Áčko: Sezóna 2008/2009 (jaro)

Křelovice Blatnice 4:3 Reportage
Kožlany Blatnice 4:1 Reportage
Blatnice Žihle 4:2 Reportage
Kaznějov Blatnice 3:0 Reportage
Blatnice Vejprnice B 8:2 Reportage
Tlučná B Blatnice 1:0 Reportage
Blatnice Kamenný Újezd 1:2 Reportage
Plasy Blatnice 5:2 Reportage
Blatnice Kozolupy 4:1 Reportage
Hunčice Blatnice 1:2 Reportage
Blatnice Dolní Bělá 0:4 Reportage
Líně Blatnice 1:2 Reportage
Blatnice Úněšov 6:0 ReportageJiskra Křelovice (A) - Slovan Blatnice (A) 4:3 (3:1)

Jiskra naděje brzy zhasla

Sobota 28.3.2009 - po dlouhých čtyřech měsících nadešel čas zužitkování zimní tréninkové dřiny. Díky parádní generálce na Vršíčku (7:1) nohy pořádně svrběly. Hráčský kádr je stabilní, žádné příchody ani odchody se nekonaly. Se zraněním laboruje Jimmy, Ballack si užíval studijní povinnosti, Hasič pracovní a Ally kynologické. K tomu Misha bojující s nachlazením, který slíbil aspoň poločas. Roura si přesto nemohl stěžovat, Karby vyléčen koňskou mastí, Vanny přes aktivní účast na Vejtřasce naštěstí dorazil, navíc luxus v podobě dvou náhradníků Dada Prša s Kollerem ... Do sestavy se po delší pauze vrátil Torres, který sice malinko ubral na fyzičce, ale zato se z jeho nohou stal doslova vražedný nástroj, vysílající smrtící projektily.

Hřiště v Křelovicích vypadalo použitelně, jitrocele a podobné drnotvorné květiny ještě spí zimním spánkem, takže plocha byla celkem rovná (tedy spíše hladká, jinak křivá jako ...). Přesušené kopačky bylo možné dokonale naimpregnovat za bránou při rozbouchávání, když absence sítí vyhnala pár našich borců do pole, kde bylo bahýnko po (místy i nad) kotníky ... Jedenáctky na plac přivedl neznámý rozhodčí Keňa. Domácím evidentně vyhovovalo, že jsme je nechali hrát z kopce, přesto přišel už ve druhé minutě úder z naší strany. Po kombinaci ve středu hřiště se ocitl ve vápně Mao, který byl při střele do břevna tvrdě atakován, Keňa neváhal a nařídil PK. Karby se ukázal jako mazák, střela přesně do boční sítě znamenala naše vedení - 0:1. Iniciativu pak převzali domácí, začali se nepříjemně tlačit do zakončení. Už v desáté minutě přišlo vyrovnání, když Honek na přední tyči nedokázal po centru ze standardky uhlídat domácího snipera, který hlavou vyrovnal - 1:1. Aktivita domácích neustala, výsledkem byly další dva zásahy. Nejprve se ke střele dostal volný hráč na hranici vápna, který trefil přesně k tyči - 2:1. Chvíli na to se Vanny nedostal k vysokému centru, útočník ho předskočil a pohodlně skóroval - 3:1.

Míč skončil v naší brance ještě jednou po závaru, naštěstí ho tečoval hráč v ofsidu, což přesný Keňa viděl. Snaha byla i na naší straně, na kombinace Piškoot - Kulič - Karby domácí těžko reagovali, většinou je zastavovali za cenu faulu. Kulič zkusil gólmana střelou z dálky, ten se štěstím vyrazil na roh. K vysokému míči se o centimetry nedostal v gólové pozici Karby. Poločas tak skončil tímto nepříznivým stavem.

Osvěženi železitou Il Sanou jsme vyběhli ke druhému dějství, Mishu nahradil Dado Pršo, který měl za úkol zničit dvakrát skórujícího domácího útočníka. Využít měl jak fyzických schopností, tak především mentálních. Brácha se díky tomu mohl vysunout na hrot, Karby se zatáhl pod hroty. Už po deseti minutách odebral Honek míč ve vápně, přes Torrese se dostal k rozběhnutému Piškootovi, který na penaltě našel volného Bráchu a ten se nemýlil - 2:3. Na domácích byla patrná nervozita, což nám vyhovovalo. Ani ne za deset minut došlo ke kuriózní situaci, když se po zblokované střele snášel míč ze vzduchu na malé vápno. Brankář i tři obránci okolo (včetně dvoumetrového horse-head Radečka) ho sledovali a jediný, kdo vyskočil, byl nejmenší muž na hřišti Brácha, který poslal míč do sítě - 3:3. Najednou jsme byli na koni, zápas začínal od prakticky od začátku. Bohužel domácí opět využili svého důrazu, po nákopu na bránu vzniknul další závar, Baron ani Špauc nedokázali v mele odvrátit a přišel další zásah - 4:3.

Do konce chybělo sice nějakých 25 minut, hra už ale výrazně trpěla. Stupidní panáci u klacku začali urážet našeho čapáka Vannyho, nervy začaly pracovat. K vidění bylo pár ostřejších zákroků, precizní Keňa byl však nad věcí a zápas měl celou dobu pod kontrolou (i když za některé nadávky mohl tasit rote). To dokázali stejní ubožáci ocenit nadávkami, které začali chrlit už během první půle. Vanny už za záda nic nepustil, z naší strany už kromě pár pokusů o střelu nic nebylo.

Sudí: Keňa
Branky:2' Karby (PK), 54' a 62' Brácha
Žlutky: Piškoot
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Torres (78' Koller), Misha (46' Pršo), Piškoot – Karby, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Olympie Kožlany (A) - Slovan Blatnice (A) 4:1 (0:0)

I podruhé venku bez bodu

Sobota 4.4.2009 - také druhý jarní zápas hrál náš team na hřišti soupeře, tentokrát na samé hranici okresu i kraje, v Kožlanech. Po obvyklém pátečním telefonickém martýriu měl kouč na papíru 11 lidí. Nemoc vyřadila Piškoota, omluven byl Misha, Hasič informoval, že to asi nestihne ... Naštěstí se uskutečnily tři velké comebacky. Ally odložil flintu do kouta a naleštil strelky, výletu na jeho Kawasaký Z 1000 prostě nemohl odolat. Druhým navrátilcem byl Ballack, který však zatím nemá natrénováno a musel se spokojit jen s 13-kou, a čekat na svojí šanci. Nejočekávanějším byl pak bezesporu návrat špílmachra Olega Kaká-Naná, který v týdnu splnil povinnou kvótu dvou tréninků. Po hodinové cestě byl kompletní team zralý spíše na piváka a pořádný odpočinek, čekala nás však těžká práce. Výkonný výbor TJ už nicméně připravuje návrh usnesení do poslanecké sněmovny, na základě kterého by mělo dojít k přesunu značek Okres Rakovník a Středočeský kraj o jednu zatáčku blíž ...

