Áčko: Sezóna 2018/2019 (jaro)

Kaznějov B Blatnice 4:4 (PK 4:2) Reportage Ne 24.3. 15:00
Kožlany Blatnice 4:1 Reportage So 30.3. 14:00
Blatnice Dolní Bělá 1:0 Reportage So 6.4. 16:30
Líně Blatnice 1:4 Reportage So 13.4. 17:00
Blatnice Křelovice 1:3 Reportage So 20.4. 17:00
Nečtiny Blatnice 0:0 (PK 2:3) Reportage So 27.4. 17:00
Blatnice Horní Bříza B 0:0 (PK 3:4) Reportage So 4.5. 17:00
Nýřany Blatnice 6:2 Reportage So 11.5. 17:00
Blatnice Úlice So 18.5. 17:00
Zbůch Blatnice So 25.5. 17:00
Blatnice Všeruby So 1.6. 17:00
Mladotice Blatnice So 8.6. 17:00
Blatnice Ledce So 15.6. 17:00

Ostatní výsledky a tabulka na webu FAČR
Bohemia Kaznějov B - Slovan Blatnice 4:4 (1:0) PK 4:2

Drama jako na houpačce

Neděle 24.3.2019 - po dlouhé zimní pauze a vydatných tréninkových jednotkách jsme vyrazili ke startu jarní části letošního ročníku na hřiště kaznějovského béčka. V jaké pozici se pro jaro nacházíme a o co se hraje je všem jasné. Bohužel se do druhé poloviny sezony musíme vypořádat se znatelným úbytkem hráčů. Sid se po půlroce vrátil do Nýřan, kam ho následoval i Váza. Třetí z party Kulič sice zůstal, ale zranění kolene z posledního podzimního zápasu mu nedovolí hrát. Ruby pak opustil náš kraj a odstěhoval se zpět na sever, Stehno si prodloužil angažmá v Mariánkách, Piškoot stále není po úrazech plně připraven a po Dejvovi s Řízkem se slehla zem, nevíme o nich nic. Jedinou kompenzací na straně nových tváří se pak stal nový gólman Fany, který k nám přestoupil z Nýřan. Opravdu se nejedná o překlep ve slově Vany, to je stále stejný ztracený případ. Fany přišel především kvůli častým absencím Hasiče díky zaměstnání hasiče, abychom mezi tři tyče nemuseli stále stavět Jimmyho. Navíc se během zimy v dobrém světle předvedl i Vojta a rázem se zdá, že s gólmany nebude potíž, že se Jimmy dočkal a může své rukavice založit na dno šatníku.

A protože Hasič nahlásil, že nebude hned na první dva zápasy, čekal Fanyho po týdnu staré registraci a jednom tréninku ostrý start. Tým si zřejmě chtěl otestovat, co v něm je, protože začátek zápasu jsme těžce zaspali a kolem našeho vápna to byl kolotoč. Mnozí se teprve rozkoukávali po zimní pauze, naše těžší váhy stále odhadovaly dnešní tlak vzduchu a bio zátěž a Kobretti byl za lajnou po sobotní náloži Knajpen Rollu rád, že je jen na střídačce. To soupeř zařadil rovnou trojku, dobrých deset minut nám nepůjčil míč a šance střídala šanci. Jediný, kdo si kromě pár nouzových odkopů obrany sáhl na balon, byl právě Fany, který hned v úvodu vytasil několik povedených zákroků a už po chvíli bylo jasno, že nám pomůže. Když George na stoperu viděl, co se na hřišti děje, tak se rozhodl, že Fanyho první inkasovanou brankou neodšpuntuje soupeř, ale radši někdo od nás. Proto v osmé minutě tečoval centrovaný míč z levé strany neomylně k tyči vlastní branky a skóre se tak poprvé měnilo - 1:0. Po čtvrthodině hry jsme byli rádi, že jsme úvodní nástup domácích přežili jen s jedním obdrženým gólem, hru jsme vyrovnali a začali jsme se postupně prosazovat jak v mezihře, tak do šancí. Tu největší spálil ve 25. minutě Baník, když zblízka hlavou netrefil zívající bránu. Ve 33. minutě se pak hnal do nadějného úniku Komín, gólově řešitelné to měl, jenže uspěchaná střela nestřela šla úplně mimo. A když už žádnou z dalších možností nevyužili ani hráči Kaznějova, kdy především ta z posledních vteřin první půle byla tutová, šli jsme do kabin s hratelnou jednogólovou ztrátou.

