ARCHIV - Áčko: Sezóna 2004/2005 (jaro)

Blatnice Kralovice 2:2 Reportage
Kozolupy Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Heřmanova Huť 0:4 Reportage
Všeruby Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Horní Bříza B 1:1 Reportage
Blatnice Tlučná B 1:4 Reportage
Líně Blatnice 5:1 Reportage
Blatnice Hunčice 6:1 Reportage
Zbůch Blatnice 5:2 Reportage
Blatnice Kožlany 1:0 Reportage
Plasy Blatnice 2:2 Reportage
Blatnice Žihle 2:1 Reportage
Sulkov - Blatnice 0:3 ReportageSlovan Blatnice (A) - Kralovice (A) 2:2 (0:1)

Univerzál Ally zařídil bod

Sobota 26.3.2005 - protože se průměrná tréninková účast v zimní přípravě ustálila na pěkné hodnotě 6,952 člověků/tréninková jednotka (určeno fundovanými výpočty matematiko-fyziko-mechanikem Mishou), převládal v našich řadách před prvním jarním kolem optimismus. A to i proto, že se k zápasu dostavili všichni borci, kromě již delší dobu nezvěstného Barona a dlouhodobě odpočívajících Býrhofa a Čolka. Nemohla chybět ani naše nová posila Dejvid Šindy, kterého se podařilo získat prozatím na hostování z italské Udine. Bohužel musel nastoupit s mírně zvýšenou teplotou (při kontrolním měření před zápasem ukázal teploměr 40,3°C), takže svůj brankový killer-instinkt naplno ukáže až ve druhém kole v Kozolupech.

Kralovice avizovali prostřednictvím tiskových agentur choutky na odvezení tří bodů z blatnického Nou Campu. Na to koučové zareagovali ofenzivní taktikou, podpořenou rozestavením 4-3-3. Sestava pro první kolo vypadala takto: obrana Myšilov, Kolík, Táta Hasič a Leosch, v záloze pohybliví Misha, Karby a Piškoot, v útoku Dejvid, Ally a Honek. Utkáni řídila trojice rozhodčích v čele s dnes výborným hlavním Crossem.

I přes jednoznačný záměr zbytečně soupeři nedarovat rohy a jiné standardky, zahrávali jeden laciný roh hosté už ve druhé minutě a míč samozřejmě skončil v domácí síti - 0:1. Blatničtí fans i hráči samotní pak očekávali velký nápor na bránu Kralovic. Místo toho se na hřišti odehrávala trapná groteska v podání domácích hráčů, kterým psychika nesvázala jen nohy, ale zřejmě je stočila celé do koberců. Jedno z vrcholných čísel předvedl i mazák Misha, který nikým neatakován skončil při pokusu o vysunutí hry v kotrmelcích. Hosté naštěstí do poločasu náskok nezvýšili, na naší straně stál za zmínku jen průnik Hasiče a jeho bodlo z 15ti metrů do korun stromů. Právě Hasič nahradil ještě před poločasem v útoku nemocného Dejvida, na předstopera se stáhnul Misha a do zálohy nastoupil Pibaro. Díky předváděné hře se u postraní čáry objevilo několik koláčů a pizz od přihlížejících fandů.

Do druhé půle nahradila Leosche naše druhá zimní posila, a to z West Hamu United zapůjčený Tomáš Řepka. Taktika pro druhou půli byla upravena tak, aby došlo k eliminaci kralovické, a tedy i blatnické záložní řady - hrát totální nakopávanou. Než ji hráči stihli uplatnit, byl zde v 47. minutě další z mnoha rohů hostů, který po přesné hlavičce z malého vápna skončil gólem - 0:2. Naštěstí hned po chvíli unikl po levé straně Hasič, který šel ve vápně po kontaktu s obráncem ochotně k zemi a následovala spravedlivá penalta. Tu chladnokrevně proměnil spolehlivý exekutor Karby. V 60. minutě aplaudovaly ochozy Wenovi Sheererovi, který se navrátil do sestavy A-teamu a nahradil na pravém křídle Honka.

A právě u Sheerera začala akce vedoucí k vyrovnání. Wena přihrál míč na Hasiče, který chtě nebo nechtě přiklepl míč Allymu, který ho ze vzduchu napálil z hranice vápna přímo do šibenice - 2:2! Allyho věšák se hned zařadil mezi favority na gól roku. Hosté ale nepřestávali zlobit, Mára třikrát odvrátil jasný gól, jednou dokonce s pomocí tyče. Počtvrté už tolik štěstí neměl (i když, jak se to vezme), jeho skluz obounožák za vápnem ukončil jasnou šanci hostů. Gól z toho nebyl, penalta taky ne, nicméně rote byla jasná. Koučové museli rozhodnout, kdo posledních 15 minut dochytá. Ally už si chtěl odpočnout, nabídnutou šancí nepohrdl a už se soukal do brankářského dresu.

Hosté nařízený přímák napálili do zdi, a protože už byli naštěstí v křeči, nemusel Ally řešit žádnou kritickou situaci. Snad jen, když do něj jeden odvážlivec zajel skluzem, a také když po jednom vysokém míči předvedl první fotbalové posunutí branky! V závěru si červenou kartu ještě vysloužil jeden z hostů, který pochválil pomezního rozhodčího.

Na rozjezd se soupeřem bojujícím o postup je bodík dobrý, příští sobotu v Kozíchchlupech by to měly být body tři. V týdnu od úterý do pátku bude na blatnickou základnu docházet psycholog, který bude i aplikací alkoholických nápojů bořit psychické zábrany domácích hráčů. Každodenní účast všech hráčů je žádoucí!


Author: Honek


Zpět na přehled
Kozolupy (A) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (2:0)

Hasič zastřihnul domácím křídla

Sobota 2.4.2005 - ve druhému jarním kole okresní ligy zavítali hráči blatnického A-teamu na hřiště nedalekých Kozolup. Cíl byl jediný - zapomenout na aktuální postavení v tabulce, hrát fotbal a urvat důležité body. Bohužel koučové přišli o spolehlivého zadáka Leosche, jehož účast na fyzicky náročném tréninku B-teamu skončila zhmožděným kotníkem. Začátek zápasu nestihl ani Hasič, který od rána kropil, takže na předstopera nastoupil René Bolf, místo Leosche se do obrany stáhl Piškoot a Tomáš Řepka byl vysunut do zálohy. Koučové opět naordinovali ofenzivní rozestavení 4-3-3, v bráně musel vykartovaného Máru Kúrovce nahradit Vanyak. Naše utkání po dlouhé době řídil rozhodčí Ferenc, s Hangánem a místním Amlerem na čarách.

