ARCHIV - Áčko: Sezóna 2005/2006 (jaro)

Nečtiny Blatnice 1:2 Reportage
Kožlany Blatnice 1:1 Reportage
Blatnice Ledce 3:0 Reportage
Žihle Blatnice 2:1 Reportage
Blatnice Tlučná B 3:1 Reportage
Kamenný Újezd Blatnice 3:1 Reportage
Blatnice Heřmanova Huť 2:1 Reportage
Plasy Blatnice 4:1 Reportage
Blatnice Horní Bříza B 0:1 Reportage
Líně Blatnice 4:1 Reportage
Blatnice Hunčnice 2:0 Reportage
Hvozd Blatnice 0:2 Reportage
Blatnice Sulkov 5:5 ReportageNečtiny (A) - Slovan Blatnice (A) 1:2 (0:1)

Bahenní lázně se nekonaly

Sobota 19.11.2005 - s plnými bříšky jsme se scházeli v pravé poledne na blatnické základně NouCampu k předehrávce prvního jarního kola s Nečtinama. Čerstvé krkánky prozrazovaly, že k obědu převládaly dietní a lehce stravitelné karbanátky a vošouchy. Se slzou v oku jsme se rozloučili s dokonalým trávníkem a vyrazili do hor, na hřiště Sibirsku Bezvěrov, kde mají Nečitny dočasný azyl. Očekávali jsme rozbahněné hřiště, proto v taškách všech borců čekaly na svojí příležitost naleštěné Gumotexy. Hřiště bylo ale naopak zaprášené sněhem a hlavně pěkně zmrzlé, zejména malá vápna a celá strana u lesa, která slibovala pěkné kombinační akce ...

Roura se musel vypořádat s absencí několika opor - Hasičovi se ještě nesrovnaly piliny, chyběli nimrodi Ally se Šindym a Baron jel s B-teamem do Trnový, aby si mohl o 15 minut přispat. Na ledovou plochu jsme nastoupili v následující sestavě: Honek - Myšák, Bolf - Misha; Pibaro - Totti - Mao - Piškoot; Ivana Chýlková - Robo Čolek; střídačka takticky nabitá - Leosch, Kolík. Nominovaná trojice rozhodčích při pohledu na hřiště zbaběle prchla a zápas musel řídit nám neznámý sudí z Bezvěrova. Věděli jsme o problémech Nečtin se sestavou, proto jsme chtěli za každou cenu hrát. Naštěstí se Rourovi podařil husarský kousek, když jim několika utajenými telefonáty sehnal tři hráče!

Od úvodního hvizdu jsme se do soupeře obuli a náhodnými narážečkami jsme se tlačili do zakončení. Bohužel střelba odpovídala terénu, a tak většina pumelic končila vedle. Hodně aktivní byl střed zálohy, bohužel ale i Myšák, který neustále operoval pod agilními hroty. Díky tomu Nečtiny občas zahrozili nebezpečným protiútokem. Pěknou akci předvedl Ivana, který si nabruslil z pravé strany a nebezpečně pálil těsně vedle. Bohužel sudí pustil několik zákroků na Tottiho, po kterých by náš tlak mohl ještě gradovat. Jednou jsme se ale přece dočkali, když rozhodčí po jasné kose na Tottiho nařídil penaltu, kterou chladnokrevně proměnil Ivana - 0:1. Do konce poločasu jsme tento výsledek takticky kontrolovali, naši bránu ohrozili domácí jen jednou povedenou střelou do šibenice, kterou Soukup s přehledem kryl.

Občerstveni vychlazeným sifonem jsme se s vervou pustili do druhé půle. Očekávali jsme, že hra do kopce bude pro nás výhodnější. Nepočítali jsme ale s tím, že hra z kopce bude naopak výhodnější pro Nečtiny, které navíc o poločase posílil čerstvý koník. Proto jsme se zaměřili na pečlivou obranu, některé brejky domácích nás aspoň strachy pěkně rozehřály. Roura zapojil do hry Kolíka místo Bolfa a následně žolíka Leosche místo Ivany. Tento tah se mu vyplatil, protože Kolík agresivním stylem eliminoval rozehrávku domácích a Leosch byl na hrotu jako vítr. A právě on se dostal po jednom z mála našich útoků k odraženému míči, který s přehledem uklidil do sítě - 0:2.

Dvougólové vedení nás uklidnilo, soupeř přes optickou převahu nenalezl klíč od Soukupovo brány. V poslední minutě přišel ve vápně sporný atak Kolíka, po kterém rozhodčí kompenzoval penaltu. Tu domácí s trochou štěstí proměnili - 1:2. V luxusní kabině začala ihned po zápase aplikace neznámého alkoholu, jako ochrana proti zmrznutí krve cestou do sprch. Úspěšný den i celá půlsezóna byla zakončena večerní VIP masopivožranicí, o které naše reakce přinese reportáž v rubrice "Mishovo vypráskaný týden".


Author: Honek


Zpět na přehled
Kožlany (A) - Slovan Blatnice (A) 1:1 (0:1)

Blitinec na věky

Pondělí 17.4.2005 - Nesmyslnost okreso-svazových rozhodnutí nás donutila odehrát druhé mistrovské utkání za jeden prodloužený víkend. GPS navigace už nebyla nutná, protože zkušení silniční piráti měli nejsevernější končiny okresu najeté ze soboty. Mužstvo ztenčené opět o některé opory přivítala cedule Středočeský kraj - Okres Rakovník a lajnující hráči domácích, jejichž větší část se scházela ještě půl hodiny po našem příjezdu.

Realizační tým se musel vyrovnat se ztrátou hasícího Turbo Filipínce a Tottiho, kterému ještě nesplaskl vykloubený bok. Na vhodné počasí nadále čeká Honek i Wena Kolík. Od gólmana vypadala sestava následovně: Soukup, Leosch - Š. Pauc - Bolf - Misha, Pibaro - Bierhoff - Pepa Mao - Pischkot, Ally - Robo Čolek. Na lavičce byli v záloze natěšení Baron a Marian Cobretti. Příplatek za svátek zlákal k rozhodování tři rozhodčí - hlavního Langa a na lajnách Marka Ebena a Mladého Učně. Trávník byl díky zmýlené popovodňové pomoci ve formě čerpadel a mobilních sušiček pro Jižní Moravu zčásti vysušen, ovšem na druhou půlku už bohužel nezbyl benzín.

