Áčko: Sezóna 2009/2010 (jaro)

Vejpnice B Blatnice 0:1 Reportage Ne 28.3. 15:00
Kožlany Blatnice 1:0 Reportage So 3.4. 16:30
Blatnice Křelovice 0:0 Reportage So 10.4. 16:30
Kaznějov Blatnice 5:4 Reportage So 17.4. 17:00
Blatnice Žihle 2:7 Reportage So 24.4. 17:00
Všeruby Blatnice 2:0 Reportage So 1.5. 17:00
Blatnice Plasy 0:1 Reportage So 8.5. 17:00
Líně Blatnice 5:0 Reportage So 15.5. 17:00
Blatnice Nýřany B 4:2 Reportage So 22.5. 17:00
Bezvěrov Blatnice 3:1 Reportage So 29.5. 17:00
Blatnice Dolní Bělá 6:0 Reportage So 5.6. 17:00
Horní Bříza B Blatnice 5:3 Reportage Ne 13.6. 17:00
Blatnice Tlučná B 3:1 Reportage So 19.6. 17:00

Výsledky podzimu zde

Ostatní výsledky a tabulka na webu ČMFS
Slavia Vejprnice (B) - Slovan Blatnice (A) 0:1 (0:0)

Záchranná mise odstartovala

Neděle 28.3.2010 - po katastrofálním podzimu jsme celou zimu makali na tom, aby jaro bylo lepší. Z šesti přípravných zápasů jsme jeden vyhráli, tréninky zpravidla začínaly formulací "Kdo by tak mohl ještě přijít, aby šlo aspoň hrát na dvě?". Tedy jasné signály, že jaro by mělo být o něčem jiném ... Počet hráčů na přípravných zápasech osciloval mezi počty 10 až 13, na první jarní mistrák se však sešlo celkem 17 (slovy sedmnáct!) hráčů. A byl to zápas veledůležitý, na promáčené půdě o něco méně se trápícího béčka Vejprnic.

Roura přichystal několik změn v sestavě. Obrana hrála se Špaucem na předstoperu a Pršem na levém kraji. Pibaro na pravé straně zálohy nahradil Karbyho, kteý se 14 dnů před startem vyřadil na delší dobu ze hry (proč už jsme si na to zvykli?). Na hrotech brutální akcelerátoři Hasič s Bráchou. Soupeř výrazně omladil, po Kaprovi se Studnou ani památky, nastoupilo dravé mládí.

Od úvodních minut jsme se snažili hrát aktivně, přihrávky nejčastěji hledali sprintujícího Hasiče. První šanci měl ale Špauc, střela na hranici vápna mu nesedla, navíc šla přesně na brankáře. Do jasné tutovky se dostal po fantastické ulici od Piškoota Hasič, bohužel mířil po zemi jen těsně vedle a Brácha u zadní tyče k míči nedoklouzal. Domácí hrozili spíše vyjímečně, přesto byli blízko gólu, když chtěl Jimmy efektně sebrat míč ve skluzu a kolenem ho přihrál úplně volnému útočníkovi. Ten zakončil, jenže Gabo se stihl vrátit a ve skluzu vykopl míč směřující do prázdné brány. Nejméně rozehraný byl po zimě Kutchera, jeho píšťalka až příliš mlčela. Po likvidačním zákroku Kryšota I na Ballacka mohl s klidem tasit rote!

Do přestávky jsme mohli o zápasu rozhodnout, ale to není náš styl. Piškoot na velkém vápně perfektně zamířil, jeho technická střela skončila prakticky na vinglu. Dalekonosné střele Prša chyběly k šibenici jen decimetry. Několik závarů vyrobili Hasič s Bráchou, domácí vždy nějak zachránili.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně, míč se jen ojediněle dostával do blízkosti Jimmyho brány. Další sólo se naskytlo Hasičovi, bohužel si míč v poslední chvíli ukopl. Skórovat mohl Pibaro, když zcela sám mířil z deseti metrů do odkryté brány. Jeho procítěná placírka letěla dva metry nad. Naše střídačka se otřásla v základech ... Dvacet minut před koncem Honek z první vrátil výkop brankáře do levého křídla, Brácha si zatáhl míč do vápna, kde přišla nešikovná kosička, a tedy penalta. Čolek neměl problém odhalit profláknutý fígl všech brankářů a pohodlně skóroval - 0:1. Bylo jasné, že od této chvíle začne boj o udržení výsledku.

Soupeř reagoval střídáním, Kryšota I nahradil Kryšot II, což nám velmi vyhovovalo, Špauc mohl z posledních 15-ti minut celých 5 proležet. Hasič mohl definitivně rozhodnout, i jeho poslední sólo skončilo jen rohem. Drama vrcholilo, nepřehlednou situaci s autovým vhazováním vyřešil Kutchera napomenutím Santa, aby mával poctivě ... Domácí měli jedinou šanci k vyrovnání, po Čolkově ztrátě míče zakončoval útočník z penalty, ale Jimmy sklapnul kolena a míč zázračně zablokoval mezi nohama ...

Příští sobotu od 16.30 hrajeme opět venku na hřišti Kožlan.

Sudí: Kutchera
Branky:68' Čolek (PK)
Žlutky:
Sestava: Jimmy - Honek (C), Gabo, Špauc, Pršo - Pibaro, Torres (46' Čolek), Ballack, Piškoot - Hasič, Brácha (76' Ally)


Author: Honek


Zpět na přehled
Olympia Kožlany - Slovan Blatnice (A) 1:0 (0:0)

Prohra nás musí nakopnout!

Sobota 3.4.2010 - tři body z Vejprnic nás uklidnily, do Kožlan jsme si jeli zápas, jak se říká, užít. V pátek jsme na víceméně první tréninku od podzimu seřizovali mířidla, koncovka je stále naším strašákem. Z tohoto pohledu byl soupeř v klidu, vždyť má v kádru borce s pětadvaceti přesnými zásahy! Úkol zněl proto jasně: "Muž s hárem nesmí skórovat!". Rozdané zpravodaje z dílny domácí redakce ale měly ještě více podlomit naše sebevědomí. Informovaly jednak o pasivní bilanci Slovanu v našich duelech, ale také se v sestavě těžko hledali hráči, s rokem narození nižším, než 1983 ... Roura nechtěl měnit vítěznou sestavu, jen omluveného Špauce nahradil na předstoperu Čolek.