Utkání řídil rozhodčí Langoš, vzpomínky na Tlučnou a Kozolupy byly ještě živé. Kouč vymyslel to nejlepší, co mohl. Obrana zůstala beze změn, Kaká-Naná s Torresem řídili naši rozehrávku ze středu zálohy, nelehkou pozici měl Karby na levém kraji. V útoku Kuliče doplnil samozřejmě Ally. Kožlany hráli svůj první jarní zápas, což se jednoznačně projevilo na začátku utkání. Míč byl častěji na našich kopačkách, první pozdravy na bránu vyslali Baron a Torres. Postupně se hra vyrovnávala, také domácí zkoušeli pozornost Vannyaka především ze střední vzdálenosti. Dobrou příležitost měl Karby, který si při standardce naběhl na zadní tyč, po efektní rybě hlavičkoval jen těsně vedle. Druhou tutovku měl na noze Ally, Kulič se individuálně prosadil po pravé straně, od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou na malém vápně Allyho, jehož slabou střelu k tyči brankář špičkou se štěstím vytěsnil mimo. Kaká- Naná si užíval kombinace na jeden, bohužel spolu s celou zálohou trpěl špatnou rozehrávkou od zadu. Ta totiž neexistovala, veškeré nákopy pohodlně sbírala domácí 10-ka, která okamžitě zakládal nebezpečné útoky. Všechny se ale podařilo zažehnat, když už byl Vanny překonán, vykopával míč před brankou Mao, v druhém případě Baron. Poločas tak žádný gól nepřinesl.

Protože Kaká-Naná vyčerpal všechny své fotbalové nápady, přenechal střed hřiště ve druhém dějství Karbymu, na levou stranu nastoupil Dado Pršo. Karbyho hlavním úkolem bylo pokrytí nebezpečné 10-ky. Hra pokračovala ve stejném duchu, bohužel i včetně naší mizerné rozehrávky. Nic však nenasvědčovalo tomu, že by měly začít padat góly ... Mohli jsme jít do vedení, Baron si skvěle naběhl na roh, jenže orazítkoval pouze břevno. Jen chvíli na to zahráli domácí roh, míč se šťastně odrazil na malé vápno přesně k nohám domácího hráče, který neměl problém otevřít skóre - 1:0. Roura okamžitě reagoval a do hry pustil místo Torrese natěšeného Ballacka. Náš team tak dostal potřebnou psychickou injekci a těšil se, že s Ballackem na hřišti to zlomí. Než však látka začala působit, vyškolila Karbyho 10-ka ve vápně a střelou k tyči překonala Vannyho - 2:0. To už bylo hodně nepříjemné, naději mohl oživit Ballack, který vybojoval míč a postupoval sám na brankáře, který ani nevěděl jak, ale střelu vytěsnil mimo. Naše útočné snažení pak dvěma zásahy v rozmezí dvou minut domácí rázně ukončili - 4:0. O čestný úspěch se hned poté postaral Mao, který uklidil do brány vyraženou střelu.

Zejména s přispěním domácí 15-ky byl závěr zápasu mírně vyhrocen, po jeho zájezdu do Vannyho se neudržel Špauc, který si ho chvíli vodil s rukou pod krkem. Langoš to však vyhodnotil mistrovsky, pochválil Špauce za uklidnění situace ... Příští sobotu od 16:30 nás doma čeká Žihle, nějaké body by to už chtělo urvat.

Sudí: Langoš
Branky: 83' Mao
Žlutky: Honek, Ballack
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Torres (66' Ballack), Kaká-Naná (46' Pršo), Karby – Ally, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slavoj Žihle (A) 4:2 (1:0)

Další čtyřka přinesla tři body

Sobota 11.4.2009 - v krásném sobotním odpoledni se Slovan poprvé na jaře představil v domácím prostředí. Po dvou obdržených čtyřkách bylo potřeba zabrat a získat tři body. Soupeřem však byla Žihle, se kterou nemáme příznivou bilanci, ovšem hlavně kvůli zápasům na jejich PVC půdě. Roura těžko řešil problém, který neznal - kromě Jimmyho s Čolkem měl pohromadě kompletní kádr! Po Kožlanském trápení v útoku vsadil na ofenzivu se třemi hroty, podporované fyzicky nabušenou zálohou Mao - Ballack - Piškoot. Napravit si pošramocenou pověst mohl rozhodčí Sud ...

Soupeř evidentně omladil, dorostenci se zkušenostmi z krajské soutěže vypadali jako snadná kořist. Bylo ale stále jasnější, že nebudou k utahání, a že velký plac nemusí být nutně naší výhodou. Asi po deseti minutách vyrovnané hry poslal do vápna Špauc nákop z poloviny hřiště, Kulič precizně zpracoval a pokusil se o kličku, při které byl poslán k zemi. Sud nařídil penaltu, kterou Karby trefil přesně k tyči, nestárnoucí goalkýpr plachtil vzduchem marně - 1:0. Hosté těžili především z naší katastrofální finální přihrávky. Většina našich akcí končila odevzdáním balónu ve chvíli, kdy bylo třeba pálit nebo vyslat přihrávku do gólu. Soupeř pak snadno překonal volný střed hřiště a postupoval zpravidla proti třem obráncům. Naštěstí jsme dokázali většinu šancí přerušit, některé zahodil sám soupeř, ale hlavně v bráně se rozchytával k velkému výkonu Vannyak. Zvýšit mohl Brácha, který individuální akci zakončil střelou na vzdálenější tyč, ovšem s opačnou rotací. Allyho jedovce z dálky chyběly jen centimetry ...

O přestávce musel podstoupit motor naší hry generálku. Piškoot, který ještě dopoledne polykal antibiotika, byl na pokraji svých sil, stejně tak Mao, jehož snídaní i obědem bylo několik tablet živočišného uhlí. Do hry se zapojil Misha a Hasič, Karby se posunul na pravý kraj zálohy. Soupeř vsadil na větší aktivitu a dokázal nás dostat pod tlak. Brácha fantasticky vyhlavičkoval centrovaný míč nad naší branku. Vanny musel vytáhnou reflexivní zákrok proti střele z blízka, když Brácha pod tlakem přišel o míč na malém vápně. Roura reagoval, do hry nasadil Torrese a změnil rozestavení na defenzivnější 4-4-2. Strach jsme neměli ani tak ze soupeře, ale hlavně z možné kompenzace penalty. Sud ale nedostal příležitost a jalový tlak Žihle byl po zásluze potrestán. Ballack z levé strany poslal nákop do pravého křídla, Hasič přesprintoval vše, co mu stálo v cestě (včetně vyběhnutého brankáře) a pohodlně doklepl do prázdné brány - 2:0. Hosté vzápětí přišli po nesmyslném zkopnutí Hasiče o jednoho z hráčů a začala naše nevyzpytatelná přesilovka. Už pět minut po naší trefě daroval Sud hostům snížení, když pustil offside, přesvědčivě signalizovaný naším prezidentem - 2:1. Jenže Hasič měl svůj den, opět si rychlostně poradil se všemi protihráči a z levé strany přesně našel volného Ballacka na penaltě - 3:1. Po jednom z brejků skončil zápas také pro Bráchu, který zatáhnul za ručku, když poslal k zemi útočníka v úniku.

Hra se přelévala jako na houpačce, už za dvě minuty bylo opět sníženo. To, co viděli přítomní na Nou Campu, možná neuvidí někteří příznivci Barcelony za celý svůj život. Žihelský záložník po kličce na pravé straně nacentroval po Rivaldovsku kopem za nohou, míč odhlavičkoval nad sebe Baron, útočník se zavěsil do vzduch a nůžkami překonal Vannyho mezi nohama - 3:2. Připadali jsme si jako ve snu, ale byla to skutečnost. Sud v té době navíc hostům nabízel jednu standardku za druhou, každý kontakt s míčem posuzoval v náš neprospěch. Všechny v duchu fair-play naštěstí nasázeli vysoko nad ... Naopak, jasný penaltový zákrok na Hasiče zůstal bez potrestání. Nemuselo nás to mrzet, Hasič si vše vynahradil za chvíli, když Ballack poslal dlouhý míč do levé strany, Hasič si ho zpracoval a skóroval - 4:2. Sud už neměl čas na zdramatizování zápasu, musel ho ukončit. Jeho slova k trénéru hostí mluvila za vše: "Nešlo to ...".

