Áčko: Sezóna 2010/2011 (jaro)

Třemošná Blatnice 3:1 Reportage So 26.3. 15:00
Trnová Blatnice 3:2 Reportage So 2.4. 16:30
Blatnice Nečtiny 3:3 Reportage So 9.4. 16:30
Hunčice Blatnice 6:1 Reportage So 16.4. 17:00
Blatnice Dobříč 0:0 Reportage So 23.4. 17:00
Ledce Blatnice 8:3 Reportage So 30.4. 17:00
Blatnice Tlučná B 2:0 Reportage So 7.5. 17:00
Kozojedy Blatnice 3:1 Reportage Ne 15.5. 17:00
Blatnice Hvozd 0:2 Reportage So 21.5. 17:00
Kaznějov B Blatnice 4:2 Reportage Ne 29.5. 17:00
Blatnice Pňovany 4:0 Reportage So 4.6. 17:00
Pernarec Blatnice 3:2 Reportage Ne 12.6. 17:00
Blatnice Úlice 3:0 Reportage So 18.6. 17:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS
Tatran Třemošná - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:0)

Nebylo to zlý!

Sobota 26.3.2011 - do jarní části sezóny jsme vstoupili s novým mužem na lavičce, týmu se chopil kouč Tony Sr. A že to nebude mít jednoduché, bylo poměrně brzy jasné. Tréninkové plány vzaly za své hned po prvním okruhu Blatnice - Kameňos - Humpolka - Dioss - Pax Vobis, po kterém si většina jedinců mohla na hřbitově rovnou hledat flek. Přípravných zápasů bylo dost, většinou s týmy z vyšších soutěží. Bylo to o hledání sestavy a často improvizaci v sestavě, proto kromě bodíku s Kameňosem přišlo několik nevýznamných debaklů. Z plánovaných posil bohužel sešlo, poslední nadějí je Ševčenko, jehož střídavý start narazil na byrokratický aparát našeho okresního svazu. Povzbuzením bylo určitě to, že v podstatě všichni přečkali zimu bez zranění, a dokonce se v poslední možné chvíli připojil k týmu i Karby (takticky vyčkal na první trénink na trávě). V úvodním kole nás však čekal těžký soupeř, Třemošnou jsme porazili na podzim s velkým štěstím. K zápasu se navíc nedostavil nominovaný Oldřich, píšťalky se proto musel chopit domácími dosazený laik. Ještě že mu na lajně za nás asistoval fantastický Marian Cobretti!

Na soupeře jsme vyrukovali s klasickým rozestavením 4-4-2, někoho mohl překvapit Brácha na předstoperu, a také post Kuliče, který si v útoku "vystřílel" místo na levém beku. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale koncentrovanou hrou a Cobrettiho praporkem jsme je dokázali držet v bezpečné vzdálenosti od Jimmyho. Nebezpečnou akci zastavil Čolek za cenu žlutého karetního trestu. Postupně jsme se přesvědčovali, že soupeř je hratelný, objevili se slušné příležitosti i na druhé straně. Tonyho levaso po zatažení míče do středu hřiště mířilo jen o decimetry mimo horního růžku. Dvakrát vlétl jako uragán do vápna Piškoot, jednou jeho střele chyběla přesnost, po druhé byl velmi sporně poslán k zemi. Penaltu jsme ale asi čekat nemohli ... Domácí se nenechali zahanbit a začali Jimmyho rozchytávat k parádnímu výkonu. Dokonale se nastartoval (vynadal si do všeho možného) zejména po efektním vytlačení míče nad branku, který skončil na břevně. Domácí brankář nepůsobil jistým dojmem, ale závary si pohlídal. Inkasovali jsme bohužel my, když Hasič nepokryl na křídle balón, následovala rychlá akce, kterou z pravého křídla domácí útočník suveréně zakončil po zemi k tyči - 1:0. Gól prakticky do šatny nás srazil, místo fotbalu najednou nesmyslná diskuze včetně Čolkovo důmyslně skryté kritiky: "Hrajte to jenom po levý straně!". Poločasový hvizd nás vysvobodil, v kabině byl čas uhasit horké hlavy a připravit se na druhý poločas.

Domácí hráli na "svojí" branku, očekávali jsme proto intenzivnější kanonádu. Jimmy ale začal přivádět soupeře k šílenství, tvrdou střelu prakticky do šibenice vytáhnul neuvěřitelně lehce! Piškoot na druhé straně hlavou zatlačil míč příliš do země, brankář si ho v klidu pokryl. Po deseti minutách vydal poslední zbytek sil Keňa, kterého na hrotu nahradil George. Chvíli na to jsme ale inkasovali podruhé, když domácí hráč proniknul do šestnáctky a tvrdou střelou dokázal dostat míč do mezírky mezi Jimmyho rukou a tyčí - 2:0. Domácí vedení uklidnilo, nasadili některé zralejší koníky z lavičky. Jeden z nich bohužel záhy vyřadil ze hry Piškoota, Karby se tak dostal po dlouhé době do hry. Na hřišti se vinou domácích komentátorů z tribuny i lavičky začalo přiostřovat. Zkusili jsme se soustředit taky na fotbal, mazaně to zkoušel Brácha, když lehce tečoval míč směřující před bránu. Padáček ale do sítě nedopadl... Po faulu u postranní čáry se do vápna vydal číhat centr Čolek, který se dostal k dorážce a napodruhé vše propálil - 2:1! Jistota domácích byla pryč, vycítili jsme šanci. Hasič byl opět ve vápně sporně poslán k zemi, bez reakce. Hráli jsme na riziko a spoléhali na Jimmyho v brance. Ten naštěstí dokázal domácího snipera pohledem zhypnotizovat, protože neskutečně zavraždil minimálně čtyři šance. Nejdřív nedokázal hlavičkovat do prázdné branky, pak se mu nepovedlo zpracování a nahrál přesně Jimmymu, následně zcela sám snad z rohu malého vápna přestřelil bránu a nakonec při dalším útoku zcela osamocen se svým spoluhráčem poslušně dloubl míč tak, aby si ho Jimmy sebral! Totální zmar, který jsme však nedokázali potrestat. Georgeho projektilu chybělo opět jen několik decimetrů. Navíc minutu před koncem dokázali domácí z hranice vápna skrytou střelou upravit na konečných 3:1.

Vynikající fotogalerii z Bediho dílny si můžete prohlédnout na Rajčeti zde.

Příští sobotu hrajeme opět venku, od 16:30 na hřišti Trnové. Na sraz přijít v plné polní!

