uplatnil své přesvědčovací schopnosti a Dejv pod tíhou argumentů rezignoval a do Kožlan dorazil. Karby si užívá all-sex-inclusive s Olegem a spol na Krétě, takže na post pravého záložníka se mohl těšit od začátku junior Piji-jam. Štěstí nebo chcete-li smůlu měl Jimmy, který odjel z Wunder-teamem, protože Roura počítal s Pizziakem. Ověřovací telefonát ale ukázal, že Pizziak rozváží ... Ještě že se dal do kupy Ally, Čolek, kterému hra na hrotu tolik svědčila, musel překousnout post stopera.

Po příjezdu do Kožlan nás vítězně naladil dorost. Ač byl po 20ti minutách na ručník (3:0), dokázali v sestavě bez Stehna, Keni, Piji-jama a brankáře srovnat a chvíli před koncem fantastickou střelou dokonat obrat na 3:4! Jejich pozápasové nesmělé husquarny nás pořádně nakoply a na vítězné vlně jsme se vezli od úvodního hvizdu rozhodčího Langoše. Z domácích jsme samozřejmě měli zdravý respekt, ze začátku se pokoušeli rozhýbat naši obranu. Jejich snahy ale významně narušil Hasičovo čistý zákrok, kdy si šel pro míč do vzduchu. Domácí útočník šel do souboje dost nešťastně, střet skončil vyraženým dechem a pořádně naraženýma žebrama. Po půlhodině hry, kdy už jsme v zásadě dění na hřišti kontrolovali, byl za půlí faulován Kulič. Míč si postavil Totti, který ho na radu Čolka napálil přímo na bránu, ke které to bylo více jak 30 metrů. Dělovka skončila na břevně, od kterého se balón odrazil těsně před čáru. Mao vyhrál následný hlavičkový souboj a Misha sám na malém vápně otevřel skóre - 0:1. Dalších vyložených šancí bylo poskrovnu, na naší straně stojí za zmínku pokus Piškoota, jeho střela z vápna cíl nenašla. Bohužel nás rozladily některé sporné verdikty Langoše, který někdy zbytečně kouskoval hru. Protesty se vyplatily, dvě žlutky za pade pro Mishu a Britnyho byly na světě.

Roura nemusel o přestávce dělat změny, poskládaná sestava pracovala dobře. Začátek jsme chytli bravurně, už za pět minut vybojoval Ally na pravé straně míč a jeho zblokovanou střelu dopravil do branky Kulič - 0:2. Domácím nezbývalo než vrhnout všechny síly do útočení, často jsme byli nuceni řešit situace odkopem. Naskýtaly se tak ale šance na brejky, čehož skoro využil Ally. Obrana ho evidentně podcenila, a když zařadil trojku, šel najednou sám na brankáře. Ten se mu odvážně vrhnul pod nohy a se štěstím ho vychytal. Na pravé straně si hru užíval Piji-jam, který si z protihráčů často dělal slalomové tyče. Na druhé straně pro změnu neúnavného Piškoota donutil k slzám Honek, když jeho opírací levaso neustále vykazovalo vychýlení mušky. Na posledních 10 minut proto raději přenechal místo v sestavě Dadovi. Domácí jsme pustili do zakončení tradičně při standardkách, dvě hlavy mířily nad Hasičovo branku. S přibývajícím časem se na jejich kopačky vkrádala také nervozita, takže nebyl problém s udržením výsledku. Domácím tam budou husquarny znít v hlavách ještě hodně dlouho ...

Příští sobotu od 17:00 hrajeme na Nou Campu s Hunčicemi, kterým budeme chtít oplatit jarní prohru.

Branky: 30' Misha, 51' Kulič
Žlutky: Misha*, Britny*, Mao
Sestava: Hasič – Britny, Čolek, Misha, Honek (C) – Piji-jam, Mao, Totti, Piškoot (80' Dado) – Kulič, Ally


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Hunčice (A) 0:2 (0:0)

Nečekaný konec vítězné série

Sobota 8.9.2007 - výhra v Kožlanech byla příjemným potvrzením vynikajícího startu do nové sezóny, zápas s posledními Hunčicemi měl tento trend potvrdit. Nikoho už nemohly zaskočit obvyklé komplikace se sestavou. Díky kvalitám soupeře se otcovské povinnosti rozhodl plnit Misha, Kulič zachraňoval v Chorvatsku, Piji-jam se omluvil pro bolest zad, Hasič vstupoval do chomoutu (gratulace!) a Pizziak zaslal sms omluvenku přesně v 15:30. Špauc navíc dlouho vyhrožoval s příjezdem na půl šestou, naštěstí nás ve štychu nenechal. Základní sestavy se tak dočkal Baron na předstoperu a Dado Pršo na pravém kraji zálohy, v bráně samozřejmě nastoupil nejstabilnější brankář Slovanu, klidná síla Jimmy. Roura rozhodil sítě a několika telefonáty zajistil na lavičku sparťana Georghina, Cobrettiho a Baroshe, nevyšel jen Gatuzo a Klofák. Dalším zneklidňujícím signálem byl fakt, že Čolek po třech zápasech vypral vítězné "fusekle". Hosté naopak přijeli v kompletní sestavě, pouze na postu brankáře zaskakoval man in black Šmauz. Druhým rozhodčím na place byl pak Waltros, se kterým jsme se dlouho neviděli.

Počasí bylo dokonale fotbalové, pažit v perfektním stavu. Hosté kupodivu byli od začátku aktivnější, sice mají na svém kontě 0 bodů, ale v zápasech dokázali vždy držet krok a střílet i góly. Zdálo se, že jsme je i trochu podcenili, každopádně byli u míče vždy o krok dříve. Překvapivě jsme měli problémy i s pažitem, který od pátku nečekaně povyrostl, takže hodně přihrávek bylo krátkých. Mírná převaha hostů trvala asi 30 minut, za kterých si ovšem vytvořili jedinou šanci, když míč po přetaženém centru pálil útočník na branku, ale střelu zblokoval jejich vlastní hráč. Nám se nedařilo plnit základní taktiku, totiž pálit na Šmauze v hunčické kleci. Nečekaně nejnadějnějším pokusem bylo Honkovo plovoucí žihadlo ze 30ti metrů, které Šmauz nadvakrát z námahou zlikvidoval. Chtělo to pořádnou střelu při zemi k tyči, na kterou ovšem v první půli nedošlo. Hosté vsadili na jednodušší taktiku, kdy stoper vykopával balóny skoro k našemu vápnu, kde prakticky neustále zůstávali tři útočníci, kteří navíc znemožňovali rozehrávku od zadu. Po zmiňované půlhodince začali ovšem viditelně uvadat, byla proto škoda, že Waltros ukončil první půlku.

