Áčko: Sezóna 2018/2019 (jaro)

Kaznějov B Blatnice 4:4 (PK 4:2) Reportage Ne 24.3. 15:00
Kožlany Blatnice 4:1 Reportage So 30.3. 14:00
Blatnice Dolní Bělá 1:0 Reportage So 6.4. 16:30
Líně Blatnice 1:4 Reportage So 13.4. 17:00
Blatnice Křelovice 1:3 Reportage So 20.4. 17:00
Nečtiny Blatnice 0:0 (PK 2:3) Reportage So 27.4. 17:00
Blatnice Horní Bříza B 0:0 (PK 3:4) Reportage So 4.5. 17:00
Nýřany Blatnice 6:2 Reportage So 11.5. 17:00
Blatnice Úlice 5:1 Reportage So 18.5. 17:00
Zbůch Blatnice 5:1 Reportage So 25.5. 17:00
Blatnice Všeruby 1:1 (PK 5:4) Reportage So 1.6. 17:00
Mladotice Blatnice 5:3 Reportage So 8.6. 17:00
Blatnice Ledce 4:2 Reportage So 15.6. 17:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR
Bohemia Kaznějov B - Slovan Blatnice 4:4 (1:0) PK 4:2

Drama jako na houpačce

Neděle 24.3.2019 - po dlouhé zimní pauze a vydatných tréninkových jednotkách jsme vyrazili ke startu jarní části letošního ročníku na hřiště kaznějovského béčka. V jaké pozici se pro jaro nacházíme a o co se hraje je všem jasné. Bohužel se do druhé poloviny sezony musíme vypořádat se znatelným úbytkem hráčů. Sid se po půlroce vrátil do Nýřan, kam ho následoval i Váza. Třetí z party Kulič sice zůstal, ale zranění kolene z posledního podzimního zápasu mu nedovolí hrát. Ruby pak opustil náš kraj a odstěhoval se zpět na sever, Stehno si prodloužil angažmá v Mariánkách, Piškoot stále není po úrazech plně připraven a po Dejvovi s Řízkem se slehla zem, nevíme o nich nic. Jedinou kompenzací na straně nových tváří se pak stal nový gólman Fany, který k nám přestoupil z Nýřan. Opravdu se nejedná o překlep ve slově Vany, to je stále stejný ztracený případ. Fany přišel především kvůli častým absencím Hasiče díky zaměstnání hasiče, abychom mezi tři tyče nemuseli stále stavět Jimmyho. Navíc se během zimy v dobrém světle předvedl i Vojta a rázem se zdá, že s gólmany nebude potíž, že se Jimmy dočkal a může své rukavice založit na dno šatníku.

A protože Hasič nahlásil, že nebude hned na první dva zápasy, čekal Fanyho po týdnu staré registraci a jednom tréninku ostrý start. Tým si zřejmě chtěl otestovat, co v něm je, protože začátek zápasu jsme těžce zaspali a kolem našeho vápna to byl kolotoč. Mnozí se teprve rozkoukávali po zimní pauze, naše těžší váhy stále odhadovaly dnešní tlak vzduchu a bio zátěž a Kobretti byl za lajnou po sobotní náloži Knajpen Rollu rád, že je jen na střídačce. To soupeř zařadil rovnou trojku, dobrých deset minut nám nepůjčil míč a šance střídala šanci. Jediný, kdo si kromě pár nouzových odkopů obrany sáhl na balon, byl právě Fany, který hned v úvodu vytasil několik povedených zákroků a už po chvíli bylo jasno, že nám pomůže. Když George na stoperu viděl, co se na hřišti děje, tak se rozhodl, že Fanyho první inkasovanou brankou neodšpuntuje soupeř, ale radši někdo od nás. Proto v osmé minutě tečoval centrovaný míč z levé strany neomylně k tyči vlastní branky a skóre se tak poprvé měnilo - 1:0. Po čtvrthodině hry jsme byli rádi, že jsme úvodní nástup domácích přežili jen s jedním obdrženým gólem, hru jsme vyrovnali a začali jsme se postupně prosazovat jak v mezihře, tak do šancí. Tu největší spálil ve 25. minutě Baník, když zblízka hlavou netrefil zívající bránu. Ve 33. minutě se pak hnal do nadějného úniku Komín, gólově řešitelné to měl, jenže uspěchaná střela nestřela šla úplně mimo. A když už žádnou z dalších možností nevyužili ani hráči Kaznějova, kdy především ta z posledních vteřin první půle byla tutová, šli jsme do kabin s hratelnou jednogólovou ztrátou.

Do druhé půle odstoupil preventivně Karby z obavy o utržení podprdeláku, místo něj se tak na střed musel stáhnout Bony a na hrot šel vedle svého dvojčete Dana uzdravený Kemo. V úvodu se hrál vyrovnaný fotbal, zajímavé akce se střídaly na obou stranách. V 55. minutě jsme dostali příležitost přímého kopu z nadějné pozice. Koučové poslali k balonu Jimmyho, který několikrát míč obkroužil, měřil si všechny možné úhly a varianty, chvíli to vypadalo na střelu levasem, ale nakonec to obešel na pravou a povedenou střelou na bližší tyč vyrovnal - 1:1. Vstřelený gól do nás vlil energii a rázem nás bylo plné hřiště. Především Dan s Kemem a Bonym nedali soupeři vydechnout a možná až překvapivě kvalitně se přes obranu soupeře prosazovali. Tato aktivita nás dokonce brzy odměnila druhým gólem. Kemo se individuálně prosadil přes bránící hráče a kolmicí vyslal do úniku Bonyho, který zachoval chladnou hlavu a po kličce gólmanovi nás dostal do vedení - 1:2. To jsme bohužel i přes dobrý výkon udrželi jen čtyři minuty. Pak si soupeř pomohl standartkou, kdy míč po rohu prošel na zadní tyč a tam ho domácí hráč poslal šťastně lobem přes Fanyho - 2:2. Chvíli po vyrovnání navíc zavzdušnění hlásil Ťafík, museli jsme za něj tak na beka stáhnout Komína a na zálohu šel Forest. To se bohužel ukázalo jako fatální, než se pravá strana v novém rozestavení rozkoukala, tak jsme přes ní dostali dva rychlé góly během dvou minut. Oběma akcím předcházela naše velká chyba a ztráta míče na polovině hřiště, rychlý brejk po naší levé straně a přihrávka křížem vápna na druhou stranu na úplně volné hráče soupeře - 2:3 a 2:4 po totožných akcích. Jen minutu po čtvrtém gólu následovala ještě jedna taková navlas stejná akce, pátý gól visel ve vzduchu, ale tentokrát to soupeř i s přispěním zákroku Fanyho nepotrestal. Hned z protiútoku nás na druhé straně naopak naše mladá krev dostala zpět na dostřel. Po levé straně se tentokrát až to zakončení prosadil Dan. Jeho střelu sice brankář vyrazil, naštěstí však přímo do prostoru dobíhajícího Kema, který už neměl problém dorážkou trefit odkrytou branku - 3:4. Na vyrovnání jsme měli nějakou čtvrthodinu a šli jsme si za ním aktivní hrou. Gól měl na noze především Komín, ke kterému propadl míč ve vápně, střela mu dokonce i sedla, jenže trefil přímo tělo gólmana a dorážka šla nad břevno. V závěru jsme na hrot vyslali pro zesílení tlaku George, kterého na stoperu nahradil Kobretti a do hry šel i Káva. Na poslední minutu se zapojil také Piškoot, který si hned po vběhnutí na plac vyměnil u lajny míč s Kemem a našel ve vápně George. Ten si rovnal balon na střelu tak, že si povodil nejprve jednoho, pak druhého a ještě třetího hráče a plachtou levasem do víka rozvlnil síť - 4:4. Famózní gól v poslední minutě základní hrací doby spustil vlnu opojné euforie, kterou jsme na podzim hledali jen marně. Doufejme, že podobné stavy budou častější, stojí to za to. Krátký nastavený čas jsme pak poctivě odbránili a šli jsme se porvat o bonusový bod do penaltového rozstřelu.

Ten jsme začali dobře, když nás Fany úspěšným zákrokem podržel, jenže George možnost výhody odmítl a také nechal vyniknout domácího gólmana. Ve druhé sérii se prosadili jak domácí, tak s ledovým klidem Kobretti. Ve třetí sérií jsme ale dostali Kaznějov do náskoku, protože selhal Jimmy. Keňa nás ještě čtvrtou penaltou udržel ve hře, ale domácí už nezaváhali a penaltový bod tak zůstal v Kaznějově.

I tak vládla s vydřenou remízou spokojenost, na první kolo se hrál celkem dobrý fotbal. Po prvních minutách to sice zavánělo dalším přídělem, ale remíza je nakonec zasloužená, oba týmy měly střídavě své silné pasáže zápasu a dobré šance. Navíc čtyři vstřelené branky, to pro nás není nic běžného, naposledy se nám něco takového povedlo před dlouhými 11 měsíci doma, shodou okolností právě proti Kaznějovu. A čtyři branky venku? Tak taková blatnická rarita se datuje až do listopadu 2016, kdy jsme vyhráli 6:1 na hřišti Heřmanky v jejich poslední okresní sezoně. Hra směrem dopředu tak přinesla pozitivní věci, na druhou stranu bylo v zápase pořád obrovské množství těch negativních, kdy si člověk raději schová hlavu do dlaní. V dalších týdnech se ukáže, jakou z těchto dvou cest se bude tým ubírat dál.

Sudí: Fillinger
Branky: 8' (vl.), 67', 73', 74' - 55' Jimmy, 63' Bony (Kemo), 77' Kemo (Dan), 90' George (Piškoot)
Žlutky:
Sestava: Fany – Ťafík (71' Forest), George, Jimmy (C), Keňa - Komín (87' Káva), Karby (46' Kemo), Baník, Čenda (87' Kobretti) – Dan, Bony (89' Piškoot)


Author: Piškoot


Olympia Kožlany - Slovan Blatnice 4:1 (0:0)

Naděje trvala jen tři minuty

Sobota 30.3.2019 - ke druhému jarnímu zápasu jsme měli jet do Kožlan, ale nakonec jsme se museli vydat do Žihle. Kožlany totiž kvůli nezpůsobilému terénu požádali o změnu. Na jedno z našich nejvíce neoblíbených hřišť, tedy na umělku v Žihli, se nám vůbec nechtělo a zkoušeli jsme se domluvit na květnovém termínu v Kožlanech, až budou mít hřiště opět v provozu. Jenže na STK je to velká dřina a další práci si strhaní funkcionáři nechtěli přidělávat, s nějakými odloženými zápasy se pro jistotu nebudou zatěžovat a změnu nám obersturmbannführer Savaldo nepovolil. K zápasu jsme i tak mohli jet díky nadějnému výkonu v Kaznějově dobře naladěni, jenže už ve druhém zápase bylo změn a absencí až moc a byla to nakonec spíš improvizace. Chyběli především výrazné postavy úvodního kola George, Dan a Kemo. Opět jsme nemohli počítat ani s Hasičem, dál se omluvili Hynek s Forestem. Z dalších oslovených nemohli jet Býrhof, Šindus, Pechli a Leoš, zadařilo se naopak tradičně u Pibara a volno měl i Honek. Ozval se také Řízek, jenže nezachytil info o změně hřiště a neomylně dorazil do prázdného areálu v Kožlanech. Orazit si chtěl s načatým stehnem i Karby, ale v aktuální situaci na plac musel, od úvodních minut byl však v pohotovosti Kobretti pro případ brzkého střídání.