Doufali jsme, že by nás domácí mohli podcenit. To se možná stalo, od začátku jsme více kontrolovali hru. Pěňáky šly dobře od nohy, výkopy hledaly naše rychlé hroty, které dostávaly obranu pod tlak. Mířidla se však nepodařilo zdárně seřídit, drtivá většina pokusů končila mimo tyče. Domácí zahrozili v prním poločase výrazně jen jednou, zato pořádně. Hároš prošel přes tři hráče a namazal na vápně volnému spoluhráči. Jimmy však bravurně vyběhl a jeho střelu reflexivně zablokoval rukou. Dvě sporné situace se odehrály ve vápně domácích, nejdřív byl Torres hraničním zákrokem zbaven míče (míč i s nohama zezadu), po chvíli si Hasič píchnul míč kolem gólmana, který ho evidentně zasáhl rukou. Langoš oba zákroky ze středového kruhu posoudil stejně, tedy nijak. Trochu štěstíčka chybělo Ballackovi, jeho přímák mířící patrně do sítě se štěstím lehce tečoval hráč ve zdi na roh. Svoji rychlost uplatnil Hasič, po vysunutí Honkem uháněl sám ze strany na branku, jeho střela letěla pro změnu těsně nad. Jeho rychlost však dělala problémy i domácímu pomeznímu, ten signalizoval offside i ve chvíli, kdy si Hasič píchl balón u lajny kolem obránce ...

Roura o poločase nestřídal, manšaft šlapal dobře. Druhou půli jsme začali opět aktivně, Hasič se tlačil do zakončení, byl z toho pouze roh. Jenže pak přišel chvilkový kolaps, hra najednou ztratila řád a balón lítal od obrany dopředu a zase zpět. Domácích bylo najednou plné hřiště, my s vypětím všech sil odolávali. Tlak vyústil kontaktem Gaba ve vápně, který Langoš ještě pustil. Chvíli na to další přečíslení, Dado Pršo zatáhnul ve vápně ručku a Langoš jeho skluzík na hároše jako penaltový posoudil. Exekutor nedal Jimmymu šanci - 1:0.

Roura se rozhodl oživit hru, zapojil Mishu s Kuličem místo Čolka a Torrese. Brácha se zatáhnul na beka, Pršo se posunul do zálohy. A byl to právě on, kdo se dostal po rohu k hlavičce, bohužel zamířil těsně vedle. S cílem nabudit tým a naopak domácí rozhodit nastoupil Ally, za chvíli bylo na hřišti docela horko. Roura ještě poslal do hry třetího útočníka Kollera, hráli jsme vabank. Jenže gólové zakončení nepřišlo, naopak domácí spálili jeden brejk, když hároš trefil pouze tyč a dorážejícího spoluhráče pokryl u tyče Brácha.

Příští sobotu od 16.30 otevřeme jaro na Nou Campu v utkání s Křelovicema.

Sudí: Langoš
Branky:
Žlutky:Hasič
Sestava: Jimmy - Honek (C), Gabo, Čolek (62' Misha), Pršo - Pibaro (75' Koller), Torres (62' Kulič), Ballack, Piškoot - Hasič (69' Ally), Brácha

Hodnocení zápasu očima soupeře si přečtěte tady.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Jiskra Křelovice 0:0 (0:0)

Vyhrát asi nechceme

Sobota 10.4.2010 - jarní část sezóny otevřel na Nou Campu duel s partou Hic z Křelovic. Po smolné porážce v Kožlanech jsme si chtěli spravit náladu, připouštěli jsme si jedině výhru. Na hřiště vyběhla v prvním poločase "vejprnická" sestava. Natěšené a slušně zaplněné (6 pořadatelů) ochozy se nemohly dočkat Šmauzovo úvodního hvizdu.

Křelovice si hned po rozehrávce vytvořili dobrým pohybem menší tlak, vinou horší koncovky však Vanny zůstával téměř bez práce. Ač jsme zahajovali proti větru, stoperu Křelovic (Horsehead) nečinil protivítr žádné problémy a své nákopy posílal daleko za polovinu. Naše obrana několikrát zapůsobila zmatečně, tento styl hry je nám totiž cizí. I když se nám nedařilo vnutit soupeři vlastní styl, přišly během prvního poločasu zaznamenáníhodné šance. V první se ocitl Hasič, když se dostal sám na roh malého vápna, ale slabou střelu poslal jen na brankáře. Z levé strany se pak snažili obstřelit brankáře Piškoot i Ballack, oba však mířili vedle vzdálenější tyče. Individuálně se prosadil Špauc, který si pohrál s obranou a zamířil zprava ke vzdálenější tyči, jenže obránce ve skluzu zabránil jasnému gólu. Místo klidného vedení tedy 0:0 a nervy. Protiútoky Křelovic byly totiž nepříjemné, jenže stejně jako my nebyli schopni kloudně vystřelit nebo zakončit hlavou. Ani poločas nedohrál Torres, kterého po faulu protihráče o několik minut dorazil Šmauz, který při zákroku na něj ještě založil rychlou akci, ale Vanny si s kolmicí za obranu poradil.

S Kuličem na hrotu místo Hasiče jsme nastoupili do druhé části. Soupeř nasadil čerstvého levého záložníka (pro změnu Firehead), který svojí rychlostí okamžitě začal zlobit. Po individuální akci však na jeho zpětnou přihrávku do vápna nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Půl hodiny před koncem se naskytla další příležitost, Brácha se prosadil ve vápně, kde byl zastaven ukázkovou kosou. Čolek však porušil základní pravidlo exekuce penalty, rozmyslel se na poslední chvíli a poslal slabou střelu ideálně do brankářova skoku. Snažili jsme se dál, přišlo několik závarů před brankou, jenže tím to končilo. Naopak soupeř málem trestal, dobře sehraný brejk zakončil Firehead těsně vedle tyče. Navíc Vanny musel předvést jeden super zákrok, když střelu z vápna tečoval Gabo a dokonale tak změnil dráhu letu k druhé tyči. Další důležitý zákrok si připsal poté, kdy skokem pod nohy přerušil akci záložníka z pravé strany.

Férově vedený boj i špičkové rozhodování Šmauze vzalo za své v posledních minutách. Ballack se s míčem vřítil do vápna, kde ho Horsehead totálním skokem obounož sestřelil. I kdyby snad zahrál míč, bylo to na zlámání nohou a měla následovat jednoznačně druhá penalta. Jenže nestalo se tak ... Gabo s Honkem předvedli parádní stovku, Šmauz výtky neslyšel a zůstal klidný (nebo spíše nepřítomný). Svědomí nemohl mít čisté, jinak by minimálně Honka čekalo disciplinární řízení se stopkou na několik zápasů ...

Zápas tak skončil k velké škodě nedůstojně, navíc bez vstřeleného gólu na naší straně, přitom s milionem šancí. Další pokus budeme mít v sobotu od 17:00 na hřišti Kaznějova.

