Áčko: Sezóna 2011/2012 (jaro)

Přehýšov Blatnice 0:7 Reportage So 7.4. 16:30
Blatnice H. Huť B 9:2 Reportage So 14.4. 16:30
Pňovany Blatnice 1:3 Reportage Ne 22.4. 15:00
Blatnice Zbůch 10:0 Reportage So 28.4. 17:00
Líně B Blatnice 4:3 (PK) Reportage Ne 6.5. 15:00
Blatnice Sulkov B 10:0 Reportage So 12.5. 17:00
Hunčice B Blatnice 2:9 Reportage Ne 20.5. 15:00
Všeruby B Blatnice 3:7 Reportage Ne 27.5. 17:00
Blatnice Blatnice B 9:1 Reportage So 2.6. 17:00
K. Újezd B Blatnice 0:4 Reportage Ne 10.6. 15:00
Blatnice Kozolupy B 6:0 Reportage So 16.6. 17:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS

Statistika sezóny 2011/2012

1. místo - 21 výher - 1 remíza (s prohrou na penalty) - bez porážky - 64 bodů - skóre 170:19

Střelci:

Lafata 56 (32 podzim + 24 jaro)
Piji-jam 26 (9 podzim + 17 jaro)
Piškoot 22 (13 podzim + 9 jaro)
Pechly 20 (15 podzim + 5 jaro)
Karby 9 (5 podzim + 4 jaro)
Kulič 6 (podzim)
Hasič 5 (3 podzim + 2 jaro)
Brácha 5 (3 podzim + 2 jaro)
Bony 4 (jaro)
Honek 4 (2 podzim + 2 jaro)
Keňa 3 (jaro)
Leoš 3 (2 podzim + 1 jaro)
Čolek 2 (podzim)
Ťuhýk 2 (jaro)
George 1 (jaro)
Pibaro 1 (jaro)
Vanny 1 (podzim)

Žlutky (celkem 10):

4 - Lafata
3 - Pechly
2 - Honek, Karby, Kulič, Brácha
1 - Čolek, George, Leoš, Pibaro, Piškoot

Rote (celkem 1):

1 - Piškoot
Sokol Přehýšov - Slovan Blatnice (A) 0:7 (0:4)

Opravdu začalo jaro?

Sobota 7.4.2012 - skoro 4 měsíce dlouhá zimní přestávka utekla jako voda. Času bylo tolik, že by se dalo natrénovat nejmíň na kraj. No tak třeba příště ... Čísla na druhou stranu hovoří za vše. V přípravě jsme řádili, odnesli to postupně dorost Nýřan, Vejprnice B, Kameňos A, Záluží i juniorka Wunder teamu. Jedinou kaňkou je dočasná ztráta Kuliče, jeho koleno nevydrželo dumu-dum zakončení. Pauzičku na psycho-fyzickou zotavenou ohlásil nečekaně Čolek. Na soupisce naopak přibyla čerstvá posila Slovanu Rolňas, vrátila se gólmanská jistota Jimmy Iceman a do kupy se stihl dát i Hasič. K tomu dorostenci, kteří ukázali formu v přípravných zápasech. Podtrženo sečteno - slušně nabito! Prvním ostrým testem byl team z Vršíčku, který jsme v žádném případě nepodceňovali. Sám Gerd přihlížel několika našim přátelákům a sliboval peklo na zemi ...

Na jaro to moc nevypadalo, pár stupňů nad nulou, silný vítr. Cross si dával na čas, naše 40ti minutová rozcvička začínala být kontraproduktivní. Když Cross konečně opustil vyhřátý kamrlík, byla půlka manšaftu zralá na grog. Honek nepřekvapil a premiérový los prohrál. Překvapil ale domácí kapitán, protože zvolil stranu proti větru. Zápas začal svižně, první dvě tutovky měl s chutí hrající Brácha. Nejdřív po lahůdkové přihrávce přes malé vápno přepálil odkrytou bránu snad ze dvou metrů, za pár minut se při rohu zavěsil do vzduchu a hlavičkoval těsně vedle. V šesté minutě potvrdil udržení střelecké formy Piškoot, opřel se do skákavého míče několik metrů za vápnem a trefil obloukem přesně k tyči - 0:1. Z dálky to pak zkusil i Pechly, plavající střela dala gólmanovi pořádně zabrat. Na další zásah se čekalo čtvrt hodiny. Lafata si narazil s Pechlym, ten mu vrátil do ulice a Lafata levačkou chladnokrevně přehodil brankáře - 0:2. O atmosféru na hřišti se staralo trio Racků. Fotbalově nás trápil prostřední, zákeřnou hrou nejmladší a s praporkem v ruce nejstarší. Výsledkem byly dvě žlutky za pade a několik hlav s dočasným zatměním mozku. Naštěstí se Cross snažil situaci ohlídat. Největší šanci jsme domácím připravili sami. George těsně za půlkou zahrál procítěnou malou domů, míč ale nabral špičkou svojí šestačtyřicítky a parádně přehodil Hasiče, který se snažil aspoň panáčkovat a míč hlavou vytěsnit mimo. Naštěstí nemusel, protože George zařízení těsně minul ... Na následný roh si dobře naběhl prostřední Racek, střelou z vápna zamířil metr vedle tyče. Do přestávky udeřilo dvakrát na druhé straně. Nejdřív se prosadil střelou po zemi Pechly, hned v zápětí podruhé Lafata, který díky vyšperkování zakončení přišel málem o nohu po zájezdu gólmana - 0:4. Ač toužil po hattricku, kouč ho raději stáhl a poslal do hry Karbyho.