První poločas byl spíše boj a nenabídl ani příliš fotbalovosti, ani nějaké vyložené nebo zajímavé šance, spíš jen jejich náznaky. Těchto náznaků měli na kopačkách víc hráči Kožlan, prakticky vždy po naší chybě nebo ztrátě míče, vlastní kombinací se neprosazovali tolik, jak jsme u nich zvyklí. Poločas i proto skončil bezbrankovou remízou.

Po přestávce se naopak skóre měnilo brzy. Už tři minuty od hvizdu sudího Sopra vystihl rozehrávku domácích Komín, na pět metrů přihrál Karbymu půl metru do vzduchu, ale ten si s těžkým míčem poradil skvěle. Krásnou patičkou mezi stopery vyslal do sóla Bonyho, který se prosadil a otevřel skóre dnešního zápasu - 0:1. Chtělo to tak deset patnáct minut v náskoku vydržet, ale opět se projevila naše bolest, že se vedení snad lekneme a během pár minut necháme soupeře znovu nadechnout. Tentokrát se tak stalo už za tři minuty od našeho gólu, kdy si míč po standardce domácích nešťastně srazil k tyči Fanyho brány Karby - 1:1. V následujících minutách pak postupně začaly mnohým viditelně ubývat síly a začínali jsme šlapat vodu. Mnohem mladší a živější kádr domácích se prosazoval víc a víc, především ve středu hřiště měli navrch. Rozhodující akce Kožlan přišla v 63. minutě, kdy se domácí záložník středem prohnal přes několik našich statických hráčů až do zakončení. Fany ještě střelu uvnitř vápna dokázal výborně vyrazit, jenže míč doputoval přímo na nohu dobíhajícího útočníka a dorážka do prázdné znamenala vedení Kožlan 2:1. Brzy po této brance musel ze hry Karby, po chvíli ho nuceně následoval i otřesený Bony a Keňa kvůli tříslu. Honek a Jimmy dohrávali na hraně sil, ale pro další střídání už nebyly zdroje. Do závěru jsme to i tak zkusili vytáhnout a pokusit se o vyrovnání, ale k prosazení se nebyla ani síla, ani kvalita. Naopak domácí v závěru ještě úspěšně zakončili dva protiútoky do už otevřenější obrany a navýšili tak skóre na možná až příliš krutých 4:1.

Kožlanští dnes tři body brali zaslouženě. Šedesát minut jsme jim sice byli vyrovnaným soupeřem, ale v poslední půlhodině rozhodla léta a kila v jejich prospěch. Týmu se nedá zase tolik vytknout především ve snaze a bojovnosti, až na výjimky tam všichni nechali, na co měli, bohužel to nestačilo. Příští týden hrajeme poprvé na jaře doma. Soupeřem bude 6.4.2019 od 16:30 Dolní Bělá.

Sudí: Sopr
Branky: 51' (vl.), 63', 82, 87' - 48' Bony (Karby)
Žlutky:
Sestava: Fany – Pibaro, Ťafík, Jimmy, Keňa (80' Káva) - Komín, Karby (70' Kobretti), Baník, Čenda – Honek, Bony (76' Piškoot)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - Sokol Dolní Bělá 1:0 (0:0)

Šťastné i odpracované body

Sobota 6.4.2019 - první dubnový víkend se otevřely brány blatnického Nou Campu a konečně jsme mohli v kopačkách k zápasu vyběhnout na domácí pažit. Soupeřem nám byla Dolní Bělá a zase jednou jsme měli pozitivní starosti se sestavou. Sešlo se nás hned sedmnáct, a to ještě chyběli Honek s Karbym, Piškoot se pak do rezervního dresu ani nemusel převlíkat. Ukázal se i Hasič ve fungl novém dresu a rukavicích a možná i tahle změna mu pomohla k vychytané nule, které jsme se dočkali téměř po roce. V kádru soupeře jsme naopak několik známých tváří postrádali, úplně nabité to neměli.

Na hřišti to však znát nebylo, od začátku se nám nedařilo v pohybu, přihrávkách, soubojích, snad v ničem. Naopak soupeř o sobě věděl, jednoduchými kombinacemi nás jednoduše překonával a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Naštěstí pro nás se potvrdilo, že Dolní Bělá trpí problémem, který jsme sami zažívali dlouhá léta, tedy že k vápnu se daří, ale koncovka a efektivita bída. Velký počet šancí tak končil slabou nebo nepřesnou střelou, na druhou stranu jsme jich mnoho dokázali výbornou obrannou prací ve vápně zblokovat a přerušit. Jen jsme moc nechápali, proč tak dobře bráníme až právě ve vápně, zatímco v poli nás soupeř překonává příliš lehce. Důležité bloky si připsali Ťafík a Keňa, ten nejtěžší však vytáhl ve 14. minutě George po akci z naší pravé strany a zpětné přihrávce na volného útočníka. Do střely na prázdnou bránu ale George reflexivně vystřelil nohu a špičkou dostal míč nad břevno. Nevyužité příležitosti hostů jsme mohli potrestat ve 22. minutě, kdy Kemo získal míč po chybné rozehrávce obrany a našel ve vápně Baníka, který však ve výborné pozici levasem minul. To byla naše jediná zajímavá možnost prvního poločasu. Po něm bylo vzhledem k průběhu pozitivní jen to, že je stav stále 0:0.

Do druhé půle hráči Dolní Bělé už tak aktivně nevstoupili a hrál se mnohem vyrovnanější zápas. Bohužel nijak zvlášť záživný, směrem dopředu o žádný festival povedených kombinací nebo pěkných střel nešlo ani na jedné straně. Zápas tak rozhodla jediná akce v 73. minutě, ve které výraznou roli sehrál střídající Pibaro. Ten se dostal s míčem po své lajně až do vápna, kde se prosadil přes bránícího hráče a přesnou přihrávkou našel volného Baníka, který už neměl větší problém to trefit a konečně rozvlnit síť - 1:0. Za poslední čtvrthodinu si tým naopak zaslouží pochvalu za poctivě a takticky odbráněný výkon, k čemuž pomohli i všichni střídající. Trochu jsme sice trnuli, abychom opět brzy po našem gólu nenechali soupeře vyrovnat, ale tentokrát jsme to zvládli a zápas tak dovedli do třech bodů. Pozápasový tataráček tak měl o to sladší příchuť, posezení po prvním domácím zápase se nadmíru povedlo.

Dnešní body můžeme brát vzhledem k prvnímu poločasu za šťastné díky počtu přežitých šancí soupeře, ale také za zasloužené vzhledem k dobře odpracovanému poločasu druhému. Příští týden se budeme snažit o potvrzení této výhry v Líních, hrajeme v sobotu 13.4.2019 už od 17:00.

Sudí: Cross
Branky: 73' Baník (Pibaro)
Žlutky:
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Jimmy (C), Keňa - Komín (70' Forest), Bony (88' Káva), Baník, Čenda (65' Pibaro) – Dan (85' Hynek), Kemo (68' Kobretti)


Author: Piškoot


Baník Líně - Slovan Blatnice 1:4 (0:3)

Vítězná šňůrka

Sobota 13.4.2019 - ke čtvrtému zápasu do Líní jsme přijeli povzbuzeni výhrou v minulém kole a s přesvědčením, že i tady můžeme nějaké body udělat. K takovým úvahám přispěla i skutečnost, že sestava byla opět téměř plná. Chyběli jen Honek, gladiátor Čenda a Fany, místo kterého však byl k dispozici Hasič, navíc se po jednozápasové pauze vrátil muž zápasu Karby.

A za body jsme si šli od první minuty. Hned po rozehrání jsme se dostali do tlaku, který domácí ubránili jen za cenu rohu. Ten rozehrál Dan a našel přesně hlavu Karbyho, který už ve druhé minutě rozjásal skupinu našich ultras - 0:1. Zkoušeli jsme to dál, dařil se pohyb i kombinace a vytvořili jsme si i velký počet možností k navýšení skóre. Po úniku Dana po lajně a centru do vápna spálil velkou šanci Baník. Po chvíli ho podobně následoval Karby po centru od Keni. V nejjasnější pozici pak selhal Komín, kterého našel Baník po hezké kombinaci s Bonym samotného před bránou, jenže místo střely do sítě se Komínovi povedla svíce nad hlavu. Na neproměněné tutovky však dal v 18. minutě zapomenout znovu Karby, který si našel centr z levé strany od Bonyho a nekompromisně ho uklidil do sítě po druhé - 0:2. Útlum v naší hře přišel až kolem 30. minuty, kdy se začali osmělovat i domácí a především před oběma rychlými útočníky jsme museli být stále ve střehu. Ne vždy to ale vyšlo a museli jsme řešit první nebezpečí i před vlastní bránou. Nejprve ve 33. minutě vykopával George střelu za už překonaným Hasičem, o pět minut později pak domácí netrefili velkou šanci po centru na zadní tyč. Z protiútoku nás pak uklidnil Komín, který nechal zapomenout na svou spálenou tutovku, na vápně převzal hezkou přihrávku od Baníka a povedenou střelou k tyči navýšil náš náskok na 0:3.

Do druhé půle soupeř proházel sestavu a především jí oživil veteránem Dudym, který však stále fotbalově strčí do kapsy všechny své mladší spoluhráče. Domácí na nás vletěli a chvílemi jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Po několika přežitých závarech se jim podařilo dokonce i rychle snížit, konkrétně v 53. minutě po přihrávce napříč vápnem a zakončení do prázdné brány - 1:3. Jen o gól to mohlo být v 60. minutě po minele George, který netrefil odkop a propadnutý míč napálil volný hráč domácích z jasné pozice naštěstí pro nás jen nad břevno. Tím však nástup domácích skončil, po čtvrthodině druhé půle jsme se srovnali a začali hrát znovu spíše my. V 65. minutě nás pak mohl znovu do tříbrankového náskoku posunout Dan, kterého vysunul Baník do sóla, jenže střelu dokázal brankář domácích ztlumit a vracející se bek míč uklidil ještě před brankovou čarou. Veselejší už to bylo za dalších pět minut a byl u toho znovu Baník, který se dostal do brejku. Jenže byl sám, tak musel zaseknout a rozehrát akci s Karbym, Bonym a Pibarem, ze které vyplynuly dvě zblokované střely, závar ve vápně, další střela do beka a propadnutí míče k volnému Karbymu. Ten si však po chaotické situaci s ledovým klidem povodil gólmana a do prázdné završil svůj dnešní hattrick - 1:4. A nemuselo zůstat jen u něj, v 80. minutě totiž Karby ještě trefil střelou z vápna břevno. Závěr zápasu už jsme si pohlídali a v klidu ho dovedli do vítězného konce.