Sudí: Šmauz
Branky:
Žlutky:Pršo, Pibaro, Ballack, Piškoot
Sestava: Vannyak - Honek (C), Gabo, Špauc, Pršo - Pibaro (52' Stehno), Torres (43' Čolek), Ballack, Piškoot - Hasič (46' Kulič), Brácha


Author: Honek


Zpět na přehled
FK Bohemia Kaznějov (A) - Slovan Blatnice (A) 5:4 (2:2)

Vzdor deseti statečných

Sobota 17.4.2010 - na hřišti druhého Kaznějova jsme rozhodně nechtěli prodat kůži zadarmo. Sestava včetně uzdraveného Jimmyho, mimo hru naopak napudrovaný Dado Pršo. Pažit z dálky vypadal výborně, bližší pohled už tak optimistický nebyl, i tady si plíseň vybrala svojí daň. Po důkladném rozbouchání medicimbalem však byly vazy kotníků dokonale připravené. Utkání bylo zahájeno minutou ticha za polské oběti letecké havárie.

Domácí hráči hýřili sebevědomím a okamžitě dostali zejména dlouhými nákopy naši obranu pod tlak. Jimmy se musel dostat rychle do tempa, několik míčů s přehledem posbíral. Z naší strany to zkoušel Hasič, zprava unikl obráncům, jeho zpětná přihrávka však mířila do Plas. Udeřili jsme ale z nenápadné akce, Ballack potáhl míč na střed a z velké dálky vystřeli, obránce střelu šikovně tečoval, Hasič zastínoval brankáři a míč se dokutálel do branky - 0:1. Vedení ale nervalo dlouho, po přetaženém rohu si naběhl záložník na zadní tyč a neskutečným volejem propálil z úhlu Jimmyho - 1:1. Tlak domácích se stupňoval, vyběhnutý Jimmy několikrát hokejově sklapnul betony, dvakrát hasil jasné šance obětavě Gabo. Když už to vypadalo na jasný gól, poslal útočník míč vedle ... Přesto se deset minut před přestávkou domácí radovali, nákop prodloužili hlavou za obranu, Jimmy sice při kličce zasáhl, ale útočníkovi zůstal míč u nohy a pohodlně skóroval do prázdné brány - 2:1. To ale nebylo všechno, po vzájemném držení a šikovném pádu dostal druhou žlutou Brácha a poněkud necitlivě tak musel do sprch (první žlutá také přísná, klasické nechtěné škrtnutí při přebíhání). Jenže za chvíli si narazil Ballack míč s Hasičem (signalizovaný offside Kutchera pustil), dostal se do úniku, který s přehledem vyřešil střelou po zemi - 2:2! Kaznějov kontroval, dobrou střelu zastavila tyč. Na druhé straně to ještě zkoušel Hasič znovu zprava, zpětná přihrávka tentokrát neprošla.

Do druhého poločasu nenastoupil Honek, kterého nahradil Misha. Po dvou minutách hry, se slovy "Zkurvená přestávka!", odstoupil s rozleženým několikanásobným výronem kotníku Piškoot. Beka si tak po delší době zahrál Ally. Roura měl v plánu vysunout Bráchu na pozici třetího útočníka, to bohužel s jeho vyloučením padlo. Hra Kaznějova ovšem trpěla klasickým syndromem jednoho hráče navíc. Každý si myslel, že je volným hráčem, takže na hřišti běhali v chumlu za balónem a nám se odkrývaly zajímavé prostory. Paradoxně se tak zejména Čolek i oba naše hroty dostávaly více do hry. Ani vpředu to od domácích nebylo ono, naše obrana pracovala spolehlivě. Ally si vysloužil za upozorňovací skluzík žlutku a nový nick Řezník. Jenže pomohla smůla, Gabo byl ve vápně trefen do visící ruky, Kutchera se bohužel ani nerozmýšlel a nařádil PK. Tu domácí hráč proměnil - 3:2. Za pár minut vedli o dvě branky, když poprvé využili přesilovky, únik zakončil pravý záložník střelou k bližší tyči - 4:2.

Domácí měli pocit, že je hotovo, cholerický trenér obtěžoval svým hlukem i projíždějící auta (protihluková stěna mezi lavičky by se opravdu hodila). Jenže čtvrt hodiny před koncem se Hasič ocitl ve vápně na zemi a penalta byla na světě. Ballack precizní střelou do boční sítě zkompletoval hattrick - 4:3. Domácím začalo lepit, vyrovnání měl na noze stoper, který z otočky neuvřitelně zamířil do vlastní šibenice, jenže brankář dokázal robinzonádou odvrátit na roh. Po několika závarech už v nastavení domácí podnikli brejk a odskočili opět na dvě branky - 5:3. Jenže hned vzápětí po našem rohu dostal hlavou těsně za čáru balón Špauc - 5:4! To už ale běžela 93. minuta a Kutchera po rozehrání zápas ukončil. Uff ...

V sobotu od 17:00 hostíme leadera soutěže ze Žihle.

Sudí: Kutchera
Branky:Ballack 3 (1 z PK), Špauc
Žlutky:Brácha (2x), Ally
Rote:40' Brácha
Sestava: Jimmy - Honek (C) (46' Misha), Gabo, Špauc, Brácha - Pibaro (25' Mao), Čolek (65' Torres), Ballack, Piškoot (48' Ally Řezník)- Hasič, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slavoj Žihle 2:7 (0:3)

Vyšší level fotbalu

Sobota 24.4.2010 - v dalším kole okresu jsme hostili na Nou Campu leadera soutěže ze Žihle. Přestřelka v Kaznějově, nebe bez mraku, vůně pečínky, točená kofola a fungl nové pískoviště, přilákalo do ochozů desítky fans. Když se Roura ptal v kabině, kdo má dvoje kopačky, vypadalo to, že nastoupí nějaký tajný trumf (v úvahu připadal uvolněný Kankrlík nebo nažhavený Pepíno). Jenže důvod byl jiný, rozhodčí Hlava Děravá přijel bez věcí ... Hráčů začíná povážlivě ubývat, Piškoot na výletě v JAR, Čolek na oslavách titulu Pardubic, Honek laborující s podprdelákem. Zdráv se už cítil Dado Pršo, v záloze na motoru nastoupil Misha a na levý kraj Torres.

