Áčko: Sezóna 2012/2013 (jaro)

Kaznějov B Blatnice 0:2 Reportage St 8.5. 17:00
Hunčice Blatnice 0:1 Reportage So 30.3. 15:00
Blatnice Křelovice 2:0 Reportage So 6.4. 16:30
Sulkov Blatnice 2:2 (na PK 5:4) Reportage So 13.4. 16:30
Blatnice Tlučná B 5:1 Reportage So 20.4. 17:00
Všeruby Blatnice 2:5 Reportage So 27.4. 17:00
Blatnice Úněšov 6:0 Reportage So 4.5. 17:00
Vochov Blatnice 0:2 Reportage So 11.5. 17:00
Blatnice Dobříč 1:1 (na PK 4:3) Reportage So 18.5. 17:00
Nýřany B Blatnice 0:0 (na PK 5:3) Reportage So 25.5. 17:00
Blatnice Nekmíř 3:2 Reportage So 1.6. 17:00
Trnová Blatnice 1:4 Reportage So 8.6. 17:00
Blatnice H. Bříza B 5:0 Reportage So 15.6. 17:00

Konečná tabulka (xls) sezóny 2012/2013.

Statistika sezóny 2012/2013

1. místo - 19 výher - 4 remízy (1x výhra a 3x prohra na penalty) - 3 prohry - 62 bodů - skóre 101:35

Střelci (celkem 101 gólů, 63 podzim + 38 jaro):

Piji-Jam 31 (22 podzim + 9 jaro)
Lafata 18 (13 podzim + 5 jaro)
Piškoot 16 (7 podzim + 9 jaro)
Váza 12 (8 podzim + 4 jaro)
Pechly 8 (5 podzim + 3 jaro)
Kulič 4 (2 podzim + 2 jaro)
Karby 3 (2 podzim + 1 jaro)
Mildánek 2 (jaro)
Bony 1 (jaro)
Býrhof 1 (jaro)
George 1 (podzim)
Hasič 1 (jaro)
Pjlák 1 (podzim)
Stehýnko 1 (podzim)
Šindy 1 (podzim)

Žluté karty (celkem 47):

8 - Váza
6 - Piškoot, Šindus
4 - Karby
3 - George
2 - Býrhof, Hasič, Honek, Lafata, Leoš, Pechly, Pepíno, Řízek
1 - Bony, Jimmy, Kulič, Tony

Červené karty (celkem 3):

1 - Karby, Pechly, Piškoot
Sokol Hunčice - Slovan Blatnice 0:1 (0:0)

Urputně vydřené body!

Sobota 30.3.2013 - po dlouhé zimní přestávce je to konečně tady, okresní fotbalové boje vstoupily do druhého dějství! V zimní přestávce jsme se zaměřili především na kvalitní rehabilitaci, odpočinek a nabírání "svalové" hmoty. Do bojů o postupovou příčku však vstupujeme s novým lodivodem, od kouče Tonyho Sr. převzal žezlo Georginho. Končícímu kouči je potřeba poděkovat za 2 roky práce, novému přejeme hodně štěstí, pevnou ruku a nervy! Co se kádru týče, na hostování nás opustili Torres s Pajlákem, jinak zůstal team pohromadě. Navíc díky mateřskému poutu Georginha na Wunder team, došlo k rozšíření širšího základu o takové hráče, jako je Pibaro, Mildánek, Alli, Mao, a mnoho dalších, kteří nám určitě dokáží pomoct.

Protože první jarní kolo bylo vzhledem k trvajícímu zimnímu počasí plošně zrušeno okresní STK, otevírali jsme druhou poloviny sezóny na hřišti nepříjemných Hunčic. Lepší premiéru si kouč nemohl přát ... K zápasu nás odjelo 15, a hned se na střídačce vedle bří Karbošů objevili bří Vlčákové, tedy Mildánek s Allim! Mildánek se na utkání dokonce tak těšil, že cestou porušil snad všechny myslitelné dopravní předpisy, jen aby byl na místě první. Přípravu k zápasu narušil Grizzly informací, ať čekáme, že se asi hrát nebude, a to kvůli terénu! Nedokázali jsme si představit, že na místním "hřišti" vůbec může taková situace nastat. Hřiště bylo opravdu na hranici regulérnosti, ve spodní třetině bahno po kotníky. Měli jsme ale zároveň pocit, že by se to domácím hodilo, protože nás jen pozorovali zpovzdálí v počtu tak 8 kusů. Po delší debatě a vzhledem k odloženému prvnímu kolu jsme se jednoznačně shodli, že chceme hrát! To nakonec akceptoval domácí trenér i Bofuň, zápasu už nestálo nic v cestě. Jenom Leoš musel své slavnostně vybalené Kaiserovky vrátit do krabice a obout jetý model.

Staronový kapitán Honek zahájil prohrou losu, i tak jsme ale začínali podle plánu z kopce, dalo by se také říci z bláta do louže, protože horní polovina na tom byla přeci jen o něco lépe. Počítali jsme s tím, že terén bude hrát spíše proti nám, ale nakonec to nebylo tak zlé. Horší byl přístup domácích borců, kteří ve středu hřiště nestíhali naše lehkonohé hráče a zvolili taktiku "nesmí projít". Druhá kosa na Pechlyho po pár minutách hry byla doprovázena slovy "Vy jste na tom chtěli hrát!". Bofuň zůstal svůj, takže reálně hrozilo, že se něco semele. První velkou šanci měl Lafata, který se dostal do úniku, jenže místo přihrávky Pechlymu na penaltu chtěl dojít až do kuchyně a při kličce gólmanovi přišel o míč. Ve své další šanci pak dobíhal gólmana kryjícího míč, domácí stoper zřejmě moc kouká na hokej, s lokty před sebou ho nekompromisně sestřelil! Bofuň zůstával klidný ... Přišly ale další šance, po Pechlyho zpětné přihrávce pálil z první Váza, střela mu nesedla, ale na zadní tyči poslal míč do sítě dobíhající Piškoot. Bohužel, pomezní Šmauz viděl a signalizoval offside. Domácí ofenzíva stála především na borci s číslem 9, který nás už mnohokrát zle potrápil. Tentokrát ho měl na starosti Řízek a vedl si znamenitě, nedal mu ani metr zadarmo. Hasič tak likvidoval většinou pokusy z dálky, k tomu přidal i ukázkové pokrytí celého vápna. Po půlhodině hry se prosadil Pechly, prošel z levé strany do vápna, kde byl u brankové čáry poslán k zemi. Bofuň opět zachoval klid. O klid bohužel přišel Pechly, protože na jednoho hráče už toho bylo prostě moc. V souboji o míč zasáhnul bránícího hráče do nohy, se žlutým trestem musel počítat. Následovala menší slovní přestřelka, ve které došlo na provokaci domácího hráče (prý podle vlastních slov zkušenost, podle nás maximální ubohost), která naneštěstí nezůstala bez odezvy. Bohužel, Bofuň viděl jednostranně, Pechly putoval do sprch sám. A to byla také chyba, ještě že naše lavička (Grizzly, Ally, Mildánek) splnila pořadatelskou službu na jedničku ...

O přestávce bylo nutné zbavit se zatmění a zkoncentrovat se na druhý poločas. Kuliče nahradil Karby, kterého Honek dostal do hry přihrávkou na 10 metrů do kolen. Díky bahnu se mu balón přilepil na nohy a měl tak parádní první kontakt s míčem, který pozitivně ovlivnil jeho další výkon! Domácím se samozřejmě hrálo dolů lépe, naše obrana ale byla maximálně koncentrovaná, takže to museli zkoušet střelbou. Několik povedených šumivek prošlo těsně nad břevnem. V 55. minutě se dočkal velkého comebacku Mildánek, který nahradil Piji-Jama. Okamžitě se zapojil do rozehrávání našich akcí z hloubi pole, a nebýt terénu, určitě by si zápas opravdu užíval. Po jedné z jeho akcí měl gól na noze Lafata, situace opět skončila dotíráním na brankáře, tentokrát s ním praštil o zem druhý ze stoperů. A opět bez jakéhokoliv potrestání. To byl pro Georghina jasný signál, k Mildánkovi postavil Alliho. Deset minut před koncem se z posledních zbytků sil vydal na sólo Gerorge jr., kolmicí našel rozběhnutého Vázu, který střelou po zemi zkušeně překonal brankáře - 0:1! Šmauz sice znovu signalizoval offside, Bofuň ho tentokrát zaregistroval až ve chvíli, kdy měl zapsaného střelce. Věděli jsme, že to nepustíme, i když pár situací před Hasičem gólem zavánělo. Domácím nebylo snad spravedlivě souzeno, střely létaly mimo, jednu dělovku z přímáku od rohového praporku vytáhnul hlavou Leoš, a přežili jsme i závar po špatném odkopu Hasiče. Fotbalovou parádou se pak prezentoval Váza, když kolmicí zahranou rabona kopem našel rozběhnutého Piškoota, kterého brankář se štěstím vychytal. Bratrskou souhru předvedli ještě Vlčáci, Mildánek prošel po levém křídle do vápna, odkud předložil zpětnou přihrávku před prázdnou bránu Allimu. Šmauz viděl offside i tentokrát, byl to druhý neuznaný gól. To nám nakonec nevadilo, přežili jsme i pětiminutové nastavení a vydolovali jsme cenné tři bodíky!

