ARCHIV - Áčko: Sezóna 2006/2007 (jaro)

Žihle Blatnice 1:1 Reportage
Kamenný Újezd Blatnice 1:1 Reportage
Blatnice Vejprnice B 1:3 Reportage
Líně Blatnice 3:1 Reportage
Blatnice Hunčice 0:1 Reportage
Heřmanova Huť Blatnice 3:0 Reportage
Blatnice Úněšov 4:0 Reportage
Bezvěrov Blatnice 3:2 Reportage
Blatnice Horní Bříza B 5:1 Reportage
Tlučná Blatnice 2:5 Reportage
Blatnice Sulkov 4:3 ReportageSlavoj Žihle (A) - Slovan Blatnice (A) 1:1 (1:1)

Víc než remíza mrzí zranění

Sobota 7.4.2007 - po nekonečně dlouhé zimní přípravě, při které jsme spolykali tradičně vydatné porce kilometrů a přeskákali přes překážky cestu snad až do Prahy, jsme se dočkali. Po zimní konfrontaci s převážně jižanskými teamy z vyšších tříd, které jsme dokázali porážet nebo pořádně potrápit, tu byl první ostrý zápas, který přinesl atraktivní souboj sousedů z tabulky. Kromě Piškoota kompletní sestava dodávala optimismus a zdravou sebedůvěru. Problém byl pouze s jejím naskládáním do přistavených limuzín. Nedostatek vozů vyřešil jako správný kapitán Misha (to je dost, že jsi nás taky vyvez, dědku!).

V Žihli nás přivítal na pohled dokonalý PVC pažit. Protože jsme však v rámci důsledné přípravy absolvovali poslední dva zápasy na tomto slavném povrchu (jeden dokonce přímo v Žihli), nemohlo nás nic zaskočit. Problémem tak byly jen pidi rozměry hřiště. Obě jedenáctky přivedl na plac rozhodčí Mazák, kterému z naší strany asistoval Mydlajz. Zápasu přihlíželo slušné množství méně slušných domácích příznivců, kteří neočekávali nic jiného, než jasnou výhru jejich Slavoje.

Od začátku se také pokoušeli o rychlé vsítění, jejich taktiku jsme ale měli dobře přečtenou. Slabiny Žihle se také brzy začaly ukazovat, na důraz a rychlé kombinace naší zálohy a útoku často nestačili. Stejně tak horko ale bylo na naší polovině, domácí esa se nám ovšem dařilo eliminovat. První velkou příležitost měl na kopačce Britny, sám na penaltě poslal míč levačkou těsně nad. Balón mu zřejmě skočil na drnu, resp. na neupraveném kopečku trávníkové Barum drtě. Netrvalo dlouho a přišla krásná akce, když si Cannavaro zpracoval míč po autovém vhazování, vysunul do křídla agilního Britnyho, který poslal před bránu ideální přihrávku, kterou si domácí obránce srazil do sítě - 0:1. Domácí se okamžitě snažili odpovědět, tutovku zlikvidoval Hasič poté, co se nedomluvil Čolek s Cannavarem a domácí forward šel sám. Soupeř hodně zlobil ze vzduchu, Hasič v bráně, chytající tradičně z luftu, všechny situace v pohodě vyřešil. Poměrně zajímavý metr používal sudí Mazák, který v rychlém sledu ocenil naše klíčové hráče žlutými kartónky, naproti tomu třeba dva skluzy do Býrhofa zůstaly nepotrestány. Důsledkem toho bylo také to, že domácí zahrávali za poločas zhruba deset nadějných standardek, zatímco my sotva dvě (ono také zfaulovat Allyho je nadlidský úkol). Po jedné z nich bohužel srovnali, když odvrácený centr skončil u Tottiho, který byl okamžitě atakován, po ztrátě míče přišla pumelice a bylo to 1:1. Do poločasu mohl právě Totti vrátit vedení na naší stranu, jeho pěkná křižná střela zprava těsně minula bránu.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že musíme pokračovat v nasazeném tempu. To se dařilo, domácí jsme najednou přestávali pouštět do nebezpečnějších zakončení. Hra nabrala vysoké obrátky, touha po třech bodech byla vidět na obou stranách. Ovšem snahu domácích výrazně narušil jeden ze záložníků, který po odpískaném faulu předvedl hysterický záchvat pětiletého dítěte, když v sedě mlátil pěstičkama do země a něco nesrozumitelného vykřikoval směrem k rozhodčímu. Mazák ho okamžitě zchladil žlutkou (nadávkám rozumět bylo), po které se mu tlak vyhoupl do červených čísel a následovala rote. Při odchodu ze hřiště ještě poslal do zajímavých míst trenéra a my si uvědomili, že charismatický Jimmy Hendrix je vlastně absolutní kliďas! Nevíme jak v Žihli, ale za Blatnice už by si do balónu nekop.

Po vyloučení se hra stala klasicky neurovnanou, hrát proti oslabenému mužstvu není většinou jednoduché. Domácí se ale začali smiřovat s bodem, my jsme naopak vycítili šanci na vsítění. Naše snahy ale zhatila zranění dvou ocelových mužů. Nejprve musel odstoupit Býrhof po pádu na rameno, následně pak Britny, který si po penaltovém zákroku pochroumal koleno. Kvality PVC trávy se ukazují - dva zápasy, tři zranění. Děkujeme, nechceme ... Býrhofa nahradil Dado a místo Britny nastoupil Pibaro. Pro oba to byl nástup do rozjetého vlaku, těžkou úlohu ale zvládli. Dado mohl dokonce rozhodnout, když si naskočil na roh, ovšem míč z jeho hlavy šel jen těsně nad. Skutečnou tutovku měl na noze na konci zápasu Totti, kterého parádní přihrávkou podél brány našel Kulič. Totti naneštěstí poslal míč z malého vápna těsně vedle tyče úplně prázdné brány. Tato infarktová situace udělala tečku za zápasem.

Příští sobotu v 16:30 nás čeká derby v Kameňosu, výbor na svém jednání bude zvažovat vyslání slovaňáckého speciálu pro Piškoota.

