ARCHIV - Áčko: Sezóna 2005/2006 (podzim)

Blatnice Nečtiny 5:0 Reportage
Blatnice Kožlany 2:1 Reportage
Ledce Blatnice 4:0 Reportage
Blatnice Žihle 1:7 Reportage
Tlučná B Blatnice 5:3 Reportage
Blatnice Kamenný Újezd 3:1 Reportage
Heřmanova Huť Blatnice 2:4 Reportage
Blatnice Plasy 1:1 Reportage
Horní Bříza B Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Líně 0:1 Reportage
Hunčnice Blatnice 0:1 Reportage
Blatnice Hvozd 4:1 Reportage
Sulkov Blatnice 0:5 ReportageSlovan Blatnice (A) - Nečtiny (A) 5:0 (2:0)

Nečtinská strategie přinesla zasloužené body

Sobota 20.8.2005 - příznivý los sezóny 2005/2006 zavedl na dokonalý pažit blatnického NouCampu team Nečtin, které postoupily ze druhého místa třetí třídy. V našem týmu nedošlo během léta k žádným změnám, jen Tomáš Řepka se plánovaně vrátil zpět do Westhamu. Naopak se do hry vrací Čolek, který se zotavil tak úspěšně, že může dokonce nastupovat bez roboortézy. Chyběl také Šindy, který brázdil pole ve svém novém John Dýru. I tak měl Roura příjemné starosti se sestavou, když mohl vybírat z 18ti borců.

Zahajovací sestava mohla některé domácí hooligens mírně mátnout, ale skutečně se takto během letní přípravy zformovala. V bráně čím dál lepší Soukup (výběhy na koních mu evidentně svědčí), stoperská dvojice Špauc - Autoklempíř, krajní obránci Honek - Misha. Záložní řada zprava Pibaro, Pepa Importex, Pepíno Totti a Piškot. Na hrotu úřadovali Ally s Karbym.

Nečtiny si patrně neuvědomily, že do okresního přeboru nespadly, ale postoupily. Dovolily si 15 minut hrát o 10ti a čekat na opozdilého stopera se třemi hráči na lavičce. Tato strategie se jim krutě nevyplatila a hned po zápase jejich kouč odevzdal sudímu Fischerovi trenérskou licenci. My jsme totiž jejich hazard krutě ztrestali, když během této doby dokázal skórovat Špauc a Ally - 2:0! Po příchodu 11tého hráče Nečtiny hru opticky srovnaly, přesto jsme mohli zápas do poločasu rozhodnout. Volaly po tom tutovky Piškota, který po sólu mířil těsně vedle a Autoklempíře, který po těžké zpracování Allyho centru přepálil prázdnou bránu.

Do druhého poločasu nastoupil Kolík na pro něj nově objevený post pravého záložníka. Konečné uklidnění přinesl brzy Ally, který nezaváhal a prostřelil tváří v tvář brankáře Nečtin - 3:0. Zápas se už musel jen dohrát, i když Soukup také předvedl pár lahůdkových zákroků proti nebezpečným střelám soupeře. Za příznivého stavu konečně ukázala naplno svoje kvality středová řada, jejíž kombinace přinesly ještě dva banány, když se trefili Pepek a Piškoot - 5:0. Mezitím se do hry postupně zapojil agilní Baron, který nahradil Allyho a zkušený Vebrbatov, vystřídající Pepu Importexa.

Na začátek slušný rozjezd, příští sobotu opět na Nou Campu od 17.00 začíná match s Kožlanami.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Olympik Kožlany (A) 2:1 (1:1)

Urvali jsme další body

Sobota 27.8.2005 - před zápasem s Olympikem byly v našich hlavách ještě čerstvé vzpomínky na výhru z jarního kola předchozí sezóny, kdy jsme Kožlany doma rozdrtili 1:0. Navíc po kanonádě s Nečtinama byl důvod k optimismu, ale podcenění samozřejmě nehrozilo, protože Olympik tentokrát přijel v plné sestavě, včetně symetrického brankáře (metr na metr). Náš tým byl až na stále sečícího Dejvida kompletní, Roura udělal jen jednu kosmetickou změnu. Na pravého záložníka nasadil Kolíka, pro kterého je to ideální kůra na odvykání pátečních kalbiček. Hlavním rozhodčím byl Kozina, na čarách měl Okenu a jednoho pařivku z Kožlan, který si za vysypání písku během hry vykoledoval od Koziny důrazné tytyty.

Od úvodního hvizdu jsem začali hrát trpělivě odzadu, naše obrana nevěděla, kam dřív skočit. Kožlanští borci proto nedokázali najít recept na překonání vynikajícího Soukupa, jednou ho zachránila tyč. Po otupění úvodního náporu začali i naši hráči zatápět. Aktivní byl zejména Kolík, který dvakrát skvěle hlavičkoval, bohužel bez gólového efektu. Neujalo se ani několik průniků Autoklempíře, jehož dumdumovky končily vedle nebo nad. Jeho respekt z brankáře byl až příliš viditelný.

Když to vypadalo na bezbrankový poločas, rozehrál Olympik standardku a po tvrdé střele šli do vedení - 0:1. Soukupovi chyběly centimetry, navíc zeď si vybrala odpočinkovou chvilku a na rozehrávku vůbec nereagovala. Naštěstí chvíli na to předvedl jeden ze svých úniků Piškoot, který přesně nacentroval na Allyho, ten chladnokrevně na malém čtverci zpracoval a po zemi zavěsil - 1:1.

Do druhé půle neudělal Roura žádnou změnu, i když by nejraději vystřídal 6 až 8 lidí. Všichní věřili, že zvrátíme zápas na svoji stranu. Olympik ale opět začal zlobit a místo našeho náporu jsme byli opět pod velkým tlakem. Obrana ale až na vyjímky (cca 3) nepouštěla hosty do vyložených šancí. Pro oživení hry vystřídal v útoku vyždímaného Allyho Baron, a chvíli na to ještě Karbyho nahradil Čolíto. Na Karbym se citelně podepsala rozcvička v podobě odkolečkování dvou Tater zeminy u souseda Slampárda.