Příští sobotu od 16:30 doma s Křelovicemi.

Sudí: Bofuň
Branky: 80' Váza
Žlutky: Pechly, Honek*, Karby, Váza*
Rote: Pechly 33'
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr. (82' Jimmy), Řízek - Kulič (46' Karby), Váza, Pechly, Piškoot - Piji-Jam (55' Mildánek), Lafata (75' Alli)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Jiskra Křelovice 2:0 (2:0)

Souboj gólmanů vyhrál de Pejrak!

Sobota 6.4.2013 - duševní šrámy ze zápasu v Hunčicích díky třem bodům postupně vyprchaly, na Křelovice jsme byli dobře koncentrovaní. Georghinu si představoval, jak pošle na trávník vítěznou sestavu, ale copak to šlo? Pechly vykartovaný, Hasič na šichtě a Kulič s chlapskou nemocí připoután na lůžku! Kouč si poradil bez větších problémů, do brány měl Jimmyho, na kraj zálohy Bonyho a na motoru Karbyho (používání natáček se mu konečně vyplatilo, i když do Georghinovo vzorového "afra" v jeho věku má ještě pořád daleko). Na lavičku sehnal kromě Stehýnka a Mildánka ještě Vločku s Mariánem Cobrettim! Jako hlavní řídil zápas Cross, což pro některé borce bylo z bláta do louže, ale horší to být opravdu nemohlo.

Křelovice přijely bez dirigenta obrany Rádi Horseheadera, kam se musel stáhnout jindy hru tvořící kapitán. I tak ale měly ve středu hřiště pár šikovných fotbalistů, první nebezpečnou akci zakončili povedenou křižnou střelou, která prošla necelý metr od Jimmyho pravé tyče! Co však bylo markantní, hosté přijeli bez brankáře. Jak se později podařilo zjistit, byl to volejbalista, kterému chyběly základní návyky brankáře, pilované už od žáků. Klamal ale tělem, jeho výška budila respekt a naši střelci mířili zbytečně přesně, a tedy vedle. Přesto jsme šli v osmé minutě do vedení, Váza hledal dlouhou přihrávkou Piji-Jama, brankář měl k míči sice blíže, ale zaváhal. Piji-Jam uplatnil důraz, zmocnil se míče a pohodlně skóroval - 1:0. Křelovičtí se vzadu s balónem nepárali, rychle ho posílali na naši polovinu. Jejich akce byly fotbalové, naše defenzíva ovšem plnila svoje úkoly zodpovědně a nedovolila přesnější zakončení. Naše kombinace byly nenápadnější, ale zato účinnější. Piji-Jam se prosazoval přes levého beka, který ho prostě nemohl stíhat. Dostal se tak do jasné šance, kdy se prokličkoval až na penaltu a vystřelil, ovšem přesně do postaveného gólmana. Lafata nechtěl zůstat pozadu, prokličkoval se také až před gólmana, míč chtěl šajtlí poslat k bližší tyči, jenže rozvlnil jen síť z boku. Když jako přes kopírák zakončil i Piji-Jam, začalo to být zoufalé. Do toho přišly komplikace v brance, Jimmy si při rozehrání míče urval cosi v oblasti kyčle. Na lavičce zavládla panika, Vločka se začínal rozehřívat, ale Jimmy mohl pokračovat. Hra se dál přelévala na obě strany, hrálo se tvrdě ale férově, přiznávalo se třeba tečování míčů do autů. Jaká to změna, oproti minulému týdnu! Pět minut před přestávkou přidal uklidňující gól opět Piji-Jam. Karby ho našel v náběhu, Piji-Jam přetlačil v souboji obránce a tentokrát už s přehledem poslal míč k tyči - 2:0.

Do druhého poločasu nastoupily Křelovice s jasným cílem - skórovat, takže všechny síly vrhly do útoku. Taktický záměr jim vyšel, dostali nás v podstatě pod permanentní tlak. Po přihrávce z levé strany se v souboji prosadil dobíhající záložník, jeho nastavená noha poslala míč metr nad! Jimmymu navíc pauza neprospěla, když chtěl vyběhnout proti hráči, přešel po dvou krocích z běhu na skákání po jedné. To ale zřejmě hráče s míčem tak zaskočilo, že akci zazdil nepovedenou střelou vedle. Jimmy bojoval dál, střídání odmítal a trpěl. A my s ním, protože v další šanci ho zachránila tyč! Úroveň gólmanů se každopádně srovnala, na jedné straně volejbalista, na druhé Jofre de Pejrak. Našich šancí už bylo poskrovnu, Mildánek zkusil chytře pustit míč na rozběhnutého Bonyho, balón se ale nepochopitelně zastavil a Bony šel sice sám, ale bez balónu. V další akci Lafata v úniku ve dvojici nehledal přihrávkou Mildánka, ale zkusil sám z velkého úhlu zakončit. Brankář míč vyškrábnul, dobíhající Mildánek ho sice udržel ve hře, ale Lafatu poslal v následujícím souboji obránce na zem, kde skončil s vyraženým dechem. Cross to jako faul nevyhodnotil. Naši hru oživil čtvrt hodiny před koncem Stehýnko, který pomohl udržet míč ve středu hřiště a přidal i několik přesných pasů. Křelovickým však ani náznakem nedocházel dech, svými nájezdy nás trápili až do samotného závěru. Díky maximální koncentraci a bojovnosti, podpořenou patřičnou dávkou štěstí, jsme čisté konto uhájili.

Další zápas v sobotu 13.4. od 16:30 na Sulkovu.

Sudí: Cross
Branky: 8' a 40' Piji-Jam
Žlutky: Řízek
Sestava: Jimmy - Honek (C), Leoš, George jr., Řízek - Bony, Váza, Karby (75' Stehýnko), Piškoot - Piji-Jam (46' Mildánek), Lafata (88' Martin Keňa)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sparta Sulkov - Slovan Blatnice 2:2 (1:1) na PK 5:4

Na penalty vůbec dojít nemělo

Sobota 13.4.2013 - Sulkovu jsme měli co vracet, podzimní domácí prohra 0:1 nám stále tak nějak leží v žaludku. Stejně jako na podzim nemohl do utkání zasáhnout Pechly, jinak si mohl Georghinu vybírat. Po dvou vyhraných zápasech to však neměl těžké, sestava vykrystalizovala sama.

Před zahájením hry upozornil oba kapitány rozhodčí Škareda, že bude nechávat volnější hru po anglicku. V prvním souboji se po kontaktu ramena na rameno Lafata dožadoval faulu opravdu marně. Domácí team s ročníky 90 a výše, se podle očekávání prezentoval atletickou hrou. Chtěli jsme proto více kontrolovat míč a nechat je vybláznit, jenže nám opět odešla rozehrávka kamsi. Spoustu míčů jsme dokázali vybojovat, ale vzápětí jsme slibné akce zazdili finální nebo před-finální přihrávkou. První střelu si připsal Piji-Jam, jeho projektil prosvištěl o decimetry nad brankovou konstrukcí. Domácí byli efektivnější, první pokus o centr z pravé strany Piškoot eliminoval, domácí hráč ale dostal šanci na reparát, míč prošel do malého vápna, kde nabíhající hráč se štěstím trefil Hasičovi přesně mezi nohy - 1:0. Inkasovaná branka nás nakopla, po Vázovo standardce nabíhal Kulič na bližší tyč, po šikovné teči brankář s velkým úsilím na dvakrát míč zkrotil. Blízko gólu byl Váza, když Piji-Jam prošel snad přes 7 hráčů do vápna, kde mu míč uskočil právě k Vázovi. Ten dobře zamířil, jenže kopnul patou do země a míč skončil metr vedle tyče! Stejný hráč na sebe upozornil ještě dvakrát. Nejprve když ponechal Škareda výhodu po cvakanci přes kotníky na polovině hřiště, Váza vzal spravedlnost so svých nohou. S míčem se otočil a zaskočenému protihráči nasadil jesle, načež se opět otočil a pokračoval směrem k brance! To snad bylo i na žlutou kartu. Chuť si spravil 5 minut před přestávkou, když na hranici vápna vybojoval faul Piji-Jam a Váza poslal míč přesně do spodního rohu odkryté části branky - 1:1.

