Áčko: Sezóna 2015/2016 (jaro)

Ledce Blatnice 7:0 Reportage So 26.3. 15:00
Kožlany Blatnice 0:0 (PK 4:5) Reportage So 2.4. 16:30
Blatnice Bezvěrov 1:1 (PK 3:4) Reportage So 9.4. 16:30
Křelovice Blatnice 1:2 Reportage So 16.4. 17:00
Blatnice Zbůch 1:1 (PK 3:5) Reportage So 23.4. 17:00
Nečtiny Blatnice 1:0 Reportage So 30.4. 17:00
Blatnice Kozolupy 8:1 Reportage So 7.5. 17:00
Vejprnice B Blatnice 1:1 (PK 7:6) Reportage Ne 15.5. 17:00
Blatnice Mladotice 1:1 (PK 3:4) Reportage So 21.5. 17:00
Trnová Blatnice 0:3 Reportage So 28.5. 17:00
Blatnice Dolní Bělá 2:4 Reportage So 4.6. 17:00
Líně Blatnice 1:4 Reportage So 11.6. 17:00
Blatnice H. Huť 0:2 Reportage So 18.6. 17:00

Konečné tabulky (xls) sezóny 2015/2016.

Statistika sezóny 2015/2016

7. místo - 10 výher - 6 remíz (2x výhra na penalty) - 10 proher - 38 bodů - skóre 51:49

Piji-Jam 14 (9 podzim + 5 jaro)
Kulič 6 (3 podzim + 3 jaro)
Bony 5 (4 podzim + 1 jaro)
Pechli 4 (2 podzim + 2 jaro)
Váza 4 (2 podzim + 2 jaro)
Dejv 3 (2 podzim + 1 jaro)
Stehno 3 (1 podzim + 2 jaro)
Baník 2 (jaro)
Keňa 2 (jaro)
Marouch 2 (1 podzim + 1 jaro)
David 1 (jaro)
George 1 (podzim)
Komín 1 (podzim)
Mildánek 1 (jaro)
Polča 1 (podzim)
Torres 1 (podzim)

Žluté karty (celkem 39):

4 - Bony, Dejv
3 - Baník, Pechli, Piškoot, Polča, Váza
2 - George, Hasič, Honek, Komín
1 - Býrhof, David, Karby, Kulič, Marouch, Piji-Jam, Rolňas, Šindy

Červené karty (celkem 2):

1 - Polča, Váza

Vytížení hráčů:

Ke stažení ve formátu PDF.
Ledce - Slovan Blatnice 7:0 (2:0)

Debakl na rozjezd

Sobota 26.3.2016 - další zima je za námi a s velikonočním víkendem se naplno rozběhly další epizody bojů fotbalového okresu. Blatnická zimní příprava nebyla špatná, často jsme se na základně nebo v lese sešli v dobrém počtu, navíc se několik hráčů zúčastnilo i zimního soustředění na Přimdě. Přáteláky jsme sehráli tři oficiální, kdy jsme porazili Úlice a prohráli s Borem a Stříbrem B. Navíc jsme si poslední víkend dali tradiční utkání A vs. B, letos spíš v duchu Staří vs. Mladí, které skončilo smírně 2:2. Účast byla dobrá, je ovšem otázkou, zda se hráči dostavili prioritně na hřiště nebo víc táhla gril-bouda, kde Slumpy s Tomkem rozjeli luxusní steakovou smršť. Všichni členové Slovanu doufají, že se podobné výživové kurzy budou opakovat a kluci se dočkají nominace na hvězdu pana Michelina :-).

V kádru se během zimní pauzy žádná divočina neudála. Přivítali jsme jedinou novou tvář, Dejva ze severu , kterého úspěšně draftoval Býrhof v zákulisí DIOSSu. Doufáme, že se ve Slovanu bude dařit i líbit. K tomu se na jaro vrátil po několikaměsíční absenci kvůli operaci kolene Piškoot a podobně se dal dohromady i Piji-Jam, který je opět připraven větrat obrany soupeřů. Tady doufáme, že zdraví vydrží co nejdýl. Dlouhodobé absence jsou prakticky staré známé - Bierhoff stále čeká na ten správný moment návratu, Pechli se soustředí prioritně na funkcionařinu, i když je kdykoliv v případě nouze připraven pomoci a Karby má čerstvou regeneraci po artroskopii kolene, kterou mu ve dnech minulých navíc zpestřila nová otcovská starost - ke Klárce zas a znovu gratulujeme :-)!! Jediná nová absence je Polča, kterému se splašily hormony, ruplo mu v makovici a prakticky nevíme, jestli s ním počítat nebo ne.

Na rozjezd jarní části soutěže nás čekaly Ledce na jejich neoblíbeném hřišti. Během týdne koučovi ze sestavy vypadli Honek, Rolňas, Jimmy a právě novej Dejv. I tak jsme měli na střídačce plno, k Baníkovi, Georgovi, Leošovi a Marouchovi se do pohotovostních kopaček obul Pechli, navíc s námi pro případ nouze jel i v týdnu draftovaný Čenda.

Další řádky se nepíšou úplně snadno, domácí nás v zápase přejeli jak malý kluky, nám se nepovedlo prakticky nic... Čekali jsme, že domácí začnou tlakem, jak to v Ledcích bývá, nicméně naše laxnost a nedůraz jim dovolily až moc. První těžkou střelu Hasič likvidoval po rychlé akci už ve 20. vteřině. Ze zákroku byl první roh, po minutě a půl už měl soupeř na kontě rohy tři, z nichž po každém to ve vápně hořelo, a vždy jsme to nějak ukopali na poslední chvíli. Když ze třetího rohu domácí trefili tyč, už to vypadalo, že bychom se mohli osvobodit, ale odražený míč si našel Váza a nekompromisně ho uklidil do vlastní sítě - 1:0. Začátek tedy vůbec nevyšel, ale v tu chvíli bylo spoustu času něco s výsledkem udělat. Domácí v tlaku ovšem pokračovali, byli rychlejší, silnější, fotbalovější a připravovali si šanci za šancí. My jsme se někdy se štěstím, někdy kvůli špatné koncovce domácích hráčů, stále ve hře drželi, bohužel ve 30. minutě jsme kapitulovali opět po rohu, kdy se na centrovaný míč nedomluvil Hasič s Komínem a propadlý balon už domácí hráč neměl problém trefit do odkryté brány - 2:0. Do konce poločasu se ani na hře a poměru sil, ani na Waltrosovo neumění pískání nic nezměnilo, naštěstí na skóre také ne.

Do druhého poločasu stav dával naději na změnu, případně vyrovnání, k tomu by se ale muselo změnit až moc věcí ve hře, což se nestalo. Naopak hned pár minut po přestávce jsme špatnou rozehrávkou nabídli soupeři třetí gól a bylo tak po zápase. Domácím jsme ve zbylém čase umožnili ještě čtyři zásahy a odjeli tak s krutým sedmigólovým debaklem. Dnešní totální zmar dokumentoval šestý gól z penalty, kdy střelec poslal míč jen do tyče, ale ten se odrazil přímo do těla zkoprnělého Hasiče a od něj do sítě. A aby toho nebylo málo, stejně jako před rokem, kdy z Ledců jeli tři kusy rovnou na pohotovost, i letos jsme museli kvůli zranění nuceně střídat třikrát. Nejprve do druhé půle už nenastoupil Piškoot, kterého vyřadilo pár koňarů ze soubojů v prvních deseti minutách, během druhé půle si Komín otočil kotník, domů dorazil s nohou v sádře a čeká ho tak dlouhá pauza, což je velká škoda, protože zrovna Komín se přes zimu propracoval do nebývalé formy. A nakonec ke konci zápasu Torresovi nevydržel podprdelák, místo kterého se tak na závěrečné minuty do hry dostal i komentátor Leoš. Během druhé půle se kromě Leoše na place objevili všichni střídající, ale čisté konto jsme domácím nesebrali. Nejblíže k tomu měl v 75. minutě George, který se po dobré Pechliho práci ve středu hřiště dostal ke střele, dokonce jí i krásně trefil, ale míč bohužel zastavilo břevno.

Na tenhle zápas je tedy třeba hned zapomenout a jet dál, ovšem s úplně jiným přístupem a hrou. Příležitost k reparátu bude v sobotu 2.4. od 16:30 na další těžké půdě v Kožlanech.

Sudí: Waltrbaum
Branky: 2', 30', 48', 61', 70', 85', 87'
Žlutky: Baník
Sestava: Hasič – Komín (68' George), Torres (85' Leoš), Dejv, Piškoot (C) (46' Baník) – Bony, Stehno (68' Marouch), Váza (65' Pechli), Keňa – Piji-Jam, Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

Olympia Kožlany - Slovan Blatnice 0:0 (PK 4:5)

Po "sedmičce" s nulou

Sobota 2.4.2016 - o krásné slunečné první dubnové sobotě jsme se vydali na dlouhou cestu do Kožlan k prvnímu mistráku jarní části sezony. Minulý víkend se totiž nestal, ten jsme hned vymazali a začínáme až teď ... V Kožlanech bylo po příjezdu v prvním patře příjemně, moc hezky rekultivované okolí místního rybníka a ze dveří výčepu linoucí se vůně klobás sváděly k natočení půllitru a nahození prutů. My ale museli o patro níž do chladnějšího a vlhčího dolíku s místy dost měkkým hřištěm, kde jsme dnes chtěli uspět a nějaký bod si odvézt.

Stalo se již tradicí, že prakticky na žádný zápas se nesejdeme ve stejném složení, tedy se neustále točí sestavou a ani začátek letošního jara není výjimkou. Do Kožlan s námi kvůli pracovnímu vytížení neodjeli Hasič s Vázou, pro zranění jsme postrádali Rolňase, Torrese a Komína, Piji-Jam měl naordinovány rodinné povinnosti, no a Marouch je hňup, pro kterého bude vždycky vůně rybiny přednější, než kamarádi na hřišti ... Naopak se do sestavy vrátili Honek, David, Jimmy a Polča. Oproti zápasu v Ledcích tedy sestava vypadala logicky úplně jinak, na stejném fleku zůstali jen Piškoot s Kuličem. Do brány dnes místo Hasiče nemohl jít nikdo jiný, než jistota záskoku Jimmy. Obraně jsme zvedli věkový průměr, když se ke stoperu Dejvovi na druhého beka vrátil Honek a Pechliho pohotovostní kopačky řádily hned od začátku na pozici předstopera. Do středu zálohy se postavili David s Baníkem, křídla Stehno s Keňou si pro dnešek prohodili strany a nakonec do útoku se vedle Kuliče postavil George. Na střídačce na šanci čekali Bony, Polča, Čenda a vždy moudra rozdávající Leoš. Nicméně i domácí měli oproti minulým ročníkům v týmu několik změn. Už mediální informace naznačovaly, že nějaké úpravy kádru proběhly a pohled na hráče to jen potvrzoval. Ze známých tváří jsme identifikovali hlavně dva prostovlasé zkušené "veterány" v zadních řadách a copatého střelce, se kterým se musí vždy počítat. Zbytek týmu tvořilo především dravé mládí, což ale automaticky neznamená nazdárky. Už v minulé sezoně dostávali místní mladí kluci šance a vždy bylo vidět, že fotbal umí. Navíc si pár zainteresovaných pamatuje z let nedávno minulých, kdy u nás ještě šlapal dorost, že Kožlanský tým této věkové kategorie na tom byl velmi dobře a určitě to brzy začne prodávat i mezi dospělými.

Zápas začal celkem opatrně, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Domácí se určitě nebáli pohybu, útočníci přebíhali z lajny na lajnu, až si Honek s Piškootem říkali, že už by je to mohlo přestat bavit. Navíc po naší pravé lajně lítal hodně šikovný záložník, který pár průniků vymotal a zkoušel připravovat svým střelcům šance. Celkově byli domácí zpočátku o něco lepší v kombinaci, nicméně dozadu jsme dnes fungovali spolehlivě a žádnou velkou šanci nebo závar jsme nedopustili. Naopak jsme po čtvrthodině hry začali hrozit z brejků, které přinesly několik dobrých příležitostí a klidně jsme si do poločasu mohli vedení vystřelit. Kolem 20. minuty se v úniku objevil Kulič a po něm Piškoot, míč bohužel netrefil zařízení. Pak se ke slovu dostala hlavní postava dnešního zápasu – George, alias Tutovek likvidátor ... V první šanci po brejku zprava bránu přestřelil a o chvíli později zůstal po rohu sám ve vápně, ale jasnou hlavičku našteloval bohužel opět nad. Do kabin se proto šlo s nulou na obou stranách.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek, domácí se snažili využívat kombinací a rychlosti, ale naše obranná práce byla dnes stoprocentní. Střed zálohy společně s Pechlim směrem dozadu pracoval výborně, Dejv na stoperu také jistota a Honek v těžkých soubojích s domácím střelcem prokázal, že je stále nepostradatelným článkem týmu, i když už mu nějakou dobu nohy i mysl pokukují po přesunu do Wunder Teamu, zahrát si jen tak s lehkou hlavou pro žízeň. Postupně to začalo vypadat, že domácí uvadají a šance na naší straně se začaly množit. Opět v těch největších byl George a opět šli někteří z přítomných z koncovky do mdlob :-). Nejprve dokázal znervóznit při rozehrávce domácího brankáře, který udělal chybu, Georgovi nabídl míč i zívající prázdnou bránu, ale střela minula vzdálenější tyč. Pak po standardce Baník vybojoval míč pro Piškoota na zadní tyči, který zpětnou přihrávkou našel George úplně volného na malém vápně. Tady si stačilo dát ruce do kapes a gólmana se zeptat "Prosím tě, pane, kampak to chceš?", ale George se z téhle tutovky snad regulérně zesral, podlomila se mu kolena a míč jen tak slabě škrtnul mimo tři tyče. Když po chvíli ještě zprava i zleva po odražených míčích znovu netrefil bránu, nikdo se už nedivil :-). Pozitivní bylo, že se George do šancí dokázal dostat, míč i prostor si nacházel dobře, jen koncovku bude třeba hodně pilovat. Všichni jsme doufali, že mu to tam padne brzy, nicméně pár týdnů to nezjistíme, protože v 76. minutě bohužel špatně došlápl, vyhodil si kotník a konečná. Po Komínovi z minulého týdne tedy druhý velký výron kotníku ve dvou zápasech ... Ale nebyl to jen George, kdo hrozil, k dobrým střelám se dostal i Baník, Stehno, Kulič nebo Pechli, ale vše skončilo buď mimo nebo v bloku bránících hráčů. Naštěstí se tentokrát nepotvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš", protože i domácí se dostali ke slovu. Dvě největší šance si vytvořili kolem 70. minuty, kdy nejprve míč s přispěním Jimmyho zákroku skončil na tyči a po chvíli opět Jimmy zlikvidoval nebezpečnou střelu po rychlé akci.