Předpoklad, že by hosté mohli mít problémy s přírodním pažitem a rozměry hřiště, se ukázal jako lichý. Od začátku kombinovali a předváděli, že nejsou na špici náhodou. Přesto jsme drželi krok, Hasič po průniku z pravé strany přihrávkou našel jen brankáře. Na druhé straně trefil útočník vyběhnutého Jimmyho do hlavy, jednou ho zachránilo břevno. Něco pro oko předvedl jeden ze žihelských útočníků, když se po rohu zavěsil do vzduchu a vystřihl parádní nůžky. Naštěstí napálil Bráchu, který zřejmě zabránil gólu. Po dvaceti minutách ukázal soupeř, kde je jeho jediná slabina. Je to psychika. Začali padat ostrá slova, za pokaženou přihrávku následovala vždy řádná sprcha. Bohužel, zrovna v tu chvíli se dostali do vedení. Přetažený centr nedošel do autu, levý záložník jej doběhl, obešel ve vápně Pibaru i Gaba a skóroval - 0:1. Žihli narostla křídla, těžko jsme se prosazovali. Navíc jsme ortodoxně hráli přes pravou stranu, Torres běhal bez míče na druhé straně nahoru a dolů úplně zbytečně. A když to nebylo zbytečně, díval se většinou už jen na číslo dresu soupeře ... Do poločasu přidala Žihle ještě dva góly, když zkušeně využila dva protiútoky - 0:3.

Do druhé části nahradil Kuliče čerstvý Ally, bohužel začátek byl katastrofální. Nejdřív Jimmy vyběhl na centrovaný míč, se slovy "Mááám!" čekal, až k němu doplachtí. Když už se balón chystal zapadnout do připraveného košíku, přiběhl neatakovaný hráč a pohodlně poslal míč do prázdné brány. Za minutu řešil Jimmy rozehrávku, chvíli váhal, pokus o kliku, ztráta míče a gól - 0:5. Jeho iceindex byl v červených číslech, do brány šel Vanny. Ten vydržel bez gólu přesně minutu, tvrdá střela z rohu velkého vápna zapadla přesně k zadní tyči - 0:6. Poslední zásah zasadil soupeř v 65. minutě po situaci, zavánějící offsidem. Pak začali hrát údržbu, o desítku se evidentně nepokoušeli, což v zásadě vyhovovalo i nám. I proto mohl čestný úspěch zaznamenat Hasič, který po deseti jasných tutovkách z minulých zápasů dal neuvěřitelný gól, když v letu trefil placírkou Ballackovu svíčku přesně k zadní tyči - 1:7. Pak opět zaúřadovala psychika hostů, vypadalo to na pozápasovou peckovačku. Olej do ohně přilili Ballack, který napálil tyč a Ally, který dvě minuty před koncem zkušeně k tyči korigoval na konečných 2:7.

Máme tak za sebou vedoucí trio ze silné Big Four, body začínají být povinností. Příští sobotu jedeme na pomájkový mač do Všerub, kde se je pokusíme urvat.

Sudí: Hlava Děravá
Branky:Hasič, Ally
Žlutky:Hasič, Ballack
Sestava: Jimmy (59' Vannyak) - Pršo, Gabo, Špauc (C), Brácha - Pibaro, Ballack, Misha (64' Koller), Torres - Hasič, Kulič (46' Ally)


Author: Honek


Zpět na přehled
KZJ SK Všeruby (A) - Slovan Blatnice (A) 2:0 (0:0)

Začíná to smrdět

Sobota 1.5.2010 - žádost soupeře o přesun zápasu na neděli jsme celkem rychle smetli ze stolu. Májka proběhla ve vší slušnosti, Allyho posádka během noční safari rallye provedla monitoring májek v širém okolí a dohlédla na včasný návrat našich opor. Na srazu to vypadalo velmi dobře - Liškenroy, Cobretti, Tomek ... a sakra, Wunder team hrál paralelní zápas na Vršíčku! Ve skutečnosti nás bylo asi 8, zbytek teamu se měl připojit až ve Všerubech. Omluvenka Čolka (3 stehy na koleni jako následek domácích hrátek), zablokovanýho Pibary a Špauce, byly nepříjemným faktem. S pochroumaným Honkem, zmuchlaným Allym a s ještě víc zmuchlaným Vannyakem nás nakonec bylo pěkných 14.

Domácí nás ničím nepřekvapili, v sestavě Ruda s juniorem, Maier i Moulík. Hned na začátku dostal dvakrát obranu s brankářem pod tlak svojí rychlostí Hasič. Domácí se presentovali hlavně bojovností, Waltros některé začínající konflikty řešil s přehledem. Hrál se typický zápas ve Všerubech, naprosto vyrovnaný, především ve středu hřiště, často v chumlu jako za žákovských let. Poměrně hodně zlobila kombinace přefouklých balónů s hrbolatým řídkým pažitem. Naši obránci se je snažili nabouchat do potoka, domácí náhradníci je však stíhali podběrákem pochytat. Jimmy prokázal cit pro správné postavení, když zcela volný útočník hlavičkoval přesně do jeho náruče. Dvakrát došlo na spornou situaci ve vápně, Waltros se zviklat nenechal. Nejdřív Brácha poslal útočníka k zemi důrazně tělem, podruhé Jimmy šikovným pádem zablokoval stejného hráče, který se už chystal doklepnout míč do brány. Bohužel i nezaujatý divák musel vidět, jak se balóny odrážejí na kopačky domácím, naopak k nám jen vyjímečně. Asi po půlhodině hry Ballack zakombinoval na levé staně s Kollerem, prosadil se v úniku, překonal brankáře, jenže míč jasně směřující do brány dokázal obránce nepochopitelně ve skluzu dostat nad bránu ...

Protože Prša trápila natažená třísla, nastoupil do druhé půlky Honek. Než se rozkoukal, byl jeho minizápas v háji. Ve 49. minutě sehráli domácí protiútok, na centrovaný míč zprava si na hranici vápna naběhl z druhé vlny volný Ruda jr. a z voleje skóroval - 1:0. Za tři minuty běžný závar, útočník opět z hranice vápna dokázal po zemi vystřelit přes skrumáž hráčů, Jimmy se natahoval co to šlo, ale i když se míč sotva kutálel, dostal se od tyče do brány - 2:0. Hra se pak vrátila k normálu, několikrát se do úniku dostal Hasič, ale výpadům chyběla finální fáze. Své kvality ukázal i domácí brankář střely Ballacka i Allyho hned po nástupu na trávník perfektně pochytal. Ally gólmana nakonec překonal, ovšem pomezní signalizoval před přihrávkou Hasičovi míč v zámezí. Přes snahu se nám skórovat nepodařilo, naše situace začíná být kritická ...

Za týden od 17:00 přivítáme doma Plasy.

Sudí: Waltros
Branky:bez gólu
Žlutky:bez karet
Sestava: Jimmy - Brácha, Gabo, Misha (C), Pršo (46' Honek) - Mao, Ballack, Torres, Koller - Hasič, Kulič (72' Ally)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Plasy (A) 0:1 (0:0)

Nebylo co vytknout, chyběly zase jen ty góly ...