Čerstvé síly začaly okamžitě zlobit, hra se postupně zlepšovala. Když ještě Piškoota nahradil Pibaro, hosté přestávali stíhat. Toho jsme využili těsně před koncem, když Misha ideálně vyslal Autoklempíře, který kupodivu nevolil dumdum, ale bodýlkem po zemi nedal brankářovi šanci - 2:1! Místo závěrečného tlaku hostů jsme zápas zkušeně dovedli do vítězného konce (odkopy směřovaly hlavně za tribunu a co nejdál na náhradní hřiště).

Příští sobotu vyrážíme do oblíbených Ledců, kde se budeme od 17.00 snažit nepřerušit sérii vítězství.


Author: Honek


Zpět na přehled


Ledce (A) - Slovan Blatnice (A) 4:0 (1:0)

Fíky jako přes kopírák

Sobota 3.9.2005 - ve třetím kole slibně rozjeté sezóny jsme zavzpomínali na časy minulé, protože nás po roční přestávce čekal oblíbený zápas v Ledcích. Ty postoupily, díky postupu Kralovic a Kozíchlumpů, ze třetí třídy zpět do okresu. S šesti body v kapse a psychicky na koni neměl být zisk bodů s týmem, kterému zle zatápělo i naše béčko, neřešitelný problém. Kvůli velikosti hřiště se páteční tréninková dávka konala na náhradním hřišti, abychom si oživili umění antifotbalu ve stísněném prostoru.

Roura se musel vypořádat z absencí dua Filipínců. Autoklempíře trápí namožené koleno a Soukup musel hasit jointy na kulturní sešlosti u Příchovic. Do brány proto nastoupil Vanyak, pro béčko jsme v pátek rozchytali do vynikající formy Jimmy Crustyho. Post levého beka přidělil Roura Leoschovi, předstopéra hrál Misha. Záloha i útok byly ve standardním složení, Dejvid stále seče. Počítadlo jeho John Dýru překročilo milióntý hektar a Šindyho čeká udělení vyznamenání pro kosiče roku od ministra zemědělství.

Mírně pozměněná sestava domácích letců dávala od začátku tušit, že body nebudou zadarmo. Naopak se dostali do tlaku, kterému ale naše obrana v čele s Vanyakem odolávala. My jsme na malém plácku nedokázali pořádně zapojit zálohu a nakopávané míče se bleskově vracely na naši polovinu. Růžky jsme vystrčili v podobě kolmice na Pepu Importexe, který netrefil přesně a vzápětí Mišákovo levasem, které brankář se štěstím vyrazil. Nedařilo se ani zahrávání standardek, pro které nám v týmu citelně chyběl Kody, nominovaný s béčkem do Všerub.

Udeřilo proto na naší straně. Při nenápadném autovém vhazování naběhl na přední tyč kudrnáč z pozice stopera a přesně zakončil hlavou na vzdálenější tyč - 1:0. Zbraně jsme nesložili, ale hra směrem dopředu neměla potřebnou šťávu. Poločas tak skončil tímto výsledkem.

Do druhé půle udělil Roura jasné pokyny, především zvýšit aktivitu na pravé straně od Honka přes Wenu Kolíka. Oleg Verbatov nahradil v obraně Leoše a prohodil si místo s Mishou. Hra se opticky zlepšila, chyběla ale koncovka. Když se k míči dostal Karby, většinou zahájil kličkovanou, dokud ho někdo neustřelil, a ani Allymu se nedařilo probít se přes obranu. Udeřilo proto na naší straně. Při nenápadném autovém vhazování naběhl na přední tyč kudrnáč z pozice stopera a přesně zakončil hlavou na vzdálenější tyč - 2:0.

To už byl významnější zásah do naší psychiky, přesto snaha neustávala. Jenomže opět udeřilo na naší straně. Při nenápadném autovém vhazování naběhl na přední tyč kudrnáč z pozice stopera a přesně zakončil hlavou na vzdálenější tyč - 3:0. To už bylo definitivní KO, domácí nás ještě dorazili čtvrtým kouskem. Pak už jme jen čekali na závěrečný hvizd dnes bezchybného Jindry.

Příští sobotu hostíme od 17.00 na Nou Campu kopáče ze Žihle.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Žihle (A) 1:7 (0:2)

Dokonalá proměna nekopů

Sobota 10.9.2005 - po náhodném debaklu v Ledcích nás čekal soupeř z kategorie porazitelných. Vždyť na jaře jsme doma Žihli svalili 2:1 a navrch přidali nejméně 10 stoprocentních šancí. Mírné komplikace měl Roura se sestavou. Myšák odjel na týdenní zasouvačku na Mallorcu, Dejvid podstoupil kombajní manikúru a jeho podzimní starty jsou ohrožené. Áčko má zapsané i Soukup, takže do brány nastoupil Vannyak, který chtěl konečně zlomit svoje prokletí. Navíc Autoklempíře trápí koleno, které jeho tchán používá jako kovadlinu při vyklepávání blatníků na vozy řady Škoda 100. Přesto nastoupil na post předstopera, chřipkou zmožený Misha hrál stopera a levého beka Leosch. Zbytek sestavy zůstal nezměněn. Zápas ke vší spokojenosti řídil rozhodčí Kutchera.

Už pohled na sestavu hostů dával tušit, že došlo k větším změnám, jejich loňské opory se jen napájeli u klandru. A hned od začátku na nás pořádně vlítli a po prvním varování přišel záhy trest v podobě prvního gólu - 0:1. Jenomže jim to nestačilo a po dalším z mnoha přečíslení skórovali podruhé - 0:2. To už byl důvod k zamyšlení, zvýšili jsme proto aktivitu. Bohužel měli i výborného gólmana, proto naše střely končily 10 metrů nad nebo vedle. Ještě do poločasu musel nastoupit místo bolavého Autoklempíře Baron. Výsledek se nám zkorigovat nepodařilo.