Sudí: Lajk
Branky: 38', 60', 89' - 71' Čolek
Žlutky: Čolek
Sestava: Jimmy - Honek (C), Čolek, Brácha, Kulič - Pibaro (85' Leoš), Koště, Tony, Piškoot (63' Karby) - Hasič (85' Krtek), Keňa (55' George)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Trnová - Slovan Blatnice (A) 3:2 (2:1)

Porazili jsme se sami

Sobota 2.4.2011 - na podzimní zápas s Trnovou nelze zapomenout, nemá cenu se k němu více vracet. Náš cíl v odvetě byl jasný, soustředit se výhradně na fotbal. Jak se nakonec ukázalo, domácí k tomu přistoupili stejně. Kouč musel udělat dvě změny v sestavě, Tony a Pibaro byli ze zdravotních důvodů mimo hru. Na hrotu se tak vedle Hasiče objevil George, Keňa se zatáhl na kraj zálohy, Kulič se vysunul do středu a Leoš nastoupil od začátku na postu levého obránce. Neponechali jsme raději nic náhodě, do Trnové dorazil arbitr Kokoska, kdyby náhodu Kramosta nepřijel. Nestalo se tak, Kokosku jsme aspoň použili na lajně.

Úvod zápasu byl oboustranně oťukávací, George první střelou srovnával mířidla. Taktika domácích byla dobře čitelná. Prakticky nulová kombinace, útoky zahajovali výhradně výkopy od brány, kdy především brankář posílal na naší polovinu 50ti metrové svíčky. Obrana je dokázala s menšími komplikacemi krotit, takže Jimmy zůstával bez práce. Na druhé straně parádní Zidanovo koloběžkou znemožnil Kulič dva protihráče, namazal do úniku Hasičovi, který tlačil střelu po zemi, přesto 20 metrů nad ... Herně jsme byli o krůček lepší, přesto jsme inkasovali. Čolek klopýtnul při pokusu o odkop, útočník ho obral o míč a sám proti Jimmymu uspěl - 1:0. Domácí radost netrvala dlouho, naše vyrovnání stálo za to! Jimmy vyhodil na Koštěho, ten zachránil skluzem míč ve hřišti, přiťukl Piškootovi, který našel rozběhnutého Gergeho za obranou. Následovala taktická zasekávačka, pád na zadek, přiťuknutí vsedě do strany na volného Hasiče, kterému naštěstí střela nesedla a trefil tak přesně k tyči - 1:1. Vyrovnání posílilo naši psychiku, Keňa to zkoušel z levé strany individuálně, vybojoval aspoň roh, ze kterého jsme branku neohrozili. Nebezpečný byl Koštěho přímák, který brankář jen vyrazil, Bráchovi chyběl metr k dorážce ... Jimmy zůstával skoro bez práce, jednou boxoval centrovaný míč, jednou byl tvrdě atakován dotírajícím záložníkem. Bohužel přišel gól do šatny, který jsme domácím opět darovali. Po vhazování skoro u praporku si forward příliš snadno přehodil Leoše, Čolkovo odkop nebyl důrazný, následnou útočníkovu ruku Kramosta neviděl, přišla přihrávka do malého vápna, kde pohodlně zakončil neobsazený hráč - 2:1.

Do druhé části jsme nastoupili s cílem minimálně vyrovnat, což se nám povedlo už po deseti minutách! Vyšťavený George ve své poslední akci v zápase opět uplatnil své centimetry a vybojoval roh. Nacvičený signál konečně vyšel dokonale, Koště našel na zadní tyči Piškoota, jeho placír z voleje zapadl přesně za vzdálenější tyč - 2:2. Byli jsme na koni, ale parádní zákrok musel vytáhnout i Jimmy, když robinsonádou vytěsnil míč ze šibenice na roh. Čtvrt hodiny před koncem přišla jedna z mála akcí domácích, u kolmice za obranu byl o krok dřív útočník, který pod Jimmym dopravil míč do sítě - 3:2. Opět jsme museli dotahovat jednogólové manko, naše akce ale končily s železnou pravidelností u vápna. Domácí začali navíc hrát na čas, brankář dokázal za druhý poločas sběrem míčů a klábosením za brankou ukrojit dobrých deset minut. Kramosta mu to bohužel baštil ... Gólu jsme byli blízko až v samotném závěru, Koště sice ve vápně střelu prováhal, míč se ale dostal na nohu Krtkovi, který technicky mířil pár desítek centimetrů vedle.

Příští sobotu hostíme od 16:30 leadera soutěže z Nečtin.

Sudí: Kramosta
Branky: 20', 44', 76' - 23' Hasič, 56' Piškoot
Žlutky: Brácha, Piškoot, Hasič
Sestava: Jimmy - Honek (C), Čolek, Brácha, Leoš (86' Bony) - Piškoot (76' Krtek), Koště, Kulič, Keňa - Hasič, George (56' Karby)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Nečtiny 3:3 (2:2)

Bylo to tak blízko !

Sobota 9.4.2011 - v prvním jarním domácím zápase jsme hostili dosud neporaženého leadera soutěže, Nečtiny. Počasí přilákalo do ochozů spoustu natěšených příznivců, kotle obou početných táborů oddělovala u klandru jen symbolická, metrová mezera. Hráčů byl lehký nadbytek, Misha po rozběhání zjistil, že nezbyly trenýrky a s neskrývanou radostí objednával prvního piváka. Kouč přichystal jedno překvapení, naší chabou střeleckou produktivitu se měl pokusit vylepšit na hrotu Piškoot! Delegace BigArsche budila rozpaky, ale píská přece už pět let, tak se možná zlepšil.

Úvod byl slušně řečeno katastrofální, než jsme se rozkoukali, dali Nečtiny dva kusy. Už v páté minutě nás zaskočilo rychle rozehrané vhazování a přesně zakončený brejk - 0:1. Za dvě minuty opět akce po levé straně, Čolek sice míč v rozštěpu zastavil, ale rychlý záložník mu ho vypíchl a od brankové čáry poslal centr, který Jimmy nešťastně podběhl. Pro dobíhajícího hráče nebyl problém hlavou zasunout do prázdné - 0:2. Piškootovo působení v útoku tak mělo jepičí život, kouč ho musel prohodit se Ševčenkem. Naše věrné ultras naštěstí zaměstnával kotelník Nečtinských hooligans, takže neměli čas na psychické rozložení našeho teamu. Nesesypali jsme se, v patnácté minutě Piškoot krásně vysunul Hasiče, jehož centr si srazil do brány dobíhající obránce - 1:2. Soupeř ale směrem dopředu dál ukazoval kvality, jenže Jimmy předváděl svůj vysoký standard a suveréně kryl všechny pokusy. Po půlhodině bylo srovnáno, Keňa poslal roh na bližší tyč, kde Kulič balón precisně usměrnil k vzdálenější tyči - 2:2. Zápas začínal znovu, z dvaceti metrů napřáhl Koště, přesný projektil zastavilo pozadí clonícího obránce ... Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas začal z obou stran opatrně, žádný tým nechtěl udělat chybu. Aktivnější byli hosté, naštěstí akci 4 na dva překombinovali a nezakončili. Povedené dělo z voleje trefilo přesně Jimmyho košík. George zkusil pálit na druhé straně, vedle. Koště se postavil k přímáku, který skončil na zdi, ale dostal se k dorážce, která těsně minula šibenici. Po Keňovo individuální akci v rohu hšiště a zpětné přihrávce chyběl kousek Piškootovi, který šikovně mířil jen těsně vedle. Vše pomalu směřovalo k remíze ...