Po změně stran jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu, bohužel i v pohřbívání šancí. V dobré pozici se objevil Piji-Jam, skákaný míč na hranici vápna trefil jen nad branku. Při další akci prošel křižně na pravou stranu, odkud v běhu vypálil povedenou ránu, kterou zastavila tyč. Domácí odpověděli dobře zahraným centrem, po kterém nabíhající hráč poslal hlavou míč o metr vedle. To bylo ovšem ze strany Sulkova na dlouhou dobu všechno! Navíc domácí pak v krátkém sledu zahráli dvakrát malou domů, první posoudil Šmarda jako neúmyslnou, po autovém vhazování a lehkém posunutí míče gólmanovi "podpásovou oblastí" obráncem, už možná trochu překvapivě pískal. Bylo to docela z úhlu, přesto po Vázovo převalení míče pálil Piji-Jam přesně k tyči - 1:2! Pro domácí mladíky velká nepříjemnost, bylo vidět, že to úplně nezvládají. Čerstvě vystřídaný hráč po třetím faulu a jediné žluté kartě v zápasu putoval zpátky na střídačku. Georginhu také postupně vypouštěl na plac čerstvé síly. Brácha to zřejmě přepísknul s rozběháním, když v první akci dobíhal zcela sám opuštěný míč, brnknul si špičkami o trávu a skončil regulérně na čumáku. I tak mohl být za několik okamžiků hrdinou, Piji-Jam ale v nájezdu dva na jednoho zacítil šanci na hattrick, jenže jediný obránce ho dokázal o míč připravit. Domácí v závěru zvýšili obrátky, dlouho to vypadalo, že už to nepustíme. Až přišla smolná kombinace v zadních řadách, do které se zapojil i Hasič. Ten rozehrál nešťastně do středu, kde na míč nedosáhl ani George, ani Rolňas. Zmocnila se ho naopak obávaná osmička, po dvou zasekávačkách napálil míč nechytatelně do brány - 2:2. I tak jsme mohli nakonec všechny body urvat. Váza byl nejprve tvrdě atakován ve vápně, Škareda kontakt viděl, ale jako penaltu ho neposoudil. Když se Váza loudal zpátky, našel ho hlavou neomylně domácí obránce. Otočil se směrem k brance a zbývalo zeptat se gólmana, kam to chce. Procítěná placírkla však skončila těsně vedle.

Došlo tak na penaltovou loterii, dobrovolníků poskrovnu. Váza poslal první pokus nad, další naši střelci se už nemýlili (Piji-Jam, Brácha, Leoš, Stehno). Úspěšní byli i domácí, Hasič zkoušel styl vyčkávání, takže zdánlivě nereagoval. Vše si schoval na poslední sérii, kdy domácího hráče vychytal a nechal nás ve hře. Obrátilo se pořadí, domácí hráč se nemýlil, takže Bony stál před těžkým úkolem. Nedal, nevadí, na penalty prostě vůbec dojít nemělo!

Příští sobotu doma od 17:00 béčko Tlučné.

Sudí: Škareda
Branky: 17', 82' - 40' Váza, 70' Piji-Jam
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr., Řízek - Kulič (85' Bony), Váza, Karby (78' Stehýnko), Piškoot (70' Rolňas) - Piji-Jam, Lafata (75' Brácha)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - TJ Tlučná (B) 5:1 (2:0)

Hasič se nakonec dočkal!

Sobota 20.4.2013 - Tlučná doma rovná se tři body. O platnosti této rovnice jsme vůbec nechtěli pochybovat. Na druhou stranu jsme věděli, jak strašně jsme se natrápili na podzim, kdy jsme se o výhru 5:4 strachovali až do konce. Georginho už mohl počítat s Pechlym, vznikající přetlak v sestavě se vyřešil sám. Karbyho totiž skolila rýmička. Nohy svědily Hasičovi, protože se konečně ukázal i Vanny. Koučovo kritérium pro vypuštění Hasiče na hrot však bylo nekompromisní - nasázet 4 góly!

Hned od prvních minut jsme potvrzovali roli favorita, usadili jsme se na soupeřově polovině a tlačili se do zakončení. Tlučná měla v bráně pologólmana, což nebývá pro naše šutery dobrý signál. Po pár boxovačkách a házenkářských zákrocích nohou vypadal celkem rozchytaně. Dobrým vyběhnutím si poradil i s Vázou, který chtěl míč zavést až do kuchyně, ale při kličce si ukopnul balón. Naše trápení ukončil Piji-Jamem zahraný roh, míč prošel až na Piškoota, který pohotově nastavil na zadní tyči levaso a rozvlnil poprvé síť - 1:0. Soupeř hledal cestu k Hasičově brance jen těžce, několikrát jsme jim museli pomoct špatnou rozehrávkou. Závary jsme dokázali umlátit, co prošlo, měl Hasič pod kontrolou. Jenže druhý gól ne a ne přijít. Zkoušel to Piji-Jam, Pechly i Kulič, ale střely cíl nenašly. Pomohl nám až dezorientovaný obránce soupeře, který Piškootovo zpětnou přihrávku na penaltu zakončil neomylně šourákem o tyč - 2:0. Piškoot byl dál při chuti, na hranici vápna si míč připravil na levačku a už už ho viděl ve víku. Bohužel, špičkou škrtnul o pažit a předvedl pouze ukázkovou koordinaci pohybů, adekvátní čtyřem promile v krvi. Drama do zápasu mohl těsně před přestávkou přinést únik tlučenského rychlíka, Honkovi s Leošem se ho povedlo nadvakrát zbrzdit, když ani to nestačilo, zachránil nás Hasič skvělým vyběhnutím.

Po změně stran začala Tlučná aktivně, v podstatě nás deset minut přehrávala. Byl to ale tlak bez většího efektu, který byl zákonitě potrestán. Lafata se po autovém vhazování prosadil a centrem našel naběhnutého Bonyho. Ten nastavil placíra a míč z voleje poslal přesně do víka - 3:0. Lafatu podíl na gólu nabudil, najednou ho bylo plné hřiště. A když se čtvrt hodiny před koncem sám prosadil, mysleli jsem, že ho nechytíme - 4:0! Hasič se okamžitě začal dívat po lavičce a těšil se na koučovo signál. Vanny ale ještě nebyl připravený. Pátý zásah mohl přidat George, jenže když už se chystal uklidit míč do sítě, přihnal se Lafata a precizním skluzem ho o míč připravil. Hned vzápětí pustil George do hry Vannyho, Hasič přehodil dres a šel do hry. Prakticky okamžitě se dostal do úniku po pravém křídle, brankáře nepřekonal, ale dokázal míč doběhnout a vrátit do vápna na Piškoota. Ten byl poslán k zemi a zařídil tak penaltu. Tím Piškoot zkompletoval unikátní, tzv. superšpinavý hattrick za gól, vypracování vlastního gólu a penaltu. Hasič míč nikomu nepůjčil a střelou doprostřed brány zvýšil na 5:0. Hosté se nevzdali, toužili po čestném úspěchu. Jenže Vanny v brance návázal na výkon Hasiče, dvě povedené střely k tyči parádně zlikvidoval. Kapitulovali jsme až v posledních vteřinách, kdy se nedomluvil Leoš s Řízkem a důrazný útočník prostřelil Vannyho. Honkovo zoufalý pokus o vykopnutí míče z brány přišel pozdě - 5:1. Hned po naší rozehrávce Maroš zápas ukončil.

Příští zápas v sobotu od 17:00 ve Všerubech, sraz v 15:45!

Sudí: Maroš Kramár
Branky: 17' Piškoot, 28' vlastní (Piškoot), 57' Bony, 75' Lafata, 83' Hasič (PK) - 90'
Žlutky: Váza
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr. (80' Vanny), Řízek - Kulič, Váza (53' Stehýnko), Pechly, Piškoot - Piji-Jam (46' Bony), Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled
KZJ SK Všeruby - Slovan Blatnice 2:5 (1:2)

Býrhof musel začít na tribuně ...

Sobota 27.4.2013 - Všeruby některými předchozími výsledky a referencemi budily mírný respekt, v jejich sestavě se po zimě objevily snad i nějaká ex-krajská fotbalová jména. Výbor Slovanu reagoval adekvátně a rychle přichystal přestupovou mega-bombu! Po šesti letech strávených v německé Bundesoberlize se do Slovanu vrací ... soupeři třeste se ... Olivéééééér Býrhóóóóf !!!! Velký díky patří pokladníkovi Slovanu, který neváhal bombardovat všechny dostupné kontakty už skoro neexistujícího vedení Straubingu. Vypadalo to dlouho beznadějně, ale když nebyl úspěšný, nevzdal to a vzal to přes manželku prezidenta klubu! A uspěl, Býrhofovo legitka za jeden den doputovala přes bavorský svaz až do FADE ve Frankfuthu! Jak to dokázal, však zůstává tajemstvím. Jenže pak to vzal do rukou FAČR, legitku údajně odeslal hned v úterý po zaplacení přestupní částky, informacím se dalo věřit. V sobotu Býrhof dorazil nažhavený na sraz, a ... nic! Zklamání bylo obrovské, kouč měl navíc na papírku hrozivý soupis dalších hráčů, se kterými nemohl počítat - Piji-Jam, Řízek, Karby, Jimmy, Brácha, Vanny, Pibaro. Od míchačky dokázal vytáhnout Mildánka, spolehlivými výkony v dorostu si o nominaci hlasitě řekl nováček Komín. S Piškootem na beku, Stehnem v záloze a Mildánkem na hrotu, však nebyla zahajovací sestava nijak oslabena.