Po přestávce se Karby posunul do zálohy, místo Ťuhýka naskočil na hrotu Leoš. Dlouho se nerozkoukával, Rolňas prošel levou stranou a posadil míč Leošovi přesně na hlavu - 0:5. V následné jarní sněhové vánici se domácí dostali více do hry, objevilo se pár šancí před Hasičem. Na zadní tyči nejprve promáchl centr Sýkorka, branku po dalším centru minul neobsazený útočník, a stejně si počínal ve skluzu po zpětné přihrávce prostřední Racek. Naši zakončovatelé byli úspěšnější. Pechlyho centr zkušeně z voleje sklepnul k tyči George, vzápětí umotal obranu Piškoot, jeho zpětnou přihrávku poslal do sítě dezorientovaný obránce - 0:7. Gól číslo 100 si zasloužil parádnější zakončení, ale platil. Gerd ještě nasadil několik nevyzpytatelných žolíků, výsledek se už neměnil.

Příští sobotu hrajeme doma od 16:30 v dalším derby s béčkem Heřmanky.

Sudí: Cross
Branky: 6' Piškoot, 20' a 40' Lafata, 39' Pechly, 48' Leoš, 70' George, 72' vlastní (Piškoot)
Žlutky: Lafata*, Pechly*, Brácha
Sestava: Hasič - Honek (C), George, Brácha, Pibaro - Ťuhýk (46' Leoš), Rolňas (75' Beny), Pechly, Piškoot - Lafata (40' Karby), Piji-Jam (60' Tony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - SHH Heřmanova Huť (B) 9:2 (5:1)

Velmi pomalý rozjezd

Sobota 14.4.2012 - jaro na Nou Campu otevřelo malé derby s béčkem Heřmanky. Protože áčko hrálo doma ve stejný čas, tušili jsme, že tentokrát nastoupí bez větších posil. Očekávání se naplnila, v sestavě bylo jen pár známých matadorů, jinak to pro nás byl noname team. Náš kouč musel vyřešit absenci brankářské dvojice nominací gólmanské trojky Tonyho. K této situaci by mělo docházet maximálně jednou za 14 dnů ... Dorostenci měli v nohou vítězný dramatický souboj s Bělou, aspoň někdo byl dobře rozběhaný.

Od úvodních minut bylo patrné, že naším největším soupeřem bude motivace. Laxní přístup Heřmanka naštěstí bleskurychle potrestala. Kalimero našel nákopem za obranu v archivu nalezeného forwarda, který s přehledem obešel křižujícího Georgeho a s naprostým klidem umístil míč kolem stojícího Tonyho ke vzdálenější tyči - 0:1! Inkasovaná branka už některé borce nakopla, Brácha po narážečce s Pechlym pálil tvrdě přesně bod břevno - 1:1. Když v osmé minutě otočil po Karbyho vybojovaném míči Piji-Jam, vrátil se na naše kopačky opět bohorovný klídek. Diváci se nudili až do 20. minuty, kdy je zvedl ze sedadel Piji-Jam. V rohu vápna se na místě zbavil tří dotírajících obránců a vypálil křižnou ránu těsně pod šibenici - 3:1. Mário demonstroval cit pro hru, když raději neviděl dvě ruce v šestnáctce hostů. Nevadilo, těsně před koncem poločasu přidali zásah Pechly a Lafata - 5:1.

V úvodu druhé půle kouč prostřídal tři hráče, Mário sotva stíhal zapisovat změny. Hra se oživila, přišla silná osmiminutovka. Nejprve Pechly skluzem vybojoval míč pro Piškoota, který zvýšil na 6:1. Chvíli na to se Karby připletl k brankáři po přímáku tak šikovně, že se od něj odrazil míč do sítě - 7:1, druhého zásahu se dočkal Lafata - 8:1. Tým si oddechl, bilance našich útočníků byla 2:2, objevila se šance, že občas zvolí i přihrávku ... Heřmanka se dočkala čtvrt hodiny před koncem druhého gólu, Honek netrefil odkop a namazal přesně do běhu dvěma útočníkům. Zkušenost archivní 10-ky zvítězila, Tony byl opět bezmocný - 2:8. Závěr zápasu se odehrál ve vápně Heřmanky, Honek chtěl odčinit podíl na gólu. Ulice do vápna od Ťuhýka i Karbyho byly o chloupek delší. Po zákroku na Pechlyho přišla penalta, kterou Bony (Honek zas takovej hrdina nebyl) poslal přesně na Kozinu v bráně. V samotném závěru pak zahrál Ťuhýk roh na bližší tyč, kde šel do souboje s obráncem Honek a míč záhadným způsobem skončil v síti - 9:2.

Příší zápas hrajeme v neděli od 15:00 na nevyzpytatelném hřišti Pňovan.

Sudí: Kempes
Branky: 7' Brácha, 8' a 21' Piji-Jam, 41' Pechly, 43' a 63' Lafata, 55' Piškoot, 57' Karby, 90' vlastní (Honek) - 4', 76'
Žlutky: bez karet
Sestava: Tony - Honek (C), George (46' Pibaro), Brácha (75' Rolňas), Leoš - Piškoot, Karby, Pechly, Keňa (50' Ťuhýk) - Lafata, Piji-Jam (54' Bony)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Pňovany - Slovan Blatnice (A) 1:3 (0:2)

Na Lafatu je spoleh!

Neděle 22.4.2012 -v Pňovanech jsme hráli poslední zápas ještě ve trojce, kdy jsme na místním "hřišti" ubojovali výhru 2:1. Ani tentokrát jsme soupeře nepodceňovali, v kombinaci s místním placem jsou opravdu nevyzpytatelní. Na základně se nás sešlo poskrovnu, 13 kusů včetně nakřápnutýho Bráchy, ale aspoň s gólmanem. Na pňovanský stadion jsme dorazili s velkým předstihem, přesto už někteří domácí borci korigovali mířidla na spodní bráně. Tady nás zaujal nově vybudovaný systém na zachytávání balónů. Zázemí splňovalo nejpřísnější kritéri UEFA pro zápasy ligy mistrů - sprchy, střídačky. Zápas řídil specialista na Blatnice - Cross...