Do druhé půle ponechal Roura stejnou sestavu. Místo chycení začátku a pokusu o snížení přišel ale okamžitý trest v podobě třetího fíku - 0:3. To už s naší psychikou zamávalo a zápas dopadl tak, jak dopadl. Žihle nám prostě nadělila ještě další 4 kusy, většinou po našich nepovedených akcích přecházeli do protiútoku, přečíslili naši obranu a prakticky platilo, že co střela, to gól. U nás platilo, že co střela, to vedle. Alespoň korekci zařídil Ally, který snížil na 1:5. S výsledkem už ani nemohli nic udělat čerstvé síly Pibaro a Jimmy, kteří vystřídali Kolíka a Pepka Tottiho.

Prohra byla utopena v litrovce rumíčku, příště jedem do Krokodýlova, kde se od 16.30 pokusíme urvat body.


Author: Honek


Zpět na přehled
Crocodile Tlučná (B) - Slovan Blatnice (A) 5:3 (4:1)

Prokletá desetiminutovka

Sobota 17.9.2005 - podruhé a naposled v sezóně kolidovaly zápasy mužských teamů. Po odjezdu béčka do Kozíchjedů zůstali na hřišti celkem 4 borci. Tradiční platiči metrů, který svět neviděl, vyznávající odpolední siestičku si dali jako vždy na čas. Většina dorazila těsně po limitu, když si před hřištěm pracně přeštelovali hodinky na 15:15, jen Leoš Suchařípa si přidal půlhodinku hry na PC se zavřenýma očima k dobru. Těsně před odjezdem se navíc provalilo, že Pepa Importex odjel na testy do Galatasaraye Istanbul. Hasiči i Myšák se naštěstí hlásili rovnou v Tlučný.

Vzhledem k předchozím výpraskům pozměnil Roura naší sestavu. Obrana se vrátila ke klasickému složení Myšák, Honek, Autoklempíř, Misha, záloha pak v novém složení Piškoot, Ivana Chýlková (Karby), Pibaro a Wena Kolík, na hrotech Ally a Baron. Sestava domácích dávala aspoň opticky velké šance na zisk bodů (otázkou zůstávalo komu). Obě mužstva přivedl na trávník delegovaný Mário Kempes, ve fungl nové oranžovo červené soupravě od FIFA (speciální edice pro České dráhy), doplněnou klasickýma Predátorama z GumoTexu.

Domácí si po naší prohře hodně věřili, což se projevilo během prvních 10ti minut. Nejdřív při rohu nebral nikdo vážně varování Autoklempíře, že není hlavičkář a prohrávali jsme 1:0. Jenže Autoklempíř chybu napravil a po parádním sólu ještě hezčí střelou do vinglu vyrovnal na 1:1. Pak bohužel doprovodil od půlky Ivana domácího kapitána, který stejným způsobem trefil na 2:1. Chvíli na to přišla po zaváhání Pibary přihrávka na malé vápno, kde volný hráč pohodlně zvýšil na 3:1. Diváci se bavili, naši trenéři zuřili, protože naše začátky zápasů budou za chvíli legendární.

Okamžitě jsme zvýšili aktivitu, Baron zahřátý na provozní teplotu hlavičkoval po standardce těsně nad. Brankovou konstrukci trefil po Honkovo milimetrovým centru Wena Kolík, což se pomalu stává tradicí. Domácí viditelně znervózněli a v některých fázích přestávali stíhat. Jejich brejky ale začínaly být čím dál nebezpečnější. Jeden včas zastavil Ivana kosou ze zadu, Mário chvíli ponechával výhodu a čekal, zda se faulovaný nezvedne a nebude pokračovat ve hře. Ten kupodivu zůstal ležet a Mário správně vyhodnotil situaci, když po konzultaci s domácí lavičkou udělil žlutku. Jeden brejk se domácím přesto vydařil, to když po Mishovo chybné rozehrávce v brejku zakončovali pohodlně na 4:1.

Poločasový výsledek zaváněl debaklem, přesto jsme se s tím nehodlali smířit. Roura poprvé v sezóně vyzkoušel taktickou variantu "velká rošáda", když vysunul Soukupa na hrot místo Allyho a do brány šel Jimmy Crusty. Právě Soukup řádně motal hlavu domácí obraně, došlo i na první přepínačky, které s přehledem kontroloval Mário. Korekci výsledku zajistil Pibaro, který zkušeně dorazil Autoklepířovo střelu ze standardky - 4:2. Domácí opět evidentně znervózněli, hrálo se už prakticky jen na jejich půlce. Autoklempíř už zůstával vepředu, Leoš nahradil Kolíka, který názorně vysvětlil domácímu hráči nové pravidlo o postavení při vhazování autu.

Do střeleckých statistik se zapsal i Mário, který daroval domácím přímák z hranice vápna - 5:2. Konečnou podobu výsledku dal v závěru Piškoot, který obětavě dorazil hlavičku Autoklempíře - 5:3.

Příští sobotu se na Nou Campu od 16.30 odehraje premiérové derby s Kameňosem. V týdnu bude probíhat taktická příprava s hráči B teamu, hlavně na téma "Jak otrávit Sovuse".


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Kamenný újezd (A) 3:1 (1:0)

Oku lahodící derby

Sobota 24.9.2005 - po dlouhých letech se opět konalo slavné derby, když jsme na Nou Campu přivítali borce z univerzitní obce Kameňosu. Celý týden k nám prosakovaly zprávy o tom, jak si jedou do Blatnice pro body. Významu utkání odpovídala i návštěva ultras obou táborů, kteří se u klandru tísnili ve dvojřadu. Zápas byl svěřen do rukou rozhodčího Ference, který si do výbavy své Škody 120 neopomenul přibalit výkonný benzínový kompresor, pro případ náhodného úniku vzduchu z kol.