Na první šance se nečekalo dlouho. Domácí se na nás pokusili vlítnout, ale kromě dobře rozehraného auto na Růnyho za obranu, jsme si zadní vrátka hlídali. Naopak jsme brzy odhalili slabiny domácích. Naše pohyblivá záloha dokázala precizně přerušovat rozehrávku a okamžitě zakládat nebezpečné brejkové situace. V úvodní šanci se po narážečce s Mildánkem ocitl Pechly, sám z úhlu vystřeli křižnou střelou o metr vedle. Dlouho ho to nemrzelo, za pár minut si pohrál s obránci a poslal Mildánkovi pěknou kolmici. Ten si věděl rady a zkušeně střelou pod gólmanem otevřel skóre - 0:1. Okolo pětadvacáté minuty přišly infarktové chvíle. Pechly nejprve z pravé strany našel naběhnutého Mildánka, který proti vyběhnutému gólmanovi zkusil dloubáček, ale míč skončil těsně nad. Za pět minut se Váza proháčkoval až na penaltu, brankář zkoprněl, jenže vytočená placírka zamířila těsně vedle tyče! Na Vázu prostě moc velká tutovka. Chvíle zmaru ale vystřídala radost, po Pechlyho přihrávce za obranu v reparátu uspěl, střela z větší dálky a většího úhlu mířila přesně - 0:2. Domácí na rozdíl od nás vytěžili z minima maximum. Nejprve sice dokázal Hasič po rohu vytěsnit hlavičku ze šibenice, v další akci předstoper napřáhl z dvaceti metrů, střela ve větru o metr zaplavala a skončila v naší síti - 1:2. Místo pohodlného vedení najednou strach o výsledek. Náš zmar podtrhl v závěru úvodní části Lafata, když po Stehýnkovo střele nedokázal dorazit gólmanem vyražený míč.

Po změně stran jsme nechtěli polevit v aktivním napadání rozehrávky, to se dařilo. Navíc přišla parádní kombinace, kdy se po autu uvolnil George, předal na Pechlyho který našel rozběhnutého Mildánka. Ten ukázal obráncům číslo a z pravé strany předložil Lafatovi míč jako na podnosu - 1:3. Další spálené tutovky už tak nemrzely, Pechly zkusil vyběhnutého brankáře přehodit, ale povedlo se mu to i s bránou. Sám před gólmanem neuspěl ani Lafata. Pak ale přišla parádní dvouminutovka. Po faulu na Pechlyho se podařilo urvat balón Mildánkovi, který svůj parádní výkon korunoval precisní liftovanou střelou kolem zdi - 1:4! Když se chvíli po něm prosadil Lafata, který se parádně ukopnul a míč skončil u opačné tyče, než plánoval, bylo rozhodnuto - 1:5. Dobrý pocit z výsledku kalilo nucené střídání Bonyho, který po deseti minutách na hřišti inkasoval nechtěně do tváře. Zkusil to dál, ale nešlo to, Komín musel chtě nechtě do hry. Jeho debut nemohla pokazit druhá inkasovaná branka, když opět předstoper napřáhl z dálky a byl znovu úspěšný - 2:5.

V dalším kolem hostíme v sobotu od 17:00 Úněšov

Sudí: Oliver
Branky: 40', 83' - 11' a 66' Mildánek, 33' Váza, 49' a 68' Lafata
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr., Piškoot - Kulič, Váza, Pechly, Stehýnko (55' Bony, 77' Komín) - Mildánek (79' Krtek), Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Slávia Úněšov 6:0 (2:0)

Šancí opět jako máku

Sobota 4.5.2013 - dříve obávaný Úněšov se aktuálně výsledkově trápí, dokonce je reálně ohrožen sestupem do pralesa. Podcenit jsme ho nechtěli, ale tři body byly povinností. V sestavě se pár lidí tradičně protočilo, natěšení ultras se nedočkali Býrhofa, který svůj restart ve Slovanu začal plánovanou omluvenkou. O tom, že pravidla fotbalu jsou jednotná od pralesa až po ligu mistrů, nás přesvědčil sudí Nesvatba. Ještě před nástupem musely dolů pásky a lepenky ze štulpen, pokud neměly stejnou barvu! Naštěstí není sadista, ortézy různých barev dolů nemusely. Hosté byli upraveni předpisově, protože lepenky sundavali ve středu ve Vochově.

Od úvodních minut jsme si vytvořili tlak, záhy přišly šance z kategorie tutových. Váza měl na lopatě dvě, nejdřív ukázková Kožichovka z metru přes, podruhé po Pechlyho nabídce do ohně dloubáčkem těsně nad ... Svojí slavné schvilky se dočkal, když ho poslal za obranu Lafata, obešel brankáře a z úhlu ve skluzu poslal míč do brány. Gól si ale připsal Piškoot, který neměl nervy čekat, jestli za čáru míč doskáče - 1:0. Piškoot mohl přidat další gól, když ve skluzu trefil Pechlyho centr z voleje, míč prolétl o centimetry vedle. Úněšov hrál, na co měl, hráči sympaticky bojovali, ale na ohrožení Hasiče to bylo málo. Ten si sjednal respekt při prvním zahřívacím zákroku, když šel pod nohy dobíhajícímu hráči s nohou mířící na solar. Druhý zásah přidal Pechly, když se opřel za vápnem do míče, gólman si s plovoucím projektilem neměl šanci poradit - 2:0. Trvalé ostřelování úněšovské branky pokračovalo až do přestávky. Váza přidal z přímáku břevno, Pijy-Jam poslal svojí šumivku těsně vedle. Dvakrát zahrozil Karby, jedno levaso mimo, podruhé po Honkově ulici trefil gólmana.

Po změně stran přišel z naší strany útlum, nechali jsme tak soupeře utavit, abychom následně zasadili zdrcující úder. Ten začal po hodině hry, kdy se do míče levačkou opřel Piji-Jam a z dobrých dvaceti metrů olízl tyč v šibenici - 3:0. Kouč pak postupně vypouštěl do hry čerstvé síly, na hřiště se dostali Stehýnko, Bony a Rolňas. Zezadu atakovaný Piškoot stihl ještě před vystřídáním vyslat do pravého křídla Stehýnka, ten zatáhl míč k brance a našel ve vápně volného Lafatu - 4:0. Do branky se na posledních deset minut dostal Vanny, jeho první důležitý kontakt s míčem byl ukázkový - rozehrál přesně na kopačky protihráči. Řízek poctivě zabojoval a jeho zaváhání napravil. Soupeř to sympaticky nezabalil, po individuální akci agilního útočníka (asi příbuznej Rudy ze Všerub) nás zachránilo břevno, ale to bylo opravdu vše. Zkázu dokonal v poslední desetiminutovce Pechly, který jednou prošel podél brankové čáry až do kuchyně, podruhé ho míč našel zcela volného před brankou - 6:0. Jak se proměňujou tutovky mohl demonstrovat Honek, když nepozorován prošel až do malého Vápna, kde ho našel přihrávkou Lafata. Bylo snad těžší nedat, než dát, ale povedlo se ...

Příští zápas dohrávka v Kaznějově, ve středu od 17:00, sraz a odjezd v 15:30!

Sudí: Michal Nesvatba
Branky: 22' Piškoot, 28', 82' a 86' Pechly, 63' Piji-Jam, 75' Lafata
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič (80' Vanny) - Honek (C), Leoš, George jr. (77' Rolňas), Řízek - Karby (68' Stehýnko), Váza, Pechly, Piškoot (75' Bony) - Piji-Jam, Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled
FK Bohemia Kaznějov (B) - Slovan Blatnice 0:2 (0:2)

Karby hru oživil, na chvíli ...

Středa 8.5.2013 - na druhý májový svátek nás čekala nelehká dohrávka v Kaznějově. Mančaft nabuzený výhrou nad Úněšovem se trochu nečekaně sešel na úterním trejnu, kde bylo poprvé víc starých, než mladých. Nechyběl ani Býrhof, zapojil se kouč Georghino, a kopnout si přišel Pérko (že by oťuknutí budoucích spoluhráčů?). Na zápas asi nebudeme úplně komplet nikdy, Váza slibovanou omluvenku v rachotě nedostal. Georghino si tím pádem mohl oddychnout, místo pro Býrhofa bylo dané.

Úvod zápasu nám vyšel parádně. Na časomíře běžela teprve třetí minuta, když právě Býrhof postavil ve středu hřiště zeď, odebral soupeři míč, posunul ho na volného Pechlyho, který kolmicí vyzval Piji-Jama. Ten ustál pokus o kosu a poslal míč podél brankáře do sítě - 0:1! Vedení nás uklidnilo, ale domácí tým nehrál vůbec špatně. Snažili se rozehrávat odzadu, útočnici sbíhali pro míče na vlastní polovinu a naopak krajní záložníci vyráželi po křídlech. Naše často "němá" obrana odvracela nebezpečí i s dávkou štěstí. Honek si za poločas splnil půlroční kvótu faulů, domácí po třech taktických kosách zahrávali nebezpečné standardky. Dvakrát mířili vedle, jednou si poradil Hasič. Když se k tomu několikrát přidala mizerná rozehrávka, která asi zůstala v úterý na hřišti, nebylo to nic k pokoukání. Důležitá ale byla efektivita. Po Piškootově autu si parádně narazil Pechly s Lafatou, Pechly se na penaltě nedostal ke střele, ale dokázal posunout míč ještě do pravé strany. Tam byl připravený Piji-Jam, který neměl problém zamířit do odkryté branky - 0:2. Byl dokonce blízko hattricku, jeho střelu z přímáku parádním skokem zneškodnil domácí gólman. Do poločasu se hrál vyrovnaný fotbal od vápna k vápnu, skóre se nezměnilo ani po nepovedeném odkopu Hasiče, po kterém zkoušel kapitán domácích trefit z dálky prázdnou branku. V další šanci domácích spolehlivý Řízek dokázal čistě zastavit unikajícího útočníka na hranici vápna. Na nervy jednou zabrnkal Leoš, když sám v kruhu váhal s rozehrávkou až do chvíle, kdy měl u sebe z každé strany jednoho útočníka. Míč na Řízka nakonec prostrčil ...