Střelcům tedy dnes nebylo přáno, rozdělili jsme si po bodu a na řadu přišly penalty. I když Kožlany hrály dobře, tak vyložených šancí jsme měli víc my a nikdo se neubránil dojmu, že být dnes na nějakou dobu na place Piji-Jam, tak by alespoň jednu ze šancí proměnil a domů bychom vezli body všechny. Ale to je zas jen kdyby, které ti nic nedá, a proto penalty ... V nich jsme byli dnes stoprocentní. První šel Stehno s přehledem, po něm David parádu pod víko, třetímu Piškootovi si gólman sáhnul, ale střela šla za tyč a v síti skončila, čtvrtý Leoš krásně do boční sítě, i když s obrovským škrtadlem a sekundovou zástavou srdce. Do čtvrté série byli stoprocentní i domácí, i když hned první penaltu mohl Jimmy chytit, mít o patnáct kilo míň a mrštnost o patnáct let zpět, ne se pokládat jak šraňky u Likony :-). Nicméně byl to právě Jimmy, který nás k bonusovému bodu nasměroval, když po čtvrtém gólu povídá rozhodčímu "Kolikátá je to série? Čtvrtá? To je v pohodě, chytnu až tu pátou ..." A tak se i stalo, pátému střelci míč chytil a nám tak dal příležitost rozhodnout. Té se chopil Baník, který s přehledem poslal gólmana na druhou stranu jak Venca Svěrkoš v nejlepších letech a vystřelil nám tak bod navíc.

I když se minulý zápas nestal, tak do tabulky nám ho připsali a ze dvou venkovních zápasů tedy máme dva body. Průměr ale chceme mít vyšší, proto budeme doufat, že dnešní zlepšený výkon se stane běžným, koncovka se rapidně zlepší a všichni marodi se znovu brzy vrátí na plac. Závěrem je třeba zmínit i rozhodčího a domácí tým, díky kterým jsme odehráli tak pohodový zápas, jakých se v soutěži zas tolik nevidí. Langoš dnes zápas odpískal s přehledem a v klidu a nedával moc důvodů si stěžovat. Stejně tak domácí hráli jen svou hru a i když se občas tvrdší zákrok objevil, přeci jen je to pořád fotbal, tak z obou stran žádné stěžování, nadávání, hádání, v klidu plácnout, vrátit balon, za klandrem bez magorů ... Prostě zápas ve fair duchu, který je třeba ocenit, protože přes jaro na nás ještě pár magorů číhá a vyhecované boje se dají očekávat. Hned příští týden uvidíme, co přinese zápas proti Bezvěrovu, a to v sobotu 9.4. od 16:30. konečně na domácí půdě.

Fotky ze zápasu, pořízené rukou domácího fotografa, můžete shlédnout v článku k našemu zápasu na Fotbalunas.cz.

Sudí: Langoš
Branky:
Žlutky: David, Piškoot
Sestava: Jimmy – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Keňa (28' Bony), David, Baník, Stehno – George (76' Leoš), Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sázavan Bezvěrov 1:1 (PK 3:4)

Z pohody drama

Sobota 9.4.2016 - ve třetím jarním kole jsme se letos poprvé představili na domácím pažitu, kam zavítal tým Bezvěrova. Zatímco minulý týden nás vyzkoušel soupeř se snad nejnižším věkovým průměrem v soutěži, dnes už na první pohled bylo jasné, že budeme naopak čelit zkušenosti. Kádr Bezvěrova byl totiž plný hráčů, mezi kterými se i Honek cítil jako junior :-) Věřili jsme, že proti Bezvěrovu si nějaké šance vytvoříme a můžeme je porazit, jen to chce srovnat koncovku. Našemu zlepšení produktivity chtěl pomoci i Piji-Jam, který do týmu v týdnu přinesl tři nové balony s cejchem FIFA. Prý viděl někde v Brazílii, jak to lítá, tak že by nám to mohlo jít podobně. Testování jsme se zhostili na parádním čtvrtečním tréninku, některé plachty byly opravdu exkluzivní, zbývalo jen přenést si něco i do zápasu.

I dnes se sestava musela lehce měnit, k dlouhodobě chybějícím zraněným Komínovi a Torresovi se přidal belhající George. Navíc Keňa avizoval tajemnou nemoc, Davidovi vystavila stopku kombinace moribundusu a pracovní cesty a Polča se po zjevení z minulého týdne opět vytratil. Nejneočekávanější absencí byl ovšem Jimmy, se kterým jsme počítali, ale bez oznámení se neukázal, a to dokonce ani za klandrem.. Naopak se do dresu vrátili Hasič, Piji-Jam, Váza, Rolňas a Marouch, takže kvalitu a dostatečný počet lidí jsme nepostrádali i přes omluvenky.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, kombinace i pohyb přinášely pěkné akce i náznaky prvních šancí, stejně tak vzadu jsme fungovali a soupeře do velkých příležitostí nepouštěli. První naše větší šance přišla v 7. minutě, po akci a střele Piji-Jama se k dorážce hlavou do odkryté brány dostal Baník, ale brankář se stihl přemístit a balon mu skončil v rukavicích. Piji-Jam v podobných akcích pokračoval, byl v první půli vidět a měl několik dalších průniků i střel, bohužel mu vše lapil velmi dobře chytající gólman hostí. Gólu jsme se i přesto dočkali, konkrétně už v 16. minutě, kdy Pechli odvedl skvělou práci ve středu hřiště, krásně vysunul Stehna po levé lajně a jeho centr uklidil do sítě ve vápně nepokrytý Baník. Gól byl vzhledem k naší aktivitě zasloužený a chtěli jsme přidat další. Tlačili jsme se stále dopředu, jenže žádná další střela z mnoha se neujala a spoustu dobře rozjetých akcí jsme zkazili špatným zpracováním nebo nepovedenou přihrávkou. Největší příležitosti k navýšení skóre pak přišly před koncem poločasu. Nejprve ve 40. minutě Pechli po průniku našel zpětnou přihrávkou Stehna, který gólmana sice překonal, ale do střely skočil hostující bek, míč mu chvíli tancoval vleže na hrudníku, a i když jsme chtěli penaltu, rukama nejspíš nehrál. Hned minutu nato se zprava sám řítil Piji-Jam, ale jeho střela šla po zákroku gólmana přes tyč opět ven. A protože hráči Bezvěrova si během první půle žádnou velkou příležitost nevytvořili, nesli jsme si do kabin těsné vedení 1:0.

Druhý poločas jsme zpočátku rozjeli ve stejném stylu jako jsme první končili a byl u toho už i uzdravený Rolňas, který o pauze vystřídal Bonyho. Naše pokračující aktivita přinesla další obrovskou šanci hned v 50. minutě. Opět Piji-Jam se dostal do úniku po levé straně, mohl a měl ve finální fázi hledat přihrávkou úplně volného Pechliho, místo toho ale zkusil na gólmana kostrbatou kličku a balon poslal mimo tři tyče. Po této tutovce se z nepochopitelného důvodu začala karta obracet. Možná jsme znervózněli, možná nám došla šťáva, nicméně místo pohodlného vedení alespoň 3:0 a dohrání zápasu nás Bezvěrov začal dostávat pod tlak a nás tak čekalo hlavně bránění hubeného vedení. Soupeř totiž z ničehož nic zařadil trojku, my polevili v pohybu a k tomu se nám přestala dařit kombinace a držení míče vepředu. Změna rytmu zasáhla i Dejva na stoperu, který byl dosud stoprocentní, ale pod tlakem pak v rychlém sledu snad čtyřikrát netrefil balon a hosté se dostali do několika úniků. Po taktickém přerušení jednoho z nich ve vzduchu visela i rote, ale sudí vše vyřešil jen žlutkou a přímákem z nebezpečné vzdálenosti. Z něj vyslal hostující střelec krásnou střelu, FIFA míč směřoval do vinglu, ale Hasič předvedl exkluzivní zákrok a střelu vyškrábl na roh. V těchto minutách byl Hasič naším nejlepším hráčem a držel nás nad vodou několika podobně kvalitními zákroky po dalších střelách i při sbírání balonů ze vzduchu i na zemi. Hasič byl nakonec překonán v 75. minutě, ale naštěstí z ofsajdového postavení a navíc s faulem, kdy ho hostující hráč nešetrně sestřelil při sbírání míče. Střet odneslo Hasičovo koleno a dlouhou dobu to rozdýchával, všichni jsme si vzpomněli na chvíle, kdy pár měsíců zpět po podobných grimasách zněla diagnóza přetržený vaz. Kouč už vymýšlel, koho z hráčů postaví do brány a Jimmyho nepřítomnost jsme tou dobou nechápali ještě víc. Naštěstí Hasič potvrdil svou odolnost, oklepal se z toho a zápas dochytal. Kdo naopak nedohrál byl Stehno, kterému píchlo stehno a musel tak pustit do hry Šinduse, který měl za úkol pomoci hlavně v obranné fázi. Tlak hostů pokračoval, ale stále jsme odolávali a naopak jsme se po delší době v 80. minutě dostali do dvou nebezpečných útoků. Nejprve Baník vyslal Piškoota po levé lajně, ten zatáhl míč až do vápna a poslal křížnou přihrávku na Kuliče před prázdnou bránu, bohužel na poslední chvíli pár centimetrů před zakončením se objevila špička vracejícího se beka a míč stačil ukopnout na roh. Hned vzápětí se do dobré střelecké pozice probil Pechli, ale střela na zadní tyč bohužel nesedla a skončila nad bránou. Tady jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale nestalo se. Naopak v 88. minutě, kdy už jsme začínali věřit, že to ukopeme, přišel vyrovnávací gól z kategorie smolných. Baník na naší levé straně prohrál souboj a přišel střílený centr, který trefil Piškoota do ramena a od něj putoval za bližší tyč vlastní brány. Hasič ještě stihl na změnu směru zareagovat, míč vyškrábl, ale bohužel jen na tyč, od ní následoval odraz zpět do Hasiče a do brány. Vyrovnávací gól byl tedy rána, ale díky neproměněným šancím a útlumu v poslední půlhodině jsme si o něj koledovali. I přesto jsme se ještě do jedné poslední příležitosti dostali, v poslední minutě Váza posadil přímák střídajícímu Leošovi na hlavu, ten ale mířidla také nesešteloval a míč poslal nad břevno. Hned vzápětí v klidu pískající sudí Čermák dnešní zápas ukončil. Když později došlo na pozápasový noční rozbor této poslední akce v Karbyho elektronické tužce, kde Leošovi zdůrazňoval, že v takové situaci musí taky vyskočit, z Leoše se stal doslova papiňák a vypadalo to na nějaké to škrcení :-). Karby ale Leošův hněv přežil, bohužel nepřežil výstup z hospody na staveniště v areálu. Kombinace podlážky a vykopaného rygolu byla příliš, Karby nezvládl koordinaci kroků, vyhodil si kotník a položil do štěrku luxusní mrchu. Lola naštěstí duchapřítomně zasáhla a pomohla Karbymu do domácí péče, ten se ovšem druhý den přidal do party k Georgovi a Komínovi.

Ve druhém zápase po sobě tak došlo na penalty. V první sérii nezaváhal Váza, druhá penalta už ale byla s nulou, když Honek potřeboval bránu tak o metr širší a míč šel vedle. Třetí střelec Šindy také uspěl a na začátku čtvrté série nám hosté dali šanci, když trefili jen tyč. Leoš nabídnutou příležitostí nepohrdl, zavěsil a ještě stihl pozdravit všechny své fans. V páté sérii hosté proměnili a na Baníkovi tak ležela odpovědnost dostat nás do prodloužení rozstřelu. Baník však tentokrát na Kožlany nenavázal a Svěrkoše nepředvedl, brankář míč lapil a proto si druhý bonusový bod odvezli hosté. Můžeme říct bohužel, protože nějakých 60 minut jsme zápas měli pod kontrolou včetně vypracovaných šancí, ovšem hlavně vzhledem ke stále špatné produktivitě jsme ani tento zápas ke třem bodům nedotáhli. Po třech jarních kolech tedy držíme slabší průměr bodu na zápas a hlavně máme na kontě jen jeden vstřelený gól.

Další pokus na vylepšení našich statistik máme příští týden v Křelovicích, kde se vzhledem ke kombinaci domácího hřiště a domácí jarní formy dá čekat těžký boj. Hrajeme v sobotu 16.4. už od 17:00.

Sudí: Czermák
Branky: 15' Baník
Žlutky: Dejv
Sestava: Hasič – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony (46' Rolňas), Váza, Baník, Stehno (69' Šindus) – Piji-Jam (73' Marouch), Kulič (89' Leoš)


Author: PiškootZpět na přehled

Jiskra Křelovice - Slovan Blatnice 1:2 (0:2)

Zasloužené body z polních podmínek

Sobota 16.4.2016 - v rámci čtvrtého jarního kola jsme se vydali na cestu do Křelovic. Tam asi žádný tým v soutěži nejezdí rád a ani náš výjezd neoplýval nadšením. Šedivé nebe, chladno, déšť, navíc vidina malé studené historické kobky s názvem šatna, nalajnované louky se sklonem vhodným k sáňkování a venkovních sprch ve stavební buňce. To vše působilo spíše depresivně, ale dělali jsme vše proto, abychom se dobře namotivovali a na místě se porvali o slušný výsledek. Křelovice totiž do jarní části vstoupily skvěle a zatím neztratily ani bod, což z nich v kombinaci s výše popsaným dělalo favorita dnešního zápasu a my chtěli překvapit.