Hráči Slovanu byli od začátku o poznání aktivnější, ale pořádné zakončení nechtělo přijít. Ani přes velké množství standardek po zákrocích na uzdraveného Dejvida se nepodařilo dostat míč do sítě. Nejnebezpečnější byl tečovaný míč po jednom z přímáků, který brankář se štěstím kryl. Bohužel po pár minutách musel pro zranění vystřídat Wena Kolík, kterého nahradil Hasič. Je to už obehraná písnička, ale přes vytrvalý tlak Slovanu dávali góly domácí. Slabou chvilku si vybral nejdřív Tomáš Řepka, po něm i Piškoot, po jejichž nepovedených odkopech domácí pohodlně zakončovali - 2:0.

Po přestávce došlo k rošádě v sestavě Slovanu - Honka nahradil Pepek Toti, který nastoupil do středu zálohy, Misha se stáhl do obrany, ze které se přesunul Hasič do útoku. Obraz hry se poněkud změnil, aktivita byla na kopačkách domácích, kteří ale nedokázali proměnit ani vyložené šance. 20 minut před koncem se do hry zapojil místo unaveného Allyho Oleg Verbatov, s jediným cílem - dovést Slovan aspoň k bodu. To už aktivita domácích slábla, naopak hráči Slovanu chytili druhý dech a začali nebezpečně ohrožovat domácí svatyni.

Nejprve se zastřeloval Karby, nůžky nanečisto testoval Hasič. Asi 6 minut před koncem přišel blatnický gól století. Centrovaný míč tečoval domácí obránce, na hranici vápna se Hasič zavěsil do vzduchu a parádníma nůžkama trefil přesně - 2:1. Ferenc chvíli váhal s odpískáním gólu, pak se ale ukázalo, že ve skutečnosti spolknul píšťalku a narychlo musel po kapsách hledat novou. Z gólu se radoval pouze Hasič, ostatní vůbec nechápali, co se to stalo.

Domácí evidentně znervózněli, jejich obrana v čele s indiánským náčelníkem působila nejistě. Toho využil Piškoot, který dravě pronikl do vápna a přihrávkou hledal naběhnutého Hynu Myšilova, který se mezitím vysunul na hrot místo Olega. Piškootovu přihrávku chtěl z hranice velkého čtverce uklidit do bezpečí domácí obránce, jeho "majstrštik" ale skončil k úžasu všech za vyběhnutým brankářem - 2:2! Hrát se ještě pár minut, určitě by Slovan vezl domů 3 body.

Příští sobotu se odehraje na Nou Campu tradiční derby s Blbákovem. Začátek je v 16.30, redakce žádá fanoušky Slovanu, aby pomohli hostům z Blbákova s plněním a nakládáním pytlů s kulturou.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Heřmanova Huť (A) 0:4 (0:1)

Potupná prohra s Blbákovem

Sobota 9.4.2005 - tradiční derby s Blbákovem (celosvětově používaný název pro shluk tří usedlostí, tvořící Heřmanovu Huť) přilákalo i přes nepřízeň počasí do ochozů Nou Campu několik set domácích hooligans i hostujících ultras, kteří vytvořili kotel hodný názvu blatnického stánku. Hosté přijeli v kompletní sestavě, v čele s obávaným míčovým kouzelníkem, černokněžníkem Haklosem. Ze sestavy Slovanu vypadl Misha, který si tak dlouho přidával na středečním trejnu, až to nevydržel pravý kotník a Misha musel s výronem odpajdat domů. Dohromady se naštěstí dal Wena Kolík, za výkon v Kozolupech dostal šanci chytat v náročném zápase Vannyak. Novým sparťanským zjevem překvapil čerokíz Hasiš, určený na osobní bránění Haklose.

Zápas se hrál na rychlém terénu, který měl domácím vyhovovat. Kombinace ovšem vázla, šance nechtěly přijít. Asi v 15. minutě se po jedné standardní situaci Blbákova a Mišilovo špatném odkopu dostal míč k Haklosovi, který přesnou střelou z 20ti metrů k tyči nedal Vannyakovi šanci - 0:1. Snaha domácích o ohrožení branky byla jalová, jedinou střelou v první půli byl daleký pokus Honka o přehození Kalimera, který po vyběhnutí předvedl ukázkovou minelu při pokusu o odkop. Ještě do poločasu musel nastoupit Pepek Totti, protože Ally si zahrál na Hasiče, ale při pokusu o nůžky utrpěl menší vykloubení ramene. Místo Allyho se vysunul na hrot Hasič, Totti se zapojil do hry ve středu zálohy. Ještě dříve musel odstoupit také nakřápnutý René Bolf, kterého na postu předstopera nahradil zkušený Oleg Verbatov.

Koučové nemohli díky střídáním o přestávce výrazněji zamíchat sestavou, pouze se snažili hráče vyburcovat k lepšímu výkonu. Hra se přesto nijak nezměnila, proto musel asi 20 minut před koncem nastoupit žolík do útoku - Wena Shearer. Než mohl jít do hry, musel se Roura všech hráčů s bolístkama (tedy prakticky všech) zeptat, jestli vydrží do konce. Až pak mohl Wena nahradit Honka. Jenže hned na to hosté udeřili podruhé, kliku Vesyho hasil ve vápně Tomáš Řepka, následovala penalta, kterou postižený s přehledem proměnil - 0:2.

S domácími to nevypadalo vůbec dobře, ale hned vzápětí přišla jejich druhá (a taky poslední) šance, když Wena s křídla ideálně poslal míč přes malé vápno, Hasič ale zakončit nedokázal. O chvíli později volil Hasič střelu z úhlu, namísto nahrávky na volného Wenu Shearera nebo Dejvida, která skončila v boční síti. Hosté vzápětí z rychlé akce s metrovým ofsidem vybojovali roh, který skončil gólem. V nastaveném čase ještě vyrobil penaltu Hyna Myšilov, kterou proměnil Kalimero. V tu chvíli rozhodčí Kutchera zápas ukončil.

Příští sobotu hraje Slovan od 16.30 o 6 bodů ve Všerubech. Každé zaváhání už může být osudné, proto je očekávána masivní podpora hooligans (aspoň 1 plně naložené auto). Koučové už kují pikle, vypadá to masivní posílení hvězdami z B-teamu (mimo jiné Mirdedyn Zidane či Georghino). Podle zákulisních informací by mohl nastoupit ve Všerubech inzultovaný rozhodčí Carlos.