Koučovi chyběl pro derby pouze Ally, místo kterého byla nominována hvězda b-teamu Klofák. Roura se v přestrojení za Květináče, kterého předtím zlikvidoval nadlidskou dávkou Rumu, tajně zúčastnil tréninků Kameňosu. Když začal psát sestavu na zápas, mysleli jsme si, že se zbláznil, protože se na dveřích objevila kompletní jedenáctka Kameňosu. Pak už ale začal dopisovat posty našich hráčů.

V bráně byl Soukup, obrana Honek, Myšák, Autoklempíř, Misha, v záloze zprava Pibaro, Pepa Sükür, Ivana Chýlková a Piškoot, v útoku Baron s Klofákem. Určená strategie byla jednoznačná - Misha musí ubránit Sovuse, Honek Sochůrka a Sükür Ovarsonova bráchu. K tomu přidat hru po křídlech, případně výkopy směřovat na Barona, jehož lepidla jsou známá.

Sestava Kameňosu budila respekt, který z nás chvíli po úvodním hvizdu spadl. Vysoký míč si zpracovával Baron, kupodivu mu kousek odskočil, ale Baron udělal tři kroky a z otočky nekompromisně z hranice vápna zavěsil přesně k tyči - 1:0. Někteří ultras vyžadovali opakovaný záběr, protože ještě stáli ve frontě na piváky a langoše. Kameňos začal působit nervózním dojmem a musel čelit drtivé palbě. Autoklempířovi a Pibarovi chybělo kousek štěstí a mohlo to být veselejší. Obrana pracovala spolehlivě a jako dotěrný hmyz obtěžovala kvalitní útočníky Kameňosu. Stejně tak ale makala záloha, Sükür byl jako vyměněný a hra po křídlech také spolehlivě fungovala. Do poločasu přesto žádný gól nepadl.

O přestávce nebylo nutné nic měnit, nakřáplost už ale hlásili hlavně Honek s výronem kotníku a Klofák s problematickými třísly. Pokračovali jsme stále v naší hře, hosté se však zlepšili a šli více za vyrovnáním. Pak ale vzal zodpovědnost na sebe Autoklempíř a předvedl klasické sólo přes celé hřiště. Bohužel si míč v závěru ukopl ... Jenomže se nevzdal a dokonale zaskočil Ovarsona i čapáka, který už si šel pro míč za lajnu. Než tam míč došel, Autoklempíř ho doběhnul a fouknul ho z nemožného úhlu přes nedůsledného Ovarsona přesně k tyči - 2:0! Celý Nou Camp šílel v extázi.

Hosté se ale nevzdali a po náhodná akci, kdy Pibaro zdřevěněl ve vápně překvapením, že se míč dostal až k němu, snížili na 2:1 a drama bylo na světě. Navíc už musel Roura postupně zasahovat do sestavy, Klofáka nahradil Leoš, Honka Wena Kolík a Barona Pepek. V infarktovém závěru, kdy se Nou Campem začínalo ozývat "pískej konec", naskočil Ivana na parádní Pepkovo roh a drdolem zavěsil ukázkovýho angličana - 3:1. To zlomilo poslední zbytky odporu hráčů Kameňosu, o chvíli později rozhodčí Ferenc zápas ukončil.

Příští sobotu jedem do Blbákova, kde máme nevyřízené účty za předchozí sezónu. Boj začíná už v 16.00.


Author: Honek


Zpět na přehled
Heřmanova Huť (A) - Slovan Blatnice (A) 2:4 (1:2)

Vannyak předčil Kaliméra

Sobota 1.10.2005 - vítězný match s Kameňosem byl ještě v našich hlavách a už nás čekalo další vyhlášené derby, tentokrát s Heřmanovou Hutí (rozuměj s Blbákovem). Protože se vítězná sestava nemění, udělal Roura pouze kosmetické změny. Sloužícího brankáře Soukupa nahradil Vannyakem, nemocnou Ivanu Chýlkovou Pepkem Tottim a v útoku zraněného Klofáka Allym. Stažení Honka ještě před výkopem z důvodu vyroněného kotníku ho už nemohlo zaskočit. Naštěstí 15 minut před začátkem dorazil Pepa Sükür, který cestou z Prahy překonal všechny rychlostní rekordy. Zápas začal v 17:03:54 hvizdem opět precizního Marka Ebena (viz homepage).

Od počátku jsme dávali najevo, že jsme si přijeli pro tři body. Aktivní byla hlavně Piškootovo levá strana, kde se valila akce za akcí. První gól přišel ale zprava, když v desáté minutě Ally nacentroval parádně do vápna právě na volného Piškoota, který jeho klasickým letadýlkem hlavou skóroval - 0:1. Pak se dostavil tradiční útlum, naštěstí Misha při jednom běžném zákroku vyřadil ze hry nejobávanějšího hráče domácích, Vesyho. Přesto jejich tlak vedl k vyrovnání, když se míč po rohu dostal na hlavu volného Sáryho a ten hlavou skóroval - 1:1. Nakonec se ukázalo, že obsazený byl, jenže Pepek byl v zákrytu za jeho pravou nohou.