Přišel však infarktový závěr! Tři minuty před koncem našel Honek odkopem Georgeho, ten poslal na steč Hasiče. Brankář nečit neodhadl situaci, vyběhl, ale na vápně zastavil. Hasič byl u míče dřív a dokázal ho přetlačit přes gólmana a dopravit do sítě - 3:2! Obrovská euforie, skalp neporaženého soupeře byl na dosah. Věřili jsme, že už to nepustíme. Jenže přišel faul/nefaul Piškoota, všichni čekali centrovaný míč, ale sopupeř prokázal kvality. Míč totiž rozehrál v klíčovém okamžiku po zemi na přední tyč, a i přes obětavý skluz Čolka trefil rozběhnutý hráč z první po směru míče fantasticky - 3:3. V závěru hosté vrhli síly do útoku, závary jsme uhlídali i za cenu zcela oboustranně zbytečný rote pro Karbyho ...

Výsledek musí být povzbuzením do dalších kol, příští sobotu si to od 17:00 rozdáme s Hunčicemi.

Sudí: BigArsch
Branky: 15' vlastní, 30' Kulič, 87' Hasič - 5', 7', 88'
Žlutky: Čolek, Tony, George, Hasič
Rote: 93' Karby
Sestava: Jimmy - Honek (C), Čolek, Tony, Brácha (70' Pibaro) - Ševčenko (35' George), Koště, Kulič, Keňa (80' Karby) - Hasič, Piškoot


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Hunčice - Slovan Blatnice (A) 6:1 (3:0)

Těžká lekce z produktivity

Sobota 16.4.2011 - nabuzeni domácí remízou jsme chtěli na horké půdě Hunčic bodovat naplno. Sestava se nemusela příliš měnit, jen Bráchu na beku nahradil Pibaro. Roura připravil další sadu dresů, která měla být kandidátem na ty vítězné. Žlutá elastická trika dávala vyniknout našim vypracovaným postavám. Ostřílení matadoři po příjezdu do Hunčic zůstávali klidní, hřiště je nemohlo ničím zaskočit. Naopak nováčci byli u vytržení a obdivovali pestrou flóru, čerstvou aerifikaci od žížal (tam, kde prorazily), kořeny od topolů, sklon na všechny strany. Domácí sestava vypadala standardně, s dresy ještě o číslo menšími, než měli my. Hlavnímu Kissingrovi opět asistoval pomezní Kokoska.

Uběhlo pár minut a vypadalo to, že bude vše při starém, když si domácí těžkotonážní předstopér razil cestu k bráně. Nejdřív po lokti odlítnul Kulič, a po deseti metrech Honek, který ale stačil balón odkopnout. Nenechali jsme se rozhodit a soustředili se na svojí hru. Postupně jsme přimáčkli domácí k vlastní brance a drželi míč po kontrolou. Kromě soupeře jsme však sváděli těžký boj i s terénem, balóny se občas chovaly nevyzpytatelně. Přesto jsme půl hodiny byly aktivnější, Piškoot dvakrát naskakoval na Koštěho přímák, ale hlavou netrefil. Další střely byly spíše propagační nebo nepřesné. Obránce zlobil hlavně Hasič, několikrát se prosadil, ale akce končily v bezpečné vzdálenosti od branky. Klíčový tah provedl domácí trenér, když prohodil útočníka z obránce. Chvíli na to přišla nenápadná standardka, špatně zorganizovaná obrana nestihla osobně bránit, a nový hráč na hrotu z nemožného úhlu v předklonu trefil nacentrovaný míč spánkem tak, že se Jimmy jenom ohlídnul, jak padá přesně k zadní tyči. Opět jsme zatlačili domácí a chtěli být trpěliví. Jenže Tonymu se zaseknul míč v terénu, přišel rychlý brejk do otevřené (žádné) obrany a přesné zakončení stejného hráče - 2:0. Uběhlo dalších pět minut platonického tlaku, Koště neuspěl v souboji na půlce, obránce, který byl původně v útoku, si nikým nehlídán zaběhl za obranu, dostal míč a podobně zkušeně zakončil - 3:0. To už bylo slušné KO ...

Přesto jsme se chtěli pokusit ještě o nemožné, jenže nemožné je pro nás dát gól. Půl hodiny před koncem se do hry dostaly čerstvé síly George s Leošem. Jenže než se rozkoukali, bylo definitivně po zápase. Čolek ve vápně špičkou kopačky poslal míč na roh, Kissinger bohužel viděl jen kontakt s hráčem. Následovala penalta, Čolkovo protesty, rote ... Gól na 4:0 nás definitivně pohřbil. Domácí sniper, který, jak se ukázalo, vypomáhá z krajské soutěže, ještě zkompletoval hattrick a vrátil se na beka. Vzápětí přidali domácí šestou trefu. Čestný zásah přinesla až dorostenecká kombinace - Keňa povodil obránce a zpětnou přihrávkou vybídl Georgeho, který klopil přesně k tyči - 6:1.

V sobotu od 17:00 hostíme Dobříč.

Sudí: Kissinger
Branky: 29', 36', 43', 66' (PK), 70', 72' - 73' George
Žlutky: Tony, Keňa, Hasič
Rote: 66' Čolek
Sestava: Jimmy - Honek (C), Čolek, Tony (61' Leoš), Pibaro - Piškoot, Koště, Kulič, Keňa - Hasič (75' Krtek), Alf (61' George)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Dobříč 0:0

Trpělivost nestačila

Sobota 23.4.2011 - protože pohled do tabulky začíná být jen pro silné nátury, bylo jediným cílem urvat s Dobříčí tři body. Změn v sestavě bylo opět požehnaně, mimo hru byl vykartovaný Čolek, marodící Jimmy a firemní prase pečící Tony. Zaskočily ale další opory Slovanu - do Brány Hasič, na stoperu Bámbie, předstoper Brácha a na hrotu Ally Traktůrek, který se v pátek v hospodě omylem přeřeknul a odsouhlasil svůj start, když si myslel, že je řeč o Vochovu. Na lávce byl navíc kromě Leoše, Georgeho a Kávy, ještě hráč do nepohody, Misha.