Sobota 8.5.2010 - s každým prohraným zápasem bohužel klesají šance na záchranu okresu, matematicky jsme však pořád ve hře, takže rozhodně jsme ještě nic nezabalili. Proti mančaftu Plas nasadil Roura ofenzivní sestavu se třemi záložníky, s Torresem na levém brku poblíž pohlavního přítele Piškoota, který načerpal na dovolené nové síly a nový výronek. Útok byl nový kompletně, od začátku nastoupil na centru Ally, vpravo Brácha. V bráně dostal příležitost Vanny, který se v pátek zaměřil na potrénování psychičky partičkou pokeru. Pikantní příchuť měl zápas pro profesora Mishu, kterému bylo divné, že mu jeden z hráčů soupeře vyká. Jeho žák měl výbornou možnost provětrat pana učitele... Nebo naopak?

Roura naordinoval rozehrávku od zadních řad, s rychlým přechodem do útoku přes aktivní záložníky. První šanci už ve třetí minutě nevyužil po závaru Torres. Hrálo se v rychlém tempu, které po čtvrt hodině přerušil knock-out Gaba, když nastavil proti tvrdé střele spánek. Rozhodčí hru nezastavil, hostující útočník však souboj vypustil, jinak dorážel do prázdné brány. Větší šance přišly jako obvykle z naší strany, Torres po centru vystřihnul nůžky do prázdna, za ním stojící Piškoot zakončil, tečovaný míč skončil na tyči. Do samostatného úniku se dostal Brácha, jeho střelu brankář vyrazil a Torresova dorážka opět trefila jen obránce. Útočníci soupeře byli rovněž aktivní, do větších šancí se však nedostali, střely končily mimo nebo si je Vanny pohlídal.

Po přestávce jsme pokračovali aktivně a mohli (měli) jsme jít do vedení. Nejdřív si Ally naběhl za obranu na centrovaný míč a zkusil zakončit levasem z první, bohužel těsně vedle. Za chvíli další centr, Ally si naskočil na hlavu, jenže trefil pouze břevno, a odražený míč uklidil Torres do bříz ... Hra se dál přelévala na obě strany, břevno trefil i soupeř. Čtvrt hodiny před koncem řešil Pršo nepřehlednou situaci přenesením hry před střídačku hostů, Koller se pokusil zahrát ve vápně fotbalově, jeho úmysl protihráč vystihnul, potáhnul si balón směrem k penaltě a nekompromisně prostřelil Vannyho - 0:1. Udělat něco s výsledkem začínalo být čím dál těžší, fyzička postupně odcházela. Dostalo se jen na nevýrazné pokusy z dálky. Závěr jinak naprosto férového zápasu znehodnotil necitlivě Hlava Děravá. Skluz brankáře s nohou vytrčenou proti kolenu Kuliče posoudil jako naprosto ukázkový brankářský zákrok, následné mírné šťouchance ocenil na obou stranách rotem ...

Sobotní zápas v Líních od 17:00 bude bojem o naději.

Sudí: Hlava Děravá
Branky: zase bez gólu
Žlutky: Koller, Brácha, Honek
Rote: 90' Kulič
Sestava: Vannyak - Honek (C), Gabo, Misha, Pršo (84' Pibaro) - Koller, Ballack, Piškoot - Brácha, Ally (62' Kulič), Torres


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 5:0 (2:0)

Příliš mnoho omluvenek

Sobota 15.5.2010 - existenční duel na hřišti Líní poznamenalo množství absencí: Kulič (rote), Brácha (oslava), Koller (učení), Pršo (třísla), Honek (kotník), Čolek (zaštepovaný koleno), Mao (otcovské povinnosti), Špauc (double-otcovské povinnosti). Protože se o některých omluvenkách Roura dozvěděl až na místě, sešlo se v šatně jen 10 borců. Podařilo se však draftovat ztraceného syna Barona, kterého jsme dobře zpracovali minulou sobotu, i když ho bylo ještě třeba s pomocí Berta telefonicky postrčit. Jenže nestíhal, takže do počtu nastoupil od začátku na brku Honek. Velká pranice se strhla o funkci pomezního, Pršo jistil situaci ukrytý mimo areál, už už se chystal vedoucí Santo. Po prosbě Allyho ("Tady Martin to odmává!") se praporku ujal Cobretti, který dorazil sice s páskou, ale bez věcí.

Od prvních minut se hrál vzhledem k postavení týmů v tabulce velmi slušný fotbal, Vannyak se rozchytal při dalekonosném pokusu domácího obránce, který skvěle vytěsnil na roh. Po čtvrthodině hry si Jimmy neuvědomil, že není v centru útoku, ale v centru obrany, přihrávku do vápna poslal Vannymu přesně pod víko - 1:0. Z našeho pressingu tří útočníků pramenilo poměrně dost rohů, jenže jejich rozehrávka byla jako vždy žalostná. Asi ve třicáté minutě přidali domácí druhý gól z kategorie ligových, centr zprava z voleje napálil útočník přesně k tyči - 2:0. Odpovědět chtěl Ballack, když přelstil offsidovou past a šel sám na gólmana, ale na poslední chvíli si balón ukopl. Honek, užívající si po letech post útočníka, zkoušel najít přihrávkou spoluhráče ve vápně, obrana si poradila. Torresovo přímák brankář s námahou vyrazil, k dorážce se nikdo nedostal.

Jimmy rád přenechal pro druhý poločas svoje místo Baronovi. Bohužel už po deseti minutách hry bylo po zápase, když si na roh naskočil domácí kapitán - 3:0. Vanny několik dalších gólů pochytal, ale půl hodiny před koncem domácí v rozmezí pěti minut uzavřeli skóre na 5:0. Hlavně poslední gól stál za to, domácí Dudlík prakticky pěšky prošel přes 5 hráčů včetně Vannyho až do kuchyně ... V pohodě hrající Líně komplikace nepřipustili, zápas se už víceméně jen dohrál.

Příští sobotu od 17:00 budeme hrát v derby s Diossem zřejmě už jen o čest.

Sudí: Kozina
Branky: zase bez gólu
Žlutky: Jimmy, Piškoot, Ally
Sestava: Vannyak - Pibaro, Gabo, Jimmy (46' Baron), Misha (C) - Torres, Ballack, Piškoot - Hasič, Ally, Honek


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Dioss Nýřany (B) 4:2 (1:1)

V derby předpoklady neplatí

Sobota 22.5.2010 - v derby nikdy nerozhodovalo aktuální postavení v tabulce, letos se vzhledem k naší situaci mohlo zdát, že velkým favoritem je náš soupeř. O motivaci je v takových zápasech postaráno, lidí bylo i přes pár omluvenek dostatek. Bojovnou atmosféru jsme nasáli při sledování rozhodujících momentů z bitvy našich hokejistů o postup do finále. Sudí Kutchera zřejmě dokoukával mač někde cestou, dorazil před pátou, chvíli po konci zápasu. Roura si připravil jeden tajný trumf, totiž vyhrávající sadu tmavých dresů benfiky!