Jak je naším dobrým zvykem, několik minut po úvodním hvizdu jsme chvíli testovali Rourovy nervy a dovolili domácím rozcvičit Soukupa. Až burcující "Chlapcí, to je hrozný!" nás vyvedlo z letargie a donutilo alespoň na deset minut držet otěže zápasu. Domácí se překvapivě stáhli na vlastní půlku a dělali nečekané chyby. Při jedné školácké byl zkosen ve vápně Bierhoff, přičemž exekuce se ujal přemýšlivý Leosch. Milimetrové umístění ovšem zmařil důlek na značce pokutového kopu a naše první šance skončila pouze na tyči. Naši světlou desetiminutovku ale naštěstí po jedné z rychlých akcí na polovině domácích zužitkoval chladnokrevně Pepa Mao a tváří v tvář vyběhnuvšímu brankáři skóroval. Poté už se hrál klasický kožlanský fotbal.

Domácí byli aktivnější, drželi míč více na svých kopačkách a přehrávali nás ve středu hřiště. Hrálo se v rychlém tempu a hra byla často přerušována fauly na obou stranách, čemuž pomáhal zejména mokrý trávník. Přes všechnu snahu domácích se Soukupovi stále dařilo držet čisté konto. Tak tomu bylo i na konci prvního poločasu.

V kabině se samozřejmě diskutovalo (hlavně Rourovým zvýšeným hlasem) a rozebíralo, jak zlepšit naši hru a neuchylovat se pouze k pasivnímu odkopávání. Teorie je hezká věc, ovšem praxe vypadá většinou úplně jinak. Druhá půlka začala prakticky stejně jako ta první skončila. Kožlanští hráči stále tlačili a měli navrch také při standardních situacích. Bohužel jsme se nepoučili ze zápasu s Žihlí a díky nedůrazu při řešení situace v našem vápně jsme dovolili domácím vstřelit vyrovnávací branku. Dále se pokračovalo podle stejného scénaře.

Do zápasu se zapojil Baron, ale ani on nepřinesl kýžené zklidnění naší hry. Jak už to tak bývá, začalo také trochu jiskřit. Více než žlutou kartu hlavní sudí Lang naštěstí nikdy nevytáhl. Pochvalu zaslouží Mladý Učeň, jenž se nenechal vyvést z míry radikálními fanoušky domácích, kteří mu za lajnou občas ošklivě nadávali. Pravděpodobně se nechali unést velikonoční atmosférou. Naši jedinou šanci druhého poločasu promarnil Ally, který mohl při ojedinělém skotském centru do vápna kožlanských na svých koulích donést do branky vítězný gól. K radosti domácích se ale zalekl možných následků a v poslední vteřině ucukl.

Kožlanští hráči nedokázali zúročit svoji převahu na hřišti a utkání tedy skončilo remízou. Opět jsme si potvrdili, že hřiště v Kožlanech je pro nás zakleté a technický fotbal si na něm snad nikdy nezahrajeme. Kožlanští hráči zase svým výkonem dokázali, že rozhodně nepatří na chvost tabulky okresního přeboru.


Author: Misha


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Ledce (A) 3:0 (3:0)

Soupeř na rozpinkání

Sobota 8.4.2006 - nažhavení hráči a natěšené ochozy Nou Campu se dočkali - jarní část sezóny je tady! Po odloženém zápase ve sněhem zavátých Kožlanech nás čekal přijatelný soupeř z Ledců. Během náročné zimní přípravy, kdy se z plánovaných osmi přípravných zápasů hrály jen tři (telegraficky: Přeštice "A" - Slovan 9:1, Kaznějov "A" - Slovan 4:2, Slovan - Kostelec "A" 1:3), došlo jen k menším změnám v kádru. Odchod Šindyho, kterého si stáhla zpět Udinese, plně kompenzuje návrat Olivera Býrhofa v plné síle. Zranění si pár dní před zahájením sezóny způsobil Karboš, který ze souboje s kamínkem na náhradním hřišti vyšel s výronem kotníkem. Podobný problém trápí Honka, zde se však jedná o chronický multivýron s dobrým výhledem na kryplkáru. Do klubu též vstoupil tajemný mecenáš Lurgi, jehož jméno zdobilo novou sadu modrých dresů, ve které hráči nastoupili k zápasu.

Na trávník vyběhla následující sestava: Soukup, Kolík - Myšák, Býrhof - Misha, Pibaro - Pepa Mao - Totti - Piškoot, Ally - Filipínec, nadupaná lavička ukrývala Jimmyho, Leoshe a Čolka (ten se kvůli každodenním šestnáctkám a jedné dvacítce objevil poprvé od listopadu). Zápas jako hlavní řídil Kozina, za Slovan se praporku chopil Hangánu.

Letci se dostavili v sestavě, která vůbec nepřipomínala tu z podzimu, které jsme podlehli 4:0. Na první pohled přibyla v jejich kádru zkušenost, vykoupená ztrátou rychlosti a výdrží. Proto jsme celkem v klidu drželi míč na kopačkách a vtipnými kombinacemi doráželi na jejich bránu. Hosté byly evidentně zaskočeni, někteří proto narychlo dokončovali odfláknutou rozcvičku. Filipínec se nejdřív zastřeloval, když z úrovně penalty zcela sám pálil deset metrů nad. Jeho chvíle ale přišly, když nejprve překonal brankáře s pomocí teče obránce (při strečingu se jako na potvoru přimotal do střely) a o několik minut později po otočce na malém vápně přesně mířil k tyči - 2:0. Po oslavě druhého gólu musel málem Roura jeho a Tottiho střídat, protože trefu oslavili pusou s dvoumetrovým rozběhem (podle některých informací se ale mohlo jednat o Tottiho úmyslné čelíčko, protože mu Filipínec sebral gól z nohy). Ally se na pravém brku cítil oprávněně nevyužívaný, proto si přeběhl na druhou stranu. Taktika mu vyšla, za chvíli už se řítil sám na brankáře. Nájezd zakončil bravurně, když naznačil obstřelení brankáře, ale pak posledním špuntem (podkovičkou) chladnokrevně zakončil k bližší tyči - 3:0.