Do druhé půle odstoupil preventivně Karby z obavy o utržení podprdeláku, místo něj se tak na střed musel stáhnout Bony a na hrot šel vedle svého dvojčete Dana uzdravený Kemo. V úvodu se hrál vyrovnaný fotbal, zajímavé akce se střídaly na obou stranách. V 55. minutě jsme dostali příležitost přímého kopu z nadějné pozice. Koučové poslali k balonu Jimmyho, který několikrát míč obkroužil, měřil si všechny možné úhly a varianty, chvíli to vypadalo na střelu levasem, ale nakonec to obešel na pravou a povedenou střelou na bližší tyč vyrovnal - 1:1. Vstřelený gól do nás vlil energii a rázem nás bylo plné hřiště. Především Dan s Kemem a Bonym nedali soupeři vydechnout a možná až překvapivě kvalitně se přes obranu soupeře prosazovali. Tato aktivita nás dokonce brzy odměnila druhým gólem. Kemo se individuálně prosadil přes bránící hráče a kolmicí vyslal do úniku Bonyho, který zachoval chladnou hlavu a po kličce gólmanovi nás dostal do vedení - 1:2. To jsme bohužel i přes dobrý výkon udrželi jen čtyři minuty. Pak si soupeř pomohl standartkou, kdy míč po rohu prošel na zadní tyč a tam ho domácí hráč poslal šťastně lobem přes Fanyho - 2:2. Chvíli po vyrovnání navíc zavzdušnění hlásil Ťafík, museli jsme za něj tak na beka stáhnout Komína a na zálohu šel Forest. To se bohužel ukázalo jako fatální, než se pravá strana v novém rozestavení rozkoukala, tak jsme přes ní dostali dva rychlé góly během dvou minut. Oběma akcím předcházela naše velká chyba a ztráta míče na polovině hřiště, rychlý brejk po naší levé straně a přihrávka křížem vápna na druhou stranu na úplně volné hráče soupeře - 2:3 a 2:4 po totožných akcích. Jen minutu po čtvrtém gólu následovala ještě jedna taková navlas stejná akce, pátý gól visel ve vzduchu, ale tentokrát to soupeř i s přispěním zákroku Fanyho nepotrestal. Hned z protiútoku nás na druhé straně naopak naše mladá krev dostala zpět na dostřel. Po levé straně se tentokrát až to zakončení prosadil Dan. Jeho střelu sice brankář vyrazil, naštěstí však přímo do prostoru dobíhajícího Kema, který už neměl problém dorážkou trefit odkrytou branku - 3:4. Na vyrovnání jsme měli nějakou čtvrthodinu a šli jsme si za ním aktivní hrou. Gól měl na noze především Komín, ke kterému propadl míč ve vápně, střela mu dokonce i sedla, jenže trefil přímo tělo gólmana a dorážka šla nad břevno. V závěru jsme na hrot vyslali pro zesílení tlaku George, kterého na stoperu nahradil Kobretti a do hry šel i Káva. Na poslední minutu se zapojil také Piškoot, který si hned po vběhnutí na plac vyměnil u lajny míč s Kemem a našel ve vápně George. Ten si rovnal balon na střelu tak, že si povodil nejprve jednoho, pak druhého a ještě třetího hráče a plachtou levasem do víka rozvlnil síť - 4:4. Famózní gól v poslední minutě základní hrací doby spustil vlnu opojné euforie, kterou jsme na podzim hledali jen marně. Doufejme, že podobné stavy budou častější, stojí to za to. Krátký nastavený čas jsme pak poctivě odbránili a šli jsme se porvat o bonusový bod do penaltového rozstřelu.

Ten jsme začali dobře, když nás Fany úspěšným zákrokem podržel, jenže George možnost výhody odmítl a také nechal vyniknout domácího gólmana. Ve druhé sérii se prosadili jak domácí, tak s ledovým klidem Kobretti. Ve třetí sérií jsme ale dostali Kaznějov do náskoku, protože selhal Jimmy. Keňa nás ještě čtvrtou penaltou udržel ve hře, ale domácí už nezaváhali a penaltový bod tak zůstal v Kaznějově.

I tak vládla s vydřenou remízou spokojenost, na první kolo se hrál celkem dobrý fotbal. Po prvních minutách to sice zavánělo dalším přídělem, ale remíza je nakonec zasloužená, oba týmy měly střídavě své silné pasáže zápasu a dobré šance. Navíc čtyři vstřelené branky, to pro nás není nic běžného, naposledy se nám něco takového povedlo před dlouhými 11 měsíci doma, shodou okolností právě proti Kaznějovu. A čtyři branky venku? Tak taková blatnická rarita se datuje až do listopadu 2016, kdy jsme vyhráli 6:1 na hřišti Heřmanky v jejich poslední okresní sezoně. Hra směrem dopředu tak přinesla pozitivní věci, na druhou stranu bylo v zápase pořád obrovské množství těch negativních, kdy si člověk raději schová hlavu do dlaní. V dalších týdnech se ukáže, jakou z těchto dvou cest se bude tým ubírat dál.

Sudí: Fillinger
Branky: 8' (vl.), 67', 73', 74' - 55' Jimmy, 63' Bony (Kemo), 77' Kemo (Dan), 90' George (Piškoot)
Žlutky:
Sestava: Fany – Ťafík (71' Forest), George, Jimmy (C), Keňa - Komín (87' Káva), Karby (46' Kemo), Baník, Čenda (87' Kobretti) – Dan, Bony (89' Piškoot)


Author: Piškoot


Olympia Kožlany - Slovan Blatnice 4:1 (0:0)

Naděje trvala jen tři minuty

Sobota 30.3.2019 - ke druhému jarnímu zápasu jsme měli jet do Kožlan, ale nakonec jsme se museli vydat do Žihle. Kožlany totiž kvůli nezpůsobilému terénu požádali o změnu. Na jedno z našich nejvíce neoblíbených hřišť, tedy na umělku v Žihli, se nám vůbec nechtělo a zkoušeli jsme se domluvit na květnovém termínu v Kožlanech, až budou mít hřiště opět v provozu. Jenže na STK je to velká dřina a další práci si strhaní funkcionáři nechtěli přidělávat, s nějakými odloženými zápasy se pro jistotu nebudou zatěžovat a změnu nám obersturmbannführer Savaldo nepovolil. K zápasu jsme i tak mohli jet díky nadějnému výkonu v Kaznějově dobře naladěni, jenže už ve druhém zápase bylo změn a absencí až moc a byla to nakonec spíš improvizace. Chyběli především výrazné postavy úvodního kola George, Dan a Kemo. Opět jsme nemohli počítat ani s Hasičem, dál se omluvili Hynek s Forestem. Z dalších oslovených nemohli jet Býrhof, Šindus, Pechli a Leoš, zadařilo se naopak tradičně u Pibara a volno měl i Honek. Ozval se také Řízek, jenže nezachytil info o změně hřiště a neomylně dorazil do prázdného areálu v Kožlanech. Orazit si chtěl s načatým stehnem i Karby, ale v aktuální situaci na plac musel, od úvodních minut byl však v pohotovosti Kobretti pro případ brzkého střídání.

První poločas byl spíše boj a nenabídl ani příliš fotbalovosti, ani nějaké vyložené nebo zajímavé šance, spíš jen jejich náznaky. Těchto náznaků měli na kopačkách víc hráči Kožlan, prakticky vždy po naší chybě nebo ztrátě míče, vlastní kombinací se neprosazovali tolik, jak jsme u nich zvyklí. Poločas i proto skončil bezbrankovou remízou.