Branky: 17' vlastní
Žlutky: Cannavaro, Býrhof, Čolek, Totti, Mao (?)
Sestava: Hasič – Honek, Čolek, Býrhof (64' Dado), Misha (C) - Britny (77' Pibaro), Totti, Cannavaro, Mao – Kulič, Ally


Author: Honek


Zpět na přehled
Kamenný újezd (A) - Slovan Blatnice (A) 1:1 (1:1)

Remízová blijárna

Sobota 14.4.2007 - z plichty v Žihli jsme se rychle oklepali, protože žádný soupeř to na jejich "haj-tek" povrchu nebude mít jednoduché. Ovšem plány na derby s Kameňosem už byly jedině vítězné. Coach Roura se musel obejít bez zraněných pilířů Býrhofa a Britny, které zdobí nepřehlédnutelné bandáže. K dispozici byl ale zkušený univerzál Špauc a svalové zranění dokázal zázračně vyléčit Karby. Špauc si však dával s příjezdem trochu na čas, prohlídka pavilonu v Dobřanech ho nečekaně zdržela. Na nervy zabrnkali také Ally s Kuličem. Allymu dorazily do Plzně v 15:30 zakázkové kopačky s "fajfkou" (model "Medvědí tlapa"), přesto nám ze svého Hornetu kynul pravicí v esíčku už v 15:42, když si jel pro věci, a než jsme zaparkovali limuzíny v Kameňosu, byl zpět. Kuliče jsme museli v 16:00 z kabiny telefonicky odvolat od posledního chodu sobotního oběda. Všichni to nakonec stihli, takže na poměrně tvrdý pažit, vyběhla za doprovodu cimbálovky Kabát, kvalitní sestava. Zápas, který přilákal davy natěšených ultras obou táborů, řídil rozhodčí Kutchera, za asistence Kovarzyka a Maresche na čarách.

Vědomi si poměrně slušných exekutorů standardek na domácí straně, hráli jsem od začátku s důrazem na čistou hru před vápnem. Důraz byl takový, že během prvních pěti minut rozehrávali domácí nejméně tři nadějné situace za hranicí vápna. Udeřilo ale na druhé straně, když se nabuzený Ally ve vápně otočil s míčem a pravou Medvědí tlapou ho poslal přesně do "vinglu" - 0:1. Brzké vedení nás nedokázalo nakopnout, herně to nebylo optimální. Rozpumpovat se nás pokoušeli ultras i lavička, bohužel marně. K mizerné hře se postupně přidal i necitlivým rozhodováním Kutchera. Jakýkoliv souboj o míč trestal, doslova hltal pády Sovuse i ostatních domácích hereček ... Vrcholem byla jednoznačná ruka domácího hubeňoura na stoperu, kterou pouze kompenzoval odpískáním faulu mimo vápno. Trest za předváděnou hru přišel necelých 10 minut před půlí, kdy míč ideálně dostal rozběhnutý obránce, který pálil přesně k bližší tyči - 1:1. Do poločasové přestávky si ještě Cannavaro stihl odnést odraženou plíci, naštěstí dokázal zápas dohrát na jednu, což mu na domácí pěšáky bohatě stačilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úmyslem zlepšit hru, protože jsme byli přesvědčeni, že z Nou Campu by si Kameňos odvezl "bůra". Bumprásk systém ale nešlo zlomit, i když šance nakonec přišly. Nejdřív v rychlém protiútoku vysunul Cannavaro Allyho, který po zemi vystřelil podél brankáře těsně vedle vzdálenější tyče. Agilní Čolek, který se mírně oprostil od defenzivních úkolů, začal zásobovat spoluhráče kvalitními centry do vápna. Jeden z nich usměrnil Karby jen decimetry vedle tyče. Hru oživily čerstvé síly Dado Pršo s Pibarou. A právě Dado mohl rozhodnout zápas, když si naběhl na další z centrů a vystoupal do výšin. Jeho perfektní hlavu domácí brankář zázračně na pětkrát zlikvidoval. V nastaveném trendu pokračoval i Kutchera. Nejprve nepřerušil hru poté, co domácí hráč skočil (neúmyslně) ležícímu Hasičovi na lýtko. I přes Hasičovo nářek domácí pokračovali ve hře a pokusili se zakončit do prázdné brány, i když Hasič se po chvíli vzepřel a postavil se znovu na nohy. Na naše volání nereagovali ani hráči Kameňosu, ani Kutchera, který to ohodnotil jako normální souboj. Prý kdyby Hasič zůstat ležet ještě déle, tak by to odpískal. Rozhodčí asi nezachytil současný trend o chránění brankářů ... Ovšem to je omyl. Při totožné situaci na druhé straně, kdy se domácí brankář ocitl po souboji na zemi, se pískalo okamžitě. To prý bylo v malém vápně (co na tom, že Hasič ležel metr od brány).

Snažili jsme se hrát bez pocitu křivdy dál, výhru jsme chtěli strhnout na naši stranu. Ultras nás hnali kupředu a domácím citelně ubývaly síly. Dva nadějné brejky zastavila necitlivě posouzená výhoda, stejně tak evidentně obrácený aut člověku nepřidá. Jenže bylo hůř, když byl Karby "čistě" zbaven míče skluzem obounož hubeňoura ve vápně, po kterém následovala další hra rukou, kterou zaregistroval pomezní rozhodčí a správně ji signalizoval Kutcherovi. Ten přerušil hru a po konzultaci s ním se pokračovalo míčem rozhodčího ... Přesto si za konečný výsledek můžeme hlavně sami, protože jsme ochotně přistoupili na způsob hry domácích a nevnutili jim náš typický kombinační fotbal, který se nám v přípravě tak dařilo aplikovat na mnohem lepší soupeře.

V celkovém kontextu je remíza zajisté spravedlivou, snad zbaveni tlaku kvůli možnému postupu začneme předvádět fotbal, který vyprodá ochozy Nou Campu. Pokusíme se o to hned příští sobotu od 17:00, kdy hostíme Puta Puta Vejprnice.

Branky: 7' Ally
Žlutky: Čolek, Totti, Honek
Sestava: Hasič – Honek, Špauc, Cannavaro, Misha (C) - Karby, Totti (70' Dado Pršo), Čolek, Mao – Kulič, Ally (76' Pibaro)


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Slavia Vejprnice (C) 1:3 (0:3)

Krutá lekce z produktivity

Sobota 21.4.2007 - po dvou remízách jsme proti Vejprnicům chtěli za každou cenu uspět. Podmínky k tomu byly skutečně optimální - příjemné azuro, dokonale střižený a nakropený pažit (těžko hledat v kraji lepší), přízeň domácích hooligans, dresy v barvách Chelsea ... To vše ale přilákalo i hráče soupeře, kteří se na nás opět sešli v nejlepší sestavě. Rozpaky budil příjezd vetovaného rozhodčího Jyndry, místo očekávaného Ebena. Situaci jsme ale neřešili, soustředili jsme se jenom na sebe.