Poločas bohužel nedohrál Kolík, který si z akrobatického zákroku odnesl vyvrknuté koleno a do hry tak zasáhnul Leoš, který se od první zahřívací minely už jen zlepšoval. Roura doufal, že ve druhé půli dojde k navýšení skóre. Bohužel se začal hrát úspornější fotbal, který příliš šancí nenabídl. Za zmínku stojí snad jen Filipíncův průnik a zakončení do boční sítě (bohužel, touha po hatricku byla příliš silná). Letcům začaly postupně ujíždět nervy, výsledkem bylo vyloučení největšího nerváka. Přesilovku jsme využili dokonale, chvíli na to se nechal unést kliďas Mao, který za minutu nasbíral dvě žlutky a síly se opět vyrovnaly. Roura zapojil do hry Jimmyho a Čolka, kýžených fíků jsme se ale už nedočkali.

Příští víkend nás čeká náročný program - v sobotu bahenní lázně v Žihly a v pondělí vodní pólo v Kožlanech.


Author: Honek


Zpět na přehled
Žihle (A) - Slovan Blatnice (A) 2:1 (1:0)

Ani striptýz body nezachránil

Sobota 15.4.2006 - 17. kolo okresu nás zaválo až do jeho nejvzdálenějšího koutu, do Žihle. Před odjezdem nafasovali posádky aut GPS navigace, díky kterým dorazili na místo všichni včas. Na umělý trávník osmé generace, věrohodně imitujícího červenou hlínu se zbytky jetele a sklon plochy 20 stupňů, vyběhla tato sestava: Soukup, Misha - Špauc, Bolf - Leoš, Piškoot - Mao - Totti - Pibaro, Filipínec - Ally. Lavička praskala ve švech, díky kolizi se zápasem B-teamu, který nám vzal avizované posily Grizzlyho a Liškenroje, měl ovšem dres jen Robo Čolek a Vannyak.

Od úvodního hvizdu zkušeného sudího Pýcla se hrál na obě strany fyzicky náročný útočný fotbal, hodný souboji předních mužstev z tabulky. Domácí to bohužel na rozhodčího zkoušeli ze všech sil, ten ale nepodlehl. Každý kontakt hráče byl doprovázen teatrálními pády a patřičnou zvukovou kulisou. Některé borce letošní nominace na Thálie určitě nemine! Odměnou jim bylo vyloučení útočníka, který po souboji se Soukupem nevydržel a sestřelil ho. Mstiteli Filipíncovi naštěstí na poslední chvíli dokázal brácha vysvětlit, že není nutné ztrestat ho zabitím. Brzo musel vystřídat papírovej Totti, který je po nárazu do boku zlomený v půlce. Robo Čolek zadýchaný ještě z předzápasové rozcvičky zasáhl do hry dříve, než Roura plánoval.

Šance na vsítění logicky přicházely na naší straně, ale koncovka opět zklamala jak šůtera Filipínce, tak bijce Allyho. Když už to vypadalo na bezgólový poločas, vyslal Pibaro do akce místo Filipínce domácího hráče, míč se dostal ke kapitánovi, který se otočil okolo Mishy a nechytatelně zavěsil - 1:0.

Po změně stran jsme se brzo dočkali vyrovnání. Filipínec naskočil na Piškotův vysoký centr a poslal míč přes vyběhnutého brankáře - 1:1. Domácí nám hodně pomáhali, když neustále připomínkovali Pýclovo verdikty, který ale zůstal chladný. Šance na tři body byla zcela reálná, bohužel tak i na nula bodů. Žádné tutovky ale nechtěli přijít, proto udeřilo na druhé straně. Leoš udělal drobnou chybu při analýze kritické situace, míč směřující do autu kontroloval tak dlouho, až ho domácí hráč doběhnul a zasunul za Soukupa - 2:1.

Na řadu tak musela přijít rošáda, Soukup na hrot Vannyak do brány. Domácím puritánům se moc nelíbily Soukupovo boxerky, na moment viditelné během převlíkání u půlící čáry, ale nic s tím nenadělali. Než se vyřvali, operoval už Soukup na pravým brku. A právě Soukup byl hodně aktivní, jeho průnik zakončoval nadějně Bolfík. Ale jen těsně vedle. Speciální vložku pro Rouru předvedl Misha, když místo centru na kompletně vysunuté hráče, volil rozehrávku na Leoše, který kupodivu ztratil míč a domácí šli do brejku, který naštěstí neproměnili.

Příští zápas se odehraje už v pondělí na zajíčka, pokud to hřiště v Kožlanech dovolí.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Tlučná (B) 3:1 (2:0)

Mrtvý offside v praxi

Sobota 22.4.2006 - po náročných mačích v Žihli a Kožlanech, ve kterých jsme urvali pouze bodíka, nás čekal soupeř, kterému jsme měli co oplácet. Vzpomínky na zbytečný podzimní debakl 3:5 byly stále živé. Vítězství by nám též zajistilo dosažení magické 30ti bodové hranice, zaručující klidné dohrání sezóny (samozřejmě při splnění podmínky, že pár zápasů ještě vyhrajeme). Proti Krokodýlům se opět ukázala šíře našeho kádru a hlavně univerzálnost jednotlivých borců. Rourovi se totiž omluvil Býrhof s oteklou pacičkou, důkladně léčenou na Mirdedynovo veselici (gratulujeme novomanželům!!!!). Mao i přes totální nasazení nestihl dokončit podlahu v hnízdečku lásky a v 16:50 kvůli úplnému vyčerpání musel vystavit omluvenku.

Roura po konzultaci s Mydlajzem, kterého do Blatnic téměř nepustil ostrý protivítr mocně se opírající do jeho hára, vyslal na trávník pro někoho možná překvapivou sestavu. V bráně dostal příležitost Vannyak, v obraně Misha, Špauc, Bolf a Leosch, našlapaná záloha Karby, Totti, Piškoot a Soukup(!), v útoku klasické duo Ally, Turbo Filipínec. Zajímavý pohled byl na naši lavičku, ze které byl použitelný jen Robo Čolek a Baron, Jimmy a Honek byli pouze do počtu a sloužili jako demotivující prvek soupeře. Protože se proti nám postavila kombinace dorostenců a starých pánů, výhra byla z kategorie povinných. Delegaci si k naší i soupeřovo velké radosti vysloužil ostřílený Bofuň.