Po přestávce se naopak skóre měnilo brzy. Už tři minuty od hvizdu sudího Sopra vystihl rozehrávku domácích Komín, na pět metrů přihrál Karbymu půl metru do vzduchu, ale ten si s těžkým míčem poradil skvěle. Krásnou patičkou mezi stopery vyslal do sóla Bonyho, který se prosadil a otevřel skóre dnešního zápasu - 0:1. Chtělo to tak deset patnáct minut v náskoku vydržet, ale opět se projevila naše bolest, že se vedení snad lekneme a během pár minut necháme soupeře znovu nadechnout. Tentokrát se tak stalo už za tři minuty od našeho gólu, kdy si míč po standardce domácích nešťastně srazil k tyči Fanyho brány Karby - 1:1. V následujících minutách pak postupně začaly mnohým viditelně ubývat síly a začínali jsme šlapat vodu. Mnohem mladší a živější kádr domácích se prosazoval víc a víc, především ve středu hřiště měli navrch. Rozhodující akce Kožlan přišla v 63. minutě, kdy se domácí záložník středem prohnal přes několik našich statických hráčů až do zakončení. Fany ještě střelu uvnitř vápna dokázal výborně vyrazit, jenže míč doputoval přímo na nohu dobíhajícího útočníka a dorážka do prázdné znamenala vedení Kožlan 2:1. Brzy po této brance musel ze hry Karby, po chvíli ho nuceně následoval i otřesený Bony a Keňa kvůli tříslu. Honek a Jimmy dohrávali na hraně sil, ale pro další střídání už nebyly zdroje. Do závěru jsme to i tak zkusili vytáhnout a pokusit se o vyrovnání, ale k prosazení se nebyla ani síla, ani kvalita. Naopak domácí v závěru ještě úspěšně zakončili dva protiútoky do už otevřenější obrany a navýšili tak skóre na možná až příliš krutých 4:1.

Kožlanští dnes tři body brali zaslouženě. Šedesát minut jsme jim sice byli vyrovnaným soupeřem, ale v poslední půlhodině rozhodla léta a kila v jejich prospěch. Týmu se nedá zase tolik vytknout především ve snaze a bojovnosti, až na výjimky tam všichni nechali, na co měli, bohužel to nestačilo. Příští týden hrajeme poprvé na jaře doma. Soupeřem bude 6.4.2019 od 16:30 Dolní Bělá.

Sudí: Sopr
Branky: 51' (vl.), 63', 82, 87' - 48' Bony (Karby)
Žlutky:
Sestava: Fany – Pibaro, Ťafík, Jimmy, Keňa (80' Káva) - Komín, Karby (70' Kobretti), Baník, Čenda – Honek, Bony (76' Piškoot)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - Sokol Dolní Bělá 1:0 (0:0)

Šťastné i odpracované body

Sobota 6.4.2019 - první dubnový víkend se otevřely brány blatnického Nou Campu a konečně jsme mohli v kopačkách k zápasu vyběhnout na domácí pažit. Soupeřem nám byla Dolní Bělá a zase jednou jsme měli pozitivní starosti se sestavou. Sešlo se nás hned sedmnáct, a to ještě chyběli Honek s Karbym, Piškoot se pak do rezervního dresu ani nemusel převlíkat. Ukázal se i Hasič ve fungl novém dresu a rukavicích a možná i tahle změna mu pomohla k vychytané nule, které jsme se dočkali téměř po roce. V kádru soupeře jsme naopak několik známých tváří postrádali, úplně nabité to neměli.

Na hřišti to však znát nebylo, od začátku se nám nedařilo v pohybu, přihrávkách, soubojích, snad v ničem. Naopak soupeř o sobě věděl, jednoduchými kombinacemi nás jednoduše překonával a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Naštěstí pro nás se potvrdilo, že Dolní Bělá trpí problémem, který jsme sami zažívali dlouhá léta, tedy že k vápnu se daří, ale koncovka a efektivita bída. Velký počet šancí tak končil slabou nebo nepřesnou střelou, na druhou stranu jsme jich mnoho dokázali výbornou obrannou prací ve vápně zblokovat a přerušit. Jen jsme moc nechápali, proč tak dobře bráníme až právě ve vápně, zatímco v poli nás soupeř překonává příliš lehce. Důležité bloky si připsali Ťafík a Keňa, ten nejtěžší však vytáhl ve 14. minutě George po akci z naší pravé strany a zpětné přihrávce na volného útočníka. Do střely na prázdnou bránu ale George reflexivně vystřelil nohu a špičkou dostal míč nad břevno. Nevyužité příležitosti hostů jsme mohli potrestat ve 22. minutě, kdy Kemo získal míč po chybné rozehrávce obrany a našel ve vápně Baníka, který však ve výborné pozici levasem minul. To byla naše jediná zajímavá možnost prvního poločasu. Po něm bylo vzhledem k průběhu pozitivní jen to, že je stav stále 0:0.

Do druhé půle hráči Dolní Bělé už tak aktivně nevstoupili a hrál se mnohem vyrovnanější zápas. Bohužel nijak zvlášť záživný, směrem dopředu o žádný festival povedených kombinací nebo pěkných střel nešlo ani na jedné straně. Zápas tak rozhodla jediná akce v 73. minutě, ve které výraznou roli sehrál střídající Pibaro. Ten se dostal s míčem po své lajně až do vápna, kde se prosadil přes bránícího hráče a přesnou přihrávkou našel volného Baníka, který už neměl větší problém to trefit a konečně rozvlnit síť - 1:0. Za poslední čtvrthodinu si tým naopak zaslouží pochvalu za poctivě a takticky odbráněný výkon, k čemuž pomohli i všichni střídající. Trochu jsme sice trnuli, abychom opět brzy po našem gólu nenechali soupeře vyrovnat, ale tentokrát jsme to zvládli a zápas tak dovedli do třech bodů. Pozápasový tataráček tak měl o to sladší příchuť, posezení po prvním domácím zápase se nadmíru povedlo.

Dnešní body můžeme brát vzhledem k prvnímu poločasu za šťastné díky počtu přežitých šancí soupeře, ale také za zasloužené vzhledem k dobře odpracovanému poločasu druhému. Příští týden se budeme snažit o potvrzení této výhry v Líních, hrajeme v sobotu 13.4.2019 už od 17:00.