Sudí: Sud
Branky: 12' Karby (PK), 65' a 90' Hasič, 80' Ballack
Žlutky: Hasič, Ballack, Piškoot
Rote: Brácha
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao (46' Hasič), Ballack, Piškoot (46' Misha) - Karby, Ally (63' Torres), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Bohemia Kaznějov (A) - Slovan Blatnice (A) 3:0 (0:0)

Leader překvapení nepřipustil

Sobota 18.4.2009 - po třech bodech s Žihlí jsme do Kaznějova odjížděli s klidem, ale také bez vykartovaného Bráchy, Hasiče a trenýrek ... Všechny nástrahy však Roura překonal. Na beka postavil Mishu, útok byl kompletní i bez Hasiče, ovšem jeho góly by bodly. Trenýrky ochotně zapůjčili domácí, Roura zataktizoval a požádal o minimálně 16 kusů. Dokonale tím maskoval, že nás přijelo 13, protože naděje Slovanu (Stehno + Krtek) měly jiné povinnosti... Když do areálu zajela černá limuzína Audi A6 Avant 2.7 TDI, mysleli jsme, že budeme hrát pod dohledem nejvyšších představitelů ČMFS. Za zatmavenými skly však prosvítala figura sudího Janouschkovce!

Nálada byla bojovná, Karby pohledem z kabiny komentoval rozcvičku domácích: "Nechápu, že se před zápasem takhle unavujou...". Trencle padly jako ulité, mohli jsme bez obav nastoupit. Bohužel, Honek prohrál los a museli jsme začít po slunci. Tato prohra ho tak psychicky rozhodila, až se z toho málem po... a prvních 45 minut měl o jednoho agresivního soupeře navíc. Nasazení obou teamů bylo vysoké, hodné špičce okresu. Hra se přelévala, na domácích bylo vidět, že mají respekt. Přesto se dostávali častěji do blízkosti Vannyaka, domácí "Prcek" hlavou orazítkoval břevno. Mao by evidentně potřeboval žebřík. Na naší straně byl agilní Ballack, který však dostal poctivého osobního sparingpartnera, kterého měl jak na gumě. Domácí obrana vypadala skálopevně, naše ofenzivní trio těžko hledalo cestu k brance. Nadějná byla série asi tří Ballackem výborně kopnutých rohů, bohužel bez patřičného efektu v zakončení. Janouschkovec prokázal velký nadhled, když Baron zastavil v úniku domácího hráče, udělil citlivě jen žlutku. Na druhé straně pak po faulu na Karbyho ve vápně zůstala píšťalka němá...

O přestávce udělil Roura taktické pokyny, které nejsou naší redakci známé, z důvodu nepřítomnosti autora reportáže v kabině ... Rozhodně jsme chtěli udržet začátek, což se nepodařilo. Domácí zatáhli míč po pravé straně, přihrávka prošla přes celou branku, Mao ve sprintu nedokázal odvrátit a "Prcek" trestal střelou po zemi - 1:0. Gól posadil domácí na koně, začali si evidentně více věřit. Naše ofenziva to měla těžké, obránci útočníky dokonale pokrývali, takže ti přebírali balóny zásadně zády k brance a minimálně s jedním protihráčem u zadku. Osobní strážce Ballacka odpadnul, Roura nasadil Torrese s cílem zkvalitnit rozehrávku. Vzápětí však přišel druhý zásah, když zadák domácích prošel naší offsidovou pastí jako nůž máslem, Vanny jeho střelu z vápna bravurně vyrazil, jenže na dorážku byl krátký - 2:0. Druhý gól byl zlomový, tušili jsme, že je rozhodnuto. Z dobré pozice pálil Torres, Europass skončil na hospodě ... Domácí prostřídali útočníky, čerstvá síla se ukázala chvíli před koncem, po individuální akci zvýšili na konečných 3:0.

Příští sobotu na Nou Campu od 17:00 s Vejprnickým béčkem budeme chtít urvat všechny body.

Sudí: Janouschkovec
Branky:
Žlutky: Baron, Kulič
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron, Misha - Mao, Ballack, Piškoot - Karby, Ally (84' Dado), Kulič (72' Torres)

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slávia Vejprnice (B) 8:2 (3:1)

K desítce chybělo málo

Sobota 25.4.2009 - v domácím zápase s béčkem sešívaných Vejprnic byly body povinností. Sestava byla kompletní, do brány místo z Kaznějova potlučeného Vannyho mohl Roura nasadit univerzála Hasiče. Nikdo nemohl být překvapen sestavou se třemi hroty, ofenzivní pojetí je nám vlastní. Sestava hostů byla až na čestné vyjímky znatelně omlazena.

Waltros zadul do píšťaly a hosté začali překvapivě zlobit. Posilnění žu-žu a cukrovou vatou z pouti měli dost energie na aktivní hru směrem dopředu. Nemohli jsme se dostat do tempa, naštěstí ani soupeř se k přímému ohrožení brankáře dlouho nedostal. Honek evidentně překonával psychický blok, proti sešívaným to měl těžké. Po 20-ti minutách udeřilo, po rohu se míče zmocnil obránce, který se nerozpakoval za vápnem vypálit a střelou k tyči překonal Hasiče - 0:1. Pochopili jsme, že musíme přidat a odvrátit hrozící ostudu. K vyrovnání měl blízko Kulič, po Ballackově kolmici se ale sám dostal ze střeleckého úhlu. Vzápětí Karby prakticky vyhlavičkoval míč z brány nad, Baron na přední tyči po rohu pálil těsně vedle. Trpělivě jsme pokračovali, na výlet se vydal Brácha, který dovezl balón do šestnáctky, tam v tvrdém souboji uspěl Ballack, míč se dostal k Allymu, jehož zablokovanou střelu uklidil do sítě Kulič - 1:1. Gól byl tím pravým impulsem, do poločasu jsme stihli výsledek otočit. Nejprve Mao poslal dlouhým autem po lajně Ballacka, ten na přední tyči našel Allyho, který s naprostým klidem uklidil míč k tyči - 2:1. Ally se mohl prosadit znovu, brankář se mu však sebevražedně vrhnul pod nohy. Otřesen pokračoval ve hře, Ballack opět poslal vynikající balón za obranu, štírek Kulič ho před nejistým brankářem jen lehce nadzvedl - 3:1.