Už první minuty ukazovaly, že se bude hrát koukatelná partie. Jenže po pěti minutách jsme nechali individuálně vyniknout levého záložníka, kterého nezastavil Karby ani Špauc (to už by zavánělo penaltou) a bezmocný byl také Hasič v bráně - 0:1. Nepříznivý stav nás nerozhodil, snažili jsme se okamžitě o vyrovnání. Blízko k tomu měl Cannavaro, jehož jedovatá dělovka skončila na tyči. Soupeř hrál však zkušeně, když hráči dokonale zabetonovali obranu a při každé příležitosti využívali těžko odstavitelné útočné hroty, kterým z druhé vlny nabíhali záložníci. Této souhry dokázali do půlhodiny dvakrát využít, takže bylo prakticky po zápase. K tomu se navíc přidaly další ztráty v teamu. Nejdřív jsme přišli o Kuliče, kterému protihráč přisedl nohu a odnesly to vazy v koleni. Ani ne za deset minut si Karby přivodil ve snaze doběhnout ztracený balón natažení svalu, samozřejmě toho "zdravějšího". Vypadá to, že bude muset přistoupit na aplikaci Smirnoff nitrožilně. K tomu Totti hrdinně odehrál zápas s naštípnutou rukou. Výbor už zvažuje složení jedenáctky pro paralympiádu, kde by mohla dosáhnout na medaile (sestava hrajícího trenéra Omam-býka je po doplnění borci z B-teamu zatím následující: Ramínko, Kolík, Dado Pršo, Býrhof, Britny, Karby, Totti, Oleg, Kulič, Barosh).

Druhou půli jsem pokračovali v aktivní hře, zápas jsme chtěli ještě zdramatizovat. Vejprnice praktikovali už totálního zanďoura, na který jsme recept nenašli. Škoda, že aktivní Jimmy na hrotu neuplatnil svoje poctivě vydřené parametry. O vsítění se stále častěji pokoušel i stoper Šapuc, ale marně. Čestný úspěch přišel až těsně před koncem, kdy Cannavaro proměnil penaltu nařízenou za hraní rukou. K naší cti nutno dodat, že jsme zápas nevypustili a poctivě odjezdili až do devadesáté minuty. To je ale jen slabá útěcha ...

Pozápasové chmury rychle zahnala večerní radostná událost, když se po dlouhém půlroce objevil na Nou Campu ... Piškoot !!!! Ještě jednou za redakci - Piškoote a Elishko, vítejte doma! Návrat nezdolného bojovníka do teamu bude tím pravým impulsem pro všechny ostatní. Takže už příští sobotu od 17:00 se v Líních znovu pokusíme uspět.

Branky: 84' Cannavaro (PK)
Žlutky: Honek, Špauc
Sestava: Hasič – Honek, Špauc, Čolek (73' Koller), Misha (C) - Karby (31' Jimmy), Totti, Cannavaro, Mao – Kulič (25' Pibaro), Ally


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:1)

Ligové zahájení mizérii nezlomilo

Sobota 28.4.2007 - zápasy na nejširším hřišti v republice nepatří mezi naše oblíbené, což potvrzují i dlouhodobé statistiky. Protože Kulič ani Karby podle předpokladů nestihli vyléčit svá zranění, sáhnul kouč Roura k očekávanému tahu. Do brány postavil Pizziaka a Hasiče vypustil na hrot. Druhý uvolněný flek v sestavě zacelil navrátilec Piškoot (ač mírně nachlazen), který už v pátek na tréninku ukazoval, že na Zélandu rozhodně nevyměknul, jeho Adidas KIWI edition byly všude první. Do rozpaků přivedl obě mužstva rozhodčí Aleš Valenta, který zorganizoval ligové zahájení v podobě podávání rukou. Vlaječku nebo dresík s přísavkou jsme bohužel neměli, příště se polepšíme.

V sestavě domácích bylo patrné avizované omlazení, nicméně známé tváře v týmu byly. Úvodní dvacetiminutovka patřila ovšem jednoznačně nám. Dařila se kombinace, hra byla roztažená pořádně do šířky. Postupně se zastřelovali Totti, Cannavaro, Ally, Hasič na pravém křídle připomínal psa utrženého z řetězu, kterého domácí nedokázali dovoleným způsobem zastavit. Po jednom z úniků byl tvrdě zasažen do nohy, a protože viditelně kulhal, přestali si ho obránci všímat. Jenže po špatné rozehrávce se k míči dostal Čolek, přiťukl Cannavarovi, který přesně našel v předklonu stojícího Hasiče na hranici velkého vápna. Hasič zapomněl na bolest a mazácky prostřelil vyběhnutého gólmana - 0:1. Vypadalo to, že konečně dokážeme uspět. Jenže přišel nenápadný roh a nedůsledné bránění domácího hráče, kterému spadnul balón přesně na hlavu a obloučkem zamířil přímo do šibenice - 1:1.

Po vyrovnání se z našich kopaček vytratila jistota, v našem vápně se dokonce objevilo několik pekelných závarů, kdy míč poskakoval před bránou. Dokázali jsme ale nerozhodný výsledek udržet, od pohromy nás zachránil Pizziak, který zlikvidoval dvě tutovky. I my jsme ale dokázali zahrozit, škoda že Ally nedokázal poslat míč na zcela volného Hasiče, který by šel sám.

Do druhé půle nastoupil místo Tottiho Pibaro, který měl rozhýbat záložní řadu. Jenže jak druhá půle začala, mohl se rovnou pískat konec. Po naší rozehrávce adresoval Čolek přihrávku na Allyho, kterého tísnili dva soupeři. Následoval okamžitý brejk 3 na 3, který se krátce podařilo eliminovat, jenže soupeř dokázal vrátit před dotírajícím Špaucem míč zpět na hranici vápna, odkud nekrytý hráč pálil přesně po zemi - 2:1. Od této chvíle začala křečovitá snaha, kdy jsme se pokoušeli o ohrožení brány, ale domácí protiútoky byly o chlup nebezpečnější. Přesto jsme mohli vyrovnat, když neúnavný Cannavaro z pravé strany poslal ostrý centr před bránu. Do centru se akrobaticky vrhnul Piškoot, míč se snesl k volnému Hasičovi, který sám z velkého vápna pálil těsně nad. O další vzrušení se postaral domácí "fanoušek", kterému se nelíbilo Karbyho posouzení autu a dožadoval se faulu. Chvíli to vypadalo na inzultaci, možná škoda, že k ní nedošlo ...

Postupem času jsme hráli v rozestavení 3-5-2, tedy buď a nebo. Samozřejmě nebo, dvacet minut před koncem vyplaval po jednom z protiútoků na vápně neobsazený hráč, který pohodlně skóroval - 3:1. Hru poté oživil příchod Cobrettiho a Kollera, i přes velkou snahu se z výsledkem nepodařilo nic udělat ...

Příští sobotu hostíme na Nou Campu od 17:00 borce z Hunčic. Zisk tří bodů, nutných pro záchranu, by měl být samozřejmostí. Psychicky méně odolné ultras přesto vyzýváme k preventivní aplikaci několika panáků Smirnoff.