V řadách Diossu nechyběly známé tváře, zároveň bylo patrné omlazení větším počtem dorostenců. Nikdo nechtěl udělat ze začátku chybu, hrálo se opatrně, ale poměrně v tempu. Ally vyzkoušel pozornost gólmana, když se prosadil otočkou a bez přípravy pálil levou nohou. Hosté zahrozili nebezpečnou hlavičkou z nulového úhlu, která těsně minula vzdálenější tyč Vannyho branky. O tom, že starším hráčům leccos projde, se přesvědčil Honek. Kosa na Aly Amiriho bez ŽK, následně po pádu ve vápně penaltový zákrok na stejného hráče, opět nic. Kutchera však měl evidentní technické problémy s píšťalkou, tak možná proto ... Blízko gólu byl Piškoot, dorážka mu ale dobře nesedla. Gabo, který trpělivě nabíhal na všechny rohy, namazal vracečkou Torresovi, který po zpracování míče neměl klid na zakončení a pálil nad. Do vedení se dostal Dioss, když využil naší slabiny v bránění standardek, nabíhající hráč hlavou rozvlnil síť - 0:1. Z vedení se radoval jen chvíli, míč se dostal přes Čolka k Allymu, ten vysunul Ballacka, který nezaváhal a střelou po zemi srovnal na 1:1.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky pustil Ally do hry Hasiče, Torrese v útoku vystřídal Brácha a do hry se na beku zapojil Dado Pršo. Ten pod vlivem několika Ibalginů neměl nejjistější vstup do hry: "Máááááám! ... Hovno ...". Chtěli jsme zápas rozhodnout, hra na tři útočníky byla na riziko, ale dařilo se akce hostů uhlídat. Necelou půlhodinu před koncem Roura oživil hru dalším střídáním, do hry poslal Barona s Pibarou, Čolek s Kuličem dali do hry všechno. Dostali jsme se zaslouženě do vedení, Ballack se individuálně prosadil ve středu hřiště, se štěstím dokázal vysunout Hasiče, který nepochopitelně zcela chladnokrevně střelou po zemi nedal brankáři šanci - 2:1. Zápas začínal gradovat, Ultras obou táborů ve varu, pořadatelská služba je však k sobě nepustila. Piškoot bojoval s křečí, Gabo dostal nakopáno ale srdnatě se bil dál. Musel, střídat už se nemohlo. Piškoot i přes hendikep předvedl sprint přes půl hřiště, v souboji s brankářem obdržel šlapák do hrudníku, ale Kutchera zůstal v klidu. Deset minut před koncem Brácha vybojoval skluzem míč, naservíroval Ballackovi na vápno, ten si pohrál s obráncem i brankářem a v klidu zasunul do prázdný - 3:1. Zdálo se být po zápase, jenže Honek ani ne za pět minut dovolil Ludvajzovi zakončit po rohu hlavou na 3:2, a chvíli na to bravurně vysunul za obranou stojícího Talůa. Jenže Vanny vytasil superzákrok, naznačil pohyb, zastavil se a střelu na bližší tyč v pádu zkrotil! Ufff ... V samotném závěru přišla ještě pojistka, Ballack přetlačil u postranní čáry protihráče, vysunul Hasiče, který sám zprava opět chladnokrevně prostřelil brankáře - 4:2. Po dlouhých sedmi kolech jsme konečně oprášili Husquarny.

Příští sobotu od 17:00 bude boj o zbytky nadějí v Bezvěrově.

Sudí: Kutchera
Branky: 32' a 82' Ballack, 71' a 89' Hasič
Žlutky: Brácha, Čolek, Honek, Pršo
Sestava: Vannyak - Honek (C), Gabo, Čolek (65' Pibaro), Brácha - Koller, Ballack, Piškoot - Kulič (65' Baron), Ally (46' Hasič), Torres (46' Pršo)


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:0)

V Blbákově s Blbákovem

Sobota 29.5.2010 - cesta do Úněšova svižně ubíhala, přesto bylo dost času na vzpomínky. Jednak jsme nezapomněli pozdravit usedlost Hunčice, kde budeme asi brzy zase svádět tuhé boje. Vzpomněli jsme také na zápasy s Úněšovem, které překonávaly parametry pralesu, hlavně kvůli mentální úrovni zdejších jedinců (památný zápas na podzim roku 2006, férově "řízený" Walentou, s nezapomenutelným sprintem Roury po zprasení Karbyho). No a konečně náš dnešní soupeř, který prošel zásadní proměnou kádru, i když svá esa (Kiwi, Rozhodcobijec) měl tentokrát opět připravená. Postupem času se ukázalo, že Bezvěrov není od Úněšova tak daleko. Jejich volební výsledky nakonec mluví za vše, jsou to prostě komunisti!

Naše sestava se rodila jednoduše - jedenáct lidí + Michal Keňa na střídačce, který by si rozhodně zasloužil fotbalovější premiéru v mistráku. Pro boj o záchranu lidí málo, ale hratelné to bylo. Příjemně nás překvapilo hřiště, precisně střižený jetel nebránil kombinacím. Ballack na sebe upozornil hned po rozehrání. Individuálně prošel přes levou stranu až k zakončení, brána ale byla už při rozbouchávání zakletá, takže střela skončila těsně vedle vzdálenější tyče. Soupeře jsme viditelně zaskočili, u míčů jsme byly dříve a naše trojčlenná záloha zcela ovládla střed hřiště. Ally naskakoval na centrovaný míč, zamířil v těžké pozici nad. Na další přetažený míč si parádně naběhl Piškoot, obránce stačil skluzem zachránit. Piškoot to zkoušel i hlavou, zamířil k vzdálenější tyči, bohužel o metr mimo. Torres se prosazoval na malém prostoru uvnitř vápna, chybělo pořádné kuchlo. V tomto duchu se odbylo prvních zhruba 35 minut. Bezvěrov se zmohl na pár protiútoků a standardek, které obrana ve spolupráci s Vannym pohlídala. Začaly se ale objevovat první konflikty. Čolek dostal v leže nakopáno, Ally situaci vyřešil, ale z incidentu bylo po žlutce na obou stranách. Ballack se čím dál častěji stával terčem nevybíravých skluzů, Brácha škádlil Rozhodcobijce, který se raději poté přesunul k Honkovi. Útočníci si museli dávat rezervu 2 metry, jinak pomezní signalizoval offside. Nestyděl se ani mávat auty, když míč ještě nebyl za lajnou. Přes naší převahu šli do vedení domácí. Hráč se štěstím prošel po naší levé straně, zatáhl míč na střed a ve chvíli, kdy se zdálo být nebezpečí zažehnané, přihrál míč směrem od brány, na ten si naběhl obránce a napálil přesně k tyči - 1:0. Do konce poločasu přitom chyběly asi tři minuty ...