Sudí: Cross
Branky: 73' Baník (Pibaro)
Žlutky:
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Jimmy (C), Keňa - Komín (70' Forest), Bony (88' Káva), Baník, Čenda (65' Pibaro) – Dan (85' Hynek), Kemo (68' Kobretti)


Author: Piškoot


Baník Líně - Slovan Blatnice 1:4 (0:3)

Vítězná šňůrka

Sobota 13.4.2019 - ke čtvrtému zápasu do Líní jsme přijeli povzbuzeni výhrou v minulém kole a s přesvědčením, že i tady můžeme nějaké body udělat. K takovým úvahám přispěla i skutečnost, že sestava byla opět téměř plná. Chyběli jen Honek, gladiátor Čenda a Fany, místo kterého však byl k dispozici Hasič, navíc se po jednozápasové pauze vrátil muž zápasu Karby.

A za body jsme si šli od první minuty. Hned po rozehrání jsme se dostali do tlaku, který domácí ubránili jen za cenu rohu. Ten rozehrál Dan a našel přesně hlavu Karbyho, který už ve druhé minutě rozjásal skupinu našich ultras - 0:1. Zkoušeli jsme to dál, dařil se pohyb i kombinace a vytvořili jsme si i velký počet možností k navýšení skóre. Po úniku Dana po lajně a centru do vápna spálil velkou šanci Baník. Po chvíli ho podobně následoval Karby po centru od Keni. V nejjasnější pozici pak selhal Komín, kterého našel Baník po hezké kombinaci s Bonym samotného před bránou, jenže místo střely do sítě se Komínovi povedla svíce nad hlavu. Na neproměněné tutovky však dal v 18. minutě zapomenout znovu Karby, který si našel centr z levé strany od Bonyho a nekompromisně ho uklidil do sítě po druhé - 0:2. Útlum v naší hře přišel až kolem 30. minuty, kdy se začali osmělovat i domácí a především před oběma rychlými útočníky jsme museli být stále ve střehu. Ne vždy to ale vyšlo a museli jsme řešit první nebezpečí i před vlastní bránou. Nejprve ve 33. minutě vykopával George střelu za už překonaným Hasičem, o pět minut později pak domácí netrefili velkou šanci po centru na zadní tyč. Z protiútoku nás pak uklidnil Komín, který nechal zapomenout na svou spálenou tutovku, na vápně převzal hezkou přihrávku od Baníka a povedenou střelou k tyči navýšil náš náskok na 0:3.

Do druhé půle soupeř proházel sestavu a především jí oživil veteránem Dudym, který však stále fotbalově strčí do kapsy všechny své mladší spoluhráče. Domácí na nás vletěli a chvílemi jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Po několika přežitých závarech se jim podařilo dokonce i rychle snížit, konkrétně v 53. minutě po přihrávce napříč vápnem a zakončení do prázdné brány - 1:3. Jen o gól to mohlo být v 60. minutě po minele George, který netrefil odkop a propadnutý míč napálil volný hráč domácích z jasné pozice naštěstí pro nás jen nad břevno. Tím však nástup domácích skončil, po čtvrthodině druhé půle jsme se srovnali a začali hrát znovu spíše my. V 65. minutě nás pak mohl znovu do tříbrankového náskoku posunout Dan, kterého vysunul Baník do sóla, jenže střelu dokázal brankář domácích ztlumit a vracející se bek míč uklidil ještě před brankovou čarou. Veselejší už to bylo za dalších pět minut a byl u toho znovu Baník, který se dostal do brejku. Jenže byl sám, tak musel zaseknout a rozehrát akci s Karbym, Bonym a Pibarem, ze které vyplynuly dvě zblokované střely, závar ve vápně, další střela do beka a propadnutí míče k volnému Karbymu. Ten si však po chaotické situaci s ledovým klidem povodil gólmana a do prázdné završil svůj dnešní hattrick - 1:4. A nemuselo zůstat jen u něj, v 80. minutě totiž Karby ještě trefil střelou z vápna břevno. Závěr zápasu už jsme si pohlídali a v klidu ho dovedli do vítězného konce.

Dnešní tři body jsou zasloužené především díky skvělému prvnímu poločasu. S výjimkou úvodní čtvrthodiny druhé půle jsme zápas měli pod kontrolou, soupeře jsme přehrávali a naštěstí jsme naší převahu dokázali přetavit v góly. Rozjeli jsme tak vítěznou šňůru, aby však neskončila hned po dvou zápasech, musíme si doma příští týden poradit s Křelovicemi, což už bude náročnější soupeř z jiného soudku. Hrajeme na Bílou sobotu 20.4.2019 od 17:00.

Sudí: Buresh
Branky: 53' - 2' Karby (Dan), 18' Karby (Bony), 40' Komín (Baník), 71' Karby (Bony)
Žlutky:
Sestava: Hasič – Ťafík (71' Káva), George, Jimmy, Keňa - Forest (58' Pibaro), Karby (85' Kobretti), Baník (C), Komín (58' Kemo) – Dan (87' Hynek), Bony


Author: Piškoot


Slovan Blatnice - Jiskra Křelovice 1:3 (0:3)

Šňůrka rychle skončila

Sobota 20.4.2019 - po čtyřech relativně úspěšných zápasech s týmy z dolní poloviny tabulky nás v pátém kole čekala první konfrontace se soupeřem ze vyšších pozic, konkrétně s Křelovicemi. Sestavu jsme měli už několikátý zápas po sobě našlapanou s plnou střídačkou, chyběli jen Honek, Kobretti a Hasič.