Branky: 21' Hasič
Žlutky: Misha
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc, Čolek (75' Cobretti), Misha (C) - Mao, Totti (46' Pibaro), Cannavaro, Piškoot – Ally (75' Koller), Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Hunčice (A) 0:1 (0:1)

Zachránili jsme Hunčice aneb hledá se šutér

Sobota 5.5.2007 - po sérii nevydařených mačů jsme byli maximálně připraveni ukončit šňůru bez výhry. Na Nou Camp totiž zavítali papíroví outsideři z Hunčic. Chuť po vítězství byla znát už na pátečním trejnu, kterého se zúčastnilo 22 hráčů, včetně všech marodů. Taková účast zaskočila hlavně pravidelné účastníky tréninků, kteří nejsou zvyklí dělit se o balóny. Z rekonvalescentů byl bohužel schopen nastoupit jen Britny, i když jeho oteklé koleno na ostrý start rozhodně nevypadalo. Omluvenku naopak zaslal Hasič, Pizziak byl ale dobře připraven. Utkání řídil hunčický specialista Bofuň. Výbor původně uvažoval o využití náhradního hřiště, protože soupeř si precizně seknutý pažit na délku 32mm nezasloužil. Nakonec ale převládl názor, že by se na náhradním hřišti Hunčice cítili jako doma.

Plni sebevědomí jsme se na soupeře vrhli, jenže než se většina ultras pohodlně postavila k zábradlí, přišel šok. Hostující útočník po nenápadné akci z pravé strany dokázal poslat míč přesně před bránu, pro rozběhnutého neobsazeného záložníka nebyl problém skórovat - 0:1. Nečekaný úvod poměrně zásadně zamával s naší psychikou, i když jsme si to nechtěli připustit. Hunčice tentokrát nepůsobili odevzdaně a kupodivu se snažili hrát fotbal. Pokoušeli jsme se o naší hru od zadu, rozehrávka přesto vázla a často končila klasickým nákopem nikam. Jako vždy se perfektní střelou prezentoval Cannavaro, gólman však zázračně kryl. Bojovnost na prahu sebezničení demonstroval Čolek, který šel hlavou nebojácně do nerovného souboje s kopačkou protihráče. Po aplikaci Tampaxů už to byl jen stín Čolka s podobou hawajského bubeníka, kterého musel deset minut před poločasem vystřídat Karby, který se prohodil s Cannavarem. Příchod Karbyho hru oživil, do přestávky se už ale stav neměnil.

Roura o přestávce vytušil, že nemá cenu zvyšovat hlas, zpackanou první půli si všichni dobře uvědomovali. Bylo třeba pokračovat trpělivě v dobývání soupeřovi branky a hlavně zlepšit mezihru ve středu hřiště. Na hunčických bylo jasně viditelné, že nemůžou stačit nasazenému tempu. To byla voda na náš mlýn, přišli první šance. Nejdřív si obranu povodil Karby, sám prakticky z malého vápna střílel levačkou, jenže jeho šmudla minula bránu o půl metru. Na řadu přišel druhý pokus. Britny s Maem bleskově zakombinovali na pravé straně, Britny vrátil balón Maovi na úroveň penalty a ten pálil pro změnu přesně do gólmana. To už se o slabší povahy pokoušeli mdloby. Jenže bylo hůř, když Cannavaro zatáhl míč až k čáře a z pravé strany ho naservíroval na volného Allyho, který ze stejné pozice jako Mao trefil koruny stromů. To vše bylo v době, kdy soupeř už rezignoval na útočné snahy, zahrozil pouze z nabídnutých standardek, z nichž jedna skončila na tyči a jedna na břevně Pizziakovo dobře postavené branky.

Gól měl na kopačce i Totti, který dokázal překonat chytrou střelou brankáře, jenže toho na brankové čáře zastoupil obránce. Závěr zápasu úplně neuřídil Bofuň, který zvláštně posoudil několik zákroků a z jinak netradičně slušného zápasu mohl udělat pěknou peckovačku. Tečkou za zápasem byl už jen zoufalý nápor v deseti lidech, Honkovo hlavička z hranice vápna nemohla brankáře ohrozit. Náš výkon zřejmě pomohl zachránit Hunčice v okrese, což je noční můra řady generací blatnických fotbalistů. Východiskem z krize by mohlo být angažování kvalitního šutera. Jako nejpravděpodobnější se jeví návrat legendárního Kožicha, který už stihl spolykat několik tréninkových dávek. Jeho produktivita 1 ze 4 by nám určitě bohatě stačila.

Příští sobotu se od 17:00 koná derby v Blbákově, kde rozhodně nemáme co ztratit a kde se nám dlouhodobě opravdu nebývale daří.

Žlutky: Špauc, Cannavaro, Ally, Karby
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc, Čolek (36' Karby), Misha (C) - Mao, Totti, Cannavaro, Piškoot – Ally, Britny


Author: Honek


Zpět na přehled
SHH Heřmanova Huť - Slovan Blatnice (A) 3:0 (1:0)

Body odfouknul vítr

Sobota 12.5.2007 - jednoznačným trhákem dalšího kola okresu byl souboj Slovanu na hřišti vedoucí Heřmanky. Nebylo rozhodující, že jsme na jaře neokusili výhru, derby je prostě jiný zápas. Bylo to cítit ze všech stran, hráči se přes týden šetřili (na středeční trénink dorazila pouze trojice nezodpovědných - Čolek, Honek, Piškoot), na pátečním povinném rozklusání už Roura mohl stavět údernou jedenáctku, ze zápasu se omluvil "pouze" Býrhof. Zajímavě vypadala nominace rozhodčích, když původně nominovaného Ebena nahradil nejprve Nesvadbič, aby nakonec zápas řídil Kutchera.

Roura poněkud zamíchal ze sestavou, Mishu vysunul místo Maa do zálohy, na beku hlídal heřmaneckou motorovou myš Britny. Šanci předvést své kvality dostal od začátku ve středu zálohy Karby, kterého čeká stejně jako Rosu trhání zubů moudrosti. Jen realizace bude jiná - umrtvení Smirnoffem + dvě dobře mířená děla od Roury. První krok k úspěchu udělal Misha, který vyhrál los, díky kterému jsme mohli začít po větru. Výhodu jsme mohli využít hned ve třetí minutě, když Karby překopnul obranu a Čolek postupoval sám na Kaliméra. Bohužel o míč nezakopnul, ale trefil vší silou, takže bránu z deseti metrů o tři překopl. Obranu pozlobil i sám Karby, kterému se po osmi kličkách připletl do střely poslední obránce. Domácí nezůstávali pozadu, jejich akce byly pořádně jedovaté, jeden ze závarů hasil u tyče Špauc. Z nemohoucnosti domácích vstřelit branku byl asi nervózní Kutchera, který po jedné zakončené akci odpískal po údajném faulu brankáře penaltu. Chvíli nikdo nevěděl, co se děje, verdikt nebyl jednoznačný. Exekuce se chopil Vesy, ovšem Hasič byl proti a parádní robinzonádou vyrazil míč do rohu.