Dnešní tři body jsou zasloužené především díky skvělému prvnímu poločasu. S výjimkou úvodní čtvrthodiny druhé půle jsme zápas měli pod kontrolou, soupeře jsme přehrávali a naštěstí jsme naší převahu dokázali přetavit v góly. Rozjeli jsme tak vítěznou šňůru, aby však neskončila hned po dvou zápasech, musíme si doma příští týden poradit s Křelovicemi, což už bude náročnější soupeř z jiného soudku. Hrajeme na Bílou sobotu 20.4.2019 od 17:00.

Sudí: Buresh
Branky: 53' - 2' Karby (Dan), 18' Karby (Bony), 40' Komín (Baník), 71' Karby (Bony)
Žlutky:
Sestava: Hasič – Ťafík (71' Káva), George, Jimmy, Keňa - Forest (58' Pibaro), Karby (85' Kobretti), Baník (C), Komín (58' Kemo) – Dan (87' Hynek), Bony


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - Jiskra Křelovice 1:3 (0:3)

Šňůrka rychle skončila

Sobota 20.4.2019 - po čtyřech relativně úspěšných zápasech s týmy z dolní poloviny tabulky nás v pátém kole čekala první konfrontace se soupeřem ze vyšších pozic, konkrétně s Křelovicemi. Sestavu jsme měli už několikátý zápas po sobě našlapanou s plnou střídačkou, chyběli jen Honek, Kobretti a Hasič.

Aktivní hrou jsme chtěli navázat na minulé bodové zápasy, ale dnešek začal nejhůř, jak mohl. Baníkovi se už v první minutě nepovedl odkop na lajně, nabídl míč hostům, kteří se rychle dostali k vápnu a za skrytou střelou přesně k tyči se Fany jen ohlédl - 0:1. Nepovedený úvod nás do dalších minut opařil a nic povedeného jsme nepředvedli, s míčem hrál více soupeř a několik šancí jsme museli odvracet na poslední chvíli. Podruhé se skóre měnilo ve 14. minutě po přímáku Křelovic. Fany neudržel lehkou střelu a dobíhající hráč poslal dorážku do sítě. Naštěstí pro nás z offsidu, který Káva okamžitě signalizoval, naneštěstí Eben o sobě musel dát vědět, že je taky na hřišti a gól se rozhodl uznat - 0:2. To jsme na lajnu mohli píchnout vidle a Káva si mohl ušetřit nervy. Další rána přišla jen o pár minut později, když se hostující útočník prosadil přes George, který zatáhl ručku a soupeře poslal k zemi. Za přerušení sólového úniku následovala rote, museli jsme tedy přeházet sestavu a pokračovat o deseti. Žlutku si navíc připsal za komentář i Jimmy a po čtyřech víc než slušných zápasech bez jediné karty na našem kontě jsme i v této statistice začali sbírat první letošní zářezy. Nic extra zajímavého se pak v našem oslabení nedělo až do 44. minuty, kdy jsme znovu naší chybou nabídli soupeři třetí branku. To Jimmy sice získal po útoku soupeře míč v našem vápně, ale než aby ho odpálil co nejdál do bezpečí, rozhodl se přihrát zpátky Fanymu. Ten absolutně nečekajíc takové řešení překvapivý balon netrefil a poslal ho jen před sebe přímo na nohu hostujícího útočníka, který neměl problém mu ho vrátit do sítě - 0:3. Tři polovlastní góly po velkých chybách a sestava oslabená o George tak znamenaly hodně nepovedený poločas s jen malou nadějí na nějaký velký zvrat.

Druhý poločas nenabídl zrovna zajímavé pokoukání. Hráči Křelovic možná pod dojmem náskoku prakticky přestali hrát a i přes výhodu jednoho hráče v poli už nic nepředvedli. My jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale nešlo to a velké šance jsme si nebyli schopni vytvořit. Výjimku přinesla 59. minuta, kdy Dan vybojoval míč ve vápně na ležérně bránícím stoperovi, přihrál Kemovi na druhé straně a ten přesnou střelou smazal nulu na našem kontě - 1:3. Gól nás povzbudil, mezi vápny nebylo příliš poznat, že soupeř hraje přesilovku, ale do zakončení jsme se nedostávali. V 83. minutě navíc Bony následoval George předčasně do sprch po druhé žluté za zbytečný komentář jednoho z Ebenových rozhodnutí. I v devíti lidech jsme si nakonec jednu tutovku vytvořili, když Dan v 87. minutě vyslal míčem za obranu do úniku Čendu. Tomu se v hlavě promítlo deset variant zakončení, nakonec loboval vyběhnutého gólmana, jenže míč k naší smůle skončil těsně vedle tyče prázdné brány. Jestli bychom se dokázali hecnout do posledních minut k tlaku za vyrovnáním se tak nedozvíme, na smazání dvoubrankového manka už čas ani síly nebyly a nervózní utkání plné nepřesností na straně obou týmů i sudího jsme tak prohráli.

Rozjetou šňůru jsme tak po dvou výhrách za sebou nerozšířili a vzala za své nejrychleji, jak mohla. Dnes nás však neporazil ani tak soupeř, jako my sami sebe. Příliš velké chyby kolem našeho vápna a červené karty byly pro Křelovice dárkem, kterým nepohrdli. Příští týden nás po třetím týmu tabulky čekají druhé, o postup hrající Nečtiny na jejich hřišti. Hrajeme v sobotu 27.4.2019 od 17:00.

Sudí: Marek Eben
Branky: 59' Kemo (Dan) - 1', 14', 44'
Žlutky: Dan, Jimmy, Karby, Bony 2x
Rote: George, Bony
Sestava: Fany – Ťafík, George, Jimmy (C) (46' Čenda), Keňa - Forest (22' Pibaro), Karby (56' Kemo), Baník, Komín (79' Káva) – Dan, Bony


Author: Piškoot


TJ Nečtiny - Slovan Blatnice 0:0 (0:0) PK 2:3

Zasloužené překvapení na půdě favorita

Sobota 27.4.2019 - v šestém jarním kole jsme cestovali do Nečtin k zápasu, kde jsme neměli co ztratit. Vzhledem k postavení soupeřů v tabulce a ambicím domácího týmu, který se stále s Diossem na dálku rve o postup do vyšší soutěže, se od nás nic nečekalo a mohli jsme jen překvapit. To umocnily komplikace se sestavou, počítali jsme po delší době větší množství omluvenek, navíc naše béčko hrálo ve stejný den ve Zbůchu. Celý týden jsme proto s Tomkem řešili, koho kam vzít a jak to postavit, nakonec se však zadařilo a i přes výrazný počet absencí jsme dokázali postavit dva konkurenceschopné týmy. Ze stabilních členů jarních bojů se pro dnešek omluvili Keňa, Karby, Pibaro, Ťafík a Baník. Z rezervy pak nemohli nastoupit Piškoot, Pechli a Býrhof. Dělení dalších variant dopadlo tak, že Tomkovi pro celý zápas zůstali Kobretti, Mao a Šindus. Káva si dal za béčko poločas a přejel za námi, naopak rovnou bez cesty do Zbůchu se k nám přidali Hynek a Papén, který se tak celkem brzy dočkal prvního zápisu do A-týmu od svého návratu k fotbalu.

Nedostatek beků jsme vyřešili postavením Foresta na pozici Keni, který ač ho nikdy nehrál, prožil pořádný křest, když musel uhlídat jednoho z dlouhodobě nejproduktivnějších útočníků soutěže. Směrem dopředu jsme pak měli víc útočníků než ortodoxních záložníků, tak jsme neváhali a dopředu jsme to postavili rovnou na tři rychlíky. Ukázala se tak i další výhoda angažování Fanyho, že když jsou k dispozici s Hasičem oba, můžeme druhého jmenovaného vyslat do pole a bránu i tak máme zajištěnou. Jimmy se jen tiše a spokojeně usmívá. Taktika tak byla jasná, hrňte to na ně na hrot, oni snad občas utečou. Úplně nabitý kádr nakonec neměli ani domácí. Nikdo na střídání, na plac se trousili jakoby bez zájmu, rozcvička prakticky žádná. Těžko říct, zda takhle flegmaticky domácí přistupují ke každému zápasu, nebo jestli prostě čekali, že nás spláchnou v chůzi.

Hned v první minutě zápasu proběhla seznamovací akce Foresta s domácím kanonýrem, který mu předvedl, o čem to bude. Frnknul kolem něj po lajně a centrem našel nabíhajícího spoluhráče, ten však k našemu štěstí poslal tutovou hlavičku z malého vápna nad břevno. Brzy jsme však domácím předvedli i my, že jsme jim to nepřijeli dát zadarmo. Nejprve se dobrou střelou do gólmana prezentoval Hasič, v desáté minutě se pak mezi oběma stopery prohnal Dan, jako by tam vůbec nebyli. Brankář však dobře zmenšil střelecký úhel a Dan ho tváří v tvář trefil jen do nohou. Úvodní tutovky na obou stranách během deseti minut tak předznamenaly další průběh zápasu, hrálo se nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách a bylo se na co dívat. Tedy alespoň my to tak vnímali, domácí lavička i ultras dávali najevo jistou nespokojenost s tím, co se na hřišti odehrává. Nenechali jsme se totiž zatlačit, stále jsme se pokoušeli o přímočaré akce a domácí obranu jsme nutili do vyšších obrátek. Ve 20. minutě jsme spálili další velké možnosti na otevření skóre. Nejprve se do vápna uvolnil Komín, ale jeho střelu opět nohou vyrazil dobře chytající brankář domácích. Akce pokračovala, Bony se prosadil do rozhozené obrany a křížnou přihrávkou skrz vápno našel na zadní tyči zapomenutého Hasiče. Na něj zívala prázdná brána, jenže Hasič zakončení nezvládl a z malého vápna přestřelil. Na řadě tak byly Nečtiny, které mohli trestat po dvou nebezpečných střelách z dorážek. Pokaždé jsme dobře zablokovali první střelu, odraz ale putoval smolně znovu na kopačky domácích, kteří pak netrefili bránu, ve které už byl Fany mimo svou pozici ve směru prvních zblokovaných střel. Domácí kanonýr pak spálil svou největší možnost zápasu ve 44. minutě, kdy se prohnal kolem Foresta a kolem George až na úroveň penalty, ale střelu z pár metrů poslal těsně vedle přední tyče. Poločas plný zajímavých momentů tak skončil zaslouženě vyrovnaným stavem, ač oba týmy mohli mít v kolonce vstřelených branek vyšší číslo, brankáři však zatím odolávali.