Domácí nám nebezpečně začali nutit svůj pěší fotbal. Bohužel se poněkud rozparádil Wena Kolík, který stihnul za pár minut vyfasovat žlutku a předvést pár dalších kosiček. Kouč reagoval posláním Leoše na rozcvičku a naplánoval střídání. Když se Leoš vrátil rozcvičen, Wénu na hřišti hledal marně. Mezitím totiž uviděl druhou žlutou a samozřejmě rotte. Následovalo další drama, když po jednom zákroku musel zdravotník Mára Kůrovec ošetřit nakopnutého Autoklempíře na naší lavičce. To se mu podařilo tak výborně, že Autoklempíř vypálil rovnou do našeho vápna, kde sestřelil domácího hráče a kopala se penalta. K exekuci se postavil Haklos, kterého zřejmě znervóznila Vannyho holá lebka a ten bravurně lapil! Navíc Eben srovnal počty na hřišti, když si druhou žlutou vykoledoval přirozeně temperamentní Haklos. Navíc přišel roh a tradiční slabší chvilka Kalimera, když vyběhl a míč jen těsně tečoval k Pepovi Sükürovi, který bez přípravy pálil levasem z velkého vápna - 1:2. Pak už první poločas skončil.

Do druhé půle ponechal Roura sestavu beze změn, domácí se evidentně zlepšili a začali sahat po vyrovnání. To přišlo záhy, když Vanny neměl šanci proti dobře schované ráně - 2:2. Následující minuty se hrálo na obě strany, domácím překazil dvakrát radost obětavým vyběhnutím Vannyak. V útoku bojovali jako lvi Ally a znovuzrozený Baron, který předvedl nejlepší akci, když si v plným běhu prostrčil míč pod stoperem a servíroval přihrávku před bránu, bohužel Sükür na ni nedosáhl. Bod by byl ztráta, navíc když domácí začali uvadat. Čerstvý Jimmy postupně otrávil Sáryho, Leoš v útoku nahradil Allyho a zahrál si i René Bolf. Odměna za neutuchající bojovnost byla sladká. Pět minut před koncem zahrával Myšák přímák, jeho ránu jen vyrazil Kaliméro a u míče byl první Pibaro, který zajistil 3 body - 2:3. To ale nebylo všechno, stále čerstvý Pepa Sükür zakončil svoje sólo překvapivě na bližší tyč - 2:4! To už byl úplný závěr, domácí už se na odpor nezmohli.

Příští sobotu se na Nou Campu utkáme s hlavním aspirantem na postup, kterým jsou Plasy.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Plasy (A) 1:1 (1:1)

Sérii bez porážky neodvrátil ani Kovarzyk

Sobota 8.10.2005 - v osmém kole jsme na Nou Campu přivítali ambiciózní celek z Plas. Koučové opět použili zákeřnou strategii velkých změn v sestavě, aby zmátli přítomné pozorovatele. Takže to jako vypadalo, že Soukup má horečku, že Pibaro je KO po noční šichtě, že Pepa Mao je pracovně na ochutnávce nové Kinderschokolade v Bundesu. Wena Kolík navíc takticky dostal 1 zápas natvrdo. Takže opět zcela nová sestava: v bráně Vannyak, obrana Honek - Myšák, Autoklempíř - Misha, v záloze Leoš, Bolf, Totti a Piškoot, v útoku Ally a Baron. Střídačka praskala ve švech - Verbatov, univerzál Jimmy a Pepek Rossi. Naší sérii bez prohry mohl zhatit snad jen rozhodčí Kovarzyk.

Úvod byl spíše taktickým oťukáváním, Kovarzyk na sebe upozornil až po jedné minutě, kdy Piškoot viděl za běžný zákrok žlutku. Slovan se rychle dostával do tempa, hosté vůbec nepřipomínali mužstvo hrající o postup. Aktivní byli rovněž domácí ultras, mezi kterými bylo nejvíce slyšet duo Brníto. Po pár nadějných akcích přišel konečně úder - Pepek si pohrál v rohu hřiště s obranou a přesnou přihrávkou našel před prázdnou bránou Autoklempíře. Ten naštěstí zapomněl na oteklý kotník a střelou z jednoho metru rozvlnil síť - 1:0! Plasy byly dobře načatý, škoda že do poločasu nepřišel další zásah. Vlastně přišel, ale ze strany, ze které jsme to nečekali. Hostujícího záložníka se ve vápně dotknul Myšák, ten udělal krok, šlápl na míč a upadl. Dle Kovarzyka jasná penalta, dle dalších 150ti lidí ani náhodou. Vannymu chybělo trochu štěstí a měl by jí - 1:1.

Během přestávky nebylo potřeba žádných změn, hra byla dobrá, bojovnost optimální. Šance na tři body byla velká, přesto s postupem času nebyl ani bod úplně k zahození. Hosté do druhé půle nasadili zákeřného feťáka č. 12, který svojí malostí dělal obraně problémy. Na řadu tedy přišli zbraně tvrdšího kalibru, v podobě několika efektních zájezdů. Hosté předvedli ale jen pár neškodných střel, nejvíce horko bylo po Honkově minele, po které následoval brejk, naštěstí bez potrestání.

Slovan v závěru zápasu sahal po vítězství. Skvělý Baron pohotovou dorážkou po rohu vyděsil brankáře Plas, Ally si při sólu míč ukopl k brankáři a Leošově hlavě do protipohybu chyběly centimetry. Maximální tutovku měl Bolf, když zcela sám dorážel z oblíbené pozice na penaltě těsně vedle šibenice. Škoda ... Do hry se postupně zapojil Rossi, jehož úkolem bylo donutit Kovarzyka ke kompenzaci, a kvůli prémiím za zápas si zahrál taky Jimmy. Nic už se ale nestalo, chvíli na to Kovarzyk po konzultaci s kapitánem Plas zápas ukončil.

Příští duel odehraje Slovan v neděli, na hřišti Horní břízy od 15.30.


