Áčko: Sezóna 2016/2017 (jaro)

Ledce Blatnice 4:0 Reportage So 25.3. 15:00
Kožlany Blatnice 2:1 Reportage So 1.4. 16:30
Blatnice Bezvěrov 1:3 Reportage So 8.4. 16:30
Křelovice Blatnice 3:1 Reportage So 15.4. 17:00
Blatnice Kaznějov B 3:1 Reportage So 22.4. 17:00
Dolní Bělá Blatnice 3:1 Reportage So 29.4. 17:00
Blatnice Nečtiny 2:0 Reportage So 6.5. 17:00
Zbůch Blatnice 3:3 (PK 4:2) Reportage So 13.5. 17:00
Blatnice Líně 3:1 Reportage So 20.5. 17:00
Všeruby Blatnice 6:2 Reportage So 27.5. 17:00
Blatnice Mladotice 4:7 Reportage So 3.6. 17:00
Kozolupy Blatnice 3:1 Reportage So 10.6. 17:00
Blatnice H. Huť Zrušeno So 17.6. 17:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR
Ledce - Slovan Blatnice 4:0 (2:0)

V Ledcích se nám nedaří

Sobota 25.3.2017 - po roce od sedmigólového přídělu v Ledcích jsme se na místě činu objevili znovu, abychom rozjeli jarní část sezony 2016/2017 a minulý debakl odčinili. Postavení v tabulce po podzimu není žádný zázrak a víme, že body budeme potřebovat sbírat hned od začátku. Zimní přípravu jsme nepodcenili a byla nejlepší za posledních několik let. V kombinaci s kluky z béčka se během zimy alespoň jednou na tréninkových jednotkách objevilo celkem 23 různých hráčů a průměr 10 lidí na trénink je v současné době velmi pěkné číslo. Dřinu v okolí Blatnice jsme pak korunovali výtečným soustředěním, když jsme oprášili tradici Slovanu a vyrazili makat do Rybníku. Co se přípravných zápasů týče, prohráli jsme s Tlučnou, porazili Kameňák a kopli jsme si sranda mač mezi namixovanými týmy A vs. B. Teď budeme doufat a věřit, že naběhané kilometry a utužený týmový duch se nám povede přenést i na hřiště a bude to fungovat i v ostrých bojích o okresní body.

Přestupová politika během zimní přestávky nebyla nijak divoká. Zvenku jsme nepřivedli žádnou novou tvář a jedinou posilou je tak Hynek Myšiloff, který se po delším osobním volnu vrátil zpět do Blatnice a jeho tréninková účast, výkony i chuť přesvědčily Pulce k nominaci zpět do A týmu. Větší počet lidí je tak na seznamu ztrát. Přes zimu jsme přišli o Piji-Jama (soustředění se na dráhu zápasníka), Maroucha (soustředění se na dráhu romantika) a Torrese (chtěl zjistit, jak to vypadá na lavičce v B třídě pod hlavičkou Diossu). Kádr pro jarní boje je i přes to stále široký a neměl by být problém postavit použitelný tým, pokud tedy nebude pokračovat nával omluvenek. Hned do Ledců jsme totiž postrádali sedm hráčů, když z různých důvodů nemohli jet Hasič, Váza, Bony, Čenda, Honek, Ruby a Ťafík. Pulec tak hned pro první zápas měl plnou hlavu starostí se sestavou a na lavičku nám nakonec jeli pomoct Mao a Pibaro z Wunder týmu. Jak Mao poznamenal, Tomek bude mít alespoň radost, že viděl míč ještě před mistrákama :-)

Do zápasu jsme vstoupili s tím udržet hlavně začátek utkání, věděli jsme, že domácí mají starty do zápasů silné a nám navíc místní úzké hřiště moc nevyhovuje. Bohužel plány vzaly za své už v 55. vteřině, kdy domácí kopali standartku, pro hezký centr na zadní tyč si doslova došli dva nepochopitelně neobsazení domácí hráči a jeden z nich dokázal hlavou zakončit - 0:1 hned na rozehřátí. Takový začátek další průběh první půle hodně poznamenal, znervózněli jsme a moc jsme toho nepředvedli, naopak domácím narostla křídla. Hlavně v záložní řadě nás přehrávali, jednoduchými kombinacemi a narážečkami se prosazovali a měli jsme co dělat s tím jejich útoky eliminovat. I tak jsme ale mohli po čtvrthodině vyrovnat, když po kombinaci Bomber - Piškoot - George poslední jmenovaný vystřelil z hranice vápna, ale střela skončila jen na tyči. Naší nevyužitou příležitost domácí potrestali jen o pár minut později, kdy jsme otevřeli střed hřiště, kam si naběhl domácí hráč a Jimmyho překonal šťastnou střelou krtkem do protipohybu - 0:2. Do konce prvního poločasu jsme si pak už další významnou příležitost nevytvořili, naopak jsme přežili několik velmi nebezpečných šancí a závarů domácích. Obzvláště jedna stojí za zmínku, to když Jimmy nedosáhl na střelu z vápna a zachránila nás tyč, od které se míč odrazil do prostoru penalty, kde nebyl nikdo kromě dobíhajícího domácího hráče před úplně prázdnou bránou. I v takové pozici však lze zklamat a dorážka naštěstí pro nás skončila na druhé tyči Jimmyho branky. Do kabin jsme tak šli s nepříjemnou dvougólovou ztrátou.

Přestávka nám pomohla a do druhé půle jsme nastoupili s lepším obrazem hry, k tomu se do hry dostal Kulič místo George. Domácí jsme do šancí pouštěli o poznání méně, hrálo se více mezi vápny a sami jsme se zlepšenou mezihrou snažili o vstřelení kontaktní branky. Do nebezpečného zakončení jsme se ale prosazovali těžko, střely Piškoota, Bombera nebo Stehna v síti neskončily a velké množství rohů jsme prakticky zahodili, pro nás je snad lepší rohy nekopat. Během druhé půle se na hřiště ze střídačky dostali postupně i Dejv, Mao a Pibaro, sestava se prohazovala, víc a víc jsme se snažili vstřelit potřebný kontaktní gól a vzadu jsme to tak logicky víc otevírali. Bohužel v poslední desetiminutovce jsme naší snahu stále nezvládali v gól přetavit a otevřené obrany domácí využili k pojištění svého vítězství. Nejprve Jimmy v 81. minutě sice dobrým zákrokem zlikvidoval velkou šanci, ale vyražený míč si našel jiný hráč domácích a s dorážkou už si poradil, jak měl - 0:3. V 83. minutě jsme pak spálili naší asi největší šanci zápasu, nejprve Pechli v přečíslení prováhal přihrávku na úplně volného Piškoota v dobré pozici, ale míč se po závaru dostal ke Stehnovi, který ve vápně sám tváří v tvář gólmanovi trefil jen jeho rukavice. Nedáš dostaneš se znovu potvrdilo, neboť hned z následného brejku domácí s nabídnutou šancí naložili lépe než my a čtvrtým gólem zpečetili výsledek dnešního zápasu - 0:4.

Start jara nám tak nevyšel, navíc zase ani ten gól jsme nevstřelili. Šanci na reparát budeme mít příští týden na hřišti v Kožlanech. Hraje se 1.4.2017 už od 16:30.

Sudí: Reiprich
Branky: 1', 18', 81', 84'
Žlutky: Piškoot
Sestava: Jimmy – Komín, Myšiloff, Rolňas, Piškoot (C) – Pechli, Stehno, Baník (71' Mao), Keňa (60' Dejv) – George (46' Kulič), Bomber (77' Pibaro)


Author: PiškootZpět na přehled

Olympie Kožlany - Slovan Blatnice 2:1 (1:1)

Apríl v Kožlanech

Sobota 1.4.2017 - kalendář ukazoval první dubnový den, ale venku to připomínalo spíš pozdní červen. Za slunečného a teplého dne jsme vyrazili až na opačný konec okresu za druhým jarním mistrákem do Kožlan. I po roce areál i okolí vypadaly stále hezky, jen hřiště bylo až překvapivě nekvalitní. Chtělo by to tam asi nějakýho Rouru. Kožlany, pro mnohé překvapivě, po podzimu okupují spodní patro tabulky a jsou na tom aktuálně ještě o něco hůř než Slovan. Bylo tedy předem jasné, že dnes se bude hrát o důležité body.

I pro dnešní zápas musel Pulec řešit velký počet omluvenek, když s námi neodcestovali Váza, Bomber, Bony, Čenda, Honek a Rolňas. Opět jsme tedy museli zalovit ve zdrojích Wunder Teamu, po Maovi s Pibarem minulý týden jsme tentokrát oslovili Šinduse s Ťafíkem. Oba neváhali a na dlouhou cestu s námi vyrazili, díky! Šindus dokonce rovnou odehrál celý zápas na hrotu a Ťafík byl připraven na lavičce společně s Dejvem a Rubym. Oproti naplněné střídačce domácích jsme tak dnes byli nezvykle v nevýhodě.

Do zápasu nás přivedl Jirka Helekal a zpočátku šlo hlavně o boj mezi vápny bez větších šancí. Oba týmy se snažily něco vymyslet, ale zajímavých akcí nebo kombinací bylo poskrovnu, hodně se kazilo a hra se přelévala ze strany na stranu. Do první větší šance se dostal ve 12. minutě Slovan, když George prodloužil hlavou vysoký míč, za obranu si naběhl Šindus, ale v samostatném úniku poslal střelu mimo. Jen o pár minut později zakombinovali hráči Kožlan, domácí střelec si hodil míč do vápna, a když viděl, že už ho před Hasičem nestihne, tak sebou v běžeckém souboji s Baníkem nepřirozeně plesknul na zem. Jirka Helekal na to zaregoval písknutím a velmi spornou penaltou, na kterou si Hasič sice hodně sáhl, i přesto ale míč skončil v síti - 0:1. V dalších minutách se obraz hry moc nezměnil, směrem dopředu jsme to stále zkoušeli, kopali jsme spoustu rohů, zajímavých standartek, hodně akcí zastavil offside (často jasný, hodněkrát i velmi sporný), ale vše bez efektu. To se změnilo v 36. minutě, kdy jsme předvedli snad první souvislou sérii několika přesných přihrávek po zemi už od obrany a míč se postupně dostal až na George, který ho poslal do volného prostoru za obranu. Tam na balon vystartoval domácí gólman společně se Stehnem, který u něj byl nakonec o chviličku dřív, od gólmana dostal slušně naloženo, ale dokázal ho píchnout směrem na bránu a skóre tak vyrovnal - 1:1. Před koncem poločasu jsme si pak dokázali vytvořit ještě jednu tutovku. Opět George po dobré práci vysunul do dalšího samostatného úniku Keňu, který se ale v zakončení splašil, míč si nepřipravil, bouchnul do něj z první a branku vůbec netrefil. Poločas jsme tak ukončili s nadějným remízovým stavem a s pocitem, že máme na to nějaký ten bod tady vydřít.