Debaty o tom, jestli začít do kopce nebo z kopce, byly složité, ale hlavně zbytečné. Honek los samozřejmě prohrál, začínali jsme do kopce. Úvod zápasu byl z naší strany lehce zmatený, domácí se záhy po rozehrávce dostali do prvního závaru, rozehrávku ale překombinovali. Bylo zřejmé, že domácí svůj tým lehce obměnili, chybělo rumunské psychoduo, ve středu hřiště se pohybovalo několik fotbalistů! I přesto se nám postupně podařilo vnutit soupeři vlastní hru, Lafatův první zásah zhatil přísně odmávaný ofside. Brankáře zaměstnával střelbou zejména Piji-Jam, čapák se však nepříjemně rozchytal. Gólu jsme se dočkali až po půlhodině hry, Pechlyho centr našel hlavu Lafaty, který míč protlačil do sítě - 0:1. Za pár minut se naše lavička radovala podruhé, když gólman promáchnul odkop a dotírající Pechly rozvlnil síť, jenže z druhé strany. Udeřit tak musel znovu Lafata, když po parádní narážečce ve středu hřiště uvolnil Pechly na křídle Piji-Jama, jehož střílenou přihrávku ve skluzu Lafata usměrnil do sítě - 0:2. Po obligátní oslavě zamířil k ošetření, protože jeho sudy setrvačností zastavil až náraz hlavy do tyče ... Závěr poločasu už změnu skóre nepřinesl.

Kouč musel po přestávce přeskupit řady, protože se o střídání přihlásil Karby. George se posunul do středu zálohy, Brácha s ucpaným nosem nastoupil na předstopera. Čekali jsme, že domácí do kopce přestanou zlobit úplně, ale chyba lávky! Po špatné rozehrávce na půlce se do brejku dostal osamocený útočník, který postupoval sám na Hasiče. Z hranice vápna nečekaně vypálil přízemní střelu, Hasič šel rychle na zem a míč se mu se štěstím zaseknul pod zadkem! Na kopačky se nepochopitelně vkradla nervozita, míče se najednou odrážely na kopačky domácích. Naše akce končily většinou střelbou mimo zařízení, levaso nejaktivnějšího střelce Piji-Jama neskutečně vykryl gólman. Ten měl štěstí i po nepovedeném odkopu stopera, který zamířil do vlastní šibenice. Chtělo to přitlačit ... Po sérii rohů přišel velký závar v malém vápně, posledním dorážejícím byl Ťuhýk, ale skulinu do branky hledal marně. Na druhé straně nás zmrazila tyč, kterou trefil po překonání ofsidové pasti mozek pňovanské zálohy ... Čtvrt hodiny před koncem přišla studená sprcha, Cross posoudil velepřísně Tonyho kontakt tělem ve vápně, po kterém se hráč ochotně skácel k zemi. Penaltu zkušený exekutor ukázkově proměnil, i když Hasičovi chyběl kousek - 1:2. Nečekané drama bylo na světě, bylo nutné závěr zápasu jakkoliv ubojovat. A kdo jiný nás mohl spasit, než Lafata. Piškoot si přeběhl na pravou stranu, Pechly ho poslal kolmicí za obranu, Piškooot z první vrátil do prostoru penalty, kde rozběhnutý Lafata trefil přesně k tyči - 1:3. Po dlouhé době jsme si uvědomili, jak chutná gólová radost!

Příště už snad s menšími nervy, v sobotu od 17:00 hostíme béčko Zbůchu.

Sudí: Cross
Branky:77' (PK) - 27', 35' a 85' Lafata
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Tony, George, Pibaro (70' Leoš) - Ťuhýk, Karby (46' Brácha), Pechly, Piškoot - Lafata, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Zbůch (B) 10:0 (3:0)

Brankáři, proberte se!

Sobota 28.4.2012 - zápas se Zbůchem měl být především dobrou přípravou před očekávaným soubojem s béčkem Líní. V bráně se měl rozchytat Jimmy, na hrotu se měl objevit Hasič. Bohužel jsme oba vyhlíželi a obvolávali marně ... K tomu zraněný Karby a dorostenci se zápasem v 30-ti stupňové výhni v nohou. Těšení se na fotbal vzalo lehce za své. Do brány se podařilo sehnat Tonyho, který přijel rovnou z Majálesu v odpovídajícím rozložení. Hosté na tom byli ještě hůř, ač v zápise bylo uvedeno 11 hráčů, nastoupili v 10ti, z toho tak dva borci byli spíše fotbaloví teoretici.

V zápase jsme žádné drama nepřipustili, už ve třetí minutě načapal Pechly vyběhnutého gólmana střelou á la Pavel Horvát - 1:0. Po další povedené akci odmítl navýšení Piškoot, který mířil, mířil, až poslal míč o metr vedle. Už za chvíli si ale spravil chuť, při druhém pokusu méně mířil a nemýlil se - 2:0. V desáté minutě zakončil Pechly sólo technickou střelou kolem brankáře - 3:0. Od této chvíle šla hra do kytek, začalo se jako obvykle hamounit, nebo naopak dotahovat akce až do kuchyně. A to si při rozcvičce Lafata s Piji-Jamem nacvičovali přihrávky ve vápně !!! Každopádně Tonny v bráně mohl v klidu rozjímat, soupeř dopředu opravdu nezlobil. Zdržování brankářem na druhé straně řešil kuriosně sudí Lapin, když se místo pokárání vydal za bránu posbírat zakopnuté balóny. Do přestávky Zbůch odolal, po změně stran už byl snadnou kořistí.

Hned po úvodním výkopu Bony zavezl míč po lajně a přesným centrem našel na zadní tyči Lafatu. Ten šel s tyčí neohroženě do souboje a hlavou zvýšil na 4:0. Za dalších pět minut z ostrého úhlu bez rozpakování propálil levačkou gólmana - 5:0. Hostům definitivně odpadl v první půli zraněný hráč, až v tu chvíli jsme zaregistrovali, že hráli od začátku v desíti, a dohrávají o devíti. V zadních řadách už nebylo koho hlídat, Honek začínal vystrkovat růžky. Po centru mu míč zřejmě omylem sklepnul Piji-Jam, střela zapadla přesně k tyči - 6:0. Asistující a tradičně střelecky aktivní Piji-Jam se dočkal hned záhy, gólman neměl nárok - 7:0. Technickou střelou pak zkompletoval hattrick Pechly, probuzený Lafata v závěru přidal další dva zásahy a uzavřel skóre na desítce.