Do druhé půle nebylo třeba nic měnit, i když Forestovi se už na beku nechtělo podstupovat občas nerovné souboje, ale uklidnili jsme ho, že by místní kanonýr povodil i zkušenější beky a že si to sedne. Nepříjemné pálení a bolení pak hlásil Čenda, který jako správný metrosexuál v týdnu podstoupil zákrok na plastické chirurgii. Rána byla čerstvá, Čenda původně ani nechtěl hrát, ale nakonec nastoupil vzhledem ke komplikacím v sestavě. Bylo však jasné, že Papén se pomalu může začít připravovat na svou obnovenou premiéru za áčko. Druhý poločas navázal atraktivní hrou na ten první a brzy se začaly objevovat další gólové příležitosti. Prvních dvacet minut jich měli více domácí, ale jejich vlastní nepřesnost nebo naše dobrá obrana je dokázali zažehnat, zakončení mezi tři tyče pak s ledovým klidem sbíral nebo vyrážel Fany. Téměř překonán byl jen jednou, když si v 68. minutě centr na zadní tyč našel do té doby Jimmym gumovaný hlavičkář, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč jen do tyče. Tím tutovky domácích pro dnešek skončily, ve zbývajících dvaceti minutách už z jejich útočných akcí velké šance nebyly. U Foresta si to opravdu sedlo a ve druhé půli už nedovolil domácímu střelci prakticky nic, Honek na druhé straně spolehlivě jako za starých časů gumoval druhého útočníka, George jistě sbíral propadnuté balony a Jimmy si svůj post užíval se vším všudy. Jak poznamenal jeden z místních ultras: "Na tu jejich desítku nikdo z vás nemáte..". Záložní řada i jen o třech lidech pak naplno makala nahoru i dolů, Komín nevynechal jediný souboj, Bony chtěl vyhrát za každou cenu a v závěru hrál prakticky čtvrtého útočníka, zároveň se ale stačil vracet, Čenda i později Dan, který se za něj stáhnul, také nevypustili jediný míč. A neúnavně jsme se rvali i v útoku, díky čemuž jsme v posledních dvaceti minutách po třech bodech začali sahat my. Hasič už se sice začal zavzdušňovat, ale na krev dojížděl každý míč, nevynechal ani tradiční kung-fu výskok oceněný žlutkou. Hned tři tutovky během pár minut spálil Kemo, který tak nenavázal na svůj hattrick z minulé neděle za béčko, dnes by stačilo trefit se alespoň jednou. Ve vyložené pozici selhal i Bony, za střelou levasem ze středu vápna se gólman jen ohlížel, míč však proplachtil těsně kolem tyče. Danovo projektil po zemi už šel do správného místa, ale opět se tam včas objevily brankářské rukavice, které míč vyškrábly na roh. Střelcům dnes prostě nebylo přáno a tak krásný zápas i přes velký počet šancí na obou stranách skončil bezbrankovou remízou.

Neméně zajímavý byl i penaltový rozstřel. Když už jsme to tak dobře rozehráli, chtěli jsme si ten druhý bod odvézt. George nás však prvním pokusem správně nenasměroval, když přestřelil. Zklamal však i domácí střelec, Fany vystihl směr a střelu vyrazil. Dan byl ve druhé sérii oproti Georgovi přesný až moc a trefil tyč, domácí se pak se štěstím dostali do vedení, když Fanymu rána těsně propadla pod rukou. Třetí série, Bony a stále nula na našem kontě po úspěšném zákroku domácího brankáře. Soupeř ale možnost trháku odmítnul a střela nad bránu znamenala stále jednogólovou ztrátu. Až ve čtvrté sérii jsme se dočkali gólu a postaral se o něj Jimmy, úspěšným pokusem Nečtin se ve skóre však nic nezměnilo. V páté sérii nás pak nejprve proměněnou penaltou udržel ve hře Forest, aby vzápětí Fany chytil v tu chvíli rozhodující míč a zajistil prodloužení penaltového rozstřelu. Na šestou sérii vyslala lavička Kávu, který se dokolébal k míči a flegmaticky snad z kroku ho nechytatelně poslal pod víko. To byla poslední branka dnešního zápasu, domácí hráč totiž šestou střelu vůbec nezvládnul, bránu netrefil a spustil tak vlnu naší radosti. Káva tak završil svůj úspěšný víkend, když nejprve poločasovým příspěvkem pomohl béčku zasít bodové naděje ve Zbůchu, aby se o pár hodin později vítězným gólem postaral o nečekaný bodový zisk v Nečtinách. Důvod k radosti měl i Fany, který si připsal první vychytanou nulu v dresu Slovanu okořeněnou bravurně zvládnutým penaltovým rozstřelem.

Dnešní zápas musel být pro nezaujatého fanouška parádní, stejně takový byl pro nás, obzvlášť když si člověk vzpomene na věci, které v našem podání vídával na podzim. Domácí to tak vzhledem k reakcím úplně stejně asi neviděli, v areálu převládalo spíše zklamání, ale výhru jsme si tady dnes zasloužili. Že doma dosud stoprocentním Nečtinám vezme první body v sezoně zrovna poslední Slovan čekal málokdo, o to sladší to bylo. Za dnešek týmu patří obrovský dík, sezona však jedním zápasem nekončí a už teď je třeba se dívat dopředu. Bylo by třeba tento zápas doma o víkendu potvrdit dalším bodovým ziskem. Překážkou nám bude béčko Horní Břízy, hrajeme v sobotu 4.5.2019 od 17:00.

Sudí: Kvasinka
Branky:
Žlutky: Hasič
Sestava: Fany – Honek, George, Jimmy (C), Forest - Komín, Bony, Čenda (60' Papén) – Hasič (90' Káva), Dan, Kemo (89' Hynek)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice SK Horní Bříza B 0:0 (0:0) PK 3:4

Po týdnu podobný výsledek, odlišné emoce

Sobota 4.5.2019 - do zápasu proti Horní Bříze jsme šli povzbuzeni dobrým výsledkem i výkonem z minulého víkendu. Vzhledem k okolnostem jsme se po dlouhé době mohli cítit jako mírný favorit dnešního utkání, ale to jsme si museli přenést i na hřiště. V sestavě oproti zápasu v Nečtinách pár změn nastalo. Museli jsme se obejít kromě dlouhodobě chybějícího Keni také bez Honka a Bonyho. Vrátili se naopak Ťafík, Pibaro, Baník, Kobretti a Karby. Pozici gólmana pak pro dnešek zaujal Hasič.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a podobně jako v Líních nic nenechat náhodě a brzy se uklidnit vstřeleným gólem. To se povedlo jen z poloviny, aktivita na našich kopačkách sice byla, ale brankově jsme jí vyjádřit nedokázali. První dobrou šanci si už ve 2. minutě připsal Karby, ale nedal. Stejně dopadl po chvíli v dobrých možnostech dvakrát po sobě Čenda. Ve 23. minutě pak zblízka přestřelil po centru zprava Jimmy. Neproměněné možnosti nás možná znervózněly, nebo jsme se jen přizpůsobili vlažnému tempu hostujícího týmu, ale po zbytek poločasu to už nebylo ono. Míč na kopačkách jsme sice měli mnohem více my, ale chyběl pohyb, rychlost i něco překvapivého navíc. Zajímavých kombinací ubylo, povedená finálovka žádná, nikdo to na sebe nevzal, aby jsme soupeře víc zmáčkli. Pomoci jsme si mohli alespoň standartkami, kterých jsme měli velké množství, ale jejich zahrávání dnes bylo hodně bídné. Jedna výjimka se nakonec ale objevila, vzácně povedený roh padal na hlavu Karbymu, už jsme viděli gólové čelo. Ve výskoku však Karbyho dotírající obránce oběma rukama strčil a vychýlil z pozice pro zakončení. Jasná penalta, navíc snad jen pět metrů od Crosse, jehož píšťalka ale zůstala v klidu a ještě stihnul Karbymu vysvětlit, že by to stejně netrefil. Do přestávky jsme se i díky tomu vstřelené branky nedočkali a když Hasič na druhé straně prakticky neměl práci, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme chtěli aktivitu ještě zvýšit, ale zároveň být trpěliví, věřili jsme, že ke gólu se dřív nebo později dostaneme. Postupem času se šance také začaly objevovat, ale v zakončení stále chyběla přesnost. Brzy po poločase se připomněl Dan, jeho pokus brankář vyrazil. Chvíli před svým střídáním se do své jediné dnešní možnosti dostal Kemo, na vápně si hezky připravil míč, ale střelu v důležitý moment tečoval bránící hráč. Na druhé straně si první těžší zákrok připsal i Hasič, stalo se tak v 73. minutě po dobré střele z vápna, kterou dokázal vyrazit na roh. V poslední čtvrthodině jsme pak zařadili trojku a hnali jsme se za tím jediným potřebným gólem, věděli jsme, že ten k výhře dnes bude stačit. I to je důkaz, že Slovan se postupně mění k lepšímu, už jsme do závěru nekalkulovali a netaktizovali kvůli bodu, ale dělali jsme vše pro výhru. George se vysunul na hrot, Hynek chodil na všechny standartky, obránci víc podporovali útočnou snahu, ale efekt nepřineslo nic. Hra na větší riziko v posledních minutách umožnila i hráčům soupeře několikrát se dostat do protiútoku, občas jsme museli zapnout i dozadu, ale do brankové příležitosti své nadějné akce nedotáhli. Na naší straně byl nejaktivnější Dan. Několikrát se probil do vápna, jenže tam buď přihrával nepřesně, nebo přihrával místo střely. Tu největší šanci pak spálil Papén, kterého našel Dan samotného před brankářem, ale se zakončením si neporadil. Mizerná efektivita ve vápně nám vydržela až do poslední minuty, gól se vstřelit nepodařilo a na řadu tak přišly penalty.

V první sérii se vytáhl dobrým zákrokem Hasič a Baník nás poslal do vedení. Srovnáno však bylo hned vzápětí - Bříza gól a Jimmy homerun. Podobné to bylo i ve třetí sérii, jen místo Jimmyho selhal Forest, kterému střelu doprostřed brankář vykopl nohou. Čtvrtá série - pokus o dloubák skončil Hasičovi v rukavicích a Kobretti s přehledem srovnal. V páté sérii pak uspěl jak soupeř, tak George a šlo se do šesté jako minulý týden v Nečtinech. Horní Bříza svůj pokus proměnila, jenže Káva na hřišti nebyl, tak si svou penaltu šel kopnout Ťafík. Ten ale bohužel nechal vyniknout gólmana a penaltový bod jsme si tak dnes nevystříleli.