Po půlhodině hry ale bylo hůře, když jsme nedokázali přerušit akci domácích, míč se dostal na hranici penalty, odkud ho z druhé vlny uklidili do brány - 1:0. Protože jsme neměli co ztratit, nedošlo na žádné psychické zhroucení a dál se trpělivě snažili o skórování. Jenže většina akcí končila na vápně, v lepším případě střelou mimo bránu, v horším ztrátou míče a založením protiútoku.

Do druhé půle oživil Roura hru nasazením Maa do zálohy a Tottiho na hrot. Od úvodních minut jsme opticky získali kontrolu nad hrou, ale bolest v podobě nemohoucnosti v zakončení přetrvávala. Kutchera občas nechával tvrdší hru, která našim technickým brkům nevyhovovala (fauly na Kuliče ignoroval úplně). Vrcholem byla likvidace Tottiho dvěma hráči bez karetního trestu. Z našich pokusů o vyrovnání logicky začaly pramenit nebezpečné brejky. Po jednom z Tottiho nepovedených přímáků chtěl odražený míč napálit z první Britny, vítr ale udělal při odskoku své a domácí se dostali do brejku, který chladnokrevně proměnili - 2:0. V samotném závěru, zdramatizovaném kung-fu vložkou Hasiče v bráně, završili domácí skóre na konečných 3:0. Areál Blbákova se tak s největší pravděpodobností dočká zápasů B-třídy, odjížděli jsme proto s mírnou dávkou nostalgie.

Příští sobotu hostíme na Nou Campu od 17:00 Úněšov. Pro dosažení bojové nálady doporučujeme hráčům i ultras přečtení Piškootovo sugestivní reportage z podzimu. Více netřeba dodávat ...

Žlutky: Britny, Ally, Karby
Sestava: Bruce Lee (Hasič) – Honek, Špauc, Cannavaro, Britny - Misha (C), Čolek (64' Pibaro), Karby (46' Mao), Piškoot – Ally (46' Totti), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Úněšov (A) 4:0 (2:0)

Husquarny jsme nezapomněli!

Sobota 19.5.2007 - v pořadí sedmý zápas jarní části okresu měl být odplatou za potupnou prohru z podzimu. Aby nedošlo k přemotivování hráčů, věnovali jsme se během týdne místo trejnům úpravám areálu. Příprava to byla rovněž náročná, např. Tottimu se za 20 minut intenzivní práce s lopatou udělal a následně hned prasknul mozol! Se sestavou neměl Roura příliš problémů, chyběli jen Býrhof a Hasič, který po Heřmance odjel meditovat do kláštera Šaolin. Hosté měli evidentně větší problémy, jejich sestava se rozhodně nerodila lehce. Obě jedenáctky přivedl před slušně zaplněný Nou Camp (20 ultras včetně pořadatelů) arbitr Kovarzyk.

Začátek zápasu byl zvláštní. Misha sice vyhrál los, jenže hosté se po rozehrávce nepříjemně tlačili k zakončení a nechtěli nám odevzdat balón. Naštěstí jejich koncovka byla chabá, a tak mohlo udeřit na druhé straně. Ally zabojoval u postranní čáry, přiťukl míč na Cannavara, který poslal kolmici přesně na rozběhnutého Kuliče, a ten z blízka nezaváhal - 1:0. Hosté se sice snažili, šanci na vyrovnání odmítla úněšovská patnáctka (říkal si Drogba, ale byl to pouze neškodný zákeřný hráč), když přestřelil z metru prázdnou branku. To byla v zásadě jediná šance soupeře za 90 minut. Naše efektivita zůstávala nezměněná, díky mnoha šancím byla tentokrát dostatečná. Ve 12. minutě totiž využil Piškoot zaváhání obrany v pokutovém území a nechytatelnou dělovkou propálil všechno, co mu stálo v cestě - 2:0.

Hru jsme měli dále pod kontrolou, zejména levé strana předváděla kombinace na jeden dotek, kdy hosté působili jako statisti. Nedařilo se však dotáhnout tyto okulahodící akce až ke gólu. Pravá strana mírně pokulhávala, Karby se nemohl zbavit psychické deky a Honek mu ještě ke všemu neustále posílal míče na náhradní hřiště. Smůlu si vybral Britny, když po jednom ze soubojů musel odstoupit s poraněným kolenem. Nahradil ho Čolek, který se posunul místo Mishy na předstopera. Zápas mohl skončit i pro Karbyho, kterého se pokusil zlikvidovat úněšovský obránce skokem na břicho. Naštěstí zákrok přežil, navíc ho jednoznačně posílil. Sebevědomí si ještě zvýšil stahovačkou svíčky proti slunci a od té doby byl k nezastavení. Do poločasu se už stav neměnil, i když několikrát bylo ke gólu opravdu blízko.

Do druhého dějství už nemohl zasáhnout Piškoot, který dostal nepříjemného koňara do lýtka. Mao se ale ukázal jako správný náhradník. Chvíli po rozehrávce vybojoval Cannavaro míč a poslal okamžitě Maa na steč. Sprint přes půl hřiště zakončil z levé strany precizní střelou pravačkou, gólman byl bez šance - 3:0. Deset minut na to po kombinaci Allyho s Cannavarem dostal míč na malém vápně do ideální pozice Kulič, zkušeně si ho zpracoval a uklidil do brány - 4:0. Tento stav neunesla těžkotonážní lavička hostů, která začala nadávat rozhodčímu, hráčům Slovanu i domácím ultras. Ze zápasu se díky nim stala podívaná nepřístupná pro děti, což si nikdo nezasloužil. Naštěstí na hřišti panoval poměrně klid, Kovarzyk se vůbec nenechal rozhodit. Předváděl se pouze patnáctka, který se neustále snažil kosit protihráče a k tomu simulovat. V 68. minutě po jeho pádu nařídil Kovarzyk penaltu, jenže Pizziak byl proti a fantastickou robinzonádou vytáhnul míč na tyč. Patnácka ukončil své působení zbabělým zákrokem na Cannavara, když ho nesmyslně vzal ze zadu přes nohy. Za druhou žlutou mohl být opravdu rád. Honek byl za žlutku také tuze rád, aplaus na cestu do sprchy byl velmi příjemný. Penalta se 20 minut před koncem pískala i pro nás, když byl Čolek po sólu sražen brankářem. Ještě teď si Čolek vyčítá, že nevstal a míč nedorazil. Nařízenou penaltu zahrál tak, že míč skoro nedošel do brány. Obdobnou dum-dum střelou se prezentoval i Totti, naopak těsně před koncem Cannavarova dělovka mohla někoho usmrtit. Naštěstí šla nad.