Před nástupem do druhé půle bylo Pulcovi za lajnou pro jistotu rovnou oznámeno, že druhý poločas budou domácí hrát ve dvanácti. Úplně jsme si nebyli jisti, co tím dotyčný myslí, jestli třeba pořádný divácký kotel, ale už vzápětí jsme to zjistili. Hned v první minutě druhého poločasu se Šindus prosadil ve vápně Kožlan a našel ve střelecké pozici George. Jeho dobrou ránu však parádním zákrokem zlikvidoval domácí gólman, za odraženým míčem ale z hloubi vápna vystartoval znovu Šindy a dorážku poslal nekompromisně do sítě. Radost nám však zkazil zvednutým praporkem pomezní, na kterého hlavní sudí okamžitě zareagoval, odpískal nesmyslný offside a regulerní gól nám tak neuznal. Jen o pár minut později poslal z přímáku Piškoot dobrý centr na zadní tyč, kam si naběhl nehlídaný George, ale v dobré pozici míč vůbec nedokázal trefit. Povedený start do druhé půle nás nakopl a celý druhý poločas jsme měli více ze hry. Kožlany jsme k ničemu nepouštěli, zkoušeli jsme to po zemi, vzduchem i ze standartek, ale i dnes nás brzdil náš dlouhodobý problém, tedy nemohoucnost ve finální fázi. Konstantní tlak a množství šancí i pološancí jsme uzavřeli další tutovkou Šinduse v 80. minutě. Znovu George pro něj připravil míč za obranu, ale ani tentokrát sám před gólmanem Šindy branku trefit nedokázal. Naopak o pár minut později nás čekala sprcha, to když domácí poslali dlouhý míč ze zálohy přes Dejva, za kterým se rozběhl domácí kanonýr, navedl si ho do vápna a střelou po zemi prostřelil Hasiče - 1:2. Po průběhu zápasu to pro nás byla rána, ale nic jsme nebalili a vrhli jsme se za vyrovnáním. Útočnou řadu posílili Piškoot s Hynkem a začali jsme se do vápna soupeře tlačit ještě víc, i když čas se krátil. Na dotaz, kolik minut do konce zbývá, nám rozhodčí odpověděl, že to neví. V další rozjeté akci se pak asi navíc lekl, že bychom třeba opravdu vyrovnali a zápas tak raději z ničeho nic ukončil. To v době, kdy trenérský čas ukazoval z druhé půle odehráno jen něco málo přes 43 minut. Naštvání a závěrečné emoce už samozřejmě na výsledku nic nezměnily a na cestu domů jsme si tak nepřibalili ani jeden bod.

V Kožlanech to tak dnes ze strany sudího i pomezního nebylo úplně košer a rovina byla poněkud nakloněna, nicméně něco podobného se nám nestalo poprvé a určitě ne ani naposledy. Upřímně si ale musíme přiznat, že za naší prohru může nejen tahle skutečnost, ale z velké části i my sami. I přes zmíněnou nepřízeň jsme dokázali být ve hře a vypracovat si dostatečný počet gólových příležitostí, které alespoň z části proměnit, mohli jsme se snaze Jirky Helekala jen zasmát. Takhle máme po dvou jarních kolech nula bodů, na střed tabulky se už můžeme pomalu přestat dívat a naše hlavní starost teď musí být situace o pár pozic pod námi. V dalším kole se poprvé na jaře představíme na domácím plácku, soupeřem nám v důležitém zápase bude v sobotu 8.4.2017 od 16:30 tým Bezvěrova.

Sudí: Jirka Helekal
Branky: 15' (PK), 84' - 36' Stehno (George)
Žlutky: Pechli, Komín
Sestava: Hasič – Komín (65' Dejv), Myšiloff, Pechli, Piškoot (C) –Stehno, Kulič, Baník, Keňa (74' Ruby) – George, Šindus


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sázavan Bezvěrov 1:3 (0:2)

Krize se prohlubuje

Sobota 8.4.2017 - ve třetím jarním kole jsme se poprvé představili na domácím plácku. Soupeřem nám byl Bezvěrov, tým v tabulce těsně před námi, na který jsme si věřili a proti kterému jsme nechtěli nic jiného než tři body. Pěkný jarní den a dlouhá pauza bez okresního fotbalu přivedla do ochozů velký počet diváků a turnikety už dlouho před výkopem hlásily plný dům. Naštěstí si dobrou formu pro první mistrák přinesli Tomek se Slumpym, kteří v grilboudě rozpoutali perfektní uzeninové představení a diváci si tak mohli odnést pozitivní dojmy a spokojenost alespoň od masa. Z toho, co viděli na hřišti, bylo totiž dobře asi málokomu.

Pro třetí zápas se zpátky do sestavy vrátilo několik jmen, naopak nově chyběli dva kotníkáři Pechli a Keňa. Plánovaně jsme nepočítali také už s Čendou, že prý se ho A-tým netýká, neplánovaně se pak neobjevil Dejv, aniž by někdo věděl důvod. Sestavy a koučování se pro dnešek ujal Georginho, který zastoupil omluveného Pulce. Do obranné řady se zapracovali zpět Honek s Rolňasem, na středu se po delší době objevil Váza, zraněného Keňu nahradil Bony po antibiotikách a na hrot se vrátil Bomber, kterému sekundoval opět Šindus. Na střídačce pak dnes byli připraveni George, Baník, Ruby a Komín. Hosté přijeli dle předpokladů s kádrem plným sice kvalitních fotbalistů, ale už přeci jen v pokročilejším fotbalovém věku, doplněných o několik nových mladých tváří a s jen jedinou hodně nouzovou možností pro střídání.

Do zápasu jsme vstoupili plni odhodlání bezvěrovský tým uběhat, přehrát a porazit. Už první minuty ale začaly odkrývat, že chuť a odhodlání je jedna věc, ale to jak opravdu jdou nohy a hlavy je věc úplně odlišná. V naší hře chyběl právě pohyb, někdy i důraz a především kvalita v práci s míčem. Od první minuty jsme předváděli až neuvěřitelné množství nepřesností, špatných zpracování a nepovedených přihrávek. Sami jsme tak hosty dostávali do hry a těm stačilo jednoduché přímočaré kopání míčů za naší obranu k tomu, aby naší zadní řadu udržovali v neustálé aktivitě. Velký počet takových akcí naštěstí končil ofsajdovým postavením, zbylé jsme stihli včas zlikvidovat včasným vyběhnutím Hasiče nebo dobrou obrannou prací. To trvalo až do 27. minuty, kdy jsme vlastně i tady další útočnou akci hostů přerušili a zastavili, jenže pak Rolňas nezvládl odkop z vlastního vápna, čímž nabídl balon hostujícímu hráči a ten si sám a v klidu jen pár metrů před Hasičem mohl vybrat, kam mu to pošle - 0:1. Inkasovaný gól nebyl nic příjemného, ale snad ještě horší bylo to, co jsme do té doby od obrany, přes zálohu, až po útok předváděli, tedy spíše nepředváděli, směrem dopředu. Početné skupiny u klandru musely bolet oči a recept na zlepšení se zdál být v nedohlednu. Jediná výjimka se nám povedla až ve 35. minutě, kdy jsme se konečně probili až do vápna Bezvěrova, a to rovnou do obrovské šance, ve které však zakončujícího Šinduse vychytal hostující gólman. Tolik potřebného gólu jsme se tak nedočkali a dozadu jsme stále bránili sice na hraně, ale úspěšně. Když už to vypadalo, že do přestávky se půjdeme srovnat s jednobrankovou ztrátou, dalším námazem jsme těsně před poločasem nabídli soupeři druhý gól. Hasič úplně v klidu a bez napadání chtěl rozehrát míč na Rolňase u levé lajny, ale i když na něj koukal, míč z jeho nohy k překvapení všech putoval na střed hřiště přímo na nohu hostujícího útočníka. Ten neváhal a okamžitě se s náskokem vřítil do vápna, kde ještě stihl oslovit přihrávkou kolegu před prázdnou branku a ten i přes obranný skluz Myšiloffa míč do sítě propasíroval podruhé - 0:2. Brzy poté naštěstí Škardič poločas hrůzy ukončil a mohli jsme se jít srovnat do kabiny. Dva polovlastní góly po brutálních chybách, z toho jeden typický šatňák, který se prostě neměl stát, určily ráz zápasu a bylo jasné, že v našem dnešním rozpoložením bude hodně těžké s tím něco udělat.

Do druhé půle jsme nastoupili s čerstvým Baníkem na pozici předstopera místo Rolňase a se snahou s výsledkem něco udělat. Opticky se hra zlepšila, několik náznaků směrem dopředu se už objevilo a zkoušeli jsme jít za kontaktním gólem. Bezvěrov ale směrem dopředu nepolevil a stále podobným stylem míčů za obranu nás nutil obranu neotevírat. Z jedné takové akce si dokonce připravili velkou tutovku k navýšení skóre. Vzácně nám neklaplo vystavení soupeře do ofsajdu, kterým jsme podobné kombinace často zastavovali, a hosté se valili sami ve dvou na naší bránu. Naštěstí ve vápně záložník nezvládl přihrávku před prázdnou bránu úplně přesně, Hasič se do ní vložil a úspěšné zakončení tak hostům překazil. V 55. minutě už ale ani Hasič nestačil, protože hosté přeci jen třetí gól vstřelili, a to zrovna v době, kdy to vypadalo, že se intenzita útočných pokusů z naší strany stále zvyšuje. Nejprve Piškoot na levé straně podskočil aut hostů, po kterém dostal prostor kapitán Bezvěrova, až příliš jednoduše se prosadil přes Myšiloffa a jeho centr dokázal nabíhající hráč z malého vápna uklidit do naší branky - 0:3. Zpět na dvougólový rozdíl jsme se dostali už o pět minut později. U levé lajny byl faulován Šindus, na zemi pak zahrál rukou, ale rozhodčí nezapískal ani jedno, ani druhé. Balón se tak dostal k Vázovi, který poslal centr do vápna, nejvýš se dostal Bomber a povedenou hlavičkou konečně rozvlnil síť i na druhé straně - 1:3. Zpět na koni mohli být hosté jen o tři minuty později, kdy hráč hostů oklamal Myšiloffa, ten po něm na hranici vápna sáhnul a sudí Škardič nařídil penaltu pro Bezvěrov. Hasič však odčinil svou hrubku z první půle, penaltu chytil a ještě nás udržel ve hře. V závěrečných pětadvaceti minutách jsme aktivitu směrem dopředu zvýšili, tým oživily čerstvé síly z lavičky, ale ke gólům jsme měli stále daleko. Po centrech Piškoota měli blízko k zakončení Šindus i Bomber, střely Bonyho, George nebo Vázy si cíl nenašly. Bezvěrovští už ke konci motali nohy, fyzicky odcházeli, ale jejich obrana dnes fungovala velmi dobře a obětavě. Další gól nám nedovolili a my si tak připsali třetí zápas v řadě bez bodového zisku, tentokrát ještě okořeněný bídným výkonem na hřišti.