Skóre po základní hrací době dnes bylo stejné jako minulý týden, ale v okolnostech zápasu a vývoje bylo rozdílů hodně. Jedinou stejnou věcí byl důvod nuly na našem kontě vstřelených branek, kterým je střelecká nemohoucnost. V obou zápasech jsme měli šancí víc než dost, ale síť se nevlnila ani jednou. Nula vzadu dnes byla naopak mnohem snazší než v Nečtinách, kde jsme se museli ohánět a přežili jsme spoustu šancí, dnes se soupeř prosazoval jen sporadicky a Hasič se většinu zápasu spíš nudil. Rozdílný byl i celkový výkon. Minulý týden tam bylo mnohem víc energie, pohybu, důrazu, prostě všeho, co je pro dobrý výsledek třeba, dnes to mnohým chybělo. A nakonec byly rozdílné i pozápasové emoce. Nadšení a euforie z výsledku v Nečtinách z týmu sálalo ještě ve čtvrtek na tréninku, dnes však bylo ticho a mrzuto. Věděli jsme totiž, že jsme dnes vyhrát mohli a měli a že jsme dva body ztratili. Spravit náladu si můžeme v dalším kole na hřišti vedoucího týmu okresu v Nýřanech. Hrajeme v sobotu 11.5.2019 od 17:00.

Sudí: Cross
Branky:
Žlutky: George
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Jimmy (C), Forest - Komín (80' Hynek), Baník, Karby (60' Kobretti), Čenda (47' Pibaro) – Dan, Kemo (60' Papén)


Author: Piškoot


Dioss Nýřany - Slovan Blatnice 6:2 (4:0)

Jasná záležitost

Sobota 11.5.2019 - pro zápas na půdě leadera okresu z Nýřan jsme se museli obejít bez velkého počtu hráčů. Chyběli Keňa, Hasič, Čenda, Papén, Baník, Káva a Kobretti. Výpomoc z béčka také nebyla ve hře, protože ti současně hráli zápas v Heřmance a sami měli svých starostí se sestavou dost. Naopak jsme jim těsně po srazu ještě museli poslat Hynka, aby doplnil počty. Sice jsme zápas v Heřmance chtěli přesunout, jenže místní hrdinové si potřebují honit ega a skóre při masakrech pralesních soupeřů, aniž by měli koule na to postoupit do trojky a hrát trochu náročnější zápasy. Proto potřebovali co nejslabšího soupeře a na změnu času nepřistoupili. Na střídačce v Nýřanech nám tak zbyl jen Ťafík, kterého doplnil dlouhou dobu absentující Frodo.

Že to dnes nebude náš zápas bylo patrné již od začátku. Poprvé jsme po přímočaré akci inkasovali už ve třetí minutě. Gól nás opařil, z týmu byl znát přílišný respekt k soupeři a nervozita, míče se jen nakopávaly na náhodu, nechytali jsme pohyb soupeře. V poli jsme tak hráčům Nýřan chvílemi dovolili dělat si, co chtějí. Po dalších jednoduchých třech gólech a jedné nastřelené tyči byl už po půl hodině stav 4:0 a prakticky po zápase. Špetku naděje nám ke konci poločasu mohl vykřesat Bony v jediné naší příležitosti první půle, ale v brejku neuspěl a nechal vyniknout gólmana.

Do druhé půle jsme chtěli nastoupit aktivně, což se povedlo, úvodní pěknou kombinaci zakončil Karby, bohužel těsně vedle. Jak se šance proměňují nám tak ukázal soupeř hned z protiútoku po prvním kontaktu s míčem ve druhé půli. Po další jednoduché akci to bylo 5:0. Lehké náplasti na naše dnešní trápení jsme se dočkali v 54. minutě, kdy se od Pibara přes Karbyho dostal míč k Danovi, který se prosadil do vápna a přihrávkou před prázdnou nabídl vymazání nuly na našem kontě Kemovi - 5:1. Znovu o pět branek to bylo za necelých deset minut po tvrdé a přesné střele z vápna k tyči - 6:1. Korekci na závěrečných 6:2 pak měl na svědomí přesnou hlavičkou Karby po přímáku George.

Zápas v Nýřanech byl v našem podání zatím jednoznačně nejhorší z jarních bojů. Diossu jsme dnes nebyli rovnocenným soupeřem, místy jsme naopak nechávali vzpomenout na naše podzimní masakry a příděly. Na druhou stranu šlo o zápas, kde od nás nikdo nic nečekal, čekají nás mnohem důležitější utkání. Možná to klíčové s ohledem na závěr letošní sezony hned příští týden, kdy na domácím hřišti hostíme předposlední Úlice. Hrajeme 18.5.2019 od 17:00.

Sudí: Buresh
Branky: 3', 17', 24', 30', 48', 63' - 54' Kemo (Dan), 88' Karby (George)
Žlutky: Honek, Karby
Sestava: Fany – Honek, George, Jimmy (C), Forest - Komín, Bony, Karby, Pibaro – Dan, Kemo


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - Viktoria Úlice 5:1 (1:1)

Zápas o naději

Sobota 18.5.2019 - pět kol před koncem sezóny jsme hostili tým Úlic v zápase, ve kterém jsme hráli o naději na opuštění posledního místa okresu, které okupujeme prakticky celý ročník. Na začátku jarní části se takový vývoj zdál být fantazií, ale díky výsledkům našim i soupeřů jsme bodové manko zmenšili a do závěrečné části sezóny jsme se dostali na dosah předposlednímu fleku. Do sestavy pro tento důležitý zápas jsme nemohli počítat s Keňou, Čendou, Kobrettim a Honkem. Navíc Karby přišel s výrazným nakřápnutím, které se při rozběhání ukázalo jako nezkousnutelné a také musel mimo zápis. Uvolnilo se tak jedno místo na střídačce, které jsme během času před výkopem zkoušeli zaplnit. Neuspěli jsme u Šinduse, už jsme pomalu zajišťovali auto pro Froda, když do areálu vešel Pechli s větou, že s sebou má kopačky, kdyby jsme chtěli pomoct. V tom případě nebylo co řešit a Pechli se poprvé v letošní sezoně stal součástí týmu v dresu. To hosté měli se sestavou mnohem větší starosti, přijeli jen o deseti lidech, v kádru hrající trenér nebo gólman Kali, na jeho místě mezi tyčemi zraněný hráč, žádná sláva. Vzhledem k této skutečnosti a vědomí, že tým Úlic v jarních zápasech nevybojoval ještě ani jeden bod, jsme nemohli myslet na nic jiného než na výhru.

Po úvodním hvizdu a startu utkání bylo důležité dát co nejdřív gól nebo dva, uklidnit se a dál mít hru pod kontrolou. To se ale zpočátku nedařilo, kvalita v útočné fázi nebyla nijak vysoká a v mezihře bylo velké množství nepřesností, ztrát a nedůslednosti. I tak jsme si ale slušný počet šancí dokázali připravit, bohužel jsme je ve velkém zahazovali, jak už je tradicí. Mezi největší paliče patřil Bony hned se čtyřmi spálenými tutovkami, následován Danem, který se několikrát svou rychlostí také dokázal prosadit, bohužel ve finální fázi jí nezvládal ukočírovat. Vysvobození tak přinesla až 20. minuta, kdy Dan našel centrem Baníka, který střelu s první nejprve poslal do tyče, ale odraz se mu vrátil na kopačku a dorážka znamenala otevření skóre - 1:0. Doufali jsme, že vstřelená branka týmu pomůže, ale nestalo se. Výrazné zlepšení hry nepřišlo, naopak jsme po třinácti minutách nechali oslabeného soupeře vyrovnat po individuální akci jejich skvěle hrajícího středního záložníka - 1:1. Veškeré další naše příležitosti pak do přestávky zůstaly nevyužité a tímto stavem tak první poločas skončil.

Do druhé půle jsme zkusili výkon nakopnout impulzem ve formě přesunu Fanyho do brány místo Hasiče a jeho posunu na hrot. Po pár minutách jsme navíc vyslali na plac Pechliho, který zaujal pozici na středu a Bony se tak mohl posunout na oblíbenější krajní zálohu místo Komína. A hned po vystřídání všechny tři změny přispěly k naší druhé brance. Pechli prvním kontaktem s míčem vyslal po lajně Bonyho, jehož nadýchaný centr si našel právě Hasič a neomylně zavěsil - 2:1. S Pechlim na place se hra směrem dopředu srovnala a zvedla, ze středu rázem chodil jeden krásný pas po zemi nebo vzduchem za druhým. Stále se však nedařilo úspěšně je zakončit. Další ze svých velkých tutovek netrefili Bony i Dan, Hasič napálil břevno. Dočkali jsme se tak až v 68. minutě, kdy George převzal míč na vápně, otřel střelu o bránícího hráče a tečovaný míč zapadl mimo dosah úlického čapáka - 3:1. Třetí gól soupeře zlomil. Směrem do útoku se sice stále snažili něco vymyslet a udržovali naší obrannou řadu v pohotovosti, i v deseti si dokázali vytvořit víc šancí, než Horní Bříza dva týdny zpět za celý zápas. Mezi vysunutými hráči a obranou díky tomu ale nechávali obrovskou mezeru, kterou už nestačili zatahovat a nám se tak nabízelo jedno přečíslení za druhým. Zakončení samostatných úniků nebo kombinací však stále vázlo, především Baníkovo přestřelení branky z malého vápna stojí za zmínku. V závěru utkání se k nám ale přiklonila i trocha štěstí a dvě branky jsme ještě přidali. Nejprve v 81. minutě gólman hostů poslal míč z výkopu od brány přímo na nohu Bonyho na vápně, ten mu ho vrátil přesně k tyči a alespoň částečně dal zapomenout na festival svých dnešních zahozených tutovek - 4:1. Bůra pak završil Ťafík, který v závěru chtěl vydat veškeré své našetřené síly a rozhodl se z beka podpořit útok. Jeho sprintový náběh po lajně viděl Pechli a poslal mu míč do běhu, který Ťafík odcentroval tak přesně, že zapadl za vystoupeného gólmana do sítě - 5:1.