Od prvních minut jsme jednoznačně šli za svým cílem. Hostům jsme nepučili balón, do kombinací se zapojovaly všechny řady. Bámbie na stoperu jenom hrál a nekecal, jaká to změna! Prvních 15. minut Cross nemusel písknout do píšťalky, hra měla parádní tempo. Neskutečně nabuzený byl Ally, kterého nedokázali obránci vůbec dostat od míče. Jeho dum-dum málem zranila brankáře, ale gól zatím jenom visel ve vzduchu. A visel, a visel, a visel ... Dobříč se za poločas dostala k jedné střele vedle, párkrát si situaci vyběhnutím ohlídal Hasič. Jinak jsme byli nastěhovaní před druhou brankou. Piškoot zkoušel opět souhru s Koštětem, po jednom nákopu nedokázal zvolit zakončující nohu, přesto kop sounož mířil jenom těsně vedle. Další střelba už neměla gólové parametry, soupeř dokonale zahustil pokutové území.

O přestávce panoval nezvykle klid, trpělivost byla naší hlavní zbraní. Druhé dějství jsme nezačali tak aktivně, ale převaha byla pořád zřejmá. Allyho bodlo prolétlo chumlem hráčů těsně vedle. Největší šanci jsme měli po Koštěho rohu, míč poskakoval na malém vápně, ale Alf se k dorážce neprobil. Po zalehnutí míče brankářem zkusil dopravit balón za čáru Brácha, tolik kilo ale neukopnul. Po Koštěho přímáku dokonce zazvonilo břevno, jenže od zad brankáře se míč odrazil do bezpečí ... To už na hřišti řádil čerstvý útok Leoš - George. George se dlouho nerozkoukával a poslal nepříjemnou ránu mezi tyče, ale brankář měl. Riskováním jsme nabídli šance i soupeři, tu největší překazil skluzem Hasič, jeden brejk zachránil Bámbie, jednou odkopával do bezpečí Honek. Jinak opět vůbec nic. A náš gól stále jenom visel ve vzduchu ... Jak moc jsme chtěli vyhrát demonstroval Hasič, který nejdřív rozjel akci po pravém křídle, aby se následně zapojil do zakončování rohu. V posledních vteřinách byl tvrdě sražen na hranici vápna Kulič, ale Cross už nepřipustil žádné komplikace a zápas bez nastavení ukončil. Trpělivost tak bohužel nestačila, chtělo to navrch přidat aspoň jeden ušmudlanej gól ...

Příští sobotu od 17:00 hrajeme v Ledcích.

Sudí: Cross
Branky: bez branek
Žlutky: Piškoot
Sestava: Hasič - Honek (C), Bámbie, Brácha, Pibaro (82' Misha) - Piškoot, Koště, Kulič, Keňa - Ally (65' George), Alf (65' Leoš)


Author: Honek


Zpět na přehled
FK TJ Ledce - Slovan Blatnice (A) 8:3 (5:1)

Jednodušší by bylo: "No comment"

Sobota 30.4.2011 - po dobrém zápase s Dobříčí jsme si na Ledce věřili. Čolek dostal od svazu milost, na druhou stranu Brácha onemocněl a Pibaro řeší jiné, veselejší starosti (Anička, 3,55 Kg, 51 cm - gratulace!). Věci si vzal pro jistotu opět Bámbie, Roura nás vybavil pro všechny případy i legitkama duo Santos. Do utkání zasáhla trojice rozhodčích - hlavnímu Kramostovi asistoval za nás Kokoska, ale domácí měli ještě lepší trumf, BigArsche na středu zálohy...

Celý zápas předznamenal tradičně prohraný los. Honka to tak vykolejilo, že první banální míč nezachytil a musel hasit skluzem do rohu. Následovalo hned několik rohů, Čolek patou první zásah ještě zblokoval. Zkusili jsme to naší hrou, Kulič se dostal za vápnem k zakončení, ale míč mu nesednul. Zkoušel to i Ally, jeho střela k tyči skončila těsně vedle. První úder jsme si zasadili sami. Hasič si zpracoval malou domů, obrana i záloha se roztáhla do stran, následovalo šajtlokuchlo doprostřed hřiště, hlava na úplně volného útočníka a přehození gólmana - 1:0. Chtěli jsme odpovědět, Ally se postavil k přímáku z pravé strany, jeho střela lavou pořádně zasmrděla. Na druhé straně bylo hůř, Tony "nechtěně" sundal BigArsche ve vápně, Kramosta musel pískat. Hasič stranu vystihl, ale míč trefil přesně šibenici - 2:0. Za minutu Koště přišel o míč ve středu hřiště, rychlá akce skončila gólem. Uběhlo dalších pár minut, BigArsch si naběhl na zpětnou přihrávku a nechytatelně k tyči dával na 4:0. Piškoot sice odpověděl, když jeho nákop na bránu z půlky doskákal až do sítě - 4:1. Jenže ještě do poločasu si záloha domácích v klidu došla pro další zásah, BigArsch trefil opět parádní ranou k tyči - 5:1. Přihlížející Karby musel klopit zrak ...

Ve druhém poločase jsme chtěli výsledek minimálně zkorigovat. To se povedlo Georgovi, když si parádně naběhnul na Koštěho roh a nedal gólmanovi hlavou šanci - 5:2. Domácí však za pár minut dostali výhodu přímáku z dobrých 25 metrů, míč zaplaval a trefil Hasičovi parádní housle - 6:2. Chvíli na to se na hřiště dostal Leoš, jeho etuda neměla dlouhého trvání. V prvním souboji zjistil, že třísla dobrý, ale záda v hajzlu. Rychlou akci domácích mohl zastavit, ale netrefil šajtličkou, takže 7:2. Osmý zásah přišel po parádním namazání Honka na půlce do běhu. Leoše nahradil Misha, který svůj minizápas nakonec vyhrál. Domácím se po závaru ve vápně naskytla výhoda penalty, ale míč z puntíku skončil nad. V úplném závěru Honek poslal nákop za obranu, kam si naběhl Kulič a hlavou přesně umístil do sítě - 8:3.

To, co si nikdo nedovedl ani představit, se stává skutečností - padáme do pralesa. Je potřeba zmobilizovat všechny morální a fyzické síly, a odvrátit tuto hrůznou apokalypsu!

Sudí: Kramosta
Branky: 9', 25'(PK), 26', 30', 43', 60', 69', 70' - 35' Piškoot, 56' George, 90' Kulič
Žlutky: Piškoot, George
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Tony (65' Leoš, 75' Misha), Piškoot - Alf, Koště, Kulič, Keňa - Ally, George


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Tlučná (B) 2:0 (2:0)

Konečně !

Sobota 7.5.2011 - na současnou situaci A-teamu Slovanu bylo potřeba reagovat, čtvrteční trejn proto začal krizovým briefingem mužstva. Jeho obsah zůstane za dveřmi kabiny, výsledky měl přinést už sobotní zápas s Tlučnou. V roli spasitele se nechtěně ocitl Pechly, který se vrátil z náročné mise a rovnýma nohama skočil do sraček, ve kterých se nacházíme. Za tři dny natrénoval víc, než polovina našeho kádru, takže na Tlučnou už byl připraven. Bohužel se ve Slovanu rozmohla fofrklacková móda, po čtvrtečním trejnu si je nafasoval Papén s Tonym, po sobotním zápase ještě George ...