Příští neděli od 15:00 klíčový duel s béčkem Líní!

Sudí: Lapin
Branky:3', 10' a 65' Pechly, 8' Piškoot, 46', 50', 75' a 76' Lafata, 60' Honek, 61' Piji-Jam
Žlutky: bez karet
Sestava: Tony - Honek (C), Leoš, George (50' Rolňas), Pibaro - Bony (60' Ťuhýk), Brácha, Pechly, Piškoot - Lafata, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně (B) - Slovan Blatnice (A) 4:3 po PK (2:1)

Varovné klopýtnutí

Neděle 6.5.2012 - v Líních jsme chtěli ziskem tří bodů udělat zásadní krok k postupu do trojky, sedmibodový náskok by byl do zbývajících kol naprosto luxusní. Baník nás však po celou dobu soutěže udržuje v potřebném napětí a bylo jasné, že na úzkém náhradním hřišti nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Kromě Pibary jsme byly v plné síle, včetně všech (!) gólmanů a relativně odpočatých dorostenců, kteří si dopoledne smlsli na Dobříči. Význam utkání podtrhla nominace arbitra Kávy.

Úvod zápasu jsme si nemohli představit lépe, už ve třetí minutě vysunul Pechly do křídla Piškoota, ten načasoval milimetrový centr do vápna na Piji-Jama, který z jedničky trefil přesně k tyči - 0:1! O pár chvil později si oba role vyměnili, Piškoot ve skluzu neměl možnost zamířit a bránu přestřelil. Domácí kousali, nedávali nám ani metr prostoru, po rohu míč z hlavy předstopera olíznul břevno. Hra nabrala tempo, které vysoce přesahovalo pralesní parametry. Kombinace nám z počátku vycházely, i když bylo zřejmé, že pro naší typickou hru chybí 10 metrů šířky hřiště. Škoda, že volný Karby ve vápně neměl větší klid na zpracování centru, mohl zakončovat úplně osamocen. Gólman měl párkrát štěstí, střely se od něj odrážely, ale nikdo se k dorážce včas nedostal. Domácí přidali na důrazu, s jejich vysunutým forčekingem jsme si nevěděli rady. Po půlhodině zahrál veterán Hagi u rohového praporku Leošovi na housle, předložil zpětnou přihrávku Pýtrsákovi, který se nemýlil - 1:1. Dostali jsme se ještě víc pod tlak, po nedorozumění Hasiče s Honkem se domácí po nechtěném kontaktu dožadovali penalty. Druhý pokus o penaltu už trestal Káva žlutkou, ke kontaktu s Hasičem nedošlo. Na pasivitu jsme přesto do přestávky doplatili, Hagi od lajny protlačil míč mezi Tonym a vyběhnutým Hasičem přesně před branku, kde útočník z metru uklidil míč do sítě - 2:1.

Do druhé poloviny jsme museli zabrat a vrátit se k naší hře. Sice to nebylo úplně ono, ale přesto jsme si lehkou územní převahu vytvořili. Trpělivost přinesla ovoce po hodině hry, když Piji-Jam prošel do vápna a pohotově obstřelil gólmana - 2:2. Místo klidu přišel vzápětí další zkrat, po pokažené rozehrávce nakopli domácí vysoký míč, který Tony o centimetry podběhl a rozběhnutý útočník se proti Hasičovi nemýlil - 3:2. Opět jsme tak tahali za kratší konec ... Šance na vyrovnání ale přišly, Piji-Jam se z přímáku presentoval střelou z dílny Cristiana Ronalda, projektil šel za zdí strmě dolů a dopadl přesně pod brankáře, jenže zcela nelogicky neprošel do brány, ale těsně vedle. Obrovská tutovka přišla po další vyražené střele, Brácha v horší pozici přenechal dorážku Pechlymu, který s chladnou hlavou překonal brankáře, ale míč zastavila tyč ... Až deset minut před koncem vybojoval Piškoot důrazem ve vápně míč pro Lafatu, který vystřelil konečnou remízu - 3:3.

Na řadu přišly premiérové penalty, kopali jsme jako druzí. Hasič hned první pokus kryl a vypadalo to nadějně. Ve třetí sérii ale zradil drn v penaltovém puntíku Lafatu, takže po pěti exekutorech byl stav 4:4. Naše druhá pětice už se rodila podstatně hůře, ovšem Hasič domácího střelce vychytal. Konec zápasu měl na noze Rolňas, ale brankář směr vystihnul. Na úspěšného střelce navázal Tony ranou pod víko, v další sérii musel dát Honek, který sice elegantně poslal brankáře na opačnou stranu, ale míč o metr vedle ... V konečném zúčtování jsme přišli o jeden bod náskoku, i tak máme vše dál ve svých rukách.

Sudí: Káva
Branky:28', 37', 63' - 3' a 62' Piji-Jam, 80' Lafata
Žlutky: Brácha, Pechly, Karby
Sestava: Hasič - Honek (C), Tony, Brácha, Leoš (34' Keňa) - Ťuhýk (65' Rolňas), Karby, Pechly, Piškoot - Lafata, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sparta Sulkov 10:0 (6:0)