Od jeho úvodního hvizdu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem, Bofuň to rozhodně nebyl. Bylo vidět, že nechceme nechat nic náhodě, agilní záloha se tlačila neustále dopředu. Už v páté minutě Piškoot vlítnul do vápna, kde byl jednoznačně sejmut. Jako jistý penaltový střelec se osvědčil Karby, jehož rána k tyči byla nechytatelná - 1:0. Naše obrana občas zabrnkala Rourovi na nervy, vše vyřešilo prohození obou beků. Hlavně Leosche viditelně uklidnila blízkost lavičky se zásobou vody. O rozruch se postaral Bofuň, když obrátil faul v podobě zápasnické vložky blatnického old boye na Allyho. Vypadalo to chvíli na sumo, old boy naštěstí pochopil. Jako trumf proti Tlučný se osvědčil Soukup, ke kterému se po akci z pravé strany dostal balón, který v klidu umístil přesně k tyči - 2:0. Málem oslavovaným hrdinou byl Vannyak, jehož brilantní levaso brankář se štěstím vyrazil na roh.

Do druhé půle Roura poslal místo Tottiho Robo Čolka, na střídačce se už neobjevil ani Jimmy, který to přehnal s rozcvičkou. Hra plynule přecházela do blitince, místo dalších fíků přicházel strach o výsledek. Poté, co Špauc vykopával míč před prázdnou bránou, dosáhli někteří přihlížející nervového orgasmu. Do hry se místo Allyho zapojil Baron, s cílem udržet vepředu míč, případně vyslat Filipínce přesným pasem do šance. Ten předvedl ukázkové zarachtání v bedně, kdy po špatně odmávaném autu sundal nevinného dorostence. Vyřešila to naštěstí jen žlutka, následující měsíc ale bude raději bydlet v utajení u Muchnů.

Těsně před koncem musel s palcem v ruce odstoupit Piškoot, kterého za velkého ohlasu tribun nahradil navrátilec Honek. Právě po Honkovo faulíku se hosté dostali k přímáku, který skončil sporným gólem. Celá obrana na pokyn pomezního Hangána vzorně vystavila nejméně trojici hráčů do offsidu, Bofuň ale usoudil, že hlavičkující hráč byl v době kopu před obranou. I kdyby to byla pravda, tak Vannyak byl prokazatelně bráněn hráči v offsidu. Stejně ale posoudil i situaci na druhé straně, kdy Filipínec nahrával před prázdnou bránu Baronovi, který se nemýlil - 3:1. Praporek pomezního ale v tomto případě zůstal "na půl šestou", takže Bofuň v tomto případě situaci vyřešil správně. Chvíli na to se ozval libí tón konečného hvizdu.

Už teď se těšíme na sobotní derby s Kameňosem na místím Highbury.


Author: Honek


Zpět na přehled
Kamenný újezd (A) - Slovan Blatnice (A) 3:1 (1:0)

Chybělo trochu toho štěstíčka

Sobota 29.4.2006 - pro očekávané derby s Kameňosem byla naše sestava konečně kompletní, kaučové měli z čeho vybírat. Černý Petr zůstal Baronovi, který si jako jediný zapomněl gumovky a jeho nasazení na podmáčený pažit nebylo možné. Ofenzivně laděná sestava měla toto složení: Soukup - Leosch, Špauc, Býrhof, Misha - Pibaro, Totti, Mao, Piškoot - Turbo Filous, Ally, připraveni byli Vannyak, Honek, Robo Čolek, Karby a Bolf!!!. K tomu podpora blatnického kotle v čele s Bofferdingem na jedné straně, doplňované mocným skandováním Taka seniora ze sektoru domácích ultras. Decentní obavy panovaly jen z nasazení rozhodčího Jyndry, pod jehož taktovkou 10 let marně čekáme na výhru venku.

K našemu zklamání nenasadili domácí do hry Ovarsona, který na podzim tak krásně sekundoval u gólu Filouse. Hra byla od začátku vyrovnaná, duo Sovus & Viky postupně začalo mírně zatápět. První slabší chvilku měl Jyndra, když souboj Piškoota posoudil opačně a daroval domácím ideální standardku. Sovus se bohužel nemýlil, a i když si Soukup šáhnul, bylo to 1:0. Náš atom útok se dostával jen k málo nebezpečné koncovce, za zmínku stojí pokus Allyho vystřelit domácího stopera na Měsíc. Nepovedlo se, Ally použil svojí slabší nohu, takže to skončilo jen dvojným saltem. Zápas o poločase skončil pro Filouse, kterého zradilo oblíbené blatnické zranění - natažený prdelní sval.

O poločase došlo vlivem Filousovo odstoupení k oblíbené rošádě, do útoku nastoupil Soukup, do brány nabuzený Vannyak. Pokusit se o eliminaci Vikiho dostal za úkol místo Leosche Honek. Začátek druhé půle dával tušit, že na ně máme. Záloha se dostala do tempa, vepředu byl k neudržení hlavně Ally, který bořil jednoho soupeře za druhým a ještě k tomu vytvářel standardky. Díky jeho a Piškootovo důrazu jsem se dočkali vyrovnání. Dostali pod tlak domácí obranu a hlavně jejich díru, který tak dlouho váhal s chycením míče, až se ho po Piškootovo přiťuknutí zmocnil Ally a do prázdný brány pod víko vyrovnal - 1:1.

Po srovnání se nám otevřela cesta k bodům. Domáci znervózněli, stačilo se jenom trefit. Bohužel, Býrhofovi se do zakončení omylem přimotali domácí brankář s obráncem, stejně dopadnul i osamocený Piškoot. Někdy chyběla finální přihrávka, vždycky chybělo trochu toho štěstíčka. Trest přišel zákonitě na druhý straně. Po rychlým přečíslení přišel centr přes špatně bránící dvouletou dívčinu a domácí předstopér nekompromisně hlavou zavěsil - 2:1. Jyndra bohužel situaci posoudil jako korektní. Domácím hráčům narostla křídla, Viky se po autovém vhazování zbavil Honka a střelou z vápna skóroval - 3:1.