Do sestavy se pro dnešek vrátili Keňa, David a Jimmy. Naopak zranění z minulého týdne nerozchodil jak Stehno, tak Hasič, navíc Váza avizoval šichtu a Messier Kulič se účastnil postupového boje hokejového finále play-off. K vyšší soutěži gratulujeme! Místo gólmana tedy opět zaujal Jimmy, který obětoval exhibici na Vršíčku a jel nás podržet, pozice Stehna a Vázy v záloze zaujali Baník s Davidem a místo Kuliče se koučovi podařilo draftovat nestárnoucího střelce Mildánka. V základu na hrotu navíc začal i Marouch a Piji-Jam byl tentokrát na lavičce takticky připraven vnést chaos do obranných řad soupeře v průběhu utkání. Společně s ním byli k dispozici pro oživení hry ještě Keňa, Čenda a Leoš.

Zápas jsme začali z kopce, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že musíme chytit nástup domácích a vydržet bez gólu co nejdéle. To se také stalo, za lehkého deště Křelovice nasadily svižné tempo a míč každou chvíli směřoval na rychlé útočníky. Navíc jsme se nějakou dobu museli vyrovnávat jak se sklonem, na což jsme byli připraveni, tak i s mokrým povrchem, protože botanické složení trávníku bylo velmi různorodé a míč klouzal a odskakoval každou chvíli jinak. Zlatým hřebem místní louky bylo vychýlení spodní branky, která asi chytila úhel svahu, a boční pohled byl velmi zajímavý :-) Nicméně podařilo se nám vyrovnat se se vším, navíc velmi rychle. Do deseti minut nápor domácích zeslábl a my začali být nebezpečnější. Zadní řada Křelovic až takovou jistotou neoplývala a náš útok jim nedal vydechnout. Mildánek byl znát ve vzduchu, prakticky neprohrál vysoký míč a spoustu balonů i podržel, zároveň Marouch si s sebou vzal dobrou formu a pohybem se dostal do několika zajímavých akcí. Náš povedený vstup do zápasu jsme navíc zúročili ve vedoucí branku už v 15. minutě, kdy David v těžké situaci několikrát udržel míč na vápně, krásnou uličkou našel Pechliho a jeho křížný pas uklidil do prázdné brány Bony - 0:1. Pokračovali jsme stále stejně a po deseti minutách si Marouch vykoledoval faul v zajímavé pozici, k přímáku se postavil Mildánek a všem předvedl, že to v noze pořád má. Zeď se mu rozestoupila, za točenou přízemní střelou se gólman natahoval marně a balon zaplul přesně za tyč - 0:2. Pro domácí zřejmě nešlo o předpokládaný průběh, znervózněli a i zpoza klandru a z domácí střídačky se začal ozývat řev někdy až příliš neobjektivního hrocení a hecování situací na hřišti. Křelovice se dostaly k první střele na bránu až ve 28. minutě, ale Jimmy s ní větší potíže neměl. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, domácí se do kopce trápili, zodpovědným a bojovným přístupem jsme jim nic nebezpečného nedovolili a naopak sami jsme stále hrozili a udržovali jejich obranu v pohotovosti. Nic nepředvedl ani domácí obávaný blonďatý střelec a tvůrce hry, který pro dnešek vyšel na Pechliho. Kdyby byl holoubek tušil, na koho nastoupí, možná by si avizovaný návrat z kalby v ranních hodinách rozmyslel. Pechli ho totiž totálně vygumoval, vyhrával souboje, nenechával ho tvořit a sám navíc rozjížděl velké množství našich útočných akcí. I proto jsme první poločas ukončili s příjemným vedením v zádech. Cestou do kabin jsme byli ještě svědky zajímavého vyřizování místních účtů, chvilku to vypadalo i na slušnou peckovačku. Ovšem taková situace přesně zapadla do lokálního koloritu, jak Baník trefně poznamenal "Tady by ses uživil ještě s videopůjčovnou." :-)

Do druhé půle nás čekala ještě velká porce poctivé práce. Útočnější směr hry z kopce teď měli k dispozici domácí, kteří navíc na hrot vypustili nebezpečného Komára, který se postupně zotavuje z operace kolene. Komára bylo okamžitě plné hřiště, jeho bránění stálo spoustu sil a i s jeho přispěním si domácí v prvních minutách druhé půle vytvořili několik závarů a slibných příležitostí. Oproti prvnímu poločasu ustal déšť a místy se objevilo i slunce. To mělo za následek i krásnou dvojitou duhu východním směrem někde nad Prdelcem. Tak hezký panoramatický úkaz nenechal v klidu především nejromantičtější duši v našem týmu Jimmyho. Ten se s úsměvem rozplýval nad zajímavou chvilkou plnou barev, bohužel zrovna v momentě, kdy Komár rozehrál standardku a míč vyslal na bránu. Jimmy stačil přepnout z romantického módu na hrací, šel za míčem na svou levou tyč, ten se ale vinou rotace a možná i poryvu větru stočil na tyč opačnou. Jimmy ještě stihl na změnu zareagovat, na balon si sáhnul, ale ten i přes to skončil v síti. Nešťastným gólem tedy přišlo snížení na 1:2, a to už v 51. minutě, což předznamenalo nervy a boj až do konce. My jsme ovšem zareagovali skvěle, už tak velká bojovnost šla ještě do vyšších obrátek, od prvního do posledního hráče dnes každý dřel na doraz a z týmu čišela touha ubojovat to až do konce. U toho už byl i Piji-Jam, který hned po gólu naskočil za velmi dobře hrajícího Maroucha a doufali jsme, že mu tam dnes konečně něco padne. Jako v první půli domácí úvodní nápor uvadl tak po čtvrthodině a i my se pak opět dostávali do slibných příležitostí na změnu skóre. V první velké šanci se po závaru ocitl sám ve vápně Piji-Jam, ale do jeho střely skočil domácí bek. Další jeho povedený projektil zleva jen těsně minul šibenici. Pechli dvakrát trefil břevno, poprvé náhodně po nepovedeném centru, ovšem podruhé krásnou ránou z nějakých třiceti metrů. Když v další tutovce selhal i Rolňas a v dobré pozici z vápna bránu přepálil, museli jsme se spolehnout na to, že vyrovnávací gól si vstřelit nenecháme. To se povedlo, domácí si ze hry nic velkého nevytvořili a největší nebezpečí tak hrozilo z většího počtu standardních situací. Ty ovšem často vznikaly bohužel kvůli Burešovu místy úzkoprsému pískání a hlavně zbytečným a častým simulacím domácích, kteří ochotně padali až moc. Bohužel sudí jim to celkem žral, obzvláště aktivně píšťalka reagovala na jakýkoliv řev při pádu. Jinak ale rovina pískání nijak nakloněna nebyla a i přes několik chyb rozhodčí nic podstatného neovlivnil. I s tímto jsme se však vyrovnali, obrana výpady domácích držela, vyhrávali jsme spoustu hlavičkových soubojů a obzvláště Dejv ke konci několik situací skvěle vyřešil. K tomu nás hlavně při vybíhání držel Jimmy, Honek nedal Komárovi ani centimetr zadarmo, Baník s Bonym na lajně až do poslední minuty lítali nahoru dolů, Pechli s Rolňasem totálně zavřeli střed pole, David na středu zálohy předváděl místy neuvěřitelný věci, domácí ho tak zastavovali jen za cenu faulů a Mildánek s Piji-Jamem udrželi spoustu míčů, díky kterým jsme dozadu mohli vždy vydechnout a srovnat se. Bojovný, taktický, koncentrovaný a zodpovědný výkon celého týmu jsme udrželi až do konce a proto jsme si došli pro vydřené, cenné a zasloužené tři body.

Na čtvrtý pokus to tedy konečně vyšlo za tři body a poctivé Husqvarny se po okolních polích nesly naplno. K tomu i Benfika přivezla z Vršíčku jasné vítězství, proto jsme si mohli zase jednou užít společnou šestibodovou sobotu. V příštím zápase nás doma čeká zápas na potvrzení dnešních bodů proti Zbůchu, v sobotu 23.4. od 17:00.

Sudí: Bureš
Branky: 51' - 13' Bony, 25' Mildánek
Žlutky: Rolňas, Pechli
Sestava: Jimmy – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony, Rolňas, David (89' Keňa), Baník – Marouch (51' Piji-Jam), Mildánek


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Baník Zbůch 1:1 (PK 3:5)

Zápas dvou rozdílných poločasů

Sobota 16.4.2016 - na pátý jarní zápas jsme se vrátili zpět na domácí hřiště. Na to jsme se moc těšili, polní zkušenost z Křelovic z minulého týdne byla stále živá, proto jsme si chtěli zas jednou vychutnat náš rovný, hustý a sytě zelený pažit. Je třeba Rourovi opět poděkovat za to, jak hřiště po zimě vypadá. Povrch byl navíc ještě značně zkropen sobotním deštěm, takže to parádně lítalo a klouzalo. Soupeřem nám dnes byl Zbůch, který se relativně trápí a musí každé kolo bojovat o to, aby se stále držel v bezpečné vzdálenosti od sestupových příček. My však chtěli potvrdit výhru v Křelovicích a nic jiného než tři body jsme si pro dnešek nepřipouštěli.

I tentokrát musel kouč Pulec tradičně řešit změny v sestavě. Kromě dlouhodobých marodů dnes chyběl kvůli služebním povinnostem i Pechli, navíc Kuličovi se na čtvrtečním tréninku nešťastně porouchalo koleno a Rolňas bohužel zůstal v obležení stavebního materiálu na melouchu. K tomu jsme těsně před zápasem ještě skoro přišli o Davida, kterého pan Rýdl odmítal pustit do naší části kabin a posílal ho vedle, že rozhodčí už má cimru za sousedními dveřmi :-) David sice tvrdil, že to klidně odpíská, ale identifikace byla nakonec úspěšná a mohl tak do dresu. Zpět do sestavy se oproti výjezdu do polí vrátili uzdravení Stehno s Hasičem, a Vázíkovi to dnes sedlo akorát ze šichty na plac. Stehno s Vázou tedy automaticky vyplnily díry po Pechlim a Rolňasovi. Zbytek sestavy byl stejný jako minulý týden, jen pár pozic se proházelo a na postu brankářské jedničky dnes nastoupil opět Jimmy, u Hasiče totiž nebylo úplně jasné, co poškozené koleno zvládne a co ne. Nálada před zápasem byla dobrá, všichni se soustředili na výkon, jen Honek si před zápasem kromě dávky Alpy naordinoval i dávku stresu. Po otevření tašky zjistil, že je v ní nějak moc místa a brzy si uvědomil chybějící ortézu. Bez ní by se pocitově hrálo špatně, tak narychlo skočil do vozu a za chvíli byl i s ortézou zpět. Jenže když si jí připevnil, zjistil, že nevidí ani chrániče, které visí taky doma právě hned vedle ortézy :-) To už ale Honek za lehkého nadávání vyřešil půjčením Leošovo zánovního erárního páru a na plac vyběhl jakoby nic.

S pátou odpolední ve studeném a deštivém počasí sudí Cross zahájil zápas a šlo se na to. Chtěli jsme na Zbůch vlítnout, dát co nejdřív góly a v klidu to dohrát. Start našemu plánu i nasvědčoval, hned ve druhé minutě se po Bonyho centru dostal na zadní tyči do zakončení Mildánek, branku bohužel netrefil. Akce pěkná, ale to z naší strany bylo na dlouhou dobu vše ... Zbůch byl totiž hlavně v záloze velmi aktivní, dobře kombinoval, nechytali jsme jejich pohyb a hosté si tak vytvářeli jedno přečíslení za druhým. To samozřejmě brzy přineslo i jejich menší či větší šance, první střely ovšem bránu netrefily, nebo si s nimi Jimmy poradil. Navíc jsme to i přes hru pod tlakem byli my, kdo otevřel skóre zápasu. Ve 20. minutě aktivní Bony donutil hostující obranu ke kiksu ve vápně, vybojoval míč a předložil ho na penaltu Marouchovi, který s přehledem trefil odkrytou část branky - 1:0. Bohužel ani vstřelený gól nás neuklidnil, prakticky hned po rozehrávce se hosté dostali do další tutovky, naštěstí útočník na zadní tyči ve skluzu poslal míč mimo. V dalších minutách se obraz hry nezměnil a na naší obranu se valila akce za akcí. Bylo vidět, jak moc na své pozici chybí Pechli, který by si dirigoval celý střed, takhle bránění občas připomínalo chaos. Jenže Pechli nebude hrát do padesáti a Slovan se prostě musí naučit hrát bez něj! Nepříjemná situace přišla před koncem poločasu. Jimmy se postavil k jednomu z běžných odkopů od brány, natřel míč a vzduchem se rozlehl zvuk prasknutí. Jimmy se s bolestivou grimasou skácel na zem a prakticky okamžitě mu vyjela boule na stehně. Diagnóza stodské kliniky zněla natržený stehenní sval. Bohužel noha nejspíš neunesla nápor výkopů ze čtvrtečního tréninku, který si Jimmy užíval natolik, že zapomněl na nějaké šetření těla. Do hry tak musel Hasič, který tím pádem dostal příležitost otestovat své koleno naostro. Střídáním ale nepříjemná situace neskončila, ještě jsme se s Jimmyho zraněním pořádně nesrovnali a nezachytili jsme návrat do hry. Hosté rozehráli aut, na pravé straně měli spoustu času a prostoru vyhodnotit situaci, přišel pěkný centr napříč vápnem, na zadní tyči balon našel nabíhající útočník a poslal ho mezi nohama Hasiče do brány - 1:1. Hasič tedy měl nástup do zápasu z kategorie nasíracích, ještě si ani nesáhnul na míč a po pár vteřinách tam měl housky a gól. Vše si ale vynahradil o dvě minuty později, kdy nás v další tutovce hostů skvělým zákrokem podržel, nedovolil tak úplný obrat skóre a my se tak mohli jít do kabin srovnat za nerozhodného stavu.