Author: Honek


Zpět na přehled


Všeruby (A) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (1:0)

Georghino řádil jako zamlada

Sobota 16.4.2005 - klíčové utkání jara odehrál Slovan na hřišti Všerub, se kterými sdílí poslední příčku tabulky. Koučové měli za úkol postavit team, který bez psychických zábran zdolá soupeře alespoň 2:0, což by znamenalo lepší vzájemné zápasy pro Slovan. Do Všerub proto odjelo 16 připravených borců, doplněných o avizované posily z B-teamu. V bráně dostal důvěru Mára Kúrovec, stoperskou dvojici Myšilov - Oleg Verbatov doplnili beci Misha a Kolík. Našlapaná záloha měla složení Pibaro, Karby, Georgino a Piškoot. V atomovém útoky řádil Dejvid a Mirdedyn Zidane. Na okresu si důležitost zápasu uvědomili, a proto na poslední chvíli změnili obsazení rozhodčího a do Všerub dorazil Jan Sladký Kozina.

Hráči Slovanu byli řádně nabuzeni, což prokázal Mára už v první minutě, když efektní robinsonádou odvracel roh domácích. Jeho šipka ale vystavila stopku ramenu a Slovan musel střídat. Naštěstí byl na lavičce dobře připravený a už ostřílený Vannyak. Změny v sestavě měly na hru pozitivní dopad, převládaly kombinace vedené většinou Georghinem, do zakončení se dostali Dejvid i Mirdedyn, ale chybělo jim trochu klidu a štěstí. Své kvality nepotvrdil Kozina, když ponechal bez povšimnutí ukázkovou malou domů Všerub. Nejnebezpečnější střelu vyslal Myšilov, jeho bombici ale brankář vyrazil. Slovan nepolevoval a pokračoval v aktivní hře. Protože se Karby poněkud zapomínal ve středovém kruhu, aktivita ležela na Georghinovi, který předváděl své klasické brazilské prvky.

Jako obvykle se ale přes vytrvalý tlak Slovanu do vedení dostali domácí. Po nenápadné akci netrefil Hyna hlavou přesně míč ve vápně, ten spadl na hlavu nejmenšího hráče na hřišti a odrazil se přes vyběhnutého Vannyaka - 1:0. Pro Slovan to byl šok, ale přeci jen už si na tuto situaci hráči zvykli. Do poločasu se výsledek zkorigovat nepodařilo, spíš to vypadalo na další střídání brankáře. Když do Vannyaka zajel domácí hráč šlapákem, vypadalo to na pěknou peckovačku, aktivní byl hlavně Kolík a Oleg, Kozina hasil situaci žlutkami. Střídání naštěstí nutné nebylo, Slovan by to ale nezaskočilo, protože jako trojka byl ve Všerubech použitelný Tomáš Urban, přezdívaný Zeď.

O přestávce nebyly nutné žádné změny v sestavě, Slovan šlapal jako dobře namazaný stroj (jen občas to vzadu trochu skřípalo). Snaha neustávala, a proto přišel další trest. Misha s Piskootem špatně odhadli vysoký míč a do brejku se dostala místní legenda - Ruda Thérák. Jeho sprint ukončil Kolík ve vápně skluzem a následovala penalta. Vannyak si šáhnul, ale gólu nezabránil - 2:0. Koučové reagovali vystřídáním znaveného Karbyho, do zálohy se vytáhl Kolik a čerstvý Leosh šel na beka. Hra se oživila a Slovan se konečně dočkal, když si Hyna naběhl na roh k přední tyči a poslal míč do sítě - 2:1.

Do konce zápasu zbývalo ještě hodně času, šance na body stále žila. Zkopaného Pibaru nahradil v záloze Urban, což znamenalo, že Georghinu bude mít od pondělí dovolenou. Krásnou střelou z přímáku se prezentoval Dejvid, jeho táhlou dělovku zastavila až tyč. Pak přišla chvíle Georghina, který zřejmě tajně pokropený živou vodou předvedl sólo do vápna, kde byl surově zastaven. Kozina chvíli váhal, ale penalta byla jasná! Roura určil jako exekutora Dejvida, který napálil míč přesně doprostřed brány - 2:2.

Škoda, že se neprodlužuje, Slovan by měl opět šanci na otočení zápasu. Rozhodovat se bude v jiných zápasech, a to už příští sobotu, kdy se na Nou Campu představí výběr Horní Břízy.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Horní Bříza (B) 1:1 (0:0)

Ukradené body!

Sobota 23.4.2005 - Match s Horní Břízou patřil do kategorie povinných výher, protože se její hráči venku nemohou spoléhat na pomoc áčkařů (hráčům Slovanu je to pochopitelně jedno). Roura dostal na poslední chvíli omluvenku od Pibara a Mirdedina, zcela fit se necítili ani Ally a Karby. Bylo jasný, že Misha musel svůj obnovený výronek zatajit a být připraven odehrát celý zápas. Naopak zcela zregenerovaný a připravený se hlásil zkušený Georghino. Oproti zápase ve Všerubech nahradil Mirdeho Ally a Pibaru Autoklempíř. Místo Karbyho dostal na pravé záloze příležitost nadupanej Leosch. Důležitý zápas řídil Liškenroyovo kámoš Sudí.

Hosté přijeli na Nou Camp s dorostem, doplněným o dva až tři šediváky. Aktivita byla proto zákonitě na straně domácích, kteří byli hnáni dopředu kotlem domácích fans. Z Turína přijelo atmosféru navodit i několik pravých tiffosi. Žádné tutovky se ale nevyskytly, většinu standardek domácí rozehráli nepřesně nebo je pochytal brankář. Ani Bříza se ale naštěstí nedostávala do zakončení. Přesto mohlo být do poločasu veselo, to když Dejvid kopal penaltu nařízenou za jeho zkosení. Exekuce ale nebyla tak precizní jako ve Všerubech, brankář se štěstím kryl.

Do druhé půle musel odstoupit Georghino, jehož svalstvo i přes intenzivní předzápasovou aplikaci všech dostupných emulzí zátěž nevydrželo. V sestavě ho nahradil další brilantní technik Karby. Začátek se ale Slovanu moc nepovedl, hosté převzali iniciativu a zatlačili domácí na vlastní polovinu. Asi po hodině hry ale začali uvadat a našlapaní domácí začali tlačit na pilu. Tlak vyvrcholil neuznaným gólem, když Autoklempíř nahrával před bránu údajně už z autu a Dejvidova dorážka nebyla uznána. Roura vycítil šanci na doražení soupeře, proto se do hry zapojily čerstvé síly - Allyho nahradil Honek a Mishu Jimmy Hendrix.

Asi 12 minut před koncem se konečně všichni dočkali. Dejvid se dostal do rychlého brejku, ale dlouho to vypadalo, že nebude mít komu přihrát. Turbo ovšem zapojil Autoklempíř, kterého Dejvid zpětnou přihrávkou našel na velkým čtverci. Autoklempíř nic nevymýšlel a z první pálil po zemi přesně k tyči - 1:0. V ochozech vypuklo šílenství, Georginhu s Fekeťákem běželi okamžitě ladit šestistrunku. Do konce ale zbývalo hodně času ...