Roura o přestávce žádné změny neudělal, bylo jasné, že je musíme dorazit. Navíc si pochvaloval, že jsme aspoň zase nedostali góla ... A skutečně jsme pokračovali v aktivní hře, tlak postupně narůstal. Hunčice ale kvalitně betonovali a naše pokusy neměly potřebnou přesnost nebo razanci. Nadějně vypadal průnik Piškoota, kterého na poslední chvíli Šmauz vytěsnil do autu, Dadova hlavička mířila těsně nad. Když náš tlak stále gradoval, přišlo fatální zaváhání na polovině hřiště. Piškoot přiťukl zpátky Honkovi, ten se neohrabaně dostal do šprajcu se záložníkem, kterému se míč odrazil do běhu a postupoval sám. Jeho centr dopadl na hlavu levého křídla, od něj se nechtěně odrazil přesně na penaltu, kde střední útočník na dlouhou nohu trefil k tyči - 0:1. Byl to šok, který se na nás výrazně podepsal, psychika šla rapidně dolů. Přesto bylo aspoň na srovnání času dost. Ruce jsme zvedali při Tottiho přímáku z pětadvaceti metrů, když bombou po zemi zamířil přesně k tyči. Jenže Šmauz s rizikem sebezničení předvedl parádní robinzonádu a míč vytěsnil na roh. Roura se pokusil zvrátit stav logickým nasazením Georghina a Baroshe. Oba se ihned zapojili do hry, mančaft výrazně ožil a začal věřit ve vyrovnání. Jenže přišlo druhé zaváhání, když se po nenápadném autu dostal útočník za Honka s Baronem, a protože se pojistka Špauc v tu dobu pohyboval asi minutu vysunutý v útoku, mohl se zeptat Jimmyho, kam to chce - 0:2.

V samotném závěru zápasu měl plné ruce práce Waltros, když si Britny nenechal líbit zbytečnou kosu, takže po následné strkanici místo nastavení zápas raději ukončil.

Příští sobotu budeme chtít napravit domácí zaváhání, od 16:30 se o body porveme v Dobříči.

Žlutky: Britny, Totti, Mao, Ally
Sestava: Jimmy – Britny, Špauc, Baron, Honek (C) – Dado, Mao (80' Sparťan), Totti, Piškoot – Čolek (77' Barosh), Ally


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Dobříč (A) - Slovan Blatnice (A) 5:2 (2:2)

Otevřená partie skončila potupným bůrem

Sobota 15.9.2007 - po ostudném zaváhání na Nou Campu proti Hunčicím bylo naším cílem nenechat v Dobříči ani bod. Manšaft byl zdravě nabuzený, do sestavy se vrátili Misha, Hasič, Kulič a řecká posila Karbydis. Chyběli pouze Piji-jam a stoper Špauc. Horší to bylo s náhradníky, kterých byl akutní nedostatek. Naštěstí Jimmy si ve slušivém ohozu od Gucciho odskočil ze svatby staršího Leoše, takže s Baronem a Kollerem nás bylo pěkných 13. Dobříčský areál nás příjemně překvapil, pažit srovnatelný s naším, maxiudírna vonící široko daleko ... Domácí hráči brali evidentně zápas v klidu, aplikace malých piv místo energetických nápojů by se i nám velmi zamlouvala. Zápas jako hlavní řídil rozhodčí Jyndra.

Podle aktuálního skóre domácích jsme předpokládali, že by se mohla hrát otevřená partie. To se začalo naplňovat už v sedmé minutě, kdy neaklimatizovaný Karbydis podcenil autové vhazování a následný nepovedený odkop na velkém vápně zachytil domácí hráč, který okamžitě přihrál do běhu spoluhráči, který se nemýlil - 1:0. Naše odpověď mohla přijít už za tři minuty. Kulič odvážně pronikl do vápna, kde byl dvěma obránci poslán k zemi. K nařízené penaltě se postavil Čolek, jenže jeho šmudla div nedošla do branky. Domácí spoléhali pouze na šikovné ofenzivní hráče, jejich záloha prakticky neexistovala. Střed hřiště jsme proto postupně ovládli, měli jsme dostatek času na rozehrávku. Zaslouženě jsme proto vyrovnali, když po rozehraném autu z levé strany našel Piškoot centrem na zadní tyči volného Kuliče, který hlavou pohodlně skóroval - 1:1. Asi 10 minut před přestávkou došlo na očekávanou kompenzaci penalty, když se po centru do vápna skácel hráč nalepený na Maovi. Domácí exekutor se bohužel nemýlil a propálil Hasiče - 2:1. Nenechali jsme se zaskočit a pokračovali dál aktivně. Karbydis se dostával do tempa, ukázkovým driblingem se perfektně dostal do brejku. Jyndra jeho úmysl odhalil a ocenil žlutkou. Druhá akce už byla povedenější, Karbydis obešel několik protihráčů a ve vápně servíroval balón Allymu, který ho lehkým dloubáčkem uklidil do vinglu - 2:2. Domácí začali uvadat, vypadalo to na možný obrat, na který jsme si ovšem museli počkat do druhé půlky.

Protože si o poločase Ally stěžoval na bolesti ve svalu, rozhodl se Roura pro vysunutí Hasiče do útoku. Problémy měl i Kulič, naštěstí je zažehnalo té-zetko v blízkém lese, takže ještě při rozehrávce doslova plakal dojetím, že je už fit. Hasič okamžitě začal obráncům motat hlavy, jeho dravým průnikům chybělo jen přesné zakončení. Po čtvrthodině hry však dostala naše snaha o otočení výsledku vážnou trhlinu. Čolek na centr směřující do malého vápna nedosáhl hlavou a instiktivně ho zablokoval rukou. Jyndra instiktivně tasil rote ... Proměněná penalta navíc znamenala zvýšení stavu na 3:2. Roura se pokusil o oživení hry nasazením čerstvého Barona na motor zálohy. Doufali jsme, že se domácím nebude hrát proti deseti dobře, bohužel kvůli jejich systému bez zálohy to byla skutečná výhoda. Přesto jsme se nevzdali, Hasič v nadějné pozici přehodil brankáře, jenže míč skončil na břevně. Aby toho nebylo málo, přiklonilo se k domácím štěstíčko. Nejprve hráč, ze kterého si kličkami dělal Totti celý zápas kužel, napřáhl z dálky. Do střely se připletl Britny, míč chytnul horní rotaci a krásným obloukem zapadl za Jimmyho záda - 4:2. Za chvíli bylo ještě hůř, dlouhý aut do našeho vápna prodloužil spolu s útočníkem Mao a míč opět obloukem zapadl přesně k zadní tyči - 5:2. Na zvrácení tohoto nepříznivého stavu jsme už neměli fyzické ani morální síly ...

Příští sobotu od 16:30 hostíme na Nou Campu Všeruby, a protože pro nás není žádný soupeř lehký, je očekáván tuhý boj.

Branky: 29' Kulič, 42' Ally
Žlutky: Karby, Kulič
Rote: Čolek
Sestava: Hasič – Britny, Čolek, Misha, Honek (C) – Karbydis (60' Baron), Mao, Totti, Piškoot – Ally (46' Jimmy), Kulič (75' Koller)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - KZJ SK Všeruby (A) 3:0 (1:0)

Důležitá výhra před derby

Sobota 22.9.2007 - v šestém kole okresu jsme na Nou Campu hostili tým Všerub, kterému se v nové sezóně příliš nedaří. Po dvou prohrách jsme sice byli opatrnější, přesto jsme ve vítězství pevně věřili. Více než slušná tréninková účast navíc zajistila poměrně kvalitní sehrání plejerů poloviny základní sestavy. Úlevou pro kouče Rouru bylo udělení důtky Čolkovi, jeho ručka v Dobříči byla potrestána dostatečně a nemělo význam jeho utrpení prodlužovat. Nejneuvěřitelnějším faktem ale byla skutečnost, že měl k dispozici kompletní kádr! Pravda, dachlisti Ally s Kuličem si tradičně dávali na čas, Hasič ještě v 15:45 vytahoval z trouby bábovku (jen co dovyluxoval), Špauc měl povolen příchod v 16:30, zdržel se i Misha ... Základní jedenáctka vypadala na první pohled překvapivě, ale kouč musel po dvou prohrách nějaké změny udělat. Zápas pískal sudí Bofuň, důkladně rozehřátý z předzápasu dorostu, při kterém absolvoval pěkných 12 oběhů středového kruhu.