Do druhé půle bylo jasné, co všechno je třeba zlepšit. Pořádnému nažhavení moc nepřálo počasí, které připomínalo pozdní listopad. Na Crossovo písknutí jsme na place všichni celí mokří čekali skoro přimrzlí k zemi. Hned jsme to ale rozběhali a mířili za pokusem otočit poměr sil i skóre zápasu. Zbůch druhý poločas nezačal v tempu, jakým se prezentoval první půli, a konečně jsme se trochu začali dostávat do hry. Po deseti minutách přišel na hřiště Piji-Jam místo Maroucha, aby náš narůstající tlak podpořil v zakončení. Hned po nástupu na hřiště mu Váza poslal míč, Piji-Jam se prohnal kolem pěti hráčů soupeře až do vápna ke střele, kterou ale bohužel namířil jen do gólmana. To byla obrovská škoda, sólo to bylo krásné a skončit tak brankou, šlo by o nejrychlejší zaznamenanou akci střídačka -> gól. Přítomnost Piji-Jama týmu pomohla, v dalším průběhu zápasu to byl dál Slovan, kdo tvořil a připravoval si šance, vycítili jsme příležitost zápas zlomit a do Zbůchu jsme se obuli. V 60. minutě divákům připravil krásný moment Stehno, všiml si postoje gólmana a z nějakých 40 metrů na něj vyslal lob, který padal krásně pod břevno. Hostující gólman se ale s vypětím všech sil stačil natáhnout a konečky prstů poslal míč na tyč, od které se podél brankové čáry vrátil zpět do hřiště. Pár minut po Stehnovi se do šancí v rychlém sledu dostali Baník, který z vápna poslal míč nad břevno, po něm se znovu netrefil Piji-Jam a pokračuje tak v hledání střelecké formy a hned nato Keňa, který přestřelil odkrytou bránu z dorážky Mildánkova přímáku. Náš narůstající tlak Zbůch často přerušoval jen za cenu ostrých zákroků, bohužel Cross si asi zapomněl karty doma. Několik tvrdých zájezdů si zasloužilo alespoň žlutky, ale Crosse to nijak nevzrušovalo. Hosty jsme až do konce zápasu do velké šance nepustili, Hasič druhou půli prakticky neměl práci, jistě jsme všechny náznaky šancí likvidovali už před vápnem. Do poslední velké příležitosti rozhodnout se dostal v 80. minutě Váza. Stíhaný bekem neohroženě vletěl do vápna, skoro to vypadalo jako sprint, stylovou zasekávačkou se obránce zbavil a rázem před sebou měl jen gólmana. I když vedle sebe měl na malém vápně úplně volného Mildu před prázdnou klecí, vzal zakončení na sebe, bohužel střela levasem minula vzdálenější tyč. Poslední desetiminutovka už vyloženou příležitost nepřinesla, takže jsme potřetí z pěti jarních zápasů pokračovali do penaltového rozstřelu.

Penalty začali hosté a začali úspěšně, za nás se jako první trefil Váza. Hned ve druhé sérii ovšem Stehno poslal míč jen do tyče a i když následně Milda i Piškoot proměnili, tak hosté byli stoprocentní, Baník proto do páté série už ani nastoupit nemusel a bod navíc zmizel do Zbůchu.

Na vydřenou výhru z Křelovic jsme tedy nenavázali a tentokrát body ztratili. Zbůch si určitě za první půli nezasloužil odjet s prázdnou, ale když už jsme jejich tlak přežili a sami si následně dost šancí vytvořili, tak nakonec mrzí, že efektivita je stále slabá a zápas jsme nezvládli zlomit na svou stranu. Za týden v sobotu 30.4. nás čeká zápas v Nečtinech, vzhledem k Májce už od 15:00!

Sudí: Cross
Branky: 20' Marouch - 41'
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy (40' Hasič) – Honek, Dejv, Baník, Piškoot (C) – Bony, Váza, David (70' Keňa), Stehno – Marouch (55' Piji-Jam), Mildánek


Author: PiškootZpět na přehled

TJ Nečtiny - Slovan Blatnice 1:0 (0:0)

Škoda penalty

Sobota 30.4.2016 - zápas šestého jarního kola nás ve slavnostní májkový den zavedl do Nečtin. Na místní malé hřiště jsme vyrazili už v brzkou hodinu, začátek byl netradičně na třetí odpolední. Alespoň jsme tak měli večer možnost zkontrolovat poslední krok ke čtvrtému plzeňskému titulu a včas se potkat u ohně na klobásu. Nečtiny byly v tabulce 3 body před námi, věděli jsme tedy o možnosti se na soupeře dotáhnout a chtěli jsme toho využít. V teplém slunečném dni místní hřiště dnes nebylo jen malé, ale celkem i tvrdé. Navíc straně u střídaček dominovala mozaika tvrdých fleků hlíny bez trávy jako výsledek boje s nadopovanou krtčí rodinkou, která se tady domácím slušně podepsala.

Do Nečtin s námi neodjeli Váza s Mildánkem a Jimmy se přidal do fanklubu lazarů k ostatním zraněným, kteří se za námi vydali fandit. Jinak jsme byli komplet, i když na Dejva kouč čekal lehce nervózní hodně dlouho a nevěděli jsme, jestli přijede včas nebo ne. Nakonec Dejv pár minut před zápasem dorazil, zápis se tedy měnit nemusel. Lehkou komplikaci hlásil David, který Pulcovi jen tak mimochodem oznámil, že má v nohou plnou zátěž dopoledního Predator Runu v Plzni a že neví, kolik toho tedy vydrží.

Zápas začal zostra, domácí rozehrávali jako první, hned vzápětí přišel dlouhý nákop do vápna, Dejva míč přeletěl a Hasič si ještě kontroloval lajnu a nevyběhl. Domácí útočník se tak rázem ocitl již v nějaké dvacáté vteřině na penaltě v tutovce tváří v tvář Hasičovi, ten ho ale vystál a střela mu skončila na nohou. Rychle nás to probralo, ale i tak jsme se museli hodně otáčet, domácí byli živí a aktivní, postupně se dostávali do spousty šancí, z nichž několik jsme jim připravili i špatnou rozehrávkou. Postupně jsme se s hrou domácích srovnali a také začali hrozit. Dokud byly v první půli síly, tak jsme si pár slušných šancí také připravili. V první dobré příležitosti byl Piji-jam, ale střela zprava postrádala razanci. Do naší nejvyloženější šance vyslal ve 24. minutě Pechli Stehna, který se řítil sám na brankáře domácích, ten ale jeho střelu zvládl vytěsnit mimo. Následně se ještě Piji-Jam dostal ke střele po odraženém míči z rohu, docela i sedla, jen bohužel mířila gólmanovi přesně do koše. Jinak hráli více domácí, hodně akcí jsme řešili na poslední chvíli, nebo Hasič pomohl dobrým zákrokem. Záloha domácích byla hodně vidět, obzvláště metrový Mario Lemieux byl všude a snažil se připravovat šance aktuálně nejlepšímu střelci soutěže, kterého jsme ale pacifikovali úspěšně. Do největší šance se právě on dostal po nedomluvě Honka s Dejvem, kdy oba čekali, že bude hrát ten druhý a ve stejnou chvíli se od míče otočili. Toho domácí využili k přečíslení 3 na 1, míč propadl k volnému šutérovi a ten balon skoro rozpáral o spojnici Hasičovi brány. Domácí sice byli fotbaloví, ale bohužel možná i kvůli neproměňování šancí až moc nervózní, každý souboj nebo písknutí komentovali, rozhodčího občas nevybíravě hecovali, jen škoda, že ten si toho nechal až moc líbit a nezklidnil je pár žlutkama. Zároveň domácí hráli místy hodně tvrdě a agresivně, ale jakmile po souboji o míč přišli, hned hulákali a stěžovali si na faul. Na druhou stranu, když už to Bureš pouštěl, je škoda, že u nás je tolik hodných hráčů a necháme si nakopat. Když se k tomu přidalo i dementní hulákání místních od klandru, tak to dojem ze zápasu lehce kazilo, protože jinak hra byla atraktivní a útočná a dalo se na to dívat. Veškeré náročné situace jsme ale ustáli a do šaten šli s hratelným výsledkem.

Druhá půle začala podobně jako první, hned po pár vteřinách to ve vápně hořelo a domácí se dostali do několika dalších velkých šancí, které jsme ale opět ustáli. To pokračovalo nějakých 30 minut, valil se na nás útok za útokem, zvonily tyče i břevno a Hasič nás držel několika skvělými ligovými zákroky. Místní střídačka ho dokonce nařkla z toho, že snad musí být nafetovanej, že tohle není normální :-) My už ve druhé půli nevymysleli prakticky nic nebezpečného, dopředu nebyla energie tvořit. Bylo vidět, jaký rozdíl je ve fyzičce na celý zápas a jen na poločas. Ale když je naše úroveň trénování, jaká je, není se čemu divit, že druhou půli jen taháme nohy a koukáme, jak to kolem nás lítá. Hasič nás držel až do 70. minuty, kdy Dejvovi nevyšel odkop a vyrobil svíčku ve vápně. Pro tu si Hasič sice došel a sebral jí, bohužel ve výskoku nezkrotil svou nohu a vymrštil jí směrem k protihráči. Tím byl bohužel zrovna Lemieux, který vzhledem ke svým výškovým parametrům dostal špunty přímo na krk a sudí Bureš ukázal na značku pokutového kopu. Domácí střelecký leader s ní neměl problém a v klidu zavěsil. Po gólu domácí v divočině dopředu trochu polevili, takticky se více zatáhli, což nám přineslo pár příležitostí k ohrožení domácí branky. Víc a víc jsme hru otevírali, domácí tak spoléhali na brejky, ale my hráli už spíš v křeči, bez většího tlaku. Zajímavá příležitost k vyrovnání přišla po chybě domácího gólmana, který podruhé sebral už chycený a puštěný balon a my tak dostali příležitost nepřímého kopu uvnitř vápna v 84. minutě. Z něj Pechli rozehrál na Piškoota, kterému ovšem střela nesedla a byla slabá. I tak ale do brány šla, tam jí ovšem bohužel našel domácí bek a míč vykopl z brankové čáry. Do konce zápasu už jsme se zmohli jen na pár rohů bez zakončení, a když ani domácí z brejků své vedení nezvýraznili, skončil zápas nejtěsnějším možným vítězstvím Nečtin.

Vzhledem k průběhu a počtu tutovek si Nečtiny výhru zasloužily. Ale když už jsme toho v obraně tolik přežili, tak by bylo snad lepší dostat bůra, než prohrát jedním gólem z penalty. Nedá se nic dělat, do dalšího zápasu je třeba se znovu zmobilizovat a věřit, že za tři body to na domácím placu vyjde. Soupeřem nám budou Kozolupy, v sobotu 7.5.2016 od 17:00.

Sudí: Bureš
Branky: 71'
Žlutky: Piškoot, Hasič
Sestava: Hasič – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony (61' Rolňas), Baník, David (75' Marouch), Stehno (68' Keňa) – Piji-Jam, Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sokol Kozolupy 8:1 (2:1)

Vzácně pohodové odpoledne

Sobota 7.5.2016 - víkendy letí jako voda a zápas sedmého jarního kola znamenal přehoupnutí do již druhé poloviny jarní části sezony. Dosud jsme si tříbodových zápasů moc neužili a chtěli jsme to změnit dnes, kdy na sluncem vyhřátý Nou Camp před nezvykle velkou návštěvu dorazil tým Kozolup.

Pro dnešní zápas přibyl další kus do party dlouhodobě zraněných, konkrétně Leoš, jehož rameno odneslo kopanou v Hunčicích minulou neděli. Navíc se omluvil David a na poslední chvíli účast zrušil i Mildánek. Jinak jsme byli komplet, i když jako čtvrtý střídající se pro nouzovku do pole nebo do brány musel napsat Býrhof. Soupeř na tom byl ale o poznání hůř, na střídačku jim v průběhu zápasu dorazil jediný hráč, navíc téměř polovinu sestavy museli lepit z kluků, co běžně za kozolupský A-tým nenastupují. Nebezpečná útočná čtveřice ale dorazila kompletní a bylo tedy jasné, že dozadu budeme muset být stále ve střehu, zatímco dopředu bychom měli soupeřova oslabení využít.

Zápas začal dle očekávání, drželi jsme míč na kopačkách a snažili se něco vymyslet, hosté postavili obranný val na vápno a odolávali. Zpočátku nám chyběl větší pohyb, zkazili jsme spoustu přihrávek a individuálně to do zahuštěné obrany moc nešlo. Výjimka se povedla v 10. minutě Vázovi, který ve vápně beky vodil tak, až přišla kosa a Waltros neváhal s penaltou. Brzy jsme tedy dostali šanci na první uklidňující gól, ale Piškoot tentokrát při penaltě selhal a nechal vyniknout hostujícího gólmana. Dopředu hosté hráli jedinou variantu, nějak dostat míč na ex-nýřanského tvůrce hry ve středu pole, který posílal do brejků své dva metrákové hroty nebo živé balkánské křídlo na levé straně. Souboje to byly náročné, a i když Týce nepředváděl svůj tradiční výkon, tak druhý útočník a balkánský rychlík nás větrali hodně. Sprintových i hlavičkových soubojů bylo k vidění velké množství a obzvláště Honek na beku testoval své porouchané koleno poctivě. I přesto, že jsme výpady hostů eliminovali úspěšně, tak po jedné z akcí se skóre měnilo. To když si hostující útočník vytáhl míč z rohu až do pozice pro zakončení a skrytá střela zapadla přes tři hráče přesně za Hasičovu zadní tyč - 0:1. Po čtvrthodině hry neproměněná penalta, jednogólová ztráta a nervózní dobývání soupeřovy brány tedy nevypadalo zrovna optimisticky, ale věřili jsme, že trpělivou hrou se nám hostující obranu povede zlomit. K obratu nás nasměroval ve 31. minutě Váza, kdy v rohu vápna motal a motal, už to vypadalo na neřešitelnou pozici, ale nakonec se vymotal k centru, který si krásně našel Kulič a neomylně hlavou poslal míč do sítě - 1:1. Navíc už o sedm minut později předvedl Pechli krásnou akci a převážil tak vedení na naší stranu. Stalo se tak po rohu Kozolup, kdy odražený míč Pechli sebral na našem vápně, předvedl totální sprint přes celé hřiště do otevřené soupeřovy obrany, cestou si míč dvakrát narazil a ve vápně neomylně zakončil pod víko - 2:1. Parádní gól a situace, která nám vnesla klid na kopačky. Do konce poločasu jsme ještě přežili dvě šance Kozolup. Nejprve se Týce dostal k jasné hlavičce po rohu, ale míč poslal nad břevno. Chvíli po něm Balkán rozehrál přímák z úhlu a kroucená střela se svezla po břevně Hasičovy brány. A když do konce poločasu skóre nezměnil ani Piji-Jam, který chvíli před přestávkou naskočil místo nakřáplého Maroucha, šli jsme do kabin s jednogólovým vedením.