Deset zápasů před koncem letošního ročníku se tak v tabulce vykrystalizovala skupinka čtyř týmů na chvostu tabulky, které se dosud nedostaly přes 20 bodů a čeká je tak nejspíš starost o ostatní výsledky až do posledního kola. Bohužel součástí této skupinky je i Slovan. Všichni i přesto stále věříme, že ten drobný náskok, který máme, zvládneme udržet a body na naše konto brzy ještě přidáme. Kádr, zázemí, klima i chuť na to máme, jen to už dostat na to hřiště.. Příští zápas však opět nebude žádná sranda, čeká nás výjezd na půdu silného soupeře v křelovickém svahu. Hrajeme v sobotu 15.4.2017 od 17:00.

Sudí: Škardič
Branky: 60' Bomber (Váza) - 27', 44', 55'
Žlutky: Bomber, Ruby
Sestava: Hasič – Honek, Myšiloff, Rolňas (46' Baník), Piškoot (C) – Stehno, Kulič (65' Ruby), Váza, Bony (69' Komín) – Bomber, Šindus (71' George)


Author: PiškootZpět na přehled

Jiskra Křelovice - Slovan Blatnice 3:1 (2:0)

Překvapení se nekonalo

Sobota 15.4.2017 - o velikonoční sobotě nás čekal čtvrtý jarní zápas, za kterým jsme jeli na půdu v laufu hrajících Křelovic. Domácí odehráli celou podzimní část vzhledem k rekonstrukci zázemí na hřištích soupeřů, kde se jim poměrně dařilo a do jarní bojů si vybojovali slušný bodový základ. Práce na kabinách, sprchách a dalších přilehlých prostorech se povedly, oproti původnímu stavu jde o velký kontrast. Teď už jenom udělat něco se svažitým hřištěm plným lučního kvítí a konec světa bude mít svůj klenot. Sérii třinácti domácích utkání v řadě rozjeli křelovičtí zostra, když z prvních třech zápasů udělali 9 bodů. Tahle skutečnost v kombinaci s kvalitním kádrem, hrou a specifickým hřištěm dělá z Křelovic tým, který velmi pravděpodobně ještě významně promluví do boje o první postupovou příčku okresu.

Oproti tomu naše starosti a forma z úvodu jara jsou z úplně opačného soudku, což nás před zápasem pasovalo do role, že v Křelovicích můžeme jen překvapit. To umocnily ještě komplikace se sestavou, protože jsme postrádali hned sedm hráčů včetně gólmana. Konkrétně nebyli k dispozici George, Hasič, Honek, Keňa, Pechli, Rolňas a Ruby. Výsledkem tak byl jen jeden hráč na střídání, naštěstí Pulcovi neodmítl pomoc Mao a jako třetí se do dresu oblékl Býrhof.

První poločas jsme začali z kopce a začali jsme ho bráněním úvodního tlaku domácích. Hráči Křelovic na nic nečekali a vrhli se na nás, hýřili pohybem, kombinací i snahou o zakončení. My jsme se ale drželi a bránili dobře, i když většinou jen za cenu odkopů, bez delší doby v držení míče na zemi. To se začalo zlepšovat po nějakých deseti minutách, kdy úvodní tempo domácích lehce polevilo. Objevily se první náznaky útočné snahy a Bomber se dokonce ve 13. minutě dostal k dobré střele uvnitř vápna, ale branku přestřelil. Když už to vypadalo, že začínáme hru srovnávat a nebudeme se jen bránit kolem vlastního vápna, dostali jsme domácí do klidu vlastní chybou. Kulič pod tlakem vracel před vápnem míč Hynkovi k odpálení pryč, ale dřív se k němu dostal domácí záložník, prosprintoval vápnem před Jimmyho a střelou po zemi ho v 15. minutě překonal - 1:0. Zpět ve hře jsme mohli být už za dvě minuty, jenže naší největší tutovku zápasu jsme zahodili. To když Bomber podržel míč a poslal parádní přihrávku do volného prostoru ve vápně, kam si naběhl osamocený Bony. Tváří v tvář stojícímu brankáři se ho mohl zeptat, kam to chce, ale trs sedmikrásek mu rozhodil mušku a střela skončila k naší nekončící smůle jen na tyči. Další minuty byly stále vyrovnanější, domácí sice víc drželi míč a kombinovali, zároveň si připravovali nebezpečné závary po velkém množství rohů. My jsme však stále zodpovědně a obětavě bránili a zkoušeli utéct do rychlého brejku. Bohužel v několika takových možnostech nás vždy zradila finální přihrávka nebo centr do vápna, které pravidelně končily na hráčích Křelovic. Druhou ránu dostalo naše snažení ve 33. minutě, když si záložník domácích ve vápně hodil míč do Dejva, hned nato za ním vrhnul šipku a sudí Cross bohužel odpískal až příliš přísnou penaltu. Její proměnění znamenalo ztrátu 2:0, což v Křelovicích není jednoduchý stav ke zvratu. Do konce poločasu měli z naší strany ještě zajímavé přímáky Stehno s Vázou, ale gólu jsme se z nich nedočkali, stejně jako domácí z žádné jejich další příležitosti. Obrázek první půle celkem vystihl komentář jednoho z místních cestou do kabin: "Na to, jaký hrajeme hovno, je to krásnej výsledek."

Druhý poločas hráli z kopce domácí a pokračovali ve snaze dlouhými míči nastartovat své rychlonohé hráče do úniku. Naštěstí balony byly velmi často až příliš dlouhé, fyzikální zákony neúprosné a téměř vše tak končilo u rohového praporku s nejnižší nadmořskou výškou na Komínově straně. I tak si ale dokázali připravit několik nebezpečných šancí. Hlavička po rohu šla vedle přední tyče, Jimmy netrefil dlouhý aut a prodloužený míč jen těsně minul zadní tyč, brejk dva na Myšiloffa dokázal ve spolupráci s Jimmbou na poslední chvíli zlikvidovat. Slovan ve druhé půli ale nic nevzdával a zlepšenou hrou jsme se víc a víc snažili o vstřelení kontaktního gólu. Hra ve středu pole byla dobrá, v kombinaci i důrazu jsme domácím už byli vyrovnaným soupeřem. Křelovice však dokazovaly, že nejméně obdržených gólů v soutěži nemají náhodou a do opravdu dobrých šancí jsme se dostávali velmi těžko. Veškerou snahu navíc otupil třetí gól v 60. minutě, opět z kategorie laciných. Domácí dostali výhodu přímého kopu nějakých osm metrů za vápnem, zeď chyběla, Jimmy stál poněkud podivně a střela domácího útočníka zaplachtila přesně za vzdálenější tyč - 3:0. Naštěstí nás to nepoložilo a stále jsme se hrnuli do kopce s útočnou snahou. Odměna ve formě snížení přišla konečně v 73. minutě. To když pěkně zakombinovali Váza s Komínem a Kuličem, následovalo dlouhé vysunutí Šinduse po lajně a jeho dobrý centr si našel Bomber, který se hlavou trefil na zadní tyč - 3:1. Gól nás nakopl a aktivitu jsme ještě zvýšili. Rázem nás bylo plné hřiště, zkoušeli jsme střílet za vápnem, centrovat ze stran i využít velký počet vybojovaných rohů nebo přímáků. Bohužel vše končilo na domácí obraně, gólmana jsme k nějakému těžkému zákroku nebo k lovení míče ze sítě už nepřinutili a zápas jsme tak opět prohráli.

V Křelovicích jsme ostudu neudělali a předvedli slušný výkon plný snahy i bojovnosti. Nikomu se nedá nic vyčíst, každý tam nechal, na co měl, ale bohužel to na body nestačilo. Góly, co dostáváme, jsou až příliš laciné, naopak my sami se na vstřelenou branku hrozně moc nadřeme. Nicméně věříme, že jarní nulu vymažeme už příští víkend na domácím hřišti v jednom z pro Slovan klíčových zápasů jara. Přijede náš přímý konkurent ve hře o spodek tabulky z Kaznějova, hrajeme v sobotu 22.4.2017 od 17:00.

Sudí: Cross
Branky: 15', 33' (PK), 60' - 73' Bomber (Šindus)
Žlutky: Piškoot
Sestava: Jimmy – Komín, Myšiloff, Baník, Piškoot (C) – Dejv (64' Mao), Kulič, Váza, Stehno – Bomber, Bony (64' Šindus)


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Bohemia Kaznějov B 3:1 (2:0)

Zápas o spodek pro Slovan

Sobota 22.4.2017 - pátý jarní zápas proti béčku Kaznějova byl pro Slovan jeden z nejdůležitějších v letošní sezoně a případná výhra jednou z nejpotřebnějších. Kaznějov byl totiž před utkáním jen tři body pod námi a další ztráta by pro nás znamenala ještě hlubší ponoření do nepříjemného pásma sestupových starostí.

V sestavě nás zrovna pro takový mač potkala komplikace na pozici gólmana, když nemohli dorazit ani Hasič, ani Jimmba. Náš sportovní management ale nelenil a podařilo se mu kontaktovat Vanyho. Ten po zdravotní prohlídce a medicíně u Roury prošel sklep, půdu, kolnu a známý, naplnil si igelitku směsí fotbalových potřeb a přijel nám v těžkou chvíli pomoct. Do pole nám pak dnes chyběli Honek, Keňa, Rolňas a Ruby, i přesto jsme dokázali sestavit atomovou lavičku, kde na zapojení do hry čekali Šindus, Pechli, George a Býrhof.