Úvod zápasu nám nemohl vyjít lépe. Obrana si chvíli pohrála s balónem, následovala přímá akce, zakončená centrem Piškoota z levé strany. Čolek ve vápně odstavil obránce, míč propadl až ke Karbydisovi, který ho bez váhání uklidil za brankáře - 1:0. Většina ultras v tu dobu ještě uspokojovalo základní potřeby v hospodě, takže se chvíli dožadovali replaje, vzápětí pak bůra. Brzký gól nám ale překvapivě uškodil. Měli jsme pocit, že nemáme adekvátního soupeře, že si sám nandá další góly a odjede drtivě poražen. To byl ale velký omyl, hosté nás dokázali hlavně ve středu hřiště přehrávat. Jejich výpady ale pokrývala dobře fungující obrana, i když její levá strana se díky všerubské desítce párkrát slušně zavzdušnila. S postupem času jsme však začali ovládat dění na hřišti, hosté se prakticky do přesného zakončení v prvním poločase nedostali. Jednoznačně jim citelně chyběl legendární Ruda, odpykávající si dvouzápasový trest. Naše akce ovšem také neznamenaly pro hostujícího gólmana velké nebezpečí, většina střel mířila přesně na něj. Totti k tomu ze standardek trefoval zpravidla zeď, Karbidisovo hlava po rohu zasvištěla těsně nad.

O přestávce řešil kouč překvapivé dilema. Jednak věděl, že nejméně tři hráči jsou nakřáplí, k tomu Misha oznámil nevolnost a Kulič chtěl galantně nechat zahrát parťáka Allyho. Navíc srdcař Baron, který měl po nezaviněné srážce s Maem jedno ucho jak Mickey mouse. Roura nechal odpočinout Mishu a Karbidise, které nahradil Šapucem, resp. Piji-jamem. Soupeře jsme chtěli co nejrychleji dorazit, náš plán vyšel opět nečekaně dokonale. Po nenápadné akci ve středu hřiště napřáhl Totti, jeho křižná střela se od tyče odrazila do brány - 2:0. Ultras opět nestíhali ... Své střídání se za pár minut pokusil odvrátit Čolek, když si naběhl za obranu a postupoval sám na brankáře. Pomezní sice reklamoval ofside, ale Bofuň prokázal své mnohaleté zkušenosti a situaci vyhodnotil jinak. Čolkovi klika na brankáře nevyšla, protože tomu se nechtělo překvapivě padat, naštěstí se dostal k vyraženému míči a poslal ho do prázdné branky - 3:0.

Uklidňující stav přinesl na naše kopačky potřebnou jistotu, i když soupeř zdaleka nerezignoval. Dva parádní zákroky musel vytáhnout proti střelám Hasič. Za nás mohl zvyšovat Piškoot, jeho dravý průnik skončil střelou do brankáře z nulového úhlu. Šance se rodila z druhé strany, kde čerstvý Ally zamotal obraně hlavu, ale místo zpětné přihrávky zvolil nepřesné zakončení. Při chuti byl i Piji-jam, pro kterého nebyl problém přejít šest hráčů a přesně rozehrát. Ke gólu měl v závěru blízko Mao, který si nehlídán naběhl na přetažený roh, jeho placíra však zamířila těsně vedle.

Příští sobotu nás čeká od 16:30 derby v Kameňosu.

Branky: 2' Karby, 47' Totti, 54' Čolek
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič – Britny, Misha (46' Špauc), Baron, Honek (C) – Karbydis (46' Piji-jam), Mao, Totti, Piškoot – Čolek (60' Ally), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Kamenný újezd - Slovan Blatnice (A) 1:2 (1:1)

Střídající Karbydis zajistil těsnou výhru

Sobota 29.9.2007 - po uklidňující výhře nad Všerubami nás čekal jeden z vrcholů podzimu, a to derby v Kameňosu. V těchto zápasech nerozhoduje aktuální postavení v tabulce ani aktuální forma. Hraje se vždy naplno před vyprodanými arénami, mírným favoritem bývá domácí manšaft. V případě Kameňosu tomuto faktu nahrává i kvalita hřiště - jitrocel kopinatý, jetel luční, bodlák obecný, sem tam tráva. Jenže my jsme dorazili zdravě nabuzeni, k tomu měl kouč v rukávu dva trumfy. Jedním bylo vysunutí Britnyho na hrot, druhým nasazení pro domácí neznámého Piji-jama na kraj zálohy. Oba tahy vyšly dokonale. Britny jednou skóroval a Piji-jam po celý zápas předváděl brilantní práci s balónem a soupeři z něj byli často nešťastní. Do branky musel místo horečkou zmítaného Hasiče nastoupit Iceman Jimmy, který se modlil celý týden za to, aby nemusel. Každopádně jeho nové Adidasky nebyly hodny kameňáckého terénu a vyběhl tak ve svých pět let starých Joma-isolation. Důležitost utkání podtrhla nominace zkušeného rozhodčího Rysza. Protože jsme nechtěli předvést veškeré umění před samotným výkopem, utnul Britny razantně rozbouchávání. Míč skončil v korunách břízy asi 15 metrů nad zemí a my nenápadně přešli pouze k lehkému protahování.

Po úvodním hvizdu z nás spadly veškeré náznaky nervozity, začali jsme aplikovat zažitý styl, tedy rozehrávku od Icemana přes obranu do křídel. Bylo hned jasné, že s Kuličem a Britnym bude mít domácí obrana hodně práce. Právě Britny byl blízko gólu, když se ocitl sám před brankou, jenže skákavý míč z voleje napálil nad. Reparát už byl úspěšnější, Kulič na vápně vylákal několika kličkami čtyři domácí obránce, ve správnou chvíli přiťukl osamocenému Britnymu a ten chladnokrevně bodlem uklidil míč přesně k tyči - 0:1. Po vstřeleném gólu jsme překvapivě nezalezli a nečekali na vyrovnání, dál jsme byli aktivní. Obrana fungovala bezchybně, pouze se nedařilo hrát bez faulů, protože v řadách domácích jsou skutečná herecká esa. Následné standardky tak znamenaly největší nebezpečí pro Icemana. Blízko gólu byl ale opět Britny, když jeho střela z úhlu skončila na břevně domácí branky. Tvrdou hru domácích okusil Totti, když ho nejprve kriminálním zákrokem sestřelil maxi-stoper, o několik minut později opora blatnických old-boys na beku. Rysz oba zákroky trestal žlutkou, i když minimálně u prvního mohl být přísnější. Špatně dopadl i Piškoot, kterého nakopnutá achilovka nepustila do druhého poločasu. Bohužel jsme nakonec domácím vyrovnání hodně usnadnili, když se po sérii několika rohů trefil hlavou kdo jiný, než Sovus. Škoda jen, že právě poslední roh měl být kopem od branky ...