Ve druhé půli jsme chtěli co nejdřív dát důležitý třetí gól, což se povedlo už ve 48. minutě po své tradiční individuální akci Piji-Jamovi, který tak konečně tu pravou chvíli protrhl svůj střelecký půst - 3:1. Po třetím gólu jsme už věřili, že to k bodům dotáhneme, hosté začali viditelně odpadat, navíc je kolem 55. minuty postihla další pohroma, kdy pro zranění museli ze hřiště ven hned dva kusy najednou. Za prvního náhradu ještě měli, nicméně za druhého, kterým ještě ke všemu byl jejich tvůrce hry, už ne a museli tedy zápas dohrávat o deseti. Přesilovku využili hned po pár minutách střelci Váza a podruhé Kulič a navýšili tak naše vedení na komfortních 5:1. Tady se zápas definitivně zlomil, posledních třicet minut tedy už byla jen formalita a otázka skóre. Největší pozor jsme si museli dát, abychom si zbytečně nerozšířili už tak nabitou řadu zraněných. Na šestý zásah jsme čekali další čtvrthodinu, kdy Pechli doslova prolétl po levé straně a křížnou přihrávkou skrz vápno před prázdnou bránu umožnil druhý zásah Piji-Jamovi - 6:1. V závěru takticky opustil své místo beka i Piškoot, který si v takovém vzácně bezstarostném závěru zápasu chtěl po měsících absence kvůli zranění a následné hře v obraně oživit vzpomínky na útočné aktivity. Hlad po gólu byl velký, šance se dostavily, ale zakončení se hodilo spíš do Silvestra. Nejprve se Piškoot dostal ve vápně k vyražené střele, zasekávačkou si posadil stopera, ale tváří v tvář gólmanovi poslal míč z pár metrů jen do jeho nohy. Chvíli nato šli Piškoot s Vázou na jediného beka, Váza i přes možnost zakončení nesobecky přihrával, ale Piškoot míč opět poslal jen do přesouvajícího se gólmana. Zůstat vzadu až do konce by vzhledem k dnešní formě bylo asi lepší :-) Jak se dávají góly z obrany tak předvedl Dejv, který se v závěru zápasu posunul ze stopera na předstopera. Po minutě už byl ve vápně soupeře, kde si důrazně vybojoval míč a zvýšil na 7:1. Dejvův posun ze stopera navíc proběhl kvůli významnému okamžiku, kdy se po celém roce a půl od ošklivého zranění na posledních pár minut v dresu Slovanu opět na trávník podíval Býrhof. I ten se tak mohl stát součástí jasného vítězství, které ještě v samém závěru po individuální akci zpečetil svým druhým gólem Pechli - 8:1.

Dnešní zápas jsme si tedy nakonec užili a dokonce jsme ve skóre smazali úvodní debakl v Ledcích. Polovinu jarní části jsme tak ukončili s vyváženou bilancí 2 výhry - 3 remízy - 2 prohry, při skóre 12:12. V poslední čtvrtině soutěže budeme chtít bilanci převážit do plusových hodnot a sezonu ukončit v horní polovině tabulky. Příští týden nás v této cestě čeká mnohem náročnější zápas než dnes. Hrajeme v neděli 15.5. od 17:00 v neoblíbených Vejprnicích, kterým je co vracet.

Sudí: Waltros
Branky: 31' Kulič, 38' Pechli, 48' Piji-Jam, 57' Váza, 59' Kulič, 73' Piji-Jam, 85' Dejv, 87' Pechli - 15'
Žlutky: Piji-Jam
Sestava: Hasič – Honek (70' Keňa), Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony, Rolňas (83' Bierhoff), Váza, Baník – Marouch (39' Piji-Jam), Kulič (60' Stehno)


Author: PiškootZpět na přehled

Slavia Vejprnice - Slovan Blatnice 1:1 (PK 7:6)

Vydřený nedělní bod

Neděle 15.5.2016 - osmé jarní kolo nám připravilo jediný nedělní zápas v této části soutěže, ke kterému jsme cestovali na půdu silných Vejprnic. Domácí se chtějí stále držet postupové špičky, bylo tedy jasné, že budou chtít tři body za každou cenu a nás tak čeká těžká práce.

I dnes musel kouč řešit nekončící problémy se sestavou. Chvíli před srazem dorazily zprávy o nemožnosti dorazit od Baníka, který vzhledem k nespolehlivosti Českých drah zůstal viset v Praze a od Maroucha, který se na nás zase jednou vykálel. Navíc Rolňas dal přednost dalšímu melouchu a v součtu s flotilou zraněných nám tak na střídačku zbyli jen Čenda se Stehnem. Naštěstí se nám podařilo od hokeje vytáhnout Torrese, který narychlo sbalil věci a jel s námi pro případ nouze také.

Domácí se do nás podle očekávání obuli od první minuty a museli jsme řešit jeden jejich útok za druhým. V nejnáročnější situaci úvodního tlaku skončil po odrazu míč na tyči, od které se vrátil do Hasiče a skoro zpět, ale Hasič balon včas dokázal zkrotit. Po nějaké desáté minutě jsme se s úvodním náporem srovnali a hra byla dál celkem vyrovnaná. Vejprnice o něco více útočily, jenže naše obrana držela spolehlivě a zároveň jsme občas domácí zadáky provětrali útočnou akcí i my. Zároveň ale naší hru provázela spousta nepřesností a zkažených přihrávek. Velkou tutovku domácí spálili kolem 30. minuty, kdy se záložník objevil v zakončení sám na malém vápně, ale trefil jen znovu dobře chytajícího Hasiče. Skóre zápasu jsme tak otevřeli my vzácně ze standartky. Po faulu domácích jsme dostali možnost rozehrát přímák z levé strany, Váza poslal kroucený centr do vápna, kde si míč hlavou našel úplně volný David a prodloužil ho přesně na zadní tyč - 0:1. Pro domácí to byla nečekaná sprcha, ale i přesto tři body chtěli stále, ovšem až do konce půle jsme jejich útočným pokusům úspěšně odolávali. Zároveň domácí po obdrženém gólu zvýšili důraz a nedali jediný míč zadarmo. Jen jejich vysoký předstoper s číslem 12 si důraz až moc často pletl se zákeřnou hrou a každý souboj nepříjemně dojížděl. Zatím to byl však jen odvar toho, co předváděl ve druhé půli. Pro identifikaci v další části reportáže dostává tento "hráč" pracovní název Vysoká čubka. V samotném závěru první půle jsme vedení mohli navýšit po chybě domácího gólmana. Ten špatným odkopem našel jen Piji-Jama před vápnem, jenže Piji-Jam prováhal správný okamžik ke střele, až o míč přišel a následný závar domácí ubránili. Do kabin jsme tak šli s těsným jednogólovým náskokem.

Nástup domácích do druhé půle byl podobně divoký jako na začátku zápasu, jen s tím rozdílem, že tady už jsme se s ním po deseti minutách nesrovnali a pod tlakem jsme zůstali po celý poločas. Ve druhé půli se hrálo prakticky jen na naší bránu, občas to byl slušný kolotoč a nezbývalo nám nic jiného, než bránit a bojovat. Na druhou stranu nám tyhle činnosti šly dobře, vyhrávali jsme hodně obranných soubojů a přerušovali spoustu akcí. Co prošlo, to navíc spolehlivě pochytal Hasič, i když ve chvílích pod velkým tlakem se několikrát nedohodl s Dejvem na stoperu. Zbytečně jsme tak dávali domácím možnosti rohů po splašených odkopech místo klidného sebrání míče. Naštěstí nebezpečná vejprnická zbraň, standardní situace, dnes moc nefungovala a velké šance z nich nebyly. Stejně tak domácí špatným provedením zabili několik přímých kopů z dobrých pozic na hranici vápna. Do každé standardky a později do celkové útočné fáze se také začala zapojovat Vysoká čubka, která nám brzy předváděla, co je to zač. Zde výběr jen části jeho schopností ... Po přímáku mimo hru bez balonu Honkovi zezadu rozdupl patu i s achilovkou, po dalším rohu opět už mimo hru a bez balonu Piškootovi loktem v obličeji rozpáral horní ret, po prohraném souboji s Pechlim mu opět zezadu přepálil obě nohy ... Dalo by se pokračovat, navíc každý souboj doprovázel nadáváním a urážením našich hráčů. K tomu se přidalo i fňukání a simulace, například když po pádu ve vápně reklamoval faul, protože má rozvázanou tkaničku, kterou si ještě ke všemu rychle zvládnul rozvázat sám, nebo když házel lety plavmo už metr před nadcházejícím soubojem o míč. I ostatní hráči Vejprnic hráli tvrdě a důrazně, nicméně vše v rámci toho, jaký fotbal je a nedá se jim nic vyčíst. Je však rozdíl mezi tvrdou hrou a nefér prasením. Už dlouho jsme v řadách soupeře nenarazili na podobný xindl, ale pamatujeme si ho. Vysoká čubka se navíc dostala i do další velké šance domácích v 72. minutě, kdy se k ní po závaru ve vápně odrazil míč a střelu z voleje zastavilo břevno naší brány. Tlaku domácích jsme ale nakonec s čistým kontem neodolali. Bohužel vyrovnávací gól nepřišel po vypracované akci Vejprnic, ale po naší chybě, kdy Piji-Jam na lajně zbytečně držel míč, přišel o něj a výpad do otevřené obrany domácí potrestali - 1:1. Vejprnicím remíza ale nestačila a ve stejném stylu hry pokračovaly i dál, stále se tlačily do útoku a stále jsme se museli vzadu otáčet. Díky tlaku do brány nechávali v poslední čtvrthodině hry okna v obraně a my tak mohli využít několika brejků, ale chyběla nám rychlost. Nebyl nikdo, kdo by zařadil trojku, našel si rychlou přihrávku a utekl, veškeré pokusy domácí obrana stihla dohnat a zastavit. Hlavně díky enormní bojovnosti celého týmu směrem dozadu jsme si už druhý gól vstřelit nenechali, a když ani Piškoot v jediné naší šanci druhé půle v předposlední minutě nedal a poslal míč hlavou po rohu vedle tyče, rozdělili jsme si po bodu a šlo se na penalty.

V první i druhé sérii střelci uspěli, za nás se trefil Váza krásně do vinglu a David angličanem o tyč. Ve třetí sérii Hasič penaltu chytil, ale Piškoot také zklamal a do náskoku nás neposlal. Následovali další čtyři proměněné série, kdy za nás penaltu proměnili postupně Stehno, Kulič, Piji-Jam a Dejv. Rozhodnutí přišlo až v osmé sérii, kdy domácí střelec opět uspěl, ale Honek poslal míč ránou nad bránu a bod navíc tak přisoudil domácím.

Co se zápasu týče, tak Vejprnice aktuálně jsou hodně silným týmem, proto bod z jejich hřiště svou cenu má. Pozitivem našeho výkonu nejen dnes ale v celém průběhu jara je obranná činnost. Vyjma úvodního kolapsu v Ledcích jsme v žádném z následujících sedmi zápasů nedostali víc jak jeden gól, což vůbec není zlá statistika. Uvidíme, zda to bude platit i po dalším kole, kdy přijedou útočně naladěné Mladotice jako tým s nejvyšším počtem vstřelených branek v soutěži. Zápas nás čeká v sobotu 21.5. od 17:00.

Sudí: Oliverius
Branky: 76' - 37' David
Žlutky: Pechli
Sestava: Hasič – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony, David, Váza, Keňa (78' Stehno) – Piji-Jam, Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sokol Mladotice 1:1 (PK 3:4)

Ukradená výhra

Sobota 21.5.2016 - po těžkém zápase ve Vejprnicích nás v devátém jarním kole čekala další konfrontace se špičkou okresu. Na prosluněný, sytě zelený a perfektně připravený pažit dorazil aktuální lídr soutěže z Mladotic. Navíc i pohled na soupeřovo skóre vzbuzoval respekt, ale do zápasu jsme šli odhodlaní a chtěli jsme zabojovat o dobrý výsledek.

Pro dnešní zápas se konečně nemusela sestava těsně před zápasem měnit. Z lazaretu se sice nikdo ještě do fotbalu nežene, ale zbytek týmu se sešel kompletní jen s výjimkou Rolňase. Ten se sice účastnil svatby svého brašule, ale i bez ní by si nejspíš díky dozvukům nočního autodromu dnes nekopnul. Kouč navíc připravil pro dnešní zápas jednu zajímavou změnu, kdy od začátku na hrotu nastoupil rychlík Stehno a Piji-Jam vyčkával na příležitost vletět do unavenější obrany v pozdějším průběhu zápasu.