O přestávce jsme se nabudili, bylo potřeba co nejdřív skórovat. Jenže druhá půle začala katastrofou, po červeném skluzu do Ballacka neudržel nervy Koller, mírně strčil do zad faulujícího hráče, který se komicky skácel. Bohužel, Cross Kollera vyndal, faulující vyvázl pouze s kartou žluté barvy. Zápas se tím dostal tam, kam neměl. Počet sil na hřišti se sice záhy srovnal, jenže po vzájemném konfliktu viděl Ally druhou žlutou a soupeř hrál znovu přesilovku. Peckovačka visela ve vzduchu. Přišel druhý gól Bezvěrova, po ztrátě míče ve středu hřiště zakončili akci do prázdné brány - 2:1. Za pět minut jsme se ještě dostali do hry, přímočarou akci od Vannyho zakončil po Ballackově kolmici Kulič - 2:1. Jenže vzápětí dobrá střela z dálky a bylo to zase o dva góly - 3:1. Cross pak sice ještě srovnal počty na hřišti, jenže vzhledem k ubývajícím silám už to na zvrat nebylo. Pomohlo by nám jedině více čerstvých hráčů, což demonstroval Michal Keňa, který i přes atmosféru na hřišti hrál svojí hru a dokázal se přes soupeře prosadit.

V sobotu od 17:00 hostíme Dolní Bělou.

Sudí: Cross
Branky: 75' Kulič
Žlutky: Brácha, Ballack, Ally (2x)
Rote: 48' Koller, 63' Ally
Sestava: Vannyak - Honek (C), Misha, Čolek Brácha - Koller, Ballack, Piškoot - Kulič, Ally, Torres (66' Michal Keňa)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Dolní Bělá (A) 6:0 (4:0)

Žijeme ještě?

Sobota 5.6.2010 - za letního počasí jsme na Nou Campu přivítali borce z Dolní Bělé, která v minulém kole smetla doma Tlučnou a mimochodem dokázala dát v Nýřanech bůra ... K soupeři máme respekt, vyznává fyzicky náročnější, kombinační hru, ale doma jsme chtěli vyhrát. Lidí bylo jako obvykle při domácích zápasech dostatek. I přes absenci Mishy a Jimmyho nás bylo 15, přišel Pibaro, Baron, a místo vykartovaného Kollera nominoval Roura jeho jmenovce z Rochlova. Ten měl jediný úkol, ohlídat v záloze agilního zrzouna.

Zápas začal gólem! Tak rychlý zásah naše historie nepamatuje. Ballack s Kuličem rozehráli, po výměně míče přišla kolmice na Hasiče, ten za obranou krkolomně převzal míč a ve vrutu těsně u pomezní čáry vystřelil vnějším bodlem tak, že míč poslal přes brankáře k vzdálenější tyči - 1:0! Santovo Primky ukazovaly čas 13s, někteří hráči nestihli za tu dobu udělat ani tři kroky, Piškoot se ještě u lajny rozcvičoval ... Hned na to se však hra vrátila do našeho standardu. V rozmezí deseti minut bylo k vidění několik dokonalých vražd, Hasič pálil jako o závod, ale dařilo se mu z jasných pozic trefovat brankáře. To uklidnilo hosty, kteří se v rychlém sledu dostali třikrát nebezpečně blízko k Vannymu. Nejprve skvěle zmenšil úhel a střelu volného hráče z bezprostřední blízkosti vyrazil na roh. Dokázal si poradit i v nepřehledném závaru na malém vápně, když skočil pro míč do hroznu hráčů. Do třetice byl po rohu sice překonán, ale Torres vykopával míč z brankové čáry ...

Následoval tak logicky (v našem případě tedy ne zase tak moc) úder na druhé straně. Hasič si poradil s obránci a hledal před bránou spoluhráče. Míč se po teči snášel z několika metrů k neobsazenému Kuličovi přímo před bránou, ten chladnokrevně počkal, nechal si ho dopadnout na špičku, od které se dokutálel do branky - 2:0. Za deset minut se dočkal Gabo rohu, na který čeká od září, do hlavy se parádně položil a bylo to 3:0. Ještě do poločasu pronikl Ballack do vápna, kde byl faulován, Mário nemusel váhat. S penaltou si zkušeně sám Ballack poradil - 4:0.

Bylo před námi ještě 45 minut, zápas se musel už jen dohrát. Soupeř však přitlačil na pilu, nechtěl odjet bez vstřeleného gólu. Hra tak ztratila svojí lehkost, obrana byla více pod tlakem a Vanny musel ukázat své kvality. Hru oživily čerstvé síly Barona s Michala Keni. Půl hodiny před koncem předvedli skvělou souhru Ballack s Hasičem, když prvně jmenovaný našel Hasiče ve sprintu na bližší tyči, a ten jen špičkou kopačky usměrnil míč za gólmana - 5:0. Do hry se dostali i Ally s Pibarou, právě Ally se v zápětí individuálně prosadil, ale pumelici namířil několik metrů vedle. Gólman soupeře se také činil, dělovku Ballacka vytáhl ligovým zákrokem. Skóre uzavřel zkompletovaným hatrickem Hasič, když došel s míčem až do kuchyně - 6:0.

Výhra nás katapultovala na předposlední flek tabulky, takže ještě určité procento záchrany existuje. Jdeme však zápas od zápasu, příští neděli nás od 17:00 čeká nelehký soupeř, totiž béčko Horní Břízy.

Sudí: Mário Kempes
Branky: 0', 63' a 79' Hasič, 25' Kulič, 34' Gabo, 43' Ballack (PK)
Žlutky: bez karet
Sestava: Vannyak - Honek (C), Gabo, Čolek (46' Baron), Brácha - Černoch, Ballack, Piškoot (46' Michal Keňa) - Hasič, Kulič (62' Ally), Torres (77' Pibaro)


Author: Honek


Zpět na přehled
ZKZ Horní Bříza (B) - Slovan Blatnice (A) 5:3 (2:3)

Osud zpečetěn už před výkopem

Neděle 13.6.2010 - během srazu nezajímalo logicky nikoho nic jiného, než jak si vedli naši soupeři na ohrožených příčkách. Neoficiální zprávy nebyly povzbudivé, výhry Vejprnic i Křelovic znamenaly sestupovou jistotu. Možná proto měl Vanny vypnutej telefon, Baron nedostupnej, Ally na cestách ... Spolu s pěti hráči benfiky by nás na jeden team bylo akorát, nakonec se ale 12 lidí dohromady dalo, stačit to muselo. Roura po důkladném rozmyšlení nabídnul Čolkovi post gólmana, byla škoda nevyužít střelecké formy Hasiče. Koller si zahrál předstopera jako v dorostu, Pibaro od začátku na kraji čtyřčlenné zálohy.