Piškoota do druhé půle nahradil Karbydis, místo hračičky Kuliče nastoupil přímočarý bijec Ally. Než jsme se rozkoukali, vystihl Karbydis zpětnou přihrávku na maxi-stopera, který se zmohl jen na další obounožný skluz. Karbydis ladně nadskočil a mířil sám na brankáře. Jeho studené svalstvo naštěstí sprint přežilo a Karbydis mazácky k bližší tyči zavěsil na 1:2. Domácí kotel byl jako uhašený, v sektoru hostů naopak panovalo veselí a areálem se potupně neslo mohutné "Slováááán". Domácí hráči se logicky pokusili zvýšit aktivitu, k tomu přidali riskantní hru na hranici (většinou za hranicí) ofsidu. Rovněž herecké vložky nabírali na intenzitě, Rysz se ale nenechal obalamutit a zachoval chladnou hlavu. I když při Sovusovo dokonalém pádu v malém vápně nám ztuhla krev v žilách ...

S přibývajícím časem domácí postupně více znervózněli, čemuž pomohl i náš taktický výkon. Ukázkové bylo pokrytí míče Allym u rohového praporku, které musela obrana řešit faulem. Totéž předvedl na druhé straně Karbydis. Na posledních 20 minut poslal kouč do hry čerstvého Dada místo Tottiho a mírně přeskupil řady. Barona, fungujícího už na kyslíkový dluh, poslal místo Britnyho do útoku, aby si orazil. Misha se přesunul na předstopera a Britny na beka. Baron byl okamžitě zásobován několika kolmicemi za obranu, žádnou z nich ale nevypustil. V dobré pozici se ocitl Mao, jeho rychlé převzetí míče (pravá) a okamžitá střela (levá) skončilo těsně vedle. Bojovností až do 95. minuty jsme nakonec dokázali bez větších problémů udržet.

Příští sobotu hostíme na Nou Campu team Křelovic, ale POZOR, výkop již v 16:00!

Branky: 15' Britny, 47' Karbydis
Žlutky: Ally, Honek
Sestava: Jimmy Iceman – Misha, Špauc, Baron, Honek (C) – Piji-jam, Mao, Totti (70' Dado), Piškoot (46' Karbydis) – Kulič (46' Ally), Britny


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Jiskra Křelovice (A) 2:2 (0:2)

Jimmyho nové strelky zachránily bod

Sobota 6.10.2007 - osmé kolo podzimu přineslo souboj třetího Slovanu a osmých Křelovic, které jsou nám známé z živých vyprávění borců wunder teamu, kteří s nimi svedli mnoho těžkých soubojů, bohužel ne vždy zcela férových (dobové záznamy naleznete v archivu našeho funwebu). Teď je ale jiná doba, Křelovice postoupili do okresu z pěkného čtvrtého fleku ve třetí třídě a pro někoho překvapivě nepatří k outsiderům. K zápasu jsme po výhře v Kameňosu přistupovali sebevědomě, navíc jsem věděli, že se v neděli nějak vykosí Vejprnice s Diossem. Roura řešil absenci Honka, kterého po středečním trejnu postihnul moribundus (krček, rýmička, kášlík). Náhradou měl být Baron, který ale nebyl informován o tiskové chybě v rozpisu, dokonce se omlouval, že nestihne včas sraz a dorazí až ve čtyři. Předstopera tedy musel hrát Misha a beka Dado Pršo. Odpočíval také Totti, kterého od poslední kalby s Oldou neopustil bolehlav. Jinak byl manšaft až na dovolenkujícího Čolka kompletní, včetně dvou gólmanů! Místo delegovaného Buresche řídil utkání Waltros.

Zápas začal málem tragicky. Staronový kapitán Misha totiž prohrál los, ihned po rozehrávce se míč od Špauce dostal k Britnymu, který si zřejmě neuvědomil, že nehrajeme na spodní bránu a poslal na ni balón vysokým obloukem. Hasič s vytřeštěnýma očima zařadil rychlou zpátečku, ale zasahovat naštěstí nemusel, protože míč dopadl na břevno a následující závar obrana zažehnala. Hráči i lavička se každopádně dostali na správnou tepovou frevenci. Nepovedený úvod pokračoval, hosté se po rychlých kombinacích dostali dvakrát k zakončení, obě střely ale Hasič zlikvidoval. V sedmé minutě však poprvé kapituloval, když Dado na půlce neměl komu přihrát a zvolil vypilovanou kličku šmodrchačku, která po vypíchnutí přinesla kontr hostů, proti kterému byl Hasič bezmocný - 0:1. Gól nás konečně trochu probral, do brejku se na levé straně dostal Piškoot, jeho zpětná přihrávka adresáta nenašla, ale akce skončila rohem. Po něm pálil z hranice šestnáctky levou Karbydis, bohužel jen orazítkoval tyč a odražený míč jen těsně vedle uklidil Misha. Ještě blíž k vyrovnání byl Ally, kterého vysunul Kulič do samostatného úniku. Ally ale v klíčovém okamžiku zaváhal a trefil gólmana přesně do nohou ...

Po půlhodině hry přišla další sprcha. Hosté zahrávali nenápadnou standardku asi ze 40ti metrů, nákop na bránu skončil překvapivě za zády vyběhnutého Hasiče - 0:2. Na hostech byla viditelná obrovská chuť do hry, nabízeli se, snažili se, bojovali, mluvili. Naší hře tyto atributy chyběly, doslova zlomit se to pokusil Ally, který dal pocítit obránci ukázkovým šprajcem. Z lavičky to vypadalo na nohu zlomenou v kotníku, byl to ale optický klam, šlo jen o napůl zutou kopačku. Obrana hostů vypadala opticky těžkopádně, přesto si dosud s naší ofenzivou poradila a co nezachytili beci, jistil odkopávač na stoperu. Do půle mohlo být skoro po zápasu, centr z pravého křídla odvracel před prázdnou bránou Britny.

O poločase kromě důrazné domluvy přišlo střídání, když Dada v nepřítomnosti (řešil hnědý problém) nahradil Baron, Jimmy šel do brány a Hasič místo Allyho do útoku. Přítomnost Barona na předstoperu vnesla do zadních řad větší jistotu a kreativitu. Na hrotu Hasič, toužící po odčinění inkasovaného gólu. V bráně Iceman, konečně obutý do nových Adidasek. Začali jsme od podlahy, po Karbydisovo důrazu se na hřišti objevila letitá nosítka Slovanu, statný bek naštěstí při transportu nepropadl, to by se asi opravdu zranil. Po dvaceti minutách jsme se dočkali. Hasič vniknul přímočaře do pokutového území, kde ho v pase překopnul stoper Křelovic, Waltros s penaltou neváhal. Roura s jasným a povzbuzujícím povelem "Musíš dát!" poslal na exekuci Karbydise, který se nepodělal a s přehledem snížil - 1:2.