Zápas o naději jsme tak zvládli, pozápasové Husqarny měly šťávu a mnozí se tak navnadili na první letní akci blatnického parketu s blondýnou Verunou. Přestože výkon velkou část zápasu nebyl úplně optimální, gólově jsme se nakonec prosadili a oslabeného soupeře porazili. Díky výhře jsme se tak právě na Úlice bodově dotáhli, navíc dnešní výsledek znamená i lepší vzájemný zápas, který by v případě rovnosti bodů na konci soutěže hrál v náš prospěch. Nicméně zdaleka není hotovo, stále jsou před námi čtyři zápasy, ve kterých nám do karet nehraje los, který oproti konkurentům na spodních příčkách máme těžší. Do závěru sezony nás čekají velmi silní a kvalitní soupeři, a i když v okrese je každý zápas jiný, bude ještě těžká práce potřebné body urvat. Prvním z těchto týmů bude příští týden Zbůch. Hrajeme venku v sobotu 25.5.2019 od 17:00.

Sudí: Keňa
Branky: 20' Baník (Dan), 51' Hasič (Bony), 68' George (Bony), 81' Bony, 86' Ťafík (Pechli) - 33'
Žlutky: Hasič
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Jimmy (60' Hynek), Forest (73' Káva) - Komín (51' Pechli), Bony, Baník (C), Pibaro (60' Papén) – Dan, Kemo (46' Fany)


Author: Piškoot


Baník Zbůch - Slovan Blatnice 5:1 (1:0)

Nezvládnutá přesilovka

Sobota 25.5.2019 - pro zápas ve Zbůchu jsme se museli obejít bez Honka, Papéna, Keni, Kobrettiho, Baníka a Karbyho. Měli jsme tedy nedostatek lidí především na střed a museli jsme tak v sestavě vymyslet několik posunů hráčů mimo své obvyklé pozice.

Od prvních minut se začaly naplňovat předpoklady dnešního zápasu, tedy že útočná síla domácích se bude kombinačně tlačit do šancí, zatímco nám se budou otevírat okna v obraně pro rychlé protiútoky. Už po pěti minutách měl Fany na kontě dva těžké zákroky, za nás poprvé utekl Hasič, ale také nemířil přesně. Inkasovali jsme pak už v 9. minutě po akci středem, kterou úspěšně zakončil střelec Čány - 1:0. Domácí i dál tlačili, improvizovaný střed nám moc nefungoval, Fany ve spolupráci s Hynkem museli řešit několik těžkých a téměř gólových situací. Na druhé straně se nám však brejkové situace dařily a několik příležitostí ke vstřelení branky jsme si vypracovali. V 18. minutě šel sám Kemo, ale trefil se těsně vedle tyče. Následoval ho Bony, který ve 27. minutě sám ve vápně jen napálil brankáře. Brzy po něm pak v další šanci Hasič přeloboval gólmana, bohužel i s brankou. Mnoho dalších situací jsme pak nedotáhli především díky vlastní nepřesnosti. Když se domácím delší dobu nedařilo navýšit skóre po kombinačních akcích, postupně hru zjednodušili a začali zasypávat Fanyho branku střelami z vápna. Nějaké tři projektily těsně minuly tyč, jednu ránu do vinglu Fany vytáhnul nádhernou robinsonádou a podobná střela jen o chvíli později skončila na spojnici. Strhující momenty pak přišly v úplném závěru poločasu. Nejprve domácí nedokázali dát gól z velkého závaru ve vápně, když nás proti střelám a dorážkám zachránili postupně Fany, Hynek na brankové čáře a tyč. Odražený míč jsme okamžitě otočili do přečíslení čtyři na dva, které zakončil Komín střelou také jen do tyče. Poločas plný šancí na obou stranách tak nakonec divákům nabídl jen jednu branku domácích, díky které jsme si do kabiny nesli hratelnou ztrátu.

První šancí druhého poločasu byl další samostatný únik Kema, který ale jen potvrdil, že mu v posledních týdnech zvlhnul střelecký prach a opět se netrefil. V 55. minutě pak George zastavil průnik Čányho kosou na hranici vápna. Faul jasný, naštěstí jen za přímák a obávali jsme se, že Buresch jde Georgovi ukázat žlutku, která by pro něj byla již druhou. Jestli to udělat chtěl se už nedozvíme, myšlenky na cokoliv mu totiž zahnal sám Čány, který faul neunesl a po zvednutí se nic netušícího George sestřelil. Zbytečný zkrat, rozvíření emocí a jasná rote. Přímák z nadějné pozice pak skončil mimo a nás čekala půlhodina přesilovky, do které jsme kádr oživili nasazením Pechliho a Pibara. Začali jsme jí však nejhůře, jak jsme mohli, tedy druhým inkasovaným gólem. V 61. minutě se Forest zapomněl za offsidovou lajnou, čehož domácí zkušeně využili a zvýšili na 2:0. Nám se hra i zápas postupně začaly rozpadat pod rukama. Nic se nedařilo, vůbec jsme si nebyli schopni rozebrat soupeře o nestandardním počtu hráčů, navíc naše cholerické povahy a povahy, co musejí mít poslední slovo začaly hulákat a hádat se, což jen posilovalo energii domácích hráčů. Naději na srovnání nám sice ještě vykřesal v 66. minutě Pibaro, který neomylně zakončil nabídku od Pechliho ze strany a snížil na 2:1, ale to bylo z naší strany vše. Domácí vůbec neřešili, že jich je o jednoho míň, zařadili trojku, využili našeho totálního rozhození a frustrace a během několika minut třemi góly rozhodli o svém vítězství 5:1.

Ve dnešním zápase jsme měli především v prvním poločase své šance na to udělat tady lepší výsledek, bohužel jsme je nevyužili a naopak domácí naše stupňující se chyby a rozklad týmu potrestali. Máme tak týden na zapomenutí a srovnání myšlenek, příští víkend hostíme dalšího silného soupeře. 1.6.2019 přijedou Všeruby, hrajeme od 17:00.

Sudí: Buresch
Branky: 9', 61', 70', 75', 77' - 66' Pibaro (Pechli)
Žlutky: George
Sestava: Fany – Ťafík, Hynek, George, Forest (70' Káva) - Dan, Jimmy (C), Bony, Komín (55' Pibaro) – Hasič (75' Čenda), Kemo (55' Pechli)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - SK Všeruby 1:1 (0:1) PK 5:4

Výkony a výsledky jako na houpačce pokračují

Sobota 1.6.2019 - dva týdny po zápase s Úlicemi, kdy jsme se konečně dostali do těsné blízkosti soupeřů nad námi, jsme byli zpět ve stejné situaci jako před tímto zápasem, tedy jsme hráli o naději. Našeho kolapsu ve Zbůchu minulý týden totiž oba naši konkurenti využili, své zápasy vyhráli a opět nám odskočili. Čekal nás navíc těžký úkol, neboť na náš pažit dorazil soupeř ze Všerub. Tedy tým, který když nastoupí s chutí a chce si zahrát fotbal, stále podle našeho názoru nemá v okrese konkurenci. Jenže tu chuť nemají vždycky a body jsou schopni také často až nepochopitelně rozdávat. V jakém rozpoložení nastoupí dnes jsme mohli jen odhadovat, nicméně zahajovací sestava byla i přes pár výrazných absencí stále našlapaná. To na naší straně jsme mezi možnými hráči počítali hned osm chybějících, i přesto bylo na lavičce připraveno pět náhradníku včetně Šinduse, který s námi šel na jaře poprvé, nebo premianta Vločky. Možná to však bylo i dobře, poslední zápasy nebyly úplně povedené, chtělo to zkusit něco jinak. Náš největší problém, tedy střed zálohy, jsme naštěstí zpola zaplnili Baníkem a k němu jsme tentokrát postavili Dana. Místo něj v útoku dostal po delší době šanci Bony, do základu se také vrátil Čenda i přes ne úplně doléčené zranění. V zadních řadách jsme to pak zkusili s Ťafíkem na předstoperu a poprvé od první minuty nastoupil Káva.

Úvod utkání jsme už poněkolikáté v sezoně nezvládli. Hned ve 2. minutě jsme propadli na pravé straně, hostující útočník se dostal do pozice tváří v tvář Hasičovi a míč dokázal píchnout pod ním do sítě - 0:1. V páté minutě si pak Hasič spravil chuť úspěšným zákrokem proti další velké šanci Všerub a vypadalo to, že půjde o to hlavně vydržet s co nejmenším počtem branek v naší síti. Brzy na to však do zápasu promluvil souboj o míč na půlce, který svedl Káva s jedním z nejlepších hráčů Všerub. Střet čtyř nohou byl hodně tvrdý, od kopaček se zajiskřilo a oba zůstali ležet v nefotbalových pozicích. Hráč Všerub opustil hřiště okamžitě, Káva to ještě minutu zkoušel rozběhat, ale nešlo to. Pozdější diagnóza odhalila natržený vaz v koleni, takže se nebylo čemu divit. Pro Kávu šlo o hodně smolný okamžik, konečně se dočkal startu v základu, ale bohužel vydržel jen devět minut. Na plac tak musel Pibaro, který byl od začátku v pohotovosti pro případ, že nakřápnutá noha nedovolí pokračovat Čendovi (také nedovolila, už po půl hodině hry musel místo něj na plac Šindus). Sestavu museli proházet i hosté, navíc díky tomu, že sudí Click souboj posoudil jako faul jejich hráče, se začali až příliš věnovat jeho osobě, věčně diskutovat a něco komentovat, o to víc se přestali soustředit na fotbal. V dalších minutách se tak velké šance nekonaly, Všeruby se sice snažily kontrolovat hru, něco vymyslet, ale nebylo to ono. Hráli tak především soutěž o to, komu se povede lepší rána z co největší vzdálenosti. Na naší bránu tak létalo mnoho střel z dálky, někdy až naivních, které pravidelně končily mezi stromy za bránou. Výjimku přinesla až 39. minuta, kdy to konečně sedlo, ale Hasič dokázal bombu do víka špičkami prstů vytáhnout na břevno. Na druhé straně se ani nám nijak zvlášť prosazovat nedařilo, žádná zaznamenání hodná příležitost se neobjevila a poločas tak skončil jednobrankovým náskokem hostů.