Vstup do druhého poločasu mohl být opět vynikající. Lafata přelstil ofsajdovou past, domácí obrana zcepeněla a šel sám na gólmana. Zvolil opět u nás tolik oblíbený dloubáček, míč samozřejmě skončil nad. Za pár okamžiků se individuálně prosadil Pechly, jenže jeho gól sudí neuznal pro nedovolené bránění Kuliče. Mohlo nás to mrzet, protože po standardce domácích mířil míč do vápna, Býrhofovi ho teč sebrala z hlavy, Honek v kritické chvíli podklouzl a útočník pálil z malého vápna volejem těsně nad! Hrálo se ani ne pět minut a tolik šancí! S přibývajícím časem jsme přeci jenom začali hrát na výsledek, Býrhof zkušenostma pomáhal v defenzivě, a když byla příležitost, podpořil útok. Pravda, spoluhráči měli občas problémy v komunikaci, povel "raus!" byl zřejmý, ale u "leo!", "zeit!" a "hinter man!" už to bylo na chvilku přemýšelní. Dostal se i k oblíbenému zakončení hlavou, George mu ale trochu zaclonil a míč skončil těsně vedle. Čtvrt hodiny před koncem musel vystřídat Pechly, místo kterého poslal kouč do hry Karbyho. A začalo být veselo ...

Po letmém rozkoukání se prezentoval ukázkovou kosou, po které byl za žlutou kartu určitě rád. Odveta přišla přesně za minutu, domácí hráč jednoznačně oplácel bez snahy hrát míč. Waltros byl nekompromisní a poslal borce do sprch. Karby vypadal na trojitou frakturu a urvaný vazy, jenže červená karta pro hříšníka ho dokázala zázračně zcela uzdravit. V tu chvíli se ocitnul jednou nohou na sádrovně (v lepším případě) ... První pokus o vyřazení ze hry ustál, hrozilo mu spíš zavalení. Pět minut před koncem se dostal v souboji o míč do tahanice, po které viděl přísnější druhou žlutku, počet hráčů se vyrovnal. Mezi tím se však také hrál fotbal, kouč vypustil do hry Bonyho se Stehýnkem. Stehno se dlouho nerozkoukával a už se dostal ve čtverci k dorážce, míč do branky neprotlačil. Na pravém kraji měl situaci ulehčenou, protože Kulič mu nebezpečného hráče doslova utavil, kvůli masivním křečím musel ze hry! Domácí se snažili, ale pořád se dál jak k vápnu nedostávali. V závěru se po rohu prosadil Leoš, jeho parádní hlava skončila na břevně! Po taktickém vystřídání Býrhofa Bráchou jsme dohrávali s komplet čerstvou zálohou, opory se už mohly šetřit na nebezpečný Vochov!

Příští zápas v sobotu 11.5. od 17:00 ve Vochově, sraz v 15:45!

Sudí: Waltros
Branky: 3' a 24' Piji-Jam
Žlutky: Karby 2x
Rote: 87' Karby
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr., Řízek - Kulič (83' Stehýnko), Býrhof (89' Brácha), Pechly (75' Karby), Piškoot (79' Bony) - Piji-Jam, Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Vochov - Slovan Blatnice 0:2 (0:0)

Hororová záležitost s outsiderem

Sobota 11.5.2013 - třetí zápas v osmi dnech nás čekal na hřišti nejhoršího celku soutěže, Vochova. S dvanácti body je na chvostu tabulky zatím jednoznačně odsouzen k návratu do pralesa. Kvůli dvoudennímu dešti jsme se nejvíc báli, aby se vůbec hrálo. Vochovské hřiště si s vodou poradilo, díky sklonu může plynule odtékat směrem k novým kabinám. Špylar nás napínal, ale nakonec před pátou dorazil. Reference ze zápasu benfiky v Hunčicích jsme se snažili ignorovat ...

Dění v prvním poločase není vhodné příliš podrobně rozebírat, pro všechny zúčastněné aktéry by to bylo příliš bolestivé. Od začátku bylo totiž skoro všechno špatně. Špatnej pohyb, mizerná rozehrávka, bídná koncovka. Ligovej balón, vyrobený speciálně na přání Pavla Horvátha, byl na mokrým pažitu až nečekaně pomalý. Domácí šli do zápasu s tím, že nemají co ztratit, a to se jim vyplácelo. Několikrát se dostali do nebezpečných šancí, Hasič likvidoval tvrdou střelu k tyči a další pokus mířící do šibenice. V jasné šanci selhal domácí zkušený záložník, na malém vápně míč špatně trefil a ohrozil jen rohový praporek. Několik slibných náběhů se nám podařilo zastavit. Pak navíc přitopil Špylar. Piji-Jam poslal centr na zadní tyč, Piškoot se položil z náběhu do skluzu a se štěstím protlačil míč do sítě přes gólmana (mimochodem chytal obránce). Aniž by pomezní signalizoval, Špylar pískal z hranice kruhu ofsajd! Jen za pár minut situace na druhé straně, přihrávka do metrového ofsajdu (viděno opravdu objektivně), Káva mává a Špylar ... nic! Sakra proč? Takže se začalo ještě navíc mluvit, domácí borci se toho chytli a vytušili, že by nás mohli tímto způsobem rozhodit.

Na rozdíl od domácích měl kouč Georginho možnost se sestavou něco udělat. V záloze se hned po přestávce objevilo dravé mládí, Býrhof se stáhnul na levého beka místo Řízka. A začali jsme o poznání lépe, po třech minutách se prosadil Piji-Jam, který tvrdě trefil přesně k tyči - 0:1! I na střelci byla patrná radost z nečekaně cenného zásahu. Dýchalo se nám hned lépe, ale museli jsme být pozorní. Mlaďoši okamžitě potvrzovali, že se na ně můžeme spolehnout. Bonny nevypustil jediný balón, Stehnovi terén dokonale seděl a dělal si v rozehrávce, co chtěl. Naopak Váza se lehce trápil, po nepovedeném převzetí míče zakopnul mičudu až do Plzně, kouč nechal rozběhat Karbyho. Zahrozili také domácí, Honek zastavil brejk za cenu karetního trestu. Nastartoval tím domácího útočníka k zákeřnější hře. K neustálým kecům přidal ještě držení a lokty, a když Karby dobíhal míč u pomezní čáry, šel po něm vyloženě hokejovým hitem. Karby naštěstí zábradlí minul, jinak to bylo na zabití. Špilar udělil aspoň žlutou, a to i v případě zájezdu domácího hráče na stojnou nohu Stehna. V tu chvíli už to vypadalo na pěknou peckovačku ... Šancí nebylo moc, ale minimálně Piškootovo po gólu volala. Dostal se sám až před gólmana, kterého zkusil neúspěšně zaskočit šajtlí k tyči. Domácí už zůstávali na půlící čáře ve třech, několikrát se dostali do úniku, ale ve sprinterských soubojích jsme měli navrch. Býrhof si na své straně práci ulehčoval tím, že míče dozadu prostě nepouštěl. A byl to i on, kdo přidal druhý gól. Stehno zakroutil pěkný roh, po kterém Karby usměrnil míč směrem od branky právě na Býrhofa, který zkušeně dorazil - 0:2. Konec zápasu jsme si už pohlídali, je potřeba rychle zapomenout a myslet už na další domácí zápas.

V sobotu 18.5. doma od 17:00 rovněž o záchranu bojující Dobříč.

Sudí: Špylar
Branky: 48' Piji-Jam, 84' Býrhof
Žlutky: Honek, Váza*, Hasič
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr., Řízek (46' Stehýnko) - Kulič (46' Bony), Býrhof, Váza (65' Karby), Piškoot - Piji-Jam, Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Sokol Dobříč 1:1 (0:0) na PK 4:3

Dobříč vybetonovala bod

Sobota 18.5.2013 - mužstvo Dobříče je na tom v tabulce o něco lépe, než poslední Vochov, ještě žije a bojuje o záchranu. Náš tým se nebál role favorita, body byly povinností. Trenérovi lehce komplikovaly plány omluvenky, neměl Hasiče, Pechlyho, Řízka a Vázu. Ten minulou sobotu završil svůj kritický den nerovným soubojem s autem, řízeným místním vysmahlem. Léčba blíže nespecifikovaného zranění je intenzivní (obklady + medicína), o závěr sezony by Váza podle posledních informací klubového lékaře přijít neměl.

Kapitán hostů byl na losu úspěšný, začínali jsme netradičně po sluníčku. Hned první akci zkusil rozehrát fotbalově Leoš, míč našel neomylně soupeře, rodící se brejk zastavil Honek. Na opačné straně našel centr ve vápně Kuliče, který dokázal se štěstím přehodit gólmana kolenem, oběhl ho, ale brankář stihl míč ze vzduchu stáhnout. Hosté hráli na jeden vysunutý hrot, ostatní borci málokdy vystoupili dál, než 30 metrů od vlastní branky. Dál se odvážili jen při výkopech stopera, který vytrvale nakopával balóny až za půlící čáru. Jenže ty byly zejména pro Býrhofa lahůdkou. Snad 90% procent času prvního poločasu se odehrálo na polovině soupeře. Takový tlak nebyl na Nou Campu k vidění od našich pralesních zápasů. V nich ale obrana vždy časem povolila, Dobříč odolávala. Z našich kopaček bylo vysláno dobrých 20 střel, jenže drtivá většina mimo zařízení nebo to byla lahůdka pro zkušeného gólmana. Vanny míč neviděl dlouhé minuty, stáhnul jeden nákop a řešil jednu malou domů, to bylo za poločas asi tak vše. Karby s Kuličem se viditelně snažili uchopit dirigentské role, bylo jich plné hřiště (resp. polovina). Jenže finální fáze proti přehuštěné obraně byla problematická. Bonny na lajně trpěl, protože v permanentním tlaku neměl kam běhat. Byli jsme ale trpěliví a věřili, že to po změně stran zlomíme ...