Ofenziva hostů, dle kouče Pulce nově složená, dál zle zatápěla naší obraně. Po přímáků se před Icemanem zjevil na malém vápně volný útočník, jeho střelu konečkem palce (ještě že si zapomněl ostříhat nehty) vytěsnil Icemna na břevno! Následovaly další nebezbečné průniky hostů, Jimmy ale oplýval jistotou. Při chuti byl i Baron, kterého nádhernou kolmicí vysunul Piji-jam, ovšem Baron volil zakončení po Filipovsku, tedy střelu do boční sítě. Čtvrt hodiny před koncem poslal Roura do hry místo Kuliče Tottiho a změnil rozestavení na 4-3-3, když do útoku vysunul Britnyho a Karbydise, a na beka stáhl Mao Ce Tunga. Asi pět minut před koncem se opět prosadil Hasič, jeho zblokovanou střelu padající do branky vytěsnil gólman. Následoval ale roh, který na zadní tyči propadl k Britnymu, ten napřáhl a z úhlu trefil přesně k vzdálenější tyči - 2:2.

Vzhledem k vývoji byl pro nás vydřený bod úspěchem. Mohlo být ale ještě všechno jinak, když se hosté dostali k poslednímu zakončení. Padáček tentokrát směřoval do branky přes Icemana. Špunty jeho nových Adidasek, dokonale se zarývající do měkého pažitu, naštěstí udělili jeho subtilní postavě takové zrychlení a umožnili takovou sílu skoku, že dokázal parádní robinzonádou, po které skončil zamotaný v síti s hlavou těsně vedle tyče, vytěsnit míč na roh. Takové drama už asi nedokázal prožívat ani Waltros, který raději zápas o minutu zkrátil.

Příští kolo odehrajeme netradičně v neděli od 15:00 na horké půdě Nýřan.

Branky: 65' Karbydis (PK), 84' Britny
Žlutky: Britny, Karbydis, Piskoot
Sestava: Hasič - Britny, Špauc, Misha (C), Dado (46' Baron) – Piji-jam, Mao, Karbydis, Piškoot – Kulič (75' Totti), Ally (46' Jimmy Iceman GK)


Author: Honek


Zpět na přehled
Dioss Nýřany (B) - Slovan Blatnice (A) 3:3 (2:2)

Derby se vším všudy

Neděle 14.10.2007 - magnetem dalšího kola podzimu bylo derby na půdě odvěkých rivalů z Nýřan. Zápas za krásného počasí a před nabitými ochozy sliboval pikantní souboj, vždyť v našem teamu hraje několik rodilých "nejřaňáků". Rourovi se v průběhu týdne (přesněji v pátek večer) omluvilo z různých důvodů několik hráčů - Mao (služebka), Misha (nemoc), Piji-jam (nemoc). Počítat už naopak mohl s uzdraveným Honkem a Čolkem, který se vrátil údajně z Tunisu, i když podle barvy kůže ho podezříváme, že trávil 14 dnů pod stanem v Lochousicích. Po příjezdu do areálu domácích nás překvapila vysoká koncentrace hráčů jejich A-teamu. Ti ale hráli ve Staňkově, takže k rozcvičce vyběhli domácí bez výrazných posil. Na předem mírně vyhecovaný zápas ze společných víkendových pitek některých borců na obou stranách v Tesle, byl delegován Dadovo bratranec z pátého kolene Maresch.

Roura se dlouho nerozmýšlel a do brány po vynikajících výkonech postavil Jimmyho Icemana, produktivního Hasiče tak mohl využít na hrotu od začátku. Tento tah se ukázal jako geniální, protože už ve druhé minutě vysunul po levé straně právě Hasiče kolmicí Britny, Hasič ukázal obraně pouze číslo dresu a z velkého úhlu šajtlí trefil přesně k zadní tyči - 0:1. Domácí byli jako opaření, sektor hostů v hledišti byl u vytržení. Domácí se nás pokusili zatlačit, rychlé kombinace byly nepříjemné. Jenže náš druhý výlet za půlku skončil dalším gólem! Karbydis nákopem za obranu vybídl tentokrát zprava opět Hasiče, ten stříleným centrem na zadní tyči našel Kuliče, který si věděl s balónem rady - 0:2. Už za tři minuty musel vedoucí Santo Tesil znovu vytahovat notýsek, tentokrát bohužel kvůli zápisu do kolonky "gól domácí". Před vápnem dostal hráč s míčem prostor ke střele, Iceman neviděl přes hradbu těl a míč skončil v jeho síti - 1:2. Kontaktní gól byl vodou na mlýn domácích, kteří se neustále kombinační hrou tlačili do zakončení. Při zastavování jejich útoků jsme museli použít všechny zbraně, ať už v podobě taktické žlutky pro Barona za zastavení brejku na půlce nebo prvků známých z filmů s Jackie Chanem, to když Honek šel ve sprintu do skluzu, odrazil se od zabodlého kolena v zemi, následoval parakotoul v kombinaci s hvězdou, zakončený přesným dopadem na všechny čtyři s míčem zastaveným u nohy pro okamžitou rozehrávku. Domácí útočníci jen zoufale přihlíželi ...

Zápas se začal mírně komplikovat pro rozhodčího, začalo přibývat ostřejších střetů na hranici pravidel, častokrát doprovázených zbytečnými komentáři. Za každou cenu jsme chtěli udržet rozdíl skóre do přestávky, jenže to se nám nepodařilo. Asi deset minut před půlí přišlo přečíslení domácích, Honek s vyběhnutým Icemanem nedokázali přerušit akci na hranici vápna a míč se dostal ke zcela volnému útočníkovi, který ještě nastřelil Britnyho před bránou, jenže míč v ní přesto skončil - 2:2. Bylo však ještě hůř, chvíli po vyrovnání fauloval Piškoot před vápnem domácích, s verdiktem sudího se nedokázal smířit a navrhl mu hraní kuliček. Po druhé žluté následovala rote ... Aby toho nebylo málo, zlikvidoval na konci poločasu bezmozek z domácí obrany Britnyho, kterému nevydrželo koleno a musel ven.

O přestávce Roura nezvykle dlouho dumal nad novým rozestavením, jeho volba byla nakonec správná. Místo Britnyho naskočil nabuzený Dado a do zálohy, ve které zbyly pouze tři hračičkové, stáhnul Hasiče místo Čolka a na hrot postavil Allyho. Domácí předpokládali, že nás spláchnou, jenže se krutě mýlili. Během první čtvrthodinky jsme byli třikrát blízko gólu. Nejprve Totti z přímáku trefil břevno, balón se odrazil brankáři v pádu do bedny a skončil v zámezí. Na následný roh naskakoval zcela sám Karbydis, jenže ležící hráč u nohou mu nedovolil přesně zacílit. Domácím zle zatápěl Ally, který se v rychlém sledu dostal k několika nebezpečným střelám. Naši ultras nás hnali dopředu, naopak domácí jen kroutili hlavami. Absence jednoho hráče nebyla vůbec patrná, mohli jsme však přijít ještě o Špauce, když Dado plnil pokyny trenéra a z voleje odpálil míč do bezpečí. Z pěti metrů trefou do obličeje poslal Špauce k zemi, naštěstí trefil jen bradu a vyztužený chrup.