Sylvestrovský fotbálek

Sobota 12.5.2012 - na zápas sedmnáctého kola proti Sulkovskému béčku jsme se sešli celkem nažhaveni, za což mohl poslední zápas v Líních, kde jsme po dlouhé době okusili příjemné pocity fotbalovosti, která ve velkém počtu pralesních soubojů tak moc chybí. Nechyběly mu emoce, nasazení, ani góly a i přes nepříznivý konečný výsledek jsme se logicky těšili i na dnešní mač. Bohužel vystřízlivění a rozčarování z konfrontace s tragikomickou realitou Pralesa přišlo ještě před úvodním hvizdem a s fotbalem měly následující minuty společného pramálo... Z tradičních opor sestavy chyběl jen Stehno, který tentokrát odpočíval a hlavně Honek, který 90 minut před výkopem vyslal do médií zprávu o narození další budoucí naděje Slovanu. Z toho se samozřejmě ihned stala událost dne, novopečený otec se v areálu brzy objevil a z pozice diváka s námi zápas protrpěl, abychom se hned po jeho skončení mohli věnovat gratulacím, oslavám a zapití čerstvého synátora Václava. Honku, ještě jednou obrovská gratulace a ať dělá jen radost!!!! Na Honkovo místo se do zápasu postavil Pibaro, který se vrátil po týdenní absenci, na levý kraj obrany se postavil netradičně Keňa a na stoperu tentokrát nastoupil od začátku George. Potřebné omlazení týmu se netýkalo jen obranné řady, od začátku nastoupil i Rolňas ve středu zálohy vedle Pechlyho a Bony brousil pravou lajnu místo Stehna. Beze změny nastoupilo jen útočné duo, které snad jediné mělo ze zápasu radost a na neškodném soupeři si oba mohli naplňovat své touhy po gólech. Nakonec je třeba zmínit post gólmana, kdy se konečně poprvé na jaře postavil do zařízení charismatický Jimmy a Hasič se tak mohl vybláznit ve hře, i když začal na střídačce, kde byl ještě spolu s Leošem a Karbym.

Sulkovští se dlouho s příjezdem nehrnuli a udržovali nás v patřičné nejistotě, jestli si dneska vůbec kopnem. A když se konečně první spojka objevila, tak první, co z nich vypadlo bylo, jestli bychom to mohli jenom napsat a neodehrát. To se nám samozřejmě nechtělo, když už jsme se sešli, takže zanedlouho dorazil i zbytek napodobeniny torza fotbalového týmu. Sulkov na plac nastoupil v osmi lidech, později to dodatečný nástup zvedl na celých devět, takže jsme se s Kempesem domluvili alespoň na tom, že použije svůj nejrychlejší chronometr Tak Hujer, ať je s touhle fraškou brzy konec. O následujících minutách není nic extra zajímavého co psát, obraz „hry“ byl celou tu hodinu stejný. Tlak Slovanu do plného vápna Sulkovských a buď odkop zpět na naší polovinu nebo gól. U hráčů Sulkova nebyl ani náznak snahy nebo nadšení, sami tlačili čas, aby už mohli ze hřiště zmizet. I proto se celková atmosféra dnešního antifotbalu samozřejmě přenesla i na nás a motivace nebo nadšení se hledaly jen těžko. Střelecký účet otevřel hned ve třetí minutě Piji-jam krásnou střelou levasem, o šest minut později ho napodobil Brácha a když se do konce první půlhodiny trefil Piji-jam ještě jednou a Lafata stihl zkompletovat hattrick, byla druhá zkrácená půle jen formalitou a otázkou skóre.

Během rychlého prohození stran se na hřiště dostali všichni náhradníci. Zraněného Rolňase vystřídal na středu zálohy Karby, Leoš šel na předstopera místo viditelně znuděného Bráchy a Keňa pustil do hry nabuzeného Hasiče, který šel na levou zálohu a Piškoot se stáhl na beka. Právě Hasičovo představení stojí z druhého poločasu za zmínku nejvíc. Bylo vidět, že u něj chuť je a stejně tak, že neztratil nic ze své rychlosti. Podporován juniorem vlastní krve od klandru lítal po lajně jako ďábel a neúnavně se hnal do zakončení. Ale právě zakončení by se hodila spíš do silvestrovského programu. Počáteční náběhy na centry končily homeruny, tak to zkusil po vlastní ose zleva a několikrát za sebou se dostal sám před gólmana. Při pohledu do očí přišla pokaždé tvrdá střela brankářovi přímo do holení a nová dimenze vraždění šancí byla objevena. I tak se Hasič ale nakonec alespoň jednou trefil a když Piji-jam zkompletoval hattrick a Karby přidal další dva zářezy, se skóre zastavilo na stavu 10:0 za necelou hodinu v poklusu.

Hned, jak Kempes prohnal svým dechem píšťalku naposledy, jsme se vystřelili do sprch, abychom stihli co nejdelší pasáž boje plzeňské Viktorky o titul, což byla nakonec jediná výhoda dnešního zkráceného mače. Viktorka sice titul neobhájila, ale na smutek nebyl prostor, neboť hlavní hvězda dnešního večera Honek a s ním spojené oslavy novorozence se rozjely naplno a celý večer i noc naplnily radostí. Novopečený dvojnásobný otec vzal akci pevně do rukou, i když prý plavbu štěrkem vždy raději přenechá Captainovi Cobrettimu, jakožto originálnímu zakladateli této disciplíny :-). Brzy se hladiny tekutin v areálu snížili natolik, že Tomek s Kokoskou museli vyrušit Lolu z kulturního rozpoložení a telefonicky se dožadovali odtajnění skrytých zásob. Bohužel neuspěli podle představ, situaci tedy se zkušeností sobě vlastní udržoval Roura, který si prohlédl obsah zbytku lednice a za pár chvil se servíroval kvalitně namíchaný Čert. A když se chopil maestro Georginho kytary, bříška jeho prstů projely struny a vzduch prořízl chorál falešných slovaňáckých hlasů, tak nebylo pochyb o tom, že Václav poroste a že jsme svědky další z nezapomenutelných nocí na hřišti. Poslední debaty a přípitky se konaly až u Honka v obýváku, kam jsme se dostali na ránem po několika kaskadérských kouscích, vystresování Jardy, péči o hezky střižené túje a tuningu Karbyho auta :-)))) VÁCLAAAAAAAV!!!!

Příští zápas v neděli 20.5. od 15:00 v Hunčicích.