Roura ještě reagoval nasazením Karbyho místo Allyho, jeho první kontakt s míčem byla exekuce penalty za ruku. Rána po zemi naneštěstí skončila na břevně ...

Příští sobotu nás čeká další derby, na Nou Camp přijede ambiciózní team z Blbákova.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Heřmanova Huť 2:1 (1:1)

Body zaslouženě zůstaly na Nou Campu

Sobota 6.5.2006 - zápas jara na blatnickém Nou Campu. To je tradiční derby s Heřmankou. Už v 16:35 hlásil pokladník Honza Fík vyprodáno! Pípy se nezastavily, fronta na klobásy se táhla až k venkovním WC. To už ale borci v modrých dresech vybíhali na trávník. Sestava zůstala po Kameňosu víceméně konzolidovaná. V bráně specialista na Blbákov Vannyak, před ním Misha, Špauc, Býrhof a Leosch, v záloze Pibaro, Totti, Mao, Piškoot a na hrotech Ally s Turbo Filousem. Náhradníci Karby, Robo Čolek, René Bolf a Soukup, připravený nahradit Big brothera v útoku! Honek usedl do sektoru vyhrazeného médiím, hned vedle Míry Bosáka. K naší velké radosti byl na zápas delegován mezinárodní rozhodčí Marek Eben, který opět potvrdil, že jeho nominace na červnové MS není náhoda.

Sestava hostů doznala několika příjemných změn, viditelně slabší byla obranná řada, Kalimero jako žolík do útoku pouze na lavičce. Nebylo proto překvapením, že to byli hráči Slovanu, kteří od začátku tahali za delší konec. Snaha byla patrná, i když rozehrávka ze začátku poněkud vázla. Postupně se ale začal rozehrávat Totti s Býrhofem a bylo jen otázkou času, kdy svojí příležitost dostane Filous. Hosté hrozili spíše sporadicky, za zmínku stojí jen Vesyho barandov ve vápně, Ebenem zaslouženě oceněný žlutkou. Gólu jsme se dočkali záhy, když po Tottiho rohu zakončoval Filous, který ale jen trefil gólmana do hlavy, vyražený míč doběhl před čárou Ally, vrátil ho na volného Piškoota, jehož střelu opět brankář vyrazil, ale jen k volnému Maovi, který se nemýlil a chladnokrevně o zem skóroval - 1:0.

Bohužel, ještě než stihly doběhnout oslavné mexické vlny, bylo srovnáno. Po nedorozumění Vannyho s obránci doráželi hosté opuštěný míč na brankové čáře - 1:1. Flastr do kabin ale nemohl s naší psychikou nic udělat. Roura ponechal sestavu do druhé půle beze změn.

Své ovoce přinesla důmyslná taktika, když jsme po poločase zahájili ukolébávajícím blitincem. Nejprve sice zahrozil Vesy, proti kterému bravurně vyběhl Vannyak. Do brejku se pak zcela plánovaně dostal Turbo Filous, který si na šesti metrech vytvořil šestimetrový náskok na obránce a z úhlu překvapil brankáře střelou k bližší tyči - 2:1! Hosté museli reagovat nasazením Kalimera, na kterém byla vidět chuť vsítit proti Blatnicím. Roura ale odpověděl anglickým střídáním, když poslal na plac Soukupa, Robo Čolka a Bolfa, kteří nahradili Allyho, Býrhofa a Leoše. Hostující obrana si viditelně oddychla, když viděla Allyho na lavičce. Chvíle oddychu trvala přesně minutu, pak jim Soukup dvakrát po sobě ukázal patnáctku a řítil se sám na bránu. Škoda že jeho první střelu vytáhnul z brány obránce, podruhé měl štěstí brankář. Stejně zahrozil i Piškoot, jehož výpad z levé strany také brankář kryl.

Možnost hostů na otevření hry vzala za své, reálně by jim totiž hrozil debakl. Prohra 2:1 byla nakonec milosrdná a byli za ní viditelně rádi.

Příští sobotu nás čekají téměř jistě postupující Plasy, na které to umíme prakticky jen my.


Author: Honek


Zpět na přehled
Plasy (A) - Slovan Blatnice (A) 4:1 (3:0)

Další lekce z produktivity

Sobota 13.5.2006 - po výhře nad Blbákovem mohli hráči Slovanu v klídku vyrazit na půdu leadera soutěže z Plas. Domácí z nás určitě měli vítr, protože jsme je při předchozích dvou zápasech obrali o 4 body za dvě remízy! Koučové měli vlivem pár absencí (Filous, Býrhof, Bolf) poměrně snadnou úlohu při složení úderné jedenáctky. V bráně zůstal Vannyak, před ním Špauc, Misha, Robo Čolek, Leosch, v záloze pak Pibaro, Totti, Mao a Piškoot, v útoku duo Ally, Soukup.

Psychická uvolněnost hráčů Slovanu byla patrná od úvodního hvizdu podprůměrného Waltrose. Domácí byli zaskočeni kombinacemi na jeden, maximálně dva doteky, směřující k rychlému ohrožení brány. Nejprve zahrozil z levé strany Ally, jehož střela mířila vedle. Parádní akci pak po pravé straně založil Leosch, míč se okamžitě přes Čolka dostal k Soukupovi, který si ho hlavou prodloužil a mířil sám na bránu. Jeho střela bohužel jen těsně minula šibenici. Přehlídku našich šancí zakončil Pibaro, který po Allyho přihrávce před prázdnou bránu pálil jen do hráče.

Domácí lavička viditelně znervózněla a trenér už vytáčel horkou linku do Liberce. Ke gólům jim nakonec pomohli slabší chvilky Leosche a Maa, které vedly ke dvougólovému náskoku, do poločasu pak přidali ještě jeden kousek - 3:0.