Z kopaček hráčů Slovanu najednou zmizela jistota, někteří se báli o výsledek, někteří už se asi viděli v hospodici. Piškoota navíc začaly trápit křeče. Přesto se podařilo do konce normální doby výsledek udržet. Pak ovšem zaúřadoval Sudí, který Karbyho kontakt s míčem ve vápně posoudil jako ruku. Problém byl v tom, že ji jednak neviděl a odpískal jí až po prosbách hostů, ale hlavně v tom, že to ruka absolutně nebyla. Autor této reportage může odpřísáhnout, že míč sice ruku Karbyho trefil, ale tu měl při těle a navíc z poloviny byl míč v regulérním kontaktu s Karbyho "kozou". Hornobřízský šedivák bohužel nařízenou penaltu proměnil - 1:1. Zápas chvíli po rozehrání skončil. Sudí si tak udělal v řadách domácích nové kamarády, neodbytně žádající po zápase o autogram.

Předmájkové klání odehraje Slovan opět na Nou Campu, v dalším existenčním zápase přivítá od 17.00 Krokodýly z Tlučný.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Tlučná (B) 1:4 (0:1)

Krokodýlové v přesile uspěli

Sobota 30.4.2005 - na další domácí zápas, tentokrát s nevyzpytatelnou Tlučnou, dorazili někteří borci už v plné polní, připraveni na okamžité zahájení májkové kalby. Vlivem různých okolností se Rourovi rozpadla záložní řada. Georghinu s Pibarou museli ještě šetřit natažené svalstvo, Karbymu skončila nemocenská až ve 20.00 hodin. Navíc Piškoot odjel s Eliškou do Anglie procvičovat jazyky. Koučové proto museli rozlousknout pořádný oříšek.

Naštěstí už byl k dispozici uzdravený Mirdedyn Zidan, který zaujmul místo levého obránce. Na postu druhého obránce nastoupil Wena Kolík, zkušená stoperská dvojice zůstala zachována - Mischilov & Verbatov. V bráně byl samozřejmě Vannyak, útok byl také celkem jasný - Autoklempíř & Dejvid. Záložní řada byla překvapivá směs techniky - Misha & Pepek na středu, pečlivé obrany - Tomáš Řepka a rychlosti - Honek! Složení týmu poněkud překvapivé, přesto v úspěch věřili všichni. Zápas byl svěřen jako hlavnímu rozhodčímu Šmauzovi.

Úvod zápasu byl poznamenán sehráváním týmu, Honek tápal na postu záložníka, který hrál naposledy před 15ti lety. Přesto se Slovan dostával do slibných šancí a zakončení, včetně několika rohů a standardek. Jenže od 15té minuty musel hrát o deseti, když Šmauz poněkud necitlivě po dvou žlutých kartách vystavil rote Mirdedynovi. Roura ihned reagoval změnou v sestavě, Wena Baroš nahradil Olega, Autoklempíř se stáhl na beka a Slovan hrál pouze na tři obránce v řadě. Dál se pokoušel o ofenzívu a byl Krokodýlovu minimálně vyrovnaným soupeřem. Protože u Kolíka hrozilo rovněž vykartování, byl ještě do poločasu nahrazen Leomírem Mareschem.

Přestože se hosté nedostali do mnoha šancí, vytěžili z minima maximum. Po standardní situaci se míč odrazil od břevna a na malém vápně dorážel jeden ze zcela volných útočníků do prázdné brány - 0:1. Psychika Slovanu dostala trhlinu, ale nic nebylo ztraceno. Škoda, že koučové nemohli o poločase oživit hru dalším střídáním, protože zbývala už jen jedna možnost a adeptů na vystřídání během druhé půle mělo jen přibývat.

Hráči Slovanu evidentně o přestávce zmobilizovali svoje síly, protože jich bylo na place najednou více než hostů. A také se dočkali odměny, když Leomír svoje sólo zakončil přesnou střelou po zemi - 1:1! Aktivita byla dál na straně domácích, největší šanci měl Pepek, když po akci Weny Baroše prošla jeho střela těsně vedle. Do zápasu se poté zapojil čerstvý Ally, který nahradil Tomáše Řepku, znaveného pečlivým osobním bráněním.

Poznámka autora: Od této chvíle (a možná i chvíli před tím) u mě docházelo k podivným výpadkům zraku, sluchu a celkového vnímání okolí. Občas jsme viděl světlo na konci tunelu a slyšel zvláštní hlasy. Svojí činnost jsem omezil pouze na pokusy o eliminaci útoků Krokodýlů. Proto mohou být některá dále uvedená fakta zkreslená.

Slovan již nedokázal žádnou příležitost dovést ke zlomovému gólu, a proto jej hosté tvrdě ztrestali. Nejprve Vannyaka nechtěně hlavou přeloboval Autoklempíř tísněný při obranné hlavičce soupeřem - 1:2. Následně se dostal míč k volnému hráči na vápno, který přesně trefil - 1:3. Katastrofální 15ti minutovku završil gól na 1:4, když Vannyak neudržel míč v náručí a dorážka nebyla pro soupeře problém.

Šanci na vzkříšení Slovanu měl Autoklempíř, který ale penaltu za faul na Dejvida neproměnil. V závěru už jen Honek ukázal, že 100% účast na trejnech není rozhodující a po dvojím rovnání křečí zkřivených vanilek musel hřiště opustit. Nedohrál ani Dejvid, kterému v souboji otočili kolenu, to už by ale opravdu úplný závěr.

Příští sobotu od 17.00 hraje Slovan na hřišti Líní.


Author: Honek


Zpět na přehled


Líně (A) - Slovan Blatnice (A) 5:1 (3:1)

Vedení netrvalo dlouho

Sobota 7.5.2005 - po delší době kolidovaly zápasy obou blatnických teamů, koučové proto museli pečlivě zvolit optimální složení sestav. Chvíli to vypadalo, že se do sestavy A-teamu vrací Baron, nakonec se ale ukázalo, že na něj béčkaři zapomněli a ujeli mu do Pernarce. Díky široké blatnické základně ale do Líní i Pernarce odjelo dostatek borců.

Do sestavy Slovanu se vrátili lítači Piškoot a Pibaro, koučové tak mohli postavit prakticky ideální jedenáctku. V obraně nastoupili od začátku krajní Leosch s Kolíkem a stopeři Myšák s Verbatovem. Střed zálohy patřil Tottimu s Mishou a na hrotech byli Dejvid s Autoklempířem. Místo ohlášeného Crosse zápas suveréním způsobem odřídil Káva, kterému nejistě asistoval místní Brykner a naopak velmi jistý Mydlajz.