Hned po rozehrávce se Čolek prvním dotykem pomazlil s balónem, ten se mu zašmodrchal pod nohama, ale rodící brejk za pomoci Bráchy zažehnal. Na všech byla vidět obrovská opatrnost, přihrávky končily v autech, míče neposlouchaly a odskakovaly od nohou. Postupně jsme se z toho oklepali a poctivou hrou nedávali soupeři žádnou šanci. Pro Georgeho zápas skončil po čtvrthodině, po špatném došlápnutí vyrazil fasovat klacky. Velké premiéry se dočkal Ťuhýk, který zaujal jeho místo na hrotu. Pechly tradičně pokrýval 95% plochy hřiště, na jeho uhlídání nikdo z tlučenských neměl nárok. Výrazněji však na sebe upozornil jiný hráč. Ve dvacáté minutě si Brácha poradil s přesilou, zpracoval skákavý míč a vysunul Allyho ideálně do pravého křídla. Ten potáhl do vápna a střelou z úhlu trefil přesně do boční sítě - 1:0. Gól nás viditělně uklidnil, za dalších deset minut se Ally radoval podruhé! Pechly předložil do strany Kuličovi, kterému se vyplatilo předzápasové odlehčení zátěže (kromě obvyklé bižuterie šly dolů ponožky i slipy), zatáhnul míč až k brankové čáře, odkud našel před bránou Allyho, který obklopen obránci zasunul míč do brány - 2:0. Tlučná za první poločas vyslala jednu propagační střelu, jednou hlavičkoval nebezpečně nepokrytý útočník, ale Nesvatbič viděl jeho faulík a navíc Keňa v brance zastoupil Hasiče. Ally mohl do poločasu zaznamenat hattrick, když si hlídaný jen Piškootem naběhl na na roh, a zamířil hlavou jen těsně vedle.

Do druhé části jsme nastoupili s tím, že chytneme začátek. To se poměrně dařilo, míč zůstával na polovině soupeře, přišlo dokonce pár rohů. Postupně jsme ale přeci jen hráli více opatrně, podvědomě jsme si hlídali výsledek. Definitivní uklidnění měl na kopačce Piškoot. Po akci dravého mládí Ťuhýk & Keňa dostal míč jako na podnose, jenže si ho tváří v tvář gólmanovi ukopnul, nepomohl ani ostrý skluzík. Vinou bylo samozřejmě narušené periferní vidění, způsobené otokem levého oka po pátečním direktu od Komína, které si vyžádalo dva štichy (pozoruhodné však je, že přihrávka šla zprava). V ojedinělé šanci hostů nás podržel Hasič, tečovaná prudká střela směřovala přesně do jeho míst, takže ji dokázal jí vytlačit nad.

Výsledek jsme si nakonec pohlídali, slova Husquaren jsme naštěstí ještě nezapomněli. Dílčí úspěch jsme neopomenuli řádně zapláchnout, koučovo grilovačka se povedla. Příští zápas hrajeme netradičně v neděli, a to od 17:00 v Kozíchjedech.

Sudí: Nesvatbič
Branky: 20' a 29' Ally
Žlutky: Brácha, Kulič
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Brácha, Pibaro - Kulič, Pechly, Keňa, Piškoot (70' Karby) - Ally (70' Alf), George (14' Ťuhýk)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Kozojedy - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:0)

Venku je to zakletý

Neděle 15.5.2011 - brutální nedělní kolize zápasů A-team nijak nesměla postihnout, kouč citlivě uplatnil právo volby a do Kozojed vzal Pulcovi jen Keňu. Nabuzeni domácí výhrou jsme chtěli konečně uspět na hřišti, kde se body získávají velmi těžce. Už jenom cesta napříč okresem po klikatých a rozbitých cestách, měla za následek žaludeční nevolnosti slabších jedinců, doprovázené typickými příznaky alzheimera. Kouč téměř nemusel měnit vítěznou sestavu, jen vedle Allyho naskočil od začátku Alf. Rozhodčí Kutchera se aspoň snažil tvářit spravedlivě, naše obavy však úplně nerozptýlil. Povrch hřiště byl poměrně kvalitní, nicméně převýšení pěti metrů na šířku je skutečně brutální...

Obvyklá prohra losu nemusel tentokrát Honka mrzet (bylo to opravdu jedno!), aspoň nám zůstal balon. Úvodní hvizd odstartoval kromě hry i parádní průtrž, balón jezdil po pažitu jako namydlenej, a to hlavně shora od lesa směrem dolů ke kabinám. Snažili jsme se prosadit naší obvyklou hrou, ale domácí aktivní hrou ve středu hřiště naši rozehrávku úspěšně napadali. V obraně to bylo někdy kostrbatější, Bráchovi se podařilo dvakrát poslat domácí do brejku, ale vždy dokázal svojí chyby napravit, když šel zpátky za míčem doslova jako pes. Piškot nahoře u lesa zápasil s terénem, míče se záhadně odrážely do autu. Piboš sváděl na stejné straně tvrdé souboje s místním Jardou Kuželem, 60 kilo váhového rozdílu byl prostě znát. I když jsme s bráněním měli opticky více práce, byla naše střelba nebezpečnější. Pokusy ale mířily vedle, nebo je pochytal jistý gólman. V jednu chvíli jsme měli blízko ke šťastnému gólu, Piškootovo přetažený centr málem zapadnul do branky. Míč zůstal dál ve hře a Keňa ho stejným způsobem vrátil z druhé strany, opět jen těsně vedle zadní tyče. Domácí udeřili v poslední možnou chvíli, Jarda Kužel přetlačil ve šprajcu Pibaru (pro něj tím zápas skončil), následoval další šprajc s Čolkem, míč se odrazem od břicha spoluhráče dostal zpátky ke Kuželovi, který prostřelil vybíhajícího Hasiče - 1:0. Po ošetření Piboše Kutchera nechal rozehrát a ukončil poločas ...

Do obrany nastoupil týmový psycholog Leoš, který měl podle plánů pečovat o Jardu Kužela. Jenže ten nastoupil opět nahoře u lesa, aby nemusel nabíhat spoluhráčům do kopce. Nakonec to bylo ale úplně jedno, protože jsme postupně zcela ovládli hru. Po deseti minutách jsme se začínali radovat, Ally udělal kliku brankáři, který ho poslal k zemi. Očekávali jsme penaltu a vyloučení brankáře. Přišlo rychlé procitnutí, zákrok byl těsně mimo čtverec a brankář viděl jen žlutou, a to asi jen díky našim vehementním protestům... Přímák napálil Pechly do tyče, od které se odrazil míč Alfovi do ruky, takže Keňovo dorážka nebyla uznána. Do útoku pak kouč poslal čerstvé síly - Karbyho s Koštětem. Po pár minutách na hřišti Karby sklepnul centrovaný míč hlavou na Kuliče, který rozvlnil síť, jenže pomezní viděl offside ... Pohroma přišla na druhé straně, po rychlé akci domácích už bylo jasné, že útočník nedostihne míč před brankovou čárou, Kokoska už zvedal praporek, když v tu chvíli Hasič hráče zajišťovacím skluzem sundal k zemi. Kutchera musel písknout penaltu, kterou domácí nepohrdli - 2:0. Ještě jsme se kousli, domácí přestávali stíhat našemu pohybu, ale pořád to bylo jenom k vápnu. V 77. minutě si ale Brácha naskočil na Keňovo roh a snížil na 2:1. Byli jsme opět ve hře, ale jenom pár minut. Domácí ze standardky zahráli centr směrem na Kužela, Honek nechal balón propadnout do vápna, a nikým netečovaný míč skončil za zády překvapeného Hasiče. Na tento zásah už jsme nedokázali reagovat, z venku vezeme opět nula bodů.