Sudí: Kempes
Branky:3', 21' a 58' Piji-Jam, 9' Brácha, 18', 25' a 28' Lafata, 56' a 87' Karby, 62' Hasič
Žlutky: Karby
Sestava: Jimmy - Pibaro, George, Brácha (46' Hasič), Piškoot (C) - Bony, Rolňas (46' Karby), Pechly, Keňa (46' Leoš) - Lafata, Piji-Jam


Author: Piškoot


Zpět na přehled
Sokol Hunčice (B) - Slovan Blatnice (A) 2:9 (1:6)

Piji-Jam se otrávit nenechal

Neděle 20.5.2012 - po zbytečném zápase se Sulkovem jsme se v dalším kole chystali na Hunčice, kterým jsme na podzim naložili, co se do nich vešlo. Soupeře jsme ale rozhodně nepodceňovali, Líně tady vyhráli těsně 1:0, navíc jsme nemohli počítat s Pechlym, Hasičem, Bráchou a Tonym. Díky čtyřem dorostencům nás odjelo 13. Přijeli jsme včas, bohužel kabinu zcela zaplnila posádka předsunutého Keňovo Peugeotu. 30 cm lavičky a 1/3 věšáku na osobu muselo stačit. Trávník vypadal solidně, bohužel vysušený hliněný podklad se pevností blížil betonu.

Honek překvapivě vyhrál los, a i když jsme věděli, že domácím to jde lépe z kopce, začali jsme z kopce my. Sestava domácích totiž neměla ničím překvapit, takže rozhodlo sluníčko. Úvod zápasu předpoklady potvrdil, Piškootovi první šanci vytáhnul brankář na roh, proti Piji-Jamovo střele k tyči už byl bezmocný - 0:1. Naše ofenzíva viděla motivaci v podobě zásahů, bohužel defenzíva se těžce přemlouvala k nasazení na 100%. Pibaro dokonce nabídl domácím brejk, ale Jimmy vyběhnutím hráče překvapil a Pibaro dostal šanci situaci zachránit. Chvíli na to nebezpečně propadnul centrovaný míč do vápna, domácí však šanci nevyužili. Otrávit se nenechal Piji-Jam, který byl tentokrát mimořádně produktivní. Další střelou k tyči zvýšil na 0:2, ve 23. minutě už měl zkompletovaný hattrick, když brankář podcenil jeho střelu z přímáku. Ukázat se chtěl i Big Arsch, který nesmyslně trestal Piškoota žlutou kartou za běžnou a slušnou konverzaci. Žlutku viděl i George za záchranné zatažení za dres a Pibaro za zakopnutí míče. Tady už to bylo OK, přesto neustálé vyhrožování arbitra vyloučením bylo zbytečné. Domácím se povedlo snížit po akci z pravé strany, Jimmy nohou na střelu po zemi nedosáhl - 1:3. Odpověděli jsme obratem, Lafata si pohrál i s brankářem a zvýšil na 1:4. Pohodu ukázal opět Piji-Jam, který si efektně přes patu přehodil protihráče, vyslal kolmicí Piškoota, který našel na penaltě volného Karbyho. Jeho střela skončila homerunem (Jimmy okamžitě ocenil šanci na 3 košíčky). Pátý gól byl opět z dílny Piji-Jama, jeho levaso z hranice vápna přímo do šibenice mělo světové parametry - 1:5. Brankář mohl jen zírat. Skóre poločasu uzavřel střelou k tyči Piškoot - 1:6.

Úvod druhé půlky objasnil nevypsaný zápis domácích před zápasem. Původní 2 náhradníci šli na pivo, na hřišti se objevily 4 posily z áčka. Možná věřili, že nám z kopce naloží, každopádně měli kromě útoku více posílit v obraně. Naše defenzíva se díky zaregistrované hrozbě vzpamatovala a začala hrát na doraz. Domácí většinu akcí zahrávali klasicky do spodního rohu hřiště, Honek s vypětím sil (a za vydatné pomoci spoluhráčů) čerstvého forwarda eliminoval. Navíc Jimmymu se vrátila jistota a zdálo se, že o přestávce povyrostl. Centry totiž sbíral naprosto neomylně. Okýnka v obraně domácích se dál otevírala, po jednom z nich předložil Piškootovi přihrávku ve vápně Karby. Byla ukázkově do šprajcu s brankářem, ale bylo předem zřejmé, kdo uspěje - 1:7. Piškoot měl na hlavě hattrick, míč se po náběhu na zadní tyč z ostrého úhlu svezl po břevně. V závěru zápasu přidal svůj pátý gól Piji-Jam, domácí sice korigovali na 2:8, jenže poslední slovo jsme měli opět my, když Keňa ve skluzu dotlačil do sítě Lafatovu přihrávku - 2:9.

Další zápas hrajeme opět venku, v neděli od 17:00 ve Všerubech.

Sudí: Big Arsch
Branky:24', 75' - 10', 16', 23', 41' a 73' Piji-Jam, 25' Lafata, 45' a 58' Piškoot, 77' Keňa
Žlutky: Pibaro*, George, Piškoot*,Lafata*
Sestava: Jimmy - Honek (C), Leoš, George (58' Keňa), Pibaro - Ťuhýk, Karby, Rolňas (73' Bony), Piškoot - Lafata, Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
KZJ SK Všeruby (B) - Slovan Blatnice (A) 3:7 (2:2)

Půlhodinové vraždění

Neděle 27.5.2012 - další kolo jsme odehráli opět venku, na kvalitním placu ve Všerubech jsme si chtěli zregenerovat nohy po Hunčicích. Bohužel, také kasa zdejšího hospodáře nedokáže zcela pokrýt vysoké nároky kvalitního pažitu. Už to není, co to bývalo, přesto v rámci okresu pořád nadstandard. Sestava byla v zásadě kompletní, jenom Lafata nedostal po zápase s Izraelem od Bílka povolení. Na stadionu to díky probíhající pouti žilo, nástup na hřiště doprovodila hymna Ligy mistrů v národní verzi (Zelená je tráva).

