ARCHIV - Áčko: Sezóna 2007/2008 (jaro)

Žihle Blatnice 5:1 Reportage
Kozolupy Blatnice 0:2 Reportage
Blatnice Kožlany 3:1 Reportage
Hunčice Blatnice 2:1 Reportage
Blatnice Dobříč 1:0 Reportage
Všeruby Blatnice 1:0 Reportage
Blatnice Kamenný Újezd 3:3 Reportage
Křelovice Blatnice 2:0 Reportage
Blatnice Nýřany B 1:1 Reportage
Líně Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Bezvěrov 3:0 Reportage
Horní Bříza B Blatnice 3:1 Reportage
Blatnice Vejprnice B 5:2 ReportageKozolupy (A) - Slovan Blatnice (A) 0:2 (0:1)

Vydařený start

Sobota 5.4.2008 - kvůli nepochopitelnému odložení prvního jarního kola jsme se dočkali ostrého zápasu až v Kozolupech. Po měsících poctivé zimní přípravy dorazili všichni hráči zdravě nabuzeni. Tradice dodržel Karby, který sice překvapivě vydržel do oficiálního startu jara zdráv, jenže na tréninku konajícího se místo zápasu v Žihli ukájel hlad po fotbale tak intenzívně, že skončil s výronem kotníku. Zbytek teamu měl Roura k dispozici. Nervozita byla znát, na dobré výsledky ze zimního turnaje jsme nemohli brát ohled. Minimálně však koučovi během turnaje vykrystalizovala základní jedenáctka, zřejmě hlavně proto, že nás zpravidla jezdilo 11, maximálně 13. Obrovskou posilou do jarních bojů je návrat Cannavara, na jehož fyzicko-technickou hru nedokáží soupeři reagovat. Na místě stopera se přes zimu zabydlel Gabo Zelenaj. O postu brankáře rozhodla poctivější zimní příprava Jimmiho Icemana, který absolvoval celé dvě tréninkové jednotky. Poděkování patří anonymnímu dárci (rozuměj Cannavarovi) nových fantastických teplákovek, které výrazně navýšily kredit Slovanu!

Pozitivně jsme vnímali nominaci rozhodčího Ebena, který svoje kvality bezezbytku potvrdil. Domácí sestava vypadala podle očekávání, zkušenosti výrazně převládaly nad dravým mládím. Naše obrana se musela mít na pozoru především před domácím shooterem Týcem. Od začátku jsme se snažili o kombinační fotbal, typická nerozehranost po zimě se samozřejmě projevovala. Trpěla zejména finální přihrávka, navíc jsme poněkud přetěžovali pravou stranu našeho útoku. Po oťukávací fázi hry byl blízko gólu Kulič, který v závaru ve skluzu netrefil přesně centrovaný míč. Zle mohlo být na druhé straně, když domácí útočník postupoval sám na Jimmyho. Ten však nezpanikařil a perfektním vyběhnutím vytlačil hráče až do nulového úhlu. Druhou šanci domácích sebral v jejím zárodku Honek skluzem Týcemu. Naše herní převaha vyvrcholila vedoucím gólem, když Mao naskočil na Piškootovo centr a s přispěním ležícího obránce dostal míč do sítě - 0:1.

Za několik okamžiků převzal ve středu hřiště balón všudybyl Cannavaro, jeho sólo musel ukončit až brankář penaltovým zákrokem. Cannavaro byl určeným exekutorem, jenže musel za lajnou podstoupit drobný chirurgický zákrok MUDr. Tesila. Roura určil Gaba, který se slovy "Já ne!", vyrazil k penaltovému puntíku. Brankáři se nechtělo k zemi, čímž Gaba dokonale zaskočil, protože byl rozhodnutý pro střelu doprostřed. Míč s jeho kopačky ladným obloučkem přeplachtil břevno ...

Do druhé půle nahradil Hasiče v útoku Totti, který mohl okamžitě rozhodnout. Prakticky po rozehrání podcenila domácí obrana míč směřující do zámezí. Piškoot zaforčekoval, míče se těsně před čarou zmocnil a přihrál zcela volnému Tottimu na penaltu. Jeho střela z první bohužel skončila pouze na tyči. Neproměněná šance poznamenala naši hru, domácí převzali aktivitu. Navíc jsme se snažili pro změnu za každou cenu přetahovat hru na levou stranu. Přesto se nám dařilo držet domácí střelce relativně daleko z dostřelu. Tottimu hra na hrotu očividně nesvědčila, proto Roura logicky poslal do útoku Čolka a Totti se mohl stáhnout do zálohy. V zápětí přichází stejná šance jako v případě Tottiho, Piji-jam z levé strany nachází Čolka na penaltě, který se nemýlí a posílá míč přesně k tyči - 0:2.

Tušili jsme, že zápas je rozhodnutý. Domácí začali uvadat před očima, dorazil je Jimmy Iceman, když vyběhl z brány na dlouhý míč a místo razantního odkopu zvolil patičku na Britnyho! Do hry se zapojil také kozolupský specialista Dado Pršo, jehož dum-dum střela ani ukázková minela u našeho vápna nezměnily nic na konečném výsledku.

Příští sobotu se na Nou Campu od 16:30 utkáme s teamem Kožlan.

Branky: 30' Mao, 66' Čolek
Žlutky: Gabo, Britny, Piškoot
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Gabo, Baron, Britny – Mao, Piji-jam, Cannavaro, Piškoot (77' Dado Pršo) – Kulič (65' Čolek), Hasič (46' Totti)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Olympie Kožlany (A) 3:1 (1:0)

Vskutku povedený úvod druhé půle

Sobota 12.4.2008 - v prvním domácím mači jara jsme na čerstvě střiženém Nou Campu přivítali Kožlany. Soupeře jsme rozhodně nepodceňovali, naopak jej pokládáme za jeden z nejfotbalovějších celků soutěže. Protože se dal dohromady Karby, měl Roura příjemné starosti. Kromě fotbalisty na telefonu Mishy měl k dispozici celý kádr, včetně kompletního brankářského tria! Zápas před slušně nabitými tribunami řídil rozhodčí Rysz Ostrovid, který určitě prokázal své kvality.

Od úvodního hvizdu se hrál fyzický fotbal, oba teamy se pokoušely o rychlé kombinace. Chvíli nám trvalo, než jsme si osahali domácí hřiště, vždyť naposled jsme tu hráli v listopadu 2007. Jako první se osmělil Baron, který naskočil na Piškootovo roh a hlavou mířil těsně vedle. Protože Britnyho útočník neustále poctivě bránil, hrálo se opět zejména přes pravou stranu. Roura se proto rozhodl po dvaceti minutách "zpomalit" pravou stranu, když běhavého Maa nahradil Totti, který si v zápětí pozici vyměnil s Piji-jamem. Hosté občas zahrozili rychlými brejky, které dokázala obrana eliminovat, takže Jimmy v bráně zůstával ledově klidný.

Po úvodní neurovnané fázi hry přišly konečně náznaky šancí před brankou soupeře. V rychlém sledu však nedokázali dostat balón z prostoru malého vápna do brány Piškoot, Kulič ani Totti. Buď chyběla přesnost, razance nebo zázračně zakročil brankář-hráč hostů. Vrcholem byla akce Karbyho, který zesměšnil tři obránce, a když už mu stál v cestě jen brankář-hráč, poslal mu z hranice malého vápna míč pouze do náruče. Dál jsme proto trpělivě čekali na pořádné šance ...

Naštěstí jsme se ještě do přestávky dočkali. Cannavaro poslal nákop za obranu, brankář situaci neodhadl a špatně vyběhl. Kulič byl u míče o chloupek dříve a dokázal ho i přes zákrok brankáře protlačit obloukem do sítě - 1:0. Do druhého poločasu Roura nasadil Čolka místo Karbyho, který mohl být rád, že dohrál první půli. Jeho zákrok v soupeřově vápně, při kterém si podle vlastních slov myslel, že bude u míče dříve, měl mírně načervenalý nádech ...