Příští sobotu od 17:00 v dalším existenčním duelu hostíme Hvozd.

Sudí: Kutchera
Branky: 67' Brácha
Žlutky:
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Brácha, Pibaro (46' Leoš) - Kulič, Pechly, Keňa, Piškoot - Ally (57' Karby), Alf (57' Koště)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Svornost Hvozd 0:2 (0:0)

Katastrofa ve všech směrech

Sobota 21.5.2011 - plány byly na domácí souboj s Hvozdem jasné - získat tři body a ideálně vyhrát o čtyři branky, kvůli lepšímu vzájemnému zápasu. Taková byla teorie ... Soupeř se sjížděl postupně, nakonec se sešlo přesně 11 borců a 0 členů realizačního teamu. I to nám oprávněně vlévalo do žil optimismus. Kouč se musel vypořádat se ztrátou Pibary, omluvenkou Piškoota a absencí Koštěho. V základu se tak objevil na beku Leoš a na kraji zálohy Karby.

Presidentem ráno střižený pažit vybízel k fotbalovým lahůdkám, Čolek však měl oprávněné obavy ze zvýšené lepivosti balónu. To se samozřejmě potvrdilo, jeho první kontakty s kulatým nesmyslem končily brejkem. Hasič byl připravený, pár míčů na roh uklidil Honek. Na druhé straně vyslal první pokus Karby, jeho rána bez přípravy prolétla těsně vedle tyče. Při výkopu od brány pobavil jeden ze záložníků: "Pojďte dál, je to krátký!". Zřejmě na dokonalé ploše ztrácel prostorovou orientaci. Hru jsme postupně ovládli, přišel festival promarněných šancí. Dvě příležitosti měl Ally, poprvé si počíhal na Pechlyho přihrávku, jenže na rohu malého vápna míč vůbec netrefil. Za několik okamžiků se zbavil dotírajících obránců, zbývalo jen zeptat se brankáře, kam to chce. Střela ale opět nesedla, brankář bez problémů chytil. Další tutovku zazdil Alf, když volil střelu levasem z první, místo zpracování a použití přesnější pravačky. Brankář tak opět vyniknul. Naše záloha neustále kroužila kolem pokutového území, proti obranné tvrzi soupeře to bylo těžké, zvlášť při absenci hlavičkářů. Navíc střelecký prach byl vystřílen v úterý a ve čtvrtek, kdy se jako obvykle trhaly sítě ...

Věřili jsme, že soupeře ve druhém poločase zlomíme. Jenže záhy přišla první krutá rána, když musel ze hry odstoupit Pechly. Kouč poslal do hry Tonyho, na motor se vysunul Brácha. Herní převahu jsme si udržovali nadále, tutovek však znatelně ubylo. Navíc střídat musel i Keňa, nabuzený Ťuhýk byl adekvátní náhradou. Jeho pohyb i přesná rozehrávka soupeře řádně zaměstnávaly. Trest za nevyužité šance bohužel přišel dvacet minut před koncem, když po rohu chyběla důslednost, míč zůstal ve vápně, a zkušený harcovník ho s Leošovo tečí dostal z otočky do branky - 0:1. Okamžitě jsme soupeře zmáčkli, jenže brankář čaroval. Brácha naskočil na hlavu u zadní tyče, brankář skokem vyrazil na tyč, míč se odrazil zpátky do brankáře a vedle! Následoval roh, Karby snad tři metry od branky napálil míč do černého, jenže brankář životním zákrokem stihnul do střely skočit. V extázi se pak chlapec zapomněl krotit ("zamr.... Blatnice"), ale góla prostě nepustil.

Kouč se rozhodl pro rošádu - Hasič na brko, Vanny do branky. Než se Vanny zbavil praporku a oblíknul, bylo nejmíň pět minut v háji. Hasič o sobě okamžitě dával vědět, Vanny moc šancí na rozchytání neměl. Soupeř vytěžil z minima maximum, ojedinělou akci zakončil po centru na zadní tyči nehlídaný hráč. Nutno objektivně podotknout, že před centrem opustil míč hrací plochu a náš tým přestal (neomluvitelně!) hrát. I přesto jsme se pokoušeli o nemožné, Hasič předváděl své typické akce, bohužel i včetně typického zakončení. Do vzduchu se krásně pověsil Karby, tvrdá hlavička zamířila těsně nad. Do sóla se dostal i Brácha, na zakončení se po dlouhém sprintu necítil, se skákavou přihrávkou si Ally neporadil. Na druhé straně ukázal kvality ve hře jeden na jednoho Vanny, když nadvakrát vychytal útočníka v samostatném úniku. V té době už na hřišti nebyl ani Čolek, protože jeho kotník nevydržel, když se mu naposledy balón osudově přilepil pod nohama ...

Příští zápas hrajeme v neděli, od 17:00 na hřišti Kaznějova. Bůh s námi.

Sudí: Cross
Branky:
Žlutky: Honek, Brácha
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Brácha, Leoš - Karby, Kulič, Pechly (55' Tony), Keňa (66' Ťuhýk) - Ally, Alf (77' Vanny)


Author: Honek


Zpět na přehled
FK Bohemia Kaznějov (B) - Slovan Blatnice (A) 4:2 (1:0)

Začátek epilogu ?

Neděle 29.5.2011 - domácí porážka s Hvozdem nám zadělala na pořádný malér, který se dal částečně odvrátit výhrou v Kaznějově. Lidí bylo požehnaně, kromě Pechlyho snad všichni myslitelní (i nemyslitelní) hráči. Výkony v Benfice si nominaci zasloužil Figo, zahrát si dále přišel třeba Piji-Luboš. Michala Keňu zapomněli ráno trenéři dorostu vystřídat, takže se nevešel ani na nabitou střídačku (Piškoot, Karby, Pibaro, Piji-Luboš, Alf)! Zápas si vzal na starost velezkušený mašinfíra Rauš, toho času předseda VV OFS PS !!!