Druhý poločas začal podobně, hrál se vyrovnaný fotbal a s každou uběhnutou minutou byla větší a větší škoda toho rychlého úvodního gólu a stavu, že musíme skóre dohánět. Postupně jsme začali získávat půdu pod nohama, shodili jsme respekt ze soupeře a stále více jsme začali zaměstnávat obranu Všerub. Ti navíc stále nepolevili v diskuzích s rozhodčím, potvrdilo se, že bláznů mají v kádru stále dost. Snad každé rozhodnutí komentovali, ostré zákroky, kterých nebylo málo, vůbec jako fauly nevnímali, i mezi sebou a se střídačkou se dokázali řádně vyhrotit. Korunu tomu pak nasadil hostující kapitán, který v 65. minutě naprosto zbytečně se žlutou kartou na kontě přepálil skluzem v našem vápně Hasiče po odehrání balonu. Nikdo by se nemohl divit ani červené kartě rovnou, sudí Click to vyřešil jen žlutkou, po které však byl výsledek stejný, tedy hra proti soupeři o deseti lidech. Tohle se navíc stalo už za vyrovnaného stavu. Dvě minuty před tím totiž po závaru ve vápně vracel Dan míč do ohně, Hynek projevil svůj cit pro výběr místa a neobsazen na malém vápně uklidil míč do brány - 1:1. Dnes jsme naštěstí nezopakovali přesilovku z minulého týdne, ve které jsme totálně selhali, naopak nás vyloučení a vyrovnávací gól nakoply a v poslední půl hodině jsme zabrali. Byli jsme lepším týmem a začaly přicházet i velké příležitosti k otočení skóre. První tutovku měl na svědomí v 73. minutě Šindus, který se svým nezaměnitelným tahem na bránu prosadil přes bránícího hráče, jenže bombou z penalty trefil jen gólmana. Dorážku měl pak na noze Bony, na kterého zívala polovina odkryté brány, ale střelu trefil vedle. Zjistili jsme, že to jde a zvýšili obrátky. Celá záložní a útočná řada podnikala útok za útokem, brzdila nás však nepřesnost ve finálovce nebo zdvižený praporek pomezního. V 82. minutě však offsidovou lajnu překonal Komín, krásným náběhem se dostal do sóla a ve finále ještě ve vápně posunul míč na Dana ve výhodnější pozici. Ten však situaci vůbec nezvládnul a míč před prázdnou bránou nedokázal trefit. Chvíli po něm se do druhé podobné situace dostal Bony, ale opět ve výborné pozici netrefil branku. Na Bonym se podepsal týden plný masochismu, kdy ho postupně rozmačkávaly trám, latě z pěti metrů a dodávka. Na konci zápasu už se sotva pohnul a do hry tak místo něj vletěl Vločka. Tlak v posledních minutách už k žádnému přímému ohrožení brány nevedl, v nejnadějnější možnosti sebral Hynek centr z hlavy Pibarovi v lepší pozici a po devadesáti minutách se tak šlo do penaltového rozstřelu.

Hned od první série jsme mohli být svědky odlišných brankářských stylů chytání penalt. Hasič trpělivě stál na místě a čekal, co střelec vymyslí. Vymyslel střelu doprostřed, kde sice Hasič zůstal, ale stal se mu osudným úkrok, který už nedokázal zkrotit a míč mu tak mezi nohama smolně prošel za záda. Hostující brankář proti prvnímu střelci Kobrettimu naopak hýřil pohybem, skákal po lajně jak orangutan až doskákal k levé tyči a nechal tak tři čtvrtiny brány úplně volné. Kobretti se však na svou penaltu nemohl dívat, střílel asi se zavřenýma očima a míč poslal přesně do toho místa, kde brankář stál. Jednobranková ztráta pak držela do čtvrté série, když ve druhé a třetí úspěšně proměnili jak střelci Všerub, tak George a Šindus za nás. Na začátku čtvrté série se pak konečně dočkal zásahu Hasič a Baník následně mohl srovnat skóre, jenže přitlačil moc a balón poslal až do Heřmanky. Pátá série tak v případě gólu hostů mohla rozhodnout, jenže Hasič zopakoval úspěšný zákrok a udržel nás ve hře. Prodloužení rozstřelu pak měl na noze Pibaro, který tíhu okamžiku zvládnul a kopalo se dál. V šesté sérii se hosté trefili, za nás se v transu vydal k penaltovému puntíku Vločka, ale s přehledem k tyči nezaváhal. Sedmá série pak přinesla rozhodnutí. Hasič nás nejprve třetí chycenou penaltou dostal do výhody. Hosté pak projevili svůj určitý nezájem o dnešní utkání, sebrali se totiž a namířili si to do šaten. Až sudí je musel vracet, že ještě není konec, že musíme dát branku. To se však povedlo Danovi, který potvrdil úspěšný obrat a hosté mohli pokračovat v cestě do sprch.

Z dnešního zápasu jsme tak nakonec brali dva body, které bychom před utkáním určitě brali. Nakonec je ale škoda, že jsme ne úplně stoprocentního nasazení hostů a velké šance v poslední půlhodině nevyužili dokonale a nezvítězili za tři body. I tak musíme výsledek brát s pokorou, počítá se a i do závěrečných dvou kol tak stále máme o co hrát. V tom následujícím nás po měsíci zápasů v těsné blízkosti naší základny čeká zas jeden delší výjezd, míříme na ne úplně oblíbené hřiště do Mladotic. Hrajeme v sobotu 8.6.2019 od 17:00.

Sudí: Click
Branky: 63' Hynek (Dan) - 3'
Žlutky: Ťafík, Hasič, Šindus
Sestava: Hasič – Káva (9' Pibaro), George, Ťafík, Forest (46' Hynek) - Čenda (33' Šindus), Baník (C), Dan, Komín – Bony (87' Vločka), Kemo (65' Kobretti)


Author: Piškoot


Sokol Mladotice - Slovan Blatnice 5:3 (4:1)

Další překvapení se nekonalo

Sobota 8.6.2019 - výjezdem do Mladotic jsme v předposledním kole končili trojzápas se silnými týmy z horních pater tabulky. Na srazu se nás včetně ultras a realizačního týmu sešlo požehnaně, chvíli to vypadalo, že se ani nenacpeme do všech aut, ale nakonec vyrazili na sever všichni. Tohle se povedlo i přesto, že jsme nemohli počítat z různých důvodů hned osm hráčů možných do kádru zapracovat. Stále ale máme kam sáhnout, jeli tak s námi s kopačkami i Frodo a premiérově na jaře Leoš. Po příjezdu do mladotického areálu jsme soupeře našli v očekávaném rozpoložení. Na place se prohánělo mnoho starých známých tváří, ač několik jich chybělo, doplněných o výrazný počet mladých dorostenců, které zde posledních několik měsíců poctivě zapojují i do týmů dospělých.

Zápas pro nás začal výborně, pravidelně v prvních minutách zápasu spíše inkasujeme, ale dnes se hned z první zajímavé situace podařilo vstřelit branku nám. Stalo se tak ve 3. minutě, kdy nejprve Hynek sebral míč na středu, posunul ho na Karbyho a ten přesnou kolmicí nabídl šanci Bonymu. V zakončení se pak stalo něco nevídaného, král jarních spalovačů Bony totiž prvním dotykem s balonem chladnokrevně prostřelil domácího čapáka a spustil naší nečekaně brzkou radost - 0:1. Do dalších minut jsme na to však nenavázali a byl to z našich kopaček jediný povedený moment na dlouhou dobu. S Mladoticemi rychlý gól nijak nezamával a trpělivě hráli svou hru, při které nám míč příliš nepůjčovali. Postupně se začali i zastřelovat, už kolem 10. minuty musel Fany řešit dvě šance hostů. Nejprve mu v náruči skončil míč po zakončení zblízka, chvíli nato konečky prstů vyškrábl na roh střelu směřující k tyči. Naše kreativita směrem dopředu zamrzla na nakopávaných míčích, které byly o ničem. Buď nákopy končily přímo na kopačkách domácích, nebo jsme veškeré souboje o ně prohráli a znovu se to valilo na naší bránu. Přetížená obrana odolávala až do 27. minuty, kdy přišel faul nějakých 25 metrů od brány a vyrovnání po tvrdé a přesné střele domácího kapitána přes zeď. Fany se natahoval seč mohl, míč však vyboxoval jen do tyče a odraz rozvlnil síť - 1:1. Tím domácí otevřeli devítiminutovku, ve které vstřelili hned tři góly a prakticky nás během této chvíle porazili. Jen pět minut po prvním gólu přišla hezká kolmice do náběhu z naší levé strany za obranu a přesná střela podél Fanyho - 2:1. Za další tři minuty pak naopak na pravé straně frknul agilně hrající kapitán a přesným pasem našel svého spoluhráče ve vápně, který se v zakončení také nemýlil - 3:1. Ve 40. minutě jsme se pak mohli dostat na dostřel, když Hasič svým buldočím stylem vybojoval zdánlivě ztracený míč a našel Dana na malém vápně. Ten však nenašel odvahu na pohotové zakončení levou, rovnání balonu na pravaso mu vzalo potřebný čas a prostor na střelu a gólman ve spolupráci s vracejícím se stoperem mu šanci sebrali. Efektivitu v zakončení jsme tak museli zkousnout před vlastní bránou. To když si minutu před koncem poločasu vzal balon na středu opět domácí kapitán, ladně se prohnal kolem třech našich hráčů a přesnou střelou rozvlnil síť za Fanym počtvrté - 4:1.

Do druhé půle bylo třeba především dostat míč na zem a zkusit si v pohybu přihrát, nakopávání míčů na náhodu nikam nevedlo. A šlo to, hráči si to vzali k srdci a od prvních minut druhé půle se o změnu hry začali snažit, opticky se poměr sil na hřišti rázem trochu vyrovnal. V 51. minutě jsme navíc dostali možnost penalty, když Hasič vydřel v souboji další míč a hledal ve vápně Bonyho, kterého však skluzem poslal k zemi domácí bek. Míč si postavil Karby a svou tradiční nechytatelnou střelou snížil - 4:2. Po deseti minutách ale dostali stejnou příležitost i domácí po tom, co si Ťafík v souboji o míč odmítl útočníka rukou a Marek Eben neváhal s penaltou i v našem vápně - 5:2. Hned po ní jsme zkusili oživit hru trojnásobným střídáním, kdy šli na plac současně Pibaro, Kemo a Jimmy. První dva jmenovaní vnesli do hry novou energii a snahu s výsledkem něco udělat, zatímco Jimmy se soustředil především o to, aby byl co nejvíce slyšet. Jeho chvilky anatomie, při kterých různými výrazy popisoval především vylučovací orgány, nejednou prořízly ticho okolních lesů a během své půlhodiny stihnul seřvat snad vše od tribun ke střídačkám. Zdatně mu však začala sekundovat skupinka starých známých vypitých mozků na tribuně. Během první půle o nich nebylo slyšet, ale s přibývajícím časem a především s přibývající spotřebou piváků na sluncem rozpáleném svahu se projevovali víc a víc, až naše hráče a hru komentovali a uráželi nonstop. Vrcholem jejich myšlenek na úrovni bylo hulákání mouder o simulantech, lemplech a sráčích na George, který zůstal chvíli ležet otřesen na trávě po úderu loktem do zátylku. Banda hrdinů, kteří však pokaždé se závěrečným hvizdem berou kramle a utíkají se schovat za boudu s klobásami, aby se nikomu cestou po schodech do kabin nemuseli podívat do očí. Na hřišti mezitím stále nějaký čas zbýval a snažili jsme se utkání ještě nějak zdramatizovat. O kousek blíž jsme tomu byli v 74. minutě po úniku Hasiče, který se sám vrhnul za míčem mezi několik bránících hráčů, dokázal dát zpětnou přihrávku na vápno na dobíhajícího Bonyho a ten si střelou z první připsal druhý dnešní zásah - 5:3. Na poslední desetiminutovku jsme do hry vyslali i Leoše a Froda, který se hned po vstupu na hřiště postavil k trestňáku a trefil spojnici, ale domácí si náskok už pohlídali, sami několikrát z nebezpečných brejků zahrozili a dovedli tak zápas do vítězného konce.