Pokyny o poločasové přestávce byly jasné, zabránit debaklu a pokusit se o korekci výsledku. Za tímto účelem nahradil Allyho v útoku nabuzený Karby, jehož 20ti minutový 100%-ní výkon zastavil tvrdý souboj u postranní čáry, který odneslo pravé koleno. Do hry se tak zapojil debutant Michal Koller. To už na place řádil i Baron, který vystřídal motor zálohy Maa. Hra byla stále vyrovnaná, odpovídající souboji předních teamů tabulky. Zaslouženě se prosadil Soukup, která z pravé strany vápna vypálil a tečovaná střela skončila v síti - 3:1. Svůj debut mohl oslavit Koller, který se po kombinaci Soukupa s Baronem ocitl sám na malém vápně, ale střela mu nesedla.

Domácí stihli přidat ještě jeden uklidňující gól, reagovat se pokusil Čolek, který na Soukupovo volání o přihrávku "penalta!" odpověděl pěknou robinzonádou ve vápně. Waltrosova píšťalka zůstala němá.

Příští sobotu se na Nou Campu utkáme s béčkem Horní Břízy, hodinu před zápasem se koná dobročinná dražba Honkovo kopaček, chráničů a pantoflí do sprch.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Horní Bříza 0:1 (0:0)

Langoš rozhodl remízový zápas

Sobota 20.5.2006 - po výsledkově jednoznačném zápase v Plasích přijel na Nou Camp soupeř k poražení, kterého se nám ale dlouhodobě porazit nedaří. Koučové nemuseli při skládání sestavy řešit žádné neznámé. Soukup se vrátil do brány, konzolidovaná obrana ve složení Špauc, Misha, Čolíto, Leosch, v záloze Pibaro, Totti, Mao, Piškoot a na hrotech Ally a Filous. Problémem byla pouze kolize s hokejovým semifinálem, Pinkrosovi se nepodařilo se zubním Reném dohodnout prohození zápasu na původně určenou sedmou hodinu. Nejvěrnější ultras přesto dali přednost fotbalu, jen během první půle občas nenápadně zmizeli v útrobách hospodice na kontrolu stavu.

Tempo hry bylo od úvodního hvizdu Langoše velmi vlažné, bohužel takové vydrželo až do konce zápasu. Bříza praktikovala ukázkový pěší fotbal, kterému jsme se snažili nepřizpůsobit. Jedinou zaznamenáníhodnou situaci prvního poločasu byla akce po levé straně, kdy Ally našel zpětnou přihrávkou na penaltě Pibaru, který zacílil nepřesně. Ostatní pokusy spolehlivě eliminovala hostující obrana na čele s Mišelínem.

O poločase se k našim borcům dostala zpráva o postupu hokejistů do finále, která měla zapůsobit jako motivující prvek. Zlepšení se opravdu dostavilo, mírná převaha byla dobře patrná. Totti se dokonce dostal k pěkné dalekonosné střele, svoji jedinou příležitost promarnil Filous, když po úniku zprava volil namísto přihrávky klasickou topolovku. Roura nasadil do hry Barona, coby čerstvý motor zálohy, a také Bolfa na předstopera místo vyčerpaného Čolíta. Hra měla zlepšující se tendenci, Baron obutý do strelek Adidas Kanagom Edition sbíral nákopy a rozdával přihrávky, obránci už mnoho práce neměli a Bříza začínala vadnout.

Zasáhla ale ruka Boží, resp. píšťalka Langošova. Souboj na půlce mezi Mishou a břízským forwardem posoudil opačně. Už z nejistoty hvizdu bylo viditelné, že sám neví, čí faul vlastně odpískal. Zatímco se Misha kroutil v bolestech, rozehráli hosté rychlou akci, kterou přesně zakončili - 0:1. Jednoznačně remízový zápas byl tím ztracen. Langoš se sice začal snažit o decentní kompenzace, Roura reagoval rošádou - Soukup na brko, Vannyak do brány. Aspoň k vyrovnání to už ale nevedlo, času bylo tuze málo.

Příští sobotu zkusíme urvat body na hřišti Líní.


Author: Honek


Zpět na přehled
Baník Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 4:1 (3:0)

Voda naší technice nesvědčila

Sobota 27.5.2006 - ačkoliv hřiště našeho Nou Campu vypadalo po nočních deštích naprosto způsobile (voda se držela jen v místech vyšlapaných Bofuněm a spol.), v Líních nás přivítala kvalitně připravená plocha pro vodní pólo. Protože reportér zápasu Honek se zdržel při dopravě Jimmyho věcí a legitky do Vochova, aby ten mohl zastoupit v bráně opět nezvěstného Plešouna, přinášíme úvod zápasu jen zprostředkovaně.

Pozitivní zprávou pro kouče byl návrat Olivera Býrhofa do sestavy, která díky tomu vypadala následovně: Soukup - Misha, Špauc, Býrhof, Leoš - Piškoot, Totti, Mao, Pibaro - Ally, Filous. Už v čase 9,98s po hvizdu obávaného Crosse mohl Filous srazit domácí do kolen, když se valil sám na brankáře, který ale jeho střelu kryl. Každopádně bylo zřejmé, že na ně máme. Jedinou nevýhodou je, že náš soupeř většinou podobné situace krutě využívá. To se také přihodilo, domácí šli po podobné akci do vedení - 1:0. Druhý gól už za přítomnosti reportéra padl v 15té minutě, kdy se domácí prosadili po levé straně a se štěstím prostřelili Soukupa - 2:0.

Obraz hry přesně odpovídal terénu. K vidění byly převážně 10ti a více metrové skluzy, groteskní situace, kdy se míč nečekaně zastavuje v kaluži, hráči ždímající své promočené trenýrky... Cross pustil poměrně tvrdou hru, nepískal zákroky tělem, přesto byla patrná mírná náklonnost domácím (třeba když na Piškootovi visel hráč a znemožňoval mu zakončení i běh, zůstávala píšťalka němá). Naše šance ale také přišly, když po dvou rohách zakončoval poprvé hlavou a podruhé nohou Mao, míč však v obou případech skončil mimo. Podobně mířil i Ally, který se po individuální akci zbavil obránce a pálil do stejného místa jako Mao.