Jimmy řešil pouze dvě zapeklité situace, když se ocitl dvakrát po sobě s nohama zamotanýma v povolené síti. Zejména v druhém případě se inspiroval Honkovo akrobacií, když efektní zákrok po odpískání zakončil stojkou na hlavě s následným pádem do sítě. Stále jsme dokázali hrát aktivně, s postupem času jsme se více soustředili na udržení remízy. Když už to vypadalo na dělbu bodů, udeřili domácí. Po ztrátě míče ve středu hřiště přišel rychlý kontr, který volný domácí hráč snadno zakončil podél padajícího Icemana. Pro nás byl gól obrovským zklamáním, protože minimálně bod jsme si za výkon rozhodně zasloužili. Do konce nějakých pět minut ...

Dramatický závěr odstartoval Hasič, když skluzem naštěstí trefil přesně pouze míč a pro vypíchnutý balón si sbíhal Ally, kterého domácí ex-spalovač na beku kriminálním zákrokem přes achylovky poslal k zemi. Nebylo zřejmé, zda Ally bude moci pokračovat ve hře. Když se ukázalo, že ano, tak pro změnu nebylo zřejmé, zda dohraje ex-spalovač. Na Honkovo upozornění směrem k lavičce reagoval kouč stroze: "No a co, holt pude za tejden na kachny." Spravedlnost ale existuje, právě ex-spalovač zkusil na místě stopera naivní kličku na Karbydise, ten ji vystihl a následoval brejk Allyho. Ally toho měl dost, takže ho obránci dostihli, přesto dokázal zakončit a vybojoval roh. Naši ultars vybičovali Icemana ke sprintu přes celé hřiště, ve vápně tak stálo všech 22 hráčů. Po rohu následoval závar, který po několika pokusech o střelu a odkop zakončil Baron vyrovnávací střelou - 3:3! Naše radost byla nepopsatelná, okamžitě po rozehrávce rozhodčí zápas ukončil. Husquarny nakonec zaslouženě nezazněly z žádné kabiny ...

Příští kolo hostíme na Nou Campu od 15:30 Líně.

Branky: 2' Hasič, 8' Kulič, 90+3'Baron
Žlutky: Baron, Karbydis, Piskoot, Hasič
Rote: Piskoot
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Britny (46' Dado) – Karbydis, Totti, Čolek (46' Ally), Piškoot – Kulič, Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Líně (A) 2:2 (1:1)

Líně á la Hunčice

Sobota 20.10.2007 - po nervydrásajícím zápase v Nýřanech nás čekal domácí souboj o druhý flek v tabulce. Soupeřem byli nepříjemné Líně, se kterými máme dlouhodobě zápornou bilanci. Tentokrát ale dorazili na Nou Camp v sestavě značně posilněné hráči béčka (jeden dědeček na pravém halfu, druhý na hrotu), ovšem se známou kostrou týmu - Renda - Alánek - Áša - Hadži. Roura postrádal Kuliče, kterého trápí morybundus a Allyho, kterému začala sezóna nimroda zabijáka. Musel tedy najít parťáka k Hasičovi do útoku, volba padla na technika Piji-jama. Pěkný víkendový pobyt si v Blatnicích užíval Kupič, kterému OFS přidělil všechny 4 domácí zápasy (zřejmě jako bonus za výkon v Doubravě).

Soupeř působil sestavou jako mírně demotivující prvek, z letargie nás ale dostalo několik náznaků jejich šancí, a neschopnost podržet balón a kloudně rozehrát. Pěknou ukázkou techniky byl Honkovo pokus o nákop na Hasiče, po kterém balón letěl od kotníku přesně 2 metry do autu. Přítomnost Hasiče na křídle začala být postupně více znát. První průnik z pravé strany zakončoval tvrdě z nulového úhlu, brankář pokus s námahou vytěsnil. O chvíli později už sprintoval z levé strany, přihrávka bohužel nenašla adresáta. Další šance už byla z kategorie tutových, po narážečce s Piškootem se na penaltě ocitl sám tváří v tvář gólmanovi, jenže pálil do korun bříz. Líně dokázali zlobit hlavně středem hřiště, kde individuelně vynikal Áša. Iceman v naší bráně zůstával chladný ... Hosté se postupně nechávali vyvést z míry po každém odpískaném zákroku, zejména jejich desítka si koledovala za neustálé "voly" směrem ke Kupičovi, ten měl asi zalehlé uši. A to ho ještě ušetřil při kose ze zadu na Karbydise, naopak žlutku viděl Baron za decentní faul ze předu.

K vedoucímu gólu byl blízko Karbydis, jeho hlavička po rohu mířila těsně nad. Nutno podotknout, že předchozí tři rohy končili vždy na prvním obránci Líní. Deset minut před přestávkou jsme se konečně dočkali, Totti si ve vápně šikovně pokryl míč a rychlostně indisponovaný dědeček si příliš viditelně pomohl rukama. Penalta byla na světě, Karbydis se střelou po zemi nemýlil - 1:0. Bylo jasné, že druhý zásah bude rozhodující. Jenže všechno bylo jinak, po Špaucovo odkopu za tribunu hosté rychle rozehráli aut s náhradním balónem, Áša naservíroval míč do pravého křídla a následovalo okamžité zakončení k tyči - 1:1.

O přestávce musel Roura střídat Karbydise, kterého postihl Oldovo syndrom - třísla. Nastoupil Misha na beka, Britny se vysunul na hrot a Piji-jam se stáhnul na své oblíbené místo do zálohy. Doufali jsme v přehrání soupeře, jenže doufat nestačilo. Líně byli stále nepříjemným soupeřem, aplikovali na nás hunčický styl, který nám opravdu nesedí. Daleké nákopy obrany na neustále vysunuté tři hráče v útoku. Skoro se jim to vyplatilo, když jeden z nákopů Iceman boxoval do útočníka a odražený míč skončil bráně. Radost hostů zchladil El prezidento zvednutým praporkem. Naše šance byly spíše sporadické, kromě množství dumdumovek, letících do alelůja, stojí za zmínku Maovo hlava po centru Piji-jama, která ovšem postrádala razanci. Roura oživil hru, na plac poslal žolíky Čolka a Gaba. Než se na hřišti pořádně rozkoukali, bylo zle. Neobsazený záložník za vápnem napřáhnul, Honek se přimotal do střely a tečovaný balón zapadl přesně za Icemana - 1:2. Představa ztracených bodů byla děsivá, museli jsme zabrat. Jenže dostat Líně pod tlak nebylo vůbec jednoduché. K tomu všemu ohrozil Honek psychické zdraví především realizačního týmu, když odehrál míč zbytečně do rohu, ač nebyl atakován.

Deset minut před koncem přišla Piškootovo chvíle. Zmocnil se balónu a dravě pronikal mezi čtyřmi soupeři, využil momentu překvapení a nečekaně z hranice vápna vypálil levačkou přesně pod víko - 2:2. Zápas se mohl v samotném závěru prodražit Gabovi, když první start málem ozdobil gólem. Efektní patička po centru Barona z pravé strany skončila pouze na tyči ...

Příští zápas vyrážíme na studený sever do Bezvěrova, zápas začíná ve 14:00 (sraz ve 12:30).