Hosté do druhého dějství nasadili obávaného šutéra Kožicha, jenže vstup vyšel náramně nám. Škoda jen, že akci, kandidující na "Zlatou strelku Deli", propásla řada ultras, kteří ještě nestihli dokončit občerstvovací a jiné potřeby. Honek vystihl rozehrávku hostů na polovině hřiště, posunul míč do středu na Cannavara, ten z první poslal kolmici na rozběhnutého Piji-jama, který zatáhl balón až k lajně a našel přesnou přihrávkou na rohu malého vápna Kuliče. Ten si s přehledem míč zpracoval a poslal k druhé tyči - 2:0. Knockout si hosté dali v podstatě sami, mizernou rozehrávku brankáře zachytil Kulič, posunul míč na Cannavara, který střelou z dobrých 30-ti metrů překonal vyběhnutého brankáře střelou do protipohybu - 3:0. Hattrick mohl navíc dokonat Kulič, sám proti brankáři poslal míč o centimetry vedle.

Hosté nesložili zbraně, po našem třetím zásahu převzali aktivitu a hlavně po jejich levé straně začali podnikat nebezpečné výpady. Ty se nám dařilo pokrývat, ovšem po závaru z rohu a šťastném odrazu míče dokázali korigovat na 3:1. Asi půlhodiny před konce se navíc zranil Britny, takže místo plánovaného doražení v podobě nasazení Hasiče na hrot, musel Roura střídat v obraně. Na beka se posunul Piškoot a do zálohy nastoupil Dado, který se po chvilce rozkoukávání prezentoval pěknou dum-dum střelou těsně vedle. Zápas už nepřinesl tolik fotbalové krásy, bylo ale zřejmé, že si body pohlídáme. I když měl soupeř opticky více ze hry, naše protiútoky neúnavných sprinterů Piškoota, Kuliče nebo Cannavara, byly určitě nebezpečnější.

Příští zápas odehrajeme od 17:00 v kolébce okresního fotbalu, v Hunčicích.

Branky: 30' a 46' Kulič, 50' Cannavaro
Žlutky: Karby, Čolek* (domluva rozhodčímu)
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Gabo, Baron, Britny (66' Dado) – Mao (21' Totti), Piji-jam, Cannavaro,Piškoot – Kulič, Karby (46' Čolek)


Author: Honek


Zpět na přehled
JZD Hunčice (A) - Slovan Blatnice (A) 2:1 (0:0)

Hunčice jdou zřejmě na postup

Sobota 19.4.2008 - zatímco na první dva zápasy jsme se těšili, tentokrát převládala předzápasová deprese. Důvodů bylo hned několik - citelné absence Cannavara, Kuliče a Gaba, počasí, že by psa nevyhnal, soupeř, se kterým je to většinou ukázková bramboračka, a to vše podtržené delegací rozhodčího Schimanskiho ... Skutečně kulturní byl také odjezd, když tři posádky vystartovaly a na hřišti zůstalo 7 lidí na jedno auto. Vzniklý problém naštěstí vyřešil šofér v záloze Piškoot. Přesto všechno jsme byli odhodlaní na hřišti, jehož povrch připomínal legendární Woodstock po několikadenním lijáku, uspět. Roura reagoval na vzniklou situaci logickými změnami v sestavě. Stopera odehrál Špauc, místo Cannavara hrál na motoru zálohy Karby a na hrotu dostal vedle Hasiče příležitost Čolek. Rozvičku našich hráčů obstaral výšlap k protější brance, Britny se dokonce zavzdušnil jak při zdolání tří pater. Schimansky poprvé překvapil ještě před rozehráním, že prý nemá minci. Honek tak dostal "férovou" nabídku ponechání balónu s tím, že domácí začnou do kopce. Jenže my jsme věděli, že přesně takhle jim to vyhovuje. Honek odmítl a v následujícím rozstřihu uspěl, takže plán domácím nevyšel. Možná že to bylo špatně ...

Domácí pro nás trochu překvapivě nastoupili v ofenzivním rozestavení se třemi útočníky. Museli jsme tedy ustoupit od rozehrávání od zadu, což beztak znemožňoval náročný terén. Jediným řešením tak bylo s ničím se nepárat a pálit balóny pryč. Často se proto do hry zapojily i přihlížející stračeny ... I když se hrálo až na vyjímky v rámci pravidel tvrdě, nemají už naštěstí vzájemné zápasy náboj totální nevraživosti, kdy 22 lidí na hřišti vidělo rudě a jediným cílem bylo prasení. Zápas mohl opět skoro předčasně skončit pro Karbyho, který za faul viděl žlutou kartu a při následném přímáku vyběhl ze zdi, zmatený signálem domácích. Schimanski to naštěstí řešil jen domluvou.

Domácí byli mírně aktivnější, dvakrát byli blízko gólu. Nejdřív pálil domácí hráč z prostoru malého vápna těsně nad, chvíli na to Jimmy bravurně vyrazil střílený centr na břevno. Naše pokusy byly více nesmělé, na střelu si Piškootovi perfektně naběhl Baron, bohužel minul. Brankářem podběhnutý centr nedokázal v těžké pozici zužitkovat Hasič. Ten byl u klíčového momentu první půle, když si ve vápně obhodil gólmana, který ho evidentně poslal k zemi. To uznal i soupeř, bohužel Schimanski byl proti ... Hasič ale nebyl potrestán žluou kartou za simulování, takže něco bylo špatně. Svůj ledový klid prezentoval Jimmy, který si zpracoval dlouhou malou domů, po které váhal z rozehrávkou tak dlouho, až byl donucen obejít čtyři protihráče a sólo zakončil ukopnutím míče k soupeři, který však nedokázal zamířit do sítě.

Do druhého poločasu nepustilo zranění techika Piji-jama, kterého nahradil stejný somatotyp Totti. K němu se záhy po rozehrání dostal od Piškoota balón na pravé straně, Totti našel stříleným centrem ve vápně Čolka, který dokázal skórovat - 0:1. Věřili jsme, že přidáme pojistku a bude po zápase. Jenže deset minut na to Čolek neustál souboj a předvedl svůj oblíbený pád "placák", který mu však Schimanski nezbaštil už v první půli. Míč se zastavil na autové čáře a soupeř pokračoval ve hře. Na velkém vápně se v závaru míč šťastně dostal k domácímu centrovi, který tvrdě a přesně vypálil - 1:1. Neztráceli jsme hlavu a pokoušeli se o zásah. Bohužel se nedařilo více ohrozit domácího nejistého brankáře, který šťastně zachytil centr, směřující k volnému Karbymu. Zajímavě vyznělo porovnání postavení zdí při standardkách. Zatímco Baron byl nucen zahrávat ze slibné vzdálenosti při zdi maximálně 6 metrů od míče (odkrokováno Schimanskim), na druhé straně stál Karby sám ve zdi snad 11 metrů.

Naší neplodnou snahu významně narušili domácí druhým zásahem. Honek obdržel úder do obličeje jak od Libora Doška, ale protože prý hráli rukama oba, nepískalo se ... Míč se dostal na pravou stranu a nepovedený centr zaskočil Jimmyho - 2:1. I přes nepříznivý vývoj jsme se pokusili aspoň o srovnání, to už byl na hřišti i čersvý Dado a v závěru i Koller, jenže snaha byla marná ... Vypadá to, že Hunčice chtějí díky domácímu kouzlu promluvit do bojů o první příčky. Každopádně tento zápas jsme si prohráli sami, protože domácí dali ze tří střel na bránu 2 góly, mi ze dvou jen jeden ...

Příští zápas hostíme na Nou Campu od 17:00 Dobříč.