Dnes jsme v celkovém kontextu zápasu nebyli lepším týmem a domácí zvítězili zaslouženě. Narazili jsme na velmi silného soupeře s výborným kádrem, kde se v tom správném poměru vyvažují dobří zkušení fotbalisti s kvalitními mladými nadějemi. Pokud nastolený trend Mladoticím vydrží a jejich velmi nadějní dorostenci budou zrát do opor týmu i do dalších sezon, půjde s velkou pravděpodobností brzy o jednoho z hlavních favoritů na postup do vyšší soutěže. Nám nezbývá než začít myslet na poslední kolo, ve kterém na domácím hřišti přivítáme Ledce. Zároveň s naším zápasem nás pak bude zajímat několik dalších výsledků z ostatních zápasů nejen okresu, po kterých se definitivně zodpoví všechny zbývající sestupové a postupové otazníky. Hrajeme v sobotu 15.6.2019 od 17:00.

Sudí: Marek Eben
Branky: 27', 32', 35', 44', 61' (PK) - 3' Bony (Karby), 51' Karby (PK), 74' Bony (Hasič)
Žlutky: Ťafík, Karby, Jimmy
Sestava: Fany – Ťafík, George, Hynek, Forest (62' Pibaro) - Komín (62' Kemo), Baník (C), Karby (62' Jimmy), Bony (79' Frodo) – Dan, Hasič (78' Leoš)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - FK Ledce 4:2 (2:1)

Hořkosladký konec

Sobotní odpoledne 8.6.2019 přineslo kromě úmorného vedra také poslední zápasy letošní sezony Okresního přeboru. V tom našem jsme na domácím hřišti přivítali tým Ledců. Do zápasu jsme si věřili a se sezonou jsme se chtěli rozloučit výhrou, aniž bychom příliš mysleli na to, že vzhledem k záchraně v soutěži jí potřebujeme. Na druhou stranu naše případná výhra byla jen jedním dílkem záchranářské skládačky, ve které do sebe muselo zapadnout více skutečností, takže jsme se tím ani příliš nerozptylovali, neměli jsme to ve vlastních rukou. Do kádru jsme plánovaně kvůli zdravotním trablům stále nemohli počítat s Keňou, Čendou, Kávou a Papénem. Neplánovaně se v průběhu týdne přidaly omluvenky nejprve Dana a později i Bonyho. Ten si i přes důležitost utkání nechtěl zkazit reputaci po dvougólovém střeleckém výkonu minulý týden v Mladoticích, řekl si, že v nejlepším je třeba přestat a pro jistotu dorazil v civilu. Sestava se tak musela opět trochu upravit, podržel nás ovšem Pechli, který tým v posledním kole podpořil a odehrál celý zápas. Zároveň jsme střídačku díky klukům z rezervy opět naplnili do posledního místa. Fany byl tentokrát připraven jako brankářská dvojka.

Zápas jsme rozehráli aktivněji než hosté, byli jsme více na míči, snažili jsme se kombinovat a co nejdříve vstřelit branku. Nabídlo se nám velké množství brejků do otevřené obrany, hosté to do útoku hodně vytahovali a nechávali za sebou velké díry v obraně. Nejviditelnější byl podle očekávání Pechli, jeho práce na středu tým směrem dopředu zvedla. Je třeba však vyzdvihnout i Baníka, díky jehož spolehlivé černé práci měl Pechli směrem dopředu prostor na tvoření a záda přitom krytá. Zpočátku na něm ovšem byla znát dlouhá herní pauza, většina přihrávek postrádala přesnost, první dvě šance na srovnání mířidel skončily mimo branku. Vše se změnilo ve 25. minutě, kdy již několikátý brejk táhl Kemo, zpomalil hru a nečekanou patičkou našel v náběhu za obranu právě Pechliho, který si tentokrát se zakončením věděl rady a otevřel skóre - 1:0. Hosté měli velké problémy také s nakopávanými míči od obrany nebo přímo od Hasiče. Balony letící s větrem a proti slunci často vůbec neodhadli, pustili je za sebe a my se valili do dalších přečíslení. Dvě největší šance po výkopech právě Hasiče přišly ve 37. a 41. minutě. Obě to byly naprosto totožné situace, kdy míč z nohy Hasiče přeletěl obrannou řadu hostů přímo do náběhu nejprve Pechliho a po něm Kema, kteří tak šli sami na brankáře. Oba ve svých šancích mířili na přední tyč a oba branku minuli. Střídačka i diváci už v těchto momentech šli do mdlob, naštěstí všechny postavila na nohy hned 43. minuta. V té jsme se dostali do dalšího přečíslení, tentokrát čtyři na dva, po odvráceném rohu hostů. Brejk táhnul Pechli, bránící hráče odtáhli Komín s Karbym náběhem doprava o otevřela se tak levá strana pro Kema. Toho Pechli nádherně načasovanou přihrávkou vybídl k dalšímu souboji tváří v tvář gólmanovi, ve kterém Kemo konečně uspěl a střelou po zemi zvýšil na 2:0. Radovali jsme se ze zaslouženého náskoku a z gólu do šatny, jenže ten pravý šatňák teprve přišel, bohužel na druhé straně. V posledních momentech první půle hosté rychle rozehráli standartku před vápnem a vykombinovali celý překvapený bránící blok až k zakončení do prázdné brány - 2:1. Hned po rozehrání sudí Cross ukončil první půli a místo výsledku alespoň 4:0, kterému by hra a příležitosti odpovídaly, jsme si do kabin nesli jen jednobrankové vedení. Vyhráno tedy zdaleka ještě nebylo.

Do druhého poločasu jsme hru oživili nasazením Maa a Šinduse, od kterých jsme očekávali novou vlnu energie a důrazu ve hře. A právě Šindus byl strůjcem našeho třetího gólu, když se na něm hned v 50. minutě soupeř ve vápně vyfauloval. Ač se hosté hodně rozčilovali, tak praskanec přes nohy byl slyšet po celém areálu a jindy spíše flegmatický Cross tentokrát s penaltou vůbec neváhal. Míč si postavil George a s přehledem nás poslal znovu do dvoubrankového náskoku - 3:1. Do následujících minut jsme soupeři příliš nedovolili se nadechnout, snažili jsme se hrát stále aktivně především dopředu a mít míč více pod kontrolou. Občasné akce hostů pak obrana spolehlivě eliminovala. Dnes sebevědomím hýřícího George proměněná penalta zvedla k ještě lepšímu výkonu a na stoperu vytvořil zeď. Zdatně mu sekundoval i Hynek, svůj obětavý standard bránícího psa si odehrál i Ťafík. Forest na beku střídal světlé okamžiky s těmi méně fotbalovými, ale v důležitých momentech si také odbránil, co bylo třeba. Na poslední půlhodinu šel na plac Jimmy místo Kema a dnes to byl zas ten Jimmy, jak ho na hřišti chceme vidět. Vzal si k srdci skutečnost, že hulákáním, nadáváním a dalšími blbostmi, které ho odvádějí od hry, neprospěje ani sobě, ani týmu. Dnes ho naopak zajímala jen hra, byl jistý na míči, kreativní v kombinaci, důrazný v soubojích. Neslyšeli jsme jediný výlev, jen jednou tiše zaznělo něco o Prčicích. Jimmyho uspořádání myšlenek nakonec bylo i odměněno. Jeho chvíle přišla v 75. minutě, kdy využil chybné rozehrávky soupeře, sebral si míč a krásnou uličkou poslal do další tutovky Pechliho, který jistým zakončením přidal svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 4:1. Hostům se v závěru ještě podařilo snížit, když střídající Leoš zkazil přihrávku na Hynka ve chvíli, kdy byla obrana mimo své pozice. Hostujícímu záložníkovi se tak nabídl ve středu hřiště prázdný koridor, kterým nerušen proběhl až před Hasiče a skóroval - 4:2. Poslední minuty včetně nastavení jsme si však už pohlídali, žádné zdramatizovaní nedovolili a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

V dnešním utkání jsme byli po celou dobu aktivnějším týmem, dokázali jsme si vytvořit velké množství gólových příležitostí a body tak doma zůstaly zaslouženě. První podmínku potřebnou k záchraně jsme tak zvládli a brzy bylo ještě veseleji. To když jsme zjistili, že Úlice svůj souboj v Křelovicích prohráli, což nás dostalo na konečné předposlední místo okresu. Kdo by v něco takového doufal při pohledu na tabulku v březnu a při vědomí toho, co jsme na podzim na hřišti předváděli. Jaro však bylo úplně o něčem jiném, tým si sednul a hodně se toho zlepšilo, což přineslo i slušný počet zápasů s bodovým ziskem. Na druhou stranu je stále dost věcí a postů, kde nás tlačí bota a je třeba je zlepšit, je však na čem stavět. V tabulce jarní části soutěže jsme tak obsadili hezké osmé místo, v součtu s tragickým podzimem pak to již zmíněné předposlední třinácté.

Záchrana však nezávisela jen na výsledku Úlic, ale také na tom, jak dopadne záchranářský souboj nad námi v I.B třídě. Tam svůj zápas bohužel nezvládla Tlučná, padá pro příští sezonu do okresu a tím pádem poslala o patro níž i nás. V příštím ročníku tak mnohé naše hráče čekají cesty k zápasům III. třídy na dosud nenavštívená hřiště za konfrontací s dosud nepoznanými soupeři, o kterých slyšeli maximálně z vyprávění těch služebně starších. Není z toho však třeba dělat drama, ale brát to jako realitu. V posledních sezonách jsme se zachraňovali až příliš často, letos to bohužel těsně nevyšlo. Alespoň uvidíme, co v týmu je a jak se s novou situací popasuje. Závěrem patří poděkování všem za podporu i pomoc jak na hřišti, tak mimo něj a tradiční přehled, jak letošní sezona vypadala ve statistikách.

Sudí: Cross
Branky: 25' Pechli (Kemo), 43' Kemo (Pechli), 50' George (PK), 75' Pechli (Jimmy) - 45', 85'
Žlutky: Ťafík, Hynek
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Hynek, Forest (73' Leoš) - Komín (80' Frodo), Baník (C), Pechli, Pibaro (46' Mao) – Kemo (60' Jimmy), Karby (46' Šindus)


Author: PiškootZpět na přehled

TJ Slovan Blatnice