Nepříliš atraktivní zápas skončil naší jednoznačnou výhrou. Spokojení byli možná i hosté, protože uspořenou částku mohla jejich lavička investovat do klobás ... V kabině panovaly menší obavy, že zkazíme Husquarny. Naštěstí se tak nestalo, Dado Pršo je navíc vylepšil pátým gólem. Takže konečně: "Džýýn, džýýn, džýýýýýn!".

Příští kolo odehrajeme netradičně v neděli od 14:00 na hřišti Bezvěrova.

Branky: 3' a 57' Kulič, 12' Piškoot, 46' Mao
Žlutky: Honek, Karby
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc, Misha (C), Britny (32' Čolek) - Karby, Cannavaro, Totti, Piškoot (46' Mao) – Ally (72' Bolf), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Sázavan Bezvěrov (A) - Slovan Blatnice (A) 3:2 (2:1)

Precizní bum-prásk systém zajistil domácím body

Neděle 27.5.2007 - namlsáni výhrou z minulého kola jsme v netradiční čas vyrazili do Bezvěrova. Soupeř, kterého jsme na podzim drtili a nakonec i rozdrtili 1:0, bojuje stejně jako Úněšov o záchranu v okrese. Samozřejmě jsme se opět nesešli kompletní, chyběli Kulič, Ally a stále ještě Býrhof. Roura proto na jeden hrot vysunul Hasiče, na druhý Čolka. Utkání řídil Bofuň, kterému za nás asistoval Trapatoni. Zápas začal nešťastně pro Jimmyho, kterému musel Roura oznámit, že zapomněl jeho legitku. Jimmy neváhal a šel okamžitě konzumovat dvandy na žal ...

Dobře jsme věděli, že Bezvěrov po odchodu legendárního Petchavara, zcela rezignoval na kombinační fotbal. Jejich bum-prásk systém je po roce v okrese doveden k dokonalosti. Brzy jsme se o tom přesvědčili. Už v páté minutě odkopávala obrana balón do lesa, pravý záložník ho ale dokázal náhodně zachytit na hřišti a poslal centr přesně na hlavu domácího útočníka, na kterého Britnymu chybělo tak 50 centimetrů výšky - 1:0. Než jsme se vzpamatovali, rozehrávali z poloviny hřiště domácí standardku. Míč nakopnutý na bránu přeskočil všechny, včetně Pizziaka, na čáře se pokusil o odkop Totti, ale zavěsil přesně pod víko - 2:0.

Chvíli jsme měli chuť to zabalit, připadali jsme si jak největší dřeváci. Postupně jsme si ale přivykli odskokům z jitrocele, podélná nakloněná rovina také nebyla problémem. Na rychlé kombinace domácí nenacházeli žádné protizbraně, jenže jsme nedokázali vstřelit gól. Nejaktivnější v koncovce byl Hasič, první pokusy byly jen zastřelovací a připomínali rozkopávání před zápasem - samé homeruny. Pět minut před půlí ovšem Čolek poslal ideální kolmici za obranu, na kterou si zprava naběhnul agilní Hasič a chladnokrevně prostřelil gólmana - 2:1. Chvilku radosti překazilo zranění Tottiho, který inkasoval úder kolenem do hlavy a s menším otřesem pilin musel odstoupit. Během přestávky jsme mu obnovili životní funkce, slíbený Smirnoff ho nakopnul. Věděli jsme, že gól do šatny mohl znamenat obrat v zápase.

Druhé dějství jsme začali maximálním tlakem, domácí obrana nevěděla kam dřív skočit. Se štěstím ale zlikvidovali všechny šance, takže mohlo udeřit na druhém konci hřiště. Po nenápadném přerušení hry na pravé straně přišla nečekaná rozehrávka za obranu, kde číhal domácí hráč, který se nemýlil - 3:1. Opět pocity beznaděje, ale pokračovali jsme v tlaku. V šedesáté minutě předvedl Čolek fantastické sólo, z levé strany se prokličkoval až k bráně, kde servíroval na podnosu balón Hasičovi, který ho uklidil do branky - 3:2. Náš nápor přerušily rozbroje Pizziaka, který si vzal za vzor Hasiče. Po dvou zájezdech do útočníka to vypadalo, že se zápas nedohraje. Trvalo dlouhých 10 minut, než jsme se dostali do hry. Roura vysunul na hrot místo Čolka Britny, náš tlak opět rostl. S trochou štěstí mohl srovnat Cannavaro, jehož bomba trefila obránce přesně do bedny. Přežil, navíc zabránil gólu. Zdrcující tlak pokračoval až do konce zápasu, skóre se však již neměnilo.

Příští sobotu od 17:00 hostíme na Nou Campu béčko Horní Břízy.

Branky: 40' a 57' Hasič
Žlutky:
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc, Misha (C) (80' Koler), Britny - Karby, Cannavaro, Totti (40' Mao), Piškoot – Čolek (70' Bolf), Hasič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Horní Bříza (B) 5:1 (1:1)

Produktivní Hasič útočí na čelo tabulky střelců!

Sobota 2.6.2007 - po zpackaném zápase v Bezvěrově jsme chtěli doma proti béčku Břízy zabodovat. Roura mohl vybírat kromě Tottiho z kompletního kádru, což se stalo naposledy při zimním turnaji ve Stříbře, pokud se zrovna nehrálo v neděli ráno. Respekt proto budila i lavička náhradníků, čekající na svou šanci v sestavě Mao, Misha, Ally, Bolf a Koller! Protože jsme měli hru soupeře dokonale zmapovanou, věděli jsme, že nejdůležitější bude eliminovat nebezpečného Kudrnáče na hrotu. Dalším předpokladem bylo překonání gólmana hostů, patřícího již léta k okresní špičce. Největší dilema však řešili naši ultras. Jednak probíhala pouť, a také se hrálo utkání reprezentace ve Walesu. Naštěstí na pouti chyběl stánek s točeným a klobásama, naši borci se v první půli také nepředvedli. Volba byla tedy nakonec jasná - kvalitní mač na Nou Campu! Jako rozhodčí se nově představil místy ne zcela jistý, ale v zásadě bezchybný, Kupič.

Zápas sliboval uvolněnou hru, protože ani jednomu teamu nešlo o sestup či postup. Touha po vítězství však byla patrná na obou stranách, takže se diváci určitě nenudili. Naše snažení bylo od počátku rozhodně nebezpečnější, rychlé kombinace po stranách hřiště dělali soupeři jako vždy značné problémy. Většina akcí však končila jak jinak než nepovedenou finální přihrávkou před bránu, kde se nikdo nedostal k zakončení, a pokud ano, pak k nepřesnému. Blízko gólu byl Hasič, který pohotově po centru z první akrobaticky přehazoval brankáře, míč skončil těsně vedle. Nekompromisní Cannavarova petelice skončila v pětadvacáté minutě pro změnu těsně nad v topolech. Hosté dokázali zlobit především ze standardek, které se jim snad do jedné podařilo převážně hlavou zakončovat, i když rozhodně neměli výškovou převahu. Pizziak v bráně i s trochou toho štěstíčka vše zlikvidoval, případně zkontroloval. Přesto se po půlhodině hry hosté radovali. Na hranici pravidel byl míče zbaven Piškoot, přišel přesný nákop za obranu, který Pizziak vyhodnotil jako nedoběhnutelný a sólo Kudrnáče, které Pizziak ukončil kosou ve vápně. Penalty byla škoda, pokud by Kudrnáče nesejmul, byl by Honek u balónu zřejmě dříve. Každopádně penalta byla jasná, Pizziak neměl nárok - 0:1.