Začátek vyšel podle nejlepších představ Slovanu. Dejvid se dostal do vápna, kde jej domácí stoper poslal k zemi. Káva nemusel ani vteřinu váhat, penalta byla jasná. Vzhledem k počtu neproměněných pentlí je problém najít spolehlivého exekutora, Roura proto určil Leosche. Tomu by se sice v tu chvíli hodily pemprsky, přesto po trojím rovnání míče s přehledem k tyči zavěsil - 0:1! Teď už stačilo pouhých 88 minut neinkasovat, případně ještě vsítit, a body byly doma.

Jenže Baníkovci se s tím smířit nechtěli a začali si na hřišti dělat co chtěli. Jednoduchýma narážečkama se dostávali do nebezpečných situací, které obrana Slovanu s vypětím všech sil odvracela. Naštěstí dnes kupodivu velmi dobře fungoval ofsajdsystém, a tak hodně domácích šancí končilo Mydlajzovo zdviženou pravicí a Kávovo hvizdem. Srovnat se domácím podařilo už asi v 10té minutě, kdy střela zasáhla Vannyho do gesichtu a pro volného útočníka nebyl problém zasunout odražený míč - 1:1. Do poločasu přidali Líně ještě 2 kousky, nejprve na zadní tyči hlavičkoval úplně volný hráč, chvíli na to po rozebrání obrany zvýšil Baník už na 3:1.

O přestávce musel Roura samozřejmě zvýšit hlas, protože výkon Slovanu nebyl hodný okresu. Odstoupit musel Oleg s tahajícím svalem a střídán byl také Kolík. Na předstopera se stáhnul Autoklempíř, Honek nastoupil do útoku a do obrany Tomáš Řepka. Slovan se okamžitě začal pokoušet o smazání náskoku, aktivní hrou si vytvořil několik tutovek z kategorie nejtutovkovatějších. Nejdřív Dejvid zcela sám přepálil bránu z penalty, pak se dvakrát dostal Piškoot až před brankáře, který ho jednou vychytal a jednou ho Piškoot přehodil i z bránou. Dobrou možností byl i nepřímák uvnitř vápna, který Myšákovi domácí lapka vyrazil na roh.

Ke vší smůle si Vannyak natáhnul sval a do hry musela zasáhnou brankářská dvojka Slovanu. Tou nebyl nikdo jiný, než Jimmy Hendrix. Jimmy zvolil na kluzký povrch revoluční typ kopaček, jednalo se Predátory 10.0 se speciálním protiskluzovým povrchem, vypadající jako starý hadráky omotaný izolepou. Jimmy předvedl několik jistých zákroků, Slovan přesto do konce ještě dvakrát inkasoval. V té době už byl na hrotu vysunutý i Myšák a hrálo se vabank...

Příští sobotu hostí Slovan na NouCampu na jaře se také trápící vidláky z Hunčic.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - JZD Hunčice (A) 6:1 (3:0)

Soukup dokonal potupu

Sobota 14.5.2005 - zisk tří bodů byl v dalším kole okresu povinností, protože Hunčice jsou na jaře ještě o něco "úspěšnější" než Slovan. Po zdrcující porážce v Líních byly očekávány radikální změny v sestavě. Zraněného Vannyaka nahradila jednička B-teamu Pavel Soukup, obrana měla složení Myšák, Misha, Leosh a předstoper Autoklempíř. Taktickou lahůdku přichystal Roura pro zálohu a útok. V záloze totiž nastoupil Dejvid, spolu s Georghinem, Tottim a Piškootem. Útok si vyzkoušeli Karby s Pibarou. Na zápas byl delegován nevyzpytatelný Schimanski, jedním z pomezních byl Mário. Úroveň řízení utkání byla adekvátní Jitky přítomnosti v první řadě v sektoru hostujících fans.

Slovan začal utkání s velkým nasazením, odměna přišla záhy. Po rychlém vhazování Autoklempíře zpracoval balón Georghinu, který precizní přihrávkou našel nabíhajícího Dejvida a ten chladnokrevně skóroval - 1:0. Tentokrát ale nehrozilo, že by se Slovan zatáhnul do obranné ulity, naopak hráči vycítili možnost vylepšení skóre. O to se postaral Karby, který hlavou líznul centrovaný míč a byl z toho další gól - 2:0. Na to, že se hrála asi 15. minuta, slušný stav. Hosté se nezmohli vůbec na nic, dokonce ani podpora Schimanskiho nebyla nic platná. Snažil se pískat každý kontakt hráče, ovšem s regulérníma trefama nezmohl nic. Dokonce i Mário několikrát podlehl a nesprávně posoudil ofside. Redakci se po zápase podařilo zjistit, že měl slíbené povýšení na krajskou úroveň, včetně získání vlastního praporku!

Mezi hráči Slovanu vynikal především Totti a Georghinu, kterému byla při jednom sprintu naměřena rychlost 35 km/h! Právě Totti byl hlavní postavou závěru první půle. Po jeho výborném centru za obranu zvýšil Myšák už na 3:0. Jeden z hostů (pamatujeme si tě) neunesl Tottiho potupné kličky a kriminálním zákrokem ukončil jeho působení ve hře. Posera Schimanski trestal pouze žlutou kartou. V tu chvíli to vypadalo na konec blatnické fotbalu na dalších 10 let, naštěstí během poločasu vášně alespoň částečně uhasly.

Tottiho nahradil Mirdedyn a Slovan mohl pokračovat v náporu. Za stavu 3:0 hrozila ještě teoretická šance pokusu o ovlivnění zápasu Schimanskim, ovšem uklidňující trefu přidal Dejvid, kterého perfektně vysunul Myšák - 4:0. Hosté se kromě snížení z nesmyslně nařízené penalty nedostali k ničemu. Rezignovali na hru a pouze opláceli a fňukali. Jeden z hráčů to zdůvodnil tím, že prý aby měla redakce dostatek podkladů pro reportage. Tím se ověřily nepotvrzené informace o existenci internetového připojení v Hunčicích (1 bit/s po dřevěných drátech).

V samotném závěru, kdy už Georghina nahradil René Bolf a ještě o chvíli později Karbyho Honek, mírně vylepšil Slovan bídné skóre. Nejprve nezaváhal Piškoot a sám na brankáře přesně zakončil - 5:1. Ve finále ještě za faul na Dejvida proměnil potupně penaltu Soukup - 6:1. Po dlouhé době tak mohly zaznít Husquarny.