Ve druhé půli nebylo nutné soupeře válcovat, proto Roura stáhl jednoho útočníka a nasadil Torrese do středu zálohy. Misha se ujal osobního krytí Kapra, Brácha si mohl oživit útočné choutky na brku. Jenže ouha, hosté vsadili vše na útok a začali nás trápit, stejně jako na začátku utkání. Po 10-ti minutách dokonce vsítili kontaktní gól, když míč z rohu spadnul tísněnému Kaprovi na hlavu a dokutálel se k tyči - 3:2. Soupeř byl na koni, nabídli jsme mu navíc několik nadějných standardek, které nasázeli nad Hasičovu branku. Přesně po 70-ti minutách ale někdo zmáčknul kouzelné tlačítko "Vejprnice OFF" a bylo hotovo. Zimní haldy se projevily v plné parádě, na branku se valil jeden útok za druhým. Nejprve dokonal Kulič hattrick, i když se pokoušel znovu přihrávat Bráchovi, odrazil se mu míč do běhu, obešel stopera i gólmana a skóroval - 4:2. Pět minut poté Ballack zužitkoval Maovu nabídku před bránu a propálil zblízka vše - 5:2. Uběhlo dalších 5 minut, Piškoot netradičně utekl po pravé straně a chladnokrevně poslal míč k bližší tyči - 6:2. Chvíli na to znovu aktivně Piškoot vyklidil cestu k bráně Dadovi, kterému zbývalo ze 20-ti metrů trefit prázdnou bránu. Až z Měsíce bylo vidět, jak si šteluje pravaso, nemýlil se však - 7:2. Zkázu dokonal Ballack po Bráchovo asistenci - 8:2. Ultras skandovali "DESET!", chybělo k tomu jen málo. Buď ještě tak 5 minut času nebo nezastavení Bráchovo úniků. Jednou odmávaný a odpískaný offside, když jednoznačně vybíhal z naší poloviny, podruhé v brejku kosa ze zadu, za kterou byla žlutka opravdu milosrdná. Nevadí, i tak už nám na konci Husquaren docházel kyslík.

Příští sobotu hrajeme od 17:00 s béčkem Tlučné.

Sudí: Waltros
Branky:34', 45' a 69' Kulič, 38' Ally, 75' a 88' Ballack, 80' Piškoot, 82' Dado
Žlutky: Baron, Misha
Sestava: Hasič - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Ballack, Piškoot - Karby (46' Torres), Ally (46' Misha), Kulič (75' Dado Pršo)

Author: Honek


Zpět na přehled
Tlučná (B) - Slovan Blatnice (A) 1:0 (0:0)

Asi jsme vyhrát nechtěli

Sobota 2.5.2009 - po zničení Vejprnic přišlo na řadu malé derby s béčkem Tlučné. Brácha omilostněn, Hasič připraven do brány, Mao se zastavil cestou z dovolené (kopačky a chrániče pro všechny případy vozí i do Číny) nálada bojová a optimistická. O místo v základu se na pátečním trejnu připravil Honzík Karby, kterému asi dělá problémy střídavý start na postu gólmana za Blues, protože občas zapomene používat nohy. Při bagu dostal dvě kolečka po sobě (to je když míč oběhne jedním směrem postupně všechny hráče), čímž se nesmazatelně zapsal do historie klubu. Roura to samozřejmě nemohl ignorovat, takovou událost ve svojí kariéře nezažil ... Zásadní úlevou byla změna delegace rozhodčího, místo Suda byl připraven Kabýk.

Velká plocha tlučenského hřiště měla být naší výhodou, přesto jsme se místo kombinační hry snažili o nakopávání míčů. To samozřejmě k ničemu nevedlo, naopak vyhovovalo domácím. Přesto jsme byli aktivnějším týmem, Ballack zahrál sérii precisně kopnutých rohů, bohužel jsme je nepřetavili do gólové podoby. Pak přišly i první tutovky. Torres vysunul do křídla Ballacka, ten od čáry poslal prudký míč, který trefil nabíhajícího Kuliče do hlavy a skončil na tyči. Allyho dorážka z těžké pozice šla vedle. Do druhé loženky se probojoval individuálně Piškoot, jeho obstřelení brankář nepochopitelně vyrazil. Gól nebyl souzen ani Ballackovi, který přelstil offsidovou past, naběhl si za obranu a přehodil brankáře, bohužel i s bránou. Dobrá byla také Torresova dum-dum, která z pětadvaceti metrů vyprášila gólmanovi rukavice. Tolik šance Slovanu za první poločas. Domácí se několikrát dostali k vápnu, za celý poločas snad jedinkrát vystřelili na branku, ovšem přesně na připraveného Hasiče.

Na druhou pětačtyřicetiminutovku se Brácha vysunul na hrot, Karby nahradil Torrese a na beka šel Misha. Pokyny byly jasné, udržet začátek a vsítit. Samozřejmě v 50. minutě zahrávali domácí nenápadnou standardku z prostoru rohu, na zadní tyči vypadl míč po hlavičkovém souboji k nohám domácího hráče, který měl snadnou pozici - 1:0. Inkasovaná branka určila další průběh zápasu. Domácí se začali soustředit na obranu, případně brejky, pramenící z naší snahy o změnu výsledku. Snaha ovšem postupně přecházela v křeč, chyběla chladná hlava. Šance i přes permanentní tlak nepřicházely, až na jednu několikasetprocentní. Obránce neodhadl malou domů, Brácha ji vystihnul, obešel brankáře a z pravé strany postupoval do branky, ve které stál jen obránce. Situaci chtěl vyšperkovat nahrávkou na rozběhnutého Piškoota, kterému namazal asi dva metry před bránou, jenže nepatrně na paty ... Zatímco Baron už běžel s rukama nad hlavou, Piškoot tušil, že je to v p ... Balón nabral stoupavý úhel 85°a letěl směr hospoda.

Roura v závěru vysunul Špauce na hrot, do hry se zapojil čerstvý Pršo, který mohl záhy vysunout Ballacka do samostatného úniku, jenže jak prozradil po utkání, bylo to v křeči, takže vyslal jen nepovedenou střelu mimo. Křeč demonstrovaly další dvě situace, nejprve chtěl Piškoot urychlit rozehrání autu, jenže Trapattoni nestihl ani zvednout praporek a Kabýk pískal ruku. Podruhé Mao rychle rozehrál aut v době, kdy domácí střídali, při opakovaném pokusu domácí pomezní laik signalizoval přešlap, který Kabýk také odpískal. Nic dalšího už se neudálo, čas rychle vypršel a ze zápasu nemáme ani bodíka.

Příští sobotu se na Nou Campu od 17:00 odehraje velké derby s Kameňosem.

Sudí: Kabýk
Branky:
Žlutky: Baron, Špauc, Mao, Torres, Karby
Sestava: Hasič - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Ballack, Torres (46' Karby), Piškoot - Ally (46' Misha), Kulič (76' Pršo)

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Kamenný Újezd (A) 1:2 (0:1)

Klucí, to je hrozný

Sobota 9.5.2009 - derby s Kameňákem patří k vrcholům sezóny, a protože jsme si na podzim ze hřiště soupeře odvezli všechny body, věřili jsme si logicky i doma. Hasič nám mohl pouze držet palce na služebně, Rourovi do brány zbýval nakřápnutý Vannyak a nebo od zimy nechytající Jimmy Iceman, který sotva doléčil pohmožděné ramínko. Proti kameňáckým standardkám rozhodovaly kilogramy, takže nominace Jimmyho byla logická. Musel však řešit nepříjemný problém, nechal si totiž po trejnu v kabině strelky, aby z nich vyprchala panelákovina a nasály správný čmuch. Jenže strelky byly druhý den fuč, někdo má doma velmi cenný suvenýr. Pomohl kdo jiný než Mao, který měl v Superbu několik párů navíc.