Author: Honek


Zpět na přehled
Horní Bříza (B) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (1:2)

Výhru jsme neutrpěli

Neděle 16.10.2005 - v dalším kole nás čekal nevyzpytatelný souboj s posledním celkem tabulky. Kromě Autoklempíře a Allyho měl Roura k dispozici všechny koníky. Sestava byla více méně klasická: Honek - Myšák, Baron - Misha, Pibaro - Totti - Mao - Piškoot, Stefanie (alias uzdravený Honzík Karbanů) - Šindy (!!!). Domácí nastoupili bez evidentních posil z áčka, což nás mělo namotivovat k přesvědčivému zisku všech bodů. Po zkušenostech béčka jsme měli menší hrachy jen z rozhodčího Píčla.

Naše taktika byla jasně daná, klasická rychlá hra přes křídelní prostory. Bohužel nám to tentokrát moc nevycházelo, hřiště délky 90 metrů nám dělalo problémy. Bylo ale jasný, že je v našich silách body získat. Jenomže rozehrávka od zadu byla mizerná, záloha jako by nebyla a útok se teprve začínal sehrávat. Ovšem po půl hodině hry bylo veseleji, když se po pár zastřelovacích pokusech měnilo skóre. Nejdřív Pibaro vysunul nabuzeného Šindyho, který udělal ze stoperů Voloušky a předložil Stefanii ideální přihrávku na malém vápně - 0:1. Chvíli na to se situace opakovala, po krátkém "poď sem, kampa deš" v podání Stefanie se tentokrát k míči ve vápně dostal Totti a ve skluzu zakončil k tyči - 0:2. Mohli jsme dokonce zasadit ránu jistoty, když Mao vracel míč na vápno a Šindyho pohotový pokus kolenem domácí brankář se štěstím vyrazil.

Bohužel jsme nadějný stav neudrželi do poločasu. Snížení předcházelo několik závarů u naší brány, kdy jsme si vzpomněli na Fůďovo psí fotbal. Domácí ani několikanásobným dorážením skórovat nedokázali. Až po nevinném zákroku tělem písknul Píčl přímák, který skončil mezerou ve zdi za zády Soukupa - 1:2. Píčl se předvedl ještě jednou, když skok obounož domácího obránce do Piškootových nohou ocenil směšnou žlutou kartou. Asi chyběl na školení FIFA ...

O přestávce odstoupil ze hry Totti s bolavou nohou, kterého nahradil Jimmy. Baron se vysunul na hrot, Jimmyho úkolem bylo na předstoperu eliminovat domácího kapitána. Svého úkolu se zhostil znamenitě a po vykašlání kartonu startek v první minutě podal 100%-ní výkon. A bylo ho potřeba, protože druhou půli už jsme se prakticky jen bránili, Jimmy jednou dokonce odvracel míč hlavou z brány. Hra nestála za nic, nezbývalo než věřit, že to ukopeme. V době, kdy už se z lavičky ozvalo po třicáté páté "Chlapcí, to je hrozný" a vypadalo to na utrpění výhry, přišlo fatální zaváhaní. Na centrovaný míč vybíhal Soukup, jenže Misha ve snaze míč z luftu odpálit ho pouze lehce tečoval a poslal za Soukupovo záda. Gólu nezabránil tentokrát ani Jimmy - 2:2.

V samotném závěru byl zákeřně při rozehrávce faulován Myšák. Zranění bylo vážné, vypadalo to na frakturu kotníku. Nebyla jiná možnost, než ho odnést na nosítkách, která ale nebyla připravená. Odnesení bez nosítek Myšák odmítal, vždyť hrozilo zhoršení zranění. Když je konečně přinesli, museli Myšáka naložit s největší opatrností. Hrálo se potom ještě pár minut, ve kterých jsme se naštěstí nestihli sesypat.

Příští sobotu se na Nou Campu utkáme od 15.30 s Líněma.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Baník Líně (A) 0:1 (O:1)

Aleši, vrať se k lyžím

Sobota 22.10.2005 - pro souboj s Líněma musel kouč sáhnout po kanárkové sadě dresů starých pánů, protože se sešlo 21 borců. Chyběl pouze Mao, který odletěl do Chiny udat pytlík Bompari. Nejistota panovala okolo nominace rozhodčího Aleše Valenty a strach budil také pomezní děd z Líní, mající evidentně zkušenosti z práce u ČD a 60-ti prvomájových průvodů.

Sestava, která vyběhla na trávník měla následující podobu: Soukup; Honek - Myšák, Autoklempíř - Misha; Šindy - Totti - Pibaro - Piškoot; Ally - Baron. Bohužel se nám nedařilo dodržet určenou taktiku hry po stranách, spíše jsme vycházeli z osvědčené strategie B týmu, a to přimáčknutí soupeře na vlastní polovině. Soupeř si díky tomu vytvořil několik tutovek, které jsme naštěstí horko těžko ustáli, a to hlavně díky Soukupovi. Po tomto úvodu jsme se i my osmělili, po gólu volala hlavně rána Pibary, která byla tečována na roh. Nebezpečná byla i střela Allyho, kterou brankář zneškodnil.

Po půlhodině hry o sobě dal vědět hráč číslo 6 (pamatujeme si tě), který ve skluzu zajel do Tottiho kolena. Vypadalo to na ukopnutý jabko, na scéně se poprvé objevila nosítka, po chvíli i sanitka. Aleš likvidační zákrok ocenil žlutou kartou ... Tottiho nahradil Honzík Karbanů (chcete-li Ivana Chýlková, Stefanie nebo Redží). Bohužel se nám nepodařilo udržet bezbrankový stav, když se míč dostal na hranici vápna k útočníkovi, který ač tísněn Honkem vypálil z otočky přesně k tyči - 0:1.

Do druhé půle nahradil Pibaru Krasty, který měl za úkol eliminovat nakopávané míče soupeře. Slovan zvýšil bojovnost a působil kompaktnějším dojmem. Počátky gólových šancí však dokázal bravurně utípnout Aleš, který pískal všechny ofsidy, signalizované dědem z Líní. Pojem mrtvý ofside je jim zřejmě cizí. Po zápase se dokonce redakci vyjádřil takto: "Nepískal jsem mrtvý ofside, ale ofside hráče s míčem.". To nepotřebuje další komentář.