Branky: 46' Čolek
Žlutky: Karby
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron, Britny – Mao, Piji-jam (46' Totti), Karby, Piškoot – Hasič (84' Koller), Čolek (67' Dado)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sokol Dobříč (A) 1:0 (0:0)

Baron životní trefou ukončil trápení

Sobota 26.4.2008 - těžko stravitelnou porážku v Hunčicích jsme chtěli odčinit v domácím souboji s Dobříčí. Roura nemohl stále počítat s Cannavarem, navíc musel na listinu zraněných hráčů dopsat Piji-jama, Hasič měl službu. Radost mu však udělal comeback Allyho, který na pátečním trejnu vyladil formu na 100% a byl připravený nastoupit. V základní sestavě se tak v motoru zálohy od začátku objevil Totti, na hrotu vedle Kuliče nastoupil opět Čolek. Zbytek sestavy je prakticky konsolidovaný a kouč zatím nemá důvody pro změny. Počasí přímo vyzývalo k dobrému mači, naše odhodlání umocnil úspěch dorostu, který v předzápase rozdrtil Tlučnou 1:0. Utkání řídil poměrně přísným metrem rozhodčí Kovarzyk.

Hned od úvodních minut jsme převzali iniciativu a začali trpělivě dobývat branku soupeře. Těžko mohlo někoho napadnout, jak velká trpělivost bude třeba ... Kreativní hráči našeho teamu předváděli slušné kombinační akce, míč se často dostával do volných křídelních prostorů, přicházeli první nesmělé náznaky šancí. Soupeř dával najevo, že by byl spokojený s bodem a soustředil se na dobrou defenzívu. Hra připomínala tréninkové zápasy na malé branky - lepší mužstvo útočí, ale nedokáže překonat zahuštěnou obranu, slabší soupeř naopak podniká smrtící brejky. Střední záložník hostů se většinou nezúčastněně procházel po hřišti, jenže jakmile dostal balón, bylo zle. Bez problému prošel volným středem hřiště a nebezpečně kombinoval hlavně s pravým útočníkem. Ten naštěstí hamounil a dvakrát nepřesně zakončil, místo přihrávky na volného spoluhráče v ideální pozici.

Z naší strany zůstalo jen u náznaků. Škoda, že Čolek přeběhl dobrý centr a nemohl lépe hlavičkovat do odkryté branky. Několik střel bylo spíše zoufalých, brankáře nemohly ohrozit. V některých situacích chybělo kousek toho štěstíčka, míč se neodrážel tak, jak bychom potřebovali. Nadějnou situaci Kuliče zastavil Kovarzyk pro domnělý ofsajd, přestože praporek pomezního z Dobříče zůstal dole. Do druhé půle vysunul Roura na hrot místo Čolka Britnyho, Honek se přesunul na levou stranu obrany pokrývat nebezpečnou osmičku, pravou stranu vyztužil čerstvý Dado. Utkání jsme mohli zlomit hned v zápětí. Míč se dostal ke Kuličovi, který se zbavil protihráčů, jenže vystřelil přesně do náruče gólmana. Věřili jsme, že soupeř musí odpadnout. Obrana dirigovaná Gabem pracovala spolehlivě, navíc Baron zakládal většinu akcí. Technická převaha Karbyho s Tottim, stejně jako fyzický fond Maa s Piškootem, dravost obou útočníků, to vše nám hrálo do karet.

Klíčové chvíle zápasu přišly asi po 20ti minutách druhého poločasu. Za sražení Karbyho viděl hostující obránce druhou žlutou kartu a začala přesilovka. Škoda, že nabídnutou standardku nevyužil Dado, tečovaná střela skončila mimo. Gólové parametry měla po rohovém kopu hlavička Britnyho, mířila však přesně do prostoru brankáře. Průnikem a nebezpečnou střelou se prezentoval Mao, mířil jen těsně vedle. Karby prošel celou obranou, na úrovní penalty chtěl střílet přes nohy brankáře, jenže pálil vysoko do bříz. Roura nasadil do útoku Špauce s Allym, kteří se hned po rozehřátí prezentovali narážečkou, po které Ally zakončoval z rohu malého vápna levačkou těsně vedle. Po této akci Roura pěstí zatloukl střídačku o 5 cm do země ...

Statistiky byly kruté - počet střel 23:3 (z toho mimo 20:2) ve prospěch Slovanu, držení míče 83%:17% (17% jen díky rozehrávkám brankáře hostů) . Skóre však stále 0:0 ... Pomalu jsme přestávali doufat, když vzal osud na své nové strelky, dokonale ladícími s dresy v barvách Chelsea, Baron. Po krátké narážečce s Honkem z dobrých 20ti metrů napřáhl a jeho střela vnějším nártem zapadla (snad i díky hypnóze přihlížejících spoluhráčů) přesně do pravé šibenice - 1:0 !!! Křepčení hráčů i rány od spadlých balvanů ze srdcí ultras, kteří toto utpení museli snášet, se rozléhalo široko daleko. Soupeř ve zbývajících minutách neměl vůbec možnost ohrozit nuláka Jimmyho.

Příští sobotu hrajeme od 17:00 ve Všerubech.

Branky: 85' Baron
Žlutky: Totti, Piškoot, Ally, Gabo
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Gabo, Baron, Britny – Mao, Totti (75' Ally), Karby, Piškoot – Čolek (46' Dado), Kulič (75' Špauc)


Author: Honek


Zpět na přehled
KZJ SK Všeruby (A) - Slovan Blatnice (A) 1:0 (1:0)

Zbytečné komplikace ...

Sobota 3.5.2008 - v dalším jarním kole jsme nastoupili na hřišti Všerub, kde mělo být v našich silách naplno bodovat. Neuspokojeni jednobrankovou výhrou nad Dobříčí jsme toužili uhrát konečně pořádný výsledek. Sestava nenaznačovala žádné problémy, na lavičce se už dokonce objevil uzdravený Michael Ballack, alias ex-Cannavaro. První komplikace se přesto objevily ještě před startem zápasu. Vedoucí Santo nepochopil Rourovo záměr, kdy od začátku nastoupil s 15-kou Hasič a Čolek s dvojkou měl usednout na střídačku. Jenže Čolek se v zápise objevil v základu a muselo dojít na přepsání zápisu. Když už se tak pracně stalo, došlo k dalšímu problému. Karby si s pochybným zraněním svalu schovával první sprint až po úvodním hvizdu, odhodlal se ale k jedinému kopnutí do míče, po kterém následovalo "Au, nejde to, je to v pr ... ". Honek musel opět za rozhodčím a požádat ho o zapsání zranění při rozcvičce a dopsáním Čolka, který se tak přeci jen v základu objevil. Sudí Bokk tak přivedl hráče na plochu s asi 10-ti minutovým zpožděním. Na své mládí si vedl v zápase znamenitě, příští rok mu už bude okres zajisté malý.

Utkání začalo za příjemného jarního deštíku, a také naší velkou aktivitou. Domácí museli okamžitě začít betonovat vlastní šestnáctku. Problémy jim dělal zejména agilní Hasič, který z levé strany poslal podél brány ideální přihrávku, bohužel na zadní tyči ji ve skluzu poslal Kulič jen těsně vedle. Další Hasičova střela píchlem se pak stočila směrem z branky. Domácím se nám dařilo vnutit naši hru, rozehrávkou z obrany přes dobře pracující záložní řadu jsme se dostávali k dalším zakončením. Pěknou střelou se prezentoval Čolek, bohužel těsně nad. Po čtvrt hodině hry se zdálo, že zápas bude jednoznačnou záležitostí ...

Asi ve 20. minutě vytěžili domácí z minima maximum. Po ztrátě míče ve středu hřiště přišel nákop na hranici našeho vápna, kde se zapomněl všerubský kapitán, který z otočky vystřeli a míč se po mokré trávě svezl pod Jimmym do branky - 1:0. V žádném případě nebylo nic ztraceno, pouze Jimmyho psychika utrpěla vážné trhliny. Soupeře jsme dál drtili, Mao se po kombinaci s Hasičem ocitl sám na hranici penalty, jenže levačkou pálil přesně do gólmana. Domácí hrozili z nepříjemných brejků, po každé naší ztrátě míče následoval nákop za obranu. Ruda s dvakrát přetočeným tachometrem dokazoval, že okres může hrát ještě deset let. Před koncem poločasu zahrával standardku Baron, jeho střela však skončila s přispěním brankáře na břevnu.