Aktivní hrou jsme chtěli navázat na minulé bodové zápasy, ale dnešek začal nejhůř, jak mohl. Baníkovi se už v první minutě nepovedl odkop na lajně, nabídl míč hostům, kteří se rychle dostali k vápnu a za skrytou střelou přesně k tyči se Fany jen ohlédl - 0:1. Nepovedený úvod nás do dalších minut opařil a nic povedeného jsme nepředvedli, s míčem hrál více soupeř a několik šancí jsme museli odvracet na poslední chvíli. Podruhé se skóre měnilo ve 14. minutě po přímáku Křelovic. Fany neudržel lehkou střelu a dobíhající hráč poslal dorážku do sítě. Naštěstí pro nás z offsidu, který Káva okamžitě signalizoval, naneštěstí Eben o sobě musel dát vědět, že je taky na hřišti a gól se rozhodl uznat - 0:2. To jsme na lajnu mohli píchnout vidle a Káva si mohl ušetřit nervy. Další rána přišla jen o pár minut později, když se hostující útočník prosadil přes George, který zatáhl ručku a soupeře poslal k zemi. Za přerušení sólového úniku následovala rote, museli jsme tedy přeházet sestavu a pokračovat o deseti. Žlutku si navíc připsal za komentář i Jimmy a po čtyřech víc než slušných zápasech bez jediné karty na našem kontě jsme i v této statistice začali sbírat první letošní zářezy. Nic extra zajímavého se pak v našem oslabení nedělo až do 44. minuty, kdy jsme znovu naší chybou nabídli soupeři třetí branku. To Jimmy sice získal po útoku soupeře míč v našem vápně, ale než aby ho odpálil co nejdál do bezpečí, rozhodl se přihrát zpátky Fanymu. Ten absolutně nečekajíc takové řešení překvapivý balon netrefil a poslal ho jen před sebe přímo na nohu hostujícího útočníka, který neměl problém mu ho vrátit do sítě - 0:3. Tři polovlastní góly po velkých chybách a sestava oslabená o George tak znamenaly hodně nepovedený poločas s jen malou nadějí na nějaký velký zvrat.

Druhý poločas nenabídl zrovna zajímavé pokoukání. Hráči Křelovic možná pod dojmem náskoku prakticky přestali hrát a i přes výhodu jednoho hráče v poli už nic nepředvedli. My jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale nešlo to a velké šance jsme si nebyli schopni vytvořit. Výjimku přinesla 59. minuta, kdy Dan vybojoval míč ve vápně na ležérně bránícím stoperovi, přihrál Kemovi na druhé straně a ten přesnou střelou smazal nulu na našem kontě - 1:3. Gól nás povzbudil, mezi vápny nebylo příliš poznat, že soupeř hraje přesilovku, ale do zakončení jsme se nedostávali. V 83. minutě navíc Bony následoval George předčasně do sprch po druhé žluté za zbytečný komentář jednoho z Ebenových rozhodnutí. I v devíti lidech jsme si nakonec jednu tutovku vytvořili, když Dan v 87. minutě vyslal míčem za obranu do úniku Čendu. Tomu se v hlavě promítlo deset variant zakončení, nakonec loboval vyběhnutého gólmana, jenže míč k naší smůle skončil těsně vedle tyče prázdné brány. Jestli bychom se dokázali hecnout do posledních minut k tlaku za vyrovnáním se tak nedozvíme, na smazání dvoubrankového manka už čas ani síly nebyly a nervózní utkání plné nepřesností na straně obou týmů i sudího jsme tak prohráli.

Rozjetou šňůru jsme tak po dvou výhrách za sebou nerozšířili a vzala za své nejrychleji, jak mohla. Dnes nás však neporazil ani tak soupeř, jako my sami sebe. Příliš velké chyby kolem našeho vápna a červené karty byly pro Křelovice dárkem, kterým nepohrdli. Příští týden nás po třetím týmu tabulky čekají druhé, o postup hrající Nečtiny na jejich hřišti. Hrajeme v sobotu 27.4.2019 od 17:00.

Sudí: Marek Eben
Branky: 59' Kemo (Dan) - 1', 14', 44'
Žlutky: Dan, Jimmy, Karby, Bony 2x
Rote: George, Bony
Sestava: Fany – Ťafík, George, Jimmy (C) (46' Čenda), Keňa - Forest (22' Pibaro), Karby (56' Kemo), Baník, Komín (79' Káva) – Dan, Bony


Author: Piškoot


TJ Nečtiny - Slovan Blatnice 0:0 (0:0) PK 2:3

Zasloužené překvapení na půdě favorita

Sobota 27.4.2019 - v šestém jarním kole jsme cestovali do Nečtin k zápasu, kde jsme neměli co ztratit. Vzhledem k postavení soupeřů v tabulce a ambicím domácího týmu, který se stále s Diossem na dálku rve o postup do vyšší soutěže, se od nás nic nečekalo a mohli jsme jen překvapit. To umocnily komplikace se sestavou, počítali jsme po delší době větší množství omluvenek, navíc naše béčko hrálo ve stejný den ve Zbůchu. Celý týden jsme proto s Tomkem řešili, koho kam vzít a jak to postavit, nakonec se však zadařilo a i přes výrazný počet absencí jsme dokázali postavit dva konkurenceschopné týmy. Ze stabilních členů jarních bojů se pro dnešek omluvili Keňa, Karby, Pibaro, Ťafík a Baník. Z rezervy pak nemohli nastoupit Piškoot, Pechli a Býrhof. Dělení dalších variant dopadlo tak, že Tomkovi pro celý zápas zůstali Kobretti, Mao a Šindus. Káva si dal za béčko poločas a přejel za námi, naopak rovnou bez cesty do Zbůchu se k nám přidali Hynek a Papén, který se tak celkem brzy dočkal prvního zápisu do A-týmu od svého návratu k fotbalu.

Nedostatek beků jsme vyřešili postavením Foresta na pozici Keni, který ač ho nikdy nehrál, prožil pořádný křest, když musel uhlídat jednoho z dlouhodobě nejproduktivnějších útočníků soutěže. Směrem dopředu jsme pak měli víc útočníků než ortodoxních záložníků, tak jsme neváhali a dopředu jsme to postavili rovnou na tři rychlíky. Ukázala se tak i další výhoda angažování Fanyho, že když jsou k dispozici s Hasičem oba, můžeme druhého jmenovaného vyslat do pole a bránu i tak máme zajištěnou. Jimmy se jen tiše a spokojeně usmívá. Taktika tak byla jasná, hrňte to na ně na hrot, oni snad občas utečou. Úplně nabitý kádr nakonec neměli ani domácí. Nikdo na střídání, na plac se trousili jakoby bez zájmu, rozcvička prakticky žádná. Těžko říct, zda takhle flegmaticky domácí přistupují ke každému zápasu, nebo jestli prostě čekali, že nás spláchnou v chůzi.