Začátek zápasu se o nějakých dvacet minut zpozdil kvůli pozdějšímu příjezdu sudího Olivera. Ten k naší radosti na poslední chvíli nahradil původně nominovaného Klicka, jen se k nám musel narychlo přesunout rovnou v rozhodcovském mundůru z jiného utkání v Plzni. Zápas nezačal nijak opatrně, oba týmy se snažily kombinovat a útočit, rušno tak bylo hned od počátku v obou vápnech. První větší příležitost měli hosté už v šesté minutě po centru ze standartky, zakončení hlavou ale Vany zalepil do rukavic a první povedený dotek s míčem ze hry po roce bez fotbalu ho uklidnil. Na druhé straně se dvakrát do střelecké pozice probíjel Stehno, ale ani jednou se netrefil. Po chvíli Baník nabízel zleva přihrávku skrz vápno, ale Bomber na míč těsně nedosáhl a Dejv na zadní tyči zakončil nepřesně. Ve velké šanci se znovu Dejv prosadil ve vápně, ale střelou trefil jen rameno brankáře Kaznějova. Hra se přelévala nahoru dolů, oba týmy celkem dobře kombinovaly, zároveň se nemálo přihrávek zkazilo a následná přečíslení postrádala přesnost ve finální fázi. Na první změnu skóre se tak čekalo až do 27. minuty a byl to Slovan, kdo střelecký účet zápasu otevřel. Kulič se u rohového praporku parádně prosadil přes několik hráčů soupeře a poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde byl nejvýše Bomber a jeho třetí gólová hlavička ve třetím zápase v řadě znamenala naše vedení - 1:0. Ještě lépe bylo o čtyři minuty později, když Váza zabojoval při rozehrávce hostů a vydřel míč pro Bonyho, který mu ho vrátil do vápna, kde byl Váza v šanci zastaven jen za cenu faulu. Sudí Oliver neváhal s penaltou, se kterou Bomber naložil zkušeně a náš náskok navýšil - 2:0. Dvoubrankové vedení nás uklidnilo, nicméně soupeř nic nevzdával a vytvořil si dost zajímavých příležitostí. Bránili jsme tak nějak podivně a velmi často byl na středu stále jeden neobsazený hráč. Z toho plynulo velké množství střel zpoza vápna, naštěstí pro nás vše mimo nebo do bloku. Přežili jsme i několik přečíslení, ve kterých nás podržela především nepřesná koncovka hostů. Největší nebezpečí ale hrozilo po rohových kopech Kaznějova, ty byly hodně nepříjemné a jejich bránění nás stálo hodně nervů i energie. Po jednom z nich hosté spálili i svou největší tutovku první půle, když se hostující útočník objevil ve stejné pozici jako Bomber při prvním gólu, jenže na rozdíl od něj svou hlavičku nasměroval těsně nad břevno. Když se hosté nemohli trefit, tak jim trochu pomoct chtěl Baník. Sám s míčem u našeho rohového praporku chtěl přenést hru přes vápno na druhou stranu, jenže místo toho poslal střílený centr do malého vápna přímo na Vanyho. Ten nevěděl, jestli ho chytit nebo nechytit, už chytal, ale za sborového hulákání "maláááá domůůůů" na poslední chvíli rukama cukl, míč ho trefil ho hrudníku a Vany ho odehrál zpět na Baníka. První poločas jsme tak skončili s nadějným dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas jsme začali zbytečnou pasivitou. Nešla nám kombinace, vůbec jsme nepodrželi balon a snad nějakých patnáct minut jsme se pořádně nepodívali za půlku. Naopak hosté plni pohybu a snahy o kontaktní gól nás tlačili, často stříleli a hlavně zahrávali velké množství stále nebezpečných rohů. Tlaku jsme nakonec podlehli v 54. minutě, kdy právě po jednom z rohů zavěsil hlavou úplně osamocený junior - 2:1. Situace na hřišti se změnila až se střídáními, když Šindus a chvíli po něm Pechli přinesli do hry čerstvé síly, pohyb a důraz. Šindus se hned po příchodu předvedl, když ho Váza poslal dlouhým pasem po lajně, Šindy se prosadil přes beka a jeho centr ve velké šanci na přední tyči poslal Dejv nad břevno. Od tohoto okamžiku se karta začala obracet a převaha se přelila na kopačky Slovanu. Hosté fyzicky pomalu odpadali, některé už dvacet minut před koncem braly křeče, počet jejich příležitotí šel rapidně dolů, a naopak my jsme se začali prosazovat víc a víc. Hlavní postavou poslední půlhodiny byl Šindus, který spálil hned tři tutovky v krátkém sledu. Nejprve netrefil nabídku do vápna ze strany, potom v samostatném úniku přeloboval vyběhnutého gólmana, ale míč dopadl jen pár centimetrů vedle tyče, a nakonec v dalším sólu udělal brankáři kličku, jenže před prázdnou bránou si míč chtěl srovnat, zastavil se s ním, gólmana nechal doběhnout zpět a pak ho trefil. Neproměněné šance nás mohly mrzet v 77. minutě po nepochopitelném zkratu Myšiloffa. Vany pokryl dlouhý míč do vápna, Myšiloff ho kryl a hostující kapitán ho dojel tělem. Na to ale Myšiloff reagoval zbytečným oplácením a uvnitř vápna se po něm ohnal nohou. Sudí nemohl jinak, než pískat penaltu. Vany nás ale podržel, vystihl stranu a míč zůstal v jeho rukavicích. Důležitý okamžik tedy dopadl pro Slovan šťastně a stále jsme drželi vedení. O čtyři minuty později se nám navíc podařilo vstřelit pojistku ve formě třetí branky. Nejprve sudí přehlédl faul Piškoota u lajny, míč se po závaru dostal ke Kuličovi, který pasem za obranu oslovil Vázu a jeho prudkou přihrávku napříč vápnem uklidil pod víko Dejv - 3:1. V poslední desetiminutovce už jsme si vedení pohlídali, naopak nás o zvýraznění skóre připravili dva nepřesné výroky rozhodčích. Nejprve si do sóla naběhl Komín, jenže pomezní přehlédl zapomenutého hráče za stoperem a odmával offside. Sice šel s rukou hned dolů, když si to uvědomil, ale to už sudí stihl reagovat píšťalkou. Následně nám sám Oliver upřel penaltu, když Pechliho při kličce v dalším samostatném úniku sestřelil brankář, ale píšťalka se tentokrát k údivu všech neozvala. I přesto jsme ale zápas dovedli do vítězného konce a vydřeli jsme tak první jarní velmi důležité body.

Kaznějov nám určitě nebyl žádným jednoduchým soupeřem a o výhru jsme museli pořádně zabojovat. O nějaké to procento jsme ale byli lepším týmem a první jarní Husqvarny se areálem rozezněly zaslouženě. Při kvalitnějším řešení vyložených šancí z obou stran by dnešnímu zápasu sice odpovídalo skóre tak 8:5, nicméně i tři góly jsou u nás dobrým výsledkem a po dnešním kole se nám bude dýchat zase o něco lépe. Nějaké body navíc by to ale ještě chtělo, příští týden budeme mít šanci o ně zabojovat v Dolní Bělé. Hrajeme 29.4.2017 od 17:00.

Sudí: Oliver
Branky: 27' Bomber (Kulič), 31' Bomber (PK), 81' Dejv (Váza) - 54'
Žlutky: Komín, Myšiloff
Sestava: Vany – Komín, Myšiloff, Baník, Piškoot (C) – Dejv (85' George), Kulič, Váza (89' Býrhof), Stehno – Bomber (62' Šindus), Bony (65' Pechli)


Author: PiškootZpět na přehled

Sokol Dolní Bělá - Slovan Blatnice 3:1 (1:0)

Počtvrté 3:1

Sobota 29.4.2017 - povzbuzeni první jarní výhrou z minulého kola jsme poslední dubnový víkend vyjeli k zápasu do Dolní Bělé s cílem body proti Kaznějovu potvrdit a nevrátit se hned na šňůru prohraných zápasů. Předzápasové pozitivní rozpoložení nám nejprve narušily opět absence, když chyběli Honek, Keňa, Rolňas, Ruby, Pechli a Býrhof a měli jsme tak jen dva lidi na střídání. Oproti podzimu, kdy jsme často nevěděli, koho nechat stát mimo soupravu dresů, je to na jaře se sestavou trápení. Druhou potencionální komplikací byla nominace Jirky Helekala na post sudího. Kožlanská nerovina rozhodování byla v našich myslích stále živá a byli jsme zvědavi, co s námi zas provede. Sudí však tentokrát nic neovlivnil a pískal standardně, bylo vidět, že to jde, když se ale chce. Třetí nepříjemností s možným efektem rozhození soustředění byla domácí kobka, kam jsme byli odsunuti pro převlečení. Malý, starý, tmavý, špinavý prostor, který připomínal katakomby, s průduchem pod stropem, kterým se k nám odvětrával vedlejší výčep. Směs zatuchliny, tabáku a něčeho jako dva týdny starých karbanátků atmosféru v "šatně" dovedly do extrému. Vedle sice už pěkných pár měsíců roste zajímavá budova pro nové zázemí, ale dělníky od řemesla tam vozí snad z Bangladéše, že je to stále jen rozdělaný polotovar. Poslední a hlavní důvod, proč je výsledek jaký je, byl už v naší režii a nebylo jím nic jiného, než naše zas a znovu trápení se střílením gólů.

Zápas začal lehčí převahou domácích, kteří víc drželi míč na kopačkách a na naší polovině. Bránění nám ale fungovalo, výsledkem tak bylo jen velké množství střel zpoza vápna mimo zařízení nebo Hasičovi do náruče. Naše útočné pokusy byly skromnější, většinou šlo vše středem přes Vázu s Kuličem, ale až velmi často jsme končili ještě před vápnem soupeře. To se změnilo po půlhodině hry, kdy se nám povedlo několik tutových šancí v řadě. Nejprve se Stehno prosadil s levé strany, míč nabídl Vázovi do druhé vlny, jenže jeho střelu gólman vyškrábl na roh. Z něj jsme několikrát zakončovali v závaru ve vápně, pokaždé do bránícího bloku a poslední Šindyho gólovou dorážku z malého vápna opět brankář neuvěřitelně vyškrábl z brankové čáry. Z následného rohu hlavičkoval Kulič na přední tyč, kde opět z brankové čáry míč vykopával domácí hráč. Tady jsme se mohli dostat do zápasu, ale nepovedlo se. Naopak ještě víc nás to mohlo mrzet jen o dvě minuty později, když Dejv u vápna domácích nezvládl přihrávku na Vázu, následovalo rychlé přenesení hry na domácího střelce, který od půlky prosprintoval až do našeho vápna, vytáhl si Hasiče ven a do prázdné branky otevřel skóre zápasu - 1:0. Poslední čtvrthodina první půle byla vyrovnaná, hra se přelévala ze strany na stranu bez větších šancí k zakončení. Až v závěru se do dobré pozice dostal Váza, ale střela levou těsně minula tyč. Do kobky jsme se tak vraceli s jednobrankovou ztrátou.

Druhý poločas byl vyrovnaný, oba týmy byly aktivní a snažili se vymýšlet směrem dopředu. Kvalitní zakončení se však nedařilo ani nám, ani domácím. V 54. minutě jsme ale dostali výhodu pokutového kopu po nešikovném faulu domácího brankáře na Šinduse ve vápně. Míč si vzal Piškoot a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Gól nás povzbudil a cítili jsme, že se tady dá něco uhrát. Remízový stav ale vydržel jen chvíli, protože už po pěti minutách se podobná situace odehrála i v našem vápně. Hasič zbytečně agresivně šel po hráči s míčem, který už mířil za čáru mimo bránu a kontakt skončil penaltou i pro domácí - 2:1. Velmi brzy jsme tedy byli tam kde před chvílí a moment, kdy se po téměř hodině dřiny dočkáme alespoň jednoho gólu a po pěti minutách je vše pryč, nás poznamenal. Ve stejné snaze jsme sice pokračovali, ale víc a víc křečovitě. V 70. minutě navíc střelu z vápna lehce tečoval Dejv mimo Hasiče, který ještě na změnu směru stihl zareagovat a balon ztlumil. Bohužel jen před sebe do míst, odkud osamocený dobíhající hráč neměl problém zavěsit potřetí - 3:1. Dvacet minut do konce a dvoubranková ztráta znamenalo jediné, že to víc otevřeme a zkusíme se trefit co nejdřív. Koncovka ale vázla, hlavičky Kuliče s Piškootem branku netrefily, podobně jako Vázovo střely, Georgeovi se v dobré pozici ztratil míč z kopaček a množství centrů končilo na obraně nebo za bránou. Domácí v závěru měli víc sil a protiútoky do otevřené obrany byly hodně nebezpečné, ale Hasič s obranou, kde dobrý zápas odehrál především Myšiloff, většinu jejich akcí vyřešili. Co pak nevyřešili, to domácí zbrklým nebo nepřesným zakončením zahodili. I Dolní Bělá měla s koncovkou celkem problém, jenže o dva góly víc než nám se jim vstřelit podařilo. Proto po jednozápasovém zjištění, jaké to je vyhrát, zase počítáme další prohru.