Po přestávce se obraz hry nijak nezměnil, ovšem za vytrvalý tlak konečně přišla odměna. Rychle jsme rozehráli standardku na půlce, Býrhof našel Piji-Jama, který překvapil kolmicí na Piškoota, a jeho přesná střela po zemi znamenala vedení - 1:0. Čekali jsme, že přidáme další góly, jak je u nás často zvykem. Jenže zase jenom tlak bez gólového fektu. Piji-Jam se několikrát probíjel do svojí pozice, jenže když překonal tři protihráče, nečekala ho odkrytá branka, ale minimálně další tři protihráči postavení na hranici vápna. Lafata byl jako obvykle důrazný, ale na míči mu chyběl v zahuštěném prostoru potřebný klid. Nedařili se nám až na výjimky ani rohy, kterých bylo nepočítaně. Každopádně to vypadalo, že výsledek minimálně pohlídáme. Chyba lávky! Čtvrt hodiny před koncem přišel nenápadný centr do vápna, míč dopadl mezi Býrhofa a dobíhajícího Piškoota přesně k útočníkovi, který Vannyho prostřelil ukázkovým teploměrem - 1:1! Byla to jediná šance Dobříče a hned skončila gólem, který ukončil naši tři zápasy trvající neprůstřelnost. Takový je prostě fotbal, čas nám ještě nějaký zbýval. Kouč poslal do hry Allyho, aby se zkusil hokejově prosadit v prostoru před brankou. Po průniku Býrhofa do vápna jsme se dožadovali penalty, jinak precisní Czech kontakt údajně kvůli sluníčku neviděl. Rozhodnout mohl v posledních vteřinách Ally, když si naběhl na Stehnovo nákop na zadní tyč. Míč trefil procítěně stehnem, jenže skončil jenom na tyči a ve vápně nebyl nikdo na dorážku.

Podruhé na jaře tak došlo na penalty. Začínali hosté, první dvě série byli střelci úspěšní. Za nás dával Piškoot suverénně, Piji-Jam se štěstím, gólman si sáhnul. Ve třetí sérii se poprvé vyznamenal Vanny, který vychytal kapitána. Následně Stehno mazácky z kroku poslal míč přesně k tyči. Po úspěšném střelci Dobříče zvýšil Karby na 4:3 a v poslední sérii vytáhl Vanny druhý zákrok a zajistil nám možná velmi cenný druhý bod navíc.

Příští sobotu od 17:00 derby na hřišti aktuálně druhého Diossu!

Sudí: Czech
Branky: 47' Piškoot - 78'
Žlutky: Býrhof
Sestava: Vanny - Honek (C), Leoš, George jr. (73' Šindus), Býrhof - Bony (58' Stehýnko), Kulič, Karby, Piškoot - Piji-Jam, Lafata (80' Ally)


Author: Honek


Zpět na přehled
Dioss Nýřany (B) - Slovan Blatnice 0:0 (0:0) na PK 5:3

V odvetě bereme jen bod

Sobota 25.5.2013 - Diossu jsme chtěli oplatit potupnou porážku 3:2 z domácího podzimního zápasu. Dorost ráno neuspěl (1:4), tím spíš jsme nechtěli dopustit odevzdání dalších bodů. Po příjezdu na hřiště už měli domácí borci propocený trika z rozcvičky, rozchytaný Franta Plešoun s apartním mahagovoným přelivem rozdával úsměvy na všechny strany. Georghinovi se uzdravil Váza, střed zálohy měl tedy vyřešený. Obrana i útok v obvyklém složení, lavička našlapaná ...

Od prvních minut oba týmy potvrzovaly, že jsou na špici tabulky právem. Líbivé kombinace, tah na branku. Žádné taktizování a oťukávání (myšleno obrazně) soupeře se nekonalo. Oťukávání (myšleno fyzicky) se místy konalo, Váza byl uvítán na domácím hřišti pěknou kosou. Krajský sudí Kozina ale tíhu derby o první místo v tabulce nezvládal, bál se pískat. První tutovku měli domácí, když se v přečíslení dostali před Hasiče. Ten proti prvnímu hráči vyběhl a míč vyrazil na hranici vápna, dorážku spoluhráče do odkryté brány se štěstím vytěsnil bokem Leoš! Naše šance nebyly zprvu tak ložené, útočníci se nedokázali prosadit v koncovce. K tomu se nám už trochu tradičně nedařila finální přihrávka, to stálo hrozně sil. Domácí Amiri se po kontaktu rameno na rameno s Honkem ve vápně marně dožadoval u Koziny penalty. Nejen v zakončení byl aktivní Piškoot, jeho dvěma volejům chyběla přesnost, neuspěl ani parádní hlavou, když letěl několik metrů vzduchem. Fanouš odolával, přestože nejistota z jeho zákroků byla cítit. I když je to spíš jeho styl. Pěknou střelou dal o sobě vědět Váza, míč prošel o metr vedle šibenice. Po Karbyho akci se do největší tutovky dostal Piji-Jam, středem hřiště postupoval sám na branku, vypálil dobře, ale jen do břevna. Domácí kontrovali nepříjemnou střelou kapitána těsně vedle. Nebezpečí hrozilo i ze standardek, ve kterých jsme po příchodu Býrhofa přeci jen jistější, a to u obou branek. Po viditelné i slyšitelné kose na Lafatu jsme se pro změnu domáhali penalty my, na to však neměl Kozina sílu. Emoce musely ven, lavička byla rozparáděná, ještěže Grizzly s námi tentokrát nebyl. Do poločasu se skóre neměnilo, diváci se však určitě nenudili.

Po přestávce jsme nastoupili ve stejném složení, ale kouč nechal okamžitě rozehřívat naše žolíky. Jako první se do hry zapojil Mildánek, který nahradil vyšťaveného Piji-Jama. Jak sám přiznal, nebylo to ono, v souboji s domácí defenzívou mu chybělo několik kilo tuku. Příchod Mildánka a zřejmě i poločasový rozbor nabudil Lafatu, který po změně stran opět připomínal starou dobrou motorovou myš! Jenže k pořádné tutovce jsme se nedostali, po rozehraném přímáku pálil Piškoot šajtlí do hradby těl. Postupně začala ve středu hřiště vznikat nepříjemná díra, kterou domácí párkrát využili k rychlým výpadům. Nebezpečná byla akce po evidentním háčku na Vázu, kdy po brejku Amiri prošel až do vápna, kde mu zabránil v zakončení Leoš. Domácí po hodině vystřídali Krtka Slovaňákem Torresem, který se po pár minutách prezentoval tvrdou střelou z hranice vápna. Hasič byl dobře postavený a míč zkrotil v rukavicích. Domácí pak pokračovali v tlaku, Karby netakticky vracel dlouhý centr na naši penaltu do klubka hráčů, Leoš kung-fu kopem odpálil míč mimo nebezpečí. Po šprajcu s Krtekm musel vystřídat kouč Býrhofa, Šinduse nebylo potřeba dlouze motivovat, Torres okamžitě pocítil jeho důraz při přebírání balónu. Zahrozili jsme z další standardky, Lafata centr šikovně tečoval, Piškoot se snažil dorážet, ale Fanouš domácí zachránil. Na závěrečnou fázi přišel do hry Stehno, Kulič se vysunul na hrot. Stehno začal okamžitě motat domácí borce, tvrdá kosa ho neminula. Jeho spolupráce s Kuličem a Mildánkem fungovala, jenže k zakončení vždycky kousek chyběl. V závěru jsme se mohli připravit i o remízu, Honek poslal malou domů Hasičovi, který odkopl jen k Torresovi. Ten okamžitě vypálil, míč směřující do šibenice Hasič vyndal na roh!

Opět přišly na řadu penalty. Začínali úspěšně domácí, Váza srovnával na 1:1. Ve druhé sérii poslal Kulič míč na břevno, ale věřili jsme, že si Hasič jeden zákrok připíše. Piškoot i Karby byli tradičně suverénní, Hasič si jen šáhnul ve čtvrté sérii, takže domácí pátý střelec mohl rozhodnout. Nevystřelil nejlépe, Hasič šel po míči, ale k jeho i naší smůle mu prošel mezi rukavicemi. Remíza byla spravedlivá, díky Berbrovině získal tentokrát bod navíc soupeř.

Příští zápas v sobotu od 17:00 s Nekmířem.

Sudí: Kozina
Branky:
Žlutky: Býrhof, Váza, Piškoot
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr., Býrhof (65' Šindus) - Kulič, Váza, Karby, Piškoot - Piji-Jam (58' Mildánek), Lafata (79' Stehýnko)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Nekmíř 3:2 (0:1)

Piškoot trefil výhru, Kulič postup !!!