Příští sobotu hraje Slovan už od 15.00 ve Zbůchu, připravená motospojka s policejním doprovodem převeze Soukupa po závěrečném hvizdu do Kameňosu, kde pomůže B-teamu k dalším bodům.


Author: Honek


Zpět na přehled


Zbůch (A) - Slovan Blatnice (A) 5:2 (3:2)

Radost netrvala dlouho

Sobota 21.5.2005 - do Zbůchu odjížděl Slovan po povzbudivé výhře nad JZD Hunčice optimisticky naladěn. Pomohlo k tomu i uzdravení Tottiho, díky kterému mohli koučové zachovat vítěznou sestavu. Aby se domácí mohli zúčastnit oslav osvobození Zbůchu Rudou armádou, byl dohodnut začátek zápasu na 15.00. Díky tomu mohl Pulec počítat s několika posilami do Kameňosu, kde se hrálo od 17.00.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Kabýka udávali domácí tempo hry, hráči Slovanu předvedli v obraně několik pěkných minel. Jenže ve formě hrající Totti se po čtvrthodině hry dostal ve vápně k odraženému míči a pohodlně dorazil - 0:1! Ovšem hned jak ukončil své oslavné letadlo, brnknul Piškoot ve vápně o nohy domácího hráče, který se ochotně poroučel k zemi. Z penalty tak přišlo okamžité vyrovnání - 1:1. To ale nebylo vše, protože o pár minu později Autoklempíř místo odkopu volil šipku (tzv. indiána) po míči, bohužel minul a míč po závaru skončil u brankáře Soukupa, kterého na hranici pravidel atakoval domácí hráč a zvýšil na 2:1.

Slovan se samozřejmě nevzdával a také se snažil o ohrožení soupeřovy brány. Agilní Piškoot předvedl na levé straně několik nebezpečných výpadů. Odměnou byla standardka, ke které se postavil opět Totti a nechytatelnou střelou přes zeď vyškolil domácí díru - 2:2! Teď už to chtělo do poločasu udržet... To ale nebylo Slovanu souzeno, po další chybce v obraně zvýšili domácí na 3:2. Ve 42. minutě se Karby na pravém křídle trhal do úniku a utrhnul si po čtvrté v sezóně sval, tentokrát pravý zadní stehenní. Tím je zřejmě vyřazen pro závěrečné boje o záchranu. Ještě před poločasem musel být nahrazen Honkem, který za nepřipravenost výstroje sklidil Mydlajzovo drtivou kritiku.

Po přestávce se chtěl Slovan, občerstvený výživným isostárem, pokusit o zvrat utkání. Místo toho ale přišla v prvních deseti minutách rána jistoty, kterou mu zasadili domácí dvěmi rychlými góly - 5:2. Na debakl naštěstí nedošlo, protože na domácího zákeřného tvůrce hry byl nasazen Tomáš Řepka, který nahradil Georghina. Do konce zápasu už si ani nekop, za což v závěru Řepku ztrestal zbabělým úderem loktem do zad a vyřadil ho tak v posledních minutách ze hry. Kabýk bohužel nemohl nic dělat, stalo se to za jeho zády. Zápas nedohrál ani Autoklempíř s naraženou rukou, kterého nahradil René Bolf.

Utkání mělo pěkné pokračování pro čtyři hráče Slovanu (Soukup, Hendrix, Honek, René), kteří si ještě zajeli pro čtyřku do Kameňosu.

Příští sobotu hostí Slovan na Nou Campu Kožlany, tentokrát opět v tradičním čase 17.00.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Kožlany (A) 1:0 (0:0)

Parný festival neproměněných šancí

Sobota 28.5.2005 - v dalším napjatě očekávaném zápase přivítal Slovan za krásného fotbalového počasí Kožlany. Protože přijeli s 12ti hráči včetně několika údajných nekopů, byly 3 body povinností. Roura musel rozřešit dvě otázky, totiž nahrazení Karbyho a Georghina. U Karbyho padla jasná volba na rozrážeče Allyho, těžší to bylo u Georghina, který podle dostupných informací ladí formu na Sulkov, kde má stále nevyřízené účty. Na druhou otázku dal nakonec odpověď nečekanou účastí na trejnu Pepa Mao "Brufen", který při fotbálku zaujal míčovou technikou a nevyčerpatelnou fyzičkou natolik, že nominace byla jednoznačná.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Ebena bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Rychlé kombinace dělaly hostům evidentní problémy, zejména Piškoot po levé straně předváděl jedno sólo za druhým. Bohužel, většina finálních přihrávek nenacházela adresáta, a když ano, pak míč nenacházel bránu, ale končil zpravidla mimo nebo ještě lépe, v korunách stromů. Hosté pouze neškodně hrozili z náhodných protiútoků, když se občas někdo z domácích občerstvoval z lavoru na polovině hřiště. Jejich nejnebezpečnější akcí (z kategorie tutových) byla střela po sólu, kterou Soukup vyrazil a následně šanci zlikvidoval skokem pod nohy.

První půle tedy gól nepřinesla, ale nebyl důvod propadat panice. Hráči potvrdili svoji natrénovanost a odolnost vůči letním teplotám, proto nebylo nutné o poločase střídat. Po zkušenostech ze Zbůchu, kde téměř došlo pití ještě před začátkem zápasu, to vypadalo, že byli všichni poctivě natankováni z domova a vodu pili jen aby se neřeklo a nebylo to moc nápadné. Nakonec se však ukázalo, že lavor u lajny, ve kterém bylo před zápasem 30 litrů vody, byl prázdný.

Slovan i po přestávce pokračoval drtivým náporem, šanci na vstřelení gólu pokazil jinak bezchybný Eben, který přehlédl jasnou penaltu za kosičku na Allyho. Chvíli na to byl sejmut při úniku Dejvid, za což následovala spravedlivá červená. Nařízený přímák sice Totti neproměnil, ale Slovan měl dost času v přesile zápas zlomit. Allyho nahradil v útoku čerstvý Honek, Kožlany zvolili jedinou možno taktiku, betonáž nejméně v osmi lidech.

I přes obrannou hráz se do gólové šance dostali kromě Soukupa v bráně všichni, poměr střel 48:1 pro domácí hovoří za vše. Tři body nakonec vystřelil Myšák, který si zaběhl na Tottiho přihrávku a z nulového úhlu trefil neskutečně k tyči - 1:0! Jásot domácích hooligans nebyl příliš patrný, neboť se ozýval z útrob Jany klimatizované hospody. Místo uklidňujících dalších gólů přišlo aspoň uklidňující vyloučení dalšího hráče hostů, který šel ven po druhé žluté za jasný faul zezadu na stále čerstvého Pepu Maa. V devíti už přestali zcela zlobit, Slovan připomínal hru nároďáku na Maltě. Přesto šancí bylo spousty, vše završil Honek přehozením brankáře, které jak jinak, skončilo na břevně a obráncem vychýlený Pibaro dorážel do topolů.