Úvod zápasu byl opatrnější, blíž k brance se dostávali domácí. Nejnebezpečnější byla akce, po které přišly asi tři zblokované střely. Odolali jsme a sami začali vystrkovat růžky. Hasič ukázal několikrát číslo na zádech, úniky k praporku však ovoce nenesly. Ally se bil jako obvykle s velkou přesilou, k zakončení se nedostával. Agilní byl samozřejmě Figo, který měl ke gólu nejblíž, když si naskočil parádně na hlavu. Míč o decimetry minul šibenici ... Několikrát se otevíral prostor pro rychlý brejk, domácí to vždy dokázali nějak uhrát. Množství rohů a standardek jsme klasicky prohospodařili. Bezbrankový stav do poločasu nevydržel, rychlou akci už měl překvapivě pod kontrolou Čolek (normálně byl rychlejší!), ale Tony už nezabrzdil a útočníka poslal několik metrů před vápnem k zemi. Honek ve zdi tušil, po slovech "Tohle není Vannyho parketa", následovala přesná trefa do šibenice odkryté strany Vannyho branky - 1:0.

Druhá půle se nesla v podstatě ve stejném duchu. Aktivní jsme byli, ale nic platné. Navíc asi po deseti minutách odmítnul Čolek šprajc a útočník se řítil na Vannyho. Ten zmenšil úhel a míč vyrazil. Ovšem jenom na tyč, od které se odrazil do sítě - 2:0. Dvacet minut před koncem už bylo hotovo, další přímák z pětadvaceti skončil u levé tyče, pumelice za pár minut u druhé tyče - 4:0. Korigovat mohl Piji-Luboš, jenže sólo chtěl vyšperkovat klikou brankáři. Snížit se povedlo až v závěru, Hasič se bodlem prosadil po úniku z levé strany a Brácha ukončil trápení ve vápně, když asi na šestý pokus uklidil míč pod víko. Tato situace zcela vystihuje naši koncovku, před Bráchovo dorážkou pálil Kulič přesně a tvrdě k tyči jen z několika metrů, brankár přesto dokázal míč nepochopitelně vyrazit ...

Příští sobotu hostíme od 17:00 Pňovany. Že by konečně body?

Sudí: Rauš
Branky: 36', 55', 72', 76' - 83' Hasič, 90' Brácha
Žlutky: Tony, Honek
Sestava: Vanny - Honek (C), Čolek, Tony (40' Karby), Leoš (66' Pibaro) - Kulič, Koště, Brácha, Figo (46' Piškoot) - Ally (46' Piji-Luboš), Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Pňovany 4:0 (2:0)

Výhra v tichosti

Sobota 4.6.2011 - snad i největší pesimisti věřili, že Pňovany doma udoláme. Tohle byla prostě povinnost. Kouč mírně změnil rozestavení, na stoperu začal od začátku Tony. Delegovaný Káli Mayer se tvářil odhodlaně, i on věřil, že by to mohlo být tentokrát bez stresu. Pňovany přivezli stabilní sestavu s několika "černochy" a nebezpečným triem z východní Evropy. Za zmínku stojí dresy pňovanských borců, zcela černá kombinace byla v třicetistupňovém vedru sebevražedná ...

Úvodní minuty nepřinesly žádnou ofenzivní smršť, i Pňovany bylo nutné nejprve oťukat. Dokud mělo síly jejich libero s pěti křížky na krku, dokázali občas nebezpečně zahrozit. Obrana však byla spolehlivá, u míče byli naši hráči vždy první. Cestu k soupeřově brance jsme hledali celkem dlouho, brankář párkrát lovil balón v kotrmelcích, měl jako vždy kliku. Po necelé půlhodině jsme se dočkali uklidnění, Koště vyslal jeho nejslabší střelu sezóny z hranice vápna a míč překvapivě prošel brankáři pod rukou - 1:0. Za dvě minuty vybojoval Alf míč, který posunul rozběhnutému Kuličovi, ten našel před bránou neobsazeného Allyho, který pohodlně zasunul odkryté branky - 2:0. Bylo k vidění i několik tutovek, Piškoot se po individuální akci, kdy prošel napříč hřištěm až před vápno, zalekl přihlížejícího stopera a jen slabě vystřelil vedle. Taky Koště se prokličkoval až před brankáře, z metru mu neuvěřitelně napálil míč přímo do nastaveného košíku. Pňovany zazlobili dvakrát. Poprvé, když záložník rozehrál autové vhazování na metr daleko volejbalovou přihrávkou na smeč, u Káliho to prošlo, ale naši hráči nebyli smíchy schopni reagovat. Akce však skončila jen nepřesným centrem. Dobrou střelou bez přípravy se prezentoval nejlepší hráč Pňovan, z hranice vápna jen o metr minul.

Ve druhém poločase jsme se nechtěli zbytečně honit, takže se k do Vannyho blízkosti sporadicky dostávali i hosté. Naše spálené šance nebylo možné dostatečně zaznamenat, byla to neskutečná přehlídka. Kulič v samostatném úniku trefil přesně nohy strnulého brankáře, když se k dorážce dostal Piškoot, skončil jeho přesný projektil pro změnu na Kuličovo zádech. Na Vločku po přenesení hry zívala odkrytá branka, hlavou však našel brankáře, který se válel u zadní tyče. Keňa v sólo akci opět trefil jen nohy brankáře, Piji-Luboš se sám ukličkoval, Alf poslal jednu dorážku přes, druhou ze dvou metrů do břevna. Karby postupoval úplně sám na brankáře, zastavil, zamířil, metr vedle ... Naštěstí Pňovany z minima maximum nevytěžili, po jednom rohu zazvonila tyč, dvakrát vyrážel míč v hokejovém rozkleku Vanny. Teorie pravděpodobnosti je ale neúprosná, góly přijít musely. A když to nešlo nám, pomohl soupeř. Brankář se pustil do odvážných kliček, Koště ho obral o míč a zvýšil na 3:0. Individuálně se prosadil i Piji-Luboš, který umotal celou obranu a poslal míč do boční sítě - 4:0.

Body skutečně zůstaly doma, do Husquaren však nebyl benzín ... Příští sobotu od 17:00 hrajeme v Pernarci.

Sudí: Káli Mayer
Branky: 27' a 68' Koště, 29' Ally, 80' Piji-Luboš
Žlutky: Ally
Sestava: Vanny - Honek (C), Tony (40' Čolek), Brácha, Pibaro - Piškoot (73' Piji-Luboš), Kulič, Koště (69' Karby), Keňa - Ally (46' Vločka), Alf


Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Pernarec - Slovan Blatnice (A) 3:2 (2:1)

Čistá prohra

Neděle 12.6.2011 - některé šílené teorie, obsahující asi padesát KDYŽ a KDYBY, dávají Slovanu ještě teoretickou naději na záchranu trojky. Samozřejmě za předpokladu přeskočení Hvozdu, který hrál zápas s Hunčicemi také v jednotný začátek, jen o dvě hodiny dříve ... Zápas měl původně řídit Kissinger, z nějakých důvodů došlo ke změně, zápas si vzal na starost Mr. Cross. Slovan měl masivní podporu za klackem, cyklo skupina si s náročným terénem poradila a i díky dostatečnému doplňování tekutin dorazila včas.