Roura o přestávce nabádal k většímu důrazu v koncovce. Kéž by si tak naši střelci chtěli vzpomenout na zimní přípravu, při které s neuvěřitelnou lehkostí dokázali skórovat ze všech pozic ... Chtěli jsme se co nejdříve pokusit o srovnání, Piškoot se prezentoval parádním sólem po levé straně, domácí zachránili v poslední chvíli na roh. Jedovatou šajtly vypustil Mao, opět jen těsně vedle. S přibývajícím časem domácí odcházeli fyzicky, za polovinu se dostávali jen sporadicky. Bohužel naše hra se postupně stávala stereotypní, blížila se pomalá křeč. Roura proto reagoval nasazením Ballacka s Dadem, Britny se vysunul na hrot. Domácí už používali veškeré donucovací prostředky k zastavování našich šancí, což neunesl Honek, který byl po druhé kose zezadu zralý na platíčko diazepanu. Ballack se okamžitě snažil strhnou spoluhráče, jeho pohyb po hřišti nedokázali domácí sledovat ani očima, natož aby s ním někdo běhal. K další střele se dostal Mao, jeho polocentr - polostřela olízl břevno branky. Britnyho dum-dum střelu zblokoval obránce, Honkovo přímák vytěsnil brankář na roh. Gabo s Baronem se tlačili při Tottiho standardkách do vápna, ani to však kýženou branku nepřineslo. Domácí se opět pokoušeli využívat okének v otevřené obraně, podařilo se nám je však pokrýt, takže na Jimmyho prošla snad jediná propagační střela. Bohužel přes urputnou snahu jsme nedokázali překonat domácího brankáře a ztratili jsme tak další 3 cenné body.

Ve čtvrtek 8.5. od 17:00 dohráváme v Žihli odložené první jarní kolo.

Branky:
Žlutky: Totti
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Gabo, Baron, Britny – Mao, Totti, Čolek (62' Ballack), Piškoot – Hasič (73' Dado), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slavoi Žihle (A) - Slovan Blatnice (A) 5:1 (2:0)

Dnes nám nebylo souzeno

Čtvrtek 8.5.2008 - z důvodu rozhodnutí velkých myslitelů OFS PS se první jarní kolo odehrálo až v den oslav osvobození naší vlasti jednotkami rudoarmějců a rangers. Co naplat, že v žihli je umělka a zápas se tak mohl (stejně jako většina ostatních) odehrát v původním termínu. Tím jsme přišli o výhodu dobré rozehranosti ze zimního turnaje, vniveč přišla i tučná částka za přátelák na umělce s Kostlivcem. K tomu všemu absence klíčových hráčů - Piškoot na horolezecké expedici, Baron musel v tento den odkroutit nečekaně 16-ku (inu arbeit macht frei). K tomu stále zraněný Karby, Piji-jam a nově i Totti. Vrcholem všeho byla smůla Kuliče, který na své R1 doplatil na neumění řidičů jedoucích před ním a zapletl se do drobné kolize. Bohužel čekání na flojdy znamenalo další citelnou ztrátu pro kouče. Naštěstí však vyvázl nezraněn ... Po delší době se tak do základu dostal Dado Pršo, pomoci musel i Misha, který cestou na zapás nejméně 8krát spolknul sobotní oběd, ale nasazení na střed zálohy nechalo na nevolnost rychle zapomenout. Absenci Barona vyřešil Roura nasazením Špauce na stopera a vysunutím Gaba na předstopera. Na střídačce byli připraveni Koller a Cobretti. Nominace sudího Schimanskiho nás už ani nemohla rozhodit.

V sestavě domácích jsme marně hledali známé opory, navíc do branky se postavil zdejší pomezní rozhodčí, který už má nějaký ten pátek ve fotbale odkroucený. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat první chybu. Ač jsme se snažili tlačit do zakončení, více jak na nepřesnou střelu jsme se nezmohli. Domácí předváděli, že mají hru na gumou "vonícím" povrchu dokonale zažitou. Jejich kombinace nás začali dostávat do úzkých, což vyvrcholilo první brankou. Britny, který nemohl nastoupit ve svých 8 let starých šroubech, si připadal doslova bosý. Na hranici vápna mu nesedl odkop, asi třímetrové svíčky se zmocnil domácí útočník a nechytatelnou střelou otevřel skóre - 1:0. Věděli jsme, že zápas bude těžký, ale snažili jsme se dál o skórování. Dobrou střelu vyslal Ballack, jenže pomezák se začínal rozchytávat. Do poločasu udeřilo znovu u naší branky, domácí dobrou kombinací rozebrali naší zadní řadu, akce skončila střelou do prázdné branky - 2:0.

Tíha všech okolností ležela na hráčích jako deka, přesto jsme se chtěli vzepřít osudu. Chvíli po rozehrání druhého poločasu doběhl Ballack zdánlivě ztracený míč, jeho souboj s brankářem skončil penaltou, kterou chladnokrevně proměnil Čolek - 2:1. Branka nás nakopla, najednou nás bylo plné hřiště a domácí jsme nepouštěli na dostřel Jimmyho brány. Srovnat se skoro povedlo Hasičovi, který po rohu pálil bez přípravy do tyče. Půl hodiny před koncem zápasu přišly rozhodující chvíle. Domácí se dostali do brejku, který zakončili slabou střelou podél pravé nohy Jimmyho. Ten po zkušenostech ze Všerub volil zákrok nohou, jenže balón pouze lehce škrtnul a ten skončil přesně u tyče - 3:1. Jeho ledový klid pomalu roztával ... Za tři minuty bylo hotovo, domácí hráč dokázal projít až před Jimmyho a protlačit míč do sítě - 4:1. Roura už mohl šetřit Ballacka, na hřišti se objevil Koller, chvíli na to i Cobretti. Pokusili jsme se o korigování výsledku, jenže pomezák byl proti. Nejprve zázračně zneškodnil Britnyho střelu z bezprostřední blízkosti, další famózní zákrok vytáhl proti Gabovo pumelici. Gólu se tak dočkali domácí, na tvrdou ránu z hranice vápna neměl Jimmy nárok - 5:1.

V sobotu 10.5. od 17:00 nás čeká na Nou Campu derby s Kameňosem.

Branky: Čolek (PK)
Žlutky: Dado
Sestava: Jimmy - Honek (C), Špauc, Gabo, Britny – Mao, Misha, Ballack (67' Koller), Dado - Čolek (81' Cobretti), Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Baník Kamenný Újezd (A) 3:3 (1:1)

Pro nezaujatého diváka dobrý mač

Sobota 10.5.2008 - třetím zápasem za 8 dní bylo atraktivní derby s Kameňosem, které i díky krásnému počasí sledoval plný dům. Věřili jsme ve tříbodový zisk, ke kterému nám měla pomoci i přítomnost hráčů, kteří ve čtvrtek chyběli. S Piškootem, Baronem, Kuličem a dokonce Piji-jamem se sestava skládala o poznání lépe. Zápas řídil zkušený sudí Czermák.

Od úvodních minut jsme se do Kameňosu zakousli, nepustili jsme soupeře prakticky za půlku. V desáté minutě měl první dobrou příležitost po Piškootovo centru Čolek, který z blízka hlavičkoval, ale chyběla razance. Hasič neustále zaměstnával bývalou brankářskou jedničku na beku Kameňosu. O střelbu se staral tradičně Ballack, o centry Piji-jam s Piškootem, motání hlav soupeře obstarávali Kulič s Čolkem. Jenže opět se projevila naše slabina - vynikající hra k vápnu a konec. Chybělo důrazné a přesné zakončení. Radovat se tak mohli hosté, Honek se štěstím zalehl ideální přihrávku na nabíhajícího Sovuse před prázdnou brankou. Po půlhodině hry jsme šli zaslouženě do vedení. Čolek se pustil do samostatného průniku, který zakončil tečovanou střelou z pravé strany, která zapadla za gólmana - 1:0. Branka nás povzbudila, hráli jsme ale dál zodpovědně, vědomi si útočné hrozby Kameňosu. Těsně před půlí se do super šance dostal Kulič, který si naběhl na Čolkovo kolmici, ale míč si v dobré pozici ukopl. Když už se Czermák nadechoval k ukončujícímu hvizdu, přišel zájezd Brintyho těsně uvnitř pokutového území. Nařízenou penaltu hosté s přehledem proměnili - 1:1.