Domácí si pak vynutili třetí kus, když po neznatelném kontaktu Soukupa padl domácí hráč k zemi jako podťatý a Cross bez váhání nařídil penaltu. Tu stejný hráč se štěstím proměnil - 3:0. Když stejný kousek předvedl ve vápně Ally, zůstala píšťalka opět němá. Vzhledem k nepříznivému stavu použil Roura rošádu už o poločase. Náš hyper-atom útok Soukup, Ally, Filous budil oprávněnou hrůzu.

Chtěli jsme na ně vlítnout, jenže jako naschvál dostal Vannyak brutálně náhodný gól, když nepovedený centr zprava skončil na vzdálenější tyči a od ní míč zapadl k protější tyči - 4:0 (už jenom chybělo, aby ještě trefil Vannyho do hlavy). Slovan se však neúnavně tlačil dopředu, prosadit se podařilo Tottimu, když po průniku do vápna mířil přesně k tyči - 4:1. Cross, který se viditelně zlepšil, když spatřil na lajně trojici krajských sudí s nepřehlédnutelným Medvědem, poslal domácí zaslouženě do deseti. Totti měl na kopačce druhý zásah, jeho chytré bodélko šlo těsně vedle. Roura zapojil do hry Barona s Čolkem místo Pibary a Allyho, mírná neplodná převaha byla až do konce zápasu patrná.

Až po zápase se zjistil důvod, proč všechny Mishovo přihrávky končily v autu a proč všechny Filousovo centry končily za bránou. Z ověřených zdrojů jsme zjistili, že si oba obuli kopačky omylem na Chaplina.

Příští sobotu k nám přijedou prohrát Hunčice, hlavním úkolem bude dostat skóre do plusu.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - JZD Hunčice (A) 2:0 (1:0)

Předem to vzdali ...

Sobota 3.6.2006 - přidat definitivně uklidňující tři bodíky neměl být proti neškodným Hunčicím žádný problém. Po jejich příjezdu bylo patrné, že největší problémy budou mít kaučové s motivací, protože Hunčice k nám přijeli odevzdat body s B-teamem. Chyběla jim dokonce funkcionářská podpora v zádech, viditelně si proto oddychl arbitr Aleš Walenta.

Roura se nemusel znepokojovat absencí několika klíčových hráčů. Omluvenku vystavil čerstvý doktor Medák, pracující Bolf, Soukup absolvující školení na smotávání hadic a na podnikovém srandamači se zapomněl Pepa Mao, který na druhou půli dorazil, i když měl v nohách 100 minut a jeho rudá barva poukazovala na mírnou přehřátost (neplést s přihřátostí!). Na pažit vyběhla sestava v tomto složení: Vannyak, Leoš - Špauc, Čolek - Býrhof, Pibaro - Totti - Baron - Piškoot, Filous - Ally. Respekt budila i lavice náhradníků - Georginho, Koller, Honek, Jimmy a dorazivší Mao.

Začátek zápasu připomínal Líně, když se už po pár sekundách řítil k bráně Piškoot, jehož prudká přihrávka před bránu adresáta nenašla. Tentokrát ale neplatilo nedáš dostaneš, protože neumětelové z JZD měli problémy dostat se přes půlku. Dlouhé minuty tak domácí borci čekali na svoji příležitost, centrovaný Tottiho míč skončil na břevně. Vlivem složení teamu Hunčic neviděly ochozy Nou Campu jejich klasický herní projev. S bezgólovým stavem se nesmířil Býrhof, předvádějící moderní pojetí hry obránce. Po odebrání míče na vlastním vápně vysunul Allyho, a protože viděl, že mu nikdo nenabíhá, šel si pro přihrávku sám. Ally ho našel osamoceného na hranici vápna, odkud se Býrhof nemýlil - 1:0. Stejně skončil i poločas, což bylo vzhledem k průběhu hry milosrdné.

Do druhé půle poslal Roura na hřiště místo Barona MaoCeTunga, který byl zdravě rozběhán. Obraz hry se nezměnil, další tyč nastřelil z dálky Totti. Aby toho nebylo dost, stejnou tyč napálil i Filous, zakončující levasem. V této fázi zápasu začal předvádět zajímavé verdikty Aleš. Karty zřejmě zapomněl v kabině, navíc často nesmyslně obracel fauly nebo je úplně přehlížel. Jedinou vážnější šancí byl brejk hostů, který kosou zachránil před vápnem vyběhnutý Vannyak. Spravila to naštěstí jen žlutka a z trestňáku nebylo nic.

Do hry se místo Čolka zapojil velezkušený brazilec Georginhu, pro kterého to byl test na nedělní zápas B-teamu (test ukončila efektní patička na Tottiho, znamenající pauzu do konce sezóny). Střídání měl slíbené i Filous, ale jen za podmínky, že vsítí. To se mu povedlo, když jeho hlavu našel zpětnou přihrávkou Mao a Filous umístil míč přesně k tyči - 2:0. Po oslavném přemetu do diváků a jednom zkosení u lajny nahradil Filouse Koller. Zkušenou hrou pak dotáhl Slovan zápas do vítězného konce. U srdce nás navíc může hřát pochvala hunčického činovníka, který si všiml našeho upraveného areálu pro discofily a uznal, že trávník máme přeci jen o něco lepší (jak se později ukázalo, myslel tím, že ho mají také zelený).

Příští sobotu si jedeme zahrát fotbálek do Hvozdu.


Author: Honek


Zpět na přehled
Svornost Hvozd - Slovan Blatnice (A) 0:2 (0:2)

3 body v poklidu

Sobota 10.6.2006 - v minulém kole jsme bojovali o definitivní udržení v okresu, v dalším kole už bojujeme o pohárové příčky. Ano, takto absurdní je realita v naší soutěži, kdy půl tabulky hraje o postup a půl o sestup. Tomu se říká nekorupční prostředí...

Sestava doznala pouze kosmetických změn. Chyběl opět Misha, který se už týden s lahví Portského toulá Lisabonem, a také Čolek, který dělal řidiče na svatbě svojí ségry. Na hvozdeckou jetelinu vyběhla tato sestava: Vannyak, Býrhof - Špauc, Baron - Leoš, Piškoot - Totti - Mao - Bolf, Ally - Filous. Střídačka byla plná natrénovaných borců: Soukup, Jimmy, Koler a .... Marián Cobretti!!! Místo původně delegovaného Pýcla dostal pískání za odměnu blatnický specialista Frajtrštejn.