Slabší chvilku si vybral i Ivana, který stihnul během 5-ti minut dvě žlutky (první byla opět diskutabilní) a následně samozřejmě viděl rot-vajlera. Přesto snaha o vyrovnání neustávala, Autoklempíř už zůstával jen na hrotu a řádně motal hlavy hostující obraně. Na hřišti se podruhé objevila nosítka, když jeden z hostů nebral předchozí varování Soukupa při sbírání balónů vážně a svoje sólo zakončil skluzem do Soukupa. Ten to odnesl krvácejícím nosem, ovšem Líňský borec měl obtisk podrážky na soláru a zápas pro něj skončil. Příště si dá zajisté pozor. Navíc měl štěstí, když nejevil známky života, protože hrozilo dodělání od Autoklempíře, případně od Allyho, který předvedl 70-ti metrový sprint a schylovalo se k tomu, že někoho vystřelí přes topoly. Ve vyhecovaném závěru už gól nepadl, naštěstí také všichni zápas dohráli.

Příští sobotu hraje Slovan ve středověkých Hunčicích od 14.30.


Author: Honek


Zpět na přehled


JZD Hunčice (A) - Slovan Blatnice (A) 0:1 (0:0)

Bolf premiérovým gólem vystřelil 3 body

Sobota 29.10.2005 - v dalším kole nás čekal jeden z našich nejoblíbenějších soupeřů - Hunčice. Prohraný zápas s Líněma nás nemusel tolik mrzet, protože jsme věděli, že si do velkostatku jedeme pro body. Tomu odpovídala i sestava, kouč Roura si mohl dovolit šetřit řadu opor. V bráně dostal příležitost Soukup; obrana Honek - Myšák, Autoklempíř - Misha, v záloze Pibaro - Bolf - Ivana Chýlková - Piškoot, na brkách Ally - Šindy. Předem zcela jistě poklidný zápas byl svěřen sudímu Kozinovi.

Slovan se bohužel na začátku mírně ztrapnil, když si jeho hráči spletli hřiště a začali se rozcvičovat za silnicí v kapustě. Po taktním upozornění, že hřiště je ten kopec vedle, se ale všichni vzorně přesunuli. Od úvodního hvizdu měla hra spád, především k hospodě a silnici. Domácí hráli přesně tak, jak jsme očekávali. Hráli jako čuňata a při jakémkoliv kontaktu si stěžovali, brečeli a nadávali všem okolo. Po 20-ti minutách to poprvé vypadalo, že se bude volat Chocholoušek. Míč z kopačky domácích se odrazil od břevna na brankovou čáru a ven. Naštěstí domácího kapitána uklidnila rychle podaná dávka Diazepanu.

Do poločasu pak znovu tekly nervy na domácí straně poté, co domácímu borci rupla při prvním pořádném sprintu achilovka. Za viníka byl označen Honek, který ač krok před útočníkem údajně zapříčinil její překopnutí ... Nic nestandardního se již do poločasu nestalo, vedení na naši stranu nestrhl Autoklempíř, jehož střelu brankář vytěsnil.

Do druhé půle nastoupil Slovan s tím, že kombinace do vrchu bude hráčům více vyhovovat. To se projevilo hned záhy, když se po rohu dostal k odraženému míči René Bolf a nechytatelnou šumivkou k tyči, skrytou ve vlastních kotrmelcích, nás poslal do vedení - 0:1. Chvíli na to přesně podle očekávání skončil zápas pro Honka. Inteligent s kapitánskou páskou předvedl ukázkový skluz na koleno. Do hry naskočil Wena Kolík a Ivanu s hrozbou červený nahradil big brother Krasty.

Zbylé minuty odehrál Slovan pod dirigentskou taktovkou kouče poměrně v poklidu. Domácí sice měli optickou převahu, ta ale byla naprosto bezzubá. Rozhodnout mohl Autoklempíř, který z 35-ti metrů pálil bez přípravy šajtlí přes nohu. Jeho projektil téměř přepálil břevno, brankář přišel o konečky prstů. S přehledem pískající Kozina mohl klidně snížit počet domácích hráčů, když jejich stoper zahodil po faulu Šindyho se slovy "příště mu jí fakt vypálim". I po závěrečném hvizdu platilo, že tři body si odváží Slovan. Chá-chá!!!

Příští sobotu se na Nou Campu utkáme od 14.30 s Hvozdem.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Svornost Hvozd (A) 4:1 (2:0)

Decentní husquarny

Sobota 5.11.2005 - soupeř z Hvozdu měl být balzámem na naše nervy a zápas sliboval zase jednou konečně fotbal. Kouč musel udělat v sestavě pár změn - Misha si při psaní na PC zranil pravé rameno a musel být na beku nahrazen v reprezentační formě hrajícím Bolfem. V útoku pak řádil vedle Šindyho Baron, protože Ally prováděl preventivní opatření proti ptačí chřipce - odstřel kachen. K dispozici byl i Mao Ce-Tung, po dvou týdnech zocelený rýží a aplikací čínského local beeru. Rozpaky vyvolávala jen delegace Bofuně jako hlavního rozhodčího.

Bojovnou náladu Slovanu otupil soupeř hned při nastupování, protože měli připraveno pouze 10 borců. To bylo opravdu demotivující. V tréninkovém tempu jsme hosty přimáčkli před jejich vápnem a trpělivě jsme vyčkávali na první zásah. Přišel docela brzo, když si Baron zpracoval střelu, která ho trefila a z otočky po zemi překonal brankáře - 1:0. Vypadalo to, že zápas bude otázkou skóre, i když i Hvozd párkrát vystrčil růžky v podobě rychlých výpadů. Druhý gól nechtěl přijít, bohužel se dostavil 11-tý hráč Hvozdu, který ač přijel okolo 15-té minuty téměř nestihnul do poločasu nastoupit. Montáž ortézy mu dala řádně zabrat ...