Druhý poločas jsme zahájili v nezměněné sestavě, Kameňos provedl logickou změnu na levé straně obrany. Opět jsme byli lepším týmem na hřišti, jenže do vedení šli hosté. Jimmy pouze srazil lehký centr za obranou řadu před sebe, k míči byl nejblíže hostující hráč, pro kterého nebyl problém uklidit jej do branky - 1:2. Nepříznivý stav naštěstí trval jen pět minut. Ballack napřáhl z dálky a vyslal pumelici, která se od břevna odrazila (podle zaručených zdrojů za brankovou čáru) ven z branky. U míče byl první Kulič, který jej hlavou vrátil tam, kam patřil - 2:2. Roura poslal do hry čerstvé síly, místo Hasiče Allyho, místo Čolka Maa a naordinoval rozestavení na tři hroty. Ally se mohl mezi střelce zapsat v zápětí, v dobré pozici však nedosáhl na balón. Dočkal se ale o chvíli později, po Ballackovu přímáku následovala trma-vrma v malém vápně, míče se zmocnil Piškoot, který od brankové čáry vrátil míč před branku, kde se hlavou prosadil právě Ally - 3:2. Další parádní akci vymyslel znovu Ballack, když přenesením hry našel volného Kuliče, kterému se nepodařilo míč zkrotit. Bláznivý zápas pokračoval, na nenápadnou standardku Kameňosu si naběhl pravý bek, který nechytatelnou levačkou obstřelil Jimmyho - 3:3. Do konce zápasu zbývala čtvrthodina, na získání tří bodů byl ještě čas. K dobré střele se dostal Mao, bohužel vedle. Gabo si nabíhal na všechny rohy, míče však jeho hlavu míjely. I přes velkou snahu skončil zápas pro nás nic neřešící remízou. V posledních třech zápasech jsme tak prakticky zahodili dobře rozehranou sezónu ...

Příští zápas sehrajeme v sobou 17.5. od 17:00 na hřišti Křelovic, pro inspiraci doporučujeme prohlídku fotogalerie na stránkách Kameňosu.

Branky: Čolek, Kulič, Ally
Žlutky: Britny, Ally
Sestava: Jimmy - Honek (C), Gabo, Baron (70' Dado), Britny – Piji-jam, Čolek (61' Mao), Ballack, Piškoot - Hasič (61' Ally), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Jiskra Křelovice (A) - Slovan Blatnice (A) 2:0 (2:0)

Totální zmar

Sobota 17.5.2008 - při pomyšlení na kvalitní fotbalové zázemí Jiskry Křelovice se chuť do fotbalu vytratí i největším nadšencům. Křivý plácek s neidentifikovatelným povrchem (beton porostlý něčím zeleným), vytyčený mezi lány kukuřice a řepky, kabiny postavené z kvalitních vepřovic, u klandru pravěcí lidé, ... Ovšem zároveň jsme si byli vědomi úspěchu Kameňosu, který zde urval tři body. Roura už musel něco změnit, takže do brány postavil Hasiče, navíc zvolil ofenzivní rozestavení se třemi hroty, s taktikou nakopávaných balónů. Honek konečně prohrál los sudího Janouschkovce, takže vše nasvědčovalo tomu, že by to mohlo být jinak.

Hned po rozehrávce ovšem domácí ukázali, jakým směrem se bude ubírat první poločas. Odebrali nám míč a okamžitě z protiútoku ohrozili Hasiče, který nepovedenou střelu kryl. Těžko jsme přivykali naordinované taktice, nákopy na hroty se vůbec nedařili. Terén komplikoval i triviální přihrávky, ale kupodivu pouze naše. Velké problémy nám dělaly nákopy za obranu, zrychlené sklonem terénu, případně vyčnívajícím bodlákem. Domácí se tak dostali do samostatného úniku, který Hasič vyběhnutím bravurně zlikvidoval. Zatímco domácí si hru evidentně užívali, z naší strany se jednalo o křečovitý boj. To pocítil domácí stoper těžké váhy, kterého čistým hitem poslal k zemi Piškoot. Deset minut před přestávkou se lámal chleba. Nejprve domácí využili rohu, když z malého vápna domácí útočník důrazně skóroval - 1:0. Přidat mohli druhý gól, když domácí hráč obešel i Hasiče, jenže slabou střelu do prázdné branky uklidil na roh Honek. Chvíli na to mohlo být srovnáno, Kulič z levé strany precisní přihrávkou našel na malém vápně Maa, který pálil jen do brankáře a Allymu k dorážce chyběl krok. Jenže nedáš dostaneš, domácí poslali dlouhý nákop za obranu, na který vyběhl Hasič, který těsně za velkým vápnem zjistil, že hlavou nedoskočí a rukama nemůže. Pro domácího útočníka, ač tísněného Britnym, nebyl problém dorazit balón do prázdné branky - 2:0.

Do druhého dějství nasadil Roura do útoku Čolka a Hasiče, do brány šel samozřejmě Jimmy. Největší odvážlivci se občerstvili lahodnou IL SANOU z produkce Chodoseru (přírodní železnatá kyselka hydrogenuhličitano-hořečnato-vápenatého typu, obsahující řadu cenných minerálů), chutí připomínající zkorodovanou trubku. Naší snahu o zvrat však narušilo počasí, když se k prudkému dešti přidaly kroupy, hromy a blesky, přerušil Janouschkovec asi na 5 minut utkání. Po přerušení jsme se chvíli dostávali do tempa, voda se neměla kam vsáknout, takže kombinace byly ještě složitější. Na hrotu však začal řádit Hasič, první šanci mu nabil z leva Čolek, Hasič však pálil těsně vedle. Jiskru naděje pro nás vykřesal sudí, když posoudil přistrčení Kuliče jako penaltový zákrok. Čolkovi se zdála zřejmě penalta tak přísná, že balón sportovně poslal přímo do nohou brankáře ... Velká škoda, protože domácí začínali v obraně poněkud hořet a soustředili se už jen na brejky, které končily střelami z uctivé vzdálenosti. Rozhýbat naši ofenzívu se tradičně snažil Ballack, tentokrát mu ale chyběla větší podpora spoluhráčů, sám na všechno nestačil. Perfektní individuální akci předvedl Hasič, bohužel tváří v tvář gólmanovi selhal, když míč napálil do něj. Gólman vychytal i Čolkovo střelu z dobrých 20-ti metrů. V závěru zápasu si ještě ke všemu bez cizího zavinění zranil koleno Gabo, komentáře o simulantech vedoucího neandrtálce nemohly zůstat bez odezvy a vypadalo to na pozápasovou peckovačku, která by se nám náramně hodila ... Střídat už jsme nemohli, chvíli před tím Dado nahradil Barona. Gabo se po chvíli naštěstí vrátil na plac a zápas se sebezapřením dohrál. Abychom však se zápasem ještě něco udělali, potřebovali bychom ještě jeden poločas.

Příští sobotu 24.5. od 17:00 hostíme v derby na Nou Campu přátele z Diossu.