Příští kolo hrajeme doma proti týmu Nečtin v sobotu 6.5.2017 od 17:00.

Sudí: Jirka Helekal
Branky: 34', 59' (PK), 70' - 54' Piškoot (PK)
Žlutky:
Sestava: Hasič – Komín, Myšiloff, Baník, Piškoot (C) – Dejv, Kulič, Váza, Stehno (64' Bony) - Šindus (68' Bomber), George


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - TJ Nečtiny 2:0 (1:0)

Zasloužené body i v oslabení

Sobota 6.5.2017 - v sedmém jarním kole nás na domácím parádně připraveném hřišti čekal soupeř z Nečtin. Hosté při příjezdu a při rozcvičování vypadali, jakoby přijeli na nějaký pouťák. Marek Eben v roli rozhodčího dokonce musel chvíli po nástupu počkat, než se soupeř vůbec nějak na hřiště seskládá.

V naší sestavě byl pozitivní návrat Pechliho a Honka do sestavy, naopak ke dlouhodobě chybějícím Rubymu, Keňovi a Rolňasovi se přidal Stehno. Sestava se oproti předchozím zápasům tedy trochu změnila na krajích zálohy, když vpravo lítal Pechli a doleva se po delší době postavil Piškoot.

Zápas jsme začali aktivně a od prvních minut jsme byli lepším týmem. Trpělivě jsme kombinovali a četnými náběhy jsme se snažili vypracovat si brankové příležitosti. První zajímavou jsme si po několika zahřívacích akcích vytvořili už v 5. minutě, když Baník napřáhl za vápnem a povedenou střelu vyškrábl brankář hostů na roh. Tým Nečtin se spoléhal hlavně na rychlé protiútoky dlouhými míči na své útočníky. Z nich jsme zpočátku měli lehké obavy, ale nepředvedli prakticky nic, Honek s Komínem oba dokonale vygumovali. Největší problémy nám tak dělal vlasáč na střední záloze, který několik dobrých věcí předvedl, ale pokaždé jsme se ubránili. Na druhé straně se ve 13. minutě prosadil Šindus, když důrazně dostal míč pár centimetrů za brankovou čáru. Tam ho domácí stoper zastavil pozdním skluzem a rukama ho vyhodil zpět do hřiště. Marek Eben však míč neviděl, tak chtěl poradit od pomezního, který nereagoval, a nepískal se ani gól, ani penalta za ruku. Šindyho navíc neodpískání regulérního gólu vytočilo do ruda a vysloužil si žlutku za řeči. Chvíli byly obavy, aby nás tenhle moment nesrazil a nevypadli jsme z rytmu, ale dnešní zápas jsme drželi pevně v rukou a pokračovali jsme v dobré hře i dobrých šancích. Kulič měl dvě střely mimo, Váza dva nebezpečné přímáky, kopali jsme hodně rohů a dost finálovek z dobrých pozic jsme vyřešili nepřesně. S blížícím se závěrem poločasu pak dvakrát centroval Váza na Piškoota. První centr chtěl Piškoot z úhlu vrátit před bránu na nabíhajícího Bombera se Šindym, ale netrefil ho dobře a míč skončil v zámezí. Druhý centr už byl ale nadýchaný míč na zadní tyč do střelecké pozice, kam si znovu naběhl Piškoot a hlavou konečně rozvlnil síť - 1:0. I v závěrečných minutách první půle se počítaly šance především na naší straně, zatímco Nečtiny jsme do velkých tutovek nepouštěli. Kulič pálil po pěkné individuální akci do náruče gólmana, Šindus v sólu místo zakončení zbytečně vracel nepřesně pod sebe, Baníkova střela po rozehraném rohu šla do topolů. Do kabin jsme si tak nesli zasloužený náskok, ale rozhodně měl být výraznější.

Druhý poločas začali hosté o něco živěji a snažili se držet míč, na pár minut jsme se museli víc zatáhnout a bránit, nedařilo se nám na delší dobu podržet míč. Na druhou stranu jsme tak ale dostali šanci k několika brejkům, které jsme však zavraždili. Nejprve Piškoot rozehrál aut do náběhu Kuličovi, který parádně našel na malém vápně Bombera, jenže toho zmátla kulatá lesklá hlava brankáře a trefil jeho místo míč před prázdnou bránou. Po pár minutách Bomber vybojoval míč pro Pechliho, který se prosadil po pravé straně a křížnou přihrávkou našel ve vápně úplně volného Piškoota. Ten bohužel při zakončení podklouzl a tutová šance skončila homerunem. Hned vzápětí se do další tutovky dostal i sám Pechli, ale osamocen před vyběhnutým brankářem se ho lekl a zakončení nezvládl. Pojistku ve formě druhého gólu jsme tak i přes velké šance zatím nepřidali, navíc jsme museli v 64. minutě změnit styl hry, když si Šindy vysloužil druhou žlutku za řeči a putoval předčasně do kabin. Logicky jsme se museli víc zatáhnout a soupeř nás přečísloval, vypracoval si velké množství standartek, ale náš autobus postavený na vápně odolával. A míče, které do zajímavých šancí soupeře pře obranu prošly, zlikvidoval jistý a dnes i navíc ve vápně uvědomělý Hasič. Nečtiny se snažili tlačit a nám se otevírala okna pro rychlé brejky, ale dobré řešení se s přibývající únavou nekonalo. I proto v 70. minutě Pulec oživil hru nasazením George místo Bombera. George okamžitě rozvířil útočnou fázi a zlepšil náš skomírající pohyb směrem dopředu. Navíc mu stačily jen čtyři minuty na place, když si naběhl na parádní míč od Kuliče za obranu a vyrazil sám vstříc brankáři. Ve vteřinách tváří v tvář se mu sice před očima promítl celý život, ale zakončení zvládl výborně a uklidnil nás tak velmi důležitým druhým gólem - 2:0. Posledních 15 minut jsme poctivě odmakali, na hřišti se objevili všichni střídající a veškeré nečtinské pokusy jsme ubránili. Hasič i s obranou tak mohli slavit čisté konto a Slovan druhou, jednoznačně zaslouženou, výhru za plný počet.

Příští týden nás čeká asi trochu jiné kafe, jedeme na půdu Zbůchu, který jarní část hraje v nebývalé formě. Hrajeme v sobotu 13.5.2017 od 17:00.

Sudí: Marek Eben
Branky: 38' Piškoot (Váza), 74' George (Kulič)
Žlutky: Baník, Pechli, Šindus 2x
Rote: Šindus
Sestava: Hasič – Honek, Myšiloff, Baník, Komín - Pechli (88' Dejv), Kulič (78' Bony), Váza, Piškoot (C) - Šindus, Bomber (70' George)


Author: PiškootZpět na přehled

Baník Zbůch - Slovan Blatnice 3:3 (0:3) PK 4:2

Zápas jako na houpačce

Sobota 13.5.2017 - osmé kolo jarní části nás zavedlo na hřiště do Zbůchu. Dle předzápasových kurzů jsme byli jasnými outsidery dnešního utkání, Zbůch totiž na rozdíl od Slovanu na jaře válí a ze šesti zápasů ztratil jen jediný bod. V sestavě jsme opět počítali výrazné ztráty, když nebyli k dispozici Dejv, Honek, Piškoot, Ruby a Šindus. Naštěstí se po několika zápasech vrátili Rolňas s Keňou. Na střídačce jsme tak měli dva kusy, které ještě doplnil mezi civily za klandrem ulovený Čenda.

Předzápasové předpoklady jsme narušili hned v první minutě, když se k míči po rohovém kopu dostal Bomber a tečovanou střelou rozvlnil síť domácí branky - 0:1. Zbůch v první půli nepřipomínal rozjetý válec a špatného rozpoložení domácích jsme dokázali využít. Nejprve se v dobrých šancích netrefili Komín s Kuličem, ale ve 24. minutě už se to podařilo Bonymu. Ten utekl do brejku po Vázovo vysunutí a střelou do vinglu navýšil naše vedení - 0:2. O několik minut se opakovala prakticky stejná akce, znovu Váza vysunul tentokrát Pechliho a jeho povedené zakončení do víka znamenalo už luxusní třígólový náskok - 0:3. S blížícím se koncem poločasu vše vypadalo výborně, hru jsme měli pod kontrolou a drželi výrazné vedení. Pak bohužel přišlo vážné zranění Komína, který si vyhodil a poškodil ramenní kloub a odvezla ho záchranka. Museli jsme tak přeskupit sestavu, na beka se posunul Pechli, Bony se stáhl do zálohy a na hrot šel z lavičky George. Zranění Komína je velká škoda, stal se z něj stabilní a kvalitní člen sestavy a jeho absence na hřišti asi nebude zrovna krátká. Hned za minutu od střídání se do dalšího brejku trhal Bomber a byl zezadu sestřelen, na což sudí reagoval rovnou červenu kartou pro domácího hráče. To nám dalo do druhého poločasu ještě větší šanci i v nestandardní sestavě zápas udržet a odvézt si body.

Druhá půle však nabídla úplně jiný obrázek, směrem dopředu jsme přestali být nebezpeční a domácí se i v oslabení začali stále více prosazovat. Navíc je už po pěti minutách dostalo do hry sporné rozhodnutí sudího, který Zbůchu věnoval až příliš přísnou penaltu za Stehnovu ruku neruku - 1:3. Zpět na rozdíl třech branek nás ve výjimečné příležitosti druhé půle mohl dostat Bomber, ale jeho zakončení z dalšího brejku skončilo jen na tyči. To navíc brzy domácí potrestali, když se prosadili z dorážky podruhé a půl hodiny před koncem se náš pohodový náskok ztenčil jen na jednogólový - 2:3. V dalším průběhu jsme převážně bránili, nedařilo se držet míč, dopředu jsme nic zásadního nevymysleli a chtěli jsme to tak hlavně ukopat. O další výhodu nás připravil nepřesně pískající sudí, když kolem 70. minuty udělil domácímu hráči druhou žlutou kartu a Zbůch tak měl dohrávat o devíti, jenže červenou nevytáhl a z téhle druhé karty udělal první. O pár minut později mohli křivdu cítit i domácí. Parádně trefený přímák trefil břevno Hasičovy branky, od kterého se odrazil pár čísel za čáru a ven, ale sudí gól neviděl a nechal pokračovat ve hře. V další nebezpečné akci se prosadili znovu, jenže gól neplatil kvůli ofsajdovému postavení. Vedení jsme ale i tak neudrželi, pět minut před koncem se naší obranou prosadil nejlepší střelec domácích a srovnal stav na konečných 3:3. Zápas jsme navíc dohrávali bez dalších dvou zraněných hráčů, když svaly nevydrželi Bomberovi a Stehnovi, místo kterých se na hřišti objevili Keňa s Čendou.