Nastoupili jsme ofenzívně se třemi útočníky, s cílem rozvrátit co nejdříve obranu hostů. Ta bohužel držel pevně, navíc s přemíry snahy vyplynuly nebezpečné brejky Kameňáku. Po čtvrt hodině hry bylo zle, hosté rozehráli aut přes ex-heřmaneckého Haklose (legendární sparingpartner Býrhofa), ten posunul do pravé strany, kde se kličkou přes Bráchu uvolnil Hajžmi a po zemi skóroval - 0:1. Gól nastartoval naši snahu za vyrovnáním. Nebezpečně pálil Baron, který si však ve šprajcu otočil palec a zápas pro něj skončil. Dvakrát byl blízko Ally, poprvé jen slabě vystřelil z malého vápna, brankář vytěsnil na roh. Po druhé sám na zadní tyči hlavou opět nepřekonal brankáře Kameňáku. Kuličova hlavička po skotském centru pouze olízla tyč, Ballackova jedovatka mezi tyče také nemířila. Šancí bylo zkrátka dost, gólu se však vyprodané ochozy nedočkaly ...

Do druhého poločasu nastoupil místo Bráchy Torres, na beka se přesunul Mao, s úkolem eliminovat Hajžmiho. Dlouhá Czermákova přestávka neprospěla Honkovi, v prvním sprintu selhal svalík ve stehně, útok skončil naštěstí jen střelou do břevna. Roura probudil klimbajícího Mishu na lavičce (přišel po hlášené mikroakci v hasičárně - čurík + 2,5 hl Prazdroje), musel do hry. Obrana tak hrála ve zcela novém složení, celý team přešel do pasivity. V 60-té minutě rozehrál Piškoot s Kuličem smrtící kombinaci, ze které se Piškoot dostal do úniku a předložil před bránu lahůdkový centr, který ve skluzu trefil Torres a poslal míč přesně k tyči - 1:1. Jenže pasivita pokračovala, Hajžmi využil jeden z rohů a zvýšil pohodlně hlavou - 1:2. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času, bylo ale nutné změnit způsob hry. Aktivní byl zejména Torres, jeho úniky po pravé straně byly nebezpečné. Po jednom z centrů šel do souboje neohroženě Piškoot, po knock-outu od brankáře skončil na zemi. Torres zkoušel i štěstí z přímáku, trefil jen zeď. V poslední akci pak Torres servíroval z pravé strany míč těsně nad zemí, Kulič efektně zahrál patičkou na bližší tyč, ale brankář se štěstím chytil.

Derby ukázalo, jak málo stačí k vedení okresu - umět kopnout standardku a mít v teamu pár hlavičkářů ... Z naší strany to ale opět na tři body rozhodně nebylo. Lidi si však přesto přišli na své, vždyť svítilo sluníčko a pivo bylo jako křen!

Příští sobotu hraje Slovan v Plasích, kvůli marodce má Roura už teď vrásky na čele.

Sudí: Czermák
Branky:59' Torres
Žlutky: Brácha, Mao, Piškoot
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C) (49' Misha), Špauc, Baron (33' Pršo), Brácha (46' Torres) - Mao, Ballack, Piškoot - Karby, Ally, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Plasy (A) - Slovan Blatnice (A) 5:2 (3:0)

Nešlo to

Sobota 16.5.2009 - po derby s Kameňosem jsme si chtěli spravit chuť na plasském pažitu, kde se nám většinou daří hrát fotbal, s výhrami už to ovšem tak slavné není. Pamětníci mohou vzpomenout na poslední kola okresní soutěže před několika lety, kdy Plasy postupovali a my jsme s nimi hráli vyrovnanou partii. Plánovaný fotbálek lehce zkomplikovaly vynucené změny v klasické sestavě - Honek zraněn, Ballack na testech znalostí, Baron nuceně nasazen. Benfika navíc hrála tentokrát v sobotu ve stejný čas jako A-team, takže byl omezen rovněž draft z rezervy Slovanu. Roura si vyžádal pouze Olega Naná, který stejně avizoval zranění, a zbytek "mužstva" nechal Trapovi k dispozici, aby měl alespoň lidi do základu. Na travník v Plasích nakonec vyběhla sestava doplněná oproti standardu o Mishu na beku, Dada Prša na předstoperu a Torrese na motoru. Zejména přítomnost dvou hlavních psychologů mančaftu vedle sebe v obraně dávala tušit zajímavé konverzace o pokrývání protihráčů v průběhu zápasu ;-)

Poslední komplikací, která neovlivnila průběh a výsledek zápasu, ale pouze rychlost, kvantitu a kvalitu reportage, byla Honkova omluva z role pozorovatele a reportageára.

Dle očekávání se obě mužstva snažila hrát velmi rychlý fotbal po zemi plný přihrávek a osobních soubojů. Rozměry malého hřiště k tomu přímo nutily. Jako velká deviza Slovanu se projevila dravost a rychlost Hasiče, který dělal svému obránci velké problémy. Naše první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel ani návštěvy psychoanalytiků nepomohly, naši hlavní střelci se před prázdnou či poloprázdnou bránou stále bojí a raději trefují vedle, nad nebo nejlépe do protihráčů. Naopak plasští hráči se toho nebáli a z víceméně nevinné situace po jednom z rohů zakončili hezkou střelou z vápna do Vannyakovy sítě. Dále se hrálo víceméně ve stejném tempu a dle stejného scénáře. My jsme nedokázali proměnit ani vyložené šance a Plasy nám daly těsně před koncem půlky jeden gól hlavou z rohu a jeden gól z penalty po Vannyho zákroku na najíždejícího hráče. Do kabiny jsme šli lehce rozpolceni z relativně dobré hry a absolutně špatného výsledku.

Díky Ballakově rychlé oktávce a Kuličově výměně za Allyho šlo do druhého poločasu nové nabité mužstvo s cílem zvrátit výhru na naši stranu. V prvních minutách jsme Plasy lehce přehrávali a vypadalo to, že se nám cíl podaří splnit. Po obléhání plasské brány protrhl střeleckou nemohoucnost hlavou z rohu Kulič. Hosté ovšem rychle odpověděli na 4:1, přičemž Mao ještě upravil na 4:2, ale potom se dá naše snažení charakterizovat pouze jako křeč.

Vyzkoušeli jsme si, že fotbal hrát stále umíme, ale to na dobré výsledky nestačí.

Sudí: Waltros
Branky: 51' Kulič, 55' Mao
Žlutky: Brácha, Hasič
Sestava: Vannyak - Misha, Špauc (C), Pršo, Brácha - Mao, Torres (46' Ballack), Karby (77' Oleg), Piškoot - Ally (46' Kulič), Hasič

Author: Misha


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Kozolupy (A) 4:1 (1:0)

Fantom Vannyak komplikace nepřipustil

Sobota 23.5.2009 - z postavení manšaftů v tabulce okresu vyplývalo jediné, pro klid potřebují oba naplno bodovat. Se soupeřem z Kozolup, praktikující betonování s nebezpečnými výpady, má Slovan dlouhodobě pozitivní bilanci. Vítězství se však zpravidla rodila těžce. Roura nemohl opět počítat se sloužícím Hasičem a Honkem, který ještě neukončil oslavy titulu. Jinak se team dal přes týden zdravotně dohromady (Kulič, Baron) a dokonce kvalitně potrénoval (odolnost hráčů byl v pátek osobně prověřit Kelly). Na lavičce navíc zkušenost sama - Cobretti, Naná, Pršo, Jimmy! Místo obávaného Sudoka řídil utkání s přehledem Nýdrs.