Největší šanci první půle zavraždili Baron se Šindym, kteří chtěli kombinaci dotáhnout až do kuchyně, ale míč nakonec skončil na břevně. Naštěstí máme Autoklempíře (resp. zase jen Hasiče), který si na polovině půjčil balón a po prokličkování přes 8 protihráčů vypálil nechytatelně k tyči - 2:0. Tímto výsledkem skončila první půle. O přestávce se ukázalo, že naše hra kupodivu nenachází pochopení u našich trenérů, bylo nutné se zlepšit. Do hry se zapojil big brother Krasty, který nahradil Ivanu. Krastyho post byl ovšem předstoper, do středu zálohy se posunul Hasič.

Slovan ovšem nezačal očekávaným tlakem, naopak se na jeho bránu valila jedna akce za druhou. Soukup ale tradičně čaroval a obrana měla ještě k tomu z prdelekliku. Místo snížení se tak Hvozd dočkal dalších dvou tórů, v podání Šindyho. Nejprve překvapil Bofuň, když citlivě posoudil mrtvý ofsajd a Šindy šel sám na brankáře, kterého si položil a skóroval do prázdné brány - 3:0. Následně se k němu dostal míč po akci z levé strany a z malého vápna chladnokrevně zasunul - 4:0.

Hosté evidentně potěšeni možností zahrát si fotbal na pořádném pažitu nepřestali zlobit a tlačili se do zakončení. Bofuně evidentně rozhodila přítomnost Legolanda na trávníku. Jinak si nelze vysvětlit písknutou penaltu, když Myšák čistě vypíchl míč na roh a Bofuň pád útočníka posoudil jako faul! Spravedlnost se ukázala, Soukup dalším skvělým zákrokem penaltu zneškodnil. Hostů se zželelo Maovi, který jim v poslední vteřině zápasu nabídnul ideální přihrávku na vápno, jež se štěstím tečovanou střelou proměnili - 4:1. Nutno podotknout, že hlasitost husquaren tentokrát nepřekročila 50 dB (pro srovnání v Hunčicích naměřil Petr Rychlý 138 dB).

Příští sobotu hraje Slovan od 14.00 na Sulkově.


Author: Honek


Zpět na přehled
Sparta Sulkov (A) - Slovan Blatnice (A) 5:0 (3:0)

Berany, berany, duc...

Sobota 12.11.2005 - v posledním podzimním kole jsme chtěli potvrdit aktuální formu a přivézt ze Sparty 3 body. Už na pátečním trejnu bylo jasné, že sestava se nebude rodit lehce. Mishu stále trápí rameno, Pibaru skolila nemoc, Mao se nechal zlákat pozvánkou Brücknera do Norska, Ally dal přednost lovu. Naštěstí se dal dohromady Totti a Beruškovi se podařilo ve 13.15 vykopat Barona z pelechu. Sestava měla toto složení: Soukup, Honek - Myšák, Hasič - Kolík, Piškoot - Totti - Ivana - Bolf, Baron - Šindy. Na střídačce se tísnil Krasty s Leoschem. Jako rozhodčí byl nominován zkušený Jyndra.

Domácí od začátku důsledně praktikovali hru na tři útočníky, a to i ve chvílích, kdy jsme je přimáčkli před jejich bránu. Naše obrana dobře věděla, na koho si dávat pozor. Přesto přišel trest, když se po 10ti nepovedených odkopech dostal míč na břevno a od něj k volnému hráči. Sulkov vedl 1:0. Zvýšili jsme aktivitu a pokoušeli jsme se vyrovnat. Slabinu měl soupeř hlavně v bráně, proto jsme na malého juniora ani nevystřelili. Nadějný byl pokus po rohu, kdy Ivana z voleje pálil těsně vedle.

Dočkali jsme se ale dalšího trestu, když zakombinoval Mišák s Kolíkem a pokažená Wenovo rozehrávka znamenala brejk, který zkušeně zakončil opět stejný hráč - 2:0. Těsně před koncem se opět ukázala sulkovská taktika, kdy si na nakopnutý míč naběhl volný hráč ze středu útoku a kupodivu opět zavěsil - 3:0. Tímto výsledkem skončil první poločas.

I když jsme původně nebyli svázáni taktikou a přijeli jsme si zahrát fotbal, musel Roura o přestávce zakročit. Se střídáním ještě počkal, domluva byla důrazná. I my jsme tušili, že to není ono. Varování v podobě tří fíků od jednoho hráče jsme nebrali vážně, proto přidal ještě jeden pojišťovací - 4:0. Do hry se zapojil Leosch místo Bolfa a taky Krasty místo Barona. Krasty jistil pozici stopera, Myšák se vysunul na hrot, stejně jako Hasič. Pro něj ale zápas vzápětí skončil, když po nenápadné srážce hlavama musel být odvezen do špitálu. Třetí sanitka za poslední 4 kola ... Doktoři se trochu divili, když odhalily v tašce Mudr. Rýdla dvě půllitrovky Rumu, nakonec ale pochopili, že zima je za dveřmi.

Zápas už se jen dohrával, Jyndra ještě za Krastyho ruku nařídil penaltu, kterou domácí útočník zkompletoval svůj buretrick (chcete-li berantrick). Do mentálů se proklínal domácí brankář, když sestřelil Tottiho v samostatném úniku a viděl zaslouženou rotte.

Protože rosnička na okresu hlásila v půlce října nadprůměrně teplý listopad, budeme příští sobotu od 13.30 předehrávat na hřišti Sibirsku Bezvěrov zápas s Nečtinama. Výbor TJ doporučuje na cestu přibalit sněhové řetězy a sněžnice. Sanitka bude preventivně přistavena již od začátku zápasu.


Author: Honek


Zpět na přehled