Zápas začal tak, jak se na jaře stalo už skoro pravidlem, a to tutovkou soupeře hned v první minutě. Začali jsme držením balónu a kombinací, do které se chtěl zapojit i Piškoot a pomoci tak záloze, jenže zrovna ve chvíli odpoutání se od svého hráče Kulič pokazil přihrávku a ztracený balón okamžitě letěl na volného útočníka. Ten stíhaný Dejvem vletěl až do vápna, kde ale tváří v tvář Hasičovi poslal míč naštěstí nad břevno. Přežitou tutovku a náš dobrý nástup jsme tak k prvnímu gólu využili naopak my. Už v 6. minutě Pechli odvedl tradičně dobrou práci ve svém prostoru a vybojoval míč pro Keňu, který povedenou přihrávkou za obranu oslovil Stehna. Ten tak dostal první příležitost zapnout své turbo, obraně pláchnul a v zakončení se naštěstí nemýlil a hostujícího gólmana prostřelil - 1:0. Po vstřeleném gólu přebral iniciativu ve hře opticky soupeř, ale spíše jen ve středu pole. Mladotice více držely míč a kombinovaly, vše ale jen k vápnu, naše spolehlivá obranná práce velké šance nepřipouštěla. Z většiny mladotických akcí tak byly jen nepřesné střely z dálky, centry ze stran nebo větší množství také ubráněných rohů. My se v útočných aktivitách omezili na podobné pokusy, jako při první brance, o přímočaré rychlé vysunutí Stehna nebo Bonyho do úniku. Jen se nám druhou takovou akci v první půli zopakovat už nepodařilo. V každém náznaku a pokusu nás zradila buď finálovka, nebo zdvižený praporek hostujícího pomezního. Do kabin jsme tak šli orazit s příjemným vedením v zádech.

Druhý poločas nabídl zpočátku stejný obraz hry jako první půle. Hosté se kombinací a nákopy na rychlé útočníky snažili něco vytvořit, obzvláště na hráči s číslem 7 byly znát zkušenosti z velkého fotbalu a jeho hra byla hodně jinde, než je okresní level. My stále poctivě a dobře bránili a Hasič prozatím nemusel řešit žádnou složitou situaci. Honek nevypustil jediný sprint, a že jich bylo, nenechal tak produktivní soupeřovu stranu tvořit. Piškoot si postupně začal užívat lety do hlavičkových soubojů na vysoké míče a z první vracel spoustu balonů zpět do bezpečnějších míst. Dejv vše jistil, jak už jsme si zvykli a Pechli opět operoval na obrovském prostoru, přerušil spoustu akcí a ještě hlavně s Vázou zkoušel kombinovat a něco vymyslet pro naše nastartovaná tykadla v útoku. Dozadu pracovala dobře i celá záloha, Keňa navázal na povedený výkon ve Vejprnicích a byl vidět, Bony sice často dopředu kazil, práce s míčem v rychlosti je prostě jeho slabina, ale vždy stačil zatáhnout zpět bránit nejlepšího střelce soupeře. Obzvlášť dobrý zápas dnes sehrál Baník, kromě toho, že podporoval Vázu a Pechliho v akcích dopředu, tak skvěle čistil prostor ve středu právě za Vázou. Prakticky dnes neprohrál obranný souboj a ještě stíhal pomáhat obraně v našem vápně, když už se tam soupeř dostal, kde neohroženě přerušoval jejich akce. Taková hra pokračovala až do 60.minuty, kdy bohužel vzal otěže zápasu do ruky sudí Kozina a brzy se změnilo tempo i obraz celého zápasu. Spouštěčem byl průnik plešatého komedianta do našeho vápna, při kterém si hodil míč mezi Keňu s Pechlim, z pravé špičky odpíchl skok plavmo, propnul hruď, zaklonil hlavu, zakvičel a dopadl do měkkého. Vypadalo to asi nějak takhle, prostě trapnej pokus na facku. Jenže ozvala se Kozinova píšťalka a ten k překvapení všech ukázal na penaltu. Absolutní nesmysl a nepochopitelný písknutí, šedesátiminutovou práci a dobrý výkon nám tak znehodnotil v jedné vteřině. Pak ti ještě řekne: "Já blbě stál, já to neviděl..". Tak snad když to nevidím, tak si nevymejšlím a nepískám, ještě ke všemu když jde o penaltu ... No stalo se, hostující kapitán střelou doprostřed brány penaltu proměnil a bylo srovnáno - 1:1.

Po penaltě jsme opustili naší taktickou práci a začali jsme více útočit, pocit křivdy nás nakopl a chtěli jsme vyhrát. Útočným snahám přišel chvíli po penaltě pomoci i Piji-Jam místo bojujícího Kuliče. Piji se dostal do svého tradičního průniku hned po příchodu na hřiště, ale střelecká smůla se ho drží a šanci ve vápně neproměnil. O chvíli později se k němu dostal odražený míč po rohu, ale střela z dobré pozice na vápně našla jen gólmanův košík. V poslední čtvrthodině se ze zápasu stala houpačka nahoru dolů, kdy šance střídala šanci na obou stranách. Totální kontrast oproti klidnému taktickému výkonu po tři čtvrtiny zápasu. Hlavní příčinou bylo Pechliho opuštění své pozice předstopera. Pechli chtěl hodně vyhrát a vrhnul se za podporou útoku, což přineslo několik našich dobrých akcí a šancí, ale zároveň se tak otevřel střed hřiště a Mladotice dostaly příležitosti pro několik nebezpečných brejků a přečíslení. Naše šance začaly závarem po rohu, kdy míč vyhlavičkoval bek z brankové čáry. Chvíli na to se dostal Pechli ke krásnému projektilu za vápnem, který jen těsně minul vzdálenější tyč. Hosté se k první větší šanci dostali také po rohu, ale dobrou hlavičku Hasič vytáhl nad břevno. S rostoucím tempem závěru zápasu a počtem šancí rostl právě i Hasič a jeho zákroky, když se konečně dostal do větší permanence. Hasič předvedl několik jistých výběhů jak na rohy, tak na kolmé přihrávky. Nejlepší moment však předvedl při akci hostů z levé strany, kdy se při dalším brejku dostali až za brankovou čáru, ale Kozina nepískal, přišla tak zpětná přihrávka do druhé vlny a střela z penalty, kterou však Hasič lapil geniálním reflexivním zákrokem na lajně. I dnes nám potvrdil, že to je prostě nejlepší gólman v okresu. Hned vzápětí jsme se dostali ke slovu opět my a byl u toho hlavně střídající Marouch, který naběhl oživit útok místo Stehna. V první šanci dostal kolmou přihrávku za obranu a běžel sám na gólmana, bohužel to chtělo větší rychlost, na poslední chvíli se nechal dohnat a přišel o míč. Ten se však odrazil k volnému Bonymu na vápně, který si ho mohl v klidu zastavit a vybrat si z palety několika řešení, místo toho ale balon splašeně napálil z voleje někam k rohovému praporku. Za pár minut se opět Marouch dostal do dalšího úniku na gólmana, ale v pozici pro zakončení uprostřed vápna si nevěřil a zbytečně roztáhl hru přihrávkou doprava na Pechliho, jehož střela z nouze také ke gólu nevedla. Příště to chce prostě zavřít oči a bouchnout to na bránu. V zápětí po naší šanci se opět řítili do přečíslení hosté, ale v pravou chvíli jim velkou šanci dalším skvělým obranným zákrokem přerušil Baník. Hra jako na houpačce pokračovala, ubráněný míč si našel Pechli a proběhl znovu na druhou stranu až do vápna, jen střela bohužel skončila znovu na gólmanovi. To se blížil už konec zápasu a z naší šance následovalo další přečíslení hostů, tentokrát 4 na 2. Hosté dobře roztáhli hru a vytáhli Hasiče s Piškootem až k brankové čáře, odkud směrovala zpětná přihrávka na dva volné hráče před prázdnou brankou. V posledním možném okamžiku se však do přihrávky skvěle vložil Honek a uklidil míč do bezpečí. Divoký závěr a řada šancí nakonec rozhodující gól nepřinesly ani na jedné straně, rozdělili jsme si po bodu a šlo se tedy znovu po týdnu do penaltového rozstřelu.

Hned v první sérii jsme se dostali do výhody, když Baník proměnil a Hasič penaltu chytil. V druhé sérii proměnil Dejv, ale v následující poslal David míč jen do břevna a bylo tak srovnáno. Při čtvrté penaltě bohužel zklamal Piji-Jam a dal tak výhodu hostům, kteří i přes Pechliho proměněnou pátou penaltu už nezaváhali a bonusový bod jsme tak nevybojovali.

Ve dvou zápasech se špičkou tabulky jsme tak vydřeli dva body a s pěti nerozhodnými výsledky z devíti zápasů se z nás stává remízový tým. Jen škoda těch penalt, pohled na tabulku by mohl být veselejší, být v nich úspěšnější. Z dnešního zápasu ale nakonec převládá křivda z nesmyslně odpískané penalty, věříme, že nebýt Kozinovo úletu, tak bychom dnes tři body udělali. Snad se povedou v příštím kole, kdy nás po zápasech s týmy na postupových pozicích čeká zápas úplně odlišný. Jedeme do Trnové, která okupuje poslední příčku tabulky a bojuje tak ještě o šanci o přežití. Hrajeme v sobotu 28.5.2016 v 17:00.

Sudí: Kozina
Branky: 6' Stehno - 62' (komediální PK)
Žlutky: Váza
Sestava: Hasič – Honek, Dejv, Pechli, Piškoot (C) – Bony, Baník, Váza (83' David), Keňa (90' Čenda) – Stehno (74' Marouch), Kulič (63' Piji-Jam)


Author: PiškootZpět na přehled

Sokol Trnová - Slovan Blatnice 0:3 (0:0)

Brankářská pětka nás dovedla k výhře

Sobota 28.5.2016 - desáté jarní kolo nás zavedlo na hřiště do Trnové, tedy k soupeři, který aktuálně uzavírá tabulku naší soutěže a ještě bojuje o poslední naděje k záchraně v okresu. Zároveň zákulisní informace hovořily o určitých neshodách a vzpourách v týmu, které ale neznáme, proto je nekomentujeme. Pravdou ale bylo, že dost známých tváří jsme při rozcvičce soupeře už nenašli a až později identifikovali u klandru, naopak dost hráčů na place pro nás bylo neznámou.

Cestou do Trnové nás v Plzni a kolem Třemošné kropily litry vody valící se z nebe, až nás dohnaly obavy, aby se hřiště neutopilo a zápas se nezrušil. Při vjezdu do Horní Břízy ale rázem jako když utne, ticho a sucho. Trnová zůstala smršti také ušetřena a počasí tak náš dnešní zápas neohrozilo. V sestavě kouč oproti posledním zápasům nechtěl dělat žádné změny, ale dvě citelná oslabení i přesto musel řešit. První omluvenkou byl Pechli, na jehož místo dnes naskočil Rolňas. Druhým chybějícím byl bohužel Hasič, který si poškodil rameno a dnes tak na své ligové výkony v bráně nemohl navázat. Pro Slovan to byla velká komplikace, protože jistota brankářského záskoku Jimmy je stále mimo hru od svalového rupance ze zápasu proti Zbůchu. Varianty do brány se nabízely dvě. Jedna byl Vanny, že by někde na dně skříně vylovil rukavice a jel s námi, jenže ten se nedávno pracovně zranil, takže také mimo. Druhou byla logicky brankářská opora WunderTeamu Dan, který ovšem nemohl opustit práce na fasádě a pomoct nám tak nejel. Kouč už v telefonu hledal číslo na Lapku, když jsme se rozhodli oslovit Býrhofa, jestli by do toho šel a do brány se postavil. Býrhof samozřejmě neváhal a my se tak mohli těšit na nějaké to chytání hlavou.

Zápas začal pokusy domácích o útočení, ale tak nějak bylo znát, že nehrají úplně v nejsilnější sestavě a bránění jsme zvládali bez výraznějších potíží. Postupně jsme naopak začali držet víc balón my, což nebývá úplně zvykem, a také to na hře bylo vidět. Velmi často jsme útočili do řady deseti lidí postavených před vápnem, což nám úplně nesvědčí. Žádnou akcí se nám nepodařilo přes obranný val prosadit a dlouhé balony za obranu postrádaly přesnost nebo lepší náběhy. Po ztrátě míče vždy Trnová zkusila přímočarý výpad, ale pokaždé jsme soupeře dostihli a míč vybojovali zpět. Následovala další postupná kombinace, posouvání balonu ze strany na stranu a přes stopery, bez velkého tlaku nebo presinku ze strany soupeře. Dokud ale Trnová měla v první půli dost sil, tak směrem dozadu prostory zvládali vykrývat dobře a nebylo jednoduché se do zahuštěné obrany prosadit. Dnešního tempa zápasu začal využívat i Piškoot k podpoře útoku, zvládnul několik sprintů přes celé hřiště, při kterých doslova utavil vracejícího se útočníka a ten tak dopředu zlobil o to méně. Ani z těchto akcí však nic nebylo a Piškoot musel vždy otočit s nepořízenou zpět. Když se ale ohlédl a viděl, jak zadní pozice před Dejvem spolehlivě jistí Rolňas, Baník nebo z lajny Keňa, mohl zpět v klidu vydýchat v poklusu, bylo jasné, že tam soupeř neprojde. Býrhof i proto během první půle prakticky neměl práci, největším nebezpečím kolem našeho vápna tak byly železné poklopy na vodu v trávníku a ostré rohové patky na konstrukci se sítí kousek za brankovou čárou. Představy pádu na něco z těchto pastí nás lehce znervózňovaly, ale naštěstí se zápas obešel bez zranění. A protože jsme si žádnou velkou příležitost nevypracovali ani my, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