Věřili jsem, že není nic ztraceno, i když pomyšlení na naši produktivitu nebylo příjemné. Slibná příležitost se rýsovala pro Cannavara, jenže Kupič zafungoval jako vynikající obránce při hře tělem a nedovolil mu vystřelit. Do přestávky jsme se přesto dočkali vyrovnání. K míči po faulu na Kuliče se sice hrnul Karby, Roura však pověřil přímákem Čolka, který precizní střelou přes zeď nedal gólmanovi šanci - 1:1.

Do druhého poločasu jsem vyběhli ve stejném složení a s jasným cílem - otočit zápas. Začali jsme proto okamžitě náporem, naštěstí nám hodně pomohli hosté a produktivní Hasič. Při sporném míči zahraném do zámezí nebylo zcela zřejmé, jestli sudí odpískal roh nebo aut. Každopádně Kudrnáč byl fair-play a přiznal teč, takže Špauc neváhal s rozehrávkou. Hosté ji nedokázali zachytit, balón se po ose Piškoot - Cannavaro dostal k Hasičovi, který sólo z levé strany zakončil neskutečnou trefou z úhlu - 2:1. Situaci neunesl hostující trenér, kterého musela vyvést pořadatelská služba. Na chvíli při tom zvažovala dokonce použití hmatů a chvatů na sebeobranu. Dalším adeptem pro Chocholouška byl druhý útočník, který chvíli po rozehrání zajej do Honka a po druhé žluté zaslouženě mířil do sprch.

Čekala nás tedy více než půlhodinová přesilovka, která mohla zápas rozhodnout a stejně tak zdramatizovat. Roura zareagoval takticky, když místo Čolka a Karbyho poslal na plac čerstvé síly Mishu a Mao Ce Tunga. Výsledkem bylo zvýšení na 3:1, když opět Hasič unikl tentokrát po pravé straně a z nulového úhlu propasíroval míč pod brankářem do branky. Jak, to ví jen on sám, každopádně brankář byl zralý na ručník. Hasič tak výrazně promlouvá do pořadí střelců, ve třech jarních zápasech skóroval už po páté. Definitivní pojistku přidal pět minut na to z penalty po faulu na Kuliče Cannavaro - 4:1. Kulič musel bohužel ze hřiště, a protože chvíli před tím vystřídal Hasiče Koller, vyrovnal se počet hráčů na obou stranách. Žádné drama se už nekonalo, naopak Koller neodmítl Piškootovu nabídku na skórování a zaznamenal první trefu v A-teamu - 5:1.

Příští sobotu od 17:00 svedeme určitě zajímavý souboj s Tlučnou, které akutně hrozí sestup z okresu.

Branky: 42' Čolek, 55' a 66' Hasič, 72' Cannavaro (PK), 83' Koller
Žlutky: Čolek, Koller
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc (C), Býrhof, Britny - Karby (60' Mao), Cannavaro, Čolek (60' Misha), Piškoot – Hasič (70' Koller), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Crocodile Tlučná (B) - Slovan Blatnice (A) 2:5 (0:3)

Jasná jednička neklapla

Sobota 9.6.2007 - po drtivé výhře nad béčkem Břízy přišel na řadu souboj s béčkem Tlučné. Pro domácí se jednalo o existenční zápas, což nám během týdne několikrát došlo. Pro nás naopak znamenal možnost zahrát si fotbal v kompletní sestavě a udělat si žízeň na večer (a samozřejmě uhrát co nejlepší konečné umístění). Dres bohužel opět nezbyl na Jimmyho, který si po úterním tréninku oprávněně věřil. Místo původně nominovaného Kutchery dorazil jako hlavní sudí Langoš.

Kvůli pralesnímu klimatu v kabině (100% vlhkost, 35°C) jsme do zápasu vstoupili velmi nepřesvědčivě, dehydratace způsobená převlékáním poznamenala každého. Domácí si proto vytvořili optický tlak, který nedokázali přetavit v gól. Několika zákroky se prezentoval jistý Pizziak, i když mu balón občas odskočil od hrudníčku. Naše první šance byla z kategorie ložených, když Hasič postupoval od půlky sám na gólmana, který jeho střelu zneškodnil. Bohužel zatím nebyl optimálně rozehraný, pozdě si uvědomil, že už se nejedná o požární útok, a že nemá brankáře sestřelit. Nebylo se čemu divit, na diplomu za výhru v požární soutěži mu ještě ani nezaschlo razítko - podívejte se zde!

Kanonáda se strhla až v poslední desetiminutovce první půle, která o všem rozhodla. Nejprve Cannavaro s Kuličem hrubě porušili naordinovanou taktiku, když místo hry na dva doteky zahráli akci na jeden a po několika výměnách míče zakončoval Cannavaro do prázdné brány - 0:1. Druhý gól přidal Býrhof, který na polovině vystihl kličku stopera, sólo zakončil klikou na brankáře - 0:2. Další hřebíček do rakve přidal opět Cannavaro, který zakončil, jak jinak než do prázdné brány, přihrávku Hasiče - 0:3. Výsledek byl jednoznačný, ke hře měl ale Roura oprávněné výhrady. Příliš rychle jsme se zbavovali míčů a neustále se pokoušeli o vysouvání útočných hrotů. Vzhledem k počasí to byla jednoznačně sebezničující "taktika", která ovšem díky gólům vyšla.

Poločasová přestávka nás poněkud ukolébala, v 57. minutě domácí snížili na 1:3, když Honek nedokázal pokrýt útočníka, kterému byl adresovaný přesný míč za obranu. Drama naštěstí trvalo pouhých pět minut, protože v 63. minutě vyrobil z brány vyběhnutý domácí brankář hrubku, když poslal míč přesně na Kuliče, který chladnokrevně zakončil - 1:4. Vysokou efektivitu si udržel Hasič, který si splnil svůj cíl a v 69. minutě tvrdou střelou pod víko zvýšil na 1:5. O zápase bylo rozhodnuto, přesto se ještě děly zajímavé věci.