Úvod zápasu ničemu zvláštnímu nenasvědčoval. Vytvořili jsme si územní převahu, přišly první šance. Hasič se dostal ve vápně k míči, obešel brankáře, ale z úhlu poslal míč vedle odkryté branky. Když vlítnul do vápna Pijy-Jam a zůstal tváří v tvář gólmanovi, pomalu jsme začínali slavit. Jenže střela z penalty trefila padajícího brankáře do nohou! To ho dokonale nakoplo, v dalších minutách se zdálo, že má snad magnet na míč. A to mu před zápasem všechno z rukou padalo, asi měl přepólováno ... Mírně nahlodal i psychiku našich snajprů, Pijy-Jam dvakrát z ložené pozice pálil levasem vysoko nad. Na první zásah jsme nakonec čekali něco přes půl hodiny, Piškoot došel z míčem až k lajně, centr mu nesednul, ale svíčka našla na zadní tyči Bonyho, který z metru dotlačil míč do sítě - 0:1. Po rozehrání jsme udeřili podruhé, Hasič trefil placírem přesně kolem brankáře do šibenice - 0:2. Zdálo se, že máme všechno pod kontrolou, jenže Pibaro lehce namazal na nohu soupeře, přišel ojedinělý brejk, Jimmy střelu vyrazil jenom před sebe, na dorážku těžkotonážního motoru zálohy neměl nárok - 1:2. Aby toho nebylo málo, šokovali nás domácí do přestávky ještě jednou. Opět ojedinělý brejk, přihrávka do vápna, kde Piškootem tísněný hráč se štěstím trefil - 2:2.

Domácí se dostali na koně, navíc do druhého poločasu nasadili nevyzpytatelného Moulíka. Náš team si ale možnost ztráty bodů nepřipustil, po pěti minutách se ve vápně prosadil znovu Bony - 2:3. Když se za dalších 8 minut individuálně prosadil Pijy-Jam, který konečně zvolil technickou střelu, bylo v podstatě rozhodnuto - 2:4. Do statistik se zapsal také Piškoot, který nejprve po akrobatickém skoku orazítkoval hlavou hlavou tyč, ale záhy si spravil chuť, když pohodlně zakončil Pechlyho nabídku - 2:5. Všeruby se dočkali také zásahu, Moulík měl dost času na střelu za hranicí vápna, míč překvapil Jimmyho v šibenici - 3:5. Krátkou epizodu si střihnul Karby, který vlítnul do zápasu po předání praporku jako uragán, při druhém kontaktu s míčem si natáhnul sval a do hry pustil Leoše. Ten měl namále vzápětí, jeho svalová soustava po akrobatickém došlápnutí jen tak tak odolala. 10 minut před koncem se premiérové trefy dočkal Ťuhýk, a stála rozhodně za to! Kousek za kruhem se k němu odrazil míč po nepovedené rozehrávce domácích, nezaváhal ani vteřinu a procítěným nákopem poslal míč na bránu. Brankář sice stihnul pár kroků zacouvat, ale brzy zjistil, že je krátký, jeho bezmocný pohled byl k nezaplacení, míč se snesl přesně za jeho záda - 3:6! Rubrika Borec na konec měla dnes jasného vítěze. Skóre zápasu uzavřel Pijy-Jam, který prošel od půlky přes všechno, co mu stálo v cestě - 3:7.

Příští sobotu od 17:00 pouťové utkání s juniorkou Slovanu!

Sudí: Langoš
Branky:37', 43', 72' - 32' a 50' Bony, 33' Hasič, 58' a 84' Piji-Jam, 67' Piškoot, 79' Ťuhýk
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy - Honek (C), George, Brácha, Pibaro - Bony (73' Karby, 75' Leoš), Ťuhýk, Pechly, Piškoot - Hasič (70' Keňa), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slovan Blatnice (B) 9:1 (5:1)

Body zůstaly i tentokrát doma!

Sobota 2.6.2012 - druhé (a jistě poslední!) blatnické derby vyšlo termínově ideálně - na pouť. Atmosféra byla odpovídající, zápas samotný se rozpolcenému kotli musel líbit, za zmínku stojí pár zajímavostí. S páskou na ruce přivedli na hřiště svoje teamy Honek & Tomek, v rámci slavnostního nástupu došlo na tradiční výměnu klubových vlajek. Pouze v roli Czermákovo asistentů se představily standardní opory svých teamů, a to Cobretti (v zákulisí se mluví o zranění v bitce o pásku) a Pechly. Wunder na nás přichystal několik překvapení - Gatuzo ve středu zálohy, Ally na hrotu a jako žolík Torres! Hrála se otevřená partie, ve které měli více štěstí naši střelci. A to doslova, o čestný zásah Wunderu se postaral Honek, který po přiklepnutí od Allyho nedal z hranice vápna Jimmymu šanci.

Další slova jsou zbytečná, fotoreportéři Bedi & Kokoska žhavili své Canony (product placement) naplno, takže se můžete těšit na jistě bohatou fotodokumentaci!

Příští zápas hrajeme v neděli od 15:00 v Kameňosu.

Sudí: Czermák
Branky:8' Piškoot, 16' a 31' Lafata, 18' a 82' Piji-Jam, 27' Ťuhýk, 53' a 56' (PK) Keňa, 72' Bony - 38' vlastní Honek (krásnej!)
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy - Honek (C), Tony (46' Leoš), George, Keňa - Bony, Ťuhýk, Brácha (56' Rolňas), Piškoot (46' Pibaro) - Lafata (56' Hasič), Piji-Jam


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Kamenný Újezd (B) - Slovan Blatnice (A) 0:4 (0:1)

S postupem v kapse ...

Neděle 10.6.2012 - protože Gerdovo družina rozdrtila v sobotu na svém hřišti Líně, jeli jsme do Kameňosu už s postupem v kapse. Žádná euforie však nepanovala, spíš jsme se báli, aby se domácí sešli a mohli jsme si zahrát. Naše obavy byly zbytečné, béčko Kameňáku nás příjemně překvapilo, protože kolem Peníze nastoupilo celkem bojovně naladěné mladé mužstvo, s malým Kávou mezi tyčemi. Náš kouč nemohl počítat s Piji-Jamem, Hasičem, Karbym, ani Leošem, který doplatil na náročný kulturní víkend (disco, Barbados, Kolíkovo svatba, oslavy hasičů, zábava, Kolíkovo žranice, Barbados, Ono, ..., ...). Zkusil to i Jimmy, ale tomu to u kouče ani doma neprošlo, se Shockem v ruce se do kabin doploužil půlhodiny před výkopem.