V začátku druhé půle chtěli domácí využít poločasového odpočinku a zkusili nás zaskočit aktivitou. Trnová i přes své problémy zápas nevzala odevzdaně, věděli, o co hrají a vyhrát chtěli. Už jsme tak ve vápně museli řešit několik situací ve větší pohotovosti a i Býrhofovi začaly naskakovat první zákroky, hlavně při sbírání nebo vyrážení centrů ze stran. Brzy jsme se ale srovnali, Rolňas s Dejvem byli dnes na stoperech bezchybní a ve spolupráci s beky veškeré útočné aktivity domácích likvidovali. Hlavně Rolňas měl těžkou pozici nahradit Pechliho, ale bylo vidět, že pár dní odpočinku od lešení, lopat a pytlů cementu mu prospělo, a jeho čerstvý výkon, pohyb a důraz nám hodně pomohly. Soupeř navíc brzy začal opět fyzicky odpadat, poslední půl hodinu už jsme proto zase hráli hlavně my. Jen bohužel stále bez velké šance, i když mezihra a kombinace v poli byla v naší režii. Hlavně Váza byl směrem dopředu hodně aktivní, užíval si, že má dnes nezvykle hodně času a prostoru a neúnavně zkoušel tvořit a vymýšlet. Jen by to chtělo, aby podobně aktivně řádil i proti divočejším soupeřům v rychlejším tempu :-) Stále se ale nedařilo nic nebezpečného vytvořit ve vápně, na svou příležitost jsme však čekali trpělivě. Té jsme se dočkali v 70. minutě, kdy konečně kombinace vyšla a ve velké šanci se ve vápně objevil právě Váza. Jeho střelu ale bohužel domácí brankář skvěle reflexivně vyrazil. O dvě minuty později ale Váza už mohl slavit, když nás dostal do vedení. Stalo se tak po další kombinaci, ve které Kulič přišel o míč, ale domácí hráč ho posunul jen do prostoru mezi domácí obranu a vápno, a nabídl tak Vázovi možnost samostatného úniku. Do teď nám není jasné, jestli to byla cílená malá domů, nebo obranný zákrok při přerušení Kuličovi přihrávky. Ať tak nebo tak, Váza tentokrát nabídnutou příležitostí nepohrdl a sólo zakončil přehozením brankáře - 1:0. Pro domácí to byla rána, zatímco jsme slavili, několik domácích hráčů popadalo na zem. Věděli, že při dnešním poměru sil budou mít hodně těžké s výsledkem ještě něco udělat, a že vidina sestupu se zase o něco přiblížila. I tak ale vrhli poslední zbytky sil do útoku, Býrhof opět musel řešit několik vysokých míčů a dokonce si připsal i jeden poctivý zákrok, když skokem k tyči vyrazil na roh táhlou střelu zpoza vápna. Riskantnější otevřenou hru domácích jsme využili k několika nebezpečným brejkům a dvěma dalšími zásahy v samotném závěru zápasu jsme si pojistili tři body. Gól na 2:0 udělal Kulič, když neohroženě vletěl do souboje o vysoký míč s nejlepším hlavičkářem domácích, který do této chvíle ovládal vzdušný prostor. Jenže v tomhle souboji ho Kulič výskokem zaskočil, hlavou vyhrál míč pro Keňu, který mu ho vrátil do volného prostoru a následoval centr na Piji-Jama. Ten ani nepotřeboval zpracovávat na zem, přes kozy si balon připravil do střelecké pozice a krásným volejem prostřelil vystoupeného brankáře. Parádní trefa, na které jsme u Piji-Jama byli zvyklí a jsme rádi, že to ještě nezapomněl. Třetí trefu mohl přidat Keňa, který dostal krásnou přihrávku do brejku, za kterou z půlící čáry vystartoval. Bohužel nezvládl přebrání balónu, nechal se dohnat a připravil se tak o možnost samostatného úniku na brankáře. Možná to ale bylo schválně a nechtěl to mít tak jednoduché, protože beka k sobě nechal přiběhnout a pak se kolem něj s lehkostí prohnal až do vápna. Tam už finišoval svůj náběh přes celé hřiště Baník, který přečetl Keňovu práci a na zadní tyči si našel jeho přihrávku před prázdnou bránu. Následovalo zkušené zpracování a zakončení do protipohybu gólmana - 3:0. Baník si gól za dnešní výkon zasloužil, opět byl vidět a hlavně dozadu odvedl znovu obrovský kus práce. Stejně tak Keňa byl k nepoznání, jeho poslední dva povedené zápasy ještě o kus překonal a patřil k nejlepším na hřišti. Jen je pro nás záhadou, proč to tak nešlo i v první polovině jarní části.

Z Trnové jsme si tedy v úsporném tempu odvezli zasloužené tři body. Nutno říct, že šlo o náš nejklidnější zápas na tomhle hřišti, což jsme určitě nečekali. Hlavní psychouš domácích na place nebyl, chyběl tedy spouštěč agresivity a rázem se hrálo bez nervů a zákeřností. Navíc i sudí Reiprich pískal úplně s přehledem a nedovolil žádné hádání nebo stěžování. Za týden nás doma čeká zápas pro potvrzení venkovních bodů proti nevyzpytatelné Dolní Bělé. Těžko říct, co od nich čekat, ale osmička jako na podzim to znovu už nebude. Hrajeme v sobotu 4.6. od 17:00.

Sudí: Reiprich
Branky: 72' Váza, 85' Piji-Jam, 88' Baník
Žlutky: bez karet
Sestava: Bierhoff – Honek, Dejv, Rolňas, Piškoot (C) – Bony (61' Piji-Jam), Baník, Váza (86' Čenda), Keňa – Stehno (77' David), Kulič (84' Marouch)


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - Sokol Dolní Bělá 2:4 (2:1)

Výhra opět nepotvrzena

Sobota 4.6.2016 - po výhře v Trnové minulý týden dorazil na Nou Camp další soupeř ze spodního patra tabulky - Dolní Bělá. V Bělé náš tým dostal na podzim potupný osmigólový příděl, což jsme dnes rozhodně nechtěli opakovat, naopak doma jsme jim to chtěli vrátit a vyhrát. Navíc nám do karet hrála i skutečnost, že hlavní kanonýr hostů se postavil pouze s pivákem ke klandru a zápas jen hlasitě komentoval, na hřiště se nepodíval.

Pro dnešek odpadlo řešení brankářského postu, Hasič dal rameno dohromady a byl připraven nastoupit. Býrhof si tak mohl užívat relaxaci s bryndzou a haluškami s čistou hlavou. Kdo se ale do sestavy nevrátil, byl Pechli, navíc Rolňas se opět pustil do víru melouchů a také nebyl k dispozici. Rázem jsme tak byli bez předstopera. Ještě, že máme v týmu někoho tak univerzálního, jako je Baník, který tenhle post pro dnešek zastoupil. Baníka můžeme postavit kamkoliv a odehraje si vždy své. Věříme, že být v bráně, tak i nulu by vychytal, když už jí má Jimmy i Býrhof. Jen Hasičovi tam i přes ligové zákroky pokaždé něco spadne :-) Už i Baníkovi samotnému bylo divné, že dva předchozí zápasy odehrál na stejném postu, tak dnes už zas sestavou cestoval, aby z toho nevypadl. Jinak bylo rozestavení bez větších změn, jen na místo Baníka se do středu zálohy postavil David. Na střídačce jsme dnes postrádali Čendu, jehož pětiminutová anabáze v Trnové skončila poškozeným kolenem. Naopak jsme draftovali Prochyho z WunderTeamu a do dresu se navlékla i legenda Karby, který byl po dlouhé době připraven větrat soupeře a předvádět své proslulé matení protihráče ve zpomalené verzi.

Těžko říct, jak to děláme, ale i dnešní zápas začal velkou šancí soupeře hned v první minutě. Závar ve vápně na poslední chvíli hasil Piškoot hokejovým lehnutím před míč, který pak Hasič ukryl do bezpečí. Do zápasu jsme se tak dostali rychle a začali také hrát. Další minuty byly vyrovnané, hosté byli směrem dopředu nebezpeční a předvedli několik akcí a kombinací. Dozadu to měli lehce horší a dovolili nám několik dlouhých kombinací a držení míče. Konečně to vypadalo, že začínáme v rozehrávce méně kazit a více nám to lepí. Některé trojúhelníky, narážečky a kombinace, do kterých se zapojovali všichni hráči, byly oku lahodící. Jen škoda, že už se blíží konec sezony :-) Bohužel po jedné z takových kombinací soupeř v 18. minutě šťastně otevřel skóre zápasu. Stalo se tak po smolně odraženém míči, který přes jedno prodloužení putoval hostujícímu útočníkovi do brejku a ten poslal takovou pomalou šmudlu kolem Hasiče, ale stačila, protože zapadla přesně na zadní tyč - 0:1. Dnes jsme tedy s čistým kontem nevydrželi moc dlouho, ale času na změnu skóre bylo dost. Obdržený gól nás nepoložil, naopak jsme pokračovali ve své hře a byli o něco nebezpečnější než soupeř. Dobré šance měli Váza z přímáku na hranici vápna a Stehno při povedené ráně, ale obě hostující gólman vytáhl na roh. Aktivita nám však výsledek přinesla a ve 25. minutě se nám podařilo srovnat krok. Stalo se tak po pěkné kombinaci, kdy míč putoval po zemi z pravé lajny až na druhou stranu, kde ve finále Váza roztáhl hru doleva na Keňu a ten krásnou střelou levasem trefil vingl - 1:1. Keňa si za poslední zápasy gól zasloužil a celkem brzy nás tak dostal znovu do hry. Navíc ještě do přestávky se nám podařilo skóre otočit, konkrétně ve 41. minutě. To na levé lajně Stehno s Kuličem sérií narážeček motali soupeřovu obranu, navíc Stehno jim nedal vydechnout ani po ztrátě míče a přinutil soupeře k chybě, míč si našel Kulič, zkušeně si položil gólmana a zavěsil - 2:1. Dolní Bělá sice byla do útoku celou půli nebezpečná, směrem dopředu byli hodně šikovní a nepříjemní, ale ve vápně jsme žádnou velkou příležitost řešit nemuseli. Do kabin jsme tak šli po dobrém průběhu s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé půle byl ale znovu tragédie. Jestliže jsme hned na začátku zápasu nabídli soupeři jednu tutovku, tak v druhém poločase to byly šance hned tři. Opět jsme spali, dva velké závary jsme se štěstím přežili, ale třetí po třech minutách od začátku druhé půle už jsme logicky neustáli a soupeř tak brzy dostal zápas opět do nerozhodného stavu - 2:2. Začátky obou poločasů jsou v našem podání hrůza celé jaro. Chce to nechrápat a zapnout hned od startu!! V dalším průběhu Dolní Bělá stále makala, gól je nabudil a chtěli přidat další, postupně jsme se s tím ale srovnali a začali znovu hrozit. Ani jeden z týmů si ale velké šance nevytvořil a začínalo být pravděpodobné, že další vstřelený gól může o dnešním vítězi rozhodnout. Mohli jsme to být my, protože v 55. minutě kouč na plac vypustil Piji-Jama a ten se hned v 57. minutě dostal do obrovské šance. Ve vápně soupeře vymotal vše, co mu stálo v cestě, dokonce si vytáhnul a položil gólmana, ale střelu do prázdné brány zastavila tyč. Piji-Jam si dokonce v rozložené obraně našel i odražený míč od tyče, ale dorážku poslal jen do míst, kde stál brankář a míč tak skončil na rohu. Tady se možná zápas zlomil, ale stalo se, museli jsme to zkoušet dál. Svou příležitost však nakonec využil soupeř a vývoj zápasu tak strhl na svou stranu. Stalo se tak v 73. minutě po dalším smolném okamžiku. Hostující útočník převzal míč na hranici vápna, otočil se kolem Piškoota a naslepo poslal míč na bránu. Střela byla slabá, šla po zemi, ale bohužel nemohla být přesnější. Hasič se natahoval seč mohl, konečky prstů míč lízl, ten však na centimetr přesně zapadl za tyč - 2:3. Navíc hned po pěti minutách Hasič neudržel vysoký míč, který mu vypadl přímo k nohám soupeře, který už neměl problém ho uklidit do prázdné brány. Klidně míč mohl vypadnout před Honka, který by ho odpálil pryč, ale dnes prostě to pověstné štěstíčko nebylo na naší straně. V závěru jsme vrhli vše do útoku za snahou o vstřelení kontaktní branky, ale času bylo málo. Do hry se vložili i všichni střídající včetně Karbyho, Piškoot se usídlil na hrotu, Dejv chodil na standardky, ale přes veškerou snahu a několik slibných šancí se nám další gól už vstřelit nepodařilo.

Opět se nám tedy vítězný předchozí zápas nepodařilo potvrdit a stále pokračujeme v nevyrovnaných výsledcích. Výkon ale byl koukatelný, vůbec to nebylo zlý, jen nám to tam dnes prostě napadalo. Soupeř z Bělé byl určitě velmi kvalitní a umístění v tabulce neodpovídá jejich hře a výkonům, nicméně nijak výrazně lepší dnes nebyli. Byl to spíš remízový zápas a štěstí přisoudilo tři body soupeři. Příští týden nás čeká předposlední kolo letošní soutěže v Líních, v sobotu 11.6.2016 od 17:00.

Sudí: Kozina
Branky: 25' Keňa, 41' Kulič - 18', 49', 73', 78'
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič – Honek, Dejv, Baník, Piškoot (C) – Bony (79' Prochy), David (55' Piji-Jam), Váza, Keňa (75' Marouch) – Stehno, Kulič (79' Karby)


Author: PiškootZpět na přehled

Baník Líně - Slovan Blatnice 1:4 (0:4)

Skvělý první poločas rozhodl

Sobota 11.6.2016 - předposlední kolo letošní sezony nás zavedlo do areálu nedalekých Líní. Na srazu na základně se sešlo jen pár lidí, naštěstí několik hráčů hlásilo příjezd rovnou na hřiště soupeře. Počítalo se ovšem i několik zásadních omluvenek, proto jsme v Líních chtěli hlavně bojovat s tím, že uvidíme, jak to dopadne.