Penaltový rozstřel dopadl lépe pro domácí. Hned první naší penaltu nedal Váza, George s Pechlim pak zavěsili, ale čtvrtý Keňa znovu ne. A když domácí střelci byli stoprocentní, odjeli jsme zpět na základnu jen s jedním bodem.

Zápas ve Zbůchu byl jako na houpačce, před utkáním bychom bod z jejich hřiště určitě brali, po poločase jsme ale museli myslet na všechny tři, a nakonec jsme byli rádi i za ten jeden proti oslabenému soupeři. V dalším kole se představíme na našem stále se lepšícím pažitu. Soupeřem nám budou Líně a hrajeme v sobotu 20.5. od 17:00.

Sudí: Špiral
Branky: 1' Bomber (Stehno), 24' Bony (Váza), 36' Pechli (Váza) - 50' (PK), 60', 85'
Žlutky: Pechli
Sestava: Hasič – Komín (41' George), Myšiloff, Baník, Rolňas - Pechli, Váza, Kulič (C), Stehno (85' Čenda) - Bony, Bomber (75' Keňa)


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Baník Líně 3:1 (1:0)

Výhra tam nahoru

Sobota 20.5.2017 - v devátém kole jsme přivítali na domácím perfektně připraveném pažitu soupeře z Líní. Naši ultras si tak poprvé zblízka mohli prohlédnout vyvoněnou sadu nových dresů v klubových barvách. Dresy nám zařídil Pechli a finančně se na nich kromě Slovanu výrazně podílel stánkař Karlos. Všem proto patří velké díky.

Možnost obléknout se do nich dnes nedostali zranění hráči z minulého kola, tedy Bomber, Komín a Stehno. Naopak všichni ostatní chybějící se do sestavy vrátili a pro dnešní zápas tak měl Pulec se skládáním týmu jednodušší práci. Na střídačce pak měl k dispozici čtyři kusy a Vannyho k tomu.

Úvod zápasu se nesl ve smutečním duchu, když jsme uctili památku blatnické legendy, patriota a vynikajícího hráče, Oldy Karase staršího, který nás před pár dny opustil. Pan Košťál přednesl krátkou a výstižnou řeč a všichni jsme se s Oldou rozloučili minutou ticha. Pak už bylo třeba zas přepnout do zápasového režimu, protože sudí Sopl odstartoval zápas, který nezačal nijak opatrně. Hned po úvodním hvizdu se hosté aktivně hnali do našeho vápna a dostali se až do zakončení, stejně tak my jsme nezůstali pozadu a zkoušeli jsme vstřelit gól od úvodních minut. Žádný opatrný začátek, ale hra nahoru dolů se zajímavými příležitostmi na obou stranách. Po hlavičkovém souboji Šinduse poslal Piškoot odražený míč z dobré pozice jen těsně nad břevno, střely Baníka nebo Pechliho také těsně minuly, Vázovo levaso už cíl našlo, ale hostující gólman se vytáhl a balon vyškrábl ven. Před naší brankou Líně neproměnili dvě dobré příležitosti nohou i hlavou, kdy obě zakončení netrefily branku, jedno přečíslení zachránil Hasič a po půlhodině hry při nás stálo štěstí, když se pěknou individuální akcí prosadil hostující záložník, Hasiče prostřelil, ale zachránila nás tyč. Od tohoto momentu se převaha začala přelévat na kopačky Slovanu, úvodní tempo hostů začalo vadnou a hra se přesunula více na polovinu našeho soupeře. Toho jsme využili i ke vstřelení úvodní branky zápasu. Do velkého množství centrů ze stran se sice neúnavně vrhali Piškoot se Šindusem, ale pokaždé bez efektu. Jak si s tím poradit tak ukázal Pechli, který si našel jeden z Vázových centrů do vápna a důrazně zavěsil - 1:0. Jak Váza poznamenal, je prostě šikovnější. Do konce první půle Pechlimu ještě jednu dobrou střelu z vápna opět vytáhl gólman hostů a po kombinaci Piškoota s Pechlim se do dobré šance dostal Šindus, ale střela na první tyč skončila na boční síti. K líňské smůle a našemu štěstí se hostům pak chvíli před přestávkou v obranném souboji zranil základní stavební kámen líňské sestavy a hry Áša. Sice to ještě chvíli zkusil rozběhat, ale nešlo to.

Druhou půli jsme začali převahou, Líně byly bez Áši poloviční a dopředu tak hrál především Slovan. Několik akcí i závarů před bránou jsme však nedokázali dobře zakončit, nebo jsme je sami špatnou přihrávkou zkazili. To se změnilo v 56. minutě, kdy odvedl výbornou práci Šindus, který ve třech vítězných soubojích zvládl udržet míč, kolmicí našel Pechliho ve vápně a jeho křížnou přihrávku uklidil do poloprázdné brány Piškoot. Parádní akce jako zamlada znamenala vedení 2:0 :-) Jen o devět minut později bylo v ochozech i na hřišti ještě veseleji. Myšillof vyhrál vzadu hlavičku pro Piškoota, ten posunul na Vázu a jeho kolmice mezi beky nastartovala do úniku Šinduse. Tomu se na nové střelky konečně přilepila štěstěna a úspěšným zakončení nám vystřelil pohodlný náskok - 3:0. Tou dobou jsme dominovali a vypadalo to, že zkusíme atakovat bůra. Líně ze hry hrozily minimálně a nebezpečí tak znamenaly jen nebezpečné dobře zahrávané standardní situace. Honek, Rolňas i Myšiloff ale své obrané úkoly zvládali výborně a významné ohrožení Hasiče nedovolili. Do poslední čtvrthodiny však hosté zápas trochu vyhecovali, dojížděli souboje, vše komentovali a snažili se nás rozhodit. Místy jsme se nechali emocemi unést, čemuž přispělo i stále víc nepřesností ze strany sudího a dosud kvalitní hra tak trochu utrpěla. Hosté toho navíc využili ke vstřelení branky, když centr našel hlavu hostujícího záložníka a lob přes Hasiče skončil až v naší síti - 3:1. Závěrečnou destiminutovku jsme ale takticky dobře zvládli, k čemuž nám pomohli i všichni čtyři střídající hráči. I přes závěrečné současné vyloučení, kdy za nás šel dříve do sprch Bony, jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Dnešní body jsou zasloužené, v pořadí soutěže jsme tak dnešního soupeře předskočili a vzali mu průběžné desáté místo. Aktuálně tak na chvost tabulky už máme pohodlnější náskok, než tomu bylo pár týdnů zpět a dívá se na to zase o něco lépe. To se nám může i hodit, protože v posledních třech zápasech nás čekají těžké boje s produktivními týmy ze špičky tabulky. První z těchto zápasů hrajeme 27.5.2017 ve Všerubech.

Sudí: Sopl
Branky: 36' Pechli (Váza), 56' Piškoot (Pechli), 65' Šindus (Váza) - 80'
Žlutky: Pechli
Rote: Bony
Sestava: Hasič – Rolňas, Myšiloff, Baník, Honek - Dejv (63' Bony), Pechli (85' Keňa), Váza (80' Ruby), Piškoot (C) - Šindus (63' George), Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

SK Všeruby - Slovan Blatnice 6:2 (2:1)

Bez šance

Sobota 27.5.2017 - desátý jarní zápas byl na programu výjezd do Všerub, které ještě pár kol zpět bojovaly o první postupovou příčku. Prohry v Mladoticích a s Kozolupami však jejich postupové ambice srazily o hodně procent níže a ztráta už je celkem výrazná. Pokud ale zůstane jejich kádr pohromadě v takové podobě i pro příští sezonu, nebude překvapením, když se jim postup povede příští rok.

Nějaké ty komplikace se sestavou máme prakticky každý zápas a stále někdo chybí, do Všerub se toho ale sešlo už až příliš. Kouč Pulec, v bráně Hasič, do pole Komín, Stehno, Bomber, Ruby, Váza, Pechli, Šindus, Bony.. To nezní úplně špatně. Bohužel to jsou všechno jména, která jsme do sestavy postrádali. Ještě v sobotu dopoledne nás tak bylo jedenáct, když se navíc v tu pravou chvíli zpět do kopaček obul Véna Kasl. Asi mu to přeci jen trochu chybělo, tak se přišel ve čtvrtek rozbouchat na trénink a v sobotu už rovnou musel do základu. Sobotním draftem jsme pak na střídačku s velkým díky získali Jimmbu, Vločku a Georginha, který se ujal i koučingu místo Pulce. Z dalších variant pak Mao predátořil, Pibaro na poslední chvíli nemohl a Čenda se na nás vykakal.

Do zápasu jsme tak vstoupili odhodláni něco tady ubojovat, ale už po pár minutách jsme se začali těšit na to, až bude konec. Domácí nás přišpendlili na vápno a od prvních minut si stále v pohybu, v rychlosti a v kombinaci připravovali šanci za šancí. Běhali jsme prakticky jen bez míče, navíc ve velmi nepříjemném horkém počasí. Dobrých šancí si hráči Všerub vytvářeli hodně, ale v zakončení se zpočátku trápili. Do klidu jsme je však dostali sami nabídnutou penaltou po čtvrthodině hry, když zakončujícího hráče po standardce domácích nešikovně sundal Vany a s jejím proměněním nezaváhali - 1:0. Další minuty se nesly ve stejném stylu, trvalý tlak Všerub bez efektivního zakončení a naše vzácné pokusy o brejk. Domácí obrana se místy hodně vytahovala a podporovala útočné vlny, čehož jsme dvakrát využili k úniku, ale jak George, tak Keňa zakončení totálně uspěchali a ani netrefili branku. Ve 41. minutě pak domácí dostali výhodu další penalty, tentokrát však přísné. V jednom z mnoha závarů Piškoot upálil balon na roh a následně skončil na nohou protihráče. Sudí si ale stál za svým, že se míče nedotkl a zapískal penaltu. Domácí však možná s vědomím jasné dominance vymýšleli kraviny, penaltu si chtěli rozehrát do prázdné branky, jenže totálně to nezvládli a Honek míč uklidil do bezpečí. I tak se ale do dvoubrankového vedení do poločasu dostali jen o tři minuty později. Na přihrávku ze strany nedosáhl Piškoot a jen jí tečoval, bohužel smolně mimo dosah Honka, který také těsně nedosáhl a hráč za ním si to pak trochu povodil a zavěsil - 2:0. Jen po minutě bylo zase lépe, Baník s Rolňasem vybojovali míč pro Kuliče a s jeho přihrávkou za obranu si proti domácímu brankáři poradil George - 2:1. Do šatny jsme tak šli jen s jednogólovou ztrátou, což byl vzhledem k tomu, co se dělo na hřišti, dobrý výsledek.