Tři body mají pro Slovan velkou cenu a na rozdíl od Sulkova a Všerub, kteří si vylepšovali skóre proti slabým soupeřům z Heřmanky a Žihle, může mít z bodů opravdu radost...


Author: Honek


Zpět na přehled


Plasy (A) - Slovan Blatnice (A) 2:2 (1:0)

Slovan stále žije

Sobota 4.6.2005 - podruhé během jarní části došlo ke kolizi zápasů, tentokrát hrály zároveň dokonce všechny teamy Slovanu! Roura musel naštěstí udělat jen jeden ústupek, když nechal Pulcovi nažhaveného Edýho a po několika kolech povolal Olega Verbatova. Vítěznou sestavu měnit nemusel, na střídání byl připraven Honek, Oleg a uzdravený Wena Kolík. Na okresu zřejmě považovali zápas za nedůležitý a zrušili delegaci pomezních rozhodčích. Proto hlavnímu Mansfeldovi dělal asistenta Hangánu a místní mávač, který vytrvale předváděl grif získaný z prvomájových průvodů.

Slovan od první minuty prokazoval touhu po zisku plného počtu bodů. Kombinace byly efektní a efektivní, brzy mohla zafungovat taktická varianta s Dejvidem na beku a Leošem v útoku. Dejvid se na 20ti metrech dostal přes domácí útok, zálohu a obranu a postupoval sám na bránu. Vypadalo to na banána, bohužel křižná střela podél brankáře bránu minula. O chvíli později ukázal dravý průnik Autoklempíř, jeho střelu z úhlu brankář se štěstím vyrazil. Většina dalších akcí končila nepovedenou nebo žádnou finální přihrávkou. Pár nadějných akcí ukončil více než sporným ofsidem domácí pomezní.

Po asi 20ti minutovém neplodném tlaku přišel útlum Slovanu, domácí začali vystrkovat růžky v podobě nebezpečných brejků, když dokonale využívali propasti před blatnickou obranou hrází. Svůj den měl ale v bráně Soukup, který si se vším dokonale poradil. Dvojka Jimmy byl s Benfikou v Bezvěrově, proto všem zatrnulo, když zůstal po jednom zákroku ležet s vyraženým dechem. Ovšem hasiči jsou chlapi ze železa a po první pomoci od bráchy Autoklempíře pokračoval v zápase. Slovan ohrožoval bránu spíše sporadicky, a když už to vypadalo na konec poločasu, přišel trest. Po ztrátě míče na polovině hřiště přišla rychlá akce domácích, míč se dostal na penaltu, kde zcela volný hráč se štěstím o tyč zavěsil - 1:0. Po rozehrání první poločas skončil.

Nebylo ještě nic ztraceno, do druhé půle nahradil Leosche Kolík, který šel do obrany a Dejvid se vysunul na brko. Pibaru nahradil v záloze zkušený Verbatov. Obraz hry se nezměnil a domácí šli do dvoubrankového vedení. Zdařilou kombinaci zakončili přihrávkou na volného hráče ve vápně, který přesně zakončil - 2:0. Vypadalo to černě, ale Slovan ještě zabojoval. Dopředu se vysunul Myšák a ofenzivní pojetí přineslo ovoce. Agilní Ally zabojoval, hlavou přiťuknul míč do běhu Dejvidovi, který ve skluzu pálil pod víko - 2:1! Necelou půlhodinku před koncem nahradil Honek Wenu Kolíka, jeho místo zaujmul Piškoot a Honek si opět vyzkoušel zálohu.

Vyrovnání přišlo za pár chvil. Ally vyslal po straně Honka, ten přihrál před branku a z následují motanice vytěžil z dorážky Myšák vyrovnávací gól - 2:2! Domácí hodně znervózněli, benzín do ohně přilil Dejvid, když skluzem zavadil o jednoho z obránců, pro kterého zápas skončil. Tři body měl na hlavě opět Myšák, ale jeho pokus vytěsnil brankář mimo. Stejně tak domácí šahali po třech bodech, ale Soukup byl proti. Mansfeld se zřejmě obával peckovačky a zápas raději ukončil.

Příští sobotu hostí Slovan bitkaře ze Žihle, masivní podpora kotle bude nutná, protože pouze tři body zachovají naději na nepokaženou závěrečnou žranici.


Author: Honek


Zpět na přehled


Slovan Blatnice (A) - Žihle 2:1 (2:1)

Kostky jsou vrženy

Sobota 11.6.2005 - pouze zisk tří bodů mohl udržet naděje Slovanu na setrvání v okresní lize. Soupeř ze Žihle rozhodně měl být z kategorie porazitelných. Už při příjezdu na Nou Camp byla patrná jejich nervozita z dokonalého pažitu. Roura předpokládal, že nebude muset sestavu z Plas měnit, a tak omluvenky od Dejvida a Mishy byly hodně nepříjemné. Zejména Misha se ukrýval na neznámém místě a chvíli to vypadalo, že snad v této sezóně skončil s fotbalem. Není se ale čeho bát, na Sulkov se už bude hlásit. Roura změnil sestavu opět trochu netradičně, když místo Dejvida vysunul do útoku Pepu Číňana, v obraně hrál od začátku Wena Kolík a Honek měl být s Pepkem Tottim mozek zálohy. Předzápasové obavy během hry dokonale rozptýlil hlavní rozhodčí Kozina.

Slovan, svázaný nervozitou, nevstoupil do utkání zcela ideálně. Už v 5. minutě se po nenápadné akci dostali hosté do vedení, když byl Soukup překonán hodně nečekanou střelou - 0:1. To byla studená sprcha pro hráče i domácí ultras, kterých se v kotli tísnilo nejméně 45. Domácí ale okamžitě zvýšili obrátky a začaly se objevovat první vlašťovky, v podobě tutových šancí. Srovnat se naštěstí podařilo včas, když se k Tottimu na penaltě dostal odražený míč a ten jej pohotově uklidil do brány - 1:1. Moc nechybělo a úspěšný zákrok si připsal Ally, který ležel v bráně a Tottiho gólovou střelu téměř zneškodnil. Naštěstí se včas převalil na bok a míč do brány prošel.