Utkání jsme začali střídáním v čase T-15 minut, když Tonyho první zaměřovací střela byla také jeho poslední. Do základní sestavy se tak dostal Karby, aktuálně nejpomalejší hráč Slovanu (v přímém souboji mu toto prvenství na čtvrtečním tréninku předal po letech kralování Čolek). Začátek byl z naší strany nepovedený, stokrát pronesená Santova slova "Dyť je to hrozný!", platila do puntíku. Vůbec jsme se nedostávali do hry, když jsme měli míč, rychle jsme o něj špatnou přihrávkou přišli. Pibaru zlobila polotmavá osmička na brku, několik konfliktů vyvrcholilo zájezdem do Vannyho, po kterém visela peckovačka ve vzduchu. Domácí se po několika zastřelovacích pokusech ujali vedení po čtvrthodině hry, Vannymu vypadnul z ruky nacentrovaný míč a dorážka prošla chumlem hráčů - 1:0. Na druhé straně se zkoušel prosadit Hasič, centrovaný míč promáchnul Ally. Cross prokázal vynikající cit pro hru, když ponechal výhodu, po které míč směřoval k našemu rohovému praporku a Honek musel jistit odkopem. Prý když tak neumíme hrát, bude holt pískat všechno. Zákeřnej byl i pomezní junior, jehož praporek byl permanentně nahoře. To ze zlepšilo poté, co Bierhof opustil sektor ultras a obešel hřiště ... Po půlhodině přišel druhý úder, špatná rozehrávka do křídla, rychlý brejk, zpětná přihrávka na hranici vápna, kam si ukázkově z druhé vlny naběhl záložník, který trefil přesně pod víko - 2:0. Po druhém gólu z nás spadly zábrany, nebyl už důvod bát se o výsledek. Škoda, že jsme nevyužili žádný z rohů ani přímáků, centry nacházely protihráče. V závěru poločasu se dostal Honek do svátečního výpadu, Kuličovi posunul za obranu (Cross naštěstí pomezáka ignoroval), Kulič si chtěl míč ještě posunout, dostal se z úhlu a byl z toho jen roh. Jenže na něj si naběhl Karby a zavěsil kontaktní gól do šatny - 2:1.

Domácí do druhé půle nenasadili osmičku, zadním řadám se ulevilo. I díky tomu jsme převzali iniciativu a měli míč častěji na kopačkách. Čerstvý Piji-Luboš předváděl svojí silnou stránku, a to držení míče a dělání ze sopupeřů voloušky. Jenže bez zakončení nebo přihrávky to bylo bohužel k ničemu. Hodně nabuzený byl Hasič, jeho důraz dvakrát pocítil domácí brankář. Po hodině hry se na hřiště dostal Leoš, kterého po chvilce zaskočil domácí kapitán. Centrovaný míč si nechal jednou skočit a bez přípravy prostřelil "No stress" Vannyho - 3:1. Pět minut na to dokázal dát druhý kontaktní gól hlavou Karby, když Hasič zatáhl po levé straně a předložil přesný centr před bránu - 3:2. Je vidět, že rychlost není vše! Zápas gradoval, stejně jako výkon Crosse. Hned po gólu se míče dožadoval Brácha, jenže brankář, který měl už jednu žlutou, schoval balón pod dres! Cross ale na druhou odvahu nenašel. Když pak brankář div nepřerazil Hasičovi nohy, penaltu taky nepískal. Podle toho, kolik nadávek vydržel, jsme se jí asi dožadovali oprávněně. V 85. minutě Kuličův centr přeletěl brankáře, ale skončil jenom na břevnu. Potřebné štěstíčko se k nám opět nepřiklonilo.

Po prohře přibylo několik dalších KDYŽ a KDYBY, každopádně Úlice budeme chtít v posledním zápase porazit (sobota od 17:00).

Sudí: Cross
Branky: 13', 33', 68' - 44' a 73' Karby
Žlutky: Vanny, Brácha, Piškoot, Piji-Luboš
Sestava: Vanny - Honek (C), Čolek, Brácha, Pibaro (62' Leoš) - Piškoot, Kulič, Karby, Keňa (75' Alf) - Hasič, Ally (46' Piji-Luboš)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - SK Viktoria Úlice 3:0 (0:0)

GAME OVER II

Sobota 18.6.2011 - v posledním zápase jsme doma přivítali Úlice. Soupeř dobře znal naší situaci, návštěva jejich hráče v naší kabině vzbudila rozruch. Důvod byl ale prozaický, potřebovali půjčit dvoje chrániče. U klandru se tísnilo přesně 0 diváků, nabídka starosty v grilovací budce neměla prostě konkurenci. Zápas řídil rozehřátý Mário Kempes, který už měl v nohách předzápas Wunder teamu.

Zápas není třeba hluboce rozebírat. Odehráli jsme ho až na vyjímky na polovině soupeře, celý první poločas jsme neúspěšně dobývali branku. Došlo to tak daleko, že se o střelu pokusil dokonce i Kulič! Držení míče, střely na branku, mimo branku, rohy, přímáky - všechny ukazatele hovořily v náš prospěch, ale do poločasu gól nepadl.

Ve druhé půli nás trápení zbavil Karby, kterého z rohu našel Ally a Karby umístěnou hlavou nedal brankáři šanci - 1:0. Na pojistku jsme se chvíli načekali, až čtvrt hodiny před koncem si Karby s Allym role vyměnili. Karby ustál souboj u lajny, vysunul Allyho, který přehodil brankáře - 2:0. O zpestření se postaral Čolek, který nejdřív neodhadl kvůli větru vysoký nákup a v předklonu dostal od míče nafackováno. O pár minut později pak přišel další nákop a tentokrát zásah na solar. Nahazování dechu dalo vzpomenout na Karbyho památnou degustaci Napoleonu. Zápas se blížil ke konci, škoda, že se Mário nechal trochu unést a necitlivě nás občas hrnul. Skóre uzavřel Piji-Luboš, když svoje sólo přesně zakončil - 3:0.

Po zápase jsme se samozřejmě zajímali, jestli náhodou ... Ale zázrak se nekonal, po roce v trojce opouštíme i tuto soutěž a padáme potupně do pralesa. Zapsali jsme se černým písmem do historie klubu Slovan Blatnice.

Sudí: Mário Kempes
Branky: 49' Karby, 77' Ally, 90' Piji-Luboš
Žlutky: Ally
Sestava: Hasič - Honek (C), Čolek, Brácha, Piškoot - Figo (54' Alf), Kulič, Karby, Keňa - Piji-Luboš, Ally


Author: Honek


Zpět na přehled