Hned v první minutě zápasu proběhla seznamovací akce Foresta s domácím kanonýrem, který mu předvedl, o čem to bude. Frnknul kolem něj po lajně a centrem našel nabíhajícího spoluhráče, ten však k našemu štěstí poslal tutovou hlavičku z malého vápna nad břevno. Brzy jsme však domácím předvedli i my, že jsme jim to nepřijeli dát zadarmo. Nejprve se dobrou střelou do gólmana prezentoval Hasič, v desáté minutě se pak mezi oběma stopery prohnal Dan, jako by tam vůbec nebyli. Brankář však dobře zmenšil střelecký úhel a Dan ho tváří v tvář trefil jen do nohou. Úvodní tutovky na obou stranách během deseti minut tak předznamenaly další průběh zápasu, hrálo se nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách a bylo se na co dívat. Tedy alespoň my to tak vnímali, domácí lavička i ultras dávali najevo jistou nespokojenost s tím, co se na hřišti odehrává. Nenechali jsme se totiž zatlačit, stále jsme se pokoušeli o přímočaré akce a domácí obranu jsme nutili do vyšších obrátek. Ve 20. minutě jsme spálili další velké možnosti na otevření skóre. Nejprve se do vápna uvolnil Komín, ale jeho střelu opět nohou vyrazil dobře chytající brankář domácích. Akce pokračovala, Bony se prosadil do rozhozené obrany a křížnou přihrávkou skrz vápno našel na zadní tyči zapomenutého Hasiče. Na něj zívala prázdná brána, jenže Hasič zakončení nezvládl a z malého vápna přestřelil. Na řadě tak byly Nečtiny, které mohli trestat po dvou nebezpečných střelách z dorážek. Pokaždé jsme dobře zablokovali první střelu, odraz ale putoval smolně znovu na kopačky domácích, kteří pak netrefili bránu, ve které už byl Fany mimo svou pozici ve směru prvních zblokovaných střel. Domácí kanonýr pak spálil svou největší možnost zápasu ve 44. minutě, kdy se prohnal kolem Foresta a kolem George až na úroveň penalty, ale střelu z pár metrů poslal těsně vedle přední tyče. Poločas plný zajímavých momentů tak skončil zaslouženě vyrovnaným stavem, ač oba týmy mohli mít v kolonce vstřelených branek vyšší číslo, brankáři však zatím odolávali.

Do druhé půle nebylo třeba nic měnit, i když Forestovi se už na beku nechtělo podstupovat občas nerovné souboje, ale uklidnili jsme ho, že by místní kanonýr povodil i zkušenější beky a že si to sedne. Nepříjemné pálení a bolení pak hlásil Čenda, který jako správný metrosexuál v týdnu podstoupil zákrok na plastické chirurgii. Rána byla čerstvá, Čenda původně ani nechtěl hrát, ale nakonec nastoupil vzhledem ke komplikacím v sestavě. Bylo však jasné, že Papén se pomalu může začít připravovat na svou obnovenou premiéru za áčko. Druhý poločas navázal atraktivní hrou na ten první a brzy se začaly objevovat další gólové příležitosti. Prvních dvacet minut jich měli více domácí, ale jejich vlastní nepřesnost nebo naše dobrá obrana je dokázali zažehnat, zakončení mezi tři tyče pak s ledovým klidem sbíral nebo vyrážel Fany. Téměř překonán byl jen jednou, když si v 68. minutě centr na zadní tyč našel do té doby Jimmym gumovaný hlavičkář, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč jen do tyče. Tím tutovky domácích pro dnešek skončily, ve zbývajících dvaceti minutách už z jejich útočných akcí velké šance nebyly. U Foresta si to opravdu sedlo a ve druhé půli už nedovolil domácímu střelci prakticky nic, Honek na druhé straně spolehlivě jako za starých časů gumoval druhého útočníka, George jistě sbíral propadnuté balony a Jimmy si svůj post užíval se vším všudy. Jak poznamenal jeden z místních ultras: "Na tu jejich desítku nikdo z vás nemáte..". Záložní řada i jen o třech lidech pak naplno makala nahoru i dolů, Komín nevynechal jediný souboj, Bony chtěl vyhrát za každou cenu a v závěru hrál prakticky čtvrtého útočníka, zároveň se ale stačil vracet, Čenda i později Dan, který se za něj stáhnul, také nevypustili jediný míč. A neúnavně jsme se rvali i v útoku, díky čemuž jsme v posledních dvaceti minutách po třech bodech začali sahat my. Hasič už se sice začal zavzdušňovat, ale na krev dojížděl každý míč, nevynechal ani tradiční kung-fu výskok oceněný žlutkou. Hned tři tutovky během pár minut spálil Kemo, který tak nenavázal na svůj hattrick z minulé neděle za béčko, dnes by stačilo trefit se alespoň jednou. Ve vyložené pozici selhal i Bony, za střelou levasem ze středu vápna se gólman jen ohlížel, míč však proplachtil těsně kolem tyče. Danovo projektil po zemi už šel do správného místa, ale opět se tam včas objevily brankářské rukavice, které míč vyškrábly na roh. Střelcům dnes prostě nebylo přáno a tak krásný zápas i přes velký počet šancí na obou stranách skončil bezbrankovou remízou.