Branky: 36' Karbydis (PK), 82' Piškoot
Žlutky: Baron, Honek
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Britny – Karbydis (46' Misha), Totti (58' Čolek), Mao, Piškoot – Hasič (72' Gabo), Piji-jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov - Slovan Blatnice (A) 0:4 (0:1)

Totti čistým hattrickem změnil zápas v exhibici

Neděle 28.10.2007 - 11. kolo podzimu ohrožovala jednak kolize zápasu s utkáním wunder-teamu v Pňovanech, ale také zákeřná změna času. Koučovi tip nevyšel, Čolek dorazil přesně. Vyniknout tak mohl Dado, který si myslel, že je sraz až ve 13:30. Vzhledem k tomu, že zároveň nezachytil posun času, tak nepřišel pozdě, ale vlastně přesně. A protože ho kouč nakonec dal k dispozici benfice, přišel ve skutečnosti o hodinu dříve. Kouč se musel obejít bez Mao Ce Tunga, který odjel navštívit rodnou vlast, a také Špauce, kterého postihl morybundus. Nenechali jsme se ošálit vykukujícím sluníčkem nad Nou Campem, k vysílači vyrazily pouze posádky se zimním obutím a vzorkem větším než 6mm. Skutečně, teplota na místě byla o nějaké tři stupně nižší, navíc vlhko, luxusní kabiny samozřejmě nevytápěné, sprchy ve vedlejší buňce správce poctivě větral, aby se zde nemnožila plíseň. Menší komplikace nastaly Mishovy s Čolkem, kteří potřebovali vyřešit hnědý problém. Na WC totiž spal, jak se později ukázalo, pomezní rozhodčí ... Naštěstí měl nařízeného budíka, takže to oba těsně před výkopem stihli.

Po vymrznutí v kabinách nás čekal druhý šok, kterým byl stav "trávníku". Na náklon hřiště už jsme zvyklí, hráli jsme tu i na ledu. Tentokrát nás pro změnu čekalo travnaté bahýnko, na které by pomohly možná 5-ti centimetrové šrouby průměru 20mm. Bylo jasné, že kombinace v zadních řadách nehrozí. Roura chtěl soupeře zaskočit, takže postavil velmi ofenzivní sestavu v rozestavění 4-3-3. Tento tah vyšel náramně, jak se později ukázalo.

Od úvodního hvizdu sudího Kávy se začalo hrát poanglicku, nebyla nouze o tvrdší souboje, za které mohl z části terén, ale z větší části agresivita domácích, kteří zřejmě obědvali syrové. My jsme samozřejmě nechtěli jako vždy dostat nakopáno. Na vyloučení byl domácí útočník, který po žluté kartě vyváděl jako kašpárek. Chvíli na to, při rozehrávání rohu domácích, uboze napálil přerostlý ... s 11-kou na zádech ve skrumáži Karbydise do žeber, sudí bohužel zákrok neviděl. Snažili jsme se hrát podle taktických pokynů, vzadu se s ničím nepárat, vepředu udržet nakoplé míče a prosadit se. Po zastřelovacích pokusech přišlo sólo Britnyho, který vyvezl míč do středu hřiště a kolmicí vybídl Allyho. Ten šel do souboje s brankářem, odražený míč uklidil do prázdné brány Totti - 0:1.

Pokračovalo se dál zostra, domácí hráči i lidi u klacku (převážně s rumem v ruce) se opravdu předváděli. Obvyklou smůlu si skoro vybrali Honek s Jimmym, tečovanou střelu tentokrát Jimmy bezpečně kontroloval. Ještě před poločasem jsem přišli o Allyho, kterého tvrdě atakoval domácí hráč přezdívaný Kiwi (pravděpodobně kvůli velikosti mozku). Nastoupil proto Kulič, který dorazil do Bezvěrova přímo z akce. Sotva se rozkoukal, už po autovém vhazování přehazoval brankáře, jenže míč se vytáčel z brány a ani Hasič na zadní tyči ho nedokázal dopravit do branky.

Karbydise, který nerozdýchal zákeřný úder, musel do druhé části nahradit Piji-jam. Ten si okamžitě začal počínat jako na tréninku, odebíral soupeřům balóny a zakládal nebezpečné útoky. Byla to pěkná podívaná, protože domácí ho nedokázali ani faulovat, většinou jen promáchli, v lepším případě dostali jesle navrch. Naštěstí Totti si zřejmě před odjezdem "šáhnul" a v rozmezí minut 55. a 57. rozhodl zápas. Nejprve přišla akce po pravé straně, Hasič se řítil do zakončení, jenže míč se odrazil směrem z vápna. Doběhl ho právě Totti a z otočky bez přípravy vypálil přesně pod víko - 0:2. Chvíli po rozehrání Hasič opět našel Tottiho kolmicí za obranou a ten se znovu nemýlil - 0:3. Od této chvíle přestalo mužstvo domácích existovat a zápas se dohrával v exhibičním tempu, naštěstí už také bez zbytečných zákroků. Mohly to být dokonce gólové hody, jenže naši borci si trefy šetřili na důležitější zápasy. Skórovat mohl Hasič, když už obešel brankáře, poslal mu levačkou míč přesně do náruče, protože mu nechal čas na přesun. Čolek odmítl tutovku, když prakticky nemožně z brankové čáry nedokázal míč dotlačit do brány. Tutová byla i Piškootovo hlavička nad, střela ve vápně zcela volného Kuliče, ..., k tomu několik akcí ukončených offsidem. V závěru zápasu, když už na hřišti kombinoval také čerstvý Koller, pečetil výsledek Piškoot, když po Kuličově uvolnění prostřelil vyběhnutého brankáře - 0:4.

Příští sobotu od 14:00 v posledním domácím utkání hostíme béčko Horní Břízy.

Branky: 22', 55' a 57' Totti, 85' Piškoot
Žlutky: bez karet
Sestava: Iceman - Honek (C), Misha, Baron, Britny – Karbydis (46' Piji-jam), Totti, Piškoot – Hasič, Čolek (75' Koller), Ally (38' Kulič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - ZKZ Horní Bříza (B) 2:1 (1:1)

Na šance drtivé vítězství

Sobota 3.11.2007 - v posledním domácím mači podzimu jsme v dalším důležitém zápase hostili béčko Horní Břízy. I když se letos i většinu předchozích sezón pohybují ve spodních patrech tabulky, zápasy nebývají vůbec jednoznačné, ba spíše naopak. Po delší době mohl kouč počítat s 15-ti členným kádrem, omluvil se pouze Misha. Druhým nuceně absentujícím hráčem byl Ally, u kterého pondělní vyšetření odhalilo zlomeninu lýtkové kosti. Pro osvěžení paměti připomínáme, že Allyho má na svědomí příslušník bezvěrovské pátračky, rotný Kiwi ...