Dvě absence byly plánovány již delší dobu, Honek s Davidem se omluvili už s předstihem. Ke konci týdne navíc ale Váza nahlásil účast na svatbě a Pechliho den před zápasem přemohl bacil. Pro dnešek jsme tedy museli hlavně přeskupit stabilní obrannou řadu, naštěstí z melouchu na poslední chvíli dorazil Rolňas a draftovali jsme oporu na pozici stopera Býrhofa. Dejv se tak ze středu obrany mohl posunout na beka místo Honka, před Býrhofa se postavil pro dnešek Rolňas, jen nalevo zůstal Piškoot na svém. Poslední absencí byl pro dnešek kouč. Pulec se totiž účastnil námořnické plavby po Blatnici, a proto se jeho úlohy chopil Georginho s vydatnou asistencí Pechliho. Na srazu nezklamal Leoš, který po Georginhovi vyžadoval tekuté zápisné do "nové" role kouče :-)

Začátek zápasu se blížil, hodinová ručička ukazovala čtyři minuty před pátou, když se naše základní sestava rozehřívala stále jen v deseti lidech. Rolňasovi se totiž melouch trochu protáhl, ale slíbil, že do pěti to stihne. Sudí Buresch už se i vydal ze své místnosti, písknul na znamení nástupu a zrovna v tu chvíli se do areálu přiřítila dodávka rachotící stavebním nářadím. Z té vyskočil Rolňas s báglem jako člen URNA, jen v kalhotách od omítky a s úsměvem klusal do šatny. Georginho se vydal za Bureschem a asertivní rozpravou ho nechal se zahájením zápasu chvilku počkat, než se Rolňas objeví v dresu.

Zápas po chvíli tedy mohl začít, sestava domácích byla víceméně plná známých tváří, chyběl snad jen trestanec Papén, naopak trochu překvapivě ze šumavského soustředění přijel místní Indián i na dnešní utkání. Začátek zápasu byl z naší strany parádní, v klidu jsme eliminovali náběhy domácích hodně rychlých útočníků, naopak hned ve 4. minutě si Piji-Jam vzal míč, povodil si pár hráčů v domácí obraně a zakončil po zemi k pravé tyči - 1:0. Rychlý gól nás uklidnil a další minuty jsme hráli zodpovědně dozadu se spoustou zajímavých kombinací směrem do útoku. Líně se soustředily hlavně na dlouhé míče za obranu na oba rychlonohé útočníky. Obranných sprintů bylo velké množství, Dejv musel přepnout z čištění na stoperu na lítání po lajně, ale velké šance domácích jsme zatím nepřipouštěli. Navíc velmi dobře víme o labilnosti několika domácích případů, stačilo tak pár úspěšně dohraných soubojů a už se jim zatmívalo před očima a jejich soustředění na fotbal dostávalo trhliny. Hasič v úvodu musel řešit jen jednu těžší situaci, když Býrhof v 10. minutě hlavou líznul centrovaný míč, ale Hasič na změnu směru stihl zareagovat a míč vytáhl na roh. Náš dobrý výkon jsme tak využili ke druhému úderu a byl u toho opět Piji-Jam. V 17. minutě předvedl akci jako přes kopírák, našel si míč, roztančil obranu soupeře a střelou po zemi tentokrát na levou tyč navýšil naše vedení na 2:0. Jak útočná fáze Líní vypadala živě a nebezpečně, tak obrana hlavně v první půli připomínala cedník a z našich kombinací i standardních situací vznikaly krásné akce i dobré příležitosti. Piji-Jam mohl zkompletovat i rychlý hattrick, když domácí stoper špatně rozehrál a poslal ho do další šance, tentokrát ale zakončení nevyšlo. I přesto se nám podařilo skóre zvýšit na příjemných 3:0, konkrétně už ve 25. minutě. To Býrhof poslal z přímáku krásný míč do vápna, kde si ho našel v náběhu Piškoot. Jeho zakončení hlavou ještě stihl gólman domácích vyrazit, ale pro balón si došel Stehno a dorážku neomylně poslal do odkryté branky. Po našem třetím gólu se ke slovu dostaly i Líně, nejprve přišel centr z pravé strany a v největší příležitosti domácích zklamal útočník sám před prázdnou bránou. Naštěstí zkoušel zakončení patou za tělem a míč vůbec netrefil, při normální placírce by asi nebylo co řešit. Chvíli nato jsme vytvořili díru ve středu hřiště, odkud přišla rychlá kolmice na stejného hráče, který rázem šel sám na Hasiče. Piškoot ho ale s vypětím všech sil stačil dohnat a v zakončení rozhodit, a střela tak skončila jen na těle vyběhnutého Hasiče. Po těchto šancích soupeře jsme se trochu seřvali, že ještě není konec a vrátili se ke hře, která nám přinášela úspěch. Toho jsme využili ke vstřelení čtvrtého gólu ještě do poločasu, ke kterému pomohl důraz a další nepřesnosti domácí obrany. Gól si celý vybojoval a nakonec i vstřelil Keňa, který svým napadáním nenechal vydechnout hráčům na levé straně. Z jeho tlaku vyplynula špatná malá domů, za kterou Keňa šlapal, gólman domácích míč sice stihl, ale odkopem v nouzi trefil právě Keňu, míč se dál odrazil před bránu, kde sice byl dřív domácí bek, ale i jeho odkop trefil dojíždějícího Keňu a druhý odraz od jeho těla skončil už rovnou v síti - 4:0 ve 42. minutě. Takhle důrazný Keňa v tahu jako buldozer byl ještě nedávno obrázek celkem nevídaný. Budeme ho asi muset na závěrečné podrobit křížovému výslechu, co že se u něj přihodilo za osobní změnu, že se na hřišti jeho výkony tolik zvedly :-) V závěru půle měl ještě dvě dobré šance Piškoot, nejprve šel do hlavy po rohu, ale do zakončení se mu připletl Baník. Piškoot si ale našel i propadlý míč a rychlá střela šla těsně vedle. O minutu později si Piškoot našel míč v útočné fázi, přihrávkou našel Baníka, který mu míč krásně vrátil do prostoru na vápně a střela jen o centimetry minula pravou tyč.

První půle tak po skvělém výkonu skončila komfortním a pro nás málo vídaným čtyřbrankovým náskokem. Celý tým si za výkon zasloužil pochvalu. Hasič jistota, obranná práce až na zmíněné dvě výjimky spolehlivá, Baník s Rolňasem aktivně pokrývali obrovský prostor dopředu i dozadu, mladší generace v záloze běhala nahoru dolů a zapojovala se do dobrých kombinací, Kulič v klidu podržel a rozehrál velké množství míčů a akcí, a Piji-Jamovo protržení střeleckého trápení nás nasměrovalo k dobrému výsledku.

Do druhé půle jsme chtěli hlavně chytit začátek a neopakovat nepovedené vstupy z předchozích utkání. To se nakonec povedlo, i když Líně logicky byly v lehkém tlaku a snažili se s výsledkem něco udělat. Bránili jsme ale stále spolehlivě a veškeré příležitosti domácích jsme likvidovali. Líňští se navíc nebáli přitvrdit, spoustu soubojů zakončovali dle jejich zvyku kosou na nohy, škoda, že Buresch karty tahal jen výjimečně. Do karet nám nakonec hrála i účast Indiána v dnešním zápase, určitě jsme o něm věděli a chtěli si ho pohlídat, ale dnes na něm byla znát šumavská hokejová dřina, po place se jen ploužil a hrozbu vůbec neznamenal. Nám se bohužel ve druhém poločase přestalo dařit dopředu, akce, které v první půli byly parádní a plynuly z nich možnosti zakončení, jsme začali až moc kazit v rozehrávce nebo ve finálovce. Bylo i vidět, že nám trochu dochází šťáva a moc velkých šancí jsme si ve druhé půli už nepřipravili. Z jedné takové nepovedené souhry se domácí dočkali i snížení na 1:4 v 65. minutě. Po zkažené kombinaci na polovině soupeře se hra rychle přelila před naše vápno a přišla dobrá střela, kterou Hasič ještě lepším zákrokem vyrazil na břevno. Od něj se míč bohužel odrazil k úplně samotnému hráči na malém vápně, který tam stál v jasném postavení mimo hru a míč dorazil do prázdné brány. Náš jako vždy spolehlivý a přesný pomezní Káva offside vehementně signalizoval, ale Buresch se bůh ví proč rozhodl mu nevěřit a gól uznal. Hasič se tedy ani dnes nedočkal čistého konta, tentokrát ale nespravedlivě. Ve zbylé půlhodině už jsme ale další obdržený gól nedovolili a utkání tak dovedli do vítězného závěru. V poslední minutě se ještě do jedné příležitosti dostal Piškoot. Nejprve byl v úniku faulován dalším skluzem zezadu nějakých 20 metrů od brány a dostali jsme tak možnost zajímavého přímáku. Váza juchal na svatbě, Piji-Jam už seděl na střídačce a i když Georginho prý hlásil, ať to zkusí Stehno, vzal si míč faulovaný Piškoot, že to zkusí. Kouče totiž neslyšel a stejně by to teď Stehnovi nenechal :-) Karby navíc vymyslel krátký signál, následovala Piškootova střela přes zeď, která se povedla a směřovala přesně do bližšího vinglu. Bohužel gólman domácích se dokázal natáhnout a konečky prstů jí vytáhl přes spojnici na roh. Tak jako Hasičovi není na jaře souzeno vychytat nulu, není asi Piškootovi přáno zařízení jednou trefit :-) Ale nevadí, hlavně, že jsou body, navíc Hasičovi dnes vzhledem k neregulérnosti gólu můžeme připsat technickou nulu. Navíc jí stejně určitě vychytá příští týden proti Heřmánii.

Na základnu jsme si tedy dnes vezli zasloužené tříbodové vítězství a příští týden v posledním zápase budeme makat pro to, aby se nám podařilo konečně výhru doma stoprocentně potvrdit, udělat šestibodovou "šňůru" a rozloučit se s domácími fans výhrou. Soupeřem nám v tomto zápase bude soused z Heřmanky, hrajeme v sobotu 18.6. od 17:00.

Sudí: Buresch
Branky: 65' - 4' Piji-Jam, 17' Piji-Jam, 26' Stehno, 42' Keňa
Žlutky: Piškoot
Sestava: Hasič – Dejv, Býrhof (82' Karby), Rolňas, Piškoot (C) – Bony, Baník, Stehno, Keňa – Piji-Jam (75' Marouch), Kulič


Author: PiškootZpět na přehled

Slovan Blatnice - TJ Heřmanova Huť 0:2 (0:1)

Bída a utrpení na závěr

Sobota 18.6.2016 - uteklo to jako voda a o posledním jarním víkendu jsme se v domácím areálu sešli k poslednímu zápasu sezóny 2015/2016. Soupeř na závěr nemohl být pro mnohé zajímavější, přijel soused z Heřmanky, kterého stále spousta našich místních bere jako hlavního derby rivala.

I pro poslední zápas jsme sčítali několik absencí a muselo se několikrát hýbat se sestavou. Předem byl hlášen David, k němu později přibyl Váza, den před zápasem Pechli a v den zápasu Kulič. Heřmanka na tom byla ale ještě o poznání hůř. Ti museli před zápasem dokonce několika hráčům volat, aby s nimi jeli a mohlo jich tak nastoupit alespoň jedenáct. Z nabušeného týmu let minulých se tak postupně stává torzo.

Předzápasový stav proto dával naději na dobrý zápas i dobrý výsledek, ale na hřišti to tak vůbec nevypadalo. První poločas jsme začali tak, že jsme naivně běhali jen bez míče, soupeř v klidu kombinoval a připravoval si šance. S čistým kontem jsme vydrželi do pouhé deváté minuty, kdy hosté rozehráli přímý volný kop ze strany, po pěkném centru následovalo ještě povedenější zakončení hlavou a brzy jsme tak ztráceli - 0:1. Po celý zbytek poločasu jsme nepovedený vstup nezměnili, nešlo nám nic, nepředvedli jsme nic, jen alespoň směrem dozadu se bojovalo a nenechali jsme si nasypat další góly. V mezihře a směrem dopředu to ale bylo utrpení, bez pohybu, bez kombinace, s neuvěřitelným množstvím zkažených přihrávek. Šlo o náš nejhorší poločas v jarní části soutěže a Heřmance jsme tak umožnili v klidu si zahrát fotbal. Škoda, že jsme si ho nechali na poslední zápas, na domácím plácku a na derby. Odchod do kabin tak pro nás byl tentokrát vysvobozením a ultras za klandrem z našeho výkonu musely bolet oči.

Do druhé půle jsme se trochu zmobilizovali a vrhli jsme se za snahou o vyrovnání. Začali jsme víc běhat a konečně se i obrana soupeře musela začít ohánět. Ze zlepšeného výkonu plynuly i šance nebo jejich náznaky. Dvě největší měl Piji-Jam, když mu nevyšlo snad sedm střel, tak osmá s přispěním zákroku brankáře trefila břevno. O chvíli později Piji-Jam ve vápně v naší největší šanci zápasu sám před brankářem trefil jen jeho nohu. Heřmanka měla ve druhé půli šance hlavně z rychlých brejků, když jsme to ve snaze o vstřelení gólu více otevřeli, ale také se jim dlouho nic proměnit nedařilo. Nakonec ale naší hru na větší riziko v závěru zápasu využili, a když se nám žádnou příležitost do úspěšného konce dovést nepodařilo, tak z jednoho z protiútoků Hasiče prostřelili a o vítězi tak rozhodli. Po druhém gólu bylo jasné, že dnes v posledních pár minutách už na vyrovnání nedosáhneme a poslední zápas sezony jsme tak po nedůstojném výkonu prohráli.

Letošní sezonu tedy končíme na sedmém místě se ziskem 38 bodů, čímž uzavíráme první polovinu tabulky. To znamená slabší výsledek než v předchozích dvou okresních sezonách po návratu do soutěže. Zároveň i na pohled náš fotbal tento rok nabídl horší podívanou, minulé sezony se na nás koukalo líp. Přes léto ale snad zamakáme, lidi budou chodit a něco do sebe dostaneme, abychom sestupnou tendenci zarazili hned v počátku a předváděli zase o něco kvalitnější fotbal. Ještě před tím ale nesmíme odfláknout tradiční závěrečnou. Ta se koná příští pátek 24.6 v areálu Slovanu, podávat se bude točený čurík a doufáme v hojnou účast hráčů i příznivců celého Slovanu!

Sudí: Cross
Branky: 9', 81'
Žlutky: Dejv, Býrhof, Baník
Sestava: Hasič – Dejv, Býrhof, Rolňas, Honek - Piškoot (C), Baník, Stehno (73' Marouch), Keňa – Piji-Jam (82' Prochy), Bony (50' Karby)


Author: PiškootZpět na přehled