Hned od začátku bylo jasné, že bereme jedině 3 body. Soupeř působil opticky odevzdaně a už v páté minutě prohrával. Allyho centrovaný míč skončil až před Bolfem na malém vápně, který nechytatelnou šmudlou propálil domácího gólmana - 0:1. Vedení nás neuklidnilo, touha po vsítění byla patrná hlavně na Filousovi, ale Týmgajst z jeho strelek cestu do brány nenašel. Ally se tradičně bil jako lev, po jednom zákroku Roura vypsal sázku na to, že Ally do konce zápasu vystřelí míč do brány i s protihráčem. Nadějný byl i průnik Maa, který ale osamocen pálil přímo na brankáře. I když naše kombinace kvůli nečekaným odrazům o pampelišky občas vázla, domácí hrozili spíše sporadicky a Vannyak nemusel řešit žádnou kritickou situaci. Obrana s neprostupným Býrhofem a komentátorem Leoschem pracovala spolehlivě. Zodpovědnost na sebe vzal mozek hry Totti, který si připravil pozici na levaso a za vápnem nechytatelně vypálil - 0:2.

O možnost zasáhnout do hry se připravil Jimmy, který si v poločase díky houmranu nabral za bránou do strelek močůvku a odsoudil se pouze do role diváka. Naopak nabuzený Koller hrál hned od začátku, Cobrettiho chvíle měla přijít později. Hra se opticky srovnala, domácí ale byli stále bezzubí. Definitivně mohl rozhodnout Filous, který samostatné sólo zakončil polovysokou střelou, kterou brankář se štěstím vytěsnil. Poté přišla chvíle čerstvého motoru Cobrettiho, který nahradil Piškoota a Soukupa, který vystřídal bráchu Filouse (obránce si tak mohl na 20 sekund vydechnout). Hru měl Slovan do poslední chvíle pod kontrolou, škoda že se ukazatel skóre zastavil už na stavu 0:2.

Příští sobotu zakončíme sezónu na Nou Campu s týmem Sulkova.


Author: Honek


Zpět na přehled
Slovan Blatnice (A) - Sparta Sulkov (A) 5:5 (2:1)

Divoká přestřelka na závěr

Sobota 17.6.2006 - v posledním zápase povedené sezóny jsem na Nou Campu hostili spartičku ze Sulkova. Aby Brürcknerovi hoši mohli sledovat přenos z Nou Campu, povolil ČMFS změnu UZ na 15:00. Naše sestava se v závěru sezóny zkonsolidovala a vypadala následovně: Soukup, Býrhof - Špauc, Baron - Leoš, Piškoot - Totti - Mao - Bolf, Ally - Filous alias Modýlek. Místo na lavičce zbylo na Čolka, Cobrettiho, Vannyaka a Honka. S místem na tribuně byl smířený Misha, Drogba a Neo.

Protože už v zásadě nešlo o nic, dali koučové hráčům absolutní volnost a nesvázali je žádnými taktickými úkoly. Přesto bylo všem jasné, koho je třeba po podzimním Berantricku hlídat. Prvních 30 minut se všichni aklimatizovali, Mao se rozehrál, jakmile začala působit aplikovaná hřejivka. Přesto i při pomalejším rozjezdu bylo více šancí na naší straně. Začínal hrozit z pravé strany Modýlek, který se zatím jen zastřeloval. Stejně tak Allyho dum-dumovku zneškodnil brankář a Mao z levé strany netrefil k vzdálenější tyči. Prví úder připravil Totti, který naservíroval míč za obranu Modýlkovi, který se lehce zbavil posledního hráče a zleva prostřelil po zemi brankáře - 1:0. Po pár minutách to bylo veselejší, když chyboval obránce na půlce, což ocenil Mydlajz na střídačce jízlivými slovy: "ááá, udělal chybu". Míče se zmocnil opět agilní Modýlek a po sólu suverénně prostřelil brankáře - 2:0.

Škoda, že se nepodařilo udržet stav do poločasu. Leoš nechal trochu prostoru Berymu, který doběhl přetažený centr a zpětnou přihrávkou našel druhého útočníka, která uklidil míč k tyči - 2:1. O přestávce odpadnul Bolf, kterého zradily třísla, do hry se zapojil mozek hry Čolek. Mao, který se posunul na kraj zálohy, se předvedl už v 50-té minutě. Po vynikajícím ťukesu se míč od Tottiho přes Filouse dostal kolmou přihrávkou za obranu, Mao ukázal všem záda a chladnokrevně vsítil - 3:1. Vypadalo to na pohodlnou výhru, jenže přišla kuriózní situace. Hosté se dostali do přečíslení, střela z vápna směřovala na opuštěnou bránu. Kozina to považoval za jasný gól a jeho hvizd se ozval ve chvíli, kdy se míč odrazil od tyče, který v plném běhu dorazil do brány až následně Leoš. Gól přesto platil - 3:2.

Kanonáda tak pokračovala, Ally přepustil místo v útoku Soukupovi, kterého v bráně nahradil Vannyak. Do dvougólového vedení nás dostal Totti, který byl důsledný a počkal si, až centr vypadne sulkovskému brankáři z rukou a uklidil míč do brány - 4:2. Jenže chvíli na to si slabší chvilku vybrala obrana, hosté po rychlé a přesné kombinaci opět snížili - 4:3. Jenže Modýlek obul nové strelky z modrého klokana a jejich kouzlo fungovalo dál. Z levé strany zatáhl míč na střed a z vápna nechytatelně skóroval - 5:3! Zdálo se, že je rozhodnuto, do hry se navíc zapojil další motor Cobretti místo Maa. Místo poklidného dohrání přišli zcela nečekaně dva údery hostů, kteří v krátkém sledu dokázali dvakrát vsítit a stanovili konečnou podobu výsledku na 5:5.

Sezóna bude zakončena dvoudenním maratónem, nejprve 4.7. vystoupí na Nou Campu trashmetaloví Turbo a o den později bude probíhat léčba aplikací Carlosovo lahůdek. K tanci a poslechu bude hrát DJ Piškoot, který mimo jiné přislíbil novinky z alba Masakr 3.


Author: Honek


Zpět na přehled