Poté následovalo zhruba 5 až 8 gólových šancí. Jednou šel sám Ally, pak Autoklempíř, k tomu několik zblokovaných nebo nepřesných střel. Z taktických důvodů Roura nahradil Kolíka Verbatovem, Honek se místo Pepy vysunul na křídlo. Do obrany se zatáhnul Pibaro a Oleg řádil v záloze. Druhý gól přišel opět z kopačky Tottiho, když zužitkoval Pepovo zpětnou přihrávku na penaltu - 2:1. Hosté se začali okamžitě hádat, Slovan toužil po navýšení skóre. Těsně před konce poločasu se za stopery dostal Honek, byl složen pěknou kosou a žihelský děd uviděl v Kozinovo rukách rote.

Přesila měla být v druhé půli potvrzena dalšími fíky, Roura nemusel sestavu měnit. Hosté sice zlobili občasnými výpady, k pořádnému zakončení se ale nedostali. Naopak Slovan do toho bušil, co to šlo. Několik nadějný akcí bylo po levé straně, bohužel vždy následovala vražda. Zejména Allyho Nike z klokaní kůže si koledovaly o spálení, když nedoklepnul z metru Honkovo střelu nebo když z malého vápna trefil brankáře. Činili se ale i další, Totti trefil břevno, Autoklempíř podruhé boční síť, atd., atd. Mydlajz z toho chodil kolem střídaček po čtyřech, několik ultras mělo srdeční zástavu.

Pomohl i zkušený Verbatov, který Kozinovi vysvětlil, že nefauloval, a protože nezapomněl dodat kouzelné slovíčko "vole", šel po druhé žluté pod sprchy. Počet hráčů se srovnal, pro Slovan to možná bylo lepší. Ještě v závěru po druhé žluté opustil hřiště jedne z hostujících obránců. Zápas se už naštěstí jen dohrával a dohrál za stavu 2:1.

Slovan získal důležité 3 body, o konečném umístění rozhodne poslední kolo na Sulkově. Výhra znamená záchranu, jinak ...


Author: Honek


Zpět na přehled


Sulkov (A) - Slovan Blatnice (A) 0:3 (0:2)

Spravedlnost existuje, Slovan je zachráněn !!!

Sobota 18.6.2005 - jedno z nejdůležitějších utkání v historii Slovanu čekalo jeho hráče na hřišti Sulkova, v posledním kole okresu. Jenom výhra znamenala záchranu, jinak hrozila baráž nebo sestup. Hráči balancovali na hranici zatracení. V Sulkovských ochozech se vytvořilo několik kotlů - kotel domácích (nejmenší), Slovaňácký (vedený duem Brníto), Kameňosu, zrádců z Blbákova a VIP (Štefánek a spol). Ti všichni si nechtěli nechat ujít strhující bitvu. Pověst férového rozhodčího měl potvrdit Marek Eben, kterému na čarách asistovali Mário & Čabodín. Delegátem udělěné vynikající známky 9, 9 a 10 (samozřejmě Máriovi) mluví za vše.

Roura neměl díky návratu Mishy a Dejvida žádné problémy se sestavou, dokonce si dovolil vzít pouze tři náhradníky a jako dvojku Vanyaka, který se konečně zotavil. Vždyť i Benfika hrála důležitý zápas v Kozíchjedech, kam muselo odjet dostatek hráčů, kdyby se cestou někdo ztratil. Sestava vypadala následovně: Soukup - Dejvid, Myšák, Autoklempíř, Misha - Mao, Totti, Pibaro, Piškoot - Ally, Leosh a připravení byli Verbatov, Honek, Kolík, Vanyak.

Slovan zažil začátek zápasu, o kterém se mu dlouho jen zdálo. Už asi ve druhé minutě naběhl Myšák na roh a hlavou překonal domácího Kána - 0:1! Pak hráči vycítili, že stačí tento výsledek udržet a záchrana je v kapse. Okamžitě proto přestali hrát a začali kontrolovat příznivý stav. Bohužel jistota na strelkách moc nebyla, což se projevovalo hlavně v nepovedených odkopech, kdy převládaly svíčky a slabounké šajtle. Poté, co hráči z lavičky provedli resuscitaci Rourovi a sami sobě po několika závarech před Soukupem, začal kouč udílet další důrazné pokyny pro zlepšení hry. I přes mírnou převahu domácích mohl Slovan zápas do poločasu rozhodnou. Do dvou brejků se totiž dostal Dejvid, bohužel při zakončení stáli u Kána všichni svatí a Dejvid navíc zřejmě vyšlápnul ho... Naštěstí si Ally uvědomil potřebu navýšit svůj gólový účet a těsně před půlí po centru Maa propálil ze skrumáže Kána - 0:2. Poločas nedohrál Autoklempíř, kterému vytekly nervy po nakopnutí kolena a neodpískaném držení za dres, za což si vykoledoval žlutku. Roura neváhal a poslal Verbatova na předstopera, s cílem uklidnit hru.

Psychická výhoda už byla jistě na straně Slovanu, druhou půli už měl pouze v klidu dohrát, případně se pokusit soupeře dorazit. Bohužel, přemotivovaný Verbatov udělal rychlejší krok a utrpěl osmé natažení třísel v sezóně (tentokrát ale fakt!). Roura musel chvíli dumat, nakonec povolal z rozcvičování Honka. Ten už se viděl na hrotu, ovšem zcela zaskočen musel zaujmout post předstopera a pokudmožno bez faulů pomoci ohlídat domácí shootery. Chvílema to vypadalo, že to neklapne. Několik střel šlo těsně vedle Soukupovo brány, který si naštěstí otevřel kouzelnický stánek a několikrát suveréně vychytal domácí pokusy z malého vápna. Moderní časomíra Tissot v rohu hřiště jakoby stála, žárovičky se nechtěly rozsvěcovat.

A protože i dnes platilo známé "nedáš-dostaneš" (většinou Slovan nedá a dostane), opřel se z 20ti metrů do míče Mao a jeho nárt zamířil přesně pod víko - 0:3! V tu chvíli bylo o zápase rozhodnuto, i když domácí se nevzdávali, kotel Blbákova zklamaně opustil ochozy. Allyho na hrotu vystřídal Kolík, který párkrát stihl zahrát ofside system sám na sebe. Slibnou akci rozjel ještě Pibaro, kvalitní zakončení mu překazily křeče ála Honek. Pak už k radosti Slovanu Eben zápas ukončil.

Vítězství přineslo Slovanu zaslouženou záchranu v okresu. Je vidět, že spravedlnost existuje, neboť jeho hráči i vedení přistoupili ke všem zápasům čestně, rozhodoval vždy jen výkon hráčů na hřišti. Děkujeme týmům, které bojovaly a neprodaly klíčové zápasy v závěru sezóny, naopak zatracujeme týmy, které zápasy prodaly nebo "jen" vypustily.

Příští sobotu se nehraje, sezóna vyvrcholí závěrečným kejtožraním, jehož termín konání bude upřesněn.


Author: Honek


Zpět na přehled