Slovan začal aktivně, s jasným cílem neudělat ze zápasu drama. Obrana hostů během první čtvrthodinky obdržela několik důrazných varování. Ballack poslal zprava prudký centr, který prošel přes celou branku, bohužel Ally v rychlosti nedokázal přejít do skluzu a dorazit míč za čáru. Své štěstí zkoušel dvakrát Piškoot, nejprve to odnesla první veverka po střele z hranice vápna, druhá veverka byla v ohrožení později, když levou nohou zkoušel zakončit z levé strany, ovšem důrazně atakován obráncem. Soupeř se také osmělil, aktivní (a stejně tak labilní) byla hlavně nová zahraniční akvizice Mira. Vannyak však při dvou situacích na malém vápně zachránil Slovan hbitým skokem pod nohy útočníka. Slovan pokračoval aktivně, Karby prošel sám po pravé straně, místo zakončení předložil míč mírně na paty Ballackovi, který v pádu vystřelil, ale brankář se štěstím vyrazil. Po sklepnutí balónu od Allyho mohl sám Karby z velkého vápna střílet do odkryté branky, jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem.

Nýdrs nechal hru plynout, citlivě ponechával výhody a karty vytahoval jen v nejnutnějších případech. Deset minut před přestávkou jsme se konečně dočkali. Karby na pravé straně zakombinoval s Ballackem, kterého uvolnil do prostoru pravého křídla. Ballack opět poslal přízemní centr přes celou bránu, na zadní tyči tentokrát číhal Mao, který tísněn dokázal dotlačit míč do sítě - 1:0.

Do druhého dějství nastoupil na Mira osobní strážce Dado Pršo, přesto soupeř začal tradičně aktivněji. Chvíli po rozehrání dobře zakombinovali, akci zakončili dobrou střelou, jenže Vannyak byl proti a parádním zákrokem vytěsnil míč na roh. Z rohu bylo nakonec rohů několik, tlak vygradoval poté, co se Miro dostal z rohu až ke střele z hranice vápna, kterou Vannyak ač v protipohybu opět vyškrábnul. Slovan přichystal důraznou odpověď, Baron se chopil balónu a z dobrých pětadvaceti metrů vyslal nepříjemnou střelu, kterou brankář nezkrotil a štírek Kulič mazácky dorazil - 2:0. Chyběl ještě jeden uklidňováček a bylo by po zápase. V 70. minutě pustil Ally do hry Torrese, který si ještě upravoval dres v trenýrkách, když soupeř rychle rozehrál a pravý bek (ex-útočník) prošel jako nůž máslem až do vápna, kde předložil do jasné pozice míč spoluhráči, který pohodlně skóroval - 2:1. Rázem tu bylo drama, které naštěstí netrvalo dlouho. Torres byl ve vápně poslán k zemi, Nýdrs bez váhání nařídil penaltu. Obvyklý exekutor Karby už byl v tu dobu ve frontě na piváka, míč si postavil Ballack. Penaltu zahrál tzv. na hercnu, míč trefil levou tyč a zapadl přesně za tyč na opačné straně - 3:1. Deset minut před koncem se stal prakticky zázrak, Torres zahrál precisně roh přesně na penaltu, kde zcela volný Baron skvěle hlavičkoval pod víko - 4:1. Slovan tak proměnil druhou standardku v jarní části sezóny!

Zápas zbývalo zdánlivě jen dohrát, ale soupeř to asi viděl jinak a chtěl se pokusit o nemožné. Jenže proti nim stál nerovný soupeř - Vannyak. Nejprve dokázal vykrýt ukázkovým zákrokem nohama sólo z pravé strany, následně zlikvidoval nepříjemnou střelu Týceho z dálky, která skončila na tyči. Stejný hráč zahrával z dobré pozice přímák, střelu přes zeď opět robinsonádou zlikvidoval Vannyak. Když se zdálo, že bude přeci jen překonán, skončil míč po střele z otočky opět na tyči! Přihlížející skauti horlivě zapisovali poznámky, výbor TJ bude těžko odolávat lukrativním nabídkám na prodej našeho gólmana. Stav už se díky němu nezměnil, body zůstaly tam, kde měly.

Příští zápas sehrajeme v sobotu od 17:00 v Hunčicích, kde se fotbal hraje hlavně na jaře. Sázkové kanceláře vypsaly kurz 1,1, že k zápasu bude delegován sudí Schimanski.

Sudí: Nýdrs
Branky:34' Mao, 61' Kulič, 75' Ballack (PK), 82' Baron
Žlutky: Dado
Sestava: Vannyak - Misha, Špauc (C), Baron, Brácha - Mao, Karby (46' Dado), Ballack, Piškoot - Ally (70' Torres), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Sokol Hunčice (A) - Slovan Blatnice (A) 1:2 (1:2)

Vítězná derniéra na JZD

Sobota 30.5.2009 - anglické počasí slibovalo atraktivní podívanou, pažit v Hunčicích ze vzdálenosti 200 metrů vypadal luxusně. Bližší pohled však ukázal, že správce neměl dostatek času skopit seno a na ploše pár kupek ještě zůstalo. Roura nominoval 13 hráčů, což je maximum, které se vejde do zdejší kabiny. Vrásky na čele mu přidělal Ally, který po prohrabání tašky suše konstatoval: "Nemám strelky". Ballack nabídl levou rezervní Mundiálku velikosti 8, která se pod medvědí tlapou úplně vytratila. Mao jako naschvál v luftu. Naštěstí Torres měl v zásobě turfy, což sice nebylo ideální obutí, ale aspoň nějaké ... Mára Kúrovec proto odstartoval na erzetu Hunčice - Blatnice a zpět. Kromě Maa chyběl ještě opět nasazený Baron, na druhou stranu se uzdravil Honek a Hasič. Obrana byla ve starém složení (rozuměj věkem), záloha tříčlenná s Karbym napravo, v útoku sprinter, tank a hračička. Tip na sudího hrubě nevyšel, zápas řídil Kissinger.

Vzpomínky na minulou sezónu nebyly nejlepší. Darovali jsme soupeři ve dvou zápasech všechny body, takže se hlavně díky nám v okresu udržel. Letos už jsme nebyli za Jánošíky, přijeli jsme si pro tři body. Tomu odpovídal úvod zápasu, kdy se na domácí branku valil jeden útok za druhým, narůstal ovšem pouze ukazatel střely mimo. Zkoušel to Ballack, Hasič, Kulič, žádná rána se neujala. Domácím se postupně podařilo mírně otupit náš tlak, první náznaky šancí pokryl Vannyak. V patnácté minutě však udeřilo, po akci se míč dostal k volnému hráči na pravé straně, který neatakován z úhlu propálil Vannyaka - 1:0. Nepřestávali jsme v náporu, projektily stále nenacházely svůj cíl. Mohlo být ještě hůř, Honek uklidil centr do bezpečí tak, že nakutálel balón na hranici vápna. Domácí hráč ale nestřílel z první, tím dal Vannymu čas a ten jeho pokus parádně zlikvidoval. Pokračovali jsme v aktivitě, několik rohů skončilo bez využití, nadějné byly hlavně pokusy Kuliče na bližší tyči. Na tyči pak skončil balón po Allyho pokusu. Honek se prezentoval průnikem z pravé strany do středu vápna, pravděpodobně právě kvůli zbytku kupky jeho dum-dum levasem nedošla ani k bráně. Góly jsme si schovali na konec poločasu. Nejprve Ballack rozehrál standardku z levé strany do ohně, kde tečoval již přezutý a patřičně stabilní Ally - 1:1. Druhý zásah přidal neuvěřitelně Hasič, na pravé straně se zbavil obránce a z úhlu napálil vysoký balón, který zapadl přesně za zadní tyč - 1:2.