Vstřelený gól do šatny nás povzbudil a věděli jsme, že musíme co nejdéle ustát domácí útočnou smršť a že nějaký brejk se určitě objeví, v obraně domácích díry přeci jen byly. Bohužel plány vzaly za své jen tři minuty po začátku druhé půle. Keňa si na levé straně nevěděl rady s míčem a dostal se pod tlak. Ještě mu chtěl sice pomoci Baník, ale o míč přišli, ten se dostal k volnému hráči za vápno a rána do vinglu znamenala stav 3:1. To byla velká škoda, ale do deseti minut se nám podařilo po pěkné akci dostat se zpět na dostřel. Rolňas rozehrál nakrátko míč po faulu na Baníka, ten hezkou ulicí našel Dejva a jeho nabídku do vápna zvládnul zakončit Véna - 3:2. Výsledkově jsme tak byli stále ve hře, i když na hřišti to byl pořád stejný kolotoč. Možná i větší, protože nám viditelně začaly docházet síly, zatímco domácí se prosazovali a kombinovali se stále stejnou lehkostí. Snad jen na Rolňasovi ani horko ani pokročilá doba zápasu nebyly znát, žádný míč ani souboj pro něj nebyl ztracen a až do konce dřel až na krev. Dejva navíc vzaly silné křeče, asi z přetrénovanosti, a musel do hry pustit Vločku. Ten domácí překvapil svým beranidlem a několikrát se na pár metrech prosadil, bohužel rychlostní level všerubských byl přeci jen jinde a do šance se dostat nestihl. Hráči Všerub stále v zakončení nebyli až tak přesní, několik střel lapil Vany, dva přímáky z hranice vápna skončily na břevně a těsně nad ním, obrana i přes mžitky před očima a únavu z neustálého tlaku a běhání bez míče držela. Čtvrtého gólu se však nakonec dočkali, mrzí o to víc, že padl po naší dobré příležitosti. V závaru po standardce našel Kulič na zadní tyči Piškoota, který vracel do lepší pozice Keňovi. Jenže ten nepochopitelně nešel ani po míči, natož do zakončení, místo toho si začal prohlížet pomezního, jestli to třeba nebyl offside.. Prakticky z protiútoku se domácí hráč prohnal po naší pravé lajně a jeho centr všerubský kapitán dvanáct minut před koncem uklidil do brány - 4:2. To už pro nás vidina bodů byla hodně vzdálená, prosadit se proti takovému soupeři dvakrát během poslední desetiminutovky prostě nešlo. Naopak hlad domácích po dalších gólech byl stálý a ani trochu ze svého stylu nepolevili až do závěrečného hvizdu. Chtěli jsme tak alespoň nedostat úplně naloženo, jenže ani to se nepovedlo. Během dvou minut nám ke konci zasadili ještě dva zářezy, které doteď mrzí a skóre tak nakonec přeci jen skončilo na výrazném rozdílu. V poslední minutě mohl výsledek ještě zmírnit Véna, který se ocitl ve výborné šanci sám před brankářem, ale míč napálil jen do něj.

Ve Všerubech jsme narazili na kvalitu, která v mnohém okresní úroveň vysoce převyšuje a šance na bodový zisk byly prakticky nulové. Ono když si člověk prolustruje fotbalovou historii jejich hráčů, tak se ani není čemu divit. Škoda, že zrovna pro takový zápas se nám sešlo tolik absencí a nemohli jsme zátěž lépe rozprostřít mezi víc hráčů. Nicméně je třeba se v tom nepatlat a soustředit se na další kolo, kdy přijede aktuálně čtvrtý tým soutěže z Mladotic. Hrajeme v sobotu 3.6. od 17:00.

Sudí: Orlík
Branky: 15' (PK), 44', 48', 78', 82', 83' - 45' George (Kulič), 53' Véna (Dejv)
Žlutky: Piškoot
Sestava: Vanny – Honek, Myšiloff, Rolňas, Piškoot - Dejv (70' Vločka), Baník, Kulič, Keňa - George, Véna


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sokol Mladotice 4:7 (1:1)

Zkrat ve druhé půli přinesl druhý příděl v řadě

Sobota 3.6.2017 - domácí zápas o prvním červnovém víkendu proti Mladoticím byl v této sezoně náš rozlučkový s domácím pažitem i s našimi ultras. V horkém slunečném dni si za klandr našlo cestu hodně lidí a v týdnu to vypadalo, že dost jich bude i na hřiště. Realita se ale do soboty změnila a před zápasem měl Pulec jen jednoho hráče na střídání. Do hry mu chyběli Bomber, Honek, Komín, Pechli, Piškoot, Ruby a Šindus. Rychlá akce zajistila alespoň příjezd Vločky, který nám ve druhém zápase v řadě neodmítl pomoc, a Honka, který opustil práci na speciální studně a také dorazil. Společně s Keňou tak nakonec postavili tříčlennou posádku střídačky. Mladotice přijely ve starém známém složení, žádné překvapení jsme u nich nezaregistrovali a celkem jsme tedy věděli, co od nich čekat.

Captain Kulič přivedl tým na plac a začátek zápasu jsme začali dobrým tlakem. Tempo utkání sice odpovídalo panujícímu středomořskému klimatu, žádné lítání nahoru dolů se nekonalo, ale Slovan byl přeci jen o něco živější a předváděl hezké akce a kombinace po zemi. První pokusy zůstaly nevyužity, ale už v 10. minutě jsme se dostali do vedení. Akce začala od obrany, přes Kuliče s Vázou se hra roztáhla na lajnu na Rolňase, který se prosadil ve vápně a jeho přihrávku sice minul Bony, ale na zadní tyči jí uklidil do prázdné brány Váza - 1:0. V tlaku jsme pokračovali, jen bez přesného zakončení. Další velká příležitost tak přišla v 17. minutě z přímáku, ze kterého Véna dobrou střelou trefil jen břevno. Odražený míč nikdo z nás nedorážel, naopak následoval rychlý nebezpečný brejk na druhou stranu, který ale Myšiloff na poslední chvíli zvládl přerušit. Stále jsme drželi hru pevně v našich rukou, Mladotice prakticky jen nakopávali dlouhé míče dopředu a chtěli využít své výškové převahy. Jenže po necelé půlhodině hry si v jedné z uspávacích kombinací v chůzi vybojovali roh, ze kterého přišel centr, náběh volného hráče, hlava na zadní tyč a vyrovnáno 1:1 z ničeho. Těžko říct, jestli za to mohlo vyrovnání, uspání soupeřem, horko nebo cokoliv jiného, ale po půlhodině zápasu naše dobrá hra skončila.. Přestaly se dařit přihrávky a kombinace, zmizel pohyb a bojovnost, ztrácelo se hodně míčů. Poměr sil se tak srovnal a i hosté se začali stále více prosazovat k vápnu Slovanu. Naše útočné pokusy většinou zadrbal Véna, když nechtěl přihrát a radši míč ztratil mezi minimálně třemi protihráči. Také o sobě dal jako pokaždé vědět jeden z největších vypláchlých mozků okresu, mladotický Franta Chrochta. Jak je jeho zvykem, tak nepříjemně prasil, zatímco v opačných soubojích řval a hekal jak neandrtálec v toku. Nad limit ale byl souboj s Georgem, který ho důrazně obral o míč, Chrochta zkusil na sudího Blika řev "hu ha", ale když na to tentokrát vzácně píšťalka nezareagovala a faul se nepískal, přišlo zatmění. Franta Chrochta zrudnul, zaklel, představil si kyj v ruce a George už bez míče u lajny prasácky dojel přes obě nohy. Ten to naštěstí čekal a zvládnul se zpevnit, navíc to nenechal bez odezvy a Frantu zahodil jak papír. To se sice nechal až zbytečně vyhecovat, ale když to sudí Blik vyřešil šalamounsky žlutkou pro oba, tak to ani tak nevadilo a pohled na překvapeného složeného neandrtálce zahřál. Ve hře se v poslední čtvrthodině prvního poločasu zpočátku nic zajímavého nedělo, aby se pak během několika málo minut vystřídalo pár dobrých šancí na obou stranách. Nejprve se hráči Mladotic probili do střelecké pozice, ale pokus o lob zvládl Hasič lapit. Na druhé straně parádně centroval Váza, Baník se vyšrouboval do vzduchu nad všechny hráče, jenže ho překvapilo, jaký je tak vysoko řídký vzduch a tutovku hlavou poslal jen nad břevno. O pár minut později se opět prosadili hosté, Hasič už byl překonán, ale z brankové čáry uklidil míč Rolňas. Navíc rovnou založil protiútok, v jehož závěru vyzval Bony přihrávkou za obranu do úniku Vénu, jenže ten sám před brankářem zakončení nasměroval jen do jeho náruče. První poločas tak skončil remízovým stavem, i když jsme si měli do šaten nést vedení. Šance i převaha byly v prvním poločase na straně Slovanu.