Branky:
Žlutky: bez karet
Sestava: Hasič - Honek (C), Gabo, Baron (72' Dado), Britny – Piji-jam, Ballack, Piškoot - Mao (46' Jimmy), Kulič , Ally (46'Čolek)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Dioss Nýřany (B) 1:1 (0:0)

Baron zopakoval historii

Sobota 24.5.2008 - po bezkrevném výkonu v Křelovicích došlo na zápas jara. Už několik týdnů před soubojem vzplanuly vášně na vzkazníku našeho webu, a to zejména z toho důvodu, že web našeho soupeře je technologicky tak vepředu, že nefunguje v prostředích IE, Maxthon, Opera , ..., ale jedině a pouze ve Firefoxu (naše redakce se celá červená, jak jsme pozadu). Ani na naší straně nechyběla motivace a víra v úspěch, vždyť soupeř na Nou Campu odevzdával body už v zápasech s Wunder teamem. Rourovi se z pracovních důvodů omluvil Hasič a bohužel i zraněný Gabo, který se na bratrovražedný souboj enormě těšil. S celonožními tlakovými ortézami byl k zápasu připraven i Karby. OFS PS na tento důležitý zápas nominoval trojici zkušených harcovníků z řad mužů v černém - Cross (hlavní), Kabýck, Waldemar.

Kouč nasadil od začátku rozestavení 4-3-3. Tento luxus si můžeme dovolit, protože z hlediska fyzického fondu nemá naše záloha ve složení Mao - Ballack - Piškoot konkurenci. Tvořivého centra Piji-jama pak doplňoval Karby s Kuličem, obranná řada zůstala nezměněna, Gaba logicky nahradil Špauc. Příliš se nevydařila rozcvička, při které si jednak všichni střelci vystříleli prach, ale hlavně stihli pořádně zahřát Jimmyho Ice-index ("Do p...." se ozvalo už nějakých 10 minut před výkopem).

Do soupeře jsme se pustili pěkně od podlahy, okamžitě jsme mohli jít do vedení. Karby si naběhl za obranu na centrovaný mič, zpracoval si ho na prsa a předložil Kuličovi, který akci zakončil tzv. Kožichovkou (střela placírem ze dvou metrů nad). Pokračovali jsme dál v náporu, skvěle hlavou zakončil k bližší tyči opět Kulič, brankář s námahou a a s pomocí tyče kryl. Narvané ochozy o chvíli později už jásali, když Ballack dravým průnikem prošel obranou a nasadil gólmanovi housle. Míč tečovaný jeho patou však skončil na tyči, k dorážce jsme se nedostali. Snažili jsme se na šance zapomenout a pokračovat v aktivitě. Hosté věděli, kdo je naším klíčovým hráčem, kosy na Ballacka sice Cross trestal, reálně však hrozilo, že zápas nedohraje. Obrana dirigovaná Špaucem fungovala spolehlivě a útočné hroty soupeře nepustila do nebezpečnějšího zakončení. Do přestávky jsme byli ještě dvakrát blízko gólu. Nejprve se ve vápně dostal k míči Karby, který po otočce vyslal technickou střelu těsně nad. Na centr si vzápětí naskočil osamocený Mao, hlavou však mezi tyče netrefil.

Roura vytušil, že by zadákům soupeře slušelo ukázat trošku důrazu, proto vypustil Krakena, resp. Allyho, Piji-jam se stáhl místo Maa do zálohy. Dobývání branky soupeře pokračovalo ve stejném duchu, i když nýřanští přeci jen nepatrně ožili. Škoda že trpěli syndromem uplakanosti, neustále komentovali verdikty arbitrů, k tomu přidávali ostré zákroky na naše špílmachry. Zcela zaslouženě proto dohrávali utkání o deseti, poté co se stal obětí kosy Ballack. Ještě před tím se ale do velké šance dostal agilní Kulič, tváří v tvář brankáři zvolil Poborského lob, který šel i přes branku. Chvíli na to ukázal všem záda Ballack, bohužel trefil vyběhnutého brankáře. Nervy realizačního týmu, ultras i hráčů samotných, se začínaly mírně cuchat ...

Jenže bylo hůř, otřepané nedáš dostaneš prostě platí, což se ukázalo v 85. minutě. Na hranici vápna rozhodilo Honka přistrčení, následovala ušmudlaná přihrávka od lajny k malému vápnu, kde se podobně ušmudlanou střelou prosadil nýřanský gólostroj Stanker - 0:1. Po tolika našich šancích byl gól v naší síti doslova paralizující. Přesto se hned po rozehrání tlačilo všech 10 hráčů v poli do koncovky. Čolek poslal centr na Špauce, který hlavou trefil břevno, míč se odrazil na čáru a ven. Následující odkop zachytil v pozici posledního Ballack, vrátil jej zpět do ohně, kde se do střely položil Baron a nechytatelně skóroval - 1:1. Situace jako přes kopírák z podzimního střetnutí ... Gól byl tentokrát paralizující pro soupeře, nás naopak nakopnul ke zdrcujícímu finiši, vždyť s nastavením zbývalo ještě dobrých 5 minut. Hned po rozehrávce se do slibné šance dostával Ally, jeho střela byla zblokována. Rozhodnout mohl čerstvý Dado, který nehlídaný na rohu malého čtverce netrefil dobře míč nasevírovaný od Čolka.

V samotném závěru si Cross zahrál slušný mariáš. Nejprve netakticky Honek nepřerušil hru na polovině, situace vyústila v protiútok, který musel zlikvidovat Britny za použití všech prostředků, takže rote byla jasná. V zápětí na to Kamilek školácky zakopnul míč po odpískání a po druhé žluté šel do sprch. Po závěrečném hvizdut trumfoval Cross ještě jednou, když si od plic ulevil hostující brankář. Crosse tak čekala pozápasová slohová práce, trvat o pár minut déle, zřejmě by se nedočkal podpisu kapitána domácích ...

Příští sobotu se od 17:00 Líních utkáme s leaderem okresu.

Photogalerie by Bedi:

Řepka, Kraken, Michael Ballack, Piškootovo nožíky, Nabuzení náhradníci, Iceman, Lety mimo, Pravej hák, Vlítnem na ně!, Máš výhodu, Piškoot hraje míč, Inkasujeme, Aaaaaúúúúú, Teď si dám záležet, Baron skóruje, A máte ho tam.

Branky: 87' Baron
Žlutky: Špauc
Rote: 89' Britny
Sestava: Jimmy - Honek (C), Špauc, Baron, Britny – Mao (46' Ally), Ballack, Piškoot - Karby, Piji-jam (78' Dado), Kulič (78' Čolek)


Author: Honek


Zpět na přehled
Lasselsberger Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (2:1)

Šampiónům došel kyslík

Sobota 31.5.2008 - čtyři kola před koncem sezóny jsme mohli v případě úspěchu na hřišti Líní zdramatizovat boje o postup do B-třídy. Líním by se samozřejmě náramně hodily tři body, naopak Diossáci chtěli vidět líňskou domácí prohru. V sektoru hostujících vlajkonošů nám proto paradoxně přáli kromě skalních příznivců i ti, kteří nás ještě minulý týden označovali všelijak ... Potvrdili se informace, že líňský klub funguje jako farma hokejového Lasselsbergeru, ve kterém se rozehrávají jeho esa. V tomto zápase to bylo duo Klacík - Nadámský. Roura musel vystačit se skromnějším kádrem, mohl už počítat s Hasičem, mimo hru je stále Gabo. Vzhledem k tropickému počasí a rozměrům domácího hřiště, splňující parametry pro hraní póla, jsme spíše očekávali systém 4-4-2. Jenže domácí hrají na tři hroty, proto jsme odpověděli stejným rozestavením. Místo sudího Koziny nás na místě překvapil neznámy Kramosta.