Roura do druhého poločasu sestavu neměnil, chtěli jsme přidat uklidňující gól. Špauc se vydal na roh, míč mu skončil na holeni a šel nad. Chvíli na to po dalším rohu Hasič z pozice na penaltě střílel vedle. Domácí to z kopce zkoušeli, kvůli našemu ofenzivnímu pojetí se v obraně občas vyskytla okénka. Málem došlo na vyrovnání, když Karby ztratil míč ve středu hřiště, přišla kolmice, po které vyběhl Vannyak, ale Brácha byl u míče dříve. Následoval střet, hvizd rozhodčího a dorážka domácích do prázdné brány. Pískal se však faul, následný přímák skončil nad ... Od této chvíle šel fotbal do pozadí, ukřivdění domácí se zaměřili hlavně na rozhodčího, což nám hrálo do karet. Ballack raději přenechal místo Torresovi, protože se v něm probouzely jinak dobře skryté válečnické instinkty. Zápas jsme měli pod kontrolou, Vanny v bráně si poradil s posledními pokusy domácích.

Vzhledem k situaci v tabulce je velmi pravděpodobné, že se jednalo o náš poslední zápas na legendárním JZD. Džýýýn, džýýýn, džýýýýýýýýn!

Sudí: Kissinger
Branky:42' Ally, 44' Hasič
Žlutky: Karby, Ally
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Misha, Brácha - Karby, Ballack (75' Torres), Piškoot - Hasič, Ally (88' Dado), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Dolní Bělá (A) 0:4 (0:0)

Mládí vpřed

Sobota 6.6.2009 - po prvních bodech zvenku a snad i definitivnímu potvrzení záchrany jsme si chtěli zápas s Dolní Bělou hlavně užít. Soupeř připomínal školní výlet, Karosa ukrývala dvě jedenáctky borců s mlíkem na bradě a žvárem v koutku úst. Ve chvíli, kdy už vybíhali na smáčený Nou Camp, seděli jsme v šatně bez kouče a ladili barvu slipáčů a triček, abychom mohli nastoupit k zápasu. Piškootovi se však podařilo překonat vodní příkop, plot s hřeby i pasti na medvědy, a kouče vypátral. Roura se tak ponořil do skládání sestavy, až zcela ztratil pojem o čase ...

Od prvních minut se hrál kombinační fotbal, ale brány byly pro oba týmy zbytečností. Obě mužstva hrála na nulu v zadu, šancí bylo poskrovnu. Když se Hasič řitil po pravé straně a nadějně cenroval, byl bohužel první nabíhající hráč někde kousek za kruhem. Hosté adresovali Vannymu několik planých pokusů, které v pohodě zlikvidoval. Snažili jsme se rozehrávat akce od zadu, dobré chvilky střídaly slabší, když postupně Honek, Špauc i Mao adresovali přihrávky do autu ... V samotném závěru poločasu přihrával Karby Kuličovi, ten elegantně tečoval, ale oblouček branku minul. Hasič ještě balón doběhl, ale stihl ho jen zastavit na čáře obránci.

Poločasový rozbor se zaměřil na teorii rozehrávání autových vhazování, Misha představil koncepci, na které jsme se asi nakonec shodli. Debatu totiž paralyzoval svým příchodem Čolek, který mlčky zasedl na své místo za dveřmi. Po obligátníh heslech typu "Ty krá.., kdo to je?", "Hele, simulant se vrátil!" a naopak "Ste blbí ...", se šlo na druhý poločas. Honek při nástupu na plac rekapituloval, že tři poločasy s tímhle soupeřem ani gól. To platilo ještě přesně minutu ... Hosté rozehráli, zakombinovali, Karby spolknul kličku a přišla střela za vápnem přesně k tyči - 0:1. Pár minut na to Špauc hlavičkuje svíčku na Bráchu, který předvedl několik nožiček, dostal se pod tlak dvou hráčů, jeden z nich se zmocnil míče a propálil Vannyho - 0:2. Ke všemu musel odstoupit Piškoot, nahradil ho Dado Pršo. Na něj měli hosté asi spadeno, během chvíle byl třikrát tvrdě atakován. Z jednoho ataku vyplynul další gól, když u brankové čáry přišel o míč, Špauc skluzem nezachránil a přihrávku před bránu útočník zužitkoval - 0:3. Když doražením střely zvýšlili hosté na 0:4, bylo to na ručník. Do konce bylo daleko, chtěli jsme vsítit aspoň čestný úspěch. Mao i Hasič hledali centry zprava spoluhráče, nepodařilo se to. Misha pálil z dálky nad. Čerstvé síly Torres a Ally rozhíbaly naši hru, ale gól nám nebyl souzen. Realizační tým soupeře přestával zvládat nápor rumu a zaměřil se na nesportovní hecování. Jejich bek se tím pádem cítil silnější, zájezd do Hasiče volal po vyloučení, ale Rysz byl milostiv. Bylo štěstí, že za chvíli dospěl zápas do svého konce ...

Příští sobotu od 17:00 hrajeme na půdě zachraňujících se Líní.

Sudí: Rysz
Branky:
Žlutky: bez karet
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron (72' Torres), Brácha - Mao, Karby (72' Ally), Misha, Piškoot (58' Dado) - Hasič, Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 1:2 (1:1)

Přepište dějiny

Sobota 13.6.2009 - debakl 0:4 s Dolní Bělou byl krutý, čistě matematicky navíc nechával team Slovanu v nejistotě, protože hrozba baráže byla ještě reálná. Pro klid to chtělo aspoň bodík. Jenže právě z Líní vozí body jen a pouze Wunder team. Roura byl však prozíravý a nominoval ostřílené borce Cobrettiho a Olega Kaká-Naná. Spolu s Dadem Pršem a Jimmym Icemanem vytvořil doslova dream-bench (neboli lavičku snů). To bylo potřeba, protože omluveni byli Misha s Hasičem, Honek měl po celodenní demolici střechy rodného domu už po zápase a Piškootovi sloužila pravačka pouze k podpírání ... Naná působil na domácí hráče jako přízrak, dokonce se z hloučku ozvalo "Ty jo Oldo, oni tě obživli?". Důkladnou rozcvičku několikrát narušil domnělý příchod arbitra, vždy se ale jednalo o domácí hráče, kteří se trousili z kabiny po jednom a zásadně s balónem v ruce. Cross si dával na čas, napětí gradovalo. Vrchní kotelník Jožin aspoň stihl poladit hlasivky tajným telefonátem do Austrálie.

Od prvních minut jsme byli mírně aktivnější, z úvodního tlaku vytěžil Torres roh. Ještě plný síly jej zahrál naprosto precisně na zadní tyč, kde vystoupal nejvýše Karby, který ač tísněn obráncem, dokázal hlavou přesně zacílit - 0:1. Škoda jen, že časomíra ukazovala pátou minutu ... Domácí se pokusili odpovědět, nebezpečné byly hlavně dobře zahrané balóny za obranu, na které si nabíhal volný záložník ze středu hřiště. Vanny byl však pozorný a dokázal míče posbírat. Přesto Líně srovnali, když po nenápadné akci vypálil forward zprava a prostřelil se štěstím Vannyho - 1:1. Při střelecké chuti byl Torres, který se nerozpakoval a pálil ze všech standardek bez ohledu na vzdálenost. Brankář zázračně dva pokusy vytěsnil na roh. Protože bylo jasné, že úspěšně zahrané rohy byly vyčerpány, končily všechny ostatní zpravidla v autu, nebo u prvního hráče soupeře. Dvě akce volaly po brance. Nejprve Kulič přelstil ofside systém domácích, což Cross na rozdíl od vehementně signalizujícího Brücknera na lajně viděl, a postupoval sám. Akci chtěl jak jinak vyšperkovat přihrávkou na Allyho, ale brankář úmysl překazil. Druhou akci rozjel Piškoot, jeho centr se odrazil od břevna přesně k nohám Maa na malém vápně, který z první pálil metr nad prázdnou branku. Domácí měli největší šanci, když při malé domů neodhadl výšku drnu Brácha, Vanny byl u míč později, ale z pomocí Špauce dokázal útočníka vytlačit z úhlu a dokonce mu čistým skluzem odebral míč.