Sobota 1.6.2013 - protože Nekmíř v minulém kole doma porazil Horní Břízu, došlo na postupovou matematiku. Věděli jsme, že k jistotě druhého postupového místa potřebujeme ve zbývajících třech zápasech uhrát jeden bod. Papírově nejjednodušší to mělo být právě proti Nekmíři, protože pak nás čeká nevyzpytatelná Trnová a nakonec doma Horní Bříza, což by v pesimistické variantě mohl být zápas o všechno. Na seznam zraněných přibyl po derby Býrhof, který si zatím zvyká na kontaktní pojetí tuzemské hry. Šindus jako zkušený hospodář viděl situaci po třídenním dešti jasně, hrát se nebude. A brzo odpoledne zahájil přípravu na sledování (úspěšného!) boje Viktorky o titul. Ověřovací telefonát kouče byl rychlý ("Pivo? Aha ... Kolik? Hmmm"), na poslední chvíli neuspěl ani u Mildánka. Náladu mu spravil aspoň Řízek, který byl připraven nastoupit od začátku. Přestože déšť stále nepolevoval a v podstatě celý kraj až na výjimky nehrál, V Blatnicích se fotbal celý víkend hrát dal! Hřiště bylo podmáčené, místy louže, ale k neregulérnosti mělo hodně daleko. Samozřejmě, chtělo to obout šrouby nebo ještě něco lepšího ...

V úvodu se potvrdilo, že terén bude stírat rozdíly. Vlastně to bylo ještě horší, Nekmíř se do nás doslova zakousnul. Už ve třetí minutě přišel roh, Hasič signalizoval "Mááááám!", ale neměl. Míč podběhl a rozběhnutý záložník hlavou trefil přesně - 0:1. Dostali jsme se do křeče, hrozně jsme chtěli a to bylo špatně. Míče se díky naší zbrklé hře odrážely k nohám soupeřům, Hasič musel několik střel zlikvidovat. Po jednom slabším vyboxování navíc trefil útočník bez přípravy obloukem břevno! Nekmíř měl v bráně hráče z pole, kterého jsme měli v plánu zasypat sprškou střel. Výsledek? Za poločas asi jedna slabá střela Lafaty! Po rozehraném přímáku pálil tvrdě Piji-Jam, ale trefil chumel hráčů. Váza to po centru zkusil akrobaticky, tentokrát z repertoáru zvolil škorpióní kop, ale míč dokázal jen tečovat. Pozitivní bylo, že jsme hru vyrovnali, k vápnu jsme se dostávali a zbývalo trpělivě čekat, že se něco ujme. Leošovo střela to nebyla, její parametry byly hrozivé - ze 30ti metrů 30 metrů vedle ... Do kabin jsme proto odcházeli za nepříznivého stavu.

Nějakou změnu kouč musel udělat, lehkonohý Stehýnko byl ideální volbou. Karby se místo Georgeho zatáhnul na předstopera, Stehýnko mohl operovat ve středu hřiště. Hra se zlepšila, míč jsme drželi na polovině soupeře, jenže střelba pořád žádná. Půlhodiny před koncem musel ze hřiště Lafata, vystřídal ho další lehkonohý hráč Bony. Postavil se na kraj zálohy, na hrot se posunul Kulič. A to se nakonec ukázalo jako klíčové. V době, kdy už Georginho nechal rozcvičovat Vannyho, aby použil Hasiče jako třetího útočníka, zahrával Váza z levé strany standardku. Jeho střelu brankář neudržel, k dorážce se přihnal Kulič, který netrefil dobře, ale míč očima dotlačil centimetry za čáru - 1:1. Hosté sice mohutně protestovali, že čáru nepřešel, střelec i rozhodčí si byli jisti. A nakonec to potvrdil i pomezní z Nekmíře. Uplynulo pět minut a Kulič dokázal skóre otočit! Po Karbyho centru odvrátil předstoper k Řízkovi, ten našel ve vápně dobře postaveného Kuliče, který trefil bodlem na dlouhou nohu míč tak dokonale, že brankář jen zcepeněl a sledoval, jak končí v síti - 2:1. Dvě důležité šmudly svátečního střelce Kuliče znamenaly naše vedení, ale hlavně pojištění postupu do okresu! Jenže ještě nebyl konec zápasu ...

Góly nás nastartovaly, ale museli jsme myslet také na zadní vrátka. Brejky byly nepříjemné, ale co prošlo přes beky, jistil tentokrát spolehlivě Leoš. Hasiče vystrašil přímák, po kterém míč prosvištěl po trávníku 20 centimetrů vedle tyče! Minutu před koncem řádné hrací doby se hosté prosadili kombinací na pravé straně, následoval povedený dloubáček na zadní tyč, kde byli dva hráči. Hasič skokem po nohy zabránil skórování Skluzátorovi (v 50. minutě borec zjistil, že to klouže a od té doby končil všechny sprinty skluzem pod nohy), jenže míč se odrazil na vápno, kde sice první dorážku vykryl Karby, ale na druhou už jsme neměli - 2:2. Hosté dali průchod (hraným?) emocím ... Ale pořád nebyl konec, rozhodčí oznámil dvě minuty nastavení. Rozjeli jsme odzadu akci, Honek posunul na Bonyho, míč se pak přes Karbyho dostal na druhou stranu k Vázovi, který obešel několik hráčů, zatáhl do vápna kde našel volného Piškoota. Míč z jeho placírky dlouze letěl hypnotizován hráči i 5ti ultras u klacku, aby nakonec zapadl přesně k tyči - 3:2!

Po utrápeném výkonu zůstaly všechny body doma, ale hlavně - po třech letech se áčko Slovanu vrací do okresu! Ale ještě je o co bojovat, první místo je pořád ve hře!

Příští zápas v sobotu od 17:00 v Trnové, sraz v 15:30!

Sudí: Czech
Branky: 75' a 81' Kulič, 90+1' Piškoot - 3', 88'
Žlutky: Bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Leoš, George jr. (46' Stehýnko), Řízek - Kulič, Váza, Karby, Piškoot - Piji-Jam, Lafata (57' Bony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Trnová - Slovan Blatnice 1:4 (1:2)

Body i v improvizované sestavě!

Sobota 8.6.2013 - s jistotou postupu se nám do Trnové odjíždělo přeci jenom lépe, hrát tady o okres, to by mohly být nervíky. Zážitků máme totiž z historie spoustu a rozhodně jsme si je netoužili opakovat. Georghino musel improvizovat, protože výčet absentujících se utěšeně rozrostl - Pechly, Býrhof, Váza, Leoš, Stehýnko, Hasič, to už není jen kostra týmu! Hasič nakonec k dispozici byl, ale když viděl odhodlaného, fyzicky i mentálně připraveného Vannyho, sportovně ho nechal chytat a připravil se do pole. Na stopera zaskočil Rolňas, který ho hraje v dorostu, na pravém kraji zálohy byl od začátku Bony, ve středu Karby s Kuličem, kterému šestka dres a dva góly Nekmíři ani tentokrát nepomohly k nominaci do útoku. Sudí Maresch byl velkou neznámou, o jmenovce Big Arsche se naštěstí nejednalo. I když je hřiště v Trnové v úrovni sousedního Hameráku (rybník) a celý kraj v uplynulých dnech trápily povodně, hřiště bylo standardně tvrdé a prakticky zralé na zálivku.

Sudí mohl udělat velké rozhodnutí hned v úvodu. Na Honkovo kolmici si do vápna seběhl Piji-Jam, šel do zasekávačky, při které byl viditelně hákován a skončil na zemi. Na Maresche to bylo možná moc brzy, hrálo se dál. Očekávali jsme tlak domácího týmu, jenže ten se nekonal. Naopak, střed hřiště patřil nám, šance jsme přerušovali daleko od Vannyho brány. Rolňas svojí úlohu zvládal parádně, v několika hlavičkách a šprajcech si vynutil potřebný respekt. Na jeho důraz doplatil jeden z útočníků, když po souboji na hranici vápna špatně došlápl a zápas pro něj skončil. Věnovat se mu musel Hasič, protože zachránci z domácího tábora si dávali na čas. Fotbalově zajímavější věci se děly u druhé branky, bylo to ale jen pro silné povahy. Lafata prošel přes několik hráčů a seběhl si do středu pokutového území, kde už se ho snažil o míč připravit jen brankář vystrašeným pohledem. Nápřah, střela, metr vedle ... Uběhlo pár minut, Lafata znovu sám před gólmanem, opět vedle. Sérii tutovek završil Karby, když jeho hlavu parádně zlikvidoval gólman skokem k tyči. Zákrokem sice nabil Georgovi, ale tomu pokus o protržení sítě nevyšel. Zaslouženě jsme se dočkali ve dvacáté minutě, kdy Lafata svoje další sólo proměnil - 0:1. Za necelých deset minut zahrával Piji-Jam roh, a když se zdálo, že míč neškodně proletí vápnem, objevil se na zadní tyči Piškoot a nekompromisně ho poslal k tyči - 0:2. Byli jsme na koni, jenže jen dvě minuty. Řízek se na půlce snažil fotbalově vyřešit Piji-Jamovo ztrátu míče, jenže si na balón šlápnul a domácí hráč šel sám. Vanny si mohl připsat vůbec první ostrý zákrok, sice si sáhnul, ale přízemní střela bodlem zapadla k tyči - 1:2. Nenechali jsme se znervóznět a pokračovali v naší hře, gól už v prvním dějství nepadl.