Také Líně znali naše klíčové hráče, hned po rozehrání se stal obětí nepříjemné kosy Ballack, ale Kramosta zůstal v klidu. Z následujícího závaru jsme nic nevytěžili. Jak je nám už vlastní, zakousli jsme se od začátku do soupeře, leader neleader. Baron středem vyvezl míč, těsně před vápnem se pokusil vyslat kolmici za obranu, která se bohužel nepovedla. Domácí vyrazili k rychlému brejku, předstoper si naběhl za obranu, kam dostal milimetrový pas, a chladnokrevně skóroval - 1:0. Po nevinném souboji musel vzápětí odstoupit klíčový hráč domácích, střelec Dudlík, naší obraně se tak mírně ulevilo. Velké problémy nám však dělaly obě hokejky, kombinující víceméně naslepo, navíc těžko odstavitelné od balónu. Jimmy, kterému se navrátil jeho ledový klid, měl vše pod kontrolou, ve dvou vyložených šancích domácí selhali. Vyrovnání měl na kopačce Kulič, když vzal zodpovědnost na sebe, i když se Hasič dožadoval přenechání balónu. Domácí brankář se však nenechal ošálit a skokem pod nohy zmařil Kuličovi kličku. Ze standardky po dalším ostřejším zákroku pálil nebezpečně Ballack, po jeho dělovce se brankář stihl jen ohlédnout. Bohužel těsně vedle ...

Po půlhodině hry přišel další trest. Britny se snažil vyvést míč do bezpečí, s odkopem mírně zaváhal a o míč přišel. Následovala rychlá kombinace, přesně k tyči zasunul Klacík - 2:0. Hned z rozehrání založila naše ofenzíva akci, na jejímž závěru se ocitl uvnitř velkého vápna Piji-jam. Dvěmi kličkami na místě se zbavil snad tří protihráčů a přesně vypálil ke vzdálenější tyči - 2:1. Opravdu parádní premiérová trefa! Domácí obdržená branka zaskočila, přišly naše šance na vyrovnání. Ballack opět zkoušel pozornost gólmana, další dělovka šla jen těsně nad. Jimmymu se po několika nákopech do autu povedl precizní výkop až za obranu, u míče byl první Hasič, kterého však domácí brankář vychytal. Ještě před poločasem byl Roura nucen střídat Britnyho, na beka se stáhl Piškoot a do zálohy nastoupil Mao. Domácí nám mohli opět odskočit, Klacíkovi však byla fotbalová branka malá a trefil pouze tyč. Při domácí standardce se zaskvěl Jimmy, který ze šibenice vyškrábl střelu přes zeď.

Všimli jsme si, že domácím borcům pomalu ale jistě dochází kyslík. Dokonce navrhli rozhodčímu udělat v průběhu druhé půle tříminutovou pauzu. Na návrh jsme nepřistoupili, navíc nás tím pořádně povzbudili. Místo Barona nastoupil čerstvý Dado, na poslední střídání si dle situace nechal Roura žolíky - Allyho a Čolka. Druhá půle začala naším tlakem, ovšem bez vyložených šancí. Tu nám nabídli až sami domácí, když stoper netrefil balón, ten se padákem dostal až na pravou stranu k volnému Hasičovi, kterému se nepodařilo propálit brankáře. Následovala téměř bitka, když se brankář sápal na stopera. Škoda, že je spoluhráči udrželi. Každopádně to byl pro nás další povzbuzující prvek. Z našeho tlaku však samozřejmě plynuly nebezpečné situace před naší branku. Překonaného Jimmyho zastoupil Piškoot, který poslal do bezpečí míč, směřující do brány. Této situaci předcházela ukázková narážečka Dada s Kramostou, který se překvapivě po následném Dadovo kixu nezapojil do bránění a pustil soupeře do brejku. V 60-té minutě nasadil do hry Roura Čolka, tento tah se mu opravdu vyplatil. Čolek po pěti minutách na hřišti dostal balón od Kuliče, se štěstím se prosadil přes posledního obránce a chladnokrevně poslal míč brankáři mezi nohama - 2:2. Čolek zařídil dokonalý obrat, když po Hasičově přihrávce opět skóroval. Kramosta sice nejprve gól uznal, jenže po vehementních stížnostech a odmávání ofsajdu po odpískání gólu Klekím-petrou, posoudil situaci jako ofsajdovou. Čolek prý využil předchozího ofsajdového postavení. Možná jsme dnes prostě neměli vyhrát ...

Cítili jsme se poškozeni, přesto jsme se snažili dál. Škoda, že po Ballackově dalším přímáku nikdo nedobíhal vyražený míč. V samotném závěru zahrál riskantně Piškoot, následoval brejk do otevřené obrany, který soubojem tělo na tělo ukončil Dado. Ač se domácí dovolávali rote, Kramosta udržel svůj britský styl a tasil pouze žlutku.

Opět se potvrdil náš Jánošíkovský komplex, kdy body bereme silným a slabým je odevzdáváme. I když je otázka, do které skupiny Líně zařadit, protože jejich výkon v zápase neodpovídal jejich ambicím ...

V dalším kole se od 17:00 utkáme na Nou Campu s bezvěrovským Sázavanem.

Branky: 28' Piji-jam, 65' Čolek
Žlutky: Čolek*, Dado
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc, Baron (46' Dado), Britny (38' Mao) – Piji-jam, Ballack, Piškoot - Hasič, Karby (60' Čolek), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sázavan Bezvěrov 3:0

Strategie vyšla dokonale

Sobota 7.6.2008 - protože OFS PS nedokázal pružně zareagovat a ponechal start okresního kola na 17:00, znemožnil sledování prvního zápasu Brücknerovi družiny na Euru 2008. S nastalou situací jsme proto museli něco udělat. Kouč vymyslel dokonalou taktiku, v pátek vyslal Britnyho, aby zničil bezvěrovské borce. Hodinu před výkopem bylo jasné, že úkol splnil. Následuje část telefonického rozhovoru mezi Britnym a Rourou: "Nazdáááááááár kauči, předávááám trenééééra Bezvěrova, chce ti něco říííííííct .... grkkk ... h-h-h-ele kámo ... grkkk ... sorry, ale my nepřijedeme ... grkk ... ten váš levej bek nás totálně zničil ... grkkk ... jsme tu už asi jenom tří a všichní sou mrtví ... grkkk ... tak sory kámo ...".

Tři platící diváky jsme o sportovní zážitek neokradli, v náhradním utkání se proti sobě postavily teamy A-Old a A-Young. V dramatické koncovce souboje mladíci nevydrželi a za stavu 6:5 v jejich prospěch po třech obdržených brankách v řadě, raději opustili hřiště.

Předposlední kolo odehrajeme v neděli 15.6. od 17:00 v Horní Bříze.

Branky:
Žlutky:
Sestava:


Author: Honek


Zpět na přehled
Horní Bříza (B) - Slovan Blatnice (A) 3:1 (2:0)

Na hřišti už to taková legrace nebyla ...

Neděle 15.6.2008 - vzhledem k vyrovnanosti okresu bylo jasné, že domácí borci potřebují k jistotě záchrany 3 body. Očekávali jsme proto výraznější posílení z kádru A-teamu, které ovšem nakonec nebylo nijak dramatické. Největším trumfem domácích byl jednoznačně šedý vlk na postu libera, který s pěti křížky na krku uběhal naši zálohu i obranu dohromady. Roura měl hlášenou absenci od Ballacka, omluvenka Hasiče kvůli komunikačnímu šumu bohužel jaksi nedorazila. Vyniknout tak mohli jiní, na motoru zálohy Piji-jam, na hrotu pak útočná věž Koller, doplňovaný Čolkem a Karbym. Kraje zálohy obstaral Piškoot s Maem, obrana v tradiční sestavě, v bráně jistota Jimmy. Životospráva zřejmě nebyla zcela optimální, v kabině i během rozcvičky vyplouvaly na povrch zajímavé informace o sobotní noci, či spíše ránu. Bohužel legrace skončila hned po úvodním hvizdu sudího Macka.