Do druhé půle jsme nastoupili se změnou v bráně, když si místo Hasiče šel zachytat Vany, ale také s totálním útlumem. Vůbec jsme nechytili začátek a už v první minutě jsme po rohu hostů řešili závar ve vápně, zakončení skončilo na zádech už ležícího Vanyho a míč jsme nakonec odpálili. Vzápětí byl ale zpět u našeho vápna, po roztažení hry do lajny následoval centr na zadní tyč a druhá úspěšná hlavička hostujícího střelce - 1:2. Jen po pár minutách hosté rychle rozehráli míč po faulu, následoval další centr na volného hráče na malém vápně, který ale bránu naštěstí přestřelil. Netrvalo dlouho a hosté se stejně třetího gólu dočkali. Po dlouhém míči do vápna se v běžeckém souboji srazil Stehno s nabíhajícím hráčem hostů a sudí Blik na nějakých sto metrů ještě z poloviny hostů nařídil penaltu - 1:3. Během deseti minut druhé půle jsme se tak dostali do nepříjemné ztráty a hlavně hra byla oproti první půli mimo. Jen jsme bezmyšlenkovitě běhali bez míče mezi hráči Mladotic, kteří si stále prakticky v chůzi věděli rady. Do první zajímavé šance druhé půle jsme se tak dostali až v 63. minutě, kdy Váza napřáhl za vápnem, jenže dobrou střelu směřující do vinglu brankář hostů parádně vyškrábnul na roh. Jen o minutu později už byl ale krátký. Honek, který se už pár minut pohyboval na place místo Stehna, zklidnil odpálený míč pro Bonyho, který přiťukl před vápno Baníkovi a jeho přízemní plachta skončila o tyč až v síti - 2:3. Snížení nás mohlo a mělo nakopnout k tlaku a snaze o vyrovnání, místo toho ale přišla nepochopitelná pětiminutovka, během které jsme hostům umožnili až příliš lehce vstřelit hned tři branky. Už tři minuty po našem snížení písknul Blik nesmyslný faul Baníkovi a po rychlé rozehrávce následoval míč za statickou obranu do zakončení podél Vanyho - 2:4. Jen po chvilce předvedl Bony své zpracování, kterým hosty rovnou vyslal do úspěšného přečíslení - 2:5. Netrvalo to dlouho a hosté nás v dalším přečíslení znovu rozebrali. Obrana byla až příliš vytažená a záloha tou dobou v bránění moc nepomáhala, takže stačilo pár jednoduchých přihrávek a 2:6. Vany si tak prakticky za půl hodinu druhého poločasu nesáhl na balon a měl tam pět fíků. Korigování stavu se nám podařilo už po minutě hry, když neúnavný Rolňas, opět nejaktivnější z týmu, sám přes celé hřiště vyvezl míč, našel Dejva a rovnou si to hrnul do vápna do zakončení. Dejvovi se sice centr na Rolňase nepovedl a gólman ho stáhnul, jenže neudržel, míč vypadl přímo před Rolňase a pro něj byla jednoduchá práce ho píchnout do brány - 3:6. Divoké minuty plné gólů tak mohly být pro nezaujatého fanouška pěknou podívanou, ale pro Slovaňáky za klandrem byly situace na hřišti hodně kruté, místy až nepochopitelné. Navíc nebyl konec a museli jsme zvládnout ještě poslední čtvrthodinu. V 81. minutě se konečně vytáhnul i Vany, když zlikvidoval další tutovku po sólu hostujícího hráče. Podržel nás i o minutu později, když jsme zkoušeli něco jako offside systém u půlicí čáry, stačila tedy přihrávka do prostoru a další sólo. Vany to sice vyřešil i tentokrát, jenže oproti dorážce už byl bezmocný - 3:7. V samotném závěru zápasu si pak Váza došel pro penaltu, kterou Kulič korigoval stav na konečných 4:7. Hned po rozehrání rozhodčí divoký zápas ukončil.

Dvě konfrontace se špičkou okresu po sobě tedy skončily slušnými příděly i přesto, že se nám v nich podařilo vstřelit šest gólů. Ještě nedávno nejlepší obrana okresu si na jaře statistiky dost zkazila a celkově musí každý mít z výkonů Slovanu minimálně rozporuplné pocity. Navíc nás příští kolo čeká zápas na půdě vedoucího celku soutěže z Kozolup, který si případnou výhrou může kolo před koncem soutěže zajistit postupové oslavy. Pro Slovan půjde o poslední zápas letošního ročníku a hrajeme v sobotu 10.6.2017 od 17:00.

Sudí: Blik
Branky: 10' Váza (Rolňas), 64' Baník (Bony), 73' Rolňas (Dejv), 90' Kulič (PK) - 24', 49', 54' (PK), 67', 68', 72', 82'
Žlutky: George, Stehno, Váza
Sestava: Hasič (46' Vany) – Rolňas, Myšiloff, Baník, Dejv - Stehno (58' Honek), Váza, Kulič (C), Bony - George (70' Keňa), Véna (75' Vločka)


Author: PiškootZpět na přehled

Sokol Kozolupy - Slovan Blatnice 3:1 (1:0)

Postupové oslavy domácích jsme neodložili

Sobota 10.6.2017 - zápasem v Kozolupech jsme uzavírali letošní sezonu. Zbytek okresu si to sice ještě o konečné umístění rozdá příští víkend, který ale my už budeme mít vzhledem k odhlášení Heřmanky dovolenou. V dnešním zápase nám už prakticky o nic nešlo, zatímco domácí měli jasno, výhra by jim kolo před koncem zajistila první postupovou příčku o soutěž výš. Také do Kozolup jsme nejeli ani zdaleka kompletní, když chyběli Honek, Komín, Kulič, Pechli, Stehno a Šindus. Vrátili se nám alespoň Bomber a Ruby a jel s námi opět Vločka, dali jsme tak dohromady znovu alespoň tříčlennou lavičku.

Do zápasu jsme šli hlavně s tím nepokračovat v debaklech z posledních dvou utkání a Kozolupům cestu za postupem co nejvíc znepříjemnit. Bylo jasné, že k tomu musíme vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu a z brejků se pokoušet udeřit. Plánu jsme se dokonale drželi celé čtyři minuty, pak domácí záložník nikým neatakován několika zasekávačkami roztancoval Myšiloffa a technickou střelou za tyč otevřel skóre zápasu - 1:0. Gól nás opařil a s míčem hráli jen domácí, my jsme směrem dopředu nebyli, držení míče nám pravidelně končilo po několika vteřinách nebo přihrávkách. Domácí byli v útočných pokusech mnohem přesnější, rychlejší i nebezpečnější, ale vzadu jsme drželi dobře, spoustu akcí jsme zvládli i ve spolupráci s Hasičem zlikvidovat, nebo si domácí neporadili v zakončení. Největší šance jsme Kozolupům připravovali vlastní nemohoucností vystřelit. Když už jsme se dostali na dostřel branky, nebyli jsme schopni jakkoliv zakončit a ze ztráty míče se domácí vždy v několika hráčích hrnuli do brejku a přečíslení. Žádné z nich i přes dobré šance ale gólem neskončilo, hlavně George obraně z pozice předstopera hodně pomáhal, rychlostně domácím stačil a několik možností stihl doběhnout a přerušit. Naše jediná velká šance prvního poločasu se zrodila ve 35. minutě, kdy si Bomber naběhl na dlouhý míč za obranu, dobře se tělem prosadil až do vápna, jenže střelou trefil jen vyběhnutého gólmana domácích. Dorážka už byla slabá a druhá dorážka z Vázovo kopačky skončila vedle. Nic jiného zajímavého jsme nevymysleli a brankář Kozolup mohl po většinu první půle konverzovat s diváky u piva a klobásy. Na druhé straně se však také domácím střelcům nedařilo a do kabin tak oba týmy šly za stavu 1:0 pro domácí. Velká škoda toho brzkého zbytečného gólu.

Začátek druhého poločasu nabídl stejný obraz hry jako ten první. Slovan se bránil a domácí neúspěšně útočili. Když se jim stále nedařilo vstřelit gól, asi jim chtěl trochu pomoct rozhodčí, když po několika minutách od přestávky nařídil penaltu za nastřelenou ruku Myšiloffa ve vápně. Frustrace byla velká, po takové době dřiny a úspěšného bránění najednou čelit takhle sporné penaltě naštve. Jenže ani z penalty domácím nebylo přáno, střelu Hasič chytil a pokračovalo se dál za stavu 1:0. Adrenalin z chycené penalty zalil několik hráčů Slovanu a nejvíc Pulce a rozhodčí si tak vyslechl několik hodně hecujících vět. Možná i proto se pak neodhodlal k odpískání dalších penalt, když obranné zákroky Dejva a Hasiče k tomu sváděly mnohem víc, než odpískaná ruka. Domácí se však nakonec druhého gólu přeci jen dočkali. V 63. minutě jsme nezvládli vhazování u našeho vápna, přišli jsme o míč a kolmici do vápna domácí útočník povedenou střelou přetavil v druhý gól - 2:0. Ani posledních 20 minut změnu poměru sil nepřineslo, naopak šance domácích začaly být ještě nebezpečnější a tou dobou nás držel Hasič, který předvedl několik famózních zákroků. Hráči Kozolup už několikrát zvedali ruce nad hlavu, jenže Hasičovi reflexy a rukavice jim radost zkazily. To brankář na druhé straně měl úplně jiné starosti, už měl kompletně přečtený sobotní Deník, třikrát přepočítaný počet lidí v ochozech, dokonalý přehled o všech pavučinách na brankové konstrukci a možná si mezi tím stihnul i na pár minut zdřímnout. Z letargie se ho pokusil dostat Piškoot ve vzácné dobré šanci, žel až v 78. minutě a stejně z ní nic nebylo. Piškoot si naběhl za obranu na dobrý míč od Rolňase, jenže chtěl hrát pro diváky a místo zpracování zkusil vyběhnutého brankáře z první přelobovat. Myšlenka sice dobrá, ale provedení bída a míč branku vůbec netrefil. Oba gólmani nakonec v poslední pětiminutovce však ještě jednou kapitulovali. Nejprve se domácí prosadili v 85. minutě po rohu, když si neobsazený hráč zpracoval míč a střelou po zemi zavěsil - 3:0. V úplném závěru si pak Vázovu nabídku z trestňáku našel Baník, s míčem se zamotal, ale nakonec ho rozkutálel pod gólmanem do opuštěné klece. Míč sice dojel domácí stoper a už to vypadalo, že se ani toho čestného úspěchu nedočkáme, ale naštěstí si ho z brankové čáry poslal jen do vinglu vlastní brány - 3:1.

Sezonu jsme tak ukončili další prohrou. Soupeř po závěrečném hvizdu začal mohutně slavit, hráči se převlíkali do postupových triček, areálem kolovaly vítězné doutníky a duněl Freddieho věčný song o šampiónech. Do prestižní bé třídy se nepostupuje každý den, sice jsme v sezoně potkali o dost kvalitnější týmy, než Kozolupy, ale rozhoduje počet bodů a těch prostě domácí nastřádali letos nejvíc. To Slovan měl sezonu z úplně jiného soudku, i přes poslední kolo příští týden jí zakončíme na 11. místě se ziskem pouhých 23 bodů. Jde tak o jednoznačně nejhorší sezonu od našeho návratu do okresu před čtyřmi roky. Sice nás tradičně brzdila špatná koncovka, ale na podzim jsme si ještě alespoň šance vytvářeli a soupeře až na výjimky přehrávali. To jaro už bylo horší, lepší jsme byli jen v několika málo zápasech a navíc jsme začali dostávat hodně gólů. Obrana dřív trochu kompenzovala špatnou produktivitu a body jsme dělali především díky malému počtu obdržených branek. Bohužel na jaře s tím naši soupeři měli už lehčí práci a branek jsme dostali hodně, což v kombinaci s trápením v útočné fázi nemohlo přinést jiný výsledek, než je spodek soutěže.

Přes léto uvidíme, jaké změny se vyrýsují jak ve Slovanu, tak v krajských i okresních soutěžích. Postupy, sestupy, přihlašování nebo odhlašování týmů jsou stále otevřenou otázkou. Závěrem je přehled našich statistik v letošní sezoně ZDE.

Sudí: Buresch
Branky: 4', 63', 85' - 90' Baník (Váza)
Žlutky: Ruby, Véna
Sestava: Hasič – Rolňas, Myšiloff, George, Piškoot (C) - Dejv, Váza, Baník, Ruby (68' Bony) - Bomber (79' Vločka), Véna (78' Keňa)


Author: PiškootZpět na přehled