Neméně zajímavý byl i penaltový rozstřel. Když už jsme to tak dobře rozehráli, chtěli jsme si ten druhý bod odvézt. George nás však prvním pokusem správně nenasměroval, když přestřelil. Zklamal však i domácí střelec, Fany vystihl směr a střelu vyrazil. Dan byl ve druhé sérii oproti Georgovi přesný až moc a trefil tyč, domácí se pak se štěstím dostali do vedení, když Fanymu rána těsně propadla pod rukou. Třetí série, Bony a stále nula na našem kontě po úspěšném zákroku domácího brankáře. Soupeř ale možnost trháku odmítnul a střela nad bránu znamenala stále jednogólovou ztrátu. Až ve čtvrté sérii jsme se dočkali gólu a postaral se o něj Jimmy, úspěšným pokusem Nečtin se ve skóre však nic nezměnilo. V páté sérii nás pak nejprve proměněnou penaltou udržel ve hře Forest, aby vzápětí Fany chytil v tu chvíli rozhodující míč a zajistil prodloužení penaltového rozstřelu. Na šestou sérii vyslala lavička Kávu, který se dokolébal k míči a flegmaticky snad z kroku ho nechytatelně poslal pod víko. To byla poslední branka dnešního zápasu, domácí hráč totiž šestou střelu vůbec nezvládnul, bránu netrefil a spustil tak vlnu naší radosti. Káva tak završil svůj úspěšný víkend, když nejprve poločasovým příspěvkem pomohl béčku zasít bodové naděje ve Zbůchu, aby se o pár hodin později vítězným gólem postaral o nečekaný bodový zisk v Nečtinách. Důvod k radosti měl i Fany, který si připsal první vychytanou nulu v dresu Slovanu okořeněnou bravurně zvládnutým penaltovým rozstřelem.

Dnešní zápas musel být pro nezaujatého fanouška parádní, stejně takový byl pro nás, obzvlášť když si člověk vzpomene na věci, které v našem podání vídával na podzim. Domácí to tak vzhledem k reakcím úplně stejně asi neviděli, v areálu převládalo spíše zklamání, ale výhru jsme si tady dnes zasloužili. Že doma dosud stoprocentním Nečtinám vezme první body v sezoně zrovna poslední Slovan čekal málokdo, o to sladší to bylo. Za dnešek týmu patří obrovský dík, sezona však jedním zápasem nekončí a už teď je třeba se dívat dopředu. Bylo by třeba tento zápas doma o víkendu potvrdit dalším bodovým ziskem. Překážkou nám bude béčko Horní Břízy, hrajeme v sobotu 4.5.2019 od 17:00.

Sudí: Kvasinka
Branky:
Žlutky: Hasič
Sestava: Fany – Honek, George, Jimmy (C), Forest - Komín, Bony, Čenda (60' Papén) – Hasič (90' Káva), Dan, Kemo (89' Hynek)


Author: Piškoot


Slovan Blatnice SK Horní Bříza B 0:0 (0:0) PK 3:4

Po týdnu podobný výsledek, odlišné emoce

Sobota 4.5.2019 - do zápasu proti Horní Bříze jsme šli povzbuzeni dobrým výsledkem i výkonem z minulého víkendu. Vzhledem k okolnostem jsme se po dlouhé době mohli cítit jako mírný favorit dnešního utkání, ale to jsme si museli přenést i na hřiště. V sestavě oproti zápasu v Nečtinách pár změn nastalo. Museli jsme se obejít kromě dlouhodobě chybějícího Keni také bez Honka a Bonyho. Vrátili se naopak Ťafík, Pibaro, Baník, Kobretti a Karby. Pozici gólmana pak pro dnešek zaujal Hasič.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a podobně jako v Líních nic nenechat náhodě a brzy se uklidnit vstřeleným gólem. To se povedlo jen z poloviny, aktivita na našich kopačkách sice byla, ale brankově jsme jí vyjádřit nedokázali. První dobrou šanci si už ve 2. minutě připsal Karby, ale nedal. Stejně dopadl po chvíli v dobrých možnostech dvakrát po sobě Čenda. Ve 23. minutě pak zblízka přestřelil po centru zprava Jimmy. Neproměněné možnosti nás možná znervózněly, nebo jsme se jen přizpůsobili vlažnému tempu hostujícího týmu, ale po zbytek poločasu to už nebylo ono. Míč na kopačkách jsme sice měli mnohem více my, ale chyběl pohyb, rychlost i něco překvapivého navíc. Zajímavých kombinací ubylo, povedená finálovka žádná, nikdo to na sebe nevzal, aby jsme soupeře víc zmáčkli. Pomoci jsme si mohli alespoň standartkami, kterých jsme měli velké množství, ale jejich zahrávání dnes bylo hodně bídné. Jedna výjimka se nakonec ale objevila, vzácně povedený roh padal na hlavu Karbymu, už jsme viděli gólové čelo. Ve výskoku však Karbyho dotírající obránce oběma rukama strčil a vychýlil z pozice pro zakončení. Jasná penalta, navíc snad jen pět metrů od Crosse, jehož píšťalka ale zůstala v klidu a ještě stihnul Karbymu vysvětlit, že by to stejně netrefil. Do přestávky jsme se i díky tomu vstřelené branky nedočkali a když Hasič na druhé straně prakticky neměl práci, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme chtěli aktivitu ještě zvýšit, ale zároveň být trpěliví, věřili jsme, že ke gólu se dřív nebo později dostaneme. Postupem času se šance také začaly objevovat, ale v zakončení stále chyběla přesnost. Brzy po poločase se připomněl Dan, jeho pokus brankář vyrazil. Chvíli před svým střídáním se do své jediné dnešní možnosti dostal Kemo, na vápně si hezky připravil míč, ale střelu v důležitý moment tečoval bránící hráč. Na druhé straně si první těžší zákrok připsal i Hasič, stalo se tak v 73. minutě po dobré střele z vápna, kterou dokázal vyrazit na roh. V poslední čtvrthodině jsme pak zařadili trojku a hnali jsme se za tím jediným potřebným gólem, věděli jsme, že ten k výhře dnes bude stačit. I to je důkaz, že Slovan se postupně mění k lepšímu, už jsme do závěru nekalkulovali a netaktizovali kvůli bodu, ale dělali jsme vše pro výhru. George se vysunul na hrot, Hynek chodil na všechny standartky, obránci víc podporovali útočnou snahu, ale efekt nepřineslo nic. Hra na větší riziko v posledních minutách umožnila i hráčům soupeře několikrát se dostat do protiútoku, občas jsme museli zapnout i dozadu, ale do brankové příležitosti své nadějné akce nedotáhli. Na naší straně byl nejaktivnější Dan. Několikrát se probil do vápna, jenže tam buď přihrával nepřesně, nebo přihrával místo střely. Tu největší šanci pak spálil Papén, kterého našel Dan samotného před brankářem, ale se zakončením si neporadil. Mizerná efektivita ve vápně nám vydržela až do poslední minuty, gól se vstřelit nepodařilo a na řadu tak přišly penalty.