Domácí Čolka vyzkoušeli hned po rozehrávce, vysoký nákop zkrotil v připraveném košíku. Už v sedmé minutě byl ovšem bezmocný, přihrávka přes celé vápno prošla k volnému útočníkovi, který v klidu střílel do prázdné brány - 1:0. Pak jsme převzali iniciativu, po Hasičovo průniku netrefil ideálně Kulič, ale Piškoot na malém vápně hlavou málem protrhl síť - 1:1. Už za tři minuty si Hasič naběhl na Ballackovu kolmici a s přehledem po zemi poslal míč k bližší tyči - 1:2. Další pokusy kryl jistě domácí brankář. Deset minut před přestávkou Bříza srovnala, když Čolek vyboxoval centrovaný míč nešťastně přímo na hranici velkého vápna, kde stačilo hráči jen nastavit nohu a usměrnit míč k tyči - 2:2. Jenže v zápětí se za obranu dostal Kulič a lobem ala Poborák přehodil vyběhnutého gólmana - 2:3. Čolek si na druhé straně spravil chuť, když skokem ligových parametrům vyškrábl do branky směřující balón nad břevno. Další gólovou radost domácím překazil Honek, při výkopu míče z brány jen těsně minul šibenici.

Škoda, že zápas neskončil. Bylo jasné, že síly začnou docházet, ale nečekali jsme, že se to projeví tak brzo. Už v 50. minutě Honek neuklidil míč hlavou na roh, následoval vysoký centr, který padal přes Čolka přímo k vzdálenější tyči, kde ho ještě pojistil dobíhající hráč - 3:3. Chvíli na to byl obrat dokonán, útočník se prosmýkl do vápna a umístěnou střelou trefil přesně k tyči - 4:3. Trochu jsme se probrali, přišly nějaké šance. Piškoot si naběhl na přetažený míč, položil se do hlavy a skoro zlomil zábradlí vedle branky. Zkoušel to všudybyl Ballack, po individuální akci vystřelil těsně vedle. Torres zkusil překonat gólmana ze standardky, netrefil. Kulič si naběhl na další z centrů Ballacka, nedokázal míč usměrnit na bránu. V samotném závěru ignoroval jinak přesný Ohýnek Leošovo signalizaci offsidu, domácí uzavřeli skóre na 5:3.

Předzápasové zvěsti se bohužel potvrdily, a pokud v posledním kole nedojde k několika inzultacím rozhodčích, jsme tam. Poslední zápas s Tlučnou tak bude jen dobrou přípravou na nadcházející sezónu ...

Sudí: Ohýnek
Branky: 12' Piškoot, 15' Hasič, 37' Kulič
Žlutky: Honek
Sestava: Čolek - Honek (C), Gabo, Koller, Brácha - Pibaro, Ballack, Torres, Piškoot (64' Michal Keňa) - Hasič, Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Tlučná (B) 3:1 (3:0)

GAME OVER

Sobota 19.6.2010 - poslední duel s Tlučnou byl už pouze soubojem o předposlední flek v tabulce okresu. Ano, Slovan poprvé ve své bohaté historii prověří kvalitu třetí třídy ... Hříšníci z minulého kola si tentokrát čas našli, na zaslouženou rehabilitaci ale odjel Gabo, Brácha, alias Drápalík, měl konflikt s osudovým nepřítelem, kombajnem.

Průběh zápasu předznamenala první minuta, kdy Hasič zazdil svojí první tutovku. Zaváhání napravil do deseti minut, když mu po akci Ballacka s Torresem střela nesedla, a díky tomu perfektně prostřelil gólmana - 1:0. Uklidnění přinesl Piškoot, když mu geniálně pustil přihrávku Ballacka Kulič. Nemýlil se a přesnou levačkou zamířil k vzdálenější tyči - 2:0. Tlučná zlobila sporadicky, ofenzíva nenutila obranu pracovat na obvyklých 110%. Jimmyho ohrozili dvakrát, jednou mířil útočník z jasné pozice nad, podruhé nevyšel pokus o lob. Jinak jsme měli hru zcela pod kontrolou, Čolkovo bombu brankář vyrazil, stejně jako Piškootovo dobrou hlavu. Do poločasu se přesto Piškoot znovu prosadil, když závar ve vápně ukončil střelou do sítě - 3:0.

Druhý poločas už byl hraný z povinnosti. V úvodní pětiminutovce šel Hasič dvakrát sám, ale rozhodl se góly šetřit na Úlice a spol. Po druhé vraždě korigovala Tlučná, když si nehlídaný stoper naběhl při standardce na zadní tyč - 3:1. Ballack zamotal hlavu celé obraně, střílel těsně vedle. Piškoot byl také dál aktivní, nejdřív zamířil hlavou těsně nad Jimmyho bránu při plnění obranných povinností, na druhé straně hlavičkoval tvrdě, ale přesně do brankáře. Při chuti byl Pibaro, který ztrátu míče ve vápně zachránil vymícháním pěti protihráčů! Honek na druhé straně bojoval s baleťákem, který si při kreativních pádech několikrát málem ublížil. Cross však pískal jeden faul za druhým ... Na skóre už se však nezměnilo, Hasič vraždil dál. Trochu náboje vnesl do hry Crossovo přítel Ally, ani on se z otočky dobrou střelou neprosadil.

Takže konec, finito, ende, schluss ... Nejčernější obavy se naplnily. S přístupem, který se nezměnil ani po tragickým podzimu, jsme si nic jiného nezasloužili. Je třeba si uvědomit, že dostat Slovan zpátky do okresu samo taky nepůjde, několik teamů trojky bude zle zatápět. Takže je potřeba všechno probrat při zakončení, v létě si dát do těla na společných trejnech s dorostem a pokusit se postoupit hned zpátky. Jinak se tam uvrtáme navěky ...

Sudí: Cross
Branky: 9' Hasič, 13' a 41' Piškoot
Žlutky: Ally
Sestava: Jimmy - Honek (C), Misha, Čolek (63' Baron), Pibaro - Keňa, Ballack, Torres, Piškoot - Hasič, Kulič (63' Ally)


Author: Honek


Zpět na přehled