Ve druhé půli už nemohl pokračovat Piškoot, na place se objevil první žolík Cobretti. I nezávislý pozorovatel musel vidět, jak se manšafty trápí, velikost hřiště byla velkou překážkou zejména pro domácí. Jedině Maovi dostatek prostoru jednoznačně vyhovoval. Udeřili jsme po dvaceti minutách, když po uspávací sérii špatných rohů přišel opět jeden Torresův parádní, Baron předskočil na bližší tyči obránce a v pádu poslal míč pod víko - 1:2. Torres pustil na hřiště Dada, který si užil první dotek s míčem, když patičkou elegantně narazil aktivnímu Baronovi do ulice. Domácí znervózněli, o vyrovnání se připravili sami. Po faulu ve vápně dorážel volný hráč míč do prázdné branky, jenže trefil jen břevno. Cross byl zasypán sprškou nevybíravých výrazů, zůstal však neoblomný, neboť domácí akci zakončili. Kdyby dali gól, zřejmě by odpískání faulu nevyžadovali ... Naše hra se postupně soustředila na udržení výsledku, záloha získávala převahu a míč měla častěji pod kontrolou. Karby s Cobrettim si užívali volnosti a hledali přihrávkami volné spoluhráče. Zápas lze říci nedohrál domácí levý bek, který obdržel napomenutí v podobě napřažené pěsti od Allyho, kterého permanentně okopával. Po tomto vysvětlení se se škrtátkem stáhl do ústraní. Naši hru oživil následně příchod Naná a Jimmyho, Roura poprvé v sezóně uplatnil čtyři střídání. Naná musel na hřiště i z toho důvodu, že by Roura nemohl zpátky řídit. Domácí se ještě křečovitě snažili, spíše jsme však mohli udeřit my. Brácha se neohroženě pustil do sóla, po kličce brankáři se dostal ze střeleckého úhlu. Mao, který stále zvládal sprinty tam a zpět, postupoval naopak zprava, bránu však o decimetry minul. Tři body jsme si už vzít nenechali, dojatý Santo Tesil nedokázal z paměti vypátrat, kdy se nám to v Líních povedlo naposled.

Příští sobotu od 17:00 sehrajeme poslední duel sezóny s Úněšovem.

Sudí: Cross
Branky:5' Karby, 65' Baron
Žlutky: bez karet
Sestava: Vannyak - Honek (C), Špauc, Baron, Brácha - Mao, Karby (78' Naná), Torres (66' Dado), Piškoot (46' Cobretti) - Ally (83' Jimmy), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slávia Úněšov 6:0 (1:0)

Hasičova pozvánka na novou sezónu

Sobota 20.6.2009 - až poslední kolo mělo rozhodnout o postupujících a sestupujících z okresu. Slovan hostil team Úněšova, který byl v případě prohry odsouzen k sestupu do trojky. Odečet 12-ti bodů za inzultaci Bofuně byl těžko překonatelným hendikepem. Ze strany Slovanu neexistoval prostor na vyjednávání, cílem bylo důstojné rozloučení se sezónou. Roura téměř odepsal svojí novou Nokii, během pátku totiž nikdo nevolal, aby se omluvil! Naopak, rozlučku s ultras si nenechal ujít ani Ballack.

První poločas byl spíše taktickou bitvou, kterou výrazně narušila zranění. Jako první napsal tečku za sezónou Honek, který si hned v úvodu při ataku soupeře sám vyrobil koňara. Vzhledem k našlapané lavičce rád přenechal místo nažhavenému Mishovi. Bohužel, o pár minut později šli do hlavičky Špauc s Baronem, výsledkem střetu byl Baronův nos na dvě půlky ... Proud krve mluvil jasnou řečí, Baron musel také ven a na plac se dostal Karby. Hasič si poprvé pohrál s obranou, když ho ideálně vysunul Brácha, nechal však vyniknout gólmana. Naposled ... Roura chtěl změnit rozestavení, než však místo Allyho nasadil do zálohy Torrese, měnil se stav. Ballack vyslal na steč Hasiče, který se tentokrát nemýlil a po zemi překonal brankáře 1:0. Tímto výsledkem skončil poločas, Vannyak neměl příliš práce, problémy měl pouze při padáčku, který vytěsnil na poslední chvíli nad.

Začátek druhé půle se vydařil jako nikdy. Hasič se po rozehrání dostal ke střele z pravé strany, kterou brankář jen vyrazil, u míče byl první opět Hasič a nadvakrát protlačil míč do sítě - 2:0. Jenže tím neřekl poslední slovo. V 60-té minutě šel do souboje s vyběhnutým brankářem, který ho úspěšně atakoval, jenže Hasič neskutečně v pádu dokázal ještě vystřelit a míč se dokutálel až do branky - 3:0. Bylo jasné, že je po zápase, hosté rezignovali a Nýdrs měl plnou píšťalku práce krotit jejich emoce. Po incidentu nervního juniora s Piškootem se na hřišti dokonce objevil tatík, Špauc musel použít svůj uklidňovací chvat. Pořadatelská služba zafungovala dokonale, sprint "Oldy Carrase" připomínal čtvrteční běh Usaina Bolta. Nýdrs vyřešil vše důraznou domluvou, místo Piškoota nastoupil Dado Pršo. Hasič byl stále při chuti, po Torresově pasu si obhodil obránce a s přehledem namazal Maovi, který ve skluzu dopravil balón do branky - 4:0. Na 5:0 zvýšil Kulič, když se opět Hasi zbavil ve vápně obránců a přihrál mu na zadní tyč. Hosté se už jen pokoušeli o čestný úspěch, Vanny byl při střelách proti. Chvíli před koncem byl při hlavičce poslán k zemi brankářem Karby, Ballack neměl s exekucí penalty žádný problém - 6:0. Další trefu mohl přidat Kulič, když znemožnil celou obranu, ale v poslední chvíli trefil brankáře.

Na jaře jsme chudým nedávali, naopak jsme výrazně přispěli k sestupu Hunčic, Úněšova a skoro potopili i Líně s Kozolupama. Z tohoto pohledu jsme byli velmi úspěšní, ovšem ambice před sezónou byly určitě větší. Příští sobotu se nehraje, v pátek proběhne společensko-kulturní akce Prasopivožraní. Hóóóřííí, hóóóřííí ... džýýýn, džýýýýn, džýýýýn !!!!

Sudí: Nýdrs
Branky:30', 46' a 60' Hasič, 78' Mao, 82' Kulič, 87' Ballack (PK)
Žlutky: bez karet
Sestava: Vannyak - Honek (C) (20' Misha), Špauc, Baron (27' Karby), Brácha - Mao, Ballack, Piškoot (71' Dado Pršo) - Hasič, Ally (30' Torres), Kulič

Author: Honek


Zpět na přehled