Roura aplikoval proti Bříze stejnou taktiku jako v Bezvěrově, zápas chtěl rozhodnout ofenzivní smrští. V útoku jsme proto opět nastoupili se třemi hráči. Bříza má ovšem určitě kvalitnější střed hřiště než Bezvěrov, takže se od úvodního hvizdu Bofuně hrála otevřená partie. Optimismus z toho, že soupeř přijel bez známého kvalitního gólmana, rychle vyprchal. Jeho náhradník předváděl od začátku jisté zákroky. Beztak u nás čisté konto udržel i Šmauz z Hunčic ... Do šancí se postupně dostali všichni naši hrotoví hráči. Jenže Hasičovi v zakončení překážela rychlost (uvažujeme o osazení omezovačem - 10kg olova pod dres by mohlo pro začátek stačit), Čolek po jednom ze závarů trefil pouze tyč a v samostatném úniku nechal vyniknout brankáře. Kulič se neúnavně pokoušel hledat lépe postavené spoluhráče nebo dopravit míč až do kuchyně. Spousta střel skončila mimo, rohy končili na hlavách nejbližších obránců ... Naší nemohoucnosti využili hosté, když se po naší standardce chopili míče ve středu hřiště a následovala precizní kolmice za obranu. Honek nedokázal hbité desítce zabránit v zakončení, z pravé strany trefil ránou přesně k tyči - 1:0. Tyto výpady se ještě několikrát opakovali, k ostřejšímu běhu dokonce nutili i matadora Špauce. V bráně ale kraloval jistý Iceman. Posbíral všechny centry a dokonce poprvé v sezóně použil robinzonádu na opačnou stranu. Deset minut před poločasem jsme se dočkali vyrovnání. Pohlednou akci rozjel Hasič, po vyšachování obránců zcela volný Totti pohodlně zakončoval z prostoru penalty - 1:1.

Kvůli výškové převaze hostujících obránců poslal Roura do druhé půle na hrot Gaba s Karbydisem. Hosté začali postupně uvadat a naší branku dokázali ohrozit pouze sporadicky. Zvláštní ovšem bylo, že i my jsme se přestali dostávat do vyložených šancí, ač jsme měli jednoznačnou převahu. Britny s Baronem neúnavně rozjížděli naše útoky, Piškoot na levém kraji zálohy jezdil nahoru-dolů a Piji-jam s Tottim odmítali půjčovat soupeři balón. Vysoké míče úspěšně krotil Gabo. V šedesáté minutě jsme se podruhé radovali, když si Karbydis seběhl k půlce pro balón a precizně vysunul Hasiče do brejku. Ten postupoval z pravé strany z ostrého úhlu na brankáře, jeho první střelu vyrazil, ovšem na následnou dorážku bodlem byl krátký - 2:1.

Po inkasování soupeř viditelně ještě více odpadl, logicky měl přijít uklidňující gól. Jenže hra se začala kouskovat, hosté byli najednou podráždění a nelibě nesli některá posouzení situací Bofuněm. Ten pro změnu neunesl hodnocení od klandru, když překvapivě přešel všechny poslání kamsi, ale za oslovení "ty seš Jára", vykázal Omambyicka, Sr. ze sektoru ultras. Zápas jsme dokázali kontrolovat až do samotného závěru, i když lavička občas nelibě nesla naší snahu o další vstřelení gólu, místo taktičtějšího způsobu hry (opření míče o rohový praporek apod.). Avšak sudí Bofuň chvátal do ZO ČSCH Nýřany na výstavu jedlého zvířectva, takže nás dlouho nenapínal.

Podzim zakončíme příští SOBOTU od 14:00 jistě atraktivním soubojem na černé škváře Vejprnic.

Branky: 35' Totti, 62' Hasič
Žlutky: Baron, Totti, Karbydis*
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Britny – Piji-jam, Totti, Piškoot – Hasič (89' Koller), Čolek (46' Gabo), Kulič (46' Karbydis)


Author: Honek


Zpět na přehled
SK Slavia Vejprnice (C) - Slovan Blatnice (A) 1:1 (0:0)

Souboj o čelo skončil remízou

Sobota 10.11.2007 - v posledním podzimním kole okresu náš čekal těžký souboj na hřišti Vejprnic. Za cenu obrovských ztrát jsme přistoupili na změnu termínu z neděle na sobotu. Roura se tak dobrovolně vzdal některých opor - Hasič měl službu, Britny zahajoval loveckou sezónu, Baron musel do práce ... Navíc Karbydise a Piškoota postihl v týdnu morybundus, Ally je stále zraněn. Železný Piškoot s posunutým prahem bolesti nastoupil, na lavičce byl připraven Dado Pršo a Koller, který měl v nohách dopolední zápas dorostu. A aby toho nebylo málo, byla v sobotu zavřená základna ...

Ač počasí, že by ani psa nevyhnal, stav náhradního hřiště nás mile překvapil - absolutně suchá a perfektně uhlazená škvára, rozhodně lepší, než polovina okresních "trávníků". Akorát z kolen se ten černý prevít nedá dostat ... Na plac přivedl obě jedenáctky sudí Macek, na první pohled byly patrné komplikace se sestavou i na straně domácích, které vyústily v nasazení několika "dorostenců".

Ze začátku si obě mužstva zvykala na škváru, balón na tvrdém podkladu nepříjemně poskakoval. Do útoku se nikdo bezhlavě nevrhal, pro oko diváka se nehrála atraktivní partie, hodná souboji prvních dvou teamů okresu. Přesto jsme byli mírně aktivnější, jenže domácí obrana kombinace ofenzivních hráčů s přehledem likvidovala, střely končily mimo nebo byly málo razantní. Stejně tak domácí nedokázali pořádně ohrozit Icemanovo branku, který s humuskama pod dresem rovněž bojoval s chronickým morybundusem. Roura nebyl spokojen s důrazem obrany a s tradiční kvalitou osvobozujících odkopů, končících (také kvůli větru v nárazech 15-20 m/s) zpravidla těsně za vápnem.

Macek vyslechl našich proseb a vypustil poločasovou přestávku, po které by hrozilo zamrznutí hrajících borců. Koučové udělili nutné pokyny, střídání by byl zbytečný hazard, vzhledem k počtu lidí na obou střídačkách. Aktivitu nepatrně převzali domácí, do vyložených šancí se přesto dále nedostávali. Půl hodiny před koncem zápasu jsme udeřili. Nejprve si naběhl na standardku Špauc, jeho pokus domácí se štěstím odvrátili na roh. K němu se postavil Totti a jeho kroucenku si domácí brankář sklepnul do brány - 0:1. Naše radost vyprchala přesně za dvě minuty. Domácí rozjeli akci po levé straně, Macek přísně odpískal ruku Špauce v prostou u rohového praporku. Centrovaný míč i přes Icemanovo "Máám!", skončil po odrazu bez jakékoliv teče přesně u zadní tyče - 1:1.

Ve zbývajících minutách bylo patrné, že oba teamy berou bod za remízu, nikdo se nechtěl příliš pouštět do ofenzívy. Slabší chvilky si vybral zřejmě již přemrzlý Macek, který začal podivně posuzovat některé situace na obou stranách, když mu navíc situaci stěžovali domácí borci, kteří se nebáli točit na škváře sudy a ještě do toho významně naříkat. Přesto se zápas v klidu dohrál a skončil spravedlivou dělbou bodů.

Podzim končíme vinou skóre na třetí příčce, přes zimu lehce potrénujeme a uvidíme ... Závěrečná prasopivožranice se koná již tuto sobotu od 16:00, pozvánku najdete v sekci Info.

Branky: 63' Totti
Žlutky: bez karet
Sestava: Iceman - Honek (C), Špauc, Gabo, Misha – Piji-jam, Totti, Mao (70' Dado Pršo), Piškoot – Kulič, Čolek


Author: Honek


Zpět na přehled

kazy Odkazy