V první sérii se vytáhl dobrým zákrokem Hasič a Baník nás poslal do vedení. Srovnáno však bylo hned vzápětí - Bříza gól a Jimmy homerun. Podobné to bylo i ve třetí sérii, jen místo Jimmyho selhal Forest, kterému střelu doprostřed brankář vykopl nohou. Čtvrtá série - pokus o dloubák skončil Hasičovi v rukavicích a Kobretti s přehledem srovnal. V páté sérii pak uspěl jak soupeř, tak George a šlo se do šesté jako minulý týden v Nečtinech. Horní Bříza svůj pokus proměnila, jenže Káva na hřišti nebyl, tak si svou penaltu šel kopnout Ťafík. Ten ale bohužel nechal vyniknout gólmana a penaltový bod jsme si tak dnes nevystříleli.

Skóre po základní hrací době dnes bylo stejné jako minulý týden, ale v okolnostech zápasu a vývoje bylo rozdílů hodně. Jedinou stejnou věcí byl důvod nuly na našem kontě vstřelených branek, kterým je střelecká nemohoucnost. V obou zápasech jsme měli šancí víc než dost, ale síť se nevlnila ani jednou. Nula vzadu dnes byla naopak mnohem snazší než v Nečtinách, kde jsme se museli ohánět a přežili jsme spoustu šancí, dnes se soupeř prosazoval jen sporadicky a Hasič se většinu zápasu spíš nudil. Rozdílný byl i celkový výkon. Minulý týden tam bylo mnohem víc energie, pohybu, důrazu, prostě všeho, co je pro dobrý výsledek třeba, dnes to mnohým chybělo. A nakonec byly rozdílné i pozápasové emoce. Nadšení a euforie z výsledku v Nečtinách z týmu sálalo ještě ve čtvrtek na tréninku, dnes však bylo ticho a mrzuto. Věděli jsme totiž, že jsme dnes vyhrát mohli a měli a že jsme dva body ztratili. Spravit náladu si můžeme v dalším kole na hřišti vedoucího týmu okresu v Nýřanech. Hrajeme v sobotu 11.5.2019 od 17:00.

Sudí: Cross
Branky:
Žlutky: George
Sestava: Hasič – Ťafík, George, Jimmy (C), Forest - Komín (80' Hynek), Baník, Karby (60' Kobretti), Čenda (47' Pibaro) – Dan, Kemo (60' Papén)


Author: Piškoot


Dioss Nýřany - Slovan Blatnice 6:2 (4:0)

Jasná záležitost

Sobota 11.5.2019 - pro zápas na půdě leadera okresu z Nýřan jsme se museli obejít bez velkého počtu hráčů. Chyběli Keňa, Hasič, Čenda, Papén, Baník, Káva a Kobretti. Výpomoc z béčka také nebyla ve hře, protože ti současně hráli zápas v Heřmance a sami měli svých starostí se sestavou dost. Naopak jsme jim těsně po srazu ještě museli poslat Hynka, aby doplnil počty. Sice jsme zápas v Heřmance chtěli přesunout, jenže místní hrdinové si potřebují honit ega a skóre při masakrech pralesních soupeřů, aniž by měli koule na to postoupit do trojky a hrát trochu náročnější zápasy. Proto potřebovali co nejslabšího soupeře a na změnu času nepřistoupili. Na střídačce v Nýřanech nám tak zbyl jen Ťafík, kterého doplnil dlouhou dobu absentující Frodo.

Že to dnes nebude náš zápas bylo patrné již od začátku. Poprvé jsme po přímočaré akci inkasovali už ve třetí minutě. Gól nás opařil, z týmu byl znát přílišný respekt k soupeři a nervozita, míče se jen nakopávaly na náhodu, nechytali jsme pohyb soupeře. V poli jsme tak hráčům Nýřan chvílemi dovolili dělat si, co chtějí. Po dalších jednoduchých třech gólech a jedné nastřelené tyči byl už po půl hodině stav 4:0 a prakticky po zápase. Špetku naděje nám ke konci poločasu mohl vykřesat Bony v jediné naší příležitosti první půle, ale v brejku neuspěl a nechal vyniknout gólmana.

Do druhé půle jsme chtěli nastoupit aktivně, což se povedlo, úvodní pěknou kombinaci zakončil Karby, bohužel těsně vedle. Jak se šance proměňují nám tak ukázal soupeř hned z protiútoku po prvním kontaktu s míčem ve druhé půli. Po další jednoduché akci to bylo 5:0. Lehké náplasti na naše dnešní trápení jsme se dočkali v 54. minutě, kdy se od Pibara přes Karbyho dostal míč k Danovi, který se prosadil do vápna a přihrávkou před prázdnou nabídl vymazání nuly na našem kontě Kemovi - 5:1. Znovu o pět branek to bylo za necelých deset minut po tvrdé a přesné střele z vápna k tyči - 6:1. Korekci na závěrečných 6:2 pak měl na svědomí přesnou hlavičkou Karby po přímáku George.

Zápas v Nýřanech byl v našem podání zatím jednoznačně nejhorší z jarních bojů. Diossu jsme dnes nebyli rovnocenným soupeřem, místy jsme naopak nechávali vzpomenout na naše podzimní masakry a příděly. Na druhou stranu šlo o zápas, kde od nás nikdo nic nečekal, čekají nás mnohem důležitější utkání. Možná to klíčové s ohledem na závěr letošní sezony hned příští týden, kdy na domácím hřišti hostíme předposlední Úlice. Hrajeme 18.5.2019 od 17:00.

Sudí: Buresh
Branky: , 17', 24', 30', 48', 63' - 54' Kemo (Dan), 88' Karby (George)
Žlutky: Honek, Karby
Sestava: Fany – Honek, George, Jimmy (C), Forest - Komín, Bony, Karby, Pibaro – Dan, Kemo


Author: PiškootZpět na přehled

TJ Slovan Blatnice