Po jedné neideální Pizziakovo rozehrávce na Býrhofa do šprajcu dopadla 100 metrová svíčka těsně vedle brány, kde stál Pizziak a doufal, že skončila za. Jenže se pokračovalo ve hře, míč přeskočil podélně bránu, kde byl první domácí útočník, který pálil pouze do Špauce. Nadějně pro domácí vypadala i Honkovo střela z první těsně nad Pizziakovo branku. Gólu se dočkali v 82. minutě, když se dostal útočník do brejku na levé straně, Pizziak si bohužel příliš hlídal přední tyč a nechal prakticky celou branku odkrytou - 2:5. K maléru se ještě schylovalo po slovním napadení Allyho domácím sebevrahem, Cannavaro se naštěstí stihl přisát Allymu na záda jako klíště a nepustil. Po výměně adres trvalého pobytu se pokračovalo ve hře, nic mimořádného se už nestalo.

Příští sobotu od 17:00 zakončíme sezónu na Nou Campu s ambiciózním týmem ze Sulkova.

Branky: 34' a 44' Cannavaro, 36' Býrhof, 63' Kulič, 69' Hasič
Žlutky: bez karet
Sestava: Pizziak – Honek, Špauc (C), Býrhof, Britny (55' Mao) - Karby, Cannavaro, Čolek (46' Totti), Piškoot – Hasič (71' Ally), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sparta Sulkov 4:3 (1:1)

Závěrečné galapředstavení

Sobota 16.6.2007 - poslední zápas sezóny nachystal pro domácí hráče i příznivce fotbalovou lahůdku, v podobě souboje Slovanu se Spartou Slukov. Nám už šlo pouze o potvrzení bronzové pozice, zato soupeř potřeboval aspoň bod pro postup do baráže o B-třídu. Bodík by na třetí flek stačil i nám, takže sázkaři měli jasno. V naší sestavě ovšem došlo k několika vynuceným změnám. Roura neměl k dispozici Hasiče ani Pizziaka, v bráně proto dostal šanci charismatický Jimmy. Počítat nemohl ani s Britnym a Mao Ce Tungem, který těsně před výkopem vyřkl svým typickým čínským přízvukem ANO (sluší vám to, gratulace!). Zápas k našemu údivu už podruhé během jara řídil vetovaný Jyndra, který se naštěstí prezentoval kvalitním výkonem a řekl si o vymazání z černé listiny.

Soupeř budil respekt především v ofenzívě, 90 nastřílených gólů hovoří za vše. Úvod zápasu spestřila průtrž mračen, doprovázená silným větrem. První dva góly tak sledovali ultras s povzdálí, ukrytí pod přístřešky. Nejprve udeřilo z naší strany, když se Ally prosadil přes obránce a dovezl míč až před bránu. Tam došlo k menší šmodrchanici, ze které vytěžil Piškoot první gól - 1:0. Hosté kontrovali záhy, když centr po standardce z rohu hřiště dopadl na vzdálenější tyč, odrazil se smůlovatě Jimmymu na prsa a od nich do brány - 1:1. Vyrovnaný Jimmy zachoval chladnou hlavu a dále se prezenovatl jistými zákroky. Obě mužstva se nechtěli spokojit s tímto stavem, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Svojí oblíbenou kombinaci na jeden předvedl Kulič s Cannavarem, zakončení gól nepřineslo. Cannavaro zásoboval spoluhráče fantastickými balóny, křižné přihrávky na 50 metrů dotávali ultras rychle do varu. Na jednu z nich si naběhl Piškoot, bohužel kvůli kombinaci vysoké rychlosti a mokrého rávníku nedokázal Tango zkrotit. Na druhé straně zlobil především obávaný Beranos, jeho pokusy byly naštěstí nepřesné. K brance měl blízko i Karby, jeho hlava po rohu mířila těsně nad.

Do druhé půle poslal Roura na hrot místo Allyho Kollera, který se tak dočkal delšího pobytu na place. Hru jsme pomalu ale jistě dostávali pod kontrolu, záloha a především obrana hostů měla povážlivé trhliny. Do vedení se ale dostali hosté, když se míč z hlavičkového souboje odrazil k Beranosovi, který ho s přehledem uklidil za Jimmyho - 1:2. Okamžitě jsme zvýšili obrátky, hosté si museli rázem připadat jako na kolotoči. Naše záloha dirigovaná liberem Cannavarem přestala poučet soupeři balón, výsledkem bylo srovnání v šedesáté minutě. Cannavaro se prosadil po pravé straně, do jeho přihrávky před bránu vložil nohu Kulič, balón se svezl po břevně, dostal se až k volnému Tottimu, který si věděl rady - 2:2.

Mohlo se zdát, že oboustraně příznivé skóre se již nebude měnit, jenže se nám dařilo prakticky vše a byl tedy problém přestat. Pravda, horké chvilky byly i před Jimmyho bránou, dvě ošemetné situace ve spolupráci s dobře pracující obranou vyřešil. Po našem srovnání došlo k výměně motoru zálohy, Tottiho nahradil Cobretti. Ten okamžitě zcela ovládl střed hřiště, hru si doslova vychutnával. Kličky jeden na jednoho, rozehrávka, k tomu perfektní přerušování akcí ... Pozorovatelé z Úlic omdlévali u zábradlí. Deset minut před koncem opět precizně zahrál křížem Cannavaro, volný Kulič si s balónem poradil a z pravé strany chladnokrevně obstřelil gólmana - 3:2. Chvíli na to se se štěstím prosadil Čolek, když obránce tečoval jeho dalekonosnou střelu brankáři do protipohybu - 4:2.

Herně to vypadalo na exibici, soupeř však dokázal závěr zdramatizovat. Po závaru před naší bránou jsme nedokázali odpálit míč do bezpečí a vysunutý obránce hostů dokázal skórovat, když se zmocnil míče v klubku hráčů a po otočce stál tváří v tvář už pouze Jimmymu - 4:3. V závěru zabrnkal na nervy Špauc nepovedeným odkopem, který mu Honek vrátil stejně "povedenou" hlavičkou.

Škoda, že sezóna skončila, ale přestat v nejlepším, to už je taková blatnická klasika. Jednoznačnou příčinou zlepšení v posledních kolech byl návrat Býrhofa do sestavy, jeho hra přinesla potřebnou jistotu do zadních řad. Škoda jeho zranění v prvním jarním zápase. Zlepšení odnesli týmy, které to zrovna nepotřebovali, ať už se zachraňovali nebo bojovali o postup. Slovan však měřil všem stejně a přistoupil k zápasům sportovně. A tak je to správné, tak to má být!

Džýýn, džýýn, džýýýýn!!!! .... a Markesbach to vod ... !

Branky: 3' Piškoot, 59' Totti, 76' Kulič, 80' Čolek
Žlutky: Koller
Sestava: Jimmy – Honek, Špauc (C), Cannavaro, Býrhof - Karby, Totti (64' Cobretti), Čolek, Piškoot – Ally (46' Koller), Kulič


Author: Honek


Zpět na přehled