Díky našemu ofenzivnímu rozestavení docházelo hned od začátku k nepříjemným atakům domácích, které byly zatím jen malým varováním, Jimmy se aspoň dobře rozchytal. Důraz na druhé straně ukázal Čolek, když tělem naskočil do gólmana, což Macek naštěstí řešil domluvou. Domácí byli dále více nebezpeční, na naší straně chyběl pohyb a přesná kombinace. Špauc se z objektivních důvodů snažil situace řešit vystavováním protihráčů do ofsidu, naštěstí to celkem vycházelo. Přesto domácí udeřili, centrovaný míč propadl až na zadní tyč, kde v pádu domácí hráč otevřel skóre - 1:0. Chvíli na to se řítil z pravé strany další domácí hráč, kterého Jimmy bravurně vychytal. Naše šance se objevovaly sporadicky, dobře prošel Piškoot, ale jeho přihrávku před bránu nedokázal nikdo zužitkovat. Domácí poctivě bránili šestnáctku, šedý vlk zrychloval jejich přechod do útočné fáze a naše obrana mírně hořela. Jimmy byl ovšem v pohodě, chytil vše, co mohl. Bohužel po dalším nenápadném centru domácí útočník se štěstím trefil přesně k tyči - 2:0. Z naší snahy vyplynula po závaru ve vápně perfektní střela Barona, která se od břevna odrazila do zad brankáři, ale míč v brance neskončil.

Do druhé půle Roura pozměnil rozestavení hráčů, Britny se vysunul na hrot, k němu místo Karbyho nasadil Kuliče, do obrany nastoupil Dado Pršo, na stopera se místo Špauce posunul Čolek. Mírné zlepšení bylo patrné, štírkové Britny s Kuličem začali domácí obranu nepříjemně větrat. Přesto jsme ale inkasovali my, když po rychlém protiútoku skóroval po zasekávačce čerstvý útočník přesně k tyči - 3:0. Od té doby už oči našich hráčů začaly hypnotizovat světelnou tabuli Tag Heuer, která však ukazovala nemilosrdně minutu 55. Na druhou stranu jsme měli čas aspoň na zkorigování výsledku. Domácí nám situaci usnadnili, v útoku začali hamounit a zkoušet různé finesy, které jim naštěstí nevycházely. Na druhou stranu i odkop z půlky plachtil neomylně za Jimmyho záda, naštěstí se mu ho povedlo vyškrábnout. Do problémů se dostal Dado, kterého trápilo vyschlé hrdlo a vzápětí se přidal hnědý problém. Naštěstí nerezignoval a aspoň obranu odkaučoval. Na posledních 25 minut se na plac dostal také Ally, který si okamžitě zjednal respekt soupeře. Ze vzniklých závarů však gól nepřišel. Až minutu před koncem vykopával Karby Dadovo malou domů, trefil Čolka, který přes inkasování do vercajchu rozběhl naši akci, přihrávkou vysunul Kuliče, který našel zcela volného Britnyho na penaltě a čestný úspěch byl na světě - 3:1. Chvíli na to rozhodčí Macek utkání ukončil.

Sezónu zakončíme na Nou Campu v sobotu 21.6. od 17:00 s céčkem Vejprnic.

Branky: 89' Britny
Žlutky: bez karet
Sestava: Jimmy Iceman - Honek (C), Špauc (46' Dado), Baron, Britny – Mao, Piji-jam, Piškoot – Koller (65' Ally), Čolek, Karby (46' Kulič)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - SK Slavia Vejprnice (C) 5:2 (1:1)

Pár výher jaro nedělá

Sobota 21.6.2008 - zatímco na některých hřištích se ještě v posledním kole mohly odehrávat záchranářské práce, souboj našeho Slovanu s céčkem Vejprnic měl být bezstarostnou oslavou fotbalu. Bohužel z atraktivního duelu nakonec sešlo, protože hostující team dorazil bez největších opor, včetně ex-ligouše Studny. Z naší sestavy naštěstí ex-ligové posily nevypadly, Rourovi chyběl karate-kid Piji-jam-san, a také zaneprázdnění Kulič s Maem.

Okamžitě po úvodním hvizdu rozhodčího Nesobáše se naše ofenzivní sestava zakousla do soupeře. Během úvodní čtvrt hodiny si každý z útočníků vytvořil nadějnou pozici. Většinu akcí však chtěli zakončit gólem do kuchyně, takže končily zpravidla závarem ve vápně, náhodným zákrokem brankáře nebo ušmudlanou střelou. Na gól to vypadalo ve chvíli, kdy zakončoval Baron, ale hosté situaci zachránili odkopem z brankové čáry. Nadějně vypadaly průniky Kollera. Nejprve se sám na pravé straně zbavil protihráčů, brejk však zakončil bodlem do házecího autu. Poté si naběhl na Honkovo ulici, brankář mu ale dobře zmenšil úhel, takže střela skončila těsně vedle. Přestože šance střídala šanci a naše obrana utínala akce hostů už v zárodcích, byli jsme tvrdě vytrestáni. Na nerozchytaného Hasiče se snesl lehký centr z pravé strany, zákrokem alá Čechíno nabil hostujícímu útočníkovi, který neměl problém skórovat - 0:1. To už nebylo ani k vzteku, ale spíše k smíchu. Vedení sešívek však nemělo dlouhého trvání, Ballack se na levé straně dostal k míči a své nezadržitelné sólo zakončil přesnou trefou - 1:1. Přestože šancí bylo aspoň na bůra a hosté nevystřelili na bránu, remízový stav platil i na konci poločasu.

Roura nechal zahrát ve druhé půli i všechny (2) náhradníky. Ally s Čolekm pustili do hry Dada s Jimmym a sestava se logicky přeházela: Jimmy do brány, Hasič na jeden hrot, na druhý Britny a místo něj na beka Dado. Změna útočníků znamenala menší změnu v naší hře. Zatímco v první půli jsme rozehrávali spíše do nohy čolkovi nebo Allymu, druhé dějství přineslo více nakopávaných balónů na superrychlá tykadla. Škoda, že Hasič nesnížil rychlost o 50%, na obránce by to pořád stačilo a pravděpodobně by se dramaticky zlepšilo ovládání kulatého nesmyslu. Hostující obrana ale díky tomu byla v jednom kole, čekali jsme na jejich kolaps z vysílení. V 65. minutě odebral na vlastní polovině míč Dado, rozehrál akci na Britnyho, ten z jedné uvolnil Ballacka, který se nemýlil - 2:1. Za necelých deset minut už to vypadalo na exhibici, Hasič z levé strany perfektně našel volného Britnyho ve vápně, ten si věděl rady a míč uklidil přesně k tyči - 3:1.

Za pár minut už ale nebylo zas tak veselo, Honek dostal ukázkové jesle, následující oblouček se od vzdálenější tyče odrazil za Jimmyho záda. Hosté mírně ožili, dokonce se ozvalo: "... ještě jednou vystřelíme a máme bod", což ovšem při našem umění nebylo nereálné. Definitivní pojistku mohl přidat neúnavný Ballack, který se řítil sám na brankáře, když hostům nevyšel ofside-systém. Sólo však zakončil střelou do tyče. V další šanci pak Karby volil na penaltě přihrávku ještě lépe postavenému Piškootovi, střela šla jen těsně mimo. Piškootovo chvíle ovšem přišly v zápětí. Nejdříve se prodral přes hradbu obránců, jeho střela levačkou skončila na břevně, od kterého se pravděpodobně odrazila za brankovou čáru a ven. Pokračovalo se však ve hře, 5 minut před koncem znovu Piškoot podnikl strhující sólo z levé strany, po kterém chladnokrevně propíchl brankáře - 4:2. V samotném závěru pak opět Piškoot vystřelil v pádu přes nohu obránce a balón skončil za zády bezmocného gólmana - 5:2. Svým druhým zásahem tak udělal tečku nejen za tímto utkáním, ale i za celou sezónou 2007/2008, kterou se nám po dobrém podzimu podařilo na jaře slušně zazdít ...

Branky: 20' a 65' Ballack, 73' Britny, 86' a 90' Piškoot
Žlutky: Ballack
Sestava: Hasič - Honek (C), Špauc, Baron, Britny – Karby , Ballack, Piškoot – Koller, Čolek (46' Jimmy Iceman), Ally (46' Dado)


Author: Honek


Zpět na přehled