Přestávka nám tentokrát výrazně neprospěla, vyklidili jsme střed hřiště a nechali hrát domácí. Vanny střídal slabší chvilky, se zákroky z kategorie zázračných. Nejdřív neodhadl dlouhou přihrávku domácích, vyběhl do levé strany na kraj vápna, kde si chtěl míč sebrat. Jenže ten se dostal asi půl metru z vápna a Vanny jen stínoval. Domácí hráč přihrával do vápna, kde spoluhráč špatně trefil a míč směřoval podél brány k rohovému praporku. V další šanci pak Vanny vytáhl parádní zákrok, útočník měl ve středu hřiště uvnitř vápna dost času na střelu, kterou Vanny vyrazil tygřím skokem na roh! Pak pro změnu dvakrát špatně odhadl dlouhé míče, ale měl štěstí. Když po teči Karbyho hlavy míč neomylně padal za jeho záda, domácí už zvedaly ruce, jenže Vanny zacouval a vyškrábl ho nad! Georginho zkusil hru oživit nasazením Šinduse, který se málem prosadil po Piškootovo standardce, jenže na míč pořádně nedosáhl. Před vystřídáním stihnul ještě jednu vraždu Lafata, když místo jistoty po zemi zkoušel brankáře prostřelit vzduchem. Naší hodně slabou půlhodinovku jsme ovšem zakončili parádně, Hasič po pěti minutách na hřišti zpracoval Vannyho výkop, narazil Piškootovi, který zatáhl míč k vápnu a dobře viděl volného Piji-Jama. Ten si věděl rady a přesnou střelou po zemi nedal brankáři šanci - 1:3. Pro domácí tým to byla vzhledem k průběhu hry rána, ze které už se nedostali. V osmdesáté minutě centroval do vápna Bony, Piškoot se tísněn několika obránci položil do vzduchu a polonůžkami rozvlnil síť - 1:4! V závěru zápasu měl dva góly na noze Piji-Jam, v obou případech zkoušel zakončovat neúspěšně přes brankáře. Jednu střelu poslal přes, druhou mu gólman chytil. Do slibné pozice se proháčkoval ještě Hasič, tvrdá střela šla metr vedle tyče. Mrzet nás to už nemuselo, z Trnové jsme si odvezli zaslouženě 3 body!

Příští sobotu od 17:00 hostíme v rámci oslav 80. výročí Slovanu béčko Horní Břízy. Na jubilejní 100. gól bude vypsána speciální prémie! Ale je také potřeba najít někoho, kdo dá nejprve ty tři ...

Sudí: Maresch
Branky: 29' - 20' Lafata, 27' a 80' Piškoot, 75' Piji-Jam
Žlutky: Bez karet (pokladník opět pláče)
Sestava: Vanny - Honek (C), Rolňas, George jr. (60' Šindus), Řízek (85' Komín) - Bony (84' Krtek), Kulič, Karby, Karby, Piškoot - Piji-Jam, Lafata (70' Hasič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice - Horní Bříza B 5:0 (1:0)

Náš dárek Slovanu - mistři a 100+1 gólů!

Sobota 15.6.2013 - v rámci oslav 80. výročí založení Slovanu byl na programu také náš poslední zápas sezóny s béčkem Horní Břízy. Zdánlivě se o nic nehrálo, postup už jsme měli v kapse, dva cíle však byly ještě ve hře. Samozřejmě jsme chtěli zakončit účinkování ve třetí třídě jako mistři před Diossem, a také jsme chtěli dosáhnout mety 100 vstřelených gólů. A zápas jsme si chtěli zároveň jak se říká "užít", lidí bylo díky nabitému programu oslav až po střechu. Na hřiště nás při nástupu doprovodily budoucí naděje Slovanu. Svojí chvilku slávy si náležitě užily, a to minimálně stejně, jako slíbenou zmrzlinu.

Tým Břízy se mohl zdát snadnou kořistí, ale nebylo tomu tak. Chtěli jsme se ukázat, a to se odrazilo v naší hře, ve které se objevily prvky bezhlavého útočení. Takže třeba Řízek se už od druhé minuty usadil v prostoru před vápnem soupeře, Leošovo výhružky se míjely účinkem. Vyplynulo z toho několik přečíslení Břízy, které jsme dokázali eliminovat. Navíc už po necelé čtvrt hodině hry přišel penaltový faulík brankáře na Vázu (to muselo bolet!), Karby desítku bezpečně proměnil střelou k tyči - 1:0. Chtěli jsme přidat gól ze hry, Piji-Jam se sám na zadní tyči ptal brankáře, kam má dát, jenže trefil jenom brankovou konstrukci. Ve druhé šanci pálil tvrdě, ale brankář šťastným zákrokem nohama gólu zabránil. Dvakrát o sobě dal vědět Váza, ale v obou případech myslel, že má na koncovku víc času. Brankář byl až nečekaně mrštný a znemožnil mu vyběhnutím zakončit. Bříza měla v podstatě dvě tutovky. Nejdřív po slabší rozehrávce Leoše, která se objevuje jako déjà vu, to znamená nejdřív spoustu času na rozehrávku, pak už trochu bobky z dotírajících protihráčů, no a nakonec buď z pr.... klika nebo ztráta míče, která tentokrát přišla. Útočník šel sám na Hasiče, naštěstí zvolil střelu vzduchem, kterou Hasič vytlačil na roh. V další šanci pak pálil levý záložník z úhlu ke vzdálenější tyči, kterou o asi metr minul. Další příležitosti soupeře jsme si dobře pohlídali, ale rozhodně se nezdálo, že mají problémy s nedostatkem hráčů.

Poločasovou přestávku vyplnilo týmové foto pořízené Kabirem Bedim (pro neznalé Sandokana je to ten vpravo), přes vysoké nasazení a teplotu nám to nakonec docela slušelo.

Po změně stran bylo na hřišti k radosti příznivců jen jedno mužstvo. Po pěti minutách si k přímáku stoupl Váza, míč převalil přes zeď přesně do spodního růžku branky, gólman byl bez šance - 2:0. Uběhlo dalších pět minut, Piji-Jam se dostal do svojí střelecké pozice na levačku, a konečně to vyšlo! Výstavní ránu trefil přesně pod víko - 3:0. A bylo to tady, na řadě byl střelec jubilejního 100. gólu. A nenechal nás čekat dlouho, po Piji-Jamově přihrávce podél brány se na zadní tyči vrhl do skluzu Piškoot a zaslouženě se právě on stal majitelem "metráka" - 4:0! Poslední půlhodinku pak díky tomu mohl v klidu dochytat Vanny. V euforii hrající Piškoot pak přidal 20 minut před koncem druhý zásah - 5:0. Lafata stihl před vystřídáním parádně najít centrem na zadní tyči Piji-Jama, ale tomu míč sjel. Lafatovi ukazovalo počítadlo 14,5 kilometru, z toho 12 km ve sprintu, takže čtvrthodiny před koncem do hry pustil Bonyho. Vanny se záhy ukázal proti dobré střele z dálky, v rukavicích byla jistota. Georginho pustil do hry i Rolňase se Stehýnkem, kteří ještě zvýšili náš tlak v závěru. O lahůdku se v závěru postaral Váza, jeho centr rabonou zakončoval hlavou George těsně nad! Přihlížející David Štípek nevěřícně koukal, a chtěl volat Vrbovi, že pro něj má tip! Náš kouč mu to však rychle rozmluvil, Vázu chceme my.

Sezónu jsme zakončili parádně, na jaře jsme prohráli pouze 2 krát na penalty. Sice nám trošku zvlhnul střelecký prach (na jaře 38 gólů, na podzim 63), na druhou stranu jsme v 7 zápasech ze 13 udrželi čisté konto! Za dva měsíce nás čekají boje v okresu, který jsme nehráli dlouhé 3 roky, a na který se všichni těšíme. Že bude třeba máknout, o tom není pochyb. Ovšem snad ještě důležitější je to, že se v blatnickém fotbalu znovu projevuje pozitivní duch a značka Slovan Blatnice je aktuálně velmi žádaná! Uvidíme, co přinese přestupové období ...

O průběhu oslav snad přineseme samostatnou reportáž (aspoň krátkou), slíbit můžeme i bohatou fotogalerii. Pokud má někdo předem obavy ze zveřejněných snímků, tak k tomu není důvod. Fotograf odložil své nádobíčko po pořízení snímku z rozehřívací série Repelentů, v čase 21:22. Následné prožitky tak musí zůstat jen v naší paměti.

Sudí: Lapka
Branky: 13' Karby (PK), 50' Váza, 55' Piji-Jam, 60' a 72' Piškoot
Žlutky: Lafata, Řízek
Sestava: Hasič (60' Vanny) - Honek (C), Leoš, George, Řízek - Kulič, Karby (77' Rolňas), Váza (77' Stehýnko), Piškoot - Piji-Jam, Lafata (75' Bony)
Na plac nemohli: Pechly a Býrhof
Kouč: Georghino

Author: Honek


Zpět na přehled