Zápas po celou dobu doprovázel déšť proměnlivé intenzity, rychlé míče nám překvapivě dělaly problémy v rozehrávce. Až příliš přihrávek bylo "dlouhých". Brzy se ukázalo, že Lafata nevybral správný model kopaček, jeho pohyby dávaly vzpomenout na zimní Bosou ligu. Svůj den neměl, i když vlastně možná měl, ani Káli Mayer. Několik obrácených výroků slabší kusy psychicky nahlodalo, emoce se ale podařilo zkrotit. Protože chyběl náš hlavní ostřelovač Piji-Jam, zůstával Káva v bráně relativně v klidu. Dobrou střelu vyslal z dálky Keňa, Káva jí dokázal zkrotit v rukavicích. Pár dalších pokusů skončilo mimo. Jimmy na druhé straně posbíral několik jednoduchých míčů, při ojedinělé střele z hranice vápna vytáhl i efektní robinsonádu. Na gól jsme si museli počkat do konce poločasu, když Bony z pravého křídla ideálně předložil na zadní tyč Lafatovi, který snadno uklidil míč, kam patří - 0:1.

Po přestávce se na hrot posunul Ťuhýk, Bony pustil do hry Bráchu. Už po třech minutách přišel druhý zásah, Pechly našel opět na zadní tyči Lafatu (zřejmě se přidržoval, aby neupadnul), tentokrát hlavou uklidil míč do sítě - 0:2. Zápas jsme měli pod kontrolou, snažili jsme se akce vyšperkovat, což bylo častokrát na úkor kvality. Domácí ofenzívu jsme drželi dál od branky, několik brejků sami zazdili. Jimmy působil suverénně, v zápalu hry dokonce vyběhl s míčem v ruce mimo vápno, což si hned uvědomil, takže si míč zkušeně hodil zpátky do vápna a znovu sebral. Domácí nechápali, Káli už v tu chvíli kráčel na druhou stranu ... Lafata i přes svůj pohybový hendikep dokázal završit hattrick, když se domácí pomezní po slovní potyčce s jejich hráčem nekoncentroval a pustil spornou situaci, po které Lafata u zadní tyče uklidil Pechlyho nabídku - 0:3. Skóre uzavřel hlavou Piškoot, který chvíli před tím fanoušky potěšil i parádním pokusem o nůžky. Ortopéd, který mu dával do kupy záda, by je zajisté také ocenil!

Pralesní misi uzavřeme příští sobotu od 17:00 s Kozolupama, po zápase proběhne zkapalnění evidovaných prohřešků!

Sudí: Káli Mayer
Branky:42', 48' a 77' Lafata, 89' Piškoot
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy - Honek (C), Tony, George, Piškoot - Ťuhýk, Rolňas, Pechly, Keňa (56' Pibaro) - Lafata, Bony (46' Brácha)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Kozolupy (B) 6:0 (1:0)

Mise splněna, sbohem pralese!

Sobota 16.6.2012 - posledním představením prvního teamu Slovanu v pralese byl domácí zápas s béčkem Kozolup. Letní třicítka zřejmě několik borců odradila, s uzdraveným Karbym na lavičce nás bylo 12. Věrným ultras naopak vedro nevadilo, tribuna západ byla do posledního místa vyprodaná! Sudí Kokoska nás nenechával dlouho trápit s rozcvičkou, na provozní teplotě byla většina hráčů už v kabině ...

Za první půlhodinu bylo k vidění neuvěřitelné množství vražd, a to překvapivě na obou stranách. Lafata se ocitl třikrát ve stejné pozici na malém vápně, ale zatím nechával vyniknout čarujícího gólmana. Do jasných šancí se dostaly i Kozolupy. Při prvním brejku už byl překonaný i vyběhnutý Hasič, Honek na pozici gólmana pouze stínoval. Nerozhodný útočník místo střely přihrál na spoluhráče, který dával do prázdný, jenže z jasného offsidu. Při druhém brejku už se Honek opět chystal na brankářský zákrok, ale Hasič se kličkou oklamat nenechal a skokem pod nohy uzmul míč útočníkovi z nohy. Sérii vražd zakončil Bony, kterého se Pechly po penaltovém faulu na Lafatu rozhodl opět psychicky zocelit. Bony z puntíku trefil jenom brankáře. První gól tak musel zařídit Leoš, který si pohrál na pravé straně s obránci a našel na zadní tyči Lafatu, který už tentokrát nemohl nedat - 1:0.

Do druhé poloviny místo Tonyho nastoupil Karby, který se vyměnil s Leošem v útoku. Jeho druhý dotek s míčem skončil gólem, když dobíhal zdánlivě nepovedený centr, brankář míč neudržel a Karby neměl problém skórovat - 2:0. Po zbytek zápasu jsme Kozolupy k ničemu nepustili, šance střídala šanci. S produktivitou už to bylo lepší, Lafata navzdory střelecké mizérii z první části zkompletoval další z mnoha hattricků - 4:0. Chuť si po penaltovém selhání dočasně spravil po Pechlyho namazání Bony - 5:0. Bohužel jeho kotník o několik minut později nevydržel enormní nasazení a musel ze hřiště. Poslední, přesně 170. pralesní zásah, zaznamenal paradoxně svojí první trefou v sezóně Pibaro, který ve skluzu u zadní tyče dotlačil míč za čáru - 6:0.

Naše působení v pralese končíme na prvním místě se ztrátou dvou bodů za prohru na PK v Líních, které nás nečekaně udržovaly celou sezónu ve střehu. Byl to ztracený rok, na který musíme co nejdřív zapomenout. A třetí třída, to už bude jiné kafe ...

Sudí: Kokoska
Branky:33', 59' a 70' Lafata, 46' Karby, 73'Bony, 75' Pibaro
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Tony (46' Karby), George, Pibaro - Bony, Ťuhýk, Pechly, Piškoot (67' Ceňa) - Leoš, Lafata


Author: Honek


Zpět na přehled